Atsakymas Max: kodėl nespjausiu į BNS? Todėl, kad ir dabar jaučiuosi laisvas…

Iš pradžių rašiau, tai, kas žemiau, kaip komentarą, atsakantį į „max“ pastebėjimus ir pasiūlymą. Tačiau berašydamas sugalvojau, kad galbūt reikia vis tai pasakyti ne tik „max“…

Taigi.

Tikrai nesitikėjau, kad šis blogas taps tokiu, kokiu jis dabar yra.

Jei atvirai, tai pradedant rašyti čia, pagrindinė idėja buvo tokia: užkniso rašyti pagal grafiką ir pagal formą. Nes kartais nėra nuotaikos, o kartais nėra įvykių, kurie tau sukelia minčių. Taip pat – ne visada norisi rašyti dviejų ar trijų puslapių komentarą kai galvoje yra tik du sakiniai, kuriais norisi į kažką sureaguoti. Dar vienas dalykas, apie kurį jau esu sakęs: čia man niekas nesako, kad būtų gerai apie ką nors nerašyti, arba, kad šito komentaro nedėsime, nes jau kas nors kitas apie tai parašė…

Tačiau. Nenoriu, kaip Jūs sakote spjauti į BNS, nes man labai patinka mano darbas ir žmonės, su kuriais dirbu. Be to, dabartinėje situacijoje tai daryti būtų nesąžininga, nes permainos BNS iš dalies vyko ir mano inciatyva – pagal tai, kaip aš suprantu žiniasklaidos funkciją visuomenėje ir jos atsakomybę.

Dabar turiu gerą progą parodyti, kad moku ne tik kalbėti apie tai, bet ir šį tą padaryti realiame gyvenime. Tai yra, įrodyti, kad žiniasklaida gali būti laisva ir nepriklausoma, profesionali etiška, socialiai atsakinga, neparsiduodanti, nerašanti apie „antrą galą“, nepainiojanti faktų ir nuomonių, pripažįstanti savo klaidas ir galinti jas taisyti. Ir kad būdama tokia ji ir Lietuvoje gali išgyventi. Tikiuosi ir vis dar tuo tikiu.

Žinoma, meluočiau, jei sakyčiau, kad nenoriu, kad šis tinklaraštis taptų dar populiaresnis ir dar labiau lankomas.  Mane veža nuo kai kurių komentarų, aš įdėmiai skaitau kritiką. Neslėpsiu, kad čia kartais pasisemiu ne tik minčių, bet ir nemokamai gaunu tam tikrų žinių. Visa tai puiku.

Kita vertus, pradedu pastebėti, kad norėdamas „išlaikyti“ lygį turiu tinklaraščiui skirti vis daugiau ir daugiau laiko. Dabar negaliu surasti, bet visai neseniai aptikau vieną trumpą komentarą, kurio esmė buvo maždaug tokia: užėjau vakare, tačiau nusivyliau, nes neradau naujo įrašo.. O paskuinis prieš tai buvo gal prieš pusdienį:)

Bet, žmonės, aš esu samdomas darbuotojas, turiu darbą, kuris, kaip jau sakiau, man patinka ir už kurį (svarbu!) man moka atlyginimą…  O  jo man reikia, nes turiu šeimą, moku paskolą, kartais noriu pavalgyti, papramogauti ir panašiai.

Žinoma, jei visi čia komentuojantys susimestų po kokius 20-50 litų per mėnesį, BNS atlyginimo man gal ir nebereikėtų ir galėčiau tinklaraščiui skirti visą savo dieną. Bet juk taip nebus, ar ne?

„Max“ sako, gal reikėtų įsileisti banerių, reklamos… Bet kad niekas nesiūlo. Ir tai natūralu, nes kol kas didžiausias lankytojų skaičius yra vos virš 2000, o jų perskaitytų puslapių skaičius per dieną vis dar nepersirita per 10 000. O kiek reklamos šiandien turi lrytas.lt, alfa.lt, balsas.lt, atn.lt ir t.t….

Taigi, nieko neišeina… Todėl teks ir toliau kur nors dirbti, o tinklaraštį rašyti laisvu nuo tiesiginio darbo metu (beje, jau girdėjau pasipiktnimą, kad kai kurie įrašai atsiranda darbo metu… Tai tiesa, bet niekas nepaklausia, o kas BNS yra darbo laikas:)

Ir pabaigai – dėl vengimo kritikuoti. Žemiau – kai kurie įrašai apie „max“ minimą žiniasklaidą…

http://racas.lt/politika-versus-ziniasklaida-arba-kam-advokatauja-ltalat-kelpsa/

http://racas.lt/viesieji-rysiai-apaulauskas-troleibusas-ir-ziniasklaida/

http://racas.lt/politine-reklama-ir-naujienu-agentura-ar-tikrai-suderinama/

http://racas.lt/lietuvos-rytas-mane-spausdina-bet-honoraro-turbut-negausiu/

http://racas.lt/apie-terminologija-ir-minciu-vienybe/

http://racas.lt/literaturos-ir-zurnalistikos-derme-ka-melzia-cigonai/

(3 balsų, vidurkis: 2,33 iš 5)
Loading...
 • Artūrai,
  Aš manau, kad banner’ių įdėjimas, žinomą, išeitu į naudą Jums pačiam, nes prisidurti „lična“ kapeika niekad nepakenks, o visi supranta, kad sunkmetis ir nepyks, bet geriau to nedarykite, nes iki bilvaro nusiristi galima labai greitai.
  Kitas reikalas objektyvumas. Aš, kaip paprastas pilietis (net runkeliu pavadinamas) tikrai labai gerbiu Jus ir nenoriu lysti Jums į vieną vietą, bet sakau, kad manau, kad esate mano manymu tikro, teisingo žmogaus pavyzdys. Žinomą, truputi nusivyliau, kad rašete tame įraše, kad atseit ko jie ten protestuoja, bet turbūt suprantate gerai ko žmonės susirinko.
  Ir dar gal ne prie ko, bet eidamas į televiziją ir kalbedamasis su žulitikais (politikais aut. past) Jus dažniausiai pastatote juos į vietą ir dėl to labai esu dekingas, nes nėra daug asmenų, kurie bent 3 min prasilaikyti prieš jų demagogiją.

  P.S Senasis blog’o dizainas, mano manymu, buvo geresnis.

 • linkėčiau, kad tokie tinklaraščiai kaip šis, galėtų gyventi savarankiškai ir uždirbti ne tik duonai, bet ir sviestui jų autoriams. atsirastų vilties ir kitiems, ne tokiems populiariems tinklaraščiams.
  o kol kas tų įrašų gal net perdaug paskutiniu metu. ne visus spėju ir perskaityti. toks įsipareigojimas nuolat reguliariai pildyti gali išsemti autorių ir temos taptų ne tokios stiprios (juk dauguma mūsų keikia „popsūchą“). tarkime, tuo netikiu. bet ir nelinkiu.

 • Anonimas

  Jei atsirastų reklama, tai nė nepastebėtum, kaip pomėgis (tikras nuoširdumas) virstų darbu (šiokiu tokiu pritempimu). Rašymas dėl rašymo, kad tik populiarumas išliktų ir augtų, vadinasi ir pinigėliai kapšan :)). Ir šiaip nei šis nei tas būtų matyti račo bloge reklamuojamus pampersus. Nors iš kitos pusės, yra ir privalumų, tad atmesti to visiškai nereikia :)

 • Anonimas

  Pinigų yra reikia tik paprašyti: http://www.norden.lt

  Kodėl Lietuvą paliko kompanijos Shell, Skanska ir t.t. ?
  Kodel demokratijai iškilus pavojui, 61 proc. lietuvių liktų pasyvūs ?

  • Anonimas

   Kažkaip dar kartą apidairiau – bet demokratijos…

  • Anonimas

   Skanska paliko Lietuva pasikeitus ju vadovui, kuris visa demesi sutelke i savo pagrindines („core“) rinkas. Shell niekada ir nebuvo rimtai „atejusi“, o ir paleidusi tas savo koloneles neuzdirbo nieko. Tas pats Statoilas manau sukasi su kokia 4-5% nuosavo kapitalo graza.

 • Dėl reklamos ir t.t.
  Manau, kad skaitytojų yra daugiau, nei rodo oficiali puslapio statistika. Aš pats A.Račo tekstus skaitau tuomet, kai man sistema juos atsiunčia į mano el. paštą. Dažnai perskaitau netgi per savo mobilų telefoną, radęs laisvą minutę troleibuse ar panašiai. Į puslapį visai net neužsuku. Tai turbūt neatsispindžiu šio puslapio skaitytojų statistikoje. :)
  O dėl rašymo ir darbo BNS – puikiai suprantu A.Račą.

 • Anonimas

  Rimtai:
  Pradžioje būtų galima ir susimesti, sakykim po 10 Lt/mėn, vėliau ir daugiau.
  Neseniai mečiau rūkyti, tai jokio nuostolio ir nepatirčiau – o už darbą turi būti apmokama, be to – visada malonu atsiskaityti už patirtą malonumą.
  (iki aptikau šį blogą, kokius 6-7 metus beveik nebeskaitydavau komentarų).

 • Anonimas

  Artūrai, manau, kad tas faktas, jog vietoje delfio namų puslapiau patalpinau paties blogą, sako, kad man jis patinka. Pasiūliau kaip verslininkas, o gi žinai, kad jų smegenys kiek iškrypę. Dėl priekaišto dėl nenoro kalbėti apie LietRytį ar Respub gal ir persūdžiau, nepyk. Tik pastebėjau, kad pastaruoju metu LietRytis elgiasi kaip provokatorius, tuos degeneratus vaizduoja kaip tautos didvyrius. O įvertinimo iš niekur negirdžiu.

 • Žiūrint į kylantį blogo lankomumą, tai į akis labai nelendantis banner’is manau surinktų šiek tiek pinigėlių, vis šioks toks atlygis.

 • Anonimas

  Kada žmogus laimingas? Kai darbas patinka ir kai namo norisi…
  To ir linkiu Artūrui, kad blogas neatimtu laiko iš šeimos ir kad netaptų prievolę.
  Man atrodo kad didelis komentarų kiekis gali ir pražudyti blogą (padaryt neįdomu) geriau mažiau, bet įdomiai..
  Ačiū kad čia įdomu…

 • Nepritariu pasiūlymams dėl banerių ir reklamų čia patalpinimo.

  Vertinu šį tinklaraštį būtent dėl jo autoriaus nepriklausomybės nuo visų tų reklamų, užsakovų ir etc., t.y. nuo viso to, kas ir padaro mūsų žiniasklaidą priklausoma.

  Suprantu reguliariai kylantį blogeriams norą „monetizuoti trafiką“, bet Lietuvos sąlygomis vargu ar pavyks iš to praturtėti, o štai įgyti priklausomybę ir pradėti vergauti tam trafikui – gan tikėtinas atvejis…. Tuomet jau geriau iškart pornosaitą užsukti…;)

  Kas dėl rašymo dažnumo:

  pagrindinė blogo populiarumo prielaida – įrašų jame pasirodymo reguliarumas.

  Vienas rimtas įrašas per dieną – visiškai ir daugiau negu pakankama. Ypač turint omenyje, kad žmonės nori jį aptarti, pabendrauti, išsakyti savo nuomonę ir etc., o kai tie įrašai šmėkščioja kas pora valandų – niekaip nespėsi.

  Manau, kad gerb.Artūrui vertėtu aiškiau apibrėžti savo blogo formatą – ar tai yra staiga šovusios galvon minties perkėlimo erdvė, ar visgi tam tikrų struktūruotų ir griežčiau suformuluotų tekstų talpinimas? Nes dabar jie eina vienoje srovėje…

  Idealus skaitytojui variantas būtu techniškai atskirti šiuos du atvejus – t.y. ilgai grojantys tekstai būtu vienoje blogo vietoje, kur juos galėtu dar ilgai aptarinėti lankytojai, o spontaniškų vienadienių minčių (~replikų) srautas eitu kita srove, kur pakaktu užmesti akį, kad sužinoti, kas ten šiandien sukasi šviesioje A.Račo galvoje..:)

  • Mielas Zeppelinus, aš juk rašiau, kad blogas būtent ir buvo tikslas išsigelbėti nuo formato… O jūs man vėl siūlote formatą:))

   Nors dėl struktūros Jūsų pastaba turi racionalaus grūdo. Tik štai kaip išspręsti dar nežinau.

   Ir – nuvylėte Jūs mane savo jokios vilties nepaliekančia pastaba dėl „trafiko monetizavimo“. Aš tai tikėjausi, kad nors iki išėjimo į pensiją kaip nors sugebėsiu prasisukti…:)

 • Anonimas

  visiškai pritariu Ceppelinui.

 • Anonimas

  Artūrai, labai nepatogu skaityti, kai talpini savo atsakymą prie rašiuosiojo teksto. Suprantu, kad atsakai į personalinio komentatoriaus personalinį komentarą. Tačiau ir kiti norėtų jį paskaityti (jei leisi) , o dabar apie atsakymo egzistavimą nieko nežinoma, nes jis kažkur viršuje. Geriausia būtų , kad visi tekstai automatiškai kristų į pačią apačią, beliktų tik refrešinti ir skaityti. Kaip manai ?

 • Mielas „max“, bėda ta, kad šitaip buvo specialiai padaryta tam, kad atsakymas būtų šalia to komentaro, į kurį atsakoma… Kai jis labai toli, kai kas sakydavo, jog nesupranta apie ką kalbama…

  Kaip ten sakoma – kiek bloggerių, tiek nuomonių:)

 • Anonimas

  Tai į kokią sąskaitą pervesti pirmą įmoką?
  > (led)Zeppelinui: be jokių išankstinių reikalavimų, sutarčių etc.

 • Anonimas

  Sveikas Artūrai Atsiprašau, kad trukdau sprendžiant valstybinės reikšmės problemas, bet man, eiliniam “ artojui“ iš Tauragės skaitant straipsnius ir komentarus įvairiuose portaluose(taip pat ir spaudoje)nežinau asmens ar grupės jų,finansuojančių šios informacijos sklaidą. Gal žinot šaltinius kuriuose jie nurodyti(bent dalis iš jų)? Sorry, kad ne į temą, bet Jūs- vienas iš „nespėjusių nuvilti“:

  • Sveiki, Ričardai, įstatymai reikalauja tai skelbti viešai ir berods Kultūros ministerijos puslapyje kažkur yra nuoroda į tuos duomenis (tiksliau, jų dalį). Pabandykite paieškoti, o jei nepavyks, tiesiog imkite ir paskambinkite ar parašykite į ministeriją. Įstatymai juos įpareigoja atsakyti.

 • Anonimas

  Pradėsiu nuo to, kad padovanoti Jums asmeninį tinklapį buvo geneali mintis. Rimtai :) Dabar visi žino, kur ieškoti Artūro Račo, o tai būdavo google’ini, televizijos kanalus vis keiti, nes GAL kur užtiksi kalbantį ar rašantį.
  O jei visai rimtai, tai akivaizdu, kad darbas BNS Jums labai patinka, o tai reiškia, kad jokiu būdu neturėtumėte jo apleisti..nebent, pasidarytų nebeįdomu.
  Tai, kad jaučiatės įsipareigojęs kaip Jūs pats sakote išlaikyti tinklaraščio lygį, tik rodo, kad Jums ne vis tiek kas ir kaip čia vyksta. O tai jau kokybės ženklas. Nelabai ir įsivaizduoju, kaip čia galėtų būti kitaip. Kita vertus, jei vis dėlto nuspręstumėte atsidėti tinklaraščio pildymui, kas taptų pagrindine veikla, ar nepasikartotų ta pati situacija, kurią čia jau daug kas paminėjo – pradėtumėte rašyti ne tik dėl savęs, bet ir dėl to, kad kažkas laukia, nusivilia, ateina pakomentuoti ir t.t..
  Tai gal Jūs dar padirbėkite BNS ir pabūkie tuo dažnu lietuviu su paskolomis ir buitiniais rūpesčiais :) Nes tai, jog čia lankomės, reiškia ne ką kita kaip tik tai, jog mums čia patinka taip yra, kaip Jūs sugalvojate.
  Ir jei dar turite ko valgyti, tai gal pamirškite tuos banerius :) o dėl susimetimo, kad išlaikytume šį tinklaraštį aktyvų, tai nebūkit toks įsitikinęs ;)
  O pabaigai, tai norėtųsi tik palinkėti Jums ir šiam tinklaraščiui geriausių dienų, įdomių temų, protingų komentarų. Jūs tik rašykite, o mes būtinai užsuksime ir skaitysime, o jei nerasime nieko naujo, tai ir vėl parašysime, kad nusivylėme, bet ne pikta galvodami, nes tas jausmas labai panašus kai skambini draugui ką nors įdomaus ar svarbaus norėdamas pasakyti, o tas nepakelia telefono ragelio. Apmaudu, bet nuo to nei pagarba jam, nei atsidavimas nesumažėja. Tik akimirkos emocija.

  Sėkmės.

 • Anonimas

  Pritariu Astos komplimentams bei Zeppelinus nuomonei – jokių „banerių ir reklamų“.
  Artūrai, atkreipkite dėmesį i tai
  „kad žmonės nori jį aptarti, pabendrauti, išsakyti savo nuomonę „.
  Manau, Romas pritartų, kad šis blog’as priskirtinas prie elitinių:)

 • Anonimas

  Dar vienas pasiūlymas, kurio, žinodamas Artūro inertiškumą pasiūlymams, nesitikiu artimiausiu metu išvystan įgyvendintą:

  Siūlau surengti diskusijų dalyvių susitikimus (pradžiai bent vieną) gyvai. Manau, išsivystytų kažkas įdomaus.

 • Anonimas

  Autoriui: jei neturi ka gero parasyti, nerasyk, nes mano RSS’e visada yra ka paskaityti, o tie, kurie gaisina mano laika savo nieko nesakanciais irasais yra trinami ir saraso.

  • Algiui: jei nepatinka išimk iš RSS. Ir negaišink savo brangaus laiko čia lankydamasis. Aš be tamstos kaip nors išgyvensiu, nors, žinoma, bus ir labai sunku ir liūdna.

 • Anonimas

  Siaip labai idomus irasai, nors uzsisubscribinau tik sio menesio pradzioje..