Apie „mokesčių teisingumą“ arba kuo A.Kubilius skiriasi nuo G.Kirkilo

Visą laiką nemėgau populistų politikoje.

Kai po 2008 metų rinkimų Vyriausybei pradėjo vadovauti A.Kubilius, iš pradžių lengviau atsidusau, nes iki tol konservatorių vadovas buvo vienas iš nedaugelio Lietuvos politikų, kuris dažniausiai sugebėdavo atsispirti populistinei pagundai.

Pirmieji A.Kubiliaus vadovavimo Vyriausybei metai viltis pateisino: populizmo buvo kaip niekada iki tol  mažai. Žinoma, įtakos turėjo ir realus gyvenimas – kalbėti nesąmones paprasčiausiai nebuvo prasmės, nes buvo neatidėliotinų darbų.

A.Kubiliaus Vyriausybė su jais iš esmės susitvarkė.

Tačiau vėliau, kai didžiausios grėsmės dingo, A.Kubiliaus retorika pamažu pradėjo keistis.

Racionalumo mažėjo, o populizmo – daugėjo. Galbūt lėmė rinkimų laikotarpis, galbūt – artėjantis partijos suvažiavimas, tačiau man, kaip rinkėjui, tai nesvarbu.

Man nepatinka, kai gindamas savo partietį D.Kreivį, premjeras menkina VTEK, kalba apie keistus sprendimus ir po to siunčia nedviprasmišką žinią visuomenei apie VTEK sprendimų reikšmę, paskirdamas įstatymą pažeidusį asmenį savo patarėju.

 Man nepatinka, kai jis gindamas beviltišką Lietuvos valstybės sporto politiką, aiškina, kad futbolo stadionai atsiras tada, kai į Lietuvą atvažiuos „Chelsea“ ar „Real“, lyg tai paaiškintų, kad penkios krepšinio arenos Lietuvai reikalingos todėl, kad čia kas mėnesį važiuos žaisti „Heat“, „Spurs“ ar „Celtics“.

Nepatinka todėl, kad panašiai elgėsi G.Kirkilas, žadėjęs atsistatydinti, jei korupcijos indeksas nesumažės, o kai jis nesumažėjo, aiškinęs, kad indeksas neteisingai skaičiuojamas.

A.Kubilius iki šiol nebuvo panašus į G.Kirkilą.

Bet pastaruoju metu man susidaro įspūdis, kad jis (arba kas nors jo aplinkoje) labai stengiasi, kad skirtumas tarp A.Kubiliaus ir G.Kirkilo išnyktų.

Vienas ryškiausių tokių pastangų pavyzdžių yra A.Kubiliaus jau kokį mėnesį tiražuojamas teiginys apie V.Uspaskicho mokamus „mažus mokesčius“.

Šis argumentas, kažkieno premjerui pametėtas prieš savivaldos rinkimus, trečiadienį A.Kubiliaus vėl buvo pakartotas kaip kontrargumentas prieš progresinius pajamų mokesčius.

Ar pastarųjų tikrai reikia Lietuvai – atskira tema, tačiau V.Uspaskich sumokėti mokesčiai kaip argumentas, kad progresinių mokesčių nereikia, ir teigimas, jog „turime bėdų su mokesčių teisingumu“ yra tiesiog pigus populizmas.

Nes jei būtų priešingai, premjeras turėtų kalbėti ne apie V.Uspaskich mokesčių deklaraciją, o siūlyti konkrečius sprendimus, kurie padarytų mokesčius teisingais. 

V.Uspaskich už gautus 8 mln. litų pajamų sumokėjo tik 10 tūkstančių litų mokesčių todėl, kad pajamos už parduotus vertybinius popierius, išlaikytus įstatymo numatytą terminą, yra neapmokestinamos.

Jei premjeras mano, kad neteisinga, jis turėtų aiškiai pasakyti, kad visos pajamos iš prekybos vertybiniais popieriais turi būti apmokestintos. Ir dar būtų gerai, kad iš karto pasiūlytų mokesčių tarifą.

Kalbėdamas apie „problemas dėl mokesčių neteisingumo“, premjeras, jei jis ne populistas, turėtų aiškiai įvardyti, kokios dar pajamos yra apmokestinamos „neteisingai“.

Tantjemos, dividendai, indėlių palūkanos, pajamos už parduotą nekilnojamąjį turtą, pajamos iš individualios veiklos, darbo pajamos?

Pasakęs tai, jis turėtų pasakyti, koks, jo nuomone, būtų „teisingas“ tų pajamų apmokestinimas.

Jei nebūtų populistas, premjeras taip pat galėtų pasvarstyti, ar „teisingas“ apmokestinimas, jo nuomone, reiškia skirtingų pajamų apmokestinimą skirtingais tarifais (tarifas V.Uspaskichui ir tarifas A.Kubiliui), ar skirtingą mokesčių tarifą skirtingoms pajamoms, nepriklausomai nuo tų pajamų šaltinio (o būtent tai yra ne populistiškai aiškinamo progresinio pajamų mokesčio esmė).

A.Kubilius viso to nedaro, nes jam kažkas patarė, kad eksploatuoti V.Uspaskicho pajamų deklaraciją yra geriausia politika.

Liūdna, nes premjerui pakaktų užmesti akį į savo naujojo visuomeninio patarėjo ankstesnę deklaraciją, prisiminti buvusio Vilniaus mero mokėtus mokesčius, ir jis suprastų, kad ne vien V.Uspaskich tuos „neteisingus mokesčius“ moka…

Iš tiesų, tai neabejoju, kad A.Kubilius yra pakankamai protingas, kad visa tai suprastų. Neabejoju, kad jis žino,  kokia yra samdinio marškinių kaina.

Bet būtent dėl to darosi dar liūdniau. Nes supranti, kad A.Kubiliui iš tiesų nerūpi, kaip spręsti problemą. Jam rūpi įgyvendinti kažkieno sukurtą viešųjų ryšių strategiją ir apginti tuos, kurie nenori, kad konservatorių rinkimų progranmoje deklaruotas solidarumas ir tesingumas taptų realybe.

V.Uspaskich pajamų deklaracija yra tinkamas instrumentas šiai strategijai įgyvendinti. Tačiiau ši strategija neturi nieko bendro su „teisingais mokesčiais“, apie kuriuos kalba A.Kubilius.

Liūdna. Bet tokia realybė.

Viena iš tos realybės grimasų yra buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko K.Lapinsko prašymas skirti jam signataro rentą tuo metu, kai Konstituciniame Teisme eilės laukia prašymas išaiškinti ar renta K.Brazauskienei neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai.

K.Lapinsko ir K.Brazauskienės nuopelnai Lietuvai yra skirtingi. Tačiau Lietuvos Respublikos įstatymai K.Lapinskui ir K.Brazauskienei galioja vienodai.

Tiesa, tik teoriškai. Nes K.Lapinskui signataro renta, neabejotinai bus paskirta.

K.Lapinsko nuopelnais Lietuvai neabejoju.

Tačiau prisimenu konservatorių daugiau ne prieš metus paskelbtas „Sodros“ reformos kryptis. Taip pat prisimenu sumažintas pensijas, socialines išmokas ir dar labiau sumažintas pensijas tiems, kurie gauna kitų pajamų. Aiškinant, kad tai daroma dėl tesingumo ir solidarumo.

Ir man kyla paprastas klausimas: ar 2764 litų signataro renta K.Lapinskui šalia jo valstybinio socialinio draudimo pensijos, kuri, spėju, bus ne mažesnė nei kokie 2500 litų yra „teisinga“?

Klausimą galima suformuluoti ir kitaip: ar K.Lapinsko nuopelnai Lietuvai yra penkis kartus didesni nei eilinio mokytojo, kokius 40 metų dirbusio savo darbą kokioje nors provincijos mokykloje? ArK.Lapinskas, įvertinant jo tikrai neeilinį indėlį Lietuvos valstybei, tikrai yra penkis kartus labiau vertas orios senatvės, nei tas provincijoje nuoširdžiai ir sąžiningai dirbęs mokytojas?

Kažkodėl įtariu, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė, priimdama sprendimą dėl signataro rentos skyrimo K.Lapinskui, į pastarąjį klausimą atsakys teigiamai.

Ir taip pat įtariu, kad visos kalbos apie teisingumą ir solidarumą, apie rūpestį Lietuvos žmonėmis, skurdo mažinimą tėra tik fikcija, akių dūmimas ir kažkieno sugalvota viešųjų ryšių strategija, kurios vienintelis tikslas – valdžia. Ir visos valdžios suteikiamos  gėrybės. Nebūtinai materialinės.

Eilinį kartą turiu pripažinti, kad buvau beviltiškai naivus…

(4 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • NiekurNeiva

  … Bet kieme pavasaris, o ir „Barselona“ dar savo benefiso nebaigė. Taigi, gyvenimas tęsiasi…

 • Mauras

  logiška ir suvokiama pradžia (nors kaip taikliai pasakė vienas ponas, jei prastai daromi teisingi dalykai, tai geriau nei gerai daromi neteisingi, todėl kubiliaus mojavimas agurkicho mokesčiais joks blogis, nebent manome, kad kažkurie politikai yra mažesni politikai už kitus).

  O ką gi matome toliau? Čia kas dabar, jei ne pats gryniausias populizmas?
  Klausimą galima suformuluoti ir kitaip: ar K.Lapinsko nuopelnai Lietuvai yra penkis kartus didesni nei eilinio mokytojo, kokius 40 metų dirbusio savo darbą kokioje nors provincijos mokykloje? […]

  Lūdna, tokia pasirodo realybė.

  • Maurai, iki šiol laikiau jus asmeniu, kuris sugeba suvokti tekstą… Nejau suklydau?

  • Mauras

   Gerb.Artūrai, nepykite, bet tai ne suvokimo problemos. Mano kukliu vertinimu, tekstas ne pats geriausias, argumentų ir išvadų logikos prasme. Vienoje vietoje apeliuojate į tai, kad netikusi valdžia duoda rentą signatarui Lapinskui, ir neduoda viešbučių savininkei Kristutei, nors pagal galiojančią teisę privalo. Čia pat – kad netikusi valdžia nevertina varguolio mokytojo pastangų ir atsakomybės taip pat, kaip Lapinsko, nors toks anot jūsų neteisingumas yra visiškai teisėtas.

   Kai be jokios aiškios minties konstrukcijos ir išvadų ar konstruktyvių siūlymų (ką daryti) plakate teisėtumą ir teisingumą į vieną lėkštę, gaunasi sunkiai virškinamas patiekalas, kvepiantis tuo pačiu populizmu. O gal tai tiesiog greitai surašytas minčių srautas, kurio rezultatas – dar vienas kritikos ir nusivylimų kupinas tekstas.

   Vertindamas jūsų ir kitų misiją ginti visuomenės interesą, visgi turiu pasiūlymą – žiūrėti į aplinkos „stiklinę“ kitaip, šiek tiek atsakingiau, pozityviau ir konstruktyviau. Nes vien nuoširdžiai išsiliedamas, (gal visai nesąmoningai) emociškai užkrečiate desperacija tokius jaunus ir neatsparius kaip sk.

 • K. Lapinskas vadovavo darbo grupei, kuri parašė Konstituciją.. Kad ir kaip šį dokumentą vertintume.. Žmogus padirbėjęs.. Be to, atkuriant nepriklausomybę buvo labai remiamasi jo žiniomis.. Galima pažiūrėti posėdžius.
  Tiesa, mano asmenine nuomone, rentos institutas turi būti išvis panaikintas.

  • Tomai, norite, pabandysiu jus nustebinti…:) Jūsų žinios, deja, yra teorinės. O aš dalyvavau šiame procese tiesiogiai. Ir remdamasis savo asmenine patirtimi, galiu jums pasakyti, kad teiginys, jog „K.Lapinskas vadovavo darbo grupei, kuri parašė Konstituciją“ ne visiškai atitinka tikrovę… Savo asmeniniame archyve gal net rasčiau daiktinių įrodymų:)

   K.Lapinsko indėliu atkuriant Lietuvos nepriklausomybę, kaip ir sakiau, neabejoju, tačiau vėlgi – posėdžiuose matoma tik labai maža dalis procesų, kurie tuo metu vyko.

   • Tai uz tai kad rase konstitucija- renta 2700 lt i rankas iki mirties? Neperriebiai. O ta konstitucija rase uz dyka , be priedu uz virsvalandzius ?

  • Na aš žinau tik oficialią versiją. Liudytoju negalėjau būti :)

 • Fredis*

  Baksnojimas pirštu į V.Uspaskichą yra politiškai naudingas veiksmas.
  Šis veikėjas buvo įsivėlęs į visą eilę skandalų, iš kurių dar ir dabar neišbrenda, yra persekiojamas teisėsaugos. V.Uspaskich partija nėra jokia sąjungininkė formuojant koalicijas savivaldybėse.

  • Kregzduciu partija irgi ne is kosmoso, fruktai geri- prisilake uz vairo, vien ko vertas ex Vilniaus meras Navickas!. Vat jo deklaracija ir jo gimines sudejus i viena… butu pavyzdis mokesciu tobulybes!

 • aušra maldeikienė

  GA, aš ne į temą… O kas ten turėjo būti svarstoma dėl LTV Tarybos 2 narių Komisijoje? Rašei, kad kažkas gali būti, bet niekaip nerandu, kas buvo…

  • MA, VTEK iš esmės svarstė, ar galėsiu aš ir dar kai kas dirbti LRT Taryboje. Bet dar neturiu sprendimo. Kai tik turėsiu, būtinai pranešiu.

 • nerijus

  Kirkilas į mano klausimą:
  -Juk žadėjote atsistatydinti, jei korupcija nesumažės?..
  Jis atsakė:
  -Ji juk nepadidėjo?..

  Lietuvoje reikia ne solidarumo, o socialinio teisingumo.

  • Fredis*

   Gal gali pateikti nors vieną socialinio neteisingumo faktą?

   • nerijus

    Nėra NT ir progresinių mokesčių…
    Tęskite.

    • Auksinis kardas

     Aš nematau kodėl mano pasirinkimas ir pastangos savo darbo vaisius paversti NT, o ne pvz. prašmatnesniu maistu ar šmutkėm turi būti papildomai apmokestinamas. Turite įtikinamų paaiškinimų?

     O jei šiuo metu darbą ir uždarbį stumia noras užsiimti kitokiais, nuo pinigų srautų labiau atsietais dalykais – kodėl ši mano laisvė turi būti suvaržoma, jei jau, manau, nusipelniau to ir tiek, kiek ir ko man reikia? Jei nebūtų bandoma staiga pripaišyti, kad kažkam, pasirodo, esu likęs skoloj.

     Tamsta, nerijau, sakyčiau esi labiau už socialinį neteisingumą. Kita vertus, mokesčių progresyvumas šiuo požiūriu neatrodo prastas – daugiau laimėdamas, esi pajėgesnis ir labiau dalintis. Yra reikalinga harmonija.

 • NiekurNeiva

  Dėl tos stiklinės dalies, kurioje nėra vandens:
  Spėju, kad šiais metais neišvengiamas dar vienas nusivylimas,
  o būtent „ministru-teisinga kaina“. Blefas gražu kai kalbame apie pokerį, bet jei II-ame pusmetyje dujų kaina bus >1.80,
  tai tada teks vertinti rezultatus…

 • mano tevukas gauna pensijos 950 lt, mama 820 lt pensijos. Signataras 2700 lt. Uz ka ? Uz 4 metus parlamento darba ? Uz drasa? Uz lindima po tanku ? Uz ka signatarams buvo dalinami sklypai ? Kodel atsirado kazkokia tai signataru kasta ? Kodel like zmones paversti sudziais ??????? Kodel mano tevai zemesnes Kastos ?

  • D.

   man irgi įdomu ar parašo dėjimas buvo pavojingesnis veiksmas nei stoti plikomis rankomis prieš tankus. O jei kas būtų paklausę tai tų pasirašančiųjų būtų radę ne vieną šimtą (tūkstantį).

   • Tie signatarai ispilde tik Tautos valia, o tauta juos apdovanojo sklypais Vilniuje bei signataru rentomis ir spec laidojimo vieta t.y. patys sau pasiskyre. Tauta tuos signatarus apgyne nuo tanku kovo 11, jei ne ta tauta, galiu duot nukirst ranka, is seimo butu pabege bent 75%, kaip Simenas, bego taip kad net tapo LG gen direktoriau opavaduotoju su 10 k alga plius tokiapat premija.
    Geda priveligijuotiems , spec KASTAI!

    • D.

     kovo 11? :)

 • viktoras r

  Gerb. Artūrai,
  Jūs ne naivus. Esate Žmogus ,matantys pasaulį atviromis akimis, deja tokiu kaip jus mažuma. Sėkmės ….

 • Jonas Baronas

  Gal dėl futbolo ir nederėjo pulti Kubiliaus. Vis dėl to tiesą pasakė. Žinoma kėlintą kartą viską tiesiogiai supranta Račas ir dar Kubilius cituojamas ne nuo pradžių. Gal pirma klubinį futbolą reiktų sutvarkyti, kad kasdu metus nesikeistu pusė komandų A lygoje, kad klubai profesionalėtų ir t.t. Kad nedarytų gėdos UEFA ČL atrankose, kai gauna į kaulus jau pirmam ture… kad žmonės mylėtų futbolą (per pastaruosius kelis metus tik su ISPANAIS stadionas pilnas buvo). va, ką Kubilius norėjo pasakyti.
  Kam reikalingas stadionas kuris bus pustustis visus metus? Kodel valdžia turi statyti stadiona LFF? Latvijoje, Estijoje ne valstybė state stadionus.

  • Gintautas

   Aha, futbolas čia truputį ne į temą, išskyrus, kad premjerui nereikėjo iš viso į tas diskusijas veltis. Krepšinio arenos statomos todėl, kad šiais metais čia vyks Europos krepšinio čempionatas, kuris be arenų įvykti negali. O be ispaniškus standartus (kas tai yra?) atitinkančio stadiono Lietuvos futbolas gali sėkmingai gyvuoti. Pažiūrėkite, pvz., į Gargždų „Bangą“ – beveik viskas privačiomis lėšomis daroma.

   • Fredis*

    Tai ką pasakė premjeras apie futbolą yra labai nepopulistiška ir Tinklaraštininkui turėjo patikti.
    Premjeras taip neturėjo kalbėti, o žadėti, kad: stengsimės, bandysime rasti lėšų, darysime, užbaigsime Šeškinės stadioną ir t.t.. Tada tikrai niekuo nesiskirtų nuo G.Kirkilo.
    Kitais metais pensininkai liktų su sumažintomis pensijomis, pasunkėtų skolos užsienio kreditoriams aptarnavimas, pakiltų sekančios paskolos palūkanų norma.
    Geriau sakyti žmonėms Tiesą, kuri yra tokia: valstybė nei šiais, nei sekančiais metais stadionų nestatys, nebent futbolo federacija pasiklviestų į šalį draugiškoms rungtynėms Manchester United (Chelsea, Barselona) futbolo klubą ir pažadus reikėtų tesėti.

    • Trakimas

     Taip ,premjeras yra labai pasimetęs-tai jis svaičioja „ambicingais planais ir iššūkiais“,tai liepia „valgyti pyragus,jei duonos neturite“.Tautai premjeras siunčia prieštaringus pranešimus ir džiaugiasi,kai ją suklaidina?

    • ok

     Dėl stadiono statybų ir Chelsea atvykimo.. Šį Premjero teiginį galima suvokti labai paprastai. Privatus verslas nemato prasmės investuoti į futbolą, todėl iki šiol ir nėra normalaus stadiono. Pažiūrėkim kaip greit iškilo Siemens arena, po kurio laiko ir LR arena pastatyta šalia. Esmė, arena užpildyta visus metus sporto varžybomis ir koncertais. O iš futbolo Lt verslininkai netiki, jog gali uždirbti pinigų, todėl ir neinvestuoja į infrastruktūrą. Beto, kaip stadioną užpildyti rudenį, žiemą bei pavasario pradžioje? Oro sąlygos nepalankios, be šildomos vejos taip pat neišsiversi. Už vieną geriausių Lt žaidėjų M.Stankevičių išpirka tik 1,5mln eurų. Ar tiek dabar nėra vertas J. Valančiūnas? Žinoma, iš futbolo kitaip nei iš krepšinio pasaulyje uždirbama. Bet tik tuomet kai Lt verslininkai tuo patikės ir investuos pinigus. Kitaip arba valstybė turi išmesti 300-400mln litų už nac stadiono statybą Šešk arba numatyti bent 70-100 mln Vingio stadionui. O kadangi tam pinigų nėra Premjeras ir sako: kai privatus verslas bus investavęs į futbolo bazes ir mokyklas ir atsiras aukšto lygio žaidėjų, tuomet ir stadionas bus, kuriame čemp lygoje teks priimti Chelsia… mažgaug po 20m..

 • gied

  Populizmą lengva atskirti. Tiesiog jei išmetus pavardes iš teksto ar klausimo apie mokesčius tekstas nebetenka prasmės – greičiausiai jis yra populistinis. Šiuo atveju klausimas yra „ar turi būti papildomai apmokesdintos ilgiau kaip x metų išlaikytos akcijos, ir jei taip – kiek ir nuo kokios sumos“. Tada tampa aišku ir kiti dalykai: pirma, kad akcijos yra investicija, t.y. tie 8 mil nėra pelnas, tai yra pajamos. 8 mil suma gali reikšti ir 1 mil pelno. ir net 500 tūkstančius pelno. Ar nuostolį.
  Paprasčiau šitą suvokti kalbant apie indelius. Tarkim, kas nors pasideda 10000 lt indelį metams su 7% palūkanų (kredito unijos). Po metų turi susimokėti 1605 (15% GPM) ir gauna atgal ~9100 LT.
  Populizme labai populiaru vertinti skirtingus dalykus: Pajamas ir pelną, sumas po mokesčių ir prieš mokesčių, dalinius mokesčius ir pilnus. Yra ir daugiau pavyzdžių.

  • Nerimtai

   Darbo užmokestis tam tikram piliečiui taip pat yra pajamos. Gal reikėtų paskaičiuoti, kokį pelną jis atneša piliečiui prieš apmokestinant. Juk reikia investuoti į maistą, aprangą, kelionę… Taigis, išskaičiavus sąnaudas, gal kai kam lieka tik nuostolis? Tai kaip su mokesčiais? :)

   • gied

    Nerimtai: Šitų išlaidų išskaičiuoti iš pajamų negali ir investitoriai. Netgi kelionės į darbą išlaidas dirbantis žmogus kai kuriais atvejais gali išskaičiuot, bet investitorius – ne.
    Yra gana aiškiai apibrėžta, kas yra pajamos, kas yra veikla, nešanti pelną ir kas yra apmokesdinama.
    Ir investitorius nėra būtinai Uspaskich. Tai ir žmogus, turintis tarkim akcijų už 10000 ar 20000.
    Kalbant apie Uspaskich atvejį, visi TURTO mokestį (t.y. nuo turto vertės) nori pavadinti pajamų mokesčiu.

    • Trakimas

     Bet kokia įmonė ne tik iš pajamų išskaičiuoja veiklos išlaidas-keliones,kavą ir pan.,tačiau dar sugeba pagrobti ir PVM,kurį vartotojai moka valstybei,o įmonė šį mokestį tik administruoja.

     • Auksinis kardas

      Pagrobti, tai atskaityti veikiant sumokėtą PVM? Kuris bus neišvengiamai pervestas valstybei atitinkamų pardavėjų, proporcingai jiems tenkančiai pridėtinės vertės daliai tiekimo grandinėje? Ar pagrobti – tai prievolė pervesti biudžetui surinktą ir neatskaitytą (nesumokėtą tiekėjui) PVM? Tiesa, – nemokamai administruoja.

  • Trakimas

   gied:)Juokiausi iki ašarų:)Ar tamsta pagalvoji,kai rašai absoliučias nesąmones:)?“ Tarkim, kas nors pasideda 10000 lt indelį metams su 7% palūkanų (kredito unijos). Po metų turi susimokėti 1605 (15% GPM) ir gauna atgal ~9100 LT.“—Tamstai reiktų jau žinoti,kad indėlio pelnas-pajamos yra tik tie 7 procentai palūkanų.O tai reiškia,kad po metų gavęs 700 lt. pelno nuo 10 000 lt. investicijos,15 procentų turėsite sumokėti nuo 700 litų.O tai reiškia- tik 105 litus.:)

   • Auksinis kardas

    Kiek supratau, gied pateiktu pavyzdžiu kaip tik iliustruoja situacijos absurdiškumą. Akcijų pardavimas tėra turto formos pakeitimas, pakeitusi formą turto masė, o ne apmokestinamos pajamos, laimėtos iš šio turto valdymo (pajamų mokesčio objektas).

 • bang

  „akcijos yra investicija, t.y. tie 8 mil nėra pelnas, tai yra pajamos“ – pirma, pačios akcijos nėra investicija. Antra, atskaitom iš pajamų sąnaudas ir gausim pelną. Taigi, kokios sąnaudos pirkus-pardavus akcijas, kurias atskaitytume nuo kainų skirtumo ?
  „pasideda 10000 lt indelį metams su 7% palūkanų (kredito unijos). Po metų turi susimokėti 1605 (15% GPM) ir gauna atgal ~9100 LT.“ – apskaišiavot GPM nuo viso indėlio sumos kartu su palūkanomis. Europos ekonominės erdvės valstybėse gautos palūkanos už jų bankuose ir kitose kredito įstaigose laikomus indėlius GPM neapmokestinamos, o jūs net indėlį apmokestinot.
  Panašu, kad visiškai nesuprantat, apie kalbat.

 • sk

  Gerb p. Račai. Per savo pietų pertrauką perskaičiau šį straipsniuką ir eilinį kartą susinervinau. Dar kartą nusivyliau mūsų „Tėvyne“. Labai gaila, bet kaip jaunas žmogus kad tiap galvoju, bet džiaugiuos, kad bent jau nemokamai igysiu antros pakopos universiteto išsilavinimą iš šios valstybės, kuris įvertintas juokingais 22,000 lt (nors realiai nuo apmokestinimo mokslo salygos nepagerėjo), ir bandysiu tuos pinigėlius išsigryninti kažkur kitur, jei pavyks. Į šitą beprasmę srutų duobę, kur visi viską žino, mato ir girdi, bet visvien niekas negerėja, grįžti betkada suspesiu, aišku, ir už tai turėsiu dar valstybei susimoket :).. Tai kaip gali norėt gyvent šalyje, kur nebūna gerų naujienų.

 • senis

  Revoliucijas sugalvoja romantikai (Sadunaite, Monsinjoras Vasiliauskas ir kiti, kuriu jau ir vardai pamirsti), igyvendina jas idealistai (13 zuvusiuju sausio 13 ir visa minia tuo metu stovejusiu prie seimo, televizijos boksto ir baltijos kelyje, o ir pats tiikriausiai buvai ju gretose), o pergales vaisiai naudojasi menkystos ( ju atvaizdu ir pavardziu pilna siandien ziniasklaidos priemonese). Tokia istorine realybe. Taip buvo yra ir tikriausiai bus. Graudu.

 • lakunas

  Mano nuomone, nuoširdžiai ir sąžiningai dirbęs K.Lapinskas, įnešęs neeilinį indėlį Lietuvos valstybei, yra labiau vertas orios senatvės, nei nuoširdžiai ir sąžiningai dirbęs mokytojas, neįnešęs neeilinio indėlio.

  • romas

   Teisinga materialiai atsilyginti už nuopelnus būtų iš karto. Jei žmogus kažką darė ne dėl pinigų, tada jis nesitikėjo ir materialaus atlygio. Tikėtą atlygį (garbė, pasitenkinimą padarytu darbu ir pan.) jau galimai gavo.
   Visi įneša savo nepakartojamą indėlį į istoriją. Jei siekiame lygybės, reikia nustoti žaisti statuso žaidimus, atsineštus iš savo primatiškos prigimties. Darbo pasidalijimas sukūrė šiuolaikinę visuomenę, todėl nežinau, ar mėšlavežys yra mažiau nusipelnęs visuomenei už Konstitucijos rašytoją.

   • Trakimas

    Mintys įdomios.Bėda yra ta,kad beveik kožnas ką tik apsiplunksnavęs jaunuolis dar labai abejotinus „nuopelnus“-diplomą,tėvų surastą šiltą valdišką vietą ar už tėtuko pinigus „sukurtą“ versliuką-tuoj pat priskiria savo nepaprastai „darbčiai,protingai ir t.t.“ asmenybei.:) Kitoje terpėje jis gal augintų ryžius kokioj Kinijos provincijoj,o menami „sugebėjimai“,dėl visuomenės anksčiau neišvystytos infrastruktūros ir milijardinių indėlių į ją-niekam nebūtų nei reikalingi,nei įmanomi realizuoti:)

 • J. naivusis

  Socialiai teisinga būtų, jei visi mokesčiai būtų progresiniai, t.t:
  -gyventojų pajamų
  -pelno
  -NT

  Utopija? Pas mus – taip.

  • Nesuprantu progresiniu mokesciu esmes- uzdirbi 1000 lt – sumoki miesciu 100 lt, uzdirbi 5000 – sumoki mokesciu 1500 lt. Tai kuo daugiau mokeisi, kuo daugiau sumokejai uz moksla , kuo daugiau esi darbstesnis talentingesnis, tuo daugiau turi atiduoti. WHY ? Kodel ? NESUTINKU! Kodel santykis 100:1500 yra teisingas ?

   • Trakimas

    Na,jei už mokslą mokėtum pilną kainą,o tai yra ir Aukštųjų mokyklų tinklo sukūrimas,dėstytojų išlaikymas ir t.t,tai -gal būt.Tačiau AM yra išlaikomas ir iš tų ,kurie net neturi vaikų ar kurių vaikai dėl skurdžios tėvų padėties,turi mokytis vykti į užsienį ir pan.Kreivys nepasižymėjo darbštumu-greičiau pasižymėjo kaip verslininkas nevykėlis.Tačiau „sugebėjimai“ atsiskleidė tik prie lovio:)

  • Gintautas

   O dar socialiai teisingiau būtų, jei benzinas brangesniems automobiliam būtų brangesnis. O taip pat ir elektra didesniems butams bei šildymas. Juk kas turi daugiau, plg. Girnius, gali daugiau ir duoti…

   • Trakimas

    Daugiau „atiduodi“ dėl to,kad ir daugiau gauni,už tai nieko nemokėdamas.Logistikos įmonė „gauna “ už dyką dešimtis metų tiestus ir milijardus kainavusius kelius.Įmonė,turinti 2 furas ir direktorių,nei piršto nepajudino,kad sukurti visą šį milijardinį turtą,tačiau argumentuoja direktoriaus „darbšumu“ zulinant šalies kelius?:)Juokinga:)

    • Bobutė

     Paskaitinėjusi p. Trakimo pamąstymus ekonominėmis temomis, pagalvojau, kad čia ponaitis nerijus, pasislėpęs po kitu vardu, rašinėja…:)

     Nors gal esu neteisi. Berods, net p. nerijus po „kad“ nenaudoja bendraties…:)

     • Trakimas

      Skubam-lekiam,todėl nevisuomet pastebim,kas po ta „bendratim“?

     • Bobutė

      Po bendratimi – bendratis…:)
      Taigi pats rašote – „…,kad sukurti…“.
      Bet tai tik tarp kitko… Man labiau patinka Tamstos nerijiški pamąstymai ekonominėmis temomis. Smagiai pasijuokiu…:) Ačiū Jums…

     • Trakimas

      Taip taip:) Kad sukurtume,kartu su Jumis,bobute:)

    • Trakimas

     direktorius nei piršto nepajudino,kad sukurtŲ visą šį milijardinį turtą-

     • Bobutė

      Tikrai juokinga.

      Matomai, tam niekadėjui direktoriui, bei kitiems neprisidėjusiems reikia uždrausti naudotis keliais. O, ko gero, ir kita infrastruktūra, prie kurios sukūrimo jis neprisidėjo…

      Beje, o keliais milijonais (o gal net dešimtimis) Jūs pats prisidėjote prie esamos infrastruktūros sukūrimo?

     • Trakimas

      Acha cha:)Uždrausti bele ką labai mėgo bolševikai.Nereikia nieko uždrausti-reikia ,kad „direktoriai “ pagaliau imtų mokėti už tai,kuo naudojasi ,gaudami savo super pelnus.:)

     • Bobutė

      Jei tas Tamstos minimas direktorius, turėdamas du auto gauna super pelnus, tai jis yra tikras šaunuolis… Žinoma, jei susimoka mokesčius…
      Atskleisiu paslaptį (tik Jums, nes kiti, esu tikra, tą ir be manęs žino), kad yra toks akcizo mokestis, iš kurio (žinoma, yra ir kiti šaltiniai) ir išlaikomi keliai.
      Taigi, pirkdamas kurą tas Tamstos minimas „direktorius“ susimoka už naudojimąsi keliais… Ar tiek įstengiate suvokti savo bolševikine galvele… Sakau „bolševikine“, nes patalogiška neapykanta verslui, sklindanti iš Tamstos, būdinga būtent bolševikams…

      Beje, neatsakėte į klausimą kiek pats įdėjote į kelių statybą?

   • Trakimas

    Beje-mintis teisinga.Jau ir dabar el. tiekime yra tokių elementų,nes daugiau suvartojantiems el. energijos,reikalingi ir galingesni tinklai.T.y.,kad pranangiam namui patiekti daug energijos-už visų vartotojų pinigus yra tiesiamas žymiai brangesnis kabelis.Kodėl kiti turi mokėti daugiau?O benzinas brangesnis turėtų būti ne „brangesnioms auto“,o galingesnėms ir daugiau kuro suvartojančioms auto.Tai būtų panašu į Kubiliaus stumiamą „butų(auto) renovaciją,nes šaliai reiktų mažiau kuro -naftos,dujų -pirkti iš Rusijos:)

    • Ogis&Co

     Teorinis idejinis socialistas :)

     Prabangus 200 kv.m namas prie kudros Tarandeje turejo susimoket uz instaliuota galinguma.
     Kiti ne tiek prabangus ir kiek anksciau pasistate – visa elektros ivedima 100% finansavo patys, kaip ir kelius ar dujas.

     O nusipirkes masiniuka su 5,7 litro varikliu as puikiai zinau, kad vien akcizo sumokesiu trigubai, nei Trakimas uz savo golfuka. Tai kur neteisybe? Juk niekas nesiulo pyragaiciu vietoj duonos…

     • Trakimas

      Apie ekonomišką ir ekologišką golfuką man tenka tik pasvajoti.Kol kas naudojuosi populiariąja opel-askona.

   • romas

    Socialiai teisinga, kai bendrai sukurtų gėrybių perskirstymas veda link visuomenės turtėjimo ir gyvenimo kokybės gerėjimo. Ne bet koks perskirstymas prie to veda.

    • Trakimas

     Būtent.“Perskirstymas“ kažkodėl „pradedamas“ ne nuo to,ką bet kas gavo nemokamai arba už tai sumokėjo tie,kam to visai nereikia ir pan.,o nuo savo nepaprastai vertingos,verslios,darbščios asmenybės,kuriai visi turi lankstytis,mokėti ir dėkoti už „darbo vietą“,kuri yra nieko verta,jei verta 670 lt.:)

     • romas

      Darbas yra prekė, todėl už jį mokama tiek, kiek jis vertas. Kai bedarbių daug, vyrauja mažai technologiška gamyba bei paslaugos, nedidelis ir atlygis už darbą.

     • Trakimas

      Va čia jau įdomiau samprotaujate.Darbas yra specifinė ir pati brangiausia prekė.Jei naktiniai Kubiliaus įstatymai nebūtų sukūrę dirbtinio masinio nedarbo-ši prekė kainuotų taip pat solidžiai.Ar neatrodo,kad šią prekę Kubilius atpigino sąmoningai,mainais į kažkokias paslaugas,paramą ar net piniginį atlygį?

     • romas

      Trakimai, ne pirmą kartą nusišnekate. Nevaržomai išduodami kreditai ir biudžeto pinigų švaistymas valstybiniams užsakymams bei viešiesiems pirkimams prieš krizę skatino verslą investuoti į neperspektyvias šakas. Kai tik pasibaigė kreditavimas ir pinigų upeliai iš biudžeto, beveik visi iš to gyvenę verslai sužlugo, o žmonės neteko darbo. Panašiai gali nutikti su įmonėmis, kurios laikosi remiamos ES lėšomis. Nebuvo ko tam Kubiliui griauti, nes viskas griuvo, kas ir taip be pamatų stovėjo.

     • Trakimas

      Painiojate „nusišnekėjimo “ autorystę:)Tai Tamsta labai ir labai dažnai nusišnekate.Tačiau aš suprantu,kad neturite pakankamos kompetencijos,todėl aš labai jautriai į tai ir nereaguoju.:)Tarp kitko-maximai kreditai niekada neišseko-tik smulkus verslas gyvena iš to ,ką sutaupo ,o sutaupytus pinigus investuoja į verslą:)Kita problema yra ta,kad ES lėšas valdo būtent valdžios institucijos-ministerijos.O jau tai lemia,kad žmonėms,norintiems tas lėšas efektyviai panaudoti-jos nepaklius.:)ES lėšos prieš krizę buvo kreipiamos į monstrus-stadijonus už milijardą ir pan.Plati tai tema,o žinodamas Jūsų kvalifikaciją-nematau prasmės plėstis:)

     • nesvarbu

      romai, Trakimas yra eklektikas, kaip ir kokia komentatorė A.M.(tuo jie yra panašūs,)pastarasis tai daro nuoširdžiai. Todėl jiems tai atleistina, bet tamsta…Esi galingas filosofiniais, egzistenciniais klausimais, tačiau kuomet bandai diskutuoti ekonominiais klausimais, tai pradedi niekuo nesiskirti nuo aukščiau paminėtų…

     • Trakimas

      Oho:)Nepastebėjau,kad gerb. romas būtų „galingas“ filosofiniais,egzistenciniais ar panašiais klausimais:)Gal kas galėtų kokią nuorodą į kokį fundamentinį „romo“ darbą?

     • romas

      Trakimai, „naktinė reforma“ yra ne daugiau nei politinės kovos lozungas. Kai pradėsite kalbėti ne lozungais, o konkrečiai, tada ir bus galima su Jumis sutikti arba ginčytis. Dabar Jūs tiesiog nusišnekate, nes kol kas neparodėte nei karto, kokios iš tikro buvo žlugusių verslų žlugimo priežastys.
      Nors neturiu ekonominio išsilavinimo, esu pajėgus suprasti, kada kalbami visiški vėjai apie Lietuvos ekonomiką.

     • Trakimas

      romai,“naktinė reforma“yra daugiau ,nei politinės kovos įkarštyje padarytas nusikaltimas.Politinės kovos įkarštyje buvo pamiršta dėl ko ta kova vyksta?Lietuvoje yra ne tik socdemų partija,bet ir dar pora milijonų nepartinių piliečių,kuriems darbo vieta ar SODROS mokamos pensijos yra IŠGYVENIMO šaltinis.Šiame kontekste Tamstos „filosofinės -egzistencinės įžvalgos “ yra niekas. Apvalus nulis.

     • nesvarbu

      Paskutinis Trakimo komentaras (su visa pagarba jam)yra niekingai blankus, tačiau klasikinis eklektikos pavyzdys (t.y.,kuomet mano asmeninė nuomonė apie romo filosofinį mąstymą yra sukergiama su šios diskusijos tema). Bet kuriuo atveju, mokytoja Aušra tai daro dar geriau:)

     • romas

      nesvarbu, jei visi kalbėtų tik savo kompetencijos rėmuose, visuomenė nustotų kalbėtis. Tam skaitau Račo blogą bei komentuoju, kad dalinčiausi su kitais apie dalykus, kurie mus visus liečia. Vyriausybė priima ekonominius sprendimus, o mes turime žinoti apie jų kokybę, kad kitą kartą neapsiriktume rinkdami valdžią. Pasiklausius Trakimo, atrodo, kad iki Kubiliaus buvo rojus, o tas atėjo ir per naktį viską sugriovė. Arba tai sąmoninga propaganda, siekiant apdurninti mažiau nutuokiančius, arba visiškas neišmanymas.

     • Trakimas

      nesvarbu,dėkoju už man išreikštą „pagarbą“,tačiau dar didesnės pagarbos nusipelno gerb. Artūras,kuris ir leidžia savo bloge reikštis tokiems „Trakimams“.Todėl „padėką“ nukreipkime Artūrui.:)

     • Trakimas

      romai,Kirkilą su Butkevičium ,kol jie buvo valdžioj-pliekiau be gailesčio. Butkevičiaus jau net ir nekritikuočiau,nes man jis panašus į labai sergantį žmogų.Aš nekritikuojau kažkokių „ideologijų ar vertybių“.Aš kritikuoju konkrečius valdžios sprendimus,nuo kurių priklauso žmonių-visos valstybės gerovė:)

     • romas

      Trakimai, žmogus yra gamtos dalis, todėl mus valdo panašūs dėsniai, kaip visoje gamtoje. Jei laukinius žvėris miške pradėsi šerti, tai per kurį laiką praras įgūdžius patys susirasti maisto. Tik nustosi, didžioji dalis jų išmirs. Ėsti lengvai gaunamą maistą apsimoką energetiškai, todėl gyvūnai neteisingai susiformuotų nuomonę, kad būtent toks maisto gavimo būdas – geriausias, ir to mokytų savo vaikus. Visiškai panašiu principu elgiasi netoliaregiškas verslas. Jei investicijos savo laiku buvo padarytos neteisingai, žlugimas – neišvengiamas. Vienintelis tokio verslo gelbėjimo planas – atkurti maitinimą iš valstybės kišenės. Mes, aišku, galime spręsti, ar toks palaikymas mums apsimoka. Didžiajai daliai žlugusių buvusi mitybos grandinė niekad neatsikurs, o maitinimą anksčiau ar vėliau vis tiek juk teks nutraukti. Vyriausybių pareiga kurti ir palaikyti tokią ekonominę ekosistemą, kad įvairios krizės ją veiktų minimaliai. Per tokią prizmę reiktų vertinti ir šios vyriausybės darbą.

     • Trakimas

      romai,tai-labai ir labai apibendrintas žvilgsnis į problemą.
      Britanijoje prieš tris šimtus metų-klasikinio kapitalizmo aušroje,iš 20 pagimdytų vaikų,išgyvendavo maždaug du.Natūrali atranka-sakysit?:)Tačiau ta „natūrali atranka“ vyksta tam tikrose SĄLYGOSE,kurias ir formuoja valstybė-bendruomenė.Fukušimos elektrinės avarijos likviduotojams taip pat galime neduoti dujokaukių,priešradiacinių kostiumų ir jodo preparatų-kas išgyvens,tie ir bus „stipriausi“.Ania?
      Žinoma,kad -ne.O štai šis teiginys:“Vyriausybių pareiga kurti ir palaikyti tokią ekonominę ekosistemą, kad įvairios krizės ją veiktų minimaliai. Per tokią prizmę reiktų vertinti ir šios vyriausybės darbą.“-neatlaiko jokios kritikos,nes vyriausybės pareiga yra kvalifikuotai įveikti krizes,o ne jas kelti,kaip tai padarė Kubilius Lietuvoje.Visame pasaulyje „krizė“ pasižymėjo 5-6 proc.šalių ekonomikų BVP kritimu,o Lietuvoje-dėka Kubiliaus nekvalifikuotų veiksmų-20 proc. kritimu.

     • Valentinas

      Be to, Kubiliaus čiuptuvai pasiekė ir Latviją su Estija. Ir Portugaliją, Graikiją ir Airiją subankrotino irgi Kubilius.

     • Trakimas

      Graikijos ‘bankrotas“ pasižymėjo tuo,kad pensijos sumažintos nuo 1600 eurų iki 1200 eurų ar net iki 1000 eurų:)

     • romas

      Trakimai, vyriausybių darbas yra nekurti neteisingų lūkesčių, kad dėl neteisingo planavimo ūkį ištiktų didelės krizės. Jei krizės ištinka, tada, aišku, vyriausybės pareiga yra padėti išeiti iš krizės su kuo mažesniais nuostoliais. Bet negalima pasiduoti pagundai įtikti rinkėjams, užmirštant ilgalaikę šalies perspektyvą.
      Jūs Trakimai klaidingai manote, kad Kubilius buvo pajėgus greitai pakeisti visą įstatyminę bazę ir valstybės ūkio struktūrą. Tokie dalykai ir per kadenciją neįmanomi. Liaudies išmintis sako: ruošk ratus žiemą, o roges vasarą. Krizės ištinka nuolat, todėl buvusių valdžių pareiga taip pat buvo tai žinoti ir atitinkamai veikti. Nėra ko Lietuvos lyginti su Estija ar Vokietija, nes mes į krizę atėjome visiškai nepasiruošę.

     • Valentinas

      Tai tada turėtum įvertinti Kubilių: graikams jis sumažino pensijas žymiai daugiau, nei lietuviams. Pas tų kelių procentėlių niekas net nepastebėjo (pažiūrėsime kas dabar išlys su graudžiu komentaru, kad pensininkams kiekvienas litas yra svarbus).

     • romas

      Beje, skaičius 20 yra neteisingas. Taip pat reiktų aptartį krizės suvaldymo matavimo laiką. Pas daktarą nuėjęs Jūs, Trakimai, juk nesitikite iš karto pasveikti :)Kodėl Kubilius turėjo sausio pirmą krizę suvaldyti taip, kad ji būtų mažesnė arba visai jos nebūtų?

     • Valentinas

      …pas mus tų…

     • romas

      Valentinai, siūliau kažkada Trakimui ne pensijas kelti, bet kainas mažinti. Jis nesutinka :)

     • Valentinas

      Keista, juk taip paprasta – sumažinai visas kainas, atlyginimai lieka tie patys ir krizė baigta. Gal Trakimas ir yra pagrindinis sabotuotojas?

     • Trakimas

      Taip ,romai:)Skaičius 20 -yra neteisingas,iš ko darau išvadą,kad esat labiau apsišvietęs,nei spėjau iš Tamstos replikų.:)Labanakt.

     • lv

      Trakimą jau antrąsyk reikia paraginti išsiblaivyti. Gal jis teiktųsi parodyti, pateikti nuorodą į tą šaltinį, kuris teigtų, kad Lietuviškasis BVP smuko 20% (apie Kubiliaus įtaką, jau gal nutylėsim…). Nebent tas šaltinis būtų agentūra „viena bobutė sakė“. Ir ta bobutė, nenuostabu, būtų…Trakimas.
      Skaičiai palyginimui (ir svarbiausia kontekste, *kontekste*); 2009’ųjų metų duomenys: BVP per capita, BVP augimas, skola (BVP išraiška) pagal CŽV duomenis, OECD statistiką:

      Šalis per capita augimas skola (2010)
      Lietuva 15700$ -14,8% 36,7%
      Latvija 14300$ -18% 46,2%
      Estija 18500$ -13,9% 7,7%
      (pažymėtina, kad Estijos ekonomika smuko ~5,1% jau 2008, ko neįvyko nei Lietuvoje)

      Lenkija 18200$ 1,7% 53,6%
      Čekija 25200$ -4,3% 40%
      Slovakija 21400$ -4,7% 41%
      Slovėnija 28000$ -8,1% 35,5%
      Vengrija 18800$ -6,3% 79,6%

      Trakimui juk turėtų būti gerai žinoma, kad Baltijos šalių ekonomika iki tol dramatiškai (!) augo (ar pūtėsi). Ir kad būtent „Baltijos tigras“ patyrė bene kiečiausią nusileidimą ir bene skaudžiausiai pajuto krizės įtaką visame pasaulyje.

      Nedarbas:
      Šalis 2009 2010
      Lietuva 13,7% 17,9%
      Latvija 16% 14,3%
      Estija 13,8% 17,5%
      Lenkija 11% 11,8%
      Čekija 8% 7,1%
      Slovakija 11,4 13,5%
      Slovėnija 9,2% 10,6%
      Vengrija 11,4% 10,7%

      Baltijos šalių BVP augimas (TVF skaičiavimu ir vertinimu):
      2000 2001 2002 2003 2004 2005
      Lietuva 4,2% 6,7% 6,9% 10,2% 7,4% 7,8%
      Latvija 6,9% 8,0% 6,5% 7,2% 8,7% 10,6%
      Estija 9,7% 7,7% 7,8% 7,1% 7,5% 9,2%

      2006 2007 2008 2009 2010 2011
      Lietuva 7,8% 8,9% 3,0% -14,9% 1,3% 3,3%
      Latvija 12,2% 10,0% −4,6% −17,8% −0,2% 2,9%
      Estija 10,4% 6,3% −3,6% −13,9% 3,1% 3,6%

      Ar šie skaičiai išblaivys Trakimą? Ar jis sugebės atsikvošės ir suvokti, kad Lietuvos padėtis ir raida, nors ir kažkiek unikali, savita, nedaug išsiskiria iš (Baltijos šalių) raidos konteksto ir yra tikrai idiotiška dėl to (dėl ko?) kaltinti Kubilių.

     • Trakimas

      „romas“ ir aš žinome,kad tas skaičius yra didesnis-t.y.žymiai didesnis gimusių vaikų skaičius neišgyvendavo „natūralios atrankos“.Dr katrą-labanakt.

     • romas

      Aš manau, kad ekonomika iš tikro net nesmuko tiek, kiek rodo oficiali statistika. Iš tikro dalis ekonomikos pasitraukė į šešėlį. O tai reiškia, kad ir tikrasis nedarbas nėra toks, kokį rodo skaičiai.

     • Trakimas

      romai,aš manau,kad ekonomika smuko dar daugiau ,nei rodo oficiali statistika.Oficiali statistika visada pagražina veiklos duomenis,nes „gyvena“ iš valdžios skiriamų pinigų.
      Antra.Paklauskite pas ponią Aušrą ,kad jums paaiškintų,kiek yra visokių metodų ir indikatorių,kaip nustatyti „šešėlį“,BVP smukimą-kilimą ir pan.:)Ekonomika pasitraukti į „šešėlį“ negali,nes žmonės vis viena perka duoną ar benziną.Šešėliu Tamsta tikriausiai vadinate tą produkto dalį,kurią valdantieji norėtų gauti kaip mokesčius?O ką žmogus gali atiduoti,jei jis pats to „produkto“ neturi?Labai geras ekonomikos smukimo indikatrius yra vidaus vartojimas,kuris katastrofiškai smuko ir neatsigauna.Nesvarbu,kur uždirbai pinigus,bet jie visuomet „pasirodys“,kai pirksi duoną ar kitką.

     • romas

      Trakimai, dirbantys šešėlyje ne tik nemoka mokesčių, bet ir yra oficialiai bedarbiai. Šešėli galima apytikriai paskaičiuoti, bet ten sukuriamo produkto niekas neįtraukia į BVP.
      Trakimai, Jūs kaip ir teisingai kalbate teoriškai, bet iki esmės neprisikasate niekaip. Paaiškinkit man, kokiu būdu Kubilius taip stipriai nusmukdė vidaus vartojimą, kaip mėginate man pavaizduoti. Sutrukdė bankams išduoti kreditus butams statytis? Neleido bankams skolinti įmonėms? Aš abejoju, kad Maldeikienė žinojo metodą atkurti vartojimą iki 2009 m.sausio 16 arba net iki 2009m. vidurio. Nėra taip, kad sunkiems ligoniams būtų stebuklingų ir greitai veikiančių vaistų.

     • Trakimas

      Na,romai,aš nebeturiu vilties Tamstai ką nors išaiškinti,nes šiame procese turite dalyvauti ir Jūs:)Kubilius iš tikro „sutrukdė bankams išduoti kreditus“,paskelbdamas „taupymo“ vajų,sujaukdamas įstatymus,mokesčius ir t.t.Na pvz. PVM visiškai nepelningom sritim,kurios ir taip vos gyvos.Arba-PVM viešbučiams,arba akcizas kurui ir t.t.Po tokių „perversmų“ lietuviai nusiaubė Lenkiją ir padidino Lenkijos BVP gan ženkliai:)Maldeikienė atkurti vartojimo negali,bet gal ji galėtų Tamstai viską nuodugniai išaiškinti?:)

     • romas

      Trakimai, ar tikrai PVM ir akcizai privedė ūkį iki to, kad jis smuko beveik 15 proc.? Manote, kad Maldeikienė tai patvirtintų? Aš stipriai abejoju. Jūs labai primityviai aiškinate. Kaip koks Kirkilas, kuris universitete nelankė Maldeikienės paskaitų.

     • Trakimas

      romai,studijuokit valstybės kontrolės ataskaitas.Ten labai aiškiai(ir su skaičiais) parašyta,kokią įtaką turėjo Kubiliaus PVM ir akcizai.Beje-labai didelę įtaką turėjo sujaukti individualios veiklos įstatymai.Dabar bet kas,dar nepradėjęs gauti jokių pajamų,turi sumokėti apie 400 lt.mokesčių:)Kubilius yra toks Ostapas Benderis,kuris pinigų reikalauja „iš ryto“,o „kėdžių „-negarantuoja:)

     • Trakimas

      Ką lieč „primityvų aiškinimą“,tai kitaip ir negaliu paaiškinti ,kai oponentas „primityvus“.:)

     • stellar penny bun

      @ Trakimai,

      Slow down… nespėju konspektuoti.

     • romas

      Trakimai, Jūs pamėginkit, nes kol nepamėginote, nėra iš viso apie ką ginčytis. Man juokingos tamstos versijos, siejančios krizės mastą su PVM lengvatų panaikinimu ir akcizų padidinimu. Atkreipkit dėmesį – aš nesiginčiju dėl to, kad mokestinė politika galėjo turėti kažkokį poveikį.
      Dėl individualios veiklos įstatymų, turite man paaiškinti, kas ten buvo sujaukta. Žinau tik, kad teko susimokėti PSD ir kurį laiką buvo privalu daryti įmokas pensijai. Sutinku, kad tai sunku daryti neturint pajamų ir dėl to vyriausybei nepritariu. Bet kaip tai siejasi su krizės mastais?

     • Trakimas

      romai,atsipalaiduokit ir daugiau savęs neprievartaukit :)Jums tiesiog nelemta suprasti ekonominius procesus ir-įtariu-elementarius aritmetinius veiksmus:)

     • romas

      Kodėl, Trakimai, tamstai taip nesiseka, jei gerai suprantate ekonominius procesus? Ilja Laurs mano – kokios bebūtų sąlygos, jos visiems vienodos. Kai kažką sunku pramušti, tai iniciatyviam žmogui garantuoja mažesnę konkurenciją ir tuo pačiu didesnę sėkmę.
      Blogas šokėjas visada randa kažkokių priežasčių, dėl ko jis negali gerai šokti. Ar nėra taip šiuo atveju, kai Kubilius atrodo visų tamstos nelaimių priežastimi, o tikrų priežasčių rasti nemėginat?

     • nerijus

      lv

      Esate tikras statistikų teisingumu?..
      Statistikas, o ypač bedarbystės, galima įstatymiškai „koreguoti“ kaip kam patogiau :)
      Man tos statistikos, kaip Valentinui- Maldeikienė.

     • Trakimas

      Kodėl manote,kad man-nesiseka:)?Juk kiekvienam žmogui sėkmė yra visiškai skirtingi dalykai?Laursą viena ausim girdėjau per LR-nepaprastai išmintingas jaunuolis,buvo smagu jo klausytis-tikras verslininkas,suprantantis procesus.O ar Tamsta romai,supratai ,apie ką kalbėjo Ilja?:)

     • nesvarbu

      Trakimai ir romai, jei Jums bus įdomu, tai būsiu atviras-neskaitau nei vieno Jūsų užvesto diskurso ekonominėmis temomis komentaro (kaip ir prie jo prisijungusių kitų komentatorių), tiesiog praleidžiu pro akis. Nei sakinio,nei žodžio neskaitau(užmetu akį gal tik į Ogis&Co mintis, jaučiasi, jog žmogus praktikas-verslininkas,kaip beje jaučiasi, jog ir nelabai sėkmingas:)

      Moralas tas, kad esu eilinis, vidutinis, statistinis šio blogo skaitytojas, todėl ir kiti eiliniai, statistiniai bei vidutiniai skaitytojai, t.y. absoliuti jų dauguma elgiasi lygiai taip pat, kaip ir aš-neskaito Jūsų vertingų minčių. Išvadas darykite patys…

     • Trakimas

      Oj,nesvarbu,koks esate „koketas“:)Dar visai neseniai „komentatoriai“ tiesiog atakuodavo mane savo vertinimais.Ir štai sulaukiau momento,kai jiems tapau „nesvarbus“.Dėl ko:)?

     • romas

      nesvarbu, komentarų skaityti ir nebūtina. Kalbuosi su Trakimu, nes mėginu suprasti, kas iš tikro jam nutiko. Be rimto motyvo negalėtų taip nekęsti šitos valdžios.

     • romas

      Jūs Trakimai geriau nesigirkit savo išmanymu, o jį tiesiog pademonstruokit :)

     • nesvarbu

      Trakimai,Jus „atakuojantys“ yra pasimetę arba neturintys ką veikti statistiniai komentatoriai.

      romai, dabar pabandykime įsivaizduoti, jog Artūras viršuje tinklapio parašo:“Komentarų skaityti ir nebūtina!!“ Jei rimtai, tai kuomet du žmonės nori pasikalbėti, jie nelipa ant bačkos.

     • Trakimas

      Keista,romai,kad dar pasitaiko žmonių,kurie valdžią „myli“,kaip Tamsta.Man net tokia mintis nebūtų kilusi-„mylėti valdžią“:)Aš tiesiog rodau į neadekvačius valdžios veiksmus ir tiek.

     • nerijus

      nesvarbu

      Aš galvojau, kad Jūs eilinis dažų žinovas.

     • romas

      nesvarbu, o ką daryti, kai Trakimas – įdomus personažas, o šis šeimininko įrašas man neįdomus? :)

     • nesvarbu

      romai, Trakimai, abu esate natūralūs ir nuoširdūs žmonės, tai labai jaučiasi, todėl mano kritika Jums yra geranoriška.

     • romas

      Trakimai, aš valdžių nemyliu. Vertinu ar valdžia geresnė, ar blogesnė ir kokios alternatyvos. Kubilius visai neblogai atrodo buvusių vyriausybių vadovų fone, bet neneigiu, kad bus ir geresnių.

     • Trakimas

      Nu ką?:)Trūksta žodžių:)Artūro bloge tarp personažų „romas“,“Trakimas“ ir „nesvarbu“ ima megztis kažkokie nenatūralūs jausmai:)Galnuomonę pareikštų personažas „zeppelinusas“? Įneštų šiek tiek monotonijos:)

     • nesvarbu

      Trakimai:D Tikiuosi, jog neprieštarausi, kad statistiniam šio tinklapio skaitytojui ypač aktualu/naudinga būtų paskaityti romo mintis dėl išankstinio nusistatymo, prietarų, atpirkimo ožio ieškojimo, ad hominem, kategoriškumo, bei kitų negatyvių aksiologinių nuostatų. Va čia tai skaityčiau:D

     • Trakimas

      Aišku,kad prieštarausiu.Man susidarė įspūdis,kad romas savo minčių net neturi,o transliuoja konservatorių partijos programą premjero patarėjo Škiudo lūpomis:)

    • J. naivusis

     Dėl gyventojų progresinio mokesčio nėr ko iečių laužyti, yra juk šalių gi , kur labai daug uždirbančio mokestis virš 50 procentų.

     Va, dėl pelno būt įdomiau. Juk nėra teisinga, kai tokį pat mokestį moka pvz. farmacijos firma, kur pelno norma skaičiuojama šimtais procentų ir kokia gamykla su 8 – 12 procentų.

     • Ogis&Co

      19 metu bachuriuks isranda naujo tipo internetini zaidima, 6 menesius jis perkamas vagonais, veliau pardavimai krenta ir dar po keliu menesiu tampa lygus 0.
      Valstybe skaiciuoja bachuriuko menesines pajamas ir pritaiko jam maksimalu 50% tarifa… galvojes pirkti buta, jaunuolis apsigalvoja del busimu NT mokesciu ir pinigus skiria kelionems. Po metu pinigeliai baigiasi.
      …arba nepritaiko max. tarifo ir jaunuolis turi lesu ne tik nusipirkti buta, bet ir ikurti savo UAB.
      Kas teisingiau?

     • Trakimas

      Ogis,čia ne tik šio bahuriuko problema.Bet kokių naujų technologijų pelnas per 3 metus nukrinta iki įprastos pelno normos,kuomet jau įsijungia kitas mechanizmas-jei tas produktas yra paklausus-jis imamas gaminti ,piginant sąnaudas.Bahurėlis vienas su tuo jau nesusidoros,todėl genijus po pirminio etapo turi pasirūpinti kvalifikuotais ekonomistais ir vadybininkais.

    • Čia esantys kai kurie pasisakymai primena šiuos – http://www.youtube.com/watch?v=mKKKgua7wQk

 • Matas

  Račai, ar pats neužsiimate populizmu tokiais straipsniais? Taip pat, kas čia per lyginimai „Žmogus (mokytojas) kuri per metus įtakoja 100 vaikų, ir žmogus (Lapinskas) kuris įtakoja 3 000 000 Lietuvos gyventojų likimą turėtų būti taip pat remiamas kaip ir ta moteris? Toks „teisingumas“ kai visi „lygūs“ smirda rusišku komunizmu.

  • nesvarbu

   Matai:D

  • Auksinis kardas

   Siūlyčiau baigti su darbo sutartimis, ir vertinti įtaką, atlyginti už ją.

 • Fredis*

  Kiekviena valstybė yra individuali ir kiekvienos jų mokesčių sistema yra tokia pati – vienintelė, individuali. Estijoje nėra jokių NT ir progresinių mokesčių, tačiau tai viena patraukliausių valstybių gyventi ir bizniauti visiems.
  Kadangi beveik visi suaugę mūsų valstybės piliečiai gyvena nuosavame būste, tai NT mokestis netenka prasmės.
  Pajamų mokesčius padarius progresiniais (minimaliai uždirbantys pajamų mokesčio nemokėtų) – mokesčių į biudžetą būtų surinkta mažiau, taigi, nukentėtų viešasis sektorius ir socialiai remtini, todėl įvedus progresinius mokesčius socialinio teisingumo šalyje sumažėtų.
  Ir paskutinis pavyzdys: buvęs VU rektorius akad. J.Kubilius gyvena prestižiniame mane prestižiniame rajone, šalia, per kelis namus – disidentas V.Petkus. Paklauskite jų ar jie sutiktų mokėti NT mokestį. Paklauskite ar nors vienas signataras, pav. R.Ozolas, norėtų atsisakyti signataro rentos. Manau, kad ne. Tektų išsikraustyti iš prabangaus buto senamiestyje.
  Todėl reikia vieną kartą pasakyti aiškiai ir suprantamai – artimiausią dešimtmetį jokio NT ir progresinių mokesčių nebus. Užtenka užsiiminėti spekuliacijomis ir populizmu tiek politikams, tiek žurnalistams-analitikams.

  • romas

   Žmonės nesupranta dažnai, kokie jie yra turtingi :) Įvedus turto mokesčius, Turniškės, kai kurios Antakalnio gatvės ir Žvėrynas Vilniuje turėtų apsivalyti nuo mažas pajamas gaunančių gyventojų. Todėl tie rajonai taptų iš tikro prabangiais ir prestižiniais.

 • gvadelupe

  O man iš šio teksto pasirodė toks žmogaus, naiviai tikėjusio dar vienu mesijumi (individu, dirbančiu be komandos, priimančio tik teisingus sprendimus ir niekada nemeluojančio ar tiesiog neslepiančio tiesos), nusivylimas. Bet juk mums toks tikėjimas artimas ;)

 • Marius

  Puikus, puikiai argumentuotas tekstas. Taip populizmo, demagogijos ir absurdo Lietuvoje pakankamai. Norėčiau jūsų paklausti kaip išmokti taip rašyti? Ar jūs, Artūrai, ilgai galvojate matydamas negeroves, t.y. ką sumanėte parašyti pirma permąstote, perkratote mintyse prieš rašydamas, ar tiesiog vidinio įsiučio viską surašote, ar teisiog rašosi savaime, dėka didelės žurnalistinės patirties?

  • Mariau, savaime… Po to kai sumoka V.Uspaskich, Tvarka ir teisingumas ir Rusijos ambasada…

   • Marius

    Ne, aš nuoširdžiai klausiu, nepagalvokite nieko blogo. Dėl šitokių puikiai argumentuotų straipsnių jus ir gerbiu. Netikiu, kad jūs nupirktas ir niekada netikėjau. Jei taip būtų paprasčiausiai straipsniuose išlystų tendencingumas, o to nėra.

 • nesvarbu

  Burzujus turi penktadienio internetus, pas Artūrą gali būti ketvirtadienio internetai. Jei bus, tai mano pirma nuoroda tokia (ten būna labai labai geros nuotraukos):

  http://drugoi.livejournal.com/

 • nerijus

  Dar apie PR’us ir lietuviškai- nelietuvišką verslą:

  http://rokiskis.popo.lt/2011/04/06/carlsberg-group-knisa-prota/

  Sakyčiau: lai dumia iš čia, jei taip blogai.

 • Augustas

  Jei neklystu, kažkuriame interviu Kubilius ir pasakė, kad reikia apmokestinti visą pelną, gautą pardavus akcijas ir kt. vertybinius popierius, kurie buvo išlaikyti ir ilgiau nei 1 metus.
  Tai tuo Kubilius vis dar skiriasi nuo Kirkilo. Skiriasi ir tuo, kad Lietuvoje steigiasi Barclays, WU ir kt., o ne LEO LT.

 • Genijus

  Aš tai norėčiau piktą repliką beveik ne į temą. Kadangi A. Račas šiame tinklaraštyje rūpinasi savo ir kitų asmenų „lietuvybe“, už ką jį labai gerbiu (išskyrus dažną beprasmio barbarizmo-vertinio „staltiesėle kelelis“ vartojimą), tai reiktų atmesti neslepiamas asmenines simpatijas tokiam vienam suvirintojui iš (d)Urdomo(s), ir vadinti jį ne taip, kaip jis pats primygtinai bando vadintis (Uspaskich), o lietuviškai – Uspaskichas, -o, -ui ir t.t. Tekste tai buvo padaryta berods tik vieną kartą, akivaizdu, netyčia…
  Esu baisiausiai piktas :) Rekomenduoju pasitaisyti ir išeinu staltiesėle pats, be priminimo ;)

 • dvigubi standartai

  Turiu kita pavyzdi, jeigu Brazauskienei kad paskirtu renta, lauks konstitucinio teismo isaiskinimo (tai truks kelis metus) tai remiantis formuojama praktika, gyventojai, kurie suzinojo, kad skolingi PSD irgi turi islaukti konstitucinio teismo isaiskinimo, kad moketi ar nemoketi PSD. Priminsiu abiem atvejais seimo nariu grupe, kreipesi i konstitucini teisma ir kreipimasis nagrinejamas bus neprioritetine tvarka! Tad neskubekim moketi PSD – palaukim

 • K.

  Gerb. Artūrai, šįsyk suklydote. Kaip tik šiandien Delfi skaičiau straipsnį, kur premjeras ir kalba apie pelno iš VP apmokestinimą. Papildomai turėtų dar apmokestint ir palūkanų pajamas (visas, be išimčių). Drįsčiau suabejoti, kad tai padarė dėka jūsų įrašo. Taip pat p. Uspaskich pajamų deklaracijos eskalavimas – manau, teisingai daro tai tam, kad atkreiptų visų dundukų, anot jūsų, dėmesį, kokios pajamos iš tikrųjų turėtų būti apmokestinamos (VP pelnas, pvz.). Toks populizmas gali tapti įpareigojančiu opozicijai (t.y. opozicija negalės balsuoti prieš apmokestinimą, nes tada konservatoriai galės populistiškai teigti, kad opozicija gina turtinguosius).

 • Ogis&Co

  Gal ne visai i tema, bet idomu (is tax’o forumo):
  Lietuva pasaulinio ekonomikos forumo Davose akimis arba ką nutylėjo premjeras. Vienas kasmetinių Pasaulio ekonomikos forumo dokumentų – tai milžiniškos apimties Pasaulinė konkurencingumo ataskaita, žinynas, kuriame pagal bendrus rodiklius įvertinamos 139 valstybės. Kadangi vertinama daugiau nei 100 rodiklių, o kiekvienas jų – dar ir išvestinis, ataskaita leidžia tiek palyginti įvairias valstybes, tiek būti užtikrintam, kad vertinimai pakankamai išsamūs ir tikslūs.
  ***
  – Mokesčių sudėtingumas ir poveikis – 126 vieta. Tai rekordinis, blogiausias iš visų Lietuvos surinktų balų. Baisiausia pasaulio šalimi pripažintas Čadas mokesčių mokėtojams tik truputį klaikesnis – pagal šį rodiklį jis 129 vietoje.

  • K.

   Tai kaip čia išeina, Ogi – LT mokesčių dalis nuo BVP bene paskutinė ES, o jų poveikis didžiausias? http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_tax_revenue_as_percentage_of_GDP
   Keista. Ir, pvz. JAV ar Brazilijoje mokesčių sistema sudėtingesnė nei LT – tai gal jos užima 127 ar 128 vietas? (kalbu iš buhalterio pusės – kaip sudėtinga apskaičiuoti ir deklaruoti mokesčius)

   • Ogis@Co

    Išeina teksto suvokimo problemos :)
    Iš 139 valstybių – 126 vieta.
    Čempionai – 1 vieta. Mes dugne (uzpakalyje ar kaip pavadinsit)
    Mūsų kaimynai – spalvingasis Čadas.
    Kas neaišku?

    • Ogis@Co

     Valstybės biudžeto balansas – 124 vieta. Zimbabvė, prieš kelerius metus pagarsėjusi hiperinfliaciniais šimto trilijonų dolerių banknotais, pagal šį rodiklį jau spėjo pakilti į 54 vietą – įvertino išlaidavimą kaip savo bėdų priežastį.

     • nerijus

      Ogi

      Ar žinote, kad įsikūrė nauja Valstybė- Azanija?..
      Man, šis pavadinimas primena azalijas.

      p.s. jei rašysiu be „lietuvybės“, tai komentaras nebus šalinamas, pvz.:
      uzpakalyje, sudatryniai ir pan.?..

     • nerijus

      lv

      Kurią vietą, Lietuva, užima pagal vidutinį atlyginimą, ES?..

     • K.

      Ogi, kažkokius keistus tyrimus su keistomis išvadomis cituojate. Jeigu jums jau taip gerai atrodo Zimbabvėje – pirmyn. Ten nors biudžetas geresnis.

    • lv

     Be gebėjimo perskaityti tekstą, dar reikėtų gebėjimo jį suvokti, interpretuoti. Ir kontekste.
     Tai vadovų nuomonės apklausa. Ji matyt kažką reprezentuoja (nemenka dalimi turbūt ir tai, kad LLRI gerai plauna smegenis), tačiau labai nežymiai, nes Lietuvos vieta, pagal visuminį konkurencingumo indeksą — 47. Palyginus su 2009’ais, mes pakilome iš 53 vietos į 47.

     Štai pavyzdžiui už mūsų ar šalia, netoli mūsų, pagal šį „mokesčių sudėtingumo“ rodiklį, tokios valstybės, kaip:
     Belgija – 135
     Danija – 130
     Suomija – 114
     Prancūzija – 108
     Vokietija – 90
     Italija – 133
     Japonija – 102
     Ispanija – 112
     Švedija – 110
     UK – 95
     ir pan.

     • Ogis@Co

      Taip, tikrai, visos senos biurokratu prieglaudos :)
      Ir, beje, ne vienos naujosios EU nares.
      Bet, aisku, Kubilius vis tiek viska teisingai daro, as net nebandau gincytis…

     • nerijus

      LLRI

      http://www.lrinka.lt/index.php/meniu/apie_mus/komanda/elena_leontjeva/764

      Įdomu, kas šį „reiškinį“ finansavo ir finansuoja?..

     • stellar penny bun
     • lv

      A, tai jau nebe Čadas, kaip reikėjo suprasti, su savo atsilikusiais čiabuviais…?
      Ironiška čia tai, kad net ir UK, kur mokestinė našta ir aplinka tikrai sąlyginai liberali, vadovai/verslininkai galvoja, kad našta yra didelė, sekinanti. Nieko naujo, bet ir nieko labai gilaus; jokios esminės reikšmės (indeksui ir apskritai) tai neturi…
      (o kai kas jau Kubilių, pasikinkęs šį „kriterijų“, pasiruošęs „demaskuoti“…)

      nerijau, pačiam įdomu absoliučiais doleriais, ar santykiniais? Jei santykiniais, tai, patikėk, nebus jokio liūdno, apokaliptinio vaizdo; yra proporcingai/adekvačiai tiek, kiek išsivysčiusi yra šalis, ekonomika (ir nėra išskirtinai prasčiau panašaus lygio šalių kontekste). Jei absoliučiais, tai būtų kvaila norėti gauti daugiau, nei sukuri.

     • Trakimas

      Ironiška yra tai,kad mokestinė našta nėra matuojama vadybininkų dejonėmis:)Mokestinė našta yra tokia,kad šalies BVP augtų ir žmonių gerovė didėtų:)

     • Trakimas

      Vadybininkai paprastai dejuoja dėl „darbo jėgos “ brangumo bei pelno mokesčio dydžio.:)

  • K.

   Apie JAV mokesčių sistemos sudėtingumą: http://www.economist.com/node/15867984?story_id=E1_TVRGSJRQ

 • briedis

  skirtumas yra- kubilius neruko, o kirkilas ruko pypke.

 • Genpre

  Artūrai,
  Jau du šimtai keturiasdešimt ketvirtą kartą gaudau tamstą, kaip esi nusivylęs Kubilium. Ir keista, ir liūdna – kaip toks žmogus kaip Jūs, galėjot tikėtis ko nors iš tokio, kaip Kubilius. Gi tas yra tik Klano marionetė ir tiek. Visada tokiu buvo ir liks. Jis net neturi Lyderiui reikalingų savybių, o ką jau kalbėti apie savarankiškumą ir valstybinį mąstymą.
  Ačiū.
  Honorarą skiriu Fredžiui, Valentinai ir kt Genijams Tėvynėje paremti.

  • dzyvai

   Sveika kritika yra reikalinga (netgi būtina) visiems valdžioje, Kubilius – ne išimtis. (Ačiū Artūrui už ją). Dėl lyderio savybių – manau priešingai (gal dėl skirtingai suvokiamos žodžio „lyderis“ reikšmės?). Kažin kodėl visi bačkų išminčiai ir „lyderiai“ dėjo į kelnes kai Kubilius pareikalavo priimti įstatymus arba atsistatydins?

   • Ogis@Co

    Kubilius turi unikalia savybe pasneketi nei i tvora nei i mieta.
    Apie futbola ir stadionus.
    Apie puiku bilietu i KČ platinima.
    Apie duju „pigima“ 15%, kai salia ziniose pranesimai apie 30% brangima.
    Apie neteisingas Uspakicho pajamas.
    Ir t.t. ir pan.

    Todel labai abejociau, ar is tikro musu premjeras nusimano apie samdinio marskiniu kaina. Na gal apie savo kaip samdinio ir nusimano, bet netikiu, kad galetu tvirtai ir aiskiai pasakyt, kuo skiriasi PSD nuo GPM ir MPD.

   • Genpre

    Dzyvai,
    Vadinas žodį „lyderis“ mes su tavimi suprantame skirtingai.
    Kita vertus dabar, kai į daugumą reiškinių Lietuvoje jau senokai žvelgiu kaip ir iš šalies, suprantu, kad lietuviai, kaip tauta, gauna tokius „lyderius“, kokių ir nusipelnė.

 • dzyvai

  Galim kolioti Kubilių, dar kažką.
  Bet kai, pasak: http://ziniur.lt/naujiena/dauguma-darbuotoju-noretu-152-tukst-algos/?new_id=250982
  dauguma darbuotojų norėtų gauti 1 500 litų o ne bent jau 1 500 eurų, nors už visas prekes dėl laisvo prekių (bet ir darbuotojų!) judėjimo moka vakarų europos kainą, mūsų artima perspektyva tikrai liūdna. „Šventas“ turėtų būti darbdavys (verslininkas), kuris vietoj prašomos skurdo algos prievarta siūlytų vakarų europos algą. Kokie mūsų siekiai, tokia ir būsima realybė. Galim kolioti verslininkus, Kubilių, bet ko siekiam, ten ir einam. Negi iš tikrųjų tvariems pokyčiams (visų pirma galvose) reikia tiek daug laiko? Ar mes viską padarėm kad tą laiką sumažintumėme?!

  • Trakimas

   Tyčiojatės itin subtiliai-kubilistiškai:)Kai į vieną darbo vietą pretenduoja po 1000 norinčių,prašyti 1000 eurų yra tiesiog beprotybė:)O žmonės turi daugiau sveiko proto,nei dabartinė valdžia-jie prašo tik duonai:)

 • a

  kuo skiriasi kubilo populizmas nuo kirkilo,kubilas zada padaryt kas neimanoma o kirkilas bando padaryt kas neimanoma pasirinkimas tarp melagio ir savizudzio.

 • F-22

  Pelnui nuo akcijų reikėtų taikyti progresinį tarifą. Arba tegul įrodo, kad jis lieka cirkuliuoti Lietuvos ekonomikoj ir tada neapmokestinti išvis, kaip dabar yra. O ką išsiveža – apmokestinti.

  • Trakimas

   Taip.Gera mintis.

 • briedis

  manau paprastai ir tiesiai- kubilius pavargo, nuilso. ir pats del to labiausiai nusipelnes. ka norejo ta ir gavo- epigonus, o ne komanda.

 • Fredis*

  Kadangi šio tinklaraščio skaitymas yra privalomas TSPMI studentams, tai pateiksiu du pavyzdžius kaip neturi ir kaip turi kalbėti politikai.
  Blogo kalbėjimo pavyzdys:
  „Bet kuriuo atveju būtų gerai, kad rūpintumėmės ne tik stadionais, bet ir komanda. Ir ne tik nacionaline, bet ir klubinėmis komandomis. Jeigu į Lietuvą pradės važinėti „Real“ ar „Chelsea“, tai tada gal atsiras ir stadionai“, – Lietuvos radijo žunalistams teigė premjeras.
  Teisingo kalbėjimo pavyzdys:
  „Pati esu vilnietė, moku lenkiškai ir manau, kad visi Lietuvos piliečiai, nesvarbu, kokia jų kilmė, jie visi lietuviai kaip piliečiai. Lietuva visada buvo turtinga tiek, kiek ji sugebėjo pasinaudoti visų tautybių žmonėmis, kurie gyvena Lietuvoje, nuo istorijos ir nuo viduramžių. Taigi jeigu lenkai šiandien Vilniuje gali tapti ir turėti merą savo tautybės – tai yra Lietuvos pilietis, užaugęs čia, išsilavinimą gavęs Lietuvoje, dirbęs Lietuvoje, – tai puiku. Bet kuris Lietuvos pilietis, jeigu jam įstatymas leidžia būti politiku išrinktam ir būti meru, – prašau“, – sakė Prezidentė penktadienį interviu lenkų radijui „Znad Wilii“.