Geriausia vieta Gruzijai paremti…

Aš suprantu – su Gruzija solidarizuotis galima.

Ją paremti ir išeikšti paramą jos teritoriniam vientisumui – taip pat.

Ir man atrodo, kad gražiausia tai būtų daryti prie Gruzijos ambasados…

Tuo tarpu konservatoriai (na, bent jau M.Adomėnas) įsitikinęs, kad solidarizuotis su Gruzija geriausia prie Rusijos ambasados.

O po to kažkas stebisi kai rusai sako, kad mes juos provokuojame…

Juk jokios provokacijos, tik parama Gruzijai…

(20 balsų, vidurkis: 4,30 iš 5)
Loading...
 • Max

  Beje,solidarizuotis su Gruzija nebutinai ištrypiant żalią veją,jei kas …

 • Matotaupa

  „Tipo“ suaugusių žmonių žaidimai…

 • Putinas Babutinas

  Arturai, gal sutarkim, kad temu, kurios susijusios su Rusija, tu nebekomentuosi sitame bloge? Nes savo prorusiskuma jau seniai irodei, parama Paksui, o paskui ir abipuse parama Uspaskichui, kuriam atsilygindamas privalejai dalyvauti jo gimtadienyje ir iki siol bijai paaiskinti savo veiksmus (suprantu – neturi ka pasakyti, o prisipazinti bijai).

  Todel, prasau – nesikisk i Gruzijos-Rusijos konflikto tema, negalutinai susigadinsi reputacija. Sirdingai aciu.

  • Putine Babutine, gal geriau susitarkim, kad tamsta čia daugiau nebesilankysi, o savo kvailus komentarus rašysi tiesiai Mantui Adomėnui. Nes savo kvailumą įrodei šiuo vieninteliu komentaru. Beje, jei tamsta esi toks drąsus, kaip čia bandai atrodyti, gal pasisakyk savo vardą – galėsim susitikti ir išsiaiškinti, kas ir ko bijo.

   • samogitian

    Ar tik, p. Racai, nesiruosiat kumsciuotis? ir is kur tokia audra, a? kvailiu isvadinot pilieti, kuris, o tu dieve, isdriso tamstai pareiksti, kaip jam pasirode, kad tamsta biski prorusiskas esate.. na, bet cia jusu reikalas.
    kas del ‘solidarizavimosi’ prie ambasados (Gruzijos ar Rusijos), tai paprastai solidarizuojamasi eitynemis pagrindine miesto gatve, ir nueinant iki tos ambasados, kurios salies veiksmai netenkina. todel ‘solidarizuotis’ prie Gruzijos ambasados nera jokio reikalo. Latviu g. reikia isreiksti nepasitenkinima, kam nepatinka Rusijos politika Gruzijos atzvilgiu. siaip, na, negi jums paciam neatrodo itartina, kad Gruzija ‘provokuoja’ Rusija? ar neprimena jums tai Krylovo pasakecios apie eriuka ir vilka. anas irgi vis reke, kad eriukas provokacijomis uzssiima.. kol galiausiai suede.

    • GIGA

     Jei tik tai sugebėjote įžvelgti šiame parteiškime,tai man pačio gaila.Aš tai įžvelgiau,kad kažkas atidaro mano (duotu atveju Račo) namo duris ir pasako,gal susitarkime,kad tu nesėdėsi ant šito fotelio…

   • Kritikas

    Nekritikuokit tik Arturo jokiu budu. Jis geras, o visi kiti blogi.

    • Levas

     JEGAAAAAA jEGAAAAA!!!!! Kaip man patinka A.Račo pastebejimas… Tikrai, kodel to nebuvo daroma lygi siol.. Na jega… Na aisku nieko nuostabaus, pas mus visuomet.. mes solidarizuojames su Estija prie Rusijos ambasados, Su Gruzija prie Rusijos ambasados, Su Cecenija – prie Rusijos ambasados… del zmogaus teisiu – prie Rusijos Ambasados – MEGSTAME mes PIKETUS prie RUSIJOS AMBASADOS.. Cia musu ideologine duona kasdienine, tiesiog, musu nuolatiniu kovu tasa.. Jo jega.. IDOMU KADA SI BATAREIKA NUSES? KAI LIKSIM KAIP ANOJ PASAKOJ APIE AUSINE ZUVELE, – kaip BOBUTE PRIE SUDUZUSIOS GELDOS, nes mes 100 PROCENTU siuo keliu einam.. ir tikrai prieisim, be to vis dar einame..

  • Matotaupa

   Va tas tai „topinis“ tipas – Putinas Babutinas. Dar keli tokie ir čia pasidarys juodojo humoro kampelis :-)

   • Maras

    Matotaupa, va šitas Putinas man atrodo vertas bano ;).

 • Lida

  Rusai Gruzijos vėliavos Lietuvoje jokiais būdais negali pamatyti, jie silpnų nervų, pasijus provokuojami. Turbūt karui su Lietuva. Kai tik suplėšys Lryto akcijas.

 • Geras pastebėjimas

 • Maras

  Aha, remiantis tokia logika Estijoje žvakutes degioti prie Lietuvos ambasados dėl Lietuvoje priimto ir tik jos gyventojus liečiančio įstatymo, Švedijoje dėl jo purtyti mūsų prezidentę matyt reiškia kone karo stovio mums paskelbimą, ane?
  Gal savigarbos nors kiek turėkim. Demokratinėje visuomenėje žmonės ir nevyriausybinės organizacijos gali protestuoti prieš ką tik nori ir kur tik nori. Ir dėl to tarpvalstybiniai santykiai pablogėti negali, nes protestuoja ne valstybės. Šiuo atveju galvojimas, „ką rusai pagalvos“ yra tiesiog juokingas. Labai primena Ivanauskaitės „supakavimą“ atvykus Kinijos vadovui – kad tik tas nesupyktų. Jūs už tokį mąstymą (ir veiksmus), p. Račai?

  • Levas

   Bet tik kad viokios tokios eitynes, tai yra ideologinis mainstreamas, kuris yra skatinamas ir palakomas, tai nekuo nesiskiria nuo tarybiniu laiku, kai buvo viena partija, tiesiog dabar yra kita partija… ar jus matete kitokiu politiniu paziuru eitiniu.. ? Sausio 16? o Gal Fronto? bet kokios neitinka siam ideolginiam mainstreamui iskarto marginalizuojamos.. STAI TAI RUSIJOS RANKA.. RUSIJOS SPEC TARNYBOS, PENKTOJI KOLONA.. IR TIK JOKIU BUDU NESAKYKITE KAD TAIP NERA.. todel nelabai galima pas mus kalbeti apie demokratija, tikrai nelabai..

 • Taip, geriau, prie Mozambiko ambasados Gruzijos vėliavą kelti.

 • nerijus

  Reikia remtis kinų filosofija: jūs, dviese apačioje, peškitės, o mes pasėdėsim ant kalno- pastebėsim :)

  Šis „teritorijis“ ginčas, labiau dėl resusrsų ir įtakos regione, o ne dėl teritorijų.
  Esame NATO, JTO nariai- laukime jų verdikto ir vadovybės pareiškimo/ nuomonės ir tada, arba sutikime arba- ne.
  Kam tas betikslis skubėjimas?

  Yra senas- naujas virusas- ladzbergusparanojikus :)

  • Nerijau, jei iš tavo gero draugo stiprenis kaimynas atima parkavimo vietą, tu irgi sėdi bei nesikiši į teritorinį ginčą?

   • nerijus

    Gruzija geras draugas, kartu su Иосиф Виссарионович Джугашвили-Сталин.
    Istorija, kuri „naudinga“- pamirštama, o kuri „patogi“- ne?

    Taip ir maniau, net laukiau Valentino komentaro ;)

    • Nerijau,
     Niekas nepamirštas ir niekas nepamiršta ;)
     Tai, kad egzistavo vienas iš gruzijos kilęs maniakas (su Berija du), nesuteikia jokios moralinės teisės tylėti, kai stipri valstybė susidoroja su silpna.

     If you tolerate this, than your children will be next.

     • nerijus

      valentinai

      Aš netoleruoju ;)
      Bet tokiems, kaip mums ( Lietuvai ) reikia išlaikyti neutralumą, kad ir kaip sunku būtų.
      O, kad Gruzija mūsų kaimynė- nesutinku.
      Tik „draugas“ iš reikalo :)

     • nerijus

      Atsiprašau už mažąją raidę
      ne valentinai, o Valentinai ;) o tiksliau Aurelijau?

     • Regis

      Aurelijus – Valentino katinas :)

     • Nerijau,
      Specialiai tau verčiu iš anglų kalbos:

      If you tolerate this, than your children will be next.

      Jei toleruosi tai, tavo vaikai bus sekantys.

      Neutralumas Lietuvai nėra įmanomas. Neutrali Lietuva, tai Rusijos Lietuva. Taip yra todėl, kad Rusija mums nėra numačius jokios perspektyvos kaip nepriklausomai šaliai. Mes esame Rusijos privilegijuotų interesų zonoje ir jei ne Nato skydas būtume lygiai toks pat agresijos taikinys kaip ir Gruzija. Kaip žinia, Nato skydas yra nepatikimas ir neaišku kiek laiko jis egzistuos. Todėl nėra kitos išeities kaip tik palaikyti Gruziją ir priešintis Rusijos agresijai, nes taip mes priešinamės būsimai agresijai prieš mus. Iš esmės Gruzija dabar kovoja mūsų kovą. Mes čia vartom savo organus, o gruzinai miršta už mus. Reiktų turėti sąžinės ir bent jau neniekinti jų.

     • Regis

      Šioje vietoje mažas pataisymas. Kadangi musuose rusų ar bent jau rusakalbių taip lengvai nepripaišysi ir jiems rusiškų pasų nepridalinsi, žymiai paprasčiau tyliai ramiai supirkinėt įmones ir turtą. Per juos valdyt ir politikus, ir formuot lojalius sau piliečius. Ir to pilnai užtenka. Ir tegu būna ta NATO ir ES. Ir nepriklausoma Lietuva tegu būna. Bent jau ant popieriaus. Ir niekas čia jokių tankų nevarys. Ne tas amžius, ne tie metodai. Taip, kad tas kas Gruzijoje čia nesikartos. Čia („Pribaltik’oje“) būs savi sprendimai.

      p.s. beje šioje vietoje reikėtų išsiaiškinti statistinio lietuvio supratimą apie nepriklausomybę. Spėju, kad daug kam tai užsienietiškų vėliavų ir tankų nebuvimas pas mus. Ir to pilnai užtenka suvokimui, kad gyveni visiškoje nepriklausomybėje.

     • nerijus

      Valentinai

      Jei į NATO priimsime ( rašau „priimsime“, nes šiam alijansui priklausome ir mes ) Gruziją, Ukrainą ir likusį Kaukazą, žinant, kad Rusijos įtaka buvo ir bus- NATO aljansas, papraščiausiai, subyrės.

     • Akatautoj

      Nerijau,

      tos pačios pozicijos, kad mums su Rusija reikia žūt būt kuo geriau sutarti, laikėsi ir prezidentas Smetona: „jei vilkas puola per mišką vežimu važiuojantį ūkininką – geriau numesti jam avį, kad nebūtų sudraskytas arklys“. Kad jo geranoriškumo ir nuolaidų SSRS politika pasiteisino, galima sutikti tik su esminėmis išlygomis, greičiausiai visai ne. Kaip patys rusai sako, „kas bus, to neišvengsi“. O Gruzija – ji gal ir ne kaimynė, bet tikrai ne „draugas iš reikalo“, ir tautų simpatijos abipusės, ir giminingų politinių interesų yra.
      Jei Lietuvai vėl iškils grėsmė, Rusijai jos užėmimas gali būti greičiau „technikos reikalas“. Pernykštis karas buvo kaip lakmuso popierėlis, kaip Vakarų valstybės elgtųsi Rusijos karinės agresijos atveju. Išvados nedžiugina, nors gal mūsų kitas statusas ir teikia pliusų. Su naryste ES ir NATO dideles viltis sieja gruzinai, tiesa, netikėdami savo valstybės priėmimu (ne greitu, o net pusamžio bėgyje) nei į vieną, nei į kitą – tik pasvajoja, pervertindami kai kuriuos privalumus.
      Tuo tarpu politikos komentatoriai tvirtina, kad neišvengiamas antrasis Rusijos ir Gruzijos karas – pergalės įtvirtinmui, Saakašvilio nuvertimui ir gal net pačių osetinų pagąsdinimui, nes įdomu buvo perskaityt, kad šiandienos situacija jie stipriai nusivylę, gali ir prieš dabartinį savo prezidentą bruzdėti sumanyti, žr.:
      http://www.delfi.lt/news/daily/world/article.php?id=23476351

 • Regis

  Šiaip jau agresiją į Gruzijos teritoriją vykdė Rusija. Pakankamai logiška Gruzijai parodyt paramą būtent prie Rusijos ambasados. Jau visai kitas klausimas ką tokios akcijos duoda (kam jos reikalingos). Jaunųjų konservatorių atveju, aš taip spėju, kad tai savotiška užklasinė pamokėlė. Kažkas maždaug tokio kaip kolektyvinės dvasios stiprinimas oficialiai ir pažangiausių partijos narių inventorizavimas neoficialiai. Beje patys jauniausieji ir netvirčiausi idealogiškai pratinami prie konservatorių priešo Nr.1. Apibendrinant visa ši akcija skirta siauram partiniam panaudojimui, ne daugiau.

 • Linas

  kažkada man atrodė,kad diskusija apie Lietuvos-Rusijos santykius,kad ir per pernykščio Rusijos-Gruzijos karo prizmę, gali būti naudinga,informatyvi,plečianti akiratį ir mąstymo stereotipus.Dabar įsitikinęs,kad net ir šiame bloge toks nuomonių apsikeitimas nieko neduoda,yra iš esmės tuščias laiko švaistymas,nes viena pusė girdi tik save ir nepripažįsta jokių kompromisų.Rašomos didžiulės paklodės,net pavargsti skaityti,tik su vienu tikslu:pasirodyti,koks aš esu protingas,o oponentas – kvailas.Ta prasme tai labai primena sovietmečio diskusijas apie imperializmo keliamas grėsmes,tik dabar,aišku,viskas apsiverčia 180 laipsnių kampu.P.S.dėl pačios akcijos aišku tik viena:panašių renginių,krizei tęsiantis iki begalybės,sulauksime vis daugiau,nes reikia gi kuo nors nukreipti elektorato dėmesį nuo vidinių problemų,kurios vis gilėja.Tokios akcijos skirtos tik vidiniam vartojimui,jokios kitos reikšmės jos neturi.

  • Regis

   Pavargsti skaityt – neskaityk. Jautiesi kvailesniu oponentu – nesijausk. Primena sovietmečio diskusijas – galbūt ir kas?

   Visada sakiau ir sakysiu, kad kiekvienas individualiai išsirenka (atsirenka) kas jam įdomu, svarbu, naudinga. Yra kas netingi rašyt paklodes, tegu rašo, yra tokių kas parašo vieną žodį. Kiekvienas pasakytas žodis, padėtas tam tikroje vietoje taškas ar kablelis kažką sako. Neįdomu tai neįdomu. Neuždrausi gi žmonėms pasireikšti.

  • romas

   Linai, galima visiems tylėti. Bet ar tada labai bus aišku, ką galvojam?

   • Linas

    mielas romai.Apie tai ir kalbu.Praėjusi diskusija tema „Lietuva-Rusija“aiškiai parodė,kad esam ant tiek angažuoti,kad visiškai nesugebam įsiklausyti į oponento argumentus.Kai kurie vadovaujasi stereotipu“šitas -geras,o šitas – blogas“ir nors tu kuolą ant galvos tašyk.Ta būtent prasme ir esu daugiausia nusivylęs,bet suprantu,kad tai objektyvi realybė.Tai man ir primena sovietmetį,kai visi veik sutartinai šaukė į vieną pusę,o tu,būdamas opozicijoje tada,tokiu opozicionieriu dabartinei daugumai išlikai ir dabar.O gal taip ir turi būti.Tiesa,mano nuomone,visada yra kažkur per vidurį,bet bėda ta,kad nuo to vidurio kai kas yra užprogramuotas trauktis iš visų jėgų.

 • A.G.

  Dėl Gruzijos matau yra kaltos visos trys pusės vienodai (JAV, Rusija, Gruzija).
  Manau labiausiai JAV. Bet JAV galima ir suprasti – jie absoliutiškai niekuo nerizikuoja… tiesiog kartu su Kinija Rusiją bando išspausti kažkur į Mėnulį.
  Gruzija, šiuo atveju, manau prisivirė košės (gal, kad ją valdo JAV statytinis).
  O jei kalbėti apie gruzinus, tai šiuos mielus žmones reikia labai palaikyti – paprasti žmonės tai jei daro, yra labai žmogiška.

 • Regis

  Įdomu čia pagal kokią formulę išskaičiuota vienoda kaltė? JAV nieko nerizikuoja? Kas yra rizika? Štai visai nesenai jie Gruzijai skyrė 1 mlrd. dolerių atrodo atstatymui (kieno nutylima). Tai pinigai jau nieko nereiškia? Ta pati Rusija atvirkščiai žiūrint kuo rizikuoja?

  Paprasti žmonės ir Afrikoje paprasti žmonės. Suprantu, kad būtent gruzinams jaučiate asmeninę simpatiją.. Tačiau jie nieko nesiskiria (iš esmės) nuo tų pačių lietuvių, rusų, osetinų ar kiniečių ir t.t. Visur paprasti žmonės gyvena savo paprastus gyvenimus.

  • lida

   Kodėl nutylima ? „…указанные средства будут направлены на оказание помощи грузинам в послевоенном восстановлении и продолжении построения процветающей и конкурентоспособной национальной экономики. США уже предоставили Грузии помощь на сумму 30 млн долларов после вспышки военных столкновений между Россией и Грузией…“

   • nerijus

    Įdomu, kam panaudota parama:
    a) ginkluotei;
    b) ginkluotei.

    • lida

     Jūs, be abejo, ant savo stalo turite tai patvirtinančius finansinius dokumentus ? Jei, ne, tai galite neatsakyti.

    • nerijus

     lida

     Tas pats klausimas Jums:
     Turite dokumentus, kurie parodo kam buvo panaudoti 30 mln.?

     • lida

      Ar jūs turėtumėte kiekvienam paprašiusiam pateikti įrodymus, kad nesate asilas ?

     • O jei įrodymų nėra? Ką tada daryti? :)

     • romas

      Už 30mln dolerių išeina vienas rusiškas naikintuvas, su juo, matyt, ir galima apginti Gruziją.

     • nerijus

      romai

      negi, esate naivus ir galvojate, jog galima pirkti tik naikintuvą?

     • nerijus

      lida

      man būtų smalsu sužinoti. Pateikite.

     • romas

      Nerijau, nesu naivus, bet už 30 mln. neina nupirkti padorų kiekį ginklų, kad pasipriešintum Rusijai. Rusija neturi tikslo užvaldyti Gruzijos teritorijos ir veltis į partizaninį karą. Todėl Gruzija turi pirkti priešlėktuvines ir prieštankines sistemas. Jos yra nepigios taip pat. Rusijai turi būti finansiškai nuostolinga pulti, kad Gruzija galėtų jaustis saugi. Tam reikia labai daug pinigų arba reikia įstoti į NATO.

     • Lida

      Būtent. Tai jūs pateikite, nes kur aiškiai pasakyta (rusų ninformacinėse priemonėse), kad lėšos skiriamos atstatymui, teigiate, kad jos skirtos ginklavimuisi.

     • nerijus

      lida

      Kur aš teigiau?
      Aš tik svarsčiau, kaip ir jūs. Neklaidinkite.

      romai

      Taip, sutinku, kad lėšos, tikriausiai ( kad lidos nesuklaidinčiau ) buvo panaudotos tikrai ne darželiams ir ne mokykloms statyti.

     • romas

      Aš manau, Nerijau, kad 30 mln. nebuvo panaudotos ginklams pirkti. Humanitarinės pagalbos lėšos tam paprastai nėra naudojamos. Kai pinigai yra skiriami ginklams pirkti, Amerika to neslepia. O ir neišeitų, nes Amerika, skirtingai nuo Rusijos, yra demokratinė valstybė su žodžio laisve.

     • nerijus

      Bet, su valstybės paslaptimis :)

     • romas

      Kokia čia paslaptis, jei net Nerijus viską žino:)

     • nerijus

      anokia čia paslaptis, kad romas taip tiki/ pasitiki žiniasklaida :)

     • Lida

      Nerijau, Gruzija jau atstatyta, o Pietų Osetijoje per metus nieko naujo – tie patys griuvėsiai, nežiūrint į tai, kad Rusija atstatymui skyrė 10 mlrd rublių.

     • romas

      Ypač yra įdomu, Nerijau, kad JAV skyrė Gruzijai 1 mlrd. dolerių. O mes čia mėginam aiškintis, kaip Gruzija prisipirko ginklų už 30 mln.:) Beje,iš kur tokia informacija, kad būtent už Amerikos už 30mln. ginklų pirko, jei pačiam būtų nesunku, Nerijau. Šiaip ta suma labai jau juokinga. Gruzija ir be pagalbos galėtų už daugiau pirkti. Per karą buvo sunaikinti ginklų ir šaudmenų sandėliai. Net neabejoju, kad Gruzija stengiasi atstatyti savo amunicijos bei ginklų atsargas ir tą daro iš valstybės biudžeto.
      Nerijau, reikėtų pačiam pergalvoti iš viso, kas prieš metus atsitiko. Gruzija nieko neužpuolė. Etninis konfliktas tarp gruzinų ir osetinų buvo pilnai Gruzijos vidaus reikalas. Rusija įsiveržė į svetimą šalį, pridarė nuostolių ir dabar stebisi, kad Gruzija gauna humanitarinę pagalbą.

     • nerijus

      romai

      Pats sau prieštaraujate…Sakote, jog panaudojo atstatymui, o paskui teigiate, kad ginklams..? Apsispręskite…

      O iš tikro, tai man nerūpi, kur Gruzija ir kam panaudojo pinigėlius…

      Kas pasikeitė per 1- rius metus nuo karo- nieko. Griuvėsiai osetijoje ir Saakašvilis- Gruzijoje…
      Jei, yra norinčių paremti Gruziją, lai važiuoja į ją ir padeda atstatyti…Mažiau kalbų- daugiau darbų…

     • romas

      Nerijau, aš rašiau :
      „Net neabejoju, kad Gruzija stengiasi atstatyti savo amunicijos bei ginklų atsargas ir tą daro iš valstybės biudžeto.“
      Tai reiškia, kad ginklus greičiausiai perka iš Gruzijos mokesčių mokėtojų pinigų.
      Versija, kad už humanitarinės pagalbos pinigus yra perkami ginklai, gali kilti tik Rusijos žiniasklaidai. Jie yra linkę briedą pasakoti:) Amerika dažnai suteikia karinę pagalbą ir to neslepia. Kažin, ar slėptų, jei tą darytų Gruzijoje.

 • Šmočiukas

  Pretendentas į trumpiausią pasaulyje anekdotas:
  Rusas – taikdarys :)
  Bent jau iki karo būtent tokį statusą turėjo Krasnaja armija, kuri lindėjo Abchazijoj ir Osetijoj :)
  O šiaip šį kartą A. Račo įraše yra logikos, bet yra jos ir jam prieštaraujančiuose komentaruose. Matyt, teisybė kažkur per vidurį, todėl reiktų piketuoti prie abiejų ambasadų, arba prie Nikaragvos, kuri vienintelė pripažino tas „valstybes“ :)
  Tik bėda, kad tokios ambasados Lietuvoje nėra :)

  • Ar

   O kitas:
   amerikonas – taikdarys :)
   (galvoti reiktų savo galva, o ne štampais)

   P.S. Man tai abu anekdotai identiški…..

   • Šmočiukas

    Na, gal ir nevisai identiški, bet panašūs…
    Tik tiek, kad jūs, kaip ir nemažai kitų komentatorių, ypač tokia viena Giga, naudojate tų pačių rusų išradimą, pasaulyje vadinamą „whataboutism“. Tingiu plačiau aiškinti, kas tai yra, tik šiuo atveju amerikonas – taikdarys, koks jis bebūtų anekdotiškas, yra nei prie ko, nes nei Gruzijoje, nei Rusijoje jo čebatas nestovi.

    • Ar

     (Pagal Aidą)
     Simplicitas Jovi

    • GIGA

     Bet stovi Irake ir Kosove

   • GIGA

    Super!Kaip tik tokį anekdotą norėjau parašyt,bet,tamsta,sureagavai iš karto:)

  • beprocentinis

   Tarp dviejų skirtingų nuomonių yra ne teisybė ar tiesa, bet problema :)

  • Ignotas

   „Vieni sako, kad saulė kyla iš rytų, kiti tvirtina, kad ji kyla iš vakarų, bet aš manau, kad teisybė yra kažkur per vidurį…:-)“ (iš internetinių aforizmų)

 • A.G.

  Nei vienas pasaulinis karas nekilo Kaukaze – nemanau, kad jis čia kada nors ir nekils.
  Tačiau Kaukazas yra Kaukazas – ir jei jis sprogs…
  Juk čia panašiai kaip dujų balionas – viena, kai sprogsta tavo name, kas kita kai kažkur tolimame kaime…
  Tad ir JAV – viena sprogimas kur nors Kuboje (prisiminkime kad ir 60-uosius), kita kažkur… o pinigai… taip jais ir valdomas pasaulis (prieš tai, kad jie būtų kišenėje, reikia dar jų ištekliais pasirūpinti – tad čia ir yra uždaras ratas, kai pinigas pinigą gamina… nei per nago juodymą nematau čia šv. Teresės mostų…).
  O jei iš tikrųjų, tas tos didžiosios valstybės viena į vieną yra ir didelis brudas. Jos visiškai niekuo nesiskiria. Absoliutiškai.

  • Sancta simplicitas…

   • A.G.

    Negi naivume, o jei kaip sakote jis yra šventas – niekuomet nebūna šiek tiek tiesos.
    Pagalvokite.
    Ne naiviai mastantys (pagal paskutinę madą) – man dažnai nėra patikimi… vien dėl to prieštarauti yra teisngiau (manau) nei pritarti.
    Esu ne jaunas, todėl gerai žinau kokie žodžiai kokiu metu sulaukia plojimų – bet juk to siekti yra ne tik žema. Koktu.
    Kaip spardyti nelaimingą jau tuomet, kai subėda koks desėtkas.
    Tad dar – nematau šiame reikale Gruzijos.
    Matau JAV ir Rusiją bei jų statytinius ir … kenčiančius bei badaujančius, šalančius gerus, mielus gruzinus.

  • Regis

   Nieko nesiskiria.. AHA. Paimkit statistinio amerikiečio pragyvenimą, teises ir sulyginkit su statistinio ruso, indo, kiniečio, to paties korėjiečio (pietų ir šiaurės) dėl įdomumo. Šnekam bilia, kad šnekėt. Rusijoje skype’ą nori uždraust ar žinot kodėl? Todėl, kad prakeikti kapitalistai taip gali pakenkti (kenkia) nacionaliniam saugumui ir ruseliai priverstinai pritaria. Kalbėt, kad visos šalys (didžiosios) yra vienodos ir jų interesai nesiskiria tai tas pats kaip lygint dramblį, liūtą ir kokia hieną. Iš esmės jie visi baisūs ir jų reikia vengt. Tikra teisybė.

   Jeigu antram pasauliniam kare amerikiečiai būtų sėdėję rankas sudėję ir galvotų tik apie tai kas dedasi pas juos, istorija kitaip būtų susiklosčius. Iš tos pačios istorijos (realios) perfrazuojant – bijai karo – žiūrėk kas dedasi pas kaimyną ir jeigu turi galimybes įtakok ten vykstančius įvykius. Ir tai racionalu. Nes kitaip visas tas jovalas atsibels ir iki tavo durų (sienų).

   • A.G.

    Šitai aš pats daug kartų kalęs į galvas… kvailiams.
    Bet tai vis pirma mokyklos klasė.
    Ženkite toliau.
    Verslas, pelno organizacijos, vartojimas – jau gi atgyvena.
    Žvelkite plačiau, kaip tas sakė.
    Išbriskite iš pirmokėlio suolo.

    • Regis

     Su pačio pagalba pasiruošęs ir dvylika klasių baigt :) Jeigu tik Mokytojas padės.. Čia tik pajuokavimas, nekreipkit dėmesio.

     Pirma klasė mano galva tai kai pamatai, kad mažoje šalyje susikerta didžiųjų šalių interesai. Pamatai ir viskas – visi vienodi, visi lenda. Oi kaip negerai.

     Sekantis lygis kaip pradedi galvoti kas per interesai. Kai pradedi analizuot tuos interesus supranti, kad jie oi kokie ne vienodi. Maža to, supranti, kad kai kurie interesai verti to, kad juos bandytų „integruoti“ ar skleisti. Jeigu pirmos mintys apie JAV – Coca cola, McDonald’s, Microsoft ir vargšai gruzinai iškils grėsmė jų šašlykams, lavašams, vynams ir t.t. tada tai jau sudėtingas atvejis. Jeigu mastysim apie tas vertybes kurios įgyvendintos (gal ne visai tobulai) vakarų pasaulyje – demokratija, piliečių laisvės ir teisės ir t.t. tada suprasim, kad JAV ir vakarų interesai Gruzijoje gal ne tokie ir baisūs ir tapatūs Kremliaus interesams. Dujos, nafta tai kas be ko egzistuoja. Tačiau kalbėt vien apie dujas ir naftą, tai primityviai atkartoti Kremliaus viešųjų ryšių agentūrų kurtas pasakaites apie piktąjį imperializmo drakoną skleidžiantį tamsą ir ugnį kuriam žūtbūt pragyvenimui reikia naftos, dujų ir nekaltų taikių gyventojų kraujo..

     • A.G.

      Jau čia kas kita – po Jūsų tekstu pasirašau.

   • lida

    Skype uždraus, nes jis estų kūrinys :)

 • nerijus

  Regi

  Pritariu jums…
  Kartais, norima susireikšminti ir „prisivirus“ košės, ja dalintis su visais.
  Suprantama, Rusija visad elgiasi agresyviai kaimyninių šalių atžvilgiu, bet, kartais ir kaimynai persistengia murmėdami.
  reikia išlikti „kiniečiais“ :)

  Pastebėkite, Putinas ruošiasi artėjantiems rinikimams. PR- as rodomas ne tik Putinijos imperijoje, bet ir Lietuvoje. Kodėl? Negi, vietiniam ( lietuvos rusam )?

  • romas

   O ką darys su Medvedevu?

   • nerijus

    Taps premjeru :)

  • Regis

   Nerijau ne joks aš jūs, o tu :). Pastebėjau ir aš, kad V.Putiną vėl intensyviai kiša per TV. Bijau, kad tai nieko gero nežada. Nesu didelis viešųjų ryšių specialistas, bet logiškai mąstant kam gali prireikti formuoti stipraus ir ryžtingo veikėjo įvaizdį? Matyt tam, kad vėliau ne taip stebintų ryžtingi to veikėjo veiksmai.. O jeigu kalbama apie V.Putiną manau, kad tiek veiksmai neapsiribos kokios parduotuvės valdžios pagąsdinimu. Nors kas be ko tai tik išvedžiojimai. Pagyvensim pamatysim..

  • A.G.

   Nerijau, manau, kad Putinas rusams buvo tas, kokio reikėjo.
   Jau vien dėl to, kad chodorkovskius sustabdė.
   Nors kai ten vagystės persismelkę jau tokiu lygiu ir tokiu mastu (Lietuva – tai tik uogelės… gi kaip ne kaip nėra viešai skelbiamos taksos už įstatymus)…
   Kaip bebūtų, sunku paneigti, kai anglų finansų elitas tik pasvajoti gali ką „išsidirbinėja“ jų šalyje vos prieš du dešimtmečius Maskvos studentėliais ubagėliais buvę šiandieniai JK turtų savininkai…

   • nerijus

    Kaip mums- D.G.?

    • Maras

     Toli mums iki Rusijos, nors panašumų galima įžvelgti. Bet jų ir su Obama esama.

     • nerijus

      Panašumai:
      rinkiminė kompanija ir jos PR- as,
      griežtos „rankos“ politika,
      išrinkta iš pirmo karto,
      „milžiniškas“ žmonių pasitikėjimas,..

     • Maras

      Taip, pritariu.
      Bet – skirtumai: ne saugumietė, nesiremia jėgos struktūromis ir, svarbiausia, neturi tokių didelių įgaliojimų.
      Šiaip ji ar jos įvaizdžio kūrėjai aiškiai naudojo Brazausko, Pakso, Putino įvaizdžių detales.
      Tačiau įvaizdis nėra viskas, troškulys (veiksmai) yra viskas. O jie kol kas nieko putiniško nerodo. Bent nepastebėjau.

 • bel

  O kaip gi osetinai?

  • Matotaupa

   Šitas klausimas labai susijęs su ankstesniu A.Račo įrašu – tai niekam neįdomu…

 • Šmočiukas

  Medvedevą rinks Abchazijos prezidentu :)

  • lida

   Ne prezidentu, o ministru pirmininku. Kokojtui jau davė gerą ministrą pirmininką – Čeliabinsko statybinės firmos generalinį direktorių. Dabar reik Abchazijai ne blogesnį.

 • Šmočiukas

  Tą grynakraujį osetiną net patys rusai vadina „Какой-то“ :)

 • nonsense

  Jo, Rusija čia niekuo dėta. Ufonautai atskrido į Gruzijos regionus Osetiją ir Abchaziją dar kokiais 1993 metais ir pasivadino taikdariais. Ką ten pasivadino – jie visuose Visatos kampeliuose neša šlovingą taikdario misiją. Net jei vietiniai to nenori. Ufonautai nusprendė kad vietiniai gruzinai tuose regijonuose nesiklijuoja – ir ištrėmė. Tiksliau trėmė vietiniai, na dar Visatos kazokai ir šiaip taikingi Visatos ufonatai. Ne, ne į tolimą Visatos žvaigždę ARG234V, net ne į Sibirą, tiesiog arčiau Tbilisio. Taip liko tik tuose regijonuose tik vietiniai abchazai ir osetinai ir na ką čia kuklintis – gausus būrys ufonautų. Vietiniai taip pamilo ufonautus kad net į savo vadovus ufonautus pradėjo skirti – net iš ufonautų saugumo aparato.
  Klostėsi taip visai neblogas gyvenimas, bet va problema – teritorijos tai Gruzijos, o ir arčiau Tbilisio ištremti gyventojai norėtų Kalėdas ir Naujus metus švęsti savo gimtosiose žemėse. O ir ufonautams labai parūpo tie regijonai ir net pati Gruzija – ten driekiasi vertingi ufonautų aukso takai.
  Ufonautų planas paprastas – savo pasus vietiniams tuteišams išdalino – kad tie būtų Visatos piliečiais, kuriuos reikia ginti nuo karštų gruzinų. Tą karštumą dar paaštrindavo ufonautai su vietiniais karts nuo karto apšaudydami gruzinus. Ufonautai net kariškai strategišką geležinkelį skubos tvarka suremontavo ir karinius ufonautų mokymus surengė – dėl visa ko.
  Paskui išaušo diena X. Rezultatas po dienos X – Gruzija nušluota, regijonai Visatos nepriklausomi, tiesa juos pripažino tik nyki žvaigždė GTR5478N ir patys ufonautai. Juk vsio zakono – ginti vietiniai tuteišai, sunaikinant paskutinius gruzinų likučius regijonuose. Ai tiesa dar viena problema – Visatos kodeksas neleidžia tiesiogiai užgrobti regijonų. Bet tai menkutė problema – vienas iš regijonų jau pasiprašė į Ufonautų sudėtį.
  Kaip Račas sako Rusija čia ne prie ko – kalti ufonautai-taikdariai.

  • nerijus

   Kaip ir JAV :) neša taiką Pasauliui :), o sau naftą…

   • Kaip ir JAV :) neša taiką Pasauliui :), o sau naftą…

    Informacijos šaltinis „programa Vremia“

    • GIGA

     O Jūs,Valentinai,galvojate kitaip?Gal Irake amerikonai surado ko ieškojo?ir taip toliau,toliau ir toliau.Tik va neišdrįstama pripažinti,kad tiek ruskis,tiek amerikonas yra visiškai vienodas personažas su imperialistinės šalies ambicija,bet mūsų stabas tapo amerikonas su hamburgeriu rankoje-jis mums visur ir visada padės.Gaila,dėl tautos.O kam pvz meldžiasi belgas,austras,galų gale čekas ar lenkas?Irgi mato skalę kur tik Amerika ir Rusija?Tik nepasamprotaukite apie geografinę padėtį-mes tauta,kurią politikai stato į vieną pozą,kuria stovint užpakalis atsuktas Laisvės statulos pusėn.Ir tai jaučiasi visur,netgi kokioje nors grynai buitinėje scenelėje.Buvau Prahoje muziejuje-užrašai čekiškai (apie kokius prancūzusitalus ar ispanus net nešneku),Lietuvoje greitai bus viskas angliškai ,o lietuviškai mažytėmis raidytėmis

   • nonsense

    Vienas skirtumas tarp JAV taikos nešimo ir Rusų taikos nešimo: JAV visada prisimena kad laikas išeiti, o rusai ne.

    • nerijus

     JAV primenama, kad jai nevalia kelti savo vėliavos okupuotose teritorijose :)
     Galvoju, kad JAV apie tai turėjo pagalvoti prieš okupuojant Iraką, o ne po fakto :)

     • nonsense

      Esu įsitikinęs kad iš Irako JAV išeis, ankščiau ar vėliau, kaip išeidinėja ir kitos šalys.
      Kaip manai kada rusai išeis iš Karelijos, Karaliaučiaus, okupuotų Gruzijos teritorijų, Kurilų salų?

     • Nerijau, tavo žiniai tokia valstybė kaip Irakas niekur nedingo nuo žemės paviršiaus. Ji egzistuoja, žmonės ten gyvena vis geriau ir geriau, vyksta rinkimai. Užsienio kariuomenės vis mažiau ir mažiau. Greitai įsivyraus taika ir ramybė. O tu kalbi apie kažkokią okupacija? Gėdykis.

     • nerijus

      Valentinai

      tamsati patiko, kad po mūsų Lietuvėlę riedėjo svetimos valstybės tankai?
      Man- ne.
      Irakiečiams patiko, kad po jų teritoriją rieda okupantų tankai?
      Galvoju, kad- ne.
      Ar jie amerikonai, ar rusai, ar ukrainiečiai, ar kiniečiai,..jie- okupantai.

     • nerijus

      valentinai
      Jei teigsite, jog juos ( amerikiečius ) sveikino žmonių minios, kai jie vertė Sadamo statulą, tai pasakysiu kitaip:
      mūsų tautiečiai taip pat sveikino ir nacistinės Vokietijos, bei Stalinistinės Rusijos karius.
      Matote, visiems neįtiksi, nes pas visus skirtingas mastymas į įvykius ir dažniausiai dėl to, kad kiekvienas ieško sau naudos arba iš smalsumo.

     • Nerijau,
      Skirtumas tame, kad ir amerikiečiams nepatinka važinėti po svetimas valstybes su savo tankais. Beje dėl naftos. Kaip čia atsisiko, kad Irako naftą išgauna valstybinė Irako kompanija ir pardavinėja rinkoje už rinkos kainas? Kaip čia taip Amerika susimovė, juk kariavo tai dėl naftos?
      Ir dar kaip čia taip išeina, kad ten iš kur amerikiečiai išvedė savo karius, pavyzdžiui iš Mosulo, jei jie nori įvažiuoti į Mosulą, jie turi gauti Irako armijos leidimą ir įvažiuoti gali tik su gausesniu Irako armijos patruliu? Kas per okupantai be kiaušų?

     • nerijus

      Taip, viskas daroma ne be amerikiečių žinios?
      Nejuokinkite :)
      Nesate mažas vaikas, kad tikėtumėte pasakomis?

     • Maras

      Nerijau ir Valentinai. Aš tarp jūsų daugmaž per vidurį šiuo klausimu. Aišku, nori amerikiečiai išlaikyti įtaką ir dabar faktiškai valdo, bent svarbiausiais klausimais, Iraką. Tačiau kariuomenės jie tikrai nenori laikyti (žmonės žūsta), taip pat nenori JAV vėliavų Irake – kam jos? Musulmonams erzinti? Idealus atvejis jiems – kad būtų kaip Saudo Arabijoje: proamerikietiška valdžia be tiesioginio JAV kišimosi. Rusija tuo ir skiriasi nuo JAV, kad nori prisijungti teritorijas. Net ir tas Gruzijos dalis siekia prisijungti, nors tai visiškai neišmintinga politiniu požiūriu (nebent demonstruojant savo valią). Juk galėtų būtų „nepriklausomos“ valstybėlės, faktiškai valdomos Rusijos. Šiuo požiūriu šių imperijų politikos skirtumai akivaizdūs jau bene šimtą metų ir jie kažkaip nemažėja.

     • nerijus

      Marai

      Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad JAV, okupuodama Iraką, užimtose teritorijose „pasižymėdavo“ vietą- iškeldavo savo dryžuotą vėliavą.
      Nereikia teisinti JAV ar Rusijos, dėl jos politinių ar ekonominių veiksmų. Reikia išlikti nešališku abiem atvejais.
      Suprantama, jog JAV- demokratijos „nešėja“, bet, kiekvienu atveju reikia atsižvelgti ir į tai, kad niekas niekur nelenda be tikslo…

     • Nerijau, man atrodo, kad tu prisiskaitei pasakų rusų kalba arba prisiklausei tokių veikėjų kaip Veselka arba Tomkus.
      Tai, kad JAV nevaldo Irako naftos yra faktas.
      Jei JAV reikia užpulti kokią nors šalį dėl naftos, geriausias taikinys yra Venesuela.

     • GIGA

      Valentinai,tu gėdykis tokio komentaro.Nei čečėnų tauta dėkinga rusams,nei Irako gyventojai (prie monstro Huseino) dkingi amerikonams.Nebūk žiniasklaidos propogandos auka.O gal vėl čia įžvelgsi kažkokių tai skirtumų?

     • Giga,
      Niekur nerašiau, kad Irako gyventojai dėkingi amerikonams. Prieštaravau antiamerikanistų skleidžiamai nesąmonei, kad JAV okupavo Iraką dėl naftos.
      O tai, kad Irake gyvenimas gerėja, kad yra atskiros etninės grupės, kurios dėkingos amerikiečiams ir kad vienintelis amerikiečių tikslas išeiti paliekant šalį tokioje būsenoje, kad išsilaikytų pati, tai yra faktai.

     • romas

      GIGA, bet šiitai ir kurdai tikrai džiaugėsi Sadamo nuvertimu.
      Aš mėginčiau antrą Irako karą paaiškinti taip:
      Sadamas turėjo ambicijų valdyti ne tik Iraką. Tą įrodytų jo invazija į Kuveitą. Problema buvo tai, kad gana žemo civilizacinio lygio valstybė (diktatūra) sėdėjo ant labai didelių naftos telkinių. Iš to uždirbtus didelius pinigus ji mėgo leisti ginklams. Iki pirmos karo Irako armija buvo rodosi ketvirta pagal dydį pasaulyje (kai Irake buvo 10mln gyventojų). Antra invazija į Iraką greičiausiai atsitiko todėl, kad po pirmos invazijos šiitai nepadarė revoliucijos ir nenuvertė Sadamo. Antros invazijos trūkumas, kad ne laiku išėjus, Irake gali kilti pilietinis karas su neaiškiom pasekmėm regionui. Tikslas yra stabilizuoti padėtį ir tada išeiti. Karas turi naftos prieskonį, bet ne tokį primityvų, kaip čia mėgina nupiešti Nerijus.
      Beje cheminių ginklų Sadamas turėjo ir naudojo juos Kurdistane. Kur jie yra dabar niekas nežino, bet tai nereiškia, kad ginklų nebuvo.

     • romas

      Pasitaisysiu dėl gyventojų skaičiaus Irake. Ten gyvena 27mln.

     • GIGA

      Romai,sutinku ir viskas gan logiška.Oficiali versija buvo ieškoti ginklų-kurių nerado,kad Sadamas buvo neprognozuojams irgi faktas,bet ar labiau yra prognozuojama Š.Korėja?Bet va naftutės ten nėra….Tačiau ar aš turiu teisę dabar perlipti per kaimyno tvorą ir duoti jam į snukį,motyvuodamas,kad jis baliavoja visą savaitę ir jeigu sutiksiu jį gatvėje,jis gali duoti man pirmas?O gal amerikonai kokie nors moraliniai pasaulio autoritetai?

     • WU

      GIGA,
      Amerikiečių tauta nepateisintu, kišimosi į tolimuosius rytus. Nesakau, kad Irako karą palaikė, bet užpuolęs Š. Korėja Bušas būtų pasirašęs mirties nuosprendį. Dar yra nemažai gyvų žmonių pas juos, kurie yra Vietnamo karo amžininkai..

     • romas

      GIGA, viskas yra daroma, kad būtų saugu investuoti į naftos biznį, o naftos doleriai netaptų įrankiu ambicijoms tenkinti. Tai yra tiek Amerikos, tiek ir viso civilizuoto pasaulio interesas. Rusams karas tose apylinkėse leistų gražiai uždirbti, todėl jų propaganda to karo atžvilgiu yra atitinkama.

     • romas

      O Korėja yra pavojinga tuo, kad ji gali parduoti radioaktyvių medžiagų, raketų, o gal net technologiją, kam jai šaus į galvą. Kol yra palaikomas dialogas, karo nebus. Bet jei mėgintų kam nors savo daikčiukus iškišti, gali kokios oro atakos ir sulaukti. Galvoju, kad korėjiečius kontroliuoja Kinija ir iki karo neprieis.

    • nerijus

     Valentinai

     Neskaitau nei nausėdų, nei veselkų, nei tomkų…Kol kas, gebu mastyti pats.

     Sakote, Venesuala?
     Negi, esat toks naivus?
     Nepamirškit Argentinos, Panamos, Meksikos, Limos, Brazilijos,..
     Afganistasnas ir Irakas buvo „patogiausios“ valstybės: nestabilumas valstybėje, diktatūra.

     Valentinai

     Nemyliu aš tos Rusijos, bet kaimynų nepakeisi ;)
     Reikia su tuom susitaikyti ir gyventi, kad visiems mums, o ne vien tik mūsų „elitui“ būtų patogu. šiuo atveju, matau tik „elito“ pagrūmojimus ir mūsų nervų patikrinimus.
     Čia „elitui“ rūpi, jog apie Rusiją galvotume blogai ir tik blogai, o patys- krausis sau dividentus pinigine natūra.

     • nonsense

      Bandau suprasti ką pagal tamstos logiką gavo JAV Afganistane. Apie naftą ten nesu girdėjęs, kažkokias kitas stebuklingas iškasenas irgi. Tai gal opiumo JAV reikėjo ir jį i JAV dabar tonomis importuoja?

     • Nerijau, Lima tai kas čia per šalis?
      Ir prie ko čia Argentina ir kt.?
      Venesuela yra turtinga naftos, nedraugiška JAV, silpna, lengvai užkariaujama diktatūra. Jei labai reikėtų naftos, galimma būtų sufabrikuoti istoriją apie masinio naikinimo ginklus arba masinę narkotikų gamybą siekiant nunuodyti JAV ir ramiausiai užpulti. Bet kažkodėl JAV kaip debilai nusprendė dėl naftos kariauti artimuosiuose rytuose.

     • nerijus

      nonsense

      įtaka/ politika
      O gal noras atsirevanšuoti?
      Įteisinti terorozmo sąvoką, kuri per filmus, prieš rugsėjo 11 buvo filtruojama žmonių smegenims 10 metų.
      Žinote, jog visus apie karą ar kitus veiksmo filmus filtruoja JAV karinių pajėgų atstovas :) ( šaltinis- Nacional Geographic TV )
      Nesiuzurpuokite savo protingos galvos, vien fobijomis.

     • nerijus

      Venesuela, kaip ir Kuba- Rusijos įtakos zona :)
      Negi, eisite ten, kur Jūsų „priešas“? Negi, būsite toks naglas?

     • nonsense

      Matyt ir per WWII JAV įsitraukė, nes norėjo „įteisinti terorizmo sąvoką“.

     • nerijus

      nonsense

      ne aš sugalvojau, jog filmai yra filtruojami JAV karinių pajėgų, taip rodė natgeotv.com :) ir buvo kalbama, jog jau 10 metų žmonėms brukama terorizmo, kaip grėsmės, sąvoka :)

     • Lida

      Tylėjimas – jūsų, nerijau, koziris :)

     • nerijus

      Lida

      kopijuoti rašliavas- Tamstos :)

     • Lida

      Prisiekiu, nė karto jūsų nekopijavau :/

     • Nerijau,
      Venesuela ir Kuba Rusijos įtakoje? :)
      Tau reiktų keisti žinių apie pasaulį šaltinį :)

     • nerijus

      Valentinai

      Gerai, ne įtakoje, o draugai :)

    • GIGA

     JAV neprisimena,bet greičiau sureaguoja į priminimus išeiti,bet tai nelabai keičia esmę.Demokratijos nėra nei ten,nei ten

 • Šmočiukas

  Na, koks iki ausų prorusiškas A. Račas bebūtų, bet jis, regis, taip nesako, kad Rusija čia visai nei prie ko :)
  Jis tik siūlo neerzinti mūsų „kaimynų“. Nes tieji, siaubingai įsižeidę, taip niekada pas mus ir neatsiųs savo prezidento… Na, nebent ant tanko, ką jie tikrai mielai padarytų.

  • nerijus

   Šmočiuk

   niekas nieko nesiūs su tanku :)
   Atsipeikėkit nuo paranojų…Atpalaiduokit savo smegenis- paimkit atostogų, kaip A.R.
   Pasaulis keičiasi. Esame NATO nariai, nors nežinia, kaip su jų pagalba būtų?

   • nonsense

    Jei pasaulis būtų pasikeitęs, tai ufonautai nebūtų okupavę Gruzijos.
    Tai kad Lietuva NATO narė yra didelis pliusas saugumo atveju, bet neduočiau 100% garantijos, kad kažkuriuo metu, esat tam tikrom sąlygom, Visatos piliečių gynimo pretekstu ar dar kokiu 100 pretekstu, pvz. žibučių apgynimo nuo lietuvių fašistų, ufonautai/taikdariai nesims „garbingos“ takdario misijos.
    Paranoja ne vienam išgelbėjo gyvybę – priešingai neparanojikai komunizmo gerbėjai atnešė Stalino saulę Lietuvai 50 metų.

    • nerijus

     Ne komunizmo gerbėjai atnešė Stalino „saulę“, o reikalas, kad tauta nebūtų visiškai sunaikinta. Vienap ar kitap- būtų okupavę…Domėkitės istorija ir ne tik konservatoriška „biblija“.

     • Maras

      Nerijau, įdomu būtų išgirsti apie tokią 1940 m. įvykių interpretaciją plačiau. Rimtai. Teigiate, kad Stalino saulės nešėjai taip elgėsi todėl, kad siekė išsaugoti tautą? Hm, gerai būtų šaltinius sužinoti. Profesinis smalsumas :).

     • nerijus

      Marai

      Skaičiau knygą „Ieškok Maskvos Sfinkso“.
      Aš neteigiu, kad taip buvo, bet perskaičius ir kiek domiuosi istorija, tai kitaip net nesugalvoju.
      Man, asmeniškai, nesinorėtų, kad Lietuva būtų nušluota nuo žemės paviršiaus. O to buvo laukiama…

     • Maras

      A, istoriko Eidinto grožinis kūrinys. Reiktų paskaityti, bet laiko nėra o ir knygos neturiu.
      Turbūt turima omenyje, kad jungiantis prie SSRS siekta išvengti nacių. Gali būti, kad kai kurie saulę vežusieji taip galvojo. Bet tuo metu dar nežinota apie nacių planus sunaikinti ne tik žydus, bet ir kitas tautas (taip pat ir lietuvių) ištremti ir paversti vergais. Todėl tokia tiesioginė sąsaja atrodo kiek pritempta, jau post factum sugalvota. O šiaip net Smetona manė, kad geriau jungtis prie rusų nei prie vokiečių, nes tie kultūringesni, todėl greičiau suvirškins.

     • nerijus

      Marai
      ne tiek, kad išvenkti nacių, o kiek išsaugoti valstybę. Žinant, jog visų dievinami „vakarai“ mus apleido…

      Marai, galiu duoti paskaityti :)

     • Maras

      Hm, Nerijau, kokią valstybę saulės nešėjai išsaugojo? Lietuvą? Kad ir kiek aš nepritarčiau dabar vyraujančiai praeities koncepcijai, vis tik LSSR man nėra valstybė, tokia aiškiai niekada ir nebuvo.
      Už pasiūlymą dėkoju, bet vis tik laiko nėra – reikia kiek kitokias knygas skaityti ir dar pačiam rašyti.

     • GIGA

      ojojoi, Nerijau,nors ir tu dažnai stovi su manim vienoje barikadų pusėje,bet šita tavo interpretacija apie Lietuvos saugojimą nevykusi….

   • GIGA

    Žinok,Nerijau,proamerikietiškai nusiteikę oponentai,man vieną vakarą bandė įrodyti,kad pokario Amerikos žadėjimas „tuoj,tuoj ateiti ir mums padėti“ taip pat yra čiut ne programos „Vremia“ sukurtas.Taip,kad atsargiau:)

    • romas

     GIGA, esat etatinis melagis. Paneigti mano tezę būtų galima citata, kur kažkuris Račo komentatorius sakė:

     • Maras

      čia turbūt mano komentarui GIGA taiko. Tik jokios Vremios tai neminėjau. Rašiau, kad iš Vakrų į Lietuvą buvo patekęs Deksnys (du kartus, bet antrą kartą faktiškai to nežinodamas dirbo su saugumiečiais). Tik užmiršau paminėti, kad kiekvieną kartą atvykdavo su palydovu. Taigi, trys žmonės. Plius dar vienas – Su Lukša atvykęs, bet gyvas išlikęs Mažylis. Taigi – keturi žmonės. Kaip jie galėjo visai Lietuvai pranešti tą Amerikos žadėjimą, kurio nebuvo ir kurio jie nenešė, man galva neišneša.
      O GIGAI neatsakinėju po kai kurių jo komentarų. Esu rašęs ir kodėl.

     • Marai,
      Mano specializacija yra diskutuoti su GIGA. Tam reikia kantrybės, nusiteikimo, kovinės dvasios, kūrybingumo ir patirties. Jei ką, už nedidelį mokestį galiu prieš GIGĄ apginti bet kokią norimą poziciją :)

     • Maras

      Ačiū, Valentinai, bet geriau ne. Tiesiog pamačiau, kad nėra prasmės, nes žmogus nenori nei girdėti, nei suprasti kitokios pozicijos, nei jo paties. Su tokiu „diskutuoti“ beprasmiška. Tik veltui gaištamas laikas.
      Jūs, pastebiu, tokiuose apgynimuose lavinate loginę argumentaciją. Tokiu atveju gal ir pravartu :). Man to neužtenka.

     • GIGA

      ne čia aš taikau minties neužbaigusiam Romui.Malonu,kad įžeidus kaip mergaitė Maras,pats ganėtinai dviprasmiškai besišaipydamas iš komentatoriaus austro (įsižeidęs ant manęs,nors tą kaip nors pergyvensiu) yra suregistravęs judėjimą per Lietuvos siena 1945-53 metais.Aš tikrai esu įsivėlęs į daugelį diskusijų,bet nežadu įsivelti į tą,kad amerikonai nežadėjo mums padėti ir metė per bortą.Nes jei diskutuosiu šia tema,tai sekanti bus tokia,kad turėsiu įrodinėti,kad aš Giga,o ne Valentino Aurelijus.Suprantu,kad neturint ką veikti galima padiskutuoti,kad sniegas juodas,o Sacharoje telkšo vandens klodai.Psisakitykit bent googlei kada lietuviai galėjo girdėt Amerikos balsą ar Vatikaną.Ar lietuviai jo negirdėjo 1951-52 m?Atsibuskit amerikonų draugai

     • WU

      GIGA,
      Kodėl tu neatsakei į mano klausimą? Taip negražu.. Pasikartosiu: Ar tau Kosovo ir Gruzijos situacija yra tokia pati, reikalaujanti identiško vertinimo? Ar tu žiūri tik į nepriklausomybės pripažinimo faktą? Ar pačios aplinkybės, paskatinosios NATO įsikišimą, ir Rusijos invaziją Gruzijoje yra tokios pačios?
      Laukiu atsakymo, visada tavo WU.

     • GIGA

      Aš kalbu apie nepriklausomybės pripažinimo faktą.Aš prieš rusus Gruzijoje ir Čečenijoje,amerikonus Irake ir Kosove

     • romas

      GIGA, manau, kad neturit supratimo apie radio trukdžius. Reikėtų išgirsti kaip tas atrodo, tada bus galima pasikalbėti apie Amerikos balsą LTSR. Be to yra Amerikos balso laidų archyvai. Nebus sunku pagrįsti faktais, jei agitacija buvo.

     • GIGA

      be abejo,aš net pagooglinau-Amerikos balsas buvo girdimas Lietuvoje nuo 1951 m,trukdymas vyko nuo 1948 m (buvo kitos stotys).Romai šis neigimas man primena „ivaną ant krano“.Visada tokiu atveju siūlau paimti ir atlikti mažytę soc apklausą-pasiklausk bet kokių 10 žmonių (tarkim 1935-1945 m gimimo) ar jie girdėjo „broliai lietuviai laikykitės mes tuoj ateisim ar ne?’.Prieš rašydamas komentarą 23 val,net tėvui paskambinau,kuris patvirtino,kad savo ausimis tą girdėjo apie 1952 m.Gaila,jis pačiam neautoritetas,tai atlik savo apklausą,o neigti dėl to,kad neigti skamba bukai.Beje ir internete yra straipsniukų,kur Sakadolskis pasakoja,kad „lietuviai patys kalti,kad tikėjo,ką amerikonas per radiją žadėjo“.Švieskitės,Romai….:)

     • Akatautoj

      GIGA,

      pritariu Marui, kad su Jumis diskutuoti neverta, o kadangi komentarų rašymas yra savanoriškai pasirinktas laisvalaikio malonumas, tai ir teisė kai kieno pasisakymų nekomentuoti yra natūralus dalykas. Norėjau tik patikslinti keletą dalykų dėl to „Amerikos balso“. Konkrečių, apibrėžtų pasisakymų „pasilaikykit dar mėnesį, tada JAV jau puls SSRS ir susigrąžinsim nepriklausomybę“ per šį radiją tikrai nebuvo – tai įrodyta. Tikriausiai ir būti negalėjo, nes nors buvę tarpukario Lietuvos Respublikos politikai bei įtakingi išeiviai senbuviai stengėsi paveikti JAV valdžią, ši apsiribodavo simboline, deklaratyvia parama. Taigi konkrečiai pažadėti nebuvo ko. Per „Amerikos balsą“ buvo girdimi tik simboliniai ir abstraktūs pareiškimai: „laikykitės, mes su Jums, darome ir darysime viską, kad Lietuvos laisvė būtų grąžinta“. Neseniai mačiau per televiziją filmo apie V. Krėvę ištrauką, kur jis skaitė per radiją panašų tekstą. Man atrodo, per griežtas R. Sakadolskio pasakymas „patys lietuviai kalti, kad tikėjo, ką amerikonas per radiją sako“, nelabai sąžiningas. Bet sunku nesutikti, kad viltis kuo greičiau atsikratyti sovietų jungo skatino tikėtis daugiau, negu išgirstama, stengtis „numatyti“, kad abstrakcijos reiškia konkrečius žingsnius. Tai tokia situacija, kai abu nekalti – ir lietuviai su lūkesčiais, ir „Amerikos balsas“. Juk negalėjo šis radijas sakyti: „mums vis nieko nesiseka padaryti“, „amerikiečiai nesuintersuoti mums padėti“, „jau nebesitikim nepriklausomybės atkūrimo“ ir tai, ką jie darė, buvo ne melas. O mano mama irgi pasakoja, kad pati girdėjo ir prisimena konkrečius pažadus – tai vienas iš gajausių sovietmečio mitų.

     • GIGA

      Mielas praeivi,nelabai supratau ką norėjai pasakyt,bet spėju,kad daugiau nepasirodysi.Atėjei parašyti,kad „Amerikos balsas“ davė lietuviams viltį-džiugu,aš tą ir teigiu.Jūsų komentare įstrigo vienas žodis-„įrodyta“.Jei pasirodysit,tai gal galėsit plačiau apie tai

 • Šmočiukas

  Atostogų ką tik buvau, ačiū už rūpestį :)
  Jei kiek įdėmiau skaitytumėte, tai pamatytumėte, jog parašiau „mielai padarytų“ (atsiųstų), o ne „padarys“.
  Paranojos lyg ir neturiu, bet neslepiu, kad esu tiek pat antirusiškas, kiek A. Račas prorusiškas :)
  Nepainioti su neapykanta visiems rusų tautybės žmonėms.
  O ar NATO veltųsi į karą, aš nežinau. Mano idealizmas sako, kad taip, o pasaulyje plintanti realpolitik, ar kaip ta bjaurybė vadinasi, byloja ką kita…

 • Regis

  Beje kas neišsikalbėjo prieš tai buvusioje temoje apie juodą ir baltą, maloniai kviečiame pasisakyt dabar :). Auginam reitingus. Tuo pačiu tinklaraščio autorius bus ramus per atostogas, kad tinklaraštis lankomas, skaitomas ir komentuojamas :). Ir svarbiausia aktualus.

  Taigis neišsisemiama tema – JAV ir Rusijos tikrieji interesai. Gėris ir blogis :)

  • Ar

   Nei gėrio, nei blogio.
   – TIK interesai (savinauda) :)

 • dzyvai

  Jei mes tylėsim, kai rusai muša Gruzinus, kas šauks, kai rusai muš mus? Gal vokiečiai, prasitiesę dujotiekį apeinantį Baltijos valstybes?

  Šalia Rusijos esančios valstybės gali gintis nuo jos tik tarpusavio solidarumu. Ir akivaizdu, kad tai veiksminga, sprendžiant iš Rusijos reakcijos Lietuvos atžvilgiu. Nes jeigu to solidarumo Putinas nebijotų, ant Lietuvos taip „nelotų“. Jiems ex-sovietinių valstybių solidarumas baisesnis už JAV „milijardines paramas“, tai galima spręsti iš rusų reakcijos (dialogo tono) su „kaimynais“ ir su JAV.

  Taigi, minkime ant skaudžiausios vietos Putinui (ne Rusijai), šiuo atveju, ir galėsime tikėtis, kad kažkas užmins, kai iš Kaliningrado srities atvažiuos keli tankai Vilniaus rusų teisių ginti, tyliai praplėsdami Kaliningrado teritoriją iki Baltarusijos sienos. Manau tai kur kas efektyviau, nei mūsų įsivaizduojamas NATO skydas, nes jei bus didžiosioms valstybėms ekonomiškai naudinga (pritrūks dujų ar naftos), tame „skyde“ atsiras ir Putinas ir mielai apsiims „taikdariauti“ pabaltijo regione.

  Taigi, mano nuomone, jeigu dabar mes galime tik šaukti, tai bent šaukime. Bet dabar. Nes kai mus muš, šaukti bus vėlu.

  • A.G.

   Jeigu ir šaukti, tai tik ne dėl to „o kas šauks kai mus…“
   Toks motyvas tikrai labai žemas, niekingas.
   Jei užpuls pats turėsi gintis – žinok niekas užpakalio storo nuo savo stalo dėl tavęs nepakels. O ir tie mūsiškiai išbėgėliai, kaip sakoma beveik visas jaunimas ir beveik visi darbingi Lietuvos žmogėnai – negrįštų ginti Tėvynės, tai ko nori iš svetimų.
   Jei kas ir gins tai savo interesus. Tiktais.
   Jei nuosekliai mastant – tai mes ne menkiau esame sunaikinti nei ičkerai ar gruzinai, tik šiuo atveju savų.
   Taigi, kaip tesingai dažnai pasakoma, apginkite nuo savų, o nuo svetimų pats apsiginsiu.

   • dzyvai

    Arba tamsta nesupratote manęs, arba mūsų nuomonės skiriasi. Bandydami būti solidariais su panašaus likimo valstybėmis, mes ir formuojame kažkokią politinę praktiką, vadinkime, kitokią politinę madą, kuri skiriasi nuo didžiųjų valstybių „realpolitic“. Ir nors mūsų šauksmas yra gal ir labai tylus, bet mes parodome, kad gali būti ir kitokia „politic“, ir kad ji veikia. Ir tikėkimės, kad tai prisimins kitos panašaus likimo valstybės, kai ateis mūsų eilė. Nes jos supras ir pamatys solidarumo svarbą.

    • A.G.

     Pritariu šiems Jūsų žodžiams.

 • dzyvai

  Beje, o NATO „skydui“ rusų dujų ir naftos, pagal prognozes, pritrūks labai greitai – po ~20 metų. Ar galėsime tikėtis ex-sovietinių valstybių aktyvaus solidarumo, patys jos neparodę?

 • Musė

  Šiaip racijos A. Račo žodžiuose dėl mitingo vietos pasirinkimo galėtų būti.

  Tačiau dabar į kiekvieną apžvalgininko rašinėlį aš žiūriu per tam tikrą prizmę. Kiek rimtai reikėtų įsiklausyti į nuomonę asmens, kuris:

  1.Asmeniškai draugauja su mano nuomone vienu didžiausių visų laikų Lietuvos žulikų V. Uspaschiu. Negana to, jį įnirtingai gina, nors net vaikui aišku, kad Viktoro verslas yra neskaidrus ir niekada nebuvo skaidrus. Ir teismo sprendimas, kad Krekenavoje išties buvo mokamos algos vokeliuose, A. Račui joks ne įrodymas. Kaip ir Konstitucinio teismo sprendimas dėl Pakso. A. Račui teismai negalioja, nes A. Račas pats yra visiems teismas.

  2. Mano, kad nieko čia tokio, jei viena didžiausių Lietuvos politinių partijų savo suvažiavimus organizuoja Maskvoje ir juose varo ant Lietuvos.

  3. Mano, kad J. Borisovas taipogi yra skaidrus, padorus verslininkas, prekiaujantis tiktai humanitarinei pagalbai skirtais malūnsparniais, kuris grynai iš altruistinių paskatų davė Paksiui milijoną. Ir kad visiškai normalu yra pretendentui į nepriklausomos valstybės Prezidentus priimti tuos pinigus iš svetimos ir gana priešiškos valstybės piliečio, besiverčiančio tokiu itin su politika ir karine pramone nieko bendro neturinčiu versliuku.

  4. Krykštauja iš džiaugsmo, kad švelniai tariant neaiškaus plauko Rusijos verslininkų valdomas bankas, kuriam Anglijoje net neleista steigti filialo būtent dėl neskaidrumo, siekia įsigyti įtakingiausią Lietuvos dienraštį.

  5. Jei tik kur viešojoje erdvėje išlenda Gruzijos-Rusijos karo tema, niekada nepraleidžia progos įkišti savo trigrašio, visiems bruka nuomonę, kad dėl karo Gruzijoje kalta pati Gruzija, o rusai ten šiaip, su tankais pro šalį važiavo. Vykdė eilinę taikos palaikymo misiją. Kaip ir dėl karo Čečėnijoje matyt irgi kalti čečėnai.

  6. Nuolatos siūlo nesipykti, neerzinti Rusijos, o kiekvieną priešingai manantį bando paversti paranojišku rusofobu.

  Aš žinoma sutirštinu spalvas, bet man piešiasi nekoks vaizdelis apie tikruosius A. Račo siekius. Kaip rimtai žiūrėti į Tinklaraštininko rašinėlius, kai kabinėjamasi prie generolo, kuris išeikvojo 56 litus žmonai pavežti ir tuo pačiu metu ginama kur kas didesnio mąstelio žuvis V. Uspaskich?

  • Regis

   Nu ir teisingai. Tegu tas A.Račas gauna ko nusipelnė. Musės paniekinimo…

  • Muse, rizikuoji užsirauti ant Gigos.

   • romas

    Valentinai, GIGA yra visas iš didžiųjų raidžių :)

  • nonsense

   Man irgi nesuvokiama kaip galima eiti į gimtadienį pas tokį aferistą kaip uspackicha. Jei kam buvo negana jo aferų su Jangila, tai turėjų akys atsiverti pamačius nusipieštą aukštojo mokslo diplomą. Gal kokie verslo santykiai sieja Račą su tuo ponu, kaip kad sieja jo vadovaujamą bendrovę su Komjaunimo tiesa?

  • mdxacuk

   Muse, kaltinti p. Račą teismų neigimu būtų nedora. Kai kurie ir jam galioja – Zuoko, pavyzdžiui. Uspaskio, manau, negalios, jeigu iki jo prieis.

  • Muse, tai rimtai ir nežiūrėkite… Tik kitą kartą kai komentuosite, prašau taip įžūliai nemeluokite.

  • Beje, tam vakarėlyje dalyvavo ir Numavičius iš Artūro mėgstamos Maximos.

   • Valentinai, siūlote man išsikelti iš Vilniaus? Juk čia visi VP dešimtuko nariai gyvena…

    • Artūrai,
     Šiuo atveju nieko nesiūliau. Man pasirodė įdomi situacija, kai jūs vakarėlyje susitinkate Numavičių. Ar pasisveikinote? Ar pakalbėjote? Gal ignoravote vienas kitą ir apsimetėte, kad nematote?
     Apskritai siūlau koncentruotis į atostogas, kad nuskaidrėtų mintys :)

    • Maras

     Aš tai siūlyčiau iš Lietuvos išsikelti. Dėl tos pačios priežasties. Tik ne į Airiją, bo Maxima lyg ruošiasi ten persikelti.

   • Maras

    Ha, labai… įdomu :).

  • lida

   Čia tinklaraštyje Artūras yra pasakęs (iš atminties čia) – „ar matėte kaip Kėdainiai atrodė iki Viktoro ir kaip dabar“.
   Jis turėtų nudžiugti, nes dėka Viktoro indėlis į Kėdainių grožį vėl padidės http://www.alfa.lt/straipsnis/10284632/?Mokyklos.Kedainiu.rajone.statybos.konkurse..Uspaskicho.bendroves.suolis=2009-08-04_10-00

   • Musė

    Lida, na kaip jums ne gėda, ir ką gi jūs šia savo nuoroda bandote pasakyti? Negi jums atrodo keista, kad Uspaskicho statybos įmonė konkurse iš 14 vietos pakilo į 1, nes likusios 13 buvo diskvalifikuotos? Visiškai nieko neįprasto, normali kasdienė verslo praktika.

    Bandote apjuodinti Lietuvos verslo šiesulį, didįjį filantropą ir Kėdainių geradarį Viktorą? Tuoj atėjęs Tinklaraštininkas jums akis iškabins, juk viskas skaidriau nei skaidru, joks teismas nieko neįrodė ir neįrodys, o jeigu ir įrodytų – mes juk netikime Lietuvos teismų kompetencija, o mėsos sūdytojos istorija irgi buvo melas, šmeižtas ir provokacija.

  • gato

   Po Musės komentaro piršte peršasi išvada apie sąmokslo teoriją, kad A.Račas yra apmokamas (arba idėjinis)rusų propagandininkas. Išlaukė savo šlovės laiko, susikurė tribūną, pagavo į tinklą lankytojų būrį ir dabar po truputį leidžia savo propagandinius nuodus :)

   • nerijus

    Šmaikštu :)
    Kaip pasakytų lida ar pats tinkliaraštininkas: turite įrodymų- klokite :)
    Panašu į Pakso „parduotą“ sielą rusams…

   • Maras

    Labai jau akivaizdu. Nemanau, kad taip veiktų slaptas įtakos agentas. Pernelyg didelė iššifravimo grėsmė :).

    • gato

     Marai, rusai tikėjosi, kad su amžium subtilumas atsiras, bet prašovė :) Dabar teks jiems augintis naują Račą ir tikėtis, kad anas taip greit neatsiskleis :)

  • levas

   Turbūt Muse nepajutai to sovietinio socializmo, kad taip rašai. Na ir kas iš to kad buvo tam gimtadienį. Tai dabar nei vienas neikime ir nebendraukime su tais kurių pavardės rusiškos, tėvai dirbo (buvo paskirti) Rusijoje, kurie grįžo iš tremties ir aplamai turi kokių tai ryšių su Rusija. Baikit tą rusofobiją, žiūrėkit plačiau. Mano prosenelė dar gyva (101 metas, pagal dokumentus 108), jos žodyne yra tik du gerai vertinami laikotarpiai: prie Smetonos, prie Ruso. Apie dabartinį ji tik nutyli. Nepaminėjau, kad ji dar mastanti ir viena gyvena. Šlykštu tokius dalykus skaityti, kai viską tik iš vadovėlių ir Tėviškės patriarchų memuarų žmonės gyvenimą mato.

   • nonsense

    Nepastebėjau kad Musė būtų rusofobė. Man pasirodė kad ji apie to pono rusiška pavarde reputaciją rašė.

    Natūralu kad jūsų prosenėle gerai vertina du seniai praėjusius laikotarpius – ji tada buvo jauna.

    • ditto :)

    • levas

     Tai gaunasi, kad protas ateina tik su amžiumi ar kaip? O kad brandžiausias amžius su socializmu praleistas? Jaunystė gal ir prie Smetonos, o vėlesnis laikotarpis. Tikiuosi skaičiuoti vis dar mokat? Gal padėt, pvz: 1945-1908=37. Tai kaip čia, labai kvaili tais laikais žmonės buvo? Ar tik dabar pradėjo IQ matuot? Turbūt didžiuojatės, kad iškreiptoj demokratijoj gyvenat ir vadovėlinės iliuzijos iš dalies pasiteisina.
     Gerb. nonsense yra tokia patarlė: devynis kartus atmatuok tada pjauk. Neskubėkit kitą syk taip.

     • nonsense

      Taip gaunas, kad žmonės praeitį vertina geriau nei dabartį, nes buvo jauni. Neseniai apie tai tyrimą skaičiau.

      Ačiū kad skaičiuot išmokinot – „iškreiptoj demokratijoj gyvenant“ buvau bepradedąs tai pamiršti. Kadangi gerai mokat skaičiuoti, greitai primeskite ar jūsų prosenelė jaunesnė buvo paskutinius 19 metų „iškreiptoj demokratijoj gyvendama“ ar brandaus socializmo metais?

      Apie tą IQ tai atsakyčiau Sabonio žodžiais viename interviu „aš nesupratau tavęs visai. Tu supratai save?“

   • nerijus

    levai

    pas žmones proto galios ribotos. Kai kalbama pie gėjus ir jų paradus, tai ne duok die pasakysi, jog prieš, nes būsi homofobas, bet, kai kalbama apie gerus, kaimyninius santykius- išgaunant maksimaliai naudos- pradedama apsimetinėti, jog negirdi, nevaikšto, nevalgo…
    Keistas, kai kurių požiūris, bet ką padarysi..?
    Sveikinu, turint tokią, garbaus amžiaus senelę :)

    • levas

     Nerijau,
     jei kalbėtume apie Enšteiną ir Kubilių, kuris Jūsų nuomone būtų platesnio akiračio? Tuo noriu paneigti, kad ribotos. Kiekvienas žmogus renkasi kiek jis nori tobulėti. Jei vienam užtenka paskaityti Šapokos istoriją, tai kitas gilinsis dar labiau, ir važiuos pvz. į Lenkiją, Vokietiją ar panašiai ir ten iš archyvų trauks, ieškos tiesos. Kliautis vien žurnalistika nėra patartina. Šių dienų įvykiai įrodo, kad kiekvienas aprašo savaip, pagal savo skaitytojų poreikį informacijos pateikimui.
     Už senelę – Ačiū:)

     • romas

      Levai, aš irgi esu tokio amžiaus, kai tarybinę santvarką gerai atsimenu. Šlykšti tai buvo santvarka, o žmonių entuziazmas Sąjūdžio laikais nebuvo atsitiktinis. Žmonės, kurie dabar galvoja gyvenantys blogai, su tarybiniais gyvenimo standartais nesutiktų. Visa problema, kad žmonės buvo pripratę prie lygiavos – tada visi gyveno vienodai blogai ir nebuvo kam pavydėti.

     • Lida

      levai, įtariate Musę nepajutus socializmo, o remiatės savo 101/108 metų senele. O pats, pajutote tą socializmą ? Vadovėlines iliuzijas išsklaidote senelės nostalgijos porcija ar tiesą iš Lenkijos, Vokietijos archyvų traukiate ?

   • Sarunas Skyrius

    Su visa pagarba konkrečiai senelei, vieno žmogaus nuomonė nepadaro žudikiško režimo Dr.Pangloso geriausiu iš visų galimų pasaulių.

    • levas

     Aš ir neginu, ir nebandau įrodyti kad tai buvo teisinga. Tiesiog noriu pasakyti, kad jei toks žmogus užmiršo, atleido, tai ko šiuolaikinė karta taip niršta? Atmetu priekaištus, nes jos pačios, kaip ir mano giminės, šeimos nariai buvo Užkaukazėj, kiek grįžo, negrįžo.

     • Maras

      Tik kad Musės komentare apie sovietmetį – nė žodžio. Tik daug apie Rusijos įtaką.

  • GIGA

   1.Algos nemokamos,o sumokėtos vienam asmeniui(tikiu,kad buvo mokama visiems,bet….)
   Musyte,gal nors tu man sugebėsi paaiškinti,o tai šiame bloge teiravausi visų net pačio Račo-vat ir tu rašai,kad „Uspaskichas vienas iš didžiausių Lietuvos žulikų“ (ten netoli jo,garantuoju,tavo,Valentino,Fredžio,Romo skalėje yra ir Paksas).Sakyk,prašau,o ką Uspaskichas tokio sužulikavojo,kad žulikystėmis maštabais aplenkė AMB,2K,Zuoką ir t.t.Žinau,kad diplomą nusipiešė,Rusijoj slapstėsi,bet ar tai NR 1?
   2.Ta partija labiau norėjo suvažiavimą organizuoti Lietuvoje,bet,kad čia jos lyderį gaudė už dvigubą buhalteriją.Tiesa,nelabai prisimenu,kad taip būtų gaudę konservatorius ar socdemus?(kolegoms,mėgstantiems prisidengti įvairiais įrašais,primenu,kad ir ten buvo ką pasiklausyt)
   3.Borisovas ne šventas,toli gražu ne,bet žiūrėkim faktams į akis.
   a)jis davė Paksiukui milijoną (o spėju ir daugiau),kai visos žiniasklaidos priemonės rėkė,kad jis toks ir toks,bet įrodyt niekas nesugebėjo.tada jis paprašė įrodymų ir pažadėjo milijoniuką už tai atseikėti.Kadangi niekas neįrodė-milijoniuką davė Paksui
   b)jis ne šventas,o Lietuvos sąžinės,moralaus Prezidento Valdo Adamkaus įvertintas dviem Valstybiniais apdovanojimais.Tiek galiu garantuoti neturi netgi tikrai taurios asmenybės,šio blogo komentatoriai Valentinas ir/ar Fredis
   c)aš tikrai sutinku,kad Borisovas yra niekšelis (nors gerb.Musės vertinimų skalėje jis yra mažiau niekšingas už „Kėdainių kniazių“),tik va niekaip nesuprantu,kodėl tokio niekšo Lietuvai nesiseka išsiųsti iš šalies.Ir Somalio piratams ginklus tiekia,ir kartu su Putinu Lietuvos Prezidentą nusipirko,o po to jam grąsino ir moraliai prievartavo,bet jis kaip Lietuvoje,taip Lietuvoje).Pirma galvojau niekšelis Kirkilas jį pamiršo,dabar ir Kubilius,pasirodo…

   • Musė

    VALENTINAI, perku tavo pagalbą! :)

    • GIGA

     O gaila ir vėl negavęs atsakymo į metus uždavinėjamus klausimus drumsiu „berečių“ ramybę…Belieka tikėtis,kad Valentinas pasisakys,kad ir už nedidelį mokestį:)

   • romas

    GIGA, į c) atsakysiu lengvai. Visų pirma Borisovas tiekė malūnsparnius į Sudaną, bet ne į Somalį. Somaliečiai yra ubagai, o Sudane yra naftos. Todėl ten karas.
    O Borisovas turi teisę gyventi su šeima. Jo vaikai yra Lietuvos piliečiai. Greičiausiai ir žmona (nežinau). Borisovas nėra padaręs jokio kriminalinio nusikaltimo Lietuvoje.

    Bendro pobūdžio pastebėjimas (eilinį kartą) – nuo to, kad kas nors dar yra kaltas, Uspaskicho ir Pakso reputacija niekaip nepasitaiso. Precedentų dar nebuvo, kad vagies nenuteistų, nes pasaulyje yra ir daugiau vagių.

    • GIGA

     Romai,prašydamas atsakymo į šiuos klausimus aš tikrai nenoriu ginčytis,o tikiuosi nors kartą po krūvos beletristikos išgirsti argumentuotą nuomonę,galų gale,aš visą laiką rašiau,kad aš ne paksistas,rusofobas,niekada nebalsuočiau už Darbo partiją,bet diskutuodamas stengiuosi parodyt kitas puses.Jūs (ne tik tu) visada teigiate kaip žinodami,tai aš ir prašau-būkit geri,pasidalinkite informacija su kolega.
     Dėl c)suprantu,kad ne į Somalį,bet ne čia esmė.Jei žmogus tiek pasišiūkšlino,reketavo Prezidentą,daugelis komentatorių teigia,kad jis buvo rusų per Borisovą nupirktas,tai mes jį turime nubausti-čia valstybės uždavinys.Ir nesvarbu kiek pinigų Borisovas turėtų.Sugebėjo nubausti Burokevičių ar galų gale Stašaitį pralaikyti be teismo 5 metus (ne už tai,kad indėlius rinko,o už tai,kad ėjo prieš valstybę,agituodamas ir pats atsisakydamas mokesčius mokėt).O jei pats,Romai,teigi,kad valstybės institucijose vien niekšeliai ir viską valdo pinigai,tai gal ir KT buvo iš tos serijos?Kaip visur niekšeliai sunku kažkuo patikėt…Ar taip gaunasi,kad niekšeliai dirba ten kur reikia išslysti Paksui,Uspaskichui,Borisovui,o kur juos reikia apkaltinti ten dirba sąžiningiausi tautos prokurorai ir teisėjai?“Nestykovočka polučaetsa“

     • romas

      GIGA, aš šita versijai, kad visur vieni vagys ir sukčiai nepritariu. Valstybė serga, bet ne taip totaliai.

     • GIGA

      Romai panašu į atsimušinėjimą.Tai visgi kokia tavo nuomonė?

 • Šmočiukas

  Muse, jūs nuostabi :)
  Tik netrumpai atsigavinėjote po naujienos apie A. Račo ir nusipiešto diplomo savininko baliuką :)

  • Musė

   Dėkui, Šmočiuk :) Po atostogų perskaičiau visus komentarus šia slidžia tema ir mane labiausiai sukrėtė tai, nė vieno sakinio be juokelių neparašantis Šmočiukas iš pasipiktinimo net prarado savo humoro jausmą! Tai man parodė visą situacijos tragizmą :)

   • Muse, nuoširdžiai tamstą užjaučiu…

    • Musė

     Ech, Artūrai, o juk būtų užtekę „aš ėjau į V.U. gimtadienį, nes esu politikos apžvalgininkas, man svarbu suktis politikų rate, tokiame renginyje turiu išskirtinę progą pabendrauti su politikais neformaliai ir sužinoti svarbios informacijos iš pirmų lūpų“. Visiems būtų užtekę tokio pasiaiškinimo, taip kvailai įkliuvote, kaip koks pirmokas. Matyt Viktoras nepakankamai Jus paruošė, apdirbo, galėjo labiau pasistengti.

     • Muse, labai ačiū už pamoką. Bet pasikartosiu – nematau prasmės aiškintis su kuo valgau, su kuo geriu ir su kuo miegu. Ne jūsų reikalas. Ir niekada nebus. Jei įpratote prie „Žmonių“, „Stiliaus“, „Klubo“, „Vakaro žinių“ – tai tik jūsų problema.

     • Matotaupa

      Koks įdomus pokalbis: Musė suformuluoja klausimą, o paskui pati į jį atsako. Reikia juk padiskutuoti nors su vienu protingu pašnekovu :-)

     • Maras

      Nemėgstu Lietryčio, bet ši nuomonė verta dėmesio: http://www.lrytas.lt/-12496587991248233299-oligarcho-legitimumas-kaip-v-uspaskichas-per-jubiliejų-a-valinską-j-statkevičių-ir-pusę-elito-už-diržo-susikišo-video.htm
      Klausimas: ar gali kovotojas prieš oligarchiją Račas savo veiksmais legitimuoti tą pačią oligarchiją. Privačiais, tsakant, veiksmais. Yra apie ką pagalvoti.

     • Rytis I

      Pagalvokim. Bet, jei aš asmeniškai gaučiau VU pakvietimą, turbūt negalvočiau:)..
      O kaip jūs? O paskiau negausiu pakvietimų į kitus gimtadienius, kitus renginius.. Ir tt.

      O straipsnio autorius, kaip visada (dažniausiai), – vykdo redaktoriaus užsakymą – tiesa pasakius, manau, kad tai galima buvo pasakyti trim sakiniais. Bet yra ženklų skaičius..

     • Maras

      Taip, užsakymas akivaizdus. Kaip ir tai, kad žodžių per daug. Bet šiaip ar taip, pati pagrindinė mintis dėl to blogesne netampa.
      Tapimas elito nariu uždeda tam tikras prievoles. Ir jei jų nevykdai… Kas tada? Nekvies kiti oligarchai į savo balius? Bus sugadinti asmeniniai ir darbiniai santykiai? Vadovaujama įstaiga/įmonė neteks užsakymų?
      Kažkaip nesinori tapti elito nariu.
      Gal kaip nors apsieisiu be tų kvietimų.

     • Rytis I

      Rodos, Jūs pats atsakėte į visus klausimus:
      „Tapimas elito nariu uždeda tam tikras prievoles.“

     • Maras

      O ką daryti, jei elito nariu tampama einant su šūkiais prieš oligarchiją? Račas todėl ir puolamas, kad atsidūrė situacijoje, kurioje jo socialinis statusas susikerta su „moraliniu“ statusu, ar kaip čia pavadinti. Norisi ir moralumą išlaikyti („čia mano privatus reikalas“), ir socialinį statusą užtvirtinti. Deja, tai neįmanoma.
      Moraliniu autoritetu gali būti tik moraliai tyras žmogus, be dėmių. Jei tiko jos atsiranda – nebėr autoriteto.
      Visu tuo nenoriu pasakyti, kad Račas – dviveidis. Jis turbūt nuoširdžiai tiki, kad VU gimtadienis – privatus reikalas. Lygiai kaip aš turiu teisę tuo netikėti.

     • Maras

      Beje, net ir elito narys turi pasirinkimo laisvę. Galbūt pasirinkęs kitaip jis netektų kai kurių dalykų. Bet pasirinkęs taip jis irgi neteko, tik kitų dalykų. Net jei pats to ir nesupranta.
      Ir dar lieka atsakomybė prieš tuos, kurie tikėjo. Moralinė atsakomybė. Net jei ji ir nejaučiama.

     • Man irgi patiko šis lryto straipsnis. Tačiau norėčiau pratęsti mintį. Teisingai pastebėta, kad VU gimtadienio baliukas parodė, kad vertės matas yra pinigai. Tačiau pamiršta paminėti ir žiniasklaidos vaidmenį. Iš esmės Uspaskis pademonstravo ne tik, kad gali priversti Lietuvos „elitą“, tame tarpe net garsius žurnalistus, pamiršti savigarbą, bet ir tai, kad galima priversti visą Lietuvą dalyvauti jo gimtadienyje. Žiniasklaidos pagalba. Kaip žinome, medija yra kūno tęsinys. Šiuo atveju žiniaklaida „išplėtė“ Uspaskio banketo salę. Visa Lietuva (bent jau skaitanti ir žiūrinti) patapo Uspaskio jubiliejaus šventimo vieta. Ar jis nusipelnė to? Kas ten tokio įvyko svarbaus visuomenei, kad nusipelnytų centrinės žiniasklaidos dėmesio? Gal buvo sudaryta nauja koalicija? Gal buvo nuspręstas Leo.lt likimas? Gal apsispręsta dėl sodros biudžeto deficito mažinimo? Nieko panašaus. Iš esmės tai kas ten vyko nebuvo nei įvykis, nei naujiena. Tai buvo eilinis oligarcho baliukas, kuriame dalyvavo savigarbą praradęs „elitas“, savigarbą praradusi žiniasklaida transliavo, o savigarbą praradę piliečiai visa tai godžiai skaitė. Žodžiu Uspaskis paturėjo ne tik „elitą“, ne tik lietuvius (lietuvos gyventojus), bet ir žiniasklaidą su tuo pačiu Viliumi Normantu, nes šio apžvalgininko laikraštis Uspaskio gimtadieniui, tarsi tai būtų tokios pat svarbos įvykis kaip ir genitalijų plaukų šukuosenų aktualijos, skyrė itin didelį dėmesį su jubiliato nuotrauka pirmame puslapyje.
      Taigi, Vilis Normanas yra „paturėtas“ Uspaskio. Gal dėl to jis toks piktas? :)

     • Maras

      Na, gal Normatas taip nesieja savęs su LR, kad jaustųsi „paturėtas“ :)?
      Šiaip man dėl to LR ir nepatinka: Valatka kai parašo, tai kartais labai teisingai. Bet LR labai prisideda ir netgi kuria tai, ką Valatka gali taip aršiai kritikuoti. Tas pats ir čia: patys reklamuoja baliuką, patys ir piktinasi, šaiposi iš jų dalyvių.
      Nors aš, jei ne Račo dalyvavimas ir šis blogas, nebūčiau nė žinojęs – labai selektyviai renkuosi žinias ir matau, kad nieko neprarandu.
      Dar. Paturėjimas, man rodos, yra prievartos lemtas. Gi baliukan niekas nevarė, ėjo patys ir šypsojosi. Taip kad ko norėjo, tą ir gavo.

     • Maras

      Beje, Valentinai, matėte naują „Man patiko“ nuorodą į Varslo klasę apie elitą? Labai susišaukia su tuo, ką aš čia vis rašau… Nors gal man tik taip atrodo.

   • GIGA

    tragizmas iš tikro žmogaus bukume:)

    • GIGA, šitaip apie Artūrą? Nesitikėjau ;)

     • lida

      Gink Dieve :O – niekada, niekada. Greičiau apie save.

     • GIGA

      šitaip apie vieną jumoro jausmu trykštantį komentatorių,atostogų metu mezgantį eilinę beretę:)

    • nerijus

     kregždutės vienijasi…
     Valentinas, lida,..Kas sekantis?

     • nerijus

      sekanti ( -is )
      nonsense

    • Matotaupa

     Juk šmotas – tai bukas daiktas? Ar gali būti ir smailas?

   • Akatautoj

    Dėl to, kad tapimas elito nariu uždeda prievoles – reikalas tas, kad prievolė yra privalomas darbas, nediskutuotina pareiga. Ar tokios prievolės yra lankymasis visuose (ar bent visuose kitų įtakingųjų) vakarėliuose, savo asmeninio gyvenimo brukimas į pirmus žiniasklaidos puslapius ir stengimasis rengtis tik prabangiais drabužiais ir atitinkamas namų pabrėžtinai prabangus įrengimas? Specialiai vardinu daugiau dalykų, kad jie skambėtų universaliau ir netaikau konkrečiam žmogui – tai tinka daug kam. Tiesiog daugumai tokių prabangių subuvimų kviestinių svečių anksčiau ar vėliau teks atidirbti, o jau ir dabar, patvirtindami ir padėdami išlaikyti ankstesnę oligarcho įtaką, jie truputį atidirbinėjo. Kol Lietuva toli nuo Skandinavijos, Šveicarijos, Prancūzijos ir t.t. demokratijos, jos „elitaz“ dydžiu stipriai lenkia tikrąjį elitą, o kultūra labai toli nuo šio atsilikęs, sunku laukti sąmoningumo, vidinio stabdžio „neprivalau [tarnauti turčiui X, žiniasklaidai, vartojimo manijai, „prestižo“ klišėms ir t. t.]“

 • Matotaupa

  Konservai galėtų surengti protesto mitingą dėl Hondūro prezindento nušalinimo – tai juk gryniausias demokratijos pažeidimas.

  • Ar

   Konservai dabar, vadovaujami naujo „generolo“, telkia spec.pajėgas lietuviams Nigerijoje laisvinti,
   o gal NATO,
   o gal Gruzija? ……………………………

  • Čia visiems Rusijos mylėtojams :

   http://echo.msk.ru/news/610788-echo.html

   • Matotaupa

    Čia visiems grybų mylėtojams:
    http://www.grybai.net/

    • Matotaupa,
     Kodėl bandai visiems įpiršti savo hobius?

     • Matotaupa

      Valentinai,
      Jūs bandote įpiršti savo hobius, o aš – savo. Lygiava :-)

   • nerijus

    Valentinai

    ponas, neskubėkite vertinti…Neleidžiate būti homofobais, nors pats esate rusofobas…
    Valentinai, nesidvejina? Gal košmarus sapnuojate?
    Ką siūlote? Atsisakyti biznio su Rusija ir pradėti piniguotis su „vakarais“, kurių rinkos perpildytos jų pačių produkcija?
    Vienintelė kryptis- rytai.
    Elgiantis protingai ir apgavotai, o ne paranojiškai „lojant“- rusai puola, reikia galvoti ne tik apie savo ambicijas, o apie mūsų šalies gyvibingumą, kuris, pripažinkime, priklauso nuo Rusijos turimų resursų.
    Valentinai
    Eikite Seiman, pakeiskite monopolizuotus įstatymus, kad visi galėtume ( lasivai/ netrugdant ) statytis vėjo ar vandens jėgaines. Taip padidinant nepriklausomumą nuo kaimynų iš rytų…

    • Nerijau,
     Protingas ir apgalvotas požiūris į Rusiją yra maksimaliai nuo jos atsiriboti. Kuo mažiau turėsime verslo ir kitokių kontaktų su Rusija tuo Lietuvos ekonomikai sveikiau, nes santykiuose su jais svarbiausia politiniai motyvai. Štai ir dabar sugalvojo ir uždarė sieną mūsų furoms. Mūsų vežėjai patirs nuostolių. Priklausydami nuo jų, mes priklausome nuo jų mėnulio fazių, nuo mėnesinių, nuo jų „rinkimų“, nuo jų požiūrio į mus. Absoliučiai nestabili ateitis.

     Ir Nerijau, taip, tu teisus. Vakaruose reikia daryti biznį. Pradėti reikia nuo to, kad išmokti jų kalbų. Pasakymas, kad mes priklausome nuo Rusijos resursų primena veselkiškąjį fatalizmą.

     • Maras

      Taip, Valentinai, šiuo klausimu aš linkęs pritarti Jums.

     • Sarunas Skyrius

      Valentinai, negaliu iki galo sutikti dėl visiško atsiribojimo nuo Rusijos. Egzistuoja tam tikra pelno norma, prie kurios apsimoka prisiimti Rusijos nestabilumo/nuotaikų kaitos riziką. Beje, kaip dabar paaiškėjo, pirkti NT ir įmonių akcijas Lietuvoje buvo ne mažiau rizikinga, nei į Rusiją prekes pardavinėti :)

     • Šarūnai,
      Ne vien tik pelno normos yra svarbu. Taip pat svarbu ir šalies suverenitetas. Jei mūsų verslas stipriai suintegruos Lietuvą į Rusijos ekonominę erdvę, būsime priklausomi nuo Rusijos savo politikos vykdyme. Geriausias pavyzdys yra ta pati Gruzija, kurios vynams ir mineraliniams vandenims Rusija yra pagrindinė rinka. Vardan politinių tikslų Rusija nebeimportuoja šių produktų ir Gruzijos ekonomika stipriai nukenčia. Rusija visada turi ginklų šantažuoti jai nepatinkančias šalis reikalaudama politinių nuolaidų. Taip šalis praranda suverenitetą. Tie, kurie pasipriešina yra žiauriai baudžiami (Gruzija, Estija). Estijos pavyzdys dar geras ir tuo, kad jų ekonomika yra gerokai mažiau integruota su Rusija, todėl per bronzinio kareivio istoriją nukentėjo daug mažiau, nei Lieuva būtų nukentėjusi analogišku atveju. Beje, ironija tame, kad Estijoje labiausiai nukentėjo pasienio su Rusija rajonai, kuriuose daugiausia gyvena rusai. :)

     • Sarunas Skyrius

      Valentinai, suprask teisingai – jei daiktą kainuoja pagaminti ir nuvežti 100 litų, tai eksportuoti į Švediją ar Vokietiją jokių bėdų kad ir už 101 (jei jau taip sunkiai susiklostė rinka). Tuo tarpu statant savo verslą eksporto į Rusijos pagrindu skaičiuoti reikėtų ir didesnę nuosavo kapitalo dalį balanse, ir 200-300 litų pardavimo kainą, tikslu susikurti „lašinių“ rezervą eiliniam PMS priepuoliui. Bėda ta, kad didelė dalis verslininkų taip apie rizikos valdymą negalvoja, o po to kaltina valdžią, kad ši neva Rusiją erzina, ir jei tik to erzinimo nebūtų, jų bėdos baigtųsi.

     • nerijus

      Valentinai

      Tikrai, užstrigo jūsų racionalus ir blaivus mastymas. Pažiūrėkite, kiek Rusijos bendrovių jau Lietuvoje. Tai- neišviangiama.

     • Šarūnai,
      Atskiros firmos lygmenyje, tai yra teisinga. Valstybės lygmenyje – pražūtinga.

     • Sarunas Skyrius

      Nepražutinga, jei tai neperauga į masinį reiškinį. Priešingu atveju, bent jau teoriškai, Rusija gali išlaukti, kol ir tie protingai ir atsakingai riziką valdant sukaupti lašiniai baigsis.

      Bet lašiniai duoda laiko persiorientuoti.

      Don’t panic. :)

     • Paimkime tokią situaciją. Mūsų verslininkai, trašų gamintojai, pienininkai, mėsininkai ir tt. mato labai didelę perspektyvą Rusijoje. Verslas eina gerai, partniorai sako „vezite eščio“. Verslininkai pasiima paskolas, pasistato papildomų gamybinių pajėgumų, pienininkai pasistato naują sūrių gamybos cechą iš paskolų, pasako ūkininkams „visą pieną supirksime, gaminkite kuo daugiau“, transportininkai iš paskolų prisiperka furų, prisisamdo vairuotojų ir džiaugsmingai rieda Rusijos keleliais veždami lietuvišką produkciją. Visi laimingi, pinigai liejasi upeliu. Pieno maišytojai, vairuotojai, karvių melžėjos ir kt. dirbantys, prisiima paskolų butams, mašinoms. Vyriausybė, matydama augančias sodros pajamas pažada didesnes pensijas, didesnes pašalpas.
      Vieną dieną rusai sako: „Prašome pripažinti Pietų Osetijos nepriklausomybę“. Lietuva sako „atsiprašome, bet eikite nafik“. Rusai atsako „nafik eisite jūs“. Ir staiga paaiškėja, kad mūsų sūriai neatitinka griežtų Rusijos higienos normų, trašos nepritaikytos jų dirvai, o mūsų vežėjų kvotos baigėsi, o naujų nėra. Pinigų srautas staiga sustoja, o įmonės paskolas turi vis dar mokėti (sutinku, kad jos turėjo užsiauginti lašinius), žmonės paskolas privalo mokėti ir patys gyventi, valstybė pažadėtas pensijas ir atlyginimus privalo mokėti. Ir staiga pamatome, kad visi esame nuėję „nafik“. Iš esmės nėra skirtumo tarp verslo Rusijoje ir pigių švediškų pinigų. Visa tai veda prie burbulo ir yra netvaru.
      Štai ir išeina, kad jei būtume energiją skyrę įeiti į Lenkijos rinką, ar Švedijos, ar Vokietijos ir panašiai, gal būt trumpalaikis augimas nebūtų toks įspūdingas, bet jis būtų stabilus.

     • nonsense

      Nereikia čia taip toli eiti – jei dabartinis Lietuvos vežėjų stabdymas prie Rusijos sienos nesusijęs su politika, tiksliau su demagogo Kolerovo išsiuntimu iš Lietuvos, tai su kuo jis susijęs?

     • nerijus

      Valentinai

      Tai kur prekiauti trąšomis? Vakarų Europoje, kur rinka užpildyta jų pačių produkcija.
      Aš, siūlyčiau JAE. Proamerikietiška valstybė. Tik neaišku, kaip ten su piratais- remia ar ne?

     • Lida

      Kelreovas tikrai buvo teisus sakydamas, kad Lietuva visą laiką į santykius su Rusija žiūri tik per antrojo – XX amžiaus etapo – prizmę.
      Ar Lietuva turi aiškią politiką Rusijos atžvilgiu? Žinote atsakymą? Aš pagalvojau, kad ne.
      Ypač – girdėdamas jau naujosios kartos Lietuvos atstovo – Rytų geopolitikos studijų centro direktoriaus L.Kasčiūno pastebėjimus apie Rusijos verslą ir su juo susijusias grėsmes: “Lukoil” dabar Lietuvoje valdo tik degalines ir neaišku, kas būtų, jei ji valdytų ir naftos perdirbimo gamyklą?”
      O kas atsitiko, kai Rusijos kapitalas valdo “Lifosą”? O “Lietuvos dujos”?
      Tad gal M.Kolerovas ir buvo teisus sakydamas, kad pokyčių reikia laukti tik mums – tai yra, tiems, kurie viską prisimena – išmirus.
      P.S. Ačiū “Litovskij kurier” ir jo redaktoriui V.Tretjakovui – kartais labai sveika pasiklausyti, kaip viskas atrodo iš šalies…

     • lida, tekstų perrašinėti gal nereikėtų, juk visi raštingi, gali patys susirasti…

     • Lida

      Jei visi žinotume, kur surasti, tai ko ieškome arba bent viską prisimintume… Maniau blogiau nebus, tiesa nuorodą privalėjau įdėti. Kita vertus, Imbraso mintį apie krizės neakivaizdumą raštingiems žmonėms netgi daug lengviau surasti.

     • GIGA

      bet dalyvauti diskusijoje juk taip norisi…:)Atleiskim mergaitei

     • Sarunas Skyrius

      Tai taip Valentinai, visa kalba ir buvo apie rizikos valdymą. Burbulų, eksporto partnerių ir t.t.

     • nerijus

      Lida

      Noriu priminti, kad dujų bendrovė „Gazprom“ ir ji daro rimtą biznį, kartu su mūsų lietuvaičiais. Tas pats gresia ir su elektros energija- Rusija jau investavo- ERC Kaune.
      Rusija investuoja į „vakarų“ Europą ir jie, jokio pavaojaus neįžvelgia, o atvirkščiai- bendradarbiauja.
      Kai, Valentinas bus išrinktas Seiman, panaikins monopolinį įstatymą, kuris riboja galimybes statytis vėjo ir vandens jėgaines eiliniams piliečiams.

     • Lida

      Be abejo, rimtą. Manot Luikoil, Lifosa, Snoras, Lrytas, sankcijos Lituvos vežėjams, tai juokai ?

     • nerijus

      Lida

      Yra sakoma: kaip šauksi, taip ir atsilieps.
      Ko daugiau reikėjo tikėtis? Suveržė „diržus“ prie sienų, bet tai laikina.
      Kartais, mūsų „elitas“, susibara su lenkais ir pasako, jog kiašiniai ir vištos užkrėsti- įvežti greižtai draudžiama. Pasibaram su braliukais latviais…Tik, tai pamirštama ir visad pastebima Rusija, kaip kokia depresijos forma.

      Nevaidinkim Paaulio bambos valstybės ir gyvensime tikrai geriau ;)

     • GIGA

      Valentinai,dėl Rusijos ir „ėjimo nafik“ Jūs teisus 100 proc,bet panagrinėkime kitą situaciją,o kaip pasikeistų situacija,jei Osetija Jūsų pvz pakeistume,tarkim Kosovu?Ar viskas apsiribotų komentaru „nu ką broliai lietuviai,Jūsų nuomonė tokia ir mes ją gerbiame“?Kaip visada sakau-nereikia piršt dvigubų standartų

     • Lida

      Kas Kosove dalino pasus ?

     • GIGA

      Tai tik pasuose esmė?superinis argumentas

     • nerijus

      lida

      Dėl ištikimybės Tėvynei, galima buvo atsisakyti ir išvykti į Gruziją :)

     • Lida

      Dalijimo tiksle esmė, argumentuotojau.

     • WU

      GIGA,
      O kiek kartų Rusija bandė išprovokuoti konfrontacija su Gruzija. Savo energetine politika, importo draudimais, gruzinų kilmės Rusijos piliečių persekiojimu, neturinčių piliettybės deportavimu. Arba kai savo kietumą demostravo su sraigtasparniais pašaudidami ar su sūškėm paskraidydami?
      Ir kiek Miloševečius albanų išžudė?

     • romas

      Nerijau, rašei:
      „Noriu priminti, kad dujų bendrovė “Gazprom” ir ji daro rimtą biznį, kartu su mūsų lietuvaičiais. Tas pats gresia ir su elektros energija- Rusija jau investavo- ERC Kaune.
      Rusija investuoja į “vakarų” Europą ir jie, jokio pavaojaus neįžvelgia, o atvirkščiai- bendradarbiauja.“

      Tada kodėl yra blogai Leo LT ir VP 10? Jei mes nebijom Rusijos monopolijos, kodėl bijom savo?

     • GIGA,
      Jei Lietuva nebūtų pripažinusi Kosovo, tai nebūtų susilaukusi jokių sankcijų. Galų gale, nemažai ES valstybių ir nepripažino. Na gal Albanija būtų nutraukusi savo investicijas Lietuvoje ;)

     • GIGA

      Wu,o tu čia dėl ko?Aš rusų neginu,sutinku,kad jų politika tiek šiuo atžvilgiu,tiek daugeliu kitų imperialistiška.Lygiai taip pat manau,kad Sakašvilis amerikonų užpompuotas „slystelėjo“,o ruseliai tuo pasinaudojo.Beje Sakašvilį pasmerkė ir ES šalys.Aš kalbu apie kitką-ar jūs nerandate,kad tiek amerikonų,tiek rusų veiksmai siekiant savo naudos kitų valstybių atžvilgiu yra panašūs.Ar jūs(turiu omeny ne būtinai tave ar gal kaip tik ne tave) tik turite tokį standartinį mąstymo šabloną-amerikonas geras,rusas blogas,Wiljams gerai,Lukoil blogai,Borisovas ir Uspaskichas niekšai,Kazickas stengiasi dėl tautos,pamiršęs merkantilinius interesus ir t.t.

     • WU

      GIGA,
      Bet priemonės dažnai skirtingos. Atmeskim kvailelį Bushą. Noriu palyginti iki jo Rusijos politika. Rusija visada rėmesi imperliazmu. Amerika yra demokratijos ir žmogaus teisių lopšys. Aišku šalia eina vadinamoji panamerikonizmo doktrina, kuri skamba maždaug taip: „nereikia užkariauti valstybių, tikslas yra įsigalėti svarbiausiuose kitų valstybių ekonominiuose sektoriuose“. Manau esminis skirtumas, kad amerikai iš kitų pasiimdama duoda atgal. Iš ko pasiima Rusija, situacija visada būna blogesnė.
      Kodėl mes norim bendrauti su Amerika, o ne su Rusija? Todėl, kad ji žaidžia visuotinai pripažintomis taisyklėmis, kaip liberalizmas, laisva rinka, tarptautinė teisė ir taip toliau. Ar Rusija žaidžia šiomis taisyklėmis?
      Tu visada žinai, kad su Amerika galimi nornalūs santykai, o su Rusija.. Klausimas yra ne myliu nemyliu. Manau, pas mus demokratija, laisvė, įstatymo viršenybė ir t.t. yra siektinos vertybės. Ar tarpusavio santykiuose su Rusija mes galime to tikėtis?

     • Giga rašo „ar jūs nerandate,kad tiek amerikonų,tiek rusų veiksmai siekiant savo naudos kitų valstybių atžvilgiu yra panašūs.“
      Aš nerandu. Gal gali patikslinti kurioje vietoje randi tu? Bandymas sulyginti amerikiečių ir rusų veiksmus yra tai ko nori rusai, t.y. teisinti savo agresiją kaimynų atžvilgiu. „Jei JAV pripažino Kosovo nepriklausomybę, tai kodėl mes negalime pripažinti P. Osetijos?“ Remiantis šia logika, Rusija tą pačią dieną kai pripažino P. Osetiją turėjo pripažinti ir Kosovą.

     • WU

      Valentinai, radai lūžio tašką Kremliaus retorikoje. Visada gaunamas galutinis atsakymas, kai Rusija ką nors padaro, kad jos elgesys kvescionuojamas tarptautinėje arenoje. Atsakymas būna toks: „o jūs tai darėte ten taip ir taip“. Čia iš serijos, kai Putinas pasakė „Rusija yra istorinė musulmonų gynėja“ Nuolat remia Palestina.. Nesvarbu, kad čėčėnus kas dieną tarkuoja :) Va čia ne dvigubi standartai..

     • GIGA

      WU,o aš ką šneku apie kitą?Amerikonas labiau prognozuojamas,negu rusas,taip mums jis palankesnis partneris,bet aš kalbu ne apie Lietuvą,o apie šių valstybių pasaulinę politiką,o kvailelis Bušas vienas politikos nevykdė.
      Valentinai,Jūs nerandate,tai ir bandykite argumentuot…:)

     • WU

      Aš pavadinčiau Amerika ne tik prognozuojamu, bet patikimu partneriu. O apie bet kokią partneryste su Rusiją gali šiandien mūsų vilkikų vairuotojai papasakoti. Vakarai niekad nenaudoja tokių priemonių.

     • Žodžiu, Nerijus visus sukiršino ir nusiplovė, palikdamas vieną GIGĄ atsilaikyti prieš kregždučių-piranijų gaują. Laimei, GIGA spirtas ne iš bet ko, atsilaikys. :)

     • Lida

      Joooo, GIGOS neišsitepęs batų nenuspirsi.

     • GIGA

      Mergaite,žiūrėk,kad neužsirautum (nes nuspirsiu į lytį nepažiūrėjęs)-nors į pačią tai kaip į oponentę net ir nekreipiu dėmesio.Lėkštumas visuose komentaruose akis bado.Įdėti straipsnelį kaip Viktoro įmonė iš 14-os tapo pirma ir tuo didžiuotis?Kas tai kvailumas,naivumas,noras kažką parašyt?
      WU,dar kartelį.Aš ne už rusus,aš rašau,kad amerikonai su kitomis valstybėmis elgiasi panašiai kaip rusai su Gruzija ar Čečėnija.Tai teigdamas netgi nesiruošiau diskutuoti koks tas panašumas-100 proc ar 33,28 proc.Esmė yra daug,panašių „imperialistinių zamaškių“.Kas dėl patikimumo,tai taip,ką rašiau Romui-„laikykitės broliai lietuviai mes jau einame“…

     • WU

      GIGA,
      Su tuo amerikos balsu sukėlei man prisiminimus iš vaikystės. Prisimenu gal kokius 13-15 metų tėvas padovanojo radija. Tokia gana mažą kompaktiška. Tai prieš miegą visada klausydavau „amerikos balso“. Dabar supratau, kodėl pasiklausęs K. Girniaus noriu prigulti visą laiką, o atrodo žmogus rimtai kalba, o man miegas ima.. :))

     • GIGA

      WU,kiek prisimenu pačiam 21 m,tai nelabai ką įdomaus ir išgirsdavai prieš 6-8 metus:)

     • WU

      Nesvarbu ką aš išgirsdavau – svarbu gerai migdė.. :)

     • GIGA

      O dar buvo „laisvoji banga“ ir „Seva,seva Novgorodski gorod London,BBC“.Čia jau mano prisiminimai,kai tėvas sukinėja virtuvėje seno VEFo antenikę ir balsas girdisi per trikdžių triukšmą

 • O čia dar žiupsnis rusofilams :D
  http://www.fhm.lt/kur-kisti-rusija-5834.html

 • Reaguojant į mitingą, karo metines, Putino pasinardymus Baikale beigi visus kitus amžinos rusų temos recidyvus :)
  http://www.fhm.lt/kur-kisti-rusija-5834.html

  • Matotaupa

   P.Aidai,
   Koks ten tas jūsų naujas projektas? Pareklamuokite, prašau.

   • Musė

    Olialia Humoro klubas.

    • @Muse,
     per savo Olala pastabas tapau persona non grata Respublikos leidinių grupėje :) Nėra blogai, į CV galima užsirašyti, tačiau koncentruotis vien į šį taikinį neketinu – pernelyg greitai išsisemčiau…

  • Nuo pirmadienio sekite spaudą :) Persiprašau, bet iki to laiko man užmaukšlintas embargo apinasris…

   • nerijus

    Aidai
    Straipsnis vertas pagyrimo :)

  • nonsense

   Super!

  • nerijus

   Aidai

   Drąsu :)

   O jei rimčiau: kur dėti Rusiją?
   Bet pagalvokime, kur galėtume būti mes su savo Lietuva? P. ar Š. Amerikoje, Australijoje, jei anglai priimtų? Kur patogiau? :)
   Aš tai siūlyčiau Kubą: sala, šilta, geras kaimynas. Kubiečiai nesupyktų, nes jų kaimynu taptų senas geras draugas. Bet, ar jie Rusjai būtų tokie reikalingi?
   Ne…
   Ir vėl blogai, nes reikalingi būtume mes :)

 • Whisker

  Na, del to „If you tolerate this then your children will be next“ tai idomus pasakymas,ta Manics’u daina nebloga, man labiau istrigo kitos eilutes „So if I can shoot rabbits then I can shoot fascists“, o siaip dar ir gyvenimiskos isminties yra „The future teaches you to be alone the present to be afraid and cold“, kalbant i tema, tai manau, kad visgi Gruzija reiketu remti prie ju ambasados , ne prie Rusijos, nors kita vertus, nemanau, kad dar kazkaip labiau imanoma pabloginti musu su Rusija santykius, taip, kad jokio skirtumo :)

  • dzyvai

   Na ką jūs, juk mes protestuodami prie Rusijos ambasados priekaištaujame kad ji gina SAVO valstybės sienų vientisumą nuo okupantų gruzinų, o tai jau akivaizdus santykių su Rusija bloginimas ir šiaip, tarptautinės teisės pažeidimas :)

   Manau, kad protingas rusas tikrai neįsižeis, o dar ir pritars, o kvailas ir patikės ką jam praneš Pravda. O jinai praneš ką nori nepaisant bus tas piketas ar ne.

   Ir kas gi yra tie blogi santykiai su Rusija? Kad neatkišam užpakalio atspardyti?

  • nerijus

   Whisker

   Aš taip pat, norėjau pasiūlyti, jog Gruziją remtų prie Gruzijos ambasados…Kam, mums „meškos“ paslaugos? Ar „rėmimas“ užsakytas iš konservatoriškų lėšų? Patikėčiau, jei paaiškėtų, jog tai tiesa :)

 • Smilga

  Nuoširdžiai užjaučiu ir palaikau gruzinų tautą, bet tas M.Saakašvilis tai „pamišėlis“…

  • nonsense

   Kuo tas jo „pamišimas“ pasireiškia?

   • A.G.

    Na kad biski panašus į Josifą…

    • nerijus

     Esminis skirtumas tarp Saakašvilio ir Josifo…Josifas nenešiojo kaklaraiščio, o Saakašvilis- karinės uniformos.

     • nonsense

      Tai viskas, tuo ir baigės žinių bagažas? Tai gal ta Vremia pažiūrėkit, ji juk tuo reikalu dažnai pasisako..

     • nerijus

      nonsense

      sunku, kai žmonės uzurpuoja savo protingas galvas, kitų mintimis ar baimėmis.
      Nekartokit.
      vremia, senu laiku- 20.30 mūsų laiku :)
      ( jei suklydau- pataisykit )?

     • nonsense

      Gal ir tuo tamstos nurodytu laiku, matyt geriau žinote, pats neturiu nei noro, nei galimybės žiūrėti jokios rusiškos TV. Tiesa kartais rusišką internetą paskaitau – kol kantrybės užtenka.

     • nerijus

      nonsense
      sakote, jog aš žiūriu Vremia, o pats skaitote rusišką internetą…
      Sakote: priešą pažinti reikia iš vidaus? :)

     • nonsense

      Taip, priešą reikia pažinti iš vidaus. Kitas dalykas kad parašiau kad KARTAIS paskaitau rusišką internetą – jis toli gražu nėra mano prioritetų dešimtuke. Beto spėju rusiškas internetas gerokai įvairiapusiškesnis už rusišką TV, juolab „šlovingąją“ Vremia.

  • Matotaupa

   Sakišvilis nepamišėlis. Jis tikriausiai labai gudrus veikėjas, jei sugebėjo būti paskirtas į tokias aukštas pareigas. Turbūt turi labai gerą galvą ir ypatingai gerą liežuvį…
   Nors mūsų amerikonas tokiomis savybėmis nepasižymėjo, o dvi kadencijas prasilaikė. Matyt, sakišvilis – nenusisekęs eksperimentas.

 • WU

  Keletas pamąstymų, kodėl visgi reikėtų atsargiai žiūrėti į Rusiją, arba „Tie žmonės yra realistai, o ne rusofobai“.
  Kodėl neįmanomas normalus (vertybinis/pragmatinis) bendradarbiavimas su Rusija?
  Rusijos svarbiausios vertybės: ne įstatymiškai saugoma laisvė, o ekonomika ginama stirpios ex- KGB rankos. Nacionalizuotos visos TV žiniasklaidos priemonės. Turbūt, nereikia pasakoti istorijų apie Gusinskį ir NTV(NTV+)? Ar RENTV? Teisingumo sistema – Kremliaus tarnaitė. Apie kažkokias teisės ar laisves galima nekalbėti, užtenka pasižiūrėti EŽTT skundų kiekį iš Rusijos ir laimėtas bylas prieš ją. Skaičiai rekordiniai. Pvz.: 2006 metais Strasbure gauti 10569 rusų ieškiniai iš jų 151 priimti ir iš jų 146 bylose nustatyti žmogaus teisių pažeidimai. Vien to paties Chodorkovskio advokatė (ko gero labiausiai nemylima Kremliaus) laimėjo 27 bylas EŽTT. Verlsui apsiginti Rusijoje teismų pagalba yra šansų tik tuomet, jeigu tu neįdomus Kremliui. Dėl tarptautinių verslo santykių.. Apie ką mes galime kalbėti, kai Rusija visada pasinaudoja liberalia ir atvira Europos rinka, nežaisdama pagal tas pačias taisyklės savo viduje? Gazprom daro verslą Europoje? Man tai labiau panašu į parazitavimą, kurio tikslas yra senas kaip pasaulis „skaldyk ir valdyk“. Visos konfrontacijos sukeltos prieš „Nabucco“ bandant statyti „Nordstream“ yra panašu į ekonominę Molotovo-Ribentropo pakto versiją. Šį kartą dalinama ne teritorija, o ekonominės zonos. Gaila, varšas atsilkėlis Gazpromas nesugeba net pats pradėti eksploatuoti Štokmano telkinio, todėl reikės prašyti prancūziškojo „Total“ pagalbos. Kaip galima bendradarbiauti su „Gazprom“ kai Rusija žaidžia tik pagal savo taisyklės? Pas mus „družba“, Ukraina ir visa pietų Europa jau pamatė Gazpromo retoriką ir svertus. Pateiksiu mažytę ištraukėlę iš Putino daktaro disertacijos 1997 metų: „Rusijos gamtos išteklių valdymas yra pernelyg svarbus, kad būtų paliktas privataus verslo rankose“.. Va ir laisva rinka ir kapitalizmas.. Vienose iš derybų su ES Putinas teigė: „Dujotiekių sistema yra Sovietų Sąjungos kūrinys. Mes keitname išlaikyti valstybės kontrolę dujų transportavimo sistemoje ir „Gazprom“ Ir Europos komisija neturėtų puoselėti jokių ilizijų. Dujų sektoriuje jiems teks derėtis su valstybe“. Apie Šrioderio ir Derispaskos prostituciją net nereikia kalbėti.. Įdomus akcijų apsikeitimo sandoriai įvyko tarp „Hochtief“, „Basic Element“, „Strabag“, „E.ON Ruhrhas“ ir „Gazprom“?
  Dėl Rusijos dalyvavomo tarptautinėse organizacijose irgi įdomu. Paneikit jei klystu, bet ar ne visą šaltąjį karą Rusija blogakvo JTO saugumo tarybos sprendimus? Nuo priėmimo Rusijos į ESBO, organizacija prarado bet kokią įtaką ir vertę. O 1996 m. Rusijos priėmimas į Europos Taryba dabar vertinamas kaip didžiausia klaida. Kas gal galit paaiškinti kodėl Rusija turi priklausyti G-8? Tik prašau argumentuotai. Kas per darinys yra ŠBO? Galite vadinti mane rusofobu ir taip toliau, bet paneikite, kad ŠBO yra tiesioginis atsakas NATO ir ES tolimuosiuose rytuose. Faktas, kad Iranas ten nepriimamas vien dėlto, kad Kinija blokuoja priėmimą, nes nenori parodyti visiško antivakarietiškumo?
  Kaip Putinas „valė“ oligarchus. Čia daugėlis pasidžiaugė, kad atsikratyta Chodorkovskiu. Vieša paslaptis, kad Chodorkovskis buvo vienas iš tų, kurie neklausė Putino nuleidę galvą, o aktyviai jam oponavo. „Jukos“ buvo pati moderniausia Rusijos kompanija Chodorkovskio laikais. Ji viena pagamindavo 2% pasaulinės naftos produkcijos. 2000m. sumokėjo 1,9 mlrd. Dolerių mokesčiu, tai yra kelis kartus daugiau, negu buvo jos vertė privatizuojant prieš penkerius metus. Chodorkovskis planavo statyti nepriklausoma naftotiekį, o tai buvo gyvybiškai pavojinga kremlui. Taip, naftotieki, kuris nafta tiektų rinkos kainom, o ne pagal Kremliaus skaitliuką. Taip, jis buvo labai blogas.. Žiauriausia, kaip jį suėmus buvo aukcionuose fiktyviai išparduota „Jukos“, per vadinamas nepriklausomas kompanijas, kurios po to iš karto viska perleido Kremlios „Rosneft“. Atsakymas tiems kaip Rusija daro verslą ir kodėl godumas anksčiau ar vėliau pražudys Europą. Julie Anderson visą šią politiką puikiai apibendrina: „Čekistai turi galimybė tapti nepaprastai turitingi netik dėl ekonomikos politikos, kuri palanki jų pačių asmeniniams interesams, bet ir dėl papildomo teisėto kitų kompanijų turto perėmimo. Savo ruožtu, turėdami tokius didžiulius turtus, jie gali naudoti savrius finansinius resursus ir tarptautinius kontaktus tam, kad įsiskverbtų į užsienio vyriausybes ne tik per finansuojamus užverbuotus agentus , bet ir gaudami pilietybę įkurdami ar įstodami į politines partijas, ar eidami valstybines pareidas pasirinktose šalyse. Šis politinės įtakos metodas papidomas eknominiu čekistų įsiskverbimu į lygą, kurioje viekia ne vien užsienio valstybių ir politkos asmenys, bet ir organizuotas nusikalstamumas, kiekviename pasaulio regione, kas suteikia jiems galimybę įsigauti ir turėti įtakos elitinėse sferose“.
  Kitas dalykas, stebėdamas pastarąsias diskusijas, pastebėjau, kad yra teigiančiu, kad Rusijoje nėra istorijos politikos. O kaip Putino užsakytas ir patvirtintas naujasis istorijos mokytojų vadovas „Naujausia Rusijos istorija, 1945-2006”. Joje apie Staliną rašoma taip: „Jis laikomas vienu sėkmingiausiu SSRS vadovų. Šalies Teritorija pasiekė buvosios Rusijos imperijos sienas ir jas peržengė. Buvo iškovota pergalė viename didžiausių karų; ekonomikos industrializacija ir kultūrinė revoliucija buvo sėkmingai įgyvendintos, to rezultatas – ne tik visuotinis išsilavinimas, bet ir geriausia švietimo sistema pasaulyje. SSRS tapo viena pirmaujančių šalių mokslo srityje, nedarbas buvo praktiškai įveiktas“. Ne revizija? Galėčiau toliau cituoti ir cituoti. Bet jau ir taip prirašiau tiek, kad ko gero niekas neskaitys. Čia pateikiau tik keletą pavyzdžių bandydamas parodyti, kad Rusija iš tiesų yra pavojinga ir žaidžia tik pagal savo taisykles, o apie tarptautinę bendruomenę ar vakarietiškas vertybes jai tiesiog nusispjauti. Ji išnaudoja visus trūkumus. Kaip teigia E. Lucasas: „Pinigai yra didžiausias Rusijos ginklas ir didžiausia mūsų silpnybė“. Čia keletas argumentu, galite vadinti kregdžutiniais, kaip norit. Man tiesiog svarbus racionalus aplinkos bei įvykių suvokimas.

  • nerijus

   G- 8:
   nafta,
   dujos ir kiti, gamtiniai resursai
   be to, nepamirštamas ir antrojo Pasaulinio karo arba nacistinės Vokietijos naikintojas, žinoma, ne be JAV paramos.
   Kaip „padėką“ už Europos išgelbėjimą- okupuotas Pabaltijis, Lenkija ir kitos, „vakarų“ Europai nereikšmingos valstybės…Atsiribota ne tik Berlyno siena, bet ir tylos.
   O gaila, juk daugelis taip dievina „vakarus“.., kaip viziją.
   Patikėčiau, jei „vakarai“, rusams sugalvojus pas mus atvažiuoti tankais, eilinį kartą gintų savo interesus ir atsuktų mums „rudąją žvaigždę“ ( aiškinu- „rudoji žvaigždė“, tai vieta žemiau nugaros, tarp dviejų, vertikalių žandų- jų centre :) šaltinis- Lietuvos kariuomenės žodynas ).

   • Sarunas Skyrius

    nerijau, nelabai supratau:

    „Kaip “padėką” už Europos išgelbėjimą- okupuotas Pabaltijis, Lenkija ir kitos, “vakarų” Europai nereikšmingos valstybės…Atsiribota ne tik Berlyno siena, bet ir tylos.
    O gaila, juk daugelis taip dievina “vakarus”.., kaip viziją.“

    Sąjungininkai turėjo, tavo manymu, jėga atstatyti ikikarines sienas?

    • nerijus

     ne jėga…
     Suparantama, jog europa neturėjo kariuomenių, kurios buvo sunaikintos hitlerinės Vikietijos. Bet, gal, nereikėjo „delsti“ 50 metų?
     Kam rūpi svetimos bėdos?
     O šiuo metu, net džiaugiasi, kad daug mūsų tautiečių išvyksta uždarbiauti/ tarnauti į išsvajotajį „vakarų“ pasaulį…
     Tfu…

     • Sarunas Skyrius

      Nesupratau vėl. Tai reikėjo sulaukti, kol SSRS pasigamins atominę bombą ir tada eiti Vilniaus vaduoti?

  • @WU
   visiškai sutikdamas su tamstos teiginiais noriu tik pataisyti keletą faktinių aplinkybių
   a) į Putino disertaciją gal nekreipkime dėmesio, nes su ja ta pati istorija kaip su Uspaskicho diplomu :) Brookings Institution seniai atkasė, kad VVP ne tik, kad nerašė jos pats, bet įsigijo iš ghostwriterių, blogiausia, kad iš tokių, kurie patys ypatingai prakaito neliejo, o tiesiog nupylė iš Williamo R. Kingo ir Davido I. Clelando, Pitsburgo universiteto profesorių, 1978 m. vadovėlio. Žinoma, jeigu užskaitytumėm tamstos cituotus pasažus, gal tada ir originalus darbas ;)
   2) Į ESBO (tuomet ESBK) Rusija nebuvo priimta, o automatiškai tapo nare, kaip ir visos po SSRS subyrėjimo atsiradusios šalys. Galų gale, ESBK ir buvo sukurta kaip NATO+Varšuvos sutartį+Europos neutralus jungiantis forumas
   Tai tiek…

   • WU

    Aidai,
    Dėl disertacijos citatų, neabejoju, kad jos originalios, tiesiog įmestos į bendrą kontekstą, kad atitiktų temą „Strateginis regiono mineralinių žaliavų bazės reprodukcijos planavimas besiformuojančių rinkos santykių sąlygomis“. Gerai skamba „rinkos santykių salygomis“ apie tai rašė jūsų minėti mokslininkai, o mano cituotos vietos aiškiai iškrenta iš konteksto, apie kokias rinkos sąlygas kalbam, kai Putinas už visišką monopolį.
    Dėl ESBO, mano mintis ta, kad dabar ji virtusi iš ESBK yra nieko verta vien dėl Rusijos žaidimų. Tiesiog absiribojama kalbomis..

    • @WU
     Kad ji niekad nebuvo ypatingas stebuklas… Talking shop garui nuleisti… Senais laikais SSRS mojavo vienu Helsinio susitarimų skirsniu – apie nekeičiamas sienas, Vakarai mojavo ketvirtuoju skirsniu – apie žmogaus teises, buvo dar trečiasis – apie ekonominį bendradarbiavimą, kurį visiems buvo nepatogu prisiminti padorioj kompanijoj, žodžiu…

     • WU

      Aidai,
      Esu girdėjęs pokštą, kad Brežnevas ant Helsinkio akto pasirašė tada per klaidą, nes jo patarėjas tuo metu buvo išėjęs į tualetą :))

 • levas

  Nosense
  Ir kaip tas tyrimas? Ar padėjo? Ir prie ko čia jaunystė?
  Nesu psichologas analitikas ir man tie marazmai nerūpi, mėtotės Garbusis tarp amžių?
  Padėka priimta. Taip, atrodo buvo jaunesnė tais 19 metų, ir po truputį nuo to kapitalizmo suseno, kažkodėl labiau nei nuo socializmo? Biologiją atmetu.
  Man kažkaip Sabonis tai ne rodiklis, kaip ir visi panašaus plauko „verslininkai“.

  • nonsense

   to levas

   Pradedu bemanyti, kad Jūsų prosenėlė blaivesnio proto nei Jūs…

   • levas

    Turbūt, nes iki šiol žoleles užpiltas vartoja:)

  • gato

   levai, amžius prisiminimuose vaidina didelį vaidmenį. Tikiu, kad jūsų močiutė sąmoninga ir vis dar guvaus proto. Tačiau atmintis toks dalykas, kuris laikui bėgant kinta ir dėl fiziologinių dalykų ir dėl naujo interpretavimo (nes keičiantis patirčiai pradedame kitaip vertinti prisiminimus ir patys nesąmoningai juos iškreipiame.
   Mintys ir jausmai taip pat palieka atmintyje savo pėdsakus, tarkim tuo metu kai neturėjote kur gyventi, ką valgyti, sutikote savo gyvenimo meilę. Tas laikotarpis jūsų atmintyje išliks kaip šviesus, nepaisant nepritekliaus.
   Ką nonsense norėjo pasakyti, kad sovietiniu laikotarpiu jūsų močiutė buvo dar sąlyginai jauna (lyginant su dabartiniu amžiumi). Sveikata buvo geresnė, interesai platesni, veiklos daugiau. Jau vien dėl šių dalykų jai tas laikotarpis atrodo geresnis nei dabartinis. Tada ji buvo dirbantis žmogus, dabar labai garbaus amžiaus pensininkė. Objektyviai gali įvertinti režimą tik tuo atveju, jei tu pats esi nepasikeitęs. T.y. studentauji ir sovietmečiu, ir laisvoje Lietuvoje. Arba pabūni pensijoje su visomis savo ligomis bei nuoboduliu ir sovietmečiu, ir laisvoje Lietuvoje. Bet toks dalykas neįmanomas be laiko kelionių :) Bet, kurį laikotarpį negalima vertinti vienareikšmiškai. Tačiau sovietmetyje įžiūrėti tikrai gerų dalykų labai sunku. Kas iš pirmo žvilgsnio atrodo lyg buvo geriau, labiau įsigilinus pasirodo vistik buvo blogai…

 • levas

  Lida,
  Galbūt, iš kompiuterio ekrano nesimato. Koks skirtumas kiek jai metų ir ar aš ja remiuosi ar ne? Ne jau tik tuo galima remtis? Kaip pavyzdys: A.R. pateikia info iš įvairių šaltinių, ką jis pats mano ar žino – nebūtinai čia rašo. Ko Jūs visi tokie agresyvūs dėl to?

  • Lida

   Nesupratau, apie ką jūs čia. Bet tiek to.

 • Clear

  Man patinka Nerijus, GIGA ir Artūras Račas.

  • Lida

   Saldi trijulė :)

   • nerijus

    Trys viename :)

  • GIGA

   nes jie stengiasi parodyt,kad yra kitoks mąstymas nei šabloninis megztųjų berečių,kai turi šaukti „blogas“ dėl to,kad prieš tai tai šūktelėjo savanoris Nr 1.Bent aš nesu nei už Paksą,nei už Uspaskichą,nei gink Dieve už rusų politiką,bet kaip išgirstu,kad Račas Uspaskicho gimtadienyje kažkoks nonsensas,o Kubilius apsikabinęs Kirkilą su vienodomis „maikutėmis“ normos ribose,kaip Pakso pilietybė Borisovui nusiklatimas,o Adamkaus-Sadekovui norma(netgi nekalbant apie tai,jog tas pats kniazius padengė jo rinkimų skolas),kaip rusas Gruzijoje iškrypimas,o amerikonas Irake nusileidęs angelas-užverda pyktis

   • Lida

    Taigi išeitų, kad pagal tave ir Kubilius apsikabinęs Kirkilą ir toliau išvardinta lygiai toks pat nonsensas kaip ir Račas Uspaskicho gimtadienyje. Bet tu vien iš apmaudo, kad tavo nuomonės nepalaiko, nori įrodyti priešingai – kad Račas Uspaskicho gimtadienyje – normos ribose.

    • GIGA

     ne normos ribos 2K,nors juos sugebėjai išimti iš bendro konteksto….

    • nerijus

     Lida

     „Bet tu vien iš apmaudo, kad tavo nuomonės nepalaiko, nori įrodyti priešingai…“

     Ne iš apmaudo, o iš kitokios nuomonės. Ar galite suprsati, kad =mogus masto ne tik, kaip Lida? Ar Jums, ten, kur turėtų būti smegenys- kiaurymė? Niekaip negaliu suprasti..?

     • GIGA

      ne ten yra siūlas,kuris laiko ausis:)

     • lida

      Tavo siūlas turbūt jau nutrūkęs, todėl toks piktas ir spardaisi nežiūrėdamas į lytį :)

     • nerijus

      lida

      Jūs ne feministė?
      Keista..?

 • Kaip žinome, Nerijus yra perskaitęs dvi knygas:
  Ieškok Maskvos sfinkso
  Piniguočių dinastijos

  Manau visi esame suinteresuoti, kad Nerijus paskaitytų ką nors dar. Nuo to diskusijos čia tik praturtėtų. Gal reiktų sudaryti Nerijui rekomenduotinų knygų sąrašą? Pradėsiu aš:
  Edward Lucas „Naujasis šaltasis karas“. :)

  • WU

   Valentinai,
   Parekomenduočiau tą knygą visiems čia diskutuojantiems, visiems būtų naudinga susipažinti su faktais, dėstomais auštesniame negu, „respublikos“, „lryto“, „lnk“ „ostankino“ lygyje. Be emocijų, o tiesiog racionaliais argumentais. Pasikartosiu, ginti Kremliaus rėžima gali visiškas nenuovoka. Svaidytis rusofobais ir rusofilais patogu, ypač kai pagrindimas paviršutiniškas. O realiai suvokti sutuacija, regis, norinčiųjų mažai. Išvis susidaro įspūdis, kad čia yra žmonių kuriems laisvė nėra vertybė. Arba pažiūrėti į sutuacija taip, įsivaizduokim Lietuva ne ES ir NATO narė ir esam Gruzijos vietoje. Gražu :)

   • GIGA

    WU,aš perskaičiau Lucasą iš kart po to,kaip kiekvienoje savo kalboje Kubilius ir Juknevičienė pradėjo kalbėti jo citatomis.Tiesa sakant įspūdžio nepadarė.Taip jis rašo teisybę (bent mano,tavo ar atrkim Valentino vertinimu),bet tikrai ne tai kas turi ar gali būti cituojama ar prilyginama kažkokio tai pranašo lygmeniui

    • WU

     Būti pranašu nėra jo tikslas. Jis nori, kad kai kurie atsibustų iš žiemos miego. Man knyga tikrai patiko. Jis paėmė ir viską sudėliojo į savo vietas, nuo A iki Z, kaip tu sakai „megstosioms beretėms“ reikėtų pasiskaityti ir susipažinti prieš rėkaujant bet kaip ir bet ką.

     • GIGA

      WU,o tu toje knygoje radai ką nors naujo?Informaciją,išvadą,prognozę?

     • WU

      Ką reiškia naujo? Ten susiteminti gražiai sudėlioti faktai nuo A iki Z. Detalių lygyje, kaip ten viskas aprašyta nežinojau. Negaliu aš gi užsiimti ir stebėti kiekvieną Putino ir Kremliaus žingsnį. Nesakyčiau, kad noro nėra, nes to personažo veikimas tikrai įdomus, bet nėra tiek laiko :) Tokio pobūdžio knygose neturi būti išvados – skaitytojas, kaip subjektas, turi pasidaryti ją pats asmeniškai savo intelektinių gebėjimu ribose. Juo labiau negalima prognozuoti. Pradėsi šaukti 3 pasaulinis karas ar dar kas nors panašaus – būsi pastatytas ir durnelio vietą. Knyga skirta atsimerkti ir pabusti iš miego ir iliuzijų pasaulio..

     • J.naivusis

      Prispažįstu, nesekiau visos diskusijos, vargu ar nuo to kas pasikeistų. Tiesiog įdomu, ar kirstų kas tokių lažybų:

      2019 metais Rusija bus NATO narė.

     • GIGA

      taip susisteminta viskas kas kada nors pramirgėjo žiniasklaidoje-nieko naujo nesugalvota,o visur cituojamas būtent Lucasas pamirštant pradinį šaltinį..

  • nerijus

   Valentinai

   Smagu, kad mano personai, eilinį kartą, tiek daug dėmesio…
   Šiuo metu skaitau Emilis Zola- Pinigai :)
   Sekanti knyga bus- I WW :) greičiausiai :)

   • GIGA

    Valentinas gi knygų neskaito:)bet viską žino:0,tą jau su juo išsiaiškinome…

    • GIGA,
     Pranešu, kad skleidi žinomai klaidingą informaciją.

     • GIGA

      tai,kad buvo tarp mūsų trumpa diskusija šia tema,bet gal nepradėkim:)Valentinai negi,Jūs kaip džentelmenas Musytei nepadėsit?Ji dar nuo vakar šaukiasi Jūsų žadėtos pagalbos:)

     • Manau, kad Musė paprašė mano pagalbos silpnumo akimirką. Ji yra iš tų moterų, kuri viską gali pati. Jei aš dabar jai padėčiau, ji jaustųsi nepatogiai. Aš ją palaikau morališkai. :)

     • Musė

      Valentinai :))
      Aš prašiau tavo pagalbos, nes tu atkalęs komentavimo prieš GIGĄ sistemą, tau tai rekalauja mažiau laiko ir energijos sąnaudų :)

      Giga, na kaip su jumis diskutuoti, jei jūsų visi argumentai susiveda į tai, kad Paksas nekaltas, o Uspaskis ar Borisovas yra skaidrūs verslininkai dėl to, kad kiti – AMB, Zuokas, Adamkus, 2K ir tt yra irgi blogi? Sakykime, aš sutinku su jumis, kad visi šitie jūsų išvardinti yra blogi, prisidirbę, pridarę nesąmonių. Ar dėl to Borisovas, Uspaskichas, Paksas tampa švarūs? Jums neatsibodo kiekviename savo komentare vartoti žodžius „dvigubi standartai“?

      Kokie yra dvigubi standartai Uspaskio atžvilgiu? Jūs rašote – “ ką Uspaskichas tokio sužulikavojo,kad žulikystėmis maštabais aplenkė AMB,2K,Zuoką“. Giga, iškraipote mano žodžius, aš juk nesakau, kad mano nuomone Vikoras yra žulikas Nr.1. Aš sakau, kad jis vienas iš didžiausių, statyčiau jį vienoje gretoje su Zuoku, Marcinkevičium& Co. Kame tie dvigubi standartai? Jau rašiau, jei Artūras būtų ėjęs į kokio Marcinkevičiaus gimtadienį, mes čia putotume ne mažiau.

     • GIGA

      Musyte,nenukrypkite nuo temos.Aš manau,kad Paksas kaltas,Uspaskichas žulikėlis,Borisovas niekšelis ir t.t.Aš niekada to neneigiau,Jūs tik argumentų pristigę pradedate man,ar tarkim kokiam Arūnui ar Orkai klijuoti etiketes-rusofobas,paksistas ir etc.Dar kartą suformuluosiu klausimus (ir juos formuluosiu visada iki kol negausiu atsakymo,nuo kurio visas megztųjų berečių flangas (ir nbūtinai ti Račo bloge) stengiasi išsisukti.Taigi:
      1.Ar Paksas tikrai buvo tiek kaltas,kad jį reikėjo diskvalifikuoti iki gyvos galvos.Ar jo pilietybės suteikimas Borisovui,kaip savo sponsoriui,prieš tai buvusio Prezidento įvertinto dviem valstybės apdovanojimais logine,moraline ir dar kokia prasme skiriasi nuo Adamkaus suteiktos pilietybės Sadekovui ir to,kad „niekšas“ Viktoras padengė jo rinkimų skolas?
      2.Ar kalbos apie piktadario Viktoro „otkatus“ ūkio ministerijoje,Jangila,Vikstata iš 14 tapus 1 yra kažkas kito nei Wiljams,Leo,Draugyste,Alyta,PST ir t.t
      3.Jeigu tikrai valstybėje vyksta tokie nusikaltimai ir gyvena tokie niekadėjai kaip Paksas,Uspaskichas,Borisovas ir kiti (niekšai Nr 1,2 ir 3) apie ką pastoviai primena „megztųjų berečių“ flangas,kodėl tokios taurios asmenybės kaip A.Kubiliaus vadovaujamas ministrų kabinetas nesugeba šių „veikėjų“ nubausti pagal įstatymą?Komentatorius Romas bando įdiegti mintį,kad valstybę ir jos tarnautojus valdo pinigai ir tai leidžia išlikti nenubaustiems tiems,kas jų turi.WU kažkada tai minėjo,kad Uspaskicho byla yra atsidūrius pas prastos reputacijos teisėją,kuris priims neteisingą,kiek suprantu „kas gali paneigti,kad nenupirktą sprendimą“.Taigi brangūs oponentai,o kas gali paneigti,kad tokie patys nenupirkti ar valdžios neužsakyti tie kas susidorojo su Paksu ar Viktoru?Kodėl Drabo partijos buhalterija „juoda“,o socdemų,konservatorių ir liberalų,prisiminus Andriukaitį,Vidžiūną,Riubikoną ir t.t,“balta“?Va apie ką aš kalbu ir nuoširdžiai visada klausiu Jūsų,kolegos komentatoriai.O Jūs vietoje to,kad atsakyti skiedžiate kažką tokio iš serijos -„taip visur blogai,taip,kad yra AMB,2K ir Zuokas neleidžia tau,Giga,ginti Pakso ir Uspaskicho“.Bet brangieji-AMB,Adamkų,Kirkilą ar Zuoką juk „nediskvalifikavo iki gyvos galvos“,o Vidžiūnui ir Andriukaičiui neteko rengti konferencijas Maskvoje ar Briuselyje.PABRĖŽIU (ir Jūs tą patį sakote)-UŽ TUOS PAČIUS DALYKĖLIUS….Taip kaip čia yra?

     • WU

      GIGA,
      Meluoti negarbinga meluoti negražu. Aš kaip tik sakiau, kad byla patekusi pas garbingą teisėją. Tiesą sakant ten 3 teisėjų kolegija, o jis vienas iš narių. Sakydamas, kad jis nepaperkamas, turėjau omenyje, kad tai ne Uspaskicho naudai. Bet Uspaskichas turi savo kozirių – advokatą V. Sviderskį. Reto talento žmogus. Kaip tik manau, kad šioje byloje teisingumas triumfuos, nedrįstu prognuozuoti rezultato, nes neesu ir neturiu galymybės susipažinti su ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis. Teisėjas K. Jucys yra nepriekaištingos reputacijos ir auščiausios klasės specialistas, todėl būčiau dėkingas, kad mano žodžiai kitą kartą nebūtų iškraipomi, AČIŪ.

     • GIGA

      WU,atsiprašau,ne taip supratau.O ką čia talentingas Sviderskis gali padėti?Petrikui pagelbėjo?aš apie tai,jei valstybei reikia,advokatas nepadės

    • Rytis I

     Norėčiau sužinoti sąvokos „dvigubas standartas“ atsiradimo aplinkybes. Gal gali kas padėti?
     Aš jį (terminą) prisimenu kaip tik po to, kai jį pavartojo Putinas. Kaip visad, – eilinė politinė krizė ir dar kažkas. Tik nereikia apie leninus..

  • Dar tegul Steve Levine ir Marshall Goldman pavarto. Irgi akiratį praplės. Bent jau dėl šiandieninės Rusijos.

 • Rytis I

  Tiek daug nuomonių – o atsakymo ir neradau.. Ant kurios žaliosios vejos man piketuoti:)? Ką palaikyti? Didelis įtarimas, kad šito konflikto metu nebuvo teisių – ir Amerika čia ne prie ko – ji primygtinai rekomendavo Saakui nieko nedaryti, nes turėjo duomenų.. O ir pagrindinis Rusios strategas ne šiaip sau tuo metu buvo išvykęs. Kad geriau matytųsi, taip sakant. Vienu žodžiu – viena pusė nutarė (skubiai ir iš karto) apginti savo teritorinį vientisumą o kita – tam buvo jau seniai pasiruošusi. Ir išdūrė.. Išprovokavo. Pasinaudojo asmeninėm priešininko savybėm.
  O dėl piketavimo – tai man įdomu, ar tie, kas ten ateis – ar jie daugiau žino nei Europos ekspertai? Nes europiečiai situaciją vertina nevienareikšmiškai, manau jų Adomėno filmas neįtikins, – jie ten buvo patys.

  Sakot, kas būtų, jei Rusija pultų NATO narę Lietuvą? Gal jau nepultų. Nebent pavyktų prakišti beprotį prezidentą, – va tada tai jau niekas nepadėtų..

 • lida

  Atleidžiu.

 • Musė

  Levui – Jūs interpretuojate mano žodžius visiškai klaidingai, cituoju: „Turbūt Muse nepajutai to sovietinio socializmo, kad taip rašai. Na ir kas iš to kad buvo tam gimtadienį. Tai dabar nei vienas neikime ir nebendraukime su tais kurių pavardės rusiškos…“. Visų pirma, prie ko čia sovietinis socializmas, aš kalbu apie dabartinius laikus ir dabartines Rusijos ambicijas Lietuvos atžvilgiu, o ne apie istorines nuoskaudas.

  Dėl rusiškų pavardžių – jūsų komentaras puikiai atspindi kai kurių veikėjų, atstovaujančių tautines mažumas, veiklos principus, kai ištisai ieškoma nacionalizmo ir diskriminacijos ten, kur jos niekada nebuvo. Aš kritikuoju Uspaschį tikrai ne todėl, kad jo pavardė rusiška. Lygiai tą patį būčiau parašiusi, jei A. Račas eitų į Ž. Marcinkevičiaus ar N. Numavičiaus gimtadienį.

  • Šmočiukas

   Tai va, Muse, kad nemažai yra komentatorių (visų pirma, mankurtiško mąstymo Giga), kurie šito niekaip nesupranta. Kaip ir nesupranta, kad mes su jumis (net neabejoju) smerktume JAV „taikdarius“, o ne rusus, jei jie būtų dalyvavę Gruzijos kare ir dabar sėdėtų apsikasę tose „valstybėse“. Bet kadangi straipsnis yra ne apie JAV ir Iraką, o apie Gruziją ir Rusiją, tai ir rašome savo nuomonę apie tai. Na, bet mankurtams to nesuprast… Kaip nesuprast ir mūsų kritikos už dalyvavimą pas Uspaskį, nes yra ir kitų blogiečių Lietuvoje :) Bet dalyvavo tai PAS USPASKĮ, o ne pas AMB, pvz. :)

   • Viena iš žaviausių šiuolaikinių reliatyvistinio pasaulio savybių yra tai, kad nebėra vieno, nedalomo, visų pripažįstamo, koherentiško prasmių sistemą įtvirtinančio autoriteto, kaip anksčiau buvo bažnyčia. Taigi dabar mes diskutuojame vienu su kitais, remdamiesi susiformavusia prasmių ir kodų sistema. Atitinkamai, išorinį pasaulį apibrėžiame šios sistemos rėmuose. Žavu yra tai, kad mūsų oponentai daro tą patį, tik savo prasmių ir kodų sistemos rėmuose. Štai Šmočiukas, remdamasis savo, Musės, Valentino, Fredžio prasmių sistema apibrėžė GIGĄ kaip „mankurtą“.
    GIGA, savo ruožtu, remdamasis savo prasmių sistema apibrėžtų, Šmočiuką, Musę, Valentiną, Fredį kaip „mankurtus“. Apibrė-damas kitą, tarsi prisiskiri sau autoritetą tai daryti. Kitaip sakant, vieni kitų akyse esame „mankurtai“ ir nėra jokio visuotinio autoriteto, kuris išspręstų kas iš tikro yra mankurtas o kas ne. Ką daryti? Ar įmanoma susikalbėti?

    • GIGA

     Valentinai žavu,bet truputėli ne taip.Vienas pasisakiusių „lageris“ visada nediskutuoja,o teigia(tave,tai gal mažiau liečia,bet tarkim Lida,Šmočiukas,Fredis rašo taip lyg patys būtų dalyvavę tuose įvykiuose ir turi neginčytinų įrodymų).Tada aš bandau parodyt,kad tuose komentaruose ne viskas sueina,kad yra dvigubų standartų,kad galima nekęsti žmogaus,bet reikia būt sąžiningu ir t.t.Dar kartą pabrėžiu,kad nesu Pakso ir Uspaskicho šalininkas,bet noriu,kad jiems būtų taikomi tokie patys vertinimo kriterijai kaip AMB,2K,Zuokui ir etc.Tada ir prasiveržia šūksniai iš serijos „šunauja“.Nes visa šio oponentų lagerio diskusija yra teigti principu „daužyti galvą į sieną,kol ji įtruks,nes taip yra,nes taip turi būti“

    • Šmočiukas

     Visi mes mankurtai, ką čia mąstyti ilgai :)

     • GIGA

      ir vėl „mes“.Negi tu tokia pilka masė>Nors kartą pasakyk „aš“

     • Matotaupa

      Aš irgi pastebėjau, kad kai kurie rašytojai vengia prisiimti atsakomybę už savo parašytus žodžius…

   • GIGA

    Aš jau tau sakiau,Šmočiuk,-nesislapstyk po sąvoka „mūsų ir mes“.Reišk savo nuomonę.Apie Račo daslyvavimą pas Uspaskichą neigiamai pasisakė daugelis komentatorių,bet vienintelio tavo visi pasisakymai buvo neigiamai įvertinti čia dalyvavusių 13-17 balsų.Protingas žmogus suprastų,kad nusišnekėkėjimu viršijo ribas,bet,aišku,pabrėžiu,kad protingas žmogus,o ne tas,kuris kalba ir mąsto šablonu

    • Šmočiukas

     Dar tada, kai ta diskusija vyko, kelis kartus minėjote tuos neigiamus vertinimus. Darau prielaidą, kad jūs juos ir sudėliojote (ir tik nesakykite, kad vienas žmogus techniškai negalėdavo vertinti kelis kartus, nes tikrai galėdavo). Bet kuriuo atveju, jei juos dėliojot ne jūs, tai kitas mankurtas, nes dėliojo automatiškai, vos pamatęs mano nick’ą. Tame tarpe ir komentarui, kuriuo atsiprašiau Račo, nes suklydau, pavadindamas jį buvusiu politiku :))
     Ir šiaip – tiek paties Račo, tiek jūsų komentarai paprastai būdavo vertinami blogiau už manuosius, jei jau jums tai toks rodiklis.
     Ir pabaigai: tokių mankurtų, kaip jūs, neigiami vertinimai – man komplimentai. Nepykit, nieko asmeniško :) Ačiū už komplimentus.

     • GIGA

      Negi tu (atsiprašau Jūs) galvoji,kad mano gyvenimo tikslas dėlioti neigiamus atsiliepimus po 15 „štukių“ kažkokiam tai komentatoriui.Kiek žinau visada buvo vienai personai galima dėti po vieną kartą.Tai pagal Jūsų logiką turėjau nemažai pavargti….
      O Jūsų vertinimas atitinka tai,ką visą laiką ir akcentuoju.“Gavau 15-17 minusų-reiškia mankurtai pasistengė-šunauja“O gal reiktų susimąstyt apie komentaro turinį ir išsakymo formą?tarkim mano senas prietėlius Valentinas irgi baisiai negatyviai reagavo į Račo dalyvavimo Uspaskicho gimtadienyje,bet „mankurtų armija’ nerašydavo jam 15 minusų…Kažkas čia ne taip,Šmočiuk,bet kam aš gaištu laiką-Jūs gi vis tiek teisus iš prigimties…

 • Iš Delfi

  „Tačiau šiandien kitas laikas, Gruzijos teritorijoje yra Ruropos Sąjungos stebėtojų, ir Gruzija yra pasaulio diplomatijos dėmesio centre“, – pareiškė valstybės ministras. “

  Klaida, bet žavi – „Ruropa“

 • nerijus

  vakar

  Putinas ir Turkijos premjeras, o prie jų „netikėtai“ ( ? ) prisijungė ir S. Berlsukoni :) Aptarė dujų vamzdynų tiesimą per Turkijos teritoriją…Kol Lietuvos „elitinė“ politika steni, kiti- veikia :)

  Klausimas daugeliui proamerikiečių, kuris buvo užduotas vakar per RTVi ( žydų TV ):
  Ar pateisinate, kad ant Hirosimos ir Nagasakio, buvo numestos atominės bombos?
  Rezultatas ( suapvalinau ): taip, pateisinu- apie 70, ne nepateisinu- apie 30

  Suprantama, jog amerikiečiai norėjao greičiau baikti karą, bet, ar tokiomis priemonėmis? Ar tai galėtų padaryti Rusija, tarkim ( buvo galimybės ) su Čėčėnija? Nemanau.

  Nemastykim dvigubais standartais…Gyvenam savo valstybėj ir savo valstybej, tai stenkimės, kad joje būtų gera gyventi visiems, o ne tik „elitui“. Pasimokykim iš estų- pas juos finansinių rezervų yra:
  http://www.delfi.lt/news/economy/business/article.php?id=23462509

  • Atominės bombos klausimas yra sudėtingas. Kiek atsimenu, amerikiečiai pirmą kartą kartą priartėjo prie tikros Japonijos Okinavoje. Ir pamatė, kad japonai priešinasi dar aršiau ir negailestingiau. Kol užėmė Okinavą, žuvo labai daug Amerikos kareivių. Taip pat žuvo labai daug ir Japonijos civilių. Taigi, dilema, ar siųsti savo žmones mirti, taip pat ir pasmerkti milijonus civilių japonų žūti ar, turint atominę, išspręsti visus klausimus vienu ypu ir taip išsaugoti keleta šimtų tūkstančių saviškių gyvybių ir kelis milijonus japonų gyvybių. Jei tu Nerijau būtum tarp tų amerikiečių, kurie kovojo apkasuose, ką patartum prezidentui?

   O rusai sugalvojo, kad atominė bomba yra labai geras puolamasis ginklas. Ir 1949 metais (berods) viename poligone atidirbinėjo taktinį jo panaudojimą. Susprogdino bombą, o po to visą diviziją pervarė per sprogimo vietą, imituodami karinių jėgų prasiveržimą. 30-40 tūkst. žmonių. Galite įsivaizduoti tų žmonių sveikatos būklę pasibaigus „mokymams“.

   • GIGA

    prieš dvi dienas girdėjau per radiją,kad 61 proc amerikiečių teigiamai vertina Trumeno sprendimą numesti bomas ant Japonijos

   • WU

    Vėl tos idiotiškos Kremliaus retorikos argumentas: „o kodėl mes negalim, jie tai kažkada padarė“. Ar reikia būti visiškai aklam, kad matyti, jog Rusija vienintėlė iš modernaus pasaulio valstybių vis dar vadovaujasi 3800 metų senumo taliono principu? Tai gal visoms valstybėms leiskim išmesti po atomine bomba, kad atstatyti status quo? Visiems bus ant širdies ramiau.. Ir kas būtų tikras, kad Rusijos taikinys būtų Čečėnija? Kodėl likęs pasaulis nesivadovauja „akis už akį dantis už dantį“. Be to Rusija nebeturėtų naudoti šios kortos, nes status quo su ja jau atstatė kai Putinas 2007 Trumano atomine ant Hirosimos prilygino stalino vykdomiems trėmimams. Todėl jei dar kartą panaudos, reiškia Amerika turi teisę vėl panaudoti atominę. Kremliaus logika ant lėkštutės..

    • GIGA

     Nežinau kam tai skirta,bet aš pritariu:) ir pasirašau po kiekvienu WU žodžiu

     • romas

      Jei ne atominė, greičiausiai būtų kokia nors Japonijos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Japonija) su vietiniu Kim Čen Iru priešakyje. Pietų Japonija būtų dabar trečia ekonomika pasaulyje ir nebūtų Kurilų problemos, nes problema būtų didesnių problemų :)

     • GIGA

      Drąsu…Iki tokio lygio pateisint amerikoną

     • nerijus

      O žinote, jog taikos sutartis tarp Japonijos ir Rusijos iki šioliai nepasirašyta? :)
      Galvoju, jog Kurilų salos jiems neleidžia to padaryti :)

     • GIGA

      Galvoji teisingai,Nerijau,tiktai dėl to

     • romas

      GIGA, amerikonų neteisinu. Mėginu fantazuoti – kur ir kada būtų baigęsis karas. Visai gali būti, kad rusai būtų prigriebę daugiau, nei Kurilus.

     • GIGA

      o man po teisybei „gluboko do lampočki“ ką būtų pagriebę rusai kovodami su japonais.į ką reikia kreipt dėmesį tai į neklatai žuvusius žmones ir ilgai trukusius išsigimimus po to,t.y po numestų bombų

     • romas

      Sunku pasakyti, kiek būtų žuvę žmonių kitu atveju. O į istoriją žiūriu, kaip nepakeičiamą dalyką. Viskas būtų kitaip, jei istorija būtų kita.

     • GIGA

      sutinku,kad kaip į nepakeičiamą,bet ją galima vertinti-tiksliau istorinius poelgius ir sprendimus

     • romas

      Prasmė yra tik, kol yra gyvų istorijos liudininkų ir dalyvių. Paskui galim į viską žiūrėti blaiviai. Atominės bombos buvo sukurtos ir pagunda jas panaudoti karo sąlygomis buvo didelė. Būtų nepanaudoję Japonijoje, gal būtų ryžęsi panaudoti prieš SSRS. Takiu atveju, gal mes su tamsta ir neturėtume progos pasikalbėti :)

     • GIGA

      Bet,kad tu,Romai,gyvais liudininkais netiki:)Aš apie „laikykitės broliai lietuviai,mes tuoj ateisme“

   • Rytis I

    Jo, labai blogai baigėsi, bet galėjo būti dar blogiau. Pvz, – jei Hitleris 5-10 metų vėliau būtų pradėjęs? „Šakės“ ir Amerikai būtų..

 • tai, kad rusai, atsiprašant, my*žčioja išgirdę Gruzijos vardą yra ne Gruzijos, o Rusijos problema.

  Rusija, būdama didelė, gali pridaryti nesamonių, kaip antai daro su lietuvių vežėjais (http://www.delfi.lt/news/economy/automoto/article.php?id=23464855). tačiau tai nereiškia, kad reikia užsimerkti ir linkčioti pagal Rusijos pučiamą dūdelę. jei jau taip vežėjams svarbu suktis Rusijoje, gali juk steigti įmones Rusijoje ir krovinius vežti kaipo rusiški vežėjai. tai, žinoma, kapitala iš Lietuvos, bet yra juk ne viena Lietuvos įmonė turinti gamyklas Rusijoje ir sekmingai ten dirbanti

  Lietuvai apsimokėtų apskritai kuo mažiau būti susijusia su Rusija. rusai kaipo žmonės yra geri žmonės. bet jų valdžia „čiulpia“.

 • nerijus

  Parašysiu kaip WU, kad nebūčiau apkaltintas netiesos skleidimu, bet norisi pasidalinti gandais su visais:
  galvojama, neva, esamas maskvos meras, kad juo taptų antrai kadencijai, pu/ tinui sumokėjo 2 mlrd. $?

  Įdomu, už kiek nupirktas na/vickas?
  Kokia jo vertė?
  Siūlykit kainas :)

  • Nerijau,
   Gal turėjai galvoje kiek Navickas sumokėjo už postą?
   Kokių turi įrodymų, kad taip galėjo būti?

   • Rytis I

    Nerijus teisingai parašė – JAM sumokėjo, – kad dirbtų. Smetonos laikais taip irgi buvo – niekas ministeriais nenorėjo eiti, vienas žmogelis keliose vietose sėdėjo. Gal ir gerai -daugiau atsakomybės, mažiau išlaidų..

  • Rytis I

   Jei neklystu – Maskvos biudžetas apie 100 mlrd$? Jei taip, – saugumietis pasikuklino.. Juola, ne vieniems metams „beretė-kepkė“ uždedama:)

 • GIGA

  Ką gi kaip ir reikėjo tikėtis „megztųjų berečių“ flangas eilinį kartą supasavo ir neatsakė į tuos pačius mano seniai kartojamus klausimus.Jei tai būtų pirmas kartas,daryčiau prielaidą,kad oponentus paveikė gražus oras ir jie deginasi kur bambas išvertę prie balos,bet kadangi tai jau sistema-daru išvadą,kad atsakymą „taupo“ tam,kad kažkada vėl surikti „x rusų agentas,o y niekšas ir aferistas“.Standartines,nuvalkiotas frazes,be jokio noro pasamprotauti giliau.Visgi viliuosi,kad sekmadienio vakare pasiskaitysiu Valentino eilinį mokslinį darbą,Musytės atsakymą,o gal savo pastovaus naktinio pašnekovo Romo nuomone.Iš jaunųjų megztųjų berečių Lidos ir Šmočiuko neitikiu išgirti nieko kito kaip aidtringo jaunatviško šūkio „mes…..“ arba atkartotos kieno nors išsakytos,bet netgi nesuprastos minties.Taigi lauksiu,kolegos.Gero Jums savaitgalio,važiuoju ežeran pasinerti

  • Man šitas tavo įrašas primena N. Zelandijos maorių drąsinimąsi prieš varžybas. Iš tikro, tai visos diskusijos su tavimi baigdavosi pilnu ir negailestingu tavęs sutriuškinimu, o pats finale žiopčiodavai apie „dvigubus standartus“. Kaip jau nekartą buvo parodyta, su logika tamsta nedraugauji. Visa eilė puikių, gabių, išsilavinusių komentatorių kaip bang, Maras ir kiti konstatavo tą pačią diagnozę: atsisakai pripazinti faktus ir gyveni tik tau vienam suprantamos kreivos logikos karalystėje. Kai kas net praradęs viltį sulaukti iš tavęs nors kokio konstruktyvo, atsisakė su tavimi bendrauti. Tačiau aš, Romas, Musė, nuolatos įsiveliame į diskusijas su tavimi taip palaikydami tavo iliuziją, kad pasakai kažką protingo. Be mūsų liktum vienišas, niekas tau nieko neparašytų. Iš esmės, mes vieninteliai tavo draugai :) Ir po viso šito tu vadini mus „megztomis beretėmis“? Po viso to kas tarp mūsų buvo? Neturiu žodžių :)

   • GIGA

    aš jau girdėjau pasaką apie sutriuškinimus,kaip ir apie tai,kaip kažkada Valentinas „iškapstė įrodymus“.Matyt rašai šiuos žodžius,o per petį dirsčioja žmona,tai jautiesi kaip triumfuotojas.kaip ir reikėjo tikėtis netoli Valentinas pasistūmėjo nuo startinių pozicijų-„problemos nežinau,bet žinau kas kaltas“.išliko tik tas nepakeičiamas narciziškumas…Ir vėlgi atsakymo nėra…

    • Pasirodo aš ne vienas čia esu psichologas mėgėjas. Šį kartą laimėjai – esi gerokai mėgėjiškesnis nei aš. Atsisakymas pripažinti faktus vis dar ryškus simptomas pas tave. Kažin ką jis galėtų reikšti?

     • GIGA

      Faktai,tai toli gražu ne tai ką nusprendžia Valentinas,kad ir koks žavus jis bebūtų ir kaip jam to norėtųsi…

   • Musė

    Valentinai, prašyčiau taip iš GIGOS nesišaipyti. Man patinka, kaip talentingai jis bando neva logiškais argumentais pagrįsti savo visai nelogiškas išvadas :)

    • GIGA

     Ir vel „beretės“ mano turintys teisę vertinti.Aš negrindžiu,aš KLAUSIU.Bet jums,deja,tai nedaeina.O galvojau pasipils žadėtieji argumentai.Sipnokai „beretės“

    • Muse, kaip sakoma „muša, reiškia myli“. Man irgi patinka kaip GIGA talentingai ir aistringai ieško neva „dvigubų standartų“ nematydamas, kad pats yra dvigubo standarto įsikūnijimas. O čia dar tie juokingi bandymai išprovokuoti, vadinant „beretėmis“ :). Klausiu savęs, ką jis dar sugalvos?

     • GIGA

      Pasišnekėjo tarpusavyje „beretės“ vietoj to,kad brūkštelt TEISINGĄ atsakymą neapsišvietusiam kolegai komentatoriui

     • Neapsišvietęs kolega komentatorius ir agresyvus „paksoidas“ skirtingi dalykai :)

     • GIGA

      Paksoidu,tu pavadini komentatorių tada,kai neturi argumentų ar žinių atsakyti į klausimus.Tada beviltiškai sušunki „paksoidas“,vildamasis,kad išgirdę „mūsiškį muša“ įsijungs „savi“,kurių kokią nors riebesnę mintį,Valentino -pirmininkaujama vieno asmens vertinimo komisija užskaitys neginčijamu argumentu arba faktu ir priteis „paksoidams“ pralaimėjimą….:)

     • O aš pagalvojau, kad tu atkreipsi dėmesį į tai, kad vadindamas komentatorius, kurių argumentų nesugebi suprasti ir prieš kuriuos gali priešpastatyti tik bejėgį žiopčiojimą apie „dvigubus standartus“, „beretėmis“ statai save pajuokai. GIGA, esi juokingas, bet ne gerąja prasme, o apgailėtinai :)
      Ir kodėl, aš būdamas toks teisingas ir niekada neklystantis vertinimo komisijos pirmininkas skiriu tau tiek dėmesio, taip keldamas tavo puikį? Gal tiesiog nebekreipti į tave dėmesio kaip daro daugumas protingų komentatorių čia?

     • Aras

      Neblogai, smagu skaityti. Adomėnai gauna sausai.

 • Šmočiukas

  Čia vienas komentatorius JAV pavadino demokratijos ir žmogaus teisių lopšiu. Atleiskite už skylę bendrame išsilavinime (rimtai), bet kokiu pagrindu galima taip teigti (pačių amerikonų nuomonė apie save nesiskaito)? Mano kukliomis žiniomis apie JAV (kadangi, priešingai, nei mano GIGA, man toji valstybė visiškai nepatinka), tame „lopšyje“ dar prieš kokius 40 ar 60 metų negrai vaikščiojo kelkraščiais, autobusuose sėdėdavo atskirai nuo baltųjų, ir ant daugelio įstaigų kabėdavo „not for colored“ ar kažkas panašaus. Aš jau nebenorėčiau šoktelti laiku dar kiek toliau, į vergovę, kukluksklaną, Linčo teismus ir pan.
  O gal aš kažką painioju?

  • WU

   Teisiniu pagrindu. Pasiskaityk, Nepriklausomybės deklaracija, Konstitucija, Federalistų raštus, o tada pasižiūrėk į datą, kada jie sukurti. Pažiūrėk, kada pas juos atsirado atstovaujamoji valdžia. Pasidomėk, apie ką kalbėjo tokie žmonės kaip Tomas Jeffersonas, Jamesas Madisonas, George’as Washingtonas, Benjaminas Franklin’as. Siūlyčiau taip pat pariūrėti kas per „stebuklas“ yra valdžių padalijimo principas, stabdžių ir atsvarų sistema ir t.t. Juodaodžiai išimtis iš taisyklės ir tai daugiau kultūros klausimas. Vergija panaikinta pas juos gana seniai, tuo metu tavo protėviai carinėje rusijoje ko gero buvo baudžiauninkais. Žmonėms reikėjo laiko, kad nustotu skirstyti žmones į juodus ir baltus, dabar jau turi prezidentą juodaodį. Ir pažiūrėk į Lietuvą ir bandymus suorganizuoti Vilniuje, kad ir gėjų paradus arba nuvažiuok į kokį Panevežį ir apsiskelbk gėjumi. Nereikės šokinėti toliau po istoriją, kai pamatysi dabartinį tolerancijos lygi, gi seksualinio apsisprendimo laisvę saugoja Europos žmogaus teisių konvencija ir mūsų Konstitucija. Tai kodėl pas mus juos visi puola?

   • Šmočiukas

    Iš principo visiškai nesiginčiju, ačiū už atsakymą. Bet visgi nesutikčiau su tuo, kad juodaodžių klausimas kaip ir „nesiskaito“, nes tai „išimtis“ ir „daugiau kultūros klausimas“. Skaitosi, ir dar kaip. Mano vėlgi labai kukliu ir diletantišku (JAV atžvilgiu) manymu, jeigu priimami kažkokie dokumentai XVIII ar kokiame amžiuje, o laikytis jų iš bėdos pradedama tik XX amžiaus antroje pusėje, tai tie dokumentai ir tėra „deklaracijos“. Taip kad ne jiems pasaulį demokratijos mokyti.
    Beje, jokiais būdais nelyginu Jūsų, gerb WU, su GIGA, bet atsakydamas man jūs naudojate jo lygio argumentą. Na, kuo čia dėta Lietuva??? Ir carinė Rusija? Ar aš sakiau, kad JAV – nėra tas lopšys, o Lietuva (carinė Rusija) – yra? :)
    Kalbame apie JAV.

    • WU

     Aš tiesiog pateikiau alternatyvių kultūros trūkumo pavyzdį su Lietuva, nes manau dar praeis daug laiko, kol pasikeis visuomene. Kaip ir to reikėjo JAV. Žmonėms reikia ištisų kartų pasikeitimo, kad nors šiek tiek pakoreguoti mentalitetą.
     Kad tie dokumentai tėra deklaracijos nesutinku, nors galima kelti klausimus dėl kai kurių nuostatų laikymosi, mano teigimu, JAV yra lopšys todėl, kad vadinamos „deklaracijos“ atsirado ten ir jas sukūrė amerikiečiai, o tos „deklaracijos“ tapo šiuolaikiniu atstovaujamosios demokratijos pagrindu, nes principinės idėjos yra copy-paste’intos, padarant atitinkamus pakeitimus ir yra taikomos šiuolaikiniame moderniame pasaulyje. Vien, kad JAV Konstitucija per per daugiau kaip 200 metų gyvavimo teturėjo 27 pataisas pasako labai daug apie dokumento svarbą ir kokybės lygi. Lietuvoje per 16 Konstitucijos metų pakeitimų padaryta jau apie 10.

     • Šmočiukas

      Vėlgi beveik su viskuo sutinku. Tačiau turiu vieną pastebėjimą: tai, kad dokumentas beveik netaisytas, dar neparodo jo kokybės. Neteigiu to konkrečiai apie jų Konstituciją, nes jos nei skaičiau, nei skaitysiu, gal ji ir tikrai kokybiška. Tačiau esu skaitęs kažkur žiniasklaidoje, kad amerikonai dėl savo konservatyvumo (o gal pagarbos paveldui :) kai kuriose valstijose yra išsaugoję tokius įstatymus, kaip draudimas mylėtis ne misionieriaus poza, maudyti dramblius miestų fontanuose ir pan. Jeigu tai teisybė, tai gal ir Konstitucijoje galima rasti nemažai juodojo humoro? :)

  • Rytis I

   Prieš 60-40 metų lietuviai Lietuvoj lygiai taip pat vaikščiojo kita puse gatvės.. Na i kas?

  • GIGA

   Aš niekur neteigiau,kad Šmočiukas dievina Ameriką.Čia jau Romo priogatyva…

 • kasparas

  sveikinu, arturai. puikus įrašas blog’e, kuris sulaukia tokios įvairiapusės ir ne mažiau įdomios kometarų gausos. ačiū

 • Šmočiukas

  Valentinai, Jūsų mintys man patiko (ir dažnai patinka), visgi drįstu nesutikti, kad tie, kas godžiai skaitė apie suvirintojo gimtadienį, arba tie, kas jį (jo dalyvius) kritikuoja, yra „paturėti“. Aš ir pats godžiai skaičiau, bet ne todėl, kad man įdomi jubiliato asmenybė, arba kas buvo padėta ant stalų, o tik todėl, kad buvo įdomu, kas ten dalyvavo. Būtent jie buvo ir tebėra „paturėti“ (įskaitant Račą). Žinoma, netaikau giminėms ir asmeniniams draugams, jei tokių buvo. Ir tas Vilis Normanas (čia realus asmuo??) juk lygiai taip pat, kaip ir mes šitame tinklaraštyje, bando atverti akis „paturėtiesiems“ ir tiems, kurie nemano, kad jie buvo „paturėti“, taip kad pats jis tikrai toks nėra :)

 • TOOPas

  Gal ir ne į temą. Bet neseniai perskaičiau straipsnį http://www.delfi.lt/news/economy/ITbussines/article.php?id=23471706.
  Labiausiai patiko vieta: … pasiuntus elektroninius laiškus-šiukšles su nuorodomis į „Twitter“, „Facebook“ ir kitas svetaines, kuriuos parašė vienas Abchaziją remiantis[???] aktyvistas …
  Kadangi pats skaičiau tuos blogus, bei mačiau šitą pranešimą krūvoje kitoje svetainių, tai nutariau pasidomėti kas šito straipsnio autorius. O pasirodo – BNS ;). Nežinau ar čia profesionalumo stoka ar specialiai norima suklaidinti visuomenę. Jei pirma – reiktų viešai paskelbti apie savo klaidą, jei antra – na tuomet labai gaila.

 • Marius

  Gruzinai – melagiai. Tai Gruzija pradėjo karą. Turiu galimybę matyti daugiau kanalų nei propagandistinę LTV. Matau CNN, Euronews, BBC, Al Jazeera, Vesti, DW. Tai va niekur tokios beprotiškos gruzofilijos kaip Lietuvoje nėra. Net vakriečiai pripažįsta, kad pirmieji vakariečių reportažai 2008-08-08 buvo šališki, palankūs gruzijai. O Saakašviili yra padugnė, ir visi kas remia tokie pat. Kaip reikia vertinti valstybės vadovą kuris duoda komandą apšaudyti miegantį miestą raketų lavina?

  • Panašu, kad iš visų galimybių renkiesi tik Pervyj Baltyskij Kanal.

   • Marius

    Tamsta šnekate tai ko nežinote. Ar buvote pas mane svečiuose? Ne, tai ko pliauškiate nesąmones. Na, nematau aš tos Pervyj Baltijskij Kanal. Peržiūriu žinias per kelias programas ir susidarau bendrą ir manau objektyvų vaizdą nei visokie rėksniai kurie težiūri LTV ir kuriems Landsbergis didžiausias autoritetas Gruzijos-Rusijos santykių ekspertas. Dar matau tokias žinių France24, n24, nachrichten-tv, Russia Today. Paskutinės žinoma geriau neminėti, nes lietuviškiemas rėksniams, patriotams-idiotams viskas kas rusiška yra blogis…

    • Sarunas Skyrius

     Russia Today yra sąmoningai įsteigtas propagandinis kanalas, tad jį žiūrėti kokiu nors tikslu, kuris nėra propagandos technologijų tyrimas ar akademinė Rusijos užsienio politikos metodų studija yra kvailystė. Ne blogis, tik kvailystė.

  • Musė

   Mariau, aš nuoširdžiai patarčiau žiūrėti mažiau TV ir daugiau naudotis savo puodyne, esančia per metrą nuo užpakalio.

  • Matotaupa

   Tik pasakyk kitokią nuomonę – iškart „megztosios beretės“ užsipuolė :-))))
   Jau iš Valentino girdėti apie didesnį pasirinkimą nei vienas kanalas (ar viena nuomonė) – geras pokštas.
   Musės pokštas apie puodynę – irgi pagal autorę :-))))

   • Musė

    Matotaupa, džiaugiuosi, kad jus pralinksminau. Tikiuosi ir iš jūsų pagaliau sulaukti komentaro, kurį būtų smagu skaityti.

    • Matotaupa pradžioje man rodėsi perspekyvus komentatorius su įdomia nuomone, bet žiūriu atsiskleidžia paksoidas. Iš kitos pusės GIGA nebe vienišas :)

     • GIGA

      Aišku,nuomonė gi priešinga TEISINGAJAI VALENTINIŠKAI….O tai jau neteisinga,neįdomu ir paksoidiška….Kaip nieko nesikeičia-atbukusių žmonių standartinė rašliava.Į „šunaują“ paskirtas ir Mototaupa:)

     • Aišku nuomonė gi priešinga TEISINGAJAI GIGIŠKAI… O tai jau neteisinga, neįdomu ir beretiška. Kaip nieko nesikeičia – atbukusių žmonių standartinė rašliava. Į „beretes“ paskirti Musė, Valentinas, Šmočiukas, Romas, Fredis ;)

     • Musė

      GIGA, neliūdinkite manęs, kur pradingo jūsų humoro jausmas? Man patinka, kaip jūs rašote ir pripažįstu, kad retkarčiais jūsų komentaruose būna tiesos daigelių :) Ir baikite visiems paišyti atsibodusias etiketes, sugalvokite ką nors originalesnio, juk sugebate.
      Aš juk pritariau jūsų nuomonei apie Zuoką, AMB, Kirkilą, iš dalies net Adamkų, sutinku ir su tuo, kad 2K buvo klaida. Savo ruožtu, jūs pareiškėte, kad nemanote, jog Uspaschis, Borisovas ir Paksas yra tyri ir nekalti. Akivaizdu, kad mes sutariame iš esmės, o nuomonės išsiskiria tik dėl detalių. Su tuo mus ir sveikinu, baikite prasivardžiuoti.

     • Matotaupa

      Valentinai,
      Pradžioje ir aš apie jus galvojau, kad jūs įdomus ir išprusęs komentatorius… Deja, parodėte savo tikrąjį, vienpusį veidą ir puodelišką mąstymą, t.y norėjau pasakyti lėkštutinį mąstymą, ar kaip ten? Et, susimaišiau :-)
      Tiek to, ilsėkitės ramybėje :-)

     • nerijus

      Matotaupa

      Nesitikėjau, kad tamsta, taip drąsiai apie Valentiną…
      Bet, pagarba, kad, drįstate pasakyti, nors kartą, teisybę
      :)

     • Nerijau,
      Ir tai po viso to kas tarp mūsų buvo? Jau buvai bepradedąs man patikti :(
      Kažkodėl kai kurie čia komentuojantys supranta objektyvumą tik kaip bešališką ir bekompromisinį konservatorių smerkimą. Jei drįsti pagalvoti, kad konservai gal ne tokie ir blogi, iš karto esi apšaukiamas „berete“. Juokingiausia, kad tai daro tie, kurie neva ne „teigia“, o „atkreipia dėmesį“ ir kovoja su „dvigubais standartais“.

   • GIGA

    Juolab,kad žmogus buvo teisus-daugelis ES šalių pasmerkė Saakašvilį,bet jis ne padugnė,nes buvo provokuojamas tiek rusų,tiek amerikonų.Kažkada nervukai neišlaikė ir padarė klaidą,kurią ruseliai pasinaudojo.Žvelgiant iš tarptautinių normų jie provokavo ir kiršino Gruzijos tautas,bet žiūrint iš žmogiškų pozicijų buvo pakelta ranka prieš savo tautą ir nenorėčiau,kad kada naujas kariuomenės vadas Pocius duotų komandą kariams šauti į Skarblių,Kontrimą ir kitus žemaičius (užtektų tik kelnes numauti ir diržą duoti už jų separatistinius sapaliojimus).
    O dėl „berečių“ Mototaupa tu teisus.Jiems visi kas nesutinka su jų nuomone „šunauja“…Nuo idėjinio vado…

   • romas

    Matotaupa, tau, kaip durneliui, papasakosiu apie megztas beretes.
    Tarybiniais laikais žmonės nematė tokio rūbų asortimento parduotuvėse, kaip dabar. Norėdamos kažką uždėti ant galvos, moterys mezgė. Užgriuvo Sąjūdis (anot Baltušio sąmyšis). Kai vykdavo mitingai, tą pilką žmonių minią, kuri buvo pilka dėl parduotuvių asortimento, puošė gausybė pastelinių spalvų megztų berečių. Lietuvės moterys visada buvo aktyvesnės už vyrus, todėl berečių mitinguose buvo daug. Buvo kasta, kuri turėjo priėjimą prie spec. parduotuvių, galėjo išvažiuoti į užsienį ar šiaip dirbo prekybos sistemoje. Tos kastos poničkos galėjo puikuotis prieš eilinę publiką, dėvėdamos skrybėlaites ar kitokias gudresnes kepures, ir, aišku, į mitingus nevaikščiojo. Tų poničkų vyrai pastebėjo, kokia apmegsta liaudis mitinguose ir iš neapykantos Sąjūdžiui jiems gimė šis „sąmojus“. Moteriškės megztom bereretėm buvo tikrai drąsios – net tankų nepabūgo sausio 13. Turėtų būti gėda taip dergtis ant mūsų mamų ir močiučių. Jos nebuvo kaltos, kad tarybų valdžia joms nedavė galimybių tinkamai pasipuošti. Būt buvę galimybės, net neabejoju, jos būtų žibėję Sąjūdžio mitinguose pagal Vogue standartus.

    • romai, geras komentaras, skaitau tik tave, Musę ir truputį Valentiną ;),
     jei kas pasigedot – nepykit ;)

     • GIGA

      greit daeisi iki to,kad skaitysi tik save

     • pakeičiau amplua – iš rašytojo tapau skaitytoju ;)

     • GIGA,
      Kodėl normalius žmones gasdini savo ligota patirtimi?

     • GIGA

      aš gi žinau,kad Valentinas pirmas kai reikia užgaulioti..Bet ką darysi-tai silpnų pridermė.

     • Aš gyvenime nesu nieko užgauliojęs. Kartais jei mane arba Musę pavadina „beretėmis“ tai sukyla tokia pykčio banga, toks „zlastis“, kad nevaldydamas emocijų sukaukščiu klaviatūroje ką nors tokio kaip „paksoidas“. Bet juk to ir siekiama ar ne? Protingą, dorą, šmaikštų, originalų, įžvalgų, kūrybingą, įdomų komentatorių išvesti iš pusiausvyros. Ypač mane žeidžia apibūdinimas „narciziškas“, nes jei mane ir galima apibūdinti vienu žodžiu, tai tas žodis būtų „kuklus“. Kai kurie su kitų nuomonėmis nesiskaitantys komentatoriai vadina tokius „silpnais“.

     • GIGA

      Na jau,na jau Valentinai.Net mano „trumpa“ atmintis fiksuoja du pačiam išsakytus gerb.Račo įspėjimus.Sąžiningumas nėra iš tų stipriųjų tavo asmens savybių.be to tu kažkodėl tai įsivaizduoji,kad blogo šeimininkas,o gal (pasaulio:)tau suteikė teisę vertinti-„gera“-„bloga“,“teisinga“-neteisnga“ ir t.t.O gal rimtai gerb.Artūras tave įgaliojo išeidamas atostogaut,tada atsiprašau… (nors ir tuo atveju lazda ryškiai perlenkta)

     • Musė

      Valentinai, nebejuokink, nebegaliu… :))

     • nerijus

      Valentinai

      Pykčio protrūkis, parodo tikrąjį Jūsų „aš“…
      Nusileiskit ant žemės…Komentatoriau…
      Norėčiau gyvai su tamsta padiskutuoti, nes ne viską galiu ir noriu rašyti…
      ;)

     • Smilga

      Fredi, pasigedom:)

    • GIGA

     Bet dabar tai tapo šabloninio mąstymo stiliaus sinonimu,tai tie žmonės,kurie nemato „kuolo“ savo lyderių elgesyje,bet fiksuoja „krislelį“ elgesyje tų,kuriuos pasmerkė jų idėjiniai vadai.Dėl to pražiūrimos ar kas blogiausia pateisnamos „Wiljamso“ ar Leo Lt lygio aferos,o užsiputojant rėkiama,kad kažkoks ruskelis nusipirko diplomą (bet kaip visada!!!! tiek rėkiančiųjų,tiek jų dvasinių lyderių nesugebama įrodyti net to…Piš….)

     • Šmočiukas

      GIGA savam stiliuj varo :)
      Pagerina pakankamai suknistą pirmadieninę nuotaiką :)

     • GIGA

      stengiuosi:)

     • J.naivusis

      Įdomu, ar atsirastų kas, norintis sukirsti lažybų, jog:

      2019 metais Rusija bus NATO.

     • Giga ar pritaikytum tą šabloninio mąstymo apibūdinimą ir Pakso gerbėjams ar tai galioja tik dešiniųjų pažiūrų žmonėms?

     • GIGA

      Galioja visiems,bet bėda tame,kad šiame tinklapyje bent jau aš nesusidūriau su komentatoriais dievinančiais Paksą.Yra žmonės,kurie stengiasi parodyti,kad ne viskas tame susidorojime tik balta ir gražu…Bet čia yra nemažai žmonių dievinančių Kubilių ar tarkim liaupsinančių Ameriką ir tada jie jau nenori ir negali girdėti kitos nuomonės

    • Matotaupa

     romai,
     Jūs užmušote mane savo 4-uoju žodžiu :-((((( Verkiu pasikūkčiodamas:-(((((((
     Jau seniau pastebėjau, kad jums trūksta šulco ar švalco, ar ko ten dar galvoje… Žinokite toliau nebeišlaikė nervai skaityti jūsų blevyzgų po to nelemtojo 4-ojo žodžio :-((((
     Taip, kad jūsų minčių bedugnės manęs nepasiekė. Kuom jums atsilyginti, gal pavadinti dauneliu, o gal asilu? :-))))

     • GIGA

      prisiminkit tai,kai kitą kartą jau Romas pasakos ką nors „valentiniško“ apie ‘niekada neužgaulioju“:)

    • nerijus

     romai

     „tau, kaip durneliui“- nedera vartoti. Komentaras įžeidžiantis.
     Jis išsako savo nuomonę, o tamsta- savo. Kas dar neaiškaus gali būti? Ar, tik Jūsų nuomonė teisinga ir pati svarbiausia? Ne visi galvoja ir išsako ką galvoja- standartais/ klišėmis, kurios atspindi, tik sustabarėjusį ir užprogramuotą mąstymą?

     romai, iš tamstos to nesitikėjau…

     Artūrai, Jūsų komentatoriai pavargo ir laukia naujos temos, nes vyskta „muštynės“ ne tik su kavamalėm, bet ir su surbliais…

     Valentinai, kaip mažas vaikas…

     • romas

      Nerijau, apie megztas beretes gali kalbėti tik neišliustruotas komunistas arba durnelis, nežinantis, iš kur tie žodžiai burnoj atsirado. Matotaupa man atrodo per jaunas būti partrabotniku, todėl kas belieka :) Negalima tyčiotis iš to, kas Lietuvoje buvo šventa.

     • GIGA

      Asmeniškai mano mama ar močiutė nebūdama kokia tai privilegijuota ar kitaip palaiminta komuniagų laikais,Sąjūdžio mitinguose apsieidavo ir be vienintelio tautai „įkandamo“ galvos padangalo-beretės.Gaila,kad Romas nenori pajudinti smegenų vingių ir suprasti,kad terminas „megztoji beretė“ neapibūdina doros lietuvių moters,neišgalinčios nusipirkti skrybėlę.“Megztoji beretė“,tai yra fanatiškas žmogus,kurio mąstymo būdas -„ne kruopelytės nesusimąstyk giliau,nei pasakė idėjinis vadas vedlys“.Romai,o ką reiškia terminas „davatka“?Pačią uoliausią katalikę?

  • bang

   Penktas bandymas įdėti komentarą.

   Kam iš tikro idomūs Rusijos-Gruzijos konflikto laikotarpio gali paskaityti Illarionovo (http://ru.wikipedia.org/wiki/Илларионов,_Андрей_Николаевич) surinktą medžiagą — išsamiausią informacijos apie „karą“ sąranką šiai dienai:
   1. http://www.novayagazeta.ru/data/2009/066/17.html
   2. http://www.novayagazeta.ru/data/2009/067/08.html
   3. http://www.novayagazeta.ru/data/2009/068/16.html
   4. http://www.novayagazeta.ru/data/2009/069/16.html
   Arba, jei kam sunku arba tingu suvirškinti tokį kiekį informacijos, gali paskaityit paskutinę diskusiją su Šaravinu (http://ru.wikipedia.org/wiki/Шаравин,_Александр_Александрович) čia:
   http://www.svobodanews.ru/articleprintview/1794407.html
   arba paklausyti čia:
   rtsp://realaudio.rferl.org/RU/2009/08/06/20090806-150000-RU-program.mp3
   Visa tai tiems, kas iš tikro nori pats išsiaiškinti apie tuos įvykius , o ne praryti Rusijos valdžią aptarnaujančių informacijos priemonių perkramtytą informaciją. Illarionovo, kuris atliko kolosalų savo detalumu darbą, argumentai kol kas niekieno nenuginčyti.

 • Aras

  Tikrai nuoširdus jaunimo susibūrimas, „iš širdies“, buvo tas, kur jaunuoliai laimingi ir švytinčiais veidais prieš metus su tautinėmis vėliavomis ėjo Gedimino prospektu ir dainavo „Lietuva – lietuviams“, „Graži tu mano..“, „Imkit, vaikai, pagaliuką…“ ir kitas.
  O prie Rusijos ambasados, matyt, buvo autobusais suvežti apmokami durneliai (matyt broliai ir seserys tokių pačių, kurie prieš penkis metus su žvakėmis snargliuose buvo vežiojami paskui R. Paksą greičiausiai tais pat autobusais) kuriems galvon neatėjo, kad nuoširdžiai protestuojant, užrašai plakatuose turėtų būti mamos kalba, o jei protestuoji prieš Rusijos agresiją prie jų ambasados – galimi ir rusiškai. Bet angliškai? Pakazucha su nusamdytais aktoriais. Už 100 litų ir aš ten galėjau pavaidinti pora valandų.

  • Musė

   Arai, ar jūs suvokiate, kad šiuo savo tekstu jūs teigiate, kad M. Adomėnas, kuris yra šio renginio iniciatorius, arba jo pagalbininkai siūlė po 100 litų žmonėms už dalyvavimą akcijoje? Ar jūs atsakote už savo žodžius?

   • Aras

    Tikrai? Įdomūs laikai atėjo: išpuikę narcizai yra įsitikinę, jog parašytą jie supranta geriau nei pats teksto autorius.
    Aš seniai žinau, jog garsiai reikšti mintis šiais laikais yra taip pat pavojinga, kaip ir prie Briežnevo.

   • Musė

    Tai jūs jau išsiginate savo žodžių, anoniminis baily ir šmeižike?

    • GIGA

     ogo.O dar sakė nprasivardžiuokim…Aš tai supratu,kad Aras neteigė,kad būtent už 100 lt (čia sąlyginai).Gal už 36,75,gal už pietus restorane ar studentų valgykloje ir t.t.Mano supratimu,tą žmogus turėjo galvoje..

     • Musė

      Vienas dalykas, kai dėl skirtingų įsitikinimų, pasaulėžiūros išsiskiria nuomonės apie tam tikras politines sroves, partijas. Tai yra normalu ir netgi sveikintina.

      Kitas dalykas, kai konkretūs asmenys yra sąmoningai šmeižiami ir kaltinami praktiškai kriminaliniais dalykais vien dėl smagumo, noro pasirodyti protingesniu, daugiau žinančiu. Ir esmė ne tame, 100 Lt ar 1 Lt – žarstantis tokiais kaltinimais reikėtų atsakyti už savo žodžius. Arai, ar pakartotumėte tą patį M. Adomėnui į akis? Jei ne, tai susikiškite savo žodžius sau į užpakalį. Linkėjimai.

     • GIGA

      Taip,Musyte,su tuo ką rašai čia pastoviai susiduriu…:)

     • Aras

      GIGA jūs taip pat nesupratote. Mano parašyta, jog aš tave „vaidinime“ būčiau pastrakaliojęs už 100Lt. Tokia mano „stavkė“. Kokiu tikslu ten rinkosi kiti – kas žino? Gal dėl nemokamo torto, dėl galimybės pasirodyti TV, dėl noro išgarsėti, politinio paaukštinimo, pinigų – kas juos supaisys? Aš teigiau, jog tas susirinkimas akivaizddžiai nebuvo nuoširdus vien dėl angliškų užrašų – tai buvo „pakazucha“ užsienio žurnalistams. Manau, jog daugumai tortą po visko lapnojusių vaikelių, į gruzijas, rusijas ir viską kitą ten buvo nusipjaut.

     • GIGA

      aš būtent taip ir supratau

     • Musė

      Ai, supratau, tai kai pernai buvo organizuojami mitingai Gruzijai paremti ir laikomos šv. mišios Arkikatedroje – turbūt irgi „dėl torto“ ?

     • GIGA

      Muse,komentatorius Aras mano,kad ne visi žmonės buvo idėjiniai.jis mano,kad kažkokia jų dalis buvo priviliota kitokiu būdu,spėjamai turinčiu merkantilu pagrindą

    • Šmočiukas

     Klausykit, gerbiamieji (visi). Gal baikim koliotis (taikau ir sau), nes atrodo, kad po truputį perėmėm šio tinklaraščio šeimininko leksikoną ir argumentavimo metodiką.
     Baigsis tuo, kad tikrai tuoj kas nors kam nors duos į dūdą :)
     Kvailoka, kai mes vieni kitų nė nepažįstam :)

     • GIGA

      galim susipažint:)

     • Musė

      GIGA, kaip suprantu, kviečiate mus visus į savo vasarnamį Dzūkijoje? :) Jamam šį pasiūlymą :)

     • Šmočiukas

      Ačiū už pasiūlymą, GIGA, bet bent kol kas nesijaučiu to norįs :)
      Mieliau su Muse, ypač jei ji jauna ir graži :)
      Juokauju, aišku ;)

     • GIGA

      Galim ir ten:)Svarbu,kad Valentinas nesikabinėtų prie tų,kurie išdrįs pagalvoti kitaip nei jis:)Tai liečia netgi kiek druskos ir pipirų dėti į žuvienę ar kokie turi būti stikliukai (aš geriu iš Grūto parke pirktų „za partiju i za komunizm“,tai spėju,kad vėl turėsiu nemalonumų ir būsiu apšauktas paksoidiškos hidros atplaiša

     • Matotaupa

      Kur muštynės!!!?
      Kas prieš ką!!!?
      Aš irgi noriu!!!!

    • Aras

     Duosiu jums keletą patarimų ateičiai, jaunoji panele: neužgriūk žmogaus kategoriškai neklystančiosos pozicija – „ar jūs suvokiate, kad šiuo savo tekstu jūs teigiate…“ Neturi sugebėjimo suvokti, ką teigia kiti. Šitą galią turėjo tik Jėzus Kristus. Jei kyla neaiškumų nuovokoje, pasitikslink: „Jūs manote, jog..?“, „Jūs tegiate..?“ ir pan.

     • GIGA

      ne tik Kristus,ir Valentinas.Be to jis neklystantis ir įtariu gali eiti vandeniu:)

     • Šmočiukas

      Pažinojote Jėzų Kristų? :)
      Tuomet nebūkite baisiai piktas, nes tokiam senam žmogui tai kenksminga ;)

     • GIGA

      Šmočiuk,Jūs irgi nei Viktoro,nei spėju Račo nepažįstate,o pyktis tryško net per ausis:)

     • Musė

      Tai gal paaiškinsite man, besmegenei, kaip interpretuoti tamstos žodžius:

      „O prie Rusijos ambasados, matyt, buvo autobusais suvežti apmokami durneliai“

      „Pakazucha su nusamdytais aktoriais. Už 100 litų ir aš ten galėjau pavaidinti pora valandų“.

      Apgailėtinai ir nevykusiai išsisukinėjate, elgiatės kaip suglebęs moliuskas. Šioje situacijoje yra tik 2 garbingi keliai:

      1. Apginti savo nuomonę, patvirtinti, jog tikrai esate įsitikinęs, kad mitinguotojams buvo viena ar kita forma mokama už mitingavimą
      2. Pripažinti savo klaidą ir atsiprašyti.

      Išsisukinėjimas „jūs mane ne taip supratote“ tamstai garbės nedaro.

     • ne tik Kristus,ir Valentinas.Be to jis neklystantis ir įtariu gali eiti vandeniu:)

      Keista, aš lygiai tą patį pritaikyčiau GIGAI. :)

     • Aras

      „Tai būta mergų – škietai, ė ne mergos: pernai da tik kiaules baigė ganyt“
      Muse, ar jūs suvokiate, kad šiuo tekstu LKŽ jus atvirai užgaulioja?

     • Musė

      Tik toks būtų tamstos argumentas? ;)

     • GIGA

      Bet va Valentinai,bėda ta,kad Giga niekada neteigia,tik parodo,kad gali būt kitokia nuomonė ar kitoks vertinimas,o pats visada konstatuoji,kaip vienitelį ir teisingą…

     • Aras

      Susidaro įspūdis, jog Musė kartu su adomėnais tądien kaito saulėje dėl torto gabalo, o dabar pyksta, jog atsirado abejojančių, kad jos tikslai buvo kilnūs. :) Kur tortas (ar šūdas) ten ir musės…

     • GIGA,
      Teisybė, kad aš po kiekvienu sakiniu neparašau, kad tai mano asmeninė nuomonė ir, kad ji gali būti neteisinga. Dažniausiai aš bekompromisiškai atsakau tik į tokius komentarus, kokius tu priskiri man: grubius, užgauliojančius, suponuojančius tik vieną „teisingą“ nuomonę, nepripažįstančius jokių tarpinių spalvų tarp juoda ir balta. Štai, kad ir pavyzdys, nuo ko viskas prasidėjo:
      Marius
      Rugpjūtis 10, 2009 11:57 ryte | Nuoroda | Atsakyti Gruzinai – melagiai. Tai Gruzija pradėjo karą. Turiu galimybę matyti daugiau kanalų nei propagandistinę LTV. Matau CNN, Euronews, BBC, Al Jazeera, Vesti, DW. Tai va niekur tokios beprotiškos gruzofilijos kaip Lietuvoje nėra. Net vakriečiai pripažįsta, kad pirmieji vakariečių reportažai 2008-08-08 buvo šališki, palankūs gruzijai. O Saakašviili yra padugnė, ir visi kas remia tokie pat. Kaip reikia vertinti valstybės vadovą kuris duoda komandą apšaudyti miegantį miestą raketų lavina?

      Nori pasakyti, kad tai kultūringas, įvairias nuomones atspindintis, problemos sudėtingumą įvertinantis komentaras? Aš tokius komentarus vertinu kaip Tomkaus užzombinto siaurapročio kliedesius. Į tokius atsakau pagal Račo propaguojamą principą „Kaip šauksi taip ir atsišauks“. Dar nebuvo nei vieno atvejo, kad normaliam, kultūringam, protingam komentatoriui parašyčiau ką nors grubaus. Kartais gal nevykusiai pajuokauju, bet tai todėl,kad esu prastas juokautojas, o ne „grubijanas“.

     • WU

      Arai,
      Kaip visada išlindo tavo apgailėtini argumentai :) Be įžeidimų tavo komentarų turinys nulinis. Va aš irgi turiu argumentą, kurį tu suprasi http://www.youtube.com/watch?v=6Lk85yt1WRg

     • nerijus

      Visi pikti, nes nėra naujo įrašo…
      :)

      Nebesibarkit, visviena jau išsisėmėt…
      :)

     • Maras

      Arai,
      1. Jūs labai pigiai save įkainavote. Jei tiek save tevertinate, tai ir kiti Jus atitinkamai tevertins.
      2. Jūs save įvertinote teisingai, bent mano požiūriu, nes į Musės argumentus čia: http://racas.lt/geriausia-vieta-gruzijai-paremti/#comment-35792 tesugebėjote atsakyti įžeidinėjimais.

      Visiems: baikit virtualinį mordobojų (snukdaužį), bo jau nebeįdomu skaityt. Anekdotą kokį kas papasakotų ar ką :).

      Vat man klausimas kilo: kaip šitoks straipsnis (http://www.lrytas.lt/-12498240391249085295-kas-išvarys-iš-krūmų-opoziciją-ir-ekonomikos-guru.htm) galėjo pasirodyti Lietrytyje? Kodėl? Ką tai reiškia? Čia įkarščiui sumažinti.

     • GIGA

      Valentinai,vat čia ir sustokim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pateikei pvz pts niekas tavęs nevertė,tai ir pats pacituok prašau ką aš atsakiau.Ar buvo koks ale-valentiniškas vertiimas,teiginys,absoliutizmas,netgi koks pseudo nekaltas pastebėjimas,kad turi būti taip,o ne kitaip?Gal grįžkim į pradmenis:)Valentinai aūūūūū

     • Maras

      Valentinai, nenaudokite šito principo „kaip šauksi…“, nes kris Jūsų reputacija mano akyse ;).

     • GIGA

      Valentinai,viskas prasidėjo ne nuo Mariaus.Prisimink kaip VERTINAI Mototaupą-„galvojau tu toks perspektyvus (skaityti valentiniškas),pasirodo tu paksoidas (skaityti tautos atmata, nes pats tai ne vieną kartą esi rašęs).Tai nori pasakyti ne vertinimas?Ne absoliutinimas?Tai aš ir klausiu,gal aš kažką būsiu praleidęs atostogaudamas Dzūkijos miškuose,o patį čia išrinko ar paskyrė vertinimo komisijos pirminiku?

     • GIGA, pavartojau žodį Paksoidas Matotaupos apibūdinime, nes jis prieš tai pavartojo žodį „beretės“.
      O dėl vertinimo,tai visi mes vertiname. Štai pavyzdžiui tu absoliutini sakydamas, kad čia yra liaupsinančių Ameriką, dievinančių Kubilių. Aš bent jau tokių nepastebėjau. Yra žmonių suvokiančių įvairialypią Amerikos įtaką pasauliui, tiek gerą, tiek blogą. Deja, jei jie nepasiduoda isteriškam antiamerikanizmui, kuris yra inspiruotas Rusijos propogandos, tai tau jau reiškia, kad tai yra „beretė“. Arba jei žmogus nesmerkia konservatorius arba Grybauskaitės – tau jau jis yra „beretė“. Iš tikro, tai etikečių klijuotojas, svetimos nuomonės ignoruotojas esi tu ir kiti panašaus mąstymo individai. Tuo tarpu, jei atidžiau skaitytum ką rašome, tai pamatytum, kad tiek aš, tiek Musė, tiek Romas, visada įvertiname reiškinių sudėtingumą ir visokeriopas implikacijas. Mes esame kritikavę ir Kubilių ir Grybauskaitę. Romas netgi įrodė, kad Williams visai ne afera, o tuo metu buvęs vienintelis ekonomiškai pagrįstas elgesio variantas. Deja, tavo užzombintas mąstymas pripažįsta tik vieną variantą Williams – afera, konservatoriai – vagys, euroatlantiniai kriterijai – juokingiausias dalykas, kurį esi girdėjęs.
      Žinant visa tai, juokinga klausyti tavo samprotavimų apie „dvigubus standartus“, kad tu „tik atkreipi dėmesį“ ir t.t.
      Before you accuse me, take a look at yourself.

     • GIGA

      Valentinai,man gaila,bet tu nepajėgi suprati ką aš rašau.sutinku,kad tai yra ir mano kaltė,netgi mano daugiau-čia kaip futbole jeigu vienas žaidėjas nesugavo perdavimo tai kaltas tas kuris perdavė….Iš kitos pusės,manau,kad daug ką iš mano komentarų tau, tu ir supranti,bet yra patogiau užimti tokią poziciją.Į savo atsakymus man visada stengiesi įpinti riebių frazių,kad koks nors pribėgęs nesekantis debatų komentatorių pamanytų – „o koks protingas dėdė Valentinas komentuoja“.Taip ir dabar.Niekada nesu pasakęs,kad konservatoriai vagys,transatlantiniai kriterijai-juokas.Taip „Wiljams“ yra afera ir,manau,juokinga tai užginčyti.Tačiau niekada neginčijau,kad sprendimas rinktis vakarų investuotoją,o ne Lukoilą yra/buvo politiškai geras.Kas dėl transatlantinių kriterijų-galvoju,kad Lietuvai reikėjo tapti NATO nare.Man juokinga vieta ES nupirkta už skalbimo miltelius ir pigaus alaus bambalį.Gaila,kad nesugebėjai būti sąžiningas,prie progos aš tau surasiu ir pateiksiu komentarus apie Kubiliaus ar Grybauskaitės liaupsinimą ir suabsoliutinimą („tipo geriausias iš geriausių“ ir etc),jei tu kur surasi mano pasisakymą,kad Paksas ar Uspaskichas geras ar teigiamas herojus,viešai pažadu tave pavaišinti alum.Taip,kad „nenado lialia“

     • Aras

      Nelabai seku ir nežinau kurie iš komentuojančių yra paryžę mirti už Adomėną, bet matau reikalą kai ką patikslinti: kad konservatoriai – vagys mes visi suprantam, bet tai tik tarp žmonių sklandanti objektyvi, pagrįsta nuomonė; tai kad jie – po Baskų separatistų ir Airijos Išsivadavimo Armijos – yra trečioji oficialiai paviešinta teroristinė organizacija Europoje, visa tai užprotokoluota ir paskelbta pasauliui. (kad tie, kurie ne banditai žinotų, su kuo turi reikalą)

     • GIGA

      spėju,nokdaunas.Galima pradėti skaičiuoti laiką-1,2,3….;)

     • Musė

      GIGA, nedžiūgaukite, tiesiog į tokius kliedesius niekas net nesivargina atsakinėti.

     • Aras

      „Jei A. Pocius – melagis, tai aš – teroristė, – ciniškai pareiškė R. Juknevičienė.
      Pocius yra melagis, vadinas, konservatoriai nuoširdžiai didžiuojasi, kad savo praeities ir dabarties veiksmais garsina Lietuvos vardą. Gal būt ruošia ką nors įspūdingai driokstelti Lietuvos vardo tūkstantmečio proga?

     • GIGA

      Aišku kliedesys,gi ne Musė ar Valentinas parašė.O man linksma skaityti:)

     • Musė

      A. Pocius – melagis, R. Juknevičienė – teroristė, Musė – prievartautoja.

     • Giga,
      Man gaila, kad tu nepajėgus suprasti ką aš rašau ir savikritiškai pažiūrėti į save. Romas neatremiamai įrodė, kad Williams ne afera, bet tau nieko kito neliko kaip tik tyčiotis iš romo. Deja, toks tavo stilius. Faktų ir logikos nepripažįsti, o remiesi gandais ir išvedžiojimais.

     • GIGA

      O man tai gaila,kad tu labai susimaišęs tarp kliedesių,įrodymų,faktų ir gandų.Prie visos pagarbos Romui,kažkaip tai nelaikau jį privatizavimo ekspertu.Tik aklas ir „užzombintom smegenim“ gali neigti faktą kaip buvo prisivilioti amerikonai į MN.Matyt labai tyro konkurso dėka?O pažymų kląstojimas?O milžiniški pinigai iš biudžeto amerikonų pseudo vadybininkams?O už kokią kainą MN buvo parduota,o gal tiksliau vartokime terminą ATIDUOTA.Kaip prisimeni,aš niekada neteigiau,kad MN reikėjo parduoti rusams,bet reikėjo normalaus konkurso būdu PARDUOTI,o ne atiduoti Kazicko atvestiems aferistams.Ir kaip dabar keletą metų tylėję konservatoriai pasako,o išėjo su MN tai visai neblogai,tai čia pasaka vaikų darželiui-pasaulyje sukilo naftos kainos,dėl to „išplaikė“ ne tik MN,bet ir Putino Rusija.Tik dėl kainų šuolio,o ne dėl kokios tai vadybos profesionalumo.
      O kodėl tokį garsų ir garbingą sandorį pasirašė toks niekšelis Kaktys,sugebėjęs „švarių rankų“ amerikonų vadybininkasm net savo namą už daug kartų didesnę nei rinkos kainą išnuomoti?Čia tikriausiai irgi nėra aferos?O ką drebėjo Gentvilo ar Babiliaus ranka parašą ant sutarties raitant?
      Valentinai,kai vieną kartą pabandėm padiskutuoti,tu labai sąžiningai parašei -„į situaciją neįsigilinęs,bet žinau,kas kaltas“.Tai tapo tavo mąstymo chrestomatija.Skaityk daugiau,žmogau,bent jau tose temose kur bandai diskutuoti,nes žinios labai paviršutiniškos
      P.S. Kas dėl „tyčiojimosi“ iš Romo MN ginče.Visada gyvenime juoksiuos iš pareiškimo,kad pasaulyje skambančią frazę „neprileisim Ivano prie krano“ sugalvojo Babilius,kaip teigė Romas.Ir čia tik Valentinas gali įžvelgti argumentus.Frazę “ girto ežio sapnas“ sugalvojo Vidžiūnas po sėkmingo ir teisngo teismo sprendimo.Gal yra FAKTŲ,kad ne jis?

  • Tipiškas anoniminio internetinio „triochalizmo“ atvejis. Pasislėpė po nicku ir tauzyja blėnius, o sutikęs gyvenime net pianissimo nieko panašaus į akis nepralementų.

   • Šmočiukas

    Aidai, jūsų įprotis visur kaišioti tarptautinius žodžius (yra buvę, kad visą komentarą sudarydavo tik tokie) mane, vargšą darbininkijos atstovą, varo į neviltį :)
    Turbūt jūsų komentarai protingi, nes vis tiek nelabai suprantu :)
    Tiesa, žodį „triochalizmas“ kažkodėl žinau :)

    • Kaip vargšui proletarui Jūs pernelyg sklandžiai reiškiate mintis :)
     O dėl mano komentarų, tai garbės žodis, netgi visiška nesąmonė parašyta kitoniškai, kad tik nemūsiškai, visuomet atrodys visai solidi nuomonė :)
     O jeigu rimtai, tai kaip, po galais, išvengti muzikinio termino pianissimo ir jį pakeisti lietuvišku atitikmeniu? Jeigu pasakysi „tylutėliausiai“, dings visas meniškas muzikinis prieskonis…

     • GIGA

      galima pasakyt „šnabzdėti tyloje“:)Skamba gražiai

 • PauliusT

  nuo kada gerb. Racas pasisako uz autoritarine tvarka. Negi jis siulo uzdrausti Lietuvos pilieciams protestuoti prie RUS ambasados ???

  • Pauliau, gal tamsta apislankykite bažnyčioje. Jums vaidenasi, atrodo… Arba paprašykite kieno nors teksto suvokimo pamokų.

 • Šmočiukas

  O kaip jūs, manęs nematydamas ir nepažinodamas, sužinojote, kad per ausis? :)
  Jeigu rimčiau, tai A. Račas pademonstravo man ir turbūt dar daugeliui žmonių (visai nebūtinai čia komentuojančių), kaip vienu vieninteliu poelgiu (ir po to bukai užsispyrusiu jo teisinimu įprastais „jei nepatinka, gausi į snukį“ argumentais) galima susiš. reputaciją labai ilgam, o gal ir (mano atveju) suvisam.

  • Mielas Šmočiuk, jau pradedate atsibosti savo kalbomis apie reputaciją. Juokingai atrodote…:)

  • mdxacuk

   Palaikau p. Račą: diskutuoti apie jo reputaciją šiuo atveju yra juokinga.

   • mdxacuk, labai rimta yra diskutuoti apie mano reputaciją pasislėpus už kampo, įkišus galvą į smėlį ir vaidinant Romos popiežių.

    • mdxacuk

     Dar juokingiau yra kaip mažam vaikui nuolat verkšlenti, kad, girdi, apsėdo kažkokie apgailėtini anonimai, neduodantys ramiai praeiti ir iš už kampo dergiantys šventas vertybes. Taigi ne jie patys nusistatė tokias taisykles. Jeigu taip blogai, gal reikėtų įvesti autorizaciją elektroniniu parašu ar per bankines sistemas? Gal net abonentinį mokestį įvest, kad bent dalinai kompensuotų moralines skriaudas?

    • Maras

     Artūrai, nuolatinis piktinimasis komentatorių anonimiškumu juokingas dar labiau. Sukurkite registraciją, kur žmogus turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, paso numerį, triusikų spalvą ir dar ką tik užsinorėsit, ir jokių problemų.
     Dabar gi šiuo atveju: nei kas Jūsų įžeidinėjo, nei ką. Parašė, kad jiems Jūsų reputacija krito. Tai Jų nuomonė, jie ją išreiškė. Ir negalite teigti, kad tai netiesa. Nematau čia nieko juokingo, tiesą sakant, nebent Jūsų reakciją į tai: galva smėlyje, popiežius. Popiežišku neklystamumu, beje šie Jūsų komentarai taip pat pasižymi.
     Beje, apie anonimiškumą internete – Džiugo nuomonė: http://www.nezinau.lt/anonimu-auklejimas-ir-komentaru-problema Svarbiausia mintis, kuriai aš pritariu: nelikus anonimiškumo „visuomenė prarastų aštresnes įžvalgas, taiklesnę kritiką, literatūrinius ar sociologinius eksperimentus, paprasčiausią drąsą parašyti kuria tema be įsipareigojimų savo karjerai, religijai, kaimynams ar valdančiai politinei partijai.“ „Gargantiua ir Pantagriuelį“ parašė esencijos traukovas Alkofribasas, jei gerai pamenu.
     P. S. Jei tik pageidaujate, galiu iš karto paskelbti savo vardą pavardę. Man tai vienodai vienodžiausiai, tiesą sakant. Neturiu ko gėdytis.

     • Marai, dėjau aš ant tų, kurie būdami anonimais bando kažko mane mokyti ir diskutuoja apie mano reputaciją. Nes diskutuoti apie tokius dalykus kaip reputacija, moralė, etika gali tik patys su jais susidūrę. Mat diskusijai reikia atsparos taško, o kaip jis gali būti, kai pavyzdžiui, komentatoriai, pasivadinę marais, musėmis, šmočiukais ar fredžiais, galbūt yra vagys, prievartautojai, melagiai… Juk niekas nežino, ar ne? O gal ir gali man priekaištauti dėl mano reputacijos, nors patys kasdien vagia iš parduotuvių ir prisigėrę muša savo vaikus (žmonas), o po dar šlapinasi iš savo balkonų.

      Ką apie tai galvoja Džiugas – jo reikalas. Arba tiksliau – jo nuomonė, kuri turi tokią pat teisę gyvuoti kaip ir manoji.

      Jūsų, Marai, pavardė ir vardas bei darbo vieta labai padėtų turiningesnei diskusijai. Kiti komentatoriai galėtų paieškoti apie jus žinių, galbūt būtų galima kur nors klase.lt paklausti apie tamstos reputaciją mokykloje… Tad paskelbkite, parodykite kitiems pavyzdį.

      Beje, aš nesipiktinu, kad jūs anonimai, aš tiesiog sakau, kad nematau reikalo prieš jus teisintis ar dėl kažko aiškintis. Tik tiek.

     • Artūrai, atsiprašau, kad lendu kur man nepriklauso, bet iš tikrųjų slapčia tikėjausi, jog per atostogas jūs nebūsit toks piktas.

      Rašo Ligita. Realiame gyvenime vardu Ligita:)

     • nonsense

      Žodžiu kaip politikai arba vaikai sako – o kitas daugiau apsi…

     • Maras

      Jūs manote, kad anonimas nėra susidūręs su etika, morale ir reputacija? Keista požiūris, kurio man nesuprasti.
      Kokį atsparos tašką diskusijai duoda pavardės žinojimas? Nematau jokio, išskyrus tam tikrą (menamą) Jūsų saugumą – „jie žino mano pavardę, bet ir aš jų“.
      Tai, kad Jūs žinote kažkieno vardą ir pavardę, darbovietę ir triusikų spalvą dar nereiškia, kad žinote, jog jis – moralus žmogus. Jis gali mušti žmoną ir būti gerbiamu profesoriumi ar kūrėju. Prisimenate, kokie purvai pakilo Sigito Gedos teismo metu? Iki tokių kalbų, kad jis žmoną į kapus nuvarė. Žinomas, gerbiamas iki garbinimo žmogus. Aš nežinau, kaip ten buvo ir neteisiu. Bet ne apie tai gi kalba. Vardo žinojimas nereiškia nieko. Paklausite klase.lt, o ten pripasakos tokių dalykų, kurie su tikrove gali neturėti nieko bendro. Ir nebus kaip patikrinti, nebent būtumėte artimas draugas. Ar aš galiu tikrai žinoti, kad Artūras Račas – ne vagis, mušeika, prievartautojas, melagis. Ne. Aš galiu tik tikėti(s) jo padorumu/padorumo. Jei Jūs manote, kad aplinkui visi komentatoriai – niekšai, net jei ir tik potencialiai, Jūs negalite jų gerbti. Todėl aš suprantu, kodėl Jūsų bendravimo tonas toks. Bet Jūs negerbiate ir visos visuomenės, jos narių, nes juk čia susiformavusi komentatorių bendruomenė – labai neblogas visuomenės atspindys. Galiu paguosti – tokių kaip Jūs Lietuvoje – dauguma (o tarp žurnalistų tokių procentas turbūt dar didesnis, nes taip, negerbiant, lengviau užsidirbti pinigų). Ir aš sunkiai kovoju su savo nepagarba kitiems, ir ne visada tai pasiseka. Tai bent jau virtualioje erdvėje stengiuosi elgtis garbingai ir pagarbiai, kaip aš tai suprantu. Nes tik taip elgdamasis gerbiu ir save. Bet Lietuvoje tai irgi nedažnas reiškinys (nepainiokite su ereliškumo demonstravimais – tai kyla iš nepasitikėjimo savimi, nepilnavertiškumo ir nepagarbos sau).

      Džiugo nuomonę pateikiau ne kaip beapeliacinę ir visiškai teisingą, bet tiesiog kaip kitokią nuomonę apie anonimiškumą, tačiau Jums, deja, ji neįdomi, nes turite savo. Gaila – tai nėra išmintingo žmogaus bruožas. Kol nebuvau perskaitęs Džiugo nuomonės maniau apie anoniminius komentatorius panašiai kaip Donskis, tik ne taip piktai. Tačiau Džiugas parodė ir kitą pusę. Sakyti tai, ką galvoja, gali sau leisti labai nedaug žmonių dėl pačių įvairiausių priežasčių. Anonimiškumas padeda tai išspręsti, o moderavimas – atsikratyti šiukšlių ir purvo. Deja, Jums to neužtenka. Tuomet mano siūlymas dėl prisiregistravimo bloge vardu pavarde galiojančiu el. paštu ir dar kuo yra bene vienintelė, nors ir ne ideali išeitis.

      Ką gi, klausinėkite klase.lt (1998 baigimo metai [GIGA, kaip aš juokiausi, kai Jūs man davėte vos kiek daugiau nei dvidešimt, su tokiu įsitikinimu sudirbote nieko neišmanantį „pacaną“ :D], Joniškio 2-oji vid. m-kla), tiesa, aš klase.lt taip ir neprisiregistravau. Kiek įsivaizduoju, reputacija mokykloje – moksliukas („profesorius“).
      Taigi: Valdemaras Klumbys (jokių giminystės ar pažinčių ryšių su bendravardžiu politiku). Istorikas doktorantas VU IF (taip, collega austre, buvai teisus ;)). Nedirbu (tiesa, du semestrus dėsčiau), greitai būsiu bedarbis žinant situaciją biudžetinėse įstaigose [o kur istorikui, jaučiančiam aistrą istorijos tyrimui, daugiau dirbti], baiginėju disertaciją (apie kultūrinio elito prisitaikėliškumą sovietmečiu, beje). Nepartinis, neteistas, abstinentas, mašinos spalvos nepasakysiu, nes jos neturiu. Triusikai – visokių spalvų, šiuo metu – balti su juodais taškeliais. Šiek tiek mano mokslinių darbų prieinama internetu. Naujausias – Nerijos Putinaitės knygos gana kritiška rezcenzija šiuometiniuose „Kultūros baruose“. Šios publikacijos internete nerasite. Aš taip pat kritiškas esu ir kai pasirašinėju savo pavarde, dar ir todėl ją paskelbti man visai nesunku.
      Kai rinkote parašus dėl LEO Saulėtekio barakuose, buvote užėjęs į mano kambarį. Jus nustebino knygų kiekis jame, gal prisimenate.

      Beje, prieš ne anonimą Jūs matote reikalą teisintis ir jis gali Jus mokyti, taip išeina :)? Ką gi, įdavėte ginklą man į rankas :D. Man atrodo, kad tai tik Jums naudinga poza, kurią greitai pakeistumėte, jei visi paskelbtų savo vardus pavardes. Tiksliau, ne poza, o pretekstas: „jūs nesisakote, kas tokie, tai neturiu jums ir teisintis“. Bet Jūs lygiai taip pat neprivalote teisintis ir žmogui su vardu pavarde, todėl nuolatinis Jūsų pabrėžimas, kad mes – anonimai, man vis tik liko ne visiškai suprantamas.

      Bet nežinau, ar aš čia berašysiu. Tai užima daug laiko, o prasmės mažai. Padiskutuoti beveik nėra su kuo, o kapojimasis dėl kapojimosi man neįdomus. O jei dar šeimininkas „deda“ ant manęs, žiūri kaip į potencialų vagį… Aš nemėgstu nepagarbos. Ir dėkoju, kad taip aiškiai pasakėte, kuo mus visus – komentatorius – laikote. Bet nedėsiu tuo pačiu atgal, nes tai tiesiog negarbinga, o ir negalvoju aš taip. Ką apie Jus galvoju, jau ne kartą esu rašęs, niekas nepasikeitė. Jumyse esama „pacaniškumo“ su visomis iš to išplaukiančiomis neigiamomis ir teigiamomis pasekmėmis. Deja, neigiamos pradeda nusverti teigiamas. Aš vis bandau įspėti Jus taip, kaip įspėjau ir austrą. Tiesa, jam tuomet turbūt buvo krizė, o Jūsų, atrodo, toks būdas.

      Beje, pastebėkite, išvardijote nikus labai simptomiškai: marai, fredžiai, musės, šmočiukai. Nėr matotaupų, gigų, arų ir kitų Jums pritariančių. Tai rodytų, kad šiame tinklaraštyje Jums reikia pritarimo, o ne diskusijų. Ir toks tinklaraštis turi teisę egzistuoti. Bet be manęs. Reikės elgtis kaip austrui – kartais, kai labai norėsis ir tikrai bus ką pasakyti.

      Dabar truputis bendrybių.
      Kokias išvadas sau galiu padaryti iš komentavimo čia? Dvi stovyklos aiškios. Vieni – juos galima grubiai vadinti dešiniaisiais – yra protingesni, labiau išsilavinę, nors kai kuriais klausimais būna gana riboti ir/ar naivūs (pvz., Valentinas idealizuoja JAV, Musė – Kubilių). Riboti/navūs dėl to, kad jie turi idealus, tiki, kad gali būti geriau (collega austras, beje, tuo idealizmu panašus į dešiniuosius, tik jo idealai kitokie ir jis labai viskuo nusivylęs. Linkiu jam stiprybės. Tegul pažiūri „Manderlay“, jei dar nematė – mūsų postkolūkinės visuomenės problemos kaip ant delno. Ir Grace, kuri yra ir Viltis, išlieka, tegul ir eilinį kartą bjauriai išdurta ;)).
      Jiems oponuojantys {kairieji?, nors kažin}, deja, prastesni argumentatoriai, jie menkiau išsilavinę, kai kuriais klausimais vėlgi riboti. Pavyzdžių – per akis. Deja, su jais diskutuoti ne taip įdomu, nes būtinai turi pripažinti jų tiesą. Kažkodėl jie visus klausimus sugeba suvesti į keletą (Paksas, Adamkus, JAV imperializmas, dar keli), naudoja gana primityvias schemas ir jas beatodairiškai gina. O svarbiausia – jie nenori išsiaiškinti tiesos, jie nori nugalėti. Taip ir nesupratau, kodėl toks svarbus Pakso klausimas (man tai jau istorija), ir vieniems, ir kitiems. Tiesiog juokinga. Gilesnės paxogeito analizės neteko užtikti. Nėra šaltinių, suprantu, bet kam taip kapotis dėl to?
      Šie pseudokairieji Račo beveik nekritikuoja, kai dešinieji – labai dažnai. Vadinasi, abiems pusėms svarbūs ne argumentai, o simpatijos. Nedaug komentatorių yra tikrai nepriklausomai mąstantys, bet jų yra ir jie – įvairių pažiūrų. Visuomenėje tokių daug ir nebūna ir jei nebūtų anonimiškumo, būtų dar mažiau.
      Aš stengiausi galvoti savo puodyne metru aukščiau užpakalio [gerai čia, Muse, pasakėte ;)], todėl su beretėmis lyg ir nebuvau sutapatintas. Nors, prisipažįstu, jie man įdomesni, tiesiog grynai intelektualiai. Beje, tai irgi atspindi Lietuvos visuomenės būklę: kairiųjų intelektualų – mažuma, dešiniųjų – daugiau, dauguma – rėksniai.
      Buvau nuošalėje, kaip norėčiau būti ir gyvenime. Nes tuomet reikia mažiau kompromisų, kurių aš nemėgstu, nors suprantu, o kaip istorikas – dažnai (bet ne visada) ir pateisinu. Dar įsitikinau, čia jau grynai asmeniškai, kad ir „slėpdamasis“ po niku neinu iš proto, rašau taip, kaip galvoju, neįžeidinėju oponentų, stengiuosi suprasti ir pa(si)aiškinti, nors ūmus charakteris kartais išlenda.

     • Marai, atsiprašau, tik dabar radau šį komentarą… Ką galiu pasakyti?…

      Atsiprašau, bet nelabai matau apie ką su jumis kalbėti, nes jūsų teiginys, kad man „reikia pritarimo“ rodo, kad jūs nematote, negirdite ir tikriausiai nenorite matyti ir girdėti. Čia – jūsų, o ne mano problema.

      Nepykite, bet man kartais atrodo, kad kai kurie jūsų tiesiog paprasčiausiai pavydite. Bet daryti, ką nors, kad pasikeistumėte patys, kad perspjautumėte tą „nemoralų ir neetišką“ Račą, jūs tingite. Be to, jums kartais būna šiek tiek baisu – nes kalbėti atvirai ir daryti viską pagal savo sąžinę reiškia rizikuoti. O rizikuoti jūs juk nemėgstate.

      Jūs norėtumėte viską švariomis rankomis, aiškiai žinodami visas pasekmes. Jūs tik kalbate apie idėjas ir vertybes, bet, panašu, jų neturite. Nes tai – rizikinga.

      O šiaip tai man labai patiko viena citata. Jums labai tinka. Paskaitykite: „Aš purvinas ir prakaituotas, man maudžia raumenis, skauda sąnarius. O kojos nepaliaujamai dreba. Vis dar dreba. Aš nesu kvailas, aš žinau, kad viltis apgaudinėja, meluoja man. Bet aš bijau, aš labai bijau, aš neišdrįsiu numesti kastuvo, nors žinau, kad tai vienintelis teisingas kelias. Nenumesiu, nes tai pernelyg sunku, sunkiau negu kasti. Tam reikia ryžto, tam reikia drąsos, tačiau bogiausia, kad norint eiti šiuo keliu reikia išgyventi tą akimirką. Akimirką prieš numetant kastuvą. Kai tikrai žinai, kad jį numesi, kai žinai, kad po to viskas bus lengviau. Tačiau ta akimirka tokia baisi, tokia nepakeliama. Padarysiu viską, viską, kad tik jos išvengčiau. Aš kasiu, kasiu dar greičiau, kai man lieps kasti dar greičiau, ir aš žiūrėsiu į klevus. Nes tai lengva, tai neapsakomai lengva lyginant su tos akimirkos našta. Daug lengviau išsikasti kapą ir į jį ilipti negu numesti kastuvą.“

      Labai gyvenimiška.

      Aš tą daug kartų pats mačiau…

      Ir vis dar tebematau. Ir šiame tinklaraštyje.

      Būtent dėl šios priežasties čia ir rašau. Visų jūsų pykčiui ir žiauriam pavydui:)

     • Matotaupa

      Labai įstrigo Artūro parašyta citata…
      Tiesiai-šviesiai sakau – nežinau, ar aš išdrįsčiau numesti kastuvą. Jaučiu, kad širdyje norėčiau, bet ar išdrįsčiau? Nepabandęs, nesužinosi. Visa laimė, kad mes turime likimo dovaną – daug kartų badyti tai padaryti.

     • Maras

      Ką galiu pasakyti aš? Nesupratau, ar šis komentaras skirtas man. Vėl apie baimę „kalbėti atvirai ir daryti viską pagal savo sąžinę“, ko komentatoriai, suprask, nedaro. Tik nors užmuškite nesuprantu, iš kur Jūs tai žinote. Jie gi anonimai. Jūs Dievas? Arba Jūs visus komentatorius pažįstate, bet tuomet jie ne anonimai. Kadangi žinote mano pavardę, tai turbūt turite teisę sakyti, kad aš nieko nedarau. Būtų įdomu sužinoti, kokiu pagrindu tai sakote ir ką aš turėčiau pagal Jus daryti.

      Žinote, Jūs padarėte tikrai svarbų darbą – kovojote su LEO. Bet tai praeitis. O dabar Jūs tiesiog geras žurnalistas ir naujienų agentūros vadovas. Tarp komentatorių tikrai yra gerų savo srities specialistų, turinčių nuosavus verslus, kalbančių atvirai ir gyvenančių pagal sąžinę. Kuo Jūs už juos geresnis? Turite įtakingą tinklaraštį? Taigi pilna puikių tinklaraščių, nurodinėjančių vyriausybei jos klaidas, smerkiančių blogus biurokratų ir verslininkų poelgius. Jūs tik vienas iš jų, kurio įtakingumą lemia komentatorių, ant kurių Jūs „dėjote“, „dedate“ ir „dėsite“, kiekis.

      Dar galiu pasakyti, kad šis komentaras nėra atsakymas į maniškį, nes nė į vieną mano išsakytą argumentą neatsakyta. Tiesa, surasta „supykimo priežastis“ – aš pasakiau, kad Jums reikia pritarimo, o tai netiesa. Ir Jūs jau teisus, jau suteikiate sau teisę ramia sąžine neatsakyti. Tik štai problema, kad aš taip nesakiau. Rašiau: „Tai rodytų, kad šiame tinklaraštyje Jums reikia pritarimo“. Taigi, tai buvo spėjimas, o ne konstatavimas. Ir aišku, nuostabus argumetas: „yra ne taip“. Čia kažkada Matotaupa juokėsi iš tokio Romo sakinio. Aš galiu pasijuokti iš tokio Jūsų „argumento“: mano teiginys rodo, kad esu kurčias. Nei kodėl kurčias, nei įrodymų, kad yra kitaip. Jei taip diskutuočiau, tai vietoj šitos ilgos tirados turėčiau parašyti tik vieną sakinį: „yra ne taip“. Ir ministras Jums galėtų pasakyti tą patį sakinį. Ir Jumms jo turėtų užtekti. Nes Jūs tai laikote argumentu.

      Na, bet Jums juk reikėjo išvengti nepatogių klausimų. Ir išvengėte kaip tikras Lietuvos politikas. Ir taip jau ne pirmą kartą. Sveikinu, Jūs beveik tobulai įvaldėte išsisukinėjimo meną. Gaila, kad tai atitraukė Jūsų jėgas nuo argumentavimo meno stiprinimo – čia Jūs labai silpnas. Vienintelis Jūsų argumentas šiame komentare – aš teisus, o kiti ne.
      Iš pradžių piktinotės anonimiškumu. Kai aš atsiskleidžiau, suradote kitą argumentą. Bet jis silpnokas, todėl staigiai nuo konkretybės puolėte į bendruosius komentatorių in corpore kaltinimus. Paksui aplinka buvo kalta, Adamkui tas pats, Jums irgi labai patogu kalbėti bendrybėmis. Taip lengva būti teisiam.
      Deja, kalbėjimas bendrybėmis yra viena didžiausių Lietuvos problemų. Pats tam pritariate, konkrečiais faktais kaltinate. Tuo man ir patiko šis tinklaraštis. Tačiau komentatoriams taikote tą patį „visi urmu“ principą. Juk neišdrįsote parašyti, kad konkretus aš, Valdemaras Klumbys, nieko nedarau, neaugu, netobulėju, gyvenu dvigubą gyvenimą ne pagal savo moralę, nemėgstu rizikuoti, tingiu ir taip toliau. Tai parašykite taip apie Musę, Valentiną, Romą, Matotaupą, GIGĄ ar kurį kitą – tą, kuris Jums atrodo vertas. Juk ne kartą matėte tai tinklaraštyje. Tai ir parašykite, juk tai bus bent jau labiau pagrįsti kaltinimai, nei dabartiniai, metami visiems ir nė vienam. [Tik nereikia Fredžio kišti – tai atskiras atvejis.] Pažiūrėsiu, ar išdrįsite. Nes lengva kaltinti visus (tai reiškia – nė vieno), daug sunkiau – kažką konkrečiai, net jei tai – anonimas. Ir apkaltinti mane, Valdemarą Klumbį, yra sunkiau, nei ministrą Kokstenjovardas Dagį. Nes aš neprivalau būti toks, kokio norite Jūs. O ministro elgesį reglamentuoja taisyklės.

      Jei Jums atrodo, kad aš sąmoningai aklas ir kurčias – Jūsų reikalas. Stengiausi rašyti nuoširdžiai (visada stengiuosi) ir komentatoriai tai pastebėjo. Tai gal Jūs aklas ir kurčias, leiskite paklausti? Deja, vis labiau Jumis nusiviliu. Įtikėjote esąs kovotojas su blogiu, gal net vienintelis, o blogiausia, kad visi kiti tampa kažkokia menkų žmonelių minia, verta tik paniekos ir „dėjimo“; slapčia Jums pavydinčiais žmogeliais. Ko Jums pavydėti? Namo su autonominiu šildymu? Šlovės, kuri praeis greitai? O Jūs nemanote, kad žmonės gali turėti kitokių tikslų, nei „perspjauti Račą“ ar jam pavydėti? Baisiausia, kad Jūs jau laikote savo moralumo etalonu, kurį būtina perspjauti, į kurio pusę reikia keistis. Žinote, užneša į didybės maniją. Tampate vieno aktoriaus teatru. Žiūrovai dar žiūri, bet gali ateiti metas, kai aktorius bus ir vienintelis žiūrovas.

      Galiu pasakyti už save: pavydėti galėčiau tik namo, kurio už istoriko algą niekada neturėsiu (jei dirbsiu Lietuvoje). Bet nieko, pagyvenau 10 metų bendrabutyje, galiu pagyventi ir dar 10. Mano poreikiai kuklūs: maistas ir knygos, kartais – klasikinės muzikos koncertas. Iš doktoranto stipendijos net susitaupyti sugebu. Nenorėčiau nei Jūsų lygmens posto, nei padėties, kuri verstų draugauti (ar „draugauti“) su nemaloniais žmonėmis. Gi rašiau – noriu būti nuošalyje, galiu pridėti, kad kartu ir nenusišalinęs.

      Nesupratau, ar citata (beje, tikrai gera, gal galėtumėte nurodyti, iš kur, panašu į Primo Levi, kurio vis neperskaitau) skirta man. Bet atsakysiu.
      Camus užrašų knygelėse (deja, neturiu po ranka – netelpa knygos kambary)yra aprašęs vieną personažą, kuris padarė žygdarbį to nesuprasdamas. Paskui jis bandė tai pakartoti, bet jį ištiko visiška nesėkmė. Taigi, „Jei nori būti herojumi – negalvok“.

     • Maras

      Paskutinis mano komentaras – Račui.

     • GIGA

      jis daug praras…

     • GIGA

      Toks išsilavinęs bičas,bet jau toks „zanūda’ ir verksnys…Skaitau komentarą taip ir regiu dideles ašaras riedančias ant klaviatūros…Tarp kitko Bumbulauskas nuosavame name gyvena,matyt dėl to,kad nerauda laisvalaikiu,nors,aišku,kad namas tai ne koks gyvenimo etalonas

     • dzyvai

      Kodėl gi? Būstas kartais gali daug apie žmogų pasakyti – jo vertybes, siekius, vartotojiškumo lygį :) Kruopštesnei mokesčių inspekcijai pasakytų apie pajamų legalumą ir mokesčių mokėjimą :)

     • Regis

      Matyt kuriam laikui šioje vietoje įsivyraus visiška tyla..

     • Marai, niekada nieko niekuo nekaltinu. Jūsų – taip pat. Net tada kai man priskiriate tai, ką pats susigalvojate ir, atsiprašau, bet kliedite apie tai, kuo aš įtikėjau ir kuo save laikau. Galėčiau – jūsų pavyzdžiu – stoti į Kisos Vorbjaninovo pozą ir atkišęs krūtinę patetiškai sušukti: o jūs nemanote, kad priskirdamas A.Račui kai kurias savybes, jūs esate kurčias ir aklas ir panašėjate į vieno aktoriaus teatrą?

      Tkriausiai užpyktumėte:))

      Bet paskaitykite dar kartą, ką rašote, mielas Marai. Tai jūs čia vadinimą surengėte, o ne aš. Tai juk jūs čia bandote suvaidinti kovotoją su A.Račo nemoralumu ir jo didybės manija, kartu prikišamai pabrėždamas koks moralus ir šventai neturtingas esate.

      Bet aš jus puikiai suprantu. Aš pats toks buvau… Ir tebesu.

      Ir mano darbas nėra kaltinti.

      Aš sau tiesiog leidžiu viešai išsakyti savo nuomonę. Darau tai jau gana ilgai.

      Tik tiek.

      Visa kitų yra jūsų gražių fantazijų vaisius.

      Beje, citata iš štai šio puslapio http://erezijos.blogspot.com/ Galvojau, kad jums jis žinomas…

     • Maras

      Ką gi, Artūrai, kažko panašaus ir tikėjausi – jokio atsakymo.
      Kur aš Jums nurodinėjau Jūsų nemoralumą? Keista, arba aš nemoku išreikšti savo minčių adekvačiai, arba Jūsų teksto suvokimo lygmuo nėra itin geras, tiksliau, perskaitote tai, ką norite perskaityti. Jei atsakinėsite, gal galėtumėte pateiktį pavyzdį, kur aš Jus kaltinau nemoralumu.
      Aš klausiau, kodėl mes turime Jums pavydėti? Jokio atsakymo. Nebent to, kad Jūs viešai išsakote savo nuomonę. Tik iš kur Jūs žinote, jog kiti to nedaro? Aš manau besielgiantis panašiai, tik kitoje srityje.

      O štai ir kaltinimai: „Bet daryti, ką nors, kad pasikeistumėte patys, kad perspjautumėte tą “nemoralų ir neetišką” Račą, jūs tingite. Be to, jums kartais būna šiek tiek baisu – nes kalbėti atvirai ir daryti viską pagal savo sąžinę reiškia rizikuoti. O rizikuoti jūs juk nemėgstate.
      Jūs norėtumėte viską švariomis rankomis, aiškiai žinodami visas pasekmes. Jūs tik kalbate apie idėjas ir vertybes, bet, panašu, jų neturite. Nes tai – rizikinga.“ Jūsų žodžiai, skirti neaišku kam, kaltinantys tingėjimu, nesąžiningumu, gyvenimu ne pagal savo moralę, vertybių neturėjimu. Ar aš ne taip supratau ir tai pagyrimai? Kaip ir tikėjausi, niekam konkrečiai taip ir neišdrįsote jų adresuoti, vadinasi, suprantate, kad tai kaltinimai, o ne tiesiog nuomonė. Jei neišdrįsote apkaltinti nieko konkrečiai, tai gal išdrįsite atsiprašyti visų komentatorių in corpore, kuriuos taip išvadinote? „Kai kurie jūsų“ nesiskaito, nes Jūsų žodžius galima taikyti kiekvienam. Formaliai kaltinimo lyg nėra, o praktiškai apkaltinti visi. Čia kaip ta garsio Landsbergio „kas galėtų paneigti“.

      O dėl didybės manijos: Račas ir šmočiukas – nesulyginami dydžiai – Jūsų žodžiai, gal ne visai tiksliai. Štai jei matuotumėte b…ius, tai gal ir būtų galima rasti skirtumų, bet „keltis“ prieš žmogų, kurio nepažįstate – juokinga. Ir rodo, kad žmogus labai savimi didžiuojasi. Arba vaidina tai.

      Jūs pakankamai moralus žmogus, kiek galiu spręsti, jei jau norite mano nuomonės. Tik nesugebate pasižiūrėti į save iš šalies. Kažkoks pasitenkinimas savimi, kuris nebūdingas išmintingiems žmonėms. Tiesa, labai gali būti, kad tai tik kaukė, užsidedama vaidinant prieš kitus. Jei ne – tai liudija Jūsų lėkštumą. Štai tokia mano nuomonė apie Jus. Tikiuosi, neįsižeidėte.

      Beje, mano komentare, į kurį atsakinėjote, iš tiesų buvo tam tikro vaidybiškumo – rašydamas tai mačiau. Taip kad nepykstu. Žinote gi – „gyvenimas – teatras“ ir visi žmonės truputį vaidina. Apie namą kai rašiau ir savo asketiškumą. Juoda ir balta :). Tai vaidybiškumas turinio paveikumo vardan. Tačiau kartu tai nereiškia, jog tai netiesa – aš taip galvoju, bent jau dabar.
      O dėl tam tikro mūsų panašumo Jūs teisus – pastebiu tai.
      Už nuorodą dėkingas – mažai skaitau internete, labiau patinka knygos.

     • Marai, paskaitykite savo paskutiniuosius komentarus ir pabandykite atvirai ir nuoširdžiai atsakyti sau į klausimą: kuriuose iš tų komentarų jūs diskutavote su A.Račo išsakyta nuomone, o kuriuose – aptarinėjote A.Račo asmenines (ar jūsų jam priskirtas) savybes? Labai norėčiau išgirsti atsakymą:)

      Ir šiaip jau, tai šis tinklaraštis yra vieta pareikšti nuomonę apie žiniasklaidą, politiką, ekonomiką, viešuosius ryšius. Deje, bet atsiranda tokių, kurie labai nori čia pasisakyti apie A.Račą: jo prorusiškumą, jo nemoralumą, jo didybės manijas. Tokiems dažniausiai sakau, kad jie dundukai, nes šis tinklaraštis tam ne vieta. Tik tiek.

      Jei ką, tai darysiu taip ir ateityje. Patinka jums tai ar ne.

     • Maras

      Artūrai. Atsakau į tai: „kuriuose iš tų komentarų jūs diskutavote su A.Račo išsakyta nuomone, o kuriuose – aptarinėjote A.Račo asmenines“ Paimta iš trijų didžiųjų mano komentarų ir su jais susijusių jūsiškių.

      Jūs: „dėjau aš ant tų, kurie būdami anonimais bando kažko mane mokyti ir diskutuoja apie mano reputaciją. Nes diskutuoti apie tokius dalykus kaip reputacija, moralė, etika gali tik patys su jais susidūrę.“
      Aš atsakau: „Jūs manote, kad anonimas nėra susidūręs su etika, morale ir reputacija? Keista požiūris, kurio man nesuprasti.
      Kokį atsparos tašką diskusijai duoda pavardės žinojimas?“ etc. (trumpinu, nes kitaip tinklaraštis susprogs :)). Jokios nuomonės apie tai neišgirdau. Jūsų asmeninės savybės neliečiamos.

      Jūs: „mdxacuk, labai rimta yra diskutuoti apie mano reputaciją pasislėpus už kampo, įkišus galvą į smėlį ir vaidinant Romos popiežių.“ [beje, aptariate asmenine mdxacuk savybes, turiu pastebėti ;)]
      Vėl Jūs: „dėjau aš ant tų, kurie būdami anonimais bando kažko mane mokyti ir diskutuoja apie mano reputaciją.“
      Ir vėl Jūs: „aš nesipiktinu, kad jūs anonimai, aš tiesiog sakau, kad nematau reikalo prieš jus teisintis ar dėl kažko aiškintis.“ (pastarieji du – iš to paties komentaro, todėl kartoju) Norite pasakyti, kad pirmuose dviejuose sakiniuose Jūs nesipiktinote anonimiškumu? Man atrodo kitaip. Argumentai jau buvo.

      Jūs: „nelabai matau apie ką su jumis kalbėti, nes jūsų teiginys, kad man “reikia pritarimo” rodo, kad jūs nematote, negirdite ir tikriausiai nenorite matyti ir girdėti. Čia – jūsų, o ne mano problema.“
      Aš: „Tik štai problema, kad aš taip nesakiau. Rašiau: “Tai rodytų, kad šiame tinklaraštyje Jums reikia pritarimo”. Taigi, tai buvo spėjimas, o ne konstatavimas. Ir aišku, nuostabus argumetas: “yra ne taip”.“ ir taip toliau – išplėstinis argumentavimas. – Tyla.

      Jūs: „Nepykite, bet man kartais atrodo, kad kai kurie jūsų tiesiog paprasčiausiai pavydite“
      Aš: „Ko Jums pavydėti?“ etc. Vėl argumentai. – Tyla.

      Jūs: apie komentatorius kaip tinginius, dviveidžius etc. „Aš tą daug kartų pats mačiau… Ir vis dar tebematau. Ir šiame tinklaraštyje.“
      Aš: „Juk neišdrįsote parašyti, kad konkretus aš, Valdemaras Klumbys, nieko nedarau, neaugu, netobulėju, gyvenu dvigubą gyvenimą ne pagal savo moralę, nemėgstu rizikuoti, tingiu ir taip toliau. […] Tai parašykite taip apie Musę, Valentiną, Romą, Matotaupą, GIGĄ ar kurį kitą – tą, kuris Jums atrodo vertas. Juk ne kartą matėte tai tinklaraštyje.“ Ne apie Jusų, o apie komentatorių savybes. Atsakymo nėr.

      Jūs: „Marai, niekada nieko niekuo nekaltinu.“
      Aš: „O štai ir kaltinimai:“ išvardijami. Atsakymo nėr. Vėlgi ne apie Jus.

      Jūs: „Tai juk jūs čia bandote suvaidinti kovotoją su A.Račo nemoralumu ir jo didybės manija“
      Aš: „Kur aš Jums nurodinėjau Jūsų nemoralumą?“ aiškinu – Atsakymo nėra. Ir vėl ne apie Jus, o apie nuomonės pagrindimą.

      Visos šios citatos (atleiskite, bet be nuorodų – vis tik man ne atostogos) ir mano teiginiai yra ne apie Jūsų asmenines savybes. Nė į vieną atsakymo nesulaukiau.

      Čia tik greitai surinkau pačius akivaizdžiausius ir lengviausiai parodomus. O kur dar daugybė smulkesnių dalykų…
      Tai laukiu atsakymo: ar nors viename mano pateiktame pavyzdyje yra komentuojama ne Jūsų nuomonė; ar Jūs į nors vieną iš mano argumentų/nuomonių atsakėte. Gal galite atsakyti dabar?

      Kartu pripažįstu akivaizdų faktą, kad išplėstiniame argumentavime padariau kai kurių spėjimų apie Jūsų asmenybę. Gal ne visur akcentavau, kad tai spėjimai, nors stengiausi. Kodėl taip dariau? 1. Jūs tylėjote [rašymas be argumentų man reiškia tylėjimą], tai aš bandžiau aiškintis, kodėl Jūs taip elgiatės ir taip išprovokuoti bent kokį atsakymą. Deja, tik neargumentuota tyla. Bet tai buvo gana nedideli (palyginus su bendru komentarų ilgiu) lyriniai nukrypimai.
      2. Daug svarbesnis kitas dalykas: kai kuriais atvejais argumentavimas lietė Jūsų asmenines savybes. Sakysim, „dėjimas“ liudija nepagarbą komentatoriaus – tai ir parašiau. Tai, mano nuomone, nėra tik Jūsų asmeninis reikalas, nes Jūs čia ne su savo šeimos nariais kalbatės, nors ir privačiame bendravime egzistuoja ribos. Todėl aptarinėjau Jūsų asmenį: jei kažkas savo namuose siūlo svečiams į snukį ar ant jų „deda“, atsiranda natūrali teisė ir net pareiga šeimininką sulaikyti. Bet, manau, namuose Jūs taip su svečiais nesielgiate. Tai kodėl leidžiate sau taip elgtis čia, pats palyginęs tinklaraštį su namais?
      Darykite kaip Jums patinka, bet į argumentus atsakinėkite argumentais, o ne išsisukinėjimais – nutylėjimais, kuriais pats ir auginate prieš save nukreiptus asmeniškumus.

     • Marai, įžvelgiu nuostabią tamstos savybę: negirdėti, ko klausiama ir nematyti, kas akivaizdu.

      Tikrai nerašysiu tiek daug, kiek jūs (tuoj prasidės krepšinis), tačiau net ir man – tokiam nemoraliam ir veidmainiui – atrodo, kad jūs jau per daug įsijautėte.

      Taigi, keletas jūsų citatų, kuriose jūs – tikriausiai jums taip atrodo – diskutuojate su mano pareikšta nuomone:

      „Įtikėjote esąs kovotojas su blogiu, gal net vienintelis, o blogiausia, kad visi kiti tampa kažkokia menkų žmonelių minia, verta tik paniekos ir “dėjimo”; slapčia Jums pavydinčiais žmogeliais“.

      „Baisiausia, kad Jūs jau laikote savo moralumo etalonu, kurį būtina perspjauti, į kurio pusę reikia keistis.“

      „Tampate vieno aktoriaus teatru.“

      „Turiu pastebėti, kad savo įrašais Račas nuolat moko gyventi visus – bankus, ministrus, seimo narius, degalinės darbuotojus.“

      „Galiu paguosti – tokių kaip Jūs Lietuvoje – dauguma (o tarp žurnalistų tokių procentas turbūt dar didesnis, nes taip, negerbiant, lengviau užsidirbti pinigų).“

     • Maras

      Ką gi – ir to tikėjausi. Gaila. Viso gero.

     • Marai,
      Visi nesutarę su Raču arba GIGA eina Ligi Dangaus:

      http://ligita.xz.lt/

     • Marai, staltiesėle jums kelias.

      Linkiu jums surasti geresnę vietą savo mintims reikšti ir moralesnius bei doresnius tinklaraščių šeimininkus. Linkiu, kad jie atsakinėtų į visus jūsų klausimus, paaiškintų visus jums kilusius neaiškumus, pasiaiškintų ir pasiteisintų dėl kiekvieno savo poelgio, visada argumentuotų savo atsakymus ir nekreiptų dėmesio į argumentus ad hominem. Neabejoju, kad tokių rasite ir būsite labai patenkintas.

      Ir dar linkiu jums namą pasistatyti, medį pasodinti ir vaikus užauginti. Viskas bus gerai. Reikia tik tuo tikėti.

      Man be jūsų bus labai liūdna ir šis tinklaraštis be jūsų komentarų praras pusę savo vertės. O gal ir visai išnyks. Ir tada jūs turėsite jaustis kaltas.

      Bet kuriuo atveju – linkėjimai jums. Ir sėkmės visame kame. Jūs geras žmogus. Daug geresnis už A.Račą…

     • xerksas

      Valdai, mestelkit savo koordinates į xerksas@hotmail.com

     • Akatautoj

      „Tai juk jūs čia bandote suvaidinti kovotoją su A.Račo nemoralumu ir jo didybės manija, kartu prikišamai pabrėždamas koks moralus ir šventai neturtingas esate“. Pažinotumėt – negalėtumėt pasakyti „bandote suvaidinti“, šis žmogus toks ir yra, kokiu Jūs jį įvardinat beapsimetančiu; gal ne šventas, bet tikrai doras, nuoseklus ir visiškai neprisirišęs prie turtų. Tokių dar būna, ir jų tenka sutikti ne vieną.

     • dzyvai

      Manau, kad geriau tegul chirurgas „perspjauna Račą“ gerai operuodamas. Žmonės kartais tikisi ir idealizuoja, kad jį operuos chirurgas – neklystantysis. Nieko keisto, kad pamatę įdomesnį kritiką/apžvalgininką, jie tikisi kad jis bus idealus neklystantysis, kurio žodžiais bus galima tikėti per daug nesigilinus. Kaip žmonės nusivilia kai jų neklystantysis užsiūna žirkles pilve, jiems taip pat apmaudu kai jų idealusis kritikas „su velniu permiega“.

      O kai žmonės neranda už ką balsuot, ir pamato ~ potencialų būsimą kandidatą, jie bando jį savo moraliniais pamokymais padaryti tobulu kandidatu :) Kaip gražu turėti tiek „tėvų“, kurie po kiekvieno įtartinesnio veiksmo reikalauja išsamaus pasiaiškinimo ir moralizuoja, gi taip negražu :)

      Gi ne visi gimę spjaut ir perspjaut, kiti moka pjaut ir perpjaut :) Pasaulis gražus savo įvairove.

     • Musė

      Marai, puikiai viską išdėstėte, nei pridėsi, nei atimsi (maniau, kad jūs gerokai vyresnis ;). Man tik keista, kodėl tokie protingi ir išsilavinę žmonės kaip jūs ar Austas šitaip rimtai ir net dramatiškai reaguoja į diskusijas internete. Jums kažkaip reikėtų išmokti atsiriboti. Juk jūsų gyvenimas nuo to, kad koks x internete leptels apie jus nesąmonę, nepasikeis. Kaip ir nepasikeis, jei dieną kitą neapsilankysite pas Račą.

     • Marui – respect :)

     • nerijus

      Marai

      Iš širdies… :)
      Įdėkit nuorodą, savo internetinio puslapio. Įdomu pažiūrėti.

     • nerijus

      Marai

      Tokiais epitetais, kaip „vagis“ ( nors nėra įrodymų ir faktinės medžiagos ), mėgsta parašinėti ir kaltinti Valentinas.
      Nereikia nieko išskirti…

     • Regis

      Marai, milžiniška pagarba tau. Senai teko perskaityt kažką tokio nuoširdaus ir tikslaus (taiklaus). Nuo savęs pridėsiu tik tiek, kad šis tinklaraštis akivaizdžiai susiduria su vystymosi problemomis. Skaitytojų ir komentatorių daugėja ir tai kelia naujas problemas ir galvos skausmus autoriui. Gerb. Artūrą pilnai galima suprasti.. Vis daugiau laiko ryjantis abejotiną naudą autoriui nešantis darbas (projektas) turi vienaip ar kitaip vystytis. Kur, kaip, kokia kryptimi? Visa tai neatsakyti klausimai. Su komentarų srautu ką daryti? Ramiai sėdėt ir stebėt kaip tie komentarai akivaizdžiai „delfėja“? Mano galva ankščiau ar vėliau teks autoriui apibrėžt fundamentalius tinklaraščio raidos klausimus – komentatorių teises, atsakomybę, pareigas, vieno komentatoriaus komentarų kiekį, laukiamo ir nelaukiamo (šalinamo) komentaro sąvokas ir dar daug visko. Kitaip teks su didesniais ar mažesniais nervais stebėt kaip šis nekontroliuojamas procesas virsta į visišką betvarkę..

     • GIGA

      Gerb. įsižeidęs Marai.Apie išvardintus nikus ir neišvardintų nikų pritarimą blogo šeimininkui.Nežinau ar asmeiškai aš visada pritariu Račui,bet man daugiau negu keista pastoviai matyt sekančią situaciją-pasirodo naujas įrašas,iš kart po jo „išlenda“ budintis komentatorius,kurio viso komentaro tikslas yra taip surašyti savo komentarą,kad būtinai būtų panaudoti žodžiai socialistas ir tinklaraštininkas,netgi jeigu jie ir neturi loginio ryšio su komentaru.Po to keletas K.Būgos ir J.Jablonskio palikuonių stropiai suskaičiuoja blogo šeimininko gramatines klaidas,po to keletas merginų koketiškai pasimaivo,bet norėdamos atkreipti dėmesį būtinai išlinksniuoja žodį „Račas“.Nu ir viską vainikuoja sunkioji artilerija-spėju,kad tai labai daug gyvenime pasiekę žmonės,o laisvalaikiu tarp darbų ir labdaros akcijų sėdintys Dievo Tėvo dešinėje.Jie įvertina blogo šeimininko,o ir šiaip eilinių komentatorių poelgius,pasisakymus,pamąstymus,suteikia rekomendacijas kaip elgtis gyvenime vienoje ar kitoje situacijoje,nes tik jie viską žino.Žiūriu į tai ir visada galvoju,kas tai „narciziškumas“ (tarp kitko,Valentinai,tavęs šį kartą tikrai neturiu omeny:)tuščias puikavimasis,noras kažką būtinai parašyti?Ateini į Račo blogą tam,kad pakritikuotum Račą ar pamokytum jį gyvenimo?Kažkaip labai jau panašu,kad aš koja išspirčiau kaimyno duris ir pasakyčiau,o kodėl tu sėdi ant taburetės ir tavo trusikai balti su juodais taškeliais,o ne juodi su baltais?Nesuprantu kam tada čia ateinate,galite absoliutinti savo nuomonę koks Račas blogas ir smukęs delfyje ar alfoje,tai turėsite visą ratą puikių pašnekovų ir net galėsite kalbėdami apie šį niekšą vartoti nenormatyvinę leksiką.Čia tik patiriate dalį galimo malonumo,Pagalvokite,gal dar daug kas neišbandyta?

     • Nerijau,
      Kėliau hipotezę, jei Nerijus taip daug rašo komentarų darbo laiku iš darbdavio komopiuterio, tai jis vagia savo darbdavio darbo laiką. Tu taip ir nepatikslinai kada ir iš kur komentuoji.
      O tokią hipotezę kėliau todėl, kad man įdomu ar žmogus plyšojantis apie vertybes ir aiškintantis kokie kiti vagys, ar jis pats yra šventas. Gali nesiaiškinti, bet parašyk, kad esi šventas ir aš tuo patikėsiu.

     • gato

      Marai, viską labai šauniai ir išsamiai papasakojote, bet aš asmeniškai dar pasigedau nuotraukos, Google vaizdai išmeta tik Egidijaus Klumbio nuotraukas… ;)
      Čia į temą prie anonimiškumo, aš būčiau už nuotraukų rodymą vietoj pavardžių. Veidai dažnai pasako daugiau nei google paieška pagal vardą/pavardę. Plius gatvėj sutikus būtų galima ranka pasiekt, jei poreikis būtų…

     • Matotaupa

      Marai,
      Cituoju „Tai rodytų, kad šiame tinklaraštyje Jums reikia pritarimo, o ne diskusijų.“
      Marai, jūs, kaip šio teiginio įrodymą, pateikiate tam tikrų komentatorių įvardinimą. Paaiškinkite, kaip vienas ar kitas komentatorius gali užkirsti diskusijai kelią, jei diskusijos, kaipo tokios, nėra? Vyksta paprastas, gatvės lygio apsižodžiavimas, kuriame paskęsta bet kokie argumentai ir faktai. Ir koncentruojamasi į komentatorių pozicijas, asmenines savybes ir panašiai. Drįsčiau jums vėl priminti, kad jūs vėl priskiriate kitam asmeniui savo mintis (šiuo atveju A.Račui nurodote, ko jam reikia). Nors jis tokio dalyko nėra pareiškęs.
      Dar truputį apie diskusijas. Su kuo diskutuoti? Nemaža dalis senųjų komentatorių tik svaidosi asmeniškumais ir įžeidinėjimais kaip vaikų darželyje, nenorėdami išgirsti kitą nuomonę, o tik šaukti savąją garsiau.

     • Maras

      Muse, aš nemanau, kad reaguoju dramatiškai. Tikrai nesinervuoju. Gal kartais azartiškai. Gyvenimas tikrai nepasikeis nepabuvus internete. Bent jau man tiesiog norisi viską paaiškinti, todėl tokie ilgi komentarai ir gaunasi. Pokalbis dėl pokalbio man nėra įdomus – geriau ką gero paskaityti :). Bet Jūs teisi dėl to, kad aš (kaip ir austras) „dainuoju ne į toną“: aš laukiu rimtos diskusijos, o čia arba nuo maro metų besitęsiantys apsižodžiavimai (Valentinas – GIGA), kurių prasmė jau seniai niekam neaiški, arba siekis bet kokia kaina įtvirtinti savo nuomonę.

      Nerijau, puslapio neturiu. Esu užsiregistravęs livejournal, bet nieko nerašau. Gal reikės kada.

      Regi, tikrai pritariu, kad tinklaraštis darosi problemiškas. Jau anskčiau siūliau Artūrui pergalvoti, ko jis nori iš tinklaraščio, ko juo siekia, kam jam reikalingi komentatoriai. Taisykles jau seniai žadėjo parašyti, bet nematau, bent jau aš. Nors aš didelio delfėjimo nematau, su tuo gana neblogai susitvarko banai, man rodos. Tik va pats Artūras tai tikrai niekaip negali suformuluoti savo santykio su komentatoriais. Bent jau man taip atrodo, todėl ir nėra taisyklių iki šiol. Nes jos ribotų ir jį, o to nesinori :).
      Man tik keista, kad seni ir patyrę komentatoriai kartais užsiima mordobojum, kad ir šitoje temoje.
      Šiaip Jūsų mintys ir argumentavimo būdas man būtų artimiausi. Gaila, kad tokių čia nėra labai daug. Dar labiau gaila, kad beveik nėra tokių įdomių oponentų.

      GIGA, Jūs savo stiliuje. Dauguma komentatorių Artūro nepuola. O jei Jums rodosi – žegnokitės. Beje, aš ne įsižeidžiau, o tiesiog nutraukiau diskusijas su Jumis dėl jų beprasmiškumo. Tiesa, su Jumis bendrauti tiesiog nemalonu ir šis Jūsų komentaras tai patvirtina. Gal tik man sukeliate tokią savijautą, gal tai mano problemos, bet taip jau yra. Štai ir čia Jūs sugebėjote net keletą kartų iškreipti mano mintis, prirašyti man tokių nuostatų, kokių aš aiškiai neturiu. Nemanau kad Račas blogas ir taip aiškiai tai pasakiau, kad nesuprantu, kur Jūs sugebėjote įžvelgti tokį vertinimą.
      Tiesa, gali būti, kad panašiai kaip Jūs galvoja ir Artūras: „mane puola, aš ginuosi“. (budintis komentatorius, kabinėjimaisi prie kalbos, sunkioji artilerija – Jūsų žodžiai, o atrodo, kad aprašote kovinius veiksmus. Žinote, kaip šauksi, taip ir atsilieps. Artūro požiūris į komentatorius aiškiai jaučiamas ir iššaukia atitinkamą reakciją, kuri būna tokia pat nemaloni.)
      Turiu pastebėti, kad savo įrašais Račas nuolat moko gyventi visus – bankus, ministrus, seimo narius, degalinės darbuotojus. Ir tai nėra blogai. Bet galima paklausti, kaip klausiate Jūs: kas jam suteikė tokią teisę. Tai, kad jis žurnalistas? Daugelis žurnalistų mano turį tokią teisę, bet aš taip nemanau. Tačiau aš paklausiu kitaip: o kodėl jo paties negalima taip pat pamokyti? Kuo jis išskirtinis? Nimbo nematau. Nors dar kartą sakau, kad bent jau aš mokyti nesirengiau, tik norėjau pateikti kitokią nuomonę. Bet jei Artūras, kaip ir Jūs, mato tik veržimąsi į privačią teritoriją, pamokymus ir puolimus, tai tikrai geriau čia nekomentuoti. Aš kaip tik ir nenoriu nenorminės leksikos, aiškiai tai pasakiau, todėl Jūsų pasiūlymas kažkaip visai ne vietoje. Atrodo, lyg Jūs perkeltumėte kažkokį priešo vaizdinį (o gal savo pyktį?) į mane. Manau, Jūs, panašiai kaip Artūras, negerbiate kitų, netikite žmonėmis, manote, kad jie visi pikti, besislapstantys, užgniaužę neapykantą. Gal ir pats toks esate („kuo pats kvep, tuo kitus tep“, kaip kažkada berods Artūras rašė).
      Man patinka kokybiškos diskusijos. O čia yra vieta, kur susirenka nemažai protingų žmonių. Bet, deja, diskutuoti sekasi sunkiai, nors kartais pasitaiko labai gerų apsikeitimų nuomonėmis. Tai ir traukė.

      gato, nuotraukos neturiu po ranka (mažai fotografuojuosi, fotoaparato neturiu). Bet jei ir turėčiau, nedėčiau. Man užteko kolegos D. Burbos patirties, kai jį sumušė tik dėl to, kad jis dalyvavo demonstracijoje – karsto nešime. Vienam ranka, žinote, tiesiasi pasveikinimui, kitam – snukin davimui. O aš žmogelis bloznas :).

      Matotaupa, pavyzdį su nikais pateikiau tik kaip Artūro šališkumo (turbūt nesąmoningo, sunkiai išvengiamo, pripažįstu) įrodymą. Šiaip, deja, tenka Jums pritarti, kad didelė, turbūt net didžioji dalis komentarų tėra gatviniai apsižodžiavimai. Deja, manau, kad Artūras, norėdamas to ar ne, skatina tokį komentarų pobūdį savo ne pačiais argumentuočiausia, tik išliejančiai pyktį reakcija į juos. Kur aš sakiau, ko jam reikia? Aš ne kartą siūliau apsispręsti, ko jis nori, nes kol kas atrodo, kad jis to nežino.

     • WU

      Marai,
      Aš jau seniai sakiau, kad čia pilna „šakalų“, kurie oponuoja tik tam, kad oponuoti t.y. loja tam, kad loti. Kai sutraiškai visus pseudoargumentus prasideda įžeidinėjimas ir ad hominem kritika. Kad kas nors bandytu suprasti, ką sako kitas žmogus – beprasmiška. Pritariu jūsų nuomonei, ką irgi daugybę kartų tvirtinau, kad čia matoma tik juoda ir balta, beretės ir paksistai, socialistai ir konservatoriai. Negi pasaulis toks paprastas? Ši tema jau sulaukė virš 500 komentarų, manau, daugiau nei pusė jų ne į temą ir skirti aiškintis asmeniškumams.. Keista, kad blogo autorius net tik kad nieko nedaro (tai parodo paskutinės „diskusijos“), bet tokiu savo elgesiu tai įgalina.

     • Maras

      WU, manau, mes ne čia papuolėme. Mums reikėtų akademinio diskusijų klubo (nebūtinai akademiškai santūraus), o čia vis tik kiek kitoks formatas.
      O Artūras geriau tegul pasiilsi. Manau, ši tema bus topinė tol, kol neatsiras aktualių įrašų, kuriuos norėsis komentuoti. Dabar gi – katės nėra – šventė pelėms :).

     • WU

      Blogai – tai, kad nesusirinksi kitur ir nepadiskutuosi. Internetinė erdvė suteikia galimybę tai daryti su visais savo minusais ir pliusais. Aš prie kelias savaites nusprendžiau čia nebekomentuoti, bet šiek tiek pakeičiau pozicija. Tikrai randu čia keliamų klausimų ir problemų apie kurias noriu pasisakyti. Dabar bandau išmokti nebereaguoti į kai kurios komentatorius ir jų replikas. Manau, tikrai yra čia esančia sistemą būtų galima patobulinti. Kad ir registracija ir tokių funkcijų, kaip atitinkamų komentartorių automatinio ignoravimo įdėjimu. Tiesiog, kaip vartotojas galėtum pasirinkti ko nenori matyti.
      O dėl šios temos, problema ir yra ta, kad čia nebuvo atrastas joks sprendimas, nepadaryta jokia išvada, nepasiektas konsensusas – nieko. Iš pradžių buvo diskutuojama apie aktualius dalykus, tačiau greitai viskas nukrypo į beretes ir paksą. Jeigu tu palaikai Gruziją, tu rufsofobas, Rusija – rusofilas. Tačiau niekam neįdomu išsiaiškinti, kodėl šio atveju palaikai vieną ar kitą pusę ar išvis stovi per vidurį. Vieni yra visada teisus, o kiti visada neteisūs :) Logiška.. Todėl kitos temos taip pat neišgelbės, nes pabaiga bus tokia pati kaip ir čia. Nebent bus imtąsi kažkokių priemonių.

     • Aras

      Marai: Aš jau senas diskusijų bei forumų dalyvis, pergyvenęs ne vieną iš jų, tai galiu pasidalinti patirtimi: visada atsiranda vienas ar keli dalyviai, kuriems yra svarbu, cituoju – „siūliau Artūrui pergalvoti, ko jis nori iš tinklaraščio, ko juo siekia, kam jam reikalingi komentatoriai. Taisykles jau seniai žadėjo parašyti“ Galiausiai tokie „vokiškos tvarkos“ ieškotojai įkuria savo nuosavą diskusijų klubą, į kurį kiti komentuotojai priimami su pakvietimais ir rekomendacijomis; pusmečiui prabėgus „klubas“ nustoja egzistuoti, nes net ir patys „įkūrėjai“ kažkodėl nustoja ten komentuoti. Išvadas pasidaryk pats. (Beje, tokie ilgi tavo komentarai, nebūtų toleruojami „griežtose“ diskusijose ;) )
      Komentarai dažnai yra vertesni savo turiniu negu pats straipsnis, todėl visi tinklaraščių portalai įjungia diskusijas ir vilioja diskutuotojus, nes jie sukuria pridėtinę vertę straipsniams. Ilgose diskusijose visada atsiranda kelios diskusijų šakos „ne į temą“, tai visiškai normalu ir gana dažnai tos šakos sulaukia pagrindinio komentuojančiųjų dėmesio; ypatingai vertingi yra diskusijų dalyviai, šmaikščiu žodžiu sugebantys perbėgti surambėjusių profesionalų, amžinų verksnių, mamyčių sūnelių komentarus; visada prikišamai rimtos diskusijos pageidaują verksniai dažniausiai dingsta po kurio laiko su visam – nepriklausomai popinsi juos ar trauksi per dantį.
      Artūras kartais paklūsta spaudimui: esu įsitikinęs, jog komentaro įverčiai (Blogas-Geras) dingo po komentatoriaus WU paverkšlenimų, jog jį skriaudžia „blogais įverčiais“ ir subtilaus šantažo, kad jis daugiau čia nesilankys; man gi įverčiai padėdavo atsirinkti komentarus – nepriklausomai blogai ar gerai paženklintas, jis buvo įdomus ir vertas paskaityti todėl, jog sulaukė kitų komentatorių dėmesio.
      P.S. Nesitikėk tokių, ir pats nepretenduok į akademiškai sauso stiliaus komentatoriaus statusą, A. Rašo nei vienas neperspjausite. Atsipalaiduok.

     • WU

      Vau.. Arai.. „Dėl komentatoriaus WU paverkšlenimo ir subtilaus šantažo“. Pastebėjau, kad pats esi labai susireikšminis ir vienas iš tų kurie pretenduoja į neginčyjamos tiesos skleidimą (nors argumentacija tavo kelia juoką ir gailestį), bet jeigu manai, kad Artūras nuėme dėl manęs, tai ir mane taip sureikšmini. Artūras ne kartą pasakė, kad į komentatorius jam nusispjauti ir jis ant jų dėjo. Todėl nereikia taip nusišnekėti..

     • Maras

      Arai, nelabai supratau, kodėl šios mintys skiriamos man. Aš nesiruošiu kurti savo „klubo“, dėl daugumos Jūsų išvardintų dalykų apie komentarų vertę pritariu ir pats esu rašęs tą patį (kad čia skaitau daugiau dėl komentarų, o ne dėl Račo tekstų). Diskusijos gali būti linksmos ir tuo pačiu turiningos, bet kai jose vyrauja apsižodžiavimai, diskusijomis aš to nebegaliu pavadinti. Nekviečiu kurti vokiškos tvarkos, nepripaišykite savo minčių man.
      Bėda ta, kad Artūras nori tik teigiamų dalykų (pridėtinės komentarų teikiamos vertės), bet kratosi neigiamų (jo paties kritikos komentaruose). Tai ir pasiūliau išeitį.
      Žinote, komentarų stilius yra toks, kokiu komentatorius sugeba rašyti ir su statusu tai niekaip nesusiję. Šmočiukas sugeba parašyti taip linksmai, kaip Artūras negali (bent aš nemačiau), aš rašau taip, kaip man išeina. Todėl nurodinėti, kokiu stiliumi turi būti rašomi komentarai niekaip nedera su Jūsų propaguojama diskusijų laisve. Beje, Artūro stilius nėra kuo nors ypatingai išsiskiriantis. Normalus žurnalistinis stilius. Viešojoje erdvėje ir net tarp komentatorių pasitaiko geresnių stiliaus pavyzdžių.
      Beje, komentarų įverčiai, anot paties Artūro, dingo dėl techninių priežasčių, o jis techninę tinklaraščio pusę tvarko ne pats, gal todėl dar ir negrįžo. Jūs ką tik apkaltinote Artūrą sąmoningu melu :).
      Beje, tujinti nepažįstamą žmogų nėra mandagu ir man tai nepatinka. Gal Jūsų forumuose ir tokios taisyklės (žinant lietuviškų forumų lygį tai visai nestebina), bet čia tujinasi tik arba pažįstami (kad ir virtualiai), arba ne itin mandagūs žmonės. Jus priskirčiau prie pastarųjų (jau rašiau, dėl ko).
      Tokie patarimai kaip „Atsipalaiduok“ man išvis nesuprantami.

     • Aras

      Manau, jog didžiausia šių laikų blogybė, jog daugumos jaunų vyrų neima į vyriškumo mokyklą – kariuomenę, todėl iki gyvenimo pabaigos ir lieka jie mamyčių sūneliais, trizniais bei liberalais.

     • GIGA

      Marai,man gaila,kad įsigilinęs į istoriją,disertaciją ir gal darbo ar pragyvenimo paieškas Jūs atitrūkote nuo realybės.Tikrai nesivelsiu su Jumis į diskusiją,nes įsižeidęs dar išoksit pro bendrabučio langą,tik pabendysiu atmerkti akeles.Negi Jūs manote,kad Artūras Račas yra neadekvatus pilietis ir savo komentarus-atsakymus (xerksui,šmočiukui,lidai ir t.t) tokiu tonu ir tokiu stilium parašo jų neužpultas ir neapipiltas nesąmonių pamazgom?Gal jau užteks „brėdus“ įvilkinėti į išmintingą rašliavą?

    • xerksas

     Štai ką apie Uspaskicho gimtadienio publiką rašo ne anonimas Vilis Normanas: http://www.lrytas.lt/-12496587991248233299-oligarcho-legitimumas-kaip-v-uspaskichas-per-jubiliej%C5%B3-a-valinsk%C4%85-j-statkevi%C4%8Di%C5%B3-ir-pus%C4%99-elito-u%C5%BE-dir%C5%BEo-susiki%C5%A1o-video.htm

     „…nors nė vienas svečias, atvykęs į V. Uspaskicho jubiliejų nebuvo tiesiogiai nupirktas, pakeitus žvilgsnio gylį ir perspektyvą, galima sakyti, kad jie visi buvo nupirkti.

     Nes kitaip labai sunku paaiškinti, kokių tikslų vedini svarbūs viešojo gyvenimo veikėjai skubėjo pasveikinti iš teismų liūno neišbrendančio kontraversiškai visuomenėje vertinamo oligarcho, kuris iki šiol geriausiu atveju būdavo arba jų pajuokos objektas, arba atviras konkurentas.

     …kas juos visus atviliojo į šio, norite ar nenorite, bet turite pripažinti, kontraversiško politiko jubiliejų? Atsakymas vienas: jo vertė, jo pinigai.

     O iš to plaukia labai nemaloni išvada (ir ypač kompleksuotiems lietuviams) – aukščiausioji mūsų visuomenės dalis niekuo nesiskiria nuo prostitucija užsiiminėjančių stoties mergaičių, kurios bent jau to neslepia.

     Net tie, kas šventai prisiektų, jog pasveikinti oligarcho atvyko vedini altruistiškiausių ketinimų, negalėtų paneigti, jog prisideda prie viso to, kas telpa žodyje oligarchija, vystymosi.

     Nepagerbti šio oligarcho reiškė tą patį, kaip atsistoti į kitą barikadų pusę.“

     • Regis

      Xerksai,

      matyt iki pažaliavimo galima kartoti ir būti neišgirstam: kai kurie iš tų apsilankiusių lankėsi darbo reikalais. T.y. versle yra priimta palaikyti gana artimus bendravimo santykius su kolegomis, konkurentais, klientais ir t.t. Kaip pvz. Omnitel prezidentas. Jeigu kas nežino pasiieškokit kokias pareigas užima A.Račas ir kuo ta įmonė užsiima. Pamatysit tiesioginį ryšį tarp tokių vakarėlių (jose dalyvaujančių asmenų) ir kuo ta įmonė užsiima.

     • lida

      Regi, kurie iš tų kai kurių ?

     • Musė

      Xerksai, dėkui už nuorodą. Vilis Normanas elegantiškai ir kultūringai apibendrino visą tai, ką apie Račo dalyvavimą oligarcho tūse kalbėjo dauguma komentatorių. A. Račui anoniminių bailių nuomonė neįdomi (nors iš jo itin irzlaus tono taip neatrodo), bet gal bus svarbi jo mylimo dienraščio autoriaus paskelbta pozicija?

      Regi, neklaidinkite. Va būtent, kad A. Račas nepaaiškino, kad dalyvavo oligarcho pagerbimo ceremonijoje darbo reikalais. Anaiptol – esą jis pažįsta Viktorą jau 10 metų (suprask – draugelis), jis geras bičas, teismas jokių jo nusikaltimų neįrodė. Man būtent paaiškinimas yra dar šiurpesnis už patį dalyvavimo faktą.

     • mdxacuk

      Musei

      Autentiškiausia paprastai būna pirmoji reakcija, kol iš netyčių užkluptas dar nespėja sugalvoti daugmaž logiškų pasiaiškinimų. Man neišdildomą įspūdį paliko p. Račo pastaba apie tai, kaip Kėdainiai atrodo Uspaskio dėka. Ką nors bejėgiškesnio sunku ir sugalvoti. Įdomu Zuokui ir Vilniui tas irgi tinka?

     • mdxacuk, A.Zuokui tiktų, jei jis būtų į Vilnių investavęs savo asmeninius pinigus, o ne grindęs trinkelėmis kelią prie savo namų iš Vilniaus savivaldybės biudžeto. Beje, man neišdildomą įspūdį palieka tamstos nesugebėjimas susivokti ir bukumas vertinant viską juodai baltoje skalėje.

     • lida

      Ot jei būtų išsiasvaltavęs, o ne trinkelėmis – būt kitas reikalas.

     • GIGA

      Mergaite,man atrodo Jūs grynai supainiojote tinklapį.Matau Jums norisi kažką pasakyti,nežinote ką,tai parašote pirmą kas šauna į tą vietelę kur turėtų būti smegenys,o yra siūlas.Paieškokite interneto ervėse yra tikrai daug šaunių saitų ir įairių čatų-gal kur salotų ar sriubos receptais galima apsikeisti ar padiskutuoti su chomiakų augintojais?Bus gi pačiai įdomiau…

     • dpd

      Keistai nuskambėjo patarimas xerksai: „Ir kitą kartą kai rašysite komentarą, rinkitės žodžius.“ kai sekančiame komentare mdxacuk autorius naudoja tą pačią xerksą leksiką

     • Regis

      Skirtingai nuo mūsų visų žaidimų čia, A.Račas turi savo darbą ir jį pirmiausiai ir dirba. Ir tikrai neprivalo savo virtualiesiems draugams aiškintis. Visi pamąstymai/išmastymai apie vertybes yra viena, o realus darbas iš kurio tu išlaikai save, savo šeimą ir tą patį tinklaraštį yra visai kita.

     • xerksas

      Matai, Regi, aš pažįstu ne vieną Račo (ir aukštesnio) lygio veikėją (įskaitant žiniasklaidos atstovus), kurie irgi gavo pakvietimus į Uspaskicho balių, bet, užuot nubidzenę neva „darbo reikalų tvarkyti“, išmetė juos į šiukšlių dėžę. Nes nėra praradę savigarbos bei gerbia savo valstybę, kurią Uspaskichas visokeriopai niekina.

      P.S. Man su Agurkichu kadaise irgi teko susitikti tiek dalykiniais reikalais, tiek neformaliai. Išvada viena – tiek bukas galvijas, kad netgi pats nesuvokia savo galvijiškumo.

     • xerksai, gal galite pateikti pavyzdžius, kaip V.Uspaskichas „visokeriopai niekina“ valstybę ir palyginti tuos veiksmus su V.Adamkaus, A.Brazausko ir A.Zuoko elgesiu?

      Ir kitą kartą kai rašysite komentarą, rinkitės žodžius.

     • GIGA

      kaip aš parašau tą patį,net per klaviatūrą pajaučiu Valentino piktą šnopavimą ir krauju pasrūvusias akis:)

     • GIGA

      kažkaip toli numetė komentarą..Čia aš apie Artūro atsakymą xerksui..

     • Musė

      Giga, man patiko :) O Musės zvimbimo neišgirsti?

     • dzyvai

      Viena iš politikos bėdų: jeigu jau vienas „patapšnojo“, tai visiems kitiems tapšnoti irgi yra ir legalu ir moralu, svarbu tik kad stipriau neteškėtų aplinkui. Ir dar norime kad žmonės būtų labiau aktyvūs/pilietiški? Kokią visuomenę susikursime jeigu orientuosimės ir politikų/valdininkų poelgius vertinsime lygindami su blogiausiais pavyzdžiais? Įsivaizdavau, kad norint, jog bendras lygis kiltų, reiktų orientuotis į idealus, o ne į žemiausiai puolusius.

      V.Uspaskich nuvyko į Rusiją kaip politiškai persekiojamas, ten viešai pareiškė, jog Lietuvoje demokratijos nėra (ar kažką panašaus), ir tai padarė gindamas Lietuvos interesus ar savo asmeninius?

     • Regis

      Xerksai, tikrai neteigiu, kad A.Račas šventasis ar nelaikau kažkokiu vertybių etalonu. Stengiuosi žmogiškai suprasti situaciją, tik tiek. Bet kokie isteriški krikštavimai „oi kaip jis (A.Račas) žemai puolė mano akyse“ iš pradžių kelia nusistebėjimą, o vėliau ir lengvą susinervinimą. Suprantu, kad demonstratyvus neėjimas gali rodyti tam tikrą žmogaus poziciją, tačiau daryt toli siekiančias išvadas apie nuėjusį žmogų manau negalima. Tai kas be ko tik mano asmeninė nuomonė.

      p.s. nesinori leistis į V.Uspaskicho vertinimus, tačiau, kad būtų aiškiau pasakysiu savo nuomone – jis kaip buvo suvirintojas taip juo ir liko. Iš esmės.

     • Matotaupa

      Marai!!!!!!!!!!!!!
      Cituoju xerkso žodžius: „Išvada viena – tiek bukas galvijas, kad netgi pats nesuvokia savo galvijiškumo.“ – Na argi galima diskutuoti su „žmogumi“ žeriančiu tokius argumentus?????????????????????????????

     • Regis

      Beje kiekvienas žmogus turi savo vardą ir pavardę. Kad ir kas jis bebūtų. Agurkich – kažką sako apie tai parašiusį žmogų, nekalbant apie „bukas galvijas“..

     • lida

      „buvo suvirintojas taip juo ir liko“
      Aaa, iškart taip reikėjo. Dabar man patapo aiškūs jūsų pasamprotavimai – „versle yra priimta palaikyti gana artimus bendravimo santykius su kolegomis, konkurentais, klientais ir t.t. Kaip pvz. Omnitel prezidentas. Jeigu kas nežino pasiieškokit kokias pareigas užima A.Račas ir kuo ta įmonė užsiima. Pamatysit tiesioginį ryšį tarp tokių vakarėlių (jose dalyvaujančių asmenų) ir kuo ta įmonė užsiima.“

     • Regis

      Lida, ir labai gerai, kad aiškūs (iš karto). Vienu pasiaiškinimu mažiau.

     • Maras

      Taip, Matotaupa, pritariu, taip vertinti žmogaus, kad ir kiek jo nemėgtum, nėra gražu. Nors, vėlgi, tai nereiškia, kad su xerksu neįmanoma diskutuoti – kitų diskusijos dalyvių jis tokiais žodžiais nevadino. O štai Regis sugebėjo apie VU pasakyti tą patį, tik daug elegentiškiau :). Bet tai ne kiekvienam duota, bent jau aš taip nemokėčiau.

      Regi, iš esmės galima sutikti su Jūsų pozicija. Bet man kyla klausimas: jei žmogus nuolat kitus moko moralumo, etiškumo etc., o pats va pasielgia dviprasmiškai ir dar nieko neaiškina (pats gi reikalauja pasiaiškinimų iš kitų), kaip tuomet vertinti jo elgesį ir moralumo iš kitų reikalavimą. Aš visiškai suprasčiau, jei Artūras būtų ėjęs darbo reikalais – kartais kitaip negalima. Tereikėjo taip ir pasakyti. Dabar gi žmogus reikalauja iš kitų krištolinio tyrumo, o pats atsakinėja į kritika taip pat, kaip jo kritikuojami politikai „vyksta tyrimas, nieko negaliu sakyti, tai asmeninis reikalas, ne jūsų reikalas“. Mes tai iš politikų ir pareigūnų girdime nuolat. O čia ir Artūras tą pačią giesmę užtraukė. Užtat ir toks didelis pasipiktinimas. Tuo labiau kad Jūs turbūt pritarsite, jog baliai nieko bendro su privatumu neturi ir tuo dangstytis neatrodo išmintinga.

     • GIGA

      Bukumo etalonas Viktoras Uspaskichas anot ne buko komentatoriaus xerkso gyvenime užsidirbo daug pinigų,sukūrė krūva darbo vietų,savo partiją nuo nulio pavertė tiek Seimo partija,tiek EP partija,šoka,dainuoja,su vandens motociklu gali ir po vandeniu panirti ir kulversčiu persiverst:)Kuom gyvenime pasižymėjo ne bukas xerksas?Gal galėtumėte truputį smulkiau?

     • Matotaupa

      Marai,
      „Nors, vėlgi, tai nereiškia, kad su xerksu neįmanoma diskutuoti“ sugrįžkim prie temos, kad su žmogum reikia kalbėti taip, kaip jis nori. Jei toks tipas kitą žmogų vadina buku galviju, tai reiškia, kad jam tokios sąvokos suprantamos, priimtinos ir reikalingos. Logiška manyti, kad jis ir geriau supras atsakymą tik naudojant tokius ir panašius žodžius. Aš su jumis sutinku – su xerksu galima bendrauti (tik ne diskutuoti), bet tam, kad jis suprastu, kas jam sakoma, reikia naudoti atitinkamus žodžius: galvijas, bukas ir panašiai. Nes normalios kalbos jis nesupras.

     • Maras

      Matotaupa, aš manau kitaip. Jau rašiau, nesikartosiu. Jei žmogus negirdi, geriau nebendrauti visai, kaip aš su GIGA. Bet tai tik mano nuomonė.

     • romas

      Marai, aš labai vertinu tamstos komentarus ir nepasisakau tik todėl, kad dažniausiai nėra ko pridurti ir galima pasirašyti po kiekvienu žodžiu. Bet šį kartą mėginsiu įmesti anglių :) Žmonės dažnai bendrauja labai apgalvodami, ką sako. Taip dingsta didelė dalis informacijos, nes pasisako protu. Bet žmogus turi du smegenų pusrutulius ir kasdieniame gyvenime abiem jais naudojasi. Anas niekšelis (pusrutulis), kuris atsako už emocijas, beveik visada būna priverstas patylėti. Duotum jam valią, jis tuoj nepatikusį pašnekovą apdergtų :) Kartais,vardan žodžio laisvės, reikia duoti ir jam pasisakyti. Kokie iš to pliusai?
      1. Galima sulaukti atsakymo iš širdies.
      2. Galima priversti išgirsti, nes stresas padeda įsisavinti informaciją.

     • Maras

      Romai, aš lygiai tą patį galiu pasakyti apie Jūsų komentarus :).
      Dėl pusrutulių pritarčiau. Šiaip dar vienas argumentas už anonimiškumą – žmonės gali iškrauti kito pusrutulio energiją :).
      BET man tiesiog nemalonu skaityti GIGOS koemtarus kad ir kitiems: tie nuolatiniai puolimai į asmeniškumus, pašaipos, piktos sakyčiau, panieka – visa tai tiesiog veržiasi per kraštus. Jei tai iš širdies, tai ta širdis nelabai graži. Nors, kita vertus, kas ten yra sakęs XIX a.: „Nežnau, kokia yra niekšo siela, bet manausi žinąs, kokia yra padoraus žmogaus siela ir ji man kelia siaubą.“ Ne visai tiksliai, iš atminties.
      O dėl antro punkto… Hm, gal kartais. Bet ar ne dažnesnis atvejis, kai toks puolimas skatina gintis (toks, manau, Artūro atvejis)? Jei puola su plyta, tai aš griebsiu akmenį kuo didesnį. O baigiasi viskas ligoninėje :). Ypač jei nenorima girdėti.
      Nors turėčiau Jums pritarti dėl nevirtualaus pokalbio: tokiuose aš būnu kategoriškesnis, kartais ir piktesnis. Na, jei koks ginčas kyla su draugais. Bet keiksmažodžių – niekada, nebent juokais („och tu subine plaukuota su devyniais mėlynais guzais“ :)).

      Šiaip emocinei pusei išlieti yra menai. Man, pavyzdžiui, muzika. Jei būna labai blogai, užsidedu ką nors juodesnio iš Schnittkes, Mahlerio, Šostakovičiaus. Ir žiūrėk, nuotaika pasitaiso. Emocinis pusrutulis gauna peno ir sėdi sau patenkintas.

     • Maras

      Ir ne aš vienas toks: http://www.nezinau.lt/blogoramos-srautas#comment-56173
      Šiaip kai pagalvoju, tai mano reakcija į tokius nekultūringus komentarus ne tiek etinė (pasipiktinimas nekultūringumu), kiek estetinė – tiesiog „rėžia ausį“, nemalonu skaityt, nors asmeniškai dažniausiai nepiktina ir nėra svarbūs.

     • GIGA

      Marai,nustok verkti.Negi akademiniai sluoksniai tokie „zanūdni“?Na na na na.Ne nuostabu,kad su tokiu nusiteikimu problemos su savęs realizacija.

     • Regis

      Marai, pirmiausiai pasitaisysiu dėl tu. Suprantu, kad pačiam labiau priimtinesnis pagarbesnis kreipimasis, pilnai tai suprantu ir iš dalies tam pritariu. Tiek jūs, tiek tu kreipiniai iš dalies savyje neša ir tam tikrą išankstinę negatyvią informaciją. Man asmeniškai su kreipiniu jūs asocijuojasi (iš negatyvių asociacijų) pirmiausia parodinis oficialumas, galbūt tam tikras išankstinis oponento tarsi nusižeminimas, o iš tikrųjų užfiksuotas menkinimas, tam tikras atstumo, atsiribojimo nustatymas. Lygiai taip pat suprantu Jūsų nuomonę ir dėl kreipinio tu. Ir tam pilnai pritariu. Tiesiog kiekvienas pasirenkam. Taigi į mane kreipkitės tu. Iki Jūs man labai daug trūksta (gerąją to žodžio prasme).

      Dėl A.Račo. Nežinau kaip pats, aš asmeniškai senai pastebėjau tam tikrą kryptingumą jo pamąstymuose apie moralumą, etiškumą etc. Jau senai tuo nesistebiu. Lygiai taip pat įmanoma įžiūrėti ir pamatyti A.Račo tam tikras politines pažiūras. Kam tas dar neaišku siūlau atidžiau panagrinėti pagal taip vadinamas žymas, ką A.Račas rašė apie socialdemokratus (bendrai ir atskirus veikėjus konkrečiai), darbo partiją, liberaldemokratus ir tuos pačius konservatorius. Tai nėra blogai (mano galva). Tiesiog žmogus turi savo poziciją, savo nuomonę. Kam visa tai rašau? Ogi dėl to, kad A.Račas tikrai negali pretenduoti į pasaulinį teisuolį ir vargiai ar Lietuvoje tokių yra apskritai. Tai tiesiog vienas iš visuomenėje žinomų žurnalistų, analitikų į kurio nuomonę verta įsiklausyti, bet tikrai negalima vadovauti vien tik ja. Maža to, jo situacija dar ir pakankamai dviprasmiška. Būdamas lyderiaujančios žiniasklaidos bendrovės vadovu turi sugebėti pakankamai lanksčiai manevruoti tarp bendrovės interesų ir savo kaip žurnalisto nuostatų. Tai kas be ko tik mano asmeninė nuomonė (jokių teiginių). Jį pilnai galima suprast, kad kiekvienam anonimiškai sutiktajam tikrai neprivalo dėl viso to aiškintis. Taip pat galima suprast, kodėl jis nervuojasi ir nenori aiškintis visokioms musėms, fredžiams ir t.t. Dėl V.Uspaskicho gimtadienio aš turiu savo nuomonę. Nesu garantuotas ar tikrai A.Račas neturi dar kitokių ryšių su V.Uspaskichu. Tačiau tai ir ne mano reikalas. Tiesiog po šio įvykio turėsiu omeny, kad jeigu ateityje pasirodys A.Račo su V.Uspaskichu susijusių įvykių vertinimai į juos reikia žiūrėt su tam tikra korekcija. Ir tiek. Kaip pvz. atkreipkit dėmesį, kad šiame tinklaraštyje nieko nerasit (bent jau neradau) apie tai, kad valstybės kontrolė rado milžiniškus pažeidimus nacionalinio stadiono statybose kai Vilniaus miestui vadovavo J.Imbrasas. Smulkmena. Tačiau labai svarbi. Žymiai svarbesnė negu V.Uspaskich gimtadienis.

      p.s. šiame tinklaraštyje vienas komentatorius intensyviai oponentus kviečia pasimatuoti su juo lyties organais.. Net neabejoju, kad jo pasiekimai gyvenime, jo automobilis, sodyba, žmonos vidinis ir išorinis grožis net iš tolo neina į palyginimus ką turi (ko neturi) kai kurie „verksniai“. Pilnai galima suprast ir jo nuoširdų rūpestį tais pavargusiais, paliegusiais gyvenimo nublokštais (parblokštais ant kelių) bėdžiais. Siūlau kukliai nuleist akis ir pripažint, kad ne mūsų jėgose turėt ilgesnį (ats.) didesnį pasisekimą gyvenime.

     • Maras

      Romai, turbūt kiekvieną kreipinį galima panaudoti įvairiai. Viskas priklauso nuo konteksto. Aras tuo „tu“ siekė pažeminti. Su „Jūs“ tai padaryti kiek sunkiau, be tikrai galima parodyti šaltumą ir atstumą. Man geriau toks šaltumas, nei menkinantis broliavimasis.
      Atsakau tuo pačiu – siūlau į mane kreiptis tu :). Nežinau, kuo reikia nusipelnyti tą Jūs. Man atrodo, kad nusipelnyti reikia būtent tu, nes jis parodo tam tikrą artimumą. O Jūs – tiesiog pagarba (dažnai anoniminė) žmogui.

      Aš irgi senokai pastebėjau Račo kryptingumą. Politinis visai netūralus, juk kiekvienas turi teisę turėti pažiūras. Bet Tavo pastebėjimai dėl stadiono verčia susimąstyti. Nors, aišku, Račas neprivalo aprašyti visų Lietuvos blogybių.
      Geriausiai būtų, jei tiesiog pasakytų savo simpatijas ir viskas. Nors, aišku, jo padėtis tarp vadovo ir žurnalisto tikrai sudėtinga. Kažkaip prisiminiau, kaip jis teisingai šaipėsi iš spaudos atstovų kaip ne žurnalistų. Bet ar neuždeda panašių pančių ir vadovavimas žiniasklaidos bendrovei? Tiesiog norėtųsi paties Artūro pamąstymų apie tai (o gal ką praleidau?). Bet čia, aišku, jo reikalas.

      Bet man net ne tiek politiškumas kliūva, kiek būtent labai keistas etikos supratimas ir taikymas. Ne kartą reikalavo argumentų, o pats argumentuoti nesivargina. Aš vis bandau surašyti argumentus ir todėl gaunasi juokingai didelės paklodės, į kurias atsakymas – yra ne taip, „pats durnas“ stiliaus. Ir vis mintis: o gal čia aš tikrai nesugebu savo minčių išreikšti, suprasti kitų. O dabar dar išryškėjo (anksčiau kažkaip mažiau ryški buvo) savęs iškėlimo tendenciją. Kažkaip keistai atrodo. Tai bandau aiškintis, bet turbūt beprasmiškai. Kita vertus, gal ir reiktų žmogų ramybėje palikti, ką jau čia. Ir šiaip, komentavimą čia apmažinti reiktų. Nes tikrai laiko daug praeina, o naudos – mažai.

      O taip, šis didžiai gerbiamas asmuo mane pamalonino 6-iais iš eilės komentarasi, 5-iuose iš kurių rodė nuoširdų rūpestį mano kuklia asmenybe. Net ašara ištryško vakar perskaičius. Toks malonus, rūpestingas žmogus, nepasivargino vos ne prie kiekvieno mano komentaro savąjį palikti. Toks geranoriškumas iš tiesų atima žadą :).

 • Clear

  ((aš geriu iš Grūto parke pirktų “za partiju i za komunizm”,)

  Va čia tai geras:). Šaunuolis.

  • nerijus

   Clear

   Čia, ne iš pagarbos TSRS, o iš nepagarbos…Taip, kad nepersistenkite ;)

 • TZU

  Nepalaikau gruzinų dėl pirktinio prezidento kuris mano nuomone yra visiškas parsidavėlis ir nieko gruzijai gero nežada. kita vertus jei ne jis tai kitas tą košę virtų. Bet rusai irgi pasikarščiavo.

 • Šmočiukas

  Še tau, kad nori. Atsibudau ryte, suspardžiau žmoną, išprievartavau kaimynę, nusišlapinau iš jos balkono (gyvena gana aukštai), eidamas į darbą užsukau į parduotuvę ir pasivogiau šnapso bonką, kad darbe ginkdie neišsiblaivyčiau. Atsidarau internetą, ogi nemalonus siurprizas. A. Račas ant manęs dėjo. Nieko sau – tai kuo aš jam neįtikau dabar?

  • Musė

   Šmočiuk, nerealiai :) Man irgi labai patiko mintis „Musė – prievartautoja“. Artūrai, na bet pas jus ir fantazija. Išdykėlis.

   • Šmočiukas

    A. Račas šiaip atrodo visai nepailsėjęs, nes toks pat piktas ir agresyvus. Bijau, Muse, kad čia kažkiek ir mes prisidedam. Jaučiuosi truputį kaltas :)
    Be to, tai, kad mes žinome jo vardą, pavardę, išvaizdą ir užimamas pareigas, man kažkaip absoliučiai neįrodo, kad jis grįžęs namo nemuša žmonos ir vaikų, nieko bloga nedaro iš balkonų arba nevagia iš parduotuvių (ypatingai Maximų – negi mokėsi pinigus VP devyniems ar kiek ten jų liko) :)
    Pastebiu (šiame tinklaraštyje) vieną keistą dalyką. A. Račas yra LABAI silpnas diskusijose ir argumentavime, ypač šlubuoja jo logika, jau nekalbant apie leksikoną. Keista todėl, kad telike jis pakalba daug protingiau, o ir profesija reikalautų kiek lankstesnio minčių dėstymo.
    Spėčiau, kad taip yra dėl emocingo charakterio – žmogus labai nuoširdžiai psichuoja, pamatęs daug kritikos, ir ypač iš kažkokių anoniminių interneto valkatėlių. Juk tai žmogus, kurį gerbia pats VIKTORAS, o mes čia drįstame bambėti.
    Tai mano paskutinis komentaras (bent jau šioje temoje), aptariantis A. Račo asmenines savybes. Suprantu ir netgi pritariu jo ne kartą skelbtai nuostatai, kad komentuoti reikia į temą, o ne į tinklaraštininko asmenį.
    Bet kaip vienas tų, ant kurių A. Račas dėjo, visgi leidau sau nusižengti šiai nuostatai.
    P.S. ir labai džiaugiuosi savimi :), jog, nors esu už A. Račą keliais metais jaunesnis „pienburnis“, bet jau pakankamai suaugęs, kad į žodį „dėjau“ neatsakyčiau tuo pačiu :)

    • GIGA

     Nu Šmočiuk,tamsta,tikriausiai nematai savęs,nes labai silpnas esi tu.Visur netgi mąstyme.Aš jau rašiau savo nuomonę ir dar kartą pakartosiu-esi tipažas nieko gyvenime nepasiekusio žmogaus,kuris stengiasi įgelti stipresniam ir tuo pakelti savo markę.O didžiausia tokių elementų svajonė būna,kad tas stipresnis duotų jam į snukį.Tada silpnas,niekam neįdomus veikėjas atsidurtų dėmesio centre,galėtų pasakot šią istoriją,piešti ją visoms spalvomis,demonstruoti išdaužtą dantį ir maudytis šlovės spinduliuose…

     • Šmočiukas

      1. Mano mąstymas – be abejo, diskutuotinas dalykas. Gerbiu jūsų nuomonę, nors ji man ir nepalanki. Juolab, kaip jau minėjau, laikau tai komplimentu :)
      2. Nežinau, koks aš tipažas, bet nesijaučiu gyvenime taip jau nieko nepasiekęs :)
      3. Jei jau taip nuoširdžiai svajočiau gauti į snukį nuo „stipresnio“ A. Račo, tai preičiau prie jo, pasakyčiau ką nors ne itin padoraus apie jo šeimą ir nuleidęs rankas nesipriešinčiau tam, kas įvyks :) Nes tai, apie ką svajoju, stengiuosi įgyvendinti. Bet kad jūs taip nusišnekat, jog net neturiu ką pakomentuoti :)
      P.S. aš esu „įdomus“ savo šeimai, draugams ir kolegoms. O daugiau man ir nereikia – nei televizoriaus (nors esu ir jame rodęsis), nei Žmonių žurnalo nuotraukų, nei gimtadienių pas žuliką su visais kitais Lietuvos žulikais. Labai džiaugiuosi, kad esu ta prasme niekam neįdomus.

    • dzyvai

     Pamenat, o komentatoriai savo laiku jo vos į prezidentus neiškėlė…
     Visgi ne be reikalo prezidentui amžiaus cenzas iš apačios reikalingas :) Bet, manau, dar po kokių dešimties metukų žiūrėk mes jį ir išrinksim, jei neapsileis ir tobulės :)

     Vienok diskutuoti apie savo asmenines savybes su nematomu anonimu reikia turėti noro tobulėti per skausmą, drąsos atverti savo sielos gelmes neaišku kam. Čia panašiai kaip bažnyčioj per išpažintį!

     Nežinau, ar aš pats tam ryžčiausi. Pastebėjau, kad žmogus (aš taip pat) labiausiai bijo, kad bus sugriautos jo vertybinė, pasaulėjautos sistemos, ir tam dažnai nesąmoningai priešinasi.

     Tačiau, manau, kai žmogus išdrįsta atlikti nuoširdžią išpažintį, ir sugeba įsiklausyti į išsakytą skaudžią kritiką, jis tobulėja labiausiai, nes jis išdrįsta revizuoti savo vertybių sistemą.

     Siūlau gerb. autoriui sukurti temą: „Mano asmeninės savybės. Čia galite drąsiai išdėti mane į šuns dienas (aš neskaitysiu).“

     • Maras

      dzyvai, jei kažkas kitas, anonimas ar ne, sugebės sugriauti Jūsų vertybinę sistemą, tai ji buvo verta sugriovimo :). Nes buvo labai netvirta. O dėl kitko linkęs pritarti.

  • Maras

   Šmočiuk, turiu padėkoti už tokį nuostabų komentarą. Kiek tik skaitau, tiek juokiuosi :D. Gaila, kad nemoku taip rašyti. Nes tai – geriausias stilius, kai argumentų neklausoma.

   • GIGA

    net neabejotina,kad du gyvenime problematiški tipeliai viens kitą supranta ir palaiko.Šlovė ir „ilgai juokiuosi“ netgi nesąmonę paskaitęs.Gaila,kad esu „zanūda“ ir man taip nesiseka,pagalvojo Maras ir nuėjo perskaičiuoti 1945-53 m per Lietuvos sieną perėjusių partizanų skaičių.Perėjo TRYS.Išgirstų profesūra ir disertacijos nematyt…

 • Aha

  Vel prasidejo…
  Uz Arturo issakyta (teisinga) nuomone, jau apkaltino prorusiskumu…
  Visose salyse jei nori isreiksti parama susirenka prie tos salies ambasados ir tik pas mus kas benutiktu susirenka prie Rusijos ambasados :D

 • A.G.

  Romui.
  Kažkur čia vakar vėlai vakare skaičiau, kaip Jūs pakomentavote apie megztas beretes.
  Dažniausiai Jūsų samprotavimus suptrantu, jie yra logiški kaip inžinieriaus (nors nežinau ar esate kada nors turėjęs reikalų su inžinieriniais mokslais ir inžinieriaus darbu).
  Bet dėl megztų berečių manau ne visai tiksliai pasisakėte.
  Sąjūdiečių, t.y. mūsų, niekas megztomis biretėmis nevadino. Ir šiaip, sąjūdį žmonės palaikė – gal tik vėliau, kai steigėsi vadinamas antrasis ir trečiasis…
  O megztomis beretėmis vadino gerb. Terlecko „gvardiją“, kuri rengdavo mitingėlius tai prie G. Vagnoriaus vadovaujamos Vyriausybės pastato, tai prie kokio tai ministerijos ir t.t., ir pan.
  Kai kam atrodė, kad tai Kremliaus inicijuotos akcijos.
  Kai kas Terleckui nuoširdžiai pritarė, visiškai pasitikėjo jo veikla.
  Tik laikas atsakys kaip tai buvo iš tiesų.

  • Maras

   A. G., Hm, labai įdomus pastebėjimas dėl „berečių“ kilmės. Nežinojau, kad iš pradžių jomis vadino Terlecko rėmėjus. Bet atgavus nepriklausomybę taip pradėti vadinti kraštutiniai landsbergininkai, ar ne taip?

   • WU

    Ramunė Sakalauskaitė „Politikos ringe“ rašo:“Pirmą kartą Respublikai išspausdinus pusnuogių merginų nuotraukas, po redakcijos langais piketą surengė pamaldžios, tautos dorove susirūpinusios moterys. Dėl agresyvaus elgesio ir įpročio nešioti megztas beretes jos buvo vadinamos „megstomis beretėmis“. TOks pavadinimas atsirado 1991 m. gruodį kai Lietuvos Aukščiausiosios tarybos deputatų centristų ginčas su Lietuvos Aidu dėl šmeižtą paskleidusios publikacijos. Teismo procesą tuo metu stebėjo ir apsimuturiavęs raudonu šaliku „Laisvosios Europos“ korespondentas Audrius Siaurusevičius. Pamatęs Siaurusevičių kalbantis su centristais prie jo prišoko gynėjas iš krašto apsaugos departamento, rankoje laikydamas pistoletą. Greta jo stovėjusi moteris su megzta berete pribėgo prie Siaurusevičiaus ir spjovė jam į veidą. Po šio įvykio šias moteris V. Rachlevičius šmaikščiai praminė „megztomis beretėmis“, ir tas vardas joms prilipo“. Šis vardas prigijo dar ir todėl, kad 1991 m. pabaigoje jos ypač gynė dešiniuosius ir koneveikė nepriklausoma žiniasklaidą“.
    Čia viena iš pavadinimo atsiradimo versijų :)

    • Aras

     Taip, galiu patvirtinti, terminas „megztosios beretės“ atsirado „Respublikos“ laikraštyje, aš tuo metu ją prenumeravau, tai atsimenu. Taip pat terminas „vagnorkės“ (laikini pinigai prie G. Vagnoriaus, „meškučiai“ „zuikučiai“ ir t.t.), yra „Respublikos“ sugalvotas, pirmąkart pasirodęs jos puslapiuose.

     • romas

      Arai, zuikučiai buvo pas baltarusius. Lietuvoje buvo meškos ir vilkai.

     • romas

      Yra ir Vikipedijoje (ieškoti bendrieji talonai)

   • GIGA

    Malonu,kad istorikas patvirtina,jog „beretės“ tai kraštutiniai landsbergininkai.Ką ir sakiau,o tai jau Romas apraudojo neturtingas mūsų mamas ir močiutes

    • romas

     GIGA,
     1. ne landsbergininkai, o landsbergininkės – maišote gimines.
     2. Manau, kad jos nebuvo nevaisingos, todėl buvo mamos ir močiutės.
     3. Galite būti iš kokios tarybinės nomenklatūrinės ar komunistų šeimos, todėl tamstos mama sąjūdžio laikų akcijose ir nedalyvavo :)
     4. Megztas beretes moterys nešiojo ne dėl skurdo, bet dėl tarybų valdžios idiotizmo. Gosplanas nesuplanavo galvos apdangalo liaudžiai:)
     5. Bet juk ir prisibijojo moteriškių :) Ne kaži kokia ta armija buvo, bet savo funkciją atliko. Siauras irgi nepasikeitė – tada jį nukovė spjūviu, dabar durimis :D
     6. Emigruokite, nes Lietuva greičiausiai liks nepriklausoma valstybe, o Landsbergis istorijoje liks tarp žinomiausių nepriklausomybininkų.
     Beje, GIGA, juk Jūs ne moteris, kodėl taip nemėgstate Landsbergio? Pamenu, kad pretenzijos anksčiau būdavo seksualiniu pagrindu – skysta barzda (ožys) ir sinusitas (kalbėjo per nosį).

     • GIGA

      Romai-kliedi.Visų pirma mano giminėje per visas kartas nebuvo nei vieno komunisto,socialisto,socialdemokrato ir t.t..Visų antra labai gerbiu Landsbergį ir galvoju,kad tai viena iškiliausių paskutinio dvidešimtmečio Lietuvos asmenybė.Bet tai netaikau tiems,kas šaukia ką nors be savo proto-netgi jei kaip čakalai pritaria „iškiliausiems“,nes jie irgi ne absoliučiai teisūs.Jūsų,Romai,komentaras tik dr kartą parodė,kad taip ir nesuprantate apie ką aš rašau.Lengviausia,kaip vienas mūsų bendras pažįstamas sušukti „paksoidas“ ir toliau nesigilinti

     • romas

      Tai kodėl negerbi moterų, kurios apstumdė kelis komjaunuolius iš komtiesos? Lietuviai dar nebuvo tokie aršūs. Rumunijoje Čiaušeskų liaudis pakorė. Už tai, kad turtą atėmė, kad gimines vežė, komunistai atsipirko tik pora spjūvių ir sudaužytais Juršėno akiniais.

     • „Romai-kliedi“. Puikus pagarbaus, tolerantiško, geranoriško požiūrio į oponentą pavyzdys. Taip diskutuojant ir atrandamas tas tiesos grūdas, vardan kurio čia visi susirinkome.

     • nerijus

      Vyrai, neatsibodo..?
      Tema- lanzbergizmas, paksizmas, uspaskizmas- kalbėtos, rašytos ir perrašytos šimtus kartų, šiame tinkliaraštyje. Nieko naujo…
      Kartojamės, tsakant :)

     • GIGA

      Romai,o prie ko čia moterys?Man sampratoje „beretės“ ir „on“,ir „ona“ ir „ono“:)
      Valentinai,jei žmogus kliedi,tai reikia daiktus,tiksliau,duotu atveju,diagnozę ir vadinti savais vardais.Deja tu per karuju pasrūvusias akis nevisada teisngai sugebi perskaityt,ko pasekoje suvokti mintį.Sakyk,kokio komentaro iš tavęs sulaukčiau,jei tau užduočiau klausimą-„atsakykite gerb.Valentinai,kodėl Jums taip patinka Paksas?“.

     • Giga,
      Štai kultūringos diskusijos pradžiamokslis (sutinku, kad aš mažiausiai turėčiau mokyti):
      Sakyti kad oponentas „kliedi“ yra nekultūringa. Galų gale žodis „kliedi“ šiame kontekste yra metafora, nes medicininė šio žodžio reikšmė reiškia visai ne „nuomonės su kuria Giga nesutinka“ reiškimą.
      Reiktų rašyti „Manau jūs neteisus“, „nesutinku su jumis“, „mūsų požiūriai nesutampa“.

      Į Paksą aš reaguoju visiškai abejingai, nes nesidomiu politika. Mano akys krauju nepasruvusios (čia irgi metafora). Linkiu bendromis pastangomis kelti diskusijų kultūros lygį ;)

     • GIGA

      Valentinai,paskutiniu metu esu labai susirūpinęs dėl silpstančio tavo sugebėjimo mąstyti.Anksčiau,tamstos,mąstymas(patiko man ar ne) buvo žymiai aštresnis.
      Jeigu mes su Romu(o beje ir su tavim) pusę metų diskutuojame viena tema.Ir aš kaip minimum 184 kartus parašiau,kad mane piktina šablonais mąstantys žmonės,kurie kaip argumentu apsiriboja mintinai išmoktu,kur nugirstu ar stabo išsakytu teiginiu iš serijos „Landsbergis ožys“,“Paksas rusų šnipas“,“paksoidas ar paksoidinė hidra“,“Landsbergis sugriovė kolūkius“ arba „aš neįsigilinęs į klausimą,bet žinau,kad Paksas kaltas“ ir t.t.Tokius žmones vadinu „beretėmis“ – dėl to,kad jie stengiasi mažiau mąstyti,o kuo garsiau su fanatišku užsidegimu išrėkti šabloninę frazę.Tai vargšai žmonės ir jų gyvenimas subyrėtų į šipulius,jei vieną rytą jie gautų neginčytinų įrodymų,kad jų susikurtas stabas ne toks jau dieviškas.Ir po viso šito,po visų 184 kartų,Romas vėl grįžta prie barzdos ir sinusito.Aišku jei būčiau Romas savo oponentui parašyčiau „Nu ir nusišnekėjai,DURNELI“,jei Valentinas,tai išrėkčiau kažką nelabai logiško,bet su daug įmantrių pasipiktinimo žodžių už ką vėl gaučiau įspėjimą nuo blogo šeimininko.O čia tik atsidūstu ir parašau-„kliedi,Romai“….

  • romas

   A.G.visiškai teisingai. Aš atsimenu, kad megztomis beretėmis pradėjo vadinti mitinguotojus vėliau. Pradžioje tikrai viskas buvo labai gražu ir žmonės vienas kito nepravardžiavo. Buvo aktyvių moterų, kurios gelbėjo nuo armijos savo vaikus, žadėjo gulti dėl jų ant bėgių, kažkas Juršėnui akinius nuo nosies numušė, bet tokia tai buvo tada demokratija:) Nežinau, kokiai srovei tos moteriškės priklausė, bet jos buvo tos pačios, kurios vaikščiojo į visus Sąjūdžio mitingus nuo pat pradžių. Realiai ant tokių žmonių entuziazmo ir atsikūrė Lietuva, nes kuklios moteriškės tikrai prieš tankus nebūtų šokusios. Megztas beretes galėjo sugalvoti koks nors žurnalistas iš komtiesos, po teisybei. Neprikiši, pastebėta taikliai. Jos tikrai buvo aršios patriotės ir savotiški Landsbergio elitiniai pulkai (pagal rusišką analogiją žydrosios beretės). Ir dabar man yra pikta, kad taip nemylim savo istorijos ir jos personažų. Jaunimas čia dėl Rusijos marškinius drasko labiau už tikrus rusus ir mėgina tuštintis ant lietuviškų vertybių.
   Nesutiksiu, kad beretės buvo pas Terlecką. Labiau vis dėlto jas siečiau su sąjūdžio laikų gatvės aktyvistėmis, kurių dvasinis vadas buvo Landsbergis. Priekaištų turėčiau ne pačiam žodžių junginiui, bet emociniam santykiui su juo.
   P.S. nesu visai inžinierius, bet tam tikra prasme labai arti to :)

   • A.G.

    Tai Terleckas ir buvo ultradešinysis, juk.
    Viena tik neramina mintis mane, jau nuo 1990 m. vidurio, – kad ultradešiniųjų veikimas palankiausias buvo Kremliui… ir jokiu būdu ne Lietuvai.
    Dažnai pasakau, – ar tai nėra, nebuvo pats pigiausias ir efektyviausias būdas palaikyti Rusijos žmonių kovinę dvasią pastovioje parengtyje, prieš Lietuvą.
    Rodyk berečių veiksmus, tekstus Rusijos žmonėms 9o tai ir buvo, matomai0 – efektas stulbinantis.
    Mnau, kad Kremlius jokiu būdu neinvestavo į LDDP ar panašius judėjimus… jie po 1990 m. tam vaidmeniui netiko.
    Reikėjo ultradešiniųjų, kurių pasišventimu Tėvynei niekas neabejotų… ir daryk juodą darbą (kuomet tai (tas darbas) kiekvieno lietuvio paširdžius šildo, o rezultatas – akmens ant akmens nepaliekama, pradžioje žmogaus sieloje,…).
    Bet tai tik sapalionės… mes ničnieko nežinome, manau…
    Tuomet teoroškai imant Kremlius taip turėjo elgtis, gal mes jį pervertiname… nors diplomatiniame kare jie mus kol kas dažniau įveikia (nes tai ir ne keista – kur milžiniška meška,kur gintaro…).
    Bet dėl to diskutuoti tikrai nesirengiu, nes…
    O iš tikro gyvenime juk būna visiškai kitaip.
    Kremliui pakanka manau kitko – kad kuo daugiau Lietuvoje būtų ukltrapatriotų. Šiuolaikinėje Europoje – tai jau pergalė tam tikra… kol nėra kitų…

    • romas

     A.G., Terleckas visą laiką burnojo prieš Landsbergį, todėl su vadinamomis megztosiomis beretėmis nelabai sietinas. LLL buvo šiek tiek marginalinė politinė jėga ir neturėjo tokio stipraus palaikymo, ypač, kaip Jūs čia mėginat pasakoti, 1990 m. viduryje.Didžioji propaganda prieš Sąjūdį prasidėjo iš karto po kovo 11. Megztosios beretės viena iš tų propagandinių klišių. Datuočiau šį žodžių junginį arčiau pirmųjų laisvų rinkimų. Tada Lietuva buvo gąsdinama Landsbergio diktatūra ir jo megztų berečių pajėgomis. Leitmotyvas, kad dešinieji sietini su KGB ir Kremliumi irgi tų dienų galvočių produktas.
     Šiaip, A.G., man yra keistas tamstos matymas – lyg kažkas kokią tai moralę sugriovė. Neatsimenu ją LTSR buvus. Aš žinau tiek žemės ūkio, tiek pramonės būklę tuometinėje SSRS. Taip pat puikiai žinau, koks buvo kolūkinis Lietuvos ūkis. Kolūkiai yra ten, kur jiems ir vieta. Jei ko gaila, tai, kad neišsaugojome kai kurios pramonės gamybos, inžinerinio personalo ir specialistų ruošimo sistemos. Nesakyčiau, kad čia yra dešiniųjų juodas darbas. Turėtumėt A.G. peržvelgti rinkimų į Seimą rezultatus per nepriklausomybės laikotarpį.

     • A.G.

      Sakote buvo prieš V. Landsbergį.
      Bet, teko būti liudininku ir pamatyti tą momentą, kuomet V.L. ir G.V. jau buvo tapę galima sakyti nesutaikomi priešai, t.y. tuo momentu, kai Tautai net tokios mintis, apie tokį faktą nebūtų kilusi (dabar net tiksliai neatseku tą momentą, kurie tai buvo metai, mėnuo).
      Taigi, būtent tuo laiku Terlecko atakos buvo nukreiptos būtent prieš G.V. (galima sakyti tokia pat jėga kaip prieš K.P.).
      Dėl kolūkių. Ir dėl tarybų visumoje.
      Gerai vienas pasakė. Kai šeri miške žvėris, t.y. kai neleidi jiems susirasti maisto, tie…
      O šėrykla (be tokio Josifo) labai greitai ištuštėjo…
      Po to gero išėjimo, iš tos situacijos negali būti.
      Susipažinau anuomet su Čekijos, Vokietijos (Rytų)… neblogas buvo scenarijus (restitucija kartu su reforma, – pas mus tik restitucija, na ir… neapsaiugojus jos vykdytojų pradžioje nuo banditų (tai mačiau savo akimis), vėliau nuo vagių…
      O grįžtant prie Rusijos – visgi manau, kad ji veikė labai stipriai, bet išskirtinai per vadinamą dešinįjį sparną.
      Tas įvykęs genocidas (manau didesnio mąsto ne Stalino), taip pat yra Kremliaus darbas, tačiau išskirtinai per vadinamą dešinį sparną.
      Gaila, nesesu dešinysis visa esme.
      Tačiau manau, kad su vadinamąja dešine neturiu nieko bendro.
      Nors, ne visai.
      Mano visi draugai – išskirtinai dešinieji (ir man jokios nuostabos netgi nekelia tai, kad jie nemato Kremliaus įtakos vykdant genocidą Lietuvoje… nes juos gerai pažįstu, kai nuostabius žmones, tačiau labai naivius politikoje…).

     • romas

      A.G., nesiginčysiu, kad kolūkių turtą ne pasidalino, bet išdraskė. Tai buvo labai blogai, bet tokie žmonės buvo išugdyti anoje visuomenėje ir į kaimą parašiutu nenusileido. Gaila man tų, kurie liko be vilties ir prasigėrė(didelė dalis jau buvo prasigėrę), kurie nesugebėjo sukurti normalių ūkių ir neišmoko gaminti normalios žemės ūkio produkcijos, bet juk atsirado nauji ūkininkai, kurie yra sukūrę produktyvius ūkius. Pastarieji nebūtų atsiradę, jei kolūkiai būt likę. Kolūkiai neturėjo ateities dėl savo nerentabilumo. Greičiausiai žinote anų laikų primilžius, galvijų ir kiaulių veisles bei derlius iš hektaro. Su tokiais rodikliais mūsų kolchozai būtų numirę gal ir lėčiau, bet ne mažiau skausmingai.
      Nežinau, A.G., kas tamstai yra dešinieji. Realiai, po to, kai Rusija išvedė kariuomenę, dešinieji valdžioje buvo 1996-2000 ir dabar nuo 2008 gruodžio pradžios. Iki pirmų Seimo rinkimų, kol veikė Aukščiausia Taryba, valdžioje buvo Sąjūdis, kuris dabar yra virtęs visu partijų spektru nuo kairės iki dešinės. Prieš pat pasileidžiant, atsimenu, AT buvo virtusi pjautynių vieta, o tas flangas, kuris dabar yra išvirtęs į TS-LKD, buvo mažumoje. Laikus tuos atsimenate. Ne kažin kokią tada Rusijai naudingą politiką buvo galima padaryti, kai pati Rusija dar 1991 rugpjūtį nežinojo, ką darys, o mes tada realiai dar buvome Tarybų Sąjungoje.

 • Jonas III

  kadangi 95 procentai komentarų nukripo nuo temos, ir aš savo trigrašį įterpsiu.
  kai kalbam apie moralę, įdomu, kas turi teisę (moralinę) smerkti konkretų žmogų?
  paimkim Marą. Jo mažoji išpažintis yra verta pagarbos ir jis visai teisus savo pasisakymuose, bet manau teisę smerkti įgaus tik po kokių 20 metų, kai bus universiteto rektorius ir pasitenkins 4 (ne 15) vidutiniais atlyginimais. Bet tada gal jau nesmerks ir aiškaus nusidėjėlio, kadangi jaus tap pat savo kaltę ne viską padaręs, kad žmonės būtų sterilūs.
  Negalima pasakyti, kokias teises moralizuoti turi Musė, kai nežinai kuom ji pati maitinasi

  • Maras

   Kur aš smerkiau ;)? Aš iš viso manau, kad smerkti galima tik tam ypatingomis progomis, už ypatingus veiksmus. Bet užtat galima nepritarti, kaip Artūro elgesiui.
   O mažosios išpažinties pavadinimo pritaikymas mano komentarui patiko :).

   • Matotaupa

    Na jau, Marai, neišsisukinėkite nuo savo žodžių.

    • Maras

     Aš pasakiau, kad man nepatiko, jog Račas dalyvavo baliuje. Tai mano nuomonė, bet ne pasmerkimas. Jei tai turėjote galvoje. Jei ne – nurodykite.

     • Matotaupa

      Rytoj vakare ilgiau pasėdėsiu prie kompo ir paieškosiu jūsų citatų, nes iš atminties nenoriu rašyti – galiu ką nors ne taip parašyti. Kažkodėl manau, kad jūs, kaip atviras ir gana drąsus žmogus, nebijosite pripažinti tai ir neišsisukinėsite :-)

     • Maras

      Matotaupa, gerai, jei tik netingite. Gal ir užmiršau, visko būna.

     • GIGA

      Mototaupa nevark,o tai žmogus apsiverks ir su tavim nedraugaus:)

     • Matotaupa

      Smerkti – skelbti esant neteisų, kaltinti; laikyti netinkamu, netikusiu, neigiamai vertinti, peikti

      http://racas.lt/lietuva-ir-rusija-tik-mirtis-mus-isskirs/#comment-34863
      Račas šaukia: “mane puola komentatoriai – debilai”. Ir taip nuolat.
      Kampuotas Račas, kampuotas :)

      http://racas.lt/lietuva-ir-rusija-tik-mirtis-mus-isskirs/#comment-34858
      Ką galima šeimininkui palinkėti – “nervus į konservus” :). Nes kai kurie jo atsakymai šioje temoje yra, hm, kaip čia švelniau išsireiškus, chamiški. Kampuota Račas asmenybė, nieko nepadarysi :).

      http://racas.lt/lietuva-ir-rusija-tik-mirtis-mus-isskirs/#comment-34948
      Yra ribos, kurių negalima nepaisyti. Chamizmas – viena jų.
      Kaip ir paties Artūro – niekam jokių išimčių ;)

      http://racas.lt/lietuva-ir-rusija-tik-mirtis-mus-isskirs/#comment-35060
      Be to, būtent šiame įraše gerb. Račui “atsirišo rankos” ir jis ne atsakinėjo į įžeidimus, o nepatinkančias nuomones tiesiog iškeikė, storžieviškai. Nepatinkančią, kad ir ne pačią gudriausią nuomonę išvadinti dundukiška, mažvaikiška yra tas pats mažvaikiškumas ir dundukiškumas, mano nuomone.

      http://racas.lt/lietuva-ir-rusija-tik-mirtis-mus-isskirs/#comment-35130
      Jei kiaulė neklauso žmonių, tai ir keiksmų ji neklausys. Nes jai svarbi tik jos nuomonė (ir tai, deja, kartais tinka pačiam Račui).
      Tai jei Račas nori susikalbėti, sužinoti kitų žmonių nuomonę ir jos pagrindimą, SAVO ARGUMENTŲ IR NUOMONĖS TVIRTUMĄ, jis negali užsipulti dėl kitokios nuomonės. Arba tegul steigia Račo sektą, kur jo žodis visuomet bus paskutinis. Bet tinklaraštis – ne bažnyčia.
      Aš aiškinu taip: Račas supranta, kad tokio kaip johnis nėra už ką baninti, bet ir jo nuomonė nepatinka ir labai erzina. Tuomet geriau pasityčioti, apkaltinti nebūtais dalykais, o jei nėra ko atsakyti – nutylėti. Ir kaip Račas apsidžiaugė, kad johnis jį pasiuntė. Tai taip ryškiai matosi iš jo komentaro (vienas apatinių, nėra adresavimo johniui). Apsidžiaugė, nes galų gale pasitvirtino jo nuomonė, kad johnis – dundukas. Deja, jis pats išprovokavo ir pradėjo, todėl jis ir kaltininkas (dundukas).
      Beje, jei komentaras jam nepalankus, Račas labai retai atsako mandagiai, dažnai aiškiai matosi susierzinimas, arba tai yra mandagumas pro sukąstus dantis. Bet čia charakteris, ką jau padarysi. Nors jį galima šlifuoti.

      http://racas.lt/lietuva-ir-rusija-tik-mirtis-mus-isskirs/#comment-35139
      Ne, nieko tokio Artūras nėra sakęs. Bet, matote, jei jis nenori sužinoti kitų žmonių nuomonės ir jos suprasti, tai tegul atjungia komentavimo funkciją – ji visiškai beprasmė ir tik gadina jam nervus, kaip ryškiai matome.
      Deja, labai retai už tokius nurodymus teko matyti Račo padėką. Dažniau – irzlų atsimušinėjimą ar tylą. Pats rašėte – Račas ne Dievas, todėl normalu, kad klysta. Už klaidų nurodymą būt galima ir padėkoti.
      Jis nieko neturi ir neprivalo, tuo labiau klausyti (paklusimo prasme). Ir dėkoti taip pat. Aiškintis irgi. Tačiau dėl Uspaskicho gimtadienio jam buvo pritaikytos jo paties taisyklės, kurias jis taiko kitiems. Tame baliuje, pasirodo, dar ir prokurorai (!) dalyvavo. Įsivaizduoju, kokie pasipiltų įrašai čia, jei kokio Maximkos šeimininko gimtadienyje dalyvautų prokurorai ir žurnalistai. Pas Uspaskichą galima, o pas Numavičių – ne? Kvepia dvigubais standartais. Lietuvos žurnalizmo liga akivaizdžiai būdinga ir Račui.
      Jei siekis – tik veikti visuomenę, tai galima daryti ir kitais, Račui tikrai prieinamais būdais nei blogas. Nes kartais atrodo, kad juo siekiama tik patenkinti savo ego (gana didelį ir šakotą), o kai tą planą komentatoriai sužlugdo, susilaukia pykčio priepuolių. Beje, esate matęs nors vieną Račo atsiprašymą: pasikarščiavau, taip nereikėjo sakyti. Bent aš neprisimenu. Račas – neklystantis Dievas?
      Beje, kiek prisimenu, Račas yra žadėjęs paskelbti šio blogo komentavimo taisykles. Nepastebėjau jų. Praleidau? Visiems būtų lengviau, jei jos būtų.

      http://racas.lt/lietuva-ir-rusija-tik-mirtis-mus-isskirs/#comment-35067
      Jus pasiuntė atsakydamas į Jūsų chamizmą ir negebėjimą diskutuoti. Diskusijoje su johniu Jūs, deja, pasirodėte tik taip.

      Gal dar paieskosiu veliau

     • Maras

      Na, visų pirma tai man smerkti yra kiek daugiau nei skelbimas netinkamu. Kitaip savo nuomonės negalėsi pasakyti.
      Dabar iš eilės: Pirmas – nuomonė, antras – trečias – smerkimas (trečiame ir paaiškina – chmizmas yra ta riba, kurios netoleruoju). Tai galioja ir ketvirtai citatai.
      O štai penkta ir šešta – nuomonės.
      Septinta: aš pritariau johnio chamizmui kaip išprovokuotam. Netiesioginis Račo smerkimas, taip. Bet kartu ir nuomonė.
      Nes gaunasi taip, kad jei tik kažkam nepritari, tai ir smerki. Man atrodo, kad priklauso ir nuo to, kaip tai pasakyta.

 • Šmočiukas

  xerksai, pasiūlykite Artūrui visgi pažiūrėti Maskvos sesijos vaizdzialio įrašą, kur vargšas persekiojamasis tremtinys „chotel obratit vnimanije vsego demokratičeskogo mira, na to, čto proischodit v Litve, strane ES“ (citata netiksli, bet esmė neiškreipta), vapėjo kažką apie šalyje įsigalinčią diktatūrą ir t.t.
  Jeigu dar yra nemačiusių, siūlau būtinai pasižiūrėti. Ten atsiskleidžia visam gražume ne tik šitas iškilus politikas, bet ir visa jo palaižūnų chebrytė. Ypatingai šlykštu buvo žiūrėti, kaip visa kompanija išsišiepę grįžo iš tos Maskvos, o Graužinienė ir dar kažkuri ponia vedė už parankių gatavą Bosą.
  Mano kuklia nuomone, visi toje sesijoje dalyvavę seimūnai (buvo ten ir europarlamentarų) nusipelnė apkaltos greituoju būdu, nes jų veiksmai, kalbos ir pasirinkta įvykio vieta gali būti traktuojama tik kaip priesaikos Lietuvos valstybei sulaužymas.
  Tai tiek – šį kartą visai be humoro.

 • lida

  O aš apie Zuoko trinkeles.

 • A.G.

  Manu sugrįš.
  Vienas taip pat buvo apsiskelbęs, t.y. taip pat kreipėsi į Tautą su žodžiais, kad „nebegrįšiu“, bet kai pamatė kokios čia verda galingos diskusijos, sugrįžo kaip milenkas… ir supylė pora paklodžių, vienu ypu (paskui prisiminęs apie savo kreipimąsi į Tautą, kankinasi kaip narkomanas be narkotikų (kaip ten sako – kaulus net laužo…) …).

 • Musė

  Marai – man patiko mintis apie bendrybes. „Man visi pavydi“ – koks susireikšminimas! Artūrai, pasakykite prašau, ko gi Musė turėtų jums pavydėti – šunuosenos, grožio, metų, žalingų įpročių, irzlumo?

 • dzyvai

  Ir, beje, jei čia pavystyta V.Uspaskich tema, kaip jūs manote, ar gatvės Kėdainiuose yra tik asmeninis V.U. nuopelnas, ar tai darbuotojų, dirbusių jo fabrikuose be soc.garantijų (algos vokeliuose) nuopelnas?

  Kaip gudru – atimti/neduoti, o po to šiek tiek pabarstyti labdarai: štai koks aš geraširdis, man paminklą prašau už tai. Ir į prezidentus :)

  Suprantu, kad aš per daug idealistas (juoda/balta), nu bet negražu, kai turtus sukrauna tūkstančiai liejančių prakaitą, o pats truputį pabarstai, ir (būtinai) pasidarai tuo būdu reklamą, o visus nuopelnus susišluoji tik sau.

  • A.G.

   Dzyvui.
   Na pirmiausiai, tuos pinigėlius galima po to ir kitaisp panaudoti… kaip visi.
   O dabar dėl nuopelnų.
   Buvo toks anekdotas. Ne kartą matytas, minėtas…
   Kažkoks gruzinas iškelai pergalės vėliavą virš Reikstago.
   Jo bataliono vadas raportuoja pulko vadui – aš jau iškėliau pergalės vėliavą.
   Pulko vadas – divizijos vadui: aš iškėliau…
   Divizijos vadas – armijos vadui: aš iškėliau…
   Armijos vadas – fronto vadui…
   Fronto vadas – generalisimui…
   Tauta: ačių nemirtingasis tau…
   Kur čia ne tiesa.
   Negi iš tiesų kas nors mano, kad eilinis karys iškėlė tą vėliavą – va ir visa vadyba…

   • dzyvai

    Dėl pinigų panaudojimo kaip visi pilnai sutinku. Tik tie visi būna irgi įvairūs – būna tokių kur pinigus paaukoja tyliai ir be piaro. O būna, kurie paaukoja su piar’u, turėdami daug tikslų – o vienas iš jų, tai tikėjimą, kad nuo to likę jo turimi pinigai tapo švaresni/legalesni.

    Ar kai tamsta paaukojate kam nors savo du procentus, paskui šaukiate – štai mano lėšomis buvo nupirkta trys kompiuteriai mokykloje?

 • A.G.

  Romui.
  Jūs gi atrodote labai stiprus politikoje.
  Manau, kad Jume ne prie veido pereiti prie tautosakos.
  Tiek to šį kartą nieko naujo – kaimas ir politikams neperskeltas dar riešutas.
  Na kažkodėl apie miestą ir Jūs nieko nekalbate – gal jo iš tiesų jau nebėra (tik biudžetinės įstaigos, į kurias per kelis pastaruosisu metus, tų koalicijų sukelti valgytojai, išlikę dar valgytojai…), kaip ir tų 2.0 mln. iš Lietuvos pastaruoju metu deportuotų piliečių.
  Joke, žinoma. Bet man tautosakos nei vienoje sferoje nepakanka. O be jos, kaip gi mes ir be jos.

  • romas

   A.G. nematau, kur aš pereinu prie tautosakos. Tarybinius kolūkinius produktyvumo rodiklius aš atsimenu skaičiais. O apie miestą aš jau sakiau – gaila, kad neišsaugojome inžinierių ir jų ruošimo sistemos. Realią pridėtinę vertę kuria visų pirma pramonė ir technologijos, bet be vadyba. Nors irgi suprantu, kodėl su pramone taip atsitiko.
   O dėl tautos genocido čia iš viso kažką nupasakojot. Niekas tautos iš niekur nevijo. Tauta jau 19 metų, kaip paskelbusi nepriklausomybę ir yra suverenas. Niekas tautai nieko neatneš ir į burną neįkiš. Viską turim pasidaryti patys ir yra labai laikas tą suprasti pagaliau. Kas išsivaikščiojo, tą padarė savo noru. Nemokėjo kurti gyvenimo čia, Lietuvos nemylėjo ir išvažiavo ieškoti duonos pas svetimus. Beje buvo toks anekdotas tarybiniais laikais:
   Žydelio paklausė, ką jis darytų jei sienas atidarytų. Tas atsakė, kad liptų į medį. Tai ko? Kad nesutryptų.
   Tai va – sienos atviros, žmonės ir pavarė :)

   • Sarunas Skyrius

    –„Realią pridėtinę vertę kuria visų pirma pramonė ir technologijos, bet be vadyba.“

    Netiesa. TSRS buvo pilna pramonės (plieno išliejimais viršijančiais JAV didžiuodavosi iki nukritimo) ir šiokių tokių technologijų. Kur ji dabar?

    Efektyvus gamybos planavimas ir organizavimas, globali logistika ir tiekimas, marketingas ir strateginis planavimas sudaro sąlygas pramonei ir technologijoms parsiduoti už didelę kainą (t.y., didelę pridėtinę vertę). Vienas mano mėgiamas pavyzdys yra Prancūzų sugebėjimas brangiai (=su didele pridėtine verte) parduoti medvilnę, šilką, vilną, etilo alkoholį, gamtines kvapų esencijas, padangas ir surūgusius bei supelijusius pieno produktus. Tai visų pirma vadybos, o ne kažkokių technologijų pasekmė. Beje, skirtingai nuo stereotipų, prancūzų darbo našumas yra didžiausias pasaulyje. Tiesa, tik skaičiuojant vienai dirbtai valandai ;)

    • romas

     Gerbiamas Sarunai, aš ne visai tą turėjau omenyje. Be jokios abejonės, vadyba turi didelę reikšmę, bet be technologijos gamyba visai neįmanoma. Neatsitiktinai didelius pasiekimus demonstruoja tokios šalys, kaip Japonija ir Vokietija, kur daug inžinierių ir puiki jų ruošimo sistema. Įvairioms inovacijoms, patobulinimams ir išradimams reikalingas geras profesinis pasiruošimas. Mūsų techninių mokyklų profesūra jau paseno, ruošimas atitrūko nuo realybės ir absolventams nelabai yra kur žinias taikyti praktikoje, todėl gaminam, kaip trečio pasaulio valstybė – trąšas, sūrius ir baldus. Dabar Lietuvoje, net elementariausių karučių gamybos technologiją tektų pirkti užsienyje, nes nelabai rastume, kas suręstų jų gamybą Lietuvoje :)

     • Romai,
      Turint omenyje, kad jaunimas nenori studijuoti technologinių disciplinų, o daugumas nori būti arba humanitarais arba „vadybininkais“, situacija negerės. Estijoje situacija šiek tiek kita kiek žinau.

 • Akatautoj

  Aš daugiau šio įrašo komentarų nebekomentuosiu, nes jie jau per toli nuo man įdomių dalykų. Toli ir nuo Gruzijos ateities klausimo, kuris man labai įdomus bei aktualus.
  Tiesiog noriu pastebėti, kad, pagal psichologinę interpretaciją, atrodo, susiklostė gana įtempta, gal net krizinė situacija tarp tinklaraščio autoriaus ir dalies komentatorių. Formali priežastis – A. Račo nenoras aptarti viešnagę V. Uspaskicho jubiliejuje – išryškino skirtingus autoriaus ir komentatorių lūkesčius iš šio tinklaraščio. Manau, jo šeimininkas padarė klaidą, nes bet koks protingas argumentas (ne pasiaiškinimas, o paaiškinimas) būtų padėjęs jį suprasti ir užbaigęs kalbą. Nekalbu apie norą įlįsti į jo miegamąjį, seifą kabinete ar apatinį trikotažą – tai jau kiti, netoleruotini dalykai. Tiesiog A. Račas nori būti „du viename“ – ir išsaugoti už skaidrumą kovojančio žmogaus įvaizdį, ir išsaugoti tokį pat privatumą ir savo veiklos paslaptingumą; tai nepavyks, nes kalba eina apie siekius, kurie kartais prieštarauja vienas kitam. Kad ir ką teigtų, A. Račas yra viešas žmogus. Jo noras – „šis tinklaraštis yra vieta pareikšti nuomonę apie žiniasklaidą, politiką, ekonomiką, viešuosius ryšius“ – irgi nepasiteisins. Jei žmonės rašo kitką, jiems tai, matyt, yra svarbu. Jau tinklaraštis, kaip reiškinys, lemia laisvą kalbėjimą. Jį mėgindamas įsprausti į siaurus bėgius, tinklaraščio šeimininkas rizikuoja netekti svarbių tinklaraščio spalvų, nes ilgainiui jame gali likti tik bendraminčiai ir adeptai, o tai nuobodu. A. Račo kalbėjimosi būdas skatina prielaidą, kad jis labai mėgstate politiką, bet nemėgsta žmonių su kitokiomis pažiūromis. Jei taip, gaila – politikos analitikui nemažai duoda suvokimas, kad gali būti kelios teisingos logikos. Nemalonu būti vadinamam „durneliu“, greičiau yra labiau ir racionaliau argumentuotas mąstymas ir teiginiai, pagrįsti emocijomis arba atspindintys kai kurių žinių stoką. Norėtųsi daugiau empatijos iš tinklaraščio šimininko, nes jo agresija/emocijos gimdo ir oponentų agresiją/emocijas; šis kelias niekur nenuves.

 • A.G.

  Marai.
  Skaičiau kaip tarybiniai rusų generolai konsultuodavo kiniečių karo vadus.
  Pirmiausiai išgiria parengtą puolimo planą.
  Po to labai paplonindami liežuvį paprašo įsiklauyti į keletą neesminių smulkmenų.
  Po to, kai dėl tų neseminių smulkmenų laimimas karas ar mūšis (ne tai čia svarbu) – ploja kiniečių karo vadams per petį, už genealaus plano parengimą.
  Taigi net kariškiai (kaip sakoma pabaladok į medį ir į kai kieno kramę – išgirsi panašų garsą) sugebėdavo kulturingai kalbėti, nes buvo svečioje šalyje…
  Joke, kaip visada.

  • Maras

   A.G., jei Jūsų mintį supratau teisingai, tai pritarsiu – nemoku aš liežuvio už dantų prilaikyti, nemoku. O dar per pagyrimus mokyti tai visai blogai: tai didis menas, ne mano nosiai.
   O dėl kultūringumo svečiuose – argi aš nekultūringai. Man atrodo, iki chamizmo neprieinu.

 • Nelyginamas dydis

  Labas rytas visiems. Šis įrašas darytas rugpjūčio 5 dieną, o visa diskusija, peraugusi į internetines muštynes, prasidėjo dar liepos 24 d. Sakyčiau, neblogai ir netrumpai pasišpagavom :)
  Įrodėme dar kartą patys sau, kad tema Lietuva prieš Rusiją (su visais jos subproduktais, tipo Paksas ir Uspaskichas) yra jei ne amžina, tai bent jau tikrai neišsemta ir galinti sukelti aršius ginčus.
  Kiekvienas mūsų pats sau įrodėme, kad mūsų nuomonė tuo klausimu neginčijama ir visiškai neįrodėme to oponentams :)
  Gerokai pataršėme A. Račą (pelnytai ir nelabai), jis mums šį bei tą atsakė (kultūringai ir nelabai ar net labai ne).
  Bet žinot, man atrodo, kad diskusija tapo labai nuobodi ir atstumianti, nemaloni ir nesimpatiška, jei taip galima išsireikšti.
  Tai gal likime visi prie savo nuomonių ir nebesibarkim? :) Laukime naujų A. Račo įrašų ir komentuokime juos. O jeigu visi būsim geri berniukai ir mergaitės, tai gal ir Artūras po kokių metų mums ne į dūdą pasiūlys, o susitikti išgerti alaus. Juk visgi – kokia bebūtų – bet čia jau yra „bendruomenė“.
  Tai tiek rytinių minčių, kolegos.

 • Rytis

  Gal truputį į temą: per „Echo Moskvy“ kalbėjo Gražulis – keikė rusišką politiką ir grąsinosi (na jei būtų premjeras) uždaryti visiškai geležinkelį ir imtis kitų adekvačių priemonių.. Jis atstovauja Lietuvai?..

 • Rytis I

  Jooo.. Kažkaip tik dabar pastebėjau, – kokią diskusiją pražiopsojau:(..
  Ale čia ir neįsiterpsi, – Maras vien ko vertas, – analitinis protas per kraštus, – teisingas ir kategoriškas.. Turėtų toli nueiti, gal tuoj ir darbą po kelių dienų susiras. Bet.. Neįsivaizduoju jo mokslinio darbo apie tuos, kurių kailyje jis negalėjo būti.
  Keista tik, kad kaip supratau, viskas prasidėjo nuo to nelemto gimtadienio, nuo LR straipsnio, kur ne Uspaskisas kažką „paturėjo“, o LR eilinį sykį – savo skaitytojus. Įskaitant ir rimtai mąstančius žmones. Tai panašu į žaidimus smėlio dėžėj, „draugauju-nedraugauju“, gal ir ne iš pavydo, bet tiesą pasakius – kam? Patys kategoriškiausi tai buvo rusų revoliucionieriai, narodnikai, ir kas iš to? Belieka suskaldyti šalį į gubernijas, kad neduokdie vienas vagis nesusitiktų su kitu.
  Atsiprašau, nesu toks „rašytojas“, kaip ne kurie:) Aš trumpai.

 • Marius

  Citata: „Nori pasakyti, kad tai kultūringas, įvairias nuomones atspindintis, problemos sudėtingumą įvertinantis komentaras? Aš tokius komentarus vertinu kaip Tomkaus užzombinto siaurapročio kliedesius. Į tokius atsakau pagal Račo propaguojamą principą “Kaip šauksi taip ir atsišauks”. Dar nebuvo nei vieno atvejo, kad normaliam, kultūringam, protingam komentatoriui parašyčiau ką nors grubaus. Kartais gal nevykusiai pajuokauju, bet tai todėl,kad esu prastas juokautojas, o ne “grubijanas”.“
  Oi-oi-oi kokie aukšti standartai… Aš dar sykį galiu pakartoti, Gruzijos prezidentas M. Saakašvili yra padugnė. Kaip kitaip vertinti žmogų kurio pavedimo raketomis apšaudomas miegantis miestas? Kaip vadinti šalies vadovą kurio kariai nuo karo bėgančių civilių automobilius sušaudė kartu su žmonėmis? Aš mačiau per TV kaip gruzinų kariai su pasimėgavimu (patys save filmuoja) šaudo į gyventojų namus. Ar Gruzijos prezidentas pasmerkė savo karių veiksmus? Ar bent vienas nuteistas? Ne? Tai todėl jis, M. Saakašvili, yra padugnė. Yra toks posakis: geriau bloga taika, negu geras karas. Kad ir kokia buvo ta taika, bet ją sugriovė M. Saakašvili.

 • lupus

  Klausykite, visi tie ginčai nieko neverti, jei neatsižvelgsime į vieną paprastą dalyką:
  rusai jaučiasi esą 1/6 žemės rutulio šeimininkai. Jie vaikšto kaip po sodą ir čiupinėja savo kaimynus- prinoko ar dar ne, skinti ar dar palaukti.
  Tokia jau mūsų geopolitinė situacija ir niekas, net narystė EU ar NATO to nepakeis.
  „Eternal vigilance is the price of liberty.“
  Amžinas budrumas- laisvės kaina…
  Ir dar: kuo minkštesni atrodysim, tuo dažniau maigys.

 • Mhh

  Autorių gerbiu už realų situacijos matymą ir sugebėjimą atsispirti „valstybininkų“ (ko gero) požiuriui ir politikai. Šaunu, kad žiniasklaida vis dar ne vienose rankose. Ir už Jus balsuočiau bet kokiuose rinkimuose. Reiškiu pagarba už realų požiūrį ir tvirtą stuburą.

  APIE GRUZIJĄ. Na kodėl visi pamiršta tą faktą, kad ES oficialiai pripažino, kad Gruzija kalta dėl to karo. Kad ji išprovokavo? Tai, kad Gruzija buvo agresorė, turėtų buti išeities taškas diskusijose. Antraip tos diskusijos niekinės ir sapaliojimai apie „blogą Rusiją“ yra niekiniai :) Na kodėl mes pamirštame, kad esame ES dalis? Na kam reikalinga proamerikietiška politika? Kokią naudą ji neša Lietuvai?