Žvilgsnis iš šono: Valentinas suveda išvadas po penktadienio mitingo

Sveiki, grįžau ir aš. Kaip ir Valentinas beveik parą nebuvau prie interneto, o ir visų komentarų dar neperskaičiau. Bet būtinai paskaitysiu (bet ir prikomentavote čia jus visi….kaip kokioje alfoje…:) ir gal dar taip pat pakomentuosiu.

O kol kas siūlau tai, apie ką jau senokai slapčia galvojau… aktyvaus komentatoriaus komentarą.

Šį kartą – tai yra Valentinas. Ne su viskuo sutinku, bet kai kurios mintys skamba įdomiai.

*************************************************************************************

Beveik para kaip nebuvau prie interneto ir paskaitęs komentarus matau, kad aistros buvo gerokai įkaitusios. Kaip galvojate gal laikas suvedinėti išvadas? Aš pabandysiu apžvelgti šį įvykį iš platesnės perspektyvos, tarsi koks išminčius. Ką ten išminčius – tarsi Zigmas Vaišvila!

1. Profsąjungos atsiskleidė, kaip nevykusi ir blogai organizuota jėga. Tikros profsąjungos turėtų ginti darbuotoją nuo darbdavio savivalės ir priespaudos. Aš negirdėjau jokių profsąjungų akcijų kai Uspaskis išmetė mėsos sūdytoją ir Krekenavos agrofirmos, negirdėjau apie tai, kad kas nors gintų maximų ir kitų tinklų darbuotojų interesus, nors dirba ten žmonės vergovės sąlygomis. Pedagogų profsąjungas aš girdėjau, bet kiek suprantu, jos turi savo atskirus vadukus ir Artūras Černiauskas ten nieko neprisidėjo. Darau išvadą, kad Černiauskas pabandė sumanipuliuoti žmonių nuotaikomis ir susikrauti politinį svorį. Deja, jam tai nepavyko, nes iniciatyvą perėmė radikalai ir Černiauskas liko it musę kandęs.

2. Nepaisant to ar Kubilius ir ko imasi teisingų veiksmų ar ne (galų gale čia yra ekonominių pažiūrų ir tikėjimo klausimas), jie nesugeba iki galo paaiškinti savo veiksmų pagrįstumo. Tai, kad Valinskas susiriejo su žurnalistais tikrai nepadėjo šiai vyriausybei.

3. Liaudis. Nevalstybiniai rusų politologai taip apibūdina dabartinės Rusijos politinę sistemą: yra visuomeninis kontraktas tarp valdžios ir liaudies. Liaudis nesikiša į tai ką daro valdžia, valdžia šeria liaudį naftos doleriais. Ir tie ir kiti patenkinti. Valdžia naikina laisvę, opoziciją, laisvą žodį ir .t.t. bet liaudžiai dzin, nes gerovė kyla. Kai naftos dolerių upelis išseko, prasideda neramumai, nes valdžia nebevykdo davo įsipareigojimų.
Labai panašus kontraktas, mano nuomone, egzistavo ir Lietuvoje prie socdemų. Švedų indėlininkų eurai pylėsi į ekonomiką, gerovė augo, už tai liaudis nesikišo į visas socdemų aferas. Leiskite priminti, kad realiai su Leo.lt kovojo ne kas kitas bet A. Račas. Jis rinko parašus kažkur prie Maximos, bet jam, kiek atsimenu, nepavyko surinkti. KUR BUVO TADA ŠITA LIAUDIS? Kur buvo profsąjungos? Gerovė augo ir visiems buvo dzin. Deja, dabar gerovė baigėsi ir daugelis nenori su tuo susitaikyti. Mano dukra negali susitaikyti su tuo, kad nebevedu jos kas antrą dieną į Euroopą akropolyje. Situacija kurioje dabar esame yra sukurta SOCDEMŲ. Kodėl neprotestavote anksčiau?

4. Valinskas ir Kubilius praleido labai gerą progą gauti moralinį mandatą tęsti savo veiklą. Jei jie būtų išėję į minią, gavę į galvą, tačiau išlaikę orumą, būtų užsitarnavę pagarbą likusios tautos dalies. Galų gale, Račas teisus ta prasme, kad jie patys nežino dėl ko protestuoja (matėte vakar per TV tuos išpampusius nuo alaus snukius?). Nei Černiauskas nei joks kitas profsąjungistas nesugebėtų atsilaikyti prieš Kubiliaus argumentus net 2 minučių.

5. Žiniasklaida atsiskleidė iš blogiausios pusės, ypač LR. Kodėl niekas neprotestuoja prieš tautos durninimą? Banditus parodė kaip didvyrius.

6. Kad už riaušių slypi kažkieno valia, aš neabejoju. Ar bus politinė valia juos išaiškinti ir nubausti? Estijoje išteisino riaušių dalyvus, nes nerado nusikaltimo sudėties. Kažin ar pas mus išdrįs rasti šią sudėtį, ar apsiribosime atimtimi?

7. Ar ką nors pakeis šis įvykis. Viliuosi, kad Kubilius atsikvošės ir pradės normaliai bendrauti su tauta. Viliuosi, kad ekonominio kurso jie nekeis, tik ištaisys padarytas klaidas. Beje Artūrai, Dinius prakalbo apie nekilnojamojo turto mokestį, kurio jūs esate labai didelis gerbėjas. Jeigu TPP inicijuos ir įves šį mokestį, ar jūs pripažinsite tai kaip jų pozityvų indėlį? Kad Kirkilas atsikvošės nebetikiu. Socdemai turėtų keisti vadovybę iš pagrindų. Kirkilas yra aklavietė.

8. Be Aušros Maldeikienės, nei vienas žinomas apžvalgininkas, komentatorius, ekonomistas ar visuomenės veikėjas, nedrįsta viešai stoti vyriausybės vykdomos politikos pusėn ir apginti Kubilių nuo šlykštaus dezinformacijos, populizmo, veidmainystės srauto sklindančio iš tų, kurių interesus Kubilius palietė. Ką tai reiškia? Ar vis dar bijoma Lietuvos Ryto? Aš galvojau, kad LR su Valatka priešakį yra visiškai susikompromitavę ir niekas į juos jau nebekreipia dėmesio. Negi jie dar išlaikę įtaką?

9.Šis blogas atsiskleidė puikiai ta prasme, kad buvo labai daug įvairių nuomonių, bet nežiūrint kai kurių išimčių, pavyko išlaikyti kultūringumą ir pagarbą vieni ktiems. Gal tai todėl, kad Račas nedalyvavo diskusijose ir dėl to Fredis neužsivedė? Fredi, jei rinkčiausi kieno mintims labiausiai pritariau vakar, tai būtum tu :)
Virgi, tavo pozicijoje yra vienas nenuoseklumas. Valinskas yra valdančiosios koalicijos narys. Jis atkakliai gina sprendimus ir šlovina Kubilių. Atitinkamai Kubilių šlovinti turėtum ir tu.
Ir svarbiausia, su džiaugsmu turiu pranešti, kad pozityviausias visų šių įvykių rezultatas yra Aido grįžimas į šį tinklaraštį. Gal dėl to, kad mes buvome neįdomūs, Aidas jau kelis mėnesius čia nesireiškė. Man trūko jo lengvo ir šmaikštaus stiliaus. Frazė “lūkesčiai buvo išsipūtę ne pagal darbštumą ir gabumus” galėtų būti paskelbta dienos citata. Artūrai, jūsų tinklaraštyje randasi daug įdomių minčių, kurios irgi kartais nusipelno būti paskelbtos kaip dienos citata.

Tai tiek. Dabar sudirbinėkite mane :)

(18 balsų, vidurkis: 3,78 iš 5)
Loading...