Gera vieta tuščia nebūna…

Pamenu, dar 1992 metais, kai pirmą kartą lankiausi JAV, tikrai su siaubu žiūrėjau į benamius, vakare pasitiesdavusius kartono lapus gatvėje ant angų, iš kurių sklisdavo šiltas oras. Kažkaip nejauku būdavo einant pro šalį…Tada ir į galvą nebūtų atėję, kad panašų vaizdelį ir Lietuvoje bus galima pamatyti. 

…šios nuotraukos darytos maždaug prieš savaitę, penktadienio pavakare, iš balkono ketvirtame aukšte, iš kurio atsiveria vaizdas į SEB banko kiemą. Banke darbas jau baigėsi, automobiliai išsivažinėjo ir jų vietas užima kiti. Iki man išeinant – tik vienas, bet, kaip matote, labai tvarkingai:) Nežinau, ar jų buvo daugiau, bet vaizdas tikrai nekasdienis. Nesusilaikiau nenufotografavęs…Tiesa, kitą penktadienį tokiu pat laiku, pažymėtos vietos dar buvo tuščios…

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • aš kartais užduodu klausimą – ar mes kalti, kad savo broliams ir seserims leidžiam taip gyventi? ar privalome juos stumti lauk iš tokio gyvenimo kelio?

 • Nei mano brolis, nei sesuo taip negyvena. Bet jei pasirinktų tokį gyvenimo būdą, tai, žinau, jokios mylinčios žmonos, broliai ar seserys niekaip jų negalėtų paveikti. Pažįstu šeimą, kurios vyras buvo nusiritęs iki nakvojimo grioviuose. Visiška degradacija dėl alkoholizmo. Kadangi dar turėjo artimus žmones, kurie juo rūpinosi, ieškojo grioviuose ir landynėse, tai tas žmogus dar turėjo padorią nakvynę. Kai pavykdavo jį atrasti. Ko tik nedarė artimieji – ir Naujojoje Vilnioje reguliariai gydė, ir netradicinius metodus bandė, – viskas buvo veltui. Kol vieną dieną tas žmogus PATS suprato, kad reikia kopti iš dugno. Tik tada pradėjo lankyti anoniminių alkoholikų susitikimus, tapo aktyviu nariu, atsirado energija ir net sveikata, kuri iki tol jau smarkiai buvo nualinta. Man neįtikėtina, kad žmogui tokie nuopuoliai gali praeiti be liekamųjų pasekmių, bet atrodo, kad taip įvyko. Dabar tas žmogus pats ieško grioviuose pažįstamų ir ragina juos ateiti į AA susitikimus.
  Bet jūs taip naiviai stebitės dėl bomžiško gyvenimo būdo, rodote pirštais į JAV. Negi nežinote, kad ir sovietmečiu buvo taip smukusių žmonių? Ir apie jų nakvynes kanalizacijos šuliniuose nieko negirdėjote?

 • Sunkus klausimas, Liutaurai. Mano atsakymas būtų toks: iš dalies kalti ir mes, nes tikriausiai nepadarėme visko, kas nuo mūsų priklauso, kad Lietuvoje tokių žmonių būtų kuo mažiau. Ir dažniausiai tik todėl, kad patingėjome…

 • Anonimas

  O gal jis paprasčiausiai labai laimingas?.. Niekas nerūpi(gal), kuo apsiauti turi( net rūpinasi jais, nes prieš atsiguldamas nusimovė ir tvarkingai juos pasidėjo šalia…)O gal jo rožinė svajonė tapti kokiu prabangiu Mersu ar BMW, kuris gal ką tik išvažiavo iš šios vietelės?.. Nes tada turėtų rūpestingą šeimininką, kuris labai labai juo rūpintųsi, blizgintų visai kaip…:)

 • Anonimas

  juk jav socialinės pašalpos ir klimatas leidžia gyventi laisvai. teko kalbėti su keliais san francisco valkatomis, tai jie gerai jaučiasi – šiltai išsimiega tvarkingame parkelyje, gauna banko kortelę, su kuria dar nemokamai gauna pavalgyti ir ant svaigalų lieka
  manau jav net turi tokią strategiją, kad palaikyti pastovų tokių žmonių kiekį