Naujasis Vilniaus meras – direktorius su verslo liudijimu

Na ką gi – atrodo, Vilniuje turėsim naują merą.

Gerą, nekorumpuotą, kuris nieko nepapirkinėja ir kyšių neima. Konservatorių, tsakant.

Turėsim ir naują koaliciją – beveik tokią pačią kaip Seime: konservatoriai, liberalcentristai, Liberalų sąjūdis ir socialdemokratai.

Prisimenant, ką apie socialdemokratus ir jų valdymą nuolat kalba A.Kubilius ar E.Masiulis, galėtų būti šiek tiek keista, bet iš tikrųjų tai nieko nusotabaus ir nieko nauja.

Beveik lygiai prieš metus jau esu rašęs, kad savivaldybės – tai tokios savotiškos „juodosios skylės“, kurios visas ideologijas ir visas programas labai staigiai perdirbą į labai aiškią ir suprantamą lovio politiką.

Štai klausiausi šiandien liberalo (to, kuris anksčiau buvo LDDP partijos narys) A.Griciaus argumentų, kodėl J.Imbrasas buvo blogas meras: šiukšlėmis nesirūpino (nors iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad kaip tik atėjus J.Imbrasui, ši sritis Vilniuje šiek tiek susitvarkė), šviesoforų pripirko (nors sutartis dar A.Zuokas buvo pasirašęs), su „Rubicon“ nepakankamai kovojo (nebūtų A.Zuoko ir to paties A.Griciaus gal ir iš viso kovoti būtų nereikėję).

Nors pats J.Imbrasas, pasak A.Griciaus, gal ir nebuvo blogas, bet aplinka…

O štai naujasis meras Vilius Navickas A.Griciui neužkliuvo. Nei pats, nei jo aplinka.

Suprantu, amžius solidus, ne viską žmogus gali prisiminti, bet juk vos prieš metus tas pats A.Gricius kartu su visa Liberalų Sąjūdžio frakcija viešai aiškino, kad už nelegalių statybų Žvėryne kyšo ne kieno nors kito, o naujojo mero V.Navicko nešvarios ausys. Ir dar kito „kovotojo su korupcija“ – V.Urbonavičiaus ausytės.

Tada Liberalų sąjūdžiui V.Navickas ir jo kolegos reiškė „besaikį godumą“ ir „nepagarbą Lietuvos įstatymams“, o šiandien…

Pamiršo? O gal paaiškėjo, kad „Euro-construct“ statybos Paribio gatvėje nebuvo neteisėtos?

Tada reikštų, jog prieš metus melavo? Kažkaip negirdėjau, kad būtų atsiprašę…

Beje, V.Navicko „skaidrumas“ kelia abejonių ne tik dėl statybų Paribio gatvėje.

Daug klausimų kyla ir užmetus akį į jo Turto ir pajamų bei interesų deklaracijas.

Ir sugebėk tu man taip: gauti daugiau nei 100 000 litų pajamų, o mokesčių sumokėti vos 1051 litukas…

Direktorius pagal verslo liudijimą… Toks bus naujasis meras.

Nors dirba dviem etatais ir dar du namus nuomoja…

Būčiau mokesčių inspektorius, pamatęs tokią deklaraciją, žinočiau, kur eiti. O štai pas V.Navicką atrodo niekas iki šiol neatėjo.

Nors gal nieko nustabaus – nėjo pas ūkio ministrą, o čia tik būsimas meras…

Tas pats, kuriam vadovaujant bendrovei „Veda“ buvo kilęs skandalas dėl policininkų skelbto viešojo konkurso autoobiliams pirkti, nes kai kam pasirodė, kad konkurso sąlygos buvo surašytos būtent tiems automobiliams, kuriais tada prekiavo V.Navickas. Ir – koks sutapimas – vadovauti šiai bendrovei V.Navickas atėjo iš tuometinės autoinspekcijos…

Bet tai buvo seniai.

Šiandien jau kita realybė ir galbūt jau atėjo laikas atgauti tai, ką „Euro-construct“ ir pats V.Navickas per rinkimus konservatorių partijai buvo suaukojęs…

(19 balsų, vidurkis: 4,47 iš 5)
Loading...