Žvilgsnis iš šono: Valentinas suveda išvadas po penktadienio mitingo

Sveiki, grįžau ir aš. Kaip ir Valentinas beveik parą nebuvau prie interneto, o ir visų komentarų dar neperskaičiau. Bet būtinai paskaitysiu (bet ir prikomentavote čia jus visi….kaip kokioje alfoje…:) ir gal dar taip pat pakomentuosiu.

O kol kas siūlau tai, apie ką jau senokai slapčia galvojau… aktyvaus komentatoriaus komentarą.

Šį kartą – tai yra Valentinas. Ne su viskuo sutinku, bet kai kurios mintys skamba įdomiai.

*************************************************************************************

Beveik para kaip nebuvau prie interneto ir paskaitęs komentarus matau, kad aistros buvo gerokai įkaitusios. Kaip galvojate gal laikas suvedinėti išvadas? Aš pabandysiu apžvelgti šį įvykį iš platesnės perspektyvos, tarsi koks išminčius. Ką ten išminčius – tarsi Zigmas Vaišvila!

1. Profsąjungos atsiskleidė, kaip nevykusi ir blogai organizuota jėga. Tikros profsąjungos turėtų ginti darbuotoją nuo darbdavio savivalės ir priespaudos. Aš negirdėjau jokių profsąjungų akcijų kai Uspaskis išmetė mėsos sūdytoją ir Krekenavos agrofirmos, negirdėjau apie tai, kad kas nors gintų maximų ir kitų tinklų darbuotojų interesus, nors dirba ten žmonės vergovės sąlygomis. Pedagogų profsąjungas aš girdėjau, bet kiek suprantu, jos turi savo atskirus vadukus ir Artūras Černiauskas ten nieko neprisidėjo. Darau išvadą, kad Černiauskas pabandė sumanipuliuoti žmonių nuotaikomis ir susikrauti politinį svorį. Deja, jam tai nepavyko, nes iniciatyvą perėmė radikalai ir Černiauskas liko it musę kandęs.

2. Nepaisant to ar Kubilius ir ko imasi teisingų veiksmų ar ne (galų gale čia yra ekonominių pažiūrų ir tikėjimo klausimas), jie nesugeba iki galo paaiškinti savo veiksmų pagrįstumo. Tai, kad Valinskas susiriejo su žurnalistais tikrai nepadėjo šiai vyriausybei.

3. Liaudis. Nevalstybiniai rusų politologai taip apibūdina dabartinės Rusijos politinę sistemą: yra visuomeninis kontraktas tarp valdžios ir liaudies. Liaudis nesikiša į tai ką daro valdžia, valdžia šeria liaudį naftos doleriais. Ir tie ir kiti patenkinti. Valdžia naikina laisvę, opoziciją, laisvą žodį ir .t.t. bet liaudžiai dzin, nes gerovė kyla. Kai naftos dolerių upelis išseko, prasideda neramumai, nes valdžia nebevykdo davo įsipareigojimų.
Labai panašus kontraktas, mano nuomone, egzistavo ir Lietuvoje prie socdemų. Švedų indėlininkų eurai pylėsi į ekonomiką, gerovė augo, už tai liaudis nesikišo į visas socdemų aferas. Leiskite priminti, kad realiai su Leo.lt kovojo ne kas kitas bet A. Račas. Jis rinko parašus kažkur prie Maximos, bet jam, kiek atsimenu, nepavyko surinkti. KUR BUVO TADA ŠITA LIAUDIS? Kur buvo profsąjungos? Gerovė augo ir visiems buvo dzin. Deja, dabar gerovė baigėsi ir daugelis nenori su tuo susitaikyti. Mano dukra negali susitaikyti su tuo, kad nebevedu jos kas antrą dieną į Euroopą akropolyje. Situacija kurioje dabar esame yra sukurta SOCDEMŲ. Kodėl neprotestavote anksčiau?

4. Valinskas ir Kubilius praleido labai gerą progą gauti moralinį mandatą tęsti savo veiklą. Jei jie būtų išėję į minią, gavę į galvą, tačiau išlaikę orumą, būtų užsitarnavę pagarbą likusios tautos dalies. Galų gale, Račas teisus ta prasme, kad jie patys nežino dėl ko protestuoja (matėte vakar per TV tuos išpampusius nuo alaus snukius?). Nei Černiauskas nei joks kitas profsąjungistas nesugebėtų atsilaikyti prieš Kubiliaus argumentus net 2 minučių.

5. Žiniasklaida atsiskleidė iš blogiausios pusės, ypač LR. Kodėl niekas neprotestuoja prieš tautos durninimą? Banditus parodė kaip didvyrius.

6. Kad už riaušių slypi kažkieno valia, aš neabejoju. Ar bus politinė valia juos išaiškinti ir nubausti? Estijoje išteisino riaušių dalyvus, nes nerado nusikaltimo sudėties. Kažin ar pas mus išdrįs rasti šią sudėtį, ar apsiribosime atimtimi?

7. Ar ką nors pakeis šis įvykis. Viliuosi, kad Kubilius atsikvošės ir pradės normaliai bendrauti su tauta. Viliuosi, kad ekonominio kurso jie nekeis, tik ištaisys padarytas klaidas. Beje Artūrai, Dinius prakalbo apie nekilnojamojo turto mokestį, kurio jūs esate labai didelis gerbėjas. Jeigu TPP inicijuos ir įves šį mokestį, ar jūs pripažinsite tai kaip jų pozityvų indėlį? Kad Kirkilas atsikvošės nebetikiu. Socdemai turėtų keisti vadovybę iš pagrindų. Kirkilas yra aklavietė.

8. Be Aušros Maldeikienės, nei vienas žinomas apžvalgininkas, komentatorius, ekonomistas ar visuomenės veikėjas, nedrįsta viešai stoti vyriausybės vykdomos politikos pusėn ir apginti Kubilių nuo šlykštaus dezinformacijos, populizmo, veidmainystės srauto sklindančio iš tų, kurių interesus Kubilius palietė. Ką tai reiškia? Ar vis dar bijoma Lietuvos Ryto? Aš galvojau, kad LR su Valatka priešakį yra visiškai susikompromitavę ir niekas į juos jau nebekreipia dėmesio. Negi jie dar išlaikę įtaką?

9.Šis blogas atsiskleidė puikiai ta prasme, kad buvo labai daug įvairių nuomonių, bet nežiūrint kai kurių išimčių, pavyko išlaikyti kultūringumą ir pagarbą vieni ktiems. Gal tai todėl, kad Račas nedalyvavo diskusijose ir dėl to Fredis neužsivedė? Fredi, jei rinkčiausi kieno mintims labiausiai pritariau vakar, tai būtum tu :)
Virgi, tavo pozicijoje yra vienas nenuoseklumas. Valinskas yra valdančiosios koalicijos narys. Jis atkakliai gina sprendimus ir šlovina Kubilių. Atitinkamai Kubilių šlovinti turėtum ir tu.
Ir svarbiausia, su džiaugsmu turiu pranešti, kad pozityviausias visų šių įvykių rezultatas yra Aido grįžimas į šį tinklaraštį. Gal dėl to, kad mes buvome neįdomūs, Aidas jau kelis mėnesius čia nesireiškė. Man trūko jo lengvo ir šmaikštaus stiliaus. Frazė “lūkesčiai buvo išsipūtę ne pagal darbštumą ir gabumus” galėtų būti paskelbta dienos citata. Artūrai, jūsų tinklaraštyje randasi daug įdomių minčių, kurios irgi kartais nusipelno būti paskelbtos kaip dienos citata.

Tai tiek. Dabar sudirbinėkite mane :)

(18 balsų, vidurkis: 3,78 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Esu čia minima, kaip aktyvi Kubiliaus politikos šalininkė. Jei patikslinsime, kad esu aktyvi Kubiliaus mokesčių politikos šalininkė (būtent todėl, kad taip pirmą kartą bent jau bandoma atsistoti samdomo darbo pusėn),tai žinoma tiesa. Kai kurių kitų dalykų nežinau ir nelabai gilinuosi,. Pavyzdžiui, kaip ten vertinti ryšius, kai net du koalicijoje teisti. Bet galiu pasvarstyti, ir kodėl kiti nestoja.Nes mažai suprtn ata, ką tas Kubilius bando padaryti. KIta vertus, dėl tos pačios priežasties, kaip nestojo spardomo Pakso pusėn. (Esu labai preiš buvimą su grupėmis, bet tą vieną dieną buvau tuometinėje Pakso partijoje tik todėl, kad atvirai ir viešai pasakyčiau — visada būsiu su tuo, kurį jau gulintį spardo).Būti su minia kažkaip saugu ir lengva. Jei visi spjaudo, tai atsistoti šalia spardomo gali kainuoti daug. Nes visada būsi labai blogas.O būti nekenčiamam yra sunku. Bent aš kol išmokau džiaugtis tais, kurie manęs nekenčia — tada turiu ką vakare per dienos apmąstymą veikti (ar tas kritikas teisus, ar reikia keisti poziciją, ar dar kas) — o kai giria — na gali baigti, kaip koks valinskas. Labai labai liūdnas susireikšminusio liumpeno su šiokais tokiais pinigais vaizdelis. Tad kritikuokite, kritikuokite, kritikuokite.
  Beje, net nemalonu, bet šį kartą sutinku su absoliučiais viskuo ka sparašyta. Niekaip negaliu tuštybės patenkinti ir būti originali. Puikus tekstas.

  • Atleiskit, bet niekaip nesupratau Jūsų minties apie Kubiliaus bandymą atsistoti samdomo darbo pusėn. Kad jis mane „pastatė ant keturių kaulų“, numovė kelnes ir pats patogiai įsitaisė už nugaros aš jau pajutau: MMA nedidinimas; faktiškas NPD nebetaikymas; vaikpinigių atėmimas; valstybės tarnautojams taikomo bazinio dydžio sumažinimas, kirtęs per viduriniąja ir žemesniąją grandį; galiausiai progresinio GPM ir NT mokesčių neįvedimas; kėsinimasis įvesti mokestį už automobilius; akcizų padidinimas. Taigi?

 • Į pagalbą Artūrui kad nereikėtų gaišti laiko skaitant virš 250 komentarų, pats vertingiausias, be jokios abejonės, šis (kokia ekspresija !, tai mūsų visų brilijančiukas, jei kada sutiksiu gatvėje – paspausiu ranką):

  aušra maldeikienė
  Sausis 16, 2009 8:28 vakare

  GA (t.y. gerbiamas Artūrai), čia MA (t.y. miela Aušra).Žadėjau rašyti, bet dabar po įnirtingų bėgiojimų tarp stulpų prie Seimo,ašarojančių triušio (t.y. raudonų)akių (jaučiuosi pogrindžio revoliucinio judėjimo dalyvė ir šiaip pradedanti revoliucionierė, mat dabar žinau — kitą kartą pasiimsiu šiltą šaliką, tada dujos ne taip puola akis ir gerklę) jau vėl neturiu jėgų. Bet aš nedingau, Ryt atbusiu ir kritkuosiu, Kai nori kritikuoti — visada rasi ką. Aš paieškosiu, ir būtinai rasiu ką nors. Bus įdomiau gyventi.

 • Anonimas

  Dėl Valentino komentaro.
  Padirbėta. Mors neišmanantis, kap dažnai paskau, gali ir metus pasėdėti prie darbo – reikalas nesigautų…

  Dėl profsąjungų.
  Dar prieš 1990 m. gerb. p. V. Andriukaitis (tuometu vienas aršiausių radikalų prieš Rusų okupaciją) aiškino, kad Skandinavijoje ar kitur (neatnemu), kai darbininkai keldavo prieš fabrikų savininkus riaušes, tie neapsikentę steigė profsąjungas, nužiūrėdavo žmogų, kuris galėtų savus suvaldyti (tas tapdavo tų darbininkų profsąjungos lyderiu), mokėdavo jam už tai algą.
  Kol kas dar įmonių savininkai matomai apsiena be to, – matomai todėl, kad dar nenukenčia nuo samdinių.

  Dėl vakarykščio įvykio (o jau atrodo po jo ir metai praėjo).
  Kaip bebūtų (čia atskira kalba), – bet minia pirmą kartą išgąsdino valdžiukę matomai.
  Juk kai po 1990 m. kaimas atvažiavo prie Seimo ir su tais kalbėtis (bent per langą) nepanoro tuometinis Lietuvos vadovas(VL), tie visiškai taikiai persikraustė į Kalnų Parką. Bet nuo to momento – Vilnius Lietuvos priešas (išskyrus 1991 m. sausio įvykius, bet… na apie tai dar ankstoka kalbėti… dar per daug Lietuvoje mitų).

  Pirma ką reiktų padaryti daugeliui – primiršti, kad čia kažkada Rusijos caras viešpatavo. O buvę komunistų lyderiai (išskyrus tuos, kurie liko nepakeitę savo įsitikinimų – šiandien ubagai (LKP CK I sekretorius, prieš AB), arba numirė jau kaip ubagai (Lietuvos furceva…) – yra patys tikriausi kapitalistai, be jokių skrupulų komunistinei vaikystei…

  Jei dar kažkiek yra sąžinės, komunistinės (sąžinės tikliau, kaip pvz. pas Razmą ir pan.) – tai dar pas vienintelius konservatorius… deja.

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  Sutinku, labai geras komentaras. Ir jau ne pirmą kartą.

 • Anonimas

  Galvojau, ar verta komentuoti Valentiną – neverta. Arogantiška, šališka ir bent trijuose punktuose (1, 3 ir 8), mano požiūriu, neteisybė.
  Profsąjungos sustiprės.
  Liaudis susivoks (liaudis ne vien liumpenas Valentinas).
  O gyvenimas tęsis ir toliau.

  • Gal ir sustiprės, bet jos jau nieko padaryti nesugebės. T.y. jų įtaka jau nebus tokia kaip XX amžiuje nes ekonominė situacija keičiasi iš esmės. Pasaulio ekonominė situacija keičiasi jai kam neaišku. O dabartiniai Lietuvos profsąjungų lyderiai gyvena XX amžiaus idėjomis. Kai biudžete bus juodoji skylė profsąjungų įtaka neturės jokios reikšmės. Bet tam reikalinga atskira tema. Gal Račas ką nors įdomaus parašys šia tema. Va tuomet ir padiskutuosim.
   O čia mano užuomina. Gamyba nenumaldomai mažės. Kad visi turėtų darbo reiks padaryti 3 va. darbo dieną 15 val. darbo savaitę.
   Tuomet galima bus sumažinti bedarbystę. Bet kas tam ryšis ir kokios bus pasekmės? Ir ką veiksime likusį laiką?

 • Anonimas

  Ačiū Artūrai už pastebėjimą. Esu nustebęs.
  Aušra, gal netiksliai pasakiau, kad esate Kubiliaus šalininkė. Norėjau tik atkreipti dėmesį, kad vienintelė nepabijojote viešai išstoti prieš privilegijų kaulintojus.
  Gerbiamas/a ar,
  Profsąjungos sustiprės, sutinku.
  Liaudis susivoks, sutinku. Gyvenimas tęsis ir viskas bus gerai. Tai kartoju visada.
  Šališka – sutinku. Neteisybė – visko gali būti, aš nevisažinis, tik žaidžiu visažinį. Arogantiška – puikybė viena iš didžiausių mano nuodėmių. Kovoju su ja bet žiauriai sunku. Štai Račas įdėjo mano tekstą ir puikis pakilo iki aukštumų. Ačiū, kad nuleidžiate ant žemės.

 • Anonimas

  Dėl aktyvaus komentatoriaus „fenomeno“.

  Gal klystu, bet yra toks rusų žurnalistas Leonidas Radzichovskis, kuris kartais svetainėje ej.ru rašo straipsnius savo vardu pavarde, o kai kuriuos straipsnius pasirašo kaip Borisas Suvarinas.

  Stiliaus (kaip ir talento) nepaslėpsi, be to, jis viešai nors ir klausiamas linksmai dievagojasi, kad ano nepažįsta – na, vis kažkokia intriga.

  Siūlomame žaidime centrinis žodis – AKTYVUS.
  Kaip ir daugiaprasmis žodis:
  1. veiklus, energingas;
  2. chem. lengvai reaguojantis;
  3. darantis poveikį, veikiantis kitus, sukeliantis tam tikrus reiškinius;
  4. priklausantis nuo veikėjo veiksmų, pasireiškiantis jais;
  5. vartojamas, esantis apyvartoje;
  6. ek. teigiamas, rodantis, kad eksportas, įplaukos viršija importą, mokėjimus, pvz., užsienio prekybos balanso saldo.

  Įdomu, tai koks tas Valentinas (lotynų: valens „gyvuojantis“) bus ?

 • „Gal kartais galvojot, kodėl žmonės veržiasi į jūsų spektaklius, ką juose randa, ką gauna?

  Galvojau. Esu savęs klausęs: ko jie čia sėdi, ką čia žiūri? Kažkaip lyg ir nėra į ką. Gerų spektaklių įvyksta labai mažai. Turiu omenyje, kad tas pats spektaklis gali būti parodomas šimtą kartų, o gerai jis bus suvaidinamas gal tik dešimt sykių. Likusieji kartai – ėjimas pramintais emociniais keliais, aktorinės technikos reikalas. Dauguma spektaklių ir kituose teatruose parodomi ne pačios geriausios kokybės. Tik paprastam žiūrovui tai ne visada matyti.

  Ką jaučiate matydamas prastą pastatymą, blogą vaidybą?

  Jeigu tai tavo spektaklis, pirmiausia kaltini save. Kažką ne taip sugalvojai, ne tokį sprendimą suradai, kažko neįtvirtinai, nes scenoje nieko nėra – tik mizanscenos, tam tikri aktorių pojūčiai, o apskritai vyksta banalybė, ir viskas.

  O kas tai yra blogai vaidinti?

  Čia susieina šimtai niuansų ir pozicijų – tiek į gerą, tiek į blogą vaidybą. Kartais matai, kad aktorius labai stengiasi, bet atgarsio salėje nesulaukia. Gal kas nors stringa tarp partnerių, ir tai kliudo, nėra ryšio. Tas pats kaip futbolo rungtynės: žinai, kad jos nepaprastai svarbios, bet supranti, kad blogos. Tik žaidėjų lakstymas. Žaidimo nėra“.

  citata iš bernardinų,
  bet vis tiek dabartinė vyriausybė yra mūsų „Eimuntas N.“

 • Anonimas

  > apskritai Valentino komentaras neblogas, tik nelabai suprantu jo pasakymo “ Kada Kubilius atsivošės“ Ką Kubilius atsikvošėjęs turėtų padaryti? Atšaukti mokesčių reformą? Teigiama , kad Kubilius prastai bendrauja su tauta. Į ką turėtų išsilieti tas bendravimas? Į pataikavimą?
  Apskritai Račas , paleisdamas savo Blogą turbūt net nesitikėjo, kad jis įgaus tokį mastelį -komentarų kaip Delfyje. Ar ne laikas būtų Artūrai įsileisti čia kokių banerių, reklamos ir padaryti vardinį portalą? Spjautum į tą BNS , pasijustum visiškai laisvas nuo likusios žiniasklaidos (dabar jaučiasi, kad vengiama kritikuoti KomTiesą ar Respubliką)ir пошло поехало….

 • Pingback: Anonimas()

 • Che, che, che… Smagu tikriausiai A.Račui turėtu tokį advokatą kaip Valentinas.
  1) Nesąmonė. Net jei neatmestumėme versijos apie tai, kad A.Černiauskas bandė susikrauti politinį svorį, bet jam tai esą nepavyko, nes inciatyvą perėmė radikalai, ta tektų pripažinti, kad be A.Černiausko į gatves išvestų tūkstančių žmonių radikalų pastangos būtų buvę bergždžios. Dabar gi valdžia jei ir nebijos A.Černiausko profsąjungų, tai bijos joms ikandin slankiojančių radikalų. Taip kad judėjimo kryptis aiški. O kad profsąjungos lig šiol buvo tylios – nieko keisto, nes jokia maxima nesielgė su žmonėmis taip ciniškai, kaip kubilistinė vyriausybė.
  2) Jie ir negali nieko aiškinti, išskyrus meluoti. jei jie kalbėtų tiesą apie savo „reformų“ tikslus, žmonės juos šakėmis prie seimo sienų prismeigtų.
  3) O kas galėtų paneigti, kad A.Račas, kuris yra šiek tiek žurnalistas, šiek tiek apžvalgininkas, šiek tiek analitikas ir dar berods BNS savininkas ar direktorius, kovojo ne prieš LEO.LT, o siekdamas gauti iš to paties LEO.LT brangių užsakymų teigiamai LEO.LT veiklą nušviečiantiems straipsniams ir apžvalgoms?
  4) Jei jie būtų išėję į minią, bijau, kad juos dar šiandien krapštytų nuo asfalto.
  5) Kubiliaus ir Valinsko niekas neparodė kaip didvyrių. Apie ką Jūs?
  6) Kai vietoje smegenų konservai, visur ima vaidentis plaukuota rusiškos meškos letena.
  7) Kaip galima ištaisyti klaidas nepakeičiant ekonominio kurso?
  8) Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad kubilizmas Lietuvoje neturi mąstančios visuomenės dalies palaikymo.

  • Anonimas

   Siap tie radikalai eina ne paskui cerniauska. Jie eis paskui kiekviena didesne zmoniu grupe kuri nezino tiksliai ko nori ir kaip tai realistishkai pasiekti.

   Kubilius ne angelas, ir jo reformos pareikalaus auku. Kazkaip juokinga butu tiketis, kad krizes metu mes islystume sausuciai be jokio pasiruoshimo. Ir siaip, as tikrai nemanau kad Kubiliaus iseitis geriausia. Bet tai visgi planas, geresnis uz „nieko nematau, nieko negirdziu, kokia krize“.

  • @Skeptikas
   jei tamsta nebesugebi išsiaiškinti, kas BNS atžvilgiu yra Artūras Račas, samdomas direktorius ar savininkas, tai gali drąsiai įsirašyti į „Stiliaus“ elitazzzo gretas. Ten dar yra žmonių, tikinčių, kad žemės yra plokščia, o varškė gaminama iš varškėčių :)

   • kas jis yra BNS atžvilgiu, konkrečiu atveju ne taip jau svarbu, kad gaiščiau šitai aiškindamasis

    • Anonimas

     Tamsta budulis kažkoks. Būtų panašu, jei jūs kritikuotumėt rašytoją pagal draugo atsiliepimus apie neskoningą knygos viršelį. Bent jau perskaitytumėt programas.

     • Taip, budulis. Todėl ir galiu leisti sau stebėtis ir nesutikti su nesąmonėmis, kurios dėstomos užsikabinus ant nosies kažkokius keistai rožinius akinius, tikintis intelektualiai išstenėti tai, ko nėra ir nebuvo. Atsakyta buvo papunkčiui, todėl draugas ir knygos viršelis čia niekuo dėti.

  • Anonimas

   turiu tik viena klausima: gal galetumet pasidalinti savo informaciniais saltiniais? Kad man, pasak jusu (pgl 8 punkta), kaip nemastanciam pagaliau placiai atsivertu akys ir pasimatyti reformu tikrieji tikslai (pgl 2 punkta). O tuo labiau visos kitos galimybes is serijos, kas galetu paneigti….(kad kalakutas yra dramblys). Buciau is ties dekingas (ir manau ne as vienas) ir siaip pataptumet vienu is apsvietos amziaus simboliu (salia tokiu kaip J.J.Rousseau, Didro, Montesquieu). Is anksto dekui

   • Your irony will be lost :)

    • Anonimas

     kad tik pasaulis pries mane atsivertu:]

   • Valininskininkų srutomis atmiežtas kubilistų liūnas su jame besimurkdančiu abonentu neturi net nuovokos apie tokias sąvokas kaip valstybė, tauta, moralė, ideologija ir panašias tautos budulių išpažįstamas „vertybes“. Šiuo požiūriu buvę komunistai, o dabar socialdemokratai dar nėra tiek degradavę. Todėl kai valstybės (visų mūsų) lėšas vagia pastarieji, tai kaip „šalutinis produktas“ atsiranda, pvz., kokie valdovų rūmai ar prezidentūros pastatas, išasfaltuojamas koks žvyrkelis, nors ir einantis lyg netyčia pro kokio brazausko sodybėlę. Kai vagia pariarcho neįsimenama žydiška pavarde išperos – ne tik kokia MN „parduodama už 1,-Lt“, bet dar ir pavymui pirkėjui „primokamas milijardas“ biudžeto pinigų. Krizių metu turtas niekur neišnyksta – jis tik perskirstomas. Todėl krizės vieniems yra skausmingos, o kitiems labai patogios ir reikalingos. Štai kubilistai įpylę degalų į jų paties užkurtą krizės buldozerį ir tvirtins savo per aštuonerius badmečio metus apsilpusias pozicijas, glemždami kuo daugiau ir stumdami tuo buldozeriu visus kitus į kuo toliausius pakraščius.

    • Anonimas

     Kažkoks briedas – gal tamsta vistik prasipūskit smegenėles? Vienintelis milijardas (teisingiau trys su puse), kurį valdžia primokėjo parduodama savo turtą, buvo VST privatizavimas ir po to a la nacionalizavimas (LEO). O visa kita tai tamstos patologiškos neapykantos (ar kažkieno pasamdytas tai darote..) išraiška…

     • Aha, pasamdytas. Kaip ir tie nepatenkintieji prie seimo. Dabar kaip sykis skaičiuoju, už kelis sidabrinius jau prirašiau ir kiek dar reikia atidirbti.

    • Anonimas

     Gal geriau slapyvardi skeptikas pakeiskite i cinikas, labiau atitiks paziuras. O siaip patalogine neapykanta ( vien ko vertas teiginys: pariarcho neįsimenama žydiška pavarde; o cia jau argumentum ad hominem pagal apibrezima; nenustebsiu jei kada parasysite, jog savo akim matet, kaip Landsbergis is kolukio siferi ir plytas pas save tempe) kenkia sveikatai. Prie teiginio apie maziausiaji blogi is visu blogiu – ekskoministus, labai tiktu pazymet – jog prie sovietu buvo gyventi geriau! Na nepykit, bet neitikinot, kaip ir tuo, jog esu nemastantis.

     • @Skeptikas
      „Valininskininkų srutomis atmiežtas kubilistų liūnas su jame besimurkdančiu abonentu“ – stipru :) Gal tamsta kokiam komerciniam TV kanalui norėtumėt padirbėti rašydamas meksikoniškų serialų anonsus? O tai suvis apmaudu stebėti, kai toks patosas ir talentas nyksta… :)

     • O, jei tik būtų tempęs. Būtų mažiau laiko turėjęs kitoms blogybėms daryti. Deja deja – po jo nebeliko net ko tempti.

 • Anonimas

  Skeptikui, smulkutis patikslinimas prie 8 p.: kubilizmas Lietuvoje neturi buduliškai mąstančios visuomenės dalies palaikymo.

  • Na taip, žinome, kad Lietuvoje yra „Stiliaus“ elitazzz, o visi kiti yra šunauja, runkeliai, buduliai, mužikai, gūdūs provincialai, kolchoznikai, lūzeriai ir kitokia dėmesio neverta smulkmė.

 • Anonimas

  Matyt jau po truputį žmonės pradeda pasisakyti iš esmės.
  Nes daug metų po 1990 m. viešai buvo madinga taukšti tik nesąmones – na tie visi politologai (trubadūrai, atseit, į madą – prieš tą mešką), dorąją Lietuvos dalį nors ir piktino, bet ji tylėjo…

  Antra. Reikalas yra iš tiesų labai rimtas. Nes dabar visuomenėje (kuri nekenčia Vilniaus ir ne tik…) dar krizės nepajuto, o kas bus, jei ji iš tiesų ateis… nes bedarbių gretos auga geometrine progresija… (čia atskira kalba apie bedarbystės kepimo industriją, kai pumpuoja iš įmonės į asmeninę sąskaitą – o žmones lauk… šita kalba lietuviams dar per ankstyva, jiems (turiu omenyje trubadūrus), vėl vaidentis pradėtų komunistai ir t.t. ir pan…. nes vagys ant šito puikiai važiavo beveik du dešimtmečius…).
  Nors ir dabar mane stebina lanbai dorų žmonių pasakymai (žmonių, kurie skirtingai nei naujieji lietuviai rūpinosi ir rūpinasi silpniausias – lauko gyvunėliaiw, niekšų išmetsais ir pan. ir atrodo musytės nenuskriaustų) – pritaria, kad prisideda prie profsąjungų kriminalas, kad tie kėsinasi sunaikinti tai, ką kėsinasi… tai Lietuvoje nauja, nes jei tokie altruistai taip pradėjo piktintis, tai… – ateina matomai baisūs laikai… ta prasme atpildo valanda niekšams, niekšeliams, tokių pat, tik smulkesnių rankomis (kaip sakoma k. k. labiausiai neapkenčia…).

 • Anonimas

  p.4…“ Jei jie būtų išėję į minią, gavę į galvą, tačiau išlaikę orumą, būtų užsitarnavę pagarbą likusios tautos dalies.“…
  Taigi, kad ne tik galėjo, bet privalėjo išeiti.
  Zuokas gi gavo tik kiaušiniu, net be guzo, bet vis tiek pasielgė drąsiai, tą pripažįsta dauguma, jei ne visi.

 • Anonimas

  Tame ir esmė bei visas įdomumas, kad „stiliaus“ leidėjai, jų mylimas elitazz ir buduliai stojo ranka rankon, petys petin.

 • Anonimas

  Na, mielasai Skeptike, kažką teigi apie Račo padorumą, ir manai, kad nesvarbu išsiaiškinti ką jis veikia? Taigi išvadas ir prielaidas darai pagal straipsnių antraštes; apie tai kaip tik Sigito Babiliaus straipsnis.

  • Babiliaus neskaitau, nes pavardė nepatinka. Apie A.Račo padorumą jokių išvadų nedariau. Tuo labiau, kad teisėtomis priemonėmis kovoti už savo verslo interesus nėra nepadoru.

 • Anonimas

  Ačiū Artūrui už nerealų blogą. Visada kildavo minčių, tačiau delfio komentaruose jos paskęsdavo..

  Dėl Profsąjungų
  Kas yra profsąjungos Lietovoje? Buvo saujelė apsišaukėlių, kurie gerą dešimtmetį tarpusavyje pjovėsi negalėdami pasidalinti jiems kažkodėl priskirto valdiško turto. Galų gale pasidalino, pardavė, kur pinigai dingo – niekas nežino. Matyt tik Lietuvoj taip įmanoma, kad po šitokių „reikaliukų“ su TOKIU turtu Druskininkuose, Palangoje, Vilniuje ir kitur, niekas nesėdo. Kokia tikroji mūsų profsąjungų misija? Jos tiesiog nėra! turto nebėra, nuomos pajamų iš jo nebėra – profsojūzų vadukams gi reikia susigalvoti kaip pagrįsti savo atlyginimus iš mažėjančių įmokų. Švietimiečiai, atrodė, buvo normali profsąjunga, kovojo už savo darbuotojų atlyginimus, teises ir kt. Galų gale – irgi dėl turto susipjovė..
  Neturim mes tikrų profsąjungų. ir neturėsim. Profsąjungas gi išrado amerikos mafija kaip įrankį reketuoti darbdavius! O vargšai žmoneliai tiki kažkokiais bezdaliais Černiauskais.. gerai kažkas pasakė – Černiauskas nė 2 minučių prieš Kubiliaus argumentaciją neatsilaikytų!

  Manau, kad iš tikrųjų kažkas pasinaudojo tais senukais, kad sukelti šias riaušes. taip pat manau, kad kai kurie politikai pasinaudojo riaušėmis savo populiarumui kelti, kai kurie priešingai – laiku nesureagavo ir populiarumą nusismukdė.

  Manau, kad Rusijos ir pan spec tarnybos čia nė prie ko. Gal taip ir bandoma parodyti, bet rusams dabar ne iki to. Kodėl Zuokas buvo tas vienintelis, kurį nufilmavo su sudaužytu kiaušiniu ant veido? :-) o ar kas matėt, kaip į jį pataikė? ;-) Šitas vaikinas dabar – kovotojas! Jis ėjo kalbėtis su liaudimi! jis bandė! ir gavo iš kiaušinio – kokie blogiečiai tie frontininkai, kurie sukėlė riaušes! Ką aš galvoju? Ogo Zuokas pats tą kiaušinį sau į galvą įsidaužė! Ką dar per teliką rodė? Masiulį per langą, Kubilių. Ne su liaudimi, o saugiai! :)
  Kam visa tai naudinga? (Skolinuosi Lenino frazę) Zuokui, kuris stiprėja. Jis aplipęs kitą teistąjį – Valinską – savo mokėjimu suktis ir laviruoti valdžioje didinant savo įtaką. Ar kada susimąstėte, kad Zuokas kartu su Valinsku jau kontroliuoja 30 seimo narių? Be jų nebeįmanoma JOKIA vyriausybė! O Masiulis ir Stiopka pasirodė besą mižniai, kultūringi teoritikai, plepalo Gentvilo antrininkai.. Manau, kad sekančioj šios kadencijos vyriausybėj Masiulininkų nebeliks.

  Lietuvos rytas.. :-) apie tai kiek vėliau parašysiu :-)

  • Anonimas

   Na dėl to kiaušinio – vargu ar pats susiorganizavo (juk kažkada rašė, kaip karjierą pasidarė Berija, inscenizavę Josifo S. užpuolimą ir po to išgelbėjęs, atseit, anam gyvybę).
   Čia kažkas tiksliau gal parašė – gal būtų reikėję kažką ilgai gramdyti nuo grindinio…
   Manau nėra aukštas lygis išeiti kalbėtis su įsiutusia minia (ne 1917 m., ne taip manau turėtų iškilti į lyderius žmogiukai…).

 • Anonimas

  Norėčiau daugiau sužinoti, apie pačią asmenybę- Valentinas.
  Žurnalistas,politologas ar pan.?
  Būtų malonu.

 • Skaudžiausia visame tame reikale, kad tiek Kubiliaus vyriausybė tiek mitinguotojai tuoj neturės nei ką valdyt, nei dėl ko mitinguot. Kai ateis tikra krizė, o ji ateis nunumaldomai, visos šitos pasenusios idėjos nugarmės į prarają. Nes tiek Kubilius tiek mes esame viename narve ir pešamės kaip tos žiurkės pagal kažkada rodytą filmą „Dėdulė iš Amerikos…“

 • Anonimas

  Vau Skeptike, sakinys „Kai vagia pariarcho neįsimenama žydiška pavarde išperos…“ sudėlioja viską į savo vietas jūsų mastyme, suvokime, intelekte. Komunistų, kaip beje ir nacių, jums mielas gurmaniškasis šalutinis produktas geriausiai išsiskleidžia savo kvapų ir skonių puokšte Murzinoje išvietėje.

 • Anonimas

  Skeptikui,
  Aš buvau aršiausias Račo kritikas kai kalbėjome apie žurnalistų teises.
  Svarstydamas apie konservų politiką darau prielaidą, kad jie yra sąžiningi ir nori Lietuvai gero. Žinių apie tai, kad jie sąmoningai nori kam nors pakenkti aš neturiu ir požymių nematau. Todėl jie vykdo tokią politiką, kokia jiems atrodo teisinga. Mūsų reikalas spręsti ar mes palaikome juos ar ne.
  Iš visų politinių jėgų konservai man atrodo labiausiai idėjiniai. Nors užmušk, bet nepatikėsiu, kad koks nors Balčytis arba Bradauskas yra idėjinis socialdemokratas. Sakyk ką nori, bet nepatikėsiu, kad Uspaskichui rūpi tauta, Lietuva, žmonės. Tas pats ir su Paksu, Mazuroniu. Nuosava piniginė, štai kas jiems labiausiai rūpi. Valdžia – tai būdas prikimšti piniginę. Juknevičienė, Kubilius, Razma ir kiti man atrodo pakankamai trenkti ir idėjiniai.
  Gerbiamas Wise. Stebiu kas vyksta ir darau sau išvadas. Pasiruošęs išklausyti ir jūsų nuomonę ir nepiktybiškai ją aptarti.
  Nerijau, pažiūrėkite į skyrybos, stiliaus ir linksnių derinimo klaidas, kurių apsčiai mano rašliavoje ir suprasite, kad aš nei žurnalistas, nei politologas, nei A. Račo antrasis aš, kaip kažkas čia laidė užuominas. Vidutiniškas, vidutinės grandies vadybininkas, vidutiniškai uždirbantis, važinėjantis vidutiniška mašina ir gyvenantis su vidutiniška šeima :)

  • Sąžininga valdžai? Atsiprašau, o ko jie tada į valdžią lenda, jei valdžia sąžininga ir jie patys sąžiningi? Ar matėte kada nekaltą prostitutę? Šiaip jau kiekviena valdžia nusipelno aštrios kritikos vien už tai, kad ji valdžia, o kai kurie nusipelno neapykantos net už ketinimą patekti į valdžią.

 • Anonimas

  Skeptikui – tai prie Seimo buvo labai nemažai pasmdytu… Buvo išvargusių ir nusivylusių, bet buvo ir pasamdytų, ir patologiškų, ir padugnių, visko buvo..

  • Visada būna visko, bet niekas bent minimaliai padorus niekada nesąko, kad neramumus sukėlė padugnės ir ligoniai. Jei sako – pats yra padugnė.

 • „Pariarchas neįsimenama žydiška pavarde“ man parašyti greičiau nei kiekvieną kartą tikslintis, kokia ta jo pavardė. Murzina išvietė – patriarcho antirusiškos paranojos produktas.

 • Anonimas

  Skeptike, kam jau taip viešai išpažinti savo intelekto galimybių ribas. O Murzina išvietė – proto ribotumo produktas. Negi tau atrodo, kad langus daužo ne padugnės? O senukus spardantys irgi ne?

  • O nepagalvojote, kad kai kuriais atvejais langų daužymas yra pati nuosaikiausia priemonė, leidžianti piliečiams priminti valdžiai apie savo egzistavimą? Man neatrodo, kad langus daužo padugnės, bet man atrodo, kad daužomi padugnių langai.

   • Anonimas

    Šita nuomonė, deja, tampa vyraujančia Lietuvoje.
    Deja ar ne deja – kita šneka.
    Kalbant apie tą „deja ar ne deja“, manau šiomis dienomis įvyko ir ne vienos skirybos šeimose – kai atrodęs doras žmogus staiga ima palaikyti valdžios sprendimus (ne tuos, kurie buvo sugalvoti, kaip norimi, po rinkimų – bet dabartinius…).

 • Anonimas

  Juro Abromavičiaus nužudymas, tilto per Bražuolės upelį sprogdinimas ir nepavykęs perversmas, Mažeikių naftos atidavimas žydų kilmės aferistams ir Gedemino Kiesaus žmogžudystė. Sąrašą tęsti? Kaip gerbiamas kolega taikliai įvardino, tai “Patriarcho neįsimenama žydiška pavarde” ir jo chunveibinų gaujos veiklos rezultatai. A.Kubilius elgiasi kaip Hašeko aprašytas karo kapelionas Otto Katz, duodamas paskutinį patepimą numireliui. Kartu su G.Kirkilu prastūmė LEO aferą, o dabar, matote, šis ekonomikos ir mokesčių genijus (nuo žodžio genys) vietoje to, kad gražintų tai, ką iš mūsų visų pavogė, didina mokesčius kad padengtų tai, ką patys išvogė. Vemt norisi. Palaikyčiau gerbiamą Aušrą Maldeikienę, jei visa tai vyktų normaliomis sąlygomis, bet sąlygos juk nenormalios. Ir man beprotiškai gaila, kad esu išguitas iš savo Tėvynės kaip paskutinis benamis šuo, nes ten esu niekam nereikalingas arba priverstas vergauti 6 klases pabaigusiems ala verslininkams. O Europoje už mano žinias moka didelius pinigus ir dar yra dėkingi, kad jiems dirbu. Direktorius bent kartą per savaitę manęs paklausia, kaip laikausi, ar man patinka, gal galėtų kuom nors padėti, į kursus išleido nemokamai čekų kalbos, kad būtų lengviau adaptuotis ir nejausčiau socialinės atskirties taip aštriai.

  • Anonimas

   Teskite, susimildamas, teskite, nes ties Kiesiumi labai idomu pasidare (tikrai tokios versijos niekada negirdejau), o vat imate ir be jokios sazines grauzaties nutraukiate sarasa. Negrazu taip, panose mosuoti saldainiu, bet jo taip ir neduoti.

  • @Mykoliukas Beraštis,
   Tamstos komentarą kaip bevartytum, kognityvizmo, biheviorizmo ar freudinės psichoanalizės kampu, lenda pro kiekvieną galą mania grandiosa ir net maskuotis nebando :)
   Jeigu jau sėdi Čekijoje tai paskaitinėk Hašeką originalo kalba. Kadangi linksmasis karo kapelionas paskutinio patepimo karo lauko ligoninėje pasimirusiems pamaldžiam kadriniam majorui bei mažiau pamaldžiam atsargos leitentui taip ir nesuteikė. Tik pinigą už tai intendantūroje atsiėmė :)
   Ir pasiremontuok pasaulėžiūrą, ypač tą jos užkaborį, kur visokios antisemitinės bacilos veisiasi.
   Apie kitokius nusišnekėjimus, a la Kiesus ir perversmai, kurių netgi tokie paranormalūs leidiniai kaip „National Enquirer“ ar „News Of The World“ nespausdintų, net užsiminti nenoriu… Čia toji prakeikta socialinė atskirtis kalta, ar ne? :)

 • Atsiprašau, jau nebespėju reaguoti…

  Bet į vieną pastabą kaip ir turiu sureaguoti. Taigi, esu ne šiek tiek žurnalsitas, o visiškai, esu taip pat ne šiek tiek apžvalgininkas, nes man tai patinka, tikriausiai nesu analitikas ir esu tik BNS vyriausiasis redaktorius ir direktorius, bet ne savininkas ar bendrasavininkis. Prieš LOE nekovojau, bandžiau pasinaudoti įstatymo teikiama galimybe gini savo kaip piliečio teises prieš politikų ir verslininkų korupciją. Brangių užsakymų iš LEO gauti negalime, nes: 1)BNS neskelbia kieno nors kito išskyrus BNS žurnalistų parašytų straipsnių ar apžvalgų, 2)BNS pajamos iš reklamos, priešingai nei didžiosios dalies Lietuvos žiniasklaidos, sudaro labai mažą dalį pajamų. Vienintelis LEO užsakymas BNS yra naujienų prenumerata, kurios kaina neturi lemiamos reikšmės BNS veiklai. Beje, BNS požiūris į LEO, atsižvelgiant į mano asmeninį požiūrį į šią bendrovę, buvo stebimas iš šalies. Išvadas galite rasti čia: http://www.gzi.lt/gzi.php?strid=7062&id=6512

 • Anonimas

  Dar keli momentai.
  1. Kai kas čia mintija, kad antras valstybės žmogus turėjo išeiti į minią (pietūs tam, žinoma, netrukdė – esant tokiems atvejams vadovai meta viską, net tada, kai būta išvykę vizito pas kitos šalies vadovą…). Juk pagal instrukciją, kurios abtrasis valstybės žmogus neturi teisė keisti – jis į tą minią turėjo išeiti su apsauga.
  Pasakykite, kaip tuomet turėtų elgtis jo apsauga, kai pradėtų skrsiti kirvukai ir kita geležis ar stiklo gabalai… gal sakote reikėtų apsaugai užgriūti ant antrojo valstybės žmogaus, kaip tai padarė Gruzijos prezidento apsauga, kai išgirdo pavojaus siremnas ir atskrendančių priešo lėktuvų gausmą.
  2. Ir dar kartą dėl neramumų. Kaip ne kaip Lietuva nemato, kad nebūtų suplanuota kitaip nei didinti atskirtį tarp dorų žmonių ir vagių. Tad pasipiktinusi yra Lietuva ( o ne vien jos padugnės…).

 • Anonimas

  Pritariu kolegai Skeptikui.

 • Anonimas

  Gerbiamas Wice, ar pamenate tą atseit pažymą, kurią neva sukūrė Britanijos karo akademijos analitikai apie amžinatilsio G.Kiesaus valdomoje Mažeikių Naftoje tariamai vykstančias vagystes? Ambasadorius viešai tai paneigė ir atsiribojo. Ar bent kranklys kranktelėjo apie tai Lietuvoje. Mano žiniomis, ne.

 • Anonimas

  Gerbiamas Aidai Puklevičiau, dėkoju Jums už mano asmenybės psichiatrinę analizę, dargi nemokamai. Dėl Hašeko Jūs labai taikliai pastebėjote, tai ir norėjau pasakyti, kad patepimo taip ir nesuteikė, o kapeikas pasiemė. Hašeką esu perskaitęs taip pat ir originalo kalba :) Man ne 16 metų ir man truputį juokinga, kai Jūs, gerbiamasis, bandote man vaizduoti, kaip spuoguotą nesubrendusį jaunuolį, kurį kankina susireikšminmas ir didybės manija. Tai truputį jaunatviška, staigiai įvertinti ir nuteisti žmogų iš trijų sakinių. Pagarbiai, Mykoliukas Beraštis.

  • Didybės maniją tamstai diagnozavau ne dėl problemų su spuogais, o dėl nuolat sveiko komentaruose išlendančio weltschmerzo, kuris visiškai nesusijęs su šiame bloge pateikiamomis Artūro mintimis ir lankytojų komentarais.
   Beje, duokit šitą citatą bet kuriam psichoanalitikui „esu išguitas iš savo Tėvynės kaip paskutinis benamis šuo, nes ten esu niekam nereikalingas arba priverstas vergauti 6 klases pabaigusiems ala verslininkams. O Europoje už mano žinias moka didelius pinigus ir dar yra dėkingi, kad jiems dirbu“, ir jie tamstai pasakys tą patį, ką ir aš.
   Ir vadinamąją Sandhursto pažymą dėl MN siūlau paskaityti dar kartą. Nes ten Kiesaus pavardė minima tik probėgšmiais. Daug daugiau skiriama tokiomos kaip Vainora ir Kličmuradovas.

 • Anonimas

  Man taip pat is esmes patiko komentaras. Tik nesutinku su teiginiu apie Rusijos ekonomika, ir aplamai kalbas apie tai kad ji nediversifikuota ir pan. Rusija aplamai musu politiniame diskurse kaip Blogiete, negera VALSTYBE, kazkokia necivilizuota, netokia kokia turetu buti.. as galvoju kad zmones patys ten nuspres kokia valdzia jiems reikalinga, nes vakarieciai ypac JAV savo nepagarba demokratiskai isrinktoms vyriausybems Palestinoje Irane ir pan. pasirode labai kiauliskai parodydami tikraji savo veida. Mes kalbame apie zmogaus teisiu pazeidimus Tibete, Baltarusijoje, bet kodel nekalbame apie 1,3 milijono zuvusiu irakieciu kare kuriame mes dalyvaujame (o tai .. 100 000 kartu daugiau nei pas mus Sausio 13!!!(sorry)… AS TURIU OMENY KAD Rusija yra akivaizdus „distraktorius“, kuriuo nutraukiamas zmoniu demesys nuo kitu rimtesniu problemu, zmones konsoliduojami pries bendra priesa, kalba apie tai, tad nelieka laiko „pasiskusti, kaip as pats gyvenu“..Rusija valstybe kuria mes galime apkaltinti savo bedomis, mes kovosim uz cecenu laisve, bet ne irakieciu.. Karo Irake aukos yra didesnes nei visu pastarojo laikmecio diktatoriu Huseinu, Pinocetu, (Ceuseskas, Milosevicius(ar rado jo tas masines kapavietes?) kartu paemus. Karas Irake yra akivaizdziai imperialistinis, bet JAV musu sajungininkas, ir mes apie tai tylim.. As atrodo minejau ideologini (politini) bankrota.. man atrodo mes prie jo ir einame.. be to musu „kovos uz laisve ir nepriklausomybe“ kuomet zmones skirstomi i pazangius ir ne, i patriotus ir KGBistus… kai zmones sukyla tai jie apvadinami neispruseliais… (O GAL TAI RUSIJOS RANKA.. absurdas, man apgailetinai atrode Kubilius kai uzsimine apie tai, to daryti nederejo, ). Vienzodziu, musu kova uz laisve ir nepriklausomybe lygi siol labai panasi i Bush’o ideologini (bent jau kalbiniu, diskurso aspektu) „war on terror“… gal kito kelio nera(?).. bet kam zmones apgaudineti? Kalbedamas apie ideologini valstybes bankrota, as kalbu apie tai kad kai ideologija pradeda prasilenkti su zmoniu praktine patirtimi..(cia man labai patikes p. A.Maldeikienes intervju.. kai teorija prasilenkia su praktika.. tai praktikai blogiau..) zmones gali suabejoti valstybe „is esmes“.. tai yra ne tai kad „kairiuju“ (socdem) ekonomine politika praranda pasitikejima, bet kuomet gali atsirasti abejones aplamai del to kur mes einame „ideologiskai“… zmones gali buti nelojalus valstybei, o tai daug blogiau, nei tiesiog nusivilymas viena politine partija. As galvoju kad neivyktu „ideologinio kolapso“ politinis kursas (link individual rights and democracy) neturetu labai prasilenkti su zmoniu praktine patirtimi..t.y. ideologiniai pasiekimai turi buti ir paremti „praktine patirtimi“ tuomet jie yra tikri.. Bet kai bet koks „prascioku“ protestas yra pavadinamas „Buduliu sukilimu“(suprask berasciu.., prasciokiu, o gal Markso naudojamo „proletaro“ prasme (kiek zinau sis zodis iki jo visada turejo neigiama konotacija, kaip „prasciokas“)) Kaltu vel ieskoma Rusijoje, apkaltinamas Paleckis, ar bet kas kitas, tai atsiprasau, tai pasako daug.. As asmeniskai galovoju, kad zmones kol kas yra penimi iliuzijomis, ne vien ekonominemis, bet ir ideologinemis (kas daug blogiau). Musu ideologija yra uzdara kitokiai patirciai ir ideologinei nuomonei, yra didziule nuomones cenzura, nors teise issakyti savo nuomone kaip ir yra, bet tu gali buti apsauktas isdaviku.. Atsiprasau uz savo kategoriskuma, bet apie SAVO NESUTIKIMA AS TURIU TEISE PARASYTI, .. gyvenu pakankamai toli nuo Vilniaus, neturejau galimybes ismusti seimo lango, buciau prisidejes prie tu 2 milijonu lt nuostoliu.. bet tai tik lasas juroj.. tikrai nedidele kaina uz galimybe zmonems issakyti savo nesutikima.. nes blogu darbu yra padaroma simteriopai daugiau kai zmones tyli…(tarkim mano komentaras sviestas akmuo.. tik as gal padarysiu kitokios zalos – nematerialines, issakysiu savo abejones autoritetais) Yra geri straipsniai CNN puslapyje.. na ne tokie jau ir ypatingi, bet kaip CNN mano manymu tikrai kazkas „Naujo“, jie taip pat pradeda gyventi tokio nuotaikom kaip mes… po to kai Obama pavadino Busha a „good guy“ net organizuota apklausa „ar sutinkate su Obama?“, straipsniai vadinasi „Dirty secrets that oil U.S. politics“ http ://edition.cnn.com/2009/POLITICS/01/16/secrets/index.ht m l, man patiko isvados, o taip pat jis is tiesu yra labai „ideologiskai (tarkim, demokratiskai..) ikrautas“.. (aka..zmones visuomet pasilieka teise parodyti kuomet vyriausybe neatlieka savo darbo), kitas straipsnis „An open letter to the next president“ http ://business.blogs.cnn.com/2009/01/18/an-open-letter-to-the-new-president/… pagarbiai L.

 • Anonimas

  @Aidas Puklevičius. Mano dukra yra Lėja Ardat (Lėja – Jauna Antilopė, Ardat – Gėlių Pieva). Kaip suprante, tai žydiški vardai, nes jos Mama, Močiutė ir Prosenelė yra žydės. Pralinksminote mane, dar niekas manęs antisemitu nevadino. Aš juk ir pasakiau, kad ne žydams, o žydų kilmės aferistams. Verstehen? Dėl paties žodžio „semitas“. Semitai yra ne tik žydai bet ir labai didelė dalis arabų. Nes jie visi kilę iš semitų genčių. Tai tiek. Pagarbiai, Mykoliukas Beraštis.

  • Kokia pridėtinę vertę žodžiui „aferistas“ sukuria „žydų kilmės aferistas“? Kuo afera tampa kitokia, jeigu ją padaro žydas, uzbekas ar mordvis?
   Artūras jau rašė, kad ir čia http://racas.lt/lietuvos-policija-kaip-slapiu-skuduru-per-galva-trenkti/, apie tokius dalykus.
   Ir semitų kalbų šeima čia niekuo dėta.

  • Anonimas

   Klystate dėl Landsbergio žydiškos kilmės. Jo protėvis Wilhelmas Landsbergis 1576 metais Kuršo kunigaikštystėje valdė Wiekselno dvarą. Šios giminės vokiška Kuršo šaka išmirė XVIII amžiuje. Lietuvoje šios giminės bajorai užėmė garbingas pareigas. Jo senelis Gabrielius Landsbergis buvo sulenkėjęs, bet būdamas Lietuvos bajoras įsijungė į tautinį judėjimą.
   Kitos jūsų žinios yra to paties lygio. Tamsta semiatės žinių iš kokios nors FSB pogrindinės literatūros.

 • Anonimas

  Gerbiamas Aidai, juk amžinatilsį G.Kiesus ir kovojo prieš valdžios benkartų įsteigtas kompanijėles, kurios kaip surbelės čiulpė Mažeikių Naftos syvus. Jūs labai mielai cituojate tai, kas Jums, gerbiamasis, tinka ir patinka. Bet jeigu jau Jūs toks sąžiningas, kietas ir atviras, tai padiskutuokime apie tai, kaip čia atsitiko, kad GB ambasadorius viešai paneigė, kad ta pažyma buvo sukurta Sandhurst karo akademijoje. Ar Jums per sunku? Dabar dėl mano komentarų. Gerbiamas Artūras Račas yra šio blog’o savininkas ir jeigu Jis nuspręs, kad mano komentarai netinkami, tai Jo valia ir būsiu iš čia pašalintas. Ar gerbiamas Artūras Račas man taip ir nespėjus susivokti, pasisamdė Jus savo advokatu, reikalams su Mykoliuku Beraščiu spręsti? Pagarbiai, Mykoliukas Beraštis. P.S. Nepaisant žmogiškos pagarbos Jums, šiek tiek abejoju Jūsų kvalifikacijomis psichiatrijos ir psichologijos srityse.

 • Anonimas

  Mykoliuk, ar labai skriaudė žmona? Ar uošviėnė iš Tėvynės kaip šunį išgujo?

  • Anonimas

   Mykoliuk, ar labai skriaudė žmona? Ar uošviėnė iš Tėvynės kaip šunį išgujo?
   Be komentarų. Ta prasme, kad čia lankosi ne delfistai…

   • Anonimas

    A.G., nemalonu, kai pradeda skleistis atisemitinis gaivalas.

 • Anonimas

  Arba jus VSD analitikas (tada lenkiu galva del savo nemoksiskumo) arba juo labai noretumete buti (tada rekomenduoji pereiti prie mokslines fantastikos – perspektyvesne sritis, nei samokslo teorijos). Nors, gal ir negrazu taip sakyt, bet va a.a. petkeviciaus vieta laisva – gal tada bandykit laime su a la durniu laivas.

  • Anonimas

   „…petkeviciaus vieta laisva – gal tada bandykit laime su a la durniu laivas…“
   Čia kažkas rašė, kad nepakeičiamų pilnos kapinės – gal pakeis…

 • Anonimas

  Gerbiamam kolegai Egidijui. Žmona manęs neskriaudė, išvijo ne uošvienė, o padorumas. Papasakosiu Jums keletą istorijų. Mokesčių inspekcijai rašė programinę įrangą viena kontora. Pasikeitė valdžia ir tą kontorą išspyrė, nes nauja valdžia turėjo savus „atkatologus“. Bet buvusi kontora atliko klastingą veiksmą, užkodavo visas Sored Procedures Oracle duomenų bazėje, kur buvo visa logika aprašyta. Vyriausiąjį architektą bandė nupirkti už 50 000LTL, bet jam sava kontora pasakė, kad kiek jam besiųlytų, jie duos daugiau. Žinot kuo viskas pasibaigė? Kad „nauja“ kontora ėsdama mūsų visų pinigus, po gabalą perrašė veikiančią sistemą. Kita istorija. Sodrai programinę įrangą parašė Informacinės Technologijos. Kas laimėjo priežiūros konkursą? AMB valdoma kontora, nei sapne neturėjusi menkiausio supratimo, apie ką visa tai. Pagal įstatymą, niekas neturi teisės matyti duomenų, išskyrus jų administratorių (šiuo atveju Sodros pareigūnus). Žinote kur testuodavom? Ant REALIOS duomenų bazės. Iki šiol galiu pasakmbinti, ir žinodamas Jūsų pavardę, sužinoti visos Jūsų giminės pajamas per paskutinius 10 metų. Tai yra absoliutus blogis. Man patinka Jūsų sarkazmas, bet man atrodo, kad Jūs tiesiog pergudravote pats save šį kartą.

 • Anonimas

  Gerbiamas Aidai, Jūs esate visiškai teisus šiuo atveju. Man derėjo pasakyti, kad perdavė tiesiog aferistams, nes kaip Jūs teisingai ir minėjote, niekšas nei Tėvynės nei tautybės neturi. Niekšas yra tiesiog niekšas. Aš buvau neteisus taip išsireikšdamas. Pagarbiai, Mykoliukas Beraštis.

 • Anonimas

  @Wice: tūkstantį kartų su Jumis nesutinku, bet iki paskutinio kraujo lašo kovosiu už Jūsų teisę turėti savo nuomonę ir laisvai ją reikšti. P.S. Pagarbą priimu. Ačiū :)

 • Anonimas

  @Romas: Visiškai atsakingai sakau Jums, į FSB kvailių neima. Kad yra manipuliacijos, tai visiškai palaikau Jūsų nuomonę. Tačiau dėl minėto piliečio Jūs esate neteisus :) Archyvai sako ką kitą.

  • Anonimas

   Mykoliuk Berašti,
   aš nesakau, kad dirbate FSB, sakau kad skaitote ten kurpiamą literatūrą ir kiek suprantu tikite. Man šiaip įdomu, kur yra tokie archyvai, kurie patvirtintų žydišką kilmę. Tautosaka teigia, kad Landsbergis žydas iš motinos pusės. Matyt iš penkių litų kupiūros nusprendė, kad Jono Jablonskio kepurė panaši į jarmulką. Deja irgi tauta klysta. Jablonslis iš valstiečių, o į mokslus padėjo išeiti dėdė kunigas, tikėdamasis kad tas irgi kunigu taps. Matyt jums nepasisekė, kad tas pasirinko filologiją universitete. Dabar V.Landsbergis jums gyvenimo negadintų:)

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  Mykoliukas Beraštis:
  „Žinote kur testuodavom? Ant REALIOS duomenų bazės.“
  Jeigu čia rimtai, tai visiškai pritardamas Tamstai dėl FSB, kuri kvailių neima, viliuos, jog mūsų VSD susidomės ir pasiūlys Tamstai bent jau eksperto vietą. Rimtai.

 • Anonimas

  Pala Mykoliuk, o prie ko čia Kubilius ir konservatoriai (kuriais metais Jus išvijo)? Argi kas ginčijasi, kad yra problemų, korupcijos, nekompetencijos, neteisybės ir t.t. šioje šalyje. Manding, ir niekur kitur nuodėmingoje žemėje nėra rojaus, ir matyt nebus; na, nebent Jūs radote.

 • Anonimas

  @Egidijus: Pirmą sykį išvažiavau 24, trejiems metams. Tuomet, ilgesio genamas, grįžau ir trejus metus gyvenau Lietuvoje. O tada išvažiau, matyt, jau suvisam. Dabar apie korupciją ir rojų. Visada ir visur buvo ir bus bandančių, bet normaliose visuomenėse, pagautas už rankos sėda (pirklausomai, nuo baudžiamojo kodekso straipsnio). Tik ne mūsų valstybėje. Ačiū už toleranciją ir supratimą. Pagarbiai, Mykoliukas Beraštis.

 • Anonimas

  @J. naivusis: Aš labai rimtai. O VSD yra besubrendusių vaikučių sambūris, nes rimtus specialistus išvaikė. Rimčiausia tokios pakraipos kontora Lietuvoje yra Ex-Komisarų biuras. Aš labai rimtai. Pagarbiai, Mykoliukas Beraštis.

 • Anonimas

  Mykoliukai,
  Jūs lankotės šiame bloge, reiškiate nuomonę. Ar tai reiškia, kad ilgitės tėvynės? Kad jums vis dėlto ne dzin kas čia vyksta?

 • Valentinui, niekada netikėkite jei žmogus sako, kad jis rašo iš Čekijos, jo duktė yra Jauna Antilopė-Lėja, o geriausia saugumo tarnyba – eks komisarų biuras, tai tik pėdų mėtymas, galima labai lengvai apsigauti kaip ir su tais Vilmos Stasiulytės piešiniais Briuselio parodoje „Entropa“. Kaip šiokiam tokiam meno ekspertui labai krito į akis, kad tai vieno autoriaus darbas, ne moters, o vyro ir dar ne lietuvio (mūsiškiai taip nepaišo), bet tą vakarą buvau labai pavargęs, tai tokių gilių išvadų jums neužrašiau dėl ko labai apgailestauju (būčiau sužibėjęs, dabar tik plaukus raunuos, kad taip kvailai susimoviau).

  • Fredi, turiu pasakyti, kad tikrai susimovei… Matai, ne visada tai, ką galvoji yra objektyvi tiesa ir ne visada visus reikia vertinti galvojant apie save…

 • Anonimas

  Ar, gerbiamieji, atsimenate Jurijų Šifriną ir aferą su Sodros duomenimis? Turėjau keletą draugų, užimančių labai auštas pareigas komerciniuose bankuose, kurie kas finansinį ketvirtį man siųlydavo nuo 10 000 iki 15 000 litų, už Sodros duomenų bazės kopiją. Gyvenime nieko daugiau neturiu, tik garbingą Protėvių ir Tėvų pavardę, ir nėra jokių kapeikų jai nupirkti, kaip ir paskutiniam duonos kąsniui, kuris neparduodamas jokiomis aplinkybėmis. Ar žinote už ką sėdo Jurikas? Už tai, kad tam jaunuoliu pasirodė, kad jis už visus gudresnis ir bandė sulaužyti seniai nusistovėjusią tvarką. VISI BANKAI VISADA turėjo Sodros duomenų bazės kopijas, nes visi žinojo kada, kam ir kiek mokėti. O čia iššoko gudrusis Pilypas iš kanapių ir sujaukė kortas. Taigi savi ir pakasė jaunuolį. Vieną kartą pasakiau, kad, Jura, tai ne mano reikalas, bet viskas per daug akivaizdu, nereikia manyti, kad aplink tik kvailiai. Apie kvailius. Sodros duomenų bazės administratorium buvo pasamdytas paskutinis kvailys, apie Oracle suvokiantis lygiai tiek, kiek aš suvokiu apie ateivius. Gal atsitiktinai, sakytume? Nei velnio, gerbiamieji. Tam kvailys ir buvo pasamdytas, kad nesugebėtų suvokti aferų ir jų masto.

 • Anonimas

  Gerbiamas Fredi, Jūs esate Asilas. Galite pasiklausti Artūro Račo iš kokio IP aš rašau, ir tai išsklaidys Jūsų kvailas abejones. Jei dar tyčiositės iš mano Dukrytės vardo, nesurinksite dantų. Yra ribos. Mane galite vadinti kaip tik norite, o man Vaiko nelieskite, prašau.

 • Anonimas

  @Valentinas: Gerbiamasis, aš juk neturiu kitos Tėvynės. Kalbu lietuviškai nuo gimimo, gyvenu lietuviška pasaulėžiūra. Taip, man ne tas pats kas vyksta mano Tėvynėje. Ir man labai pikta ir apmaudu, kad šiuo metu vyksta Lietuvių Tautos ir Visuomenės Genocidas. Pagarbiai, Mykoliukas Beraštis.

 • Man tik įtarimų sukėlė, kad žmogus, pažįstantis jurikus šifrinus, aferų virtuvę ir mecanizmus aplink SODROS duomenų bazes ir saugumo tarnybų profesionalumo ir patikimumo reitingus, taip staiga pratrūko sekmadienio popietę. Paprastai jie būna labai atsargūs. Jūs teisus, Artūrai, susimoviau, čia tikrai buvo beraštis.

 • Visiškai pritariu Valentino pastaboms.
  Porą žodžių apie vakarykštį mitingą Klaipėdoje. Patys žmonės ir policininkai tikrai labaistengėsi, kad visi įtartini jaunuoliai su gobtuvais ir išsipūtusiomis kišenėmis ar kiaušinais rankose dar nepradėjus kolonai judėti būtų patikrinti, sulaikyti, iškratyti.
  Todėl nebuvo riaušių, nors iš vakario masiškai Klaipėdoje buvo siuntinėjamos sms su raginimais ateiti su pilnom kišenėm akmenų.
  Saugumui pranešėme – įdomu, ar sulaikys tuos sms siuntinėtojus. Turiu blogą nuojautą, kad ne.
  Mitingas Klaipėdoje nustebino tuo, kad iš reikalavimų projekto buvo išbrauktas Leo LT, valdymo išlaidų mažinimas, o reikalavimas įvesti nekilnojamo turto mokestį buvo iš 1 perkeltas į 10 – paskutinį punktą.
  Nors man vilniečiai telefonu sako, kad ir iš Vilniaus mitingo reikalavimų atgaline data išgaravo reikalavimai dėl Leo lt, bet esu Klaipėdoje, negaliu patikrinti.
  Toks įspūdis, kad padirbėjo oligarchai ir socialdemokratai. Pvz. geležinkelininkų profsąjunga ėjo atskira didele įspūdinga kolona. bet jų vadai tyli dėl 9 pavaduotojų geležinkeliuose (gal tada 19 įveskime pavaduotojų?) ir nieko nereikalauja dėl išsipūtusių valdymo išlaidų, premijų, seimo narių algų sumažinimo, kas būtų savaime suprantama bet kokioms profsąjungoms užsienyje.
  Taip pat įdomu tai, kad prašėme iš mitingo rengėjų suteikti žodį mūsų seimo nariui Evaldui Jurkevičiui (TS-LKD, Baltijos rinkimų apygarda), bet neleido. O patys iš tribūnos aiškino, kad valdžia nenori su jais bendrauti.
  Tuo noriu pasakyti, kad mitingo rengėjai – nenuoširdūs, neatviri, įtakojami oligarchų.
  Tai neatleidžia , aišku, mūsų valdžios (ir mano partijos vadovų) nuo pareigos klausytis, bendrauti su paprastais žmonėmis ir juos išgirsti , o šito dalyko trūksta.

 • Anonimas

  @Fredis: Jūs esate įtarus, gerbiamasis, kaip kunigo prigąsdinta močiutė. Atsimerkite, tai ne taip baisu. Klausimas: kuom skiriasi tiesa, pasakyta trečiadienio rytą, nuo tiesos, pasakytos sekmadienio popietę? Panašu, kad Aidas Puklevičius yra neprastas psichiatras ir, mano kuklia nuomone, galėtų jums padėti. Ironiškai, Mykoliukas Beraštis.

 • Mykoliukui, atsišaudymu į tolimąją Čekiją nužsiiminėsiu, laikykite mane kuo tik norite, kad ir Asilu, man net įdomiau, kraujas neužvirė, šiandien puikiai prapeidau laiką – Vilniuje buvo „snaigės“ žygis (slidėmis), todėl šiandien – ironiškas.

 • Anonimas

  Gerbiamas Fredi (be ironijos), manau, kad esame suaugę ir sąlyginai subrendę žmonės, ir galime atlaikyti vienas kito jėgą. Tame yra bendravimo grožis, mano supratimu. Man džiugu, kad šiame bloge laikomais žmonigiškumo principų. Tai svarbiausia. O visa kita kaip nors pergyvensim :) Nuoširdžiai ir pagarbiai, Mykoliukas Beraštis. P.S. Dėl „Asilo“ atsiprašau. Tai buvo nelabai deramas kreipinys, paskatintas emocijų. Tikiuosi Jūs

 • Anonimas

  Jūsu supratimo ir tolereancijos. Ačių.

 • Anonimas

  Gerbiamas Romai: Esu tolimas nuo tikėjimo ir religijos. Mano specializacija yra analitika. Šalta analitika, kai jausmus ir emocijas padedame į šalį ir bandome suvokti, kokių motyvų ir emocijų vedami, žmonės vienaip ar kitaip pasakė. Paslaptingumas yra tiesos priešas. Minėtas pilietis yra LITVAKAS. Aš nenoriu teršti šio blog’o nesusijusiais su tema rašinėjimais, nes nenoriu būti išmestas, nes man čia patinka. Jeigu jus domina ši tema iš esmės, galime pratęsti mykoliukas.berastis@gmail.com.

 • Mykoliukui, ačiū už jūsų nuošidžius žodžius, tik pas mus dabar per TV nuo 17-os valados kalba kiti garbūs analitikai, daug įdomių TV laidų, kiti nueina į vakarines pamaldas (populiaru į Bernardinų), tai pavakare nerasite čia su kuo pabendrauti, apgailestauju, sėkmės.

 • Anonimas

  @Romas: Kaip ir buvo sutarta su gerbiamu Aidu Puklevičium ir dar anksčiau Artūro Račo parašytame straipsnyje, apie tai, kad su narkotikais buvo sulaikyta ne tiesiog nusikaltelė, bet Čigonė, tai šia prasme, jokio skirtumo ar minėtas asmuo yra vokiškos, žydiškos, lenkiškos ar lietuviškos kilmės. Palikime tai genetikams. Svarbu tai, ką žmogus padarė. O padarė visą Lietuvių Tautą ir Visuomenę. Freud apsiverstų kape ir apsiverktų, suvokęs, kur slypi tikroji galia, ir visai netarpkojy, kaip atrodė tam genialiam ištvirkėliui.

  • Anonimas

   Nemėgstu dezinformacijos, todėl pataisau, kai ji sklinda. Visa kita yra dezinformacija taip pat. Bet ten temos tokios plačios, kad nenoriu net pradėti. Tiesiog sakau, kad manipuliuojate neteisinga informacija, darote neteisingas išvadas ir mėginate tomis temomis diskutuoti. Bet apie nebūtus dalykus diskutuoti neišeina.

 • Anonimas

  Tarp analitikos ir analizų yra begalinis skirtumas :D

 • Anonimas

  @Romas: Gerbiu Jūsų požiūrį, bet niekaip nesutinku. Jūsų teiginys, kad tai, ką sakau, yra DEZINFORMACIJA, yra kol kas niekaip neparemtasfaktais teiginys. Laukiu faktų. Ne nuomonės, o faktų. Pagarbiai, Mykoliukas Beraštis.

 • Anonimas

  „Juro Abromavičiaus nužudymas, tilto per Bražuolės upelį sprogdinimas ir nepavykęs perversmas, Mažeikių naftos atidavimas žydų kilmės aferistams ir Gedemino Kiesaus žmogžudystė. Sąrašą tęsti? Kaip gerbiamas kolega taikliai įvardino, tai “Patriarcho neįsimenama žydiška pavarde” ir jo chunveibinų gaujos veiklos rezultatai.“
  Visa tai yra melas. O kai kurie dalykai yra net labai priešingi jūsų įsivaizdavimui. Apie jūsų darbinę veiklą nežinau. Bet jei užsiiminėjate dezinformacija kalbėdamas plačiau, nežinau ar galiu jumis tikėti kai kalbate apie ką nors kitą.

 • Anonimas

  Mykoliukui Beraščiui.

  Pagarba ir nuostaba dėl ryžto įrodyti tai, kas tokioje vietoje (blog’e) neįrodoma.
  +++++ (jeigu būtų 5-balis reitingas) :)

 • Anonimas

  @Romas: tai Gerbiamasis, užteks seiliotis, klokite faktus!? Kam tas senmergiškas paslaptingumas?

  • Anonimas

   Aš negaliu kliedesių paneiginėti. Aš tik galiu pasakyti, kad jūs sapnuojat ir viskas. Galėčiau lygiai su tokiu pat pasisekimu tvirtinti, kad Brazausko pana Draugystės viešbutyje Lozoraitį nuodinga kiaušiniene pamaitino, dėl kurios jis susirgo kepenų vėžiu ir greitai pasimirė. Tai būtų panašu į tiesą, nes kandidatų į prezidentus postsovietinėje erdvėje ir daugiau buvo mėginta nuodyti. Bet aš laikau tokias versijas kliedesiais, todėl kad jos ir yra greičiausiai kliedesiai. Kai labai nori, tai gali viską įsivaizduoti kaip holivudo filme ir prikurti sąmokslo teorijų. Visos šios istorijos yra buduliams durninti. Aš iš viso nematau kaip visa ta teiginių košė yra susijusi su dabartine valdžia. Ir kame jūs pvz. matote Mažeikių naftos privatizavimo trūkumus. Negaliu paneigti, kad galėjo būti kokia nors labiau pelninga Lietuvai schema, bet visai galimas dalykas, kad visos kitos schemos būtų pelningos mažiau.

 • Anonimas

  pagarba A.Račui. Nors jis gana raudonas žurnalistas, bet dažnai pagauna tą kampą iš kurio viskas gerai matosi ir rašo pakankamai aiškiai bei argumentuotai. Ne visada su juo sutinku, ankščiau tiesiog jo nemėgau, bet manau greitai reikės keisti savo nuomonę. Gero vakaro visiem!

 • Anonimas

  @Romas: Aš gal per ilgai esu emigracijoje ir jau rimtai nusilpo mano lietuvių kalbos žinios. Tačiau kantriai pabandysiu dar sykį. Juk prašiau, kad nustotumėt seiliotis ir paistalioti. Prašau Jūsų, gerbiamasis, pateikite FAKTUS. Ir Jūs ir Aš galim daug ką pasakyti, o pasistatę butelį, tuo labiau. Taigi, kaltinate mane manipuliacijomis ir smegenų plovimu, o faktų iš Jūsų taip ir nesulaukiu. Tai kuom tuomet mudu skiriames, Gerbiamasis?

  • Anonimas

   Tuo, kad faktų nepateiki ir pats? Na, pateiki, bet prie jų, plaudamas smegenis, demagogiškai pritempi tik „savąją“ „nuomonę“, kuri nėra jokiais faktais grįsta ir niekaip neįrodyta.

 • Anonimas

  @Romas: Tik aferistai gina aferistus. Praktiškai MN prichvatizavimas (oj, atleiskite, privatizavimas) buvo viešpaties jėzaus kristaus aprobuota tiesa ir teisingumas… Arba Jūs esate Kvailys, arba Niekšas. Ir viena nuo kito nelabai toli. Atleiskite už asmeniškumus, tačiau esu tik Žmogus ir emocijos man nesvetima. Tikiuosi Jūsų supratimo, kad siekiu ne asmeninio įžeidimo, o, kaip ir Jūs, ieškau tiesos. Kartais gal per nelyg emocionaliai. Pagarbiai, Mykoliukas Beraštis

  • Anonimas

   Tai jūs man paaiškinkit, kas buvo negerai su Williamsu. Gal jums Brazausko alternatyva parduoti Lukoilui už simbolinį vieną litą atrodo protingesnė? Gal pilnas pagiežos, kad kontrabosą jums sugadino?

 • Anonimas

  Apie ką jums reikia faktų. Aš pridėjau ištrauką ir ir teigiu, kad tai yra tokia nesusijusių teiginių sriuba, kur yra girdėtų pavardžių ir įmonių. Nesuprantu pvz. kaip jūs siejate kokį nors Landsbergį, Kiesų ir reikia intuityviai suprasti Kubilių? Aš žinau, kad tulpiniai buvo susiję su naftos bizniu ir Mažeikių naftos vadovybe prieš privatizavimą. Kai pardavė 25 proc. akcijų ir perdavė vadovavimą Williamsui, kontrabosinis biznis Mažeikių naftoje sužlugo. Tai jūs prieš tai, kad buvo nustota vogti ar ne? Aš nežinau ko Kiesus su tulpiniais nepasidalino, bet tikrai nesuprantu prie ko čia Landsbergis arba Kubilius.

 • Anonimas

  @Romas: Tai Gerbiamasis, jeigu jau esate toks atviras ir tolerantiškas (sakau tai nuoširdžiai ir be sarkazmo), tai priminkite man, prašau, kas iniciavo G.Kiesaus pašalinimą, ir kas valdė Tulpinius? Turbūt ateiviai, ar ne?

 • Anonimas

  @Romas: ir dar priminkite man, prašau, kiek ten milijardų išplovė „jaunuoliai“? Kaip Jums atrodo punktas, kuris sako, kad įmonės sąvininkai NEATSAKO PAGAL GALIOJANČIUS LIETUVOS RESPUBLIKOS ĮSTATYMUS? Ką dar turėčiau pakomentuoti šia tema, kad Jūs atsibustumėt iš sapno? Ar Vė Vė fon L. yra teisus ir taškas?

 • Anonimas

  @Romas: tai Jūs žinote, ar taip manote? Jeigu žinote, tai maždaug per 15 minučių sužinosiu iš kur. Jei manote, tai kaip ir sakiau, mane domina faktai, o ne iliuzijos ar aliuzijos.

  • Anonimas

   Jei dar esat pilietis, rašykit į prokuratūrą. Ji mūsuose atsako už sandorių teisėtumą. Pateikit savo faktus ir Landsbergį pasodins. Galų gale galit kreiptis į spaudą. Čekija dabar pirmininkauja, o Landsbergis yra europarlamento narys. Galėsit skandalą sukurti. Aš teigiu, kad jūs meluojate ir nieko nenoriu jums įrodinėti. Rodykit plovimo schemas ir aš su jumis nesiginčysiu. Beje jei dokumentus atsiųstumėt, galėčiau persiųsti į prokuratūrą. Bet galvoju, kad kliedit.

 • Anonimas

  @Romas: Jūs man, Asilui, paaiškinkite, prašau, kaip tai įmanoma, kad įmonė su 1000$ įstatiniu kapitalu nusiperka MN? Jei būtumėte verslininkas ir tai Jums pasiųlyčiau, galiu kirilica parašyti, kur mane pasiųstumėte…

  • Anonimas

   Jei pinigus moka, nėra skirtumo koks įstatinis kapitalas. Žinau, kad dukterinę įmonę sukūrė specialiai šiam sandoriui. Bet MN irgi ne stebuklas buvo. Jos skola buvo apie 1mlrd. litų ir nesugebėjo gaminti benzino Europai. Lukoilas taikėsi perimti naftos terminalą. Ačių dievui pavyko apsieiti be Lukoilo, juk tam ir statėme, kad alternatyva būtų.

 • Anonimas

  Gerb Mykoliuk,
  visu pirma sekmes ieskant tiesos, kuri kaip zinia irgi labai jau santykinai objektyvus dalykas (jums Plutonas, pagal mokyklines ar universitetines zinias turetu but planeta, o pasirodo astronomai gali nubalsuot ir kitaip). O reikalaujant is kitu pateikti faktus, reikia nepamirsti to paties pasireikalaut ir is saves. Pavyzdziui, apie ta pacia MN, na netikiu kad esate perskaite jos pardavimo sutarti. Vadovaujates faktu interpretacijom ir jas dar perinterpretave pateikiate kaip faktus; sugedusi telefona viliuosi zaidete ir zinote koks buna rezultatas.

 • Anonimas

  @Romas: Juk Tarybų Sąjungos lėšomis MN buvo pastatyta. Tai gal susprogdinkim, kaip Komunistinį Kliedesį? Dabar mes juk labai demokratiški ir praktiškai šventi :)

 • Anonimas

  @Wice: mano širdžiai mielas branguti. Skaičiau, ir ne tik tai. Jūsų minėtą žaidimą vaikystėje žaidžiau. Šia prasme, Jūs teisus.

 • Anonimas

  @Romas: Aha, pats dievas asmeniškai įsikišo į šį sandorį ir Jums asmeniškai pranešė e-mail. Todėl, kaip suprantu, viešai ir dėkojate bičiuliui….

  • Anonimas

   Be abejo, kad sandorio detalių nežinau, kaip ir jūs(tikiuosi). Bet žinokit yra istorija. Kai nesi kvailas, tai matai kas vyksta. Faktai rodo, kad po to viskas vyko sėkmingai ir Lietuvai atnešė gražaus pelno. Kiek atrodo atneš greitai dar. Jei Brazauskas medžioja su Paleičiku, juk nereiškia, kad reikia už simbolinį litą jo chebrai parduoti. Būtume pardavę ir kokių 3 mlrd. būtume nematę. Džiaugtis turėtumėt. Dabar išeina, kad už Lukoilą sergate.

 • Anonimas

  Teisingai vokietis rašo http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=20152186. Kaip taip gali būti? **************** nusipirko (labai seniai) butą naujame name už 130 000LTL, dar pasiskolino iš Tėvukų 70 000 ir susipirko baldus. Praėjus maždaug 5 metams, pardavė už 500 000LTL 25 metų susituokusiems jaunuoliams ir pasiėmusiems paskolą. Tai jomajo, aš ekonomikoje nelabai susivokiu, tačiau juk taip gaminama infliacija?! Juk tikri pinigai gali būti paremti tik realia gamyba (čia net aukso atsargos vaikiškai atrodo, nes žiedelių ir auskarėlių gamyba sudaro gal 10%, juk viskas keliauja į elektroniką ir nesioksiduojančius kontaktus, taigi, vėl vertė priklauso nuo gamybos). Tai dabar klausimas, iš kur atsiranda 300 000 litų viršpelnis? Ar kartais *********** savo buto sienų vogtu inkų auksu neinkrustavo laisvu nuo darbo metu? Tai aš ir negaliu suprasti, ar tie jaunuoliai amžinai žolę rūko ar kokainą uosto? Netgi bankų elgesys yra kaip gobšo kvailio. Taip, dabar Lietuvoje gausi greičiau taukuotą špygą nei paskolą, nes visos kapeikos (mūsų) išvežtos į Skandinaviją gelbėti savųjų, dvesiančiųjų mūsiškių kaina. Tačiau savu laiku visi kovojo kas pasiųlys nulį mažiau už nulį (padorus matematikas nusišautų, tokią nesąmonę išgirdęs, bet čia juk didysis verslas…). Tai ko dabar ožiai ir ožkos bliauna, nelabai suprantu. Pirmiausia reikia susitvarkyti su savo galva, antra, gyventi pagal savo realias išgales, trečia, nelėbauti (čia dvasinio ir protinio ištvirkimo prasme) už pasiskolintus, ir tuomet viskas bus Ok. Visada buvo ir bus bandančių ištvirkinti protą ir dūšią, bet juk niekas to su kalašnikovo automatu rankose nedaro, vadinasi, pasirinkimas yra. Reikia tik truputį pagalvoti. Bet ne, Gitano (Ispaniškai „Gitana“ reiškia čigonė, tai nenusikalsdamas ir nepažeisdamas būto ar menamo orumo drąsiai galiu poną vadinti Čigonu) Nausėdos kliedesiai mane varo už paraščių. Gerai, kad žmogus dirba ir uždirba. Ir jo reikalas kam dirbti. Bet man kažkaip koktu pasidaro, kai bankininkas ima mokyti padorumo ir gyvenimo tiesų. Tai maždaug tas pats, kaip plėšikas imtų aiškintų, kad yra sąžinė. Juk niekas kitas, o tie patys bankai ir sukėlė esamą situaciją tvirkindami beprotukus. Juk kiekvienas padorus žmogus suvokia, kad maždaug 90% bet kurios visuomenės yra nelabai subrendę žmonės. Tačiau juk tam ir yra sąvoka, o ne tiesiog žodis, PADORUMAS, kad suprasdamas aplinkinių silpnumą juos kantriai mokytum, o ne išnaudotum kaip paskutines atmatas, nes tada su atmatomis pačiam ir teks gyventi. Aš esu prieš bet kokią prievartą, tačiau dabar manau, kad keletai „jaunuolių“ būtų visai ne pro šalį gauti į dantis nuo įsiutusios ir pačių ištvirkintos minios ir apsilankyti pas chirurgien de stomatologiste.

  Pagarbiai,
  *********

 • Anonimas

  @Romas: Vienitelis dalykas už kurį sergu, tai už savo Tautą: Antaną, Marytę, Tėtį ir Mamą! Jūs esate KVAILYS, tikrai pavargau argumentuoti. Ir savo žodžių neatsiemu. Eikite po Velnių, Gerbiamasis, ar kaip Jus ten…

  • Anonimas

   Jūs nepateikiate argumentų, o kvailiu daug ką galima pavadinti. Pasaulis nėra toks paprastas kaip 2×2. Ir procesai vyksta sudėtingai. Kad apie MN jie buvo sudėtingi matėsi plika akimi. Brazauskas net kai lenkai pačią didžiausą kainą už MN akcijas pasiūlė vis mėgino aiškinti, kad reikia parduoti tik tiem kurie turi naftos. Jei parduodi įmonę, kodėl turėtų rūpėti iš kur ta įmonė gaus naftos. Latviai net įmonės neturi ir nieko, benzinas rinkos kainomis. Jau atleiskit man, bet jūsų logikos tikrai nesuprantu. Lietuvos valdžia turi Lietuvos interesus ginti, bet ne rusiškų kompanijų. Ukrainiečiai irgi elgiasi taip kaip mes. Juos spaudžia, o jie nepasiduoda ir reikalauja savo dalies už tranzitą. Pas juos irgi yra Rusijos sirgalių. Bet reikia suprasti, kad Rusijai yra jos interesai ir pelnas svarbiau, o mums yra mūsų. Šitie dalykai nedera tarpusavyje.

 • Anonimas

  @Romas: Yra žmonės, kurie geria (iš skausmo ir nevilties), o yra tokių, kurie amžinai neišsiblaivo, kaip karvės, gerdami gryną vandenį…

 • Anonimas

  Romai, Jūs esate arba Durnas arba Niekšas. Labanaktis.

  • Anonimas

   Jūs greičiausiai esat rusas, todėl jums labai svarbūs ryšiai su Rusija. Aš jus suprantu, nes savi marškiniai visada arčiau kūno.

 • Anonimas

  Nors komentarai peraugo į tikrą kovą ringe ir, manyčiau, nukrypo nuo temos, bet man patiko. Jokiu būdu negalėčiau susikauti su pasikausčiusiais pašnekovais apie ekonomiką, politiką ar fiskalinį deficitą, bet sekant, bent jau iš dalies, kaip po Nepriklausomybės atkūrimo yra išparduodami(čia geriausiu atveju) mūsų šalelės strateginiai objektai, nejučia užverda kraujas. Tai ką – negi Lietuvoje vieni durniai gyvena ir nesugeba tvarkytis su savo turtu? Prisiminus aferą su MN kyla klausimas – iš kokios bačkos Williams’as pumpavo naftą, kai Lukoilas pasiliko už borto?

  Toliau – pagarba Mykoliukui Beraščiui. Kodėl protingiems Lietuvoje nesaldu?

  Apie Budulius – tokiu atveju reikėtų uždrausti įvairius renginius (koncertus, sportines varžybas ir t.t.), nes ten irgi nepsieinama be snukių padaužymo ir pasimėtymo buteliais.

  Pagarba Artūrui Račui už suteiktą galimybę pasisakyti.

 • Anonimas

  Arturas > parduodami todėl, kad valstybinės įmonės buvo, yra ir bus visada valdomos neefektyviai. Ir nesvarbu, kokia tai šalis bebūtų.

 • Anonimas

  Kiek atsimenu naftą pirko iš TNK ir Jukos. Taip pat priminsiu, kad po sandėrio su Williams Lietuva vis dar liko virš 70 proc. MN akcininke. Jei mąstote kaip tik neprimityviai, tai prisiminkit, kad MN buvo labai prasiskolinusi, kreditai buvo brangūs,nafta pigi, perdirbimo marža maža ir Lietuvos interesai ilgalaikiai. Jei tuos komponentus suprasit, sprendimas su Williams neatrodys toks blogas. Rusija negalima pasitikėti. Atidavus valstybinei Rusijos kompanijai MN, galėjo ne tik Družba sugesti, bet ir Būtingės terminalas. MN moka daug mokesčių ir daug eksportuoja, todėl turi didelę įtaką politikams ir politikai. Didelė įtaka ir energetikai, nes MN gamina mazutą ir valdo terminalą.

 • Anonimas

  romas vs mykoliukas 0:8 (is ju 7 own goal).

 • Anonimas

  Ačiū atsakiusiems – tikrai nesitikėjau būti išgirstas :-). Aš pats galiu prisipažinti, kad mano mąstymas išties yra primityvus, bet, tuo pačiu, labai mėgstu suprantamus klausimus ir atsakymus (sakykim, kad ir Budulis suprastų). Kokių yra duomenų apie investiciją Williams į MN neskaitant to, kad iš Mūsų kišenės jiems buvo „dengiami“ nuostoliai?

  P.S. Kažkodėl atrodo, kad Artūras Račas nutrauks šią į pievas nuklydusią temą:-)

  • Anonimas

   Williams uždavinys buvo pertvarkyti vadybą, surasti tiekėjus, realizacijos rinkas ir rekonstruoti įmonę. Lietuva jiems turėjo mokėti, nes pelnas buvo neįmanomas. Perdirbimo marža negalėjo dengti palūkanų. MN įsiskolinimas gavosi pagrinde dėl to, kad Būtingės terminalas buvo sujungtas su MN, o MN apyvartinės lėšos buvo skirtos padengti Būtingės terminalo statybos išlaidas. Apyvartinėms lėšoms atkurti buvo paimti kreditai su Lietuvos vyriausybės garantija.Rusija irgi prisidėjo prie MN problemų nereguliariai tiekdama naftą. Bet ją galima suprasti. Taip ji stengėsi numušti MN akcijų kainą ir atgrasyti investuotojus. Nenoriu labai plačiai plėstis, bet MN buvo svarbi ne tik Lietuvos mastu, bet ir dėl rinkos dalies Rytų Europos rinkoje. Todėl lenkai ir sutiko gerai mokėti. Manau versle yra sunku teisėjauti. Teisūs būna tie, kurie gauna pelną ir neteisūs kurie patiria nuostolius. Lietuva su MN liko pliuse. Be to turi investuotoją, kuris pasiduoda spaudimui per ES struktūras.

 • Anonimas

  @Romas: Taip, esu prasmirdęs ruskis, penktosios kolonos vėliavnešys, job… kacapas ir KGB šmikis. Pagaliau palengvėjo ant širdies pasakius visą tiesą apie save.

 • Anonimas

  @Romas: Jūs esate primityvus vienaląstis, niekaip nesugebantis išsivaduoti iš trijų pušelių kombinacijos. Man jau nervai, Gerbiamasis, su Jumis nebelaiko, tai pratrūkau ne visai inteligentiškai, dėl ko atsiprašau gerbiamų skaitytojų ir Jūsų, tame tarpe. Tai koks gi skirtumas, мать вашу, ar aš Rusas ar Lietuvis ar Čigonas ir Žydas? Juk tai chrestomatija! Kai nebeturim argumentų, pereiname prie tautybės ir spuogų klausimų. Ar Jums, Romai, neatrodo, kad tai žema ir kvaila? P.S. Kaip ir buvo teisingai pastebėta, seniai nukrypta nuo temos ir dabar tai tapo tik dviejų žmonių kautynėmis užmiršus pačių kautynių priežąstį. Romai, siųlau Jums atsakyti į šį mano pasisakymą (vardan lygybės) ir kartu baigti terštis bei daryti aplinkinius mūsų negalėjimo, o gal nenoro suprasti vienas kito, įkaitais. Pagarbai, Mykoliukas Beraštis.

  • Anonimas

   Aš nekaltinu jūsų niekuo, aš gi rašau kad suprantu jus ir neįžeidinėju. Mūsų supratimai išsiskiria ties interesais. Mums abiems savi marškiniai arčiau kūno. Jūs irgi turite lietuvius suprasti, Rusija mūsų atžvilgiu dažnai elgėsi klastingai. Ekonomikoje dažnai svarbūs ne vienadieniai interesai. Ir suprantu, kad Rusijos misija irgi nėra visus apdovanoti. Puikia irgi galėčiau virti tokias sriubas jūsų pavyzdžiu, bet nenoriu užsiiminėti dezinformacija.

 • Anonimas

  Negalima kaltinti konkrečios tautos. Valstybinių institucijų politiką, metodus – taip. Tuo pačiu ir mūsų visas valdžias. Va, nupirks krašto apsaugai iš UK du laivus-išminuotojus už 200mln. ir ko bus verti surinkti iš verslininkų po 150Lt už lengvuosius automobilius ar pan.? O kur dar paskesnis jų išlaikymas? Čia paprasčiausia aritmetika – tiek ir Budulis supranta:-).

  • Anonimas

   Jūsų supratimu būtų pigiausia išstoti iš NATO. Jei taip visais pasitikite siūlau niekad savo buto durų nerakinti.

   • Anonimas

    Manau, kad jis nekalbėjo apie išstojimą.
    Jei reikia pinigų, tai niekur nesidėsi – reikia juos ir surinkti.
    Bet ar pasitikime išlaidautojais.
    Kam gi pernai ir visą laiką reikėjo tiek lėšų mesti į ministerijų, departamentų pastatų rekonstrukcijas (kai tik pasikeičia vadovai).
    Ir iš vis – žmones piktina tie atkatai (jie juk supranta pagrindinę daugelio skiriamų investicijų priežastį).
    Antra. Tos šimtatūkstantinės algos. Žinant, kad iš blokinių namų gyventojų kas met vagiama šiomtai milijonų.
    Pagaliau ir tas namų brukimas vienas kitam ant galvos Vilniaus senamiestyje, kai jau ir skveriukų nelieka (žmonės juk žino taksas, kiekvienam tokiam leidimui).
    Ir taip devyniolika metų vis geryn ir geryn… žmonėse kaupiasi.
    Ir kai sau pasididino, kai leido išmokėti premijas – prie visų kalbų, kad verškimės… juk žmonės ne iš bado išėjo (išskyrus degradus dar niekas nebadauja… nekalbant apie esamas ir skelbiams bedarbystes) – išėjo todėl, kad žeminami.
    Ir niekas jų nebūtų klausęs, jei ne tas kriminalas ar… ta prasme gal kažkas ir pagalvos, o kas bus, jei iš tikro krizė bus, jei bedarbystė prasidės… nors iš tikro ir penktadienis parodė, kad jie (sostas) reaguoja tik į du veiksnius (kad į mitingus nereaguoja tai jau matėme, kai po 1990 m. buvo atėjęs kaimas (kaimo šviesuomenė), kuris buvo paniekinamai atstumtas) – kriminalką ir piniguočius (kurie išpeka bilietukus į sostus).

    • Anonimas

     Bet ši valdžia tik nuo gruodžio 10. Jei šitą žmonės nuvers, grįš ta pati kuri buvo. Gal nereikia taip greitai pulti protestuoti. Netvirtinu, kad viskas bus gerai, bet pažiūrėti verta. Profsąjungos turėtų nukreipti savo reikalavimus darbdaviams. Valdžia negali nustatyti atlyginimų ir išlaikyti darbo vietų privačiame sektoriuje. Net ir su tais laivais. Juk derybos anksčiau buvo pravestos. Dabartinė valdžia turi užtikrinti tęstinumą ir vykdyti valstybės įsipareigojimus. Negi tokie paprasti dalykai yra neaiškūs.

     • Anonimas

      Viskas gerai ką sakote – bet ne tame esmė.
      Žmonės manau pajuto, kad dabar ypač bus didinama atskirtis socialinė.
      Man taip pat krito į akį, kad išlaidas taupo ne ten, kur reikia (Dėl karaliaus rūmų, žinoma, ir aš netaupyčiau…).
      Štai, kad ir valymai. Vieniems už nieką (žinau tokį departamentą prie Vyriausybės) baios algos, nors tie nežino ir ką veikti atėjus į darbą, o tos moterėlės, kurios aria – ten visą laiką ant minimumo buvo (dabar jau šimtelis virš…). O kai mažinti etatus – aišku tas, kurios viską padarydavo (pasakysite – jei jos darbus dirba, tai neatleis… bet jie net šito nesugeba suprasti, jiems svarbu patiems išlikti).
      Ir tai Lietuvoje masiškai.
      Niekada taip Lietuvoje net anais laikais (tuomet tai net kalbų negalėjo būti – juk visur buvo akys ir ausys, kaip sakoma ir sienose…), kad pradedant aukšiausiomis institucijomis, įdarbinami šeimos nariai, giminės, kaip kokioje Gruzijoje…
      Man irgi kyla klausimas, kodėl dabar žmonės sunerimo… na sako p. K. prisišaukė bėdą.
      Juk dar krizės nėra, išskyrus bedarbystes (kurias vėlgi…).
      O dabar dėl bankrotų… kiek aš susidūriau, tai bankroto įstatymas labai jau apsaugoja bankrutuojančios įmonės savininką (ypatingais momentais, gal turėtų po lygiai dalintis nelaime su samdiniais)… štai ūkininkas, kadangi ūkio turtas susietas su nuosavu turtu, dėl bankroto kenčia visiškai kitaip (va dabar ir ūkininkai jau nori, kaip anie – persipumpuoji į asmeninę sąskaitą ir čiau…).

 • Anonimas

  Prieš rašydamas vis pasižiūriu apie ką buvo pati temos pradžia, kad per daug nenuklysti. Taigi, mitingas-riaušės, nafta, valdininkai – viskas telpa rėmuose.
  Kodėl lietuviai ėjo už laisvą Lietuvą 90-ais? Todėl, kad „kapiec“ viskam buvo ir visi turėjo laisvo laiko. Tas „kapiec“ ateina ir dabar – valdžios vyrai, ausdami vizijas apie gražią ateitį, sutrypė žmonių tikėjimą, kad kada nors nusipelnę gyvensim geriau. Būdamas siaurų pažiūrų kontingento individas aš suprantu būtent taip. Štai dėl ko žmoneliai išėjo į gatves. Jiems pasidarė baisu dėl dabarties, graudu dėl vaikų ateities, nes viskas kariama ant jų (tame tarpe ir NATO). Tai ko verta mūsų Lietuvėlė?
  Romai – nieko asmeniško. Tegu tūkstantį kartų būsiu neteisus – kad tik viskas pasisuktų į gera.

 • Anonimas

  @Romas: Tai Gerbiamasis, aš esu Lietuvis. Ar dabar jau Jūs sprendžiate kas Lietuvis o kas Rusas?

  • Anonimas

   Tu pasirink. Ar jis Gerbiamasis, ar Niekšas, ar KVAILYS, ar DURNAS, ar primityvus vienaląstis…
   Visas „bukietas“ epitetų, kurie faktiškai liudija isteriją, drimbančius purslus ir paliegusią galimybę objektyviai, blaiviai vertinti (pateikiamus) faktus, ar net jų interpretacijas, vertinimus.
   Giliai įkvėpk.

 • Anonimas

  @lv: Įkvėpiau.

 • Anonimas

  Romai, morališkai palaikau tave nelengvose mutacijose tarp asilų, vienaląsčių, kvailių ir t.t. Man keista kaip žmonės negali priimti elementarios tiesos, kad situacija, kurioje esame dabar yra sukurta socdemų, košę srėbti reikia konservams. Aš prisimenu savo gyvenime turėjau situaciją, kai paskaičiavęs visas pajamas ir įsipareigojimus supratau, kad po 4 mėn. bankrutuosiu. Tada juokinga tikrai nebuvo ir noro „skatinti“ vartojimą irgi. Drąstiškai mažinau išlaidas ir kažkaip pavyko pasididinti pajamas. Galų gale viskas išėjo į gerą. Negi taip sunnku pastatyti save į premjero vietą ir pamatyti, kad laiko burtams nebėra – reikia veikti iš karto ir ryžtingai.

 • Anonimas

  Valentinai, Jūs teisus. Bet, bet, bet. Nors palaikau konsevatorių politikos kryptį, sausį dar galėjom gyventi pagal pernykščio biudžeto 1/12, nes neįmanoma kokybiškai sukurti mokestinių įstatymų per tokį trumpą laiką. Pritrūko solidumo kalbant apie galimus mokesčius, pvz., automobilių privatiems asmenims. Tokie klausimai pateikiami visuomenei, jei jau galutinai nuspręsta; nes priešingu atveju, tai tik dirgiklis. Toks blaškymasis kiek priminė kirkilizmą. Pasaulio socialistai, anarchistai, mūsuose oligalrchiniai-komunistai, skelbia kapitalizmo galą. Gal, bet vakarų civilizacijoje komunistinių bonzų valdžia neprigis, nes vertybių šaknys maitinasi žmogaus iniciatyvos ir laisvės principais; taigi laisvojoje rinkoje. Laisvė negalima be atsakomybės. Atsakomybės verslininko, darbuotojo, bankininko, valdžios, opozicijos; net ir budulių, kartais save vadinančių žurnalistais. Laurų kvartalo gimdomos aferos ir arogancija akivaizdus pavyzdys, kad vienas vakarų civilizacijos elementas – teisės viršenybė mūsuose veikia nekaip. Berods, Bellokas yra sakęs: kapitalizmo per daug ne tada, kai per daug kapitalistų, o kai jų per mažai. Nekaip ir su mūsų laisvąją spauda, kai politines analizes keičia Valatkos isterija, Froido sekėjų paistalai; nenustebčiau jei ten pat apie Kubilių prabiltų Palmira.

  • Anonimas

   Visiškai sutinku.

 • Anonimas

  Ar Lietuvoje kada nors kas nors baigs svaigti su tuo komunizmu komunistais – pradėsiu tikėti, kad tikrai kažkam turi kartais įtakos kokioje santvarkoje jis gyvena (o).
  Mielieji, kiekvienoje atskiroje šalyje skirtingas tas kapitalizmas.
  Indijoje vienoks, Singapūre kitoks, JK dar kitoks, JAV – be abejo (nors bent man ten būnant radau labai daug sąsajų su buv. TSRS).
  Eina kita kalba, kad žmonės turi pagalvoti ar nori, kad jų vaikai turėtų vaikų ir jų vaikai turėtų vaikų.
  Reikia sustoti.
  Sustoti su urbanizacija.
  O jau dėl vartojimo tai jau man ir atsibodo – tai mano darbas (kokybė ne kiekybė).
  Taigi, atsakingas verslas, atsakingas vartojimas.
  Visa tai JAV – svetima (juk ji net Kioto sutarties dar nepasirašė).
  Jau nekalbu apie enronų griūtų prieš beveik dešimtmetį – tai ir buvo pirmas signalas, kad mokesčių mokėjimas toje šalyje graži pasaka vaikams, mitas jų tėvams…
  O esant tokiam demokratijos supratimui, koks pas mus (kaip mokykloje vaikų… teisės – taip, pareiga – ne…).
  Apaugome vagiais, žmogžudžiais – teismai liko pajuokoje tik…
  Sustoti reikia…
  Juk žmonės nenori matyti to buvusio komunizmo…
  Bet jis nėra Lietuvos priešas, jei pasako teisybę, kad moralės prasme – taip blogai nebuvo žmogui niekada nei per karus, nei per pokario baisybes…
  Nekiškite galvos į smėlį mielieji…
  Valkatos, kurios svaidė ką turėjo rankoje – be komentarų…
  Bet gal jie Lietuvą labiausiai ir gelbėjo – nes taikių nusmurgėlių (kurių sąskaita jų vadinamos prof. tik tunka) niekas nebijojo…

 • Anonimas

  Fainiausia vieta, kai m.berastis bando reikalauti faktu is romo, pats pateikes kazkoki tik jo galvoje susijusi daiktavardziu, veiksmazodziu ir budvardziu kratini.

 • Anonimas

  @Sarunas Skyrius: Lenkiu galvą prieš Jūsų literatūros (ir, panašu, lietuvių kalbos gramatikos) genijų.

 • Anonimas

  Sveiki, as taip pat isiterpsiu. Siaip tai as galvoju padariau klaida kai parasiau komentara, kad pazymejau varnele tam kad siustu pranesimus apie komentarus .. nors diskusija yra labai gerai, bet kai pereina prie asmeniskumu.. tai labai ikyru :) as sutinku su A.G. ir nesutinku su Egidijum.. del komunizmo, rinkos ekonomikos ir pan. As galvoju taip. Teorija yra teorija, bet kuomet ji neatitinka zmoniu gyvenamos patirties, tai tuomet ta teorija yra klaidinga. Dabar apie rinkos ekonomika.. ar zinote kokie yra rezultatai pasauliniu mastu? Tai ka mes matome, yra tai kad Vakarai – Vakaru Europa ir JAV yra pasieke auksta techn. lygi aisku per pastaruosius 16 metu, internetas padare milziniska Breakthrough.. Bet tai ka mes matome per TV apie kaip puikiai gyvena JAV tai taip pat yra rezultatas to kaip ja norima pateikti. Ar jus zinote kad JAV kasmet mirsta 6 kartus tiek zmoniu kiek zuvo per 2001 rugsejo 11.. kiekvienais metais mirsta 18000 zmoniu vien del to kad neturi sveikatos draudimo, tai yra tie atvejai kai yra zinoma kad medicinine pagalba butu padejusi.. mums per LRT nieko nesako apie aukas IRAKO kare, kur skaicius pasieke 1,3 milijono.. as tycia paziurejau wikipedijoje GULAG, gulaguose mirusiu skaicius, uzdokumentuotas.. ir panasiai be ivairiu spekuliaciniu simtu milijonu yra 1,76 milijono zmoniu – per 16 metu.. as nezinau gal turite kitokiu duomenu, bet as siuos duomenis radau ne tik Wikipedijoje.. taigi kare kuriame mes dalyvaujame zuvo 2/3 per 5 metus to kiek zuvo GULAGUOSE per 15 metu..(gerai,tarkime Gulaguose auku galejo buti daugiau.. bet ne dvidubai,arba dvigubai plius dar kitokiu liaudies priesu atsikratimas.. bet dar karas Vietname, Kombodzia ir panasiai.. nors istorija raso nugaletojas, taciau prie dvieju didziausiu blogybiu – nacizmo ir stalinizmo.. dar reiketu prirasyti JAV imperializma.. bet tai bus veliau, kai zmones nepabijos suabejoti ir siuo autoritetu, taip kad laiko klausimas kada tai bus prirasyta.. Dar apie ekonominius vakaru demokratines visuomenes pasiekimus,.. jus matete kaip yra amerikoje spausdinami pinigai? kokia ju yra vidine skola, jeigu taip ir toliau tai per 20 metu ju vidinis isiskolinimas bus 400 procentu ju BNP… Amerikieciai jau seniai pagamina daug maziau nei suvartoja. Jie nustebo ir issigado kai issiaiskino kokia dalis produkcijos kuri lyg yra made in usa, realiai yra pagaminama Kinijoje.. Dabar apie ekonomini modeli, ekonomikos teorijoje yra aprasomas toks reiskinys kaip „rinkos savireguliacija“ – tai kas dabar taip akcentuojama ir pan. vienas is pagrindiniu ideologiniu teiginiu kuriuo yra daug kas aiskinama, sis teiginys priimamas kaip ekonominis desnis ir nespecialistams aiskinama kad tai yra tai „kas vyksta is tikruju ir yra visu principu principas“. Bet kad vyktu si rinkos savireguliacija yra reikalingos atitinkamos salygos, ir tai yra tik modelis.. o realiame pasaulyje vyksta visai kitokie dalykai.. t.y. sis „laissez-faire“ principas is esmes veikia tik teorijoje, praktikoje jis tik labai is dalies minimaliai, tam tikrom salygom yra ispildomas, tai turi buti uzdara, izoliuota sistema ir pan.. As neesu specialistas, bet zinau tai, kad is esmes tai dazniau baigiasi aka „monopolistinemis hegemonijomis“. T.y. islieka stipriausias kuris isstumia silpnesnius, stipriu saliu pramone isstuma silpnesniu saliu pramone, aisku toliau cia viskas priklauso nuo antimonopoliniu istatymu, bet jie taip pat yra lobizmo objektas. Aplamai kalbant apie rinkos ekonomika.. tai 1990 metais kai mes perejome is soc. santvarkos i kapitalistine, tai mes tapome tokiu ekonominiu santykiu dalyviais. Mes atitinkamai uzimame tam tikra vieta toje santykiu hierarchijoje, tikrai neauksciausia, ten desimtukas, JAV, KINIJA, Japonija.. Rusija, Indija.. atitinkamai. As ziurejau toki amerikieciu filma, labai patariu paziureti jeigu nematete – Zeitgeist:ADDENDUM (pirmos dalies nemaciau ji tiesiog vadinasi Zeitgeist, o jus paziurekite ta antraja Zeitgeist:ADDENDUM) jo nelegalia kopija Lietuvoje radau http://www.bevielis.lt, su pakankamai geru vertimu i rusu k. atsisiuskite. Filme isaiskinamas FED vaidmuo JAV, paaiskinama kodel amerikos ekonomika yra is principo infliacine,ir ten vyksta nuolatine infliacija, kuri yra lyg netiesioginis mokestis visuomenei, ir ne tik JAV. Amerikos banku sistema tai lyg didziule finansine piramide – kaip realiai ir kiekvienas bankas, kuri maitina tie kurie skolinasi pinigus. Tai is filmo galima daryti isvada, kad pasaulis tai lyg didziule finansine piramide kurios virsuneje yra JAV, kuri minta tais kurie skolinasi is jos pinigus, ar panasiai. Ir principas pasaulyje dominuojantis ekonominis modelio is esmes ir yra daugiau maziau toks. Ir apie sia finansine piramide ir ekonomini imperializma jau kalbama ne tik dabar, o jau buvo pradeta pokario laikotarpiu. Filmas paremtas kongresmeno Ron Paul’o aiskinimais.. jis yra labai principingas desinysis..liberalas (as esu kairiuju paziuru, bet sis zmogus tikrai vertas pagarbos) jis buvo vienas respublikonu kandidatas i prezidentus, ir jeigu jis butu buves vietoj Makeino,tai neaisku ar Obama butu laimejas.. jis kietas liberalas. Taigi, teritorini imperializma, kuris kazkada buvo realiai apciuopiamas, (jei norit, priklausomybe Rusijos imperijai), deka ekonomines globalizacijos keite ekonominis imperializmas, kurio mes nematome, atrodo gyvename savo valstybeje, turi nama, masina, darba, esi nepriklausomas- o kad pramone priklauso kazkam kitam, didziausius pelnus pasiima kazkas kitas bet ne tavo valstybe, net nezinai.. Taip silpnesius suvalgo stipriausi, atsiranda hegemonijos.
  As nesakau kad JAV yra blogis, bet man atrodo zmones per daug linke idealizuoti jas ir ziuri pro rozinius akinius.. si krize kaip tik laikotarpis pergalvoti tokius ekonominius santykius.. ir susidelioti kad butu labiau sazininga, bet pirmiausia reikia atsirinkti kas kaip, nes kitaip.. vel apgaus.. pagarbiai L.

  • Anonimas

   Levai,
   Tavo pirmas ir antras komentarai šiek tiek nukrypę nuo temos, mes čia kažkaip bandome Lietuvą nagrinėti. Prieš tai ką tu sakai aš būčiau pasiruošęs diskutuo ti, bet gal tada kai Artūras iškels kokią nors tarptautinę temą. Komunistuojančių europiečių pažiūroms, kad Amerika yra imperija aš turiu alergiją ir ateityje galėsime smagiai pasiginčyti. Amerika yra tokia imperija kaip Sovietai buvo sąjunga. Sakai imperialistinis karas Irake? Normalus klasikinis pilietinis karas, kurį sukėlė neatsargūs amerikonai. Dabar jie nori kaip nors aplopyti tą šalį ir išsinešdinti. Kokia čia tau imperija? Bet prašau, neužsiveskime nes čia netgi beviltiškiau nei Landsbergis prieš Brazauską :)

  • Anonimas

   Levai, žmogaus prigimtyje yra rasti kaltus. Manau, kai kas nors ką nors daro, daro su gerais ketinimais. Amerikiečiai myli savo šalį ir gina savo interesus. Amerikiečių rinkta valdžia stengiasi amerikiečių labui. Rusija, Kinija, Indija… daro tą patį. Taip atsiranda konfliktai tarp interesų ir taip prasideda net karai. Mes dabar čia žmonijos neišgydysim. Lietuva gali mėginti išlikti pasinaudodama didžiųjų interesais. Didiesiems mes reikalingi kaip mainoma prekė, arba tam kad jie kurdami sąjungas įgautų daugiau įtakos. Jums grėsminga atrodo tik Amerika, bet taip nėra. Tokia pat grėsminga ir grobuoniška yra Rusija, o kai užsiaugins muskulus, bus Kinija. Aplinkui nėra šalių, kurios norėtų ką nors mums padovanoti, bet atimti sutiktų net Latvija. Didesnės šalys tą padarytų su dar didesniu malonumu. Mus saugo tik laikinai suderinti jų interesai Lietuvoje.

 • Anonimas

  Vel ta Zeitgeist nesamone. Matyt teisingai Umberto Eco sake, kai zmones nebetiki i dieva, jie tiki i bet ka (komentuodamas fakta, kad Italijoje yra bene 3 televizijos kanalai skirti burimui ir astrologijai).

 • Anonimas

  Levai, tas filmas iš kurio sėmeisi informacijos yra Da Vinčio kodo tipo sąmokslo teorija, gali paskaityti to filmo kritiką Wikipedijoje ir rasi nuorodas į panašias sąmokslo teorijas apie pasaulio užvaldymą, sionistus, masonus ir gėjus. Vieną iš tos sąmokslo teorijos perdirbtų variantų buvo skelbusi ir Respublika prieš kokį dešimtmetį.

 • Anonimas

  Čia yra tinkamesnė tėma tam Zeitgeist http://racas.lt/kai-vagia-kovo-11-osios-akto-signataras/

 • Anonimas

  Atsiprašau Levai, bet jeigu siūlai filmą su vertimu į rusų kalbą, tai…, išvados pačios peršasi. Rusijoje dar rodytas kelių italų briedas apie rugsėjo 11 d., kaip CŽV sąmokslą. O Ron Paul’ą ir remia JAV dešinieji, nuo libertarų iki senosios dešinės (socialinių konservatorių). Nemaža dalis neokonų, Bušo ideologų, jaunystėje mylėjo Marksą, Trockį. Aš kalbėjau apie laisvą rinką, o tu apie JAV problemas ir politiką. Kad ir kaip skeptiškai žiūrėčiau į neokonų bandymus kokioje Mesopotamijoje įdiegti demokratiją; kas tai civilizacijai visiškai svetima; bet JAV tam tikrais momentais yra vienintelė šalis, kuri nors pirštą pajudins dėl mūsų.

 • Anonimas

  Nieko nuostabaus, kad žmonės patiki sąmoklo teorijom, yra daugybė žmonių, kurie tiki ir Da Vinčio kodu ir skraidančiom lėkštėm, net Putinas tiki sąmokslo teorija apie vienpoliarinį pasaulį, šita berods dabar poliariausia kospiracija del krizės, bet ji irgi jau yra sena, koks šimtas metų, tik dabar ji buvo perdirbta ir labai išpopuliarėjo, ypač Rusijoje. Per kiekvieną burbulo sprogimą ir krizę tos kospiracijos išpopuliarėja, kai byrėjo Sovietai populiariausias buvo Kašpirovskio vandens kultas.

 • Anonimas

  Tiesa pasakius galvojau kad visai suvalgysit.. :), net bijojau pasta pasitikrinti.. na tikrai ne taip blogai! :D.. Bet netiek svarbu is kur, koks yra mano supratimas, kodel, tai vistiek yra kazkokio sisteminio domejimosi ir isvadu darymo rezultatas, as zinau kad esu saliskas bet kaip ir pas kiekviena tam yra kazkokios priezastys. Nuomone patikrintsi tik ja issakes. As suprantu kad bet kokia tiesa daznai yra derybu rezultatas. Todel issakydamas ir sudalyvauji derybose; o ten prieni bendra tiesa arba neprieini, kartais tai buna sunku; atsakimas kad visi konfliktai dazniausiai yra interesu, mane tenkina.. tuomet tai reiskia kad juose daznai nebuna nei gerieciu nei blogieciu… tai gali buti gero pasaulinio tiesos derejimosi pradzia..:), o siaip tikrai smagu kad nesuvalget, tai jei turesiu ka „apgalvoto“ parasysiu, parasysiu .. :D

 • Anonimas

  Čia pakritikavote Levą.
  Bet tai jau nėra madinga – pasirodėte labai senamadiški.
  Šiandien mąstantis – jau kitoks žmogus.
  Mato plačiau, t.y. kapitalizmo grėsmę.
  JAV, Vakarų Europoje jau baigia iškristi bitutės – manoma, kad 2035 m. jų jau nebus.
  O pagal Enšteiną (gal jis ir buvo komunistas, tiesiog nepamenu – jei taip, tai komunistai truputį buvo diresni nei mes, deja…), po 4 metų, kritus bitutėms ir žmonių nebeliks.
  Joke, kaip visada.

 • Anonimas

  Kapitalizmas yra pasmerktas nuo pat savo gimimo. Nes paremtas besaikiu kaupimu bet kuria kaina. Ir vienintelis kapitalizmo metodas yra viduramžiškas plėšikavimas. Telekomunikacijoms skirtą programinę įrangą Europoje parduodame už 250 000EUR (kvailių Europoje nebe tiek daug liko, todėl reikia naujų rinkų su naujais kvailiais ir nesusivokėliais), o Nigerijai už 1 000 000USD, nes jie turi daug naftos dolerių ir nelabai supranta ką jiems kišam. O ta programinė įranga mūsų, kaip vėjo perpučiamas skylėtas paltukas. Normaliame universitete, pirmo kurso studentai padoresnę rašo. (Taip, žinau, kad esu girtas ruskis, kad dirbu Latvių gatvei, kad savi marškiniai yra visada arčiau kūno ir kad esu raudona komunistinė lerva).

  • Anonimas

   EU „kvailiai“ nepirktų. Jei perka, tai kiti prašo, reikia manyti, ir gerokai daugiau, arba tiesiog nėra kas pasiūlo alternatyvų? Čia toks esminis rinkos (jei ji tikra, nekorupcinė) privalumas — paklausa ir pasiūla pačios susidera dėl kainos. O va dėl kišimo…
   Čia ne top-shop prekės, tad ir labai kišdamas jų neparduosi/neprakiši tam, kam jų visiškai nereikia (juoba už tokius pinigus). Jei Nigerijoje jie perka, kaip pats sakai, dėl kišimo ir už tokią kainą, tai galbūt vertėtų susimąstyti ir apie „pakišimą“ kažkam kažkur, kad visi būtų patenkinti…
   Ir jau tikrai kvaila kvailintis, kad iš tavęs perka (jei tai vyksta etiškai, įstatymiškai)…
   Tie normalaus universiteto studentai (jau) parašė, pardavė? Ne, o jūs parašėt ir pardavėt (čia jūsų laimėjimas/pasiekimas). Labai panašu, kad į perfekcionizmą linkstantis programuotojas nusivilia kapitalizmu…

 • Anonimas

  Berasti, cia kuris kapitalizmas tavo nuomone pasmerktas, Nigerijos? :)))

 • Anonimas

  Nėra abejonės, kad kiekviena istorinė epocha, konstrukcija yra laikina. Tas pats galioja ir kapitalizmui, koks šiandien jis žinomas. Net šiandien jis yra įvairialypis, ir evoliucionuoja. Klausimas tėra kuomet ir kokios priežastys lems jo išnykimą – tai gali būti tiek jo principų nuvainikavimas dėsningai besikeičiant aplinkybėms (panašioms ir į dabartinę visuotinę depresiją), gali būti jėgos ar įtakos grumtynių nulemta, o gali būti ir natūrali evoliucija prasmingesnių socialinių schemų link, persipinant jose labiau harmoningai ir ištirpdant dabartinę pastebimą agresiją.

 • Anonimas

  @Sarunas Skyrius: Mielasis, kapitalizmas yra ideologija, o ne proginis šaukštas sriubiai srėbti, pagamintas Vokietijoje ar Nigerijoje ir papuoštas nacionaline simbolika. Jei turite mąstymo ir elementarios logikos sutrikimų, tai aš nesu daktaras, padėt negaliu, o finansiškai paremt irgi neįgaliu, nes mano išlaidų straipsniai yra griežtai kontoliuojami.

  • Anonimas

   Berasti, ne as pradejau istoricistinius skiedalus apie nenumaldoma istorijos zygiavima i prieki, taip pat ne as pradejau vaziuoti ad hominem.

 • Anonimas

  Kad jau prakalbome apie kapitalizmą, išgirdau versiją, kad ši krizė, kuri vyksta pasaulyje yra ne kas kita kaip Kondratjevo ciklo žiemos fazė. Wikipedijoje radau tokį apibūdinimą apie Kondratjevo ciklus:
  The phases of Kondratieff’s waves also carry with them social shifts and changes in the public mood. The first stage of expansion and growth, the „Spring“ stage, encompasses a social shift in which the wealth, accumulation, and innovation that are present in this first period of the cycle create upheavals and displacements in society. The economic changes result in redefining work and the role of participants in society. In the next phase, the „Summer“ stagflation, there is a mood of affluence from the previous growth stage that change the attitude towards work in society, creating inefficiencies. After this stage comes the season of deflationary growth, or the plateau period. The popular mood changes during this period as well. It shifts toward stability, normalcy, and isolationism after the policies and economics during unpopular excesses of war. Finally, the „Winter“ stage, that of severe depression, includes the integration of previous social shifts and changes into the social fabric of society, supported by the shifts in innovation and technology.
  Ką galvojate protingieji kurmiai?

  • Anonimas

   Pas istorikus irgi yra tokia marginali teorija apie istorijos cikliškumą, tiksliai nepamenu autoriaus pavardės, berods Taylor. Šitos teorijos kyla iš žmogaus noro pamatyti ateitį ieškant panašumų istorijoje ir spėti, kad bus taip kaip jau buvo. Yra net toks pseudomatematinis modelis vadinamas Elliott Waves, kuris aprašo socialinių procesų cikliškumą, dažnai naudojamas prognozuoti finansų rinkas, ten labai greitai prigyja panašios teorijos.

 • Skamba gražiai… tačiau aš sakyčiau, kad Lietuvoje rudens fazė taip ir nebuvo pasiekta – po pavasario iš karto žiema atėjo:)

  • Anonimas

   Tai yra todėl, kad ciklai vyksta globaliai ir į sienas nežiūri. Mes esam savotiška ekonominė dykuma. Dykumai būdingi dideli kontrastai ir sunkios išgyvenimo sąlygos. Pavasariai jose būna trumpi, o likę metų laikai ne itin palankūs gyvybei. Norim Lietuvą paversti oaze, bet matyt sunkai sekasi.

   • Anonimas

    Gali pasiskaityti tų teorijų kritką, susidarys objektyvesnis vaizdas ir įgysi sveiko skeptiškumo, ten yra aiškinama kodėl tas cikliškumas retai prognozuojamas ir matematiškai socialinius reiškinius tiksliau yra modeliuoti kaip atsitiktinį procesą, del šios priežasties oficialios prognozės naudoja statistiką nors ten irgi yra fundamentalios problėmos su tinkamo modelio parinkimu. Paskutiniu metu Lietuvos ekonomika yra visiškai priklausoma nuo išorės veiksnių, ypač nuo kreditavimo. Tai yra labai normalus vystymosi etapas, taip vadinams ekonomikos perkaitimas šiuo metu pereinantis į taip vadinamą kietą nusileidimą, kuomet priklausomybė nuo išorės sukelia didelią riziką ir trūksta vidaus resursų net pasekmių taisymui.

  • Anonimas

   Aš tai supratau, kad šities ciklai vyksta viso pasaulio mastu ir trunka dešimtmečius. Lietuva kol kas dar neįsintegravo į pasaulinę kapitalizmo srovę. Bet į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad naujame ciklo etape keičiasi gamybos, socialiniai ir kiti santykiai. Jei tai tiesa, mes su savo ekonomika galime likti vėl giliai užpakalyje.
   Iš kitos pusės, tai nėra visuotinai pripažįstama teorija ir lygtai yra net keletas ekonomistų, kurie gavo Nobelio premijas už tai, kad įrodė, kad Kondratjevo ciklai neegzistuoja :)

 • Anonimas

  As nesu specialistas bet tai tikrai paaiskina, nors gali buti tik pvz. tik „apytikslis“ ar „asimptotinis“ paaiskinimas – pavyzdziui neiskaito visu kintamuju.. As siaip savo vel.. pasiziurejau zemiau i world system theory.. :).. tiesiog noriu uzduoti „the hard questions“ stai pastraipa :
  Immanuel Wallerstein, a leading advocate of the approach, uses the same terminology. He characterizes the world system as a set of mechanisms which redistributes resources from the periphery to the core. In his terminology, the core is the developed, industrialized, democratic part of the world, and the periphery is the underdeveloped, raw materials-exporting, poor part of the world; the market being the means by which the core exploits the periphery.. taigi cia as vel.. tai gal taip pat gali paaiskinti kodel pagar Artura R.:) pas mus po pavasario atejo ziema, nors tai gali buti is dalies mano spekuliacija.. Pagarbiai L.

 • Anonimas

  Žmogiukai, Lietuva kaip mažas kraštas, galėjo iš viso to labai gerai pasinaudoti.
  Tai, kaip Lietuvos valstybės programa, patvirtinta Vyriausybėje dar 1993 m., pradedant nuo piloto (ne R.P.).
  Dar 1996 m. buvo ne vėlu iš piloto pereiti į totalinę tam Lietuvos ūkio pertvarką – tačiau visi milijardai, visa ES milijardinė parama lietuvių noru buva panaudota karsto duobei išsikasti.
  Taigi išsikasė, o ten atsigulti jau nenori – būkite mielieji nuoseklūs.
  Aš tai visą ta laiką (21 metus) – esu kitoje barikados pusėje… duobės Lietuvos karstui nekasiau… dirbau Lietuvai… kai kiti (99 proc. lietuvių) kasė tą duobę…

  • Anonimas

   Gal galima detaliau apie ta totaline pertvarka, noretusi zinoti kur esu – ar 1%, ar 99% :)))))))

   • Anonimas

    Atsiprašau, kad tik dabar pastebėjau klausimą.
    Dabar 5 proc.
    Aš čia rimtai apie proc.
    2010 m. turėjo būti 15 proc. (bet tai (t.y. tiek mažai) buvo, kaip kompromisas) – tačiau šiais metais šiek tiek yra mažėjimo (minėtas rodiklis nebus pasiektas).
    Pagal mūsų scenarijų (pertvarkai pavykus) – tokios krizės kokia dabar krečia civilizuotas šalis – Lietuvai būtų
    „kaip nuo žasies vanduo“.
    ŠĮ KARTĄ PARAŠIAU VISIŠKAI RIMTAI.

 • Anonimas

  Levai,
  Šitoj vietoj aš linkęs aiškinti viską paprasčiau. Jei kokiam nors kolektyve yra silpnesnis narys, kiti noriai jį eksploatuoja – liepia pdaryti kavos, nupirkti bulkučių ir t.t. Tačiau kai tas narys nusprendžia, kad jis neprivalo to daryti ir jame atsiranda VALIOS gyventi taip kaip jis nori, kiti su tuo tiesiog susitaiko ir gerbia. Tas pats ir su šalimis. Yra labai daug šalių, kurios sugebėjo susiorganizuoti, tapti stipriomis ir iš trečiojo pasaulio patapti normaliu išsivysčiusiu. Pvz: Japonija, Tailandas, Taivanas (formaliai ne šalis), Singapūras ir t.t. Kitaip sakant nereikia ieškoti kaltų, kad kažkas atėjo ir tave ekspoatuoja. Reikia dirbti, vystytis ir viskas bus gerai.
  Kaip sako vienas mano kolega optimistas apie dabartinę krizę:

  Nesusidaryk sau problemų, o visa kita bus gerai :)

 • Anonimas

  As su tuo sutinku, o be to taip pat ivairias problemas galima vertinti ivairiai, t.y. pvz. kaip ziureti i globalizacija, kaip i senuju kulturu isstumima (na pavyzdziui prievarta pries neissivysciusias salis) arba kaip i naturalia (arba paspartinta) ju evoliucija.. tie reiskiniai turbut vyksta kartu. As tik turiu omeny kad nesusidarytu tokiu neiveikiamu skirtumu tarp saliu, kuomet viena salis neisbrenda is sunkumu, kita ekon.stipri.. bet tai galu gale greiciausiai neivyks.. todel sutinku ir su paskutiniu teiginiu.. :)

  • Anonimas

   Galvoju, kad pačioje laisvoje rinkoje yra įdėtas principas – konkurencija, todėl visą laiką bus stipriausi ir bus silpniausi. Mėginimas reguliuoti, duoda pranašumą reguliuojančiam, todėl tokios sistemos priklausomos nuo reguliuojančiojo sugebėjimo. Kartais reguliavimas duoda trumpalaikius efektus, bet galų gale pralošia sistemoms grindžiamoms savireguliacija. Galima būtų įvesti taisykles virš visų, bet stipriausiems visada bus pagunda jų nepaisyti. Taip ir gyvenam.

   • Anonimas

    Romai,
    Sutinku, kad visada bus stipriausi ir silpniausi, bus reguliuotojai ir reguliuojamieji. Tikrasis tautos arba valstybės suverenumas atsirand tada, kai ji sugeba atsistoti į vieną gretą su kitais reguliuotojais ir kartu su jais kurti taisykles. Aš nematau šiandieniniame pasaulyje, kad kas nors iš didžiųjų šalių sąmoningai eksploatuotų kitą, neleisdama vystytis. Na gal tik Rusija negali susitaikyti su Ukrainos, Gruzijos ir kitų suverenumu. Visi stengiasi daryti įtaką, tai normalu, bet tai daroma normaliomis priemonėmis. Juk amerikonai nestovėjo prie Adamkaus įrėmę pistoletą ir nereikalavo parduoti Mažeikių naftos? Būtų pas mus tuo metu kita politinė valia, būtume pasielgę kitaip. Šia prasme mes suverenūs.

    • Anonimas

     Mes turim pasirinkimo laisvę, bet yra rėmai.Mane pvz. neramina toks Vakarų Europos nenoras eiti į mūsų rinką. Ir Amerika neskuba. Mūsų politikai mėgina siųsti lojalumo ženklus, bet vis išliekam neapibrėžtume. Gal yra ir vidinių priežasčių. Bet jos irgi gal neatsitiktinai atsiranda. Nesinori būti tokia pilkąja zona. Toks vaizdas, kad niekas dar nenusprendė ką su mumis daryti. Nebūčiau toks tikras dėl mūsų suverenumo. Lūžio metai bus 2010. Mes gal ir norim kurti bendrą ateitį su Europa, NATO, bet ar jie pasiryžę aukoti savo interesus vardan mūsų. Nuo to ir priklausys ar ateityje gyvensim kaip Baltarusija, ar kaip Čekija.

     • Mes patys turim eiti ir tam yra visos sąlygos.

     • Anonimas

      Romai, galvojate, kad ES ir NATO dar nėra pakankami garantai? Kaip Slovėnija? Ar Vakarai jau apsisprendė dėl jos?

 • Mielieji. Aš noriu Jum visiem užduoti vieną klausimą, kuris, neabejoju, pasirodys keistas ir nesuprantamas.Kada atsirado pensijos? T.y. kada valstybė pradėjo mokėti pensijas savo piliečiam?
  Juk Kubilius daro reformas, kad turėt biudžetą, o tai reiškia ir pensijas. Pensijos industrinėj visuomenėj buvo įprastas dalykas, bet dabar padėtis keičiasi ir valstybėm vis sunkiau vykdyti įsipareigojimus.
  Jai nežinot, pateikiu keletą straipsniukų http://www.lsdp.lt/lt/index.php/straipsniai-ir-komentarai/archyvas/115-archyvas/927-pensij-istorija-ir-iandiena-lazutka-r
  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/article.php?id=20110415 O čia dar vienas.
  Gal paklausit prie ko čia tai. Tuomet atsakykit, kaip Amerikonai ar vakarų europiečiai sprendžia tokias problemas.

 • Dženeral motorss 50000 dabar dirbančių turi išlaikyti 100000 pensininkų. O ateity tai bus viena iš skausmingiausių problemų valstybėm. Todėl klausiu kaip manot ką reiks daryt? Kaip keisis mokesčių politika ir visa kita?

 • Anonimas

  Na, vienas iš paprasčiausių būdų importuoti jauną, energiną darbo jėgą iš atitinkamų šalių.
  Kitas būdas būtų patiems pasigaminti jauną energingą, darbo jėgą. Variantas pakankamai realistinis, jei vakarų visuomenės susivoks, kad jos nyksta ir laiku susisavireguliuos. Bet čia reikia suprasti vieną dalyką: vaikų auginimas yra darbas, o už darbą reikia mokėti. Šia prasme Lietuva yra progresyvi, nes 2 galioja 2 metų apmokamos motinystės atostogos. Vakarų Europoje po 2 mėn. mamos priduoda vaikus į lopšelius, pasodina ant mišinukų ir grįžta į darbą. Taip bent jau yra Belgijoje (tą tiksliai žinau iš pirmų lūpų)
  Trečias būdas būtų dirbti iki mirties. Turint galvoje, kad dabar daugiau dirbama galva, gal ir nevisiškai beviltiškas variantas.

  • O kaip amerikonai ruošiasi savo senatvei ar žinot. Juk Amerikoj demografinis bumas buvo 1946 metai. KIek jiem dabar? nes grįžo kareiviai „alkani“ iš karo ir ėjo į kairę ir į dešinę. Pas mus demografinis bumas prasidėjo po Stalino mirties. Mano karta. Kaip ruošimės pensijai?

  • jai norit Lietuvoj pakelti demografinį bumą tai reikia kokiai porai savaičių išjungti elektrą. O buvo taip. Kai Niujorkas apie 60 metus dvi savaites neturėjo elektros po devynių mėnesių tai pasijautė. :)
   Račai kur šypsenėlės…jausmus sunku išreikšti.. :)))

 • Kažko visi užtilot. O tai yra problema. Ir, mano galva, mes šiek tiek mąstantys turim ją išdiskutuot ir pateikt visuomenei ir valstybės vadovam. Nes penktadienį buvo tik gėlytės, o ko dar bus…

 • Anonimas

  Ar teisingai supratau, kad keli klausimą:
  Ką daryti, kad tauta nustotų mažėti ir pradėtų didėti?

  • Anonimas

   Manau reikia badyti kiaurai prezervatyvus.

  • Anonimas

   Yra toks ciniškas zoologinis juokelis del gimstamumo. Norint pagerinti demografinę padėti reikia pabloginti humanitarinę padėtį, daugiausiai vaikų gimsta badaujančiose šalyse instinktyviai bandant paleisti daugiau palikuonių ir taip padidinti giminės pratęsimo tikimybę.

 • Ne. Keliu klausimą dėl tolimesnių ekonominių perspektyvų. Kubilius dabar daro teisingai, bet labai siauruos rėmuos. Toliau jis netempia. Pensijų fondas turės didėti. Ką daryt? Gal tegul tauta geriau žudosi, nusigeria. Mažiau problemų bus. Arba…

 • Anonimas

  Tarp kitko, net jeigu kalbi su ironija, tačiau svarstant grynai iš ekonominės pusės yra nuomonių, kad gėrimas, rūkymas yra naudingi. Svarstoma taip: rūkantis žmogus statistiškai anksčiau numirs, todėl mažiau kainuos jam mokėti pensiją, gydyti senatvėje ir t.t. Žiūrint vien iš ekonominės logikos pusės valstybė turėtų skatinti gyventojus nesveikai gyventi ir mirti jauniems, arba gerti alkoholį, rūkyti ir t.t.

  • Anonimas

   Valentinai, negalėjau atsakyti aukščiau, todėl atsakau ne į temą. Manau viskas mūsų rankose. Bet Rusijos pabandymai su Gruzija ir kranelių pasukiojimai su Ukraina mane neramina. Galvoju, čia yra žvalgyba bandant nustatyti ribas. Baidenas rinkimų kampanijos metu sakė, kad išbandymų bus ir Obamai. Nežinau koks testas jo laukia. Per paskutinius metus, kai Putinas atėjo į valdžią, mes žinojom, kad Rusija vykdo energetinę politiką. Apsidairykit kokie procesai vyko Lietuvoje ir dabar vyksta. Ėjom link to, kad liekam energetiškai izoliuoti ir nieko nedarėm. Suskystintų dujų terminalą galėjom bent žinoti kur statom ir turėti projektą. Dabar yra taip, kad Nordstrymo projektas yra paruoštas ir gali būti įvykdytas per 2 metus, o dujų terminalo statybai mums reikėtų 4-5 metų, pakeliui susiduriant su žaliųjų protestais. Atominę mes uždarom kažkodėl žiemos viduryje, kai energijos poreikis didžiausias. Ar ES negalėjo sutikti uždaryti balandį arba gegužę? Nežinau kur būtų mūsų atsparumo ribos, jei sugestų ar susprogtų dujotiekis. Gal riaušės dabar irgi yra bandymai, kaip pavyktų įsiūbuoti minias?

   • Anonimas

    Romai, man irgi tokios mintys kyla. Iš kitos pusės kartais pagalvoju gal mes pervertinam Rusijos strateginio intelekto galimybes. Galvojame, kad jie dėlioja daugiaaukštes schemas kaip per kelis ar keliolika metų pasiekti agresyvius tikslus. Bet žiūrint iš šono kartais atrodo, kad jie elgiasi primityviai banditiškai – yra galimybė „duchina“ silpnesnį, nėra galimybės – gerbia.

 • Žinoma.Teisinga.Humanizmo tiesa ne prūdais, bet..

 • Anonimas

  Svarstant is labai siaurai valstybes finansu puses gal ir taip, bet tas pats zmogus kokius 10 metu nieko nepirks, neparduos ir nesukurs, ir be to nemokes mokesciu.

  • Anonimas

   Čia reikėtų skaičiuoti kas labiau apsimoka. Pirkdamas alkoholį, rūkalus, tūlas pijokas skatins šį verslą, valstybė gaus pajamų iš akcizų ir t.t. Gal Šemeta su Dagiu paskaitę šią vietą pasiūlys tikrai genialų Sodros problemos sprendimą?:)

 • Gal neblevyzgokim vyrai. Tokie straipsnių pavadinimai kalba patys už save. „Pusė šalies įmonių planuoja atleidimus, darbo ieškos apie 300 tūkst. žmonių“. Ką reikės daryti šiems žmonėms? Ar turi valstybės vyrai sprendimų? Artimiausiu metu aš savo tinklapį parašysiu straipsnį, bet mūsų skaitytojų yra mažai. O manau, kad šią problemą reikia labai ir labai rimtai iš diskutuoti tarp išmanančių. Ir pateikti žmonėms kaip pasiūlymus. Aš esu ekonomistas ir nuo studentavimo laikų nagrinėjau užimtumo problemas. tuomet diplominio neparašiau.Dabar rašysiu…:)

 • Anonimas

  Atsiprašau.
  Dar dėl „Žvilgsnis iš šono: Valentinas suveda išvadas po penktadienio mitingo“.
  Šarūnui S. atsakiau – pavėluotai buvau pastebėjęs…