Apie investicijas arba kokios gražios tos lietuviškos kiaulės akys…

Ketvirtadienį dalyvavau Investuotojų forumo surengtoje konferencijoje apie investicijas ir viešąjį interesą.

Buvo įdomu.

V.Gaidys pristatė įdomų „Vilmorus“ tyrimą apie Lietuvos gyventojų požiūrį į užsienio investicijas ir investuotojus.

R.Rudzkis įdomiai pakalbėjo apie Lietuvos ekonomiką ir investicijų aplinką, o D.Radzevičius pakalbėjo, koks vaidmuo pritraukiant ar atstumiant užsienio investicijas tenka žiniasklaidai. Nustebau sužinojęs, kad „Respublika“ skelbiasi esanti „laikraštis lietuviams“. Vienintelis, leidžiantis versiją rusų kalba.

Bet įdomiausia vis dėlto buvo diskusija „Visuomenė, viešasis interesas ir investicijos“, kurioje dalyvavo aštuonių bendrovių atstovai, susidūrę ar susiduriantys su sunkumais dėl biurokratijos, nepalankių teisės aktų ir kitų dalykų.

Neaprašinėsiu čia visų tų bendrovių pasakojimų, nes tai užimtų daug laiko.

Pasakysiu tik, kad aš irgi manau, kad Lietuvoje biurokratijos yra per daug ir kad žiniasklaida ne visada tinkamai nušviečia konfliktines situacijas.

 Tačiau apie vienos bendrovės prisistatymą noriu papasakoti. Tai – bendrovė „Icor“, apie kurios problemas pasakojo A.Janukonis.

Ta problema – tai šios bendrovės noras statyti Vilniuje atliekų deginimo gamyklą. Kaip žinia, šiam projektui priešinasi Lazdynų bendruomenė, jį visokeriopai vilkina biurokratai.

Aš manau, kad Vilniui šios gamyklos tikrai reikia ir, kiek teko susipažinti su dokumentais bei tyrimais, jos nauda būtų neabejotina. Ir Vilniui, ir Vilniaus gyventojams, ir gal net visai Lietuvai, nes ji bent šiek tiek sumažintų energetinę priklausomybę nuo Rusijos.

Visa tai pasakiau. Gal būčiau daugiau apie šį projektą ir nieko nekalbėjęs… jei nebūtų kalbėjęs A.Janukonis.

O jis kalbėjo ne tik apie atliekų deginimo gamyklos projektą, bet ir apie korumpuotus politikus, neskaidrius viešuosius pirkimus, neaiškiai dalijamą ES paramą, kažkokį valstybės verslą, „inspiruotus skandalus“, isteriją, kurią kelia žiniasklaida, politikai, teisėtumą ir vagystes.

Ir galų gale pareiškė, kad „Valstybė ir savivaldybės kelia pavojų verslui“…

Va, tada jau nusprendžiau, kad tylėti būti nebegražu…

Ir, pirmiausia, pripažinus, kad klausantis A.Janukonio, galima buvo pasijausti Alisa kreivų veidrodžių karalystėje, teko priminti, kad apie skaidrumą ir korupciją valstybėje kalba tas, kuris teismo buvo pripažintas oficialiu kyšininku.

Kad apie perkamus politikus ir žinaisklaidą, kalba žmogus, turintis asmeninę tokios veiklos partiją.

Kad apie neskaidrius viešuosius pirkimus kalba atstovas bendrovės, kuri Vilniuje stebuklingu būdu didžiąją dalį per viešuosius pirkimus padalijamų užsakymų atiduoda savo antrinėms įmonėms. Kad tai vadovas tos bendrovės, kuri pretenduoja į šimtus milijonų ES paramos ir kurios teikiami projektai pagal vertę kažkodėl gerokai didesni nei kitų bendrovių. Negana to – vėlgi kažkokiu stebuklingu būdu – šilumos ūkius Lietuvos miestuose valdanti bendrovė, kuriai atstovauja tas žmogus, skelbdama viešuosius pirkimus infrastruktūrai vėlgi sugeba visus užsakymus padalinti tarp keturių savo antrinių įmonių.

Pasakiau ir tai, kad visiškai makabriškai atrodo ir „Icor“ nurodyta socialinė veikla bendruomenėje: įmonė investavo ir iki šiol išlaiko „Siemens“ areną bei „Vandens parką“.

Lyg nebūtų neteisėtomis pripažintų sutarčių su Vilniaus savivaldybę, lyg nebūtų tų pusdykiu gautų sklypų, užstatytų naujais namais. Neteko girdėti, kad A.Janukonis juos būtų už dyką kam nors kaip socialinį būstą siūlęs…

… Konferencijoje buvo daug kalbama apie kiaulių ūkius ir problemas su kuriomis jie Lietuvoje susiduria.  Buvo net juokaujama, kad Lietuvoje yra skirtingų tautybių kiaulės: kiaulės lietuvės ir kiaulės danės. Pastarosios piktesnės ir blogesnės.

O aš, klausydamasis A.Janukonio kalbų, kažkodėl galvojau apie kiaulės akis. Tų tikrų, vietinių, lietuviškų kiaulių.

Ir siūliau gerbiamiems verslininkams, prieš ieškant kaltų aplink, pirmiausia pasižiūrėti į veidrodį.

(16 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • briedis

  progresas… cia rusiskose pasakose zvejys jemelia , pagaves lydeka, pagavo visus savo norus. bet dvimpirmam amziuje tas nebeveikia- konferenciju reikia…

 • Jonas III

  Šiandien teko sutikti vieną suvalkijos ūkininką. Ruošiasi statytis sandėlį ir tvarko popierius 50 procentų paramai gauti. Sako didelė paklausa ir vargu ar gaus. Ar čia ne prielaida korupcijai? Situaciją galima būtų išspręsti elementariai. Kompensuoti ne 50 procentų, o 40 ar 25, kad tos paramos visiems užtektų. Bet tikiu, kad toks sprendimas ne visus (dalintojus) tenkina.

 • Kestutis

  Artūrai, aš suprantu tavo logiką – „jeigu pats esi ne šventas, tai ir tylėk“. Arba „juokiasi puodas, kad katilas juodas“.

  Bet tai nekeičia problemos – Lietuvoje, deja, valdo biurokratija ir asmenys arba jų grupės, kurios manipuliuoja liaudies jausmais ir mintimis savo naudai.

  Todėl tavo siūlymas leisti kalbėti apie problemas tik neabejotinai skaidriems asmenims, skamba švelniai tariant utopiškai. Nėra žmonių be nuodėmių, o šventieji neturės laiko visas kitų nuodėmes vardinti :)

  • Kęstai, netsisingai interpretuoji ir nelabai suprantu, kodėl, nes lyg ir aiškiai parašiau: „Visa tai pasakiau. Gal būčiau daugiau apie šį projektą ir nieko nekalbėjęs… jei nebūtų kalbėjęs A.Janukonis.“.

   Jei neaišku, bandau paaiškinti: jei A.Janukonis būtų kalbėjęs tik apie konkrečias ir faktais pagrįstas problemas, susijusias su atliekų deginimo gamykla – jokių problemų. Teistumas jo jau išnykęs, jei ką:)

   O kai dėl nuodėmių – tai, žinoma, aš tikrai esu nuodėmingas… Labai… Štai ir dabar taurėje kažkas teliūskuoja:)

 • briedis

  dar pridursiu gandu. norit tikekit, nenorit netikekit. tiksliau ne gandu, o ta ka skaiciau: tie 64 hektarai jaunuoliams su baltais batais neatiteko paprastai. jiems teko dar ir valstybes kontroles indulgencija pasirupinti. ir cia isniro mano galva chrestomatiniai zodziai is biurokratinio zargono. trumpai- kontrolieriai klausia savivaldybes klerku: (perfrazavus) – ar jus pabludot?! ka cia isdarinejat?! atsako- „o ka mes galim, kas is to, kad amsterdamo savivaldybes klerkai paaiskino kaip analogiski projektai vykdomi. sprendziame ne mes…

  • petra

   kaž koks briedas :
   kažkur dar tik „taurėje kažkas teliūskuoja“
   o čia jau neviena taurė ištuštinta.

 • Jonas III

  „… apie perkamus politikus ir žinaisklaidą, kalba žmogus, turintis asmeninę tokios veiklos partiją.“ – jeigu AR pripažįsta jo patirti (kuo abejoti nėra pagrindo), tai leidžia teigti, kad problema reali ir Janukonis nenusišneka.
  Be to, mano požiūriu, kaltesnis tas, kas sudaro sąlygas (skatina) vogti – už mūsų turto skirstymą atsakingi veikėjai. O vagių, jeigu jie ne tik nebaudžiami, o nuolat eksponuojami stiliaus žurnale, visada susidarys eilutė.

 • Stogas

  Liuks staripsnis, pamacius janukoni publika turejo svilpti!

 • austras

  Iš teksto supratau, kad gerbiamas Artūras pritartų atliekų deginimo gamyklos statybai. O ar pritartų gerbiamas Artūras tokios gamyklos statybai, jei šią gamyklą statytų ir valdytų „Icor“ (kelintą kartą pakeitęs pavadinimą)? Beje, ar yra kitų variantų? Ar dar kas nors siūlo tokios gamyklos statybą?

  P.S. Aš asmeniškai, tokios reputacijos kaip „Icor“ įmonei nepatikėčiau nieko. Bet šuns balsas į dangų neina…

 • esu subjektyvus, nes dirbu su AM, tačiau tai paminėdamas negaliu sureaguoti į dalį apie deginimo gamyklą ir energetinę nepriklausomybę:

  [..] Aš manau, kad Vilniui šios gamyklos tikrai reikia ir, kiek teko susipažinti su dokumentais bei tyrimais, jos nauda būtų neabejotina. Ir Vilniui, ir Vilniaus gyventojams, ir gal net visai Lietuvai, nes ji bent šiek tiek sumažintų energetinę priklausomybę nuo Rusijos. [..]

  užduosiu 2 paprastus klausimus:
  1) kuo kitu, jeigu ne rusiškomis dujomis būtų kūrenama deginimo gamykla? koks būtų suminis dujų poreikio pokytis?
  2) dabartinis deginimo projektas paremtas nerūšiuoto atliekų srauto deginimu – tai panaikina atliekų rūšiavimo ir perdirbimo veiklas, tai kaip tai didina energetinę nepriklausomybę (šaltinių diversifikaciją)?

  • turi būti „negaliu nesureaguoti“

  • Marius

   Liutaurai, manau užsiminėji populizmu, ir kadangi kaip pats rašai, kad dirbi su AM, tai manau turėtumėt būti objektyvesnis.
   Dėl pirmo klausimo, tai papildomas kuras gali būti ir tokios atliekos, kurių kodas 13 07 01, ypač dabar suaktyvinus veiklą pasienyje :).
   Antro klausimo logikos išvis nesupratau. Pirma, tai atliekų deginimas panaudojant gautą šilumą ir yra atliekų perdibimas, net turintis savo kodą R1. Jeigu atliekos nerūšiuotos, tai kaloringesnės, reiškia mažiau dujų :) O dėl atliekų rūšiavimo, tai AM jau paskutinius 15 metų viešųjų ryšių specialistų pagalba ir kitų aplinkosauginių VŠĮ pagalba „rūšiuoja atliekas“ knygutėse, lankstinukuose, telikuose ir kitur kur galima „įsisavinti“ ES pinigėlius, o faktišškai apie 90 proc atliekų keliauja nerūšiuotos į savartyną.

   • tai visgi, pagal dabartinį pvz. Vilniaus projektą – koks būtų suminis dujų poreikio pokytis?

    dėl deginimo = perdirbimas – klausimą jau parašiau viena gija žemiau

    dėl 90 proc. – kiek žinau, šiuo metu procentas jau kitas, bet esmė – tik praėjusiais metais pagaliau užbaigtas atliekų tvarkymo sistemos I etapas (paruošti sąvartynai), II etape ir numatyti rūšiavimo ir perdirbimo pajėgumai. berods, turi būti užbaigti iki 2013-ųjų pabaigos. o visuomenės nuomonės formavimui, skandinavų patitrtis rodo, net ir 15 metų per mažai – reikia, kad pasikeistų viena karta. ar norėtųsi, kad „Maskva būtų pastatyta per vieną dieną?“

    • Marius

     Jeigu atliekos kaloringos ir pakankamas srautas, atliekų deginimo įrenginys praktiškai nenaudoja papildomo kuro.
     O „Maskva pastatyti“ reikia iki 2013 ne man, o AM, todėl ir stovės deginimo įrenginiai, nes tai vienintelis kelias su „pateisinamu“ vėlavimu įvykdyti įsipareigojimus ES dėl atliekų tvarkymo.

 • liutaurai – ta tema galima butu ilgai gincytis.

  gal zinote kiek siai dienai vilniaus 2 ar 3 elektrine sunaudoja duju kad laikytu viena katila dirbanti 60MW galia? O kiek butu sunaudojama deginant atliekas? katilo galia 60 MW…
  tada 2 klausimas: kur dabar verciamos atliekos? kiek riekia iki to tasko keliauti, kiek ismetam co2 ir t.t.? nu bet cia tai antriniai dalykai

  o siaip atlieku biznis yra idealus – nei sukontroliuso kiek ir kur palaidojai, nei ka :) turbut todel visur tuo verstis stengiasi mafijos visokios.

  • sutinku, tema plati, variantų ir sprendimų daug, išvados labai priklauso nuo tų teorinių modelių praktinio įgyvendinimo

   tačiau prieš darant sprendimą norėtųsi aiškaus ir labai konkrečiais skaičiais apibrėžto sprendimo. gi dabartinis neturi net tokio paprasto dalyko kaip garantijos, kad jie tą minimalų darbui reikalingą atliekų kiekį turės (savivaldybės neskuba „parduoti“ savo atliekų, suprasdamos, kad ateityje tai neblogas pajamų srautas, dėl kurio kainos verta pasibranginti)

   o jeigu trumpai – atliekų deginimo šalininkai naudoja energetinės nepriklausomybės ir šilumo kainos mažinimo argumentą užmiršdami paminėti tai, jog tai pasiekiama dviem būdais – arba subsidijuojant procesą, arba ji kryžminiu būdu finansuojant iš kitų sektorių (pavyzdžiui, didinat atliekų tvarkymo sistemos kaštus)

   • Marius

    Atliekų srautą jie užsitikrins 100 proc, nes kada bus deginimas atliekų į savartyną vežti nebegalės.
    Faktiškai dėl šios aplinkybės, atliekų deginimo reikalai ir nejuda iš vietos Vilniuje. jeigu deginimo gamyklą statytų nepriklausomas investuotojas nuo „Icor group “ ir „VSA group“, manau ji jau būtų veik ir pastatyta. Dar vertėtų įvertinti AM ir Vilniaus sav. interesus dėl sąvartyno, nes jeigu bus deginimas, sąvartynas negaus atliekų, kartu ir pajamų, o tada klausimas iš ko mokės paskolas?
    Tas pats Icor, Klaipėdoje visais įmanomais būdais trukdo statyti atliekų deginimą numatytoje vietoje ir bando prastumti savo aikštelę.
    o atliekų deginimas bus, nes už perdirbtą atliekų kiekį reikės atsiskaitytoi ES komisijai ir dar paskubėti, kad negauti baudų :)

    • [..] kada bus deginimas atliekų į sąvartyną vežti nebegalės. [..]

     iš kur tokia išvada? matėt bent vieno RATC’o ar savivaldybės sutartį, kuria jie tai įsipareigotų?

     [..] atliekų deginimas bus, nes už perdirbtą atliekų kiekį reikės atsiskaitytoi ES komisijai [..]

     norite pasakyti, kad deginimas – šiuolaikiškas būdas „perdirbti“ atliekas?

     • Marius

      […] iš kur tokia išvada? matėt bent vieno RATC’o ar savivaldybės sutartį, kuria jie tai įsipareigotų? […]
      O kam čia sutartis? Paskaitykite Atliekų tvarkymo įstatymo 3 straipsnį, kur nurodyti atliekų tvarkymo prioritetai:

      [….]
      4) naudoti atliekas energijai gauti;
      5) saugiai šalinti susidariusias atliekas į sąvartynus […]

      arba strateginį atliekų tvarkymo planą, kur nurodyta atliekų tvarkymo hierachija :
      65.1. prevencija;

      65.2. paruošimas pakartotiniam naudojimui;

      65.3. perdirbimas;

      65.4. kitoks naudojimas;

      65.5. šalinimas

      Atliekų deginimas atliekų tvarkymo hierarchijoje yra 1 laipteliu aukščiau, ir jeigu atsiranda pajėgumai tvarkyti atliekas aukštesnio prioriteto būdu, (o deginimas yra aukštesnis prioritetas už šalinimą savartyne), tai atliekas privaloma tvarka keliauja į deginimą.
      Dar būtų galima kalbėti ką gali priimti į savartyną ir ką priima į savartyną šiuo metu, bet tai kita diskusija.
      […] norite pasakyti, kad deginimas – šiuolaikiškas būdas “perdirbti” atliekas? […]
      Ne, aš tik sakau, kad deginimas yra 1 laipteliu aukščiau. Degindami atliekas, mes jau šiandien sutvarkytume apie 60 proc jų kiekio, taip, tai brangiau, bet už savo šiukšlių sutvarkymą gal susimokėkime patys (bent 60 proc) o nepalikime savo vaikams.
      Ir dėl motyvo, kad degindami atliekas diversikuosime savo energijos šaltinius, tai tikrai nėra pagrindinis motyvas statyti atliekų deginimo įrenginį. Įrenginys statomas tam kad susitvarkyti savo atliekas, o gauta šiluma ar elektros energija yra tik atliekų perdirbimo produktai.
      Kaip ir deginimas neuždraudžia rūšiuoti atliekų ar jas perdirbti antriniam panaudojimui, tik tam AM turi sutvarkyti sistemą taip, kad atliekas rūšiuoti apsimokėtų ekonomiškai o ne remiantis gyventojų noru ir gera valia.

     • Liutaurai, pagal tai, kiek paskutiiu metu yra statoma tokiu jegainiu – tikrai, tai yra siuolaikiskas budas.
      pamastymui:

      Professor Karl J. Thomé-Kozmiensky has put forward 14 sentences to improve a pertinent public discussion on the role of waste incineration in perspective of the total waste treatment scheme. Maybe a little German view, but never the less Germany has played a significant role in the development of emission legislation. These were published in Müllmagazin 3/2007,pp. 8-11 „Akzeptanz von Abfallsverbrennungsanlagen“
      1. Incineration is unavoidable in every ecological waste treatment system
      2. Mechanical/biological waste treatment is not an alternative to incineration, but may be regarded as a pretreatment process which among other produces RDF for co-incineration
      3. There are to few incineration plants and co-incineration plants in Germany
      4. Incineration is not contradictory to reuse
      5. The public’s not fully acceptance of incineration are diffuse concerns regarding health and environment
      6. European incineration plants comply with the tightest emission limits in the world
      7. Because of the large content of biomass in waste, incineration of waste contributes reduce the climate change.
      8. The energy in waste is converted to utility energy such as electricity, steam, district heating and/or district cooling
      9. In the light of the high energy prices the energy coming from waste incineration is welcomed
      10. The waste incineration energy efficiency can be improved further
      11. Modern incineration plants have an availability of more than 90 % and thereby have a high supply security
      12. Countries with many incineration plants should help countries with fewer
      13. This also includes incineration of hazardous waste
      14. Transport of waste is a small part of the total transport of hazardous goods

      Country Location Customer / Plant In Service Fuel

      Norway Kristiansand Returkraft AS 2010 Mixed Municipal & Industrial Waste
      Sweden Borlänge Borlänge 2008 Municipal Solid Waste
      Great Britain Grundon Lakeside 2008 Mixed Municipal & Industrial Waste
      Austria Wien MVA Pfaffenau 2008 Municipal Solid Waste
      Sweden Boden Boden 2007 Municipal Solid Waste
      Italy Cassana Hera Ferrara 2007 Municipal Solid Waste
      Italy Coriano Hera Rimini 2007 Municipal Solid Waste
      Italy Forli Hera Forli 2007 Municipal Solid Waste
      Norway Fredrikstad Hafslund Bio El 2007 Municipal Solid Waste
      Denmark Hammel Hammel Fjernvaerme 2007 Municipal Solid Waste
      USA Lee County, FL Covanta 2007 Municipal Solid Waste
      Italy Parona Lomellina Energia 2007 Mixed Municipal & Industrial Waste
      Italy Ravenna Hera Ravenna 2007 Municipal Solid Waste
      Denmark Faeröerne IRF, Leirvik 2006 Municipal Solid Waste
      Denmark Faeröerne Torshavn Forbraending 2006 Municipal Solid Waste
      Sweden Jönköping Torsvik 2006 Municipal Solid Waste
      Finland Kotka Kotka Energia Oy 2006 Municipal Solid Waste
      Denmark Köbenhavn Lynettefaellesskabet 2006 Sewage Sludge
      Denmark Århus Affaldcenter Århus 2006 Municipal Solid Waste
      Denmark Aalborg I/S Reno-Nord 2005 Municipal Solid Waste
      Denmark Herning Knudsmosevaerket 2005 Municipal Solid Waste
      Denmark Hobro Faellesforbraending 2005 Municipal Solid Waste
      Denmark Naestved I/S FASAN I & II 2005 Municipal Solid Waste
      Denmark Naestved I/S FASAN IV 2005 Municipal Solid Waste
      Germany Neumünster TEV Neumünster 2005 Municipal Solid Waste
      Germany Romonta Romonta 2005 Mixed Municipal & Industrial Waste
      Sweden Skövde Skövde 2005 Mixed Municipal & Industrial Waste
      Germany Wupperthal AWG Wupperthal 2005 Municipal Solid Waste
      Italy Brescia ASM Brescia 2004 Municipal Solid Waste
      Germany Delitzsch Stadtwerke Delitzsch 2004 Mixed Municipal & Industrial Waste
      Lithuania Elekternai VIII JCS Lithuanian Power Station 2004 Orimulsion
      Germany Emden E.on 2004 Mixed Municipal & Industrial Waste
      Germany Landesbergen E.on 2004 Mixed Municipal & Industrial Waste
      Denmark Skanderborg I/S Reno-Syd 2004 Municipal Solid Waste
      Japan Tokyo Adachi Ebara 2004 Municipal Solid Waste
      Japan Tokyo Adachi Ebara 2004 Industrial Waste
      Germany Zollingen E.on 2004 Mixed Municipal & Industrial Waste
      China Peoples Republic Chongqing Tongxing Chongqing I&S 2003 Municipal Solid Waste
      Japan Hirosaki Ebara 2003 Industrial Waste
      Japan Hirosaki Ebara 2003 Municipal Solid Waste
      Sweden Hässleholm Hässleholm Energi 2003 Municipal Solid Waste
      Denmark Hörsholm Nordforbraending 2003 Municipal Solid Waste
      Denmark Köbenhavn I/S Amangerforbraending 2003 Municipal Solid Waste
      Italy Pisa Pisa 2003 Municipal Solid Waste
      Japan Saga Ebara 2003 Municipal Solid Waste
      Japan Saga Ebara 2003 Industrial Waste
      Denmark Hammel Hammel Fjernvaerme 2002 Municipal Solid Waste
      Japan Kucchan Takuma 2002 Municipal Solid Waste
      Denmark Nyborg Kommunekemi 2002 Hazardous Waste
      Japan Shiki-Niiza Ebara Engineering Service 2002 Municipal Solid Waste
      Japan Shimizu-Cho Takuma 2002 Municipal Solid Waste
      Denmark Grenå Grenå Forbraending 2001 Municipal Solid Waste
      China Peoples Republic Harbin Ebara 2001 Municipal Solid Waste
      Taiwan Kang-Shan China Steel 2001 Municipal Solid Waste
      France Lille Smitom 2001 Municipal Solid Waste
      Taiwan Lu-Tsao China Steel 2001 Municipal Solid Waste
      France Metz SIVOM 2001 Municipal Solid Waste
      Sweden Norrköping Händelöverket 2001 Municipal Solid Waste
      Norway Sande Sande Paper Mill A/S 2001 Municipal Solid Waste
      China Peoples Republic Shanghai Pudong 2001 Municipal Solid Waste
      Taiwan Taipie Nie-Hu Takuma 2001 Municipal Solid Waste
      USA Tulsa Tulsa 2001 Municipal Solid Waste
      France Angers District Angers 2000 Municipal Solid Waste
      Denmark Avedöre Spildevandscenter 2000 Sewage Sludge
      France Blois Novergie 2000 Municipal Solid Waste
      Great Britain Bolton GMW 2000 Municipal Solid Waste
      Belgium Harlebeke IMOG 2000 Municipal Solid Waste
      France Lille Communaute de Lille 2000 Municipal Solid Waste
      Sweden Ljungby Ljungby Energi 2000 Municipal Solid Waste
      Taiwan Mai Liao RF-1, I Formosa Heavy Ind. 2000 Waste Coal
      Taiwan Mai Liao RF-1, II Formosa Heavy Ind. 2000 Waste Coal
      Japan Musashino-Mitaka Ebara 2000 Municipal Solid Waste
      Switzerland Niederurnen Niederurnen 2000 Municipal Solid Waste
      Taiwan Ping-Tung Femco 2000 Municipal Solid Waste
      France Rouen SIDCOM I 2000 Municipal Solid Waste
      France Rouen SIDCOM II 2000 Municipal Solid Waste
      France Rouen SIDCOM III 2000 Municipal Solid Waste
      France Toulon Sittomat 2000 Municipal Solid Waste

     • yessuz, būkime sąžiningi, deginimas nėra visais atvejais geriausias būdas tvarkyti atliekas. Taip pat turi ir savo niuansų su dūmų valymo technologija ir su po deginimo likusiu šlaku ir lakiaisiais pelenais (19 01 13), o kur tie lakieji pelenai bus dedami Lietuvoje, kažkaip tyluma. Jeigu Lietuva būtų Vokietija tai į Šiaulių pavojingų atliekų savartyną jųjų laidoti neleistų, o eksportas pakeltų galutinę deginimo kainą.
      Bet šiai dienai ir artimiausius 20 metų, praktiškai įgyvendinant ir skaičiuojant ekonominę naudą, nieko geriau nėra kaip deginimas, o jeigu dar tiesioginis šilumos panaudojimas, kaip pvz mietui šildyti, o ne elektrai gaminti, tai deginimas dar stipriai konkuruoja ir su atliekų perdirbimui antrinėm žaliavom.
      O viešųjų ryšių specialistų ir agitatorių „žaliųjų“ papostringavimai, kad mes galime būti kietesni už vokiečius ar skandinavus ir aplenkt juos įsidiegdami naujausias atliekų tvarkymo technologijas kelią graudų juoką. Jeigu jiem pinigus mokėtų už bent vieną praktiškai įgyvendintą ir veikiančią atliekų tvarkymo sistemą ar technologiją, o ne už to kas bus po 20-30 metų aprašymą lankstinukuos ar pablevyzgojimą telike, tai eitų agituot už deginimą, nes šeimas reiktų maitinti.

 • Regis

  Tiesiog paprastai žmogiškai – ačiū.

  Atrodo kas čia tokio, bet net tokiems dalykams jau reikia drąsos. Pasakyt garsiai tai ką visi žino, bet tyli.

  p.s. dėl gamyklos. Kas garantuos, kad bus laikomasi visų technologinių reikalavimų? Ypatingai kai tai kainuos pinigus ir bus vietų kuriuose galima sutaupyti? Ant popieriaus ir realybėje gražu kokioje nors Austrijoje. O Lietuvoje mes turim tai ką turim. Ir pavyzdžių visa aibė. Kaip galima pasitikėti ex Rubicon’u apskritai?

 • Tikas

  Reikalas tas, kad Rubikonas veržiasi statyti visų be išimties atliekų deginimo gamyklą. Tai barbariškas metodas, grynas bukas pinigavimasis. Jie net prognozuoja atsivežti iš kitų šalių „medžiagos“ deginimui, nes Lietuvoje nepakaktų, o kitos šalys su malonumu duos, kam jiems savo orą teršti. Europa gi eina kitu keliu – pirma maksimaliai išrūšiuoja antriniam panaudojimui ir tik tuos visiškus likučius sudegina.

 • aušra maldeikienė

  7. užd., psl, 6. Uždavinynas „Matematika Tau“ 10 kl.. Leidykla TEV Vilnius, 2010,
  Skyrelis „Didiname ir mažiname“
  Verslininkas pirko 8t cukraus po 2Lt už kilogramą. Padidinęs cukraus drėgnumą 10 proc., jis pardavė cukrų po 2 Lt už kilogramą. Kiek litų pelno turėjo verslininkas?
  Malonu, kad kol kas tame vadovėlyje neradau, kaip perkalibruoti svarstykles ar kasos aparato perprogramavimo pagrindų.
  Vis dėlto, norėčiau paklausti — o kiek tėvų pasipiktins tokiu vadovėliu? Galiu galvą guldyti — nulis.

  • Ogis&Co

   Bet kokie smagus siais laikais vadoveliai!
   Noreciau i mokykla…
   O kodel neraso, kad galima parduot be saskaitos ar be cekio, tada i pelna galima butu itraukt ir kainoje tupinti PVM?
   Gal autoriams pritruko fantazijos?

  • briedis

   tevai, ponia ausra, zegnojasi, kad tik lietuviu kalbos pratybose neatsirastu prekiu kilmes dokumentu klastojimo pavyzdziai…

  • Zilvinas

   +10

  • Jonas III

   Mėgstu konkretumą. Gal prieš 10 metų bandėme įsitikinti, kiek drėgmės gali būti akivaizdžiai drėgname cukruje. Gautas rezultatas nuvylė – ne daugiau 1 procento. Išvada: pasakojimai, kad šalia maišo cukraus pastatytas kibiras vandens susigeria į cukrų yra legendos ir kad cukraus kristalai nepriima vandens. Taip, kad tas uždavinys ir techniškai nekorektiškas.

   • aušra maldeikienė

    labai dėkui už gerą papildomą informaciją. O tai tinka ir druskai? Aš kažkodėl, kai nusiperku druskos, tai ji kažkaip man atrodo šlapia…

    • CIA DAR NE VISKAS- kaip i 2 kg visciuka issvirksti 1 kg vandens. Apie mylima karbonada as jau nekalbesiu.

   • Genpre

    Jonai III,
    Ar galėtumėt sukonkretinti, kokio pobūdžio buvo Jūsų eksperimentas su cukrumi, t.y. kur ir kokiomis sąlygomis jis buvo atliktas. Ačiū.

    • Jonas III

     Elementarus. Džiovinome gal parą 0,5 ar 1 kg gan iš išvaizdos labai drėgną cukrų 50 ar 70 laipsnių C temperatūroje pasvėrę prieš džiovinimą ir išdžiovinę (ne mažesniu, kaip 1 g tikslumu).
     Sudruska eksperimentuoti neteko. Bet rezultatas turėtų būti panašus.
     Manau, kad cukrus nuo 20, o gal net ir nuo 5 procentų vandens pereitų į sirupą.

     • Zilvinas

      Jonai, jei jau domitės chemija, tai druska puikiai sugeria drėgmę, net ir pasidairę po senolių namus (be plastikinių langų) rasite tarp stiklų pastatytą druskos stiklinę, kad langai nerasotų, o sugertų drėgmę.

  • Genpre

   Aš jau pasipiktinau. Tad gerb. Aušra, Jūs suklydote.

   • aušra maldeikienė

    Genpre, O kaip tą pasipiktinimą išreikšite? Aš dabar kuriu raštą Dialogui ir ŠMM. Galvoju raštyti peticiją nuo ekonomikos mokytojos ir tėvų… Nors žinoma eilinis kvailas kvailos mokytojos demaršas. Nesenai Skyrius su Mačiuliu mokė ekonomikos mokytojus (nė dienos mokykloje nedirbę), kaip reikia mylėti verslą, pasitelkus amerikonų babkes. Čia matyt dabar jau praktiniai pradmenys prasidėjo…

    • Genpre

     Gerb. Aušra,
     Peticijoje paminėkite nesanti vieniša eiliniame demarše. Net ir emigrantams, auginantiems vaikus emigracijoje, skaudu už tokius liapsusus tėvynėje.
     Kaip bebuvę, esu praktiškai įsitikinęs, kad ir vienas lauke karys, ir du, ir kad šuns balsas į dangų nueina ir emigranto, ir net mokytojos. Priklauso kartais nuo bandymų skaičiaus, kartais – nuo oro, kartais – nuo sėkmės.

    • Fredis*

     Pirmiausia kiekviena Mokytoja prieš rašydama Peticijas švietimo ministerijai turi pati pagalvoti kaip Ji pati elgėsi šiame gyvenime, ar viskas Jos veikloje buvo korektiška mokinių, bendruomenės, valstybės atžvilgiu. Raginimai studentus emigruoti, gimdyvėms negimdyti, valstybės vadovą ministrų kabineto pirmininką nuolat vadinti ribotu žmogumi – nepuošiantys mokytojavimo raiškos faktai. Mokinių tėvai turėtų rašyti peticijas švietimo ministerijai ir tokioms Mokytojoms reikėtų surengti pakartotinus kvalifikacinius kursus, patikrinti jų moralines ir dalykines savybes, lojalumą valstybei.

     • aušra maldeikienė

      parašykite Fredi (koks linksmas vardukas… — kai esi bailys turėti vardą) peticiją ir jūs. Pradėkite nuo Jėzuitų gimnazijos direktoriaus. Tikrai manau, kad p. Kubilius ribotas. Kodėl taip manau, rašiau su faktais ne kartą:).Tikrai manau, kad vaikai turi iš čia važiuoti ir paskutinį kartą apie tai su faktais, kodėl taip manau, kalbėjau vakar VU, MIF auditorijoje Nr. 102 [pavyzdžiui, kokiam galui mokytis ekonometrijos ar finansų draudimo matematikos, kai po to teks cukrų drėkinti pas Meslitos direktorių arba pardavinėti akinius optikoje] ir t.t. Jūs visur teisus. Tad imkitės veiklos.

     • Genpre

      Fredi,
      Prasimuša auklėjimo spragos tamstai.
      Puiku, kai žmogus sugeba ir nebijo daiktus vadinti tikrais vardais, o situaciją valstybėje vertinti adekvačiai tai situacijai su realia prognoze ateičiai.
      Tamsta gi kaip koks popierinis inteligentas matyt pratęs žliaužioti bei lysti vienon ar į kelias užpakalines dalis vienu metu, ką šiuolaikiniai trintukai vadina „mokėjmu gyventi“. Jeigu taip – užuojauta, jeigu ne – praleidote progą patylėti.
      Emigravę studentai arba gyvena normalų gyvenimą arba įgyja normalų, pasaulyje vertinamą išsilavinimą.
      Gimdyvės, nepaklausiusios protingo patarimo, bus priverstos vargti pačios ir nesveikoje aplinkoje auginti pilietį nesveika kryptimi besiritančioje valstybėje.
      O ribotą žmogų vadinti ribotu žmogumi, – būtų negražu, jei tas žmogus nebūtų ministrų kabineto pirmininku – ne filme, o tikroje valstybėje su tikrais žmonėmis, gyvenančiais tikrą ( ir vienintelį čia ir dabar) gyvenimą.
      Atrodo, Fredi, kai kurie, net ir surengus pakartotinus kvalifikacinius kursus, išliks lojalūs tik juo šeriančiai rankai, bet ne protui ir sąžinei. Pagavai mintį?

     • aušra maldeikienė

      Aš skirtingai nuo jūsų, Fredi?, nesu bailė ir jei tėvai man atėję aiškins, kaip mokinti jų vaikus ekonomikos, o mano nuomonė bus kitokia, tai tegul tie tėvais ir mokys. Aš ir be to turiu ką veikti. Manęs taip paprastai nepastamdys nei fredžiai, nei tėveliai. Kaip mano tėtė sakė (o aš panaši…) kiek tie komunistėliai mušė – nieko nepasakiau.O kaip atpažinti bailų komunistėlį, KGB mentaliteto vergą — visur slapyvardis, ironija kvailoka, teksto neatpažįsta ir žino, kas kur ir kokią atestaciją turi praeiti. O jis pats atestuos:) O va pamokos vaikams, kur tie išsižioję klausytų, nepravestų. Nes tam reikia vieno esminio dalyko — drąsos. Taigi, sėkmės intriguojant.
      GA, Tau žiūriu linksma su govėda vardo nedrįstančių parašyti…:)

     • MA, į šitą anoniminį šliužą ir menykstą siūlau nekreipti dėmesio. Nes tai asmuo be jokios atsakomybės, be jokio stuburo. Toleruoju jį šiame tinklaraštyje tik dėl įvairovės, panašiai, kaip kartais toleruojamos šūdmusės – jos zvimbia, bet niekas juk neima šaudyti, kad nebezvimbtų.

     • aušra maldeikienė

      Vis dėlto jėga — Lietuvoje pasirodo nauja filosofinė sąvoka — korektiškumas valstybės atžvilgiu. Čia kai valdžiai užpakalį bučiuoji? Beje, ar būtinai reikia tai daryti su visais pasitaikančiais, ar tik , pvz. Kuubiliaus?

     • Genpre

      Logika sako – su visais. Juk niekada nežinai, kuris Lietuvoje po savaitės bus riebesnis ir šuniasklaidos labiau mylimas. Visų iš eilės bučiavimas – garantuotas draudimo polisas į šviesų ir sotų rytojų. Ar ne, Fredi?

     • Fredis*

      Manau, kad šiandien Jums bloga diena, nes naktį buvo labai stiprus vėjas ir pro langus ir mūrus smelkėsi kaulus ir sąnarius laužanti drėgmė.
      Kvalifikaciniai kursai dar nė vienai Mokytojai nepakenkė, o prieš ką nors rašant ar kalbant pravartu kelis kartus gerai pagalvoti, tačiau jeigu ir tada rašomos ir kalbamos kvailystės, tada, žinoma, jau niekas nebepadės.
      Visokių Mokytojų yra, bet ne visokių reikia…:)
      Sėkmės rašant Peticijas.

     • romas

      Gerb. Aušra, bet nuolat prosyti Kubilių irgi negerai. Gal ir netobulas jis, bet juk koks nors Rudzkis arba Nausėda į valdžią neina, nes jiems patinka dideli atlyginimai ir ramesnis gyvenimas. Galvokim, kokios alternatyvos: kas iš potencialių premjerų yra geresnis už Kubilių? Net opozicijoje man nieko labai geresnio nesimato. Gal mes patys sukuriame tokią atmosferą, kad joks rimtas profesionalas nenori su politika turėti reikalų? O ir iš viso man toks vaizdas, kad šita valdžia gauna daugiau gumbų nuo žiniasklaidos ir visuomenės nei gaudavo a.a AMB vyriausybė. Gal manote, kad šita labiau verta?

     • Genijus

      Fredžio komentaras (su sąlyga, kad anekdotinis, bet žiauriai užknisantis personažas Maldeikienė tikrai ragina studentus bėgti iš Lietuvos arba moteris negimdyti) yra tiesiai į dešimtuką. Netgi sakyčiau, kokius 10 kartų per švelnus.
      Artūro atsakas visiškai neadekvatus ir nepagrįstas, paremtas tik simpatija personažui.
      Genpre, išvažiavot iš Lietuvos, čia tapo daug geriau ir mažiau nuo jūsų smirdi. Kaip jau rašiau, tik NIEKADA negrįžkite, būkit geras. Bet ir internetu galėtumėte nebandyti smardinti atmosferos šioje jūsų taip nekenčiamoje valstybėje. Smirdėkite ten, kur esate. Būčiau labai dėkingas. Pasirašau aš – laimingas lietuvis gyvenantis puikioje ir mylimoje šalyje Lietuvoje. Ir kuo čia mažiau tokių kaip tamsta (ir Maldeikienė), tuo labiau myliu tą šalį ir jos žmones.

     • Genpre

      Genijau,atsiprašant :))
      Kad išvažiavau, netapo nei geriau, nei blogiau. Žinau tai pats, be ekspertų išvadų ir be tuščiagalvių genijų (pastarųjų, beje, yra ne tik Lietuvoje, taigi, kai emigruosit, nebūsit vienišas :))) ) (Niekad nesakyk Niekad)
      Tamsta, matyt realiame gyvenime privalote būti itin mandagus, nes kitaip gaunat per galvą dažnai, tad savo nešvankią prigimtį agresyviai brukat į virtualią anoniminę erdvę. Esu mandagus ir išsiauklėjęs žmogus, todėl nepykstu ant jūsų, nes pykti ant ligonių… kaip čia pasakius. Nesu tikras, ar mano pastebėjimai pasieks jūsų genialiai sužalotą protą, tad nekantriai lauksiu jūsų atsiliepimų šia tema ir tada jau nustatysiu stadiją. :)))
      Genijau?

     • Bobutė

      p. A. Maldeikienei

      Pirmiausia noriu pasakyti, kad labai simpatizuoju p. A. Maldeikienei.
      Simpatizuoju todėl, kad ji tokia pat kaip ir mes – paprastos kaimo bobutės. Tik tai ką mes darome turguje ir/ar virtuvėse, ji daro televizijose bei kitose viešose erdvėse… Mes, kaip ir ji, springdamos bei rėkdamos įrodinėjame savo tiesas. Mes, kaip ir ji, manome esančios neklystančios, visažinės ir etc. ir etc.
      Taigi, simpatizuoju, nes ji – viena iš mūsų… Kitu kampu pažiūrėjus, būtent todėl man nusispjaut į jos, beje, kaip ir į Agotos ar Domicelės, nuomonę apie p. Kubilių, valdžią, Valstybę, emigraciją (ypač apie emigraciją) ar į jos nuomonę apie ją pačią ir etc.
      Tuo galima būtų ir baigti, bet … Bet ji moko mūsų vaikus, anūkus, brolius ar seses… O juk kiekvienas mokytojas be savojo dalyko vaikus moko (sąmoningai ar ne) ir bendražmogiškųjų vertybių, prisideda prie asmenybių bei jų pažiūrų formavimosi ir etc.
      O ko gali išmokyti p. A. Maldeikienė? Ko gali išmokyti žmogus tapatinantis valstybę su valdžia ar net su konkrečiu valdžiažmogiu, skatinantis jaunus žmones ne kurti savo Tautos ir Tėvynes gerovę, o emigruoti ir etc.? Atsakymas, bent man, akivaizdus – nieko gero neišmokys. Tokių „mokytojų“, manau, per patrankos šūvį negalima prileisti prie vaikų ar jaunimo mokymo, nežiūrint į tai, kad jie, galimai, yra geri savo srities specialistai… Jie gali suformuoti tik tokius pat dvasios ubagus, kokie yra patys…
      Prabočykit, p. Maldeikiene, bet, mano galva, didžiausia paslauga kurią galėtumėte padaryti Tėvynei ir patiems vaikams, tai jei savo noru (be jokių peticijų) pasitrauktumėte nuo jaunosios kartos auklėjimo…
      P.S. Jei manote, kad didžiausia problema yra anonimiškumas, esu pasirengusi padiskutuoti su Tamsta šia tema asmeniškai. Jei pageidautumėte, laiką ir vietą galėtumėme suderinti elektroniniu paštu.
      P.P.S. Tikiuosi Tamstos neįžeisčiau, pasisiūlydama sumokėti už kavą, pyragaičius bei vyno ar konjako taurę…

      Pagarbiai,
      Bobutė

     • Stogas

      Bobute, o tu apart vieso maitinimo paslaugos neturi kukiu nors dar tikslu ? Arturas Bokulis (jau ne anonimas, ar kam nuo to geriau ?)

     • Valentinas

      Maldeikienė jokių Kubiliaus ribotumo faktų nėra pateikusi. Tačiau savo pačios pasisakymais ne sykį demonstravo nuosavą ribotumą, matyt sąlygotą nesėkmių gyvenime.
      Teiginys, kad Fredis nepravestų įdomios pamokos:
      a) pagrįstas pasąmonine prielaida, kad pati Maldeikienė ją pravestų (čia matome klasikinę puikybės nuodėmę).
      b) visiškai nepagrįstas, nes Fredis yra įdomus žmogus, o įdomūs žmonės ir praveda įdomias pamokas.
      c) teiginys, kad kritikuoti valdžią reikia drąsos yra demagogiškas, nes nieko nėra drąsaus pasakyti, kad Kubilius yra ribotas ir susilaukti katučių iš Vakaro Žinių ir Janutienės laidų auditorijų. Drąsos reikia pasakyti, kad Kubilius daug ką daro gerai. Deja, arba Maldeikienė yra ribota, kad tai suprastų arba sąmoningai klaidina visuomenę. Abiem atvejais, kyla rimtų abejonių dėl jos sugebėjimo mokyti vaikus.

     • nesvarbu

      Kuomet argumentai yra tik priekaištai dėl anonimiškumo (jau nekalbu apie visokius „šliužus“ ar „menkystas“)ar kategoriški teiginiai, kad a priori kažkas ko nors nesugebės tinkamai padaryti (pvz.pravesti pamoką), tai parodo tik taip teigiančių…

     • nesvarbu

      Bobute, labai konkretu, beveik jau visai neanonimiška, tačiau tamsta Mokytoja Jums neatsakys, ne lygis jai…

     • Bobutė

      nesvarbu,

      sakot ne lygis jai…

      Gal būt… Nors kaip pažiūrėsi. Ji,mano galva, yra visiškai netikusi (bloga) mokytoja, o aš – gera, paprasta kaimo moteriškėlė… Taigi, gal čia man būtų ne lygis…:)
      Bet tiek jau to, jei jau būtų vilties apsaugoti vaikus nuo tokių mokytojų – nueičiau pakalbėti ir net pavaišinčiau…

     • nesvarbu

      Bobute, jei ne mano draugė, tai nueitume pakalbėti ir net pavaišinčiau, pasiaustume kiek, ech…, savaitgalis juk:D

     • Genpre

      Labas Bobute,
      Ko taip karščiuotis? Anksčiau ar vėliau – bet mažos tautos pasmerktos, susimaišys su didžiosiomis, o didesni protai nuolat nutekės, nes didelėje valstybėje ir galimybės didelės, o tikras talentas niekada nepasitenkins vien savo kaimo publika. Norit ar ne, bet taip yra. Ir dabar tai vyksta ir niekada nesibaigs.
      Be kita ko, prašau nepamiršti, kad ekonominį suklestėjimą prieš keletą metų Lietuvoje didžia dalimi lėmė būtent emigracija. 200 000 emigrantų parvežė į Lietuva po 100 000 lt. kiekvienas. ( Skaičiai apytikriai, bet rimti) Kaip manot, kur tie pinigai nusėdo? (Apie bepročius, prisiėmusius nerealių paskolų net nepradėkite. Durnių buvo ir bus.)
      Ir dar: su kuo dar tapatinti Lietuvą, jei ne su ją valdančia vagių, sukčių ir mužikų gauja? Džiaukitės, kad yra dar tokių realybėje susigaudančių mokytojų ir vaikus gyvenimui tundros sąlygomis jie paruoš geriau nei bet kas kitas.
      O geriausia – pakalbėkit su tremtiniais – apie ką jie svajojo lageriuose ir kaip jie vertina šiandieninę Lietuvą. O tada jau spręskite – tundra geriau ar civilizuota šalis.
      Laukiu Jūsų atsakymo.
      P.S. Valentinai, jiukš, nesikišk.

     • Valentinas

      Arba Genpre iš tikro laukia Bobutės atsakymo, o tai reiškia, kad giliai širdyje jis netiki tuo ką rašo ir prašo, kad jį kažkas įtikintų arba jis nelaukia atsakymo ir todėl jis paprasčiausias melagis. Nesikišu.

     • Trakimas

      Yra ir dar variantas:)Tiesiog reikia,kad kažkas „tarpuose“ „paoponuotų“:)Nemandagu varyt vien savo replikas :)

     • nesvarbu

      Yra Valentinas-talentingas komentatorius,lygių jam nėra, ir vargu ar bus.Tačiau yra ir Genpre, vienintelis, kurio Valentinas nesugeba kokiu viens-du hook ar aperkotiniu komentaru paguldyti.Bet kuriuo atveju,Genpre be Valentino nublanktų, Valentinas gi priešingai-Genpre nebuvimo net nepajaustų.

     • Bobutė

      Sveikas, Genpre.

      Kaip laikotės? Sprendžiant iš vis piktėjančio tono kai kalbate apie Lietuvą, matomai, galiu padaryti išvadą, kad ir UK ne pieno upės teka. Bet kokiu atveju linkiu Tamstai geriausios kloties…

      Dabar keletas pastabų.

      Aš visiškai nesikarščiuoju… Nesuprantu, kodėl taip pamanėte…

      Dėl to suklestėjimo ir 20 milijardų litų, neva parvežtų į Lietuvą. Norėtųsi nuorodos į šaltinius, bei per kokį laikotarpį, pasak Tamstos, šie pinigai atkeliavo į Lietuvą. Kol kas, mano asmeninė patirtis kužda man ką kitą.

      Manau, nesupyksite jei nekomentuosiu Tamstos įžvalgų apie valstybės ir valdžios (pasak Tamstos – gaujos) santykį…:) Jei Jūs Lietuvą tapatinate su valdžia, tai…

      Bijokit Dievo man pasakoti apie lagerius. Ar pats ten buvote?

      Dabar truputis apie esmę…

      Kiekvienas tik gimęs yra pasmerktas mirti, bet normalus gyvis dirbtinai neskubina, neskatina, neartina tos neišvengiamos baigties. Žinoma, atskiri individai nusprendžia ir kitaip – tampa savižudžiais…

      Žinote, aš jų nesmerkiu. Man jų nuoširdžiai gaila… Bet aš nepritariu tokiam jų sprendimui… Juolab, pasipiktinčiau, manau ne aš viena, jei žmogus, sėdintis prie pagalbos telefono, vietoj to, kad padėtų atgauti viltį jam paskambinusiam žmogui (juk tokia jo misija, toks darbas), tartų- ko čia kankiniesi, kuo greičiau imk virvę ir palik šia ašarų pakalnę…

     • Genpre

      Valentinai,
      Niu niu niu tau pirštuku. Neklaužada esi, vis kišiesi kaip koks knisliukas.

     • Genpre

      Labas Bobute,
      Jeigu Jūs emigraciją lyginate su fizine mirtimi, tada geriau palikim šią temą ateities kartoms.
      Apie paskutinio dvidešimtmečio „Lietuvos Pasiekimus“ švelniu tonu esu kalbėjęs tik svečiuodamasis pas artimus žmones prie vaišių stalo, kai gadinti pakilios nuotaikos nevalia niekam (tv visada išjungtas). T.Y. mano tonas nesikeičia jau labai seniai.
      Pieno upių nėra niekur – užtikrinu. Tačiau kai kuriose pakrantėse priedurnių skaičius pakankamai nedidelis – toks nedidelis, kad jie praktiškai nepažeidžia tavo erdvės ir leidžia mėgautis darbu bei gyvenimu apskritai.
      Nuorodos dėl sumos nebus, nes šaltinis esu aš. (Atleiskit, jei nuskambėjo nuodėmingai.) Remiuosi savo patirtimi nes dirbu emigracijoje ir su emigrantais dviženklį skaičių metų, tvarkau jų reikalus ir puikiai žinau kiek galima uždirbti, sutaupyti, išleisti ar net pragerti. Ta suma į Lietuvą parėjo maždaug 2000 – 2006 metais imtinai.
      Suintrigavot užsiminusi apie asmeninę patirtį – kas ir kada Jums nepavyko?
      Lageriuose nebuvau, bet man pasakojo apie juos. Ir apie viltis taip pat.
      Prie pagalbos telefono sėdintis žmogus neturėtų dujų nutekėjimo atveju patarti užsidėti maximos maišelį ant galvos. Jis turėtų patarti užsukti dujų čiaupą, o jei to padaryti neįmanoma – nedelsiant apleisti patalpą.
      Pagarbiai, Jūsų Genpre ;

     • Genpre

      nesvarbu,
      Ačiū už gražų komentarą.
      Gal tik nuo savęs pridėčiau, kad virtualioje erdvėje nepaprastai lengva ko nors nepastebėti – tereikia ignoruoti ką.
      Gal be Valentino Genpre ir nublanktų (mano nuomone – ne), bet Valentinas be Genpre vėl būtų tas unikumas, kuris, kaip jūs išsireiškėte, „paguldo bet ką viens-du hook komentaru“.
      Klausimas čia gal tik toks – kas kam naudingiau? ;)

     • Bobutė

      Dar kartą sveikas, Genpre,

      Be jokios abejonės, esu kalta, kad nepakankamai aiškiai išdėsčiau savo mintis (net negaliu pagalvoti, kad Jūs sąmoningai “nesupratote“ mano hiperbolių)…

      Pabandysiu dar kartelį. Iš anksto atsiprašau jei vėl nelabai pavyks… Bet juk man atleistina, nes net iš tolo negaliu susilyginti su tokiais komentavimo Titanais kaip Valentinas ar Tamsta, kurie vienu smūgiu…:)

      Savo komentare Jūs teigėte, kad mažos tautos yra pasmerktos asimiliacijai… Manau, kad teiginys diskutuotinas ar net ginčytinas keliais aspektais, kurie mus nuvestų visai į kitą diskusiją…
      Taigi, nenorėdama nuklysti į šoną, sąlygiškai pripažinau, kad asimiliacijos procesas yra neišvengiamas kaip ir kiekvieno gyvo padaro mirtis. Taigi, gimimas-mirtis buvo ne emigracijos sinonimas, o neišvengiamumo simbolis.

      Manau, dabar mano mintis kiek aiškesnė. Jei net tai yra neišvengiama, nereikia to nei skubinti, nei skatinti… Beje, skatinimas emigruoti yra draudžiamas įstatymais, nors tai mūsų diskusijoje nėra itin svarbu…

      Dėl pagalbos telefono.
      Manau, kad yra skirtumas tarp psichologinės pagalbos ir Dujų avarinės tarnybos… Taigi, Tamstos palyginimas ne visai korektiškas. Bet jei net priimtumėme jį, tai būčiau nustebusi, jei man patartų visam (ar ilgam) laikui apleisti patalpas ar uždegus degtuką jas susprogdinti – atseit, taip ar taip jau netinkamos gyventi. Tikėčiausi, kad būtų atsakyta, jog nedelsiant bus atsiųsta avarinė tarnyba, kuri sutvarkys įranga ir, išvėdinus patalpas, aš galėsiu grįžti namo…

      Atleiskit, bet teiginys dėl įvežtų į Lietuvą neva 20 mlrd. Lt (in cash), net jei kalbam apie 7 metų terminą, man neatrodo įtikinantis ar bent jau abejotinas…

      Dėl mano asmeninės patirties…
      Pirmiausia, tai keletas mano itin artimų giminaičių (kai kurie iš jų jau virš dešimties metų ) gyvena UK bei ESP.
      Antra. Pačiai teko pabuvoti Sibire, o, atkūrus nepriklausomybę, apkeliavau beveik visą Europą (ir ne tik)… Taigi, ir man teko bendrauti ne su vienu emigrantu… Jau nekalbant apie tai, kad nemažos dalies bobučių vaikai ar anūkai irgi uždarbiauja svetur…
      Tačiau, iš savo patirties aš nedarau statistinių apibendrinimų, bet ši patirtis leidžia suabejoti kai kuriais Tamstos teiginiais, apie gerą gyvenimą emigracijoje taipogi…
      Sėkmės Jums, Genpre.

      Pagarbiai
      Bobutė

     • Genpre

      Labukas Bobute,
      Naaa, su pirmuoju paminėtu „titanu“ čia Jūs aiškiai persistengėt :))) Titaninis tik jo įsitikinimas esą aanas titaninis ;)
      Tikrai, ko gero neįsigilinau į Jūsų hiperboles. Bet, velniai griebtų, vėlgi lysti į kraštutines ultrahiperboles, kaip antai gimimo, mirties, savižudybės … mano galva tai ne tik nekorektiška, bet ir neleistina, – Jūs, Bobute, norėdama to ar ne, imate žaisti jausmais, ir dažną žmogų, be abejo, sugraudinsit, tuo pat metu palenkdama į savo pusę. Dažną, bet ne mane. Tik ne tokiais metodais.
      Jeigu Jūsų neįtikino cash dydis, tada drįstu teigti, nelabai įsivaizduojat tikrojo emigracijos mąsto arba esat valdžios (gal statistikos departamento) suklaidinta, nes ir jie nei velnio neįsivaizdavo kiek ir kur. Beje, ta afera, su draudimu kiekvienam Lietuvos piliečiui, kur jis bebūtų, ir buvo tam sugalvota, kad pagaliau bent apytikriai nustatyti kiek emigrantų yra šiuo metu ir dar kelis grašius užkalti ( o kaip gi kitaip :) )
      Ar Jūsų artimi giminaičiai iš tų, kurie dejuoja, „vargsta svetimoj šaly“, bet Lietuvon nevažiuoja, nes … nebemokės gyventi iš lietuviškos algos? :) Nes dešimt metų, kaip Jūs rašot, yra nemažai. Keista, kad jie vis dar UK ir ESP. Sutikau ir Airijoje tokių daug. Pasakysiu tik tiek: dejuojančių buvo ir bus, bet labiausiai mane veikia tokie dejuotojai, kuriems mažai ko trūksta, bet dejuoti reikia, kad giminėms Lietuvoje skolinti nereikėtų ir panašiai. Tokia realybė. Tikiuos jūsiškiai ne iš tų.
      Kodėl Jūs netikit, kad galima laimingai gyventi emigracijoje? Sakykit atvirai, tiesiai šviesiai, vat „jūs negalite ten laimingai gyventi, nes … “ Ir vardinat iš eilės. Aš būtinai atsakysiu. Gal ką nors išsiaiškinsim.
      Dėl pagalbos telefono.
      O jeigu avarinės tarnybos viršininkui rūpi susprogdinti Jūsų namą, kad paskui galėtų pusvelčiui nupirkti griuvėsius ir ypač sklypą po jais, o Jus, nuogą basą laikyti už pavadėlio ir iš delno trupiniais šerti, nes neturėsit kur dėtis? O jei visa avarinė tarnyba – aferistų, sukčių ir melagių gauja – manot jiems rūpi sutvarkyti įrangą ir išvėdinti patalpas? Jūsų nepriteklius ir lašai nuo nervų – jų pelnas ir pragyvenimo šaltinis. Kaip naivu tikėti tokia tarnyba trečią dešimtmetį iš eilės …
      „…Jei net tai yra neišvengiama, nereikia to nei skubinti, nei skatinti… Beje, skatinimas emigruoti yra draudžiamas įstatymais…“ – žinot, kada galutinai apsisprendžiau emigruoti „suvisam“? Tada, kai iki tol gerbti žmonės vogimą, sukčiavimą ir melavimą ėmė vadinti „mokėjimu gyventi“. Ėmiau dairytis atidžiau, kokioje aplinkoje auga jaunoji karta, ką mato ir kuo kvėpuoja vos aplinką pradėję suvokti bambliai – va tada sukroviau mantą ir visi išvažiavom. Į USA ar UK jokiu būdu, bet Airija – unikali šalis. Ir iki šiol manau, kad nesuklydau. Aš taip manau. Toks tūlas Valentinas irgi taip mano. Man nuo to geriau. :)
      O Jūs man pasakykit, gerbiamoji, kad jau tokia mandra, kiek dar laiko reiks A.R.ui nuo kalbų pereit prie darbų? Darbų valstybei, o ne kažkokiam ten menkai žinomam kps’ui. bms’ui? Bns’ui?
      ;) Buvo malonu. Iki.
      P.S. Parašyta užvakar, publikuota tik šiandien,deja. Apgailestauju.

     • romas

      Genpre, kažkodėl suabejojau, kad pasirinkote pačią geriausią šalį emigruoti. Airijos bendra užsienio skola sudaro 1224% BVP arba pinigais 515,671 USD vienam gyventojui. Aišku, jų vyriausybė yra kur kas mažiau prasiskolinusi – tik 94 proc. BVP 2010m. duomenimis (šiandien ko gero labiau). Dar neaišku, kas vidutiniškai „turtingesni“, nes vidutinis lietuvio užsienio skola yra 10,924 USD. Na bet airiai gal 50 kartų darbštesni, todėl susitvarkys :)
      O pats geriausias tamstos pasirinkimas iš visų svarstytų komentare būtų buvęs JAV neabejotinai.

     • Genpre

      Romai,
      Tai tik sausi skaičiai.
      Jie nieko nepasako apie žmonių prigimtį, auklėjimą ir tarpusavio santykius.
      Apskritai, jeigu Jūs tas pats Romas, tikiuosi pasisvarstėt raštu čia ne itin rimtai, nes bent jau man Airjoje(ir daugumai mano aplinkos žmonių čia) gyvenimo kokybės visiškai neįtakoja(o tiksliau labai ir labai nepastebimai) bvp, proc, užs skol, usd vienetui ir t.t.
      Gal kam sunku įsivaizduoti, na o kai kas taip Gyvena ir Džiaugias Tuo.

     • romas

      Genpre, nors ir ne itin rimtai, bet dalinai tie skaičiai sako apie šalies perspektyvą. Ekonominė JAV ateitis – geresnė.
      O airių nepažįstu, todėl apie jų kasdienybę ir santykius tarp žmonių nesiginčysiu.

     • nesvarbu

      Gal atsirastų kas galėtų su Genpre pradėti diskusiją, klausimų atsakymų forma? Jis gali būti labai įdomus ir vertingas žinių apie emigrantus Airijoje šaltinis.Akivaizdu, jog žmogus geba konkrečiai, tiesiog puikiai, be jokių didesnių subjektyvių interpretacijų, t.y. objektyviai atsakinėti į konkrečius klausimus. Be to,mano nuomone, nėra melagis, o šiuo atveju tai yra labai svarbu.

     • romas

      Čia tau, nesvarbu, kadangi nedrąsu paklausti, bet smalsu sužinoti:
      http://www.airijaonline.lt/naujienos?article=airijaOnlineminimalus-darbo-uzmokescio-tarifai-airijoje

     • nesvarbu

      romai, tai klausimas koks??

     • romas

      Žmonės dažniausiai drovisi klausti apie pinigus. O į Airiją abejoju, kad kas važiuotų pabendrauti su nuostabiais šios šalies žmonėmis :)

     • Genpre

      Romai 6:13,
      Skaičiai skaičiais, perspektyvos perspektyvomis, teorijomis, paskaičiavimais, prognozėmis, pamintijimais, blevyzgojimais ir t.t. – o per eilę metų supratau, kad reikia gyventi čia ir dabar. Perspektyva Lietuvoje n metų laukti perspektyvos „perspektyviems“ amžiniesiems politikos „gigantams“ valdant, manęs jau nedomina.
      Sutinku, Jav ekonominė ateitis geresnė, – bet … Ar, Jums, Romai, teko ten lankytis arba turėti reikalų su amerikonais?
      Beje, vienas amerikonas Lietuvoj ilgą laiką prezidentavo, ką apie tai manot ? :)

     • Genpre

      Romai 6:59,
      Gal Jums sunku patikėti, bet po karo žmonės į ameriką bėgo irgi ne grandkanjonais grožėtis. Bent jau ne visi :)
      Kad Airijoj gyvenam, tai ir bendraujam. Su nuostabiais ir su nelabai. Kiek uždirbam, tiek užtenka. Ar domina konkrečioje sferoje dirbančio atlyginimas?

     • romas

      Genpre, čia Jūsų gyvenimas, todėl jis nėra mano suknistas reikalas :) Tiesiog pats pasakėt, kad išsirinkote geriausiai – Airiją. Pagalvojau, kad tai gali būti kitus klaidinanti informacija. Pateikti skaičiai gal nepakenks niekam.
      Su amerikonais reikalų neturėjau, bet esu bendravęs ir mano šeimos nariai ten yra buvę. Nieko baisaus apie Ameriką nepasakojo. Greičiau atvirkščiai.
      Adamkus, beje, toks pat amerikonas, kaip tamsta airis. Gi jau suaugęs emigravo ir net kalbėti be akcento amerikoniškai neišmoko. Jo prezidentavimo kokybės nėra labai su kuo lyginti. Iki Grybauskaitės Adamkus I buvo geriausias. Grybauskaitė dar kadencijos nebaigė, todėl galima bus lyginti po 4 metų. Kol kas jai sekasi visaip, jei mano nuomonė įdomi.
      Norite – galite apie atlyginimus papasakoti, bet man tai neaktualu, nes per senas jau emigruoti :) Vienas mano ne itin geras pažįstamas dirba Airijoje. Jo atlyginimo neklausiau, bet ir klausti nereikia, kai plika akimi matosi. Pagal atsiliepimus – Airija labai provinciali šalis. Bet gal tai pasaulio piliečio akimis:)

     • Valentinas

      „Pagal atsiliepimus – Airija labai provinciali šalis. Bet gal tai pasaulio piliečio akimis:“
      Gal todėl ten taip gerai jaučiasi emigravę provincialai lietuviai?

     • Bobutė

      Sveikutis Genpre,

      Su tais Titanais persistengiau ne aš…:)

      Nesistengiau Tamstos sugraudinti. Beje, manau ar bent noriu tikėti, kad apkalbat save… Kažkodėl galiu Tamstą įsivaizduoti su nuo darbo sudiržusiomis rankomis, bet su sudiržusia širdimi – ne.

      Tikiuosi, kad kiek tikslesnių duomenų apie emigracijos mąstą turėsime po surašymo visoje ES. Kol kas tai daugiau spekuliacijos – vieni skaičius mažina, kiti – didina…

      Nei maniškiai yra dejuotojai, nei aš esu jų uždirbamų pinigų kaulytoja…

      Dėl laimingo gyvenimo emigracijoje… Bijau, kad mano klausimai, o Tamstos atsakymai, geriausiu atveju, leistu išsiaiškinti, ar laimingas Tamstos gyvenimas ten. Tikiuosi, kad taip ir net labai to linkiu. Bet, esu įsitikinusi, kad rastume ne vieną pavyzdį, rodantį, kad emigracijoje – blogai… Nesiginčiju – „duonos kąsnis“ yra labai svarbu, bet neabejoju ir kita tiesa – ne vien duona žmogus gyvas…

      Nuo ko pradėjom? Kiek pamenu nuo mokytojos.

      Jūs, Genpre, apsižiūrėjot kaip viskas LT blogai ir išvažiavot… Jokių problemų, jokių pretenzijų – Jūsų sprendimas, Jūsų teisė… Kaip ir kitų, priėmusių tokį sprendimą.
      Bet aš manau, kad mes – pasilikusieji – turime teisę bent pabandyti kurti geresnį gyvenimą gimtinėje… Gal klystu, gal esu naivi, bet manau, kad siekiant to geresnio gyvenimo didžiulę reikšmę turi vaikų auklėjimas. Taigi, Mokytojai (žinoma, ne tik jie), mano galva, turėtų mokyti jaunimą ne tik identifikuoti problemas, blogybes ir etc. bet ir auklėti, puoselėti juose kovotojų, kūrėjų dvasią, o ne sakyti – čia viskas blogai, taigi, baigę mokyklą susikraukite lagaminus ir keliaukite kur jau sukurtas geras gyvenimas… Tokiems „mokytojams“. Mano įsitikinimu, ne vieta mokymo įstaigose… Tik tiek…

      Sėkmės Jums
      Bobutė

      P.S. Tarkim, kad nepastebėjau to Tamstos „…, kad jau tokia mandra,…“…:)
      P.P.S. O gal A.R. kalbos ir yra jo darbas?

 • nerijus

  Utopija, jog pastačius atliekų deginimo gamyklą (?) ar naudojant BIO kurą pigs šildymas. Tiesiog, daugiau pelno gaus įmonė ir kvėpuosime „švaresniu“ oru :)))
  Janukonis nesakė, kada baigs rekonstruoti senus vamzdynus: nuo šilumos gamyklos (?) iki gyventojų namų?..Tai tada- jo kalbos nieko vertos.
  Fabrikas, tai dar vienas biznis iš kurio statybos galima neblogai pagyventi.

  Tikai

  Tame ir esmė, kad Klaipėdoje statoma gamykla neturės tiek šiukšlių, kiek ji jų gali sudeginti ir, puse lūpų užsimenama, jog šiukšles, laivais, veš/ plukdys iš Švedijos :)

  Žinoma, kam švedams nuodytis ir dūminti savo kraštą, tai galima tai daryti „trečioje“ Šalyje.
  Tik įdomu, iš kur šiukšles veš Janukonis?..Gal Lenkijos?..

  • Ogis@Co

   Nerijau,
   seniau, sako, zmones, pamate garvezi, zegnodavosi ir tirtedavo is baimes…
   Dabar, panasu, tokie kaip tamsta taip daro isgirde zodzius „siuksliu deginimas“
   Valio, deginsim pigias rusiskas dujas!

   • nerijus

    Ogis@Co

    Ir?..

    Ar neaiškiai Tikas parašė ar jau nemokate skaityti?..

    „Europa gi eina kitu keliu – pirma maksimaliai išrūšiuoja antriniam panaudojimui ir tik tuos visiškus likučius sudegina.“

    Deginom ir deginsim „rusiškas“ dujas. Bėda tame, kad kažkam labai naudinga eskaluoti rusų „problemą“ ir nėra noro pasižiūrėti į save. Problema ne rusuose, o Ogiuose.

    p.s. Latvijoje, Daugpilyje, planuojamas statyti oro uostas. Kodėl taip arti Rusijos?..A?..Nepagalvojote?..Pagalvokite. Pamąstykite.
    Ruošiamasi tiesti greitąjį geležinkelį iš Maskvos į Rygą. Pagalvokite. Pamąstykite. Kodėl?..
    Kodėl ne Lietuvoje?..

    • gied

     Vieniems rusija yra priešas, kitiems – verslas, tretiems – dar kas nors. Net jei šiluma nebus pigiau, pakaktų kad įmonė Lietuvoje gautų daugiau pelno (ir sumokėtų didesnius mokesčius). Nebūtinai Icor.
     Beje, verta pasidomėti kodėl Utenoje ir Tauragėje yra pigiausi šildymai Lietuvoje.
     Niekas neneigia, kad dujas deginsime taip pat.

     • nerijus

      Priešas Nr.: 1- TS LKD partijai ir galiu spėti dėl kokios priežasties:

      :Lietuvos politinių kalinių ir terminių sąjunga, LPKTS – Lietuvos politinė partija, 1990–2004 m. veikusi visuomeninės politinės organizacijos teisėmis, 2004 m. vasario 7 d. susijungusi su Tėvynės sąjunga.“

      http://lt.wikipedia.org/wiki/Lietuvos_politini%C5%B3_kalini%C5%B3_ir_tremtini%C5%B3_s%C4%85junga

     • gied

      Energetinė nepriklausomybė nuo Rusijos svarbi
      ne partijai, o elektoratui. Ir ne vien TS. Kodėl TS nemėgsta rusijos visi žino ir niekam nėra paslaptis. Aš nebalsuoju už TS, bet visvien manau, kad atliekų perdirbimas ir alternatyvos dujoms (energetikoje) yra svarbu.

      Dar karta rekomenduoju pasiieškoti info apie šildymo sistemas kituose miestuose ir kodėl jie moka pigiau. Gerokai pigiau :)

     • nerijus

      gied

      Kas galioja kitiems miestmas- negalioja Vilniuj. Čia kitokia „verslo“ ir „verslumo“ specifika :)

 • bbd336

  „O jis kalbėjo ne tik apie atliekų deginimo gamyklos projektą, bet ir apie korumpuotus politikus, neskaidrius viešuosius pirkimus, neaiškiai dalijamą ES paramą, kažkokį valstybės verslą, “inspiruotus skandalus”, isteriją, kurią kelia žiniasklaida, politikai, teisėtumą ir vagystes.“
  ne nu šitoj vietoj tai to žmogaus patirtis yra nenuginčijama, galėtų detaliai papasakoti iš savo patirties, kas ir kaip yra daroma, bet priekaištauti dėl kitų sąžiningumo trūkumo, kai pats esi „tikra, vietinė, lietuviška kiaulė“, tai gal tikrai nederėtų..

 • akivaizdu

  akivaizdu, jog BMS kysio dar negavo, bet dar nevakaras! Ar BMS ‘Icorui’ nelygis?..

 • akivaizdu

  arba tie pinigai pateko ne i ta saskaita.. pavyzdziui i BNA!

  • mielas akivaizdu, akivaizdu, kad nusišnekate… Gal geriau patylėkite

 • Genpre

  Kiaulės versle, kiaulės politikoje, kiaulės žiniasklaidoje, kiaulės už vairo, kiaulės parduotuvėje, kiaulės gatvėje …
  Kaip vienas bičiulis, dirbantis kiaulių fermoje,sakė, cituoju,- kiekvienakart gryžęs Lietuvon suprantu, kad kiaulių ferma – nėra prasta vieta dirbti ar… ten būti.

  • Valentinas

   Kiaulės emigracijoje…

   • Genpre

    Ir emigracijoje … kai kurios po truputį vėl atgauna žmogišką pavidalą, nes gavo Šansą.
    Daugelis gi tėvynėje pasilikusių gaudys šansą visą likusį apgailėtiną gyvenimą, o kai kurios taip ir sušvinks tėvyniniame garde apie kubilių pliusus ir minusus bediskutuodakriuksėdamos… o ką jos dar gali…?

    • Valentinas

     Kai kurios „gavusios šansą“ jį išnaudoja niekingam kriuksėjimui iš salos.

     • Genpre

      Valentinai,
      Turėtum rašyt ne „išnaudoja“, bet „naudoja“.
      Beje, tavasis kriuksėjimas iš žemyno tikriausiai daug pranašesnis :)))

     • Valentinas

      Valentinas nekriuksi, nes nėra kiaulė.

     • Genpre

      Paršeliai irgi kriuksi.

   • Genijus

    Kiaulės emigracijoje ir tų kiaulių bičiulės kiaulės emigracijoje emigracinėse kiaulidėse.

    • Genpre

     Genijau,
     Kodėl kreipiantis į mane paprasčiausiai neparašius „pypt“. Sutaupysi laiko ir nervų. Aš suprasiu. :))

 • Smilga

  Rubikono vyrukai, ypač prisiminus tas istorijas, didelių simpatijų ir pasitikėjimo nekelia.
  Bet gera žinia – Zuokas valdys Vilnių. V.Tomaševskis netiki, Alekna stebisi, nusigrauš dabar pirštelius konservatoriai besibičiuliuodami su lenkais.
  „Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicija, Darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija ir Rusų aljanso atstovai paskelbė sutarę bendradarbiauti Vilniaus miesto savivaldybės taryboje, sudarant valdančiąją daugumą. Partneriai koaliciją pavadino „4+”“.

  • Stogas

   Supratau, kad abonimentinis mokestis nuo 4% i virsu neribotai. Ar ne per zemai nusileido kartele ? Anksciau lyg b uvo 15.

 • Kalbant apie kliedesius apie tai kad atlieku deginimas – atgyvenes… cia mazdaug 2007 metu dokumentas.
  https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Ajl1gWRXDOp2dF9KeDZtUEZsNTExcEN4aHpUY0QzZGc&hl=en&authkey=CJKh_4wI

 • tipenau pro šali

  Ir ko gi jums nesimiega p. Maldeikiene?.. Jusu pasiklausius tai aplinkui vien sukciai ir vagys :)

  • Genpre

   Tipenai pro šalį,
   Pasiklausius gi jūsų atrodo jau rytoj Lietuva grieš pirmuoju smuiku didžiąjame aštuoniate.
   O kad sukčiai ir vagys valdė, valdo ir atrodo valdys, – kame problema, jei žmogus supranta kas aplink darosi. Gal ir tamstai laikas praregėt. Tik kad ne visiems tai duota, deja.

 • akivaizdu

  akivaizdu kai matai tokia neteisybe, as kaip ir jus mielas Račai negaliu nutylet.
  akivaizdu kad BNS ir BNA , ir vienas Arturas ir kitas … Arturas, tai dvi skirtingos tos pacios monetos puses. Tik pasilieka atviras ir palankus diskusijai klausimas – kieno kiseneje ta moneta guli!

 • Andriusr

  Kazkaip senai jau buvo sypsena sukeliantis irasas. Su tuo ir sveikinu.

 • nerijus

  Kam teko skaityti sutartį tarp Vilniaus Miesto (gyventojų) ir Dalkia?..

 • tipenau pro šali dar karta

  Susireikšminot manau, kaip ir didzioji dauguma viska žinanciu apie viska turinčiu tvirta nuomone. Tokiems žmones gyvybiškai butina auditorija, jie tiesiog negali be demesio, tad ir kuriamos problemos lygioj vietoj. Kitaip sakant ‘šuo loja o karavanas tipena’…

 • Nieko naujo po saule

  Kazkaip keista – fanatiski Kubiliaus (koncervatoriu) gerbejai nesuvokia, kad ju poziuris yra tipinio breznevinio komunistu aktyvisto: vado kritikuot negalima, santvarkos kritikuot negalima, partijos kritikuot negalima. Tai – Tabu. Kas kritikuoja Partija, Genseka (suprask – koncervatorius ir Kubiliu), tas yra a priori priesas, Tevynes isdavikas, na, arba, pabaigai – psichinis ligonis. Ausra Maldeikiene ir Racas matyt, jei tik koncervu „fantikai“ turetu galimybe, butu arba pasodinti, arba istremti, arba su jais atstiktu nelaimingas atsitikimas, kaip brezneviniais laikais. Ir visa tai konservjugendas darytu sventai isitikine, kad jie yra teisus ir daro gera Lietuvai Tevynei. Mieli koncervatoriu gerbejai – Lietuvos zmones ne tam iskovojo nepriklausomybe, kad Lietuva valdytu tokie patys ir tais paciais metodais, kaip Stalino laikais. Gal jums laikas i Siaures Koreja pavaziuot? Ten galesite garbint vada, kaip ir dabar, tik del premiju nezinau, ar tokio pacio dydzio bus, ar skirsis i kuria nors puse. Bet uztat ten nera tokiu kaip Ausra Maldeikiene, A.Racas ir kitu, kritikuojanciu. P.s. Reikejo Jums gimt Kambodzoj, ten Pol Potas zmones saude ir pagal toki pozymi – jei zmogus buvo su akiniais; jei zmogus su akiniais, vadinasi, jis skaito, nes jo akys prastos, vadinasi, jis pavojingas rezimui ir gali kritikuot ir nesutikt su vykdoma politika bei buti nelojalus, vadinasi – susaudyt. Ir saude, milijonais. P.p.s. Lietuvoje jau menki daigeliai ton pusen buvo: brazuole, Abromavicius. ir visa tai karstai deganciom, fanatiku akim. O paskui aisku buvo pridenginejami tie reikalai seime, gelbejant viena toki aktyvista..

 • nesvarbu
  • nesvarbu

   Vladimiras Romanovas, Ūkio banko investicinės grupės prezidentas: „Didysis praėjusio tūkstantmečio filosofas K.Marksas, pasaulyje pripažintas antruoju filosofu po Kristaus, kalbėjo, kad dėl pelno monopolininkai ryšis bet kokiam nusikaltimui. Kaip rodo laikas, jis stebėtinai teisingai ir moksliškai tai įrodė prieš 150 metų.“

   Austrui turėtų patikti…

   • Valentinas

    Ketvirtas visuotinai pripažintas filosofas yra be abejo pats Romanovas. Gal kas žino, kas yra visuotinai pripažįstamas trečias filosofas po Kristaus ir Markso?

    • Genpre

     Valentinas. Tiksliau – kas iš jo liko.

     • Valentinas

      Atsakymas neteisingas. Jei nedalyvauji lietuviškoje realybėje, gal geriau nesireikšk.

     • Genpre

      Atsakymas neteisingas. Dalyvauju. Ne tu pakvietei, ne tu ir išvarysi. Aišku? Va taip, bachuriuk. Kokias rūkai?

     • Valentinas

      OK, matau tu tikras bachūras. Darai įspūdį Bobutei :)

     • Genpre

      Pavydi?
      P.S. ū – tai tiesa.

     • stellar penny bun

      @Genpre,

      Time’s up… Haddock need filleting and the floor is so filthy.

     • Genpre

      stellar penny bun,
      Pynus tau in oculum.

 • Šiaip Čiūvas

  kažkaip šį kartą Artūrai be reikalo nustebot ar piktinotės. p. AJ nuoširdžiai pasidalino asmenine jo verslo patirtim dirbant su politikais, iš pirmų lūpų išgirdote realijas. Gaila tik kad skirtingai nuo Kreivio, p. AJ pamiršo bent pareigas ir partijas paminėti :)

  ps. kalbant apie deginimą, teko girdėti vokiečių atsiliepimus (po galimybių studijos), kad pagal mūsų šiukšlių morfologija energijos sąnaudos jas sudegint bus ženkliai didesnės nei vokietijoje ar austrijoje.

  • nerijus

   Janukonis galėtų papasakoti savo „verslo“ pradžią. Būtų labai įdomu išgirsti viešai, kaip jis kūrė savo „imperiją“.
   Šiek tiek žinau, bet nepasakosiu viešai dėl tam tikrų priežasčių :)
   Prieš kalbėdamas apie kitus- jis turėtų pradėti nuo savęs. Būtų tikrai įdomu, o dar koks užkalnis ir knygą surestų?..

   • Šiaip Čiūvas

    na aš irgi šiek tiek žinau. Ir visada mėgaujuosi paksistų tystančiom fizionomijom, kai faktais įrodai kad ne zuokas, o statybos kontoros „restako“ akcininkas r. paksas atvedė rubicon prodimpeksą į komunalinį ūkį ;) Zuokas tik pratęsė gražias pakso tradicijas.

    • nerijus

     Šiaip Čiūvai

     Šiek tiek žinau pirmuosius Janukonio paliktus pėdsakus po nepriklausomybės atstatymo. Vienam iš mano pažįstamų, teko su juo turėti reikalų :) Prisiminimai ne kokie, tsakant :)

     • Šiaip Čiūvas

      aš kažkada stoimaterialų biznyje sukausi, tai prisiklausęs ir apie jį ir apie pinkę ir kitus „viarslovus“. Todėl nestebini savo pasisakymais ;)

 • Fredis*

  „Tamsta esate pripratęs prie lietuviškos žurnalistikos, kuri pateikia sugromuliuotą nuomonę“.

  „…arba kokios gražios Tos lietuviškos kiaulės akys…“

  Mokytoja Aušra neseniai yra rašiusi kaip Jai sunku sukurti darbingą namų bendriją, kuri užsiimtų namo renovacija, tinkama priežiūra ir administravimu, nes name gyvena beveik išimtinai vien lietuviai, o jie Tie lietuviai visi žinome kokie yra….

  Yra žmonių kategorija, kurie kankinasi gyvendami tarp savo bendrapiliečių, bendratautiečių.

  • Genijus

   Dar kartą pasisakysiu apie tragikomiškąją „ekonomistę“: jeigu ir šitas Fredžio* komentaras apie jos kančią ir nuomonę yra teisybė, tuomet personažas tampa jau labai mažai anekdotinis ir labai smarkiai užknisantis. Rekomenduočiau nedelsiant, strimgalviais, čiuožti iš Lietuvos su bilietu į vieną pusę ten, kur siunčia savo mokinius (tikiuosi, mokiniai turi savo galvas, nes net kažkiek nejauku pagalvojus, ko dar gali jaunąją kartą išmokyti tokia „specialistė“).

   • Fredis*

    aušra maldeikiene
    Gruodis 2, 2010 2:26 vakare

    dėl renovacijos. Ne ką apie ją išmanau, bet faktai rodo štai ką. Mano name (o tai tikrai neblogai suręstas kelių šimtų metų namas su storomis sienomis ir pernai perdengtu stogu) šiluma visą laiką kainuoja gerus pinigus. {Per šildymo sezoną už 100 m.kv. vidutiniškai apie 750 lt per mėnesį). Taip buvo iki pernai, kol renovavo šilumos mazgą. Po to šiluma pabrango apie 15 proc., mat paaiškėjo, kad nuo tada neapibrėžtą laiko tarpą (jokių sutarčių nėra ir niekas nežino, kiek tas renovavimas kainavo)reikia padengti šilumos mazgo pertvarkymo išlaidas. Dar linksmiau, kad apie 12-15 KARTŲ pabrango elektra bendroms reikmėms, mat tas naujas mazgas rimtai analizuoja aplinkos situaciją, pasitelkęs elektrą (man taip paaiškino seniūnijoje, turiu tikėti…), ir nuo naujo renovuoto gyvenimo pradžios vietoje 1,0 -1,5 Lt už tą bendrą elektrą (kur skaitliukas niekas nežino)mokame apie 30 Lt. Rezultatas po renovacijos apie 15-17 proc. pabrangęs šildymas (aiškiau bus po šios žiemos). Dėkui Dievui mano name nebėra ką renovuoti, mat viskas jau sutvarkyta — metrinės sienos, nauji mediniai langai, etc. etc. O tai tikrai nebeišgyventume.
    Moralizuotojams, kurie tuoj pasakys, kad reikia steigti bendriją ir kovoti, galiu pasakyti tik tai, kad gyvenu su lietuviais, taigi lyg ir nelabai turiu su kuo tartis.Vienas pavyzdžiui, 10 metų be stogo buvusį namą (sineomis per lietų vanduo bėgo…) dengti atisakė, mat jis gyvena antrame aukšte ir ant jo vanduo nebėga, nes trečias aukštas spėdavo kibirus iki jo nutekant išnešti.
    Kita vertus, bendrija irgi dalykas abejotinas, nes reikia kokio žmogaus, kuris darbo neturėtų ir vis su visai kovotų. Nepavydėtina dalia.
    Vertindama sąnaudas ir naudą (ko esu mokyta) džiaugiuosi mokėdama tik 1400 Lt už butą žiemą, mat nervai brangiau.

    • Genijus

     Ačiū. Maldeikiene – lauk iš mokymo įstaigų (o po to, pageidautina, ir iš Lietuvos – ko čia gyventi nekenčiamoje nekenčiamos tautos valstybėje).
     Jau net Bobutė, kuri yra kokius 2000 kartų taktiškesnė už mane, neatlaikė :)

    • Stogas

     Fredi, cia tavo bedos, kad tavo name seimininkauja Abonentas. Jei nesutari su kaimynais, tai ar sutari su visu pasauliu?

  • Smokas

   Mielas, Fredi, kiek stebiu šį tinklaraštį matau, kad daugumoje atvejų autorius iškelia temas apie tai kas jo nuomone yra negerai Lietuvoje. Nieko stebėtino, kad tai pritraukia žmones, kuriems irgi yra mažiau ar daugiau negerai vieni ar kiti dalykai čia. Lengva pastebėti ir tai kad tarp komentuojančių tokių yra dauguma. Ir štai jūs „baltu kostiumu“ karts nuo karto pasirodote šiame „klube“ ir bandote įrodyti vienam ar kitam žmogui, kad jo „juoda“ iš tikro jam turi būti „balta“. Išeina, kad kad jūs atliekate kažkokią gelbėtojo misiją, bandydamas ištraukti „skęstantįjį“ iš jo haliucinacijų liūno. Bet kažkodėl tuo netikiu. Tada vis tiek man kyla klausimas. Kas verčia žmogų, kuris gyvena skaidrioje, šviesioje, vilties kupinoje, logiškoje, racionalioje tikrovėje eikvoti savo nuostabaus gyvenimo laiką ir „auklėti“ nedorėlius racas.lt portale ? Vis tik gal kažkokia rakštis duria į pačio minkštą vietą ? Ar nenorėtumėte pasidalinti kokia ? Tada būtų galima abipusiai padėti vieni kitiems. Galima būtų ne vien tik priimti pačio pagalbą, bet ir duoti pačiam.

 • Bobutė

  Chmmm…Parašiau komentarą p. Maldeikienei. Nepraėjo – laukia peržiūros, nors nuorodų jame nėra nė vienos. Galit įsitikinti:

  p. A. Maldeikienei

  Pirmiausia noriu pasakyti, kad labai simpatizuoju p. A. Maldeikienei.
  Simpatizuoju todėl, kad ji tokia pat kaip ir mes – paprastos kaimo bobutės. Tik tai ką mes darome turguje ir/ar virtuvėse, ji daro televizijose bei kitose viešose erdvėse… Mes, kaip ir ji, springdamos bei rėkdamos įrodinėjame savo tiesas. Mes, kaip ir ji, manome esančios neklystančios, visažinės ir etc. ir etc.
  Taigi, simpatizuoju, nes ji – viena iš mūsų… Kitu kampu pažiūrėjus, būtent todėl man nusispjaut į jos, beje, kaip ir į Agotos ar Domicelės, nuomonę apie p. Kubilių, valdžią, Valstybę, emigraciją (ypač apie emigraciją) ar į jos nuomonę apie ją pačią ir etc.
  Tuo galima būtų ir baigti, bet … Bet ji moko mūsų vaikus, anūkus, brolius ar seses… O juk kiekvienas mokytojas be savojo dalyko vaikus moko (sąmoningai ar ne) ir bendražmogiškųjų vertybių, prisideda prie asmenybių bei jų pažiūrų formavimosi ir etc.
  O ko gali išmokyti p. A. Maldeikienė? Ko gali išmokyti žmogus tapatinantis valstybę su valdžia ar net su konkrečiu valdžiažmogiu, skatinantis jaunus žmones ne kurti savo Tautos ir Tėvynes gerovę, o emigruoti ir etc.? Atsakymas, bent man, akivaizdus – nieko gero neišmokys. Tokių „mokytojų“, manau, per patrankos šūvį negalima prileisti prie vaikų ar jaunimo mokymo, nežiūrint į tai, kad jie, galimai, yra geri savo srities specialistai… Jie gali suformuoti tik tokius pat dvasios ubagus, kokie yra patys…
  Prabočykit, p. Maldeikiene, bet, mano galva, didžiausia paslauga kurią galėtumėte padaryti Tėvynei ir patiems vaikams, tai jei savo noru (be jokių peticijų) pasitrauktumėte nuo jaunosios kartos auklėjimo…
  P.S. Jei manote, kad didžiausia problema yra anonimiškumas, esu pasirengusi padiskutuoti su Tamsta šia tema asmeniškai. Jei pageidautumėte, laiką ir vietą galėtumėme suderinti elektroniniu paštu.
  P.P.S. Tikiuosi Tamstos neįžeisčiau, pasisiūlydama sumokėti už kavą, pyragaičius bei vyno ar konjako taurę…

  Pagarbiai,
  Bobutė

  • Bobutė

   Šaunu, šitas praėjo – vadinasi tik techniniai nesklandumai…:)

   • briedis

    bobute, nebukit pagiezinga bjauria boba.- makijazas brangiai kainuos. ir nepavydekit. iskepkit pati nors viena pyrageli.

 • Baisuoklis

  Su A.Maldeikienės kai kuriais teiginiais leidžiu sau nesutikti, bet kad agituotų emigruoti, tai nesu pastebėjęs… Matyt, nesu pastabus.

 • nesvarbu

  Ne į temą. Dominykas Cze,Sorbonos universiteto istorijos studentas: „Lietuvoje istorijos studijose tu turi mokytis informaciją, o tapęs istoriku turi užsiimti šaltinių kritika ir analize, neturėdamas jokio realaus supratimo, kaip tai vyksta. Bent jau istorijos mokslo studijos Lietuvoje neparuošia būsimam darbui – ir, tokiu būdu, netenka prasmės.“

  • Trakimas

   Dominykas teisus:)Studijos turėtų paruošti studento smegenis darbui.Tačiau,jei smegenys netinkamos-rezultatų nebus.Niekas studentui nedraudžia studijas vertinti kritiškai ir dėstytojui pateikti pvz. visai kitokius (studijų) rezultatus:)Tačiau,jei studentas bijo neigiamo rezultato,nes negaus diplomo,jis ne studijuoja ,o „mokosi“,kopijuoja ir bando pakartoti dėstytojo 20 metų senumo „įsitikinimus“:)

  • Valentinas

   Iš to pačio straipsnio:
   „Dominykui Cze dar tik dvidešimt vieneri, bet jis mąsto brandžiai ir labai radikaliai. “
   Ar galima mąstyti brandžiai ir tuo pačiu radikaliai? Eilinis neomarksistinis pižonas.

   • Trakimas

    Cze „nemąsto brandžiai“,o jo „radikalumas“ pasireiškia tik tuo,kad jaunuolis savarankiškai aptinka elementarius prieštaravimus:)Be abejo-tai jau atsirandančios tam tikros brandos požymiai:)

    • Valentinas

     Tokios radikalios mintys niekada neateina savarankiškai. Jų prisiskaito jaunos, karštos galvos revoliuciniuose atsišaukimuose. Branda prasideda tada, kai permąstai ir kritiškai įvertini jaunystės revoliucinius kliedesius.

     • Trakimas

      Tikriausiai esate labai jaunas ,Valentinai,jei šios CZe mintys atrodo „radikalios“:)

     • Trakimas

      Nes Cze „mintis“ yra aptiktas elementarus prieštaravimas.Mintis yra šiek tiek daugiau,nei klaidų-prieštaravimų-aptikimas.

     • Trakimas

      Kodėl teip mintiju?Konservatyvus Cze tėvukas pasakoja,kad Cze rado kopūstuose,o konservatyvi Cze mamytė sako ,kad Cze buvo atneštas gandro.Cze gauna daug prieštaringos informacijos ir nuolat visiems turi ją pateikti-jį atnešė gandras ir paliko kopūstuose.Jei jis tai teigs visiems kaimynams ir giminėms-bus geras berniukas.:)Tačiau Cze niekaip negali paaiškinti potraukio merginoms:)Informacija apie gandrus ir kopūstus yra nieko verta,o štai neaiškus nerimas ir tam tikra įtampa-paaiškinimo neturi:)Kur šaltinis?

     • romas

      Įdomu tai, kad kai kuriuos jaunuolio žodžius drąsiai galima būtų įdėti į Ozolo arba Radžvilo lūpas :)

     • Valentinas

      Trakimai,
      Matyt labai jaunas esi tu, jei nesupanti, kad siūlymas išvaryti nafig visus humanitarus ir viską pradėti nuo nulio yra radikalus.

     • Trakimas

      Atspėjai,Valentinai,mano amžių.O kodėl siūlymas išvaryt komunizmo-monopolizmo trubadūrus ,yra „radikalus“?Manau,kad tai yra sveiko proto pasiūlymas.

     • Trakimas

      Ir suprantu,kodėl tau-baisu.:)Konservatorius jug iki širdies gelmių yra bolševikas:)O bolševikas konservatorius negali leisti gyventi kitiems ir kitokiems-jam dėl to kris pelnas ,garbė ir pajamos:))))

     • Valentinas

      Trakimai,
      Kodėl sugalvojai, kad aš konservatorius? Didesnės nesąmonės nesu apie save perskaitęs.

  • Šiaip Čiūvas

   tas jaunuolis šiek tiek peza. Istorikai kaip sykis yra laužiami analizuoti šaltinius ir dirbti kitus istorikams tinkamus darbus, klausimas tik, ką tu veiksi su tokia profesija, nes tokių šaltinių analizatorių išleidžiama palei šimtą per metus, o poreikis yra minimalus. Ir šiaip tame straipsnyje ponatis Mao pasekėjas demonstruoja pasekmes to, kas būna, jei mama būdama nėščia pernelyg uoliai ruošiasi marksizmo-leninizmo egzaminui.

   • Trakimas

    Paskaiteu visą interviu:)Tai susidariau įspūdį,kad tai kratinys įvairiausių minčių,konceptų bei idėjų užuomazgų.Iš studento ir nereikia norėti daugiau.Tegul jaunuolis padirba kurį laiką,o jau po 20 metų galėsime vertinti .

    • Šiaip Čiūvas

     keliose vietose tas jaunuolis teisus. ponia Mokytoja yra gyvas to įrodymas.

     • Trakimas

      „Konservatyvi“ dešinė pozicija yra triuškinama net „vaikiškais“ ėjimais-kaipo,jei žemė priklauso kapitalistui,artimam Kubiliui,tai viskas toje žemėje išauginta ar sukurta-taip pat priklauso savininkui:)Iljos Laursai todėl visuomet išvyks kažkur,kur bus vertinamas jų DARBAS,o ne „nuosavybės forma“:)

     • Trakimas

      Pridėtinę vertę VISUOMET kuria DARBAS.Tačiau dėl nuosavybės formų ydingos struktūros,darbas gali būti pasisavinamas visiškai nenusipelniusių personų.

     • Šiaip Čiūvas

      galiu tik pasakyti tą patį ką kažkada pačiam sakė p. Artūras Račas. Esate visiškas profanas ekonomikoje ir dar tuo didžiuojatės.

     • Trakimas

      Na,prieš tokį argumentą -niekas neatsilaikys.:)

    • Trakimas

     Kas netiki-gali atlikti paprastą eksperimentą:visi 50 darbuotojų paskelbia 4 savaičių streiką ,o „dirbti “ lieka tik 50 000 lt. alga įvertintas direktorius.:)Po 4 savaičių galime objektyviai išmatuoti direktoriaus sukurtą „pridėtinę vertę“:)

     • Genijus

      Trakimai, jeigu jūs čia rimtai, tai oficialiai pareiškiu, kad apie verslą ir ekonomiką išmanot mažiau už mano katiną. Kurio žinias vertinu nuliu.

     • Genijus

      Papildyčiau, kad net Maldeikienė (galimai) išmano truputį daugiau už jus. Atleiskit už įžeidimą.

     • Trakimas

      Taip,Genijau,aš Tamstos sugebėjimus versle vertinčiau kaip katino:)

     • Genijus

      Jūs apie mano sugebėjimus versle nieko nežinote, bet kokie jie bebūtų (o jie ne visai nuliniai, nors ir ne elitiniai), net aš suprantu, kad jei jūs dabar nuvažiuosit kur nors už miesto ir per 8 sunkaus fizinio darbo valandas iškasit didelę duobę, tai dar nebus pridėtinė vertė, nes nei jūs, nei biudžetas negaus nė cento (na, nebent gausit baudą už kasimą svetimoje teritorijoje :).
      Bet va jei pirmadienį nueisit ir pastovėsit prie Darbo biržos, ir jeigu jūsų veidelis nėra beviltiškai pragertas, turite minimalių šansų, kad jus pastebės koks žmogelis, mokantis kurti pridėtinę vertę. Tuomet būsit kur nors nuvežtas, iškasite tiek pat žemių, bet už tai gausite honorarą. Tada jums atrodys, kad čia jūs sukūrėte pridėtinę vertę. Nors be to žmogelio jūs taip ir būtumėte tą dieną tuo, kuo esate – nuliu su nuline pridėtine verte.

     • Trakimas

      Mielas Genijau,iš Tamstos raštų aš jau žinau,kas Tamsta esate „versle“:)Mąstymo stilius tai išduoda:)

     • Šiaip Čiūvas

      keista kad ta pati Maldeikienė nepuola aiškinti Trakimui jo paklydimų ekonomikos pradžiamoksle. Vienok kiekvienas antrakursis jakanamistas žino, kad Y=A(L;K), kur Y yra produktas, L yra darbas, K – kapitalas, o A yra koeficientas kuris koreguoja išeiga (pvz. technologijos ir pnš).
      Jei viską lemtų tik darbas, tai seniai nebūtų jokio kapitalizmo ir visi džiaugtumėmės socialistinių darbo respublikų pasiekimais. Deja, net ir Kuba pradeda suprasti, kad ne tik darbas kuria produktą.
      Taigi grįžkim iš marksistinių fantazijų, kur viską daro darbas ir supraskim galų gale, kad produktui reikalingi abu gamybos veiksniai ir vieno iš jų apribojimas veda prie produkcijos apimties mažėjimo.

     • Trakimas

      Čiūvas dar labiau prajuokino:)O gerb.Aušra tyli,nes neturi pagrindo prieštarauti:)Matote,kai žmogus supranta,apie ką kalbama-jis susimąsto ,o ne puola trepsėti kojom:)

     • Trakimas

      Nu gerai:)Turiu apie 60 litų.Kai jie pasibaigs-ir aš pabaigsiu blevyzgoti gerb. Artūro bloge:)

     • Šiaip Čiūvas

      nežinau ponuli kas tau taip juokinga, bet šita gamybos funkcija rėmėsi ir pačio korifėjus Karlas Marksas. Tik jo idėja buvo apsieiti be akivaizdžių dalykų neigimo (nes be kapitalo, t.y. pinigų, žemės, įrengimų, darbas vienas nieko nenuveiks), o nusavinti kapitalą darbo naudai. Kas iš to išėjo manrods puikiai pamenam.

     • nerijus

      Ir kas buvo?..

      Masinė prichvatizacija. Tai, kas priklausė Žmonėms (Valstybei), dabar priklauso vienetams arba viskas, vienetų, sugriauta iki pamatų- ištaškyta savo gerbuviui.
      Pasekmes jaučiame ir dabar: masinė emigracija, nes nėra darbo.

     • Trakimas

      Kapitalas yra specifinė DARBO sankaupa.Būtent DARBO sankaupa ir nekitaip.Todėl kapitalas sukuriamas DARBO ir darbu,o jau vėliau jis „avansuoja“ tą patį darbą.

     • romas

      Trakimas sugeba parduoti tik savo darbą, todėl yra klasiškai suinteresuotas. Jis mano, kad didžiausi nuopelnai produkto sukūrime priklauso darbui ir nesupranta, kad iš esmės produktą sukuria paklausa. Genijus teisingai paaiškino, kad Trakimas gali kiek nori nereikalingas duobes kasti ir jokio produkto nesukurs, nors įdės labai daug darbo :)

     • Trakimas

      Šiaip Čiūvai,klaidingai mąstot,nes pasakysiu tiesiai-neišmanote matematikos.:)Kažkur čia jau yra mano replika šiuo klausimu.Kapitalo negali valdyti politinis biuras,kad ir kokie išminčiai jame būtų surinkti.Daugybė ekonominių procesų negali būti valdomi būrelio „išminčių“-filosofų.Visuomenei yra SAUGIAU,kai kapitalą valdo daug (ir kuo daugiau) nepriklausomų subjektų.Tam šalyje reikia demokratijos.Natūralu,kad nesant demokratijos-subjektai negalės valdyti ir savo turimo -nuolat įgyjamo ir prarandamo kapitalo.Pavieniai „praradimai“-bankrotai visuomenei kainuoja mažiau,nei politinio biuro sumanymai pasukti upes į kitą pusę ar pastatyti BAMą:)

     • Trakimas

      Taip,romai:)Paklausa tam tikram DARBUI:)

     • Trakimas

      Beje,romai:)Jei jau rimčiau pagvildentume šią Tamstos paliestą temą apie „paklausą“ darbui ir jo vertę,tai prisiminkime sveiko proto dešiniojo šūkį-už mažiau kaip 5000 lt. dirba tik „durniai arba vagys“.Manau,kad tai-gera mintis.Štai seimo nariai patys sau ir nusistato atlyginimus už darbą,kurio vertė labai abejotina-niekas neištyrė paklausos tokiam darbui.O tai atlikti galima labai paprastai-vilmorus apklausa ar net referendumu,kurį ir paskelbtų patys seimo nariai.Tai būtų skausmingas,nepopuliarus ,tačiau visiškai teisingas būdas nustatyti ir atlyginimą už darbą.:)Tautai ponas Gaidys pateiktų tik keletą klausimų rinkėjams-ar seimo narys turi gauti 2000lt,ar 3000 lt. ,ar virš 5000lt.?

     • romas

      Trakimai, atsirastų Seime sutinkančių ir už minimumą dirbti. Juk buvo dirbančių ir už dyką :)
      Liberalas Masiulis kalbėjo ne apie seimo narių, bet apie valstybinių įmonių vadovų algas. Siūlydami atitinkamą atlyginimą, pretenduojame į atitinkamą kompetenciją. Nežinau, ar rastume labai gerą vadovą stambiai valstybės valdomai įmonei už 5000Lt algos. Lietuvos paštui arba Vilniaus oro uostui pvz.

     • Trakimas

      romai,ko tylite:)?Nenorite įnešti šiek tiek laisvos RINKOS ir į išrinktų veikėjų ,nuolat triūbijančių apie tą pačią laivą rinką gyvenimą?Tauta-rinkėjai yra šių žmonių darbdavys ir tik ji gali nustatyti atlyginimą už DARBĄ.Ne sertifikatai ar diplomai ,kuriais mėgsta mojuoti(o ne dirbti) dauguma,lemia darbo rezultatus.Ką tuomet turėtų apie save galvoti parlamentarai,jei Tauta jų darbą įvertintų tik 3000lt.? Tuomet gal pamatytume,kaip vorele vienas paskui kitą iš seimo kiūtina „durniai ir vagys“?:)O gal -atvirkščiai-tektų pripažinti savo neįgalumą ir likti įsikandus seimo nario kėdės?:)

     • Valentinas

      Trakimai, tavo siūlomas metodas turi vieną trūkumą. Tokiu atveju į Seimą norėtų balotiruotis tik tokie kaip tu, o tai reikštų valstybės žlugimą.

     • Trakimas

      Manote,Valentinai,kad geriausia,kai pats sau,o ne darbdavys nustato atlyginimą?:)Niekam už nieką neatsakingas,rezultatai-nesvarbu,tačiau atsiriekiu sau už savo grožį N tūkstančių?:)Jei tave renka žmonės,o dirbi-maximai,tai gal ir reiktų eit dirbt tiesiai į maximą?Numavicius nustatys atlyginimą,atsižvelgdamas į sugebėjimus ir kvalifikaciją.Ir gaus Kubilius kokį 1000 lt.“ant popieriaus“.:)

     • Trakimas

      Skaitau Tamstos mintis:)maximoje ir apie Kubilių pagalvota.Maximalus efektyvumas išspaudžiamas,kai žmogus dirba maximai,tačiau atlyginimą gauna iš rinkėjų,dėl ko mažėja neefektyvios sąnaudos.Jug kvailys,priimantis sprendimus,gali atnešti milijardinę naudą,tačiau tas pats kvailys,dirbantis apsaugoje ar kroviku-gali būti nevertas net ir 670 lt. „į rankas“:)

     • Genpre

      Trakimai,
      Puikus pastebėjimas.
      Šiek tiek klasikos:
      Jau dvidešimt metų niekas Lietuvoje negali paaiškinti, kaip iš gan žemos algos išauga tokios aukštos pilys. Manau, tai įrodo Dievo buvimą. /J.Erlickas/

     • Trakimas

      Dėkoju,Genpre:)Patiko tamstos komentaras apie „dujas ir maximos maišelį“:)

     • Valentinas

      Esmė tame Trakimai, kad tu, kaip ir Genpre viską primityvini. Tavo pasaulyje yra juoda arba balta. Tikrovėje yra daug niuansų ir pustonių. Tarkime, kad ir tavo norimas referendumas. Viskas priklauso nuo klausimo, kurį užduotum. Jeigu klausimas būtų suformuluotas taip, kaip tu nori:
      „Ar verta seimūnams, kurie taip blogai dirba mokėti tokį didelį atlyginimą? tai be abejo atsakymas būtų NE. Tačiau jei suformuluotum kitaip:
      „Ar sutinkate, kad norint į Seimą pritraukti pačius kompetentingiausius ir sąžiningiausius tautos atstovus, mokėti jiems padorų, jų kvalifikaciją atitinkantį atlyginimą?“ tada atsakymas būtų Taip.
      Vienas iš pagrindinių demokratijos trūkumų yra tai, kad sėkmingai funkcionuoti reikia išsilavinusių, protingų žmonių/rinkėjų. Nelaimingi beraščiai (tokie kaip jūs su Genpre) visada prabalsuos už tuos, kurie pažadės didesnį atlyginimą ir mažesnius mokesčius (ir dar prispausti prakeiktus kapitalistus). Ir atvirkščiai, norint, kad rinkėjai rinktų politikus, kurie daryti tinkamus sprendimus, rinkėjai privalo būti išsilavinę ir nepasiduoti populistinės demagogijos spąstams, kurios pavyzdžius demonstruoji tu ir Genpre. Jau esu sakęs ir dar kartą pakartosiu, kad jūs su Genpre dažnai teisingai nurodote simptomus, tačiau neteisingai diagnozuojate ligą. Daugelis iš tų blogybių, apie kurias kalbate yra teisybė, tačiau bėda, ne tai, kad politikai blogi, o tai, kad Lietuvos politikai yra savo esme lygiai tokie pat tamsūs, savanaudiški, neraštingi personažai kaip jūs su Genpre. Jie nieko savo mentalitetu nesiskiria nuo tavęs. Lietuvoje blogai todėl, kad yra per daug jūsų.
      O iš kur gali būti geriau, jei mokytojai mokantys mokinius yra tokie kaip Maldeikienė?

     • Valentinas

      kad būtų dar aiškiau, įsivaizduok, kad storosios žarnos vėžys pliekia ir visaip koneveikia kepenų vėžį. Jūs su Genpre esate storosios žarnos vėžys, politikai ir valdžia – kepenų. O Maldeikienė – nesveika aplinka, skatinanti vėžio formavimąsi pvz. nikotinas.

     • Trakimas

      Valentinai:)Aš su Genpre neturiu nieko bendro.Mintimis dalinamės tik dėl smagumo,tačiau tuo pat metu aiškinamės ir kuris kietesnis.Kietesnis esu aš,todėl „Genpre“ geriau neminėk.:)

     • Valentinas

      Nei vienas iš jūsų nėra kietas. Genpre – nelaimingas emigrantas, nuolatos įrodinėjantis sau, kad teisingai pasielgė palikęs Lietuvą.
      Trakimas – nelaimingas vidutinis vadybininkas, kaltinantis kitus, kad yra vidutinis.

     • Genpre

      :))) Bravo, Valentinai,
      Pabendravęs su manimi tu atsiskleidi visu grožiu. Už tai aš pats save vertinu ir dedu pliusą – padėti atsiskleisti kitiems, kilnus ir nelengvas darbas.
      Apie emigracijos privalumus ir trūkumus galima diskutuoti iki ketvirtos kartos, Valentinai, o gal ir ilgiau, tad, A.R. (ir tau) leidus, skelbiu diskusijos pradžią. Klausk.
      O aš senai norėjau paklausti – kodėl tu taip nusistatęs prieš emigrantus? Nes dar vaikystėje emigravo tavo tėvai palikę tave seneliams? Turėtų būti rimta priežastis, nes tu tiesiog alsuoji neapykanta. Tiesa, negalėčiau teigti, kad tik emigrantams. Vadybininkams taip pat. Ir protingoms mokytojoms. Netgi storąją žarną tu apibūdini kažkaip vulgariai, nors pats tokią nešioji. Tikriausiai. Valentinai, kas tau yr?

     • Genpre

      Trakimai,
      Nenorėčiau sutikti tame skyriuje, kur teigiate esąs kietesnis. Aš, pvz, buvau savo koliedžo laužimo rankomis (gal tai armvreslingas?) čempionas. Tiesa, kitais metais finale prapyliau – teisėjas sudirbo. Bet buvau. O kame, pasak Valentino(s), būdamas nelaimingu vidutiniu vadybininku, esate (buvote) čempionu Jūs?
      Galų gale atskleiskite čia viešai – per kiek sekundžių ištuštinate į save alaus bokalą. Litrinį, žinoma. Tada ir spręsim, kas kietesnis.

     • Fredis*

      Maldeikienės Mokymas yra Sakymas, kad dabar yra blogai ir ateityje bus dar blogiau, todėl kas gali turi išvažiuoti, o gimdyvės negimdyti. Sąlyga, kad būtų gerai yra visų pajamų apmokestinimas, būtinai progresinis. Kitokio požiūrio ji nepripažįsta, kitokio kelio skleidėjai, agitatoriai anot Mokytojos yra riboto proto. Net ir sutinkant su Maldeikienės siūlomu receptu, reikia turėti minty, kad šį Mokymą reikia patvirtinti Seime, o ten yra daug interesų grupių ir visi lobistai į Mokymą įneša savo požiūrį, todėl galutinis Rezultatas dėl ilgai trunkančio nuomonių derinimo bus aprobuotas negreitai, tačiau Mokytojai rezultato reikia nedelsiant, nešiandien, Rezultatas buvo reikalingas jau vakar. Mokytoją prilyginti nikotinui – per stipru. Mokytoja yra nekantri ekscentrikė, arba anot Bobutės – Turgaus Boba, kuri paverčia mūsų kasdienybę spalvingesne, dinamiškesne, ekspresyvesne, chaotiškesne ir mažiau nuobodžia.

     • Trakimas

      Čempionu?Čempionu niekada nebuvau:)Nors-gal ir buvau,tačiau to nelaikiau kažkokiu pasiekimu:)Būti „čempionu“ man yra natūrali būsena tiesiog-esu čempionas savaime savyje:)Ir tai kelia daug asmeninių problemų:)KITĄ aš iš anksto per gerai vertinu-iš KITO visada tikiuosi diskusijos,nors reikėtų-vulgarios konkurencijos:)

     • Genpre

      Dabar aišku – kai kas žiauriai suklydo, pavadinęs Trakimą vidutiniu vadybininku.
      Tikra tiesa yra tai, kad neeilinių gabumų žmogui šiam pasauly sunku – nevykėlių ir vidutiniokų generuojama pavydo persunkta destrukcinė energija gali pridaryti rimtos žalos. Žinovai teigia, kad tos rūšies energija karts nuo karto įgauna fizinę išraišką, dažniausiai pasivadinusią V.

     • Trakimas

      Taip ,Genpre:)“Čempionas“ vis viena turi pademonstruoti „žmogišką veidą“.Gerb. Artūras kartais teipogi pasijunta „sugniuždytas“,o maratono bėgikės,pasirodo,vartoja dopingą-ne alų:)

     • Genpre

      Mano dopingas – šaltibarščiai.
      Prikabinėjai kabučių,o dvitaškio nei vieno – įžvelgiu klastą.
      Mėgstu konkretumą: kada, kur, kas(pavardėmis prašyčiau), buvo vartotas dopingas.

     • Genpre

      Fredi,
      „yra blogai ir ateityje bus dar blogiau“ – taip sakė ir Kubilius – (lyderis iš prigimties, dėl fortūnos išdaigos patapęs primministru)du tūkstančius kartų per kelias televizijas iš karto.
      Užbaigei pirtį?

     • Trakimas

      Kubilius,kaip ir Butkevičius-nėra lyderiai.Tai -pastumdėliai.Mane tikrai neramina ši tipo „lyderių“ trijulė-Prezidentė,Kubilius ir Butkevičius.Turiu nuojautą,kad Lietuvai bus labai ir labai blogai….

     • Trakimas

      Čempionas tikra buitine prasme buvo mano tėvas:)Karininkas,baigęs dvi aukštąsias mokyklas,sporto meistras(šachmatų:))Sužeistas Vengrijoje per antitarybinius neramumus.:)Aš tik atsitiktinai gavau genų kombinaciją,kuri yra tokia,kokia yra:)

     • Trakimas

      Be abejo-musėt ir mano tėvelis kažką gavo iš Kražių apylinkės,Ganipravos valsčiaus bajorų.O aš -savo ruožtu-tą palikimą pardaviau sūnui.Bernukas yra „vienas iš trijų“ gimnazijoj:)Tačiau jo planai nėra likti šiame žemdirbių-švelniai tariant-krašte:)Aš tuom nei džiaugiuosi,nei-smerkiu.

     • Valentinas

      Genpre,
      Didžiausia nesąmonė, kurią apie save skaičiau, tai, kad aš konservatorius. Antra didžiausia – tai, kad aš nusistatęs prieš emigrantus. Mano neigiamas nusistatymas prieš kai kuriuos negerus žmones nepriklauso nuo to ar jie emigravę ar ne.

     • nesvarbu

      Fredi, kuo toliau, tuo pačio šokinėjimai prieš A.Maldeikienę darosi emocingesni, kas akivaizdžiai nėra teisingas pasirinkimas, be to,žvelgiant iš šalies, tai atrodo kiek juokingai… „Mokytoja“ yra eilinė, klasikinė eklektikė, kurios mąstymo būdas neturi jokio originalumo, nei naujumo. Tad ar verta čia taip blaškytis dėl to ką ji pasakė, ar nepasakė apie emigraciją, progresinius mokesčius ir pan.? Kaip labai teisingai pastebėjo Bobutė,tos „Mokytojos“ žodžių įtaka žmonių sąmonei yra lygiai tokia pat, kaip ir eilinės turgaus bobos pasamprotavimai.

 • Fredis*

  A.Maldeikienė apie Užkalnį:
  „na bet jis tikrai toks mielas ir žavus. Toks naivus putlutis “simpatulė”. Man kažkaip asocijuojasi su Mike Pūkuotuku. Gal tik ne toks gracingas“.

  A.Maldeikienė apie Vėsaitę:
  „o gal Vėsaitė ir nenori tų progresinių mokesčių. Ir manau, kad tikrai nenori. Ji nori prieš rinkimus turėti argumentą, kad va jie siūlė, o visi atmetė. O kad siūlo nesąmones, tai jau “baikis”, kaip mano senelių kaime sako“.

  A.Maldeikienė apie savo kaimynus:
  „Moralizuotojams, kurie tuoj pasakys, kad reikia steigti bendriją ir kovoti, galiu pasakyti tik tai, kad gyvenu su lietuviais, taigi lyg ir nelabai turiu su kuo tartis“.

  • Valentinas

   Fredi, tu rašai disertaciją iš Maldeikienės ar ką?

   • Fredis*

    Gaila, bet nerandu citatos apie ribotą Kubiliaus protą, įmeskite nuorodą kas netingite…. einu pasivaikščioti.

 • Šiaip Čiūvas

  Trakimas
  Balandis 10, 2011 6:12 vakare | Nuoroda

  Čempionas tikra buitine prasme buvo mano tėvas:)Karininkas,baigęs dvi aukštąsias mokyklas,sporto meistras(šachmatų:))Sužeistas Vengrijoje per antitarybinius neramumus.:)Aš tik atsitiktinai gavau genų kombinaciją,kuri yra tokia,kokia yra:)
  —–

  antitarybiniai neramumai Vengrijoje? :) Gal patsai jautiesi TSRS piliečiu? Šiaip smalsu.

  • Trakimas

   :) Prajuokinai.:)Aš pasakoju tėvo biografiją.Tik kubiloidinam ideologui gali kilti tokia mintis.:)Mes su Genpre kalbame apie „čempionus“ kurie jais tampa tam tikroj terpėj.Galime šiame kontekste pakalbėti apie Kreivį:)Arba-apie premjero patarėją Majauską-Valentinavičių:)

   • Trakimas

    Mano tėvo tėvas-mano senelis,taip pat buvo čempionas:)Vaduodamas Lietuvą,jie neteko kojos.Už tai gavo medalių ir ordinų:)Norėdamas paerzinti-aš iš jo pavogdavau ramentus ir jis mane vaikydavosi apie namą:)O senelio žmona-senelė-mane bandydavo maitinti sumuštiniais su duona,sviestu ir medum.Nieko bjauresnio negalima sugalvoti-todėl ramentus atiduodavau seneliui,o jis -savo ruožtu-mane apgindavo nuo šito bjauraus maisto:)

    • Trakimas

     Yo.Mano senelis iki karo buvo vienos iš Lietuvos apskričių, Šaulių sąjungos įkūrėjas ir pirmininkas.:)

     • Trakimas

      O mano senelio brolis-tai iš viso ten veikėjas nerealus.Kam labai įdomu-visi nuopelnai yra Mažojoj Lietuviškoj Enciklopedijoj:)

     • Trakimas

      Kas galvoja,kad tai -mano tėvai ir seneliai-buvo mano užnugaris,tai labai klysta.Senelis numirė ,o tėvai -išsiskyrė.Mano pavardė tuo metu nieko niekam nesakė ir todėl teko eiti visus kelius patciam be jokių protekcijų.:)Tokiu vat būdu ir patekau į gerb. Artūro blogą:)Čia ir skleidžiu visokias propagandas:0)

     • Trakimas

      Trakimas,tai kaip paleckio anūkas-problema,o ne jos sprendimas>:)

   • Šiaip Čiūvas

    gal tu jau nebegerk, jei visur kubilai vaidenasi.

 • nesvarbu

  Šiaurės Korėjoje klausimai sprendžiamas radikaliai. Prieš metus šios šalies finansų ministru buvo toks Mun Yl Bon (dėl vardo ir pavardės transkripcijos nesu tikras, bet kuriuo atveju tai atitinka mūsų I.Šimonytę). Tai šį liaudies priešą dar pernai suėmė už kenkimą ir sušaudė. Taip žiauriai nubaudė už tai, jog 2009 m. gruodį jis netinkamai atliko pinigų reformą (kilo didelis liaudies nepasitenkinimas, nes stipriai išaugo kainos, ypač maisto). Beje, to buvusio Š.Korėjos finansų ministro bendrininku buvo paskelbtas toks Pak Nam-gi (šio pavardę parašiau teisingai), taip pat sušaudytas, o šio pareigos buvo analogiškos LR Seimo Ekonomikos komiteto veikėjo D.Budrio ir jo pavaduotojo J.Veselkos postams. Žinau, jog „mokytoja“ labai simpatizuoja dabartinei Lietuvos finansų ministrei, todėl būtinai atrašys/sureaguos į šį pranešimą…

  • Trakimas

   Kartoka ironja:)

  • Šiaip Čiūvas

   Jie taip radikaliai tvarkosi jau veik 60 metų, bet kaip nesiseka susitvarkyti, taip nesiseka.
   Pasaulis dar susirūpines dėl jų futbolo rinktinės likimo, bet kažkaip irgi šiek tiek abejoju, ar jų sušaudymas padės kelti futbolo lygį šalyje.

 • briedis

  dar del ponio janukonio benefiso- kad norite, naudokit toki naujadara : „rubikublika“. del bendro reikalo negaila. dar ir kitu pasiulysiu, kad kokios. bet labai nenoreciau…