Kokio tyrimo nori D.Grybauskaitė?

Kai ketvirtadienį Garliavoje pagaliau buvo įvykdytas teismo sprendimas, beveik neabejojau, kad iš Daukanto aikštės bus pareiškimų.

Kažkaip galvojau, kad D.Grybauskaitė lengviau atsikvėps ir pasakys: na štai, matote, Lietuva yra teisinė valstybė ir teismų sprendimai, tegul ir pusantrų metų vėluodami, joje yra vykdomi. Net tada, kai jie kam nors (ar net man pačiai) atrodo ne visiškai teisingi.

Bet nieko panašaus nepasigirdo, o tai, kas iš tiesų buvo pasakyta, mane šiek tiek nustebino.

Prezidentė nori tyrimo…

Pirmiausia kilo mintis, kad tyrimo ji nenorėjo, kai teismo sprendimo įvykdyti nepavyko, bet gal čia nieko tokio – juk ką tirti, kai niekas neįvyksta.

Bet štai kodėl prezidentė nori tirti teismo sprendimo vykdymą man nelabai aišku.

O gal čia prezidentė artėjant metiniam pranešimui deklaruoja naują politiką. Panašią į tą, kurią deklaravo A.Kubilius su I.Šimonytę šią savaitę Gedimino prospekte daliję skrajutes, raginančias nešešėliauti.  Ta prasme, kad premjeras su minstre – prieš šešėlį ekonomikoje, ir skrajutės čia geriausias ginklas, o prezidentė – prieš šešėlį teismų sprendimų vykdyme ir tyrimai čia pati geriausia išeitis. Suprantu, kad tiriami nuo šiol bus visi teismo sprendimai.

Žinoma, viskas gali būti ir daug paprasčiau: prezidentė nori tyrimo todėl, kad jos apie būsimą teismo sprendimo vykdymą niekas iš anksto neinformavo. O neinformavus valstybės vadovės, žinia, Lietuvoje teismo, kaip ir daugelio kitų valstybės institucijų sprendimai, kuriuos lemia įstatymai, dažniausiai vykdomi neskaidriai arba iš viso nevykdomi. Nes juk normalu, kad valstybės vadovas turi iš anksto viskam pritarti ir viską palaiminti.

Tad reikia tirti, kodėl šį kartą nei žinojo, nei palaimino…

O kai ištirs, gal žiūrėk generalinis prokuroras pagaliaus kreipsis į teismą dėl vienos teisėjos neiliečiamybės panaikinimo?

 

(15 balsų, vidurkis: 3,33 iš 5)
Loading...
 • Genijus

  Kažkodėl jaučiu, kad po šia tema bus nemažai komentarų :)

 • Tipas

  Cirkas baigėsi. Dar šiek tiek parėkalios, ponia Reitingas ir kiti panašaus plauko politikieriai bandys balsų užsidirbt, bet tvorų ramstytojai gali eit darbo ieškotis.

  • Regis

   Cirkas tik įsibėgėja. Tau visi plaukeliai pasišiauš kai pamatysi kaip žmonės prabalsuos artimiausiuose rinkimuose. Po šito „tvarka bus“ parodymo pareis kitos reakcijos.

   • znakorius

    Na, kas balsuoja už paksininkus (o tai visokie žemaičiai :) ), tas ir balsuos – jiems prioto neįdėsi.
    Nors ir pasirinkimo kaip ir nėra: socdemai jau, galima sakyti, susidėjo su pederastais – dalyvauja jų gyvenimo būdo propagandiniame renginyje seime, o konservkrikdemai šitą bardaką seime laimina.
    Sodoma ir Gomora!

    Gerai, kad nors Klonio užkampyje ledva neledva tvarką įvedė.

  • ar ramstytojas

   Ar V.Landsbergis yra „bedarbis tvoru ramstytojas“?
   :)
   Pagalvokite, ka snekate.
   Lengviausia apsimesti dirbanciais ir nesulaukus pietu pertraukeles barskinti klaviatura. Tik atsargiai… kad ramstantis tvora Klonio gatveje bosas staiga grizes nepastebetu – oi gali isskristi is siltos vieteles. Tvoros tikrai neramstysi, tik mano i sodra imoketus pinigus per darbo birza ėsi.

 • dpd

  autorius pagaliau įvaldė subtilaus sarkazmo įmantrybes-sveikitina.

 • Skeptikas

  Manyčiau, viskas vulgaru – tiesiog labai nevykęs bandymas toliau vaidinti „žmonių prezidentę“. Dabar bent patylėtų arba pagirtų policiją už įvykdytą užduotį. Stebiuosi tauta, kuri leidosi ir vis dar leidžiasi būti kvailinama šitos euro-sovietinės matrioškos…

 • Regis

  Matyt norima išsiaiškinti kas geriau atitinka vaiko interesus ar nešimas kojomis ar galva į priekį. Ir tiek. Vaikų teisų specialistai pasakys, kad geriau nešti kojomis į priekį ir tiek žinių.

  .. šiaip linksma. Atsibudau kitoje šalyje. Garantuoju, kad tokių gyventojų ir daugiau yra. Kažkas panašaus vertinimo požiūriu (ne mastelio) kai žmonės suprato, kad ir Amerika pati tiesiogiai gali būti užpulta. Tik truputi prievartos, nes teismo sprendimus reikia vykdyti. O aš durnas kaip ir kiti durni galvojau, kad žinoma ir nežinoma tūkstančiai nevykdytų teismo sprendimų, kur ne tik jokia prievarta nenaudojama bet ir gerbiami žurnalistai ir šiaip veikėjai visiškai tolerantiškai į tai žiūri. Štai ir suprask ką nors. Bet jausmas šiandien geras. Kokie 500 su spec. priemonėmis prieš kokį 50-70 paprastų žmonių. Ir 6 ryto. Šiandien Lietuva jau kitokia negu buvo vakar. Tai faktas.

  • Genijus

   O kiek pareigūnų jūs siūlote pasiųsti prieš 50-70 „paprastų“ žmonių? Ir kelintą valandą ryto?
   Ar turite nors mažiausių argumentuotų priekaištų tam, KAIP šiandien buvo įvykdytas teismo sprendimas (ne pačiam sprendimui)? O gal siūlėte pranešti oficialiai, tada laukti, kol paprastų žmonių susirinks 500, ir prieš juos pasiųsti 50-70 pareigūnų? Ir tada tikėtis, kad teismo sprendimas bus įvykdytas, be to, nenaudojant guminių kulkų, šunų, bananų, ašarinių dujų, vandens patrankų ir pan? Viską reikėjo daryti taip ir tik taip. Ir jau seniai. Dabar viskas atlikta idealiai – mergaitė paimta, pareigūnams besipriešinę asmenys areštuoti, gaus baudas ir galės toliau viešai melstis ir himną giedoti.
   P.S. Kadangi teisybės šioje istorijoje niekas niekada nesužinos, tai palaikant kažkurią pusę gali būti vartojami tik emociniai terminai. Tokie, kaip „manau“, „jaučiu“, „tikiu“, „(ne)palaikau“ ir pan.
   Tai jūsų, Regi, žiniai, aš „jaučiu“ ir „manau“, kad mergaitės atžvilgiu tikrai buvo kažkas daryta. Turiu omenyje tvirkinimus ir visa kita. Galima sakyti, kad esu Kedžio, o ne Stankūnaitės pusėje emociniame lygmenyje.
   Bet kadangi tai yra neįrodyta (o gal visgi to ir visai nebuvo), tai šiandien buvo atstatytas teisingumas. Teisine prasme. Tai gal reiktų sakyti teisėtumas. Ne visi teismų sprendimai būna teisingi, bet juos vykdyti – privalu. Ir tam savo superstas maldeles kalbanti ir neteisėtai gatves blokuojanti bei žurnalistus stumdanti gauja negali sutrukdyti. Čia – civilizuota valstybė.

   • Genijus

    P.S. Patikslinu: tai, kad esu Kedžio pusėje, visiškai nereiškia, kad palaikau jo pasirinktą problemos sprendimo būdą, nužudant du žmones.

    • nerijus

     Genijau

     Jūs teigiate, jog Kedys žudė? Įrodymus, prašom.

     • znakorius

      Prašome atsiversti bylą ir rasite.

     • nerijus

      Tamsta vartėte bylą?..

      Kaip galima ką nors kaltinti, kai nėra įrodyta ir įrodymai patvirtinti teismo- teismo verdiktu: -Kaltas?!..

    • Justinas

     Kazkodel visiems gudruciams reiketu priminti, kad joks teismas ir jokia supuvusi prikuratura neirode,kad zude kedys ! Todel aiskinti,kad jis nusove du zmones yra kvaila kaip minimum.

     • znakorius

      Kaip tai neįrodė?
      Įrodė – autobusiuke jo ekskrementų rado.
      Nebent tu manai, kad jis tą autobusiuką išsinuomojo tam, kad prie kieno tai namų galėtų jame nusilengvinti? :)
      Svarstytinas variantas – net nežinau ką tau į tai galėtų prokurorai atsakyti? Juk pas mus laisvė – kada nori, tada savo autobusiuke ir … :)

     • Henkas Moodis

      Kažkaip Garliavos pusei pastoviai būdavo tiek su faktais tiek su logika nepakeliui, o jų argumentas kas ne su mumis tas niekingas ….. buvo pats stipriausias. Keista kad žmonės kurie rėkia apie savo, mergaites teises nėra susipažinę arba nenori susipažinti su analoginėmis bylomis pasaulyje. vienintelis tvirtas faktas, kad Garliava nuo šiandien ryto jau ne pasaulio sostinė o ponia teisėja nebe Motina Teresė.

     • Regis

      Ar jau tikrai taip ne pakeliui? Gal tik girdit tai ką norit girdėt, arba girdit ir matot tiktai tą ką rodo? Kur teisme įrodyta, kad vaiką primokino. Čia tik pavyzdžiui. O juk dabar profesoriai su didžiausiais išsilavinimais eina ir konstatuoja, kad mergaitę primokino. Kas tai įrodė? Prospektinių gaujos? Kas įrodė teisme, kad šaudė D.Kedys? Kas kitus dalykus įrodė? Ar čia visiems tikėti visokiomis pasakomis, kad 6-7 žmonės dėl neaiškių motyvų atsisėdo ir sukūrė tokią istoriją. Kokią istoriją? Tokią kurią pasakoja tas pats vaikas.

     • GIGA

      Įrodė,kad žudė,nes autobusiuke rado eksrementų:)Genialu

     • Valentinas

      Regi, tau neatrodo, kad šūkaudamas „kas įrodė, kad žudė?“ pamiršti, kad niekas neįrodė jog Stankūnaitė padarė ką bloga?Ne tik, kad neįrodė, bet netgi nebuvo įtariama, nes nebuvo JOKIŲ DUOMENŲ.
      Iš tikro, jokios skirtumo ar Kedys žudė ar ne, nes Kedys jau tapo mitologiniu personažu. Jis įprasmina seną „Maištininko“ archetipą pažįstamą nuo Prometėjo laikų. Visas Kedžio mitologemos stiprumas pagrįstas numanoma prielaida, kad jis sukilo prieš „sistemą“ ir nužudė dukters skriaudikus. Kedys šlovinamas, dievinamas, garbinamas būtent todėl, kad visi mano, kad jis atkeršijo. Kedofilų klanui labai patogu tokia situacija: visi patyliukais mano, kad nužudė, tačiau teisiškai niekas negali prisikabinti. Jei staiga atsirastų įrodymų, kad Kedys tikrai nežudė, kedofilinis mitas žlugtų ir būtų daug nusivylusių. Neatsitiktinai kedofiliją inkorporavo į savo sistemą gerai apmokami profesionalūs kovotojai su „valstybės užvaldymu“, nes jiems labai naudinga eksplpoatuoti „maištininko prieš sistemą“ ir „skriaudžiamos našlaitėlės“ (dar vienas archetipas), kuri jų liguistose fantazijose tampa skriaudžiamos Lietuvos simboliu. Tik ar verta ko nors tokia Lietuva, kurios gynimo simboliu tamnpa kavianskas gezas užtaisęs vaiką 16 likmetei ir po to ją pametęs?

     • GIGA

      Gerbiamas Valentinai.Prie ko čia Kedys? Kavianskas jis ar portugalas?Esmė ta,kad žmogus sveiko proto vedamas ar kaip tik atvirkščiai kliedėdamas n laiko bandė atkreipti teisėtvarkos dėmesį į situaciją su savo dukra – objektyvia ar subjektyvia,čia jau kitas reikalas.Bet mūsų teisėtvarka,jei tokia egzistuoja tylėjo,tiksliau ant mūsų visų „padėjo“.man tai keista,kai žmonės aiškinasi reikia vykdyti teismo sprendimus ar ne – čia jau paseka.Reikia nebūti akliems ir kurtiems artimo klyksmui.

     • Valentinas

      Mielas Giga, aš rašau apie simbolizmą, šia prasme yra svarbu kas toks Kedys. Teisine prasme, taip jokio skirtumo kas jis.

     • GIGA

      Nu apie simbolizmą tai tada turėtų būti svarbu kas ta motina,kur vaiką į savaitinį darželį atiduoda,kas tas teisėjas su 10 mobilių telefonu,o galų gale kas tas Ūsas?Prie simbolių galima priskirti mirtį purve su švariais kedų padais ar paskendimą baloje…Simbolių nemažai,Valentinai

     • Valentinas

      Ne, simbolių yra tik du:
      1. Kedys kaip kovos prieš „sistemą“ simbolis.
      2. Kedytė kaip skriaudžiamos Lietuvos simbolis.

     • GIGA

      O as manau,kad baloje paskendes Ūsas,prieš tai ale teisimas n metų ir žole paspringęs Kedys,simboliai,kaip ant mūsų „padėjo“

     • bang

      Valentinai, teiginys „niekas neįrodė jog Stankūnaitė padarė ką bloga? Ne tik, kad neįrodė, bet netgi nebuvo įtariama, nes nebuvo JOKIŲ DUOMENŲ“ – tik iš dalies teisingas. Ir įtariama buvo ir duomenų yra, nes suteiktas specliudytojos (paprastai – vieno iš bendrininkų stukačiaus) statusas.

     • Rytis I

      Reiškias ir apsauga pagal specliudytojo programą. Bet lieka nuzulintas čionai klausimas „nuo ko?“ – juk galimai buvę pedofilai kaip ir visi jau amžinos medžioklės prerijose…

     • Auksinis kardas

      Nuo ko saugoma Stankūnaitė? O jos vietoje atsidūręs, tikrai nematytum reikalo labai rimtai saugotis? Na, blogiausiu atveju gal atsirastų bent kažkas šalia, tebesantis sveikame prote?

     • Taškas

      Taigi, taigi- saugoma nuo snaiperių. Vakar nešant mergaitę matėsi netgi policininko iškeltas specialus neprašaunams SKYDAS. Dengiama maždaug kaip Jelciną saugojo kalbantį nuo tanko.

     • Auksinis kardas

      Ten tie lavonai už nugaros – pakankamai tikri.

     • Rytis I

      Tokiu atveju turėtų būti saugomi mažiausiai dar kokis 50 valdininkų. Nuo kurių sprendimo priklauso kartais daug daugiau, nei nuo motinos ar jos rėmėjų. Garliaviniai „snaiperiai“ bei „linčiuotojai“ viešai prieinamoje žiniasklaidoje dažniausiai meldžiasi, o bet jau kai niekas nemato, tai duoda galvon taip, kad ne kiekvienas policininkas atsilaikys :)

     • Taškas

      Mano logika tokia – jeigu iš tikro saugoma nuo SNAIPERIŲ, tai tikrai ne nuo „patvorinių“ ir garliavinių- Kedžio chebros.
      Snaiperis gali būti tik pasamdytas jau visai kito lygio „chebros“ .

      Prisiminkim, kaip buvo nušautas tas kaunietis Vokiečių gatvėje. Mėgo kavinę, joje apsilankydavo kaskart atvažiavęs į Vilnių. Buvo nusamdytas (sic!) butas, pro kurio langus puikiai matėsi kavinės durys… Vienžo – profesionalus profesionalo darbas.

     • Auksinis kardas

      Vėjai, vyrukai. Tie patys realūs savanoriai snaiperiai yra iš tos pačios chebros praplautomis smegenimis. Žmonės – zombiai. Gali būti kitokių, bet kol kas akiratyje matome tai ką matome – zombius. Na, ir tokį Vaido Milinio vardą reikia nepamiršti, jis tai pakankamai aišku kieno nemeilėn patekęs. Ne iliuzinio klano.

     • Taškas

      Visokių ten yra – ir zombiu ir Nakas su Oželyte. Tik ne snaiperių, tie nesiafišuoja ir labdarai nedirba.

     • Rytis I

      O gali būti net, kad tai tūlos šviesiaplaukės lietuvaitės snaiperės iš pirmojo Čečėnijos karo, katros Kaukazo kalnuose buvo baisus ginklas prieš rusų kariuomenę? Ruso kario širdis spurdėdavo vien išgirdus apie tai.

     • Auksinis kardas

      Būsi praleidęs, Taške, snaiperių laiškus – visko neapžiosi. Moralinių stabų geriau nevardinti, juoksis dar kas.

     • Valentinas

      bang, savo teiginį aš remiu inteviu, kurį girdėjau per Žinių radiją prokuroro vedusio šią bylą. Tiksliai nepacituosiu, bet jis sakė maždaug taip:
      „Nebuvo jokių duomenų jai pareikšti įtarimus. Mes negalime prirašyti įtarimų iš oro, o šiuo atveju duomenų nebuvo JOKIŲ“ čia jis taip pabrėžė.

     • Taškas

      AK, taigi, kad čia pernelyg daug visko, kad apžiotum :(

      Man, pvz., kažkaip įstrigo, kai prieš visą tragediją (net dramą) Kedys pasakojo, kaip jam vienas iš teisėsaugos PAREIGŪNŲ pasakė: „Na, ir kas, pagalvokit tik – pačiulpė! Maža gi , užmirš“

      Tai gal ir buvo tas paskutinis lašas. Manau, ne vienam, net Valentinui, akys nuo to aptemtų, net pasrūtų kraujų.

      Va, ir prasidėjo – iki lavinos.

      Aišku, nieks ir niekada neprisipažins pasakęs, betgi buvo begalė skundų ir parašytų ne bet kaip, o būtent tiems PAREIGŪNAMS už ką jiems mes algą mokam.

      Rezultatai žinomi. Tai kaip nepatikėti Naku:

      „Mes susidūrę esame su neįtikėtino stiprumo jėga, kuri gali sau leisti tokius perfomensus, „

   • Regis

    Tai tik vienas iš galimų požiūrių, kad „viskas atlikta idealiai“. Ir tiek.

    • Antanas

     Deja, Regi, deja. Tingisi čia burną aušinti, tad siūlau persiskaityti:
     http://maliboo.livejournal.com/1262304.html

     arba (dar geriau)
     „Extraordinary Popular Delusions and the Madness of Crowds“ – ten rasi aprašyta, kaip neprimokinti ir fantazuoti nelinkę vaikai teismuose prisiekinėdavo, kad matė, kaip ta ar kita persona skraidydavo ant šluotos, pasiversdavo kate, atlikdavo atitinkamus veiksmus su velniu ir pan. ir t.t. Nelaimei, po tokių pasakojimų, minėta persona vietoj valstybės globos būdavo siunčiama ant laužo.

     Nei tu, nei aš nestovėjome kambaryje ir nežinome kaip ir kokiu būdu buvo susuktas mergaitės filmas. Sutik, toks filmukas negali būti laikomas jokiu įrodymu – neabejoju, kad ir aš nesunkiai panašų galėčiau susukti – bet reikia būti geru psichu ir blogu biologiniu tėvu ar nebiologine globėja, kad tokį filmuką laikyti viešai.

     • GIGA

      Be abejo filmuką galima susukt kokį nori,bet tikriausiai nei vienas LT žmogus netiki tokiais sutapimais,kaip Kedžio ir Ūso natūralios mirtys….

     • Antanas

      Nelabai supratau GIGA komentaro. Nė vienas žmogus netiki (ne per stiprokai pasakyta?) ir? Kokia išvada čia iš to turėtų sekti?

 • Man rods, kad jei gerbiamoji taip neturi ką veikti, galėjo pati tą sprendimą įvykdyti…
  O šiaip jau galėtų ir rimčiau savo tiesioginiu darbu – užsienio politika – užsiimti. Nes kol kas nykokai atrodo, neskaitant vizito pas Juliją.

  • Auksinis kardas

   :-) Pažiūrėsime kur ji dės personalinę stovyklą po savo langais.

   • Regis

    Kardui linksma.. Aš džiaugiuosi už tamstą.

    Spėju, kad stovyklą išvaikys. O to stebėti prezidentei matyt neteks nes turbūt tik grynas atsitiktinumas, kad šiandien ji išvyksta į NATO viršūnių susitikimą Čikagoje.

    G.Gasiulis matyt labai aiškiai atskiria, kada ir ką turėtų veikti LR prezidentas ir kada neturėtų. Irgi reikia pasidžiaugt.

    • Auksinis kardas

     O aš už valstybę.

     • Regis

      O aš tada tik šiaip žioplys. Nesuprantu kaip šiandien tik sustiprėjo ta valstybė.

    • znakorius

     Reikia juos ne šiaip sau išvaikyti, o kišti į kalėjimus ir baudomis apkrauti, kad ateityje žinotų kaip savo ožius rodyti: yra teismai ir jie tesprendžia, o jei kam sprendimai netiks, tegul skundžia.
     Jei ta tvarka netinka, tai tereikalauja Prisiekusiųjų teismo (kaip apeliacinės instancijos prieš AT priežiūros tvarka duodant bylas) įsteigimo, bet išbalansuoti valstybę pagal kiekvieno norus yra neleistina.

     • znakorius

      Gerai, kad priminei – jei bus kvietimas ginti Daukanto rūmus, tai reikės prisidėti :) – nemėgstu žulikų.

     • Regis

      O rimtai uniformą dar turi? Kaži nebaustų už sovietinių simbolių demonstravimą? Nors ką čia bausti jeigu ateitų padėt garbingas žmogus. Tarnystė valdžiai nesvarbu kokiai čia gi pašaukimas. Ir liaudį reikia karts nuo karto patvatinti, kad gerbtų savo valdžią ir vykdytų jos sprendimus.

     • znakorius

      Vienąsyk sode buvau užsivilkęs milinę (šalta buvo), tai netolimo sodo kaimynas, vagis iš pašaukimo, iš karto nusigando. :)

     • Regis

      Aš galiu tik įsivaizduoti kaip ji šildo. Nepasiilgsti to darbo? Vistiek šiek tiek širdis suvirpa kai matai tokius kadrus kaip šiandien? Kai spurda koks patvorinis kaip žuvis vandenyje.

     • znakorius

      Regi,
      esi skaitęs Jurijaus Nikulino knygą „Beveik rimtai“?
      Tai jis ten pasakoja, kad vienas genialus cirko režisierius mėgdavo „budėti“, t.y., darbą padarydavo greitai, o didžiumą laiko praleisdavo pasakodamas anekdotus, kalbėdamasis, tardamasis ir pan.
      Tai aš panašiai dirbau – darbą stengdavausi atlikti staigiai, tiksliai pagal įstatymus, nežiūrint net valdžios ar dar kieno nors norų (dėl ko vienas vyr, prokuroras apie mane taip savo rate buvo pasakęs – neprognozuojamas, turėdamas omenyje tai, kad aš, imdamas spręsti bylą iki pat galo nežinodavau koks bus sprendimas, skirtingai nuo prognozuojamų, kurie tai galėjo pasakyti dar bylos negavę :) ), o visą kitą laiką „budėdavau“ – per tą laiką šlifuodavaui savo supratimą apie darbą, teisę ir t.t. tam, kad kada reikės, kad nebūtų jokių abejonių ir galėčiau dirbti taip kaip yra reikalaujama – greitai, gerai, teisingai ir teisėtai.

     • Regis

      ir dabar budi? šlifuoji, registruoji tuos iš prigimties :)

      „imdamas spręsti bylą iki pat galo nežinodavau koks bus sprendimas“ o žinai, čia išlindo viena labai svarbi smulkmena.. Tu juk ne kart sakei, kad nematei šios (šių) bylų (galimos pedofilijos ir t.t.). Bet už tat matai sprendimus. Sprendimai ir yra svarbiausi ar ne?

      Aš dar klausiau ar nesuvirpa širdis kai patvorinį matai? O juk dabar tokių aplinkui pilna. Kaip tam eksperimente kalinių ir prižiūrėtojų. Kurie įsijautė į prižiūrėtojų vaidmenį. Aišku dar pilna visokių plevėsų kurie tik šiaip linksmai visą tai stebi.

   • nerijus
 • Baisuoklis

  Kai imsis uzsienio politikos, tada galesim niurzget, esa tvarkos savo salyje nedaboja…

  • Auksinis kardas

   Yra pasiskirstymas sritimis. Vidaus tvarka, žinia, nėra betarpiškas P užsiėmimas.

 • Karolis

  Reikia ištirti kaip mergaitė buvo paimta, ir čia prezidentė visiškai teisi. Jei anstolė nebūtų norėjusi tyrimo, ji nebutų nurodžiusi išmontuoti vaizdo kameras. Jei nenori viešumo, reiškias kažko bijo. Jei būtų nufilmuota, ir vcisai Lietuvai būtų pardodyta kaip mergaitė pati bėga mamai į glėbį niekam klausimų nebūtų kilę. Bet, matyt žinojo, kad jos darbe bus daug broko, todėl geriausia, kad tam įrodymų nebūtų…

  • znakorius

   Neplepėk nesąmonių – tėvai gali pasiimti vaiką nežiūrint to ar tas vaikas šypsosi, ar rodo ožius.

  • Auksinis kardas

   Kiek teorijų galima sukurti prie lašelio noro :-)
   Neprivalėjo antstolė dalyvauti realybės šou, žiopliams nenuskilo pavarvinti seilę.

  • Henkas Moodis

   Dar pridėk kad įrašą būtų parodė per pono krivicko laidą pačiu geriausiu laiku nes juk tai televizija kurioje šviesu

  • Antanas

   Buvo pasitaikę, kad savo vaiką turėjau iš parduotuvės (ir ne tik) išnešt klykiantį ir besispardantį…

   Tikiuosi prezidentė nelieps šito ištirti ir neklaus o ko norėjo vaikas.

 • nerijus

  Kaip bus su šiuo teismo sprendimu ir analogiškais:

  http://vz.lt/default.aspx?siteid=f4269b6e-bcc9-482d-aaa3-200b9e23dc6e&publicationid=9C5D132B-9927-448E-96C9-60AE45D32D6E

  Gal Vyriausybė galėjo ir čia susitarti?

  Iškreipta teisinė sistema Lietuvoje.
  Kas galima Mykolui- nevalia Vytautui ir atvirkščiai.

  • Regis

   Nerijau, nevark. Žinai kai būna toks proginis girdžiu negirdžiu, matau nematau. Tai ir čia tas pats. Vienas neįvykdytas teismo sprendimas pastatė visą valstybę ant menčių, o kiti nepastatė. Klausimas kodėl? Atsakymas todėl.

   • Nerimtai

    Skaitau tamstos komentarus ir neatsistebiu – negi iki šiol dar nežinot, kaip teismų sprendimai vykdomi? Tuo pirmiausiai turi būti suinteresuotas ieškovas. Ne valstybė.

    • Regis

     Neskaitykit. Teisybės mano komentaruose mažai. Faktas.

    • bang

     Nerimtai, o žinot, kas buvo ieškovai ir kokia valstybės procesinė padėtis ?

 • znakorius

  Pasirodo, kad pareigūnai ne be reikalo duoną valgo.

  O Prezidentė šitą pareiškimą, manau, paskelbė tam, kad sudaryti įspūdį, jog dar kažkas bus tiriama, kažko ieškoma, bet visiems seniai aišku, kad šitoje byloje nuo pat pradžių nebuvo jokių įrodymų kaltinimams pagrįsti, todėl mergaitė turėjo senų senovėje būti pas motiną.
  Gaila, kad ir dabar už krikdemkedvencskučų darbelius per Strasbūrą turėsime nemažai sumokėti Stankūnaitei.
  Labai gali būti, kad dabar Venckienė pabus ir įtariamoji, ir t.t., nes panašu, kad buvo labai aktyvi įvykių dalyvė (jei ne daugiau). Kaip ten bebūtų, bet prokurorai dabar galės laisviau tirti žmogžudystes ir visus tuos įvykius – nebebus to tabu, kada mergaitės buvimas pas Venckienę praktiškai neleido Venckienės ir Kedžių tardyti, taikyti kitų tardymo priemonių, o jie ten gyvena, visame kame dalyvauja ir t.t., todėl bent jau nemažai ką žino kas byloje yra reikalinga išsiaiškinti.

 • Fredis*

  Jeigu Artūras tris kart pagalvotų, tai gerai suprastų kam tokį Pareiškimą iš pat ankstaus ryto padarė Prezidentė.
  Valstybės valdymo menas, abėcėlė, jautriai, laiku sureaguota.
  Beje, kaip ir Ingridos ir Andriaus dalinamos skrajutės Gedimino prospekte.
  Žiniasklaidos darbas – operatyviai ir objektyviai informuoti. Pagarba Sigitui Babiliui iš TV3, šalmuotas ir plačiai išsižergęs policininkas su automatu rankoje privačiame kieme atrodė efektingai.
  Tvarka ne tik kad bus kažkada menamoje ateityje, Tvarka – yra!

  • suomis

   Ginkluotas mentas prieš bobutę – yra tvarka???
   : DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  • znakorius

   Tvarka yra.

   Bet vis tiek kritikuosim :) – kuriam galui reikėjo visą tą reikalą taip ištempti?

 • Karolis

  Znakoriau, o kokie įrodymai tavo nuomone tvirkinimo byloje įmanomi? Ypač kai byla nuo pat pradžių nebuvo tiriama. Anot tavęs jei tvirkintojas su auka nenusifotografuoja ir neaprašo nuotykių, bylos net neverta kelti? Beje, savo laiku net Ūso kompiuteris nebuvo paimtas ekspertizei…

  • Regis

   Karoli, beprasmiška (čia draugiškai).

  • znakorius

   N kartų čia buvo šnekėta, bet nepatingėsiu:
   tokiose bylose, kur viskas kabo ant kieno tai žodžių (ir nėra jokių kitų įrodymų), yra atliekamas įtariamųjų sekimas tam, kad rasti nors kokių nors kabliukų prieš įtariamuosius.
   Kodėl ne sekė, o triukšmą, kuris, kaip žinia, žulikus išbaido, pakėlė kedvbenskučai (kurie turėjo tris aukščiausiosios kategorijos teisininkus ir tai, be jokios abejonės, žinojo)?
   Gal nebuvo ko sekti?

   • Krivickas „sekė“…

    • znakorius

     Sekė ir policija – prokuroras Bieliauskas sakė, kad jokių įtartinų dalykų įtariamųjų elgesyje, pokalbiuose nebuvo užfiksuota.

  • Baisuoklis

   O je… Siandien pat surinku is namu visus kompiuterius ir uzrakinsiu tamsiame sandeliuke. Bo anie gali prie mazu vaiku kabinetis.

 • Keista, kad šį sykį, kol kas, Seimas sureagavo pakankamai adekvačiai ir nesubūrė laikinos komisijos to Teismo sprendimo vykdymo tyrimui. Jei suburs, tai prašysiu, kad prie to pačio ištirtų ir man Danijoje skirtos baudos už automobilio parkavimą pagrįstumą. Ir labai norėčiau, kad Danijos Karalienė, per V. Landsbergį, būtų informuota, kad aš tą baudą sumokėjau. Tik tuomet Danija ir Lietuva taps labiau teisingesnės ir teisiškesnės šalys.

 • Rytis I

  Pritariu Karoliui. Prezidentė greičiausiai turi teisę žinoti, ar teisėjo Kondratjevo sprendimas buvo vykdomas nenaudojant prievartos prieš vaiką, t.y. ar tai buvo tik teismo sprendimo vykdymas. Tam reikalingi faktiniai patvirtinimai, apie ką berods policija anksčiau ir kalbėjo. Tiktai ir tiek. Tiesa, atsiprašau, o tai domina tik prezidentę?
  ps. Pirmoji šiandien žinia per radiją – „vaikas jaučiasi RAMIAI“.

  • Regis

   Kitokių žinių ir būti negali, čia būtų toks profesinis spjūvis geriausiems šalies psichiatrams jeigu nesugebėtų nuraminti paprasto vaiko..

   • znakorius

    Su vaikais yra taip – parėks, parėks ir nustos. :)
    Ne pirmiena.
    Tikrai.

    • Rytis I

     Znakoriau, laikas būtų pamiršti savo skriaudas tėvams. Ne visada viskas taip paprasta, kaip norisi kad būtų. Ne visada vyresnis, stipresnis – teisus, o mažas ir silpnas – kvailas. Bet… nesiruošiu nieko niekuom įtikinėti, o ypač Lenino brodo aksakalų :)

     • znakorius

      Priminei senas skriaudas :): man esant 5m. amžiaus aš su draugeliu, kiek vyresniu, nuėjom į upę, kur buvo daug žmonių, pasimaudyti.
      Kaimynės mergaitė juokais pasakė mano mamai, kad aš nuskendau, todėl mama iš to streso mane, grįžusį kuo puikiausiai, nupliekė su rykšte.
      Ne kiek skaudėjo :), bet buvo principo reikalas – kaip čia dabar mane melagingai (juk nenuskendau :) ), pripliekė.
      Tokia, tad, buvo pamoka (privalai tvarkai paklusti ir tiek žinių). :)

     • Rytis I

      Vat žinok kažkodėl taip ir galvojau :)

     • Bobutė

      Pasirodo, kalta kaimynės mergaitė…
      O kalta todėl, kad per retai juokavo.
      Nors, kita vertus, kai kuriems kietakakčiams ne tik su vytele, bet net su lazda proto neįkrėsi.

     • Auksinis kardas

      Na, tai jau kiti atvejai ;-DDD

  • nerijus

   Seimas „mėlačiovkėm“ neužsiima. Juos domina tik žilvičiai, boteliai, atominės ir kt. Ten pinigai rimtesni.

 • Justinas

  Tikrai vaikas jauciasi gerai nes jau bus pasistenge sovietinio sukirpimo psichiatrai. O si istorija parodo, kad bet kokiais klausimais , prokuratura yra nekontroliuojama, vsd nekontroliuojama, zudomi liudininkai ir nera nei vieno atsakymo, nei viena rezonansine byla netiriama nesukelia jokiu minciu ? Cia normali valstybe, be to kur kiti 17000 teismo nevykdomu sprendimu ? kodel apie juos nieko , taigi ponai inteligentai ir mastytojai, tai principinis klausimas, kai islaus jusu duris kalbesit kitaip, beje blogo autorius gerai susipazino su teisesaugos darbo tvarka :). Tai yra baisu, nes breivika deja sueme siek tiek civilizuociau, o cia vaikas ir nereikia porinti dogmatiskai isikandus teise, istatymai. Kas ja kure ir is kur perrase ?

 • Karolis

  Labai gražiai psichologas Slušnys pakalbėjo per Lryto televiziją. Teismo sprendimas įvykdytas puikiai, o kad mergaitė klykė, tai normalu. taip kalba vaikų psichologas. Prieš vaiką nebuvo nebuvo naudojama jėga ar prievarta. O kaip tada įvertinti tai, kad mergaitė buvo nešama mamos kartu su visiškai jai svetimu žmogum? Ne jėga? Ne prievarta?

  • Regis

   Mes visi ateiname į šį pasaulį per prievartą. Ir be abejonės rėkdami. Susimąstykime apie tai. Vaikui tame autobusiuke prasidėjo naujas gyvenimas. Ir rėkimas natūralus. Tai džiaugsmo rėkimas.

   p.s. negerkit iš tos balutės (aš apie pedrytį).

  • Antanas

   Prievarta yra, kai mama neša vaiką?? Ką čia nušnekėjai? Nesi niekad klykiančio vaiko nešes? Gal reikėtų jį iš tavęs atimti?

  • Gintautas

   Karoli, nemanau, kad taip gali parašyti žmogus, kuris pats turi vaikų. Būčiau labai nustebęs, jei suklydau.

 • Justinas

  Del prezidentes, tai yra brazausko mokine, logika aiski, niekur nesikisti kur nenaudinga ir nurodineti kur reikia, taigi tyrimas kaip ir sako autorius tai tik atsiprasau tylus pirstelejimas piarui ir tiek. Savo pozicija ji aiskiai galejo issakyti bet ji per daug vazna persona… tymosenko zinoma svarbiau ir t.t.

  • Sejanus

   this

 • Karolis

  Znakoriau, gal turi duomenų, kad buvo bent bandyta kažką sekti? Aš tokių duomenų neturiu. Kaip ir tai ar buvo savo laikų atliktos kratos ir kiti operatyviniai veiksmai. O kadangi nieko nebuvo imtasi tada triukšmas ir pakilo.

 • Marius

  Ar antroje teksto pastraipoje autoriaus nuoroda į save patį „[…] (ar net man pačiai) […]“ tėra atsitiktinė klaida, ar parodo, kad teksto autorius yra ne p. Artūras Račas?

  • Mariau paskaitykite dar kartą. Atidžiau. Atkreipkite dėmesį į skyrybos ženklus ir pabandykite suvokti tekstą. neabejoju, pavyks.

   • Marius

    Tekste skyrybos ženklų trūksta (pagal lietuvių kalbos skirybos ir rašybos taisykles tiesioginė kalba išskiriama brūkšniais arba kabutėmis), dėl to tekstą perskaičiau kitaip, nei jūs turėjote omenyje. Iš jūsų reakcijos supratau, kad mano pastebėjimas nepasitvirtino, tad tai nebesvarbu.

 • O aš manau, kad šioje situacijoje reiktų atsiminti Ingos Rinau istoriją ir atsiminti tai, kas iš to labiausiai išlošė prieš praėjusius rinkimus…

  • znakorius

   Rinau mergaitę padėjo pagrobti ir išvežti iš Lietuvos tv3 darbuotojai.
   Kodėl iki šiol jie ne kalėjime?

 • viktorasa

  ar buvo naudojama prievarta ar ne?
  Kol pats nepamatysiu….galit man čia aiškinti kiek tik norite…

  • znakorius

   Buvo.
   Nes taip pasielgti buvo reikalinga.
   Dar klausimų bus? :)

  • Henkas Moodis

   Vakar akropolyje mačiau baisų dalyką. Keturių ar penkių metų berniukas užsimanė pasivažinėti su ta mašinėle kur stovi tarp parduotuvių ir kurios pradeda judėti kai įmeti du litus. Kadangi mama neturėjo grynų ar tiesiog gaila jai buvo tai ji pasakė kad nesivažinėsi, tai neįtikino vaiko jis pradėjo rėkti šaukti isterikuoti, o mama beširdė nutempė jį per jėgą toliau nuo mašinėlių. Manau, kad ji panaudojo prievartą, todėl būtina sudaryti seimo komisiją ir išsiaiškinti kas jai davė teisę naudoti prievartą prieš vaiką, ar vaikui nepasiliko potrauminių padarinių ar nereikėtų surasti kokią tetą kol tyrimas vyktų kad pagyventų pas ją. Ar mama turi šeimą ( susituokusi, ir geriau būtų kad tai būtų įvykę bažnyčioje), patkrinti ar niekam nėra siuntusi sms įtartinų. Bet kuriuo atveju prievartos prieš vaikus negalime pakęsti.

   • Henkas Moodis

    PREZIDENTE APGINK

    • sigitas

     :-DDDD

     norėjau savo mažamečiui vaikui nagus nukarpyti, nesiduoda. Reikės kreiptis į Grybaitę sankcijos.

     • Stogas

      Sigi, o kas butu, jei panoretum savo sysala vaikui parodyt ? Bent jau nusiplauk is vakaro… sorry.

 • Taškas

  Kaip žurnalistui ir kaip tėvui Artūrui Račui turėtų iškilti ir toks paprastas klausimas:

  Nuo KO saugomos Lietuvos respublikos pilietės Stankūnaitė ir Kedytė?

  Juk tai esminis klausimas. Šiandien per spaudos konferenciją atsakingas policijos pareigūnas pasakė, kas tokią apsaugą skiria.
  Kodėl ji skirta ir ar bus toliau saugomos neatsakė.

  Jei ponas Račas žino atsakymą, būsiu tikrai Jam dėkingas už paaiškinimą.

  • znakorius

   Tamstai pranešu:
   Kedys, prokuratūros žiniomis, turėjo bendrininkų, kurie iki šiol nėra surasti.

   • Taškas

    Tai dėl pil. Stankūnaitės. O dėl Kedytės?

    • znakorius

     O Stankūnaitės dukra gyvena su mama.
     Nusikaltėlių tolimesni tikslai nėra žinomi (tačiau pavojus išlieka, nes šioje byloje yra bent trys smurtinės mirtys, o gal net ir Ūsas buvo nugubintas – kas žino, nes ant jo krūtinės, kiek žinoma, buvo rastas dryžis nuo virvės) – jei būtų žinomi = būtų žinomi ir kur jie yra, ir jie būtų jau suimti.

  • sigitas

   atsakau už poną Račą – nuo tokių štai.

   • Taškas

    Ką Sigitas turėjo omeny?

 • Matau, vakar kai kas nesuprato to, ką norėjau pasakyti apie šį tinklaraštį ir priimtinus būdus reikšti savo nuomonę. Su apgailestavimu esu priverstas pasakyti „viso gero“ ir sėkmės kitur.

  • Regis

   Artūrai, dėkui (už pravalytus komentarus). Gal tai ir kvailokai atrodo toks dėkojimas, tuo labiau, kad ir mano šiukšlių ten būta. Bet tikrai gaila žiūrėti, kai išsigimsta diskusijos.

 • vietinis

  gerb Artūrai, ar GP išdėstyta „kediados“ versija tamstai nekelia abejonių? Ar visos GP procedūros tiriant šią bylą yra aiškios ir atliktos pakankamai?

 • dzyvai

  Keista, kad žmonės įtūžį lieja ne ant teismo sprendimo, o ant jo įvykdymo. Ir keista, kad turtinga ir įtakinga TEISĖJA Venckienė, turėjusi netgi prezidentės palankumą, teisinėmis priemonėmis negynė „teisybės“, o gynybai panaudojo manipuliaciją vaiku ir patiklių žmonių jausmais.

 • vietinis
  • Giedrius

   PR jėgos. Advokatas Černiauskias vyras rimtas ir gerai žino kaip tokius reikalus tvarkyti.
   Prisiminkim fanarą po akim stankunaites.

   p.s.: 8:45 apie kurias advokatas neapdairei rodo – tai 1,5 val po iŠvykimo, nemažai laiko praėjo..

 • Henkas Moodis

  Prezidentė nori tyrimo kuris nors kažkiek kilstelėtų jos reitingus, nes būkim atviri jos akimis čia įvyko mažas perversmas. Ir į čikagą reikia porai dienų nulėkti ir policija neinformavo jos iš anksto, tai kas po velnių čia valdo? Taip kad prarastos pozicijos kvepia šioje vietoje, o reitingų karalienei tai kraupu.

 • Stogas

  Pedofilai savo paeme… teisme vaika atstovaus motina- sutenere.
  Davai visi nusipieskim fingalus at veido…
  Vaikui trauma ypac del to, kad grazintas motinai sutenerei.
  Nieko baisaus , vaika isbadys raminanciais. Kalbes ka pasakys. Darys foto apie laiminga vaika su uzdazytu snukiu.. 15 min 1 nuotrauka, Vaikas zliumbia..pasisidinkit nuotrauka. Sukciai yra sukciai

  • Antanas

   Tu kažkoks pasimetęs… Teismas yra nusprendęs, kad atstovaus Vaiko teisių tarnyba, o ne suinteresuotos šalys. Tikiuosi taip ir liks. Ir taip jau seniai reikėjo – kai buvo pabandyta civilizuotai viską išspręsti, perkeliant mergaitę į neutralią aplinką ar tik ne (bijau sumeluot) Landsbergio skambučio (ir žinoma „globėjos“ veiksmų) dėka mergaitė buvo perduota „globėjai“…

   • Stogas

    Nepasimetes…vaika globos (uzglobos) biologine motina. Vaiku teisiu tarnyba is Vilniaus, kuriai balalaika tas vaikas. Jiems nei skauda nei vidurius pucia. Tai koks cia atstovas ? O kas bus advokatas? Tas pat kur ir stankunaites-piesia fingalus ant snukiu ir retusuojantis foto ? Vaikas sypsos, buciuoja motina o snukis uzpiestas ir venomis teka raminantis vaistai.?
    Baik Tu, dar pasakyk Kedys ir Usas zuvo savo mirtimi :)

    • Antanas

     Stogas: Paties požiūrį į vaiką puikiai iliustruoja frazė „vaiko snukis“…

     Raminantys vaistai? Gal čia tie patys, nuo kurių pamirštama, kaip žaidžiama šachmatais… Biologinė motina? O būna motinų ir ne biologinių? Cheminių ar fizikinių gal? Tarp kitko, kas blogai, kad vaiką globos motina? Ar čia kažkokia išimtis? Paprastai tetos vaikus globoja?

     Nežinau kaip tiksliai ten buvo su kedžiu bei Ūsu, bet tikrai žinau, kad J. Furmanavičius bei V. Naruševičienė tikrai žuvo nesava mirtimi. O kad jau apie kedį užsiminei, tai mažytis logikos testukas tamstai: giminės puolė kedžio ieškoti morguose, nes taip… susapnavo?

     Pasiskaityk prieš tęsiant pokalbius, prašau, „Extraordinary Popular Delusions and the Madness of Crowds“…

 • viktorasa

  znakoriui
  klausimų yra labai daug…
  ir man keista ,kad tokiam protingam žmogui jie nekyla…
  atvirai pasakius šiandien esu išsigandęs,kadangi nežinau atsakymų į daugybę klausimų.Esu tremtinio vaikas, skaičiau savo tėvų tremties bylą…..negi mano Lietuvoje bus teisė naudojama neteisei pateisinti….

 • briedis

  kažin kokiomis skrajutėmis reiktų šešėlius nuo kai kurių teismų sprendimų nuvaikyti?…Štai šis klausimėlis taip ir liko neatsakytas.

 • Stogas

  Arturai,

  Pamenat istorija, kad Siaurusevicius privalejo Jums parodyt informacija apie LTV finansus.
  Ar matet ja? Nifiga. Ir negausit. Tai teisingumas ir teisybe eina skirtingais keliais.
  O dabar uzduodu klausyma : ko norit – teisybes ar teisingumo ?

  • dzyvai

   Stogai, supratau siūlote garliaviniams nuvažiuot „pasaugot“ Siaurusevičiaus namų, ir kol neduos informacijos – tol ir „saugot“?

   • Stogas

    Dzyvai, cia tu pasiulei… ir jau bus ne garlliaviniai, o dzyviniai patvoriniai..
    Dzyvai, kur stovi tavo sazines TVORA ?

    • dzyvai

     Manau, mano palyginimas atitiko jūsų palyginimą, nesupratau kuo stebitės. Internetu sveriate mano sąžinę? Būsite ekstrasensas praktiškai tokio paties lygio kaip ir teisminę medžiagą išnagrinėję, visas ekspertizes įvertinę ir teisingai bylą išsprendę Garliavoje susirinkę kilnūs „gynėjai“ :) Kas garsiau šaukia, aršiau kovoja, gudriau pravirkdo, tas ir teisus?

     • Stogas

      Dzyvai,

      Teisybe ir teismas cia du atskiri keliai.
      Siaip nusipiesk melyne, cia jusu teisingumo simbolis…

      Butu malonu, kad kas butu vertines nuo pacio pirmo Kedzio skundo i prokuratura… kol seime nesutrates Kalsnikovai, nebus tvarkos (Kauno Meras)…

     • dzyvai

      Kauno mero citata aiškiau atskleidė jūsų poziciją. Štai čia mūsų nuomonės teisingesnės valstybės link ir skiriasi. Linkiu Jums nepasitaikyti tiems kalašnikovams (gal jūsų teisingumo simboliui?) pakeliui į seimą.

     • Stogas

      Teisingesne valstybe… :) :)
      Kas cia per isdaras ? Gal dar pasakykite pusiau isprievartauta?
      Sorry, jusu kalasais ginkluoti juodaskveriai eme vaika.. juodom kojinem, salmais ir botagais .. teisingesne valstybe.. darbo partiojai paskambink, gal grazins 24 mln?

     • dzyvai

      Stogai, supratau, jog jūs nustatėte, jog pedofilija buvo, ir vaikas lig šiol buvo ne pas žudiko bendrininkus. Tiesiog teisėjų-ekstrasensų tauta! Su tokiu teisėjų kiekiu Lietuvoje galėtume netgi teikti kitoms valstybėms teisingumo nustatymo paslaugas.

     • Stogas

      Tai Dzyvas, tyrk, mes laukiam jau 4 metus, judink sikna… o tai tik melynes piesiates.. Kedys 2 metus rase i teismus.. jums buvo pofik…

 • man tai cia sakau – tik logiski klausimai (nesigilinant i detales).

  yra dvi, viena su kita susijusios bylos: vaiko (ne)perdavimas ir Uso pedofilijos.
  Man tai cia smegenai neisnesa, kaip galima vienoje byloje vaika perduoti kad ir motinai, kuri susijusi su kitoje byloje kaltinamu itariamu pedofilu?
  Tai dabar, jei tarkime vis tik paskelbs kad usas tikrai buvo toks – tai vaika vel grazinti tetai, nes gaunasi kad mama pardavojo vaika.

  as cia nesigilinu i detales kas ir kaip – man tik logiska seka cia kazko nesueina.

  • dzyvai

   O tokiu atveju kodėl ne trys bylos – pridėkime žudymo, kuriuo buvo įtartas Kedžius? Vaikas neturėtų gyventi su tariamai sutenere buvusia mama, bet gali gyventi su tariamai žudiko artimaisiais (o gal dar ir bendrininkais)? Ir kam tie teismai bei prievartos aparatas Lietuvoje, jei teisingumą gali nustatyti ir įvykdyti interneto komentatoriai beigi šiaip neabejingi viešai demonstruojamiems jausmams. Sakyčiau galim teismų reformą daryti iš kart radikalesnę – kam tie prisiekusieji, tai jau irgi atgyvena, padarom internetinę apklausą delfi, išmatuojam bylos priešininkų surinktos minios gausmą decibelais, ir teisingas sprendimas kaip ant delno.

   • Stogas

    Dzyvai

    Teisingumas ar teisybe ? Kas svarbiau ?
    Melyne nupiesta ar tikra ? :)

   • Stogas

    Kedys paskendo ir Usas paskendo… paskendo paskendo… tuoj ir as paskesiu..

   • Karolis

    Dzyvai, yra skirtingi dalykai – pedofilijos byloje Kedytė yra / būtų nukentėjusi, o kas ji žudynių byloje? Kuo čia dėti įtariamojo tėvai ir sesuo?
    O pedofilijos byloje yra faktas – mergaitės liudijimas. Jei jau norim būti tesine valstybe, tai tada leiskim nuspręsti teismui ar tas liudijimas teisingas ar kažkieno padiktuotas. O dabar pasisako Šedbaras ,,Pedofilijos nebuvo“, vaikų psichologas Pūras ,,Jokios pedofilijos nebuvo“, Kėdainių teismo teisėjas
    Kondratjevas ,,Nėra jokio pagrindo mergaite atsskirti nuo motinos“. Irgi suprask jokios pedofilijos nebuvo.
    Tai gal leiskim šią bylą nagrinėjančiam teismui nuspręsti?

    • dzyvai

     Karoli, ką teismas benuspręstų, argi vis tiek teisingesni nebūtų „gynėjai“?

     • prie ko cia gynejai. Klausimas paprastas:
      Jei pasako kad pedofilijos nebuvo – reiskias nebuvo.
      o dabar, bbz kokiu apgrindu saugoma motina neturinti pajamu bet susijusi su galimai pedofilu atgauna dukra kuri yra pagrindine liudytoja pedofilijos byloje. nu pzdc kaip zjbs, izvinite za moj francuzkij

    • leokadija

     pacituosiu jums komentatoriaus jj iš bernardinų žodžius: „Kas nors per nago juodymą išmano įstatymus, supranta, kad motinai toje byloje nėra pareikšti įtarimai ir tai turi esminę reikšmę – jokie vaiko motinos veiksmai toje byloje ne tik nebus ištirti, bet net ir nebus tiriami, nes pagal įstatymą ir negali būti tiriami. Kaip ir čia besireiškiančių susireikšminusių, bet taip neišmanančių reikalo komentatorių veiksmai – jie toje byloje taip pat nebus tiriami. Maža to, byloje nebus tiriami galimai nusikalstami Ūso veiksmai – mirusio niekas negali kaltinti dėl paprastos priežasties – jis negali gintis. Todėl teismas viso labo ištirs, ar yra pagrindas Ūsą pripažinti besąlygiškai nepagrįstai apkaltintu. T.y. ar byla nutraukta ne vien tik neutraliu, nors ir be apkaltinimo, bet ir be išteisinimo patvirtinimo – mirties fakto pagrindu, taip sudaryta galimybė mirusiojo artimiesiems visiškai reabilituoti Ūsą, kad neutralus bylos nutraukimas neleistų visokiems rėkautojams tuo neutralumu ir neįvertintumu spekuliuoti ateityje. Paskaitykite Aukščiausiojo Teismo nutartį, leidusią tolesnį tyrimą po Ūso mirties, jei dar neskaitėte. Teismas ėmėsi rizikingo reikalo – pats tolesnio teisminio tyrimo faktas mirus asmeniui, kurio veiksmai tiriami, balansuoja ant Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijos 6 straipsnio pažeidimo ribos.“
     Man rodos, aišku, kad jokių teismų atsakymų nebereikia laukti planuojant mergaitės ateitį.
     Pagarba sprendimo vykdytojams – laukiau sėkmingos operacijos, pagaliau, puikiai, ačiū.

     • GIGA

      Leokadija,ka tuo norėjote pasakyti?kad de jure viskas kaip ir gerai?

     • Stogas

      Pas mane Tavo draugai islupo mage , isdauze stikla, itarimai nepareiksti, tai man reik suprasti kad stiklas ir mage nenusvilpta ?

      Tai ir pedofilu nera… ir motina ne sutenere..

     • filosoffas

      Pyro pergalė tas teismo sprendimas. Nei visuomenė teismais daugiau tikės, nei to teisingumo daugiau yra. Ir džiaugtis tokia įvykių seka per anksti. Kaip buvo drumstas vanduo taip ir liko.

   • vienu teismo sprendimu galima nevykdyti, o kitus – privaloma ir su puse kauno policijos pareigunu. saunuva.

    • Regis

     Tikrai taip

    • Alois

     Jeigu nevykdomi kai kurie teismų sprendimai ar tai yra pagrindas nevykdyti visų likusių?

 • Whisker

  Ar cia kai kurie rasantys , kad buvo pasielgta gerai ir viskas cool, visiskai gyenimo neturi ir sedi, bei raso visa diena? Ar jiems sumoketa? Paskaicius Delfi komentarus tikrai susidaro ispudis, kad yra nusamdyta zmoniu, kad siek tiek „aplygintu santyki“ ir apmazintu pasipiktinima, maciau ir cia tokiu yra, na bent jau vienas tai tikrai, idomu koks honoraras valandinis ?

  Valstybes vadove yra valstybes vadove, nesuprantu cia autoriaus iraso irgi, galima diskutuoti ar buvo pasielgta tinkamai, bet jeigu prezidente liepe ja informuoti pries vykdant toki sprendima, tai jinai ir turejo buti informuota, taip veikia tikras pasaulis, sakyciau poziuris apie teismus ir ju „teisinguma“ yra labai naivus ir pavirsutiniskas, prezidentai dar ne tokius dalykus gali padaryti ir daro, dar ir labiau demokratiskomis ir issivysciosiomis laikomose salyse, rimtai besidomintys politika turetu tai zinoti, o ne sausa teorija pateikineti kaip kas turetu buti… Manot prezidente kistusi, jei manytu , kad viskas cia svaru ir gerai? Manot jus zinot daugiau negu zino valstybes vadove? Cia kaiptik yra didziule rizika is jos puses susigadint reitingus, gi po tokiu zodziu visokie Valatkos ir pan veikejai turbut ploja katuciu.

  • Henkas Moodis

   Tu nori pasakyti, kad teismo sprendimo nevykdymas yra šalies prezidentės rūpestis numeris vienas ir jai užtenka pasakyti, kad „pasakykit man kad jaus tai darysite“ ir visi jau turi jai sakyti. Tu protinguoli kažką su veiklos kompetencijomis maišai.

 • egas

  O gal specialiai prezidente siekiama išprovokuoti įsikišti į teismo sprendimo vykdymą, kad būtų motyvų apkaltai?

 • sigitas

  savu laiku , neteip seniai, vienas vaikas JAV apkaltino, kad jį savo apartamentuose tvirkino dabar jau miręs žinomas dainininkas M. Jaksonas,buvo teismas, buvo aistrų, buvo amerikietiškų „kedofilų“, kurie , kaip ir mūsiškiai, buvo įsitikinę, kad berniukas nemeluoja. Berniukui buvo priteista 15 milijonų baksų, jo tėvams dar 4 limonai. Praėjus kiek laiko berniukas užaugo ir prisipažino viešai , kad visą šia istoriją su pedofilija sugalvojo jo tėvas , kad prasimanyti pinigų. Po kiek laiko tas vaikinukas nusišovė. O buvo taip pat , kaip ir mūsų atveju tikinčių ir tvirtinančių , kad vaikas tikrai tikrai nemeluoa. Tai štai gerbiamieji – išveskit paraleles. Ar neatsitiks čia taip pat.

  • GIGA

   Gal atsitiks,o gal ne.Blogiausiai tai,kad valstybės institucijos tokios impotentiškos

  • Stogas

   Sigi, Duok linka sitai pasakai, as jau 2 versija perskaiciau… speju tu kazka is kazkur perpasakoji…

   • Bet gi ir šioje istorijoje visi tik perpasakoja ką girdėjo velnias žino iš kur. Kai ateina laikas viską patvirtinti Teisme, tai nieko nebelieka… Na ne visai nieko. Lieka emocijos išlietos begalybėje straipsnių ir laidų, kuriomis paskui remiasi komentatoriai…

    • Stogas

     “ Kai ateina laikas viską patvirtinti Teisme, tai nieko nebelieka…“ – smulkiau prasua.

 • Pingback: Įvykiai vienoje Garliavos gatvėje: kam naudinga masinė psichozė? at Dainius Radzevičius()

 • nerijus

  Kurmiai teisėsaugoje?

  http://www.alfa.lt/straipsnis/14565159/Grybauskaite..vaiko.perdavimo.procedura.turi.buti.ivertinta.atsakingu.instituciju=2012-05-17_08-15/

  „Kiek vėliau taip pat V. Landsbergis pasakė, kad transliuoja TV3, apie 7.30 val. paskambino parlamentaras Gintaras Songaila. Prezidentūra nebuvo informuota nei apie operacijos pradžią, nei apie detales“, – teigė ji.

 • Vaclovas

  Man nepatinka,kad daugelis vartoja pasakymą TEISMO SPRENDIMAS.Mano manymu [gal aš klystu]Teismas,Seimas,Prokuratūra jokių sprendimų nepriima.Sprendimus priima TEISĖJAS,SEIMO NARYS,PROKURORAS.Todėl ir kaltas TEISĖJAS,Prokuroras…su atitinkama pavarde.

  • Henkas Moodis

   Tai kaip suprantu pagal logišką seką, kalčiausias lieka tas kas skiria prokurorus teisėjus ir ir kitus aukštus pareigūnus į šiuos postus. Teisėjo atžvilgiu – tai prezidentas.

   • Rytis I

    Ne taip. Nėra abstraktaus teisingumo, todėl gal būt būtų tikslu kalbėti ne apie kažkokį „teismo sprendimą“, o apie Kėdainių m. teismo teisėjo Kondratjevo sprendimą. Kokie šio teisėjo sprendimai „objektyvūs“, galima spręsti sakykime iš tokios citatos: „Remiantis V.Kondratjevo nuosprendžiu, Lietuvos saugumui svarbią informaciją rinkęs Š.Paberalius buvo medžiojamas kaip pavojingiausias nusikaltėlis.“
    http://www.lzinios.lt/Lietuvoje/Teisejas-lemtis

    Tad kas šiuo aptariamuoju atveju suinteresuotas Lietuvos visuomenės sukiršinimu, supriešinimu ir kokio tai plano dalis? Nejau ir čia visi mes to pačio „kniaziaus“ rankose?..

    • Henkas Moodis

     Tai vėl gi logiška tavo tąsa būtų, ta kad už šio skandalo baisi Rusija stovi. Gal lengviau kartais būtų žiūrėti į faktus, o ne sąmokslo teorijas.

     • Rytis I

      Baisi nebaisi, o sutinku – tikrai negerai – kai negali eliminuoti sąmokslo teorijų. Lengviau būt pažiūrėti į faktus, o bet faktų mažai… Likusi video medžiaga nebus viešinama, o nepriklausomos „akys“ nusuktos. Nevieši faktai – dar vienos sąmokslo teorijos pradžia.

     • Alois

      Nepriklausomos? Sunkiai tikėtina, kad tuo metu toje vietoje buvo nors viena kamera, kuri neturėjo intereso. Na nebent sutapo, kad vaizdą fiksavo koks Amerijos ar Rusijos žvalgybos palydovas ar Google Street view mašina.

     • Rytis I

      Turiu omeny kameras, nepriklausomas nuo oficialiosios operacijos vykdymo versijos. Kiekvienas nors truputį padoresnis žurnalistėlis supranta, kad turi būti išklausytos bent dvi skirtingos nuomonės. Priešingu atveju jojo kūrinys geriausiu atveju bus priskirtas nebent grožinės literatūros žanrui. Kolkas neturime jokios fiksuotos versijos, todėl galbūt pusė Lietuvos net nežino, ar Kondratjevo nuosprendis buvo įvykdytas pilnai. Berods ten nebuvo formuluotės apie kūno išnešimą…

     • Alois

      Jeigu tamstos formuluotė teisinga, tai man darosi baisu, kad sunku rasti ne tik nepriklausomas kameras tame vyksme, bet ir „padoresnius žurnalistėlius“, dirbančius šia tema :( Nes netgi jei ir formaliai pakviečiamas kas nors iš kitos pusės, tai vis tiek klausimai konstruojami ir pasisakymų proporcingumas neleidžia suabejoti kurią poziciją atstovauja laidos/straipsnio kūrėjas.

      P.S. aš nemanau, kad visiškai viskas yra visuomenės interesas ir turi būti džiaustoma ant kiekvienos tvoros. Jeigu visgi daugumos nuomonė yra kita (demokratija, kad ją kur), tai visuomenė turėtų būti nuosekli ir domėtis kitų keletos tūkstančių nuo tėvų atskirtų Lietuvos vaikų paėmimo aplinkybėmis.

     • Rytis I

      Turbūt tais tūkstančiais nebaigtų bylų turėtų domėtis ne visuomenė, o anstoliai. Visuomenė domisi dažniausiai tuom, ką jai „suvirškina“ žiniasklaida.

 • P.E.

  Susidaro įspūdis,kad toks uolumas nerodomas vykdyti teismo sprendimą dėl neteisėtai viešose vietose iškabintų užrašų nevalstybinėmis kalbomis kai kuriose Lietuvos savivaldybėse .

 • Regis.

  Leiskit bent padėkoti už suteiktas galimybes. Ir aišku „viso gero“

  • Regi, įvyko klaida. Atsiprašau.

   • Regis

    Tada man dar labiau reikia atsiprašyti, nes tos klaidos pagrindu spėjau ir prisigalvoti, ir prirašyti. Matyt būsiu paskubėjęs su išvadomis.

    Tuos kurie tikisi dabar, kad atsigriebsiu už tą vieną dieną ir pulsiu baksnoti į „ad hominem“, nepagrįstus, neįrodytus teiginius „Račo paraštėse“ matyt nuvilsiu. Diskusijos čia beveik nėra. O teisingumo prižiūrėtojų čia per akis. Šia tema matyt nieko naujo jau nebesakysi, o taškytis pvz. „ciociomis“, „gyvatynais“, prievartos ir neapykantos skatinimais nėra jokio noro.

 • Valentinas

  Pirmoji Artūro komentaro dalis yra puiki, neturiu prie ko prisikabinti. Antroji, kuriame jis spėja prezidentės motyvus yra insinuacija. Yra daugybė priežasčių kodėl prezidentė galėtų norėti tyrimo. Artūro pasiūlyta versija apibūdina Grybauskaitę kaip savimylą autokratę (kodėl Artūras apibūdina Grybauskaitę kaip menkystą ir ar tai nesusiję su nesenais įvykiais LRT palieku spręsti komentaro skaitytojui). Man įtikinamesnė nei Artūro pasiūlyta, yra kilnesnė versija. Gal Grybauskaitė tiesiog yra kedofilė (tą įrodo jos ankstesni pasisakymai apie neva vykdomą teismo sprendimą) ir toks „tyrimas“ būtų būdas atkeršyti pareigūnams už šią operaciją. Tačiau, būdamas atsakingas, nors ir neprofesionalus apžvalgininkas, nedrįstu tokios versijos siūlyti viešai.

  • Henkas Moodis

   Aš laikyčiausi tuos nuomonės, kad jos ekselencija negali leisti sau prarasti reitingus, nes tai gali sukelti visą griūtį. Tuo labiau, kad pagal kai kuriuos šaltinius FNTT skandalas papurtė reitingus, nedaug teisybės dėlei pasakius bet vis dėl to papurtė. Atrodo etikečių kabinimas mums įaugęs į kraują, jaut tą minėjau praeitoje šio tinklapio temoje, raudonas – disidentas, Kaunas – Vilnius, emigrantas – likęs, tikra šeimą – bambaliai besirutuliuojantys etc… Ir tai parodo kad visuomenė vertina įvykius ne pagal faktus, bet pagal jausmus (kas ne naujiena ypač seimo ar savivaldybių ar prezidento rinkimų metu). Klausimas kuris kyla iš to ar tai mūsų visuomenės neišraunama būdo dalis ar vis dėl to švietimo spragos.

   • Valentinas

    Pagal jausmus vertina visos visuomenės ir visada. Linčo mentalitetas visada slypi minioje ir laukia galimybės prasiveržti. Tai yra universali žmogiškoji tikrovė.
    Iš kur žmonės traukia versiją, kad Grybauskaitė labai stengiasi dėl savo reitingų? Kokių faktų turite? Ar nemąstote pagal savo sugedimo laipsnį?

    • Henkas Moodis

     Matote man patogiau mastyti skaičiais, o jums Valentinai kaip suprantu spalvomis. Bet kuriuo atveju ji politikė pirmiausia, jos populiarumą lemia skaičiai, kurie atspindi meilę tautos jai.

     • dzyvai

      O kodėl į viską nepažiūrėjus paprasčiau? Jeigu teisėtas sprendimas yra nepopuliarus, belieka pademonstruoti jautrumą ir susirūpinimą bei prikurti krūvą komisijų. Vienu metu nušaunami abu zuikiai – ir nuo linčo teismo respublikos nutolome per žingsnį, ir populiarumo kritimui pagalvė šiokia tokia pakišta.

  • mielas Valentinai, tamsta teisus – aš manau, kad D.Grybauskaitės valdymo stilius artimas autokratiniam, taip pat manau, kad prezidentė yra pakankamai save mylintis asmuo. Tamstos teiginys, kad aš apibūdinu prezidentę kaip menkystą yra eilinis tamstos tulžies proveržis ir dar vienas įžūlus melas, tačiau tuo jau visiškai nebesistebiu. Beje, tamsta teisus, mano nuomonei apie D.Grybauskaitę turi įtakos ir jos sprendimas nepratęsti mano kadencijos LRT Taryboje – aš asmeniškai nesupratau tokio sprendimo, ypač atsižvelgiant į tebevykstantį teismo procesą ir galimo jo įtaką visai LRT Tarybos veiklai.

   • suomis

    Greitai „siaurui“ bus „kajuk“. :)Štai dėl ko, prezidentė, nepratęsė jūsų kadencijos. :)

 • dariusm

  Laukiam dabar 500 policininku Neringoje. Ten advokato Cerniausko klientas niekaip nevykdo neskundziamos ir galutines teismo nutarties nugriauti botelius. Policija laukiama ir Zalgiryje (adv. Cerniauskas), nes sis nesumoka teismo priteistos skolos K.Marciulioniui.

  • Alois

   Jeigu ieškovų tose bylose atstovai taip atidirbinės savo darbo užmokesį, kaip Černiauskas, tada sulauksim.

 • Antanas

  dariusm:
  Kiek žinau, policija neišmušinėja skolų ir negriauna botelių. Bet jos tikrai reikėtų, jei kokios tetos tuos botelius laikytų ant kelių ir neleistų jų griauti.

  Nors šiaip mintis teisinga – teismų sprendimus privalu vykdyti – tam ir yra sugalvoti antstoliai.

  O kuo čia dėtas Černiauskas lieka neaišku…

  • Stogas

   Cerniauskas patapo Usas nr 2… nz, gal ir polinkiai vienodi? Advokatas ant nugaros tempia vaika, o teisesauga eina salimais… budelis kazkoks ar prietelis.

   • Antanas

    Polinkiai vienodi? Kokie polinkiai? Budelis, nes… padeda mamai atgauti vaiką… Ar tau stogas visai pavažiavo?

  • GIGA

   Antanai,o jei teismų sprendimai prasilenkia su sveiku protu?Pasitaukuojam užpakalį ir vykdom?Teisingai vakar Landsbergis pasakė,kad ne teismų sprendimas,o teisėjo.O jie kas šventieji?Kalbėti reikia ne apie tai kalta Stankūnaitė,Kedys,Ūsas ar Venckienė,o ką tiek laiko veikia valstybės instutucijos,kodėl šalyje toks bardakas?

   • Antanas

    O tai Landsbergis šventasis? Arba GIGA šventasis? Teismas yra vienintelis kelias, kai du pešasi. Visada bus nepatenkintoji pusė…

    O Landsbergis yra demagogas. Neseniai griovė kolūkius, dabar bando griauti valstybę. Kas toliau?

    Taip, būtent – kodėl toks bardakas? Kodėl vaikas nebuvo grąžintas prieš metus? Kodėl visa Lietuva šoka pagal violetinę dūdelę?

    • romas

     Antanai, nepasimaukite ant propagandinio „griauna valstybę“. Nuo to, kad žmonės nuoširdžiai ir nebijodami išsako ką galvoja, tik geriau tokiai valstybei, kokios norim. Juk norim ne bet kokios.

    • suomis

     Jo, reikia atstatyti kolūkius o kedofilus išgrūsti pas baltas meškas. :)

    • GIGA

     Kadangi anot vieno komentatoriaus esu paksininkas:),tai tikrai negaliu but tuo pačiu metu ir landsbergietis,taciau kai girdžiu kalambūrą „Landsbergis griovė kolūkius“,suprantu,kad diskutuoti beviltiška:)

     • Antanas

      GIGA, suomi: taip, sutinku, su jumis diskutuoti beviltiška. Kiek esu matęs jūsų raštu, dažniausiai 0 argumentų…

      Viena yra išsakyti savo nuomone, o kita yra raginti nevykdyti teismo sprendimų. Ypač, kai tai daro (vis dar) įtakingas politikas. Manau, kad tai yra vieno iš valstybės pamatų (teismų sistemos) griovimas.

      Kolūkių atstatyt tikrai nereikia, o debilus išsiųsti į Suomiją galima.

     • GIGA

      Tai,Antanai, rinkis daiktus,Suomija tavęs laukia:)

     • Andrius

      …Antanai, butu labai gerai issiusti… bet kaip ?… tu, tarkim, savanoriskai isvaziuotum, o, pavyzdziui Valentinas su „Genijum“ gali ir nenoreti vaziuoti… O ir kazin dar ar Suomija sutiktu priimti – galimai uztektinai savu turi ir nezino kur deti…

    • suomis

     Žinant, koks yra pragyvenimo lygis Suomijoje, darytina išvada, kad procentas debilų ten yra mažesnis. O suomiams debilai iš Lietuvos nereikalingi. Lai lieka jie Lietuvoje.

     • Antanas

      GIGA: Ačiū ačiū. Turėsiu omeny. GIGOS žodis mūras ir diagnozė.
      Andrius: Na, toks proto bokštas, kaip tu, tikrai sugalvosi būdą…
      suomis: pragyvenimo lygis didesnis = debilų mažiau. Labai „suomiška“ išvada. Atlikai pragyvenimo lygio ir debilų koreliacijos tyrimą? Beje, o lietuviams debilai iš suomijos reikalingi?

      Iš tikrųjų, kaip ir apie ką su jumis diskutuoti?

 • Andrius

  A. Račui

  pone A. Račai,

  …nedristu teigti, kad Jūs vengiate atsakinėti į, galbūt, Jums nepatogius klausimus, nes – galbūt, tai tik Jūsų (tarkim suprantamas) nenoras diskutuoti su tais, kuriuos laikote „dundukais“ (suprantu tame tarpe ir mane)…Bet… Gal šį kartą padarytumėte išimtį tuo pačiu ir patikslindamas savo poziciją tiems kuriuos laikote gerbtinais savo tinklaraščio lankytojais ?

  … Taigi klausimai trumpai primenant teisinėje valstybėje privalomai vykdytiną teismo sprendimą…

  Teismo sprendimas – SKUBIAI PERDUOTI VAIKĄ MOTINAI NENAUDOJANT PRIEŠ VAIKĄ PRIEVARTOS.

  Sprendimas tikrai nėra nelogiškas, nes teismas įvertindamas tą aplinkybę kad mergaitė yra paveikta Kedžių aplinkos, logiškai pagrindė kaip turėtų būti vykdomas mergaitės perdavimas išvengiant prieš ją prievartos naudojimo – visi tą skaitėme, bet trumpai priminsiu – mergaitės motina kasdieną turėtu matytis su dukra kasdieną ilginant susitikimų laiką viena valanda, kol susitikimo laikas pasieks 6 val. (manau akivaizdu, kad to sekoje, tikėtasi, kad Kedžių neigiamai paveiktą mergaitę, tame tarpe ir psichologų pagalba, buvo manoma esant įmanomu įkalbėti vykti savo valia)…

  Klausimai Jums pone A. Račai:

  1) ar sutinkate, kad teisinėje valstybėje teismo sprendimas privalomas vykdyti pilna apimtimi, o ne selektyviai, tarkim, pasirenkant vieną dalį, o kitą nutarties dalį (teigiančia apie prievartos prieš mergaitę negalimumą) ignoruojant ?…

  1) Ar sutinkate, kad aštuonerių metų mergaitė (tegu ir paveikta neigiamos aplinkos) jau gali vienareikšmiškai suprantamai aplinkiniams išreikšti savo norus ir emocijas (net jei jie kilę ir iš blogos įtakos) kurie leidžia vienareikšmiškai visiems suprasti ar mergaitė valstybės pareigūnų veiksmų eigoje jaučiasi prievartaujama elgtis prieš savo norą, ar įtikinėjama ? … jei abejojate – gal galėtumėte pagrįsti, kodėl tokias vaiko emocijas kaip verksmas ir siaubo klyksmas galėtumėte laikyti taip pat ir vaiko geros nuotaikos išraiška ?

  2) Ar nemanote, kad visiem laisvai prieinamai internete patalpinti video įrašai (kuriuos tikiu matėte) fiksuojantys pirmą nesėkmingą bandymą akivaizdžiai parodo, kad visdėlto prieš mergaitę valstybinės institucijos naudojo prievartą ? …ir jei nemanote – tai kodėl ?

  3) Ar nemanote, kad tokio rezonanso visuomenėje sulaukusios teismo nutarties vykdymas privalėtu būti vykdomas ypatingai preciziškai stengiantis jį įvykdyti būtent pilna apimtimi o ne dalinai – maksimaliai stengiantis išvengti bet kokių abejonių veiksmų teisėtumu visuomenėje ?

  3) Jei manote, kad teisinėje valstybėje galimas vykdyti teismo sprendimas nepilna apimtimi tuomet kai paaiškėja jog „išnaudotos visos galimybes įvykdyti teismo sprendimą pilna apimtimi ir vienos dalies įvykdymas tampa neįmanomas“ – kokios aplinkybės ar faktai leidžia Jums manyti, kad „prievartos nenaudojimas prieš mergaite perdavimo metu tapo neįmanomas“, žinant, tą faktą kad net nebuvo laikomasi teismo rekomendacijų dėl motinos ir vaiko reguliarių susitikimų juos ilginant ?…

  4) Jei manote, kad nebuvo įmanoma vykdyti teismo rekomendacijų dėl motinos susitikimų su mergaite prieš perdavimą, tai ar galėtumėte paviešinti tuos faktus kuriais remiantis taip manote ?

  5) Ar nemanote, kad šiandiena vykdant teismo sprendimą ir vykdymo procesą filmuojant policijos pareigūnams privalėtu būti visuomenei parodyta (tegu ir netiesiogiai) visa filmuota medžiaga (uždengiant mergaitės veidą) patvirtinanti visuomenei, kad rezonansinėje byloje teismo sprendimas buvo vykdomas tikrai nepažeidžiant mergaitės teisių ir griežtai prisilaikant teisinės valstybės teismo sprendimo ?

  6) Ar nemanote, kad policijos pareiškimas jog name filmuota medžiaga nebus rodoma visuomenei pažeidžia teisinės ir demokratinės valstybės principus ?… Ir jei nemanote – ar galėtumėte logiškai pagrįsti kodėl taip nemanote? (primenu, kad įstatymai nedraudžia viešinti filmuotos medžiagos, jei mergaitės veidas uždengiamas)

  P.s. Būčiau labai dėkingas už atsakymus, kuriuos nuoširdžiai norėčiau išgirsti iš logiškai galinčio juos pagrįsti šiandiena valstybės vardu vykdytų veiksmų palaikytojo… Labai smalsu būtų gauti komentarą ir iš teisininko, bet va, čia besilankantis teisininkas gerbiamas T. Chochrin savo tinklaraštyje nesiteikė atsakyti – gal tiesiog nežino atsakymų, o gal – „dundukams“ neatsakinėja ? :) – na bet teisininkui tokia arogancija būtų atleistina, nes budinga didesnei jų profesijos atstovų daliai ir, jau kartais pradedu manyti – galbūt privalomai dėstoma Riomeryje ar VU ? :)… Va ir Šimašius, rodos, užsiminė – „jaučiamas trūkumas elementarių išaiškinimų visuomenei iš teisinių institucijų“… na tai ir tiek tos…su jais…

  • Auksinis kardas

   Kiek pompastikos. O jei taip prisiminus visą rodytą kedvenckių „geranoriškumą“, ir tai, kad mergaitė niekur nenorėjo eiti, galop net į mokyklą? Tiek teismas, tiek antstolė ilgai tikėjosi, kad teismo sprendimai bus gerbiami ir vykdomi. Tik tuomet, kai įsitikino, kad ir pėdsako to tikėtis iš, atsiprašant, teisėjų giminės neverta, pasitelkė jėgos struktūras. Ir jos tik atliko savo darbą. Pakankamai gerai.
   Nesigviešiu A.R. autoriteto atsakyti solidžiau, bet kol kankina laukimas ir spengianti tyla, gal kartais sudomintų ir toks įnašas.

  • Geri klausimai.

  • mielas Andriau, nežinau, kas tamstai sakė, kad aš nuolat budžiu prie šio tinklaraščio ir laukiu, kad tamsta ar kas nors kitas užduos man šešis klausimus. Šis tinklaraštis yra mano hobis, o ne darbas ir būna taip, kad po darbo hobiui laiko nebelieka.

   Bet tenkinu tamstos smalsumą (ir jei nesunku, patenkinkite manąjį: kur tamstą mokė skaičiuoti?)

   1) Mano nuomone, teismo sprendimus reikia vykdyti

   1) Nesutinku ir remiuosi savo asmenine patirtimi, atsiradusia auginant tris vaikus.

   2) Nemanau, nes nežinau faktų, galinčių pagrįsti tokius teiginius

   3) Žr. atsakymą į 1 klausimą

   3) Žr. atsakymą į 1 klausimą

   4) Nemanau

   5) Nemanau

   6) Nemanau. Todėl, kad taip nemanau.

   • Andrius

    pone A. Račai,

    mielaširdingai dėkoju Tamstai, kad iš dalies patenkinote mano smalsumą ir nuoširdžiai prašau man atleisti, kad klydau manąs, jog tamsta budite prie šio tinklaraščio laukdamas kol aš užduosiu šešis klausimus…

    …O taip pat, tamstai leidus, skubu patenkinti Jūsų smalsumą – skaičiuoti mane mokė Vilniuje ir tik vienuoliką metų pradedant nuo pirmosios klasės, bet deja gerai to daryti taip ir neišmokė – esmu, ckant – „runkelis“ su viduriniu išsilavinimu ir atitinkamai vidutininiais, o gal ir žemesniais, protiniais gebėjimais (dėl to taip pat prašau man atleisti, jei kartais Tamstos orumas patirtų pažeminimą atsakant į tokio neišsilavinusio asmens, kaip aš, klausimus… Ir kad Tamystos daugiau nesuerzinčiau savo matematiniu neišprūsimu – Jums neprieštaraujant, ateityje žymėsiu savo klausimus kryžiukais)…

    … Taigi pone A. Račai… Dar katą dėkoju už atsakymus, bet kadangi Jūsų atsakymai nebuvo pernelyg išsamūs ir todėl nepakankamai aiškūs man, neišsilavinusiam – ar galėčiau paprašyti dar šiektiek paaiškinimų ir atsakyti į dar keletą man kylančių klausimų ?

    + parašėte, kad, Jūsų nuomone, „Teismo sprendimus reikia vykdyti“ – ar teisingai supratau, kad, manote jog, jei Tesmas savo sprendime nurodė jog „prievarta prieš mergaitė negalima“ – vansi sutinkate kad prievartinių veiksmų mergaitės atžvilgiu vykdyti pareigūnai neturėjo teisės ?

    + Jei minėtoje filmuotoje medžiagoje neįžvelgėte pareigūnų prievartos prieš mergaitę – ar teisingai spėju, jog manote kad mergaitės tempimas prieš jos valią naudojant fizinę jėgą nėra, Jūsų nuomone, laikytinas prievarta ?

    + Ar teisingai Jūs suprantu – kad „prievarta prieš vaiką“ laikote tik tokius prievartinius veiksmus, kuriais vaikui suteikiamas skausmas ar fizinė žala kūnui ?

    + Ar teisingai Jūs suprantu – kad manote jog būtent tokios (ir tik tokios) prievartos nenaudojimą prieš vaiką Teismas akcentavo savo nutartyje ?

    + Pone A. Račai, jei manote, kad Teismas savo nutartyje pabrėžė tik fizinės prievartos „suteikiant skausmą ir žalojant fiziškai“ nenaudojimą prieš mergaitę – ar tai reikštu, kad manote, jog, teisinėje valstybėje, prievarta suteikiant skausmą ar žalojant vaiką (juolab nenusikaltusį ir net neįtariamą nusikaltus) – nėra savaime aišku draudžiamas veiksmas ir kad jei Teismas to nebūtų akcentavęs – pareigūnai vykdydami Teismo sprendimą turėtu teisę nekaltą vaiką mušti, laužti jam rankas ar kitaip žaloti ?

    + Pone A. Račai – ar laikytumėte teisėtais ir neprievartiniais veiksmus kai pareigūnas vykdydamas Teismo sprendimą, galimai, užmeta ant vaiko galvos paklodę, galimai, suvilgytą kūną paraližuojančiom medžiagom, ko sekoje, galimai, judrus ir prieš akimirką aktyviai fiziškai besipriešinantis vaikas išnešamas kaip „malka“ ant rankų net nemaskatuodamas kojelėm ?

    + Pone A. Račai – ar tikrai gyvendamas teisinėje valstybėje ir, besivadindamas žurnalistu, nemanote, kad viešas interesas nereikalautų parodyti visuomenei pareigūnų filmuotą medžiagą, po to kai TV ir spaudoje pasirodė liudijimai, kad paklodė vaikui ant galvos tikrai buvo mesta, ir poto kai žiniasklaidos priemonėse viešai buvo paskleisti kaikurių gydytojų įtarimai kad tik prieš minutę aktyviai priešinęsis vaikas nešamas kaip „malka“ gali būti tik paveiktas laikiną fizinį paralyžių sukeliančių medžiagų ?

    + Pone A. Račai, ar pasirodžius viešumoje tokiems įtarimams dėl, galimai, neteisėtų ir, galbūt, nusikalstamų veiksmų prieš vaiką – vis dar manote kad Prezidentės įniciatyva dėl komisijos sudarymo Teismo sprendimo vykdymui ištirti, galimai, išsklaidant bet kokias visuomenėje žiniasklaidos sukeltas abejones del veiksmų teisėtumo yra nereikalinga ?

    + Pone A. Račai, ar sutiktumėte su daktaro Gebelso tėze, kad „Tikslas pateisina bet kokias priemones“ ?

    P.s. Dar kartą dėkoju už parodytą dėmesį atsakant į man rūpėjusius klausimus ir nuolankiai viliuosi sulaukti atsakymų į naujai iškilusius…

    • D.

     o kaip jūs advokatu netapote? :)

 • Andrius

  …ačiū gerbiamas Karde, bet nesudomintu – rašiau, kad norėčiau atsakymų iš logiškai mąstančio…

  P.s. Tikiu, kad teisinės valstybės teismas priimdamas sprendimą įvertino visas palinkybes, tame tarpe ir galimus „įtakotos mergaitės nenorus“ – ir jei priėmė sprendimą neleisti prievartinių veiksmų mergaitės atžvilgiu, tai norėčiau žinoti kodėl tas sprendimas buvo ignoruojamas net nebandant jo vykdyti pagal teismo rekomendacijas…

  • Auksinis kardas

   Nenorėjo šarvuotos technikos varyti į kambarį, ir šiokiems-tokiems giminaičiams įvaryti daugiau liūdesio, logikos etalone.

  • Alois

   Nors nemandagu klausimu atsakyti į klausimą, bet išdrįsiu: o kaip pats vertinate kitos pusės veiksmus vykdant teismo sprendimą?

 • Fredis*

  Šiandien iš daugelio pasisakymų, kurie buvo kiek nuobodoki ir panašūs kaip du vandens lašai – „teismų sprendimus reikia vykdyti“, „įkaitės išvadavimo operacija“, „policija naudojo proporcingą jėgą šalindama kliūtis teismo sprendimo vykdymui“, man įdomesni pasirodė advokatės Liudvikos Meškauskaitės pasvarstymai ir įžvalgos per LRT. Advokatė atkreipė dėmesį į pačią esmę – teismų sistemą, jų kompetenciją ir teismų organizavimą.
  Šioje situacijoje man nuoširdžiai gaila vykdomosios valdžios, kuri privalėjo daryti tai kas buvo padaryta. Gal tik užkliuvo, kad neproporcingai buvo suniokotas namas. Kam pjaustyti durų vyrius, išspardyti garažo vartus, jei po to vis tiek reikėjo brautis pro langą? Išdaužyti keli langai. Veikta atgrubnagiškai ir nesubtiliai.
  Tokia valstybė geros teisminės sistemos dar ilgai neturės, jeigu taip grubiai teisėsauga suniokojo namą. Transformacija iš barbariškumo į orią civilizuotą visuomenę trunka pernelyg ilgai.
  Per ilgai.

  • Auksinis kardas

   Bus to turto. Ir taip per daug vaidmens šito gyvatyno gyvenime vaidino turtas. Tegu atsipučia, ir peržiūri prioritetus, kad jau tam palankiai susiklostė aplinkybės.

   • Fredis*

    Auksini karde, jeigu būčiau gaisrininkas – atsisakyčiau specialiomis priemonėmis pjauti duris. Atsisakytų vienas, antras, trečias ir operacija subliūkštų. Kiekvienas turime teisę laisvai nuspręsti kas yra nusikalstamas įsakymas.

    • Rytis I

     Šiaip jau suprantu taip, kad ir dvigubos šarvuotos durys turėjo būti atidarytos antstolei ir kitiems teisėtvarkos atstovams. Psichologijos požiūriu galima suprasti, kodėl tai buvo nepadaryta, tačiau teisėtvarkai tai mažas argumentas. Stebina kitkas. Stebina tai, kad teisėjo Kondratjevo nuosprendžio vykdymo kliūtimis patapo esantys patalpoje kunigai, seneliai ir kiti, kurie berods jokiais savo veiksmais nesipriešino duotajam nuosprendžio vykdymui. Be to, kuom kliudė videokameros? Susidaro įspūdis – gal tai tik mano nesusipratimo pasekmė – kad mikrofonus sprogdinančio teismo sprendimo vykdymo didžiausia kliūtis buvo viešumas. Todėl kolkas, priešingai Auksiniam, manau, kad vykdymas buvo atliktas labai prastai. Sėskitės, dvejetas.

     • Auksinis kardas

      Paaiškinimai paprasti – skirtingai nuo pirmojo perdavimo nesėkmių, kokių nebetrūko, buvo paruoštas sterilesnis planas, numatantis išankstinę priešinimosi prevenciją. Tad, isterijoje klykiančių ir vaiką po grindis voliojančių prisidėjimo nutarta atsisakyti. Pradžioje – pakankamai maloniai, neįkyriai, bet atkakliai – toliau. Kameros, gi, išties neprivalėjo transliuoti TV3 televizijai ar kitiems interesantams antstolio darbą, o juo labiau ir taip nuspekuliuotos mergaitės asmeninį gyvenimą su mama, kurį pradėti seniai buvo laikas, jei tikėsime šalies teisingumu, ko labai nenorėjo kai kurie teisingumo darbininkai. Dabar laikas, jei teisingai pajutote jo dvasią, – kai kam atsiimti už visokeriopą išsidirbinėjimą, nes ne visos ginčo šalys iki šiol elgėsi vienodai diskretiškai.

     • Rytis I

      „juo labiau ir taip nuspekuliuotos mergaitės asmeninį gyvenimą“
      Anstolė savo veiksmų neviešinimą grindžia privačiu mergaitės gyvenimu. Tačiau po kelių minučių advokatas sėkmingai daro priešingai. Ar advokatas turi daugiau teisių nei anstolė?

     • Auksinis kardas

      Advokatas profesionaliai atlieka savąją pareigą – o ji yra, užtikrinti savojo kliento motyvų tikrumo supratimą. Ji ne savanaudiškai skleidžia vaiko gyvenimo detales, bet šalina abejones ir gandais bei išsigalvojimais keliamą nerimą, sudygusius tamsiausiose šalies galvose. Prisimenat 8 rankas? Prisiminkite ilgiau, nes tai tipiškas šitos „informacijos“ atsiradimo ir egzistavimo būdas.

     • Rytis I

      Lygiai taip ir anstolė galėtų nesivadovauti savo nauda bei viešindama paėmimo operaciją pašalintų dar daugiau abejonių nei advokatas :) Pavyzdžiui, aš beveik neturiu abejonių, kad vaikas vienaip ar kitaip bet sutars su motina. Net jei mes jų daugiau niekada nepamatysime. Bet lieka abejonės dėl to, kas buvo patalpoje. Ar galimas teisingumas neatsižvelgiant į jokias aplinkybes, o tik jas brutaliai šalinant?
      P.S. dėl 8 rankų nelabai supratau, nors turiu negerą įtarimą…

     • Auksinis kardas

      Antstolė nutarė kitaip, ir kaip ji supranta savo pareigų atlikimą – ne mums pageidauti, jei atlieka tinkamai. Jei nežinote apie aštuonias rankas, tai ne kažką ir sekate. Vakar, nenugirdus mergaitės frazės buvo pagimdyta, ir iki pačios Venckienės eskaluota kad mergaitei vaidenosi aštuonios rankos, o todėl pripumpuota vaistų, o todėl… pasaka be galo. Dėkit į šalį pletkus, žiūrėkit kur motina, kur dukra, kur pikti išpindėję giminaičiai, ir viskas dėstysis galvoje doriau. Prisiminsite, žiūrėk, kur ir koks turi būti teisingumas.

     • Rytis I

      Supratau :) Šiaip visų pletkų tikrai nėra laiko sekti, bet galbūt tai tik į naudą. Dėl teisingumo tai taip, labai teisingai apie „kur“ – jis kaip ir net priklauso nuo dislokacijos vietos, sakykim Norvegijoje vienoks (psichuškė), Baltarusijoje visai kitoks (sušaudytas žinojęs, bet labai girtas), na o pas mus ir vėl… trečioks. Visai trečioks :)

     • Rytis I

      Na taip, kažkas apie 8 rankas yra… Mėgėjiškame lygyje sunku užtikrintai kalbėti, bet tai visdėlto ne vien pletkas. Nuo 3.45.

     • Auksinis kardas

      Prieš šnekėdamas, pažiūrėjau ne kartą, aišku. Tai grynas suvokimo ligonių lakmusas. Taip, jei remtis ĮRAŠO įspūdžiu, galima darytis toli siekiančias išvadas, – oi, kiek jų galima priskaldyti iš tokios progos. Ir skaldo po šiai dienai net populistai politikai – Seimo nariai.

      Bet žinant mergaitės kalbėjimo būdą, ir be tarpinės įrašymo įrangos, mama visiškai natūraliai ir tuojau pat atsako į tikrovėje užduotą klausimą apie tai, kodėl atrodo, kaip aštuonios vakaro – „todėl, kad yra apsiniaukę, ir lyja“.

    • Valentinas

     Fredi, tu kedofilas? Užsibarikadavę niekšai laikantys įkaitu mergaitę tau kelia gailestį?

     • GIGA

      Valentinai,atsakyk sąžiningai į klausimą,jei tu žinotum ar būtum šventai įsitikinęs,kad tavo ar tavo artimų žmonių dukrą prievartavo kokie išgamos,o teismas priimtų sprendimą – atiduok mergaitę jiems,tu,kaip doras LT pilietis,gerbiantis įstatymus taip ir padarytum ir savo artimiems patartum? Ar kaip rašai,paimtum mergaitę už rankos,atidarytum duris ir pasakytum „bėk paspedofilus“?Esmė gi ne teismo sprendime,esmė ta,kad valstybės institucijos ignoravo mus visus,ne Kedį ar Venckienę,o visą tautą,neatsakė į šimtus klausimų,o galiausiai išstenėjo sprendimą,kuriuo kaip ir bando badyti akis.

     • Valentinas

      GIGA, tai tu patvirtini ką aš sakau: Venckienė yra šventai įsitikinusi Stankūnaitės kalte ir net nesiruošė vykdyti teismo sprendimo, o visos šnekos „mergaitė nenori“ buvo tik akių dūmimas. Jei aš būčiau šventai įsitikinęs kaip tu sakai aš irgi elgčiausi kaip Venskienė. Bėda tame, kad žmogus kartais negali adekvačiai įvertinti situacijos ir šiuo atveju Venskienė vadovaujasi išankstiniu nusistatymu ir neapykanta Stankūnaitės atžvilgiu. Primenu, kad Stankūnaitė į šią „elitinę“ kavianską šeimą pakliuvo per netyčią ir buvo išspirta kaip šiukšlė. Tai panašu į panieką negrams ar šiaip varguoliams. Venskienės logika yra toka: Stankūnaitė yra šiukšlė (kekšė), todėl ji tikrai kalta ir kaip ji drįsta kažko reikalauti iš manęs, tokios elitinės ponios.

     • GIGA

      Valentinai,pusę savo rašinio parašei normaliai objektyviai,bet po to neištvėrei ir primalei savo taip mėgiamo „š“…O koks skirtumas kokia šeima,ar žinom mes kaip ten elgėsi su Stankūnaite ar tik pasiskaitom spaudoje ir norime labiau tikėti kokia nors viena puse? Tu sakai,kad ekgėsi kaip su šiūkšle,o laikraščiai rašo,kad ji nuvažiavus į Kedžių butą Juodkrantėje mergaitę palikdavo savaitiniame darželyje,kad netrukdytų motinai pliaže degintis.Valentinai,aš ne apie tai kalbu ir mane piktina,kai tūli piliečiai pamiršę visą istoriją teigia -reikia vykdyti teismo sprendimus.Nesu Kedžių ar Venskienės fanatas,bet mano nuomone,jei aš objektyviai ar subjektyviai pradėsiu teigti,kad Valentinas ir jo keli prieteliai yra,tarkim,Somalio piratų atstovai Lietuvoje,parašysiu į įvairias valstybines institucijas 300 kreipimuosi šiuo klausimu,būčiau visisškai ignoruojamas,o po to vieną dieną netikėtai rastų dviejų tų prietelių kūnus,mane patį užspringusį žole ir Valentiną prigėrusį arklio kanopos balutėje,tai kreipinys vykdykim teismo sprendimą,būtų tik marazmatiko klyksmas ir noras pabėgti nuo problemos.Bent tokia yra mano nuomonė

 • Donatas

  čia dažnai pas Artūrą, kaip žurnalistą, pasisako visokie teisės korifėjai, kaip teisininkai.
  retorinis klausimas tokiems specialistams: ar žinoma daugiau bylų Lietuvoje (ar kitose šalyse), kur du pagrindiniai tos bylos asmenys per gana nedidelį laiko tarpą būtų uždusę (paspringę, nuskendę) pačia natūraliausia (pasak prokurorų) mirtimi?
  ir kitas retorinis klausimas: ar žinoma kokių nors atvejų, kaip sėkmingai ‘besislaptantis’ asmuo sugeba ilgą laiką nepaspringti slėptuvėje, bet trumpam išėjęs pasivaikščioti į lauką, tai padaro. kodėl gerą dešimtį metų ieškomas zamolskas sugeba neužpringti? ir bin ladenas kažkodėl nespringo…
  atsakius į šiuos klausimus galima būtų toliau diskutuoti apie ‘teisinės valstybės pamatus’, ‘teisingumą vykdo teismai’ ir pan. tačiau siūlau tose diskusijose nepamiršti ir pagrindinio šalies įstatymo 2 ir 3 straipsnių…

 • Andrius

  …kažkodėl abejoju kad sulauksiu iš A. Račo atsakymų į aukščiau pateiktus klausimus, o tikrai gauti juos man būtų nuoširdžiai smalsu…

  … Valentinai ?:)… esu daug kart prieštaravęs tau ir daugelyje atveju mes nesutinkam, bet vieną turiu pripažinti – savo įsitikinimus, tu stengies pagrįsti logiškai. Manau, kad ir šioje istorijoje savo nuomonę priešingą manajai esi pagrindęs sau ne emocijomis ar aklu pasitikėjimu valstybės teisinėmis institucijomis, bet logišku mąstymu… O man tikrai, velniškai įdomu, kaip į man iškilusius klausimus atsakytų logiškai mąstantis oponentas – be emocijų, pavyniojimų į vatą ir retorinio vandenėlio… – jei pastebėjai, aš specialiai savo klausimuose maksimaliai stengiausi laikytis korektiškumo ir nešališkumo… ir tikrai neginčysiu nekaltumo prezumpcijos ir neteigsiu, kad Stankūnaitė tikrai kalta, o Venckienė šventoji – tikrai to žinoti negaliu :)… Te noriu logiškų atsakymų iš oponento į, kaip man rodos, pakankamai neutraliai suformuluotus klausimus į kuriuos pats, galbūt dėl savo angažuotumo šioje istorijoje, atsakymų nerandu… Jei matytum reikalą kokio klausimo formą pakeisti, nes, neva mano pasiūlyta forma esanti, galimai, logiškai neteisinga – neprieštarausiu…Tik norėčiau pagrindimo kodėl… o ir neformoje man esmė…

  P.s. Jei, kartais, sunku bus pagrįsti savo atsakymus nepailiustravus jų epitetais apie mano protinių gebėjimų ribotumą ar emocinį lojalumą kokiai nors grupuotei – nesivaržyk :) – komentuoju anonimiškai todėl tikrai neįsižeisiu jei tik turėsi kantrybės atsakyti į visus klausimus savo atsakymus pagrįsdamas argumentais

  P.p.s. Jei būtų kas bent prieš dešimtmetį pasakęs, kad su V. Landsbergiu būsiu vienoje barikadų pusėje ?? – net nerandu tokio žodžio kuriuo galėčiau sustiprinti žodį „nepatikėčiau“… Bet po šios dienos pajutau šiam žmogui pagarbą, nors ir nepritariu jo tik emocijomis grįstiem pareiškimam kad „ir arkliui aišku, kad Stankūnaitė pardavinėjo savo dukrą“ – net ir linkęs pritarti šioje vietoje jam – visdėlto norėčiau būti įtikintas neginčyjamais teismo įrodymais… Bet pradedu manyti, kad galėjau velniškai klysti anksčiau dėl šio žmogaus…

  • nesvarbu

   Andriau, Valentinas savo teiginius argumentuoja ne tik logika. Paskutiniu metu čia nerašau, tačiau nuolat skaitau. Visuomet laukiu Valentino, Tomo komentaru – jie tikra atgaiva sielai.

 • Skeptikas

  Išties tirti nebėra ką. Tai, kad tokio pobūdžio teismo sprendimas buvo įvykdytas tik panaudojus tiek pajėgų, kiek jų paprastai reikia riaušėms malšinti, rodo, jog valdžia Lietuvoje vis dar yra, bet ta valdžia jau nelegitimi.

  • Auksinis kardas

   Kaip tik dabar legitimumą ir įrodė. Pajėgų būt reikėję žymiai mažiau, jei ilgas laikas nebūtų buvę trypčiota bei pataikauta sabotažui.

   • Skeptikas

    Perteklinės prievartos naudojimas delegitimizuoja valdžią, o taip pat indikuoja jau esamą jos legitimumo trūkumą. Manant priešingai, tektų sutikti, jog pati legitimiausia valdžia yra esant diktatūrai.

    • Auksinis kardas

     Tai bent su diktatūra susijęs atvejis! Pusė metų marazmintas net paprastas parėdymas grąžinti vaiką. O vietoje to – barikados, koncertai, norėjimai-nenorėjimai, šalies „šviesuoliai“ su visais atlikusiais nuo tarnystės kunigais, eigoje spėjusiais pakeisti išpažįstamą tikėjimą, – jau kokios davatkos netingėjo, tokios ir prisidėjo prie diktatūros užgimimo.

 • viktorasa

  Gerb. ANDRIAU,
  Žaviuosiu Jūsų logika….
  Ačiū.
  Nepaisant mano didelės pagarbos p.Račiui, manau atsakymo negausit…gaila

  • Rytis I

   Turbūt tiesiog Artūras nėra ponas Dievas, o šis tinklaraštis nėra teisinės konsultacijos portalas. Pavyzdžiui, gali būti ir toks klausimas: jei teisėjas Kondratjevas nuspręstų, kad Kėdainių apskritis turi būti skubiai prijungta prie Maskvos megapolio, ar būtų pagrindas prezidentei įsikišti į tokio sprendimo vykdymą bei teisėjo pripažinimą bepročiu? Ar tai butų realiai įvykdomas teismo sprendimas?

   • dzyvai

    Teisėjas neturi tokių teisinių galių, taigi bepročiais tektų pripažinti kitus asmenis.

    • Rytis I

     Šiuo pavyzdžiu bandžiau iliustruoti, kad nepriklausomai nuo esamų teisėjo galių, gali būti ir taip, kad teisėjo nuosprendis gali būti realiai neįvykdomas pilnąja apibrėžimo forma. Tai buvo mano toks pabandymas atsakyti į Andriaus iškeltus klausimus :)

     • Alois

      Pavyzdys netinkamas, nes nėra tokių Lietuvos teisės aktų, kuriais vadovaudamasis teisėjas galėtų priimti tokį sprendimą. Kokios objektyvios priežastys neleido įvykdyti sprendimo?

     • Rytis I

      Objektyvi priežastis ar aplinkybė, kodėl teisėjo Kondratjevo nuosprendis negalėjo būti įvykdytas, buvo pirmojo paėmimo pas motiną videomedžiaga, kurioje atrodytų visiems suprantama lietuviškų žodžių bei klyksmo pagalba visuomenei buvo ištransliuota labai aiškus nenoras eiti kartu su mama. Net jei ji buvo įtakojama. (Atsiprašau – ar yra suaugęs, kuris su delnu ant krūtinės galėtų pasakyti, jog yra absoliučiai neįtakojamas?) Kaip ponas Kondratjevas įsivaizdavo vaiko paėmimą ne prievartos būdu jam to nenorint? Gal jis nežinojo tokių aplinkybių? Bet juk jo, atrodytų, esminė pareiga ir yra atsižvelgti į visas aplinkybes, o ne tas, kurios palankios vienai pusei. Juk jis kaip ne kaip, o šioks toks bet Teisėjas… Todėl manau, kad Kondratjevo nuosprendis buvo iš anksto užprogramuotas kaip neįvykdomas. Tai tokia būtų mano nuomonė :)

     • Alois

      Siūlyčiau aiškiau skirti kas yra objektyvu ir subjektyvu.

     • Auksinis kardas

      Teisėjas buvo nurodęs galėjusią veikti procedūrą, bet ji buvo sabotuota laikinosios globėjos mergaitės nenoro pretekstu. Tas puoselėjamas nenoras ir pakeitė nurodytą sprendimo būdą – atsakomybė tenka netikusiam globėjui.

 • Fredis*

  Žiūrėkime ką turime.
  Teismų sprendimus, teisinę sistemą, kuriuos daugelis kritikuoja, abejoja, nepasitiki, vykdomąją valdžią, kuri neturėjo pasirinkimo kaip tik įvykdyti teisngumą ir įsakymo vykdytoją paprastą gaisrininką su benzininiu pjūklu. Bandžiau įsijausti koką vidinę dramą turėjo išgyventi paprastas gaisrininkas pjaustydamas svetimas duris vykdydamas abejotiną įsakymą.
  Bendrai situacija yra gera, valstybė pasielgė krikščioniškai, motinai duotas antras šansas, kas iš mūsų be nuodėmės – meskite akmenį. Daugeliui nuosėdos liko tik dėl išprievarytautos mažametės globėjos, Neringa patyrė smurtą. Iškilo dilema – vienu atveju pasielgata krikščioniškai, mažametė grąžinta mamai, kitu atveju įvykdyta žiauri prievarta prieš kitą šeimą (venckus, kedžius) ir susiformavusią Garliavos bendruomenę.

  • Valentinas

   Fredi, tavo cinizmas neturi ribų. Lietuva buvo išprievartauta Venckienės, o ne atvirkščiai.

   • romas

    Nesutinku su tavim Valentinai. Valdžia sukūrė šią situaciją, pati valdžia ir išsprendė. Venckienė juk nepagrobė vaiko. Stankūnaitė visai teisingai kreipėsi į EŽTT, nes būtent valstybė buvo jos vaiko pagrobėja. Kodėl nenubaudus kaltų už tai, kad nedirbo operatyviai, suklaidino ir supriešino visuomenę, savo sprendimais pažeidinėjo žmogaus teises? Visą atsakomybę suversti Venskienei yra per paprasta. Jei ji veikė piktybiškai, reiktų žinoti motyvus ir bausti, o jei veikė suklaidinta ar klaidingai įsitikinusi, tada man jos veiksmai grynai žmogiškai suprantami.

    • Valentinas

     Romai, turime konkretų rytą, kai konkretus asmuo (Venskienė) užsidariusi savo name, nepakluso teitiems pareigūnų reikalavimams, nevykdė teismo sprendimo. Man dzin kas nuo ko prasidėjo, dabar buvo situacija kokia buvo, t.y. Venskienė net nemanė perduoti Kedytės ir visaip tam trukdė. Jei ji būtų atidariusi duris, atvedus už rankų mergaitę prie Stankūnaitės ir pasakius, kad eitų su mama ir nebijotų, manai būtų buvusios išlaužtos durys ir sudaužyti langai?

     • romas

      Valentinai, būnant emociškai neįtrauktu labai lengva svarstyti blaiviai. Mano supratimu, tai Venskienė galėjo kitą dieną po teismo sprendimo įsigaliojimo tiesiog atvežti Stankūnaitei vaiką ir palikti. Ji gi teisę baigusi ir galėjo numatyti pasekmes geriau nei kokios girtos motinos, nenorinčios atiduoti vaikų. Kol nežinau jos veiksmų motyvų, man sunku vertinti jos elgesį. Gal ji net nėra pakaltinama.

    • Auksinis kardas

     romai, žmogiškai suprantama, kad teisėjas, uždaręs įstaigos duris, skelbia jog teisingumo šalyje nėra, reikia meistrauti saviškį? Skelbia, kad reikia revoliucijos? Čia vėl valstybė jos lūpomis kalba, ar tik ribų nežinantis savanaudiškumas?

     • romas

      Kai kalbi apie savanaudiškumą, reiktų parodyti, dėl kokios naudos nesutarimas. Aš kol kas matau tik nuostolius.

     • Auksinis kardas

      Ne visada gali maksimizuodamas naudą, ją iš tikro ir be galo maksimizuoti. Pareina kažkada, per neatidumą, neplanuotų nuošliaužų – ir parėjo. Ir tai tik pradžia.

     • romas

      Protestuoti prieš sistemą galima ir užsitikrinus didesnį asmeninį saugumą. Atidavus vaiką motinai gera valia ir niekam nematant, irgi būtų galima rėkti apie pedofilus, užvaldžiusius Lietuvą.

   • GIGA

    Tikrai cinizmas neturi ribų,tik ar ne Valentino?

    • Valentinas

     Ne, ne Valentino. Gal dar pradėkime ir nusikaltėlių gailėti kai policininkai juo suimdami užlaužia ranką?

     • nerijus

      Civilizuotose šalyse („vakarų“ šalyse), kurias taip mėgstate lyginti su mūsų necivilizacija, nusikaltėliams suteikiama daugiau teisių, nei mūsiškiams. Jei mes siekiame tapti „vakarų“ civilizacijos dalimi, tai bet koks smurtas prieš žmogų- neturėtų būti toleruojamas.
      Kaip čia taip išeina? Negi, keičiasi vertybių sistema jūsų MacCaulėje? Ar vertybės, dažniausiai, priklauso nuo aplinkybių (noro įtikti)?..

  • dzyvai

   Fredi, o tai Garliavos „bendruomenėje“ jau autonomija, kur galioja Garliavos įstatymai? Tai štai kodėl Venckienė, būdama teisėja, dėjo pastangas ne teismo sprendimą įvykdyti, bet atvirkščiai, kūrė kuo daugiau kliuvinių įvykdymui. Kokiose dar Lietuvos teritorijose yra ne LR jurisdikcija?

 • Fredis*

  Noriu atkreipti dėmesį į pačią pradžią. Paprastai policijai būna sunku išsiaiškinti apie vykdomus nusikaltimus šeimose, nes šeimos nariai tyli. Šiuo kart buvo priešingai – šeimos nariai balsu rėkė: gelbėkite mergaitę, bauskite mamą. Valstybė kelių teisėjų asmenyje susikūrė neišsprendžiamą problemą. Vakar LRT kalbėjusi advokatė L.M. taip ir pasakė: „Mes visi kažko nepadarėme“. Visi, tame tarpe ir žurnalistai.

  • dzyvai

   Kas nepadarė, o kas kaip tik „pridirbo“? Žurnalistai, kuriems skandalai ir skausmas tai pinigas kasdieninis, taip pat? Noriu atkreipti dėmesį į ten, kur esame dabar. Praeities nepakeisime – ją vertindami privalome patobulinti sistemą. Ir žiūrėkime kaip problemą spręsti dabar – kaip apsaugoti vaiko ir mamos gyvenimus dabar.

  • lakunas

   O aš manau atvirkščiai: daugelis veikėjų ir žiūrovų šioje istorijoje „padarė“ per daug.

 • Fredis*

  Labai susijęs ankstesnis įrašas „Dabartinis pilietis – ne politinis, o ekonominis žmogus“ A.Jokubaitis, su dabartiniais įvykiais.
  Daugelis pakelia galvas nuo stalų tik tada, kai per TV pamato kaip vykdomas teisingumas velkant žmones iš kiemo užlaužtomis rankomis, už kojų ir pažastų. „Aha, viskas gerai, teisingumas triumfuoja“ ir vėl įninkama į asmeninius ekonominius reikalus.
  Situacija yra subtilesnė, prie tvoros bliauna ne patvorinių minia, tačiau ne visi turi noro ir laiko gilintis į visuomeninius reikalus.

  • dzyvai

   Fredi, ar bent vienas vaiko paėmimas antstolio pagalba nėra subtilesnė situacija? Ar po teismo visada esanti bent viena nepatenkinta pusė nėra subtilesnė situacija? Teisminė valdžia yra prievartos mechanizmas. Jo prireikia, kai žmonės geranoriškai nesugeba susitarti. Štai toks nesubtilumas.

   • Auksinis kardas

    Manau, kad „nesugeba“ derėtų keisti „nepakankamai nori“. Prisimenant istorijos veidus, – nenorai kai kuriuose įrašyti ryškiai.

 • Fredis*

  Neatmetu galimybės, kad globėja Neringa atliko socialinį eksperimentą, panašų į A.Vinokuro (pasisakymai apie frigidišką stervą), kuriuo taip žavisi Valenitinas. Žinodama kaip viskas buvo iš tikrųjų, sesuo tikrai žinojo apie tikrus įvykius brolio šeimoje, ir kaip tie įvykiai buvo teisiškai kvalifikuoti valstybės, turėdama teisininkės kvalifikaciją ir moterims būdingą energiją, patampė teisėsaugą iki ribinės situacijos kai valstybės paskirtą globoti mažametę policija buvo priversta išlupti užlaužus rankas, aplinkinius išstumdžius, namą pavertus šiukšliu krūva.
  Gera, teisinga, pilietiška akcija, stipri, neabejinga, pilietiška moteris.

  • Taškas

   „Taip kad N.Venckienei, net ir to norint, nuo politikos jau nepavyks pabėgti – ta politika pati atėjo į jos namus“

   „Jeigu Neringa suburtų profesionalią ir principingą komandą ir su ja ateitų į Seimą, tai galėtų iš esmės pakeisti esamą padėtį – jau vien todėl, kad toms iš parlamentinių partijų, kurios linksta į permainas, atsirastų ryžtingas partneris“
   Bet didžiausią viltį vis dėlto teiktų tai, ką Neringa galėtų nuveikti teisingumo labui mūsų valstybėje. Kartais net atrodo, kad būtent į tai ją ir stumia likimas.“

   Taip tūlas Vytautas Matulevičius

   http://www.lzinios.lt/Komentarai-ir-debatai/Teisingumo-viltis-vardu-Neringa

   • Alois

    Principų būna visokių, todėl principingų neabejoju, kad atsirastų. Vat su profesionalais (neskaitant profesonalių politikierių, „visuomenės veikėjų“ ir „aktyvistų“ – būtent kabutėse) būtų keik sunkiau – profesionalas mato kas vyksta ir kaip vyksta.

    Be to, Seime ir taip jau yra ne vienas Venckienės šalininkas, bet neteko girdėti, kad jie būtų dirbė savo tiesioginį darbą – pateikė įstatymų projektus, kurie taisytų jų manymu dabar blogai veikiančius.

    Ko trūksta – principingumo ar profesionalumo?

    • Donatas

     įstatymai lietuvoje nėra blogi, tiesiog jų selektyviai pasirenkant nesilaikoma arba laikomasi, čia kaip naudingiau įstatymų vykdytojams. pvz. prokuratūra ar vsd nevykdo teismo sprendimo ir niekam nuo to nei šilta, nei šalta…

     • Alois

      Mano replika buvo ne apie tai geri ar blogi įstatymai, o kad visokių revoliucijų, permainų ir „naujos tvarkos“ vėliavomis mosuoja tie, kurie jau dabar gali tai daryti (teisėtu ir teisiniu keliu) Bet nedao. Nes daryti reikia daugiau sugebėjimų ir atsakomybės nei stovėti ant bačkos ir rėkauti.

 • Izbliondimas

  Paradoksų paradoksas, kai susieji šią ir praėjusią temas šiame bloge.
  Išeitų, po tesybei, kad čia žmonės prie LTSR kūrė Lietuvą, su būtinybe ir Sąjūdį, ir t.t. ir pan. Ir sugebėjo tai daryti bei padaryti, ir mokėjo.
  O po 1990 m. (prie Lietuvos), – naikiname ☺

  Pasirodo tam dvikojukui ne visos gražiai surašytos pasakos, kai jau į gyvenimą perkeliamos, tinka.

  Gaila, kad tokia įtampa nesigaigia darbuose, kad ir sekti įvykių neturiu laiko. Nors kaip man, – čia beveik neaiškumų ir nėra. Daugiau man būtų įdomu kitkas, kiek šiadienos situacija, pavyzdžiui, kvailių ar visiškų kvailių Lietuvoje išryškins.
  Tik tiek to ir įdomumo.
  O šiaip yra ši gi tamsuolių, nurašyta šalelės, bent tarp internetų, televizijų veikėjų (dėl televizijų numanau, pagal interenetą, nes jau seniai seniai neveizėju). Kiti žmogeliukai, lygtai susigaudo neblogai, kaip ir visada buvo. Gaspadoriai, turiu omenyje…

 • Valentinas

  Liaudies kūrybiškumas yra žavus. Štai šiandien išgirdau naują žodį:
  Lietuvoje šiandien KEDULAS.

 • Fredis*

  Į istoriją žiūriu iš paprasto žmogaus-gaisrininko, kuriam davė į rankas pjūklą ir liepė pjauti svetimo namo durų vyrius, pozicijų. Visą laiką manau, kad jei gali – nepjauk. Kita situacija: prie kapo duobės išrikiuoti žmonės. Jei gali – nešauk. Pavaizduok, kad skauda ranką, užsikirto šautuvas, šauk į orą. Į istoriją įeina tie kas nešauna, tačiau gerbiu tuos kas įvykdo teisingumą. Aš pasilieku teisę laisvai vertinti ir interpretuoti įsakymus. Galėčiau už tai net atsisėsti į kalėjimą.

  • Valentinas

   Mažos mergaitės išgelbėjimą iš nelaisvės lygini su šaudymu prie kapo duobės? Kas tau atsitiko Fredi?

   • Fredis*

    Tai bendro pobūdžio pasvarstymai, nesusiję su konkrečiais įvykiais.
    Nepjauk, nešauk, nežudyk – universalios vertybės.
    Valstybė turi mokėti veikti baltomis pirštinėmis – turi teisingumo, socialinės apsaugos ministerijas, armiją socialinių darbuotojų, psichologų, psichiatrų, psichoanalitikų, o viską paveda spręsti gaisrininkui su pjūklu rankose. Apie barbariškumą jau rašiau.

    • nerijus

     „Nepjauk, nešauk, nežudyk – universalios vertybės.“

     Žmogui programuojama atvirkščiai: pjauk, šauk, žudyk,..- psichologinis poveikis.
     Žmogus visada stengiasi elgtis priešingai, nei jam stengiamasi nurodyti (įteigti).

   • GIGA

    Išlaisvinimą iš nelaisvės ir atidavimą motinai,kuri pagal nepatvirtintus faktus pardavinėjo ją pedofilams,bet pagal patvirtintus nutrenkdavo į savaitinį darželį.Mergaitė visą laiką augo tuose namuose,iš kur iškirtę duris ją ir pagrobė -tiesa prisidengdami įstatymu

    • Valentinas

     Nepatvirtinto fakto nebūna :)

    • Auksinis kardas

     Tai, tipo, ši mama pasinaudoti tokia darželio grupe, kokia naudotis matė reikalą, negalėjo? Tai gal visų tokių grupių mamų sąrašą – Veckienei su Skučiene, kad darytų pagaliau tvarką Lietuvoje?

     • GIGA

      Matyt tai jos reikalas,tik kai žmogus nedirba,kaip ir turi laisvo laiko vieninteliu vaiku pasirūpinti.O šiaip be abejo,gali gi ne tik į savaitinį darželį atiduoti,gali pvz čigonams atiduoti ar į kokį klajojantį cirką,motinos gi valia….Prie ko čia Venskienė ar Skučienė nesupratau

     • Auksinis kardas

      Nu tai kad tos dvi ciocės sudarinėja mirtininkų sąrašus, kur daugiau galima kreiptis tokiu delikačiu klausimu? Ką reiškia „kai nedirba“, jeigu aiškiai sako, kad dėl ilgų darbo picerijoje valandų buvo priversta naudotis tokia išeitimi. Ar, tipo, galėjo pedofilams palikinėti?

     • GIGA

      aš kažkaip nežinau,kad tai įrodyta.Jei sudarinėja,tai turi sėdėt.Matyt,briedas eilinis struktūrų.O dėl picerijos tai nežinau,skaičiau,kad vaikas buvo savaitiniame darželyje,kai mama iš Kedžių buto mindavo maršrutus į Juodkrantės pliažą.Bet tai vėl gi ne mūsų reikalas -jinai gi sprendžia kur vaiką palikti,ką iš Ūso paimti ar atvirkščiai ką jam duoti.Faktas vienas – vienas žmogelis,gal ir ne visai simpatiškas,gal narciziškas anot vyrenio Ūso parašė 300 kreipimuosi į įvairias valstybines institucijas į ką niekas nekreipė dėmesį,po ko buvo rasti nušauti du žmonės,vienas iš jų teisėjas su 10 !!! mobilių telefonų.Šalia nušautų žmonių buvo numestas to piliečio,kuris skundus rašė legaliai laikomas Beretta,nors žmonės sušaudyti iš kažkokio tai pištaleto toli gražu Berettai neprilygstančio,po ko tariamas žmogžudys dingo ir galiausiai užspringo žole.Dar po kiek laiko baloje prigėrė tariamas pedofilas.Spėju,kad yra tikimybės,jog Stankūnaitė su dukra išskris į Marsą ufonautų lėkštėjė,nes tai jos reikalas su kuo nori su tuo ir skraido,o jai uždrausta išvykti į užsienį -Marsas sąraše nepaminėtas.Vykdykime teismo sprendimus,valgykim salotas,darykim mankštą,prauskimės šaltu vandeniu ir gyvenimas gerės,o,kad mus pastoviai valdžia mulkina,tai čia nieko tokio,šiandien kaltos dvi Garliavos bobelės,rytoj dar kas nors

     • Auksinis kardas

      Alternatyva? Revoliucija po violetine vėliava? Baikit juokus. Jau geriau tobulintina tvarka, nei tas brudas.

     • GIGA

      Tobulintina tvarka duotu atveju lygu vazelinu išteptam užpakaliui

     • Auksinis kardas

      Suintrigavote savo vizija. Gal galėtumėte praskleisti naujosios violetinės eros šydą?

     • Nuomonė

      Auksinis karde,
      Danų specialistai galėjo praskleisti naujosios eros šydą, tik kodėl anstolė to nepanoro? Nes ji neturi norų, ji turi nurodymus. O kas tie kur nurodymus duoda? O kas tie danai? Tikriausiai laukiniai. Ką jie supranta apie vaikų auklėjimą.

  • romas

   Fredis gerai atkreipė dėmesį į kiek gruboką patekimo naman būdą :) Yra įmonių, teikiančių atrakinimo paslaugas, o per langą plastikiniu ar mediniu rėmu irgi galima patekti žymiai subtiliau – visai nebūtina taip grubiai gadinti turtą. Bet visumoje šį kartą veikta visai normaliai. Dašuto nusiimti fantomasų kaukes, o paėmimą atlikti pavesti moteriškėms.

   • Auksinis kardas

    Kažin ar Bin Ladenui ne per daug inventoriaus sugadino?

    Nereikia išsidirbinėti – prašo antstolis su policija duris atrakinti, tai ne vaiką statai prie daužtinų stiklų primokius šūkauti „Eikit iš čia“ ir „Nenoriu“, o rakini dureles normaliai. O jei nenori normaliai, tai ir dabar tautos susirūpinimui pagrindo nerasta. Pats pirmiausiai turi savo turtu rūpintis, o gali rinktis kitokius nuotykius – laisva šalis.

    • romas

     Teismo sprendimo vykdymas nėra keršto akcija. Kažkur visada turėtų būti riba. Kuo mažiau nuostolių, tuo darbas padarytas kokybiškiau, manyčiau.

    • Auksinis kardas

     romai, tenka pasikartoti: į įgaliotojo pareigūno paliepimą atrakinti duris galima reaguoti keletu būdų, asmenys name sąmoningai pasirinko savąjį. Pasirinko pagal savąjį kokybiško piliečio elgesio supratimą, manykime. Jis, tradiciškai, prasilenkia su įstatymišku pavyzdingo piliečio supratimu, bet kas čia naujo?

     • romas

      Visada yra pasirinkimas tarp atidarymo patranka ir atidarymo visrakčiu. Kaip ir chirurgijoje : galima perpjauti pilvą, o galima pasinaudoti laparoskopu. Pyktis, beje, blogas pagalbininkas. Geriau blaivus protas.

     • Auksinis kardas

      Gal žinome pažangesnių pavyzdžių pasaulyje? Kiek matome netikusiuose filmuose, visur atsisakymo įleisti atveju naudojama brutali jėga. Kaip neskoninga – pasiūlykime pasauliui keistis. Gal būkime visrakčių meistrai-suteikėjai?

     • romas

      Karde, būna situacijos, kai veikti reikia greitai ir be ceremonijų. Čia tokia situacija nebuvo. Daužti langą buvo tikrai gera idėja. Deja, langai buvo nedūžtantys. Bet langų rėmai nebuvo niekuo ypatingi, todėl visai nebūtina buvo naudoti tokius grubius įrankius. Tai, kad Venckienė neatidarys, sprendimo vykdytojams buvo aišku iš anksto, todėl ir atsivežė gaisrininkus, o galėjo specialistą su grąžtu ir atsuktuvu. Faktiškai turėjo net ir geriau suplanuoti. Nesunku juk buvo apsižiūrėti duris ir langų atsidarymo mechanizmus iš anksto.

     • Auksinis kardas

      Paskaitys išdėstytas pastabas, pasitobulins. Eis apžiūrėti langų ir durų iš vakaro.

    • GIGA

     Bet,kad ir neutraliems danams vaiko paėmimas pasirodė kraupus – išmuštos durys čia sudėtinė kraupumo dalis

 • GIGA

  Klausimas teismo sprendimo gerbėjams – kas Ūso byloje gins mergaitės interesus?

 • mumu

  Vakar verkiau, rankos visą rytą drebėjo. Sapnavau šiąnakt. Ta mergaitė buvo tapusi visos Lietuvos vaiku, visų mūsų kaip sava. Ir štai šitaip, grubiai, šlykščiai, brutualiai… Kaimynas policininkas. Nepasisveikinau ir nuo šiol nesisveikinsiu. Mandagiai paaiškinau kodėl. Žmogus, dviejų mergaičių tėvas, sutriko, niekuo dėtas toje istorijoje, nebuvo ten. Bet man šlykštu. Dabar jie svetimi, jie priešai. Jie niekšai. Visi.

 • nesvarbu

  Vieni iš tú, kurie sveiko proto šioje temoje, tai Auksinis kardas ir Valentinas. Stebina tik viena- iš kur pas juos sveikatos ir noro su prietrankom oponentais, kurie negirdi jokiu argumentu, taip ilgai diskutuot?

  • romas

   Save pamiršai. Negalėtum juk vertinti adekvačiai, jei būtum nesveikas :)

   • Auksinis kardas

    Na, romas tradiciškai solidus, ir šališkiau angažuotas gal tik smulkmenose. O šiaip jau įtikinimo galia jau kelios paros kaip nebetikiu. Pastanga vargu ar šita kryptimi. Tiesiog, jei kažkam rūpėtų pasirinkimas iš atsakymų, gal būt geriau, kad tinkamesnį rastų…

    Kartu – vakar ryto naujienos bent keletui stebėtojų (keli tokie vieningai sutarėme) suteikė gaivesnio kvėpavimo, tikėjimo, kad kreiviems dalykams galiausiai atiteks vieta kampe. Su kuo ir sveikiname visus, sugebančius tuo pasidžiaugti.

    • romas

     Stengiuosi nepulti į kraštutinumus. Žiūriu kas vyksta ir įdomu kuo baigsis:)

    • Rytis I

     Situacijos išaiškinimui ir visa ko sudėliojimui į kampus gal galima deleguoti Auksinį pas vieną iš svarbiausių „prietrankų“ :)

  • Bobutė

   p. nesvarbu,

   Valentinas nediskutuoja – jis byloja savas „tiesas“ bei absoliutų „žinojimą“…:)

   Pastaruoju metu net pradėjo mintis per atstumą skaityti:

   Valentinas:

   „…aš sakau: Venckienė yra šventai įsitikinusi Stankūnaitės kalte ir…“

   Tikiuosi suprantame, kad tarp to ką sako p. Venckienė ir kuo ji yra įsitikinusi (ar net žino) gali būti didžiulis skirtumas… Valentinui to suprasti nereikia – jis tiesiog „žino“…

   Matomai, iš visiško valentino jis „progresuoja“ į absoliutų…:)

   • Valentinas

    Ir vėl nevykęs Bobutės komentaras demonstruojantis, kad ji visiškai neįkanda kritikos objekto. Būti kritiku reikia irgi talento turėti.

    • GIGA

     Nieko naujo šiam pasaulyje ir šiam tinklapyje – Valentinas vėl naudojasi sau prisiskirta teise konstatuoti tik jam vienam įtikėtas „tiesas“ ir kritikuoti kitus.Tikrai kritikuoti reikia talento:)

     • Valentinas

      Giga, kol tavęs nebuvo aš tapau šio tinklaraščiu Kedžiu. Kovoju prieš „sistemą“ (Račą), tačiau sistema padedama padlaižių (bobučių) mane baigia sunaikinti.

     • GIGA

      Valentinai,neužsivesk.Bobutė parašė savo nuomonę,ji tau nepatiko,prie ko čia padlaižiai.O ir kovot prieš sistemą,Račą,jo paties tinklapyje kažkaip tai vaikiška,jei ne kvaila…

    • Bobutė

     Kritikos objektas – Valentinas. Aš nenoriu jo kandžioti…:)

     Beje, talento reikia diskusijai. Bylojimui ir bukai (valentiniškai) kritikai užtenka net vidutinio vadybininko vidutinių protinių gebėjimų.

     • Rytis I

      „Vidutinio vadybininko“ jau seniai nėra. Likti „vidutiniu“ tiek metų gali nebent visiška vidutinybė. Valentinas galimai yra ne toks. Įtariu, kad jis dabar darbuojasi kažkuriame prokuratūros filiale, todėl žino žymiai daugiau negu mes.

     • Bobutė

      p.Ryti I,

      jei manytume, kad Valentinas žino viską ką plepa, tai turėtume daryti išvadą, kad po šia -visiško valentino- kauke slepiasi pats Generalinis prokuroras…:)

     • GIGA

      nors čia ne prie rašinio temos,bet 99 procentai įsitikinęs,kad su vadybininku pataikei:)

     • Valentinas

      Talento reikia atskirti buką nuo subtilaus, bylojimą nuo ironijos, plepėjimą nuo žaismingo manipuliavimo skaitytojų emocijomis. Kai kurių bobučių bukumas „kritikuojant“ Valentiną leidžia manyti, kad po jų slapyvardžiais slepiasi klasikinės „blondinės“.

     • Bobutė

      Supratau. Po Valentinu slepiasi blondinė Julija. :)))

      Ir dar supratau, kad Valentinas – Julija mano esąs subtilus, ironiškas, žaismingas manipuliatorius.

      Šiaip jau, tokius arogantiškus savimylas pas mus kaime vadina pasikėlusiais šedžiais (tiesa, sekdami vienos seimo narės pavyzdžiu, „e“ dažniausiai pakeičiame į „ū“)…:)))

     • Valentinas

      Bobute, baikite pagaliau, darotės vis labiau ir labiau juokinga savo bukumu. Sustokite, nors ir vėlu.

     • Bobutė

      p. Valentinai,

      įtempkite visas savo protelio galias ir galbūt Jums pavyks sugromuluoti žemiau pateiktą teiginį.

      Tai, kad aš galimai esu buka, kvaila, mažaraštė ir etc. niekaip neįtakoja ir nekeičia neginčijamo fakto, kad Jūs esate arogantiškas savimyla (vertimą į paprastų kaimiečių kalbą žiūrėk aukščiau) bei visiškas valentinas.

      P.S. Beje, galite mane pasveikinti. Terminas – visiškas valentinas- sėkmingai skinasi kelią į gyvenimą…:)

     • Valentinas

      O dieve, ji vis tiek savo. Bobute, ačiū už „absoliučios tiesos“ pabylojimą atskleidžiantį jūsų protelio ribas. Deja, šio protelio ribos jums neužtenka suprasti, kad per savo kvailą angažuotumą, jūs Račo pasiūlytą temą transformuojate į temą apie Valentiną. Reiktų labiau gerbti šeimininką.

 • Bobutė

  Straipsnis:

  http://www.alfa.lt/straipsnis/14580186/Landsbergis..Garliavoje..bukas.teisuoliskumas.ir.jega=2012-05-18_19-54/

  Vienas iš komentarų:

  „vardan tos Lietuvos 2012-05-18 20:28
  Nebijokim, dori zmones, burkimes, Lietuvai reikia II Sajudzio, kad apsivalytu.“

  • Rytis I

   Nusimato nemažai populistinių balų tam, kas pažadės bylą nagrinėti iš naujo. Atsiprašau, klystu – naujai valdžiai tai padaryti galimai bus nesunku, reiškias ir ne populistiniai…

  • Bobutė

   http://www.alfa.lt/straipsnis/14582661/Poziuris..Pociuniene..Pyro.pergale=2012-05-19_08-06/

   Džiugu, kad stribiškas visiškų valentinų požiūris nėra vyraujantis.

  • Fredis*

   Bobutė nori II-ojo Sąjūdžio, Valentinas nori II-ojo Sąjūdžio, kur Valentinas – ten ir ‘nesvarbu’, aš esu nuolatiniame II-ąjame Sąjūdyje, jeigu dar ‘romas’, nerijus, GIGA ir Mokytoja Aušra prie mūsų prisidėtų, tai būtų visai šaunu.

   • GIGA

    Fredi,nemanau,kad Valentinas nori antro Sąjūdžio.Valentinas,kiek pastebėjau yra konservatoriaus tipažas (čia ne apie partiją),kuriam bloga tvarka geriau už bandymą kažką keist,su kažkuo nesutikt,į kažką atkreipt dėmesį.Pokytis Valentino konvulsija,tokie žmonės yra vedami,jie įpratę nesukti galvos toje vietoje,kur nuomonė jau suformuota vado ar tradicijos,bet gali labai gražiai literatūriškai „zulinti“ savo įsitikinimus iki teoriškai galimos pokyčio ribos.
    O šiaip,Fredi,antras Sąjūdis būtinas,mano supratimu,be jo niekaip….

    • Valentinas

     Vau ir kas gi šitaip pragydo? Ar tik ne tas pats komentatorius, kuris parašė šitai:
     „Valentinas vėl naudojasi sau prisiskirta teise konstatuoti tik jam vienam įtikėtas “tiesas” ir kritikuoti kitus.“

     • Taškas

      Kiek vietų Seime prognozuoja Valentinas „patvorinių“ partijai?

     • GIGA

      Valentinai,aš gi nekritikuoju,nesakau,kad tai blogai,smerktina.Kodėl tavo konservtyvizmas turi būti blogiau už kažkokių tai permainų norą?

     • Valentinas

      Giga, tu priskiskyrei sau teisę konstatuoti tik tau vienam įtikėtą tiesą prifantazuodamas apie mano požiūrį. Niekas ką tu parašei nėra tiesa, bet juk dzin ar ne?

     • GIGA

      Nekomentuosiu,nes diskusija neturi perspektyvos

 • sigitas

  gerbiamieji , visiškai ne į temą, ar girdėjote, kad Lietuvos valdžia uždraudė Lietuvoje vykdyti Google Maps Street View“ projektą? Štai čia tai naujiena,pasijutau kaip tundroje. Na dievaži, Lietuva dar kartą pasiuntė visam pasauliui signalą , kad esame pasaulio šiknaskylė (pardon).

  • Rytis I

   Dėl to triukšmeliai vyksta įvairiuose pasaulio kraštuose, ir mes ne išimtis. Pas mus, kaip visada, sprendžiama formaliai. Uždrausti, arba Leisti. O žmonės priešinasi viešinami. Kaip ir mes – komentatoriai – kaip dirbanti savo darbą anstolė, savo pareigas vykdantis autoinspektorius ir etc.

 • mumu

  Dvi Seimo narės aplankė mergaitę, pabendravo ir visuomenę patikino, kad viskas ten yra gerai. Bet pikti liežuviai internete jau pliauškia, kad dviems vištelėms galėjo pakišti kitą vaiką… :) Niekada gyvai iki tol mergaitės gi nėra mačiusios? O asmeniškai su vaiku pažįstamiems Seimo nariams Stomai ar Songailai daromos visokeriopos kliūtys su ja susitikti.

  • romas

   Mergaitė – Muzikos akademijos studentė, todėl dukters rolę atliko įtikinamai.

   • Auksinis kardas

    Tai buvo visa dėstytoja, net iš paties Paryžiaus – tikroji pavardė Rubackytė.

    • romas

     Rubackytė Abramikienės neįtikintų. Veidas pasirodytų kur tai matytas.

     • Taškas

      Geras humoras. Bet kas trukdė į tą kompaniją paimti Stomą ar Songailą. Juk yra mobilūs telefonai veikiantys ir VRM sekretoriate.

      Vis tik keistai atrodo oficialiai rodomi vaizdo įrašai, tarp jų laiko skirtumas gal max 2-3 valandos, o mergaitė elgiasi kardinaliai priešingai.

      Ar bent vienas įsivaizduojam aštuonmetį save ar savo vaiką, matantį, kaip prievarta, su triukšmais iš savo namų išnešamas diedukas ar močiūtė???

      Geri čia komentatoriai, bet prasti …

     • Auksinis kardas

      saugumiečiai ją apdairiai pridengė barzda

     • Auksinis kardas

      Taške, ši mergaitė tiek prisižiūrėjo pastaraisiais metais, kad iš jos tikėtis tipiško vaiko reakcijų tiesiog nebegalite. Jai jau pusė Lietuvos vienokie giminės, kita pusė – kitokie, o kad visi tie žmonės mirga marga prieš akis kas minutė – įprasta kasdienybė.

  • aidas

   emocinga, bet logiska ir teisinga..beje ,prisiminkim, kad prie seimo policija ir i savus saude..tiesa, kol kas tik guminemis..bet saude…pasibjauretina

   • GIGA

    Aidai,tūlas Auksinis kardas ar Valentinas atsakys,bet juk jie nusikaltimą darė,piketavimo taisykles pažeidė,dar kur ES ar Amerikoje kokį pvz parodys…Nėra supratimo,kad ne apie įstatymo viršenybę kalbam,o apie valdžios santykį su piliečiu

    • Auksinis kardas

     Taip, taip – pilietis gali daužyti langus, o piktoji valdžia turi įkalbinėti, netoleruojant prievartos: „būk geras, nebemesk daugiau“. Iš tikro, tai šaudymo nepateisinu – reikėjo kokiu vandeniu atitraukti, suformuoti saugų atstumą nuo atakuojamo pastato. Na, bet buduliai irgi žaidimo formą rinkosi patys. Gaila žmonių, kuriems kliuvo nepelnytai.

     • Taškas

      Vienareikmiškai aišku, kad kažkas ne taip toj mūsų karalystėj- mūsų visos keturios valdžios akivaizdžiai pastatė arklį prieš vežimą, o tas priedo dar su penktu ratu…

      Na, guoskimės, kad Norvegijos karalystėj ne geriau – ten 40000 piliečių nemėgiama daina kankino savo bendrapilietį taip pažeisdami jo teises.

 • Milda

  cha, tokie teismų sprendimai nei teise nei teisingumu net nekvepia, nes tai – bandymas pastatyti vežimą prieš arklį… nepalaikau nė vienos pusės, tačiau tokių sprendimų logika daugiau negu keista… nusivyliau, pons račai, šita jūsų nuomone… tačiau jums juk tas pats, kaip ir visiems kitiems, kurie gali pabaubti prišokę prie kurios nors tribūnos ar užlipę bent ant bačkos…

 • Fredis*

  Tautiečiai pasitinka Prezidentę Lemonte http://www.youtube.com/watch?v=OzDdWIccYHI

  • Rytis I

   Vargšė prezidentė. Jos vietoj pagalvočiau: na kokis gi velnias mane nešė į tą galerą, tfu, limuziną… Belieka konstatuoti – vaiko pagrobimo operacija buvo atlikta pačiu „tinkamiausiu“ laiku. Nekuris „kniazius“ turėtų būti patenkintas.

 • Apžvalgininko nuomonė

  Vadindama antstolius, Vaiko teisių apsaugos specialistus, policininkus, tarp jų ir policijos generalinio komisaro pavaduotoją Renatą Požėlą šunimis, šalies valdžią išgamomis ir iškrypėliais, teisėja, manyčiau, pati užsitarnavo tam tikros prievartos. Ar valstybė jos imsis ir tokiu būdu išliks valstybe, tokia kaip gegužės 17 dieną, turėtume pamatyti netrukus.
  http://www.balsas.lt/naujiena/598938/a-lapinskas-entebe-ir-garliava/1

  • Auksinis kardas

   Stiprus straipsnis, dėkui už nuorodą.

   • romas

    Ar jau pablūdot? Baisi čia problema buvo iš bobos vaiką paimti. Nereikia perdėti Venckienės galių. O pareigūnai padarė tai ką turi daryti visada – vykdė savo pareigas. Jei duosim ordinus už tai, kad žmonės dirba savo darbą, ordinai netilps ant krūtinių.

    • Auksinis kardas

     Tai ir tie iš analogijos – ne kokie savanoriai buvo, – atidirbo, ir marš namo. Kas buvo negyvai sužeistas, – gerai jau, nebūtina. O daugiau niekas nepriklauso. Lygiuot! Ramiai!

     Šiaip jau šūdas, kai mes net pridergtas krūvas išrūšiuojančiuosius pasiruošę pačius apdergti. Kalba gi ne tiek apie ordinus, kiek apie vertinimą.

     Anot Venckienės, teismo sprendimo vykdytojai – šunys. O aš sutikčiau su Lapinsku: prisirpo laikas valstybėje, kai vakarykštis reiklumas teisėjams nebeveža. Sveikiname parvykus į kitokią Lietuvą, ponia Prezidente! Jūsų pusryčių patiekalas – po langu.

    • romas

     Man kiek kitaip atrodo. Valdžios institucijos Lietuvoje dažnai dirba nenoriai, vangiai, kol kažkas neatsitinka. Kai jau atsitinka, puola neadekvačiai reaguoti. Lekia vadovų galvos, naujai paskirti nebežino kaip reikia elgtis, politikai irgi įsijaučia reguliuoti. Nematau jokios teisingumo pergalės ir jokių didelių pasiekimų. Normaliai iki to iš viso neturėjo būti prieita. Gerai, kad valdžia taiso savo klaidas, bet pagiriamųjų žodžių kol kas nėra už ką dalinti. Šiaip jau savo darbą dirbti žmonės privalo, jei jau gauna atlyginimą, ir nieko nuostabaus, kad kartais dirba.
     Esu tikras, kad su Venckiene irgi susitvarkys. O teisėjai Lietuvoje jau seniai manęs neveža. Nelabai domėjosi specialios tarnybos jų morale ir turtų kilme. Nors po truputį, atrodo, dabar pradeda.

     • Auksinis kardas

      romai, darkart: ne apie nuostabumą, bet apie vertinimą

     • romas

      Tai ir pamatysit kada nors, koks bus mūsų valdžios veiksmų vertinimas EŽTT.
      Jei kas ir buvo drąsus šioje situacijoje, tai antstolė. Policijai tai buvo ne daugiau nei rutina. Su pasipriešinimu ir keiksmais jie kiekvieną dieną susiduria.

     • Auksinis kardas

      Kalbu – ir vėl – apie tai, ar mes vertiname? Kiek suprantu, atliktas reikalingas nemalonus darbas asmeniškai jūsų nedomina. Tuomet gal jums bus geri ir tokie policininkai, kurie stovi kieme, bei nėra tikri ar gali užeiti į pastato vidų. Tokių ir palinkėsiu.

     • romas

      Policininkais, kurie nežino savo teisių ir pareigų negali dirbti. Neturiu aš ir priekaištų perdaug, nes manau, kad Kedžiai ras pinigų langus susiremontuoti. Mano nuomonė tik, kad jėga visada turi būti naudojama pamatuotai. Jei galima truputį jėgos mažiau, tai geriau taip ir daryti. Maža kada nepamatuotas smurtavimas gali atsisukti prieš tave ir mane.

     • Auksinis kardas

      Į duris beldė, kad nepaklūstama įstatymo viršenybei – graudeno. Pasielgta korektiškai.

  • Sakyčiau visai vykusi arba į temą analogija. Reikia išlaisvinti kitos šalies piliečius nes juos įkaitais laiko tiek bendrai teroristai, tiek svetimos šalies kurios teritorijoje yra įkaitai kariuomenė vadovaujama savo diktatoriaus. Na ir aišku, kažkur planuojama neįtikėtina operacija, garbūs vyrai ir moterys ją sėkmingai įvykdo už kurią susilaukia apdovanojamų. Na ir +- kažkas panašaus įvyko Lietuvoje.. Čia ko mes dar sulauksime šiame milžiniškame smegenų plovimo renginyje? Tas p.A.Lapinskas tą vietą kur pasakojama apie įkaitų ir teroristų (armijos) tarpusavio ryšius sąmoningai praleido. Ar tiesiog iškreiptai suvokia, ką tetai (seneliams) reiškė ir reiškia dukterėčia (anūkė)? O bendrai apie Izraelį ir Ugandą ir jos diktatorių čia taikliai, pripažįstu. Labai vykusiai. Stipru, neabejotinai.

   Asmeniškai aš tai gėdyčiausi tokių sulyginimų.. Bet kai sakoma, gal čia kažkieno duona. Negali žmogus pykti.

   • Bobutė

    Mano galva,palyginimas visiškai nevykęs.
    Galėtume kalbėti apie analogiją, jei koks nors įgaliotas Izraelio pareigūnas/institucija būtų teisėtai perdavęs savo piliečius teroristams, o po to pareikalavęs grąžinti, nes perdavimas buvo terminuotas.
    Be to, teroristai grasino nužudyti įkaitus jei nebus įvykdyti jų reikalavimai. Garliavos atveju negirdėjau, kad „teroristai“ būtų grasinę nužudyti mergaitę ar reikalavę ko nors už jos paleidimą.
    Taigi, mano galva, A. Lapinsko straipsnis vertintinas kaip angažuotas ir visiškai valentiniškas…

    • Tai čia visas prilyginimas kaip čia švelniau pasakius… Na tarkim kaip A.Kardas pasakė – „stiprus straipsnis“. Pritariu – stipru.

     Beje, Bobute, vykęs-nevykęs gali būti visa krūva vertinimo taškų. Tai kaip dabar viešoje erdvėje talžoma dalis visuomenės ir tas daroma kaip tik kas sugeba, tai tokie iš pažiūros „stiprūs“ palyginimai gali būti netgi labai vykę. Jeigu jie pataiko atitinkamai auditorijai. O čia panašu ir taikoma tenais. O po to žiūrėk koks senukas jau ir ginkluotis pradės, maža kas gal minia D.Kedžio garbintojų netyčia priartėtų prie jo namų.

     • Bobutė

      Na, jei kalbam jog taikyta į tam tikras- visiškai valentiniškas (iš abiejų pusių) – grupes, tai tada stipru.
      Viliuosi, kad mes su Tamsta tokiom grupėm nepriklausom…

      Beje, turiu asmeninį prašymą.
      Išvykstu savaitėlei pailsėti, tai būkit malonus, kol manęs nebus, prižiūrėkit Valentiną. Kai jis per daug pasikels, būkit malonus, nuleiskit jį ant žemės…:)

     • Valentinas

      Viena iš arogancijos formų – galvojimas, kad galima nuleisti Valentiną ant žemės. Juokinga dar ir todėl, kad Valentinas nei pasikėlęs, nei arogantiškas. Valentinas linksmas.

     • Bobute, turiu pasiūlymą. Gerai pailsėkit nuo Valentino. Grįšit, suprasit, kad tie asmeniškumai arba žmogaus kritika o ne jo pozicijos kritika, yra tik bevertis laiko gaišimas. Ir šiaip čia nepakenktų vertės inventorizacija kur čia jos dar kiek yra, bet aiškinimaisi pas ką protelio daugiau bent mano supratimu yra su nuline prasmės reikšme. Gal net ir minusine.

      O Valentinas jis toks, įtraukia gerai į plaučius oro ir tik žiūrėk kaip balionas kyla arba keliasi po truputi :) Tik spėk taikliai taikytis argumentais, kad pats sugebėtų nusileisti ant žemės. (ats. ne į temą).

    • Valentinas

     Analogija labai vykusi ir tik riboto protelio bobutės jas atmeta. Abiem atvejais turime įkaitą, abiem atvejais turime jį užgrobusius asmenis. Abiem atvejais pagrobėjai supranta, kad jie privalo paleisti įkaitą ir jį perduoti valdžios atstovams, tačiau atsisako tai padaryti. Skiriasi tik „teroristiškumo“ laipsnis. Izraelio atveju teroristai gražina įkaitus nužudyti, Garliavos atveju tiesioginės grėsmės įkaito gyvybei nėra. Tačiau lygiai tokiu pačiu mąstu skiriasi ir poveikio priemonių laipsnis. Jei Izraelio atveju buvo vykdoma karinė operacija, tai Garliavos atveju įvyko kliūčių pašalinimo operacija nesukeliant jokio pavojaus įkaito ir pagrobėjų gyvybei ar sveikatai. Apskritai, stebina susirūpinimas pagrobėjo nekilnojamo turto apgadinimu pamirštant, kad pagrobėjai pažeidė esminę įkaito teisę – vaiko teisę gyventi su mama. Ši nusverta svarstyklių lėkštė – Venskienės durys ir langai yra svarbiau už dukros buvimą su motina mane glumina ir kelia klausimą iki kokio moralinio degradavimo gilumų gali nusmukti eilinė bobutė? Bijau, kad iki labai gilaus.

     • Tai va tuo „tik“ ir gyvenam.. Kas toliau Valentinai, su tokiais „tik“?

      Gal čia analogijų paieškom:

      http://trcs.wikispaces.com/file/view/star_wars.jpg/43017755/star_wars.jpg

     • romas

      Valentinai, kai visuomenė pradės dėti lygybės ženklus tarp terorizmo su grėsme išžudyti įkaitus ir globėjų bei mamų, nenorinčių savo noru atiduoti globotinių ar vaikų, pasekmės gali būti liūdnos. Žinom, kad istorijoje kartais net už visiškus niekus žmones bausdavo neadekvačiai griežtai, nes visuomenė perdėtai suprasdavo grėsmę ir bausmes pateisindavo. Nereikia kartais persūdyti.

     • Bobutė

      Valentinai,

      pyktis ir noras įkąsti man Jums visiškai aptemdė protelį…

      Pirma. Niekada ir niekur nekalbėjau apie p. Venckienės duris ar langus. Taipogi niekada neteigiau, kad minėtą ponia yra teisi. Taigi, Jūsų komentaras, kaip paprastai yra absoliučiai valentiniškas.

      Antra. Kaip teisingai pastebėjo p. Regis – minėta analogija nukreipta į tam tikras grupes – visiškų valentinų- kuriems tie teiginiai neginčityni.

      Trečia. Maniau, kad net Jūs suprasit argumentus dėl nesminių situacijos skirtumų. Nuvylėte savo mokytoją, t.y. mane – Bobutę…:) Na negrobė p. Venckienė mergaitės, negrobė. Jinai jai nbuvo perduota laikinai globai teisėtai. Galima ginčytis kaip vertinti vaiko negražinimą po teismo sprendimo, bet tai jau kita tema. Teroristams gi įkaitų niekas neperdavė net laikinai. Be to tikslai skirtingi…

      Bet ką čia aš. Valentinui yra tik viena tiesa -Valentino…

     • Valentinas

      Miela Bobute, jūs teisi. Antroje komentaro dalyje apibendrinau dominuojantį Garliavos išlaisvinimo operacijos vertinimą: „oi kaip negerai, kad išlaužtos durys, negi nebuvo galima kaip nors kitaip? Oi kokia žiauri policija! Oi negi negalima buvo be prievartos?“ ir neteisingai šią traktuotę priskyriau jums nors turėjau galvoje minią. Atsiprašau.
      Tačiau dėl viso kito aš teisus (tame tarpe ir dėl riboto jūsų protelio). Sakydamas „pagrobimas“ aš neturiu omenyje baudžiamajame kodekse vartojamos savokos. Niekada ir niekur neapsimetinėjau teisininku. Sakydamas „pagrobimas“ aš turiu galvoje dalyko esmę. O šiuo atveju dalyko esmė ir yra pagrobimas net nežiūrint to, kad vaikas buvo Venskienei perduotas teisėtai. Jei mano sesuo man paliktų vaikus prižiūrėti, o aš jai neatiduočiau, užsirakinčiau, neklausyčiau policijos pareigūnų reikalaujančių atiduoti vaikus aš irgi būčiau juos „pagrobęs“ nors konkrečių pagrobimo veiksmų teisine prasme gal ir nebūčiau įvykdęs.
      Skirtingi pagrobimo tikslai nepanaikina pagrobimo fakto ir būtinybės panaikinti įkaito situaciją. Tarkime, jei aš neatiduočiau savo seseriai vaikų nes galvočiau, kad aš galiu geriau jais pasirūpinti, geriau išauklėti. Tikslai kilnūs, bet įkaito situacija analogiška, todėl būčiau nusipelnęs išdaužytų langų ir išpjautų durų, o vaikai deja turėtų iškentėti kelias minutes išgąsčio.

     • Valentinas

      Romai, argi deda kas nors lygybės ženklus? Ar kas nors panaudojo prieš Venskienę ginklą, ašarines dujas, garsines granatas? Apskritai, ko čia visi susinervino? Jėgos panaudota lygiai tiek kiek reikėjo. Analogija naudojama tik kaip pavyzdys valstybės valios vykdyti teisingumą.

     • romas

      Aš nesusinervinau, bet mat šių dienų patosas dėl teisingumo pergalės atrodo kvailai. Reikėjo vaiką iš Kedžių paimti, kai tėvas sukūrė filmą ir L. Kedienė bei pats D.Kedys nepakluso vaiko teisių kontrolierės prašymui filmo neplatinti. Reikėjo reaguoti į Kedžio kaltinimus teisėjui, Ūsui, Stankūnaitei, jos seseriai. Furmanavičius savo draugams sakė, kad abejoja ar liks gyvas. Dabar sistema pjauna pasekmes, kurias pati pasėjo prieš daugiau kaip tris metus. Prezidentė Amerikoje sako, kad nežino, kas yra teisus šioje istorijoje, ir tokia situacija – dėl teisinės sistemos darbo broko. Nėra ko girti ir nėra kam duoti apdovanojimų. Visiškai normalu, kad teismo sprendimas buvo įvykdytas, ir negerai būtų, jei būtų atvirkščiai. Teisinei sistemai reikia su nuolankumu suvalgyti tą nepasitikėjimą, kurį pati užsidirbo ir stengtis pakeisti visuomenės nuomonę apie save. Jei nėra aišku Prezidentei, nėra aiškiau nei politikams, nei visuomenei.

     • Rimantas

      Teisingai Bobutė parašė, kad Valentinas girdi tik save.
      Iš kur pas ją tiek kantrybės auklėti šitą prietranką.:)

     • nerijus

      „Jėgos panaudota lygiai tiek kiek reikėjo. Analogija naudojama tik kaip pavyzdys valstybės valios vykdyti teisingumą.“

      Dažnai tokie- kaip tamsta, piktinasi, jog Baltarusijos ir Rusijos vadovybė per daug naudojama jėgos, vaikant demonstracijas.
      Kodėl tokie- kaip tamsta, šį kartą tai pateisina ir nebestūgauja, jok tai antidemokratiška?

      Išverstaodžiai ir niekas daugiau. Nuomonių kaita tiesiogiai priklauso nuo aplinkybių.

     • Nuomonė

      Gerb. Valentinai,
      Jūsų palyginimas situacijos Garliavoje su situacija su Jūsų ‘seseries’ vaikais labai jau vaikiškas, atleiskit. O jeigu ta Jūsų sesuo niekuomet gyvenine nėra dirbusi ir pinigus gaudavo tik iš vyrų už Kažką. Ir ta Jūsų sesuo vaikus mėtė po savaitinius darželius kol ačiū Dievui jie pagaliau pateko pas jus. Jūsų kitą sesrį kažkas nušovė, kaip ir kitą gerą jos pažįstamą, kurį kai kas įvardijo kaip pedofilą. O jūsų gyva sesuo dar visai neseniai gyveno su kitu vyru, kuris irgi teisiamas galimai pedofiliavus. Beje, jis visai neseniai nuskendo baloje, nors plaukti jis išmokęs buvo jūroje. Ir beje prie tos balos jį saugojo keletas valtybės pareigūnų, bet nuskendo. Baloje. Bet ko tik nepasitaiko. Beje, jūsų švogeris, nedurnas ir nepijokas ‘kavianskas’ irgi nuskendo – girtas, savo vėmaluose, bet ko tik nepasitaiko, beje prieš nuskęsdamas dar pasidėjo šalia tą ginklą, iš kurio buvo nušauta kita sesuo ir jos liūdnas draugas. Atsitiktinumas, ne kitaip, nes tą ginklą atsinešė prie ežero savigynai, žmonės kalba ten vaidendavęsi, matyt kulkos buvo sidabrinės, ekspertai nustatys. Beje, jūsų seseriai, parsibeldusiai savo vaikų, Vilniaus apylinkės teismas Kauno prokuratūrai yra nurodęs iškelti įtarimus galimai bendrininkavus pedofilams, tačiau šis TEISMO SPRENDIMAS kažkaip nebuvo įvykdytas, ko tik nepasitaiko, gerb. Valentinai, matyt to a.a. kaviansko pažintys nė velnio buvo vertos palyginus su jūsų sesers, – bemokslės, vėjavaikės, go go merginos – pažintimis, kad jos atžvilgiu Kauno prokuratūra nevykdo TEISMO SPRENDIMO. Valentinai, samprotavimai Jūsų atleiskit, bet kaip go go bachūriuko, nepažįstu Jūsų ir nuoširdžiai tikiuosi, kad rašinėjate tokius vėjus tik pramogos dėlei, tačiau, jaunuoli, jauskite saiką, nes šitame reikale žūva tikri žmonės, ir bijau kad tai dar ne pabaiga. Tepadeda Jums Dievas, jaunuoli.

     • GIGA

      Labai puikiai parašė Romas – dabar daugelis ir tame tarpe,tarkim tūlas A.Kardas susifokusavę į tai,kad teismo sprendimus reikia vykdyti,bet šį faktą kaip ir išima iš visos „Garliavos dramos“,kuri truko n metų,konteksto.Na,o komentatorius,niku „Nuomonė“,matyt,naujokas šiame saite,nes pakankamai daug vietos skiria logikai,tuo kaip ir norėdami išjudinti mūsų gerbiamo Valentino smegenų vingius,bet čia kaip rusai sako „ne te rebiata“ – Valentinas galva gali ne tik Kedžių durų stiklą pramušti,tuo pačiu išlaisvindamas gaisrininką nuo tos nelabai garbingos pareigos.“Nuomone“,na labai nuosekliai viską sudėliojai,galima nemėgti Kedžių ar Venckienės,gali būt įsitikinęs,kad Ūsas ne pedofilas,o beveik šventasis,bet nei vienas žmogelis Lietuvoje,kurio smegenyse ne siūlas ausims prilaikyt,netiki,jog vienas žmogelis žole paspringo,o kitas baloje prigėrė.Gal kas gali dar kokią panašią bylą priminti? Vyko įvairios mistikos Mikutavičiaus byloje,bet iki to dar nebuvo daeita…Mus visus,tiek „valentinus“,tiek „bobutes“,“gigas“,“fredžius“,“kardus“ ir „pjūklus“ laiko visiškais debilais,o tuo metu parduoda Mažeikius,stato atomines ir terminalus,kuria ‘Leo“ ir t.t.

     • Valentinas

      Ypač keistai žiūrisi, kai visokie Gigos, nuomonės ir panašus komentatoriai argumentų neturėjimą sustiprina įvairiais įžeidinėjimais Valentino atžvilgiu, tarsi nuo to jie taptų stipresni. Be to, stebina totalus kitokios nuomonės netoleravimas (beje, būdingas kedofilams). Apskritai, Kedžio mitologizavimas, kedofilinė isterija labai primena Pakso mitologizavimą, propaksišką isteriją. Vėl skiedžiamas tos pačios kalbos apie „sistemą“ (pedofilų klaną), „susidorojimą“ ir t.t. Ne veltui, kelis metus tylėjęs komentatorius GIGA liūdnai pagarsėjęs Pakso gynimu vėl įsiveržė į eterį. Ir panašu, kad Garliava suskaldė Lietuvą pagal tą pačią liniją kaip ir Paksas: Runkeliai ir Elitas (Kaunas/Vilnius?; paniurėliai/optimistai?; žiūrintys į praeitį/žiūrintys į ateitį?).

     • GIGA

      Valentinai,tavo ribotas protelis ką jau čia pastebėjo ne vienas komentatorius neleidžia tau ramiai gyvent,o svarbiausiai adekvačiai suvokti komentarus.Kas liečia mane,tai dar kartą,bet nemabnau,kad suvoksi:
      1. niekada nebuvau Pakso gerbėjas,niekada už jį nebalsavau rinkimuose,tik rašiau,kad gėda taip susidoroti su Tautos išrinktu Prezidentu,lygiai taip pat kaip gėda už skalbimo miltelius pirkti narystę ES,pagal šlepetes nustatyti gyvenamą vietą ir t.t.
      2. taip pat nesu Kedžio ar Venckienės šalininkas:
      a) įsitikinęs,kad tiek Ūsas,tiek Kedys mirė ne savo mirtim,o tai keičia visą situaciją,kaip ir kelia grėsmės mergaitės likimui,
      b) nereikia iš konteksto ištraukti teismo sprendimo vykdymą,kaip prieš tai n metų buvo ignoruojami tie patys teisminiai būdai atkreipti dėmesį į situaciją aplink šią mergaitę,kai dar nepasibaigęs Ūso teismas
      c) jei akcentuoji įsatymo aidę,tai jos ir reikia laikytis,o ne vykdyti tą sprendimo dalį,kuri tau paranki
      Aišku,valentinams to nesuprast,džiugu tik kaip parodė vakarykščia „Kodėl?“ laida,valentinų šalyje mažuma

     • Valentinas

      Tie patys raktiniai žodžiai: „gėda“, „susidoroti“, žiūriu niekas nesikeičia. Giga visa tavo „pozicija“ pagrįsta sąmokslų teorijomis, gandais, įsitikinimais kai būna aišku ir arkliui ir Landsbergiui. Tu įsitikinęs, kad su Paksu „susidorota“. Tu įsitikinęs, kad Kedys ir Ūsas mirė ne sava mirtimi ir tau tai „keičia“ visą situaciją. Ar turi tam kokių nors bent mažiausių įrodymų be savo ar kitų kedofilų įsitikinimų? Įrodymų neturi, bet tau juk ir nereikia. Ir juokingiausia, kad žmogus savo poziciją grindžiantis gandais ir „įsitikinimais“ vadina žmogų poziciją grindžiantį faktais „riboto protelio“. Na ar ne komedija?

     • Auksinis kardas

      Tragedija, nes ši istorija negailestingai apnuogino pažangą kabutėse, nutikusią jos piliečių sąmonei per kelis pastaruosius dešimtmečius. Vaizdas graudus. O gal toks ir buvo, tik moraliai aiškus tikslas dėkingai dengė nepriteklius. Vienintelė viltis – statistika, kuri galėtų patikinti, kad tikros proporcijos skiriasi nuo triukšmo. Jei ne kažkas anksčiau, tai gali būti ir rinkimų rezultatų statistika.

     • pagrindinė tragedija, kaip sugebėjo kedofobams užtemti protas ir pradėjo kitus bendrapiliečius o ne šiaip marsiečius ar garliaviečius teplioti kaip norisi ir kaip sugebama. Štai kur pagrindinė tragedija. Ir tamstelė geriausias to įrodymas. Tokio taškymo bent jau aš neprisimenu. Gal R.Pakso laikais nebent.

     • GIGA

      Manau reikia susilaikyti nuo komentarų,nes kietakaktis Valentinas vistiek nesupranta,ką bandau jam parašyt,tik mėgaujasi sava rašliava.Dar kartą džiaugiuosi,kad valentinų Lietuvoje mažuma

     • Genijus

      Komentaras pašalintas – A.R.

     • Auksinis kardas

      Pala, kuo, kuo esi pranašesnis už kitus piliečius?

     • Komentaras redaguotas – A.R.

      „Jeigu nemaža (o gal netgi didesnė dalis) valstybės piliečių yra runkeliai .. jų sukakota balsavimo teisė neturėtų nulemti normalių žmonių ir visos valstybės likimo“

      O be „stipriklių“ bus ne taip efektinga?

      O jeigu aš dabar pasakyčiau, kad nemaža (o gal netgi didesnė dalis) tavo smegenų yra nu kokios nors.. Patiktų?

      100 kartų galima kartoti – trauki š. kad į ką nors paleisti, neaišku ar pataikysi ir ištepsi, bet tikrai aišku, kad liksi pats išsitepęs.

     • Regi, nebūtina radus kurt nors š.., juo teptis rankas.

     • Genijus

      Kaip pasakytų Valentinas, šitoje vietoje buvo mano labai geras komentaras :)
      Netgi du, nes antras, panašu, irgi bus išmestas :)

     • Rytis I

      Runkeliai, Paksius… Kokie mieli ir pamiršti žodžiai :)

     • Genijau, nei išgirs, nei supras. Nei tu pataikai į tą fizionomiją, nei čia tokių yra.

      Artūrai, tikrai taip. Pritariu, cituoti nebūtina.

     • Nuomonė

      Dėkoju GIGAI už įžvalgas. Atidžiau peržiūrėjau taip vadinamo Valentino paskutinių keleto temų komentarus – akivaizdu, kad šitam jaunuoliui klaviatūra reikalinga ne logiškam minties išdėstymui, bet laiko “užmušimui“ bet kokia kaina. Arba jis šio tinklapio bendraautorius, kurio tikslas plakti liežuviu pakurstant kitų lankytojų pasipiktinimą, kas savaime išprovokuoja didesnį lankomumą ar bent jau komentarų kiekį. Tačiau vis gi man lieka nesuprantama, kodėl kiti diskusijos dalyviai skiria tiek laiko ir energijos tuštiems plepalams su tuo pasimetusiu jaunuoliu. Valentinai, šioje vietoje Jūs taip pat galite mane pavadinti pasimetusiu, neužsigausiu. Nes taip ir yra. Nes man visada nejauku matyti, kaip vienas asmuo išsidirbinėja iš kitų žmonių neaiškių paskatų vedamas.

     • Valentinas

      Mielas GIGA,
      Labai gerai suprantu ką tu nori parašyti, tačiau tu rašai neteisybę. Su Paksu nebuvo susidorota, tai tik tavo šališka interpretacija. Prieš Kedytę nebuvo panaudota prievarta, tai tik tavo interpretacija.
      Mielas nuomone, galite savo nuomonę susikišti į save. Aš neišsidirbinėju iš kitų žmonių. Atvirkščiai, kedofilija tai masinis pasityčiojimo iš Lietuvos žmonių reiškinys įgaunantis absurdo formas. Štai dabar netgi tokie regis protingi komentatoriai rimtai svarsto versijas apie „kaldrą“. Tai rodo, kad smegenys išplautos žmonėms totaliai ir mano komentarai yra tik kuklus nors ir beviltiškas bandymas nors kiek prasklaidyti budulišką absurdą. Vilčių nedaug.

     • Nuomonė

      Valentinai,
      Sveikinu, esate vienintelis Visatoje įtikėjęs esą Kedytė pati nulipo nuo Neringos kelių ir pati įlipo į autobusiuką juodais langais. Nes prievartos pasak Jūsų juk nebuvo. Va toks Jūs ir esate Valentinas, – neigiantis faktus ir naiviai siūlantis susikišti, nesuprasdamas, kad pats jau kuris laikas esat tenai. Todėl į kvailą svaičiojimąsi nesivelsiu, nes smirda, kai ką nors vaikiško lepteldamas išlendate iš ten, kur patogu ir šilta.
      Jeigu Jums vis dėlto dar kiltų noras ką nors leptelti, išlyskite iš ten ir nusiprauskite. Tai užtruks, bet aš palaukčiau. Nes verta. Kitu atveju geriau nesivarginkite, nes Jums savo laiko daugiau nešvaistysiu. Nebent vėl akivaizdžiai blefuotumėt.
      P.S. Ar vyksta Jūsų (komentatorių) susitikimai gyvai. Mielai sudalyvaučiau.

     • Andrius

      …tai tu nesiputok Valentuk – įjunk smegenis (jei dar įsijungia) ir pabandyk dėstyti argumentais… Pradėk nuo to, kad atsakyk – ką tu vadintum „prievarta prieš mergaitę“ kuri, anot taves, nebuvo panaudota ?

      P.s. ir leisk tau priminti, kad net tavim gerbiama „teisinės valstybės“ prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą siekiant nustatyti ar prievarta prieš mergaitę buvo panaudota, ar ne… Prokuratūra bent jau bando „į vatą“ visuomenei pavynioti nuduodama kad bandys ištirti – nedrįsta akivaizdžių faktų nuneigti iškart ir vienareikšmiškai…dar tirs… O Valentukas jau žino tikrai… Tai kam čia smegenys išplautos ?…kitąvertus ką ten pas tave ir tokius kaip tu plauti…reiktun dar ilgai ieškoti…

     • Nuomonė

      Andriau,
      Noriu Jūsų paklausti, ar šiame tinklapyje įprasta nesmarkiai pavijus vata kits kitą vadinti besmegeniais debilais? Ar tikrai čia To žurnalisto A.Račo blogas?

     • GIGA

      Valentinai,nepyk,bet manau tautoje arba bent kokiame nors lokalesniame piliečių sambūryje gali atsirasti terminas „visiškas valentinas“.Skaitau tavo komentaro dalį skirta man – „tai tik tavo interpretacija“.Valentinai,ne mano interpretacija.Apie Paksą jau viską čia išdiskutavom -neužsivedam,o apie Kedytę – lygiai atvirkščiai,“visiškų valentinų“ su jų „interpretacijom“ yra mažuma,tą rodo ne tik Račo blogas,bet ir įvairios apklausos,net ir per tendencingai Stankūnaitę palaikančią LR televiziją.Man tai labai patiko D.Kuolio žodžiai apie teisingumo vykdymą – anksčiau buvo Stalino teisingumas ir tie kas žmogų ištremdavo ir dar pasityčiodavo irgi sakydavo,kad vykdo teisingumą,bet su laiku paaiškėjo,kad teisingumo nė kvapo nebuvo.Tada irgi netrūko „visiškų valentinų“,kurie aiškino,kad lietuvis nuteistas pagal antitarybinį straipsnį yra fašistas ir turi krauju kur gulage savo kaltę išpirkti.Juokingai skamba korumpuotos teismų sistemos teisingumas.Taip mes,kaip valstybė turim eiti tokiu keliu,bręsti,bet kodėl mes negalim abejoti,apeliuoti į sveiką logiką? Na ar logiška mergaitę atiduoti mamai,kai dar vyksta kitas teismas,kuriame nagrinėjama,kad pilietis x tvirkino tą pačią mergaitę motinos bute.Gal to ir nebuvo,bet mes kalbame apie sveiką protą,o ne apie „visišką valentinizmą“.
      Tu rašai apie užzombintą tautą,bet pats esi totalus zombis,nieko aplink negirdintis ir tik mašinaliai stuksenantis klavišais.Kiti komentatoriai bando pažvelgt iš įvairių pusių,nors ir turi savo nuomonę,kuri,matyt,nepakis dėl požiūrio iš kito kampo.Tarkim,aš stebiuosi,kad gydytoja Bloznelytė tik dabar išdygo su savo liudinimu apie Ūso vizitą.O ką tokiu atveju darytų Valentinas? Užsimerktu ir pradėtu belsti klaviatūrą – “ ką ir reikėjo įrodyti,Ūsas pedofilas ir t.t.,o kas prieš,tie patys pedofilai,užzombinti,paksininkai,o svarbiausiai ne valentinai“

     • Andrius

      …čia mieloji „Nuomone“ priklauso nuo rašančio emocinio laipsnio, išsilavinimo, bei išsiauklėjimo lygio :)… Man, tarkim, mano išsilavinimas beigi išsiauklėjimas kartais, kiek „pavijus į vatą“ taip išsireikšti leidžia…
      … Kitavertus net ir pačiam šio kampo šeimininkui išsiauklėjimas visai netrukdo kito oponuojančio kitą kartą tiesiai „išdundukinti“, todėl nesijaučiu labai jau čia kažkuo išskirtynas :)… Nors… šiuo metu, kaip tik esu rekomenduotas „pailsėti“…ckant pas Čyvą… :)… Bet, va, vis neišturiu trumpam pagrįžti… Kogero kantrybei šeimininko pasibaigus netrukus būsiu užblokuotas…bet ką darysi, tai jo kampas ir jo teisė :)…

      P.s. Ir taip, galiu patvirtinti – čia to žurnalisto A. Račo blogas… O kas Jūs stebina mieloji ?

     • Nuomonė

      Stebina bendravimo kultūra.

    • Auksinis kardas

     Bobutei metas ilsėtis. Išblėso taiklumas, užsiliko niurzgumas, akys nebeperskaito, kad tame pačiame straipsnyje rodoma, kad skirtumas tarp grasinimu pražūti tik jo nutikimo vietoje – vos išeisi už perimetro ribų, pražuvai. Ar nebuvo tokiais bauginimais praplautos smegenys ne tik mergaitei, bet ir žymiai didesniam skaičiui nabagų?

     • Paskaičius tamstą, manau irgi „metas ilsėtis“. Labai čia jau įsidrasinta su teiginiais kaip vyšnių kauliukais spjaudytis. O svetimų nekenčiamų žmonių garbė ir orumas, tai kaip autostrados „tuliko“ sienos, teplioju ką noriu ir kaip noriu. Nes žinau, kad dabar viskas galima. Tepliojimas madinga.

     • Auksinis kardas

      Iki rasi smarvės atsiprašyti, tamsta pabūsi blokuotas. Siūlyčiau tuo tarpu labai ir nesiveržti į bendravimą.

     • Už ką, Auksini? Už ką atsiprašyti? Už perdėm didelį jautrumą stebint kitų žmonių garbės ir orumo tepliones? Aš ne pas tamsta veržiuosi, o tamstos nuomonę ar poziciją komentuoju. Ar tai draudžiama? Reikia ramiai sėdėti, tylėti ir nesimuistyti kai viršenybė kalba?

 • gato

  Sužavėjo mumu empatija, ne kiekvienas sugeba verkti dėl svetimo skausmo. Ir kiek jėgų reikia turėti nesisveikinti su niekuo dėtu kaimynu! Ir viskas tik dėl visos Lietuvos mergaitės! Tik tokių žmonių dėka Lietuva išliks. Nereikia mums jokių įstatymų ir teismų, reikia vykdyti žmonių valią ir paklausti mergaitės. Verkime visi kartu ir nesisveikinkime su policininkais. Tik žinoma mandagiai paaiškinkime kodėl.

  • Auksinis kardas

   įsiklausykime į širdies balsą, girdėkime tai, kas mums patinka

 • Fredis*

  Vakar labai trumpai buvau II-ojo Sąjūdžio mitinge, kuriame kalbėję oratoriai akcentavo jėgos ir kitų valstybinių struktūrų savivalę, buvo prisimintas bagažinėje uždusęs ir miręs G.Beresnevičius. Retoriškai buvo klausiama: „kodėl tada mes neišėjome į gatves?“
  Visuomenė yra labai įvairi, turi skirtingus požiūrius, tegul potencialūs II-jo sąjūdžio dalyviai (Bobutė, Valentinas, GIGA, Regis ir kiti) tarpusavyje kalbasi ir mitinguoja aikštėse. Kokia yra marga ir neabeijnga tam kas vyksta pasaulyje yra lietuvių bendruomenė savo akimis galėjo įsitikinti Amerikoje viešinti Prezidentė. Buvo apgaubta dėmesiu, susirūpinimu ir širdies nerimu. Viskas yra labai gerai, žmonės – neabejingi.

 • Fredis*

  Kedžių istorija ir visa ši konfliktinė situacija visuomenei ir valstybei buvo per sunki. Čia buvo aukštosios matematikos uždavinys, kurį susėdo spręsti geros valios, padaužiški, kupini gerų norų, tačiau tik aštuntokai. Iš nevilties, dėl nesugebėto išspręsti uždavinio policininkai Teisingumo vardan ėmė spardyti ir vilkti iš kiemo valstybine vėliava apsigaubusius tautinę giesmę giedančius žmones (kliūtis teisingumo vykdymui), iš kitos pusės Kauno policijos šefo teigimu Venckienė (Kedžių kameros buvo nusuktos) du kartus rankele sudavė policininkui per galvą, tačiau tai dar ne pabaiga. Seni mokslo metai baigiasi, aštuntokai taps devintokais, o po kelių metų – koledžų bei universitetų magistrais.

  • romas

   Pašalinių asmenų pašalinimas iš patalpų bei kamerų išjungimas buvo suplanuotas ir manau kad teisėtas. Šiom dienom persūdo abi konflikto pusės. Čia ne realybės šou, kad turėtume teisę viską matyti ir žinoti.

   • Fredis*

    Kedžių namas buvo šturmuotas kaip blogio lizdas valstybės vardu. Ar teisėtai – nežinau. Yra teigiančių, kad prieš lemiamą teisingumo vykdymo fazę buvo padaryta labai daug procesinių pažeidimų. Jeigu teisingumą vykdytų ne aštuntokai, o bent devintokai, – krašto panorama ir laikraščių antraštės galėjo būti mažiau dramatiškos.

    • suomis

     Tie aštuntokai, galėjo būti nors ir profesoriais, rezultatas būtų tas pats.
     Klausimas: – Ar bus trečias pasaulinis karas?
     Atsakymas: – Ne nebus, bet bus tokia kova už taiką, kad akmens ant akmens nebeliks.

     • suomis

      Iš principo, čia yra prioritetų klausimas. Rezultatas vis vien būtų tas pats.

     • Nuomonė

      romai,
      Du „pašaliniai“ asmenys buvo namų šeimininkai, todėl jų pašalinimas buvo neteisėtas.
      Kameros nusuktos neva kad nebūtų sukeltas pavojus pareigūnams, tačiau visų pareigūnų veidai kaip buvo viešai filmuoti iki tol, taip ir po to, tad visuomenė juos žino, todėl tikroji kamerų nusukimo priežastis – nuslėpti mergaitės atėmimo metodus.
      Čia ne šou, bet Realybė, kurią turime teisę žinoti ir matyti visi.

   • Taškas

    Romai, kamerų pašalinimas kaip tik didžiausia klaida. Dar didesnė – nerodyti „anstolės kamerų“ įrašų.

    Tikrai sunkiai suprantamas toks kardinalus mergaitės elgesio pasikeitimas per kelias valandas.
    Kas čia atsitiktų, jeigu būtų parodyta – buvo ar nebuvo „kaldra“, laužė rankas Venckienei ar ne, kaip toji ponia du kart smogė pareigūnui…

    Dabar gi – penas sąmokslo teorijoms.

    • Taškas

     va, dar vienas argumentas – JEDG žodžiai:

     „Jeigu aš galėčiau pasakyti, kur yra teisybė ir kas teisus, būčiau seniai sutvarkiusi. Deja, nuo pat pradžių visa istorija buvo labai sudėtinga ir sugadinta teisėsaugos tyrėjų.“

     Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/prezidente-negaliu-kviesti-nevykdyti-teismo-sprendimu-del-ivykiu-garliavoje-kaltos-abi-puses-56-219959#ixzz1vP3R0Zh3

     • romas

      Taške, mamai motinystės teisės nėra atimtos. Nėra skirtumo, ar uždėjo motina kaldrą, ar neuždėjo, – svarbiausia, kad nelupo diržu.
      Prezidentė, kiek supratu, turi omenyje, kad tie, kam priklauso, dirbo neoperatyviai, nekokybiškai ir nieko neišsiaiškino. Vargu ar ji turės priekaištų dėl teismo sprendimo vykdymo. Seimo narės įsitikino, kad su vaiku viskas yra gerai. Reiškia nesutraumavo jos nei Venckienė, nei mama, nei vykdžiusieji paėmimo operaciją.

     • „Kaldra“ tai matyt turima tai omeny:

      „..meta antklodę. Meta vieną kartą – nepataiko. Antras kartas – antklodė uždengia visą mergaitės kūną. Teigiama, kad ganėtinai tvirta mergaitė, iki tol tvirtai apsikabinusi tetos kaklą, suglemba. Medikai tvirtina, kad tai medikamentų, paralyžiuojančių ar atpalaiduojančių nervinę ir kartu raumenų darbą, poveikis. Tokį poveikį esą liudytų ir skelbti vaizdai jau po „poėmio“, kai mergaitė kalba apie matomas „aštuonias rankas““ alfa.lt (šaltinis: http://www.alfa.lt/straipsnis/14577659/Psichotropinis.teroras.pries.Garliavos.mergaite.=2012-05-18_13-21/)

      Gal ne veltui ir kameros buvo nusuktos, kad tarp visko ir to nesimatytų. Manau, kad yra visgi šioks toks skirtumas jeigu buvo panaudotos spec. priemonės prieš vaiką ir jeigu ne.

     • Taškas

      Venckienės žodžiais tą kaldrą užmetė pareigūnas (sakė net pavardę), taigi, joje gal buvo kokios chemijos. Užtat ir manau, kad įraše turėtų matytis.

      Būtent tos nesąmonės su super hiper paslaptimis ir dar bet kokių veiksmų mega užtempimais ir privedė prie tų absurdų.

      Kažkaip keistai man atrodo ir tai, kad surado ir nubaudė kažkokį anoniminį komentatorių, o dėl įvardyto pedofilų klano atstovų – ar ne 15 pavardžių su pareigomis – absoliuti tyla.

      Čia kaip toje „в СССР секса нет“ ar ką, tik nebjuokinga.

     • Andrius

      …atkreipčiau dėmesį, kad kalba eina apie pareigūnų, galimai, spec. priemonių panaudojimą („kaldros“ su cheminėm medžiagom, galimai) prieš asmenį (ir dar vaiką) niekuo nenusikaltusi ir net neįtariamą nusikaltus… Jei tai tiesą – ar tai tikrai būtų teisėta ?… ir ar tikrai ir tuo atveju tai negali būti laikytina prievarta pažeidžiant Teismo sprendimą ?…

      P.s. …Kažin, jei, tarkim, aš užmesčiau tegu tik „kaldrą“ pono A. Račo mažamečiui vaikui ant galvos ir, pasinaudodamas fiziniu pranašumu bet nežalodamas, tik tempčiau už rankos į priešingą pusę, nei jis norėtų – ar ir tuomet ponui A. Račui atrodytų, kad prieš jo vaiko atžvilgiu nėra naudojama prievarta ?

      P.s. … O keisčiausia man, kad viešumoje kylus įtarimams apie tokius veiksmus – to išaiškinimo, viešai parodant bent jau filmuotą medžiagą – nemato reikalo ne kas kitas, o vienas žinomiausių atstovų žiniaskladoje (ir dar žinių tarnybos vadovo), kuriai viešumo siekimas turėtu būti kaip gydytojams „Hipokrato priesaika“ – ir net esant tikru, kad nieko neteisėto toji filmuota medžiaga neatskleis – kad bent nesudaryt precedento neišsireikalauti ateityje, galbūt tikrai „represinėms struktūroms“ vykdant kokius neteisinius veiksmu, visuomenei jų išviešinimo…

    • Auksinis kardas

     Tu man parodyk ką turi… :-) Viešumas turi turėti ribas. Pripratino prie pramogų Venckienė, maskatuodama svetimu vaiku, dabar trūksta vaizdų?

     DG klaidelė yra ta, kad jai net nepriklauso „pasakyti kur teisybė ir atitinkamai sutvarkyti“.

     • Žmonės gerieji, padėkit man jį suprast… Dvi teismo sprendimo dalys – perduoti ir nenaudoti prievartos. Kaip ypatingą rezonansą sukėlusioje istorijoje, piliečiams svarbu įsitikinti, kad nebuvo naudota prievarta prieš vaiką ir teismo sprendimas buvo įgyvendintas pilnai. O čia – „dabar trūksta vaizdų?“..

     • leokadija

      biski kriminalinių romanų kai kas priskaitė… kaldra su psichotropinėmis medžiagomis… Tai kurie šalia buvo, visi turėjo įkvėpti, paliesti? suglebti… Gal buvo su dujokaukėm? Didieji chemikai, blyn.
      Nepamirškit, kad savo įrašus pareigūnai turi. Aišku, kad jie ilgai ir atidžiai tyrinės šitą įrašą. Ir nereikia čia JE trepsėjimų tyrimo reikalaujančių. Visoms tarnyboms tai neįkainuojama pamoka ir medžiaga ateičiai. Aišku, kad tiriama bus.
      O kad visuomenės atstovams to nereikia matyti – tai jau kitas klausimas. Nereikia. Ir nenorime.
      Ir ne didesnė visuomenės dalis piktinasi. O keli šimtai drąsesniųjų (kuriuose daugiau drąsiaus…:)) ir dar šiek tiek komentarus rašinėjančių. Manau, didžioji visuomenės dalis yra sveika šiuo klausimu.
      O JE kalboje justi nostalgijos laikams, kai politinė valdžia nebuvo atskirta nuo teisinės… Ir toks nuovargis „valyti“ sistemą europietiškomis priemonėmis… Prasimuša… Sistemas atnaujina ir prikelia sąžiningam gyvenimui jauni žmonės, tokie kaip Žiobienė, Vasiliauskas, Šimonytė. Tai mūsų ateitis. O dabar dar reikia truputį pasimurkdyti.

     • Fredis*

      Sistemos atsinaujina perturbacijų metu, vienos Žiobienės nepakanka.
      Dar neblogai būna kai šalyje veikia pilietinės visuomenės institutai, nepriklausoma žiniasklaida ir miestams bei miesteliams vadovauja demokratiškai nusiteikę merai bei tarybos, kurie netrukdo miestelėnams rinktis miestų aikštėse.

     • Taškas

      AK, turi būti ribos. Bet kažkaip keistai atrodė, kai LNK pas Rūtą du policijos aukšti pareigūnai aiškino – įrašų parodyti negalį, nes jie anstolės byloje. Anstolė tą patvirtino, taigi, suprask – tai slapta medžiaga – ir todėl nerodys.

      Ir tai ji – privati anstolė, turinti LR įgaliojimus- aiškino ne ten kokiai vedėjai Rūtai ar žurnaliūgai Rūtai ar dar kitai ciekawai, o seimūnams Songailai ir Stančikienei…

      Na, teisingumo Šimašius gal įsikiš, nes jo ministerija konkrečiai valdo tuos anstolius.

     • Gerb. Leokadija, o jeigu ne paslaptis, koks jūsų išsilavinimas ar/ir darbo pobūdis, aš tiesiog noriu suprast kiek rimtai vertinti jūsų žodžius – „tai kurie šalia buvo, visi turėjo įkvėpti, paliesti? suglebti… Gal buvo su dujokaukėm?“. Man irgi keista, sąžiningai, nemeluoju, bet kadangi aš su tokiomis medžiagomis nieko bendro neturiu ir neturėjau, tai tiesiog tyliu. Ir labai apsidžiaugčiau radęs kompetetingo asmens komentarą ta tema.

      Beje, čia jau chemiko kompetencijos nereikia, kam tada ta antklodė apskritai buvo reikalinga?

      p.s. o jums tikrai panašu, kad ši tema jaudina tik kokius pora šimtų piliečių, kurie dar ir ne tokie sveiki, palyginus su tais sveikesniais?

      ..dėl chemijos būtų malonu išgirst..

     • Auksinis kardas

      Keistai-nekeistai, atrodė-neatrodė – laisvas žmonių sąmonės ir sąžinės reikalas – „valiai“, kaip sakoma. Yra tarnybinė informacija, pagal kompetencijas ji neabejotinai prieinama. Liuks, nieko netrūksta. Atsiprašau už terminologiją, bet onanizavimasis emocijomis galbūt irgi kažkam atrodo keistai.

     • Andrius

      …tai prie Stalino, gerbiamasis, prie teisiančių myriop „trojkų“ surinktų įkalčių prieš „liaudies priešą“ irgi buvo prieinama tik „pagal kompetencijas“ – tokių pat MGB darbuotojų…
      …Bet aš, kažkodėl, nelinkęs pasitikėti tokiais įrodymais ir tokių „teismų“ teisėtumu…

     • Rytis I

      Šiamšius gal ir „įsikiš“. Bent jau savajame bloge žadasi, pacituosiu, kol neprapuolė:)
      „4. Be jokios abejonės turės būti atliekamas tyrimas kaip buvo vykdomas šis teismo sprendimas, nes net neabejoju, kad dėl jo bus skundų. Taip pat visos šį teismo sprendimą vykdančios institucijos turės suprantamai paaiškinti savo sprendimus ir veiksmus.“

      Klausimas būtų nebent ko vertas tyrimas, kurį daro tos pačios institucijos…

     • Rytis I

      Atitaisymas: Šimašius.

     • leokadija

      nesu chemikė. Bet giminingo išsilavinimo ir darbo pobūdžio. sakydama, kad „kaldroje“ negali būti fizinį silpnumą sukeliančių medžiagų paveikusių išimtinai mergaitę, kitiems net nepajutus, būtent ir noriu pasakyti – tylėkite, kas prisigalvojate. Nes atrodo kvailai.
      Pasaulio teroristai toliau bando virusus ir paraližuojančias dujas, policija – ašarines ir panašias dujas, elektrošoką, putinas – fentanilį, kurį irgi ir medikai (tik griežtai dozuodami ir gyvybines funkcijas palaikydami), veterinarai šaudo migdomaisiais… o lietuvos antstolė su vaikų teisių gynybos specialistėm turi super ‘purškaliuką’? mergaitei kojas atėmė tik panosėj pamojavus, balsas ir galva veikė toliau, kiti nieko tokio nepajuto… kaip tai Mashai, kuri suvalgė uogienę ir kojos bei rankos atsisakė klausyti… juokinga. todėl tikrai geriau tylėti šia tema.
      o dėl kelių šimtų… Jei į šitiek šauktą rėktą mitingą, antrą sąjūdį, susirenka apie septynis šimtus žmonių – tai tiek jų ir tėra… ir puiku.

     • Leokadija, nuoširdžiai dėkui. Beje ten buvo citatos iš Alfos. Tikrai ne mūsų mintys..

      Tik nereikia taip karštai, paaiškinot ir viskas (nereikia teksto stipriklių). Vienu žodžiu – nesąmonė.

      Dėl skaičiaus, hmm.. na nežinau, gal ir matuojama tais kurie gatvėje. O tie kurie softkutėse, foteliuokuose sąjūdį daro?

 • Fredis*

  Kiti žmonės gegužės 17-ą laiko kertine data, iki kurios eita nuosekliai, toks sakyčiau visai priešingas nusiteikimas nei Auksinio kardo su Valentinu: http://www.alfa.lt/straipsnis/14585176/Poziuris..Kuolys..tai..chunta=2012-05-20_12-38/

 • Fredis*

  Dar truputėlį žibalo į ugnį, dar vieno žmogaus nusiteikimas. Nematyti tokio žmonių nusiteikimo – reiškia būti aklam ir nesuprasti visuomeninių nuotaikų: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/filosofas_asliogeris_neviltis_tokia_lietuvos_busena/

 • Andrius

  …Reziumuojant akivaizdu kad – TEISMO SPRENDIMAS NEĮVYKDYTAS – nes savo sprendime Teismas akcentavo, kad prievarta prieš vaiką negalima, o vykdant sprendimą ji, akivaizdžiai, buvo panaudota.

  Teisinėje valstybėje net ir pasiektas tikslas (jei būtų pasiektas) ne teisinėmis priemonėmis (nesankcionuotomis Teismo) – NEGALI BŪTI LAIKOMAS TEISĖTU – situaciją privaloma atstatyti į pradinę padėti. Būtina gražinti vaiką į Kedžių namus, kuriuose gyveno nuo gimimo ir, nubaudus kaltus pareigūnus už neteisinius veiksmus – ĮVYKDYTI TEISMO SPRENDIMĄ – „perduoti vaiką motinai NENAUDOJANT PRIEŠ VAIKĄ PRIEVARTOS“

  Lietuva nėra III Reichas ir daktaro Gebelso teorijos kad „Tikslas pateisina bet kokias priemones“ – teisinėje valstybėje negalioja.

  • Auksinis kardas

   :-)

   • Andrius

    …“ką yra“, „auksaspalvi“ mano ? – Jūs jau ne už Teisinę valstybę ? – nemanote, kad Teismo sprendimus teisinėje valstybėje privalu vykdyti ?

 • gato

  Teisingai, Andriau, mergaitę vežam atgal ir darom antrą, oi atsiprašau jau trečią dublį. Ir kartosim tol kol visi sutars, kad mergaitė išvežta pagal įstatymą. Kiek reikės, tiek ir kartokim. Neduokdie liks nepatenkintų. Dar manau, kad reiktų iš anksto visiems pranešti kada tie vežimai vyks, nes juk jei nėra ką slėpti tai kam slėpti? O mes irgi pasižiūrėt norim. Ir būtinai viską filmuokim, juk ji mūsų visų mergaitė! Mes turim teisę žinoti.

  • Andrius

   …apgailestauju Gato, bet jei idiotu valstybeje pretenduojancioje vadintis „teisine“ nesugebama Teismo sprendimo ivykdyti is „pirmo dublio“ – vadinasi reikia kartoti tiek „dubliu“ kol pavyks tai padaryti teisetai…
   … O tuo paciu galima bus paklausti mergaites ne kauketu gorilu apsuptyje ir isitikinti -ar „nusikalteliu Kedziu buvus itakota“ mergaite tikrai dabar jau savo valia „mamytei“ klijuoja sirdutes, ar cia tik Cerniausko su Stankunaite rezisuojami spektakliai „runkeliams“

   P.s. kazin kodel tamsta anksciau taip preciziskai siekes laikytis istatymo raides, dabar jau to nesiekiate skaiciuodamas „dublius“ ?

   • Andriau, nesikarščiuok (čia draugiškai). Nieko tuom nepasieksi. „Gorilos“ klaidingas kelias.

 • gato

  Na, Andriau, priešingai nei tamsta, aš manau kad teismo sprendimas buvo įvykdytas. Ir prievarta prieš vaiką buvo vykdoma būtent iš Venckų/Kedžių pusės. Pradedant traumuojančių sąlygų užtikrinimu (užrakintų/užblokuotų durų skatinančių įsiveržimą, giminaičių dejonių ir klyksmų ir kt.) baigiant mergaitės laikymu ir neatidavimu. O policininkai šaunuoliai, tokioje situacijoje manau viską padarė taip gerai kaip buvo įmanoma tokiomis sąlygomis. O kad vaikas verkia tai natūralu, būtų keista jei dūžtant stiklams, klykiant tetai ir seneliams neverktų.

 • Andrius

  ..Ačiū už draugiškumą, Regi, bet kas pačiam užkliūvo – ar tikrai tai, kad kaukes dėvinčius gerai įmitusius „Teisėsaugos“ besmegenius pavadinau „gorilomis“, ar kad valstybę kurioje gyvename „idiotų“ ?

  … tai „besmegenės gorilos“ yra labai tikslus žodis apibūdinantis šiuos nemąstančius ir bet kokią savo, galimai net nusikalstamą, vado komandą pasiruošusius uoliai įvykdyti žaliūkus juodomis kaukėmis – ar tai būtų prievarta prieš, ir taip po jų drąstiško įsiveržimo, patyrusią šoką nekaltą mergaitę metant jai ant galvos audeklą (ir dar neaišku ar tik audeklą)… ar tai būtų „kliūčių šalinimas“ panaudojant kovos veiksmus prieš moterį ar senukus…

  … Na o dėl „idiotų valstybės“ – tai kitokio apibūdinimo taip pat nerandu valstybei :

  …kurios Prezidentė neturėdama jokių įrodymų ir niekam nieko faktiškai neradus sugeba nustatyti „tikrai būvūs CŽV kalėjimus“, bet matydama net filmuotą prievartos prieš vaiką medžiagą – nesugeba suvokti buvo toji prievarta ar ne…

  …kurios „Teisingumo“ ministras pripažindamas, kad nė pats nesupranta savo pavaldinių veiksmų vykdant „teisingumą“ (pavyzdžiui kodėl Ūso ir Stankūnaitės teisinis statusas ne toks pats) – visviena yra tikras, kad „viskas teisėta ir teisinga“…

  …kur „vaikų teisių“ tarnybos privalančios ginti ir rūpintis vaikų interesais vadovė apsižliumbia iš gailesčio ne vaikui patyrusiam siaubą vykdant, tegu ir, neva „teisingumo įgyvendinimą“, bet kaukėtom goriloms, neva, patyrusiom stresą sunkioje kovoje su vaiku, moterim ir senukais…

  … kur vedančios žinių tarnybos vadovas ir, neva, „vienas profesionaliausių žurnalistų“ – kitų dar įvardinamas kaip „žurnalistikos garbė, dora ir sąžinė“ – nemato jokio reikalo viešumui medžiagos kuri, galimai, galėtu atskleisti nusikalstamus veiksmus prieš visuomenę ir teisinės valstybės pagrindus…

  … kur pusė (o gal net didesnė) piliečių, matydami valstybinių institucijų išprievartautą mergaitę ir dėl tų institucijų drąstiškų veiksmų atvėptais žandikauliais iš nuostabos vaikų ppsichologus iš Danijos – džiūgauja „teisinėje valstybėje triumfuojant teisingumui“…

  …Ar tai tikrai ne idiotu valstybė ?

  • mielas Andriau, gal tamsta jau pailsėkite. Mano manymu, geriausia poilsio vieta tamstai būtų koks T.Čyvo puslapis. Ten idiotų bus mažiau. Laimingai tamstai.

   • Andrius

    …aciu mielasis,bet T. Cyvas juk irgi gyvena Lietuvoj – vargiai ar jo bloge bus maziau idiotu…Nors, kitavertus, gerai jau bent tai, kad tinklarascio seimininkas nera idiotas…

    …tad tam kartui gal tikrai apsilankysiu tenai.
    Laimingai ir Jums gerbiamasis…

  • Andriau, aš vis galvoju iš kur visa tai, tas budulizmas kaip koks tarkim smegenų meteorizmas?

   Ir štai, vienas iš šaltinių, tamstos mokytojo, žurnalistikos profesionalo etiudai:

   http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/komentarai/kur-is-garliavos-persikels-setoniskos-apsestuju-misios-500-220010

   Kaip ne sakinys taip ir potenciali atskira stipri citata puikiai įliustruojanti tai pasakiusio žmogaus neapykantos ir kultūros lygį, dergimo sugebėjimus ir pan., ir t.t., ir pan… :((

   Skaitykit vaikai ir mokinkitės kalbėti..

   ..prie porno paprastai būna bent užrašas tik suaugusiems..

 • Nuomonė

  Viską į vietas sustatė prof. V.Landsbergis pokalbyje su Jakilaičiu vienoje televizijoje.

 • Fredis*

  Iš R.V. rašinio 15min.lt: „Anarchistai klydo, manydami, kad užtenka sunaikinti VSD, ir jau galima bus trypti kankaną ant valstybės kaulų“.
  Gana stiprus teiginys, tiriamosios žurnalistikos specialistams galima būtų pradėti žurnalistinį tyrimą kas, kur ir kada sunaikino VSD.
  D.Kuolys per Lryto.TV sakė, kad VSD dar gyva ir net apstumdė S.Daukanto aikštėje dirbusius žurnalistus, na, buvo surengta smulki provokacija, už ką renginio organizatorių buvo įspėti.
  Kaip yra iš tikrųjų?

  • Taškas

   tel. (5) 2124720 atsakytų, jei dar yra :)

   Valatka vis tik neužkabino Dapkaus, Vasiliausko.

  • Rytis I

   Potekstė aiški: „apsėstiesiems“ jau galima krauti laužus, bet pradžiai „neprievartos“ būdu dar galima transportuoti psichuškėn su tolesniu rusiškų multikų peržiūrėjimu dviejų savaičių bėgyje. Gal atsipeikės. Šturmo būriui bei policininkams, tų pačių drąskomų raganių žiauriai išvadintiems visokiais bjauriais žodžiais bei palydėtų „Gėda!“, reikia išsimiegoti. Miegas tapo neramus…

 • Izbliondimas
  • Rytis I

   Nežinau, gali būti jog keldami vis naujas hipotezes apie dar labiau globalėjančius ir policininkus valdančius pedofilų tinklus, ar iš kitos pusės, velnio apkerėtus patvorinius, mes tik labiau tolstame nuo tiesos. Artėtume – tuom atveju, jei hipotezių mažėtų.

  • Izbliondimai, kedofilo rankose laikoma trispalvė yra ne ta mūsų visų trispalvė. Tai kedofilinė trispalvė, arba sutepta trispalvė, praktiškai skuduras..

 • Fredis*

  Žmonės jaučia didelį poreikį bendrauti, net surado gerą vietą – S.Daukanto aikštės prieeigas. Vakare mano maršrutas visada eina pro ten ir su malonumu stabteliu prie aikštę juosiančių grandinių. Būriuojasi politiniai žmonės, matyti dar nuo I-ojo Sąjūdžio laikų. Dramatiškieji apžvalgininkai, tokie kaip Valatka, juos laiko apsėstaisiais, tačiau tikriausiai tai yra ne visai tiesa. Žmonės pajuto tam tikrą emocinį bendrumą. Jeigu jiems gerai, jeigu turi išvystytą empatiją (sugebėjimą įsijausti į kito padėtį), kodėl turėtume piktintis? Kuo daugiau vaivorykštės spalvų – tuo gražiau. Visuomeninio nervo, suspaustos spyruoklės buvimas yra geriau, nei visuotinis išskydimas ir viena nuomonė (jokios nuomonės). Trypia tarnybinis batas teisėją Neringą, – ir gerai, tegul trypia, kažkoks teisėjas iš Kėdainių paskelbė nutartį.

 • Audrius

  http://dainius.org/2012/05/22/tikroji-paskutine-insitancija-kas-sustabdys-janutienes-agresija-ir-smurta/
  Pasak Dainiaus Radzevičiaus „Neetiška beveik viskas. Įskaitant pačią Janutienę.“ Tai ką dabar?Neparankius žmones reik mest iš darbo ar kišt į „psichuškę“?Atsiprašant visiškas nupušimas.

  • Tikrai taip, išjungti, uždaryti ir užkalti.

  • Rytis I

   Galimai p. Dainių papiktino Rūtos prievarta prieš Kauno apskrities VPK viršiniką A. Kaminską. Jau antras atvejis per paskutines dienas, kai moterys imasi prievartos prieš vyrus. Ir ne prieš bet ką, o mūsų valstybės mūrą – policijos pareigūnus. O jei viršininkas būtų pargriuvęs, susitrenkęs ar dar blogiau? Ir dar žurnalistė… Tiesa, p. Kaminskas, klausinėjamas apie galimai buvusią prievartą, atsainiai suglebusiu kūnu pasakoja apie tai, kad po įvykio buvusioje konferencijoje antstolė pasakė jog prievartos nebuvo reiškia ir nebuvo, o ir išvis jis tų video nematė. Kartais valdininką reikia truputį pajudinti, pakrutinti ar pakutenti, kad gautum bent kokią informacijos dozę, ir tai gerai įsisamoninusi Janutienė. Ar tai ypač pažeidžia civilizuotos žurnalistikos normas, kolkas neturiu tvirtos nuomonės, mano manymu būna ir blogiau.

   • Pikti liežuviai kalba, kad kitam komerciniam kanalui net gi labai simpatiškai atrodo TV3 dalis bendrame reklamos pyrage. Net ir mėnesis TV3 išjungimo, būtų labai labai gardus kąsnis. O jeigu VIASAT prisiteis milžiniškus nuostolius tai kas gi mokės, na aišku ne tie kurie čia nori TV3 išjungti. Juk formaliai etiką pažeidė ir viskas. Griaunami etiškos valstybės pagrindai. R.Janutienė pasikeisdama su N.Venckiene su tuo pačiu perforatoriumi griauna skirtingus pamatus. Kažkur ties Garliava Lietuva jau įlūžo.

    • egas

     o kaip tau atrodo kodel tam paciam ziniasklaidos konsorciumui priklausanti alfa.lt ir lnk palaiko skirtingas pozicijas šiuo klausimu. Arba kodel pavyzdziui alfa is pradziu buvusi vienoje puseje dabar radikaliai pakeite paziuras. Kaip tą paaiškinti? Janutiene kazkada labai taikliai apibudino Valinskas. Keista del to apibudinimo ji Valinsko i teisma nepadavė.

 • Fredis*

  Jokios tragedijos ir graudulio nėra, pati D.Grybauskaitė pasiruošusi demontuoti sistemą. „Prezidentė pabrėžė, kad bando išvalyti teismų sistemą. D.Grybauskaitė pasakojo, jog jos kadencijos metu buvo pakeista 140 iš 800 teisėjų korpuso narių, o prokuratūroje įvesta rotacija“. http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/d-grybauskaite-del-ivykiu-garliavoje-kaltos-abi-puses-427543#axzz1vagwsSlM
  Galima su Prezidente nesutikti ir teigti, kad abi pusės teisios. Ir tų „pusių“ yra ne dvi, mažiausiai 3 mln.

 • Įdomu būtų sužinoti gerbiamo Artūro blogo komentatorių nuomonę apie šiuos liudininkės parodymus.

  Fragmentas iš vakarykštės TV3 laidos (Trukmė 2:36 min.)
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oRbzxxe99AY

  Matome kalbant ne šiaip Vilniaus medikę, bet tikrą įžymybę, savo srities korifėjų ne tik praktinėje medicinoje, bet ir moksle. Šešių vaikų mamą, be kita ko.

  Užsidėkite Google paiešką su žodžiais Laima Bloznelytė – Plėšnienė ir pamatysite, apie ką kalba.

  Tai ne žmogus, o tikra Legenda apie Gerąją Daktarę. Ir ji viešai teigia tai, ką visi galite išgirsti įsijungę nuorodą.

  —————–
  „..Lietuvos gydytoja onkologė, chirurgė, habilituota biomedicinos mokslų daktarė.

  Nuo 1984 m. dirba Lietuvos onkologijos centre (LOC). 1993 m. jos iniciatyva LOC įkurta Lazerinės ir fotodinaminės terapijos laboratorija, nuo 1997 m. jos vadovė.

  Dar dirba 1995 m. įkurtoje savo Lazerių chirurgijos klinikoje Vilniuje.

  Nuo 1996 m. Vilniaus universiteto dėstytoja.

  Mokslinio darbo svarbiausia sritis – fotodinaminis gydymas, lazerinė chirurgija, onkodermatologija, galvos ir kaklo navikų chirurgija.

  1989 m. pirmoji Lietuvoje ir buvusioje TSRS klinikoje pritaikė fotodinaminę terapiją (FDT) ir sukūrė naujų jos metodikų: gamadinaminį gydymą, intraarterinę FDT, melanomos FDT, 1991 m. pritaikė selektyvią fototermolizę, naudodama metalo garų lazerius.

  2002 m. – Lietuvos mokslo premija už darbų ciklą „Fotosensibilizuota navikų terapija: fizikiniai, biocheminiai, ikiklinikiniai ir klinikiniai tyrimai (1986–2000 m.)“

  • Kedofilė. Eis į Seimą. Pažadėta jau vieta sąraše. Kas dar? Gavo matyt dalį D.Kedžio palikimo. Na ir šiaip. Nieko neįrodys, skiedalai, paistalai ir t.t.

   Zeppelinus, nori tai išgirst?

  • Tiesa, pamiršau. Pirmą turės praeit patikrinimą poligrafu. Na o ten pažiūrėsim, kas kam ką rodė.

  • Nuomonė

   Žmonėms, turintiems širdį bei sugebėjimą mąstyti, tai dar vienas iškrypėlių buvimo aukščiausioje valdžioje patvirtinimo faktas, – visiems kitiems – tik dar vienos kedofilės blefas, nes TEISMO SPRENDIMUS REIKIA VYKDYTI.

  • Taškas

   Pamatęs šį liudijimą per TV3 pašiurpau, tai tiesiog neįtikėtina.
   Maniau, gydytoja kažką painioja. Kolegos paaiškino, kad tai Gydytoja.

   Dar toj pačioj laidoj (berods) buvo paaiškinta, kad vokiečiai nuo vasario pradžios neatsako apie tą antrąją mergaitę, nors parašyti jau (net)trys raštai. Pasirodo, Žiobienė ne tokia jau vangi, nes pats girdėjau jos atsakymą Stančikienei- atseit, domėtis ta mergaite – ne mūsų tarnybos darbas…

   15 min. teigia, kad tuose antstolės įrašuose matosi daug dalykų visai nepalankių Garliavai.

   Prajuokino Radzevičius…nu, rimtai – tai nerimta. Negi tikrai nėra Žurnalistų ant Lietuvos…

   Dar – Valatka, skyręs tik vieną vietą seime- Garliavos rinkiminėje apylinkėje.

  • Rytis I

   Na, teisybės dėlei reiktų pastebėti, kad medikės liudijimas nėra tiesioginis įrodymas, kad vaikas buvo seksualiai išnaudojams. Juk jei būtų priešingai, jei iškart būtų aišku, kad čia kažkas labai blogai – manau ji, kaip padorus ir išsilavinęs žmogus tikrai būtų nedelsiant pranešusi kur reikia. Gal tuomet ji pagalvojo, jog tai koks tai ale šeimyninis nudizmas? Gal taip ir buvo? Aišku, tokiu atveju tai visiškai neatsakingas dėdulės elgesys su svetima šeima, bet ką jau čia supaisysi tas šiuolaikines madas…
   Be to, išsilavinimas neįrodo, kad žmogus vardan didelės „teisybės“ negali pameluoti.
   Ir atsiprašau už hipotezių dauginimą :)

   • Izbliondimas

    Ryti I,
    išsilavinimas, žinoma, nei prie ko.
    Bet šį žmogų labai daug kas pažįsta asmeniškai, – ta prasme tie, kurie gydėsi ar gydosi pas šią labai garsią savo srities specialistę.
    Pirma, jos yra superinė reputacija. Kuri, beje, labai puikiai aprūpina didelės šeimos ir menkiausias užgaidas.
    Tad nežinau už kiek milijonų toks žmogus galėtų sutikti meluoti, kaip Jūs teigiate, t.y. prarasti reputaciją.
    Bent aš manau, kad tokių pinigų nėra, kurie galėtų šį žmogų priversti meluoti.
    Į seimą nežinau ar ji galėtų norėti. Nebent tik dėl sveikatos sistemos keitimo. Kas būtų visiškai nesusiję…
    Manau, kad ji yra labai užimtas žmogus, – tad vargu ar yra aplamai buvusi Garliavoje, tuo klausimu. Juk ji vilnietė.

    Iš kitos pusės, labai galima suprasti JE.
    Juk ji gauna info iš visų pusių, – dėl kurios, manau, info davėjas guldo savo galvą, po kirviu… Ir ne tik šiuo, manau, visais klausimais.

    • Rytis I

     Nuoširdžiai tikiu, kad ji nuostabi medikė ir papasakojo viską taip, kaip buvo. Bet tai ir nepaneigia mano pirmosios pastraipos prielaidų.

  • Auksinis kardas

   Tokį dalyką duotomis aplinkybėmis (labai mažai žinome tikrų giluminių istorijos dalykų) dera vertinti ne kažkaip vienareikšmiškai, bet turint omenyje mažiausiai porą scenarijų: nuo to kad kažkas buvo, ir aprašytas įvykis tai patvirtina; iki to, kad įtarimai išgalvoti, o įvykis nėra kažką patvirtinantis, ar yra klaidingai atpasakotas (nesusijęs su ginčo asmenimis), gal net išgalvotas. Taip, gydytojos gera reputacija suteikia didesnio pagrindo pasitikėti jos žodžiais, bet mąstant kritiškai priimti už gryną pinigą, ar pagrindą toli siekiančioms išvadoms neverta. Gera proga prisiminti 8 rankas.

   Tiesa yra ta, kokią mums šiomis dienomis sufleravo Prezidentė: net aukščiausių galių pareigūnai valstybėje nežino nieko tikro. Šiai istorijai atnarplioti, jei kada ir pavyks, matyt dar prireiks laiko.

   • romas

    Nebėra gyvų, kuriuos galima apkaltinti, todėl nėra pagrindo aiškintis. Šaukštai po pietų, manau. Reikia tiesiog šitą istoriją užmiršti.

    • Nuomoné

     Romai, nebukit naivus, jie gyvi, ir vis dar vadovauja. Ir vis dar laiko jus durnu, nebent jus vienas ju.

     • romas

      Neabejoju, kad pedofilija kaip reiškinys neišnyko, tačiau tokių, kurie gal būt buvo kažkaip įsipainioję, nebėra gyvų. Gal tik šeimų nariams dar svarbi jų reputacija.

     • Auksinis kardas

      Netiesa, romai. Tuo atveju, jei kažkas buvo, ne visi negyvi – pagalvokite. Kitas reikalas, kad jei jų buvę tik tiek, kiek jau žinoma, įtartina tai, kad būtent išlikę yra ieškomi-medžiojami. O tuo atveju, jei nieko nebuvę, derėtų pasiaiškinti kieno būtent dėka mes nenustojame apie kažką buvusio kalbėti.

     • Nuomoné

      romai, kas apmoka biologinés motinos advokata?

     • romas

      Karde, jei kažkas buvo, nežinom kas. Jei ir buvo galima išsisaiškinti, tą reikėjo daryti operatyviai. Dabar jau nebeišsiaiškins nieko.
      Gydytojos reputacija, beje, aš irgi neabejoju. Šeimos nariams teko susidurti. Bet pasakojimas tiesiog apibūdina Ūsą kaip žmogų be stabdžių.

     • Nuomoné

      romai, galima išsiaiškinti ir visai nesunkiai, medžiagos yra pakankamai -reikia civilizuotos valstybés požiurio, o ne iškrypéliu kuruojamo tragicirko.

     • Auksinis kardas

      Kad daugiau tragicirko pagimdė violetinė kvaišatis.

     • Andrius

      Romai, jus ziaurus cinikas – „..velu…jau niekas neissiaiskins…pamirskim“…

      …kol vaikas gyvas (jei gyvas) – niekas dar nevelu

     • romas

      Neatmetu, kad kažkoks tvirkinimas galėjo būti, bet manęs nėra apėmusi mintis, kad valstybę užvaldė pedofilų klanas. Kiek išsiaiškino prieš tris metus, tiek informacijos tyrėjai ir turi. Kaip supratau iš Žiobienės pasisakymų, Stankūnaitė nėra niekuo kaltinama, nėra jokio pagrindo suvaržyti jos motinos teisių, todėl vaikas turi gyventi su biologine motina. Dabar jau ir gyvena. Tikiu, ką pasakoja Seimo narės, ir galvoju, kad valstybė sugeba užtikrinti saugomų asmenų saugumą.
      Ūsas – nebegyvas, todėl nežinau, ką duotų mums žinojimas, kad jis turėjo keistų polinkių.

     • suomis

      Romai. Vadinasi, jus tenkina gyvenimas, Hanibalo Lekterio, šalyje. :)

     • Andrius

      …mielas Romai, mistinis „pedofilu klanas“, neva „uzvaldes valstybe“ ir kas Jums, suprantamai, atrodo neitiketina – gali ir neegzistuoti… Valstybe gali buti uzvaldyta korupcinio finansinio klano valdancio valstybe per keleta pakankamai aukstu pareigunu kompromato pries juos pagalba. Ir pedofilu tarp ju gali ir nebuti, o jei buvo – tai gal ir tik tie, kuriuos jau zinome kaip mirusius ir kuriuos galima buvo visiskai kontroliuoti grasinant ju polinkiu paviesinimu… Ir dabar tas nusikalstamas finansinis klanas maziausiai suinteresuotas savo ginamuju, tegu ir mirusiu, paskelbimo tikrai buvus pedofilais – nes pripazinus juos kaltais, gali kilti labai logiskas klausimas – kas butent gali bandyti itakoti valstybes valdima per ivairaus lygio valdininkus naudojantis juos kompromituojancia informacija… Todel tam finansiniam-korupciniam klanui (jei toks egzistuoja, o pozymiu yra)labai butu naudinga, kad pedofilijos byla butu nutraukta ir niekas toliau nesiaiskintu kas galejo naudotis tos bylos itariamuju pazeidziamumu… O bylos nutraukimui labai trukdo mergaite, kuri, galimai ateityje galetu buti svarbi liudininke – kam rizikuoti paliekant ja gyva ? – jei net Jus, Romai, pasiryzes paaukoti ta mergaite ir „viska greiciau pamirsti“ vardan „teisinio stabilumo valstybeje“, tai jau nusikalstamas klanas tikrai jos nepagailes…

      P.s. dovanokit pone A. Racai uz isstojima – na nesusilaikiau, bet jau einu „ilsetis“

     • romas

      suomi, jau esu išsakęs poziciją dėl valstybės institucijų darbo šioje istorijoje. Vertinimai nepasikeitė: manau, kad darbas dažnai nebuvo kokybiškas, tačiau taip atsitiko ne dėl pedofilų sąmokslo. Argi naujiena, kad įvairios valdžios institucijos dirbtų blogai be jokių sąmokslų? O atiminėti motinos teisių į vaiką, neturėdama tam teisinio pagrindo, teisinė valstybė negali.

     • suomis

      Romai, mes nesusikalbam. :) Aš atstovauju tą nuomonę, kad ši valstybė degradavo. Faktiškai jos nebėra. Yra teritorija padalinta į kunigaikštystes kurioje gyvenimas vyksta „по понятиям“. Lietuva panašėja į Dagestaną ar Čečeniją. Ir įtariu, kad tokių „vienišų vilkų“ a la Kedys daugės ir daugės. Tai bus, netgi, geopolitinis lūžis, kuris nustatys į kurią pusę dreifuojam, – į RYTUS ar į VAKARUS. Iki šiol orientavomės į Vakarus, nuo šiol pasisukom į Rytus. Stebėk Rusiją ir matyk savo ateitį.

     • romas

      Man taip juodai ateitis neatrodo. Neatsižvelgiant į tai, kad visi mirsim, aišku :)

     • Andrius

      ..gerbiamasis, aisku, tos institucijos aplaidziai dirbti gali – tai labai naturalu ir ypac possovietineje Lietuvoje, bet kai tas aplaidumas stebimas tik bilos tyrime, o naikinant ikalcius ir dedant pastangas bylai nutraukti demonstruojamas perdetas uolumas ne
      sibodint pazeidineti net ir teismu spendimus, bei elementaria logika kaip pvz. leisti pabendrauti su mergaite nepriklausomiem uzsienio ekspertam juolab, kad jau atvaziave (jau neminint bylos dalyviu zudymo imituojant atsitiktines mirtis)- kyla elementriu itarimu, kad kazkas labai suinteresuotas bylo suzlugdymu ir itarimams pareiksti motinai pagrindo neturejimu..

      P.s.

     • suomis

      Romai. Koncentracijos stovykloje, taip pat, gali išlikti optimistu. :)

     • Nuomonė

      romai,
      Sakote valstybė sugeba užtikrinti apsaugą? Ir čia pat pats paminite Ūsą. Būkit malonus, priminkit man, nevykėliui, kaip Ūsui padėjo valstybės garantuota apsauga? Kur jis dabar?

     • Nuomonė

      A.Karde,
      Jūs sakote: „Kad daugiau tragicirko pagimdė violetinė kvaišatis“.
      O aš sakau, kad Jūsų taip vadinamą „violetinę kvaišatį“ pagimdė sveiku protu nesuvokiamas prokuratūros neveiksnumas, o tiksliau – nusikalstamas pareigūnų, į kuriuos kreipėsi D.Kedys, nenoras dirbti. Kas apmokėjo tą nenorą? Kaip Jums atrodo? Ūsas? Ne. Stankūnaitė? Irgi ne. A.Račas? Irgi ne. Tai kas?

   • Nuomoné

    A.Karde,
    Jeigu šia istorija nuoširdžiai narpliotu 240 pareigunu, manau prireiktu visai nedaug laiko.

  • GIGA

   Gydytoją Bloznelytę nebent koks Valentinas gali apkaltinti kedofilija.Taip,ką ji sako – šlykštu ir labai neramina dėl vaiko likimo.Tačiau,kaip sako būkim „biedni,bet teisingi’,man šiek tiek keistoka,kodėl šis gydytojos interviu nebuvo parodytas bent jau gegužės 16 d.?

   • romas

    Tas pasakojimas neliudija apie pedofiliją. Gal Ūsas buvo tiesiog nelinkęs varžytis. O šiaip ir aiškintis nebėra prasmės, kai Ūsas miręs. Nebenuteisi jo, kad ir kas ten būtų buvę. Jei iš viso kas nors buvo, aišku.

    • Nuomoné

     romai, nesupratot esmés – gydytoja pamaté tai (uso daikto ypatybe), apie ka dar pacioje pradžioje pasakojo mergaité. Tai labai svarbus faktas.

     • romas

      Aš neatmetu, kad vaikas matė dėmę, tačiau nėra aišku, kokiom aplinkybėm.

     • Nuomoné

      Jeigu Jusu dukté ant Salamakino daikto pamatytu déme, ar jus nebandytumét išsiaiškinti aplinkybiu?

  • leokadija

   Pacientai nepriimami būriais, jie priimami ir apžiūrimi privačiai (nepilnamečiai su globėju). Jų duomenys, diagnozės – šventa paslaptis. Ją išduoti žurnalistams (ir dar tokiems, čia jau nebėra žodžių) – žemiau bet kokios kritikos.
   Kad ir kaip norėtųsi su pedofilija iš tiesų kovoti… tokios moteriškės tikrai nepadeda.
   Nežinau, kaip gali gera gydytoja šitaip pasielgti, kas ja po to patikės, kam taip suniokoti įrodymus (jei jau tikėti, kad tokia nesamonė galėjo įvykti)…
   Ir toliau gyvename aštuonių rankų karalystėje…

   • GIGA

    Pacientai priimami taip kaip jie pageidauja,o liudinant dėl nusikaltimo,manau,ir kunigas gali išpažinties nuodėmę atskleist,ypač jei tai liečia mažo vaiko likimą

   • Rytis I

    Jokios mediko etikos normos paciento atžvilgiu, praėjus tiek metų ir įvykus tiek visko, nebuvo pažeistos. Kai kurių pacientų jau net nėra gyvųjų tarpe… Pasakojo turbūt kaip buvo, kad buvo „keista“ ir jokie įrodymai (kur jie?) šiuom nebuvo suniokoti. Apie „aštuonių rankų“ istoriją Janutienės laidoje berods nieko nebuvo girdėti, bet apie jas vis dar girdime iš kitos pusės.

    P.S. Šiaip jau, beje truputį keista, kad nebuvo paminėta ieškant visokių „kabliukų“ ir dar viena frazė: „nefotkink, aš baisi“. Manau, psichologai šį bei tą galėtų pasakyti apie vaiko būseną tuo metu.

   • Leokadija, spėju tau iki tos moteriškės.. kaip galvoji, jeigu sąžiningai?

 • Andrius

  ..pone A. Račai ? – taip skant „ilsiuosi“ Jūsų paragintas, bet gi „naujųjų technologijų“ laikmetis – net ir besiilsint galima dirsčioti ar nėra dar atsakymų į rūpimus klausimus… Ar jau, gal nebesitikėti ?…

  …na, bet tikrai nedrįstu raginti – juk tamsta tikrai užimtas žmogus… … Bet jei visdėlto jei prisiruoštumėt atsakyti, tai, žinant tamstos užimtumą ir kaip ilgai tas gali trūkti – ir tik labai didelio smalsumo kankinamas paprašyčiau (jei nesunku) bent jau tuomet pradėti nuo to kur :

  – ar tikrai, tamsta manote, kad teisinės valstybės Teismas savo nutartyje paminėdamas „prievartos prieš mergaitę nenaudojimą“ – turėjo galvoje jos fizinį nežalojimą (kas primenu – savaime aišku ir taip teisinėje valstybėje draudžiama prieš niekuo nenusikaltusi asmenį ir juolab prieš vaiką)…

  …ir kad ramiai galėčiau ilsėtis, tame tarpe netrukdydamas ir Tamstos, tai užbėgdamas už akių galimam atsakymui norėčiau dar pasidomėti:

  – jei vadovaujantis tokia samprata, kad, būtent, tokios prievartos (priminsiu – ir taip jau uždraustos ir Konstitucijoje) paminėjimas Teismo sprendime yra logiškas – tuomet, kodėl visose kitose (o ir šiame) savo sprendimuose (Jūsų nuomone) Teismai nepabrėžia ir kitų savaime suprantamų veiksmų – kaip pavyzdiui kad žmonių negalima kankinti… bausti mirties bausme… prievartauti ir t.t…. Nes, gal išeitu, kad jei nepabrėžia – tai galima ?… pavyzdžiui, išieškant skolą iš skolininko – jį kankinti ?

  P.s. iš anksto dėkoju už atsakymus (neaplenkiant ir anksčiau užduotu) ir nedrįsdamas Jūsų trukdyti einu „ilsėtis“

 • Fredis*

  Kad padėtis (situacija) nėra beviltiška ir nevyriausybinių visuomeninių pilietinių judėjimų kontroliuojama, kad žmonėms leidiama pasisakyti, išreikšti požiūrius bei įsitikinimus barometras yra vis dar ant akmeninės atramos sėdintys žmonės S.Daukanto aikštėje. Jeigu kurį nors rytą ten nieko nepamatysime, vadinasi – blogai, persilaužimas įvyko, laisvą ir nepriklausomą mintį nutarta užgniaužti.
  Kai valdžia išskydusi ir praskydusi, labai daug kas priklauso nuo viduriniosios grandies jėgos struktūrų atstovų asmeninių savybių. Jeigu turi polinkį ką nors tarnybiniu batu trypti – būtinai sutryps.

 • Taškas
  • Taškas

   P.S. Dar reiktų (reikėjo) OFICIALIŲ prenešimų:

   Sveikatos apsaugos ministro – buvo ar nebuvo tikrinamas Kedytės sveikatos stovis po jos išvykimo iš Garlaivos.

   Generalinio prokuroro ir Generalinio policijos komisaro, kurių sprendimu skirta liudininko apsauga argumentuotų paaiškinimų visuomenei apie apsaugos adekvatumą, trukmę, perspektyvą ir JEI tai ne valstybinė paslaptis- NUO KO saugomos liudininkės.

   Švietimo ir mokslo ministro – kas konkrečiai daroma ieškant dingusių vaikų, nes net LRS kalbėta, jog tokių yra 3168.

  • Rytis I

   Mergaitės bendravo nuotoliniu būdu, turbūt skaipu. Policija, norėdama įsitikinti, kad kitame gale buvo ne šešėlis, reikalauja iš Vokietijos „oficialios informacijos apie mergaitės būklę“.

   • Taškas

    Na, tai vis tiek geriau, negu tyla. Tos visos paslaptys tik dar labiau kaitina nenormalią atmosferą.

    Disidentų, signatarų, šiaip žinomų, kad ir labai gerbiamų/negerbiamų piliečių žodžiai yra gerai- tik taip ir gimsta pilietinė visuomenė- bet ir vykdomosios valdžios OFICIALŪS PAREIŠKIMAI turėjo būti norma šioje tragiškoje makalynėje.

 • Genijus

  Ir jums to paties. Ačiū už palinkėjimą.

 • Fredis*

  Habilituotos biomedicinos mokslų daktarės L. B.-Pl. liudijimai vienai televizijų, atrodo, kad padarė įspūdį Vilniaus savivaldybei, neabejotina ir mero žmonos įtaka, šeštadienį piliečiams leista būriuotis Nepriklausomybės aikštėje, žygiuoti Gedimino prospektu. Violetiniai vėl perima iniciatyvą, Valentinui ir leokadijai – liūdesys.

  • briedis

   Liudijimas švelniai tariant įtartinas- nuo kada tokiais reikalais pas medikus delegacijomis einama ir dar su vaikais? Čia kažkokie sveiko proto užribiai (turiu galvoj liudijimą). Absurdas. Neįmanoma tuo patikėti.

   • suomis

    Jūs norite pasakyti, kad gydytoja meluoja? Visko gali būti, bet kokie jos motyvai? :)

    • briedis

     Noriu pasakyti, kad tokių situacijų gydytojų praktikoje neteko girdėti. Išvis čia į jokius rėmus- vos ne čigonų taboru atėjo Ūso padargo pagražinti, dar vaiką kažkodėl nurengti sumanė…Tuoj dar kita pusė atras autoritetingą ginekologą, kuris, apžiūrinėdamas Venckienę būrio draugų ir draugiu su vaikais akivaizdoje, nugirdo, kaip ji planavo pusę Kauno išžudyti…Kliedesiai, na kas gi čia dar?

    • Suomi, o čia jau senai dėta ant tų motyvų. Šioje istorijoje apskritai motyvai mažų mažiausiai kam nors rupi. Viskas piešiama be motyvų.

     • suomis

      Klysti. Motyvai šioje istorijoje trykšte trykšta. Ant motyvų, viskas ir pastatyta.

     • Ta prasme? Kur N.Venckienės motyvai ir visos vaiko giminės iš tėvo pusės plius kaimynai? Ir t.t. ir pan.

     • Nuomonė

      Skeptikams ir valentinams pamąstymui,
      Jeigu D.Kedys tvirkinimo istoriją sugalvojo tik kovai dėl mergaitės globos laimėti, kaip į visą šitą reikalą „įsipaišo“ lavonai. Ar tai tam tikra dekoracija nebūtos tvirkinimo istorijos įtaigumui sustiprinti ?
      Tai D.Kedys kone metus beldėsi į įvairių institucijų duris (ir į racas taip pat, beje) tik savo išgalvotai istorijai sustiprinti ?
      O paskui, savo paties išgalvotai tvirkinimo istorijai sustiprinti ryžosi dvigubai žmogžudystei?
      O jeigu žudė ne D. Kedys, tai Kas? Ir Kodėl?
      Ir kodėl imant krikti niekuo dėto (tarkim) Ūso nervams jis staiga nuskęsta baloje valstybės apsaugos saugomas?
      Ar ne tie patys vyrukai dabar saugo biologinę motiną ir jos biologinę dukrą,- pagrindinę liudininkę?
      Čia dar kaip nuo Olimpo nužengęs „garsusis“ advokatas pasišovė už simbolinį (pats taip tvirtino) atlygį atstovauti biologinei motinai, nes jam plyšta pusiau širdis, o botelių byla palauks, ten jau praktiškai susitarta TEISMO SPRENDIMO NEVYKDYTI.
      Ačiū, pusępirmos, laikas poilsiui. Visiems rytoj geros dienos.

 • Sakykit ką norit bet tai visos šios diskusijos geriausias apibendrinimas:

  „Nebėra gyvų, kuriuos galima apkaltinti, todėl nėra pagrindo aiškintis. Šaukštai po pietų, manau. Reikia tiesiog šitą istoriją užmiršti.“

  Visa krūva įtarimų padarius pačias įvairiausias veikas už kurias gresia pačios įvairiausios atsakomybės. Taip paimt, išjungt šviesą, palaukt šiek tiek vėl įjungti ir gyvenam toliau, nes „nebėra gyvų“. Čia turbūt geriausia ir teisingiausia ką galima padaryti civilizuotoje teisinėje valstybėje.

  • Nuomonė

   Regi,
   Jūsų pacituotas romo pasisakymas sunkiai protu suvokiamas, tačiau tokia realybė. Kita realybė – aklas sistemos robotų vambrijimas paneigiant logiką ir civilizuotą pilietišką požiūrį -TEISMO SPRENDIMĄ REIKIA VYKDYTI. Pamirštant kas gi iš tiesų yra tas teismo sprendimas – tai vieno žmogaus sprendimas, o žmonės tokio lygio reikaluose gali būti įtakojami ir panašiai. Ar maža Lietuvoje pavyzdžių, kai teisėjai buvo įtakojami įvairiuose korupcijos, kontrabandos, ir kt. bylose? Daugybė. Gerb. A.Račas tikriausiai nesunkiai galėtų sukonkretinti, jeigu atsirastų valentino mentaliteto suinteresuotų asmenų.
   Ir apie teisinės valstybės egzistavimą Lietuvos teritorijoje galime pamiršti. Gal valentino mentaliteto asmenys (nekedofilai) galėtų man atsakyti, kodėl danų vaikų teisių apsaugos specialistai verkė žiūrėdami mergaitės atėmimo operacijos vaizdo įrašus. Jų grupės vadovas sakė: tokiose situacijose vienintelis būdas veikti – kalbėtis. Savaitę, mėnesį, metus, – tiek kiek reikia, bet civilizuotose šalyse žmonės kalbasi, negrobiant vaikų iš namų paryčiais šimtams pareigūnų dalyvaujant su benzopjūklais, šautuvais bei guminėmis lazdomis. Civilizuotose šalyse …

   • „TEISMO SPRENDIMĄ REIKIA VYKDYTI“

    Vilniaus apygardos teismas 2009 spalio 6 d. panaikino Kauno miesto apylinkės teismo 2009 liepos 20 d. nutarties dalį, kuria atmestas D. Kedžio skundas atsisakyti L. Stankūnaitės atžvilgiu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamos veikos. Galutine ir neskundžiama Vilniaus apygardos teismo nutartimi pripažįstama, kad įtarimai pedofilijos byloje L.Stankūnaitei nepateikti nepagrįstai.

    1. Įvykdytas teismo sprendimas?
    2. Kokiu pagrindu toks teismo sprendimas priimtas?
    3. Kas nors šukaliavo nuo bačkos, kad nevykdomi teismo sprendimai?
    4. Kaži ką prezidentė mano apie teisinės valstybės pagrindus būtent šio neįvykdyto teismo sprendimo atveju?

    • Andrius

     …Regi, teisybės dėliai reikia pasakyti, kad Teismas galutine nutartimi nusprendė ne įtarimus pareikšti Stankūnaitei, o atnaujinti svarstymą prokūratūrai dėl įtarimų Stankūnaitei pareiškimo… Gaunasi taip, kad prokuratūra „apsvarsčius“, neva, nerado pagrindo… Man, rodos, buvo taip, kiek skaičiau tą nutartį. Šioje vietoje dėl „teismo nutarties nevykdymo“ kiek pučiamas burbulas kurį nesunkiai galima paneigti … užtenkamai yra tikrų faktų ir logiškų argumentų teisėsaugos aplombus išryškinti…

     • Na nežinau aš ne teisininkas, N.Venckienė teisininkė ir dar kokia, ne paskutinių kursų studentas. Ji sako, kad pagal šią nutartį turėto būti pateikti kaltinimai. Teismas iš niekur (aš taip manau) tokių dalykų negalėjo nuspręsti. Jeigu visgi galėjo, be pagrindo įpareigoti pateikti kaltinimus, kodėl tada tokiais teismais pasitikėti. Nekalbant apie jų sprendimų vykdymus.

     • Andrius

      …kazkokio pagrindo svarstymui, matomai, buvo – todel teismas ir nurode prokuraturai persvarstyti is naujo… Bet prokuratura pasvarste ir vel nieko nerado – galimai gavo nurodyma is VSD nieko nerasti… Bet teisiskai, manau, cia neprikibsi…

      p.s. Venskiene suinteresuota puse ir, siuo atveju, gali buti neobjektyvi… kitavertus sutikciau, kad pagal teisine praktika logiskai tiketinas sprendimas turejo buti itarimu pareiskimas – juk tik itarimams pareiksti nereikia simtaprocentiniu kaltes irodymu – logiskai mastant, turejo uztekti to fakto, kad galimas nusikaltimas vykdytas Stankunaites nuomojame bute… Todel suprantama, kad Venskienei (tame tarpe ir logiskai mastantiems) netiketa, kad prokuratura itarimu Stankunaitei nepareiske…ypatingai zinant kad jie buvo pareiksti Usui…Sito, beje, nesupranta ir pats Simasius… Bet tulam nekrosiui cia viskas „logiska“ – ir kaip jis sugebejo tapto teisininku ? … ir dar tokia karjera padaryti..- juk akivaizdu, kad protavimas nera jo stiprioji puse…

      P.s. o juk viso labo, galimai, reikejo tik saziningai tirti byla ir, jei jau buvo pagrindas Usui pareiksti itarimus – sekant elementaria logika pareiksti ir Stankunaitei (ka yra tvirtines ir pats Jancevicius), kurie Teisme butu paneigti arba patvirtinti… Ir nebutu buve jokiu „garliaviniu“ epopeju….

   • Valentinas

    Vienas iš kedofilų dažniausiai naudojamų triukų, tai sąvokų sumaišymas. Realybėje vaiką pagrobė ir motinai neatidavė Venskienė. Kedofilų fantazmuose policininkai išlaisvinę vaiką yra pagrobėjai. Kažin ką pasakytų tas Danijos ekspertas, kai sužinotų, kad Venskienė naudojo Kedytę kaip skydą? Apie ką kalbėtis su pagrobėjais? Jei iš tavęs gatvėje atiminėja pinigus, apie ką kalbėtis su plėšiku? Jei maniakas prievartauja moterį, apie ką moteris su juo turėtų kalbėtis? Kedofantazmuose pedofilas Kedys tampa kovos su pedofilija simboliu, o žmonės siekiantys grąžinti dukrą motinai iš ją užgrobusių neadekvačios psichikos asmenų, tampa „pedofilų klano“ įrankiais. Apie žmones seniai galvoju labai blogai, bet tokio nupušimo lygio nesitikėjau net aš. Jūs ką visai akli? Nematote kas dedasi?

    • Andrius

     „pagrobė ir motinai neatidavė Venskienė“

     …Valentuk, na ateik tu vieną kartą į protą – koks „pagrobė“ ? – vaikas gimė ir augo senelių namuose… Tikėtina, kad seneliai ir buvo jo tikrieji „mama ir tėtis“. Pilnai tikiu, kad ir jaunasis Kedys nebuvo pavyzdingas tėvas – amžinai reikaluose ir t.t. ir dėmesio jo mergaitei pernelyg daug gal nebūdavo. Bet ta Petrašiūnų šliundrytė tai apskritai pasirodydavo vaikui tik kaip jaunas mėnulis… Vaikas gi neprisiriša prie DNR – jis prisiriša prie tų kurie jį augina ir rodo jam nuolatinį dėmesį… Kitą motina atsisako vaiko vos jam gimus, ir jei jam pasiseka – jį pasiima žmonės kurie augina jį kaip savo – tai ką – manai tikroji motina atsiradusi po dešimt metų bus jam artimesnė nei žmonės jį nuo gimimo mylėję ir auginę ?…
     …Stankūnaitei to vaiko niekad nereikėjo – jis jai buvo „balastas“ trukdantis džiaugtis „jaunystės džiaugsmais“. Tai puikiai patvirtina įvairūs jos audringos biografijos fakteliai… Todėl ir nugrūsdavo į savaitinį darželį, pati gyvendama iš gautų Kedžio alimentų vaiko išlaikymui, kol Kedžio kantrybė netrūko… O vėliau pasirodė „geradarys“ Ūsas, kuris paaiškino tai Petrašiūnų šliundrytei kaip galima vaiko pagalba gyventi ganėtinai pasiturinčiai… Ir ta, su savo šliundrytės smegenim ir pamanė – o ką – juk „nesusimuilins“, o pinigai tai nemaži… Juk pati tokioj šeimoj išaugus, kur tokia pat jos sesutė prašė apriboti savo gi tėvų (rodos girtavusių) teises…
     … Vieno tik neapskaičiavo, kad vaikas ims ir pradės pasakoti…
     …Ir atkreipk dėmesį Valentuk – vaikas nuo pat pradžių nė karto savo parodymuose nesipainiojo. Nė karto jų nekeitė – neįtikėtina, galvojant, kad fantazuoja, ar ne ? – bet faktas toks… O Stankūnaitės ir Ūso parodymai nuolatos keitėsi priklausomai nuo to kokie „galai“ išlįsdavo… Ir poligrafas, aįšku, gali suklysti, bet koks sutapimas – tiek Stankūnaitės, tiek Ūso atveju – abu kart parodė, kad jie meluoja… – esi toks tikras kad tikrai suklydo ?…

     …Mergaitė ciniškai buvo išplėšta iš savo namų, priminsiu – kuriuose gimė ir užaugo… Ir jos akyse buvo brutaliai išvilkti brangiausi jai žmonės, auginę ją nuo mažens – močiūtė ir senelis… Ar bent įsivaizduoji kokį stresą jį patyrė, kai tie uniformuoti debilai apsiginklavę iki dantų pjovė duris su benzopjūklu ?… Ar galėtum bent įsivaizduoti, kad dabar tavo vaiką kažkas taip brutaliai bandytu pasiimti iš jų namų ir taves, jei, netyčia paaiškėtu, kad tu nors ir auginai jį nuo mažens, bet nesi jo tėvas – tarkim, gimdymo namuose jį buvo netyčia sukeitę, o dabar išsiaiškino ir po aštuonių metų nusprendė atiduoti tikriesiems tėvams ? – manai tavo vaikas iškarto pajustu kraujo ryšį tikriesiems ir be skausmo išsiskirtu su tavim ?… o tu ?…

     P.s. Didžiausias žmonių nupušimas yra galvoti, kad kažkokia žmonių sugalvota ir dar labai dažnai nesąžiningai naudojama „Teisė“ yra aukščiau už Teisingumą… Jei būtume taip pat galvoję prieš 20 metų, kai siekdami Teisingumo, pažeidinėjome sovietų valstybės Teisę – dabar Valentuk gal nė negalėtum rašyti ką galvoji…
     …Atsimerk vieną kartą ir pabandyk galvoti galva, o ne „teisiniais paragrafais“ ir dar kūriuos diktuoja visokie šedbarai su nekrošiais…

     • Valentinas

      Labas rytas Andriau,
      Kiek kartų šiandien ryte tave pedofilų klanas užpuolė?

 • Fredis*

  Šįvakar „Teisė Žinoti“ buvo įprasta ir be netikėtumų. Kalbėtojų parinkimu. Keli pastebėjimai, V.Nekrošiaus, VU teisės fakultetas, nusistebėjimas: „Kaip, jie, Seimo nariai niekuo nepasitiki (kitomis valstybės institucijomis)!!“ Man atrodo, kad taip sušukti buvo visiškas nonsensas, nes Seimo viena funkcijų yra vykdomosios valdžios priežiūra. Kitas pastebėjimas: prastai pasirodė V.Abramikienė, gerokai sutrikusi, matyt frakcijoje ar Seimo koridoriuose buvo iškūrenta gera pirtis. Ponia vis akcentuoja, pas E.Jakilaitį LrytoTV kalbėjo tą patį, kad motina su vaiku bendrauja normaliai, todėl iš šio fakto galima daryti toli siekiančią išvadą, kad jokio nusikaltimo praeityje negalėjo būti įvykdyta. Manau, kad seimo narei trūksta psichologinių žinių. Mama vaikui yra pats brangiausias žmogus, prilupk vaiką rykšte, o jis už pusvalandžio vėl glaustysis lyg niekur nieko, nes tai MAMA.

  • Seimo narė akivaizdžiai angažuota. Atitinkamai jos žodžiai, vertinimai ir t.t. sumenksta vertinant juos objektyviai. Sąmoningai nutylimas vienas labai svarbus aspektas. Šis vaikas praktiškai visą gyvenimą su nedidelėmis išimtimis augo Klonio g. su seneliais, teta tuo pačiu pusbroliu. Kas nors pasidomėjo ar vaikas nepasiilgsta tų žmonių ir kokią teisę valstybė turi dabar juos nuo to vaiko patraukti. O tai pirmiausia to vaiko teisė ir interesas pamatyti artimus žmones su kuriais augo – pusbrolį, senelius ir t.t. Aš manau ji rami tik todėl, kad jai nuolat tie pasimatymai žadami. Apskritai tai absoliučiai nereali prievarta prieš vaiką padaryta ir daroma valstybės vardu. Jeigu šis vaikas sulauks pilnametystės ir nebus sužalota tai teisis ir teisis su LR.

   O LRT tai interesų nuvalkiota, išbarškinta UAB, kurios nei akcininkai, nei valdybos nariai, nei direktoriai neturi jokio ryšio su mokesčių mokėtojais. Man ta televizija jau nebeegzistuoja. Bent su dabartine politika ir elgesiu. Ir labai gaila tų žurnalistų kurie tikrai sąžiningai atlieka savo pareigą, kai kiti yra tik primityvus aptarnaujantis personalas.

   • Nuomonė

    Regi,
    Čia parašėte nuogą tiesą. Teismo sprendimas skubia tvarka išplėšti vaiką iš socialiai tvarkingos aplinkos, kurioje jis praleido didžiąją dalį savo sąmoningo gyvenimo,buvo mylimas ir rūpestingai globojamas, jau yra nusikalstamas. Teisėjas Kondratjevas civilizuotoje šalyje šiuo metu jau būtų nebeteisėjas.

  • dzyvai

   Fredi, paskutiniam Jūsų sakiniui labai pritariu. Perskaitykite jį ir pats. Ir tada iš naujo permąstykite savo poziciją. Apie tai, ko reikia, kas patenkintų „teisuolių“ ambicijas, ir ko reikia vaikui.

   • Fredis*

    Visada, visur pasisakiau, kad vaikai turi augti su savo tėvais, turi būti auginami tėvų. Jeigu būtų mano valia – visus kalinius po pusės bausmės atlikimo laiko paleisčiau (amnestijos aktas), kad sugrįštų į šeimas. I.Achremovo paleidimui pritariu.

 • Andrius

  … na ir pasinaudodamas A. Račo mielaširdingumu manes dar neužblokuoti :)… įterpsiu „trigrašį“ atkreipdamas mąstančiųjų dėmesį į taip vadinamos „teisėsaugos“ kurjozus :

  …Du absoliučiai vienas kitam prieštaraujantys dviejų Teismų sprendimai – abu galutiniai ir neskundžiami – Vilniaus apygardos Teismas nusprendžia, kad Stankūnaitė negali atstovauti mergaitės pedofilijos byloje, nes tariamas nusikaltimas buvo vykdomas jos nuomojame bute, kas, logiškai, verčia Teismą daryti išvadą, kad ant Stankūnaitės gali kristi įtarimų šešėlis…. Ir absoliučiai priešingas Kėdainių Teismo sprendimas, kuriuo Kėdainių teisėjas absoliučiai nelogiškai nesiejo pedofilijos ir vaiko globos bylų ir neįžvelgė jokio pagrindo globos bylą atidėti iki pedofilijos bylos išaiškinimo nuspręsdamas Stankūnaitei vaiką perduoti…
  … Ir kažin kaip paaiškintų tokį nonsensą „teisės“ korifėjai kūriai su nekrošiais ?… Juk net ir pasekmės šių sprendimų savo svoriu net nelygintynos – tik atstovauti valandos teisme mergaitę kartą per savaitę, ar mėnesįm, tai tikrai ne tas pats kas perimti jos globą ir visiškai įtakoti jos gyvenimą… Ir ką ? O gi nieko… kūriams ir nekrošiams logika neegzistuoja… tik beatodairiškas noras bet kokia kaina atskalbti savo mundūrą ir išsaugoti privilegiją būti aukščiausiais ir neabejojamais „teisingumo įgyvendintojais“ valstybėje… Ir nesvarbu nei logika, nei argumentai, nei faktai – vienas savo „tiesų“ įrodymui pritrukęs teisinių straipsnių pasitelkia „dvasias“, kitas, tas kur nekrošius – šiandiena drabstėsi teismo sprendimu dar nepagrįstais kaltinimais „pedofilijos bylos sufabrikavimu tyrėjams nė neįšėjus iš kabineto“ – ir taip drimbančiom iš nasrų putom dėstė „teisės korifėjus“ – pamiršęs, kad kas jau kas, o jis tai tikrai turėtu vadovautis ne emocijom, o teismų sprendimais (kuris dar nepatvirtino kad byla buvo fabrikuota)… Jau nekalbant, kad pats tas „teisės korifėjas“ net nėra susipažinęs su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir daugelio faktų žinoti nė negali, o tą teisės mokslų paskaitą, matyt, kurioje aiškinama, kad įtarimai „iš lubų“ nereiškiami, o tik ikiteisminiam tyrimui turint rimtą pagrindą – ponas nekrošius, matyt bus praleidęs… Tai ko norėti iš tokios „teisėsaugos“ kai teisininkus ruošia tokie „specialistai“…

  • Nuomonė

   Beje, Andriau, tie patys veikėjai čia pat tikina esą Lietuva yra teisinė valstybė ! Būtinai pasiteirausiu R.Janutienės kad pabandytų nors vieną iš tų teisės klounų pasikviesti į savo laidą. Bent jau suteikti jiems šansą atsisakyti dalyvauti, su visom iš to išplaukiančiom pasekmėm.

 • egas

  Parodoksalu, bet Garliavos istorija tapo savotišku Trojos arkliu tiek prezidentei, tiek konservatoriams. Viešas pataikavimas miniai siekiant tam tikros politines naudos po ketvirtadienio ivykiu atsisuko kita puse. Vargu ar Grybauskaite sakydama, kad as „uz zodzius“ neatleidineju tikejosi to ka netrukus isvydo JAV ir pradejo uz zodzius atleidineti, profesorius, kaip rodo jo straipsnis alfoje irgi nesitikejo kad teisuoliai, sviesuoliai, pilietininkai, visuomeninkai ir fioletiniai susirinks ne prie kokio nors liberalu VRM, o prie Prezidenturos ir dar su plakatais reikalaujanciais nuteisti Kubiliu ir Degutiene:)))) Zuokas manau irgi su pasimegavimu stebes sestadienio mitinga, kuriame vel bus visi sunys kariami ant abonento „draugu“ konservatoriu ir prezidentes.

  • Ege, minia yra ne tik gatvėje. Minios būna ir prie kompiuterių. Ir akivaizdu, kad jeigu viena minia yra D.Kedžio (N.Venckienės) pasekėjai, šalininkai, gerbėjai, kovotojai tai kitoje pusėje kita minia kuri matyt yra L.Stankūnaitės (A.Ūso) pasekėjai, šalininkai, gerbėjai, kovotojai. Paprasčiau kedofilai – usofilai (kedofobai).

   Klausiu – patiko?

   Tai vat jeigu nepatiko, tai nedėstyk čia apie minias. Nes tai ne minios, o bendratautiečiai, bendrapiliečiai, tokie patys, su tokiomis pačiomis teisėmis ir pareigomis kaip pats. Tik su priešingu tikėjimo objektu. Vieni tiki į vieną, kiti tiki į kitą. Nes kol kas lieka tik tikėti ir taškytis, kol LR teisinė sistema skrupulingai be kompleksų vykdo atskirus selektyvius teismo sprendimus, kai tuo tarpu kiti nevykdomi. Ir jų niekas panašu nesiruošia vykdyti. Maža to prokuratūra panašu perėmė iš dalies teismų funkciją ir vykdo teisingumą. Nuspręsdama kam teikti kaltinimus, kam neteikti. Tai aišku tik mano nuomonė.

   • dzyvai

    Regi, štai dėl tos priežasties, kad skirtingą „tiesą“ tikintys aiškintųsi ne kruvinose razborkėse, ir buvo išrasti teismai. Staiga dalis tautos nusprendė, kad jie turi gebėjimą iš tų „skandalų“ informacinių srutų sužinoti tiesą ir priimti teisingą sprendimą, teisingesnį ir geresnį nei žmonės, turintys priėjimą prie visapusiškesnės informacijos bei kvalifikacijas, įgaliojimą ir pareigą.

    • Sejanus

     Ką dzyvai parašė yra elementari sveika nuovoka. Liudniausia, kad esamame konktekste šis „žolė žalia“ konstatavimas atrodo kaip protingos ir įžvalgios mintys. Kiek nusirista.

    • čia kur tos kruvinos „razborkės“ buvo?

     Staiga dalis tautos pamatė, kad net iškėlus tokius rimtus kaltinimus absoliučiai nieko nedaroma, kaip ir pvz. su tais pačiais nelaimingas boteliais ir tūkstančiais kitų atvejų. Maža to, rodant prievartą pagrindinis liudininkas ir nukentėjęs žmogus gražinimas tam, prieš kurį liudijo. Elementaru iki skausmo.

     • dzyvai

      Šioje konkrečioje situacijoje – buvo ir nušautų, jeigu ką. Bet kai viskas elementaru iki skausmo, tai kam gi aš čia mėginu aiškinti?

     • O tai jau faktas, kad šaudė D.Kedys? Ar vis dėlto šaudė tie kuriems kaip tik išrastų teismų mažiausiai reikėjo? Nėra žmogaus nėra problemos. Tik įsivaizduokit dabar vietoje vienos L.Stankūnaitės saugoti tris. Ir kiekvienas gali kažką prasitarti. O ir mergaitė antra Lietuvoje. Kitas dalykas gal L.Stankūnaitė buvo reikalinga tam, kad ištraukti vaiką iš Venckų ir Kedžių. Nes jeigu ją bim bam tai vaikas tikrai lieka ten kur jis augo. O faktiškai viskas taip padaryta, kad tik tas vienas vaikas gali ką nors kitaip pakreipti.

      Tai nerimta. Bet rimčiau už tai, kad šaudė D.Kedys. Beje kas nors susimąstė, kad D.Kedys pirmiausiai būtų žudęs vaiko motiną kurią kaltino, kad leido visiems šiems dalykams vykti.

     • egas

      Taigi jus teigdamas pirmiausia butu zudes motina taip pat pripazistate kad su pedofilija cia kazkas nesiderina. Taip jeigu Kedzio veiksmus vertinsime kaip nevaldoma kersta pedofilams pirmas taikinys jo turejo buti motina ir Usas. Vargu ar Kedys (jei planavo nudeti visus 4) buvo toks kvailas, kad isivaizdavo kad visa diena vazines po skirtingas kauno vietas ir paeiliui saudys nieko neitariancius pedofilus, o busimos aukos per informacijos priemones ar policijos pastangomis po pirmojo nuzudymo nieko nezinos. Taciau auka numeris vienas kazkodel tapo teisejas Furmanavicius, Naruseviciene ko gero buvo atvlekajuscij manevr. Is to isplaukia dvi prielaidos. 1 – saude ne kedys, o jo ipliekstu skandalu kazkieno buvo pasinaudota norint atsikratyti furmanaviciaus, kad itarimai kristu butent del pedofilijos motyvo, o ne kazkokiu tikruju teisejo nuzudymo priezaciu. 2 – i furmanaviciu saude kedys arba jo bendrininkai, taciau ne del pedofilijos o pastumeti fatalisku kazkokiu mums nezinomu priezasciu ir aplinkybiu. Cia galima prisiminti teiginius apie jo ir Kauno banditu konflikta ir skolas banditams (zinoma tai viena is prielaidu). Vargu ir ar Venckiene galejo zinoti apie zudynes. Juk budama teiseja ir racionaliai mastantis zmogus ji kaip tik butu broli stabdziusi nuo sitos vendetos ir kovojusi teisinemis priemonemis.

     • Nieko aš neteigiu. Tiesiog pamąstymai ir pavedžiojimai. Man atrodo, kad D.Kedys būtų pirmiausiai susidorojęs su vaiko motina. Ir tai logiškiausia. O tai ką visokie demokratijos garantai skleidžia (apie ryšius) nieko naujo. Ko ten tik iš jų neteko girdėti. Viliuosi, kad kada nors kokioje nors demokratiškoje valstybėje žurnalistiką studijuojantis žmogus paims to paties .ryto kūrybą už kokius gerus 5 metus ir išvardins akivaizdžius žurnalistų etikos pažeidimus. Ir užduos atvirą klausimą kas visa tai toleravo?

     • egas

      tu apie pupas as apie bulves. Kai paklausiu taves apie bulves tu vis tiek varai apie pupas arba pradedi apie morkas. Teisingumo apastalai, gyvenantys vyriausybes dovanuotuose butuose senamiestyje:))

    • Andrius

     …na trumpai dar karta prisiminkim apie ta „teismu“ nora aiskintis ir stebuklingus „atsitiktinumus“…

     …kazkoks Garliavos veikejas kreipiasi i prokuratura del savo vaiko prievartavimo pedofilams…. Savo kreipimasi pagrinde mergaites pasakojimais. Absoliucioje daugumoje tokiu bylu uztenka tik nukentejusio vaiko parodymu ir byla jau praktiskai teisme… O cia atsitik tu man toks netycinis „atsitiktinumas“, kad neuzteko nei vaiko parodymu, nei ekspertu isvadu, kad vaikas nera linkes meluoti… Na, rodos ir istorijos finalas, bet pasitaikyk tokiam uzsispyrusiam tetusiui – neziurint to, kad visos teisines institucijos ji ignoravo, jam vistiek pavyko per ziniaskaida ir internetu paviesinti, galimai, vykdyta sunku nusikaltima ir pagaliau „teisesauga“ priversta imtis tyrimo. Tyrimui nutrakti reiketu kad kalrintojas atsiimtu pareiskima, bet Garliavietis pasitaike uzsispires… Kitavertus tyrimui nebutu pagrindo jei isnyktu kaltintojas ir itariamieji… Ir koks „atsitiktinumas“ – du itariamieji nusaunami, o kaltintojas netycia uzpringsta… Nu va – pagaliau byla baigta – liudininkai negyvi, kaltintojas irgi, pagrindine liudininke dar mazamete, bet jei byla baigta, tai ir jos parodymai nesvarbus…Bet pasirode, kad Garliavinis turejo dar seseri nemaziau uzsispirusia- bylos tyrima teko testi, juolab atsirado pagrindas vienam dar gyvam pareiksti itarimus (nu – neva visuomenei spaudziant)…Rodos viskas – pagaliau „teisingumas“ viska issiaiskins ir, galimai nusikaltimas bus isaiskintas – na, aisku, nebent ivyktu stebuklas ir mirtu itariamasis… Ir ? – ka jus galvojat – stebuklas ivyko :) – itariamasis „netycia“ mirsta :)… tikimybe tokios netycines mirties tokioje byloje ir taip gausioje „atsitiktinumu“ nuolatos trukdanciu bylos tyrimo tedimui – na… turbut kaip neperkant bilietu, islosti „vikingu loto“… Bet faktas lieka faktu – vienintelis itariamasis netycia, aisku, mirsta… Dabar jau rodos viskas – itariamuju nebeliko – byla baigta…Bet gi pasitaikyk tokiai uzsispyrusiai sesutei – na niekaip nenori bylos uzbaigti ir nutraukti byla galetu nebent pagrindines nukentejusios mergaites atsaukti parodymai, bet ne…juk tai neimanoma, bent jau kol mergaite gyvena savo namuose, kuriuose gime ir uzaugo… O beto kas ja ir atiduotu motinai, kurios gyvenimas tai vieni klystkeliai – su paieskom vyru „uz parama“, mergaites pridavimas i savaitinius darzelius paciai smaginantis, apribotos teises auginti dukra ir t.t. – o ka jau kalbeti, kad visdelto krenta seselis ir dalyvavus nusikaltimuose pedofilijos byloj – ir itariamojo drauge, ir mistinis praturtejomas ir galu gale svarbiausia – mergaites parodymai… – nu ne – tokiom aplinkybem ir tokia reputacija mergaites jai nematyti ir, vansi, mergaite parodymu nekeis ir pagaliau byla bus pabaigta tirti… Bet atsitik tu man toks „atsitiktinumas“ – maza to, kad vjsiems zinomiem dalyviam netycia mirus, gyva liko tik toji kuri galetu pretenduoti perimti liudininke, nukentejusia ir pagrindine kaltintoja – maza mergaite – tai atsitinka toks atsitiktinumas, kad teisejas, aisku, visiskai atsotiktinai nesieja pedofilijos ir globos bylu ir – priteisia mergaite motinai… Bet va problema – nenori ta mergaite pas tokia motina, o laikas tai spaudzia – o ka jei prasidejes teismas Vilniuje atsizvelgs i mergaites
     parodymus ?… Ir atsitinka dar vienas „atsitiktinumas“ – nu tiesiog visiskai atsitktinai ir visai ne per koki “ bedu turgu“ atsirades blogos reputacijos mama pradeda globoti brangiausias LR advokatas – nors siais laikais net paviesinus mirstancio vaiko graudzia istorija labdara nepasizymi gausa… O cia – visiskai atsitiktinai atsiranda (ko gero irgi atzitiktinai tapes turtingu), zodziu „labdaringas mamos remejas“ kuris nusamdo brangiausia advokata (be to dar ir nebutina-juk niekuo neitariama, neva)… …Na bet ir tuo atitiktinumai nesibaigia – mergaite eiti nenori, o prievartaiti ja teismo uzdrausta – vienzo, rodos, dar bus vienas teismo neivykdytas sprendimas tarpe Sabonio „boteliu“ ir t.t. – kuriu simtai… Bet ne – ir vel tik visiskai atsitiktinai nusprendziama skubiai ivykdyti si sprendima ir tik visiskai atsitiktinai tos dienos ryta, kai su mergaite planavo suditikti Danu psichologai galintys pateikti del mergaites isvadas…
     …Ir kas pasakys, kad tokiu atsitiktinumu nebuna ? – pats netikeciau, pavyzdiui kad netycia mirus kaltintojui, netrukus netycia mirstu ir itariamasis – ckant ir beveik visi „galai i vandeni“…Ir dar absoliuciai tokia pat mirtimi – paspringo. Tik vienas zole, o kitas vandeniu. O kur dar sutapimas, kad ir abu buve girti ?..
     …Bet netiketi negaliu – juk pats Simasius vaziavo Usui is paskos ir mate, kad tas vaziuoja vienas…girtas..ir todel naturalu kad gali nesuvaldes keturracio apsiversti baluteje ir paskesti saukste… O Simasium as tikiu… jis gi tas kur ministras… to kur „teisingumo“…

     • Andrius

      …beje pamirsau pridurti – ministras paskui rezonansines bylos itariamaji irgi vaziavo visiskai atsitiktinai… Ir jei dar butu siaip koks „runkelis“ tai galima butu itarti, kad meluoja- galimai zmogzudystes bendrininkas, bet aciu Dievui atsitiko atsitiktinumas kad „nelaimingo“ ivykio aplinkybes gyvai fiksavo pats ministras… ir dar „teisingumo“ – nu atsitiktinai visai, o ka nebuna ? … Ir kaip nepatikesi…

   • egas

    del lingvistiniu kategoriju nesiginciju nematau prasmes, man minia tau gali buti kovotojai http://www.kleckas.lt/blog/kaip-kedofilai-vilniuje-uz-teisibe-kovojo.
    Del teismo sprendimu selektyvumo, prokuraturos funkciju negaliu spresti is UAB Goruva negavau patikimos statistikos, kuris teismo sprendimas buvo selektyvus, kuris ne, kas yra prokuraturos funkcija o kas ne.
    Del sprendimo vykdymo skrupulingumo, kaip tik siuo atveju eile METU buvo viskas daroma labai neskrupulingai kas galu gale privede iki praeitos savaites įvykio.
    Trecia jus issisukote nuo mano pastebejimu apie politika. Ketvirta, zinoma musu teisesauga turi problemu, bet is ko jos kyla? Ar ne teisesauga yra atpindys ir kurinys musu visuomenes?
    Penkta, o Jums paciam neatrodo kad kovotoju antipedofilines akcijos yra itin selektyvios. Stai pries kelias savaites vilniuje buvo teisiami keletas isgamu isprievartave ir nuzude 13kamete. Piketavote, reikalavote teisingumo, piktinotes? O Puteikis, Stancikiene, Stoma buvo ar lindo i ekrana su sita tema? NEBUVO, nes tos trylikametes tragedija jiems neįdomi. Kodėl?

    • Andrius

     gerbiamasis Ego, nesuprimityvinkit situacijos – kalba jau seniai eina ne tik apie mergaite – kalba eina apie nusikalstamai veikiancia sistema valstybeje griaunancia pilieciu pasitikejima valstybe… Ir butent si byla tarpe visu kitu labiausiai apnuogino tos sistemos piktzaizdes… Todel protestai kitose pedofilijos bylose ne prie ko….

     … Kalbant apie „minia“, arba kitaip tariant apie sios bylos isdavoje susiskirstyma i „runkelius“ ir „elita“ – tai jei, siuo atveju, „runkelius“ atstovauja zymus meno zmones ir visuomenininkai tokie kaip Sadunaite,Kuolys, Ozolas, Landsbergiai,Nepriklsusomybes Sajudis ir kt. – tai man garbe buti vadinamu „runkeliu“… juolab zinant, kad „elitu“ siais vertybiu krizes laikais iprasta laikyti visokio plauko „zvonkes, grigaicius, paksaites, Bosus, Uspaskich ir t.t.“ – t.y. visus nuolatinius bulvarines ziniasklaidos zurnalu etatinius pozuotojus…
     …Ir leiskite priminti Jums „elitas“ – kad jei ne tie taip dabar, neva, atstovaujantys „runkelius“ – tai butumet eiliniai sovietiniai zmogeliai negalintys isvaziuoti toliau bezdoniu… Beje ir anuomet Sajudzio pirmeiviams buvo lipinamos ivairios etiketes – tiesa veliau daugelis tu „lipintoju“ jau puose savo biografijas isdydziai meluodami kad buvo su Sajudziu nuo istaku…
     … Tai va ziurekit „elitas“ neapsigaukit ir nepaveluokit ir vel prisiplakti :)…nes tie „runkeliai“ vel toje pacioje barikadu puseje kur buvo ir prie 20 metu… o jus jau ne…

     • egas

      Ok. Kokios jegoms siandien naudinga, kad žmonės nebepasitikėtu Lietuvos valstybe ir jos teisėtvarka?

     • Andrius

      ..aa…supratau :)… dabar turbut bus apie tai, kad „..rusai puola..“ ? :)…

      …O kokios jegos gali buti suinteresuotos monopolizuoti teisingumo vykdyma valstybeje paverciant piliecius bete
      isiais „runkeliais“ negalinciais trukdyti neteisetai lobti visu pilieciu saskaita ?

     • suomis

      Tai, paskutinis, infantilių mažvaikių argumentas. (Rusai puola)

     • Taškas

      Vienas scenarijus parašytas Andriaus.
      Kitas – na, maždaug pagal Valentiną, kokį jis parašytų. Arba Ego nuorodoje.

      Optimistiškas ir pesimistiškas.
      Kuris yra kuris (optimistinis ar pesimistinis), kiekvienas prisiskiria pagal savo supratimą.

      Kad ir kaip bebūtų keista, bet tai gal ir yra demokratija?

     • egas
     • suomis

      egai.Tavo nuoroda tik patvirtina mano teiginį. Belgijos pavyzdys, kaip tik geriausiai iliustruoja. O FSB tik naudojasi kompromatu. Duočiau ir tau nuorodą, bet tiek to.

 • Andrius

  …ir cia labai vietoje butu priminti jau nekarta mineta citata:

  „…Kai neteisybe virsta teise – pasipriesinimas tampa pareiga..“

  T. Dzeferson

 • briedis

  Nedidelis pavyzdėlis dėl žiniasklaidos „nuopelnų“. Ne toks juodas, kokių lietrytis it kitokios akistatos pažėrė, bet, ir taip sudirgintus žmones, dar padirginęs.- Rašo delfis http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/tyrimas-padaugejo-mananciu-jog-vaiku-teises-lietuvoje-yra-uztikrinamos.d?id=58773865 . Preambulė susukta taip, kad daugelis skaitytojų suprato dėl Garliavos įvykių padidėjus pasitikėjimui vaikų teisių apsauga. Tuo tarpu pati tyrimo autorė sako visiškai ką kitą,- kad „naujausi įvykiai tam vertinimui turėtų įtakos“. Bet antis jau paleista ir medžiokliai pasipylė, pradedant nuo pedofilų letenos, baigiant patvorinių paranoja. Ar ne per daug tų ančių?..

 • Andrius

  …o vienas „rimciausiu“ argumentu tu „Usofilu“ (naudojamu bene visu besireiskusiu) – „nusibodo“… Suprask, pradzioje buvo pramoga stebint kaip maza mergaite kovoja su klanines valstybes aparatu – o ilgainiui atsibodo… Todel „imkim ir pamirskim viska bei ieskokim nauju reginiu, juolab, manes asmeniskai tai neliecia“

  …Kazin kas butu buve jei tokie mankurtai butu sudare dauguma kokiais 88- aisiais… kai irgi po pusmecio „atsibostu“…
  …Matyt siais ivairiausiu sou ir masinio TV ir kompiuteriniu pramogu „zombinimo“ laikais tokie veikejai nesupranta kad ta mergaite nera viso labo tik dalyve pramoginio „realybes sou“, kuriam atsibodus galima perjungti kanala…
  … Bet gal kada supras kai viena kuri ryta bus patys velkami uz pakarpos pliki i gatve is savo namu – viso labo tik „vykdant uzsakomaji teisinguma“…

 • Ege, aš tik dėl trečio ir penkto. Visa kita ar nėra ką komentuoti arba jūsų pozicija tiesiog pozicija.

  Dėl „kovotojų antipedofilinės akcijos yra itin selektyvios“. Tai tik labai paviršutiniškas ir sąmoningai žurnalistų supaprastinamas piliečių demonstruojamo nepasitenkinimo apibendrinimas. Tai rezonansinė istorija. O ji rezonavo su aibe kitų nepasitenkinimo tiek LR teisine sistema, tiek apskritai valdžia istorijų. Tikrai ne D.Kedžio ar N.Venckienės šalininkai (gerbėjai ir pan.) ir tikrai ne kovotojai prieš pedofiliją. Šis protestas yra žymiai platesnis. Todėl jo ir bijoma. Todėl ir gesinamas visomis įmanomomis priemonėmis. Neleidžiama žmonėms protestuoti, kas yra jų konstitucinių teisių pažeidimas, per oficialiai etišką žiniasklaidą paleista tryda tų protestuojančių žmonių pusėn. Nuo elementaraus tyčiojimosi iki pačio paprasčiausio melo, šmeižto. O politikai visai natūralu, kad gali rodyti bet kam dėmesį. Politikai apskritai yra ne kas kita kaip savo rinkėjų įgaliotiniai, įgalioti juos atstovauti. Tai, kad žmonėms kažkas stipriai rūpi visiškai natūralu, kad jų įgaliotiniai turi į tai kreipti dėmesį. Tik kadangi pas mus yra valdomos arba reguliuojamos demokratijos santvarkos šalis, tai politikams manau elgesį reguliuoja kas tik nori VSD, prokuratūra, policija, žurnalistai bet tik ne jų rinkėjai. Tam pakabintas naudojimui toks kvailas apibrėžimas kaip populizmas, reitingų siekimas. Tai, kad tu sieki savo rinkėjų pagarbos, įvertinimo ir pasitikėjimo yra natūralus dalykas. Bet kažkam nepatinkantis. Jau visai kas kita kai sako viena, o daro kita.

  • dzyvai

   Visiems po namą, naują limuziną, meilužę ir milijoną eurų pensijos nuo 35 metų! Štai čia tai būtų „atstovavimas“, vertas pagarbos ir įvertinimo!

   • Kartoju – „Jau visai kas kita kai sako viena, o daro kita“. Jeigu tai įmanoma, žadėk.

    • dzyvai

     Ir kas gi čia neįmanomo? Paimi paskolą ir padarai. O po manęs nors ir tvanas. Ir, kas įdomiausia, žmonėms tai labai patinka, jie jaučiasi „atstovaujami“.

     • Parašyk be manęs dar pora komentarų tema – „durni žmonės ir jų durnai renkamai durni politikai“ ir tema išsisems. Išsikalbėk. O aš manysiu, kad pakankamai aišku ką aš noriu pasakyti. Gerai?

     • dzyvai

      „Tik kadangi pas mus yra valdomos arba reguliuojamos demokratijos santvarkos šalis, tai politikams manau elgesį reguliuoja kas tik nori VSD, prokuratūra, policija, žurnalistai bet tik ne jų rinkėjai. Tam pakabintas naudojimui toks kvailas apibrėžimas kaip populizmas“.

      Jums gal ir aišku ką Jūs norėjote pasakyti, bet man, supratau iš jūsų paskutinio komentaro, – ne. Tai gali būti ir mano negebėjimo suprasti padarinys.

  • Valentinas

   Gerai, kad nėra bobutės, bu apkaltintu tave absoliučios tiesos bylojimu.

  • Valentinas

   Regi, kedofilijos istorija nerezonuoja su kitomis visuomenės nepasitenkinimą skatinnančiomis istorijomis. Yra atvirkščiai, profesionalūs nepasitenkintojai integruoja kedoistoriją į bendrą nepasitenkinimo naratyvą.

   • rezonuoja. Profesionalūs nepasitenkintojai yra R.Valatka ir į jį panašūs. Būtent tie žmonės profesionaliai stengiasi šią istoriją vienaip ar kitaip gesinti. Ir sudaryti kuo klaidingesnius įspūdžius. Jų toks darbas.

    • Valentinas

     Žmonės, kurie vadovaujasi faktais, o ne gandais ir fantazijomis stengiasi sudaryti klaidingus įspūdžius? Baik juokint ir baik būti juokingas.

 • et

  esi pasakęs neblogų minčių. Gerai, kad ir pačiam kilo mintis, kad šiuo mūsų judėjimu už „teisingumą“ ėmėsi naudotis ir manipuliuoti kai kurios jėgos. Buvau keliuose mitinguose ir savo ausimis įsitikinau, kad mūsų gerbiamas gražusis inteligentas, Pilietinės visuomenės instituto direktorius Kuolys, nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad gina piliečių teises į teisingumą, bet pats kreipia judėjimą prieš tų pačių piliečių teisiškai išrinktą prezidentę. Todėl, IMHO, reikia tiri NVO Lietuvoje veiklas.

  Radau nete, kad dar Sorošo įkurta ši Kuolio NVO, kurios valdybą be D.Kuolio sudaro Vytas Gruodis, Alvydas Jokubaitis, Arūnas Poviliūnas, Romas Sakadolskis, Virginijus Savukynas, Diana Vilytė ir toliau vykdo Sorošo „atviros “ (neapsaugotos?) visuomenės programą, bendradarbiaudama su to paties „valstybininko“ Lopatos Tarptautinių santykių institutu ir ypač aktyviai su internacionalistiniu Trancpierance Internacional, Pasaulinio banko ir Tarptautinio Valiutos fondo Viešųjų pardavimų kontrolės įstaiga, kuri, mano nuomone, kontroliuoja, kam valstybė turi išparduoti savo kūną, o jei parduoda ne tiemes kam reikia, tuos galimai apskelbia korumpuotais. Jei klystu, būtinai pataisykit, nes kitaip galvoti neleidžia tas ypatingasis sąrašas TI rėmėjų su milžiniškomis sumomis. Septynių žmonių kolektyvui? Ir tarybai, kurios nariu ir jūs esate?

  Kol Transpierance Internacional vadovavo Juozapavičius, ši „viešoji įstaiga turėjo mažai rėmėjų. Dabar, kai jai vadovauja Muravjovas, ji gauna kone milijardinį finansavimą. Kaip manote, kam tie pinigai skirti? Negana to Kubiliaus įsileistas neva investitorius, Mikrosft aprūpino šią organizaciją galinga įranga duomenų kaupimui ir, kas žino, gal ir šnipinėjimo technologijom? Taip, kad Abramikienė, greičiausiai teisi. Kažkas iš užsienio stipriai kišasi į mūsų reikalus. Pinigai pervedami per ambasadas, bet tai greičiausiai chazariškai sorošistinių agentų iš PB darbas. Daugiausiai iš JAV, bet ataskaitoje prilibdoma Europos komisija. Būtų gerai, jei atsirastų bent vienas žurnalistas, kuris užklaustų Europos Komsijos narių ar ji tikrai perveda papildomą, be jau gautų pinigų, sumą į Transpierance Internacional kišenę. Atvira visuomenė turi teisę žinoti viską ir ypač iš ko duoną valgo jos „gynėjai“ iš skaidrios, atsiprašant, organizacijos, paleidžiantys šią visuomenę į visas keturias puses,nes kapoja galvas, kurios sveikos. O čia pridedu rėmėjų sąrašą iš TI saito: TILS rėmėjai 2011 m.:
  „Microsoft“ skyrė 113319,69 litų vertės paramą programine įranga
  TILS projektų rėmėjai 2011 m.:
  „Transparency International“ Sekretoriatas / Europos Komisija (EK) skyrė 78052,55 litų
  JAV ambasada Lietuvoje skyrė 50020,00 litų
  Black Sea Trust for Regional Cooperation (BST) skyrė 48053,38 litų
  Konstanzo universitetas / Europos Komisija (EK) skyrė 47172,81 litų
  Suomijos ambasada Lietuvoje skyrė 37946,27 litų
  Partnership for Transparency Fund skyrė 31772,07 litų
  „Transparency International“ Sekretoriatas skyrė 5877,56 litų
  Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje skyrė 25500,00 litų
  Atviros visuomenės institutas (OSI) skyrė 20716,80 litų
  Prancūzijos ambasada Lietuvoje skyrė 8620,69 litų
  Didžiosios Britanijos Karalystės ambasada Lietuvoje skyrė 7650,00 litų
  Nyderlandų Karalystės ambasada Lietuvoje skyrė 7596,00 litų
  Jungtinių tautų vystymo programa (JTVP) skyrė 5230,00 litų
  Danijos Karalystės ambasada Lietuvos Respublikoje skyrė 5000,00 litų
  Norvegijos Karalystės ambasada Lietuvoje skyrė 2500,00 litų
  Labdaros ir paramos fondas „Mūsų fondas“ skyrė 1000,00 litų
  Patys įsitikinote, kiek daug žmonių rūpinasi mūsų mažyte Lietuvėle. O Lukošenka kvailys, su Putinu atsisakė tokio įstabaus rūpinimosi:))

  • suomis

   Nori pasakyti, kad Jungtinės Valstijos organizuoja Lietuvoje „oranžinę revoliuciją“? Visko gali būti. Reiškia, neilgai Grybauskaitei prezidentauti. Čia, turbūt kerštas už išvogtus, Baltarusijos opozicijai skirtus, pinigus.

   • suomis

    Europos komisija, Jos ekselencijos neužstos. Žodžiu, tarptautinis žydų sąmokslas. :DDDDDD

  • Andrius

   …nieko naujo pas „valstybininkus“ – jei ne „rusai puola“, tai „pasaulinis zydu samokslas“ :)

   p.s. isizeidusi „frigidiskoji sterva“ savo kiseniniam pitbuliui dave komanda „fas“…:)
   …spardyti gulinti net ir neprotinga – tai tik dar labiau pagausins palaikanciuju gretas…

   • Valentinas

    Šiuo metu madoje yra „pedofilų klano“ puolimas.

    • Andrius

     …tarp mastanciu taip, Valentuk…tik beda ta, kad siuo metu, Valentuk, tas klanas siandiena ne „guli“, bet „raitas ant zirgo“… o turetu „sedeti“…

     • Valentinas

      Tai tave puola pedofilų klanas? Nori apie tai pasikalbėti?

     • Andrius

      …pakalbėti…su kuo ? – su tavim Valentuk ? :)…apie ką… tu juk savo galva nemąstai, tik kartoji „klyšes“, kurių tau prikodavo į smegenis…

      …Na, gerai, pabandyk paaiškinti man, „runkeliui“, logiškai argumentais kaip taip gali būti – atstovauti dvi valandas teisme kartą per savaitę mergaitės negalima, o globoti – t.y. – visiškai kontroliuoti jos gyvenimą sprendžiant ką ji darys, kaip gyvens, ką valgys – galima… Ir net spresti ar kaišios ir kas ir kiek kaišios jai „sysalus“ – bus galima… tik reikės niekam nesakyti, o pačios mergaitės gi vistiek niekas neklausys – jos gi parodymai niekiniai…
      … Ir abiejų teismų sprendimai galutiniai ir neskundžiami – nu stebuklas tas „lietuviškas teisingumas“, ne kitaip :)… Civilizuotoje šalyje tai vieno teismo sprendimas elementariai logiškai būtu pakeistas – jei jau gali globoti (atstovauti visą laiką visame kame), tai vansi ir, tame tarpe, porą valandų teisme, taip pat, savaime suprantama. Arba jei negali atstovauti teisme, nes krenta netiesioginis įtarimų šešėlis – tai jau apie globą net kalbos nebūtu… O pas mūs – ne :) -ckant „lietuviškas teisingumas“… – čia, turbūt, panašiai kaip kad pavogti 50 litų – negalima, o 5 milijonus prašau – jau nenusikaltimas…ar ne ?… „teisingumą“ juk vykdo teismai ?… nu va… – teisėjas „kondraškinas“ nusprendė, kad balta, o „nekroškinas“ kad juoda… ir psio :)…šventa… – du teismai, du „teisingumai“… O toliau, matyt, priklausomai nuo kišenės turinio – jei turi daugiau, tai „teisingumą“ gali pasirinkti, jei ne – tai tau jį parinks…
      … Patogu ar ne ?… tereikia, kad valstybėje būtų pakankamas skaičius avinų, kurie aklai pasitikėtu ir garsiai bliautu -„teeeei-sinnngumą vyyy-kdo teee-ismai… bėėėė“…
      … Ir tuomet gali valdyti tokią šalį kaip nori – avinų dauguma nė nebandys kvescionuoti tavo veiksmų – visai kaip sovietų armijoje – „если командир не прав – смотри в устав, а в уставе написанно что коамандир всегда прав“… ir tuomet gali pasitelkęs policiją brutaliai pažeidinėti žmonių teises ir netgi leistis filmuojamas – ir vistiek niekas neįrodys kad elgeisi neteisėtai kai avinų dauguma garsiai bliaus – „aaaants-tolė vyyykdo teeeeismo sprendiimąąą… bėėėė“…“teeeisinguuumas trumfuooooja…bėėė“…
      … Ir tiems avinams jokie įrodymai net nebus įdomus – filmuota, įrašyta – nesvarbu… – policija jiems pasakė, kad smurto nebuvo – vansi nebuvo…šventa :)

      …Dabartinį šios avinų šalies teisingumą galima pailiustruoti senu anekdotu:
      …eina kartą sekmadienį žydelis gatve, žiūri – rublis guli…reiktu pasilenkt ir pakelt, bet gi tai darbas – o dirbti sekmadienį nevalia. Nusprendė pagalbos prašyti Dievo (alia lietuviško „teisingumo“). Pasimeldė kiek… na ir nusprendė, kad Dievas padėjo – žodžiu visur sekmadienis, o apie žydelį metro spinduliu – penktadienis…

      …tereikia surasti kam melstis…

     • Valentinas

      Tavo atvejis sunkus, patarčiau kreiptis į specialistą. Kiek galiu spręsti iš simptomatikos (tau atrodo, kad tave puola pedofilų klanas), greičiausiai tave kankina sunki paranojos forma. Iš ligonių šaipytis negalima todėl nuoširdžiai raginu kreiptis į specialistą, kuris tau pateiktų tikslesnę informaciją ir parinktų gydymą. Kiek žinau, gydymas yra ilgas, sunkus ir nevisada sėkmingas, bet neprarask vilties.

 • Fredis*

  Grupės žmonių aktyvi saviraiška ir besiformuojantis aiškesnius kontūrus įgaunantis visuomeninis judėjimas niekaip nevaržo kitų žmonių laisvių ir teisių. Kontorose sėdintys vidutiniai vadybininkai neturėtų jaustis nepatogiai ir nejaukiai, tiesiog gatvėse ir aikštėse atsirado daugiau spalvų, klegesio ir tiesos ieškojimo (kaip kokio paparčio žiedo). Ar tai blogai? Žinoma, kad gerai. Mitinguotojai, šiaip sunerimę ir susirūpinę žmonės stiprina Prezidento instituciją, nes mano, kad Tiesa yra kažkur šaliai, gal net S.Daukanto aikštėje. Prezidentės vietoj liepčiau įsakyti kasnakt neplauti grindinio, ant kurio kasdien didelėmis raidėmis dailininkas užrašo žodį TIESOS, o jeigu jos Ekscelencija ateitų ir kiekvienam žmogui paspaustų ranką, tai gal net taptų žmonių širdžių Prezidente. Veiksmas atrodo nesudėtingas, bet įgimtas(?) neryžtingumas ir drovumas neleidžia atlikti būtinų politinių darbų.
  http://www.alfa.lt/straipsnis/14625199/Aikstes.kronika=2012-05-24_13-23/

 • Taškas
 • Taškas

  Total brutal, fas!!!

  http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/komentarai/rimvydas-valatka-teisingumo-apastalai-500-221309

  Matyt, apie kitus kitaip mąstančius disidentus- niekadėjus – abu Landsbergius, Motieką, Sadūnaitę, Patacką, Gajauskaitę tęsinyje.

  • suomis

   Neužmirškite, kad šitas šizofrenikas įsivaizduoja esąs dievo balsas.
   :DDDDDDD
   Žmogelis pateikia norimą už esamą.

 • Rytis I

  Uch, kiek čia priputota :) Sprendžiant pagal rekordiškąi didėjantį komentarų kiekį tema lieka viena labiausiai jaudinančių šiuolaikę visuomenę. Mane kartais taip pat. Tiesa, eilinį sykį greičiau stebina bei jaudina pati prokuratūra, nes siekdama panaikinti Venckienės imunitetą jai inkriminuoja daug daug visko, bet dėl pagrindinio dalyko, kas gal net padėtų tašką šioje istorijoje – bedrininkavimą bei nepranešimą apie planuojamą nusikaltimą – kaltinimai vis dar neteikiami:
  „Prokuratūra taip pat renka duomenis, ar N. Venckienė nebuvo bendrininkė rengiant žudynes Kaune, kurių metu jos brolis Drąsius Kedys nušovė J. Furmanavičių ir Violetą Naruševičienę“

  Kiek tuos „duomenis“ dar galima rinkti? Skaitome to pačio visada teismo sprendimus vykdančio lietryčio straipsnį, pavadinimu „Teismas mano, kad D. Kedį galima teisti po mirties, prokuratūra nežino kaip“. Iš jo sužinome, kad teisėjų ir prokurorų nuomonė kardinaliai skiriasi ir anieji mano, kad norint perduoti nužudymo bylą į teismą, reikia kažkam pareikšti įtarimus, o bet tokio nebėra gyvųjų tarpe… Bet jos pačios duomenimis juk teisėja padėjo Kedžiui ruošti dokumentus, artimai bedravo, reiškia ir bendrininkavo laikotarpyje prieš žudymą. Nejau tai ne pagrindas pateikti bent įtarimus ir galų gale perduoti visą nužudymo bylą į teismą? O gal šito prokuratūra labai nenori?..
  Nuoroda į straipsnį, kursai sukėlė man tiek pamąstymų :)
  http://www.lrytas.lt/-13341578711333543623-teismas-mano-kad-d-kedį-galima-teisti-po-mirties-prokuratūra-nežino-kaip.htm

  • Andrius

   …generaline „pedofilatura“ prisieme Teismo funkcijas ir paskelbe Kedi zudiku :)… Kitose bylose tik reiksdavo itarimus, o sioje vieninteleje atliko iskart ir teismo funkcijas – ir irgi visiskai atsitiktinai :)… na kartais taip buna – galejo kokioj kitoj pvz. Matuzo, bet atsitiktinai be teismo nuteise sitoj :)

   P.s. Valy ?:) zmoniu nejuokink… geriau jau uzsiimtum komentaru rasymu internete kaip tavo zmonele, cirku nekresdamas…

 • Rytis I

  Vinokuras savo bloge eilinį sykį žybtelėjo įžvalgomis: „N. Venckienės reikalavimas transliuoti vaiko perdavimą teisėtai motinai – nusikaltimas žmoniškumui“
  Paklusnūs piliečiai, teisingai suprantantys teismo bei valdžios sprendimus, turėtų didžiuotis savo ideologais. O anksčiau net būdavo toks punktas charakteristikoje – „teisingai supranta partijos liniją“… Arba ne, bet tada ir charakteristikos nereikėdavo.

  • romas

   Atrodo, kad charakteristikose rašydavo taip: politiškai išprusęs, moraliai atsparus (политически грамотный, морально устойчив).

 • Rytis I

  Ir taip. Čia žiūrint kokia charakteristika ir kiek metų atgal bandytume sukti :)
  Partinėse charakteristikose, be kurios karjerai blogai, nepamiršdavo beje paminėti pvz. ir taip:
  “Тов. Валёнис А. А. политически грамотен. Много усилии прилагает изучению первоисточников марксизма-ленинизма. Предан идеалам партии.“
  (Valionis A.A. politiškai sąmoningas. Skiria daug pastangų marksizmo-leninizmo veikalų studijavimui. Ištikimas partijos idealams.)
  Arba taip:
  “По характеру общительный, спокойный, вежливый. Морально устойчив. Не болтлив. Здоровье хорошее. Политику КПСС понимает правильно. В быту ведёт себя скромно“ (Draugiškas, ramus, mandagus. Moraliai atsparus. Ne plepus. Sveikata gera. TSKP politiką supranta teisingai. Buityje kuklus.) – kgbveikla.lt

 • Fredis*

  Valstybėse yra nerašyta taisyklė, kad jeigu pasikėsinama į teisėsaugą – reaguojama žiauriai ir negailestingai. Kai į kelių eismo įvykį patenka policijos ekipažas – į pakalbą atlekia penki-šeši kolegų ekipažai, kaltininkas nustatomas greitai, bauda išrašoma maksimali, kad kitą kartą žinotų su kuo turi reikalų. JAV sustabdžius kelyje automobilį vairuotojas turi laikyti rankas ant vairo, nes kitaip rizikuoja gauti kulką į galvą.
  Analogiška situacija yra nužudžius teisėją Kaune. Nusikaltėlis yra beveik nustatytas, tik nenuteistas, nuteisti jo jau neįmanoma, todėl labai brutualiu būdu (benzino pjūklais, blokuojamais keliais Kauno priemiestyje ir sutrauktomis virš 200 policininkų pajėgomis, taip pat teisinėmis priemonėmis (bylos N.Venckienei)) triuškinama visa įtariamojo nusikaltimu aplinka, žmonės velkami iš savo namų, suimami, basi turi blaškytis po policijos komisariatą ir aiškinti, kad nori grįžti namo, yra nekalti.
  Man šioje dramoje man yra nuostabus ir netikėtas tik vienas dalykas: liberalusis „talibanas“ susikeitė vietomis su konsertvatyviuoju „talibanu“. Pagal visas taisykles liberalioji publika turėjo visa gerkle rėkti, šaukti, rašyti raštus į tarptautines žmogaus teises ginančias organizacijas ir ginti paprastus žmones nuo grubios valstybės prievartos, kurie nesavanaudiškai, stropiai ir su meile globojo mergaitę. Globa buvo priskirta valstybės, tačiau vėliau buvo apsižiūrėta, kad globa yra kliuvinys baudžiamąjai operacijai. Valdžios išskaidymas, vertikalės nebuvimas, nesukoncentravimas vienose rankose (demokratija jau gerokai pažengusi) apsunkino baudžiamosios operacijos vykdymą.
  L.Donskis šioje situacijoe liko teisus ir neapsiriko, kiti save vadinatys liberalais, – apsižioplino. Dar nevėlu pakeisti savo nuostatas, kam nepasitaiko apsirikti.

  • Rytis I

   Sakyčiau, šioje istorijoje buvo ne vienas „apsivertimas“. Neveltui turbūt Auksinis čia kažkur mena apie Amerikos operaciją prieš teroristą Nr.1. Operacija prieš jį nebuvo ligitimyvi, apie tai niekas net negalvojo (vyko svetimoje teritorijoje) – pagrindinė užduotis buvo sunaikinti konkretų Osama bin Mohammed bin Awad bin Ladeną.
   Taip ir Garliavoje – tie, kas tiek visam „talibanui“ pūtė arabus apie teisinės valstybės priedermę laikytis įstatymo bei visokių ten žmogaus teisių, paskutiniu momentu įvykdė vieną konkrečią vaiko paėmimo operaciją bet kokiomis priemonėmis. Jei kokią močiutę tuo metu ištiktų infarktas, tai būtų priskirta nenumatytoms karinės operacijos aukoms. Nedidelis o-bin-ladenas Lietuvoje.

  • Valentinas

   Fredi, sąmoningai ar ne bet klaidini ir meluoji. Visų pirma nėra jokio liberalaus Talibano. Jis neįmanomas pagal apibrėžimą. Antra, Liberalizmas nėra prieš valstybės kišimąsi iš principo, bet atvirkščiai – liberalai iš valstybės tikisi lygių ir teisingų žaidimo taisyklių užtikrinimo, esant reikalui panaudojant ir prievartos mechanizmus. Garliavos atveju, kai kedofilų klanas užgrobė Kedytę ir pažeidė jos esminę teisę – gyventi su motina, nesugebėjimas užtikrinti tą teisę buvo esminis iššūkis pamatinėms valstybės funkcijoms. Jeigu valstybė nesugeba apginti mažos mergaitės ir užtikrinti, kad ji gyventų su motima, kaip galima tikėtis, kad valstybė apgins laisvų piliečių teisę į kūrybinę saviraišką. Todėl ciniška teigti, kad Garliavos išlaisvinimo operacija buvo grubus valstybės kišimasis į privatų žmonių gyvenimą. Grubu buvo pastatyti Kedytę prie durų ir šantažuoti policiją galimu pakenkimu jai, t.y. naudoti mažametį vaiką kaip skydą. Grubu buvo versti ją stebėti tai. Grubu buvo užsibarikaduoti ir apskritai neįleisti jos. Grubu buvo surinkti kedofilų armiją prie namų, kurios vieninintelis tikslas buvo „neatiduosime mergaitės pedofilų klanui“ ir panaudoti tą armiją priešinantis pareigūnams. Visa tai buvo labai grubu. Policininkų veiksmai, savo ruožtu, buvo labai santūrūs, išlaikyti ir profesionalūs. Prievartos panaudota lygiai tiek kiek reikėjo. Jei nebūtų prie namų kedofilų armijos, nebūtų reikėję virš dviejų šimtų pareigūnų. Jei Venskienė nebūtų užsidariusi ir atsisakiusi atidaryti, nebūtų reikėję pašalinti kliūtis. Baisiausia kas dabar gali įvykti, politinis susidorojimas su pareigūnais profesionaliai atlikusiais savo pareigą. Jei taip įvyks, nebeverta tikėtis, kad pareigūnai kada nors apskritai vykdys pareigą, o ne politikų nurodymus. Todėl, Fredi, pasidžiauk, kad Kedytė pagaliau gyvena su motina, kad joms sekasi neblogai, kad greitai turės ir pinigų šiek tiek, kai Venskienė sumokės 27 000 lt už teismo sprendimo nevykdymą ir kad ši istorija, nepaisant kedofilų pasipriešinimo greitai baigsis laimingai.

   • Rytis I

    Valentinas rašo: „…kai kedofilų klanas užgrobė Kedytę…“
    Visdėlto atkreiptinas dėmesys ir į teismų sprendimų chronologiją, kurie nepatvirtina „kedofilų užgrobimo“ fakto, viskas berods buvo padaryta teisėtai. Iš tos pačios Stankūnaitės puslapio:

    „1. L. Stankūnaitė 2008-03-19 pasirašo taikos sutartį su D. Kedžiu, dėl dukros gyvenamosios vietos nustatymo su tėvu. Gyvenamoji mergaitės vieta nustatoma kartu tėvu D. Kedžiu. (Atkreiptinas dėmesys, kad pasirašant taikos sutartį L. Stankūnaitė buvo be advokato iki galo nesuprato pasirašomos taikos sutarties sąlygų.)
    2. L. Stankūnaitė 2008-03-19 su atskiru skundu kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su prašymu panaikinti 2008-03-19 nutartį civilinėje byloje ir atsisakyti priimti pateiktą taikos sutartį, kaip sudarytą apgaulės ir suklydimo įtakoje bei pažeidžiančią vaiko teises.
    3. 2008-05-30 Vilniaus apygardos teismas nutartimi nutarė: Vilniaus m. 1 apylinkės teismo 2008-03-19 nutartį palikti nepakeistą. Ir gyvenamąją mergaitės vietą palikti su tėvu, kaip ir buvo nustatyta 2008-03-19 taikos sutartimis tarp tėvo D. Kedžio ir motinos L. Stankūnaitės.“

    • Ryti, tie teismai kurie priėmė sprendimą palikti vaiko gyvenamąją vietą su tėvu buvo užgrobti kedofilų klano. O klano vadė savo įtaka panaudojo tam, kad pasidarytų vadė ir, kad violetinis gaivalas išsilietų į gatves ir šaligatvius taip paliesdami visus kurie šlaistosi palei tvoras. Na ir t.t.

     .. jeigu sąžiningai neatsibodo aršiausiems kedofobams ką nors įrodinėti?

    • Valentinas

     Ryti, Kedytės pagrobimas įvyko, kai Venskienė nusprendė neperduoti jos Stankūnaitei išsigalvodama kvailas priežastis „mergaitė nenori“.

     • Rytis I

      Nesiginčysiu, net jei tai būtų buvę žalieji žmogeliukai.

     • o aš galvojau, kad teta nusprendė apsaugoti pagrindinį liudininką ir nukentėjusį nuo asmens prieš kurį liudijo. Nors nesiginčysiu, kaip parodė paskutiniai įvykiai tai tikrai buvo kvaila. Bandyti apsaugoti.

   • romas

    Meluoti galima tik sąmoningai. Nesąmoningai galima klysti. Daugelis puikiai žino, kad Talibanas yra Afganistane. Tačiau šiuo atveju Fredis, ko gero, ėmėsi literatūrinių priemonių, todėl reiktų vertinti ne atitikimą tiesai, o teksto estetiką ;)

    • suomis

     romai, ne visada, nesąmoningai galima klysti. Retkarčiais galima ir nesąmoningai meluoti, meluojant sau. O iš to kyla visos mūsų bėdos.

     • romas

      Melavimas – sąmoningas veiksmas.

     • suomis

      O apsigaudinėjimas?

   • Valentinai,

    „Niekinamas etiketes „apsėstieji“, „violetiniai isterikai“, „patvoriniai“, „gauja“ jiems kabinantieji dažniausiai yra gerai visuomenėje įsitvirtinę, stabilias ir nemažas pajamas turintys 25-45 metų asmenys. Šie žmonės bijo bet kokių visuomenės sukrėtimų, kurie reikštų nesaugumą, statuso išjudinimą, neaiškią ateitį. Jie neabejoja savaime suprantama socialine sankloda, galios institucijų stabilumu, įprastomis bendrabūvio schemomis“ T.Viluckas (šaltinis: http://www.lzinios.lt/Komentarai-ir-debatai/Ne-kalbekime-apie-Garliava)

    • Valentinas

     Regi,

     Žmonių maustymas ir menkinimas yra daugialypis, pasireiškiantis įvairiose srityse ir įvairiais būdais. Kada atsirado istorija, leidžianti visą sudėtingą patirtį apibendrinti labai paprastai, šimtąkart pagrįstas pasipiktinimas buvo suvestas į slaptažodį „pedofilų klanas“. Labai trumpai, aiškiai ir įtaigiai. Savo beteisiškumą ir nebaudžiamą valdžios savivaliavimą patiriantys žmonės susitapatino su skriaudžiamu vaiku (šia prasme nesvarbu, ar tikrai tą vaiką skriaudė, nes jam buvo priskirta rolė įkūnyti bendrą visuomenės būseną). Valdžia buvo įkūnyta į galingus dėdes, kurie nebaudžiami gali daryti ką nori su vaiku, nes yra aukščiau įstatymų ir palaiko vienas kitą, kontroliuodami bet kokią situaciją.“

     http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/rbogdanas-pedofilija-tik-slaptazodis.d?id=58787745

     • GIGA

      Puikūs žodžiai,Valentinai.Džiugu,kad pagaliau pritariate,jog anot pačio „kedofilai“,tai valdžios savivaliavimą patiriantys,patyrę žmonės,susitapatinę su skriaudžiamu vaiku.Ir kas toliau? Toliau kęsti savivaliavimą ar bandyti ką pakeist?

 • Taškas
 • Taškas

  Pasirodo, A.Račas net ir daug žinodamas, abejoja, bet žino kaip elgtis.
  Tiesa, stebisi V.Landsbergiu:

  http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/komentarai/arturas-racas-sudetingai-paprasta-pasitiketi-valstybe-500-221310

  • suomis

   Na, Račas linkęs pasitikėti o Kuolys nepasitiki ir kas iš to? Kiekvienas renkasi pagal save. Yra kelias ir vieni keliauja į vieną pusę, kiti į kitą. Žiūrėsim kur jie nuves. Faktas tas, kad nuo šiol yra dvi Lietuvos einančios skirtingais keliais.

  • Rytis I

   Nežinau, kuom čia labai stebėtis. Vieni nesusitaiko vieną sykį – prie rinkiminės urnos – kiti siekia kitokių nesusitaikymo bei protesto demokratijos sąlygomis galimų formų. Nėra duomenų, kaip balsuoja Landsbergis, todėl sunku teigti, kokiu lygiu jis yra „prisitaikėlis“.

 • Neabejingas

  Gaila Račo, nes eina ciniško valstybininko Valatkos pėdelėmis…
  Teisingumas, padorumas, tiesa jam darosi ,,dzin,, ,kaip ir ,,K.tiesos“ buvusiam žiburiui… Ir smurto valstybės vardu prieš piliečius ir prieš mergaitę ,,nepamatė“..O gal net ,kaip gestapininkė Žiobienė apsiverkė iš sadistinio džiaugsmo stebėdamą ,,angelų sargų“ ivykdytą smurtą Klonio gatvėje…
  Leo klausimu Račas nepadlaižiavo valdžiai, o dabar į vieną dūdą su ,,lovio “ partijų vedliais pučia..Seimo frakcijų vedliai ( vieni iš pagrindinių loviažmogių ) uždraudė frakcijų nariams balsuoti už komisijos dėl prievartos Garliavoje…
  Račas turėtų jiems,Kryževičiui, Kondratjevui, Skverneliui ir Ko viešai padėkoti ir kolegiškai patapšnoti Užkalniui per petį…:) Juk abu regis ploja katučių lietuviškojo Omono desanto žvėrims, plėšiusiems trispalves, daužiusiems piliečius , purškusiems dujas ir kitaip ,,meiliai“ pavaišinusius piliečius Garliavoje…
  Račai , ar dar žemiau bekrisi?? Matyt, nebe, nes jau guli paslikas …

  • mielas Neabejingas, kad ir kiek krisčiau, tamstos dundukiškumoo ir bukumo lygio niekaip nepasieksiu. Ir tuo labai džiaugiuosi.

 • Mirtis PEDOFILAMS

  Už mažą bejęgę Kedytės širdelę.
  Gegužės 17 dienai atminti.
  -Manęs neplėškit iš gimtų namų!
  -Padėkit, žmonės! Gelbėki, dangau!
  -Aš taip mažai šioj žemėj gyvenau,
  Už ką man smurto, prievartos tiek daug?
  Aptemo saulė. Dūžtantys stiklai.
  Pataikė tiesiai į mažytę mano širdį.
  O Viešpatie! Juodieji vabalai.
  Tą siaubo rytą mano šauksmo neišgirdo.
  Ligi dantų ginkluota šunauja
  Iš pasalų širdin mažytėn smogė.
  Lyg kraujo išbadėjusi ruja –
  Prieš vieną mažą ir bejėgį vaiką.
  Išniekinta trispalvė Lietuvos –
  Raudojo nevilty širdis mažylės.
  O kaip,o kaip mums Laisvę atkovot?
  O gal vergais vėl mirsim parklupdyti?
  Ne svetimi šie brolžudžiai – SAVI,
  Ant skydų jų – tik apgaulingi vyčiai.
  Jie tarsi kobros – amžinai gyvi –
  Išdresuoti stalino šunyčiai.
  O kas, o kas išniekintų paklaus,
  Kaip mes – beginkliai gynėmės nuo smūgių???
  Lyg partizanai pokario baisaus –
  Raudono teroro mes nepabūgom…

  • Valentinas

   Ačiū, labai juokinga.

 • Skaitau jūsų straipsnį ir nebesuprantu.
  Pats teigiate kad nepritariate ar abejojate teismo sprendimo teisingumu „Net tada, kai jie kam nors (ar net man pačiai) atrodo ne visiškai teisingi.“
  O jei ir prezidentei kyla klausimų ? O gal ji žino daugiau nei jūs ir man atrodo visai normalu jei norima išsiaiškinti ar viskas teisėtai. Ar nenormalu ?

  Susidaro galbūt klaidingas įspūdis, kad jūs asmeniškai griežiate dantį ant D. Grybauskaitės ir nebegalite nešališkai vertinti jos priimtų sprendimų.

  O gal jūsų tikrieji tikslai šie: http://www.lrprezidentas.lt/lt/node/412

 • Neabejingas

  Mielas Artūrai,:)
  Jūs ,,superintelektualiai“ :)vietoje argumentų panaudojęs ,,dundukiškumo“ ir ,,bukumo“‘ epitetus tik patvirtinote mano spėjimą apie Jūsų pasliką ,,poziciją“.
  Leo klausimu tamsta vadovavotės savo galva ir moralia pozicija ir elgėtės kaip garbingas nonkonformistas. O dabar , net pamatęs,kaip Leo aferos dalyviai liko nenubausti ir gerai pasipelnė ( su GP ,prezidentės ir visų valstybinių institucijų palaiminimu..), tamsta kviečiate ,, pasitikėti šiomis pūvančiomis,visuomenės nekontroliuojamomis institucijomis…
  Ar patapote per kelis metus aklu krikščioniu ar su nauda sau įsėdote į oligarchinės ,,valdomos demokartijos “ santvarkos vežimą ir kviečiate pasitikėti institucijomis ,kurios aptarnauja klanus ir oligarchines grupes bei ,,lovio partijų“ viršūnėles..
  Nuo kada intelektualus žmogus pradeda kaip klebonas raginti tikėti ,,valdomos demokratijos“ sistema , užuot argumnentuotai,kaip V.Radžvilas,V.Rubavičius ar V.Daujotis ir Ko nuimti kaukę santvarkai, stulbinančiais tempais žlugdančią valstybę ir vejančią milijonus lauk arba verčiančią tapti konfomistais ir sielos baudžiaunininkais..Melas, aferos, savų sodinimas į postus, paprastų piliečių niekinimas ir naujų aferų už mūsų pinigus stūmimas (VAE…)-toks esamos santvarkos veidas,kuriuo lyg musulmonų mula raginate tikėti…
  Visgi, iš Leo patirties išeinant, dar turiu vilties, kad bent ant kelių atsistosite,o tada iki stačio,oraus ,demokratiškam žmogui derANČIOS POZICIJOS NEBETOLI…:)
  PASKAITYKITE EKS.PROKURORO S.Stulpino argunentuotus analitinius tekstus pradžiai , o tada gal vietoje tikėjimo ,,supuvusia sistema „ateis pasitikėjimas sveiku protu.
  Ar žinote ,kad JAV ,išskyrus AT, visi teisėsaugos pereigūnai yra renkami, tad jais amerikiečiai bent pasitiki ir sistema dirba jiems ir teisingumui..
  Tamsta siūlote pasitikėti vėtrunge Valiu, savimyla ir melage, baukščia ,su X skeletų spintoje prezidente? Prezidente,kuri nuo laisvoje šalyje(JAV) bėga pro konteinerius nuo nuo tautiečių lyg žiurkė, nes šalia nėra lietuviško omono galybės , tik civilizuota policija.Raginate pasitikėti vidutinybe ir niekšeliu Kryževičiumi, kuris jau norodė savo teisinės imperijos(vertikalės baudžiauninkams..) pavaldiniams kokie turi būti sprendimai reikiamose bylose….
  Gal visgi grižkite, gerb.Artūrai, į garbingam intelektualui deramą moralią poziciją, kurią užimdamas Leo istorijoje užsitarnavote dorų piliečių pagarbą…:)
  Su viltimi…

 • Genijus

  Būtų gerai, jei dar čia truputį pasipliektumėte. Nebedaug trūksta iki labiausiai komentuojamos temos…

 • Genijus

  Vakar besivažinėdamas dviračiu po vakarinį Vilnių prisiminiau, kad Venckienės rėmėjai puldinėjo Prezidentūrą. Tai nusprendžiau užsukti į Daukanto aikštę, paveizėti, ar jie ten dar tebešurmuliuoja.
  Akurat: tvorelė apkabinėta plakatais, tame tarpe angliškais. Ir stovėjo būrelis žmonių, kokie 20 ar 30.
  Tai kažkokia moteriškė pamokslininko balsu dėstė rūsčias tiesas, kurių nelabai girdėjau, nes bijojau artintis :) O po to visi uždainavo kažką…
  Žodžiu, vaizdelis pakankamai graudus, reikia pripažinti.

 • Fredis*

  Prezidentės žodis virto kūnu, va kas yra tikrieji ir nuoseklieji Prezidentės šalininkai: http://www.alfa.lt/straipsnis/14685191/Sudaryta.visuomenine.komisija.ivykiams.Garliavoje.istirti=2012-06-01_09-35/

  • romas

   Nieko jiems nesigaus. Komisija neturės teisės susipažinti nei su ikiteisminio tyrimo medžiaga, nei su valstybės paslaptimis. Būdami teisininkais, komisijos nariai tai puikiai supranta. Ko gero tikslas yra milicininkams patrukdyti gražiems atrodyti prieš rinkimus, nervus truputį pagadinti.

   • Fredis*

    Valstybė įsigiojo ilgalaikę bėdą Kuolio, Jakimavičiaus, Puteikio ir Zitos Šličytės asmenyse. Bielinio gėdinimai, kad jie yra liguisti – nepadeda. Naglis su Dariumi nereguoja ir viskas…
    Gal tikrai juos reikia išsiųsti į gydymo įstaigą, kaip suformulavo klausimą 15min.lt?

    • romas

     Pats laikas kitai pusei būtų vėl prisiminti Bražuolę, Abromavičių ir sugrįžti prie svarstymų, ar Tėvynės sąjunga nėra teroristinė organizacija (talibanas).

     • Fredis*

      Jau seniai pasakyta, kad tai terositinė partija. Dabar takoskyra yra kita – kas UŽ ir kas prieš AE. Aš iš karto sakau, kad aš esu už AE ir jeigu mano apygardoje balotiruotųsi V.Abramikienė – net nedvejodamas už ją balsuočiau.

     • romas

      Gal tik Roko apygardoje bus paranku apie AE naudą kalbėti. Kitose apygardose svarbiau bus žmogaus teisės, pagarba piliečiui ir minimalus atlyginimas.

     • romas

      Tiesa, galima pakalbėti ir apie Snore prarastų indėlių gražinimą.

     • Fredis*

      D.Stanciko interviu alfoje neblogas, tik dėl Roko nesąmonę pasakė.

   • Rytis I

    „Nieko jiems nesigaus. Komisija neturės teisės susipažinti nei su ikiteisminio tyrimo medžiaga, nei su valstybės paslaptimis“. – na, parlamentarams berods irgi špygą parodė, tad čia sunkiau bus net nei su VSD pažymomis. Vaiko paėmimo operacija – vastybinė paslaptis?

    • Taškas

     Būtent. Anot ten reikšmingo komentatoriaus.

  • Taškas

   Kokie mes apgailėtini, deja. Mus jau lenkia rusai.

   Įdedu trijų min. video apie DABAR Maskvoje vykstančią TARPTAUTINĘ kovos su vaikų pornografija konferenciją.
   Dalyvauja 27 šalys, manoma, kad vaikų pornografija užima trečią (po prekybos ginklais ir narkotikais) vietą – pelnas virš 10 milijardų USD, ieškoma ir atrandama būdų, kaip efektyviai kovoti…

   Manau, tarp dalyvių iš 27 pasaulio šalių Lietuvos atstovų nėra (fi, Maskva, ruseliai…)

   Manau, kad ši konferencija – nežinoma ir mūsų naujienų agentūrai- BNS.

   Gėda ir apgailėtina, pone BNS direktoriau A.Račai :

   http://www.vesti.ru/only_video.html?vid=423485

   • Rytis I

    Na, dėl „tarptautinės“ Vesti gal ir „užturbino“, berods pakvietė ambasadų atstovus į VRM parodyti kažkokias savo super-duper technologijas… Arba čia kokia tai painiava:
    http://www.mvd.ru/news/show_106893/

    • Taškas

     Mėgsta RU pasigirti, tas tai taip.

     Betgi žinoma – jų hakeriai ne patys silpniausi. Gal jų VRM valdyba „K“ pakabino vieną kitą asą ir taip sugebėjo įlisti į uždarus (gal net slaptus) peer-to-peer tipo tinklus.

     Vienžo, kažką daro, na tegu – pasigiria.
     Mes gi – totaliai neigiam – jokių pedofilų tinklų mūsuose nebėr ir viskas. Pas latvius buvo, gal kitur dar, tik ne pas mus.

  • Rytis I

   Kas daryti, kolei tautos rinktieji užimti sekančiais rinkimais, kažkas juk turi perimti kasdienių rūpesčių naštą.

 • „..valstybė poniai L. Stankūnaitei, kaip suprantu, jau ne vienerius metus yra sudariusi išskirtines sąlygas: 3 kambarių butas su prabangiu apstatymu ir vidiniu kiemu, nemokamas maitinimas, drabužiai, kosmetika, dabar jau ir filmavimo kameros, ir, žinoma, apsauga, transportas – žodžiu, tikras komunizmas. Seime, tai išgirdus, plojama katučių ir niekam nekyla elementarus klausimas – už kokius tos ponios nuopelnus šiais pasaulinės krizės laikais toks dėmesys? Juk dar gyvi disidentai ar partizanai, Vyčio kryžiaus ordininkai, rūsiuose prakalėję dešimtmečius už mūsų visų laisvę ir geresnį gyvenimą, daužyti ir kankinti, net negali svajoti apie tokį valstybės teisingumą. Kodėl tokie išskirtinumai vienai moteriai, jei tai tik paprasta, kaip teigiama byla, už kurios niekas daugiau neslypi, tik vienos šeimos ambicijos negrąžinti motinai vaiko?“ D.Stancikas (šaltinis: http://www.alfa.lt/straipsnis/14687699/Pasitraukes.Degutienes.patarejas.Stancikas..sturmas.Garliavoje..besirde.politine.kvailyste=2012-06-01_12-14/)

  matyt teisinės valstybės pagrindų apsaugai geriau negailėti..

 • Pasirodė įdomu:

  „Visuotinė neapykanta “pedofilams” savo radikalumu, fundamentalumu ir absurdiškumu primena bet kurį radikalų fundamentalistinį judėjimą: islamistus, baskų separatistus, ku klu klaną ir t.t. Šūkiai skirtingi, bet pamatinė motyvacija, viską valdanti neapykanta ir įsitikinimas savo teise vykdyti teisingumą yra praktiškai identiški. Lietuvoje panašus neapykantos paūmėjimas paskutinį kartą įvyko prieš pat karą, kai dabartinių violetinių ideologiniai tėvai išžudė beveik visus Lietuvos žydus. Būk atsargus, jie pakars ir tave jei pasirodysi nepakankamai violetinis ir nepakankamai radikalus“ Valentinas

  ir

  „Tavo atvejis sunkus, patarčiau kreiptis į specialistą. Kiek galiu spręsti iš simptomatikos (tau atrodo, kad tave puola pedofilų klanas), greičiausiai tave kankina sunki paranojos forma. Iš ligonių šaipytis negalima todėl nuoširdžiai raginu kreiptis į specialistą, kuris tau pateiktų tikslesnę informaciją ir parinktų gydymą. Kiek žinau, gydymas yra ilgas, sunkus ir nevisada sėkmingas, bet neprarask vilties“ Valentinas

 • leokadija
 • Taškas

  ILIUSTRACIJA temai (ir ne tik šiai):

  http://pix.avaxnews.com/avaxnews/8d/77/0000778d_medium.jpeg

  Satirical Art of Pawel Kuczynski

 • Šiandien vyriausybė priėmė sprendimą:

  http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/vyriausybe-patvirtino-kur-iu-nerijos-nacionalinio-parko-tvarkymo-plana-430868#axzz1x1BJyP00

  Prezidentė reikalaus tyrimo?

  Greičiausiai ne. O aš pagalvojau, kad šiandien D.Grybauskaitė lengviau atsikvėps ir pasakys: na štai, matote, Lietuva yra teisinė valstybė ir teismų sprendimai turi būti vykdomi. Net tada, kai jie kam nors (ar net man pačiai) atrodo ne visiškai teisingi. Todėl LR vyriausybė atsisakė patvirtinti Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) tvarkymo planą…

 • Gal jau tada, kad visai linksmai piliečius viskas atrodytų, vadovaujantis nauju patvirtintu Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) tvarkymo planu, šalia (ne)teisėtai pastatytų pastatų tegu būna suformuojama nauja gatvė ir pavadinama Klonio gatve.

  Kodėl gi ne?

  Rašykit laiškus – Klonio g. Preila, Neringa.

  Gal dar žiūrėk bus paimta visuomenės naudoms. Įkurs kokius nors vyriausybinius poilsio namelius.. Ilsėsis premjerai, teisingumo ministrai ir šiaip Konstitucijos garantai.

  • suomis

   Ten ne Klonio gatvė o Durniškės. :DDD

   • Na kodėl. Mano mintis tame, kad valdžia (plačiąja prasme) formuoja nauja Klonio g. kitoje vietoje. Nepaklusnumo teismo sprendimams, įstatymams, apskritai teisinės valstybės pagrindams židinį. Sąmoningai tą daro. Tie suknisti namukai brangesni už tai kas dabar vyksta visuomenėje dėl vieno (dviejų) vaikų istorijos.

    Aš vis manau, kur visi tie kurie šaukė, kad teismo sprendimus reikia vykdyti. Ir jeigu vaiko grąžinimo klausimas aš manau labai abejotinas, tai aukščiausio teismo sprendimas daugiau negu pagrįstas. Ir čia atsiranda viena paradoksali mintis. Reikia gerbti ir vykdyti ne teismo sprendimus, o Valdžios sprendimus. Premjeras parodė, kad už aukščiausią teismą yra aukštesnė valdžia kuri nurodys ką ir kaip reikia daryti.

    • romas

     Preiloje durnumas tame, kad reikia nukentėjusiam pačiam teks įvykdyti teismo sprendimą ir dėl to dar kartą nukentėti finansiškai. Man atrodo, kad nėra labai protinga griauti ir to patirti virš 20 mln. nuostolį. Toje vietoje vėl augsiančios pušelės kainuos mums per brangiai. Aš beje, labai smarkiai abejoju teismo sprendimu. Teisininkai nėra visų galų ekspertai. Aišku aš nežinau, bet man atrodo, kad šiuo atveju ekspertinė nuomonė turėjo nemažai įtakos. Tokiu atveju galėjo turėti įtaką tiesiog asmens nuomonė, nepagrįsta visuomenės nuomone. Skaičiau advokato Černiausko straipsnį apie bylą. Kiek supratau, teritorijų tvarkymo dokumentai apskritai buvo ir tebėra netvarkoje. Dramblį irgi gali koks nors ekspertas prilyginti žirafai, bet dramblys niekada nebus žirafa. Jei nebuvo Neringos bendrojo plano parengto kaip priklauso, iš kur kas nors žino, kas Preiloje gali stovėti, o kas ne? Kas apskritai žino visuomenės nuomonę be aptarto su visuomene plano?

     • dzyvai

      Romai, teismo sprendimus irgi priima žmonės. Čia apie žirafos ir dramblio sulyginimą. Tai visuomenė arba sutaria vykdyti teismo sprendimus, arba teismo institucija mūsų šalyje netenka prasmės.

     • Fredis*

      „…bet kurioje sistemoje truputis chaoso yra tobulėjimo variklis ir net sistemos išlikimo garantas. Žiūrėkim, kas lemia evoliuciją, – atsitiktinės mutacijos. Didelė dalis jų yra pražūtingos organizmui, bet kai kurios padeda geriau prisitaikyti ir išlikti. Tuo pačiu organizmas, veikiamas nuolatinių atsitiktinių griaunančių veiksnių, susikuria kovos mechanizmus, tokius kaip, pavyzdžiui, imuninė sistema. Įsivaizduoji, kas būtų, jei visi staiga pradėtų laikytis įstatymų? Vieną dieną atsirastų keliančių klausimą, kam mums reikalinga teisinė sistema. Jei ir neiškeltų, tai teisinė sistema palaipsniui taptų netreniruota ir todėl nepajėgi susigrumti su teisės pažeidėjais, jei tokių staiga atsirastų. Juk neįmanoma sugalvoti bausmių už vagystę, jei nežinai, kas yra vagystė. Ir apskritai – be maištininkų žmonija būtų nepatyrusi socialinio progreso.“ romas

    • Romai, apsispręskime vieną kartą, ar mes vykdome teismo sprendimus ir juos gerbiame, ar mes viską kas nepatogu perkeliame į svarstymų erdvę, pradedame skaičiuoti, vertinti ir po to galvoti ar vykdyti ar nevykdyti, ar apsimoka, ar durna, ar protinga ir t.t.. Tai principų klausimas. Ir tiek.

     • romas

      Teismo sprendimus turime vykdyti. Jei nebus rasta išeičių, reiks įvykdyti ir šį. Nesu teisininkas, bet tarp vyriausybės patarėjų teisininkų yra. Jei jie randa argumentų, kaip kitaip galima išspręsti, ir jei teismas su tokiais argumentais sutiktų, būtų labai gerai mums visiems. Už 20mln. galima labai daug ko naudingo valstybėje nuveikti.
      O kritikuoju, nes manau, kad yra ką kritikuoti.

     • dzyvai

      Tada nesuprantu mūsų teisinės sistemos. Ar galima imituoti susitaikymo procesą, po to, kai galutinis sprendimas yra įsigalėjęs, ir tokiu būdu vilkinti sprendimo įvykdymą? Kartais nieko nėra pastovesnio už laikiną, taigi „taikytis“ dar gali ir 300 metų, kol tos triobos nugrius davę investuotojui grąžą. Manau, šioje byloje, kaip ir kitose, buvo skirtas laikas susitaikyti. Tas laikas praėjo. Dabar atėjo sprendimo įvykdymo metas.

     • Romai, 20 mln. šiuo atveju ne argumentas. 20 mln. turėjo būti įvardinta teisme, ir tie vyriausybės patarėjai turėjo teisines žinias demonstruoti teisme. Jeigu teismas pasakė griauti reiškia griauti. Tai nesvarstoma, o vykdoma. Advokato nuomonės, dar kažkieno turi būti išklausomos teisme, o ne po teismo sprendimo. Mes tokiomis diskusijomis parodome, kad teisminis procesas yra negalutinis. Net po teismo sprendimo priėmimo diskusijos nesibaigia, prasideda skaičiavimai ir t.t. O kas dar blogiau, kažkas sugalvoja kaip nevykdyti teismo sprendimų.

      Garliavos istorija valstybei kainuos tikrai daugiau negu 20 mln. (čia tarp kitko, tikrai ne argumentas).

      Ir dar kart kartojame, Romai, diskusijos vyksta teisme.

     • romas

      Dzyvai, o koks skirtumas būtų teismui, ar pastatas būtų nugriautas ir vėl vietoj jo toks pats pastatytas, ar iš viso būtų nenugriautas? Dabar ruošiamas bendrasis planas, pagal kurį gal būt šie pastatai galėtų stovėti. Valstybė gali užvilkinti griovimą dėl lėšų stygiaus, o paskui, kai bus paruošti projektai, gali išgriauti ką nors dėl vaizdo, o visa kita skaitytųsi pastatyta antrą kartą, panaudojant tas pačias medžiagas. Įstatymai juk leidžia antrinį medžiagų panaudojimą. :) Kai vieną kartą dramblį žirafai prilyginom, galim tokią praktiką tęsti toliau. Kame matote problemą?

     • romas

      Regi, man iš esmės tas pats. Tegul sau griauna. Tačiau jei man tai atrodo kvaila, kas neleidžia man apie tai kalbėti? Aš nekritikuoju teismų kritikų. Gali būti, kad neblizga mūsų teismai daugelyje bylų. Taip pat nesiginčiju su tuo, kad turėti teisinę sistemą yra geriau, nei jos neturėti.

     • dzyvai

      romai, skirtumas turi būti ne teismui, o valstybei. Jeigu bus pakeista žemės paskirtis, ir po to bus iš naujo pastatyti namai, bet tai bus padaryta teisėtomis priemonėmis, ir dėl to valstybė turės 20 mln. nuostolį, tebūnie. Tai yra kaina to, kad tvirtai žinosime, jog teismų institucijos ne butaforinės ir jų sprendimai nėra popierius užpakaliui šluostyti.

      P.S. Įstatymų priėmimas konkretiems atvejams ir įsigaliojimas atgaline tvarka, žinom kuo kvepia. Tuo pačiu kvepia ir machinacijos su naujais planais.

     • romas

      dzyvai, valstybė nėra kažkas, kas turi sąmonę, todėl abejoju, kad jai bus kažkoks skirtumas. Sąmoningi esame mes. Tam ir turime protą, kad rūpintumėmės savimi ir spręstume, kas mums geriausia. Susiduriu su nuomone, kad kai kurie piliečiai teisūs, nes jie – teisininkai. Man taip neatrodo. Pasitikėjimas atsiranda ne dėl profesijos, o dėl sprendimų, kuriuos žmonės priima atlikdami pareigas.

     • Taškas
     • dzyvai

      romai, tikėjau, kad Jums nereikia detalizuoti valstybės apibrėžimo. „Dura lex, sed lex.“ Kitos alternatyvos – Linčo teismas, stipresniojo teisė. Kurį kelią norime matyti savo valstybėje?

     • romas

      dzyvai, rodos aiškiai išreiškiau savo poziciją dėl teismo sprendimų vykdymo ir apskritai dėl teisinės sistemos reikalingumo. Tačiau vien nuo to, kad sprendimus vykdysime, nepriklauso ar mes pasitikėsim valstybe. Svarbi ir sprendimų kokybė.
      Esu tikras, kad išeitis dėl statinių Preiloje bus rasta ir kad ji bus teisiškai pagrįsta. Man kažkodėl atrodo, kad niekad nevėlu klaidas pamatyti ir jas ištaisyti. Juk liko ne vienas pasaulyje nesušaudytas, nors aukštesnės instancijos teismai pasmerktųjų apeliacijų nepatenkino. Ko gero yra tokių ir Lietuvoje :)

 • naomy

  Šiek tiek priešnuodžių oficialiai žiniasklaidai:

  http://www.siulo.lt/gaires/alternatyvi-informacija