Dainius Radzevičius ėmė ir persigalvojo. Dabar laikas galvoti jums

Šeštadienį rotušėje vyks svarbus įvykis – Lietuvos žurnalistų sąjungos suvažiavimas. Svarbus todėl, kad suvažiavime bus renkamas pirmininkas, nuo kurio nemaža dalimi priklausys, kokia bus Žurnalistų sąjunga ateityje ir galbūt net kokia bus žurnalistika.

Ar ji bus pristaikėliška, parsidavinėjanti, ieškanti, kur geriau ir kam geriau, ar ji bus sąžininga, dirbanti visuomenei, o ne sau.

Kad žiniasklaida ir žurnalistika būtų ne prisitaikėliška ir ieškanti kur geriau ir patogiau, žurnalistų sąjungai turi vadovauti žmogus, kuris iš patirties žino, kas yra žiniasklaida ir su kuo ji valgoma.

Tai turi būti žmogus, kuris ne tik moka parceliuoti turtą, dirbti lobistu Seime ir pirkti sausainius bei arbatą žurnalistikos pensininkams (su visa pagarba jiems). Tai turėtų būti žmogus, išmanantis, kuo šiandien gyvena žiniasklaida ir žurnalistai, kas jiems rūpi ir dėl ko jiems skauda.

Šiandieninis LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius LŽS vadovauja jau daugiau nei 10 metų, Visą tą laiką jis buvo kuo tik nori – atstovu spaudai, projektų vadybininu, turto pardavėju, lobistu – bet ne žurnalistu.

Jis vis ieškojo kur geriau, bet taip ir nesurado. Ir negali surasti, nes jo profesija – būti LŽS pirmininku. Daugiau jis nieko kaip ir nemoka.

Ir todėl jis, vargšelis, blaškosi kaip koks M.majauskas iš TS-LKD. Kaip tikras partietis. Nes jis iš esmės ir yra partietis. O jo partija yra jis pats.

Todėl, kai prieš kiek laiko užuodė geresnę vietą – LRT  generalinio direktoriaus – spjovė į žurnalistiką (lengva spjauti, kai nelabai ką išmanai ir kai tau nelabai rūpi) visiems viešai paskelbė, kad nebenori būti LŽS pirmininku. Net laišką visiems parašė, kuriame skelbė štai ką:

Pagaliau galiu ir Jums oficialiai pranešti, kad praėjusią savaitę nusprendžiau pretenduoti į naują veiklos sritį. Tai – LRT. Nneori nieko kol kas prognozuoti, nes to ir negaliu daryti. Tačiau jums jau esu minėjęs, kad tikrai nepretenduosiu ateityje daugiau į LŽS pirmininkius, nes mūsų gražiai ir šauniai organizacijai reikia atsinaujinimo, atsi… Visokio atsižviežinimo J tai gali įvykti po metų, gali pavasarį ar rudenį. Bet to labai reikia. Mūsų bendrso idėjos skinasi kelią ir nesinori čia užsiimti ataskaitų teikimu.

Bet taip jau nutiko, kad Dainius LRT generaliniu direktoriumi netapo. Buvo suabejota jo nuoširdumu ir kompetencija. Tad teko likti LŽS pirmininku. Nepaisant to, kad reikėjo atsinaujinimo.

Bet Dainius nepasimetė. Jis aktyviai rūpinosi naująja Visuomenės informavimo etikos asociacija. Finansuojama iš biudžeto. Labai rūpinosi, kartu su Delfi viešųjų ryšių specialiste vaikščiojo po Seimą, komentavo žiniasklaidai, kaip labai žiniasklaidai reikia naujos etikos. Tos, pagal D.Radzevičių ir A.Žilinskienę. Gali būti, kad tikėjosi, jog tos Asociacijos pirmininko vieta bus ne blogesnė nei LŽS pirmininko.

Bet ir čia nelabai kas gavosi. Etikos Asociacijos nėra, o LŽS pirmininko rinkimai jau ant nosies.

Ir tada Dainius apsisprendė. Nepasisant to, kad sakė, jog „tikrai nepretenduos“ ir kad „reikia atsinaujinimo“, Dainius atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje. LRT Tarybos nėra, Asociacijos nėra, belieka LŽS.

Todėl Dainius, artėjant LŽS suvažiavimui išdidžiai ir kukliai pareiškė:

Pagal įstatus kandidatais gali būti bet kuris LŽS narys, kuris atitinka įstatų reikalavimus, ir išsikelti gali jis pats ar kiti nors ir suvažiavime. Taip yra bent kol kas. Yra pasiūlymų keisti įstatus ir ateityje bent prieš mėnesį iki suvažiavimo žinoti kandidatus viešai. Manau, kad labai logiškas ir teisingas pasiūlymas.
Iki šios dienos LŽS yra gavusi kelių skyrių ir klubų pasiūlymus dėl kandidatų. Siūlomos dvi kandidatūros: Tautvydas Vencevičius ir Dainius Radzevičius. Kiek suprantu, abu sutinka būti skyrių siūlomais asmenimis. Patys savęs nėra išsikėlęs nė vienas.

Suprantate, Dainius supranta, kad jis sutinka kandidatuoti ir būti skyrių siūlomu asmeniu.

Kaip M.Majauskas. Kuris šiaip jau nenorėjo į Vilniaus merus, bet kai V.Landsbergis pasiūlė, jau nebegalėjo atsisakyti.

Labai tikėtina, kad LŽS suvažiavime Dainiaus sutikimas bus teigiamai įvertintas. Juk ne veltui sausainiai, arbatėlė ir graži draugystė su Delfi.

Jei taip bus, viešai pasižadu atiduoti LŽS nario bilietą. Nes nebenorėsiu būti nariu organizacijos, kuriai vadovauja žmogus, neturintis nieko bendro su žiniasklaida ir žurnalistika.

Bet slapčia tikiuosi, kad to nereikės ir kad sveikas protas nugalės parsidavinėjimą.

Iki susitikimo suvažiavime, kolegos.

(14 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...
 • Bobute

  „Per slaptą balsavimą už D.Radzevičių balsavo 123 delegatai,
  už T.Vencevičių – 28.“ lrytas.lt

  Tiesą sakant, rezultatas nenustebino…

 • Valdas

  Kai perskaičiau apie rezultatą, pagalvojau- kas vyksta? Radzevičiaus persvara labai ryški, ar gali būti neobjektyviais tiek žmonių?

  • Izbliondimas

   Valdai, pasakysiu ne apie šį balsavimą. Bet apie objektyvumą, subjektyvia nuomone.
   Dauguma, – paprastai avelių kaimenė.

  • ArturasR

   Valdai, visi jie objektyvūs. Pavyzdžiui, kai TS-LKD renka pirmininku A.Kubilių, taip pat visi objektyvūs.

 • Akis

  Išsamiausiai suvažiavimą nušvietė kauniečio Vido Mačiulio redaguojamas tinklalapis – http://www.kaunozurnalistai.lt. Mačiulio, kuris buvo suvažiavimo balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas. Štai ištrauka“ LŽS XVI suvažiavimo delegatams buvo išduoti 154 rinkiminiai biuleteniai. Po slapto balsavimo urnoje buvo rasti 153 biuleteniai, iš kurių vienas negaliojantis. Balsavimo rezultatai: Už Dainių Radzevičių 154 balsai.
  Už Tautvydą Vencevičių 28 balsai.“ http://www.kaunozurnalistai.lt/29821/
  Vadinasi, už Radzevičių balsavo VISI???? Net ir tas, negaliojantis??? Ar jums dar reikia komentarų, kokio krištolinio skaidrumo buvo šis suvažiavimas????

  • ArturasR

   Šis suvažiavimas buvo tokio pat skaidrumo kaip ir visi kiti, kuriuose D.Radzevičius buvo renkamas pirmininku. Ir delegatai buvo iš esmės tie patys.

 • klausimėlis

  Tai kur tas viešas bilieto padėjimas?

  • ArturasR

   Į tamstos klausimą geriausiai atsako tamstos nurodytas pašto adresas

   • Valdas

    Klausimėlį, ar galiu tamstos pasidomauti koks tamstos nurodytas pašto adresas?

    • ArturasR

     Valdai, žinoma.

     Tai buvo „netavoreikalas“

 • Valdas

  Briedi- gražu, bet reikia daug fantazijos susieti būtent su šiuo straisniu…

 • Valdas

  Briedi, mano auklėjimo spragos ir išsilavinimo trūkumas neleidžia pilnai suprasti tavo vingrių minčių srauto. (Šiame sakinyje svarbus žodis „pilnai“:))

 • LVM

  Su kuo ir sveikinu p. Artūrai. Aš iš šlovingos LŽS pasitraukiau bene
  prieš 10 metų. Įdomu, ar vadinamieji LŽS senjorai dar tebeturi
  balsavimui po du balsus iš pagarbos jų senatvei? Kiek pamenu, taip
  būdavo kito dar garsiausio pirmininko Eilunavičiaus laikais.

  • ArturasR

   LVM, senjorų suvažiavime buvo tiek, kad senelių namai, palygintis su delegatų sudėtimi, atrodytų kaip pradinė mokykla. Todėl jiems užteko turėti po pusę balso.

 • Tomas

  LŽS bilietą jau senai atiduoti turėjai, nes kaip ir kuris laikas be šito blogelio tavo rašliavų nėra… Eik susirask kokį blogerio bilietą ar ką :)

  • ArturasR

   Mielas Tomai, išduosiu tamstai paslaptį: ne tokiems durniams kaip tamsta spręsti, ką ir kada aš turiu daryti. Kita vertus, aš galiu nuspręsti, kad tokie suskiai kaip tamsta, čia daugiau nekomentuotų. Todėl gal pats eik ir negrįžk.

 • sataniuga

  Jeigu Lietuvos žurnalistai išsirinks antrą Pumputį (MRI amžinasis rektorius), vadinasi jie to ir teverti. Tingūs slunkiai be fantazijos ir be noro rašytii, keisti, keistis.