Naujasis Vilniaus meras – direktorius su verslo liudijimu

Na ką gi – atrodo, Vilniuje turėsim naują merą.

Gerą, nekorumpuotą, kuris nieko nepapirkinėja ir kyšių neima. Konservatorių, tsakant.

Turėsim ir naują koaliciją – beveik tokią pačią kaip Seime: konservatoriai, liberalcentristai, Liberalų sąjūdis ir socialdemokratai.

Prisimenant, ką apie socialdemokratus ir jų valdymą nuolat kalba A.Kubilius ar E.Masiulis, galėtų būti šiek tiek keista, bet iš tikrųjų tai nieko nusotabaus ir nieko nauja.

Beveik lygiai prieš metus jau esu rašęs, kad savivaldybės – tai tokios savotiškos „juodosios skylės“, kurios visas ideologijas ir visas programas labai staigiai perdirbą į labai aiškią ir suprantamą lovio politiką.

Štai klausiausi šiandien liberalo (to, kuris anksčiau buvo LDDP partijos narys) A.Griciaus argumentų, kodėl J.Imbrasas buvo blogas meras: šiukšlėmis nesirūpino (nors iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad kaip tik atėjus J.Imbrasui, ši sritis Vilniuje šiek tiek susitvarkė), šviesoforų pripirko (nors sutartis dar A.Zuokas buvo pasirašęs), su „Rubicon“ nepakankamai kovojo (nebūtų A.Zuoko ir to paties A.Griciaus gal ir iš viso kovoti būtų nereikėję).

Nors pats J.Imbrasas, pasak A.Griciaus, gal ir nebuvo blogas, bet aplinka…

O štai naujasis meras Vilius Navickas A.Griciui neužkliuvo. Nei pats, nei jo aplinka.

Suprantu, amžius solidus, ne viską žmogus gali prisiminti, bet juk vos prieš metus tas pats A.Gricius kartu su visa Liberalų Sąjūdžio frakcija viešai aiškino, kad už nelegalių statybų Žvėryne kyšo ne kieno nors kito, o naujojo mero V.Navicko nešvarios ausys. Ir dar kito „kovotojo su korupcija“ – V.Urbonavičiaus ausytės.

Tada Liberalų sąjūdžiui V.Navickas ir jo kolegos reiškė „besaikį godumą“ ir „nepagarbą Lietuvos įstatymams“, o šiandien…

Pamiršo? O gal paaiškėjo, kad „Euro-construct“ statybos Paribio gatvėje nebuvo neteisėtos?

Tada reikštų, jog prieš metus melavo? Kažkaip negirdėjau, kad būtų atsiprašę…

Beje, V.Navicko „skaidrumas“ kelia abejonių ne tik dėl statybų Paribio gatvėje.

Daug klausimų kyla ir užmetus akį į jo Turto ir pajamų bei interesų deklaracijas.

Ir sugebėk tu man taip: gauti daugiau nei 100 000 litų pajamų, o mokesčių sumokėti vos 1051 litukas…

Direktorius pagal verslo liudijimą… Toks bus naujasis meras.

Nors dirba dviem etatais ir dar du namus nuomoja…

Būčiau mokesčių inspektorius, pamatęs tokią deklaraciją, žinočiau, kur eiti. O štai pas V.Navicką atrodo niekas iki šiol neatėjo.

Nors gal nieko nustabaus – nėjo pas ūkio ministrą, o čia tik būsimas meras…

Tas pats, kuriam vadovaujant bendrovei „Veda“ buvo kilęs skandalas dėl policininkų skelbto viešojo konkurso autoobiliams pirkti, nes kai kam pasirodė, kad konkurso sąlygos buvo surašytos būtent tiems automobiliams, kuriais tada prekiavo V.Navickas. Ir – koks sutapimas – vadovauti šiai bendrovei V.Navickas atėjo iš tuometinės autoinspekcijos…

Bet tai buvo seniai.

Šiandien jau kita realybė ir galbūt jau atėjo laikas atgauti tai, ką „Euro-construct“ ir pats V.Navickas per rinkimus konservatorių partijai buvo suaukojęs…

(19 balsų, vidurkis: 4,47 iš 5)
Loading...
 • Vasia

  Rytu fronte nieko naujo… tas pat S…s.

  • nerijus

   Š***s?
   Taip norėjai parašyti?
   :)

 • Viskas vyko demokratiškai, laisva valia, kaip norėjo dauguma. Račo amžiaus vyrui tokia įvykių seka neturėtų kelti nuosrabos ir pasipiktinimo, pasikeitimams reikėjo būti psichologiškai pasiruošus, jie buvo prognozuojami. Šiame procese buvo svarbiausia, kad pozicija ir opozicija keitėsi argumentais, diskutavo, vyko žodinis susirėmimas, priešprieša, o ne kibo politikai vieni kitiems į atlapus, šaudėsi, sprogdinosi, skandino vieni kitų kūnus Neryje …

  • Mielas Fredi, o kur pats įžvelgei nuostabą bei pasipiktinimą. Ne. Jokiu būdu. Aš už demokratiją. Ir už taikias derybas bei taikius susitarimus. Tik štai G.Babravičius kažo apie kyšininkus šnekėjo..

   • lv

    Tai, kad G. Babravičius kalbėjo apie kyšininkus, A.R. nesutrukdė išdėstyti kone šabloninės/kanoninės (pagal visas geriausias lryto tradicijas) naujojo mero nuodėmių istorijos…
    Čia variantai, tai jau tik du — arba iš principo tai yra (nuoga) tiesa, arba beprasmiška neigti nuolankumą buvusiam merui ir jo aplinkai…

    • Lv, gal pats uždavęs klausimą, pats ir pabandyk atsakyti?

     • lv

      Aš neuždaviau klausimo, o kad naujas meras (ir jo išrinkimo aplinkybės — solidariai nuverčiant senąjį) yra pasiutusiai nemielas, tai sunku nuslėpti…

    • Auksinis kardas

     Gal norėta pasalyti palankumą, nuolankumo prasmė kiek kitokia.

     • Auksinis kardas

      pasakyti ;-) jau tos tamsios naktys…

 • libero

  a kaip iseina kad uzdirbes 117 000 pajamu mokesciu 1500 moka? nelabai supratau… Cia net pagal patenta neiseitu taip moketi, stai pagal patenta nors ir nera mokesciu nuo pajamu, bet cia jau virs 100 000 uzdirbt, PVM reikia moketi.. Pagal kokia formule cia iseina 1500 mokesciu nuo tos sumos???

 • Mielas libero, nežinau… Ir dar prisipažinsiu – apsirikau. Naujasis meras nuo 117 000 litų net ne pusantro tūkstančio sumokėjo, bet 1051 Lt…

  O dėl formulės tai klausimas tikriausiai VMI turėtų būti užduotas.

  • mdxacuk

   Ponas Račai, va jums ir paaiškinimas, kodėl Kubiliui prireikė apdėt mokesčiais visokius patentininkus ir individualus – kad ateity negalėtų tokie navickai išsisukinėti nuo mokesčių. Bet jeigu rimtai, tai negi nėra teisinėj valstybėj sąžiningiems ir lojaliems piliečiams prieinamo būdo išsiaiškint, kas ir kaip iš jų vagia? Pradžiai gal bent žurnalistai nutaikytų progą jo tiesiai paklaust? Bus gi gal kokia spaudos konferencija išrinkimo proga ar pan.? Tiesą pasakius, aš tai bijočiau tokią deklaraciją iš viso paduot, nes iškart įtartina pasirodytų. Ten tikriausiai nėra anei vieno skaičiaus, atitinkančio realybę. Nebent kur „…išskaičiuota pajamų mokesčio 0 Lt.“

   • Mielas mdxacuk, bet juk V.Navickas konservatorius…

    • gied

     Siaip tai butu pagyrimas konservatoriams, t.y. kad net saviems lengvatas panaikino.
     O siaip yra t.t. pajemos, kuriu nereikia apmokesdinti pvm net virs 100 000 . Pvz jei jos gaunamos per tarptautines imones, registruotas ne ES. Taip pat pvm neapmokesdinamos t.t. kategorijos, jei neklystu, pvz komisiniai. Tiesiog teko susidurt.
     Visgi, Navickas mazokai mokejo, mazokai.

     • Auksinis kardas

      Pajamos PVM išvis neapmokestinamos.

    • mdxacuk

     Nu ir kas? Ir tarp čigonų vagių pasitaiko. Tarp kitko, gal teko girdėt, ar ta Navicko kotedžų istorija nesisieja su Malakausku? Tas gi taip pat pirko kotedžą Žvėryne, irgi nelegaliai pastatytą – ar čia ne tie patys? Labai gražiai ratelis užsidarytų, jeigu taip. Nieko neteigiu, nes nežinau, tiktai šiaip prisiminiau.

  • Skaitytojas

   Dėl formulės tai gali būti paaiškinta paprastai. PVM įstatyme yra 12 straipsnių (20-32), kuriuose numatytos pajamos neapmokestinamos PVM (mano asmenine nuomone, ponai Seimo nariai apie šiuos straipsnius net nežinojo, kai keitė mokestinius įstatymus, bet jei ir būtų žinoję, pakeist nebūtų sugebėję. Gal ir gerai, kad nežinojo, mažiau kalbų buvo ir sąmyšio, nors pažiūrėjus iš kitos pusės žurnalistai į tai irgi nesugebėjo atkeipti dėmesio, o tai irgi šį tą parodo). Pagal pono Račo straipsnį, asmuo gauna su darbo santykiais susijusias pajamas (kas pagal PVM įstatymo 2 str. nėra PVM objektas), o nekilnojamo turto nuoma pagal PVMĮ 31 str. yra neapmokestinama (su tam tikrom išimtim). Todėl šiuo atveju į 100 000lt, šios pajamos neįeina.

   • „PVM objektas yra prekių tiekimas ir paslaugų teikimas“

    Tik, susimildami, prie ko čia PVM?

    • Skaitytojas

     PVM prie to, kad nuoma ir yra paslaugos teikimas

     • Auksinis kardas

      Puiku, žmogus prinuomavo per metus už 117000Lt – čia kažkur sužinotas faktas? Ar nepamatuotas spėjimas? Visa, ką žinome – kad buvo gauta pajamų deklaruotoje sumoje, bei sumokėta neproporcingai mažai mokesčių. Ar šioje deklaracijoje „neįsivėlė“ klaidų – galėtų nustatyti mokesčių inspekcija. Kaip gali būti pradėtas toks dalykas?

    • Skaitytojas

     Jeigu ką, aš neginu naujojo mero :) paprasčiausiai pateikiu argumentus ir įstatymo nuostatas pagal kurias asmenys moka mažai ir GPM ir PVM. Todėl esu prieš verslo liudijimus ir visuomenės dezinformavimo programą, kuri akcentuoja, kad panaikinus verslo liudijimus fiziniai asmenys privalės registruoti UAB ir verslo liudijimai yra būtina priemonė fiziniams asmenims vykdyti ekonominę veiklą. Šiomis „lengvatomis“ naudojasi ne tik batsiuviai, vertėjai, pynėjai, bet ir politikai.. Viskas legalu.. Todėl nežinau ar galima pykti ant asmens, kuris labai daug uždirba ir mažai sumoka mokesčių jeigu įstatymas legalizuoja tokią veiklą. Tada nereikia pykti ant VMI, kodėl ji nieko nedaro.. O ką galima daryt jeigu viskas teisėta?
     Dėl patikrinimo inicijavimo – galima skambinti 1882, prašyti kad sujungtų su Pasitikėjimo telefonu ir pabandyti paklausti ar VMI galėtų patikrinti p. Navicką. Bet negarantuočiau, kad dėl įtarimo kas nors ko nors imsis (būkime realistai:)).
     Bet jeigu domėjotės, gruodžio mėnesį, dėl biudžeto nesurinkimo (greičiausiai) buvo inicijuota akcija ir pagal GPM pajamas, nedidelė (bet vistiek) dalis asmenų, buvo paprašyti pateikti autorines sutartis, darbų atlikimo aktus, kadangi iš trečiųjų asmenų gauti duomenys parodė, kad daug asmenų yra gavę daugiau nei 100 000lt pajamų per 12 mėnesių.
     Ir atitinkamai, nemaža dalis iš šių asmenų gavo mokėti PVM ir delspinigius. Dainininkai, įvairūs „autoriai“, „vertėjai“, netgi „vytelių pynėjai“ buvo apmokestinti. Tačiau kiek žinau, tai buvo vienintelė tokia iš VMI pusės masinė „smogiamoji“ akcija. Norėtųsi tokių daugiau.
     Manau šiuo atveju padėtų viešumas.. Jeigu žurnalistai išsikeltų prioritetą demaskuoti tokius asmenis, bruzdėjimai ir infomacijos paviešinimas bei eskalavimas sukeltų atitinkamus sujudimus ir mokesčių insitucijose..

 • J. naivus

  Trakų bacila atėjo ir Vilniun.

 • Be fantzijos

  Arturai, fintas cia su tais mokesciais paprastas kaip tris kapeikos: issirase patenta lengvatini karoliuku verimui 1 menesiui (680/12) plius sveikatos draudimas 180 lt ir uzdirbo per ji 99999 lt. O likusias pajamas 18000 lt kaip sugebejo be mokesciu isiforminti- cia „kaip tris pirstus apsisiuoti“. Uosviene padovanojo, loterijoj laimejo, ant kelio rado…

  Korupcija, bet ji visur..pamenat Arturo na Paulausko tvora ir pajamas…. vsio zakono. Cia kaip Lietuvos dujas nupirkti uz 200mln litu kur birzoj kapitalizacija 2mlrd litu… skirstomuju pirkimas, alitos padovanojimas :)
  Ar sioje valstybeje yra prasmes ieskoti teisybes ?

 • austras

  Suprantu, kad gerb. Raca piktina vertybine degradacija. Bet pagal realu politikos turini, manyciau kad net ir Seime labai reali vadinamuju socdemu ir vadinamuju konservu koalicija. Nors asmeniskai as vadinamuosius konservatorius laikyciau kiek labiau vertingu musu politinio paveikslo veikeju. LSDP pas mus atlieka toki vaidmeni, kad protingas politikos veikejas sia organizacija tiesiog uzdraustu. Kaip Vokietija po karo uzdraude NSDAP (naciukus).

 • Rasa

  Viskas. Jau šiandien kantrybė trūko. Labai suabejojau ar gyvenu teisinėje demokratinėje valstybėje.

 • nerijus

  Artūrai, neskubėkite vertinti.
  Dabar tik teismas nuspęs kas yra kas.
  Bus dvivaldystė, kaip ir Trakuose.
  Verčiant merą, nebuvo slapto balsavimo ir buvo daug kitų procedūrinių pažeidimų, tad…Laukiam teismo.

  Žmonės, nesibarkit, bet pasakykit: kas pasikeis mieste ir ką gero/naudos turėsime?
  Nieko.
  Viskas liks po senovei, nes konservai „jama“ valdžią.
  Keista, kad „peliukui“ A. Ramanauskui vis dar leidžiama per TV būti nešališkam.
  Lengva pilti „purvą“, kai su tavim TV…Labai panašu į V.V. Putino metodus Rusijoje…

  Taip, Rimantai, šviesoforų biznelį „stūmė“ „abonentas“ ir tikrai ne TT.

  Nieko, tuoj pradės lysti „geri“ naujojo mero/dar ne mero, darbeliai.

 • tomukas

  Pajamų deklaracijoje fizinio asmens sumokėtas PVM nėra nurodomas, bet jei mūsų meras dirbo su verslo liudijimu ir per 12 mėn. viršijo 100k, tai turėjo registruotis PVM mokėtoju.

  PVM mokėtojų paieška pagal „Vilius Navickas“ nieko neranda…

  Bet tai ne bėda, jei PVM neįsiregistruoji, o pajamos viršija 100k, tai tik turi deklaruot ir sumokėt PVM.

  Jei VMI turi bent kiek kietesnius kiaušiukus, tai turėtų pasidomėt naujuoju meru.
  O pats meras turėtų to nelaukti, o tautai paaiškinti kas ir kaip. O dar geriau ir pamokėlių per TV surengt – kaip išgyvent krizės sąlygomis mokant 1% pajamų mokestį.

 • tomukas
  • Skaitytojas

   VMI turėtų pasidomėti ir Rūta Vainiene, ir Ryčiu Cicinu, Seimo Pirmininko koncertuojančiomis damomis.. O Tomuk, labai netiksliai konstatuoji, kad jei viršijai 100k , turi registruotis arba nuo viršijančios sumos mokėti.. Ne visada..

 • nerijus

  Imbrasai, nebūk kvailas, pasiimk MERO anspaudą…
  Kaip,kad Malūkas padarė…
  Dokumentai, be antspaudo- negalioja.

  Trakuose buvo valdžios testas…Testas nepavyko. Turim du kurorto merus.

 • paulius

  puikus pavyzdys kaip reikia moketi mokescius. sitas grazuoliukas turbut kosultavosi su ligituku is seimo… http://www.vrk.lt/rinkimai/400_lt/Kandidatai/Kandidatas22986/Kandidato22986Deklaracijos.html

  taip kad nera cia ko parintis visiem mikro imoneliu savininkams. apkabinate visa gimine verslo liudijimais ir turite mokestine nasta kokio 1% (na gal kokiu dabar jau 2%). na dar alaus ar gvazdiku savo mociutei uz verslo liudijimo paturejima. jus jau nebebijokite ir nebukite padorus. jei GALI seimo narys, jei GALI vilniaus meras, jei gali net ukio ministeris kreivys KODEL JUS NEGALITE? tik popieriukus geriau, kad sutvarkytu jums http://www.lawin.lt

  beje dar gi galima ir is vekso pasimokyti. argi imonelei nereikia web puslapio? o ten kainu lubos… na nereiktu daugiau moketi nei 800k, nes dar pasirodys, kad ne uz rinkos verte pirkot ir norejot mokescius nuslepti. taigis jei autoriui savo puslapiuko sumokesite koki 750k tai viskas bus ciki. nugis veksas gali, o kuo as blogesnis. kurybiskiau i viskas ponai senjorai tsakant
  http://www.nemalk.lt/dbankauskaite-vs-ebajoriniene-2-dalis/2009/02/06/

 • Skirmantas

  „Apie kyšius kalba žmogus, priklausantis partijai, kuriai iki šiol vadovauja oficialus kyšininkas.“

  „Ir dar kito “kovotojo su korupcija” – V.Urbonavičiaus ausytės.“

  Wow! V.Urbonavicius man kaskada deste teises studiju laikais. Nieko blogo pasakyti negaliu, bet ne tai esme. Jei zmogus, zinodamas, kad bus uztampytas po tarnybas ir teismus, kad bus viesai murkdomas i s… vis delto kreipiasi i specialiasias tarnybas ar sutinka su jomis bendradarbiauti, uz tai jis nusipelno elementaraus supratimo ir pagarbos. Kodel dedat kabutes, ji vadindamas „kovotoju su korupcija“, tarsi tai butu kokia deme jo biografijoje? Pries tai G.Babravicius uzsipuolamas, uz informacija, jog Imbraso aplinkos zmones siulo kysius. Kas kitas?

  P.S. Cia jusu blogas, rasot ka norit, nekritikuoju, tik komentuoju, todel nieko asmenisko :)

  • Taip Skirmantai, nieko asmeniško. Tik ar paklausėte savęs kada nors, kodėl tas žmogus kreipėsi į specialiasias tarnybas ir ar tikrai jis pirmas kreipėsi.

   O paklauskite savęs, kodėl G.Babravičius, turėdamas informaciją, kad Imbraso aplinkos žmonės siūlo kyšius, nepasidalija ta informacija su specialiosiomis tarnybomis?

   • nerijus

    Nes neturi faktų…
    O jų ir nėra.
    Už šmeižtą ar nesantaikos kurstymą yra baudžiamoji atsakomybė, politikas negali teisiškai kreiptis į teismą.
    Urbonavičiui kilo grėsmė, atsidurti belangėj…

    Varnas(Makalauskas) varnui(konservui) akies nekerta.

    • Wice

     Gerb Nerijau truputi skirkite STT ir VSD. Aciu

  • ledynmečio voverė

   Skirmantai, žiniasklaidoje buvo versijų, jog Urbonavičius ne „kreipėsi“ į specialiasias tarnybas, bet buvo jų pagautas darant kažkokius juodus darbelius ir mainais į laisvę bei tylėjimą sutiko padėti pagauti (išprovokuoti) kitus kyšininkus.. Reiks sulaukt Lementausko ir kitų teismo, tada viskas labiau paaiškės.

   • nerijus

    Už provokavimą nusikalsti yra griežtesnė bausmė, nei nusikaltimo vykdytojams.

 • austras

  O per dviracio zinias peliukai siandien kalbejo ir apie atlieku valymo imones bei Dremos teleportavima. Vaziuoja Drema i atlieku valymo imone ir mato uzrasa „Rubikonas islaisvina“…:)

  • nerijus

   ne Rubiconas…
   pamirškit, jau teisiškai viskas „išspręsta“…Dabar vadinasi „City Service“.

 • nerijus

  Urbonavičius, neva, ėmė kyšius ir pats papuolė, kaip palytė į skalstukus.
  Paskum, apsiuostė ir nutarė bendradarbiauti, nes jų „geras pažystamas“- „statytinis“ Makalauskas, pasiūlė sandorį. Jis,kaip žinome, sutiko,..o kur jam, nabagui, dėtis?
  Ar jis turi morale? Tuo labiau, jei dirbo dėstytojų ir dar teisės.
  Suprantama, dirbo, kiekvieną dieną skaitė teisę ir ieškojų spargų…Tobulinosi.

 • bn

  Tas pasts kaip ir Pakso nuvertimo atveju. Imbrasas trukdo vogti, todėl ir nori jį pašalinti.

  • nerijus

   pritarčiau.
   Neturiu įrodymų, kad trugdo, bet…ši versija tikresnė.
   Be to, nebuvo konkrečiai suformuluota tezė: už ką ir dėl ko keičiamas meras.
   Už neūkišką veiklą, už firmų protegavimą? Juokinga, jei nebūtų graudu. Kur faktai? VSD ar STT rinkta, slapta medžiaga apie korupciją Vilniaus savivaldoje/ merijoje?
   Nėra.
   Tai tik gandai.

   • Rimantas

    Na, Valinską ir be faktų galima pulti, kuo Imbrasas kitoks? Nes partija kita?

    • nerijus

     Aš, tavo A.V. nepuolu.
     Jis man toks pats, kaip ir visi kiti žmonės.

     Ar čia ne Virgis kalba?
     Įtarimas kyla..?

 • Skirmantas

  Nerijau, is kur tokia informacija? Ir kodel Malakauskas, jei neklystu jis tuo metu VSD vadovavo, o ne STT?

  • nerijus

   Skirmantai

   Kai buvo skiriamas naujas VSD vadovas, labiausiai jį „palaikė“ konservai.
   Kaip „saviems“ atsidėkosi“?
   STT tarnyboje ir „savas“.
   Čia mano pasvarstymai ir nuomonė.
   Bet, kažkodėl tikiu, kad joje yra tiesos.

 • austras

  Siaip jau Nerijaus pozicija, atsiduoda kiek salisku vertinimu. Bet idomiausia kai koalicija sudaro didieji kovotojai su Zuoku konservatoriai. Ei, o kur ponas Masiulis? Ko jis snaudzia ir nesutrukdo issikeroti korupcijos lizdui? O geriausiai konstatavo ponas Babravicius: „dabar bus „tikra Tvarka ir tikras Teisingumas““. Istorija atsikartoja kaip farsas :)

  • nerijus

   Gal ir šališkas?
   Suprasčiau, jei visi būtų, kaip „šventa karvė“, dėja, to nėra.
   Į postus siūloma susikompromitavę, apsivogę, „švogeriai“.
   Nieko naujo.

   Tik niekaip nesuprantu, kaip žmonės išrenka tuos, kurie, būdami valdžioje, nepasididžiavo palobti iš „runkelių“ (Alfa.Lt,), miestiečių ir t.t.?

   • ledynmečio voverė

    Matau, skaitei Alfa.lt išspausdintą straipsnį apie rasinį lietuvių skirstymą į „kaimiečius“, miestiečius“, „RUNKELIUS“ :) ir t.t.?
    http://www.alfa.lt/straipsnis/10259020/?Tyrimas..runkeliai.dievina.Paksa..inteligentes..Adamku=2009-02-11_15-38
    Piktina, kaip save ir skaitytojus gerbiantis internetinės svetainės redaktorius galėjo tokį šlamštą viešai patalpint.
    Perskaitęs, radėjau svarstyti: nė per kur netikiu Pakso kalte, bet gyvenu ne kaime ar mažam miestelyje, bet antrame pagal dydį Lietuvos mieste. Aš runkelis ar ne runkelis? Tskant, padugnė ar nepadugnė?
    Artūrai, būtų malonu sulaukti tavo komentaro minėtam „tyrimui“. Nes, pagal jo kategorijas tu taip pat labiau prie runkelių, nei prie inteligentų. :)

    • nerijus

     Skaičiau.
     Straipsnis apgailėtinas.
     Žmonės yra kiršinami, skirstomi į kąstas: „visiškus atsilikėlius- „runkelius“, vidutiniokus- „kaimiečius“, super Tautą- miestiečius?
     Kas per „b**tstva“?

     Žurnaslistui ir tiems, kurie vykdė apklausą, iškelti baudžiamąją bylą, už nesantaikos kurstymą ir žmonių žeminimą.
     Kiek galima iš žmonių tyčiotis?
     Paršiau Alfa.lt, bet jiems vienodai.
     Turbūt, smagiai pasijuokė?

     • Audrius

      Labai normalus tas VRP tyrimas ir bus su dideliu pasisekimu parduodamas verslo įmonėms, kurioms reikia pozicionuoti savo produktą… Dėl apibūdinimų – jie dažniausiai kategorijoms duodami tokie, kad sueltų asociacijas, o ne norint kažką įžeisti, sukiršinti ir žeminti… Marketingo produktas, ir tiek.. Tik kad Alfa pateikė,kaip kokią tai oficialią gradaciją tai čia jau kitas klausimas..

    • nerijus

     Gyvenu Vilniuje, bet sukritikuosiu šį miestą, nes esu nešališkas.
     Vilnius yra kaimas, nes po karo į šį miestą kraustėsi gyventi iš kaimų. Vilnius buvo atskirtas nuo Lietuvos. Jame gyveno tik lenkai ir (mažuma) rusai, o dabar?
     Dabar viskas pasikeitė. Nežinau statistikos, bet, manau, kad Vilniuje gyvena koks 60- 70 proc. lietuvių ir jei ne daugiau?

 • austras

  O kaip Jums patinka lietuviska formule verslas=politika? Adomavicius, vadovaujantis socdemu frakcijai verslininkas, Navickas – taip pat. Apie liberalu versla ir kalbeti neverta

  • nerijus

   siūlyčiau atvirkščiai :)

   politika= verslas

 • Stebiuosi, Arturai

  nu bet Arturai tu ir paksinis, sakyk ka nori – per sita irasa vel islindai. kur Imbraso stadionai ir kitos aferos?? kodel jas pamirsai?? o Navickas dar dirbt nepradejo, o jau ant jo paplavas pili… Is kur tas keistas palankumas Imbrasui ir tvarkieciams??

  • Stebėkis toliau. Ir gal besistebėdamas ką nors apie stadioną ir „kitas aferas“ ką nors konkrečiau? O dėl Navicko – jokių paplavų – viskas, kas buvo rašyta ir nepaneigta. Nei apie Paribio gatvę, nei apie Fiat’us, nekalbant jau apie deklaracijas…

  • nerijus

   Stadionas, socdemu „stumtas“ projektas.
   Ir patys jie, jo neįvykdė.
   Prie ko čia Imbrasas?
   Ant TT partijos reikia sukarti visus šunis? Ar kaip?

   Kartais stebiuosi ir Rūtos G. šališkumu, nes, nieko negirdėjau apie konservų aferas. Negi, tokie šventieji?

  • Juozas

   Aš tai stebiuosi, kad kiekvienas nepatenkintas valdinikų nusikaltimais yra apšaukiams Paksistu. O gal visai ir negėda būti Paksistu ? Jeigu taip, tai jau geriau nafig, arba Paksas :)

 • Skirmantas

  „Tik ar paklausėte savęs kada nors, kodėl tas žmogus kreipėsi į specialiasias tarnybas ir ar tikrai jis pirmas kreipėsi.“ Arturai, tikrai nezinau ir tikrai saves neklausiau, nes esu tikras atsakymo i si klausima savo pasamoneje nerasciau :) Bet jus ir Nerijus, matau, zinot. Tai gal pasidalinkit informacija ir as tada zinosiu? Ir ne tik as, bet ir kiti blogo skaitytojai. Is anksto dekui.

 • nerijus

  Skirmanatai

  Čia mūsų VSD veikla:
  http://lt.wikipedia.org/wiki/VSD

  Ten parašyta- POLITIKA.

 • Informacijos neturiu, tik gandus… Deja. Nors daugelis tyrimo aplinkybių netiesiogiai liudija, kad tie gandai gali būti pagrįsti.

  Bet, kaip ir sakiau, kol kas tai tik klausimai be atsakymų.

  Todėl, gal tikrai geriau palaukti teismo. Gal tada viskas ir paaiškės.

 • nerijus

  Teismas, Artūrai, teisia tik, neva( geras žodis. Ypač naudojams žiniose ), nusikaltusius. Šiuo atveju Lementauską, Kazaką, Butkevičių,..
  Kodėl neteisia provokatoriaus?
  Jis, šiandiena, taip „maivėsi“ prieš kameras..?
  Sunku buvo neįžiūrėti.

  • mdxacuk

   Šiaip tai iki šiol dar neteko girdėt, kad teismas būtų ką nors nuteisęs kaip kyšininką vien už tai, kad ėjo gatve ir kišenėj turėjo kažkiek litų. Lementauskas su Kazaku gal bus pirmi atvejai. Neskaitant Butkevičiaus.

 • libero

  w w w .youtube. com/watch?v=HGIG
  dBwX0Qc& feature=related

  paziurekite sia istrauka is rinkiminiu debatu, ka kalbejo dabartinis seimo vedejas apie premjero skyrima… (nors cia ir ne i tema bet..)

 • nerijus

  Paskaitinėjau Vikipediją, apie merą Imbrasą ir…
  radau faktą, jog jis buvęs Tėvynės sąjungos narys…

  http://lt.wikipedia.org/wiki/Juozas_Imbrasas

  Ką tai galėtų reikšti?
  Kerštą?

  Nes tendencija aiškėja, kas „pabėgo“/ „išdavė“ iš partiją, tas kenkėjas.
  Reiškia- naikinamas.

 • austras

  Siulau uzeiti i fronto puslapi frontopartija.lt ir paziuret tarp komentaru perspausdinta Valatkos straipsni „Na, tai ką, ponai, pataupom?“. Ispudingas komentaro „apipavidalinimas“ – kalasnikovo iliustracija. Isvada – naujasis fronto viesuju rysiu specialistas A.Butkevicius pradejo dirbti pilnu etatu. Iliustracija pagal garsuji Sustausko posaki „ir sukalens kalasnikovai“ :)

 • nerijus

  pataupom, vadinasi?
  Kanceliariniai pinigėliai leidžiami naujų automobilių „nuomai“
  (Seime).

  Nepatikėčiau, jog Butkevičius toks kvailas, kad įkliuvo „jamant“ kyšį. Netikiu.
  Tiek metų politikoje ir toks žioplas..?
  Netikiu.

 • Skirmantas

  „Informacijos neturiu, tik gandus…“ Na va, informacijos neturit, o seseli ant zmogaus reputacijos metat. Juk Babrauskas irgi „tik gandus“ apie galimai Imbraso komandos siulomus kysius pasake, o jums is karto ir juokinga, ir graudu pasidare. Ok, reikia eiti darbui ruostis, taip kad visiem labanaktis. Tikiuosi sostine kaip LDK Algirdo ir Kestucio laikais dvieju valdovu valdoma nebus :)

  • nerijus

   Dažniausiai yra pasakomas teiginys, kurį žmonės įsimena ir tik paskum paaiškėja, kad tai buvo blefas. Tik gaila, kad po laiko.

 • mano komentaras 7:48 buvo universaliausias, kurį dabar išplėtosiu: miesto taryboje yra keletas grupuočių (partijų), kurių tarpe yra prastos, prastesnės reputacijos ir visai skandalingos kriminalinės praeities žmonių, dabar kelios partijos, anksčiau sunkiai tarp savęs susikalbėdavusios, nugludino aštrius kampus, rado bendrų sąlyčio taškų, pasijuto stiprios, nutaikė gerą progą (po rinkimų į Seimą), pajuto, kad gali pakeisti miesto valdžią ir nusprendė veikti, valdžios pasikeitimo realizavimas perėjo į paskutinę stadiją. Tai politikos kasdienybė, taip buvo, yra ir bus kol sukasi Žemė, net nesuprantu apie ką čia diskutuojate.

 • liuka

  Paskutinė stadija turi ir pabaigą, kas ir kam pasakys -amen.

 • austras

  Tiek ponas Paksas, tiek jo priesai priklauso politiniams klanams. Skirtumas tik tas, jog tie klanai skirtingi. Ir staiga vieni rinkimai musu salyje praejo ne pagal surezisuota scenariju. Bet nieko, Paksa, likusiems klanams susivienijus, pavyko ismesti. O paskui, po triumfo, prakalbo „konstitucijos dvasia“ ir Paksui atejo sunkios dienos. Problema tik viena – kovoje tarp klanu aiskiai prasisviete dvigubi standartai. Ir prezidenturos skandalas su teismais tai aiskiai parodo.

 • J. naivus

  Taigi, turim du merus. Abu prastus. Ir kam iš to nauda?

 • romas

  Ir kas čia nuostabaus? Juk čia Lietuva. Vardan savo interesų žmogus gali kokios tik nori partijos nariu tapti. Kol teisėsauga nesąžiningų valdžioje negaudys, visada bus noras eiti į valdžią reikalų tvarkyti. Galų gale ar gali daug padorių ateiti, jei toks klimatas visuomenėje. Net jei ką gero norėtum padaryti, tave vistiek gyvą valgytų, gal net su dar didesniu apetitu. Bet būna žmonės keičiasi, gal ir naujas meras kaip šv.Paulius atsivers gerus darbus daryti.

 • LL

  būtent…px jiems visiems tas Vilnius…svarbu lovys

  ir vilko bilietą paimtų, kad tik gautų ką nors nušvilpti

 • Kuo daugiau skaitau apie lietuviškosios demokratijos intrigantus lietuvius, tuo labiau myliu ir gerbiu įžūliuosius gudragalvius sukčius žydus…

 • Skaitytoja iš kairės

  Niekaip negaliu suprasti, kaip mes tokių „garbingų“ žmonių prirenkam per rinkimus ir į Seimą, ir į Savivaldybes.
  Dabar dar į Europarlamentą pažvelkite ką išrinksime – didžiąją daugumą teistų ir tokių, kuriems teismai nesibaigia, kuriems pareikšti įratimai ir pan.
  Dar blogiau, kad jų rinkėjai IŠ TIESŲ tiki jų nekaltumu, finansiniu sąžiningumu ir pan. Tiki, kad tai patriotai, mylintys tėvynę ir jos žmones… Tuo tarpu kai jie apvagia pileičius jau vien nemokėdami mokesčių. Juk mokesčių nemokėjimas tėra VAGYSTĖ – finansinis nusikaltimas.
  Niekada nesuprasiu, kad renkamuose postuose gali būti žmonės, turintys realių finansinių problemų su Mokesčių inspekcija, o piliečiai juos vis tiek toleruoja ir vis renka…

  Ką reikia pakeisti įstatymuose, kad tokiems kelias į bet kokio lygmens valdžią būtų uždarytas?

  DAr blogiau, kai aiškiai prastos reputacijos asmenys metų metus, be jokios rotacijos, užima konkurso būdu „laimėtus“ postus viešajame sektoriuje, kur „valdo“ milijardus litų? Pasižiūrėkite, kas tvarko ES struktūrinės paramos milijardus ir milijonus…

 • nerijus

  Blogiausia yra tai, kad, tie, kurie nemoka mokesčių valstybei- finansiniai nusikaltėliai yra dosniausi partijų rėmėjai ir išlaikytojai.
  Postai ir visa kite perkama už pinigus ir partiniu lygiu, nespėjus dar būti išrinktam.
  Vikas pagal sąrašo eiliškumą.
  Kuo daugiau pinigėliu, tuo aukščiau, partijos sąraše, atsidursi.
  Šią blogybę turėtų ištaisyti,bet…Nepjaus šakos, ant kurios patys tupi/ sėdi :)

  • Skaitytoja iš kairės

   Tai kodėl mes tylime, kodėl žiniasklaida, o ir piliečiai, dažniau linkę smerkti ir nepalaikyti protestuojančiųjų?
   Palyginkite, kaip nepatinka A.Paleckis, KAIP IŠ JO TYČIOJAMASI (suprantu, kad jo protestas kažkoks infantilus, kad jo aplinka taip pat abejotina, bet ji NE NUSIKALTĖLIS), bet kaip mes toleruojame IR NIEKAS NESITYČIOAJA iš elementarių vagių ir kyšininkų (sąrašą sudarykite patys). Kažkas tokio yra tautoje – bijome protestuoti ir reikalauti TEISINGUMO , lygybės prieš įstatymus.
   Tur būt esame tolerantiški galių (valdžios, pinigų) jėgai ir prievartai, bet tikrai netolerantiški silpnam humanizmui, pilietiškumui (pratęskite patys)…
   Esam tikintys katalikai (ne visi, bet dauguma/aš ne), bet nesielgiame kaip tikėjimas lieptų.
   Kažkokie savižudžiai – tauta, smaugianti pati save.

   • Regis

    pradedam nuo žiniasklaidos – mes objektyvios žiniasklaidos neturime. Kiekvienas pagal savo „pradinį atskaitos tašką“ ant vienų „važiuoja“, o savus „gina“. Kol neišklausai 3-4 to paties įvykio versijas, tol negali bent iš dalies suprasti kas iš tikrųjų įvyko. Pvz. Šeškinės stadiono statyba – kiek suprantu iš TT gerbėjų dėl visko kas ten blogai (beje reikėtų paklaust, gal ten viskas gerai) kalti socdemai ir Kirkilas. Imbrasas kaip Vilniaus miesto meras NE PRIE KO. Ir atvirkščiai, konservatoriai kurie ėjo į rinkimus su moralios politikos intencija ir su Masiuliu priešakį, šiandien išsirenka kandidatu į merą visiškai neaiškų verslininką… Ir taip galima būtų tęst ir tęst… Aš asmeniškai kažkaip prarandu paskutines viltis, kad visa ši situacija gali keistis iš esmės.

    • Skaitytoja iš kairės

     Gerb. REgi, taigi mes čia ir darome „versijų klausymus“ ir diskusijas. A.Račas mus „provokuoja“ (gal ir protestuoti???) pamąstyti, ką daryti, ir pažadinti miegančius. Kad suprastume, kas prie ko.
     CHAOSAS LABAI JAUTRUS MAŽIEMS TRUKDŽIAMS.
     Tad kalbant figuratyviai, jei aplinkoje chaosas, o mūsų VIŲ KARTU sukelti MAŽI trukdžiai neleidžia jam plėstis, mes bent truputį prisidedame prie tvarkingumo dominantės stiprėjimo.

     • Regis

      „A.Račas mus “provokuoja” (gal ir protestuoti???) pamąstyti, ką daryti, ir pažadinti miegančius“

      Mažų mažiausiai neįsitikinęs tuom. Kas be ko turim daug vietų diskusijoms ir versijoms tame tarpe ir čia.

      „Maži trukdžiai neleidžia plėstis chaosui“ gal :), kiek suprantu tai iš fizikos srities, todėl abejoju ar mūsų politikams tas galioja.. Aišku galima būtų paklaust kokio Janukonio ar mes (jūs ir aš, pvz.) pajėgus įtakoti tuos procesus kurie vyksta (beje nemanau, kad jie yra chaotiški).

   • RM

    Taikliai pastebėta:) ko gero, geriausias komentaras per paskutinius menėsius, atskleidžiantis esmą padėtį…..

    bet man baisiau ne dėl žiniaisklaidos, o dėl tos pilkosios masės, kuri mato tik save ir savo lovį… kuris nebūtinai valdžios… bet anas jiems yra idealas… ir todėl jie pateisina viską… jiems PALECKIS baisus dėl to, kad sako tiesą… ir aš jam daug kur pritariu:)

 • Musė

  Gerb. Artūrai, Jūs darotės toks pats nuspėjamas, kaip koks Lrytas :) Kai jau iš vakaro žinai, kas bus parašyta ir su kokia potekste rytoj.
  Aš net tikėjausi, kad truputį anksčiau pagooglinsite apie V. Navicką, juk toks gardus kąsnelis, tiek išmeta skandaliukų…

  Dėl Navicko išrinkimo meru – kažkaip nujaučiu, kad ir patys konservatoriai dėl jo nesvaigsta, bet iš visų savivaldybės tarybos narių be jo visiškai nėra ką rinkti meru…

  • nerijus

   Yra ką rinkti, tik ne visiems galima…
   Sėdi, kamputyje, savivaldybėje protingas, išsilavinęs žmogutis, bet- ne. Jam negalima, nes dar per „žioplas“. nemokės „otkatų“ daryti.
   Lai pasimoko dar. Padirba sekretore, kiemsargiu ir pan.

   • Musė

    Ir kas gi tie protingieji, kamputyje sėdintys profesionalai? Algis Greitai? Aktorė Violeta Podolskaitė? Šedbaras, Kreivys, Masiulis, Alekna – visi išėjo į frontą :)(Seimo nariai, ministras, Premjero patarėjas). Nieko neliko. Išrinko mažiausią blogybę iš galimų ir tiek.

    Man rodos, nesužaidė konservatoriai šioje vietoje taip, kaip galėjo, patys save pergudravo.

    • nerijus

     Muse

     Nei vieno jų nepaminėjau.
     Kalbu apie tuos, kurie yra pastarųjų dešiniosios, kairiosios rankos, kojos ir galvos smegenų pusrutuliai.

     Ramanauskas yra šališkas, vien už tai ,akd dalyvauja TV, kaip laidos bendraautorius.
     Karts nuo karto „pertraukdamas“( nepiktybiškai ) ir savuosius.

  • Miela Muse, ačiū už komplimentus…:) O kai dėl V.Navicko, juk geriau vėliau nei niekada. Be to, turiu ir darbų be jo ir dar gripas puola…

 • nerijus

  Nes Tauta yra uzurpuojama. Ji gazdinama, pvz.: per visus Tv kanalus, radiją ir t.t. buvo kalbama, kokia bauda laukia tų, kurie ateis mitinguoti, bet nekalbama apie tai, ko mitinguotojai siekia.

  Sausio 16 mitingas, buvo organizuojamas ir socdemų, nes ta profsąjunga yra socdemų irštva.
  Kai mitinguoti norėjo kiti, tai jiems jau buvo neleidžiama.
  Ką tas Paleckis blogo padarė? Nieko.
  Bet jau žiniasklaida jį lygina su Mažonu, Oželiu, Šustausku, murza ir t.t. ir pan.
  Paleckis bent kelias kalbas moka, išsilavinęs, ko apie kitus, net valdančiuosius negalėčiau pasakyti.
  Lengva tiems, kurie uzurpavę žiniasklaidą. Lengviau „runkelius“ valdyti.

  • Skaitytoja iš kairės

   Per paprastas atsakymas, kad esame uzurpuoti. Yra kažkas giluminio tautoje, lyg užprogramuota. Esame lengvai manipuliuojami ir „perauklėjami“, mums lengva išplauti semgenis ir įtikinti, kad „karalius aprengtas gražiais drabužiais“.
   Tur būt netrukdomi išnyksime kaip tauta ir valstybė užsmaugdami patys save – toleruodami „blogį“, kurio veide godulys ir kitos nuodėmės… O nuo tų nuodėmių taip atsiriboja kiekvienas, einantis į valdžią. Ypač tie, kurie skelbiasi, kad nereikia programų, pakaks ir 10 Dievo įsakymų.

 • „Ypač tie, kurie skelbiasi, kad nereikia programų, pakaks ir 10 Dievo įsakymų“ – rašo skaitytoja iš kairės. Na jau? TPP dar niekaip neprikišo nagų prie Vilniaus reikalų.
  Galiu sutikti, kad Butkevičius, Lementauskas, Zuokas, Kazak, Kėvišas nėra patys sąžiningiausi miesto tarybos nariai, bet juos išrinko žmonės, tame tarpe ir skaitytoja iš kairės.
  Apie ką čia diskutuojate?

  • Regis

   „Apie ką čia diskutuojate?“

   spėju, kad apie „ką dabar daryti“? ar ne? Gal tamsta turite viziją kaip išsivaduoti iš „ne pačių sąžiningiausiųjų“? Kritikuoti suprantama visada lengviau, bet gal pats pereisit į sekantį evoliucijos lygį ir pasiūlysit sprendimus?

  • Skaitytoja iš kairės

   Gerb. Fredi,
   diskutuojame apie tai, kad finansiniai nusikaltėliai ir nemokantys mokesčių asmenys užima postus (į kuriuos mes renkame ir į kuriuos išįrinktieji skiria, taip pat ir TPP deleguotas ūkio ministras, ir daugiau), kuriuose reikia ypatingo sąžiningumo, nes tie žmonės valdo mūsų, mokesčių mokėtojų, pingus, ir daro tei nemūsų naudai. Atba galima daryti prielaidą, kad jei jie jau bent kartą buvo nesąžiningi, tai ir nesiliaus vogę…
   Na o Vilniuje TPP dar nesibalotiravo…

 • Juozas

  Negi ten tokios mažos algos, kad žmonės eina daryti tik gerus darbus, už kuriuos teisiama ? Nors kol didysis geradaris vaikšto laisvėje, tai gal ir nereikia tikėtis, kad toks pavyzdys nebūtų mėgdžiojamas.

 • Regis klausia „ką dabar daryti?“. Įžangai pasakysiu, kad aš jau niekuo nesistebiu, kas vyksta, jau seniai. Žinau tik vieną universalų principą kaip padaryti įtaką politiniams procesams šalyje – nebalsuoti už marginalus, kairiuosius ir dešiniuosius ekstremistus ir būti reikliasniems pagrindinėms, tradicinėms politinėms partijoms – krikščionims demokratams, liberalams ir socialdemokratams. Viskas, daugiau nieko nereikia daryti.

  • Regis

   pilnai sutinku, gal galėtumėt plačiau pakomentuot kaip suprantate: „ir būti reikliasniems pagrindinėms, tradicinėms politinėms partijoms“.. Iš anksto dėkui :)

   • Regiui, būti juokdariu ir karaliaus pašonėje karts nuo karto sušukti, kad „karalius nuogas“ – burtis į draugijas, bendruomenių susirinkimus, piliečių judėjimus, kelti įvairius klausimus kas jūsų požiūriu yra negerai ir taisytina, pačiam eiti į politiką, ar tapti girdimu, matomu ir vertinamu valdžios kritiku, jei esate kokios nors gildijos, profsąjungos narys, ar atstovas – kelti savo reikalavimus.

    • Regis

     Bedarbis perka teleloto bilietą ir galvoja „gal tai ir nepadės, bet pasistengti reikia“. Į dideles filosofijas gal nesileisim, bet tie mūsų komentarai ar nuomonės reiškimas kaip loterijos bilietai kažkas panašaus. Konkretus pavyzdys – konservatoriai, tikrai ne pati blogiausia partija, mes piliečiai galim kaip nors įtakot mero kandidatūros pasirinkimą, jau nekalbant apie konkrečius sprendimus liečiančius mus visus miestiečius.

     • nerijus

      Mera rinkti turi žmonės ir tada baiktūsi visos „b**tstvos“.
      Kodėl socdemai/konservai šiai idėjai nepritarė?
      Čia jau jų reikia klausti.

    • Audrius

     SuŠukti, kad „karalius nuogas“ jau senokai nepakanka. Labai pritariu Laučiaus minčiai per pokalbį su Donskiu „Be pykčio“, kad Lietuvoje baigia įsigalėti visiškas feodalizmas, kur visi mūsų išrinktieji, kokiai partijai (manau geriau vadinti interesų grupuotei ar klikai) beatstovautų su elektoratu (būtent) elgiasi kaip su baudžiauninkais, kurių nuomonė svarbi tik tuo butaforiniu demokratijos išraiškos momentu, kuris vis dar egzistuoja ir vadinasi rinkimai… Ir tokiu atveju protesto akcijos labiau pasiteisina, bent priverčia pagalvoti apie galimą grėsmę gauti „į snukį“, jei arčiau prieisi..:)
     Kita vertus ir tautos elgesys per ir po protesto akcijos primena seną anekdotą apie rusų baudžiauninkų maištą prieš „bariną“, kur susirinko baudžiauninkai su šakėm ir dalgiais prie „barino“ sodybos, rėkia, „bariną“ mums duokit.. Tas gi išeina su chalačiuku į balkoną ir klausia: „Ko čia susirinkot? Eikit namo!“.. Pabumbėję išsiskirsto baudžiauninkai, ir po trijų dienų toks „baudžiauninkas Fiodoras“ sėdėdamas su žmona už stalo kad dės kumščiu į stalą: „Ko susirinkot, ko susirinkot… O vat ko!!!“…. Taip ir tas parėkimas kad „karalius nuogas“… Į dangų neina..

 • Vilnietis

  Kažkoks uždaras ratas gaunasi. Visi kažką žada tik iki tol, kol prie lovio neprieina. Zuokas blogai, Imbrasas blogai, Navickas dar blogiau. Tai ka, pasirinkimas ne rinkti geriausia, o rinkti geriausia iš blogiausiu? Tai kur tada valstybė (ir Vilnius) nusiris. Mažai to kad juokinam pasauli su VEKS ir valdovu rūmais? Kas toliau? Niekada negalvojau kad kils mintis dingt iš Lietuvos. Taip, kol kas turiu čia darbą. Čia esu lietuvis, ten busi imigrantas, bet ši mintis įkyriai vis dažniau mane aplanko… Noras dingt ne dėl geresnio atlygio, o dėl to bardako kuris vyksta valdžios sluoksniuose…

 • Regis

  Gal kas neskaitė, senasis (ne) tikrasis Vilniaus miesto meras savo darbuotojams taip išaiškina situaciją kai iš 51 tarybos narių už jo atstatydinimą nubalsavo 29!, o 30! tarybos narių išrinko naują merą:

  „Gerbiami kolegos, apgailestauju dėl susiklosčiusios dviprasmiškos situacijos mūsų savivaldybėje ir kviečiu rimties bei susiklausymo. Dirbkime vilniečių labui, užtikrinkime pagrindinių savivaldybės padalinių veiksnumą. Atlikime savo pareigą vilniečiams garbingai ir laikykimės pareigybinių instrukcijų.

  Deja, kai kurios politinės jėgos, remiamos tam tikrų monopolijų, destabilizuoja padėtį ir įveda destrukciją. Tikiuosi, kad teisėsaugos institucijos išaiškins šią dviprasmišką situaciją kaip galima greičiau.

  Kviečiu susiklausymo ir rimties.

  Jūsų meras Juozas Imbrasas“

  tai kas dabar mala …? Suprantu, vokelių su grynais pinigais taip greit neparuoši (visgi krizė ant Lietuvos) todėl Imbrasui reikia laiko pasiruošt (kitas tarybos posėdis pagal jį turėjo būt vasario 20 d.), bet aš asmeniškai kaip paprastas pilietis mąstau taip – arba tu turi daugumos palaikymą arba tu jos neturi. Jeigu neturi tai pasitrauki, o ne būtent pats ir „destabilizuoji padėtį ir įvedi destrukciją“. Įdomu būtų išgirst nuomones šiuo klausimu, bet suprantu, kad jeigu atskaitos taškas kažkur ties Imbrasu tai nelabai yra vilties tų komentarų sulaukt.

  • Valentinas

   Regi, man šis Imbraso kreipimasis priminė Paksą, kuris save iki šiol vadina „jūsų prezidentu“. TT tampa politikų praradusių, bet besitituluojančių prarastais postais politikų partija. Kaip bežiūrėsi, nesiseka žmonėms. Turbūt juos mama pirmadienį pagimdė.

 • dimes

  J.Imbrasas galėtų pripažinti savo pralaimėjimą ir valdžios praradimą, nes per jį nauja valdžia negalės kurį laiką visaverčiai efektyviai dirbti, Imbraso ir TT žmonių dėka buvo stagnacija Vilniuje ir papildomas vilkinimas tik dar daugiau papiktins vilniečius ir tas turėtų skaudžiai atsiliepti TT partijai per artėjančius prezidento ir EP rinkimus.
  „Rubikonas“ nuolat spaudė mus priimti atitinkamus sprendimus, tačiau laikėmės tvirtai. Vilius Navickas „Rubikonui“ neatsakys“, – tvirtino J. Imbrasas. Siūlau netikėti demagogija, nes man ir vienas seimo narys pasakojo, kurio asmens tapatybės neatskleisiu kaip tik pasakojo ir iš kitų informacijos šaltinių žinau kad TT susiję su “Rubikonu“. Peržiūrėkite TT sprendimus dėl “Lazdynų būsto“ privatizavimo, kuris priklauso “Rubikonui“ dėl kitų dalykų ir bus aišku.

 • Regis

  ne visai į temą, bet vienas iš tų realių darbų kuriuos galime nuveikti. Policija prašo pagalbos atpažinti sausio 16-osios „didvyrius“. Savo svetainėje (vilnius.policija.lt) patalpino budulių (yra net ir budulienių) nuotraukas. Gal kas atpažins savo kaimyną, bendradarbį, verslo partnerį :) ar vaikus, tėvus, vyrą žmoną ir t.t.. Jeigu rimčiau, manau šie žmonės už tai, kad niokojo / padėjo niokoti valstybės turtą kaip minimum nusipelnė būti „patampyti“ per teisėsaugos tarnybas.

  • Audrius

   Bet kai Alfa patalpino tas nuotraukas tai ten buvo tik nekaltas besimėtančių sniegu jaunuolių vaizdelis, vienas policininkų nuskriaustasis su įplyšusia ausim ir policininkų grupinės nuotraukos… Ka čia – pasityčiojimas?

   • Regis

    Nežinau, kaip pats, bet aš kaip pilietis nepritariu bet kokiems mėtymams kas tai bebūtų ar kiaušinis, sniego gniuštė, kokoso riešutas ar akmenys, šaligatvio plytelių dalys ir t.t. Tokie „mėtytojai“ ir kompromituoja atskirų visuomenės grupių taikaus mitingavimo teisę. Kodėl sausio 16 įvyko tai kas įvyko teorijų galima daug prikurti, tam, kad nors kiek priartėti prie teisybės manau svarbu tuos mėtytojus surast.

    • Audrius

     Aš irgi nepritariu jokiems mėtymams, protesto formos turi būti taikios (aišku ne tokios kaip aprašiau aukščiau prisimintame anekdote:), bet man atrodo, kad Alfa nori pasityčioti iš bandymo nustatyti riaušininkus, pateikdama juos kaip kokius nekaltus padaužas, ar apskritai dėdama ten policininkų nuotraukas..

     • Regis

      Teisybę pasakius nemačiau ką Alfa patalpino.. Pats policijos kreipimasis paskelbtas pakankamai senai bet jie mano manymu pakankamai neprofesionaliai tai padarė, galėjo paruošti vieną dokumentą (doc ar ppt) su visom nuotraukom ir patalpint kur nors parsisiuntimui, dabar gi visa krūva padrikų nuotraukų, web serveris akivaizdžiai nepatraukia visų norinčių tas nuotraukas peržiūrėt. Bet kuriuo atveju, jeigu policija prašo ir panašu, kad nori surast, mums manau reikėtų išgirst tą prašymą. Šiandien akmuo į Seimą, rytoj į parduotuvę, automobilį, žmogų ir pan.

  • ledynmečio voverė

   O aš manau, kad tie žmonės prilygsta Bastilijos griovėjams. Jiems medalius reiktų teikti.

   • Valentinas

    Gerbiama vovere,
    Visų pirma Bastilija nebuvo nugriauta. Antra, tai buvo kalėjimas aristokratams. Trečia, „revoliucinė“ minia ten nuėjo pasirankioti ginklų. Ketvirta, pilies komendantas, geraširdis senukas, pakvietė minios vadus pietų. Kol jie pietavo, miniai atsibodo laukti, perlipo per vartus, išžudė sargybinius, išlaisvino nustebusius kilminguosius kalinius ir nupjovė vargšui geraširdžiui senukui galvą. Šia prasme mūsų narsuoliams dar toli iki bastilijos „šturmuotojų“
    Bastilijos paėmimas yra dar vienas iš šiuolaikinių mitų.

    • Milda

     Gerbiamas,Valentinai,

     Bastilijos tvirtove buvo nugriauta :)Siuo metu, yra Bastilijos aikste.

     • Valentinas

      Taip, bet tai padarė ne tie, kurie ją paėmė? Jeigu tie, tada aš galutinai apsikvailinau. Kitą kartą reikės pagalvoti prieš ką nors mokinant :)

     • Valentinas

      Panašu, kad ne tie:
      Demolition

      The propaganda value of the Bastille was quickly seized upon, notably by the showy entrepreneur Pierre-François Palloy, „Patriote Palloy“. The fate of the Bastille was uncertain, but Palloy was quick to establish a claim, organising a force of demolition men around the site on the 15th. Over the next few days many notables visited the Bastille and it seemed to be turning into a memorial. But Palloy secured a license for demolition from the Permanent Committee at the Hôtel de Ville and quickly took complete control.

      Pierre-François Palloy secured a fair budget and his crew grew in number. He had control over all aspects of the work and the workers, even to the extent of having two hanged for murder. Palloy put much effort into continuing the site as a paying attraction and producing a huge range of souvenirs, including much of the rubble. The actual demolition proceeded apace — by November, 1789, the structure was largely demolished. The cut stones of the fortress were used in the construction of the Pont de la Concorde (Paris).

    • J. naivus

     Valentinai,
     priimkite tai kaip humorą dviejų artėjančių švenčių proga.
     Ar tas humoras subtilus ar arkliškas- spręskite pats, nes tiks bet kuris atvejis:)

     Sugriovimas.
     Propagandinė Bastille vertė buvo skubiai įsisavintas, ypač puošeiviško verslininko Pierre-François Palloy, “Patriote Palloy”. Bastille likimas buvo abejojantis, bet Palloy buvo greitas, kad nustatytų reikalavimą, organizuodamas jėgą sugriovimo vyrų aplink svetainę ant 15-ojo. Keliomis ateinančiomis dienomis daug įžymybių aplankė Bastille, ir atrodė, tai pasivertė memorialu. Bet Palloy gavo licenciją sugriovimui nuo Nuolatinio Komiteto Hôtel de Ville ir skubiai paėmė užbaigtą kontrolę. Pierre-François Palloy gavo teisingą biudžetą, ir jo komanda užaugo skaičiumi. Jis turėjo kontrolę visų aspektų darbo ir darbuotojų, net iki pat kabinimo du žmogžudystei. Palloy padėjo daug pastangų į tęsimą svetainės kaip mokanti atrakcija ir didžiulio suvenyrų diapazono gaminimas, apimdamas didžiąją dalį nuolaužų. Tikras sugriovimas tęsėsi greitai — iki 1789 m. lapkričio, struktūra buvo didžia dalimi griauta. Tvirtovės įpjovimo akmenys buvo panaudoti statyboje Pont de la Concorde (Paryžius).

   • Regis

    Nežinau kaip pačiai, bet man asmeniškai mūsų mažam kaime nelabai norisi, kad kas daužytų bet kokius langus. Nėra mūsų tiek daug, kad negalėtume be smurto spręst problemas. O dėl medalių teikimo tai turbūt juokaujat..

 • ausra maldeikiene

  Rudenį reikės studentus ekonometrus pasodinti skaičiuoti valdžios vyrų deklaracijų efektyvųjį pajamų mokesčio tarifą.Turėsime nuostabių skaičiukų. Šita šalis vadinasi ne Maxima.LT. Čia gariunai.LT. Griebk, imk, pasidaryk sau.. įstatymus, vertybes…etc.

  • Regis

   Nebijot, kad apkaltins valstybės pamatų griovimu? Ir penktosios kolonos ruošimu? :)

  • J. naivus

   O kodėl tik rudenį, p. Aušra?

  • Auksinis kardas

   Šitas praktikumas praverstų ir anksčiau. Vertėtų pajungti mokesčių inspekciją – kad ne tik mūsų graudžias ašaras tos analizės spaudinėtų. Kaip tik šiuo metu turime spragas kamšyti pasišovusiųjų, gal neverta praleisti tokios progos?

   • Regis

    Manai mokesčių inspekcija neturi tų skaičiukų ar nemoka skaičiuoti.. Kiek suprantu p. Aušra daugiau kabinasi prie legalių būdų NEmokėti mokesčių, šiuo atveju tas analizes reikia valdžios vyrams rodyt, kad jie įstatymus keistų. Taip taip tiems patiems kurie ir naudojasi tais pačiais būdais.. Todėl darom išvada, kad p. Aušra savo studentų darbais tik ir „išspaus mūsų graudžias ašaras“ ne daugiau.

    • Auksinis kardas

     Mokesčių inspekcija turi skaičiukus, bet netikrina nepradėjusi patikrinimo. Apie ką ir kalbu. Tokias situacijas turėtų išnagrinėti VMI ir siūlyti tvarkyti esamas įstatymų spragas, kuomet žongliruojama milijonais, o mokesčių sumokami trupinukai.

     Tai čia dėl šito tipo jaunieji konservatoriai prieš kelias dienas į gatves ėjo? Jumis pasinaudojo, vaikai, spjaukite savo autoritetams veidan.

     Ir Vilnius ramiai prarys savęs vertą šitą vadovą? Buvau skeptiškas, betgi ne tiek…

     • mdxacuk

      Dėl to mokesčio tai galimas daiktas, kad čia nerodomas jo kaip samdomo darbuotojo darbo užmokestis, bet tik kokie nors neapmokestinami dividendai ir dar kokios smulkmenos – nežinau, tik bandau spėt. Reikia žinot deklaravimo tvarką, norint ką nors spręst. Galimas diaktas formaliai deklaracijoj viskas tvarkoj, bet nebūtinai ji turi viską atspindėt ir būt logiška. Tvarką ne jis nustato. Kad tik nepasirodytų, kad čia daug triukšmo dėl nieko.

     • Auksinis kardas

      Daug triukšmo dėl nieko? Gauti šimtus tūkstančių pajamų su 1% apmokestinimu? Jei tai ir yra legalu, tai NETURI būti legalu, juk aš apie tai.

   • J. naivus

    Būtent dėl to ir nereiktų lauk rudens. Suskaičiavus vien kandidatų deklaruotas legalias suktybes, susirinktų ne kokios tai milijoninės sumos, bet visgi …
    Konservatoriai galėtų bent jau šį atvejį panaudoti savo propogandai…
    Akivaizdu, kad ruošiant įstatymų pataisas iš VMI iš vis nebuvo jokie duomenys paiimti, jau nekalbant apie jų analizę, struktūrinį grupavimą ar modeliavimą.

  • O kokia nauda? Kas nors pasikeis ar tik veltui iššvaistytas studentų laikas? Ką jie veiks su tokiom žiniom? Nenuostabu, kad po to vienas kitam tik gerkles moka kandžiot, geriau išmokykit kurti ką nors.

 • nerijus

  Ji ne Aušra. Ji Ausra.

 • Palauk, Račy, atsiųsim tuoj vokelį ir tau. Nekelk bangų kol kas.

 • rytų fronte nieko naujo. keista tik, kad lenkai auksine korta si karta nesulose.

 • libero

  to Regis:
  Bet tu zmogau ryskiai nesveikas…. Gal seime pats dirbi? ar tau kokia 80 metu ir pokario laikais Liaudies gyneju vadinaisi??

  • Regis

   Jeigu gerai supratau tai tu žmogau matyt ryškiai sveikas..
   Nei 80, nei Seime dirbu, ir apskritai su valdžia nieko bendro neturiu.. Tiesiog paprastas pilietis kuriam nepatinka bet koks langų daužymas (nebūtinai Seimo) ir apskritai smurtas.. Čia tipo labai nesveika nuomonė?

 • libero

  Aisku, dabar suprantu… nes tu juk sausio 16aja tik nekaltojo seimo langu dauzyma tematei… ir apskritai TV ar radija klausei, laikrasti, skaitei tik sausio 16. Kas buvo pries ir po to tau neegzistuoja, tu nezinai, negirdi……

  Siulau pamastyt giliau, o ne tik uzsiciklinti uz vieno langu dauzymo fakto. Siuo atveju pagal istatyma vadinamieji riausininkai – nusikalteliai, o moraliskai – Teisuoliai.
  Sausio 16 nera eilinis chuliganizmas, tai turi daug didesne reiskme, kas isteisina tuos kurie dauze langus. (Juk tie langai musu, mes uz juo mokejome, ir mokesime vel)

 • Navickas mušėsi į krutinę bei kitas kūno vietas, kad VMI jam išduos pažymą, kiek ir kokių mokesčių jis sumokėjo, kurią esą pateiks plačiajai visuomenei. Ar jau kas nors ją matė?