LTV programų direktorius = LMA atstovas spaudai

Lietuvos televizija, pasitraukus J.Baniui, gana ilgai sėkmingai darbavosi be nuolatinio programų direktoriaus.

Sausio mėnesį juo tapo Rolandas Maskoliūnas.

Ypatingų pasikeitimų ar naujovių LTV programoje nepastebėjau, bet tikriausiai kokiems nors pokyčiams reikia daugiau laiko.

Bet šiandien, kai į mano pašto atėjo LTV programų direktoriaus R.Maskoliūno laiškas, pagalvojau, kad pokyčiams gali prireikti kiek daugiau laiko, nei iš pradžių maniau…

Ne, direktorius nerašo, kad kilo problemų, ar kad jam sunku naujajame poste.

Jo laiškas labai trumpas:

Laba diena, Gerbiamieji,
 
siunčiame jūsų dėmesiui pranešimą spaudai.
 
Rolandas Maskoliūnas
LMA mokslo organizavimo skyrius
Tas pranešimas labai trumpas ir prasideda jis taip:

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Kaip Europa turi elgtis, siekdama išvengti susirgimų užkrečiamosiomis ligomis?

 EASAC pristato naują ataskaitą apie užkrečiamąsias ligas Europoje, kurios paskelbimas sutampa su Pasauline sveikatos diena (balandžio 7 d.). Kaip atsaką į užkrečiamųjų ligų keliamus iššūkius, ataskaita siūlo nemažai Europos Sąjungai rekomenduojamų priimti iniciatyvų.

 „Užkrečiamosios ligos sudaro 10% visų susirgimų Europoje. Tai ir toliau lieka didelis ir svarbus iššūkis. Europa privalo sukurti naują efektyvią mokslo, pramonės ir politikos partnerystę sveikatos labui“, – sako Europos Sąjungos šalių akademijų mokslo konsultacinės tarybos (EASAC) Biomokslų valdymo grupės pirmininkas Volkeris ter Meulenas.

Iš pradžių, prisipažinsiu, pasimečiau…

Ir pirmiausia pagalvojau, kad Lietuvoje tikriausiai yra du Rolandai Maskoliūnai. Vienas – dirbantis LRT programų direktoriumi, o kitas – LMA Mokslo organizavimo skyriuje.

Pasitelkiau į pagalbą visagalį Google ir ir Lietuvos Mokslų Akademijos puslapyje radau, kad Rolandas Maskoliūnas dirba LMA Protokolo ir informacijos grupėje, ryšių su visuomene vyriausiuoju specialistu.

Tarp nurodytų R.Maskoliūno kontaktų yra elektroninis paštas videokaukas@gmail.com. Tas pats, kuriuo buvo atsiųstas pranešimas spaudai apie infekcines ligas.

Google taip pat rodo, kad LTV programų direktorius R.Maskoliūnas vedė laidą „Videokaukas“ bei redagavo ir leido kino naujienų laikraštį „Videokaukas“.

Jokio kito R.Maskoliūno, kaip nors susijusio su „Vedeokauku“ neradau…

Todėl esu linkęs manyti, kad LMA ryšių su visuomene vyriausiasis specialistas R.Maskoliūnas ir LRT programų direktorius R.Maskoliūnas tyra tas pats asmuo.

Tai patvirtino ir LMA Personalo skyriaus vadovė, informavusi, kad R.Maskoliūnas, anksčiau dirbęs visu etatu, nuo sausio 10 dienos sumažino darbo krūvį ir dabar šiame poste darbuojasi puse etato.

Pasak jos, „darbo kodeksas tai leidžia, galima dirbti 12 valandų per dieną“.

Visiškai tuo neabejoju. Ir tikrai tikiu, kad R.Maskoliūnas dirba gal net daugiau nei 12 valandų per dieną, nes jis, jei gerai pamenu, dar ir laidą LTV veda.

 Man tik labai paprastas klausimas kyla: kaip žinoti, kad R.Maskoliūnas yra LMA atstovas spaudai, o kada –  LRT programų direktorius.

Tikriausiai tai numatyta kokiame nors LRT generalinio direktoriaus patvirtintame darbo grafike.

Ir tikriausiai pagal tą grafiką trečiadieniais iš ryto R.Maskoliūnas dirba ne LTV, o LMA…

LRT tarybai tikriausiai tai bus visiškai neįdomu…

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • Smilga

  Pričiupo…:))
  Bet nematau tragedijos, kad truputį „puse etato“ darbuojasi mokslui. Čia tikriausiai ne toks nnn etatų atvejis.

 • Sapnas

  Norint pakeisti tą sistemą (jei išties norima), reikia smūginio, per kelis taškus, poveikio – ir ta sistema neatlaikys. Išsibėgios bailiai tarakonai. Nes juk ten suėjo – ne geriausi. Atvirkščiai, bailesni, negabesni, išmesti iš kitur.

  Ar atsimenate, kaip bedarbis Paleckis ‘Bernardinuose’ nuolat ‘tauriai’ rašinėjo, kokia netikusi mūsų žiniasklaida, kaip netikusiai vaizduoja, kokios turėtų būti televizijos?.. Na, ir kur jo veiksmai? Žmogus siauru kostiumu trukdo, nuolat užpildamas sąmonę?.. Tai tik vienas pavyzdys. Gavau tarnybą, gerą algą, ir ramu. Svarbu, kad kapsėtų…

  ‘Kapsėtojų’ visuomenė. Per stebuklą, stebuklingą ir trumpą skylė laike, mes gavome Nepriklausomybę. ‘Kapsėtojai’ tikrai būtų jos nesiekę, nuo to alga nedidėja. Kaip dabar nesiekia pilnatviškesnio ir prasmingesnio gyvenimo.

 • Kęstutis

  Ir šaununolis gerbiamas Rolandas Maskoliūnas. Dirba akademinį darbą, prisideda prie Lietuvos Televizijos veiklos ir manau dar turi įdomių hobių bei „užklasinės veiklos“.
  Jei žvilgtelti į vakarus, tokių pavyzdžių nemažai ir visi jie labai gerbiami. Jeigu žmogus stengias ir daro daug, tai yra tik pliusas ir privalumas. Nereikia persistengti su tokiais komentarais, kad galbūt jis vieno darbo metu dirba kitą. Neabejoju, jog Rolando Maskoliūno darbai kalba tai, jog jis tai ką jis dirba – dirba gerai, padaro visus reikalingus darbus visuose darbuose.
  Labai norėčiau, jog šis įrašas spindėtų daugiau ironija, nei tuom, ką gerbiamas Artūras Račas iš tiesų galvoja. Tiesa pasakius, norėtusi, jog dauguma paskutinio mėnesių įrašų būtų tokie.
  Galbūt čia žiemos pabaiga – pavasaris. Nes sprendžiant iš ankstesnių (kurių yra žymiai daugiau nei per pastarąjį mėnesį) gerbiamas A. Račas yra išmintingas žmogus.

  • mielas Kęstuti, pritariu tamstai. R.Maskoliūnas dar galėtų filmuotis „Giminėse“ ir jas prodiusuoti, dirbti „Tvarkos ir teisingumo“ bei Santariškių ligoninės infekcinių ligų skyriaus atstovu spaudai. O, pavyzdžiui R.Paleckis galėtų būti Vartotojų teisių apsaugos ryšių su visuomene specialistu ir Žurnalistų etikos inspektoriaus patarėju. Neabejoju, kad galėtų. O geriausiai tai būtų, kad visi algą iš biudžeto gaunantys dirbtų trijuose darbuose – mažiau etatų reikėtų.

   O kalbant apie tamstos norus – gražu, kad jų turite, tačiau nelabai suprantu, kuo aš čia dėtas….

   • Kęstutis

    Nereikia perspausti su išvedžiojimais. Ta ironija kažkodėl būna tik komentaruose ir apskritai… (likęs tekstas daugiau primena trolio urzgimą ir šiame komentare nepasirodys)

 • post scriptum

  ar dirbti tv programų direktoriumi, vesti laidą ir dar darbuotis kitos įstaigos atstovu spaudai yra suderinama??

 • Fredis*

  „Ypatingų pasikeitimų ar naujovių LTV programoje nepastebėjau, bet tikriausiai kokiems nors pokyčiams reikia daugiau laiko“.

  Kokie būtų LRT Tarybos nario pageidavimai ir pasiūlymai?
  Sezono išvakarėse buvo kibta į atlapus „Nepriklausomai paieškų tarnybai“, kuri akivaizdžiai pagerino darbą (ačiū už kritiką). Kas dar? Ar nesusimastėte, kad mokesčių mokėtojų Jums mokamo LRT Tarybos nario atlyginimo neužsidirbate.

 • Šiaip Čiūvas

  čia p. Artūrai rašėte kaip blogeris, pilietis, BNS direktorius ar LRT tarybos narys? :)

  • mielas Čiūvai, o kaip norėtumėte? Galite pasirinkti bet kurį atsakymą.

   • Baisuoklis

    Matyt „kaip direktorius“. Nes yra direktorių tokių, kurie labai nemėgsta kai kažkas turi alternatyvų.

    • mielas Baisuokli, galite, žinoma, neatsakyti, bet smalsu: gal galite išvardyti direktorius, kuriuos asmeniškai pažįstate? Tada suprasčiau, kuo remdamasis darote apibendrinančias išvadas.

     Bet suprasiu, jei neatsakysite – tai būtų įprasta dundukams.

     • Baisuoklis

      Galiu išvardinti kelias dešimtis žmonių kurių pareigos direktorius. Tarp jų, gal, atsirastų ir bendrų pažystamų. Ar tai keistų reikalo esmę?

     • mielas Baisuokli, jei išvardytumėte, būtų galima padiskutuoti, kiek yra direktorių, kurie nemėgsta kai kažkas turi alternatyvų ir kodėl tamsta bandote įpiršti mintį, kad aš neturiu alternatyvų.

      Bet, spėju, surasite priežasčių, kodėl to negalite padaryti.

      Ir tai taip pat būtų įprasta dundukams, kurie gali tik vapėti, neturėdami faktų ir argumentų.

     • nesvarbu

      Artūrai, perfrazuojant komentatorę Bobutę, jei šiame bloge nekalbėtų dundukai, tai čia būtų spengianti tyla. Moralas čia yra toks, kad reikia gerbti ir puoselėti tokių baisuoklių teisę čia vapėti, net jei jie ir neturi faktų ir argumentų.

     • mielas nesvarbu, klystate, jei manote, kad bijau tylos. Protinga tyla daug geriau nei dundukiškas vapėjimas. Todėl dėjau aš ant tamstos patarimo puoselėti dundukus, kaip dėjau ir ant pačių dundukų ir jų nuomonės apie mane. Spėju, kad pakankamai aiškiai pasakiau?:)

 • Dan

  Štai Jums puikiausias tipiškos lietuviškos žurnalistikos (dundukinės) pavyzdys! Informacijos paieška Google, LMA personalo sk. vadovė, giliausios įžvalgos dėl el. pašto adreso, asmeninė nuomonė hipotezės kėlimas bei įrodinėjimai ir štai gimsta puikiausias straipsnis (šiuo atveju blogo įrašas) apie R. Maskoliūną…
  Savaime suprantama, R. Maskoliūno pasiteirauti apie visa tai, žinoma, (o kaip gi kitaip!) juk visiškai nebuvo jokio reikalo…

  • mielas Dan, esate visiškai tipiškas dundukas. Nes tamstai nerūpi faktai. Kurie yra neabejotini ir patikrinti ir kurių nė vieno negalėtumėte paneigti. Tamsta esate pripratęs prie leituviškos žurnalistikos, kuri pateikia sugromuliuotą nuomonę, ir jums pakanka ją suvirškinti, nes tamstos smegesnyse tikriausiai nepakanka vingių, kad galėtumėte informaciją analizuoti. Tam tamstai reikėtų interpretacijos, kurią galėtų pateikti R.Maskoliūnas.

   … paskaičius tokių dundukų komentarus, mane apima neviltis…

   • Fredis*

    „Tamsta esate pripratęs prie lietuviškos žurnalistikos, kuri….“

    K.Girnius, A.Bačiulis, A.Katkevičius, G.Sarafinas ir daugelis kitų tikriausiai tik trukteli pečiais…

    • menkysta, šliuže Fredijau, tik tokiems kaip tamsta gali kilti mintis A.Bačiulį palyginti su A.Katkevičiumi ir K.Girniumi. Nebent tarp „kitų“ turėjo būti T.Čyvas, R.Janutienė ar K.Krivickas.

     • lv

      Atrodytų dar pora replikų, atsakymų ir iš A.R. krepinių grandinės turėtų paeiliui pranykti epitetai „menkysta“, „šliuže“, kaip dingo ir pats pirmasis — „mielas“…

     • mielas lv, visada stengiausi daiktus vadinti tikraisiais vardais. Man tai padeda. Siūlau pabandyti.

 • nesvarbu

  Jei rimtai,Artūrai, tai galimai patį užknisa ne dundukai, o pačio požiūris į juos.

  • Fredis*

   Nors dabar žaidžia Barselona su Šachtariumi, tačiau turiu pastebėti, kad,Direktoriaus santykis su dundukais yra ypatingas, personifikuotas, įstabus, pagarbus ir visoks kitoks koks tik gali būti nuostabus: http://www.youtube.com/watch?v=oiRc9EbrJmQ&feature=player_embedded

   • mielas menkysta šliuže Fredijau, vis dar pamenu, kad žadėjote susitikti. Laukiu vietos, datos ir laiko. Juk nepabijosite, ar ne?

  • mielas nesvarbu, tamsta neteisus. Mane užknisa dundukai, kurie prarado gebėjimą mąstyti. Ir užknisa taip, kad jau beveik nematau išeities. Dėl to ir liūdna, ir gera:)

 • Baisuoklis

  Jūs, neabejoju, turite alternatyvų. Bet kalba pasisuko apie R. Maskoliūną. Jis, manau, nori turėti rezervinį šaltinį.
  Antra vertus, jei imčiau viešai vardinti pažystamų sąrašą ar neatrodyčiau keistokai? Nemanau jog Jums įdomus mano buvusių viršininkų sąrašas.
  Bet nenukrypstant į lankas. Ar R. Maskollūnas dirba blogai?

  • lv

   Jei tamsta Baisuoklis viešais pradėtų vardinti pažYstamų (nuo žodžio/prasmės žysti, žysta — žydėti, leisti žiedus) sąrašą, tai tikrai būtų keistoka…

   • Baisuoklis

    Esu ir dar kelis klavetūros mygtukus klaidingai paspaudęs…
    Deja, net pamatęs klaidą, pataisyti negaliu. Ir nežinau ar tai įmanoma.

  • mielas Baisuokli, ne tamsta neatrodysite keistokai. Nes daug keisčiau atrodo, kai darote dundukiškas išvadas, nepagrįsdamas jų argumentais.

   • Baisuoklis

    Mielai argumentuosiu. Jei teisingai supratau, Jūs faktą, jog R.Maskoliūnas dirba keliuose darbuose įvardinate kaip nederamą. Bet argumentų jog jis dirba blogai nepastebėjau. Teko dirbti su tokiais viršininkais, kurie antraeilinkavimą laikė kažkuo panašiu į nelojalumą. Ir atvirkščiai. Vienok, čionai išvardinti, esu tikras, nei vieta, nei laikas.

    • mielas Baisuokli, panašu, kad viską išsiaiškinome. Esate tipiškas dundukas, negalintis pagrįsti savo teiginių ir neprisiimantis atsakomybės už savo teiginius bei apibendrinančias išvadas. Nieko naujo…:)

 • Baisuoklis

  Na, galiu ir dunduku pabuti. Bet, kartoju klausimą: ar R. Maskolūnas dirba blogai?

  • mielas Baisuokli, štai šioje vietoje ir kyla problema. Su dundukais stengiuosi nediskutuoti, nes dažniausiai tai neturi prasmės: jie nepamena, ką sakę, neprisiima atsakomybės už savo teiginius, meluoja, po to savo melą pamiršta ir panašiai. Sutikite, diskutuoti su tokiais asmenimis neapsimoka.

 • Baisuoklis

  Sutinku. Bet paaiškinkit man, kaip maziau patyrusiam diskutantui: kodel tik pagarsinus eilę pavardžių diskusija butų igavusi racionalų grūdą?

 • Sapnas

  O čia tai bent, labai puiki, Lietuvai neįprasta, mintis: „R.Maskoliūnas dar galėtų filmuotis “Giminėse” ir jas prodiusuoti, (…) bei Santariškių ligoninės infekcinių ligų skyriaus atstovu spaudai. O, pavyzdžiui R.Paleckis galėtų būti Vartotojų teisių apsaugos ryšių su visuomene specialistu ir Žurnalistų etikos inspektoriaus patarėju. Neabejoju, kad galėtų. O geriausiai tai būtų, kad visi algą iš biudžeto gaunantys dirbtų trijuose darbuose – mažiau etatų reikėtų.“

  Visai rimtai: tai kelias, kuriuo einant Lietuvai nereikėtų skolintis milijardų. Ir negailėkime, tegul. Jie tikrai taip sugebėtų: gauti algą keliuose etatuose. Ar jums gaila?

 • Sapnas

  O Kęstutis neteisus sakydamas: „Nereikia perspausti su išvedžiojimais. Ta ironija kažkodėl būna tik komentaruose ir apskritai…“
  Tokios mintys būna privačiuose blog’uose tik todėl, kad žiniasklaida vis dar MONOLITINĖ, popierinė žiniasklaida visiškai bankrutuoja, bet dar MONOLITINĖ, internetinė kiek kitokia… Bet tas internetinis GYVUMO gaivalas – galų gale žmonių įpročiai, kurie formuojasi interneto portaluose – nušluos tą MONOLITINĘ, labai rimtą ir pseudo-solidžią žiniasklaidą į šiukšlyną…

 • Sapnas

  Kai jis kiek šokiruojančiai sako: „Todėl dėjau aš ant tamstos patarimo puoselėti dundukus, kaip dėjau ir ant pačių dundukų ir jų nuomonės apie mane“, – visgi jis teisus, o ne jūs, prieštaraujantys. Jūs, be abejo, galite trauktis, bet visgi – gyvastingesnis, aiškesnis protas vėl pritrauks žmones… ir tikėtina, net ir jūs sugrįšite. Esate ir būsite pilkesni, vidutiškesni. Ir nereikia gabiam žmogui varyti kompleksų.

 • bruno

  A.R., nereikia pykt. J. Banys, kurį gerbiu ir myliu ir bendrauju kasdien, net neabejoju, kad užsiėmė širdžiai miela veikla – rašė scenarijus kino filmams, dirbdamas LRT tikslui. Neturiu išankstinės nuostatos beigi faktų apie R. Maskoliūno ar kitų LRT darbuotojų papildomas veikas, bet nedrįsčiau iškart teigti, kad jos prieštarauja kodeksui, susitarimui ar dar kažkam. Jei žmogus užsiima moksline veikla šalia ‘programų direktoriaus darbo’, kas tame blogo?
  Kaip ir minėjau, neturiu nieko prieš diskusiją ar žmonių papildomą veiklą, ypač jei ji mokslinė, o svarbiausia, nėra interesų konflikto tame.

  Beje, jei prieštaraujate šitiems teiginiams, automatiškai keliu klausimą – ar teisinga dirbti BNS direktoriumi, blogeriu ir LRT tarybos nariu, nes interesų (ir ne tik interesų, bet ir informacinių) konfliktų yra, kaip ten bebūtų?

 • Pingback: LRT Taryba: greitai ir be jokios destrukcijos | Artūras Račas()