Kalėdinė pasaka nepasaka apie Viniaus merą ir Pylimėlių gatvę

…O buvo taip…

Kūčių dieną grįždamas namo iš darbo užsukau į Antakalnio „Iki“ nusipirkti, berods, morkų ir dar kažko. Žmonių nedaug, vos vienas kitas, parduotuvė beveik tuščia, visi tokie ramūs, nusiteikę šventėms (visai kitokios nuotaikos, beje, buvo gruodžio 31 dieną, kai Žirmūnų „Rimi“ net vežimėlių prie kasų nebuvo).

Tai va, prisirinkau aš tų morkų ir dar kažko, einu prie kasos, o ten Vilniaus meras J.Imbrasas bestovįs. Su mandarinais ir dar kažkuo.

Pasisveikinome, palinkėjome vienas kitam gerų metų. Bet prieš išsiskiriant aš merui ir sakau: gerbiamas mere, šiemet ten gatves per sodus sutvarkėte, kelkraščius užlyginote – labai gerai. Tačiau Pylimėlių gatvėje, nuo rudens duobės tik didėja ir didėja – jau pavojinga važinėti darosi. O automobilių srautas ten pakankamai didelis, nes visi į darbą važiuoja pro Rokantiškių kapines… Gal, sakau, galima būtų tas duobes bent kokiais nors akmenukais užbarstyti.

O meras sako: jei pinigų būtų, visas gatves sutvarkytume, tačiau dabar darome viską pamažu, ten kur labiausiai reikia. Tačiau, sako, pažiūrėsim, ką galima padaryti.

Žodžiu, dar kartą visko vienas kitam palinkėjom ir išsiskyrėm.

Praėjo Kalėdos, po to vėl buvo kelios darbo dienos ir štai važiuoju aš namo gruodžio 31 dieną ir spėkit ką? Ogi duobės Pylimėlių gatvėje tai užpiltos. Ne, asfaltuoti niekas neasfaltavo iš naujo (tokiu oru niekas ir negali to daryti), tačiau duobių nebėra, o tai reiškia, kad visi gali važiuoti tiesiai ir nebijoti, kad įkritęs į kokią duobę gali ratą ten palikti.

Prieš Naujus nuotaika iš karto pasitaisė… ir pagalvojau: galit keikti Vilniaus merą kiek norit, o aš dabar žinau, kad jis klauso ir girdi. Be to, jaučiausi šiokį tokį gerą darbą ir pats padaręs – juk Pylimėlių gatve šimtai mano kaimynų važinėja į darbą, vežioja vaikus į mokyklas…Manau, kad ir jiems visiems pamačiu užlygintas duobes, nuotaika bent trumpam pasitaisė.

Taip, kai kas iš Jūsų galbūt sakysit, kad išgirdo tik todėl, kad kalbėjo su manimi. Gali būti – bet tik todėl, kad lengviau buvo prisiminti:)

Tačiau nemanau, kad jei koks nors kitas vilnietis būtų priėjęs prie mero ir pasakęs, kad gatvėje, kurioje jis gyvena, dėl duobių neįmanoma pravažiuoti, J.Imbrasas būtų numojęs ranka.

Bėda ta, kad dažnai mes paprasčiausiai tingime prieiti ir pasakyti. O gal būna nedrąsu, nepatogu… Arba tiesiog galvojame – vis tiek niekas nepasikeis. Nors net nepabandėme.

Aš ir pats, prisipažinsiu, jau kokį mėnesį galvojau, kad reikėtų parašyti į savivaldybę, kad tomis duobėmis pasirūpintų. Bet niekaip neprisiruošdavau. O čia še tau – tokia proga. Pats meras po ranka pasitaikė…

Tad sakau ačiū, mere.  Už tai, kad išklausėte ir už tai, kad nenumojote ranka. Nors kuo lengviausiai galėjote – juk krizė.

O visiems vilniečiams sakau – bandykit ir Jūs. Ir ne tik vilniečiai. Bandykit visi.

Tai tokia štai mano Kalėdinė pasaka…:)

(15 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Jums pasiskė.
  papasakosiu,kaip man buvo.
  Nieko nesusitikau,nors gerai pažystu „kai kokio“ mikrorajono seniūną,bet…čia ne apie tai.
  Parašiau ten,kur Jūs norėjote, o tiksliau: vilnius.lt,o ten galima pažymėti žemėlapyje bėdą ir ją aprašyti.
  Tai va.Taip ir padariau.Ir ką Jūs manot?
  Nepataisė,bet atsiuntė kompiuteris ar kas ten parašė(tikslaii nežinau),kad mano problema išspręsta.

  Važiuoju kitą dieną į darbą(ryte vakare-darbo dienomis važinėju tuo keliu).Galvoju:patikrinsiu.Mačiau,kad prieš tai, savaitę, ten „kuitėsi“ kelininkai…
  Didžiuliam mano nustebimui- nieko nepdaryta.
  Kam atrašinėja ir rašinėja,kad problema išspręsta?
  Keista?
  Keista ir tai,kad Justiniškių gatvė buvo „pašlifuota“ nuo Justiniškių,kokius 300 metrų ir nuo Pašilaičių, kokius 300 metrų,bet viduriukas paliktas.Taip ir nesupratau?
  Ar jie čia „nuplovė“ pinigėlius- parašė,kad visa Justiniškių g. sutvarkyta?Ar kaip? Kitaip, aš negaliu galvoti?

 • Anonimas

  Tokį pranešimą gavau į savo e-paštą:

  „Sveiki,

  Vilniaus miesto savivaldybės elektroninės sistemos „Miesto problemos“ automatinis pranešimas:

  Informuojame, kad Jūsų užregistruota Vilniaus miesto problema, registracijos Nr. 1440 išspręsta.
  Dėkojame, kad naudojatės elektronine sistema „Miesto problemos“.“

  Dėja…dėja…dėja.Ji taip ir liko- neišpręsta.

 • Anonimas

  Su Naujais metais visus!As pilnai sutinku,kad meras ar siaip valdzia girdi,bet…Sutikit,kad vienas dalykas yra sutikti mera ir siaip valdininka parduotuveje su mandarinu krepseliu ar viesuojoj pirtyje bliuduku intymias vietas prisidngus ir isdestyti savo problemas,kita oficialiai uzsiregistruoti i eile ir pateikti 101 prasyma…Belieka tik stovet prie parduotuves ir laukt.Ex…

 • Anonimas

  manau, kad sprendimas padarytas, todel kad ponas autorius prase. tai tik dar karta patvirtina, kad lietuva svogeriu salis daugiau nieko.
  tokiom problemom spresti turi buti sudaryta prioritetine darbu eile, ypac neturint kruvu pinigu. galbut jum duobes uzpyle, o mano laukiancios duobes taip ir liko nepiltos ta diena, nors ir buvo suplanuota.
  svogerynas ir tiek ta lietuva.

 • Jei Račas būtu valdininku, ar kokiu AMB (Balčyčiu), tai visas gatves išsiasfaltuotų iki savo sodybų, pirčių, elingų, ar ant varpinės varpo išsigraviruotų savo vardą pavardę (Žemaičių Naumiestis). Žinai kur padarei klaidą, Račai? Turėjai susižinoti kokią nors pačią skaudžiausią Vilniaus miesto problemą ir apie ją su miesto meru susitikęs pakalbėti. Dabar tu tik panašus į Siauruką iš elektros skydinės, tas irgi mėgėjas netikėtai užgriūti pas kaimynus „mišrainės“ paryt.

  • Nepyk, Fredi, bet užknisai jau… Nuo šiol visi tamstos komentarai, kurie bus ne į temą ir kuriuose rašysi ką apie mane susapnavai, ką apie mane spėji, ar kas pasivaideno, bus trinami be gailesčio. Nebent pagaliau išdrįsi ir pasirašysi savo tikruoju vardu…

 • Anonimas

  o morkos skanios buvo?

 • Anonimas

  Tik va idomu jei Imbrasa butu sutikes ne Racas, o pvz. as, eilinis zmogus Travikas, kazin ar tos duobes butu uzlygintos ;)

  • Man irgi įdomu. Bet juk visada galima pabandyti, ar ne?..:)

 • Anonimas

  Gal Fredis ir teisus, kad tik savo problemas pataisė. Bet nebūkime kaip ta bl… feministinė boba (iš auksinės žuvelės) prie suskilusios geldos. Vis iki galo nepatenkinta, vis nori ką nors surast negerai, pakritikuot. Gerb. Račas ir pats supranta problemėlės lokališkumą, bet , manau, jis tenorėjo tokiu būdu išreikšt paskatinimą valdžiai – t.y., kad gerus darbus mes pastebime ir pareklamuojame. Kad būtų paskata stengtis ne vien dėl pinigų, bet ir dėl (gero vardo) geros nuomonės apie save, nors tai pinigų neatneša.
  Aš jau norėjau siūlyti problemų-skundų skelbimų lentą, o pasirodo – ji jau yra, ir geresnė, nei sugalvojau. Bet kodėl niekas neafišavo tokios geros iniciatyvos? (Dėkui Nerijui, kad sužinojau)

 • Ponas Imbrasas yra labai prityręs ir gudrus politikas. Labai paprastomis priemonėmis pavergė 26-to pagal įtakingumą (2-o apžvalgininko)žmogaus širdį. Račas jau antrą kart komentaruose dėkoja Imbrasui už Pylimėlių gatvę. Jei žurnalistas būtų sumanesnis, tai pareikalautų miesto galvos sutvarkyti Antakalnio gatvę. Tai viena baisiausių miesto arterijų, ją jau lenkia Prezidento kortežas – dumia Kareivių-Žirmūnų gatvėmis.

 • Anonimas

  Fredis* surado naują nišą tulžiai išlieti, neužilgo tam pat tikslui čia atsibels Pikasas ir, galiausiai, pasirodys garsusis GEDIMINAS Gemskis!

 • Kas yra Račas? tai 26-as žmogus valstybėje, ketvirtoji valdžia. Turi paprasti žmonės parodyti kur mūsų žiniasklaidos atstovai pripėduoja savo purvinais batais ant balto kilimo. Drįstu spėti, kad ši „Kalėinė paska“ yra tik vieno iš politiko gerų darbų reklama, panašiai į tą, kaip Lrytas pernai reklamavo (tiesa oficialiai, su Užsak.Nr.) kiek Kirkilo valdžia išasfaltavo žvyrkelių. Mokesčių mokėtojams tai kainavo ne vieną 100 tūkst.LTL.

 • Anonimas

  Na, matai, Fredinandai…
  Jei žurnalistas būtų, kaip pats sakai „sumanesnis“, tai pasiūlytų ponui merui išspręsti transporto spūsčių, šiukšlių, apšvietimo, socialinių būstų, romų taboro problemas, pasidomėtų benamių padėtimi, neužmirštų pensininkų, paprašytų padėti ir benamiams gyvūnams. Visai kaip sovietmečiu — sumaniai pasirūpintų visų ir visomis problemomis!
  O dabar kažkaip nei į tvorą, ne į mietą — paprastu pavyzdžiu skatina (aktyviau) rūpintis savimi, savo aplinka ir aplinkiniais, lyg tai būtų visuotinės ir bendrosios gerovės dėmenys…

 • Anonimas

  Kent M. Keith PARADOKSALIEJI ISAKYMAI (10)

  II. Jei darysi gerus darbus, žmones tave apkaltins turint slaptų savanaudiškų ketinimų. Vis tiek daryk gerus darbus.
  IV. Tai, ka šiandien padarei gero, rytoj bus pamiršta. Vis tiek daryk gera.
  V. Būdamas sąžiningas ir atviras, tampi pažeidžiamas. Vis tiek būk sąžiningas ir atviras.
  etc

  Artūro tekste, mano galva, svarbiausia tai, kad visų koneveikiamam merui pasakytas komplimentas. Juk meras daro ne vien blogai, reikia ir pas nuožmiausius priešininkus pamatyti kažką gero. Jau vien dėl to, kad gyvenime kitaip nei indų filmuose ne vien juoda arba balta.
  Tam reikia brandos. Deja.

 • Anonimas

  Su Naujais visus! Siaip paskaiciau pirma irasa 2009-aisiais ir likau apimtas labai dvejopo jausmo. Jei Lietuva butu tokia valstybe, kokia noriu matyti as, tai klausimai del duobiu uztaisymo but sprendziami ne parduotuvej prie kasos, o tai darytu tam specialiai sukurtos institucijos (pvz., miesto komunalinio ukio skyrius ar kokie kelininkai). Kuo cia detas Imbrasas? Mano Lietuvoj pats Imprasas stovetu eilej ir lauktu kol kompetetingi specialistai uztaisys avaringiausias, daugiausia naudojamas, pavojingiausias keliu atkarpas. O ne mero nurodymus vykdytu. Tada ir parduotuvej susitikus draugisku paslaugu prasyt nereiketu, ir viesai dekoti, kad jis padare tai, uz ka jam darbdavys (miesto gyventojai)pinigus moka. Bet tai cia mano Lietuvoj. O realybej, duobetu keliu problema Vilniuje sprendziama ne gerai savo darba dirbanciu profesionalu pagalba, o laiku uzsukus morku. Nors ir tai gerai, nes viena sutvarkyta duobe ant vieso kelio man brangesne nei to paties Imbraso i betona sukonservuoti milijonai be konkurso statant (atrodo jau nebe) stadijona tukstantmecio dainu sventei ir panasus kiseniniai kiseninio miesto projekteliai.

  • Skirmantai, aš irgi būčiau už tokią Lietuvą. Bet šiandien ji yra kitokia ir aš norėjau tik pasidžiaugti, kad politikas išgirsta ką jam sakai.

   Kiek suprantu iš komentarų, dauguma žiūri į Pylimėlių gatvės duobių istoriją kaip į J.Imbraso paslaugą A.Račui. Bet juk ta gatve ne tik A.Račas važinėja. Ja kasdien važinėja dar keli šimtai (mažiausiai) žmonių. Taip, savivaldybė ir be jokio prašymo turėtų užtikrinti, kad tos gatvės būtų pravažiuojamos. Bet kas konkrečiai tą turi daryti. Tikriausiai koks nors savivaldybės kelių priežiūros skyrius. O ar meras visada žino, kokios gatvės yra taisomos ir ar tai būtent yra tos gatvės, kurios turi būti pirmiausia taisomos. Gal jei A.Račas nebūtų sutikęs J.Imbraso prie kasos, šis ir iki šiol nebūtų žinojęs, kad yra tokia Pylimėlių gatvė, nes kelių priežiūros skyrius apie tai neinformavo…

   Supantu, kad labai daug „gal“, bet esminis dalykas, kurį norėjau pasakyti šiuo savo komentaru buvo tas, kad norint, kad kas nors pasikeistų, pirmiausia reikia apie tai kalbėti. Man pasisekė, kad susitikau parduotuvėje merą…ir kad jis išgirdo ką sakiau…

   Beje, pasakysiu ne į temą – namo iš darbo nuolat važinėju per Užupį ir iki šiol galvoju, kiek gatvių buvo galima Vilniuje sutvarkyti už tą trinkelių kainą…Nors tuo pačiu pats sau pripažįstu, kad tos trinkelės Užupyje iki šiol beveik kaip naujos. Priešingai nei prie Katedros aikštės. Irgi dvejopas jausmas apima…:)

 • Anonimas

  Gyvenimas susideda iš smulkių dalykų ir yra labai puiku, jei jie išsisprendžia. Tada galima pamatyti, kad visuma atrodo pozityviai. Aš manau, kad tai labai geras darbas pradrįsti ir tokiu būdu spręsti problemas, šaunuolis p.Artūras.

 • Anonimas

  Fredžiui ,briedžiui ir kitiems.Kodėl mes neturim aktyvios pilietinės visuomenės ? Todėl , kad jeigu atsiranda koks nors sąmoningesnis pilietis,kuriam ne tas pats kaip čia mes gyvenam : tai iškąrt atsiras “kritikų“ , kurie gerą įniciatyvą sumaus.Pradės pešioti plunksneles ir kitką,pradės ieškoti to aktyvesniojo žmogaus nuodėmių-gal kur viešoje vietoje nosį pasikrapštė,gal būdamas trečioje klasėje tampė mergytes už kasyčių .O gal jis nori į seimą pakliūti? Visuomenės lyderis tampa susidomėjimo objektu.O problemoms spręsti nebelieka laiko ir noro.Ačiu Artūrui ir Vilniaus Merui už tas duobutes!

 • Anonimas

  briedžiui
  Jei kas nors valdžios nepadaryta – blogai, jei reikalai sutvarkyti – irgi blogai. Nebūkim kaprizingos panelės… mokėkim pasidžiaugti smulkmenomis(o kai kam tai gal ir ne smulkmena- sutvarkyta gatvė).

 • Anonimas

  Rasai ir Ramutei.
  Gerai kad padaryta, bet kodel padaryta svogeriskumo principu, o ne teisingai prioritetiskai isdestytu darbu principu? Girti uz tai, kad padare savo darba, kuri ir taip turejo padaryti nera uz ka.
  Sukritikuoti galima, nes tai nera mero darbas, o tuo besirupinanciu tarnybu. kad meras turi akiplesiskumo is savanaudisku paskatu siusti spec tarnybas butent i ta gatve, jei kitoje vietoje zymiai didesnes problemos, ir darbai jau ten suplanuoti.
  Na tiesiog, ponui Racui tai kaledine istorija, man tai lietuvisko svogeriskumo principu patvirtinimas. Ir baikim cia rietis nuo nauju metu. :)

 • Anonimas

  IX. Žmonėms reikia pagalbos, tačiau sulaukę pagalbos, jie tave užpuls. Vis tiek padėk žmonėms.

 • Rasai, labai džiaugiuosi, kad operatyvioji, šaunioji Vilniaus miesto valdžia tai skubiai suregavo į žurnalisto pirštu parodytą negerovę. Vis tik manau, kad Pylimėlių gatvei skiriamas per didelis dėmesys. Pats Imbrasas žino kokios problemos yra aktualiausios – kaip padaryti, kad miesto plėtra taptų civilizuota. Nutekamieji vandenys, keliai, eenergijos tiekimo komunikacijų privedimas prie jau stichiškai pastatytų namų soduose. Vieno savivarčio skaldos išpylimas ant Pylimėlių gatvės duobučių, dviejų darbininkų pamakalimas šiupeliu ir skambi antraštė – Kalėdinė pasaka. Kas tai, ar ne paslėpta reklama?

 • Anonimas

  Cituoju: „…Jei kas nors valdžios nepadaryta – blogai, jei reikalai sutvarkyti – irgi blogai…“.
  Tai ir aš lygiai taip pagalvojau, kai spaudoje, o gal ir dar kai kur (TV tai neveizėju) buvo pasipiktinta naujametiniu (ar kalėdiniu – nepamenu) Valinskienės padainavimu per pietų pertrauką Seimo kanceliarijos darbuotojams (manau ji dainavo būtent pertraukos metu, oji prasitęsė pusvalandžiai dėl kitko).
  Taigi, jei būtų vakare padainavusi – manau būtų buvę ats pats.
  Jei visai nebūtų padainavusi – na kažką kitur ieškotų (kaip Ramonui, nebuvusių niekuomet kapinių…).
  Nes jei žurnalisto savininkui sumokėta (žurnalistui gal ir ne – jis gi uoliai mėgsta tarnauti, o uoslę, ką jau ką tai manau turi (kas savininkui rūpi) – iškas kažką iš po žemių (kaip Klintonui Levinski, kai tas pradėjo domėtis savo šalies medikais, tikslisu jų klanais…).
  Tad noriu palinkėti, kad 2009 m. žmonės mažiau domėtūsi tuo, kuo žurnalistų šeimininkai domisi – gyvenimas taps labai ir labai gražus.
  Na o rekomendacijos (apie ką čia autorius pakalbėjo – kaip tik iš Vakarų atėjo… ten net darbo padoresnio negaus žmogus, be rekomendacijos, o įtakingo darbo, be įtakingo žmogaus rekomendacijos…).
  Taigi, vieną kartą mums reikia išsiaiškinti ko norime – sūraus, saldaus ar į snukį…
  Tad dar kartą už Naujuosius, kad niekam nereiktų nei duoti nei gauti (į snukį).
  Na ir vėl niekingą komentarą parašiau – jau ir žmona šaukia ką aš ten tarškinu (įtaria, nors randasi kitame kambaryje, kad darau tai, kas man yra čia uždrausta… matyt ne be reikalo…).

 • Anonimas

  Gal kas nujaučiat kiek tokių Pylymėlių gatvių galima būtų išasfaltuoti ,pardavus Mačiuno „šedevrus“?

 • Perskaičiau ryte šią persirengusio prasčioku Haruno-al-Rašido naktinėjimų po Bagdadą stiliaus Kalėdinę pasaką ir dar pamaniau – och duos tauta pipirų gerb. Artūrui už šią naivią, bet nuoširdžią, švogerių krašto istoriją!:)

  Ir akurat, skaitau vakare komentarus ir tyliai gėriuosi savo prognozisto sugebėjimais..;)

  Sekantis tikėtinas žingsnis galėtu būti kokio Fredžio ar Briedžio organizuota šio blogo komentatorių apklausa dėl jiems aktualių komunalinių problemų (duobės kiemuose, laiku neišvežamos šiukšlės, triukšmaujantys kaimynai ir etc.) su atitinkamo sąrašo sudarymu, idant gerb.Artūras sekantį kartą atsitiktinai susitikęs poną merą galėtu jam iškart jį įteikti..

  Tuomet ir pažiūrėsim, kiek veiksminga gerb.Artūro schema, sukėlusi tiek abejonių skeptiškesniai komentatorių daliai…

  Visus – su Naujais Metais!
  __________________________
  zeppelinus.livejournal.com

 • 5 balai

 • Anonimas

  Gal Artūro istorija tik vilniečiams aktuali, bet galėčiau papasakoti ir kitokią:
  visos mūsų gatvelės >20 privačių namų rūsiai buvo semiami porą metų. Valdžia (seniūnas ir Co) teisinosi kaip ir visos valdžios: nėra lėšų. Mes, 5 kaimynai nusprendėme įdėti savo lėšas ir darbą problemai spręsti, tada nuėjau pas valdžią: nušvito seniūno akys, prižadėjo ekskavatorių 2 dienom. Ištesėjo pažadą. dabar jau pusmetį visi 20 kaimynų džiaugiasi. Išlaidas dengėm penkiese, bet sveikinamės su visais, taigi lietuviai esame.:)
  Istorija tikra, vyko viename miestelyje.
  O eilė, tvarka – svarbu, bet nuosavas rūsys svarbesnis.
  Tiek apie iniciatyvas: judėti reik į priekį, kaip išeina (kartais ir nelabai gražiai).

 • Anonimas

  Man tai veiklumas (atviras, į akis, ne užnugarinis) yra dorybė, o štai niurzgėjimas apie nesutvarkytą bėdą (gal nepakankamai ir paties tvarkytą?) – joks heroiškumas. Jei valdžios žmogus padarė tai, ko buvo prašytas – tegul tik daro tai kuo gausiau. Apie tai juk ir Artūro įrašo moralas.

  Linkiu tokių išsipildymų kuo daugiau ir kiekvienam. Su Naujaisiais, šnekučiai!

 • Anonimas

  „Skirmantai, aš irgi būčiau už tokią Lietuvą. Bet šiandien ji yra kitokia ir aš norėjau tik pasidžiaugti, kad politikas išgirsta ką jam sakai.“

  Na, turint galvoje Imbraso amziu, sutinku, kad gera klausa yra tikrai dziuginantis faktas. Tik nesupykti Arturai. Tikrai nieko blogo pasakyti sutiktam merui, kad kelias duobetas. Ir merui pries kaledas ka nors nesavanaudiskai gero padaryti ir sveikintina.

  Bet jeigu jau kaledine pasaka, tai gal pvz., Pylimeliu gatves duobiu taisymas buvo jau numatytas ir kelininkai tik ir lauke tarpsventinio laikotarpio duobem uzpilti? O Imbrasas cia niekuo detas. Ir dekot jam ner uz ka. Reiktu darbininkam aciu pasakyt. Bet ne… net kaledinese pasakose Lietuvoje taip nebuna :)

 • Anonimas

  Artūrai, o jūs nepagalvojote, kad ta gatvė buvo užpilta ne dėl to, kad tai jam pasakė eilinis žmogelis, o dėl to, kad pasakė BNS redaktorius?

  Gal nusigando žmogus.

  Be to, jus žmonės juk paksistu laiko. tai gal meras pagalvojo – kaip čia bendražygiui nepadėt.

 • Anonimas

  As jumei kitokia istorija apie kelius paporinsiu.
  Yra tokia gatve, kuri vadinasi Alytaus g, o randasi ji Kauno r. Neveronyse. Ji ilgus metus buvo paprastas zvyrkelinis keliukstis, taciau kai prisistate namu aplink ja, zmones po truputeli pradejo kasmet pries tvirtinant savivaldybiu biudzetus rasyti rastus/prasymus, kad ja galu gale isasfaltuotu.
  Po keleto metu nevaisingu prasymu vienas tulas tos gatves gyventojas is savivaldybes gavo atsakyma, kad si gatve ateityje cituoju „is naujo asfaltuojama nebus, kadangi buvo isalfaltuota 2004m, o jos asfaltavimo darbams isleista 120.000Lt.“. Atsakyma sita zmogelis gavo mazdaug 2006m. viduryje, jei gerai pamenu.
  As zinau ka jus pagalvojote. Taip, si gatve is tiesu niekada nebuvo asfaltuojama, nei 2004, nei 2005, nei 2006m.
  Kas pasieme 120.000Lt.? Neaisku.
  Ar ji isalfaltuota siai dienai, nezinau, nesilankiau ten jau gerus 2 metus.
  Tokia stai istorija.

 • Anonimas

  Artūrai,
  jūsų pavyzdys nors ir naujametinis, bet apverktinas. Nematau čia jokio reikalo būti dėkingu merui. Miestas leidžia pinigus bendriesiems planams, kontroliuoja detalaus planavimo procesus, bet iš tiesų didelėje miesto dalyje yra totalus „bardakas“. Tai rodo, kad nėra laikomasi įstatymų, visai neplanuojama nei finansine prasme nei ūkine. Miesto teritorijoje, Artūrai, turėtų būti ne tik kad gatvės, bet ir šaligatviai, ir apšvietimas, ir lietaus surinkimas, ir šiukliadėžės. Jei miestas iš tiesų viską planuotų ir darytų kaip priklauso, jums duobėmis nereiktų važiuoti. Matau ir mūsų, rinkėjų, kaltę. Mes nesidomim partijų savivaldos rinkimų programomis. Todėl dažnai į savivaldybę išrenkami deputatai atstovaujantys ne miestiečių interesus. Savivaldybė yra kalta, kad teritorijų vystytojai taip lengvai uždirbo parduodami sklypus ir neįdėjo beveik nieko į miesto infrastruktūrą. Taip pat kalta, kad nesprendžia kaip finansuoti tinkamą gatvių būklę. Manau išasfaltuoti kiemus daugiabučių gyventojams iš visų miestiečių lėšų irgi buvo kaip minimum neūkiška (jei jūs gyvenat nuosavam name, ar jums kas bent privažiavimą išasfaltavo?). Manau jei bus įvestas turto mokestis, jis turėtų būti skirtas būtent toms reikmėms. Matyt turto mokestis turėtų būti nevienodas. Tai turėtų būti surišta su vieta mieste, infrastruktūros būkle, teritorijos panaudojimo efektyvumu. Pažiūrėkit kas vyksta. Miesto centre stovi lūšnos su lauko tualetais, o pro jas eina 3-4 eismo juostų gatvės su tinklais. Tie šimtai kvadratinių metrų gatvių einantys pro keletos gyventojų „neliečiamus“ sklypus kainuoja miestiečiams gerus pinigus. O už akmeninį grindinį Gedimino prospekte ar kas iš ten reziduojančių batų parduotuvių(aišku ne tik batų) ar prisidėjo? Jei toks neūkiškumas mieste klestės, jūs, Artūrai, dar ilgai dėkosit už žvyru užpiltas duobutes. Vieną tik suprantu – savivaldybėje algos yra mažos, iš kur ten imti kompetentingų ir suinteresuotų dirbti žmonių, o ir deputatų kontingentas dar blogesnis nei seime. Mano akimis žiūrint ir žiniasklaida viską tik paviršiuje užkabina, todėl valdininkija miega ramiai ir įstatymų neskaito.
  Su naujais metais ir nepritrūkit temų.

 • Anonimas

  „O už akmeninį grindinį Gedimino prospekte ar kas iš ten reziduojančių batų parduotuvių(aišku ne tik batų) ar prisidėjo?“ – ir tikrai, gal jos ir mokesčius moka? Kodėl meras asmeniškai nepereina su atkišta skrybele? Piktu!

  • Anonimas

   Ne prie visų parduotuvių mokančių mokesčius yra tokia gera infrastruktūra kaip Gedimino prospekte. Galų gale ar tai buvo pirmo būtinumo darbas. Aišku čia klausimas ne Imbrasui, bet Imbrasas apie teisingą požiūrį į visus vilniečius irgi turi galvoti. Jo partija su ta problema nedirba, o jei nedirba tai labai didelė dalis vilniečių neturės normalių gyvenimo sąlygų. Neužmirškit, kad tuo metu, kai sprendžiamos Vilniaus centro problemos, didelėje Vilniaus dalyje iš viso nėra jokios gatvių dangos, jau nekalbant apie šaligatvius. Ten vaikams net į mokyklą nėra saugu eiti, nes jie duobėtais vieškeliais turi eiti kelis kilometrus iki artimiausių autobusų stotelių. Tai reiškia, kad nebuvo jokio planavimo. Meras kiek nori gali kovoti su kamščiais mieste. Vilniaus pakraščiai nepersės į viešąjį transportą, nes jo ten nėra, taip pat kaip nėra ir mokyklų bei darželių ir tėvai prieš darbą dar gerai pasivažinėja po miestą transportuodami atžalas ir kurdami kamščius.

 • Anonimas

  Račas tikrai gerą idėją davė: dabar sutikęs merą būtinai pasakysiu, kad išasfaltuotų kokį šunkelį:) nes kaip kitaip jis galės įrodyti, kad Račas ne paxistas:)

  visoj šitoj istorijoj pagarbos verta tik tai, kad Artūras Račas prisipažino, jog darė spaudimą merui…. Nes kas gali paneigti, kad jei nebūtų meras gatvės užlyginęs, būtų atsiradęs įrašas apie mero abejingumą ir pan.

  P.S. iš asmeninės patirties: dukart elektroniniu paštu rašiau e-merui dėl sugedusių pesčiųjų šviesoforų ten kur vaikams į mokykla reikia pereiti labai judrią gatvę… abukart buvo reakcija, šviesforai buvo taisomi per 1-2 dienas…

  P.S. dabar tokius gedimus galima registruoti tel. 112

 • Anonimas

  Na, čia jau suk kaip nori, ale atrodo vis tiek kaip Juozo reklama. Toks fainas ir savas Imbrasas…

 • Anonimas

  Paskaičiau paskutinius komentarus:
  TIKRAI LIETUVIAIS GIMĘ ESAM.:(

 • Kad gimtų dideli darbai turi sutapti kelios aplinkybės. Visų pirma žmogus turi tapti brandžia asmenybe ir jam tada savaime kyla noras kažką gero nuveikti visuomenės labui. Labai toli į istorinius pavyzdžius nenoriu leistis kaip Gediminas pastatė Žemutinęją, ar Aukštutinęją pilis, Pacas bažnyčią, o P.Vileišis tiltus. Imkime paskutinius pavyzdžius. A.M.Brazauskas statė Kauno HE (ties, tai Maskvos planas), tačiau Arkikatedra grąžinta jau beveik savanoriškai (Sąjūdžiui spaudžiant), toliau gimė idėja pastatyti Valdovų rūmus. Taip jau sutapo, kad turėta patirties bendraujant su PST. Zuoko ir Janukonio dėka gimė puikus visuomeninis objektas Siemens sporto rūmai, su kitais NT vystytojais išplėtotas dešinysis Neries krantas, atsirado puiki Gugenheimo muziejaus vizija, deja, kuriam laikui šis projektas atidėtas. Puikiojo tandemo-dueto (žurnalisto ir miesto mero) dėka palygintos duobutės Pylimėlių gatvėje. Kuo gali pasitarnauti visuomenei šį rytą eilinis paprastas žmoguS? Apsivalyti savo kiemus ir šaligatvius nuo sniego. Šaligatvio atkarpėlę šalia individualaus namo turi nusivalyti pats šeimininkas. Jei kam įdomu, tai aš, Fredis, sodo keliuko duobutes esu ne kartą užpylęs statybiniu laužu, įvairiais akmenukais. Ne visi kaimynai buvo patenkinti iki to laiko, kol skalda nesusislėgė, važiuojant buvo baisu padangą pradurti, bet dabar jau gerai, visi šypsosi.

 • Anonimas

  Vedant paraleles su filmu „Kaukė“ gaunasi baisokas vaizdas..:))
  …randasi daug virtualių kaukių paryškinančių tamsiąją prigimties pusę… ževrūs bruožai, dūmai iš iššautų tūtų ir vambzdžių…:))

  …oj, tie mieli tautiečiai…

 • Kaip kerai, kaip gerai, račas susitiko imbrasą. O jeigu būtų nesusitikęs, kas tada? Na juk būna sutapimų. O gal ponas račas galėtų sutikti kokį nors prejerą ir paprašyti, kad sustabdytų krizę, juk taip viskas paprasta.

 • Anonimas

  Šiandien ryte va permečiau šios dienos komentarus čia – na arti delfinių (kuriuos rašo kaliniai ir bepročiai).
  O gal kai žmonės nepratę yra išgerti, po to būna labai nervingi kelias dienas (na tie, kurie padaro dėl sveikatos po to – jie matyt padeda mušti Lietuvos rekordus… jau kalbėjome, kad lenkiame Rusiją, kitas, kurios tuo klausimu visais laikais buvo garsesnės).
  Na tame pasakojime viskas gana lietuviška – būtų ne lietuviška, jei tuo keliuku autorius nesinaudotų.
  Ta tema galiu pasakyti tik tiek, kad pvz. aš 10 metų neatlygintinai dirbau Lietuvai, t.t. išeiginėmis, vakarais, dalį atostogų… ir tik dar po to praėjus 10 metų sakau, kad tai klaida – reikia dirbti šeimai, nes tokios kaip Tautos, Valstybės nėra iš vis, tai propogandos suformuotas įvaizdis… kad tuo naudotūsi blogieji žmonės.
  Kaip šiandien Respublikoje įvardijo ir Vilkaitis – partinukai, tai kriminalinių šutvių veikėjai (ne pažodžiui pakartojau).
  O kai kas čia nori paniekinti autorių, priskirdami jį paksistu.
  Man tai tokiu būdu pakelia jį aukštyn, nes niekšas niekuomet nebus su tuo, kurį bandiūgos spardo…
  Reiškia autorius yra geras žmogus.

 • Anonimas

  na štai Račai , ir iki tavo BLOGo prietrankos iš Delfio dasigavo. Užuojauta…

 • Anonimas

  Plėtojant gatvių temą – pasiūlymas miestui ir miestiečiams:
  Vilniuje yra apie 1044 gatvės (sakykime +,-100). Kodėl savivaldybės tinklalapyje nepaskelbus sąrašo, jų tvarkymo prioritetine tvarka, paliekant 1 eilutę koregavimui piliečių iniciatyva. Su tuo susijęs valdininkas tokį sąrašą galėtų paruošti per pusdienį (maksimaliai per 2 dienas), o kaltinimams „švogerizmu“ pagrindas gerokai sumažėtų. Kontrolę nemokamai atliktų patys miestiečiai.

 • Anonimas

  Artūrai,savo pavyzdžiu norėjau pasakyti,kad jusmiš ties padėjo tai,kad esate žurnalistas.
  Smagu ir tiek,kad bent jau taip buvo atkreiptas dėmesys ir Jūsų padėtimi, garantavote daugeliui gerovę- „užlipdė“ duobes.
  Aš ir naudojuosi padėtimi,nes turiu,kaip sakiau,gerą pažystamą seniūną…Ir jis į mano pastabas apie trūkumus atkreipia dėmesį ir bando jas išspręsti.
  Noriu,kad būtų gerai visiems,tad, ieškau tokių problemų, kurios yra svarbios visumai.
  Jūsų nesmerkiu, nes visi tuom pasinaudotų.Jei aš sutikčiau merą,tai tą patį pasakyčiau ar paprašyčiau.
  O kurie čia labiausiai „inkščia“(kaip Jūs sakote), tai tie žmogeliai yra užguiti arba trūksta dėmesio.
  Tie,kurie labiausiai sakote,kad pasinaudojo ir pan. ir dėl to pykstate, pasakykite:

  Ką gero Jūs padarėte dėl kitų labo?
  Kur kreipetės,kad būtų išspręsta bendra problema ir negalvojote savanaudiškai?
  Aš daug kur kreipiuosi ir kai kada problemų nelieka ne tik man,bet ir visiems.
  Vieni yra bailesni,kiti drąsesni…Darykit išvadas ir pažiūrėkite,kokiai grupei Jūs patys priklausote: bailių ar drąsių ir nesavanaudžių?

 • Ar tai svarbu kas, kam pasakė. Svarbu kad rezultatas yra. Bandote reklamą Imbrasui pripaišyti? Na ar tai blogai? Koks skirtumas kokią šuo uodegą nešioja, svarbu kad nesikandžioja bei namus saugo.

 • Anonimas

  Dariau

  Nesupratau: ką norėjau pasakyti apie šunis?Paaiškink išsmaiau?
  Kas tei šunys ir kam nesikandžioja?

 • Anonimas

  Kas yra didvyris? Tas, kuris priešą paverčia draugu.(Talmudas)
  Mums gal geriau tinka:
  Lietuvis lietuviui- lietuvis.
  Deja.

 • Anonimas

  Fredis šaunuolis:)

 • Anonimas

  Ale, Fredi, ko toks piktas?
  Esi tikrų tikriausia pesimistas…Daugiau optimizmo.
  Kaip yra sakoma: negali nugalėti priešo- susidraugauk.
  Kas tave taip gyvenime įskaudino?

 • Anonimas

  Matai, kiekvienas kuriame savo gyvenimą taip,kaip mums atrodo geriausia.
  Aš vardo neslepiu,nes nekalbu netiesos ar kitaip bijau autoriaus, ar asmenų,kurie,galbūt, skaitinėja ir užsirašinėja9tikrai tokių yra).“Graibo“ mintis- paskum jas panaudoja straipsniuose.
  Tuom naudojuosi ir aš. Suteikta galimybė pabarti tuos,kurie neįvykdo darbo iki galo. Ar neteisingai elgiasi. Ar pagirti už gerus darbus.
  Tam ir yra sukurta bendravimo skiltis „komentarai“.
  Čia tik tam,kad žmonės pabendrautų ir išsakytų savo nuomonę.
  Delfi, Alfa ir kt. yra bendro pobūdžio- informacinė. Ten žmonės išsilieja.
  O čia yra tinklairaštis ir jis kažkam priklauso.Manau,kad nelabai yra etiška tą žmogų,kuriam jis priklauso- žeminti?
  Suprantama,kad kritika veda į tobulybę,bet nereikia persistengti.

  O dėl parašymo „ligotas žmogus“.Manau,kad esi teisus.Toks komentaras nedera, kaip žymiam žurnalistui ir nesistebiu tuom,kas jį parašė…tai toks pat ligotas žmogus, nes kitaip negaliu pagalvoti.
  Kai žmogus nemato savo problemos- jis mato tik kitų, nors „serga“ tuom pačiu, o gal ir rimčiau?
  Jei norisi pasakyti/parašyti kažką blogo- rašyk atsargiai- neįžeidžiančiai.
  Man,pvz. Adamkevičius atrodo ligotas,bet ką padarysi- juk čia tik mano nuomonė ir man taip atrodo.
  Daktarai juk tai neigia,nors žmogus ir senas.
  Niekam to nebandau įteigti, nes tai tik mano nuomonė,o komentaras,kuris A.Valinskas vadinamas ligotu ir gązdinama: jį operuoti?Skamba dviprasmiškai.

  Artūrai…trūksta naujų temų. Jau visi pailsėjo.
  :)

  p.s. tiek naujų straipsnių delfyje, alfoj, balse ir t.t.

 • Anonimas

  Dėl to, kad pritrūko čia temų.

  Aš jau daug laiko svarstau pvz. apie tai, kodėl esant diktatūrai išsivysčiusiose tautose – žmonėms geriau gyventi nei tuomet, kai yra leidžiama jiems patiems išsirinkti krašto vedlius.

  Štai Lietuvoje visas valdžias pačių žmonių išsirinktas valdžias – kitą dieną jie jas niekina (jei kalbu apie tai, ką žmonės galvoja savyje – ne viešai… iš kur tai žinau… na juk tarp jų gyvenam… išsiduoda, kaip beslėptų tai…), o ten, kur diktatoriai myli (ir žino už ką…).

  Antras dalykas. Kiek daug meta lėšų demokratinės šalys, siekdamos nuversti anuose kraštuose jų mylimus vedlius, diktatorius…

  Žinoma, būtų įdomu, ką tuo klausimu mąsto kiti (bet tik tie, kurie buvo demokratijų entuziastai iki 1990 m.,… t.y., kurie yra tokie dabar ir dar jų mąstysena ja džiūgauja – su tais diskutuoti dar ankstyva… gal jie tokiais ir mirs, laimingais…).

 • Anonimas

  Atsiprašau, nes neužbaigiau rutulioti minties… (kurią labai pirmiausiai pats norėčiau paneikti), kad demokratija reikalinga tik oligarchams ir šiaip vagims, žudikams…

 • Anonimas

  Atsiprašau „paneigti“, o ne „paneikti“.

 • Anonimas

  Arturai, paskutinis Fredzio komentaras tikrai i elementarios zmogiskos kulturos remus neisipaiso. Tai net ne izeidimas, kaskoks kliedesys. Drasiai salinciau tokio turinio dalykus ir bendrai ieskociau bent kiek konstruktyvesnes diskusijos. Siaip visa laika atrodo taip ir buvo. Negi nauji metai atnes nauja blogo stiliu?

 • Anonimas

  A.G.: kas link rinkimo/keikimo – sakyčiau, turime problemu su Lietuvos gyventojų praktikuojamu savęs vientisumo, savęs kaip vieneto ir visumos tikrojo gerbimo, (tikros) atramos į moralinius ramsčius reikalais – šie nelabai madingi, nelabai įdomūs, gyvenama, didele dalimi, naudos fragmentais. Kitose tautose (gal tik taip atrodo, bet atrodo būtent taip) turima daugiau vientisos savigarbos, užtat tokie nuožmaus pliekimo dalykai retesni. Tiesa, pasišaipymo esama, bet jis nėra toks pamatinis, kokį leidžiame sau – „šūdas iš pagrindų“.

  Dėl diktatūros tariamų pranašumų – gal ji teikia tam tikro nusiraminimo laipsnio, kad reikalai neišvengiamai tokie, kokie yra, t.y. tam tikra duotybė, todėl jos rūpesčių valgiaraštyje esama tik iš dalies – neramių asmenų galvose, panašiai tiek, kiek ir Tarybų Lietuvoje būta disidentų. Nedaug, ir jie pakankamai skaitlingai laikyti gal ir simpatiški idealistai-keistuoliai, bet nepraktiški. O anoje duotybėje (ir panašiose), mainais, buvę siūloma gausiai apibrėžtumo – bendrabutis, butas daugiabutyje po n metų, gana užtikrintas darbas, ir t.t., ir pan. Tas stabilumas turi savo vertę, būtent todėl jam palankių radosi ir rasis, ir tai labai netgi normalu. Visai kita, kad „duotybėje“ gerokai labiau ribotos laisvės, nes savarankiškumo ribos tuomet – glaustesnės.

  Kurlink norisi pasukti – nors dabartinė mūsų patiriamos demokratijos stadija tikrai prasta savo kokybe – žaloka, pernelyg užtarusi ne darbu, bet spekuliacijomis pasiekusius gerbūvį, visgi, vertinant asmens galimybes būti laisvu, jei šios vertinamos, jos gali būti ženkliu laipsniu panaudotos, ir pasirenkama ne tik tai, kas „duota“, bet ir kas gali būti pasiekta. Nepaisant visos oligarchų – vagišių tikrovės. Kita vertus, kartu su oligarchijos ir kt. piktžolių augimu, kažkiek auga ir sąmoningumas, pilietinė savivoka, kuriantys reikalingą atoveiksmį. Ilgainiui socialiai brandaus visuomenės organizmo pajėgumai apsiginti nuo piktžolių gali būti pakankami šioms tramdyti taip, kaip tai esti šiaurės kaimynėse.

  Tiesa, neišnyksta esminis poreikis siekti ir tos savivokos pilnatvės, minėtos pradžioje, be kurios tokio kritinio priaugimo galimybė gerokai silpsta. Štai kodėl puosėlėjimas kokybės tiek vertinant save, vieną-visus, tiek valstybingumo organizmo lavinimas, turint omenyje demokratijos idealus – yra labai reikalingi norimam tikslui pasiekti. Tiesa, dabartinės nukrypimų nuo demokratijos idealų visame pasaulyje pamokos yra tikras dalykas, tačiau šie nukrypimai demokratijos pranašumų anaiptol nesunaikina. Kaip visuomet ir visur – tenka valytis, grynintis, siekti. Tai – pastovus darbas, kelionė. Norėti tobulesnės stotelės galima ir gal norisi, bet neverta.

  Ar ne perdaug sudėtingai viskas susidėstė? Ar įtikinama?

 • Na, ką galiu pasakyti… Jei atvirai, tai esu nustebęs dėl kilusios diskusijos… Net nepagalvojau, kad toks nekaltas dalykas gali tiek aistrų sukelti:)

  Bet jei ką, tai vis tiek nesijaučiu niekuo nusikaltęs. Ir vis tiek sakau ačiū merui.

  O šiaip tai, žinoma, atsiprašau, kad naujų temų nėra. Žinote, ir šeimą turiu, ir dukra kartais sugalvoja močiutę aplankyti… ir šiaip jau Konstitucija ir man garantuoja teisę į poilsio dienas:)

 • Anonimas

  Jei dar kam įdomu, siūlau nueiti į http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=76481 ir paskaityti statybos reglamentą „Miestų, miestelių ir kaimų susisiekimo sistemos“. Kas nežino, statybos reglamentai yra privalomieji statybos normatyviniai dokumentai(pagal statybos įstatymą). Atkreipiu dėmesį, kad visos gatvės yra arba susiklosčiusios arba atsiradusios pagal projektus. Savivaldybė reguliariai atlieka bendrąjį planavimą, o susisiekimo sistemoms specialųjį planavimą. Vilniuje tam reikalui ji turi įstaigą „Vilniaus planas“. Pagal tą reglamentą peržiūrėti planus savivaldybė turi kas penki metai. Jei nepatingėsit paskaitykit kaip turi atrodyti gatvės ir transporto sistema. Kur yra Vilniaus bėda? Vilnius neturi jokio plano kaip bus finansuojama, kokia eile gatvės bus įrengtos ir kaip bus palaikoma būklė taip kaip priklauso pagal reglamentą. Skundai apie pinigų stygių yra nepriimtini. Miestą reikia valdyti taip, kad jis vystytųsi racionaliai ir gyventojams būtų užtikrintos visos įstatymais numatytos gyvenimo sąlygos. Po šimts, kam tada mums seimas su savo įstatymais, aplinkos ministerija su savo reglamentais ir savivaldybė kuri viso to nevykdo?

 • Anonimas

  Ačiū už pasaką! Aš dar tikiu pasakom:) Liūdna dėl piktų komentarų… Visiems gerų Naujųjų metų!

 • Anonimas

  romai, galima turėti puikų planą „bet kuri išmušta duobė Vilniuje pastebima ir pašalinama dviejų valandų bėgyje“. Galima, netgi, jį įgyvendinti. Tik ar tenkins tokio plano įgyvendinimo kaina? Turint omenyje, kad jį vykdyti norima ištisus metus? Taip pat norint tobulai vykdyti ne vien šį planą? Sakyčiau, tikrosios galimybės planams turėti ir vykdyti pirmiausiai atsispiria į galimybes juos apmokėti. Jei pastebėsite, atitinkama buvo ir mero pirmoji reakcija, nors noro reikalą išspręsti, kaip matome, jis turi. Atmetant išsigalvojimus, vadovo darbo dalis ir yra derinti visus neribotai kylančius norus su ribotomis galimybėmis.

  • Anonimas

   Aš ne tiek piktinuosi viena kita duobe, kiek šitokia padėka. Aš netgi nesu nusivylęs asmeniškai Imbrasu. Problema yra sisteminė ir įsisenėjusi. Tie kurie gyvena daugiabučių rajonuose šitų problemų nežino. Bet yra ir Vilniuje privačių namų kvartalai. Ten dažnai ne tik kad duobės, bet nėra jokios dangos. Ten gatvės irgi priklauso savivaldybei. Tai kad mes mokame už viską aš suprantu. Bet jūs pats pažiūrėkit kaip Vilnius atrodo, kiek gatvių eina per visiškai neįsisavintus plotus. Aš niekur nemačiau Europoje tokių miestų. Tai yra tiesiog pinigų švaistymas. Buvo statybos bumas. Namai turėjo atsirasti būtent ten. Niekas nenori spręsti miesto problemų kardinaliai. Iki visų gyvenamų rajonų, tame tarpe ir privačių namų kvartalų, turi būti nutiesto normalios gatvės su šaligatviu ir jomis turėtų važiuoti miesto transportas. Tie kvartalai turi turėti sistemą. Mes tam valdžią ir renkam, kad ji valdytų. Ji renka mokesčius ir turi rūpintis efektyviu jų panaudojimu. Visas teritorijų planavimas yra išskirtinai savivaldybės administracijos rankose, ir jei kur nors yra bardakas tai ir yra savivaldybės kaltė.
   Ir dėl duobių. Čia yra ta pati problema kaip amžinas magistralės Vilnius Klaipėda remontas. Gatves reikia kloti kokybiškai, tada jos ilgiau tarnaus.

 • Anonimas

  romai, jūsų mintims apie planavimo naudą visiškai pritariu. Jei miestas auginamas nepakankamai planingai, minimos infrastruktūros ir norų ją turėti prasilenkimo bėdos neišvengiamos. Tuomet įdomu, kas trukdo disponuoti miestu ir jo planavimu vientisai, labiau protingai, gal galima čia kažką gerinti.

  Dėl magistralės remonto – na, nėra jis toks jau amžinas. Jau ne viena dešimtis metų ir statytas, ir eksploatuotas be remontų, o ir apkrovimas projektinis kažin ar toks buvęs, kiek dabar užgyvenome, o dabar ES paramstymai taip maloniai byra. Nebus ir taip amžinai. Klaipėdoje apie metus remontuos kokio puskilometrio ilgio tilto dangą. Turbūt tai darys labai kruopščiai, pasidžiaukime.

 • Anonimas

  Tame ir reikalas, kas teritorijų planavimas mieste yra išimtinai savivaldybės administracijos rankose. Ji pilnai valdo miesto vystymą ir visą tą jungia su pinigais. Pažiūrėkit kaip vyko su Pilaite. Kažkas susipirko žemes. Zuokas nutiesė puikią magistralę į Pilaitę. Kažkas tas žemes brangiai pardavė.Kažkas tose žemėse pastatė daugiabučius. Ar jūs esate tikras, kad vystytojai savo pelnu pasidalino ir bent dalinai padengė magistralės į Pilaitę statybos išlaidas? Dabar prisiminkit, kokie svarstymai vyko neseniai dėl galimos daugiabučių statybos prie oro uosto (ten anksčiau numatyta pramoninė teritorija). Man viskas tas primena biznį, o ne miesto problemų sprendimą. Miestas visada labiau pasiryžęs sudalyvauti kokių nors naujų gatvių ir tinklų tiesimu kartu su verslu, nei spręsti kokių nors miestų pakraščių reikalus.

 • Anonimas

  Manau, kad nėra gėdinga sutikus mėrą išsakyti problemas, čia mėro problemos jeigu jis elgiasi priklausomai nuo to kas prašo. Jeigu pasitvirtintų, kad mėras šitaip pasielgė tik del to, kad paprašė Račas, tai būdų galima praštyti panašių paslaugų ir kitiems, o negavus paslaugos paduoti mėrą į teismą už tai, kad naudojasi savo padėtimi prašomas visokių pažystamų ir ignoruoja kitus miestelėnus :)

 • Anonimas

  Na, tikrai nusiritome. Turime grupelę padlaižių, o kiti, kurie autoriaus neapipila pagyromis tampa delfistais, ligoniais ir panašiai. Artūro nesugebėjimas priimti kritikos ne naujiena, bet šitas davatkų choras atrodo jau kitaip.
  O į temą — tiesiog klausimas, kokia gatvelė, kurioje negyvena Račas liko nesutvarkyta, nes iš jai skirtų lėšų tvarkė Pylimėlių g…

  • Mielas Rimantai, na kodėl Jūs taip. Kodėl vadinate padlaižiais tuos, kurie laikosi elementaraus mandagumo… Esu jau kažkada sakęs, kad šitas blogas yra mano dalis, vieta, kurioje aš praleidžiu dalį savo gyvenimo, todėl nenoriu, kad jame kas nors vaikščiotų purvinais batais ir šiukšlintų. Kritiką aš priimu, tą rodo ir daugelis čia esančių komentarų. Galima ginčytis, galima diskutuoti, tačiau nemanau, kad šis blogas yra vieta, kur kiekvienas panorėjęs gali skleisti nebūtus gandus, prasimanymus ar tiesiog įžeidinėti. Juo labiau anonimiškai. Tam yra daug kitų vietų, be to, niekas juk netrukdo susikurti blogą, pavyzdžiui, pavadinimu „Račui ne“.

   O kai dėl Pylimėlių gatvės – toje gatvėje, be Račo, gyvena dar keli šimtai žmonių, o važinėja ja dar daugiau. Tad labai džiaugiuosi, kad ją sutvarkė.

 • Anonimas

  Davatkų choras, vėmalų kibiras – kiekvienas laisvas rinktis savo suvokimo būdo įnagius.

 • Anonimas

  nesuprantu, kodel Lietuvoje negali zmogus turet savo nuomones?! Kodel niekinami zmones, kurie kitaip mano?! Is kur tiek pykcio?! Is kur tiek neapykantos?! Tai musu lietuviu kultura?!..

 • Anonimas

  Vilija, Wikipedijoje pasidairiau straipsnių galvoje iškart prasisukusio termino „self-esteem“ tema. Yra kiek išblaškytas angliškas, ir kur kas aiškesnis, netgi labai geras, rusų kalba. Lietuvių kalba straipsnio neturime. Visai praverstų.