Optimizacija pagal SEB

… Šiandien visiems sunku.

Ir jauniems tėvams, ir valstybės tarnautojams, ir žiniasklaidai, ir bankams.

Visi ieško būdų prisitaikyti ir būdai beveik visur tie patys: mažesni atlyginimai, visų įmanomų sąnaudų karpymas, mažiau darbuotojų, didesnis našumas.

Kalabant apie verslą – dažnai dar ir paslaugų ar prekių kainų mažinimas – kad tik vyktų apyvarta, kad tik ateitų klientas.

SEB bankas – taip pat verslas. Jam, kaip ir daugumai, šiandien taip pat sunku.

Bet, panašu, kad būdus SEB renkasi kitokius – optimizuojasi savo klientų sąskaita.

Štai šiandien, pavyzdžiui, naršydamas SEB puslapyje pastebėjau žinutę, kurią kažkaip buvau praleidęs: nuo liepos 29 dienos SEB bankas keičia paslaugų ir operacijų įkainius.

Man įdomiausios pasirodė dvi pozicijos: „Vietinis lėšų pervedimas litais į sąskaitas SEB banke“ ir „Litų, pervestų į kliento sąskaitą ar kortelę iš kitų Lietuvoje registruotų bankų, administravimas“.

Pirmosios kaina pasikeitė nuo 0,8 lito iki 1 lito, antrosios – nuo 1,2 lito iki 1,4 lito.

Ar SEB kainas keičia, nes pagerėjo šios paslaugos kokybė? O gal nuo liepos 29 dienos vietinius pervedimus ir iš kitų bankų pervestas lėšas administruos šeštadaliu daugiau žmonių?

Drįsčiau abejoti.

Atsakymas tikriausiai yra daug paprastesnis – panašu, jog SEB laikosi požiūrio, kad klientas kaip tas kariamas šuo – pripras.

Toks tas lietuviškas verslas. Net tada kai jis skandinaviškas…

(24 balsų, vidurkis: 4,29 iš 5)
Loading...
 • raimondas

  pritariu…
  Tuo labiau, kad pervestų lėšų administravimas vykdomas automatiškai. SEB dar bando kalbėti, kad e-banko operacijų įkainiai pakilo, nes jie daug investuoja į elektroninės bankininkystės sistemas, bet jų pačių pateikti skaičiai tai paneigia: šiais laikais, kai serverinė įranga pinga, įrangos pajėgumai didėja, pinga interneto srauto kainos – techniniai kaštai artėja link nulio. Kadangi SEB’as pats deklaruoja, kad per pastaruosius metus operacijų per e-banką padidėjo beveik 30%, vadinasi net ir tos investicijos, kurias jie atlieka pasidalina dar didesniam kiekiui operacijų. Kas turi bent kiek supratimo apie elektroninį verslą puikiai suvokia, kad esant šioms dviems esminėms sąlygoms kainos turėtų tik mažėti…

  O čia yra atvirkščiai…

  Aš pats asmeniškai ir mano įmonė vos ne VB (SEB) įsikūrimo Lietuvoje esam šio banko klientai. Bet jei taip bus ir toliau – pradėsiu galvoti ar tikrai verta net nežiūrėti ką siūlo kiti bankai…

  • none

   „techniniai kaštai artėja link nulio“ – nelabai suprantu, kaip tenchiniai kaštai gali artėti prie nulio, kai elektroninių operacijų skaičius tik didėja.

   Tiek šitas komentaras, tiek Artūro strapsnis remiasi tik pasamprotavimais ir nežinant kas šiuo dedasi SEB banko IT viduje. Jie tikrai daug investuoja ir šis kainų pakėlimas vos amortizuos išlaidas kurios dabar ten patiriamos.

   • raimondas

    žinoma, kad techniniai kaštai artėja link nulio. Vienas serveris, kuriame jau yra 2,4 ar 8 procesoriai gali aptarnauti 5-10 kartų daugiau klientų, o jo kaina ta pati, kokia buvo „seno“ ir 10 kartų lėtesnio serverio, kuris buvo pirktas prieš 5 metus… Serverių išlaikymas, duomenų srautas irgi pinga…

    Kad techniniai kaštai artėja link nulio geriausiai rodo el.pašto sistemų pavyzdys – kažkada visi džiaugėsi turėdami 10 megabaitų dydžio pašto dėžutę (kai kas už tai net mokėjo po porą litų per mėnesį), paskui atsirado Gmail su „nerealia“ 1 gigabaito talpos dėžute, paskui „Yahoo“ su neribotos talpos pašto dėžute. Dabar kas nors pasiūlytų „ribotos“ talpos pašto dėžutę ar prašytų mėnesinio mokesčio – niekas į tokią paslaugą nežiūrėtų… Kodėl atsirado galimybės teikti nemokamas (už kurias vartotojai nemoka realių pinigų) paslaugas? – nes paslaugos tiekimo kaštai artėja link nulio. Moore’o dėsnis „processing and disc capacity doubles every 18 months“ parašytas dar 1965 metais…

    SEB’e ar kitame banke tas pats. Netikiu, kad jie specialiai pagal užsakymus perka kuo brangesnę ir kuo lėtesnę įrangą…

    • none

     Nežinau, ar čia tinkama vieta diskutuoti, bet žiūrima per siaurai – ženkliai padidėjus varotojų skaičiui, taip pat padidėja ir incidentų tranzakcijose skaičius, kad dažniausiai priveda prie papildomo etato pvz, service deske. Negalima taip manyti, kad nupirksi naują dežutę ir viskas veiks kaip po senovei, tik su 50% daugiau vartotojų. Taip nėra ir nebūna.

     Taip pat negalima lyginti public mail paslaugų ir banko tranzakcijų – public interneto paslaugos yra nemokamos, tačiau ir be garantijų. Nuostolių tiek Yahoo, tiek google nepadengs, jei jie bus patirti dėl to, kad nepavyko nusiųsti didelių laiškų.

     O kas bus jei Maxima grupė negalės sumokėti atlyginimų savo darbuotojams dėl to, kad bankas dėl nemokamų paslaugų … hm… sustojo pailsėti? :)

     • raimondas

      Aš senai naudojuosi SEB e-banku ir nesu pastebėjęs, kad pastaruoju metu jame būtų įvykę kardinalūs pokyčiai, kurie galėtų lemti – kaip čia buvo teigta – milžiniškas investicijas, kurias vos padengs išaugę komisiniai mokesčiai…

      Sistema veikia neblogai, bet ne be priekaištų. Būna, kad SEB bankas irgi sustoja pailsėti…

      Pasakykit man, gerbiamas „none“ ar pastebėjote, kad įvyko kažkokie pokyčiai pvz jūsų deklaruojamo saugumo prasme? (spėju, kad ten ir taip viskas turėjo būti pakankamai saugu – nebent jūs pasakysit kitaip). O jei SEB būtų iš esmės pagerinęs saugumą ir padaręs kažką, kas SEB ebanką iškeltų visa galva virš aplinkinių – senai būtume užversti pranešimais spaudai per visus įmanomus kanalus…

      Išvada pakankamai paprasta: žmonės daro vis daugiau pavedimų, operacijų grynais mažėja -> vis daugiau operacijų vykdoma elektroniniais kanalais -> didėja bankų įtaka mūsų kasdieniniame gyvenime -> bankai tuo stengiasi pasinaudoti.

      O kalbėti apie investicijas, kurias reikia atpirkti ar kitas nesąmones – tuščias reikalas. gerbkit klientus, negalvokit, kad jie nieko nesupranta ir jiems galima užpudrinti smegenis.

     • none

      Negaliu pakomentuoti, nes tiesiog nesu SEB’o darbuotojas :). Esu girdėjęs, kad yra daromi dideli pakeitimai ir kad tam samdoma nemažai papildomų žmonių. Ir kai bus baigta (jei bus baigta), tai manau, kad tikrai tai išgirsime.

     • Margaux

      žiūrima per siaurai – ženkliai padidėjus varotojų skaičiui, taip pat padidėja ir incidentų tranzakcijose skaičius, kad dažniausiai priveda prie papildomo etato…

      Drysčiau paprieštarauti tamstai : jei ženkliai padidėja vartotojų skaičius, vadinasi ženkliai padidėja ir pajamos, kas reiškia, kad papildomą etatą įkuria patys vartotojai ir jį išlaiko, todėl vartotojų skaičiaus didėjimas neturėtų lemti įkainio padidinimo.

      Mano nuomone, SEB prisižais kaip Omnitel, sumanęs reformą su asmeniniais planais ir praradęs dėl to 25% savo abonentų…

    • Šiaip jei geležis pinga, tai dar nereiškia, jog kaštai bendrai IT mažėja, nes dar yra procesas, kurį prižiūri žmonės. Jei buvo tobulinta sistema, tai kaštai augo, jei sistema stovėjo vietoj tada galėjo mažėti, galėjo vistiek augti, nes buvo problemų ir klaidas reikėjo taisyti. Tas irgi augina išlaidas.
     Juk IT be tik geležis, bet IS programuotojai. Jei jie perdare sistema (kas nevisada matosi vartotojo sasajoj), tai gali reiksti daug greitesnius apsisukimus, tikslesnius duomenis laiko momentui ir pan… Manau, gan tiesmukiski vertinimai.

    • gie

     Tuos serverius kazkas turi pirkti, Raimondai. Jie nelaiko amzinai, t.y. serveriu pirkimas – periodinis reiskinys. Zmones samdyti irgi reikia. O ir algas kelti reikejo iki neseno laiko…. Bet kam serverio prieziuros nepatikesi.

    • Rimantas

     Nežinai ką kalbi ir nusišneki.

  • Juozas

   Buvo skelbta, kad visas pernai metų SEB grupės pelnas yra investuotas į informacines sistemas Lietuvoje.

 • dpd

  Taiklus pastebėjimas

 • kirvis

  ir kas keisciausia kad dauguma banku beveik vienu metu vienaip ar kitaip kelia kasdieniu operaciju ikainius.o konkurencijos taryba toliau sau ilsisi

  • Iš kairės

   konkurencijos tarnyba atostogauja nuolat.
   o kai pailsi, ir ketina imtis darbų – jau per vėlu…
   nes kainos dar kartą op… aukštyn

 • …ar verta nežiūrėti ką siūlo kiti bankai…

  Verta! Tas pats paslaugų paketas.

  Manau, kad kai kalba pasisuka apie finansines kredito įmones – tikslinga būtų teksto kamputy pridėti Molotovo kokteilio gamybos receptą…

  • Fredis pritarė Tinklaraštininko pozicijai! Kas dabar bus?

   • Juozas

    Bankų kalausimu Lietuvoje yra visi vieningi, net A.Račas su Fredžiu.

 • Donatas

  niekas netrukdo ramiai sau perkelti sąskaitas į kitą banką, kuris siūlo pigesnes paslaugas. kaip ir pakeisti mob.tel. operatorių, jei netenkina senas ar naujas planas, ar prekybos tinklą, jei netenkina jo reputacija ir/ar kainos. tam ir yra konkurencija. bankas nedidins paslaugų kainų ne dėl skundų internetinėje erdvėje, bet jei pradės prarasti klientus… ir visur taip – išskyrus leo-lt ‘elektrikus’, kurių paslaugų negali nepasirinkti :)

  • gato

   Klausimas ar reaguos net jei pradės praradinėti klientus. Turim pavyzdį- Omnitelis neatsisakė savo asmeninio plano, net pradėjus bėgti klientams :) Paprastai didžiosios įmonės mąsto, kad dauguma prisitaikys, o po kurio laiko užsimiršus ateis ir nauji klientai, tai kas tie keli perbėgeliai…

  • trukdo, kai turi paskola su isipareigojimu darbo uzmokesti pervesti i tam tikra saskaita (pvz isigijai NT uz paskola). Jei tokiu atveju turi kelias saskaitas skirtinguose bankuose tik tam, kad sutaupytum „ant pavedimu“, sumoj gaunasi, kad isleidi daugiau. Aisku reiktu konkrečiai paskaiciuoti.

 • O kas jei, Donatai, bankai „netyčia“ visi pakėlė įkainius (Hansa, SEB, DANSKE, Nordea tikrai tik kai kurie nuo liepos kiti nuo rugpjūčio).
  Taip, kad jei viskas susitarta tau už nugaros- pasijusi kaip pas tuos Leo elektrikus

  • Donatas

   jeigu taip, reiškia, dar bankų yra per mažai normaliai konkurencijai… dar vienas kitas konkurenciškai nusiteikęs naujas bankas rastų savo nišą, kaip kad rado tele2 tarp bites ir omnitelio :), nes jei ne tele2, taip dar iki šiol kalbėtume po 1-1,5lt/min… :)

 • raimondas

  nemėgstu ieškoti „kartelinių susitarimų“, bet bankų sistema iš esmės yra oligopolinė rinka (įėjimo galimybės ribotos, o visų bankų vadai vienas kitą puikiai pažįsta), bet kaip tik peržiūrėjau ką siūlo kiti bankai (galvojau, kad gal tikrai reikia pereiti kitur…). Ir praktiškai visų bankų pirmuosiuose puslapiuose radau pranešimą, kad keičiasi paslaugų įkainiai… Tik, kad ne mano naudai…

 • Musė

  Akivaizdus kartelinis susitarimas. Konkurencijos tarnyba kabinėjasi prie visokių pienininkų, bet bankų nepajudins – per stambios žuvys.

  Kodėl, po galais, nesudaromos lengvatinės sąlygos įeiti naujiems bankams?

 • jurkis

  Šiom dienom kažkur skaičiau, kad bankuose šie mokestukai generuoja nemenkus pinigų srautus. Kiek čia teisybės ir kokie dydžiai – vien bankininkai žino.

 • liuka

  Kodėl? Todėl,kad tos stambios žuvys maitina (prižiūri) valdančiuosius ir oligarchus,reikalui esant,“ paskolina “ palankius ekspertus ir t.t., esami b. žinomi ir savi, o naujokai šposų gali prikrėsti.

 • Auksinis kardas

  „Vilniaus bankas“ nuo seno buvo brangininkas. Investicijos (neturinčios atsipirkti per trumpą laiką brangimais, beje), net jei ir daromos, vargu ar yra pagrindinė aptariamo pabrangimo priežastis. Kaip ir kitų bankų įtartinai sutartinis pasišovimas daryti panašiai. Visa tai – defliacijos akivaizdoje.
  Gal šitaip bankai ruošiasi bent dalinai kompensuoti tikėtiną blogų paskolų bangą?

  Kaip bebūtų, iškart po liūdnos „Vakarų banko“ baigties (kaip bankas – jis buvo šaunus), tapau „Ūkio banko“ klientu, ir niekuomet to nesigailėjau. Rekomenduoju pasibandyti – įkainiai ten tebėra ten, kur ir buvo, palūkanos – vienos geriausių, darbuotojai – draugiški, ir kartais vis padaro daugiau, nei jiems privaloma. Net ir bankininkystės verslas gali būti padorus, tik ar tai atrasti ir priimti pasiruošę klientai?

  • LL

   kaip nekeista, man irgi UB patinka… o šiadien mieste netyčiau pamačiau mersą ROM595…pasiveju… ką gi matau? žmona sėdi… dar pažiūriu – ogi pats Romanovas vairuoja:) aš galvojau, kad jis turi asmeninį vairuotoją…

 • nerijus

  Snoro bankas, jau trečią kartą šiemet, siūlo oblogacijas. Bet, kol kas, apie paslaugų pabarngimą- tyli :)

 • blablabla

  cia visi diskutuoja kad ikainiai vis kyla ir yra per dideli. o man isvis nesuprantama kaip is viso buti imamas mokestis uz tokias paslaugas kaip pinigu pervedimas, pinigu nusiemimas bankomate ar is saskaitos, o ypac pinigu priemimas i savo saskaita. Is esmes mes bankui duodame savo pinigus, kad is ju jis uzsidirbtu, ir dar primokame kad juos paimtu. tai beabejo rodo kad musu rinkai smarkiai truksta konkurencijos, nes kiek teko susidurti vakaru europos valstybese tokie mokesciai uz paslaugas neegzistuoja

  • nerijus

   Aš sugalvojaukitaip: atsisakysiu banko pasalugų, jei jie neparašys NORMALIAI ( lietuviškais raštmenimis ) mano pavardės. Mano pinigai, labiai saugiai jaučiasi ir piniginėj :) Jau įsitikinau.

   O su blablabla sutinku, kad bankai, laikydami mūsų pinigėlius ir taip uždirba ( iš apyvartos- apyvartinių lėšų ).

   • Ne visai. Teoriškai apyvartinių lėšų jie naudoti negali. Įsivaizduokime tokią hipotetinę situaciją, kai lietuviškame banke arabų šeichas laiko tarkime 20 mlrd. litų. Bankas nusprendžia tuos pinigus skirti paskolų išdavimui. Po mėnesio arabų šeichas nori pasiimti visus pinigus, bet tų pinigų nebėra, nes bakas juos išdalino paskoloms. Tai kaip bankas grąžins pinigus šeichui?

    • WU

     Geras klausimas. Turėtų būti keliama bankroto byla. Bet kaip su indėlio gražinimu sunku pasakyti, nes apdraudžiami 100% indėliai iki 100 000lt.

     • nerijus

      WU

      Pasakysiu iš žmogiškos pusės- šeichas ne žmogus ir jam, kaip Šleževičiui, bus informuota iš anksto :)

      WU

      Kartais, gyvenime, nereikia „knisti“ giliai, kad suprastumei, kaip viskas daroma ;)

    • nerijus

     Evaldai, dėl tos pačios priežasties, kurią parašėte, bankrutuoja bankai.

     „Teoriškai apyvartinių lėšų jie naudoti negali.“
     O kur, jų įstatuose parašyta- negalima?
     Visi pinigai, kurie randasi banke, grynieji ar „iliuziniai“, dirba savo darbą- uždribinėja pinigus :)

    • LL

     elementariai pasiskolins iš kitų bankų… anokia čia problema

 • blablabla

  man isviso nesuprantamas dalykas kaip banke dar gali imti mokesti uz paslaugas tokias kaip pinigu ishsiemimas is saskaitos,bankomato ar pinigu gavimas. mes bakui juk skoliname pinigus, ir ju biznis yra uzdirbti is ju o ne is paslaugu mokesciu. tai rodo kad vis delto nera pas mus jokios konkurencijos rinkoje. kiek teko susidurti, vakaru europos valstybes jokiu mokesciu uz paslaugas nera. tikiuosi kad tokie laikai ateis ir i musu kiema

  • nerijus

   Kas dėl konkurencijos: iamnt paskolą- jokios konkurencijos, kai siūlomos sąlygos vienaip ar kitaip sutmpa. Nieko, klientas, negali išsireikalauti. Nori paskolos- imi ir tik su tokiom sąlygom. Nepatinka- ieškokis kito. Kartelinis susitarimas?

  • Kostas

   visas susikurtas Račo įvaizdis mano akyse gerokai smuktelėjo. Save gerbiantis žmogus ir nesilankantis Maximose neatsispyrė kniaziaus vilionėms. Pradedu suprast kodėl pasikeičia žmonės išrinkus juos į Seimą.

   • GIGA

    O ką Račą išrinko į Seimą?Kažką būsiu pražiopsojęs,matyt…

 • Tomas

  OHO. Nuotrauka is Uspaskicho gimtadienio:

  http://img.lrytas.lt/show_foto/?id=74278&s=3&f=4

  Arturai, Arturai, kodel neissizadi savo praeities…

  Kaip bebutu, bet itakingas zurnalistas nuvykes i itakingo (buvusio galbut labiau) politiko gimtadieni tik paastrina praeities itarimus.

  • Tomai, apie kokią praeitį kalbate? Gal pasakytumėtė, ko turėčiau išsižadėti?

  • GIGA

   Tomas savo nesąmoningą komentarą net nesugebėjo parašyti lietuvių kalba.Sprendžiant iš darkyto raštelio,matyt,įpykęs,kad Račas buvo pakviestas su „Kniaziaus“ midaus išgerti…Jeigu jau lietuvybę propoguojat,tai jau pradėkit nuo savęs…

 • Mar
  • WU

   Haha :)) Artūras Uspaskicho gimtadienyje? Gal kokio įrašo sulauksim, kaip sekes baliavoti. Aišku, duodu neigiamų taškų jam, tikrai nesitikėjau, kad dalyvauja tokio pobūdžio renginiuose. Fredi, kur tu? :) Kaip tau nuotrauka?

   • nerijus

    WU

    Ryt bus pasiaiškinimas: dalyvauti negalima atsisakyti…

    Kur dėti kablelį?

    • WU

     Nerijau,
     Artūras jau padėjo kablelį. Aš jį būčiau dėjęs kitur..

     • Musė

      Aš esu šokiruota. Net nerandu žodžių. Suskaičiuosiu iki 1000000 ir tada parašysiu, ką apie tai manau.

     • Fredis*

      Ką galiu pasakyti, Artūras turi skonį, gerai rengiasi, mačiau ne per seniausiai darbo, dienos metu įsmuko į Gedimino 9, ieškojo iškilmėms drabužėlių, o šiap liūdna, kad į įtariamojo sukčiavimu stambiu mastu susirinko dalis ciniškosios grietinėlės.
      Kažkada man Artūras į mano vieną iš komentarų replikavo tokiais žodžiais: per tokius kaip tu mes dar ilgai braidžiosime po mėšlą (cituoju iš atminties).

     • fredi, įsmukinėji tamsta. Aš į Gedimino 9 einu pavalgyti. O citata beveik tiksli. Ir tamstai ji vis dar labai tinka:)

     • Rimantas

      Na, akivaizdu, kad fredis tamsta matė. O tamsta fredį matė, kad žinote, ar jis įsmukinėja, ar koja duris išspiria?

    • nerijus

     WU

     Ne taip supratai, ką norėjau pasakyti: Artūras nesiteisins, o jei bandys, tai pasakys, jog negalėjo atsisakyti, nes norėjo įsitikinti, jog dalyvauja visi, kurie „turėjo“ dalyvauti :0
     O be to, juk Viktorui tik vieną kartą 50 metų…Suprantama ir Artūro pozicija…

    • WU

     Taip taip, aš įsitikinęs, gausim tokį paaiškinima: „aš ėjau kaip BNS vadovas“… Gimtadienio švesti. Po to dar bus įtūžio banga, kad čia ne mūsų reikalas, ką jis daro ir t.t. Vienu žodžiu, bus karšta..

     • WU, atsiprašau, bet kodėl nusprendėte, kad aš turiu jums aiškintis?

     • WU

      Artūrai, neturite. Tiesiog nuvylėte :(

     • Lida

      WU prašau pateikti argumentus, kitaip…

     • WU

      Lida,
      Jei galėčiau – vertinčiau „geras“ jūsų komentarus. Bet, kažkodėl mano pliusų neskaičiuoja.. Šiaip, esu didžiulis tokių išraiškos formų, kaip ironija, sarkazmas, satyra fanas.

     • Lida

      Mano pliusų-minusų taip pat neskaičiuoja. Gal čia serverio ar mūsų naršyklių klaidos po mdxacuko atliktų balsų skaičiavimų ?
      http://racas.lt/lietuvoje-krizes-nera/#comment-33237

     • Jonas Žvelgaitis

      Kaip čia taip su tais pliusais minusais? Staigiai vieną dieną visiems sugedo serveriai, kompiuteriai, programos ir klaviatūros rašant šiame tinklapyje pliusus – minusus. Keista… kitur tai veikia, o čia neveikia ir visiems nuo tos pačios dienos. Ir jokios šeimininko reakcijos, kad atsiprašau, pats nesuprantu, kaip čia taip… tuoj iškviesiu meistrų brigadą… atleiskite už laikinus nepatogumus… Olimpinė nereagavimas. Kaži, kodėl?

     • WU

      Lida,
      Pavyko uždėti jums „geras“. Buvote teisi, bent jau pas mane problema buvo su naršykle, kaip default’ine naudoju mozilla firefox’ą, nesuprantu kodėl, bet Artūro įdiegtas „gero-blogo“ application’as, ją naudojant, neveikia. Pabandžiau per internet explorer – galima vertinti.

     • nerijus

      WU

      Pritariu tamsta WU :)
      Man ir, kai tik Lida pasirodė šiame tinkliaraštyje- iškart patiko su savo netradiciniu mąstymu. Sunku, kartais būna oponuoti romui, Valentinui ;)

  • Lida

   Visiškai akivaizdu, kad prasiveržęs pro paskutinius užtvarus ir jau yra ant paskutinio žingsnio užsimojęs sviesti maišelį su žaliais kiaušiniais mažiausiai. Apsauginius apgauti padėjo firminis apsimestinis „Mielasis…“ šiuo konkrečiu atveju išreikštas šypsena.

   Lady In Red foto nepavyko – keturios kojos.

 • nerijus

  Puiki informacija. Kažin, ar buvo kviestas ar šiaip- važiavo pro šalį? :)

  Pastebėjimai:
  Valentaitė be Pinkevičiaus, o su Jogaila?
  A komanda:

  Paulauskas
  AMB
  Paksas
  Bosas

  Politinė kompanija…Įtariu ( nors,..žinau ), kad tokie svečiai įspėja apie Kubiliaus vyriausybės artėjantį krachą…Taip ir bus ;)

 • Gimtadienis

  Geda, kad autorius dalyvavo Viktoro gimtadienyje ir dar dovana pirko.

  • GIGA

   o dėl ko gėda?čia pats sugalvojai ar balvonizmo sindromas užvaldė?

 • Edgaras

  Artūrai, aprašysi koks Viktoro jubiliejus, buvo ikra, šampanas, Rusijos žvaigždės? :))) ką dovanojot, juk įdomu liaudžiai :D
  Parašiau todėl, kad sunervino, atsiverti lrytas.lt tai pagr. dvi naujienos Viktoras ir Sabutytės vestuvės, kuo mes gyvenam?
  Vieną vienintelį mėnesį pagyvent be „žmonių“ žurnalo, ir be alia žvaigždžių paskalų ir vietoj to knygą perskaityt, kokią klasikinę. Ne, geriau kas ką pabučiavo, susimušė ar šiaip nosį pakrapštė.
  Ir jei vis dėl to knyga patiktų, bent 10-čiai % žmonių, išbristume iš to liūno greičiau.

  • Lida

   Nerašys. Čia ne koks “Vakarinė Palanga” laikrštpalaikis.

  • Edgarai, primenu, kad berods užvakar, komsomokės tituliniame puslapyje pagrindinis straipsnis buvo apie gaktos plaukus. Nerandu kito paaiškinimo kaip tik tai, kad lrytas.lt performulavo savo strategiją ir dabar tiesiogiai konkuruoja su FHM ir Playboy. Tai patvirtina ir tas faktas, kad Aidas Puklevičius, vis rečiau čia komentuoja, o kai komentuoja, tai jaučiasi drebantys iš baimės pirštai ;)

   • nerijus

    Valentinai, šmaikščiai sušaražavote ir gana taikliai ;)

   • Edgaras

    Jo, atsimenu buvo ir toks, bet vakar ir delfyje tas pats. Jaunimas pralošė, ir tos dvi naujienos.

   • Valentinai,
    nuo vakar nebesu FHM redaktorius, užbaigiau paskutinį numerį :) Jau nuo birželio ruošiuosi kitokiam projektui, todėl pirštai jeigu ir dreba, tai todėl, kad lendu į naują profesinį iššūkį :) Ir nežinau, kaip jis pavyks…

    • WU

     Aidai, gal kažkam rimtesnio savo žinias naudosit? :)

    • Sėkmės

   • GIGA

    Blogiau būtų jei gerb.Račas sugalvotų nuvykti į WU dievinamo,parsidavusio teisininko E.Kūrio gimtadienį….

 • Šmočiukas

  Artūrai, ar tikrai ne gėda?

 • Šmočiukas

  Net man gėda. Už JUS, ne už save…

 • lv

  Ar kas nors žinote kiek daugiau, nei matyti toje nuotraukoje?
  Prieš (pa)smerkiant ir pasipiktinant būtų protinga išklausyti, įsigilinti į motyvus, argumentus, nors pats A.R. irgi ne visuomet taip daro…
  Kita vertus, įtariu, kad pasirodymas ten gali reikšti „nieko blogo“, nes ten pasirodė ir TiT partijos atstovai… :-)
  O gal ir tikrai, nieko blogo?
  Ar buvo kur nors viešai deklaruota, pasisakyta, kad Uspaskich’ui, tai jau „ne ne ne“?

 • Ups

  Kaip dėdei su „šlipsu“, kuris tapo dideliu žiniatinklininkų pasaulio lyderiu ir šiaip autoritetu kažkaip nesolidu.Sako erelis sklando danguje, o varnos lakioja pulkais…

 • Ar

  Priešą pažink iš vidaus.
  Žvalgyba irgi menas.
  Kokie mes lietuviški –
  net per kraštus taškosi lietuviškumas :)

 • Almansoras

  Grįžtant prie temos:

  bankai keldami paslaugų įkainiuis didina nerizikingų pajamų dalį savo bendrųjų pajamų struktūroje. Investicijos į elektroninę bankininkystę be, ebejonės yra daromos ir tai ne vien geležų atnaujinimas, priežiūra, bet ir soft’o, saugumo ir t.t. bei pan. užtikrinimo tobulinimas, kuris turi savo atitinkamus kaštus, kadangi tai aukštos pridėtinės vertės darbai.

  Paslaugų kainas ir kokybę reguliuoja konkurencija, tačiau ji mažoje ir biednoje šalyje paprastai ribota.

  Kita vertus, argi nuvežti pinigus pačiam į kito gavėjo rankas arba kiti atsiskaitymai grynaisiais pinigais nekainuotų daug brangiau ir neužimtų daug daugiau laiko nei tie papildomi 20 centų?

  Tuo ir naudojasi žaidėjai šioje rinkoje, kurių yra labai nedaug iki tol, kol neatsiranda kitos patrauklios alternatyvos. Šiuo atveju tokios įstaigos gal ir nensusipelno didelės pagarbos, keldami kainas, bet lietuviai, esu tikras, paburbės, pamurmės ir tikrai dėl kelių pavedimų per mėnesį, kurie papildomai kainuotų keliasdešimt centų didžioji dauguma banko nekeis.

 • curry

  O Swedbankas už debetinio mokėjimo sutartuies nutraukima ims viekartini mokestį – 10 lt (!!!). Na juk nesunku suprasti: žmonės nebegalėdami taip paprastai mokėti už paslaugas ims atsisakinėti debeto -tikri niekšai. Tai juk galą su galu sudurti kažkaip reikia…

  • LL

   visiems visada sakiau – jokių debetų. Kas neklausė – tegul dabar gailisi

   • lida

    Tai siūlėte kreditus ?

 • Nesuprantu jūsų argumentacijos — kodėl privati, pelną maksimizuojanti įstaiga, turėtų paslaugos įkainius nustatyti atsižvelgiant vien tik į kaštus? Laisvoje rinkoje kainą nustato pasiūla ir paklausa vienu metu: net jeigu ir pasiūla (kurią lemia banko kaštai) nepasikeitė, kainą galima didinti, jeigu nuo to paklausa per daug nenukentės (o ji tikriausiai gana neelastinga). Ir jokio čia kriminalo, tik ekonominė logika.

  Kriminalas gali būti tame, jog visi bankai vienu metu sutaria pakelti paslaugų įkainius — tuo turėtų domėtis konkurencijos taryba.

 • Myoliukas Beraštis

  A.Račai, SEB nesunku!nuskrisk iki švedijos jei netigu. sužinosi. ir nereikia klaidinti, kad sunku visiems… atsakau už savo žodį. sunku tik nedalyvaujantiems piramidėje.

  • GIGA

   Ir Mykoliukas dar gyvas.Laikykis,brolau ir išlenk dar vieną „Krušovicos“,kad ir į mano sveikatą:)

 • A.G.

  Laba diena.
  Jau senokai „išvedžiau“ savo mąstymų poreikiui formulę, pagal kurią paramą kaimui (ar kitiems finansiniams-ekonominiams pakraščiams) nelaikau parama, tačiau tik neišvengiamų klaidų tame mechanizme (f.-e.) išlyginimu.
  Iš teisų konkurencija – formulė blogiui sušvelninti, kuris egzistuoja demokratiniame režime. Kito kelio nėra.
  Tačiau puslaukinėse gentyse – jos (konkurencijos) beveik nebūna.
  Dabar jau nebedaužmi langai šalia įsteigtam konkuruojančiam komerciniams objektui, o ir banditai dirbę reketo srityje jau legalizavosi.
  Bet juk yra nemažesni kiti būdai.
  O pie vieną jų čia yra ir paminėta.
  Demokratinis režimas suteikia galimybę okupuoti nepriklausomas valstybes, kaip ta bomba, kuri sunaikina tik gyvybę, bet neturtą.

 • be vardo

  Ką tik http://www.lryto svetainėje pamačiau, kad ponas Račas dalyvavo Uspaskicho 50-mečio ‘baliuje’ (įdėta jo, žygiuojančio su dovanų maišeliu į ‘balių’, nuotrauka). Užkando žadą. Panašiai kaip tada, kai į Siaurusevičiaus 40-mečio jubiliejų sukviesti-suėjo visokie ministrai, prezidentai etc. Vai-vai-vai, ponas Račai – kokia dar nepriklausoma žurnalistika, kokie dar įtakų nebuvimai, kuriuos deklaruojate… Už gražias akis gi TOKIE ir į TOKIUS savo pokylius nekviečia. Nieko ypatinga ir nenoriu pasakyti, gal tik, kad nusivyliau, labai nusivyliau, pasidarė labai apmaudu. Nebent aš kažko VISIŠKAI nebesuprantu.

 • nerijus

  Būtų smagu, kad atsirastų įrašas: gimtadienis2009.

  Aš, Viktorui, būčiau dovanojęs rožinius antrankius iš se*šopo :)

 • gato

  O vistik įdomu ar sprendimas eiti į TOKĮ gimtadienį buvo BNS pozicijos išreiškimas, asmeninis Viktoro palaikymas ar tiesiog noras prabangiai pasitusinti?
  Ir bala nematė tų bankų mokesčių, kai tokie dalykai dedasi :)

  • Lida

   Jei V.U. ne asmeninis A.R. draugas, tai tada iš reikalo.
   Pav, pas Henytę rinkdavosi draugai, o kiti – iš baimės atsisakyti ir galimybės prisipadlizinti.

   • GIGA

    iš kur tokios žinios?Gal teko būti ar šiaip nevykęs filosofinis pasvarstymas?

  • Lida

   „Labai norėčiau, kad po penkiasdešimtojo gimtadienio visi tie žmonės būtų vienoje barikadų pusėje – net ir oponentai.“ V.Uspaskich
   http://www.lrytas.lt/?data=20090725&id=akt25_a1090725&p=2&sk_id=99&view=2

 • A.G.

  Tęsiant komentarą…
  Mnau visi,kai kritikuoji kaip jau atlieka, seniena tapusį – demokratinį režimą (ypač importuotą į puslaukines gentis), pamano, kad tai yra diktatūros kapitalo santvarkoje šalininkas.
  Ne jie dar labiau netinka griešnam iki panagių žmogeliui – tuomet praktiškai visi ir po daug nukenčia dorieji. Tuoemt – siaučia blogis ir tik blogis.
  Yra žmogui tinkami modeliai – kuriuose gėris klesti, o blogis tisiog utilizuojamas dar įsčiose… – kuomet teisingumas jau nėra atiduodamas į to griešno žmogelio rankas… kai modelis yra mokslo kurinys, o jo vykdytojas ne žmogus. Žmogus tam dalykui nėra tinkamas – tai įrodyta kiekvieną dieną milijonus kartų visus tuos žmogiugo gyventus tūkstanmečius.
  Tad nieko nenorėkime iš greišnų žmogelių, kurie dirba, t.t. bankuose.
  Taip kaip ilgai save norėdamas iškelti žmogutis, viršutiniame kišenyje nešiojosi LRyto laikraštuką, taip ir su tuo Vilniaus banku. Nereikia sekti tais žmogiukais… jie tiesiog žmogiukai.
  Geriausias bankas gal būto Ūkio, bet matyt daug kas bijo jo patikimimo. Kaip ir Snoro. Tad galvoja manau dažnas žmogiukas, kad tas kuris yra blogiausias – yra patikimiausias.

 • A.G.

  Pabaigai…
  Kodėl.
  Tik šiandien galima jau teigti, kad žmoguje verslumas ir juo labiau vartotojiškumas – yra didis blogis.
  Tik po tokių išvadų…
  O ir mokslas – toli pažengęs. Gamtoje – jau galima apsieiti be žmogaus su tais dideliais trūkumais (verslumo, vartotojiškumo)… arba gamtai teks atsisakyto tojo homo…

 • Matotaupa

  Bankas tam ir yra bankas, kad pinigus uždirbinėtų. Jei šiuo metu kitose srityse pelnai mažėja, tai nors tokiu būdu truputį atsigriebs. Kaip sakoma: vis į kišenę, o ne iš kišenės…
  Šaunuoliai tuo atžvilgiu, kad atkakliai laikosi savo principų – uždirbti pinigų kuo daugiau.

 • Mykoliukas Beraštis

  Matotapai: Vaikų turi?

  • Matotaupa

   Ar jus vedes (istekejusi)?

   • Matotaupa,
    Matosi, kad esi čia naujokas. Mykoliukas ypač nusipelnęs komentatorius už savo vaizdingą kalbą ir aršų būdą. Siūlau neužsirauti.
    Mykoliukas gyvena Prahoje ir turi žmoną Tamarą.

    • Matotaupa

     Valentinai,
     Lankausi čia nelabai senai, nors A.Račo straipsniuis skaičiau visur, kur tik galėdavau rasti anksčiau ne bloge. Ir pastebėjau, kad komentatoriai čia jau spėjo susiskirstyti netgi privilegijomis: vieniems galima rašyti ne į temą, kitiems galima įžeidinėti kitus, dar kiti turi privilegiją visiems kišti savo nuomonę. Nenorėčiau papulti į jūsų klasifikaciją.
     Dėl užsirovimo – jūs klystate. Laikausi vieno principo: jei žmogus į mane kriepiasi, tai atsakau jam tokia pat kalba, Jūs man parašėte labai gražiai ir mandagiai, tai ir aš jums parašau kuo mandagiau. Mykoliukas Beraštis suskėlė bajerį – atsakau jam tuo pačiu (aišku, aš taip nesugebu).

     Lida,
     jūs, pasirodo, ne tik apie uodų kūdumą išmanote…

     • Matotaupa,
      Nenurodinėju ką čia galima daryti, ką ne. Tai yra Artūro reikalas. Tai buvu tik draugiškas patarimas. Mykoliuko vaizduotė tokia laki (ypač kai įpučia „kosiaką“), kad gali apie save sužinoti labai daug naujų dalykų. Mes su juo nesutariame kai kuriais teologijos ir paksologijos klausimais, todėl žinau ką sakau :)

     • Lida

      „tuščio puodo – kūdo uodo“ :)

     • Matotaupa

      Dar ir apie puodus!!!! Das ist fantastisch.

     • Lida

      Aname komanetare apie „kūda uodą“ reikiamoje vietoje reikėjo įterpti „tuščią puodą“, o ir pats komentaras buvo tik jūsų komentaro minties palakymas, o ne prieštaravimas ;)

     • nerijus

      Valentinai

      gerai, jog subarėte Matotaupą, dėl nepagarbos mūsų šaržuotojui Mykoliukui Beraščiui :)
      Man taip pat patinka, jo ironizuoti rašinėliai :)

      Respect- Mykoliuk ;)

     • Matotaupa

      Lida,
      Tokiu atveju atsiprasau uz puodus.
      Bet apie uodu zyzima vistiek gerai ismanote:-)

     • Ei, ką jūs čia be Artūro priežiūros veikiat? :))

    • GIGA

     O Tamara čia prie ko?

  • Lida

   Matotaupos žinomi du sūnūs ir viena dukra.

 • Tredis

  Gal žinote, kada Žilvino M. jubiliejus nusimato?

 • Mykoliukas Beraštis

  Tai štai pons Matotaupa, svaidyti tomahauką ir galvoti, ne visai tas pats. Siūlyčiau kontempliuoti apie bankų principus ir teisingumą vienumoje, ir geriausia neėdus savaitę su alkanais vaikais ant rankų.

  • Matotaupa

   Ar kontempliavimas pakeis kainą nuo 1 lito iki 0,5 lt (priklausomai su vaikais kontempliuosi, ar su žmona)?

 • NiekurNeiva

  Analogija pas „konkurentą“ Swedbanką – PAGIRTINAS ATVIRUMAS:
  “Bankas sieks peržiūrėti esamų paskolų palūkanų maržas,
  kad jos atitiktų rinkos realijas … “, t.y. toms įmonėms, kurios turi ilgalaikius kreditus/kreditines linijas jos bus tęsiamos blogesnėmis sąlygomis, su didesne marža.

  Per 1-erius metus beveik 28 proc. sumažinti išlaidas, o perlonalo išlaidas net 47 proc. – tai … net pavydas ima. Tiesiog kaip ir kitos dar gyvos privačios įmonės….

  http://www.swedbank.lt/lt/previews/get/760/1244629632_SwedbankVerslui_Nr2.pdf

  Pajamų ir išlaidų valdymas

  Pirmąjį pusmetį banko išlaidos mažėjo reikšmingiau nei pajamos. Lyginant su 2008 metų I pusmečiu, personalo išlaidos 2009 metais sumažėjo 47 proc., tai lėmė 9 proc. mažesnis darbuotojų skaičius ir papildomų darbuotojų skatinimo priemonių atsisakymas. Bankas taip pat optimizuoja skyrių tinklą – per pirmuosius šešis 2009 m. mėnesius klientų aptarnavimo centrų skaičius sumažėjo 4 proc. iki 115 padalinių …

  Rezultatus Lietuvoje lėmė atidėjiniai paskolų porfeliui

  Kaip ir pirmieji trys metų mėnesiai, antrasis 2009-ųjų ketvirtis pasižymėjo blogėjančiomis šalies makroekonomikos sąlygomis, kurios lėmė atitinkamą banko atidėjinių politiką ir finansinius rezultatus. Per pirmąjį šių metų pusmetį „Swedbank” Lietuvoje uždirbo 284,4 mln. litų veiklos pelno prieš mokesčius ir atidėjinius. Dėl atidėjinių galimiems paskolų nuostoliams padengti 2009 m. bankas patyrė 351,7 mln. litų nuostolių.

  Baigiantis 2009 m. antrąjam ketvirčiui, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, „Swedbank” Lietuvoje pajamos sumažėjo 13 proc. iki 440,6 mln. litų, tuo tarpu banko išlaidos sumažėjo 28 proc. iki 156,2 mln. Litų.

  Per pirmąjį pusmetį bankas reikšmingai sustiprino kapitalo bazę, į ją įtraukdamas visą audituotą 2008 metų pelną – 412,4 mln. litų. Banko finansinės grupės kapitalo pakankamumo rodiklis per visą laikotarpį buvo aukštesnis nei 12 proc., t. y. daugiau nei 1,5 karto viršijo Lietuvos banko nustatytą minimalų 8 proc. kapitalo pakankamumo normatyvą …

 • Mykoliukas Beraštis

  Mato-taupa: Jūs pereinate nuo klausimo, „kam žmona“ prie klausimo – „žmona už kiek“. Abu klausimai klaidingi.

  • Matotaupa

   Mykoliuk,
   Jus meistriskai issisukate nuo atsakymo i klausima apie paties suformuluota teigini.

 • irmantas

  Savo nuomonę galima išreikšti ir kojomis, t.y. sąskaitos kitame banke atidarymu. Klausimas kiek žmonių taip padarys? Apie nulį. Kodėl? Paklauskite savęs.

 • Iš kairės

  Čia toks komentaras iš lietrytas.lt

  Algimantas 19:29 07-25
  O vis tik daugelis komentuojančiųjų ir nepagalvojo, kad Uspaskis tik dar kartą akivaizdžiai pademonstravo savo juodą humorą: kad parodytų tautai, koks debiliškas yra mūsų “ elitas“ , apdalino net ir nedraugus kvietimais į puotą ir dabar kartu su mumis skaniai juokiasi iš jų, kad tokį “ elitą“ galima nupirkti tik už šnapso taurelę ir dešrelę. Ačiū jubiliatui, kad tautai parodė mūsų “ elito“ tikrąjį veidą, jų “ savigarbą“ ir principingumą. Vistik moka Viktorėlis juokinti tautą…
  taigi…

 • Tomas

  Arturai, kas tamsta sieja su Viktoru Uspaskichu? Nes dalyvavimas gimtadienyje parodo, kad sieja…
  Kazkodel nemaciau nuotrauku nei su Valatka, nei su Tomkumi, Valentinaviciumi ar dar kuo. O Racas va buvo. Ir sveikino Viktora. Itariama nusikalstama veikla.
  Taip Lietuvoje baudziami nusikalteliai – dovanomis is ziniasklaidos priemoniu. Gal sios dovanos yra tik atsakas i ankstesnes Uspaskicho dovanas? Jei taip, kokios jos – labai idomu suzinoti.

  • Tomai, aš Viktorą pažįstu jau daugiau nei 10 metų. Mane su juo sieja tas pats, kas ir su daugeliu Lietuvos politikų – aš apie juos rašiau, rašau ir gal dar rašysiu. Einant į gimtadienį, priimta sveikinti, jei to nežinojote. Taip pat – jei nežinojote – įtarimas nėra nusikaltimas. Jūsų paskutiniai du klausimai – ne į temą.

 • Mielas Arturai,
  Kada sulauksime ziniu apie p. Viktoro gimtadieni. kas idomesnio buvo, kas atvyko, kokios nuotaikos del Leo, projekto, Fntt vado Boreikos, vRM ministro Palaicio likimo.

  • Mielas Kasti, žinių apie Viktoro gimtadienio įdomybes ieškokite „Klube“, „Stiliuje“ ar „Žmonėse“. Nuotaikos dėl „Leo LT“ kol kas neblogos, FNTT vado pozicijos silpnokos, o Palaitis, manau, savo poste išliks, kol laikysis ši Vyriausybė,

   • Juozas

    Kažkaip gaila pinigų tam „Stiliui“ ir „Žmonėms“, o apie „Klubas“ dar nesu girdėjęs, tikriausiai kokius penkis litus kainuoja. Prisipažinsiu, kad mane irgi domina pikantiškos naujienos. Įdomu, ar nebuvo užsukusi Baukutė ir ką ji ten visiems parodė šį kartą ?

    • nerijus

     Juozai

     Svečiavosi ir Baukutė su savo kūdikėliu :)

 • Travikas

  p. Račui nutiko kaip prezidentui V.Adamkui balsuojant. Prezidentas, kad ir kaip keistai, tačiau paaiškino, kodėl taip balsavo, tačiau Račas tyli. Rytas protingesnis už vakarą, tad metų blogeris kažką sukurs ;)

  • Lida

   Dar neatsigavo matyt ;)

  • Travikai, Račas ne prezidentas, todėl jam aiškinti nieko nereikia.

 • Kestas

  Grįškime prie SEB. Man iki čiol nesuprantama, kodėl mokama už lėšų įskaitymą. Kad mokama už pervedimą, tai viskas aišku, bet kodėl už įskaitymą? Net ir pašte mokama tik už arba siuntimą, arba už priėmimą…

 • Linas

  pritariu čia rašiusiems,kad Lietuvoje tokios įstaigos,kaip komerciniai bankai,kainas klientams nustato ne atsižvelgdamos į paslaugų kaštus,o tiesiog norėdamos daugiau uždirbti.Kiek žinau,per I pusmetį bankai „uždirbo“apie 0,5 milijardo litų nuostolių,kuriuos reikia kažkaip kompensuoti.Aišku,nuostolis atsirado ne dėl per mažų paslaugų įkainių,o dėl blogų paskolų nurašymo,bet reikia gi juos kažkaip kompensuoti.Iš principo kapitalizmo sąlygomis nepatinka vienas bankas – eini į kitą ir tiek žinių.Lietuvos sąlygomis,tiesa,gaunasi kad veik visi bankai vienu metu kelia tuos pačius įkainius,čia jau konkurencijos tarnybos reikalas,bet ar mes ją turime?Manau,kad ne.P.S.dėl Uspaskicho gimtadienio.Aišku,gerai būtų,kad mūsų žurnalistai niekur nevaikščiotų,sėdėtų namuose,draugautų tik su giminėmis.Įdomu,jei kieno nors iš jų giminė būtų politikas,tada žmona ar vyras eitų,o antra pusė namuose lauktų grįžtant(čia ne šiam atvejui).Prieš mėtydami į kitus akmenis,pažiūrėkime,ar mes patys tokie jau be nuodėmės?Būti šventesniam už motiną Teresę galbūt ir verta,bet jei nesi – tai ką?Nors,aišku,nemalonu būtų,jei tokie gimtadieniai vyktų per dažnai.

  • Kainodaros principas kai kainos nustatomos ne pagal sąnaudas, o pagal pasiūlos/paklausos principą yra visiškai normalu. Priekaištauti bankui ar bet kuriai kitai komercinei organizacijai, kad ji pakėlė kainas „nepagrįstai“, nes atseit „nepadidėjo sąnaudos“ yra naivu ir neprofesionalu. Artūras turi reputaciją žmogaus reikalaujančio, kad jo mėgstamų paslaugų tiekėjai nekeltų kainos be priežasties. Pavyzdžiui, jis priekaištavo Statoilui, kad pabrangino kavą, preikaištavo Double Cafe.
   Paslaugos teikėjas turi teisę prašyti už savo teikiamą paslaugą tokią kainą kokios jis nori nepriklausomai nuo sąnaudų. Tai esminė bet kokios komercinės veiklos prielaida. Pirkėjas turi teisę atsisakyti pirkti paslaugą, jei jo netenkina pardavėjo norima kaina. Tai irgi esminė komercinės veiklos prielaida. Šiuo atveju nenagrinėju tų situacijų kai yra monopolis. Tam, kad paslaugos teikėjas nekeltų kainos iki beprotybės ir egzistuoja konkurencija. Šiuo atveju Artūras turi visą teisę keisti banką, jei jo netenkina banko siūlomos kainos.
   Bankas savo ruožtu priėmė sprendimą padidinti kainas turbūt dėlto, kad kompensuotų prarastas pajamas iš paskolų biznio. Priimdamas sprendimą bankas įvertino paslaugos elastingumą, t.y. ar pasikeitimai kainoje stipriai įtakos pasikeitumus paklausoje ar ne. Akivaizdu, kad bankas galvoja, kad ši paslauga yra elastinga, arba, kalbant vaizdžiai, klientai „suvalgys“ šį padidinimą. Bankas nepasimokė iš Omnitelio pavyzdžio, kai minėta bendrovė galvojo, kad jų paslaugų pasiūla yra tokia neelastinga, kad klientai „suvalgys“ esminį sąlygų pabloginimą. Deja, klientai nesuvalgė ir Omnitelio pajamos nukrito 25%.
   Tokie įrašai kaip šis yra naudingi tuo, kad atkreipia visuomenės dėmesį, nes įtariu, kad daugelis ir nebūtų pastebėję šio kainų padidinimo. O viešumas yra pats didžiausias tokių bandymų pasipinigauti klientų sąskaita priešas.

 • A.G.

  Čia kai kas parašė ne į temą, bet išgirdę apie vieną paskutinę aktualiją. Vieno Lietuvos žmonių gerbiamo (kai kurių niekinamo – juk su asmenybėmis kitaip nebūna) jubiliejų.
  Juk tas žmogus yra gavęs labai didelį Lietuvos žmonių pasitikėjimą.
  Žymiai didesnį Lietuvos žmonių pasitikėjimą turi, žinoma, JE Prezidentas.
  Tačiau ir jubiliatas – didžiulį Lietuvos žmonių pasitikėjimą yra gavęs tiesioginių demokratinių rinkimų būdu.
  Ar gali žurnalistas pagerbti didžiosios Lietuvos žmonių dalies išrinktąjį jubiliejaus proga.
  Manau gali.
  Gal būt, vien dėl protesto.
  Kuomet Lietuvoje keli žmonės ne pirmą kartą keičia Lietuvoje Lietuvos žmonių valią. Tokiai jų (tų kelių žmonių) valiai vykdyti Lietuvoje kvailių vežimais vešk.
  Taip buvo visais laikais, taip radome, taip ir paliksime.
  Gal yra kitaip.
  Tuomet aiškiai įvardykime.
  Bet nei vienu atveju tai nepadaroma (nekalbant, kai iš musės išpučiamas dramblys).
  Tad tokiems scenarijams dori žmonės manau ir gali išreikšti savotišką prtestą.
  Kitaip toli galima nueiti…
  Kaip ir neįvardijant. Taip taip.

 • Šmočiukas

  Apgailėtinas susikompromitavimas ir dar labiau apgailėtinas atsisakymas ką nors pakomentuoti, gailiai pypsint tais „argumentais“, kuriuos čia visi numatėme jau iš anksto – „kas jūs tokie, kad aš jums aiškinčiausi.“
  Dar keli pastebėjimai „teisingajam“:
  Jūsų pasveikintasis yra įtariamas kriminaliniu nusikaltimu, jo partija rinkimams išleisdavo (aišku, neoficialiai) kokius 10-20 kartų daugiau, nei deklaruodavo, jis yra akivaizdus Rusijos silovikų produktas, suorganizavęs išvažiuojamąją savųjų Darba Parcyjas dundukų sesiją Maskvoje. Gal nematėte vaizdo įrašo ir negirdėjote, ką jie ten kalbėjo? Taip pat jo įmonėse algos mokamos juodais pinigais (bent vienoje – įrodyta. Aišku, galite bandyti pasakyti, kad Vyktaras Krekenavos mėsinėje neužima jokių oficialių pareigų ir t.t.). Be to, jis žada ir Europarlamente dergti Lietuvą. Dar jis būdamas Ūkio ministru protegavo savo įmones. Na ir šiaip šaunus vyras – gyveno (tebegyvena?) su į dukras tinkančia sriubos virėja. Sąrašą būtų galima tęsti. Ar to maža? O kokia kompanija… Valinskas, AMB, Paksas…
  Graudu…

  • Šmočiuk, šis tamstos komentaras paliktas tik todėl, kad jums galbūt sunkus pirmadienis… Jei ką, tai man tamstos irgi gaila.

   • Šmočiukas

    1. Pirmadienis man labai normalus, vis dar atostogauju.
    2. Komentaras irgi normalus, nebijokite teisybės ir nereiks nieko šalinti.
    3. Ačiū už gailestį, čia turbūt dėl to, kad manęs niekas pas suvirintoją į gimtadienius nekviečia? Vis tiek neičiau :)
    4. Valentinai, gerbiu jus už humoro jausmą – klausimas apie Marcinkevičių – trumpas ir taiklus nokdaunas :)

    • Šmočiuk, teisybė ir subjektyvi nuomonė yra du visiškai skirtingi dalykai.

  • lida

   Gal galite nuorodą į tą įrašą ar bent nukreipti teisinga linkme ?

  • GIGA

   apgailėtinas nusišnekėjimas,Šmočiuk, ir jau,deja,ne pirmas…dar labiau apgailėtina kai Lietuvoje didvyre padaroma dešrų kimšėja ar kokia ten jos darbinė veikla,kuri vienintelė iš viso kolektyvo nepatenkinta alga „vokeliu“.Nesupraskit,kad aš už algą vokeliuose,bet,matyt,ji nepraklabo tą pirmąją dieną kai gavo algą tokiu pavidalu,neatsisakė darbo,nesikreipė į teismą dėl asmens orumo įžeidimo,o dirbo sau patenkinta,kol netapo susidorojimo su „kniazium“ subfabrikačiu.Nejuokinkit dėl Darbo Partijos buhalterijos-prisimink „Rubikoną“ ir Kazicką su „Wiljamsu“.Eiliniai dvigubi standartai,EILINĮ KARTĄ NEĮRODYTI ir eilinį kartą krūva durnelių ant to „pasimovusių“ ir plyšaujančių „komsomolkė“ frazėmis-Paksas,Uspaskichas atmatos,AMB,2K,prokuroras Paulauskas,vagis Zuokas ir partorgas Žiemelis -elitas.Išsiblaivykit tauta.Račas galėjo neiti pas Uspaskichą tik dėl to,kad pastarasis palaikė Leo LT:)

   • Giga,
    Ne veltui aš tave čia taip gyriau. Kai tik grįžai į diskusiją ir karto aukščiausios prabos nusišnekėjimas. Jei esi toks kovotojas prieš dvigubus standartus, kodėl nematai dvigubų standartų, kuriuos Račas taiko oligarchams. Vieni oligarchai jam blogi, o kiti geri?

    • Jonas Žvelgaitis

     Valentinai, savo naivumu žudančiai stebinate. Negi galvojate kad oligarchai visi blogi? Taip nei vieno nei vieno bent kiek gerėlesnio?:)

     • romas

      Jonai, Lietuvoje nėra oligarchų. Viktoras nėra oligarchas, nes jį persekioja prokuratūra, Žilvinas nėra oligarchas, nes valdžia nori Leo LT išgriauti. Oligarchija yra vienareikšmiškai labai blogas dalykas, nes tai yra kapitalo suaugimas su valdžia. Oligarchas geras gali būti draugams ir giminėms :)

     • GIGA

      pasakyk tai Valentinui:)O tai dabar jis kaltina račą dvigubais standartais tam ko Lietuvoje nėra:)

     • Jonai, aš galvoju, kad kalbame apie du vienodai prastos reputacijos oligarchus. Uspaskich ir Marcinkevičius. Račas visaip smerkia Marcinkevičių, neperka Maximoje ir t.t. Su Uspaskichu baliavoja. Nematyti digubų standartų gali tik aklas.
      GIGA, savo ruožtu, yra per daug protingas ir tai mato. Tačiau nors ir būdamas profesionalus kovotojas su dvigubais standartais, pats pakliūna į dvigubų standartų spąstus. Pakso bylą pateikia kaip dvigubų standartų pavyzdį, tačiau Račo sprendimą baliavoti su Uspaskiu nepripažįsta kaip dvigubų standartų. Maža to, kaip ir Artūras, pradėjo netgi advokatauti Uspaskiui. Giga apsispręsk arba tu kovoji su DS nuolatos, arba kiekvienai situacijai pritaikai individualų vertinimą. :)

     • Valentinai, vis dėlto labai norėčiau išgirsti tamstos argumentus apie tai, kuo V.Uspaskich panašus į Ž.Marcinkevičių (be jau minėto diplomo istorijos, Jangilos ir Budrevičienės teismo). Ką nors tokio labiau apčiuopiamo.

     • romas

      Abu nėra padarę jokio nusikaltimo ir abiems galioja nekaltumo prezumpcija :)

     • lv

      Tai jūs panašumus ir išvardinot, Artūrai…
      Argi nepakanka?
      Uspaskicho diplomo detektyvinės istorijos, sugretinamos su Marcinkevičiaus šmeižtu(?) ar demagogija (dėl kurios buvo nusistebėta pudravimo kokybe) tiesioginiame eteryje + laurų kvartalo/tvoros batalijomis kuriose laukiama „žmonių su šakėmis“ (jūsų mintis).
      „Invalidų afera“, leo.lt priešistorė sugretinama su Jangila, DP juodąja buhalterija.
      O rezervui dar turime gėdingą pabėgimą ir slapstymąsi nuo teisėsaugos…
      Paprasčiau, Artūrai, būtų įvardinti skirtumus, arba tuos skirtumus, kuriuose jūs matote daugiau V.U. teigiamų savybių, nei jų turi Ž.M. ar visas VP10…

     • GIGA

      Artūras neišvardino panašumų,jis jau kelintame savo komentare prašo,kad ‘jo teisėjai“ pateiktų argumentų.O nesapaliotų kaip vienas gerb.komentatorius apie vokelius mėsos sūdytojoms>kaip jau ne kartą rašiau galima pasakoti,kad Landsbergis žydas ar kgbistas,paksas-rusų agentas,Uspaskichas-didžiausias niekšas,bet tai emocijos,subjektyvi nuomonė ir nuostata apie konkretų asmenį.O kurgi faktai?Šmočiukas iš karto subliuško paprašytas juos pateikti,galų gale o ką ir galėjo?Pacituoti „komsomolkę“.Va ką jums nori pasakyti gerb.Artūras,bet,kad jūs neklausote

     • Auksinis kardas

      Žodžiai „sapalioti“ ir „gerbiamas“ kertasi prasmėse. Kažką pasirinkite, jaunuoli.

     • lv

      Giga, Giga (išmastėte tai tik iki mili lygio)…
      O kokiais faktais (ir teismo nutarimais) remiantis, gerbiamas Artūras nebeperka Maxima parduotuvėse, pliekia VP10, nebeitų sveikinti Ž.M. ar I.S. …?
      Faktais, *faktais*?!
      Taip, tai tos pačios „emocijos, subjektyvi nuomonė“, visumoje pozicija, kuri iki šiolei turėjo tvirtą vertybinį/moralinį fundamentą. Turėjo.

     • GIGA

      Lv,jeigu Jūs norite faktų,kad Leo LT tai visos tautos vagystė,tai apie tai ne vieną kartą diskutuota šiame bloge (mano taip pat) ir jums belieka tik pavartyt archyvus.Šitoje istorijoje kaip tik nėra subjektyvumo,o yra nusikaltimas,kurį dar bando ginti kuopelė draugų.O vokas mėsos sūdytojai ar Plechanovo diplomas skamba juokingai

     • lv

      Tai tos pačios sapalionės, komsomolkės ištraukos. Kokia vagystė, kur faktai, GIGA, kur faktai…?!

     • GIGA

      archyvus skaityk,archyvus-kartotis jau nesinori.Čia išdiskutuota,po kaulelį Leo Lt išnarpliota su faktais ir be.O jau rašiau,man nuoširdžiai gaila sapaliotojų lyginančių Leo ir algą vokelyje ar Plechanovo diplomą (bet čia šiaip lyrinis nukrypimas)

     • lv

      Tai ir pats po spaudos archyvus apie Jangilą pasiskaityk, apie DP buhalteriją, apie diplomo batalijas, apie pabėgimą nuo teisėsaugos, pasižiūrėk tą gėdingą spaudos kongferenciją „tremtyje“:
      http://www.darbopartija.lt/lt/zinias?item=157

      (tai irgi yra išnarpliota ir yra patys tikriausi faktai)

     • GIGA

      o pats nebūtum bėgęs,jei matytum,kad su tavim bus susidorota?aš tai bėgčiau.Kur?ten kur turi ryšių.Gerb.LV,skaičiau apie Jangilą,mačiau tą spaudos konferenciją,esu įsitikinęs,kad mėsos sūdytoja gaudavo algą vokelyje,dėl Plechanovo diplomo irgi manau,kad jis buvo nupirktas.Romas su Valentinu mėgsta rašyti,kokia tauta,tokia ir sąžinė-čia išplėtojant,tokie ir politikai.Mano klausimas kitas,ko Jūs puolat Račą,kai jis važiuoja pas Viktorą,jei kiekvieną dieną tv ekrane,žurnaluose blyksi baliavojantys zuokai,amb,paulauskai,2K ir t.t.-tingiu kartotis.Ar neužzombinta mūsų tauta,kuri stengiasi padaryti liaudies priešais kažkokį tai ruskelį ar lakūną,tuo pačiu KARTOJU NEMATANTYS IR NESUGEBANTYS ĮVERTINTI KASDIENOS RAFINUOTŲ SUPER VAGYSČIŲ,nuo Wiljamso iki Leo.Prognozuoju,kad pražiopsos ir Geležinkelį…

     • lv, jei nesugebate matyti faktų PVM dviejose susigrąžinimo istorijose ir Leo LT steigime, mūsų vertybės ir „moralinis fundamentas“ tikrai skiriasi.

     • Juozas

      Skirtumas yra toks, kad VP dešimtukas nepasidalino tų pinigų baliavodamas su politikais ir nenumetė kaulo liaudžiai. VP dešimtuko pinigai yra sąžinigai pavogti, vyriškai ir nesislapstant vokeliuose.

     • lv

      Lygiai taip pat galėčiau replikuoti apie jūsų nenorą matyti Jangilos ir DP buhalterijos šešėlių, taikant selektyvų teisingumą (teisuoliškumą)…
      Nes objektyviuoju, jūsų pačio propaguojamų teisingumo, sąžiningumo, skaidrumo, etiškumo vertybių aspektu, tai abu labu yra vienoje barikadų pusėje, kažkur užribyje į kurį net ir labai viliojamas nevyktumėte (o ir nederėtų pagal užsitarnautą autoritetą ir demonstruojamą principingumą), tik va Viktoras pakvietė…
      Dar ruseno viltelė pasiteisinime išgirsti, kad Viktoras yra jūsų senas/geras draugas…

     • lv,
      Kažkada, kai paprašiau Gigos pateikti faktus, jis parašė, kad didesnio briedo nebuvo girdėjęs. Tada aš pats tuos faktus jam iškasiau ir įrodžiau, kad jis nusišneka. Deja Giga turi bruožą atsisakyti pripažinti faktus ir vien tik rėkti apie dvigubus standartus ir kokie kiti durniai.
      Dabar Giga, kažkodėl užsinorėjo faktų. Kodėl Giga kalbėdamas apie Paksą nepripažįsta faktų, o kalba teorinius samprotavimus apie „sistemą“, „susidorojimą“, „dvigubus standartus“, o kai kalba eina apie Uspaskį, jau reikalauja faktų? Ar tai nėra dvigubi standartai?

     • GIGA

      Praleidau šį tavo komentarą,Valentinai.Aišku pasigyrei save,kad iškapstei kažkokius tai mistinius faktus,juolab mūsų diskusijose apie Paksą.Neklaidinkim,Valentinai,vėliau čia komentuoti pradėjusių tautiečių,padarykime mažutį rakursą į istoriją.Mūsų ginčas prasidėjo nuo kultinės tamstos frazės-„Paksas (tiesa tu šią pavardę iki šiol rašydavai iš mažosios,bet,matyt,šį tą permąstei:) ) tautos blogis,Adamkus-tautos sąžinė“.Aš pakraupęs nuo tokio suabsoliutinimo pabandžiau logiškai (ne faktais,o logine seka) pasamprotauti-gal ir Adamkus ne toks jau su aureole,gal ir Paksas ne pats blogiausias,gal kitų akyse įžvelgiame krislą,o kitų rąsto nematome.Taip mūsų diskusija palaipsniui persistūmė link vieno asmens-Pakso.mano nuomonė buvo,yra ir bus,kad su juo buvo susidorota.Aš niekada neteigiau,kad jis kažkoks tai šviesulys(kaip tu apie Adamkų),bet susidoroti su teisėtai tautos išrinktu Prezidentu ir susidoroti taip,kad žmogus negalėtų sugrįžti-visgi riebokai.Juolab,kad iš visų kaltinimų (negrįžkime vėl prie KT ir LAT) liko tik piletybė.Tai va gerb. faktų rinkėjau ir pateikėjau,Valentinai.Kaip sakė Lietuvos savanoris Nr 1-„istorijos nesukląstosi“:)Tamsta,sąžiningai prisipažinai (prieš tai užliejęs ant vargšo lakūno cisterną fekalijų)-„į problemą nesu įsigilinęs,bet žinau,kad Paksas kaltas“.O jei savo iškastus ir man pateiktus faktus toliau laikai KT išaiškinimą ar neteisėtai padarytas ir išplatintas Prezidento telefoninių poklabių stenogramas-tai sutinku,tokius faktus tu pateikei,tiesa,tai visi visada žinojo:)Diskusija buvo,yra ir dar garantuoju jog bus-„ar Paksas tikrai buvo tiek kaltas,kad nusipelnė „diskvalifikacijos iki gyvos galvos“,o jei taip,tai,kodėl tos diskvalifikacijos nenusipelnė Adamkus už pilietybes Sadekovui ir n kitų,AMB už Alytą,Draugystę ir t.t,Zuokas už Rubikonus,2K už Leo“.Bent aš visą laiką diskutavau apie tai,o tu,spėju,užtemdytas „megztųjų berečių“ įtūžio (nors žinau,kad pačiam atstovauja ne jos,o Navaitis) tvirtinai kažką kito.Tai tiek:)

     • Matotaupa

      Balsuoju už GIGA ir jo logiką.

     • lida

      „mano nuomonė buvo,yra ir BUS…“ – tokia logika visiškai pakankama. Kam čia dar paistyti apie diskusiją ir įrodymus ?

     • GIGA

      taip,čia ne apie kačiukus plepėt:),o parašyt kažką norisi…

     • Giga,
      Artūras lygiai taip pat negali pateikti jokių faktų apie VP ir Leo. Vien tik nuomones. Skirtumas tarp VP ir Uspaskio yra tas, kad apie Uspaskį ne tik šnekama, bet prieš jį vykdomas baudžiamasis persekiojamas, o tai daug daugiau.
      Artūrai,
      Ne mano darbas pateikinėti duomenis apie Viktorą Uspaskich. Lygiai taip pat ir jūs neprivalote čia kažkam aiškinti savo veiksmų priežastis. Tačiau Uspaskich yra politikas su prasta reputacija. Jūs esate žurnalistas su gera reputacija. Yra natūralu, kad jūsų gerbėjai yra labai nustebę dėl jūsų sprendimo dalyvauti jo baliuje. Jums keliami daug aukštesni reikalavimai nei kokiam Zuokui arba Valinskui. Nepykite, bet taip jau yra.
      Natūralu, kad daugumos žmonių nuomonė apie Viktorą Uspaskich yra susidariusi iš spaudos pranešimų apie jį. Tai, kad jūs lankotės jo baliuose rodo arba, kad jums nerūpi jūsų reputacija, arba jūs žinote kažką daugiau nei daugumas žmonių. Jeigu jūs turite informacijos, kad su Uspaskichu bandoma susidoroti panašiai kaip su Paksu, kad baudžiamoji byla prieš jį sufabrikuota, kad prokuratūra užsiundyta ant jo vykdyti politinį užsakymą, kad darbo partija nesukčiavo, kad mėsos sūdytojos skandalas yra sufabrikuotas ir kad iš tikro Uspaskich yra tyras doro politiko, su kuriuo nori susidoroti „sistema“ pavyzdys, tai pasidalinkite ta informacija su visais.
      Kadangi ne mano, o jūsų reputacija pavojuje, jūs ir turite įrodinėti Uspaskicho normalumą. Be to, tai jūsų darbas žinoti apie politikus daugiau :)

     • Valentinai, pirmiausia, pasikartosiu, bet nejaučiu savo reputacijai jokio pavojaus.

      Antra, iš jūsų lūpų man tikrai keista girdėti, kad aš negaliu pateikti jokių faktų apie VP (PVM susigrąžinimo istorijas) ir Leo LT… Ar 76 mln. už fiktyvų sandorį apie kurį ne kartą esu rašęs ir šiame tinklaraštyje nėra faktas? Ar Leo LT ir jos steigimo (ir tebeegzistavimo istorija) nėra faktas? Tai kas tada yra faktai?

     • Juozas

      Del LEO yra viskas labai suprantama, pavogė ir nepasidalino, o Vikroras protingiau elgiasi, moka įtikti visiems ir apsigint geriau moka, kaip su ta sūdytoja. Čia yra jūsų kolegų straipsnis ta tema http://www.balsas.lt/naujiena/182607 , gal ir suklastotas, nesu seklys morka ir nemoku patikrinti, gal čia ir netikras žurnalitas parašė.

     • Artūrai,
      Atsakysiu Gigos žodžiais: kur bylos? Kur teismo sprendimai? Kur įrodymai? Aš neteigiu, kad Leo.lt yra gerai. Tačiau oponentai kaltina mus, kad Viktoro Uspaskich reikaluose nėra jokių įrodymų. Jūs pats prašote pateikti ką nors „apčiuopiamesnio“. Atkreipiu dėmesį, kad VP reikaluose yra mūsų bendras supratimas, kad pasielgta negerai, tačiau įstatymiškai viskas yra tvarkoje. VP 10 niekas bylų nekelia. VP 10 Maskvoje ar dar kur nors, nesislapsto.
      Tuo tarpu prieš Viktorą vykdomi procesiniai veiksmai. Viktoro įmonės teisiasi su buvusiais darbuotojais dėl algų vokeliuose ir kitų darbuotojų teisių pažeidimų. Viktoro partija tiriama dėl finansavimo pažeidimų. Jeigu jums to neužtenka, kad apribotumėte savo bendravimą su šiuo žmogumi, bent jau iki tada kai bus galutinai atsakyta ar jis nusikaltėlis ar ne, tai reiškia, kad jūs tikrai žinote, kad Viktoras yra sąžiningas politikas ir doras verslininkas. Pasidalinkite šia informacija ir mes visi pradėsime gerbti Viktorą Uspaskich.
      O dėl reputacijos, tai puiku, kad nejaučiate jai grėsmės. Bent jau dalis jūsų gerbėjų šiame bloge jaučiasi nusivylę. Žinau taip pat, kad jums nusišvilpt ką apie jus galvoja, galite šito neberašyti :)

     • Valentinai, aš A.Raču nenusivyliau, rimtai

     • Valentinai, geriau rėžk Artūrui taip: „Nepaisant visko, aš su jumis.“ Tada jis šyptelės, krestelės garbanas, pasikasys pasmakrę ir atgaus optimizmą. Be to, jeigu wikipedia nemeluoja, mažiau nei už mėnesio jo pačio gimtadienis…:)

     • Geriau Ligta baik slėptis už šypsenėlių ir išreikš savo poziciją. Ką galvoji apie Artūro vakarėlį pas Uspaskį?

     • Aš nesislepiu už šypsenėlių – jos pas mane natūraliai gimsta. O ką turėčiau pasakyti? Kartu su visais pliekti Artūrą? Na, jau ne, nesulauksi, mielasis.

     • Atkreipkie visi dėmesį, kad Ligita mane pavadino mieluoju :)

     • GIGA

      Valentinai,žinau,kad pyksi,bet man sąžiningai pačio gaila.Mes jau tą praėjome diskusijose su Paksu,dabar einam antru ratu su Uspaskichu – taip VP nesislapsto Maskvoje,ir AMB nesislapsto,ir 2k,ir Zuokas (neskaitant vienos dienos Varšuvoje,nesislpasto ir Landsbergis su Kakčiu,Žiemelis su sūnum taip pat ir Lubys nebandė slėptis ir t.t.-negi neaišku,kad yra chebra,nesvarbu ar jie raudoni ,ar žali ir yra nepatekę į ją ir iškritę iš jos.Prieš pastaruosius panaudojama kišeninė prokuratūra,kišeninis Kūris ir Co,žiniasklaida,pulkas megztų berečių su suformuota nuomone-„problemos nežinau,bet Paksas blogas“ ir t.t.Man pikta,kad tu,normalus,išprusęs žmogus,nustoji mąstyti kai disputas paliečia tai prieš ką esi asmeniškai nusistatęs,o aš gindamas logiką ir priešindamasis dvigubiems stndartams atrodau lyg pakso,dabar Uspaskicho,už kurį niekada nebalsuočiau šalininkas.Belieka dar kartą sušukti-„atsimerk,Valentinai“:),o tai kaip jau keletą kartų rašiau,beregistruodami Uspaskicho nuodėmes,ale vokelyje alga ar Plechanovo diplomas,pražiopsosit/im kai dorovingasis Kubilius Geležinkelį numuilins ar galų gale Leo Lt VP naudai pertvarkis

     • Giga, kai ginsi logiką ar priešinsiesi dvigubiems standartams, pranešk man, bus įdomu pasižiūrėti.
      Giga, kaip suprantu mūsų pozicijos praktiškai nesiskiria. Tu pripažįsti, kad VU yra smulkus nenaudėlis, kad tos visos istorijos su mėsos sūdytojomis ir Plechanovais yra tikros, bet nereikšmingos. Tu taip pat siūlai atsimerkti ir nepražiopsoti daug rimtesnių aferų, tokių kaip geležinkeliai ar Leo.lt. Negaliu su tavimi šiais klausimais ginčytis.
      Bet juk mes ginčijamės dėl to ar dera Račui baliavoti su tuo smulkiu nenaudėliu ar ne. Tu sakai, kad kadangi jis toks smulkus ir nereikšmingas, tai be reikalo mes čia Račą užsipuolėme. Yra daug daugiau stambių aferų dėl kurių reikia „parintis“. Visur su tavimi sutinku. Tikrai tos aferos yra rimtesnis reikalas. Jei Artūras pasiūlys tokią temą padiskutuosime.
      Tačiau, kad ir koks smulkus ir nereikšmingas niekšelis Uspaskis yra, Račui su juo vis tiek nedera baliavoti.
      Prisimink temą, kurią Artūras pasiūlė neseniai: žurnalistai – seimo nario padėjėjai. Siaubas, žurnalistai dirba abiejose barikadų pusėse! Košmaras! Tačiau ši tema yra 10 kartų mažiau reikšminga, nei tai, kad objektyvios ir nepriklausomos naujienų agentūros vadovas, garsus, savo principingumu garsėjantis žurnalistas, baliavoja, dovanoja dovanas, įtariamam partijos buhalterijos klastotojui, vokelių mokėtojui ir t.t. Viskas priklauso nuo mąstelio, kuriuo nagrinėjame reiškinius. :)

     • Valentinai, na niekaip negaliu nesutikti. Nesu gavęs asmeniškai iš V.Uspaskicho nė cento, todėl nesijaučiu jam niekuo skolingas. Todėl galiu su juo ir „baliavoti“, ir kalbėtis, ir apie jį ką noriu rašyti.

      Jei galvojate, kad V.Uspaskichas mano, kad pakvietęs mane į gimtadienį, jis taip užsitikrina mano palankumą, esate labai navus. Taip gali galvoti tik V.Adamkus. M.Laurinkus ar A.Valionis kai kviečiasi savo dvaro žurnalistus…

      Nenoriu tikėti, kad ir jūs, pavaišintas kieno nors bokalu vynu ar net pietumis jaučiatės skolingas ir siūlote mainais kokią nors paslaugą. Jei taip yra, tada mes skiriamės.

      Dėl buhalterijų ir kitų įtarimų jau esu pasisakęs. Dėl vokelių mokėjimo – taip pat.

      Su kuo man dera „baliavoti“ ar dar ką nors veikti, sprendžiu tiktai pats. Visada. Ir taip bus ateityje. Visada. Nors ir užspringtumėte čia mane besmerkdami. Atsiprašau.

     • Artūrai,
      Tiek to, mano įkarštis atvėso :) Bandžiau jums paaiškinti, kad Uspaskichas jumis pasinaudojo. Be to įteikėte savo nedraugams ginklą į rankas, kuriuo jie šaudys į jus dar daug metų. :)

     • Valentinai, ne veltui yra sakoma“ apsaugokite mane nuo draugų, o nedraugais aš jau pats kaip nors pasirūpinsiu… O kai dėl šaudymo – ne pirmas kartas… Pats vaikas būdamas laidynę turėjau:)

     • Šmočiukas

      Sprendžiate pats. Visi mes sprendžiame patys. Nevisada teisingai. Atvejis su Uspaskichu – akivaizdus promachas. Niekas čia užspringti nesiruošia, nesusireikšminkite taip labai (nors ir esate įpratęs tai nuolat daryti). Jūsų didelė kaip viešo asmens ir netgi kaip asmenybės klaida mums (kritikuojantiems tokį demaršą) – ne tragedija, jau patikėkite :). Bent man – tiesiog smerktinas poelgis, o dar nykiau atrodo tas primygtinis įtikinėjimas, kad jubiliatas nekaltas, aplinka kalta (abejoju, ar pats tuo nors truputį tikite). O kaip gražiai sukaktuvininkas sutvarkė Kėdainius… :) Akivaizdžiai nekaltas. Kaip ir Zuokas, nes jam irgi priskiriami kai kurie dalykai – Gedimino pr., Šnipiškių aukštuminiai pastatai, Karaliau Mindaugo tiltas… Manau, niekuo nekalti abudu :)
      Beje, baliavoti galite ir su Adamkum, nes iš jo turbūt irgi nesate gavęs nė cento. O gal esate?
      Žodžiu, susikompromitavote ir dar gėdingai sukate uodegą juokingais argumentais. O dabar galite užspringti mane bekoneveikdamas, galite paprasčiausiai „užbaninti“, man vienodai.

     • Šmočiuk, jūs atrodote toks susireikšminęs, toks juokingas anonimas, kad net pyktis neima. Norite jaustis demokratijos ir laisvo žodžio auka? Mačiau tokį ne vieną ir smerkė mane toks ne vienas… kaip matite, vis dar gyvas.

      Tad gal užsibaninkite pats.

     • Šmočiukas

      Na ne, pats nesibaninsiu, tik tada, kai šitas tinklaraštis išsikvėps… :)
      Šiaip nebepratęsiu ta abipusio kumščiavimosi gaida (nors pagunda yra, nes aš, kaip ir jūs, pakankamai ambicingas panevėžietis :), nes ir pačiam jau atsibodo :) Jeigu jau nebaninate – ir ateityje kritikuosiu, jei būsit to vertas.
      Dabar liekame prie savo nuomonių, ir tiek. Beje, mano vardas ir pavardė jums nieko nesakytų, nors jie tikrai nėra paslaptis, juolab kad aš nieko jums nepasakiau tokio, ko negalėčiau pakartoti į akis.
      Ir dar vienas pastebėjimas – matau, kad esate gyvas, tuo labai džiaugiuosi ir nei jūsų gyvybei, nei sveikatai pakenkti tikrai neketinu :)
      Niekam nelinkiu blogo, nebent kam nors pagal nuopelnus apturėti reikalų su teisėsauga ir kalėjimu. Pvz., tam pačiam Uspaskiui.
      Tai tiek, kaip dabar madinga rašyti, peace.

     • GIGA

      ligonis ir tiek…

     • GIGA

      Pažiūrėjau,jau kelintame komentare ponas Šmočiukas (dar kartą atsiprašau,kad tujinau) vis apeliuoja į kažkokią mistinę grupę-„mums komentuojantiems“,“mes“ ir t.t.Taip gerb. Artūrą užsipuolė daugelis komentatorių,bet perskaičiau jų vertinimus-nes čia vieni bando gint žurnalisto poelgį (nors tokių mažuma),kiti įnirtingai puola…Taigi akimis perbėgau vertinimus-tik vieno pono Šmočiuko pasamprotavimai įvertinti labai jau neigiamai-10-13 minusų.Džiugu,kad tauta skiria normalų dalykinį ginčą nuo pienburnio sapaliojimų.Sėkmės visiems:)

     • GIGA

      beveik visur sutinku:),dėl noro užbaigti temą į detales nesigilinsiu.Račas su Uspaskichu baliavoja kaip fizinis asmuo su fiziniu atveju ir kaip pats parašė,tik pats priiminėja ir priiminės sprendimus ar dera jam tai elgtis.Keista kaip kas nors įžvelgė čia kažkokius tai interesų susikirtimus ar bandymą žurnalista papirkti stiklu brendžio ar blynu su ikra(nesakau,kad tai darei tu).Iš tikro suprantu kaip gavosi su žurnalisto pasmerkimu-tradiciškai pasisakė Fredis,Musė ir Ligita galantiškai pasišaipė,tu ir dar keletas piliečių palaikei ir pratęsei šią mintį daugiau iš įdomumo,o po to „atplaukė būrelis mailiaus“ ir net springdami pradėjo lygint,matuot,smerkt ir kitaip pezėt.Tas perdėtas bukas ale „megztos beretės“ teisuoliškumas be galo papiktino.Malonu suradus bendrą poziciją,Valentinai:)

     • lida

      „Račas su Uspaskichu baliavoja kaip fizinis asmuo su fiziniu atveju…“ khm, khm :)

     • GIGA

      Gražiai išsireiškiau:)

     • Man šioje istorijoje įdomios tik dvi detalės:
      a) Lrytas.lt „dovanėlė“ verslo partneriui (iš čia sužinojom šią pikantišką naujieną);
      b) išvakarėse A.R. lyg nujausdamas kažką negero paleido sunkiosios artilerijos salvių pliūpsnį į kolegas žurnalistus dėl jų įsidarbinimo Seime politikų patarėjais.

      Simpatijos, švelnūs, pagarbūs jausmai Uspaskichui niekada nebuvo paslaptis.

     • lida

      Tai baliavoti – ne patarinėti.
      Liob šuokt, liob dainout, liob į Kedainius nuvažiout :)

     • Giga,
      „Teisuoliškumo“ kriterijai pritaikyti Račui yra tokie pat, kokius jis pats taiko kitiems :)
      Beje, nei minutės nesu pagalvojęs, kad Uspaskich su stiklu vyno gali kaip nors nupirkti, įtakoti ar dar ką nors padaryti su Raču. Vienintelis klausimas kurį kėliau – ar padoru padoriam žurnalistui baliavoti su nepadoriu politiku. :)

     • Juozas


      Vienintelis klausimas kurį kėliau – ar padoru padoriam žurnalistui baliavoti su nepadoriu politiku. :)

      Valentinai, kurį politiką turėjote galvoje, gal AMB ? Net nežinau kaip čia dabar vertinti, ar AMB pakilo iki A. Račo lygio, ar A. Račas nukrito iki AMB lygio :)

     • Romai,
      Kapitalo suaugimas su valdžia geriausias pavyzdys ir yra Uspaskich. Tai, kad persekioja prokuratūra dar nieko nereiškia. O tai, kad pas jį baliavoja seimo pirmininkas, labiausiai gerbiamos naujienų agentūros vadovas ir kitas establišmentas, rodo, kad galimai turime kapitalo suaugimą su valdžia ir žiniasklaida. O tai dar žiauresnis kokteilis. Pridėk bravūrišką elgesį bei potraukį moterims ir turėsime lietuvišką Berluskonį.

     • Jonas Žvelgaitis

      Man patiko Romo logika, kaip Lietuvoje nėra:) oligarchų. Tuomet atsiimu savo klausimą Valentinui. Nėra, tai nėra. Ir ramu, galva smėlyje.

      Tada galima ir baliavoti. Kažkaip panašiai Mykoliukas dainavo „kada noriu rimtai dirbu, kada noriu tinginiauju“. Žodžiu, koks kieno reikalas su kokiais neoligarchais kas baliavoja? Oligarchų nėra, mafijos nėra, klanų nėra, štai šiandien Grinevičiūtė pastatė generolą prie sienos, kam su Kėvišu drauge sriubą srėbia, na ir kas? Viskas priklauso iš kurio šono, taško, rakurso žiūrėsi, o jau tada „Kaip pageidaujate“

     • GIGA

      valentinai,o kur Jūs įžvelgėte Račo elgesyje dvigubus standartus?Tai,kad jis baliavoja su Viktoru,o neitų pas Žilviną?Esi juokingas.Gal pvz jis neina pas Žilviną jog jam iš burnos smirda.Paklausk gerb.Artūro ar jis eitų į Lubio,Romanovo,kokio klouno Augustino iš „Senukų“ jubiliejų,o po to samprotauk apie dvigubus standartus

    • GIGA

     susikaupk ir perduok normaliai mintį.Dabar supratau,kad aš kažkur nusišnekėjau,o Račas taiko dvigubus standartus oligarchams.Gal ir taip?Bet prie ko čia aš?Galų gale aš nesekiau tinklapio ir kam čia Račas taiko tuos dvigubus standartus.Jei tu apie tai,kad jis eina pas Viktorą,o neitų pas Žilviną,tai diskusija baigta,nes ji tikrai jau daugiau negu buka.Bet tu,tikiuosi,ne apie tai?

 • Simas

  Uz pavedimus dali pinigeliu gauna ir LB, nes eina ir per ju sistemas mokejimai.Placiau LB puslapyje viskas aprasyta.Ir priklausomai nuo kokia mokejimo sistema naudojas LITAS-RLS ar LITAS-MMS uz ivykdyma pavedimo imamas 23ct arba 21 ct mokestis.Na o visa kita…lieka bankui

 • Gerbiamas Artūrai,
  Ar eitumėte į Žilvino Marcinkevičiaus gimtadienį jei jis pakviestų? Jūs apie jį irgi rašote :)

  • Juozas

   O kodėl čia kilo toks šurmulys del A. Račo pasirodymo tame gimtadienyje ? Tikiuosi tarp A. Račo ir pono Marcinkevičiau taipat nėra asmeniškų pykčių ir tas nepasitenkinimas del LEO nėra padiktuotas asmeniškų dalykų. Man asmeniškai Viktoras labai patinka, gal būtų geriau, kad neitų į politiką, bet visi padaro klaidų ir kartais nulenda ten, kur jiems nevieta.

   • Juozai,
    Žurnalisto įtaka remiasi jo moraliniu autoritetu. Žurnalistas yra viešasis asmuo, kuris leidžia sau kelti į viešumą neteisybes, piktnaudžiavimus, dviveidystę ir kitas politikų ir verslo piktadarystes. Mes tikime žurnalistu, nes „pagal nutylėjimą“ manome, kad jis yra kitoks. Jeigu žurnalistas pradeda tūsintis su tais, kuriuos jis kritikuoja ir demaskuoja, skaitytojui natūraliai kyla klausimas: o kuo tu skiriesi nuo jų? Šiuo konkrečiu atveju Artūras nusileido iki Uspaskio ir Valinsko lygio baliavodamas kartu su jais. Yra dalykų, kuriuos save gerbiantis žmogus neturėtų daryti. Save gerbiantis žurnalistas, kuriam rūpi jo reputacija, juo labiau. Valgyti Uspaskio ikrus yra vienas iš tų dalykų.

    Artūras dar pats nesupranta, kad nuo šiol visi jo tekstai bus matomi kitoje šviesoje. Visi buvę tame vakarėlyje nuo šiol yra sėbrai. Uspaskis vaišino ikrais, kuriuos nupirko iš pinigų, kuriuos nusuko nuo mėsos sūdytojų. Vien pats faktas, kad Uspaskis kviečia į jubiliejų, turėjo įžeisti Artūrą.

    Aš asmeniškai tikėjausi, kad Artūras per vakarėlį užsidės marškinėlius ant kurių parašyta „Visi mes mėsos sūdytojai“. Arba praneš, kad „nugirdžiau Valinską ir išsiaiškinau, kad Leo.lt bus neišardytas“. Deja :)

    • bang

     Sąžinės optimizacija pagal A.R.

    • Šmočiukas

     Valentinai, jūs vėl visiškai teisus. Būtent, kad viskas dabar jau matosi ir yra vertinama kitoje šviesoje. Ir būtent, kad tinklaraščio šefas kol kas to visiškai nesuvokia… Šiaip keista, nes kam kam, o jau žmogui, buvusiam politikui ir esamam žiniasklaidos verslo atstovui, tikrai nereiktų aiškinti, ką reiškia žodis „susikompromituoti“ :)
     Iš tikrųjų gaila, nes buvau beveik patikėjęs, kad Artūras (nepaisant kai kurių akivaizdžių jo charakterio minusų) yra tikrai principingas ir „teisingas“ žmogus, turintis tvirtą vertybių sistemą, gal net toks, už kurį būtų galima balsuoti rinkimuose, jei tokia proga atsirastų… Deja…

     • Juozas

      Manau, kad keliate peraukštus reikalavimus šio blogo autoriui laikydami jį kažkokiu moraliniu autoritetu. Man pono Račo asmeninės savybės ir moralinis autoritetas visai nerūpi ir niekad nepasirodė, kad jis yra kažkuo geriasnis už kitus čia komentuojančius. Toks tas lietuviškas verslas. Net tada kai jis yra žurnalistika.

     • Šmočiuk, šiaip jau niekada nebuvau politiku, bet vis tiek labai džiaugiuosi, kad tamsta už mane nebalsuotumėte, jei nuspręsčiau politikoje dalyvauti. Nes tamstos vilčių tikrai nepateisinčiau.

     • Šmočiukas

      Dėl politiko – atsiprašau, supainiojau.

    • Aras

     Ir vilką, ir žurnalistą kojos peni. Čia visiškai ne tas atvejis, kai skandalingai pagarsėjusio žurnalisto gimtadienin sugužėjo politinis „elitas“ su valstybės vadovu (blogiausiu visų laikų Lietuvos prezidentu) priešakyje. Tikras žunalistas privalo (su slaptomis kameromis ir mikrofonais) lysti vilko irkšvon, o prisinaudojus formaliu gimtadienio pakvietimu, (arba ir be jo), patekti vidun yra lengviausia.

     • lida

      Įdomu, kokiu tikslu Viktoras pakvietė. Gal artimi draugai ?

     • Juozas

      Gal aš kažko nesuprantu pats nebūdamas žurnalistu, bet man žurnalistas nėra kitoks it „tikras“. Manau, kad žurnalistai patys apie save susikūrė mitą, kad jie yra kažkokie demokratijos sergėtojai ir moralės autoritetai. Ponas Račas juk nekelia aukštų reikalvimų lietuviškam verslui, tame tarpe ir žurnalistikai, tik skandinaviškam verslui yra kažkokie ypatingi reikalavimai.

     • romas

      „Tikras žunalistas privalo (su slaptomis kameromis ir mikrofonais) lysti vilko irkšvon, o prisinaudojus formaliu gimtadienio pakvietimu, (arba ir be jo), patekti vidun yra lengviausia.“
      Kaip Štirlicas :)

     • Aras

      Gal būt Artūro ir nekvietė, gal nekviestas pas Viktorą įsmuko :))) staigmena, taip sakant. :) O gal Viktoras Artūrą paskvietė su tikslu, perfrazuojant Darelą:
      – Na, aš jo beveik nepažįstu… negaliu pakesti to vyro; bet jis įdomi persona ir man norėjosi pastudijuoti jį iš arčiau. :)

     • Lida,
      Klausimmas iš tikro yra esminis. Kam reikėjo Uspaskiui savo baliuje RAČO?
      Atsakymas, mano nuomone, yra tas pats, kaip ir kam gėjams reikia įteisinti santuokas. Uspaskis nori pasivogti dalį Račo reputacijos. Mąstymas toks: „ko jūs prie manęs kimbate, juk net pats principingasis Račas pas mane baliavojo ir dovanas nešė. Kas jau kas, bet Račas tikrai pas mane nebūtų ėjęs, jei būčiau prisidirbęs.“
      Bėda tame, kad kiek Uspaskis nukniso reputacijos iš Račo, tiek pas Artūrą jos liko mažiau.

     • Valentinai, o galima pateiksiu savo versiją: V.Uspaskichas kvietė A.Račą todėl, kad šis mąsto savo galva ir net visuotiniais marazmo laikais nepasiduoda masinėms psichozėms.

     • lida

      Na tas naivumas pagal reikalą… Kaip ir dėl Snoro pirkinių bei kelių asvaltavimo gražiai paprašius parduotuvėje :)

     • Juozas

      Greičiausiai visus kvietė del tos pačios priežasteis, man susidaro įspūdis, kad ponas Viktoras yra nuoširdus ir atviras žmogus, tiesiog su visais norėjo pasilinksminti ir nereikia čia ieškoti visokių marazmų ir galvoti, kad kažkuris iš dalyvių jam yra išskirtinis.

     • lida

      Tai skaniai prisišoko, prisijuokė V.U. su A.R., kad iki šiol kojos ir žandikauliai skauda :) Gaila Grybauskaitė negalėjo.

     • Ši nuomonė irgi turi teisę egzistuoti.

     • lida

      „Labai džiaugiuosi, kad šiandien prie šio didelio šventinio stalo sėdi tie žmonės, su kuriais man teko dirbti, bendrauti tuos 50 metų, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie mano nueito kelio.“
      „Labai norėčiau, kad po penkiasdešimtojo gimtadienio visi tie žmonės būtų vienoje barikadų pusėje – net ir oponentai.“

    • Valentinai, noriu tik paklausti: ar esate buvęs Kėdainiuose pastaruoju metu ir prieš kokius 15 metų? Ar esate kalbėjęs su kėdainiškiais? Labai smalsu.

     Ir dar: pabuvus keletą metų paksistu, visai nebaisu būti V.Uspaskicho sėbru.

     Beje, o tie, kad eina pas V.Adamkų į priėmimą yra V.Adamkaus sėbrai? Jei taip, tai geriau jau būsiu V.Uspaskicho sėbru…

     • Artūrai, kuo toliau, tuo labiau skandinate savo reputaciją. Nesakykite, kad neperspėjome :)

     • Valentinai, nereikia manęs gąsdinti…:) Savo reputaciją aš ne šiame tinklaraštyje užsidirbau..

     • lida

      Siaurusevičius taip pat ne el. skydinėje užsidirbo :)

     • lv

      Visiškai nesvarbu kur ir kaip sunkiai buvo uždirbta reputacija, nes jos netekti galima bet kur ir labai lengvai…
      Kita vertus, kad kuo geresnė reputacija, tuo lengviau jos netekti…

     • lv

      Visiškai nesvarbu kur ir kaip sunkiai buvo uždirbta reputacija, nes jos netekti galima bet kur ir labai lengvai…
      Kita vertus, kuo geresnė reputacija ir kuo sunkiau ji buvo uždirbta, tuo lengviau jos netekti…

     • gato

      Reputacija tuo ir garsėja, kad jos netenkama kitais kanalais, nei užsidirbama…

     • dpd

      „Kai manai, kad miestas yra tavo, tai negi savo namų nesutvarkysi. Kai manai, kad miestas yra tavo, tai negi leisi savo namuose šeimininkauti kitiems.“ Iš atminties cituoju vieno Kėdainių verslininko žodžius

     • GIGA

      Super smūgis:)

  • lida

   Eina į visų, apie kuriuos rašo.

  • Valentinai, į Žilvino Marcinkevičiaus gimtadienį tikrai neičiau, nes manau, kad Vilniaus prekyba, daro verslą iš valstybės (PVM lengvata, Leo LT). Apie V.Uspaskich verslą tokių įrodymų neturiu.

   • gato

    Oi :) Kaip suprantu pagal šį komentarą, į gimtadienį ėjot nes tikit Uspakich verslo skaidrumu???? Jei netikėtumėt nebūtumėt ėjęs?

   • Šmočiukas

    Kaip tai neturit? O algos, nuslepiant mokesčius?

    • GIGA

     nesapaliok,jau daraisi įkyrus-džiugu,kad ne man vienam,pagal vertinimus…

   • Šmočiukas

    O naudojimasis tarnybine ūkio ministro padėtimi, proteguojant „reikalingas“ įmones? Čia ne valstybės sąskaita?

    • Šmočiuk, priminkite, kas, ką, kada ir kaip protegavo. O jei negalite, tada nekalbėkite nesąmonių.

    • GIGA

     aš irgi apie tai girdėjau,net galvoju,kad taip galėjo būti,bet kodėl nebuvo įrodyta,net Uspaskichui Maskvoje sėdint?

   • Juozas

    Labai keista tą girdėti, pono Marcinkevičiaus veikla yra legali, ar turite kokių įrodymų ?

   • Šmočiukas

    Na ir paskutinį kartą (nes jaučiu, kad kartojuos) – nesuveskime visko taip primityviai į verslą ir babkes. Ar dar turite kokias nors vertybes kaip Lietuvos pilietis? Tuomet pasižiūrėkite dar kartą Maskvos sesijos vaizdzialį. Gal tada ne tik Maximose nebepirksite, bet atsisakysite ir Kėdainių konservų, Krekenavos mėsos ir kt.

    • Aš beje, po mėsos sūdytojos istorijos esu atsisakęs visų Krekenavos agrofirmos ir Kėdainių konservų fabriko produktų :)

     • romas

      Valentinai, vadovaujantis tokiais principais galima likti nevalgiusiu, nuogu, sušalusiu, taip pat jokiu būdu negalima važiuoti automobiliu.
      O Uspaskich galima traktuoti kaip ekonominį disidentą. Jis kovoja su sistema nemokėdamas mokesčių. Viktoro buhalterija yra pogrindyje, kaip buvo „Lietuvos katalikų Bažnyčios kronika“ sovietiniais laikais. Mes čia prisigalvojam visokių įstatymų, kad galėtume žmogų apkaltinti. Moralė iš viso yra išmislas skirtas varžyti žmogaus laisves ir teises. Čia Artūras buvo įdėjęs buvusio disidento T.Venclovos pasisakymą. Įdedu citatą, kuri gal labiau paaiškins Artūro motyvus apsilankyti Viktoro gimtadienyje:
      „Išprusęs žmogus – pirmiausia tas, kuris atsisakė sovietinio mentaliteto. O sovietinis mentalitetas – tai troškimas izoliuotis, naujovių baimė, perdėtas teisuoliškumas, nuolatinės “priešų” ir “išdavikų” paieškos, įsitikinimas, kad pasaulį valdo tamsios jėgos, kurios neturi kitų tikslų, tik tave ir taviškius pažeminti bei sutrypti.“

     • Romai,
      „Moralė iš viso yra išmislas skirtas varžyti žmogaus laisves ir teises.“
      Viskas yra atvirkščiai: Žmogaus laisvės ir teisės kyla iš moralinės paradigmos.

      Šiuo atveju reikėtų susitarti:
      Arba Artūras yra moralus, bet tada moraliniai kriterijai taikomi ne tik VP oligarchų atžvilgiu, bet ir Uspaskio atžvilgiu.
      Arba Artūras yra pragmatikas, tada moraliniai kriterijai netaikomi jokiu atveju. Kadangi moraline prasme Uspaskich yra lygus Marcinkevičiui ir Ko, tai baliavoti su Uspaskich yra tas pats, kas baliavoti su VP 10.

     • lida

      „Svečiai atsistoję, audringais plojimais pasitiko Viktorą Uspaskich…“ :)
      Negalima atmesti ir versijos, kad norėta iš arti į grupes „Asorti“ ar „Strielki“ paspoksoti.

     • lida, nebūtina apie kitus spręsti pagal savo interesus ir pomėgius…:)

     • lida

      Tai dėl žalių kiaušinių maišelyje suklydau ? ;)

     • romas

      Kitą kartą pažadu prie panašių tekstų pridėti šypsenėlių :) Bet jei kalbėčiau rimtai, tai mūsuose yra priimta nustebti ir piktintis vienu ar kitu kokio nors žmogaus veiksmu. Dažniausiai piktinamės, kai piktinasi kas nors turintis autoritetą, nes savo sistemos pasipiktinimui neturim. Dabar esam nustebę, kad mūsų moralinis termometras nesutelpa į savo sistemą. Bet ar buvo kokios nors taisyklės? Liberalioje visuomenėje yra kovojama su išpažįstančiais vertybes, nes tokie tipai trukdo išplėsti moralės ribas. Tik žmogus yra įsitikinės, kad vertybės yra būtinos. Tam nėra jokio mokslinio pagrindo, nes likusi gamta nedemonstruoja tokių pavyzdžių.

     • Romai,
      Kitą kartą pažadu įžvelgti šypsenėles :)
      Iš tikro pagrindinė problema yra tai, kad Artūras visada ypač akcentuoja vertybių svarbą politikoje, žurnalistikoje ir t.t. Ir pamatyti jį tokioje kompanijoje man buvo šokas. Aš kaip ir Musė, turėjau suskaičiuoti iki 1 000 000. Vis tikėjausi, kad šiandien gausime paaiškinimą. Bet gavome atsakymą, kad šis Kėdainių feodalas ne toks jau ir blogas. Žodžiu buvo per daug iškelti lūkesčiai.

     • WU

      Romai,
      Tai pagal jus ir Konstitucija ir visi kiti įstatymai ir viskas, kas riboja jūsų valios laisvą veikimą, ką jau kalbėti apie laisvės atėmimo bausmę, yra laisvės varžymas. Negalima suabsoliutinti jokios teisės (prigimtinės) net laivės? Žmonės referendumu, pasisakę už Konstituciją, patys pasirinko tokius „laisvės suvaržymus“. Pagrindinis principas yra „TU ESI LAISVAS IR TURI TEISIŲ TIEK, KIEK TAVO LAISVĖ IR TEISĖS NEVARŽO KITŲ ASMENŲ TEISIŲ IR LAISVĖS“. Ar tai laisvės varžymas? Pasižiūrėkit į kelis tūsktančius metų istorijos ir pasakykit, kad tai nera pozityviai progresyvu. FIZIKA (kad ir kaip fizikams norėtųsi) neatsako į visus klausimus (bent jau kolkas).
      Teisė yra įrankis. Ji sukurta ne tam, kad visus apkaltinti, o tam, kad apginti ir apsaugoti individa ir palaikyti tvarką. Prisiminkim I. Kanta, jis teigė, kad protingam žmogui teisė išvis nebūtų reikalinga, nes jis sugebėtų elgtis taip, kad nepažeistų kitų interesų. Kiek čia žmonių yra, kurie sugebėtų taip elgtis.
      Žmonės patys sukūrė morale.Net H. Kelsenas sakė, jei nežiūrėti į formą. tai: „Teisinė tvarka yra tik moralinės tvarkos dalis, jei teisė yra morali, ji dėl to iš prigimties yra teisinga“. Moralė yra iš esmės turėtų būti socialinio elgesio pagrindas. Absurdiškas teiginys, kad ji riboja žmogaus laisvę. Žmonės patys pasirinko moralę, taip jie įgyvendino savo laisvę (pasirinkimo). Kitaip tariant, buvo pasirinktas labiausiai tinkamu atrodantis elgesio variantas.

     • GIGA

      o aš ir anksčiau nepirkdavau ir dabar neperku,bet nereiškia,kad,nemanau,jog ta istorija ne parodomasis burbulas.Ir gaila Čilinsko,kad jis į tai įsivėlė…

   • WU

    Artūrai, turėtumėt gauti kitokių įrodymų. Rugėjo mėnesį europarlamentas turėtų svarstyti uspaskicho neliečiamybės klausimą. Galiu lažintis, kad neliečiamybė bus panaikinta – ten niekas nežaidžia ir leidžia teisėsaugos institucijoms dirbti savo darbą.
    Kitas dalykas, darbo partijos byla Lietuvos apeliaciniam teisme yra patekusi į tokią teisėjų kolegija, kuros vienas iš narių Kęstutis Jucys. Tenka garbė jį pažinoti. Teisėjas iš didžiosios raidės – aklas teisingumui kaip Temidė. Va ten byloje surinkti duomenys bus vertinami (nepamirštu nekaltumo prezumpcijos), bet jie turėtų virsti įrodymais patvirtinančiais BK 222 str. sudėtį.

    • WU, Konstitucinis Teismas apie R.Paksą taip pat buvo surinkęs daug duomenų. Teisme, kiek pamenu, jie įrodymais netapo..

     • Artūrai,
      Tačiau apie VP 10 veiklą nėra net tokių duomenų.
      Be to KT surinkti duomenys tapo įrodymais KT srpendime.

     • Apie KT sprendimą jau esame diskutavę – galiu tik pakartoti, kad, mano nuomone, jis buvo politinis ir neturintis nieko bendra su teise.

      Dėl VP dešimtuko veiklos – jūs teisus. Tačiau, man nepatinka tie, kurie atvirai vagia iš valstybės pasinaudodami įstatymo spragomis. Pasikartosiu – apie V.Uspaskichą tokių duomenų neturiu.

      O šiaip dar pasakysiu, jog esu nustebęs čia kilusia diskusija ir dar labiau nustebęs tokiu čia komentuojančiųjų nekritiškumu tam, kas buvo raštyta laikraščiuose, kuriuos jūs vis taip mėgstate kritikuoti.

      Siūlyčiau kiek nusiraminti ir pabandyti sau išvardyti tris didžiąsias V.Uspaskicho nuodėmes (ar nusikaltimus, jei tokių žinote). Su konkrečiais faktais pageidautina.

     • LDK

      Ar ne Al Copone iki gyvos galvos pasodino už juoda buhalterija, mokesčių slėpimą ir pinigu plovimą? O prisiminus tarybinius laikus, tai už tokius nusikaltimus šaudydavo. Taigi, tuo atveju, jeigu teisėsauga pasirodys įgali ir pakaltinama ir nuteis Uspaskicha, ar atplausite po to mundūra?

     • Juozas

      Taip, ponas Kaponė buvo nuteistas už mokesčių slėpimą, poto kai JAV pradėjo kovoti su korupcija ir išleidusi visuotinio deklaravimo įstatymą, tas įstatymas sužlugdė mafiją. Kubilius prieš rinkimus irgi šitą žadėjo, bet pamatė, kad tai sukels socialinę įtampą mafijai ir nusprendė neaštrinti tos sunkios socialinės padėties, į kurią pateko mūsų elitas. Ponas Kaponė irgi nenusipelnė tokio žiauraus likimo, jautė didžiulę socialinę įtampą, netgi susirgo sunkia psichine liga kalėjime, nors jis buvo beveik nekaltas, apkaltintas pritaikius selektyvų įstatymą.

     • A.G.

      Manau ne visai taip buvo.
      Demokratijoje Teismas yra bejėgis prieš mafiją, jos žudynes.
      Tad turėjo tenkintis trupinėliu… kitaip sakant š*dniekiu, palyginus su jo nusikaltimų mastu.
      Štai kodėl sakoma, kad nieko nėra blogiau už demokratiją, o to sakinio tęsinį visi žino, netęsiu (nes tai nekeičia, visiškai iki absoliuto nekeičia pirmosios sakinio dalies reikšmės).
      Kol bus demokratija, tol mafija klestės, – deja, tai aksioma, ne diskusijos objektas.
      Teisinkai tuo ir yra visuomei pavojingi, kad jiems iki kraujo gelmių įdiegta niekšiška amprota apie gyvenimą…kaip agronomui pesticido naudo…

     • Matotaupa

      Pritariu nulenkęs galvą…

     • Matotaupa

      Patikslinu – pritariu A.G.

     • lida

      Tai, škias, mafija gimė ir suklestėjo demokratijoje. Ačiū už apšvitinimą, tsakanat. Nepasiginčysi su jumis dėl pesticidų naudo…

     • Juozas

      Neteko girdėti, kad VP dešimtukas būtų kažką pavogęs, iš kur čia tokie duomenys ? Kiek man žinoma, tie asmenys nebuvo nei ministrai, nei kažkokie kiti įstatymų vykdytojai galintys pasinaudoti įstatymais kaip Ūkio Ministras, jie lygtai atrodo kaip eiliniai Lietuvos piliečiai užsiimantys invalidų verslu.

     • Juozai, čia požiūrio skirtumas…

     • Juozas

      Man atrodo, kad mūsų požiūriai iš esmės nesikiria šiuo klausimu, tiesiog abu neturime jokio požiūrio ir čia nėra jokios priežasteis teisintis, man irgi atrodo, kad viską ką daro Viktoras yra pateisinama.

     • lv

      Trys didieji, kaip ir VP atveju, šešėliai:

      1. Jangila;
      2. Slapstymasis, bėgimas nuo teisėsaugos (Zuokas faktiškai jau reabilituotas tokioje „tolerancijos“ skalėje);
      3. Darbo partijos juodioji buhalterija.
      4. (bonusiukui) – diplomo reikalai ir etinė/moralinė šio reikalo pusė.

      O jūs palyginkite su VP nuodėmėmis…

     • GIGA

      ir viskas subliuškę ore…Be įrodymų…

     • zivile

      mano suvokimu didžiausia Uspaskich nuodėmė – jo pinigai:-) Taip, taip, dabar galit čia putoti, bet esmė – juose ir viskas.
      Kitas dalykas, kad pinigai, kuriuos jis anuomet uždirbo buvo padaryti ne intelekto ar talento dėka – apsukrumo. Tai nėr blogai, tačiau prie valstybės (net ir tokios) vairo norėtųsi matyti išsilavinusius žmones, t.y. ne tik gudrius, bet ir protingus. Tegu tokie kaip Uspaskich gyvena ir džiaugias, bet man gėda, kad Paksas ir Imbrasas atstovauja Lietuvą ES, kad Uspaskich gimtadienis pavirsta ko ne valstybine švente. Graudžiai galiu tik primint, kad Banionio jubilieju (galim diskutuot apie asmens vertę) prisiminė rusai, o lietuvių kultūros ministrė (buvusi) net nežino tokio.

     • GIGA

      Geras pasiūlymas,Artūrai,ir visi sapaliotojai iš kart dingo,nors įtariu tuoj išlys Šmočiukas su mėsos sūdytojos vokeliu:)Ir garsiai sušuks pirma nuodėmė!

     • WU

      Artūrai, paskaitykit aukščiausiojo teismo sprendima vieną kartą. Jus suprantat paprastą dalyką, kad skirtingiems teismo procesams ir teisės šakoms reikalingi skirtingi įrodymų „svoriai“. Pvz. civiliniam procese „proof on the balance of the probabilities“, o baudžiamoji teisė reikalauja „beyond the reasonable doubt“. Tai reiškia, kad baudžiami justicija, būdama ULTIMA RATIO (griežčiausia priemonė) turi turėti svariausius įrodymus, nekelia abejonių. LAT’as Pakso byloje kasacinėje instancijoje pasakė, kad Konsticinio teismo išvados negali būti turėti įrodomosios galios baudžiamajame procese, nes taikant konstitucinę atsakomybę reikėjo kitokių (kitaip tariant mažesnės galios). O taikant baudžiamąją atsakomybę – jokių abejonių negali kilti. Todėl LRKT išvados buvo netinkamos, jos KĖLĖ ABEJONIŲ, o baudžiamasis procesas neleidžia skirti bausmės esant menkiausioms abejonėms.

     • WU, niekaip negaliu suprasti, kodėl LAT abejoti gali, o aš – ne? Ir taip pat nelabai suprantu, kodėl tai, kas LAT kėlė abejonių, jums atrodo neginčijama tiesa.

     • WU

      BAUDŽIAMAJAME PROCESE ĮRODYMAI NETURI KELTI NET TIKIMYBINIŲ ABEJONIŲ!! LAT’as gali abejoti, nes jis šį klausimą baudžiamosios teisės atžvilgiu.Jis nusprendė, kad įrodymų, kurių užteko konstitucinei atsakomybei pritaikyti, baudžiamajai nepakanka. Nekvescionuoju LAT’o sprendimo, jis galutinis ir neskundžiamas.

     • Aras

      Na bet tu ir juokauji, vyruti. Neseniai Lietuvos Žinios tarkavo AT nutartį, kur abejonės nešališkumu ir įrodymų interpretacija lindo per visus galus.

     • WU

      Haha, kas yra lietuvos žinios, jiem tarkuoja AT nutartį, turbūt aukščiausią teisminė institucija ir tautos sąžinės balsas.
      Ir pats sakau „AT NUTARTĮ KUR ABEJONĖS NEŠALIŠKUMU IR ĮRODYMŲ INTERPRETACIJA LINDO PER VISUS GALUS“. TĄ PAČIĄ NUTARTĮ, KURIA PAKSAS PRIPAŽINTAS NEPADARĘS NUSIKALSTAMOS VEIKOS?
      Tai kaip čia yra, kad tau blogas ir Konstitucinis teismas, kuris
      pripažino, kad Pakso veismai prieštarauja Konstitucijai ir LAT’as kuris pripažino Paksą nekaltu? Kažkoks nenuoseklumas.. Aišku, Lietuvos žinios geriau žino kaip viskas yra. Gaila nežinau, ką jos žino..

      O tiems, kurie ant mano komentaru delioja „blogas“, linkiu sekmės, nes tai vienintelis argumentas, kurį sugebat priešpastatyti. Po pastarųjų dienų įvykių, einu prie apsisprendimo, kad man užtenka komentuoti šiame tinklaraštyje, kaip matau, mano nuomonė iš esmės ydinga ir čia nepageidaujama, nes susilaukiu tik ad hominem argumentų. Ačiū tiems, kurie nekentėt ir sakau: – Ciceronai, respublika mirė..

     • romas

      WU, kodėl taip? Aš pvz. labai netgi pačio nuomonei pritariu, bet negaliu kvalifikuotai išsireikšti. Visi Pakso mylėtojai mano, kad Paksas yra nuteistas pagal kažkokį kodeksą ir niekaip neįsikerta, kad jam yra įvykdyta apkalta. Čia lyg, pasiėmę automobilio naudojimą instrukciją, mėgintų sukritikuoti eismo taisykles :)

     • WU

      Romai, man net nereikia pritarimo. Tiesiog, norisi normalios diskusijos, kurioje nesi įžeidinėjamas, kurioje bandoma išgirsti tavo argumentus. Jūsų, Valentino, Auksinio kardo, Regio nuomonės dažnai sutampa su mano. O pvz.: Nerijaus ir mano nuomonės dažniausiai kardinaliai skiriasi, bet jis nepuola niekad įžeidinėti vienų ar kitų ir visada įsiklausydavo ir suprasdavo mano nuomone – už tai pagarba. Vieną ką pasakiau Artūrui, buvo, kad mane nuvylė ir tiek. Palyginus kokį pamazgų kibirą ant galvos gavo alfoje, mano komentaras tik gėlytės. Kiti dalykai yra, kai aš nežiūrint į mano argumentus esu įžeidinėjamas tokiais įsireiškimais kaip: tamsta, vaikine, šneki vėjus ir taip toliau. Kitas dalykas kai yra įžeidinėjami kiti žmonės vadinant „šiušlėmis“, „barzdylomis“ ir t.t. Kai kuriems atrodo, kad E. Kūris (jau baigęs kadenciją LRKT) yra Konstitucijos alfa ir omega. Viska daro jis vienas, kiesta, kad karaliaus titulo neturi. Nekurie neprisimena, kad Konstitucinio Teismo spredimas buvo išvada ir pritarti jai ar ne Seimas turėjo apsispredimo laisvę. Šiaip, dar šiandien norėjosi pradėti rašyti nemaža straipsniuka komentaro forma, kuria bučiau atlikęs LRKT ir LAT’o spredimo analizę ir pabandęs argumentuotai įrodyti, kodėl skiriasi spredimai ir kad LRKT spredimas nėra „tik politininis ir neturintis nieko bendro su teise“. Ir gauti už tai dar krūva „blogas“ – ačiū, nenoriu. Šiaip tikrai buvo malonu su kai kurias žmonėm čia diskutuoti, gaila, bet aplinkybės verčia pasitraukti. O pasitraukė ne vienas geras komentatorius – bang irgi nepatiko žmonėms, kurie nemėgsta argumentų.

     • WU, atsiprašau, jei tamstą kuo nors įžeidžiau. Ir linkiu jums visokeriopos sėkmės.

     • Auksinis kardas

      romai, Paksas mano žvilgsniui nėra labai malonus, bet dar nemalonesnė buvo ta valinga akcija, kuri tapo pavojingu precedentu naikinti rinkėjų valią per išskirtinio reiklumo vajų, kuomet vien atkaklumo produktu tampa nusikaltimo faktas ir jo įforminimas.

      Iš esmės, tai buvo formalizuotas perversmas, nepaisant to, kaip nepriekaištingai tai dokumentuota. Reiškinys – politinis, apeinantis nusistovėjimus politinių vyksmų taisyklėse. Net jei sunku praryti tokį supratimą, bent jau pripažinimas, kad šie įvykiai vertintini nevienareikšmiškai – dar būtų sveikas, ir siūlyčiau apsistoti bent ties tiek, kad supratime turėti tikrovės atspindį.

      Uspaskich istorija šiek tiek panaši – bent dalis jo politinių trajektorijų gimė dėl išskirtinio pjudymo. Čia galiu suprasti tikėtiną Artūro sentimentą, NORS jo vietoje, nesielgčiau taip, kaip buvo pasielgta. Taip daryčiau vien dėl darbininkės, kuri VU įmonėje pagrįstai tapo svarbiu pilietiško poelgio pavyzdžiu. Tuo tarpu įmonės vadovybė, atstovaujanti savininkų požiūrį, bei pvz. asmeniškai savininkė VU žmona, istorijoje teigusi, kad „kiekvienas turime savo tiesą“, tapo tuo reiškiniu, prieš kurį šis pilietiškumas, sutelkęs drąsą, ir paaukojęs apčiuopiamą buities patogumą, pasisakė.

      Štai kodėl nusivylimas Artūro poelgiu visiškai suprantamas: mažiausiai, paniekintas pilietiškumas, o jo stebėjimasis poelgio vertinimu – netikėtas ir reikšmingas. Iki šiol laikyta šiokio – tokio moralinio autoriteto buveine, ši erdvė nuo šiol tokia tikrai nebėra. Apmaudu visiems, kas suvokia įvykį.

     • romas

      Auksinis karde, kai prie žmogaus nėra dėl ko prikibti, tai nepadės jokie sąmokslai. Tai, kad kiti irgi yra blogi, Pakso neišteisina. Paprastai, jei perversmai yra įvykdomi organizuotai ir turint nedorų tikslų, po jų įsigali diktatūra, nes norima informaciją nuslėpti. Dabar Paksas yra parlamentinės partijos vadovas. Jo partijos nariai yra deputatai ir turi priėjimą prie informacijos, Mazuronis yra opozicijos lyderis. Būtų tai perversmas, organizatorius būtų lengva išsiaiškinti ir būtų galima paduoti į teismą už antivalstybinę veiklą. Bet vietoj to yra užsiimama žmonių protų drumstimu. Mano požiūriu, galėtų Paksui gražinti teisę būti renkamu, nes apkalta iki gyvos galvos atrodo kiek per griežtai. Žmonės keičiasi. Gal Paksas irgi suprato savo klaidas ir jau pasitaisė :)

     • GIGA

      ogo,Romai.Stipriai,bet teisingai.Tikiuosi Valentinas neperskaitys:)

     • GIGA,
      Perskaičiau. Apie dabartinį Paksą neturiu jokios nuomonės. Girdėjau jį pas Dabašinską laidoje. Vis dar toks pat pro sukąstus dantis sakomas tekstas, vis ta pati demagogija. Iš tikro tai Mazūronis yra gabesnis politikas nei Paksas. Nenaudėlis bandė prigaminti papildomai balsų prieš motinystės išmokų mažinimą ir tuo nusipelnė mano simpatijos :)

     • GIGA

      Nesiginčiju,Valentinai.Aš visada kalbėdavau ir rašydavau ne apie sukąstus dantis,asmeninį žavesį ar neplautus plaukus.Truputį apie kitką:)

     • Auksinis kardas

      Na jau, romai – norint, ir prie numirėlių prikibti galima. Bet, kaip sakau – suvalgykit bent tai, kad Pakso istorija nebuvo ir niekuomet nebus vertintina vienareikšmiškai, kol tik liks gyvai ją stebėjusiųjų – kad ir kaip pavyzdingai sutvarkyta istorijos dokumentacija. Tai, kad esate nepajudinamai įsitikinęs savąja nuomone dar nesukuria prielaidų naikinti svetimosios, o šiuo klausimu nuomonių išsiskyrimas visuomenėje yra paplitęs ir ryškus.

     • romas

      Auksinis karde, kad man ir nėra ko teisintis. Kai aš apie žmogų žinau ką nors, kas sudaro apie jį nuomonę, aš negaliu nuomonės keisti vien todėl, kad pastarąjį išrinko prezidentu. Smailytės schemos atrodo juokingai, bet tai nėra ta informacija, kuri kuria Pakso paveikslą. Aš buvau įdėjęs jo pajamų deklaraciją (rodos 1997m). Faktas, kad jis uždirbo 1000 litų per metus daug ką sako. Pasidomėkit, yra ir daugiau įdomios informacijos.

     • GIGA

      o aš,Romai,neperseniausiai studijavau Kubiliaus deklaraciją ir pagalvojau negi viskas ant uošvės?

     • romas

      O kas ten yra negerai ir kelia įtarimų? Jei irgi tik 1000 litų deklaravo, tada žlugo mano akyse :)

     • Auksinis kardas

      romai, apie tokius dalykus šnekama prieš prezidento rinkimus, ne po to, kai balsai suskaičiuoti. Kaip jau sakiau, jūsų nuomonė neprivalo paklusti balsavimui, tačiau šis privalo būti gerbtinas, antraip nieko gero nebus. Balsavimas yra aukščiau už nuomonę – tai esminga.

      Pakso nuvertimas buvo kaip tik nesusitaikymo su politiniu įvykiu vaisius – nieko nuostabaus, kad jums sunku deramai tai įvertinti, kai pataikyta antrinti jūsų nuomonei. Pastebėkite, aš savo nuomonę apie Paksą, kaip nusipelniusi ar nenusipelniusi šio aukšto posto, palieku nuošalėje – ji buvo įdomi prieš balsuojant, o dabar net nepamenu už ką anuokart balsavau, vargu ar už Paksą. Visiškai nesvarbu, suskaičiavus balsus.

     • romas

      Prieš Paksą nebuvo įvykdyta nieko nelegalaus ar nusikalstamo, todėl irgi nematau problemų. Juk jei galima galvoti, kad prieš Paksą buvo suregztas sąmokslas, turiu teisę galvoti, kad ir Paksas valdžią pasiėmė nešvarių pinigų ir neaiškių draugų pagalba. Galiu žiūrėti į tą reikalą, kaip į gaujų karą, kur nesu nei už vieną, bet kai viena gauja pasidaro valstybėje mažiau, vis kažkoks pasiekimas :) Nereikia į mane žiūrėti kaip į kokį sąmokslininką. Buvau tik stebėtojas ir nesu net demonstracijoje prieš Paksą dalyvavęs.

     • romas

      Auksinis karde, kažkaip komentarai prisisega ne kaip atsakymas, o gale, todėl tas atsakymas, kur prasideda “ Prieš Paksą nebuvo įvykdyta…“ yra jums.
      GIGA, Uspaskich turi vieną bendrą bruožą su daugeliu politikų, kurie yra nekalti ir jiems galioja nekaltumo prezumpcija. Jo nekaltumas yra ypatingas tik tuo, kad jis kol kas nekaltas dėl labai nemažų juodų pinigų :) O ir šiaip yra įdomus žmogus. Aš tai iš diplomo parodymo istorijos nepadaryčiau. O štai Viktoro diplomo istorija vyko net su pareigūnų pasivažinėjimais ir diplomatiniais pasiaiškinimais. Tame kontekste, kad jam nebaisu parodyti net savo pirtį per TV, tikrai labai keista :)

     • GIGA

      Aš pilnai su tavim sutinku Romai.Nededu į užantį Uspaskicho,bet mane jau davedė žmonių bukumas.Užsipuolė gerb.Račą,padarė vos ne tautos išdaviku,kad pas Viktorą blynų su ikra pavalgė,tuo tarpu tie garsieji komentatoriai tylėtų ar atvirkščiai teigiamai vertintų jei Račas baliavotų su/pas AMB,tautos sąžinę Adamkų,Landsbergį Kazicką apsikabinusį,ar šiaip eilinius niekšelius Zuoką su Paulausku.Užzombinta tauta mato du blogiečius Paksą ir Uspaskichą,bei jų žiauriai blogus darbus Plechanovo diplomą,pilietybę „vertaliočikui“ ar vokelį mėsos sūdytojai,tuo tarpu pro šalį „bėga“ Leo,Wiljmsai,Dalkios,Rubikonai,Alytos,tuoj Geležinkelis prabėgs,o durnelių gvardija skaičiuos Viktoro blynų kąsnius

     • romas

      O kur aš Račą užsipuoliau? Aš kaip tik Valentinui sakiau, kad visi susidarė tam tikrą nuomonę apie tai, ką Račas galėtų padaryti ir ko negalėtų. O taisyklių nėra. Račas irgi nėra jokia paskutinė instancija ar moralės matuoklis, o jo informaciją irgi reikia priimti visada kritiškai. Beje, GIGA, nereikia iš viso įsikibti į tai, ką spauda nori, kad įsikibtum. Toks galvojimas juodai baltai daro mūsų tautą naivia. Pasaulis toks nėra ir, jei mūsų politikai elgtųsi kaip dalai lamos, mūsų gyvenimas būtų dar blogesnis. Nebūtų verslo ir pinigų, apsieitume be politikos visai. 70 atvejų iš 100, kad ir ką kas kalbėtų politinėmis temomis, jis kalba už vienus pinigus ir pasisako prieš kitus :)

     • GIGA

      Romai,aš niekur nerašiau,kad pats užsipuolei gerb.Račą,aš rašiau,kad kitose mūsų diskusijose vartojai atitinkamą posakį-vat ir viskas:)

     • GIGA

      Nemylėtojai Romai,o visi blaiviai mąstantys žmonės supranta,kad Pakso procesas buvo surežisuotas.Reikėjo apklatos,bus apkalta.Galėjo net Čekanavičius paliūdyti,kad kartu berniukus žagino.Kokia problema?Teisininkai gali iki pažaliavimo ginčytis-vieni sakys,kad Chodorkovskis buvo nuteistas teisėtai ir pagal įstatymo raidę.Tas pats ir su Paksiuku.Tik aklas ir jo labai nemėgstantis gali bukai(atleiskit už žodį) tvirtinti,kad jis buvo nubaustas teisingai-KĄ REIKĖJO,KAD ATRODYTŲ TEISUNGAI IR TEISĖTAI,TĄ IR PATRAUKĖ,PAKOREGAVO,PAREŽISAVO

     • Aras

      Ar tik ne pats būsi pavydusis, isteriškas ir kritikos nepakenčiantis Kūris kad panikuoji dėl įverčio „blogai“? :) Atvėsk, tai nėra neapykantos išraiška: žmogus, paspaudęs „Geras“ sutinka su tavo nuomone, ją palaiko, paspaudęs „Blogas“ nesutinka, tau oponuoja. Tik tiek. :) Iškalę mintinai „proceso kodeksus“ ir „Nutartis Lietuvos Respublikos vardu“ jūs primąstot tokių sąmokslo teorijų… :))))))

     • Wu, neišeik. Nepriimk viso kas čia vyksta rimtai. Vienintelis žmogus, kuris į visa tai kas čia vyksta turi žiūrėti rimtai yra Artūras.

     • GIGA

      visada pabėgti yra lengviausiai.Nors ir matosi,kad tau,WU,dar neužgęso „pionieriški“ idealizmo laužai,bet taip pat matosi,kad esi išprūsęs vaikis,savo 21-iems ir komentarus rašai įdomius.Taip,kad nebėk:)Dar panervinsiu

     • Aras

      WU, šneki vėjus. Aukščiausiasis teismas toje byloje atviru tekstu pasakė, jog veikėjai iš Konstitucinio Teismo su jų pirmininku priešakyje neturi tinkamos kvalifikacijos įsidarbinti net apylinkės teisėjo padėjėjais.

     • WU

      Arai, jūsų žemi intelektualiniai resursai, ir bandymas pažeminti oponentą manęs jau nebestebina. Sakiau jums ne kartą, bent jau persiskaitykit abu sprendimus, o tada kabėkit. Nusibodo girdėti tas „Respublikos“ antraštes.

     • Arai, prieš kaltindamas kitus, kad kalba vėjus, pasiskaityk abu, tiek AT tiek KT nutarimus ir tada bandyk reikšti nuomonę.

     • Aras

      Hmmm… Jums drimba putos, gerbiamieji. Gal man po tekstu išties reikėjo pridėti šypsenėlių, va tokių: :))) ;) :D, X) ?
      Nebūtina analizuoti „teismų“ sprendimų, kad suprastum, jog Aukščiausiasis ta byla Konstitucinį pastatė į vietą, „padarė“, parodė kur vėžiai žiemoja. Akivaizdu, jog priešingai kai kurių politikų sapalionėms, Aukščiausiasis nelaiko ir nelaikė Konstitucinio „aukštesniu“, ignoravo jį ir niekada nesikreipia ten dėl „išaiškinimo“ atitikimo Konstitucijai.
      Galima suprasti: Aukščiausiame sėdi viokeriopos reputacijos, bet bent „tikri“ teisėjai; Konstituciniame teisme gi – užrietę nosis politinio pasitikėjimo, todėl šališki, pareigūnai.
      Tos bylos nutartis buvo skambus antausis „neklystančio moralinio autoriteto“ aureole pasidabinuisam KT.

     • lida

      „niekada nesikreipia ten…“ bent kartą kreipėsi, bet buvo atisakyta priimti, nes nekvalifikuotai suformulavo.

     • Neskaičiau, nieko tame nesuprantu, bet man akivaizdu. O jums (tie kurie skaitėte) drimba putos.
      Arai, tai ne pats protingiausias komentaras tavo gyvenime ;)

     • WU

      VAU! ir vėl argumentai ad hominem! Konstitucinis Teismas negali būti aukštesnis, nes jo kompetencija visai kitais klausimais ir jis nepriklauso bendrųjų teismų sistemai. Tokiems nihilistams kaip jūs yra viskas aišku ir nereikia analizuoti teismų sprendimų. Nes jūs visada teisus, teisūs, bet pastoviai nuskriausti. Jūs kankiantės ir nešat nešat sunkų neteisybės kryžių. Ne jums suprasti, kad LRKT vertino „samoninga pranešimą, kad pokalbių klausomasi“ kaip formalų faktą, o tai kad pritaikyti baudžiamąją atsakomybę, tas Konstitucinio teismo vertintas faktas yra tik vienas iš nusikalstamos veikos įvardytos BK 125 str. objektyviųjų požymių.
      JUMS TO NEREIKIA – JŪS VISKĄ ŽINOTE.

     • Matotaupa

      Na perskaičiau WU nurodytus dokumentus ir komentarus. Na ir ką? Tokios sąvokos kaip „interpretuojami laisviau“, „menkinančiu minėtų išvadų reikšmę“ – tai čia tipo labai griežtos ir teisinės sąvokos, parodančios sausą įstatymo raidę?

     • WU

      Matotaupa,
      Jei perskaitytumėt abiejų sprendimu ne tik išvadas suprastumėt.
      Ką reiškia „interpretuojami laisviau“ „menkiančiu minėtų išvadų reikšme“? Akivaizdu, kad nieko bendro neturite su teise. Nes žinotumėt, kad praejo tie gudūs sovietiniai laikai, kai vyravo pozityvioji etatistinė teisė. Pamiršote pacituoti svarbesnę dalį: „vertinant kaltinamojo baudžiamosios atsakomybės klausimą, asmens kaltumą, ištyrus faktinius bylos duomenis, gali vertinti tik tai nagrinėjantis teismas, ir įrodymus teisėjai vertina pagal savo vidinį įsitikinimą, pagrįstą išsamiu ir nešališku visų bylos aplinkybių išnagrinėjimu, vadovaujantis tik įstatymu“. Po tuo ir pakliūna jūsų citatos. Teismo sprendimas neturi parodyti sausos įstatymo raidės, nes pati teisės norma – yra ABSTRAKCIJA. Normas (įstatymą) aiškina teismas, tai vadinama teisės aiškinimo procesu. Ir atskiri sprendimo motyvai išimti iš konteksto neturi būti „labai griežtos teisinės sąvokos, parodančios sausą įstatymo raidę“. Įstatymas yra sausas, jo aiškinimas suteikia teisei gyvybę. Oficialus įstatymų aiškintojas – teismas.

     • nerijus

      Valentinai

      Apie kokius duomenis galima kalbėti, kai partijos ( valdančios ir keletas opozicinių ) gyvena iš VP pinigėlių. Vienaip ar kitaip audamos paramą.
      Tikiu, kad informacija yra, bet ji neviešinama, nes nepjausi šakos, ant kurios sėdi ;)

 • Matotaupa

  p.Artūrai,
  Kur dingo archyviniai straipsniai?
  Man taip įdomu juos paskaitinėti, bet jau antra diena jų kaip ir nebėra…

  • Mototaupa, jūs teisus… Tačiau nežinau, kodėl taip atsitiko. Bandysiu aiškintis.

 • „Ar ne geriau būtų suteikti žmonėms laisvę? Panaikinti lažą kuo daugiau žmonių? Gyvenk, kaip nori, mes tau nepadėsim, bet ir netrukdysim?“ Lrytas, R.Valatka 2009.07.26

  „Nepagautas – ne vagis“, liaudies patarlė

  V.Uspaskicho jubijaus švęsti susirinko nepagauti vagys.

  Komentatoriaus Aro padaryta prielaida, kad tikram žurnalistui būtina lysti su mikrofonais ir kameromis į „vilko irštvą“ paneigta paties Tinkalraštininko, kad į Ž.Marcinkevičiaus jubiliejų neitų.

 • Linas

  skaitai,ir juokas ima,netgi apmaudas.Dalis čia rašiusių yra įsitikinę,kad visos bėdos Lietuvoje kyla iš Uspaskicho.Slepia partijos įplaukas-išlaidas(visi kiti rodo 100%),moka pinigus „juodai“(visi kiti tik „baltai“),proteguoja sau artimas įmones(visi kiti vienodai teisingi tiek VP tiek eiliniam kioskui).O jau spaudos konferencija Maskvoje…Reiktų kelti politines bylas visiems joje dalyvavusiems,ar ne?Tik kažkodėl nė vienas dienraštis ar TV nesiryžo jos parodyti ar parašyti.Vėl dauguma smerkia,nors pilnai nėra matę,kaip tai pažįstama iš tolimų laikų.Net baugu darosi,kiek aplinkui teisuolių,šviesuolių,šventuolių.Tik iš jų atsiranda tikri patiotai,vieninteliai turintys tvirtą vertybių sistemą.Man iki jų dar labai toli..

  • Aras

   Kiek atsimenu „Krantą“ ir vėlesnius A. Matulevičiaus interviu, atrodo, Uspaskis nei kiek ne geresnis už Vilniaus „dešimtuko“ oligarchus ar rubikoninius.

 • LDK

  Gerb. Račai, Bankinės paslaugos nėra tas objektas (ypač kasos operacijos) kurios pasiduotų bendriems ekonomikos dėsniams. Atlikdami mokėjimą, pvz. komunalinius mokesčius, nė vienas klientas nejaučia pasitenkinimo iš tokio savo poreikio patenkinimo, kaip būtų pvz. ledų porcija nusipirkti. Todėl atlieka tik tiek operacijų, kiek reikalinga susitvarkyti asmeninius finansus. Negi manote, kad, jei SEB sumažins įkainį 50 proc., tai jis vietoje vieno mokėjimo, atliks du mokėjimus? Vargu… Pereiti į kitą banką? O jei tavo alga perveda į SEB? Turi paskola ir esi pririštas? Taigi…Norim, ar nenorim, įvertinus 600 mln. bankų nuostolius, kuriuos apmokės, tie patys Račo minimi vartotojai, teks priprasti prie kylančių paslaugų kainų. Berods Latvijos Swedbank’as įvedė mokestį už sąskaitos balanso peržiūra bankomate. Vot taip mieli mano….kaip sakoma * „dar ne vakaras…“

  • Auksinis kardas

   Galite ir nepereiti, bet pradžiai atsidaryti sąskaitą kitame banke, iš kurios daryti mokėjimus bus pigiau. Permesti lėšas tarp jų labai paprasta. Kaip taisyklė, palankesnius įkainius siūlantis bankas, siūlys ir geresnes indėlių palūkanas, tad savo lėšas naudingiau tvarkysite ne tik dėl minimų įkainių. Be kita ko, prisidėsite prie rinkos bankinikystėje puoselėjimo.

 • Šmočiukas

  lida, jūsų humoro jausmas tiesiog nuostabus, kaip ir Valentino :)

  • Kadangi Musė, viso šito neiškentus išvažiavo atostogų, mes atidirbinėjame už ją dvigubai. :)

   • lida

    Musė turbūt dar nebaigė skaičiuoti iki 100000 :)

 • Šmočiukas

  Na, kaip aklas kurčiam ar kaip durnas alkanam, kartoju eilinį kartą :)
  Krekenavos agrofirmoje algos buvo (neabejoju, kad ir tebėra, bet įrodyta, tik kad buvo) mokamos „vokeliuose“. Teismas tai patvirtino. Mano klausimai jums:
  1. Ar teigiate, kad Uspaskichas, kaip neužimantis jokių oficialių pareigų toje įmonėje, neturėtų bent jau morališkai jaustis kaltas? Ar be jo žinios toje įmonėje (jūsų manymu) priimami tokie sprendimai, kaip mokėti algas vokeliuose ar nemokėti? Gal jums atrodo, kad jis (jo šeima) turi ten per mažai akcijų? Kodėl tada per TV rodytame reportaže jis savininkiškai vaikščiojo po tą įmonę ir rodė, kaip čia „pas mus“ kiaulėms groja muzika ir pan. Galų gale, kodėl jis nepasmerkė / neinicijavo atsakingų darbuotojų atleidimo, kai sužinojo „sensacingą“ faktą :), kad toje įmonėje algos mokamos juodai? Kodėl jis neatsiribojo nuo to reikalo, klausiamas žurnalistų (kaip neturintis nieko bendra su vokelių istorija), o sakė, kad ta nelaiminga sūdytoja „nesupranta, ką kalba“ (suprask, yra psichinė ligonė)?
  Toliau.
  Ar jūs teigiate, kad Darba Parcyjas reklamos išlaidos prieš praeito Seimo rinkimus tikrai buvo tik tokios, kokias jas deklaravo? Atsakykite. Dirbate žiniasklaidoje, apie įkainius turėtumėte būti bent viena ausim girdėjęs. Taigi, gal dar teigiate, kad Uspaskichas vėlgi nieko nežinojo, kokiais pinigais tai buvo apmokama? Ar visoje žiniasklaidoje turėjo tiek sėbrų (kaip jūs save pristatėte), kad jie visi jam teikė milijonines labdaras?
  Na ir trečias „nusikaltimas“ – sesija Maskvoje. Jeigu tai, kas ten buvo kalbama, jums priimtina, tai tuomet nelabai beturiu ką pridurti.
  P.S. ir neužsiiminėkite rusiškuoju „whataboutism“ – geriau būti Uspaskio sėbru, nei Adamkaus. Prie ko čia tas Adamkus? :)) Tik prie to, kad „What about Adamkus?“ :)

  • Šmočiuk, labai trumpai – nežinau, kaip V.Uspaskichas jaučiasi, apie Seimo rinkimus nieko neteigiu, nes neturiu faktų, nusikaltimo Maskvoje neįžvelgiu. Ir tamsta teisus – V.Adamkus čia niekuo dėtas.

  • GIGA

   o tu skaitei t1 teismo „patvirtinimą“?Gal gali pacituoti?Ar buvo nustatyti dar trys žmonės algas gavę vokeliais kaip garsioji mėsos sūdytoja?Atsakyk apie konservatorių išlaidas,apie Paksistų,apie Zuoko,Paulausko,socdemų.Prisimink „Wiljamsą“,Dalkia,Rubikoną,Andriukaitį,Kvietkauską,“žinai žodį-rasi kelią“.Prisimink Kaktį,Žiemelį,2K ir t.t.Ir 2ia tikminiu visk1 kas susiję su partijų fiansavimu.Nusibodo nusišnekėjimai.Man irgi Viktoriukas nepatinka,bet tai ne pagrindas pezėti nesąmones

   • romas

    GIGA, taigi esame žulikų valstybė. Pats irgi esat prisidirbęs ir nelabai galit kritikuoti “Wiljamsą”, Dalkia, Rubikoną, Andriukaitį, Kvietkauską, ”žinai žodį-rasi kelią”, Kaktį, Žiemelį, 2K ir t.t. :)

    • GIGA

     Gal galima smulkiau apie tą mano prisidirbimą,nes jau kelintą kartą užuominom lenki…Gal tu apie tai,kad darydavau į pampersus?Romai,tada dar palos buvo-praskalbdavo tėvai ir vėl vartoji.
     Na jeigu pažiūrėsi į prisidirbimą iš kitos pusės,tai tikrai nesu šventas ir tegul meta akmenį kas jaučiasi šventuoju-aišku,tikiuosi,kad Valentinas neišklibins savo trinkelių:)

     • Giga,
      Niekur nesu teigęs, kad esu šventas. Visada ir visur kvestionuodavau komentatorius, šaukiančius apie vertybes. Išskyrus Artūrą… iki šiandien :)

     • Valentinai, nepamenu, kad būčiau skelbęsis šventuoju… Ir šiek tiek stebiuosi tuo, ką rašote. Nes mano vertybės kokios buvo, tokios ir liko.

     • romas

      Galiu ląžintis, kad mes abu į pampersus neturėjom galimybių daryti, todėl ta versija atkrinta :)
      Vertinimo taisyklių negalima keisti. Jei vadovaujamės logika, kad Paksas geras, nes Adamkus blogas, tai turim vadovautis ta pačia logika ir toliau – pvz. Vydžiūnas yra geras, nes GIGA yra blogas. Ir išviso, jei GIGA yra blogas, visi kiti yra geri :)
      O su akmenimis čia drąsus pasiūlymas. Lietuva yra Marijos žemė, gali ir užmėtyt ;-)

 • Šmočiukas

  Teisingai, buvau jau primiršęs nusipiešto diplomo reikaliuką :)
  Ir Jangila, ir slapstymasis Maskvoj po KGB sparneliu, viskas gali būti (ir turi būti) įtraukta į sąrašiuką.

 • WU

  Ech nusibodo man tą patį kartoti. GAL IMAM VISI IR PASKAITOM VIENĄ KARTĄ.

  Dėl rėmimosi nuosprendyje Lietuvos Respublikos Seimo specialiosios tyrimo komisijos, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo bei apkaltos Seime išvadomis

  Rolando Pakso padarytus tam tikrus veiksmus nagrinėjo bei vertino ir kitos Lietuvos Respublikos valstybės institucijos. Tai Lietuvos Respublikos Seimo specialioji tyrimo komisija, kuri 2004 m. vasario 19 d. išvadoje „Dėl siūlymo pradėti apkaltos procesą Lietuvos Respublikos Prezidentui Rolandui Paksui“ pripažino, kad Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas „sąmoningai leido Jurijui Borisovui suprasti, kad dėl jo teisėsaugos institucijos atlieka tyrimą ir vykdo jo pokalbių telefonų kontrolę”. Tą patį faktą Prezidento Rolando Pakso veiksmų atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai požiūriu nagrinėjo ir vertino Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas 2004 03 31 išvadoje “ Dėl Lietuvos Respublikos Prezidento Rolando Pakso, kuriam pradėta apkaltos byla, veiksmų atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai“ padaręs iš esmės tokias pat išvadas. Vilniaus apygardos teismas priimdamas nuosprendį, nesirėmė jais kaip įrodymais. Teismas pagrįstai pažymėjo, kad „tiek Specialiosios tyrimo komisijos išvada, tiek Lietuvos Konstitucinio teismo išvada, tiek Lietuvos Respublikos Seimo sprendimas negali nulemti teismo, nagrinėjančio kaltinamojo Rolando Pakso baudžiamosios atsakomybės klausimą išvadų“. Tokia apygardos teismo išvada atitinka Lietuvos Respublikos Konstitucijos 109 straipsnio ir Baudžiamojo proceso kodekso 20 straipsnio nuostatas, kad vertinant kaltinamojo baudžiamosios atsakomybės klausimą, asmens kaltumą, ištyrus faktinius bylos duomenis, gali vertinti tik tai nagrinėjantis teismas, ir įrodymus teisėjai vertina pagal savo vidinį įsitikinimą, pagrįstą išsamiu ir nešališku visų bylos aplinkybių išnagrinėjimu, vadovaujantis tik įstatymu“.

  Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, vieną vertus, pritarusi tokiam apygardos teismo požiūriui, kartu pareiškė nesutikimą su apygardos teismo teiginiu „neva, sprendžiant Lietuvos Respublikos Prezidento Rolando Pakso konstitucinės atsakomybės apkaltos proceso tvarka klausimą, faktiniai duomenys dėl valstybės paslapties išdavimo (turėtų būti atskleidimo) buvo interpretuojami laisviau“. Toks teiginys, apeliacinės instancijos teismo manymu, „laikytinas nepagrįstu teismo samprotavimu menkinančiu minėtų išvadų reikšmę“. Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija nurodė, kad „tiek Lietuvos Respublikos Seimo specialiojoje tyrimo komisijoje, tiek Lietuvos Respublikos Konstituciniame Teisme duomenys dėl valstybės paslapties atskleidimo buvo tiriami laikantis įstatymų nustatytos tvarkos, liudytojai buvo apklausiami pagal baudžiamojo proceso įstatymų reikalavimus, t. y. jie buvo įspėjami dėl atsakomybės už atsisakymą arba vengimą duoti parodymus bei už žinomai melagingų parodymų davimą. Įstatymo nustatyta tvarka ir teisėtai gauti duomenys yra įrodymai baudžiamajame procese ( BPK 20 str. 1, 4 d.). Todėl tiek Lietuvos Respublikos Seimo specialioji tyrimo komisija, tiek Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas savo išvadas dėl valstybės paslapties atskleidimo pagrindė ne „faktinius duomenis interpretuodami laisviau“, o teisėtai gautais ir patikrintais įrodymais. Šie visi įrodymai buvo tiesiogiai tirti bylą nagrinėjant pirmosios bei apeliacinės instancijos teismuose. Kolegija (Apeliacinio teismo) Lietuvos Respublikos Seimo specialiosios tyrimo komisijos ir Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo išvadas vertina ta apimtimi, kiek jos atitinka bylos teisminio nagrinėjimo metu ištirtais įrodymais nustatytas faktines bylos aplinkybes”. Nors apeliacinės instancijos teismas nuosprendyje daug dėmesio skyrė apygardos teismo padarytam minėtų aplinkybių vertinimui ir iš principo nesutiko su apygardos teismo išvadomis, ši Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegijos nuosprendžio dalis nėra aiškiai suformuluota ir dėl to gali kilti klausimų, ar apeliacinės instancijos teismas priimdamas nuosprendį nesirėmė kitų institucijų padarytais įrodymų vertinimais bei išvadomis dėl šioje baudžiamojoje byloje nagrinėjamų faktų, jų netirdamas.

  Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija pažymi, kad Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo, Lietuvos Respublikos Seimo sudaromų komisijų ir bendrosios kompetencijos teismų funkcijos yra aiškiai atribotos Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir įstatymuose.

  Pagal Seimo statuto 231 straipsnį Seimo specialioji tyrimo komisija sudaroma pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą pagrįstumui ištirti bei išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti. Tai reiškia, kad šiai komisijai yra pavesta atlikti parengiamąjį darbą, kai siekiama išspręsti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 74 straipsnyje nurodytų asmenų konstitucinės atsakomybės klausimą. Seimo specialiajai tyrimo komisijai nesuteikti jokie įgaliojimai spręsti asmenų baudžiamosios atsakomybės klausimus.

  Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo priedermė, funkcijos ir įgaliojimai įtvirtinti Lietuvos Respublikos Konstitucijos VIII skirsnyje „Konstitucinis Teismas“. Pagal Konstituciją Konstitucinis Teismas sprendžia ar įstatymai ir kiti Seimo aktai neprieštarauja Konstitucijai arba įstatymams (Konstitucijos 102 straipsnis). Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas klausimą dėl valstybės paslapties neišsaugojimo nagrinėjo ne kaip baudžiamąją bylą, taigi net ir tuo atveju, jei procesas Konstituciniame Teisme vyko atsižvelgiant į BPK nuostatas, tai jokiu būdu neatleidžia nei pirmosios instancijos, nei apeliacinės instancijos teismo nuo tų pačių aplinkybių įrodinėjimo baudžiamojo proceso įstatymų nustatyta tvarka ir neleidžia jų įrodytumo prezumpcijos, padarant išvadas, perkėlus jas iš kitų institucijų sprendimų. Tokie reikalavimai baudžiamajam procesui bei nuosprendžiui numatyti BPK 301 straipsnyje. Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas nagrinėjo šešis kaltinimus Rolandui Paksui, be kitų kaltinimų, valstybės paslapties apsaugos neužtikrinimą. Tačiau minimus faktus Konstitucinis Teismas nagrinėjo ne Baudžiamojo kodekso 125 straipsnio 1 dalies požiūriu, o dėl Seimo 2004 m. vasario 19 d. nutarime „Dėl kreipimosi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą“ kuriuo kreipėsi į Konstitucinį Teismą prašydamas pateikti išvadą, ar Respublikos Prezidento Rolando Pakso konkretūs veiksmai, nurodyti Specialiosios tyrimo komisijos išvadoje suformuluotuose kaltinimuose, prieštarauja Konstitucijai, požiūriu. Todėl šio teismo išvada, kad „Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas “sąmoningai leido Jurijui Borisovui suprasti, kad dėl jo teisėsaugos institucijos atlieka tyrimą ir vykdo jo pokalbių telefonų kontrolę” Baudžiamojo kodekso požiūriu nėra baudžiamoji teisinė veikos kvalifikacija ir nėra pakankama išvadai padaryti dėl asmens baudžiamosios atsakomybės. Kartu pažymėtina, kad teismų sistemą, funkcijas, įgaliojimus nustato Konstitucijos IX skirsnis „Teismas“. Pagal Konstitucijos IX skirsnio 109 straipsnį teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai. Teismas Konstitucijos 109 straipsnio prasme tai apylinkės, apygardos, Lietuvos apeliacinis teismas ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Teisėjas ir teismai vykdydami teisingumą yra nepriklausomi.

  Pagal BPK 366 straipsnio 1 dalį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra kasacinės instancijos teismas, kasacine tvarka nagrinėjantis bylas dėl įsiteisėjusių nuosprendžių ir nutarčių, priimtų pirmosios instancijos teismuose ir apeliacinės instancijos teismuose apeliacine tvarka. Baudžiamosios bylos visuose bendrosios kompetencijos teismuose yra nagrinėjamos pagal BPK nustatytas taisykles. Visi įrodymai renkami, tikrinami ir vertinami pagal šio kodekso 20 ir kituose straipsniuose nustatytas taisykles. Pagal Konstituciją ir kitus Lietuvos įstatymus nustatytomis baudžiamojoje byloje aplinkybėmis laikomos tos, kurios remiasi įrodymais, surinktais laikantis Baudžiamojo proceso kodekso nuostatų.

  Institucijų, nagrinėjančių asmenų konstitucinės atsakomybės klausimus, padarytos išvados neturi prejudicinės galios baudžiamąją bylą nagrinėjančiam teismui. Baudžiamąją bylą nagrinėjantis teismas toje byloje vykdo teisingumą ir pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 ir 109 straipsnius pats privalo ištirti visas reikšmingas aplinkybes ir nuspręsti: pirma, ar buvo padaryta nusikalstama veika, antra, ar baudžiamojon atsakomybėn traukiamas asmuo yra kaltas dėl tos veikos padarymo. Jokie kitų institucijų priimti sprendimai baudžiamąją bylą nagrinėjančio teismo nuo šių pareigų vykdymo neatleidžia.

  Antra vertus, baudžiamosios ir konstitucinės atsakomybės skirtumai lemia tai, kad baudžiamąją bylą nagrinėjančių teismų sprendimai nekeičia, nenaikina ir neturi jokios kitokios įtakos sprendžiant konstitucinės atsakomybės klausimus kitų institucijų priimtiems sprendimams ir padarytoms išvadoms.

  • Aras

   Perskaičiau, tikrai čia skambus antausis E. Kūriui. Ši nutartis jį dar ilgai persekios kaip blogas kvapas, o svarstymai ir pašaipos iš naujo suvešės kai Strasbūras paskelbs sprendimą Pakso byloje. Reputaciją barzdylius susigadino iki gyvenimo pabaigos.

   • romas

    Arai, joks Strasbūro teismas neturi teisės aiškinti Lietuvos Konstitucijos. Jei neklystu, tas teismas nagrinėja žmogaus teisių klausimus. Kad ir ką jis nuspręstų, tai neturėtų atšaukti apkaltos. Paksas taip ir liks apkaltos būdu nušalintu prezidentu. Maksimali Pakso sėkmė būtų, jei Lietuva šio teismo sprendimo pasekoje peržiūrėtų Pakso galimybes būti renkamu.

    • Aras

     Mes nekalbam apie apkaltos atšaukimą, kalbam apie tos Konstitucinio teismo sudėties ir jos pirmininko re-pu-ta-ci-ją. :) Žinant, koks garbėtroška ir savimyla yra E. Kūris (žiūrėti Miliūtės laidas) numanomas strasbūrinis sprendimas buvusį KT primininką, kuris jau dabar yra pašaipų objektu, įrašys istorijon kaip paskutinį liurbį, prekiaujantį „galutiniais ir neskundžiamais“ sprendimais prie alaus butelio.

     • lida

      „kalbam apie tos Konstitucinio teismo sudėties ir jos pirmininko re-pu-ta-ci-ją“ – Strasbūro teisme ? Gal jau pailsėkite.

     • Arai,
      Čia mes esame pergyvenę ir Arūną, ir Gigą, ir Orką ir dar keletą Pakso gynėjų bei „kovotojų su dvigubais standartais“. Patikėk, tie vyrai tai kirsdavo iš peties. Nepyk, bet pats esi nykštukas šalia šių didžiųjų Komentatorių. Jei nori pasimėgauti jų meistriškumu ir ateičiai pasisemti argumentų, paieškok šiame bloge keletą mėnesių atgal. :)

     • Matotaupa

      Valentinai,
      kodėl jūs toks įsitikinęs, kad „pergyvenote“? Gal dar visas įdomumas priešakį? :-)

     • GIGA

      Lida,pasiskaitykit dar kartą Aro komentarą.Manau,kad nesupratote

    • GIGA

     o gaila,Romai…

 • lida

  Arai, turbūt tame ir problema, kad teismų sprendimų tekstus perskaitai tik pateiktus spaudoje ;)

  • WU

   Spaudoje buna tik išprievartautos sprendimų atliekos + išintepretuotos neprofesionaliai ir savaip.

   • Aras

    Smagu būna žiūrėti, kaip du profesionalai tą patį tekstą interpretuoja visiškai priešingai. :) Neapsimeskit neklystančiųjų kastos, vienintelės sugebančios aiškinti tos pačios kastos priimtus sprendimus, nariu. Kaip iki neseno laiko tai darė katalikų kasta: Šventas raštas prastuomenei tabu, išaiškinimas tik per autorizuotus kunigus. Bet atėjo Liuteris ir nušvito viskas. ;) Atsiras toks Liuteris kada ir jūsų tarpe…

 • Šmočiukas

  Nuoroda lidai:
  http://www.darbopartija.lt/lt/zinias?item=157
  Tikrai verta nepatingėti ir paklausyti visko.

  • lida

   Ačiū.

 • gato

  Manyčiau būtų tikslinga sukurti atskirą įrašą „apie A.Račo savaitgalį, Viktoro (ne)nusikaltimus ir aukščiausiojo teismo aukštį, galias beigi priedermes“, nes panašu, kad SEB optimizacija nepelnytai veržiasi į labiausiai komentuojamų įrašų dešimtuką.

  • WU

   Baisiausia tai, kad Artūras panaudojo seną kaip pasaulis taktika. Užvedė kalbą apie Paksą ir Konstitucinį Teismą. Dabar užuot jis atsimušinėtu į komentarus dėl Uspaskicho, berods tai jau visi pamiršo, pin-pongą tenka žaisti man prieš visus.. Gudru? Taip. Negražu?..

 • Zero
  • Virginijau (arba Zero, kaip tamsta dabar vadinatės) taip, aš išgeriu. Ir ne tik alaus. Ir kai tai darau, nesislepiu nuo savo vaikų. Tačiau toleruoju ir suprantu tuos, kurie negeria. Kaip ir tuos, kurie nevalgo mėsos.

 • mdxacuk

  Nieko nepasakysi, tikrai pasigėrėtinas politinis ir moralinis visaėdiškumas žmogaus, kuris mano turįs moralinę teisę kažkam reikšti pretenzijas – pavyzdžiui, Zuokui. Apsivemsiu.

 • be vardo

  Nors ir manau, kad šis komentaras bus ištrintas, pasakysiu dar keletą vėluojančių minčių dėl pono Artūro Račo vizito į pono Viktoro Uspaskich Jubiliejų. Ponas Račas nori visus „muilinti“, teigdamas, kad šis vizitas yra neutrali ir neįpareigojanti įprastybė. „Muilinama“ remiantis maždaug tokia logika: na, nuėjau kaip kad būčiau nuėjęs į bet kurio savo kolegos iš BNS jubiliejų ir nieko čia tokio, neprivalau jums visiems aiškintis; niekas dėl pono V. Uspaskich nėra juridiškai įrodyta, vadinasi, jo veikloje „vsio zakonno“; žurnalistams pas (įdomios reputacijos) politikus yra įprasta į ‘baliuškas’ vaikščioti ir pan. O svarbiausia ir nemaloniausia, kad pūsdamas tokią „miglą“ į akis p. Račas pats puikiausiai supranta, kad tai ir yra „migla“, bet vis viena ją pučia. Tada kyla klausimas, kodėl? Kaip kad kyla įtarimas, jog jubiliejus tėra tik santykių su jubiliatu ar už jo, ar šalia jo stovinčiųjų ledkalnio viršūnėlė.

  Kraipiau galvą, kai p. Račas buvo prisišiukšlinusio Konstitucijai prezidento Rolando Pakso pusėje, bet paskui nutariau, kad tai yra gerai: turi žmogus savo nuomonę, savo argumentus, svarbiausia – nebijo eiti prieš srovę. Kiek mažiau, bet irgi stebėjausi, kai p. Račas labai jau primygtinai įrodinėjo, jog dėl Rusijos – Gruzijos karinio konflikto yra kalta Gruzija ir tik ji, tačiau vėl nutariau, kad tai yra gerai, nes ne visi žiniasklaidininkai Lietuvoje pučia į vieną dūdą, bet jau kažkaip kirbėjo klausimas: taip, visi, kas nekvailas, matė ir Gruzijos kaltę, jos vadovo neatsakingą avantiūriškumą, polinkį į autoritarizmą, bet kam tas toks didelis p. Račo primygtinumas ir kategoriškumas Gruzijos atžvilgiu, kaip nekaltą mergelę kone visiškai apeinant Rusiją? Labai nustebau ir nusivyliau, kai lrytas.lt pamačiau p. Račą p. Uspaskich jubiliejuje. Apniko blogos mintys. Ir jau visai nusivyliau, kai paskaitinėjau p. Račo „atsišaudymus“ dėl to jubiliejaus bei laikysenos dėl jo ir po jo. Moralinės ir profesinės (žurnalistas gi!) laikysenos. Tada kažkaip galvoje toks vėrinėlis pradėjo vertis: prezidentas Paksas – „superinė“ Gruzijos kaltė bei Rusijos „nekaltybė“ – „švarutis“ Uspaskich… Ar neatrodo, kad visa kažkaip sueina į vieną – rytinę – linkmę?..

  Ir pabaigai – prieškary, kai Lietuvos inteligentai „baliavodavo“ vienoje vienos gerai žinomos šalies ambasadoje, irgi viskas buvo „zakonno“, nes juridiškai įteisintų kalčių ten irgi nebuvo.

  • tam, kuris be vardo: tamsta visiškai teisingai mąstote – man moka Rusija. Kas ketvirtį – kad nereikėtų per dažnai susitikinėti ir kad P.Malakauskui ir panašiems į tamstą nekiltų įtarimų. Deja, atrodo, tamsta mane iššifravote… Dabar mokės kartą per metus.

  • LDK

   Bravo! puikus komentaras! Ar žinote, kodėl Račas taip remia Paksių ir Uspaskichą? Anekdotų herojai visada vienas kitam padeda!

 • Jonas III

  Aš tai tame A.R. dalyvavime V.U. gimtadienyje nematau kriminalo. Nebūtų buvę gimtadienio, nebūtų buvę ir šitų komentarų, atspindinčių neigiamą visuomenės (šio tinklalapio skaitytojus manau galima pagrįstai laikyti mažu visuomenės modeliu)nuomonę į neskaidrius reiškinius (šiuo arveju – verslo darymo nuodėmes).
  O viešas nuomonės skleidimas turi ne mažesnę įtaką žmogaus sąmonei (bent jau man), negu įsigalioję teismo nutarimai.
  Taigi – aš už viešas diskusijas. Jos keičia žmogų(gerąja linkme.
  Antra – reikalingi ir teigiami pavyzdžiai (dalinai – sąžiningo verslo), kurių pasigendu diskusijose.

 • GIGA

  Net aptingau skaityti (taip ir sustojau įpusėjęs),kaip visada kolektyvas nuo antraštės nušoko prie Uspaskicho,dešrų kimšėjos ar mėsos sūdytojos ir be abejo prie Pakso.Džiugu dėl kitko,gaila,kad nėra mcxduko ar kaip jis ten vadinasi,mėgstančio komentarų vertinimo buhalteriją-standartinių frazių pezėtojai „Paksas ir Viktoriukas rusų šnipai,parsidavę ir dar visokie kitokie…NES GI BUVO ĮRODYTA!!!!!!!!!“ pralaimi triuškinančiai.Išseko „kosomolkės“ argumentai,Kubilius galvoja kaip savo skūrą išsukti,Landsbergis tyliai ilsisi supamajame krėsle prie židinio,Zuokas su Paulausku laidoja savo politines karjeras,taigi nėra kam skambiomis,naujomis frazėmis suagituoti kokį nors rėkautoją,o senos,daug kartų rėkautos frazės-kapituliavo…Skalbkite beretes,ponai,jų dar prireiks bet gerokai vėliau

 • Šmočiukas

  GIGA, ko jūs taip nervinatės, kalbate pats (pati?) su savimi? Tujinate kitus tinklaraščio lankytojus, nors aš su jumis ne tik kad kiaulių neganiau, bet ir neganyčiau, nes net tokiam darbui kartu atlikti reikia nors truputį žmogum pasitikėti. O jūs – tiesiog moralinis ir vertybinis lavonas (analogija su politiniu lavonu, ginkdie nepainioti su tiesiogine to žodžio prasme).

  • GIGA

   nu,atsiprašau ponas Šmočiuk.Kažkaip jau daugelis čia iš tų kurie metus rašinėjasi gerb.Račo bloge leidžia sau viens kitą pasitujinti.Bet supratau,kad su ponu kitos taisyklės.O dėl kiaulių esi teisus.Nemanau,kad esi toli nuo jų pažengęs-geriausiu atveju vidurinės grandies vadybininkėlis-tas,kuriam formuoja nuomonę ir neleidžia priimt sprendimų.Bet čia tikrai nieko tokio,visi darbai garbingi,o jei savininkas neleidžia pasireikšti ar pakiša kokį litą vokelyje,tada jau taip-asmeninė tragedija…

   • Šmočiukas

    Tingiu ilgai aiškintis su žmogum (mankurtu), kurio nuomonė apie bet ką man visiškai neįdomi, bet iš mandagumo parašysiu.
    1. Nesu „geriausiu atveju vidurinės grandies vadybininkas“. Užimu truputį aukštesnes pareigas, kuriose visus sprendimus priimu pats, remdamasis savo nuomone.
    2. Nemanau, kad vidurinės grandies vadybininkas („vadybininkėlis“) yra netoli nuo kiaulių pažengęs subjektas. Perėjau ne tik vidurinę, bet ir žemąją vadybininkų grandį – puiki patirtis.

    • GIGA

     šaunu,su tuo ir sveikinu.Kad suprastum aš ne prieš kažkokį tai darbą,aš prieš mąstymo šablonus.Ir visgi tikiuosi,kad jei ne man,tai kitiems garb komentatoriams suradęs laiko papasakosi ar nurodysi kur pasiskaityt,kaip visgi tas teismas „patvirtino“ (įdomi juridinė sąvoka),kad atlyginimai Krekenavoje buvo mokami vokeliais,gal be garsiosios mėsos sūdytojos paaiškėjo dar bent trys darbuotojai taip gavę algą.Iš anksto dėkingas,bet įtariu,kad pezėti bet ką,t.y. „slishal zvon“,tai ne tas pats kaip rašyti su konkrečiais faktais.

     • Šmočiukas

      Na, kaip ir su beveik visais mano gyvenime sutiktais paksistais/uspaskistais (nuo dabar – įskaitant ir apgailėtinai pasirodžiusį A. Račą), tenka aiškintis akivaizdžius dalykus kaip su kokiais silpnapročiais, atleiskite už išsireiškimą.
      1. Teismas „patvirtino“ – ne juridinė sąvoka, o mano pokalbyje pavartota. Galite keisti bet kokia jums patinkančia – įrodė, nustatė, paskelbė, pareiškė, nusprendė…
      2. Jeigu jūsų teisinės bendrojo išsilavinimo žinios (nebekalbu apie mankurtišką moralės ir vertybių supratimą) yra tokio lygio, kad analogiškam nusikaltimui „patvirtinti“ (išsirinkite patinkančią sąvoką iš aukščiau arba įsirašykite savąją) reikia ne vieno atvejo, o kažkodėl keturių, tuomet bėgte į vidurinę (pradinę? pagalbinę?) mokyklą.
      Ačiū už dėmesį, labanaktis.

     • GIGA

      supratau-įrodymų jokių tik sapalionės,kaip ir visų mano sutiktų sapaliotojų,nežiūrint ar jie paksistai,ar landsbergistai,ar komunistai,ar šiaip kokie.Pasapalioja,pasigroži savo išmintim,pacituoja 2-3 nugirstas frazes ir į krūmus.Sėkmės sapalione,gal dar kokią perversmo teoriją išsamprotausi

 • Šmočiukas

  romai, jūsų mąstymas yra suprantamas ir tam tikra prasme teisingas. Bet Paksiukui teisė būti renkamu nebegali būti sugrąžinta, nes vėl reikėtų prisiekti. Visa „diskvalifikacijos“ esmė ir yra tame, kad jei jau kartą priesaiką sulaužei, tai viskas… Nes gali sulaužyti tada ir 5, ir 10 kartų – koks skirtumas, vis tiek būsi renkamas. Ir išvis – kam tada toji priesaika? Manau, „nuosprendis“ visiškai teisingas.

 • Lida

  Dieve, jau tas GIGA…
  Trida ne su ilgąja (y) rašosi, gal kas žino ?

  • Šmočiukas

   Spėju, kad rašoma y, nors negarantuoju :)
   Nemiegate? :)

 • Šmočiukas

  Bet matote, Artūrai, jau beveik vidurnaktis, o mes vis dar komentuojame jau pasenusią temą. Galvoju, ar čia magiški žodžiai „optimizacija“ arba „SEB“ taip paveikė liaudį?.. O gal tiesiog tikrai pritrūko atskiros temos, kurioje jūs mums, niekingoms šio tinklaraščio blusoms, būtumėt pabandęs ką nors paaiškinti kiek rišliau, nei tėvo Fiodoro argumentais iš 12 kėdžių („sam durak“)?
  Tema netgi pateko į labiausiai komentuojamas… Gal dėl to, kad Vyktaras yra neabejotinai garsiausias (Rytų?) Europos suvirintojas, kurį visi mes žinome? O gal dėl to, kad nemaža dalis mūsų čia truputį ne to iš jūsų tikėjomės?……….

  • Šmočiuk, paskaitykite dar kartą tai, ką parašėte ir paklauskite savęs labai atvirai: ar norėjote atsakymo, ar norėjote dar kartą pasakyti, koks Račas niekšas?

   • GIGA

    O kam Artūrai jam dar ką nors skaityt?Pasipuikavo eiline sapalione ir tiek…

   • Šmočiukas

    Artūrai, aš norėjau pasakyti, kad iš jūsų to nesitikėjau. Tik tiek. Ir kaip galite matyti iš komentarų, ne aš vienas. Ir ne dviese. Ir ne penkiese mes tokie čia buvome…

    • Šmočiuk, pats laikas prisiminti posakį apie nuodėmes ir akmenis…:)

     Pažiūrėkite visi į save ir pabandykite atvirai sau atsakyti, ar savo darbuose ir savo kasdieniame gyvenime esate doresni už mane ir ar turite bent mažiausią teisę čia atėję anonimiškai mane smerkti.

     Gerbiu jus visus šiek tiek daugiau nei jūs mane nes viską sakau ir darau atvirai nesislėpdamas. O dauguma jūsų pila pamazgas iš už kampo ir labai didžiuojatės savo morale ir vertybėmis.

     Didžiuokitės ir toliau.

     • Jonas Žvelgaitis

      Bravo, Artūrai. Stipriai, paprastai, aiškiai, nuoširdžiai, vyriškai. Iš karto taip reikėjo.

     • Auksinis kardas

      Gal teisė anonimiškai nepritarti atrodo geriau?

      Paties anonimiškumo siūlyčiau neversti atpirkimo ožiu: toks pasirinktas žaidimas, ir jame yra savų trūkumų – niekas neatsiųs jokio kvietimo.

      Kita vertus, pritariu, kad santūrumui išlaikyti anonimiškai ne tik reikia pastangos – pastanga yra reikalinga.

     • Regis

      Pamazgų pilimas iš už kampo sudėtingas klausimas.

      Pirmiausiai jeigu egzistuoja šis tinklaraštis ir jame galima pasakyt savo nuomonę (teisingą ar ne visai kitas klausimas) tai nereikia stebėtis, kad skaitytojai TĄ IR DARO.

      Antra. Mes visi turime teisę taip galvoti ir manyti kaip norime.

      Trečia. Kas be ko vieno asmens laisvės neturi pažeidinėt kitos asmens laisvių, vieno asmens įžeidimas kito asmens atžvilgiu turi būti šalinamas.

      Ketvirta. Jeigu jau tinklaraščio autorius savo asmenine pozicija pasisako ir ragina visus besilankančius šiame tinklaraštyje mąstyti kritiškai tai nereikia stebėtis, kad tie patys skaitytojai kritiškai mąsto ir pačio tinklaraščio autoriaus atžvilgiu.

      Penkta. Anonimiškumas tiesiogiai susijęs su mumis. Jeigu A.Račas visuomenėje žinomas asmuo, maža to tiesiogiai susijęs su aprašomais dalykais kaip žurnalistas ir/ar žiniasklaidos bendrovės direktorius tai pavyzdžiui tokio tūlo programuotojo Mariaus Gaubo (aka Mykoliukas) nei pavardė, nei užimamos pareigos niekam nieko nesako ir vargiai ar sakys (bus įdomūs). Tiesiog nesuprantu ką NEanonimiškumas mums visiems (tame tarpe tinklaraščio autoriui) duos. Nebent paprastesnę galimybę teistis arba į snukį duot. Vienu atveju padės teisėsaugos organai, kitu atveju specialistai baltais chalatais.

      Šešta. Visi esame skirtingi ir tikrai ne visi žutbūt nori čia arba tinklaraščio autoriui į dušę pridergt. Siūlau nekreipt tiesiog dėmesio į ne argumentuotus kaltinimus, o į argumentuotus tiesiog aiškiai šviesiai atsakyt ir paaiškint savo poziciją. Lygiai taip pat kaip padarytų kiti normalūs adekvatūs visuomenei žinomi asmenys.

      Septinta. Visada yra paprasta išeitis paspausti OFF mygtuką. Jeigu ką.

 • Sarunas Skyrius

  Apie SEB temą – mane stebinai kaip paprastos žinios apie kainų pasikeitimą (kai tai daro bankas) privalo būti apipintos kažkokiais išvedžiojimais apie investicijas.

  Iš kitos pusės dar labiau stebina iš žinutės spinguliuojantis gerb.Artūro įsitikinimas, kad egzistuoja vos ne prigimtinė teisė į pigius pavedimus.

  • Mielas Šarūnai, anaiptol „nespinguliuoju“:) įsitikinimo apie prigimtinę teisę į pigius pavedimus. Tiesiog, mano nuomone, ne visai padoru nuostolius dėl per didelio pelno troškimo dengti pajamomis, nesusijusomis su sąnaudomis. Žinoma, visada yra teisė rinktis ir šiuo metu labai rimtai šią teisę svarstau.

   • Sarunas Skyrius

    Atsiprašau del klaidos, reikia miegoti tokiu metu :). Mano nuomone čia kainodaros, o ne moralės ar „padorumo“ sritis. Nieko bendro su padorumu savo rinkos padėties ir neelastingumo kainai išnaudojimas neturi.

    Kita vertus, SEB ir kiti tokiai judesiais gali netyčia prisišaukti kokio nors bankinio „Ryanair’o“, kuris už 19,99 LT per metus duos neribotus pavedimus. Lūžinėjančiame ir be jokių papildomų funkcijų internetiniame banke, kurį palaikys ir konsultacijas klientams teiks Dalipas iš Bangalorės, laužyta anglų kalba.

    Bet kol tai neapsimoka, bankai galės kelti pavedimų kainas.

 • Būtent todėl, kaip patyrę komentatoriai, sudrauskime jaunuolius kad neiškastų Pakso temos. Kaip bežiūrėsi, tiek prirašėme, prisibarėme, kad tikrai nesinori viso to pradėti iš naujo. Jei kam įdomu gali pasiskaityti istorinius Romo ir Gigos debatus.

  • GIGA

   bet matai,Valentinai,kaip dabar Romukas rašo:)O anksčiau sakydavo-Paksas man nepatinka ir „vsio“:)Nepradedam,Romai.Labanakt

 • Linas

  man patiko čia aptiktas Uspaskicho sulyginimas su Al Capone.Kaip vis tik tautai reikia kankinių ir didvyrių.Kai kurios diskusijos man kelia nuoširdžią nuostabą:negi iš tikrųjų taip nėra ką veikti?(turiu galvoje ginčą,kodėl teismas vokelį gaunant nustatė vieną Budrevičienę,o ne daugiau asmenų).Tikrai gyvenimas pilnas paradoksų:štai Adamkų jo rinkiminėj kompanijoj finansiškai rėmė veik visi Krekenavos Agrofirmos darbuotojai,o „juodą“atlyginimą gavo viena Budrevičienė,toliau besitampanti po teismus.Keista,ar ne?Gal viskas yra atvirkščiai,tik teismas nustatė kitaip?P.S.neabejoju,kad viena iš Strasbūro teismo išvadų bus ta,kad draudimas Paksui iki gyvos galvos dalyvauti rinkimuose,susijusuose su priesaika,bus panaikintas.Tada,pasibaigus europarlamentaro kadencijai,o gal ir anksčiau(žiūrint kada įvyks teismas),galima laukti Pakso atėjimo Nr.2.Visa kita liks,kaip buvę.

 • Regis

  Neprisimenu kas pasakė (kur girdėjau) ir vargu ar tai gali būti vieno žmogaus mintis – krizės laikotarpiu labai aiškiai matosi kur yra tikra konkurencija kur yra tik menama konkurencija. Gal ne visai sklandžiai išdėsčiau, bet mintis manau aiški. Bankų sektoriuje pas mus konkurencijos NĖRA. Jeigu jos nėra tai ir gali vykti tokie dalykai. Šiaip atitinkamoms valdžios institucijoms dabar geras laikas pagaliau kabintis naikint kartelinius susitarimus. Tačiau vargiai ar jie tą darys.

  Apie skandinavų požiūrį į mūsų šalis (Baltijos šalis) ir verslo darymą jose manau atskirai kalbėt ne verta. Mes jiems kaip buvom laukiniai rytai kur galima daryti normaliose šalyse nesuvokiamus pelnus taip ir likom, ir liksim. Ir vargiai ar kas nors tą požiūrį pakeis. Yra tik vienas vaistas – valstybei sudaryt sąlygas atsirast realiai konkurencijai. Geras pavyzdys mobilaus ryšio rinka.

 • Regis

  Tingiu (neturiu laiko) visos diskusijos skaityt galima pasakyt manau tik tiek:

  Pirma. A.Račas pirmiausiai respektabilus lyderiaujančios savo srityje įmonės direktorius. Ši sritis tiesiogiai susijusi su politika ir verslu. Taigi pakankamai logiška, suprantama, paaiškinama, kad kviečiamas į pasisėdėjimus jis atsiliepia ir juose dalyvauja. Tai jam kažkuria prasme PRIVALOMA. BNS akcininkų vietoje aš labai nemaloniai nustebčiau jeigu įmonės direktorius atsisakytų dalyvauti tokiuose susirinkimuose.

  Antra. A.Račas jau senai nebėra alkanas ir tyras (gerosiomis šių žodžių prasmėmis) žurnalistas. Todėl tikėtis iš jo su šiomis savybėmis susijusių pozicijų demonstravimo yra mažų mažiausiai naivu. Man asmeniškai įdomi jo pozicija, tačiau aš tikrai jos nevertinu kaip atskaitos taško. Tai tiesiog vieno iš žinomų analitikų pozicija. Analitiko kuris netgi neslepia savo vienokių ar kitokių sąryšių su tam tikromis politinėmis pozicijomis.

  Trečia. R.Pakso tema jau tiek kartų buvo išsemta (tame tarpe ir šiame tinklaraštyje), kad diskutavimas apie R.Paksą primena bandymą eilinį kart išspausti išrūgas iš spaudžiamo sūrio, kai tas sūris seniausiai išspaustas ir seniausiai visiškai sudžiuvęs. Visi mes turime savo nuomones ir pozicijas R.Pakso klausimu ir vargiai ar ką nors įtikinsim kitaip galvoti.

  Ketvirta. Matyt belieka n-tąjį gerai pagalvoti kam tie komentarai reikalingi apskritai ir kokio velnio mes mes čia (kitur) komentuojame.

 • Regis

  Įdomiai čia su tais komentarais, kai kurie komentarai (tame tarpe ir mano) „atsistoja“ kažkur viršuje, kai tuo tarpu kiti atsiduria kaip priklauso apačioje..

 • Sarunas Skyrius

  p.GIGA,

  gal paaiškintumėte, dėl ko būtent LEO ir Wiljamsas jums atrodo „vagystės“.

  Ačiū.

  • GIGA

   Sarunai labai tingiu,nes apie tai jau rašiau n kartų.O Jums atrodo kitaip ar norite patikrinti mano „žinias“?:)

   • Sarunas Skyrius

    Na Williams atvejis tikrai nera vienareikšmis. LR nei vienos akcijos nepardavė, o visas viešas nepasitenkininmas „arogantiškais jankiais“ buvo dėl to, kad jie, pamatę koks čia dar neišsivystęs kraštas bei kokią įtaką politikams turi nedraugiškos naftos kompanijos iš rusijos save iš visų pusių sutartyse apsaugojo – išlaidų kompensacijas ir tt. Mes patys susimokėjom už pačių susikurtą politinę riziką. O ir pats Williams galų gale jie nelabai ką kosminio uždirbo, kaip kad „turėtų būti“ tikros vagystės atveju.

    Dėl LEO – manau, kad daug kartų didesnė „vagystė“ įvyko parduodant VST nepertvarkius elektros tarifų, bet juos pertvarkant po to. Tokiu būdu buvo ant stalo paliktas beveik visas pardavimo kainos ir dabartinės vertės skirtumas. Jei atsiminsite, Telekomas buvo privatizuojamas tuo pat metu nustatant naują kainodarą, ir LR gavo 0,51 milijardo dolerių už 60% akcijų. Taip pat galima buvo padaryti ir VST atveju, deja nebuvo. Pats LEO suformavimas (ignoruojant baisias VST privatizavimo klaidas) vagyste vadintinas labai pritemptai.

    • GIGA

     Taip,“Wiljamsas“ buvo eksperimentas,kur jau labai daug momentų kaip sako idėjos generatorius“o kas gali paneigti galimybę,kad….“.Suko,bruko nors visada turėjo oficialų pasiteisinimą -„gal ir blogai,bet svarbu,kad ne rusas“.Tam tikslui pasiekti ir melavo,ir pažymas klastojo,ir miglą pūtė,o rezultatą apvainikavo Kakčio parašiukas.Iki šiol nesuprantu ir nei vienas gerbiamas komentatorius nepaaiškina,kodėl tokią garbingą ir svarbią visai tautai sutartį pasirašė „septintas vanduo nuo kisieliaus“….
     kas dėl Leo Lt,tai ‘pritemptai“ ar ne vis tiek vagystė:)

     • romas

      Turiu versiją, GIGA, dėl Kakčio. Aš manau, kad nesinorėjo atiduoti politiniam suvalgymui kokį vertingesnį politiką. Pvz. būt pasirašęs Kubilius, šiandien būtų ten pat, kur yra Kaktys. Suveikė ekonominė logika – kam aukoti perspektyvų žmogų, jei galima tą, kuris ir taip jau beveik suvalgytas ir gerai aplotas :) Nematau po parašo padėjimu kokios nors didesnės potekstės. Juk Kakčiui nieko neatsitiko dėl to, kad pasirašė.
      Bet galiu GIGA papasakoti, kaip buvo iš tikrųjų. O buvo taip:
      KGB agentas Landsbergis susitarė su rusais MN parduoti. Bet kadangi yra garbėtroška, norėjo atrodyti prieš tautą kaip Basanavičius. Todėl susitarė su aferistais iš Amerikos, per KGB agentą Adamkų, kad jie suorganizuotų spektaklį, atseit perka amerikonai. Klastingasis VL su Adamkaus pagalba atsikratė Vagnoriaus ir pastatė premjeru Paksą (atseit lakūnas, ką jis ten išmano).Bet Paksas žiūrėjo ne tik į dangų ir pamatė, kad prieš Lietuvą yra rezgama afiora, o jį patį mėginama pakišti. Tada Paksas atsistatydino, o Landsbergis vietoj Pakso pakišo Kaktį, kuris labai norėjo išnuomoti namą, bet Mažeikiuose su namų nuoma yra sunku. Taip MN atiteko amerikonams, kurie pardavė pagal gudrią schemą rusams, o anie savo ruoštu lenkams, kurie irgi yra užsimaskavę rusai. Ir viskas taip sudėtingai bei slaptai tik todėl, kad Landsbergis nori istorijos vadovėlyje prilygti Basanavičiui. Bet mes visi žinom apie jo sąskaitas Šveicarijoje, taip pat žinom, kad jis laiko dalį pinigų pas Kubiliaus uošvienę, kuri turi nusipirkusi už Landsbergio pinigus bažnyčią (čia investicija į NT). Bet išauš atpildo valanda, kai Paksas laimės savo teises Strasbūre. Bus tada ir tvarka ir teisingumas ant Lietuvos. Visi dabar Lietuvą užvaldę klanai kodiniu pavadinimu 2K sės. Kubiliaus uošvienės bažnyčią parduosim ir padarysim šventę afiorų iškankintai tautai.

     • Sarunas Skyrius

      Williams 33% investiciją į Mažeikių Naftą bus įmanoma blaiviai analizuoti, kai nuo jos laikas nulups tik įsivaizduojamos gėrio ir blogio kovos kevalą ir asmenines dalies žmonių antipatijas Landsbergiui.

      O kad LEO (vėlgi, izoliuotai nuo VST privatizacijos) būtų galima vadinti „vagyste“, jungimo santykis turėjo būti nepagrįstai į NDX pusę, o kaip tik šitos detalios analizės ir nėra atlikęs (bent aš nemačiau) nei vienas iš didžiųjų LEO kritikų.

 • Šmočiukas

  Kadangi jūs mane įkyriai vadinate sapaliotoju, tai dar truputį pasapaliosiu :)
  Pacituokite mano komentarą, kuriame aš lyginčiau Leo LT su tuo nelaimingos moteriškės vokeliu. Jei tokio nerasite, tuomet kiek pagalvokite prieš rašydamas.
  Ir dar – atleiskite, bet man kai kurios jūsų mintys trenkia atviru debilumu.
  Atsakau, pvz., į vieną iš jų: A. Račą aš asmeniškai „puolu“ todėl, kad čia yra A. Račo, o ne AMB, Zuoko ar Paulausko tinklaraštis. Taip pat „puolu“ todėl, kad jis mano akyse krito praktiškai žemiau jūros lygio. Ir lygiai taip pat „pulčiau“, jei jis būtų apsilankęs pas Zuoką, pas AMB arba Numavičių.
  Be to, matau aš ir tą Williamsą, ir Leo, ir visa kita. Tik kad jūs visiškai nesuvokiate, kad jie čia nei prie ko, nes A. Račas savo apsilankymu ir dovanėle parėmė ne Numavičių, Bumgarnerį ar kaip jis ten :), o būtent tą „ruskelį“. Apie tai ir diskutuojame.

  • GIGA

   Supratau,kad manai sėdintis Dievo Tėvo dešinėje ir galintis vertinti – „žemiau jūros lygio“….Aišku,pagal labai garbingą Šmočiuko vertinimo skalę.Tikiu,kad Artūras stiprių nervų-kitas tokios iškilios asmenybės taip įvertintas-į sandėliuką ir virvę ant kaklo.O kadangi esi bukas,kaip bandai rašyt apie kitus,tai tikrai nesuprasi prie ko čia AMB,Zuokas ir kiti.Pasapaliok geriau apie teismo PATVIRTINIMĄ

 • A.G.

  Romui,
  čia geraiapie juodai baltus lietuvius ir marksistą Dalai Lamą, kurį kažkodėl labai mylėjo didieji antimarksistai (kai marksistai jau nebebuvo madoje).

 • Arturai
 • Gerbiama ponia

  Tiesą sakant, nelabai suprantu publikos pasipiktinimo: abejotinos reputacijos verslininkas kviečiasi į savo sabantujų tokios pat abejotinos reputacijos draugus, tarp jų ir kai kuriuos savamokslius žurnalistus. O ką jis turėtų kviestis? Negi Daktaras į gimtadienius kviestųsi Motiną Teresę arba Dalai Lamą? Aš p. Račo poelgyje nieko blogo neįžiūriu – draugus jis renkasi pagal savo, o ne pagal jūsų skonį. Kam nebūtų malonu pasijusti reikšmingu ir dar truputį darmai palesioti trupinių iš pono delno? Bet, aišku, pritarčiau p. Valentinui, kad derėtų būti kiek įmanoma nuoseklesniam: jeigu „Jangilos“ reikaluose vsio zakonno, tai ir VP ne mažiau zakonno. Tuo labiau, kad tai savo laiku patvirtinta dabartinės Išrinktosios įdėmiu vertinimu. Aišku, man irgi būtų sunku tai pripažinti beviltiškai apsipazorinus su kokiu nors parašų rinkimu, bet toks jau gyvenimas.

  • Ponia, tamstos nuomonė labai įdomi. Bet pirmasis žodis prie tamstos pavadinimo visiškai netinkamas.

 • Valentinai, Ligita šiuo klausimu nuomonės neturi, galiu apibendrintai nupasakosiu situaciją aš.
  Yra trys gentys, kurias sąlyginai pavadinkime krikščionimis, socialistais ir liberaldemokratais, kurie tarpusavy mažai kontaktuoja, vieni į klitus žiūri įtariai, su nepasitikėjimu, tiki tik į savo tiesas, jokiais „argumentais“ iš priešo stovyklos netiki. Yra dar ketvirta, nuošaly stovinti gentis – liberalai, bet ji tokia nereikšminga, todėl neverta dėmesio ir aptarimo.
  Artūras yra iš liberaldemokratų genties, lankosi savo gentainių jubiliejuose, pas svetimšalius (Ž.Marcinkevičių) jis jokiu būdu neitų.

  • Fredi, turi Ligita šiuo klausimu savo nuomonę, bet jos išreiškimas būtų pernelyg ilgas ir su lyriniais nukrypimais. Tad susilaikysiu.

 • Giga,
  Mes vertiname Artūro elgesį pagal tokius standartus, kokius jis pats taiko kitiems savo įrašuose. Tai, kad Artūras kritikuoja kitus, dėl tam tikrų vertybių nebuvimo, o pats elgiasi taip pat, Artūro ginklas atsisuka prieš jį patį. As simple as that.

 • gato

  Bala nematė tų motyvų, nenori A.Račas paaiškint kodėl ėjo, jo teisė. Man šiuo atveju įdomiau A.Račo bandymas įtikinti, kad tai eilinis gimtadienis ir nereikia jo sureikšminti.
  Žiūrėkit kaip norit, tačiau Uspaskich asmenybė ir veikla šiuo metu visuomenėje vertinama, kaip čia švelniau, prieštaringai. Vieni jį gina, kiti smerkia, didžioji dalis net neįsivaizduoja kodėl smerkia ar gina. Bet visiems aišku, kad dabartinėmis aplinkybėmis ėjimas į gimtadienį yra ne kas kita kaip pareiškimo apie savo poziciją padarymas (palaikau/nepalaikau Uspaskich).
  O Račas nori, kad patikėtumėm jog eidamas į Uspaskich gimtadienį nesuprato/nepagalvojo, kad tai palaikymo išreiškimas??? Neatrodo naivus, o ir protinių sugebėjimų tikrai nekvestionuoju. Ar turėčiau? Tada tikrai nusivilčiau.

  • gato, kvestionuokite be jokios baimės. Ir nusivilkite. Tik nereikia iškraipyti mano žodžių ir priskirti man tai, ko nesu sakęs.

   • gato

    Jei pradėsiu kvestionuoti, teks ieškoti kito diskusijų klubo :)Čia užstrigau tik dėl to, kad laikau jus ir jūsų komentatorius protingais ir įdomiais žmonėmis, vertinančiais sveiką diskusiją nepaisant nuomonių išsiskyrimo. O nusivilčiau ne jumis, o savo pasirinkimu :)
    Na, jei neteisingai supratau jūsų poziciją, atsiprašau. Ar tai reiškia, kad sąmoningai ėjote į gimtadienį išreikšti palaikymą Viktorui?

 • Qt

  Klausimas Račui. Kaip interpretuoti jūsų pasisakymą: „Tačiau, man nepatinka tie, kurie atvirai vagia iš valstybės pasinaudodami įstatymo spragomis. Pasikartosiu – apie V.Uspaskichą tokių duomenų neturiu.“ Kuris variantas atitinka jūsų nuomonę, pabrėžiu NUOMONĘ (ne teismo sprendimus):
  a) Uspaskichas nevagia iš valstybės
  b) Uspaskichas nevagia iš valstybės, pasinaudodamas įstatymo spragomis
  ???

 • lida

  „mano nuomonė buvo,yra ir BUS…“ – to visiškai pakanka. Kam čia dar kalbėti apie diskusiją ir įrodymus ?

 • arno

  Grįškim prie temos :)
  Man patarąjį pusmetį labai patinka žodis „optimizacija“ (žr. straipsnio pavadinimą)
  Otimizacija šiuo metu vadinama:
  – darbuotojų atleidimas
  – išlaidų mažinimas
  – įkainių didinimas
  – ir šiaip bet kokia įprasta įmonės veikla šiandien vadinasi optimizacija. Ar planuoja savo veiklą, ar didina darbuotojų skaičių, ar jį mažina, ar atleidos vadovą ar pardavė nepelningus aktyvus – visą tai vadinasi OPTIMIZACIJA
  … optimizacija… he he grąžiai skamba.
  tad optimizuokimės, mielieji :)

 • Gintas

  kodel visi galvoja kad kaina turi buti paremta kaštai?

 • Pranciškus

  Įdomu, kiek laiko autorius sugaišta skaitydamas kvailus komentarus ir į juos atsakinėdamas :) Taip ir pervargti galima (pvz. zudykreklama.lt)

  Gal geriau koncentruokitės ties nauju turiniu ir nekreipkite dėmesio į nesibaigiančius „diskusijų“ karus.

 • Tomas

  SEB’as turėjo problemų su dideliais tranzakcijų skaičiais. Sistema buvo nepritaikyta labai labai dideliems informacijos srautams apdoroti. Architektūra nebeleido toliau plėsti sistemos naujos techninės įrangos nupirkimu. Ištiesų reikėjo/reikia didelių investicijų į sistemos perdarymą. Kad suvoktumėte apie ką kalba: kiek kainuotų iš naujo perprojektuoti ir surinkti bevažiuojantį automobilį su visa šeimyna viduje taip, kad jų kelionės kokybė nepablogėtų ir apskritai jie nieko nepajustų?
  Išvada viena: netinka – nesinaudok.

 • Laikas ieškoti ekonomiškų sprendimų. Kad visos pusės būtų patenkintos.