Dainius Radzevičius ėmė ir persigalvojo. Dabar laikas galvoti jums

Šeštadienį rotušėje vyks svarbus įvykis – Lietuvos žurnalistų sąjungos suvažiavimas. Svarbus todėl, kad suvažiavime bus renkamas pirmininkas, nuo kurio nemaža dalimi priklausys, kokia bus Žurnalistų sąjunga ateityje ir galbūt net kokia bus žurnalistika.

Ar ji bus pristaikėliška, parsidavinėjanti, ieškanti, kur geriau ir kam geriau, ar ji bus sąžininga, dirbanti visuomenei, o ne sau.

Kad žiniasklaida ir žurnalistika būtų ne prisitaikėliška ir ieškanti kur geriau ir patogiau, žurnalistų sąjungai turi vadovauti žmogus, kuris iš patirties žino, kas yra žiniasklaida ir su kuo ji valgoma.

Tai turi būti žmogus, kuris ne tik moka parceliuoti turtą, dirbti lobistu Seime ir pirkti sausainius bei arbatą žurnalistikos pensininkams (su visa pagarba jiems). Tai turėtų būti žmogus, išmanantis, kuo šiandien gyvena žiniasklaida ir žurnalistai, kas jiems rūpi ir dėl ko jiems skauda.

Šiandieninis LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius LŽS vadovauja jau daugiau nei 10 metų, Visą tą laiką jis buvo kuo tik nori – atstovu spaudai, projektų vadybininu, turto pardavėju, lobistu – bet ne žurnalistu.

Jis vis ieškojo kur geriau, bet taip ir nesurado. Ir negali surasti, nes jo profesija – būti LŽS pirmininku. Daugiau jis nieko kaip ir nemoka.

Ir todėl jis, vargšelis, blaškosi kaip koks M.majauskas iš TS-LKD. Kaip tikras partietis. Nes jis iš esmės ir yra partietis. O jo partija yra jis pats.

Todėl, kai prieš kiek laiko užuodė geresnę vietą – LRT  generalinio direktoriaus – spjovė į žurnalistiką (lengva spjauti, kai nelabai ką išmanai ir kai tau nelabai rūpi) visiems viešai paskelbė, kad nebenori būti LŽS pirmininku. Net laišką visiems parašė, kuriame skelbė štai ką:

Pagaliau galiu ir Jums oficialiai pranešti, kad praėjusią savaitę nusprendžiau pretenduoti į naują veiklos sritį. Tai – LRT. Nneori nieko kol kas prognozuoti, nes to ir negaliu daryti. Tačiau jums jau esu minėjęs, kad tikrai nepretenduosiu ateityje daugiau į LŽS pirmininkius, nes mūsų gražiai ir šauniai organizacijai reikia atsinaujinimo, atsi… Visokio atsižviežinimo J tai gali įvykti po metų, gali pavasarį ar rudenį. Bet to labai reikia. Mūsų bendrso idėjos skinasi kelią ir nesinori čia užsiimti ataskaitų teikimu.

Bet taip jau nutiko, kad Dainius LRT generaliniu direktoriumi netapo. Buvo suabejota jo nuoširdumu ir kompetencija. Tad teko likti LŽS pirmininku. Nepaisant to, kad reikėjo atsinaujinimo.

Bet Dainius nepasimetė. Jis aktyviai rūpinosi naująja Visuomenės informavimo etikos asociacija. Finansuojama iš biudžeto. Labai rūpinosi, kartu su Delfi viešųjų ryšių specialiste vaikščiojo po Seimą, komentavo žiniasklaidai, kaip labai žiniasklaidai reikia naujos etikos. Tos, pagal D.Radzevičių ir A.Žilinskienę. Gali būti, kad tikėjosi, jog tos Asociacijos pirmininko vieta bus ne blogesnė nei LŽS pirmininko.

Bet ir čia nelabai kas gavosi. Etikos Asociacijos nėra, o LŽS pirmininko rinkimai jau ant nosies.

Ir tada Dainius apsisprendė. Nepasisant to, kad sakė, jog „tikrai nepretenduos“ ir kad „reikia atsinaujinimo“, Dainius atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje. LRT Tarybos nėra, Asociacijos nėra, belieka LŽS.

Todėl Dainius, artėjant LŽS suvažiavimui išdidžiai ir kukliai pareiškė:

Pagal įstatus kandidatais gali būti bet kuris LŽS narys, kuris atitinka įstatų reikalavimus, ir išsikelti gali jis pats ar kiti nors ir suvažiavime. Taip yra bent kol kas. Yra pasiūlymų keisti įstatus ir ateityje bent prieš mėnesį iki suvažiavimo žinoti kandidatus viešai. Manau, kad labai logiškas ir teisingas pasiūlymas.
Iki šios dienos LŽS yra gavusi kelių skyrių ir klubų pasiūlymus dėl kandidatų. Siūlomos dvi kandidatūros: Tautvydas Vencevičius ir Dainius Radzevičius. Kiek suprantu, abu sutinka būti skyrių siūlomais asmenimis. Patys savęs nėra išsikėlęs nė vienas.

Suprantate, Dainius supranta, kad jis sutinka kandidatuoti ir būti skyrių siūlomu asmeniu.

Kaip M.Majauskas. Kuris šiaip jau nenorėjo į Vilniaus merus, bet kai V.Landsbergis pasiūlė, jau nebegalėjo atsisakyti.

Labai tikėtina, kad LŽS suvažiavime Dainiaus sutikimas bus teigiamai įvertintas. Juk ne veltui sausainiai, arbatėlė ir graži draugystė su Delfi.

Jei taip bus, viešai pasižadu atiduoti LŽS nario bilietą. Nes nebenorėsiu būti nariu organizacijos, kuriai vadovauja žmogus, neturintis nieko bendro su žiniasklaida ir žurnalistika.

Bet slapčia tikiuosi, kad to nereikės ir kad sveikas protas nugalės parsidavinėjimą.

Iki susitikimo suvažiavime, kolegos.

(14 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...