Šventes reikia švęst?

Trečiadienį Vyriausybė ketina apsispręsti dėl siūlymo paskelbti Kūčias valstybės švente, kartu atsisakant Gegužės-1 osios šventės.

Man šis sprendimas atrodo šiek tiek keistokas. Ne, aš nemanau, kad Gegužės 1-oji yra didesnė šventė už Kūčias, bet lygiai taip pat nemanau, kad Kūčios turėtų būti valstybės švente.

Gal galvojant apie ekonomiką ir verslą, vertėtų žiūrėti plačiau ir, atsižvelgiant į tai, kad Lietuva anaiptol nepriklauso mažiausiai švenčių turinčiam išsivysčiusių valstybių sąrašui, vertėtų žiūrėti plačiau.

Pirmiausia, prisiminti, kad šventinių dienų turime, berods, vienuolika, kai nemažai už mus stipresnių ekonomiškai valstybių puikiai išgyvena ir su aštuoniomis.

Be to, esame viena iš tikriausiai labai nedaugelio – jei ne vienintelė valstybė, tris kartus švenčianti valstybingumo dieną ir viena iš nedaugelio – visas svarbiausias Katalikų bažnyčios šventes.

Turint visa tai galvoje, galima būtų rimtai pagalvoti ne tik apie gegužės 1-ąją, bet ir apie Jonines bei Žolinę. Ta prasme – jų atsisakyti.

Pirmosios – todėl, kad tai jokia valstybės šventė, o antrosios – todėl, kad Lietuva pasaulietinė ir šiuolaikiška valstybė.

Štai tada gal būtų galima dar kartą pagalvoti ir apie Kūčias…

Juk rinkimai ateis ir praeis, o šventės liks…

(6 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...