V.Adamkus nori vaivorykštės: klausimas išlieka tas pats

… Pasakysiu atvirai: niekada nesupratau ir tikriausiai jau niekada nebesužinosiu, kas iš tikrųjų buvo buvęs Lietuvos prezidentas V.Adamkus.

Žmogus per tuos 10 Lietuvoje praleistų metų taip ir nesugebėjęs susigaudyti realybėje ir jos suvokti (dėl to V.Adamkų būtų galima tik užjausti) , ar politikas, suvokęs liūdną savo padėties beviltiškumą ir savo noru tapęs įrankiu tų, kurie visada žinojo, ko siekia?

Prisimindamas A.Pociaus, V.Pociūno, „Leo LT“ istorijas, aš būčiau labiau linkęs rinktis antrąjį variantą, tačiau taip pat suprantu, kad tai galėjo būti paprasčiausiai nelemti sutapimai.

Kaip, pavyzdžiui, tik nelemtas sutapimas gali būti ir V.Adamkaus pasvarstymai apie vaivorykštės koaliciją ir pritarimas V.Laučiaus minčiai, kad Seimo pirmininkė I.Degutienė būtų geriausia kandidatė vadovauti tokiai koalicijai. 

Šiaip į tokius aktyvios politikos užribyje esančio žmogaus pareiškimus būtų galima nereaguoti. Arba reaguoti taip pat, kaip reaguojama į D.Teišerskytės pasiūlymus surengti diskusiją palūkanų didėjimo klausimu. Tai yra, bent jau nesijuokti į akis.

Tačiau kai šis tokie pareiškimai tampa bendro ir pastaruoju metu nuolat stiprėjančio fono dalimi, juoktis kažkodėl nebesinori.

A.Brazauskas, G.Vagnorius,  iki užkimimo rėkiantys ir visus dabartinės Vyriausybės siūlymus kritikuojantys LLRI ekspertai iš vienos pusės, užsienio politikos kritikai iš kitos ir nemaža dalis žiniasklaidos, piešiančios apokaliptinius vaizdus – iš trečios.

Štai kokiame fone pasirodo V.Adamkus.

Pasirodo tam, kad prabiltų apie tai, kokia būtina Lietuvai yra Socialdemokratų partija. Tokia būtina, kad kaip sako buvęs prezidentas, esamų problemų be jos išspręsti nepavyks.

Ką gi, bent vienu požiūriu V.Adamkų galima pagirti: jis nuoseklus. Nuo pat tos dienos, kai griuvus A.Brazausko vyriausybei, jo įpėdiniu pasirinko G.Kirkilą. Vėliau jis tą nuoseklumą pademonstravo 2008 rudenį, kai Seimo rinkimų išvakarėse iškėlė „vaivorykštės“ koalicijos idėją, ir dar kartą paliudijo, kai per prezidento rinkimus balsavo už LSDP kandidatą.

 Iš esmės nieko čia blogo: kiekvienas gali pasirinkti, kam simpatizuoti ir už ką agituoti. V.Adamkus šia prasme – jokia išimtis, tad jis turi neabejotiną teisę agituoti už socialdemokratus.

Tačiau būdas, kuriuo jis tai daro, verčia klausti, koks yra tikrasis tikslas.

Aš sakyčiau, kad V.Adamkaus pasvarstymų apie „nacionalinės vienybės vyriausybę“ ir I.Degutienę kaip tinkamiausią tokios vyriausybės vadovę tiklsas yra vienas: sukelti kuo didesnę sumaištį konservatorių ir visos valdančiosios koalicijos gretose tikintis, kad tos sumaišties rezultatas bus dabartinės vyriausybės griūtis.

Klausimas tik vienas ir vis tas pats: ar V.Adamkus nesupranta,  ką jis daro, ar tiesiog sutinka dar kartą pabūti įrankiu tų, kuriems ši vyriausybė taip labai nepatinka, kad jie yra pasirengę net dabartinėje situacijoje kelti sumaištį, negalvodami, kokie gali būti tos sumaišties reultatai?

Beje, jei kam įdomu, tai dabartinė vyriausybė nelabai patinka ir man. Tiesa, daugiau ne dėl veiksmų, kuriuos ji daro, o dėl neveikimo – tai yra, dėl nepakankamo ryžto veikti.

Kita vertus, ši vyriausybė, priešingai nei kelios buvusio iki tol,  bent jau bando kažką daryti ir kai ką keisti.

O tai reiškia, kad kiekviena šios vyriausybės diena valdžioje reiškia, kad Lietuva  per tą dieną žengia didesnį ar mažesnį žingsnelį toldama nuo  V.Adamkaus ir socialdemokratų Lietuvos.

Kuo toliau bus nueita, tuo sunkiau bus sugrįžti.

Kaip čia neprisiminsi tos patarlės apie karavaną ir šunis…

(16 balsų, vidurkis: 4,13 iš 5)
Loading...
 • Anzelmas

  Labai silpna Račo analizė kas jam patinka šios vyriausybės veikloje ir kas nepatinka. Pirmoko lygio rašinėlis, o Adamkaus nuomonė, kaip paskytų Kubilius, yra gerbtina kaip ir jo kolegos Brazausko, nes kalba pagyvenę žmonės. Gerbkime senatvę, ji yra graži.

  • johnis

   Manau jog sis rasinelis buvo ne apie sios vyriausybes analize be pareiksta nuomone ir analizavmas prezidento v.adamkaus stoesenos ir pasirinktu metodu.
   Tikra suzavejo tokia p.Raco stovesena.

 • Šį kartą aš galvoju labai panašiai kaip Artūras. Adamkaus pareiškimą dėl Degutienės vertinu kaip bandymą sukiršinti konservus tarpusavyje. Liūdniausia, kad Adamkus čia įsiliejo į draugišką kolektyvą su Valatka ir lrytu, kurie nepraleidžia progos išpūsti konservų ginčus. Klausimas ar Adamkus supranta ką daro ar ne, mano nuomone lieka atviras. Galbūt jis taip keršija Kubiliui už Grybauskaitės palaikymą?

  • nerijus

   Valentinai

   Komentaras mano lygio :(
   O sakote, jog nereikia sąmokslų ir jų nebūna..?

   • Nerijau,
    Ir Fredis ir tu mane išplūdai dėl šio komentaro. Net nežinau, kuriam reikėtų labiau susirūpinti – man ar jums su Fredžiu :)

    Ir vis dėl to, manau, kad aš teisus. Tai yra labai sena LR taktika kiršinti jiems nepatinkančius politikus tarpusavyje.

    • Nu nemėgsta Valentinas to Lietryčio, su tuo Valatka, nors tu jam ką..

 • Nerijus_USA

  http://nerijusramanauskas.blogas.lt/

  Tiuriu Artūrai savo versiją:) Gal bus įdomu:)

 • Donatas

  nežinau, ar tiesa ir ar čia tiksliai perteiksiu, bet informacinėje erdvėje buvo aprašyta, kad adamkus savo laiku amerikoje buvo socialistams prijaučiantis veikėjas, palankiai žiūrintis į bendradarbiavimą su sovietų komunistų partija. to šviesoje galima suprasti jo elgesį ‘už užuolaidos’ ir palankumą post-komunistų veiksmams (kgb rezervistų gynyba, a.a. Pociūno žūties tyrimo slopinimas, leo-lt gynyba ir pan.).
  tik nevadinčiau to socialdemokratišku požiuriu, nes post-komunistai neturi nieko bendro su normalia socialdemokratija, jie labiau yra valdžios ir turto partija, norinti šildytis ‘prie liaudies gerovės’ visais laikais – tiek prie sovietų okupacijos, tiek atgavus nepriklausomybę.
  šiuo atveju pilnai sutinku su Artūru, kad ir kokie būtų kreivoki dabartinės koalicijos žingsniai, bet jie veda tolyn nuo tokios post-komunistų ‘socialdemokratijos’, kai buvo rūpinamasi tik savųjų gerove ir kuo toliau, tuo sunkiau bus jiems atgauti ‘pinigų surinkimo ir paskirstymo’ pozicijas. o vargšas adamkus, kaip ir ilgametis ‘tautos tarnas’ brazauskas, dabar naudojami kaip tam tikro kalibro patrankos apšaudant dešiniųjų pozicijas…

 • samogitian

  Manau, kad tiek Brazauskui, tiek Adamkui seniai laikas i poilsi. Jie ir taip per ilgai uzsibuvo valdzioje. Cia tokia cezariska politika ‘skaldyk ir valdyk’, sunkiai beislipant is lovos, yra mizeriskas ir liudnas paziureti paveikslas. Kita vertus suprantu, kad Adamkui labai rupi, kaip i ji bus paziureta is istorinio konteksto (pats pastoviai apie tai kalba). Na, o Brazauskui tai rupi ne maziau. Pastarasis bent jau turi ‘Valdovu’ rumus. Adamkus neturi tokio ‘muro’, kuris stovetu ir stovetu, todel apeliuoja i morale. Visu. O labiausiai i savo, parodydamas, kad jo politika buvo svari (morali) it nekalto vaiko sypsena.. Tik, stai, kas to vaiko sauskelnese, niekas nezino is tikruju. Visi itaria, nes kvapelis isduoda, nors ‘vaikutis’ ir sypsosi.

  • Ar

   Nuo kada žemaičiai švepli?
   Kai brunui galvelę nuritino jau šveplavo?
   Sarmatos turėtum…

   • nerijus

    Ar

    Neužsitraukit Vaido rūstybės :)

 • A.G.

  Visus tuos metus, Lietuvoje, manau, buvo stengiamasi sudaryti sąlygas investicijoms – sudaryti sąlygas bankams, kariuomenei atvykti čia iš ten, iš kur ateina investicijos (kaip žinia, be šių dviejų elemtų, rimtų investicijų nebūna).
  Kai tai manau, JE A. Brazauskui pavyko padaryti, – prasidėjo verksmai, kad pelnai išvažiuoja…
  Išvažiuoja. Bet ar buvo kita galimybė.
  Antra. ES milijardinė parama Lietuvai – nušlavė smulkųjį verslą (Vakarų Europos pažibą…). Va čia, manau, JE A. Brazausko, ištikimo vidutinio verslo šalininko (Lietuvos masteliu – tai stambusis. Vidutinis – pagal Vakarų mastelį…), taip pat nuopelnas. Dėl kurio – jokiu būdu negiriu. Atvirkščiai.
  Nes dabar, pasidėjus bliūdą, Lietuva verkia, kad neturi smulkaus verslo (kuris būna stambus per kooperavimosi formas), t.y., kad neturi viduriniosios klasės, o dėl to tautiškumo, t.y. Tautos, o dėl to ir valstybingumo, t.t. Valstybės.
  Bet tai, kaip nešnekėk, kol kas buvo vienintelis gaspadorius, – kiti, palyginus su juo, – tik Lietuvos griovėjai.
  Tie kiti – juk gatviniai. Dvejetukininkai, kurie pasinaudoję politine konjuktūra, 1990 m. visą Lietuvos elitą (geriausius viso laikotarpio mokinius, studentus, t.y. medalininkus, geriausius specialistus, tapusius Lietuvos nugarkauliu) nusiuntė tolyn nuo valdžios vairo… kuriems neliko nieko kito, kaip tapti kapitalistais (nes proto, patirties jie turėjo nepalyginamai daugiau nei gatviniai – t.y. dvejetukininkai, kurie pasinaudodami konjuktūra… toliau nesikartosiu).
  Na, JE-ą A. Brazauską Tauta mylėjo, nes jis viens išliko, sugebėjo, prie vairo, turintis gaspadoriui reikiamus duomenis (kiti, t.y. gatviniai, kaip jau buvo pastebėta, mokėjo, galėjo ir tik tai ir darė – griovė… tai, kas būna pastatyta per tuos tarpelius jiems nebūnant, kai Tauta pajėgdavo dėl to vis pavaryti šalin…).

  Dabar jau yra jaunimo. Iš kurio būtų galima sudaryti elitą (kokis Lietuvoje buvo prieš 1990 m….).
  Tačiau jie nebus valstybininkai – jie jau yra orientuoti užlenkti nagus į save. Ši kartą, t.y. šis elitas – jau prarastas.
  JE A. Brazauskas, deja, – jau vakar diena, čia nereikia ir spekuliuoti.
  Tad lieka dvejetukininkai, esantys šiandien prie vairo. Bet jau su patirtimi šiokia tokia. T.y. ir su viltimi, vienintele.
  Nors jiems sunku.
  Kadangi greta, aplink juos, gausu tų jų bendražygių gatvinių, panašių į sunitus (agresyvi Tautos mažuma, kuri įbauginimo būdu paveikdama šalį užmerkti akis – siaubia kraštą, griaudama…).
  Tad gerb. JE V. Adamkus – ateitį, manau, ir sieja ne su dvejetukininkais. Ir ne jaunimu.
  Logikos yra.
  Bet jau, kaip minėjau, ji neveiksni. Deja.

  Deja, teks matyt pasikliauti dvejetukininkais, su patirtimi. Visgi per metus (o dar prisumuokime kelis metus iš archyvo…) jos (patirties) galima įgyti.
  Ką gi kita ir bedarysi.
  Bet su sąlyga, kad reikia stiprinti visuomenę, kuri vairininkus galėtų apgintų nuo tų minėtų jų „draugužių“, apsiputojusių sunitų, su užrašu ant alkūnės „patriotas“, amžinų Lietuvos griovėjų… griaunančių Lietuvą, vardan Lietuvos.
  Jau nekalbant apie oli…
  Čia apie juos šį kartą apsiėjome, patylėdami.
  Joke kaip visada.

  • mdxacuk

   Nesuprantu, kaip čia neradot vietos paminėt Veličką su Grigaliūnu. Pilnatis juk.

   • A.G.

    Na tik čiuoškite, pikta dvasia tolyn… man iš akių.

    • A.G.

     Atsiprašau, nepridėjau kaip visada – joke.

 • Auksinis kardas

  Siūlyčiau vis pagalvoti koks santykis su LR Prezidentais būtų galimas pavadinti sveiku. Koks yra, tarkime, Prezidentų traktavimas JAV. Nepaisant gana pikantiškų nutikimų ar aiškios kritikos šių veiksmams, santykis ten atrodo esant stabiliai sveiku, be pėdsako sumenkinimo – antraip neišvengiamai pargriūtų iki niekalo ir visa valstybė.

  Aišku, prilygti nepavyktų ir dėl didesnių priekaištų konkrečioms asmenybėms, bet to menkumo dalis – ir pačių priekaištų reiškime, koks jis yra.

  • nerijus

   Auksinis karde

   Esminis skirtumas tarp mūsų ir JAV prezidentų- jie neturi privilegijos po prezidentinės kadencijos turėti Valstybės „penimą“ namą, „tarnaitę“, automobilį+ kurą jam ir dar daugelį kitų išlaidų, kurias galėtų denkti iš savo po prezidencinės kadensijos gaunamos „pašalpos“.
   Ir esminsi skirtumas tarp mūsų ir JAV- mūsų Valstybėje gyvena 3- 4 mln., o JAV 306 mln. gyventojų. Prezidentinėmis privilegijomis lenkiame net labiausiai tituluotą bei galingiausią „dėržavą“- JAV.

   Lietuvos Dalia net ribojosi/ „purtėsi“, per spaudos konfereciją ( yra įrašas :) ), jog apie planinę ekonomiką ji net nenori pagalvoti ( kalbama apie 5 metų Tarybinį planą ), o dar nuo Tarybinių laikų likusios privilegijos jos „nepurto“? Šiuo metu bando net tvoromis, „sargų“ būdelėmis, miško terotorijoje, atsitverti…

   • Auksinis kardas

    Kiek dar skriausi raidę ‘g’?! Dengti, ir tik dengti.

    O štai informacija visai įdomi. Mainais parodau, ką greitomis atkasiau:
    http://www.ipl.org/div/farq/pensionFARQ.html

    Imant pinigais, mes vargu ar lenkiame JAV, ar ne taip? Užtat pas mus surinktas įvairesnis atsisveikinimo krepšelis, išeitų taip. Bet čia palaikau saiką, taigi esu tavo pusėje. Pareigūną tarnyboje, ir po jos, puošia būtent saikas – jis kaip uniforma išblizgintomis sagomis.

    Tikiuosi, gerbi mūsų valstybės Prezidentą?

    • Nerijus čia vienintelis turi intymų, asmeninį santykį su prezidente. Jis vadina ją „Lietuvos Dalia“

    • nerijus

     Auksinis karde

     Gerbiu Prezidento instituciją. Žinoma, priklausomai nuo to kas jos „krėsle“ įsiteisęs :)
     „Įvairesnis atsisveikinimo krepšelis“- nuo Tarybų Sąjungos laikų. Keista, kai žmonės išsižada Tarybinių titulų: komunistas, o nenoriai skiriasi su iš to laikmečio „išsigimusiomis“ privilegijomis. Galioja ir Seimui, kuris niekaip negali atsisakyti „vokelių“.

     Dėl „g“- atsiprašau :) Per skubėjimą :)
     Valentinai

     Man mieliau vadinti „Lietuvos Dalia“, nei D.G. ar Grybauskaitė…
     Daugelis „turi imtymių santykių“ su Uspaskich vadindami- agurkich ( ? ), Zuoku- abonentu ( ? ), Brazausku- AMB, V. Landsbergiu-…neminėsiu :)
     Kiekvienam pagal poreikius, kiekvienam pagal skonį :)

     • Auksinis kardas

      „Gerbiu Prezidento instituciją. Žinoma, priklausomai nuo to kas jos “krėsle” įsiteisęs :)“

      Turbūt, „įsitaisęs“? Įdomu, o kas nutinka valstybės vadovo vertinime, kai jis nebėra „įsitaisęs“? Vertas nulio, ar žemiau už jį, ar šiek tiek aukščiau?

      Arba – ar gerbiama, tavo akimis, Lietuvos valstybė, jei Prezidento poste „įsitaisęs“ nelabai tau patinkantis asmuo?

   • mdxacuk

    Amerikos buvę prezidentai turi savo kontoras, išlaikomas valstybės pinigais. Jie gali samdytis darbuotojus. Jau nekalbant apie tai, kad gauna beveik 200 000 USD pensijos ir dar kompensacijas už keliones ir pan. Pensijas gali gauti ir prezidentienės. Be to, jiems garantuojama apsauga. Apie valdiškas mašinas, tiesa, negirdėjau. Bet jei Lietuvos problema yra pora valdiškų mašinų, tai tikrai dar labai gerai gyvenam.

    • nerijus

     mdxacuk

     Primenu.

     JAV, gyventojų skaičius- apie 306 mln.
     Lietuvoje- apie 3- 4 mln.
     Skirtumas, manau, didžiulis ;)

    • nerijus

     mdxacuk

     Žinoma pora mašinų pora namų pora tarnaičių pora tvorų ir apsaugos darbuotojų iki gyvenimo „saulėlydžio“ pora pora pora ir viskas iš mokėtojų kišenės
     Viskas prasideda nuo pora pora popra ir jau milijonas

 • Whisker

  Nemanau kazkaip, kad siais laikais kazkam dar idomu ka kalba Adamkus , Brazauskas ar netgi taspats Landsbergis, jie visi yra praeitis.

  „Kita vertus, ši vyriausybė, priešingai nei kelios buvusio iki tol, bent jau bando kažką daryti ir kai ką keisti.“

  Sutinku, bet pries bandant kazka daryti reiktu zinoti ka darysi ir kaip, nes kolkas is tu bandymu tai … dar gilesnes valstybes skolos, patrigubintas mokestis uz moksla studentams (talentingi jauni muzikantai atiduoti uzsieniui), sumazintos pensijos ir visos ismokos, padidinti mokesciai, visdar nuolat didejanti bedarbyste ir bandymai kirsinti visuomenes grupes.

  Nzn man atrodo, kad toks premjeras, kuris isvis nebutu veikes nieko (kaip Kirkilas) sioj situacijoj butu maziau bedos pridares, negu sitas „gelbetojas“ …

 • Kawianskas

  Kiek žinau, Amerikoje kadencijas baigę prezidentai, ramiai sau tupi rančose, rašo memuarus, veikiančių prezidentų veiksmų nekomentuoja ir tautos gelbėtojais neapsimetinėja. Daugiametės tradicijos, vienok.
  Prezidentai Brazauskas ir Adamkus savo kadencijų metu tik ir šnekėjo, kad neturi galių vidaus politikoje, o dabar užsiima politiniu spaudimu vyriausybei. Ir nereikia jų nuvertinti, autoritetą tautoje jie tebeturi. Bet įdomiausia tai, kad nei Kubilius, nei Grybauskaitė negali jų paprasčiausiai pasiūsti… praras savo reitingus.

 • liuka

  Nereikia dabar klausti- ar Adamkus kvailas (įtakojamas,nesusigaudo realybėje, kelia sumaištį ir t.t.), ypač tiems , kurie matė , suprato ir globojo JE 10 metų. Kvailiukais apsimeta kiti, sureikšmindami JE “ pamąstymus“.
  Atrodo gerbiamas A. Račas šiuo metu reikšmingesnis, turintis daugiau įtakos ir susigaudantis realybėje – be Kubiliaus – negalima, neišdegs.

 • tikras lietuvis

  Niekas tokioms valdžioms padėti negali, nes jos išrinktos blogu principu (už turčių pinigus – jiems ir dirba). Todėl liko vienintelis kelias – išvaikyti juos visus ir pakeisti rinkimų tvarką, kad renkama būtų ne pagal tai kas turės didesnius pinigus ir ilgiau triūbuos, o pagal idėjas valstybei bei gyventojų gerbūviui kelti.

  • Kęstutis

   Ir kaip siūlai tai atlikti?

 • Julius

  Gera analize,Racas keicia vektoriu.Sumaistis siuo metu butu nedovanotina klaida.Geras Kubilius ar blogas, taciau siuo metu tinkamesnio kelio niera, todel kad niera finansu. Racas uzmirso dar viena Adamkaus intervju televizijoje, kai Jis su nuoskauda pasake: „As save laikau desiniuoju, taciau kazkodel desinieji manes nemyli.“ Adamkaus indelis i Lietuvos garsinima didziulis. Vakaruose Jis buvo savas, namuose gerbiamas, kas jo sieloje,-palikime jo sazinei.

 • stellar penny bun

  Geras straipsnis. Jeigu žaistumėme smiginį, sakyčiau, kad pataikėte „buliui į akį“. Ir kaip dar nepasinaudoti anglų išmintimi, „You took the words right out of my mouth“.
  Jūsų išsakytos mintys jau keletą metų kirbėjo mano galvoje.
  Būtų galima dar pridėti, kad buvęs mūsų šalies prezidentas, matydamas Lietuvos problemas, greičiausiai pasirinko pasyvaus
  stebėtojo kelią arba kaip berods jūs sakėte „slėpėsi už užuo-
  laidos“. Juk nuo to reitingai nekrenta ir galvos „neskauda“.
  Kita vertus, žinant visą istoriją su LEO LT, iš toumetinės
  prezidentūros sklido ir nekompetencijos „kvapelis“. Juk taip
  vadinami VP10 derybinikai kaip vieną iš priežasčių, dėl ko reikalingas AE įstatymas, nurodė neišvengiamą reaktorių brangimą, jeigu prezidentas nepaskubės.
  Manau, kad A.Brazausko, V.Adamkaus (į G.Vagnorių aš nekreipčiau daug dėmesio) diterambai „saviems“ nėra atsitiktinumas. Lietuvos ekonomika paskutinį ketvirtį augo 6%, lyginant su praėjusiu
  ketvirčiu, o ir pasaulinėje ekonomikoje vis labiau ryškėja teigiamos tendencijos. Taigi atėjo puikus metas valdžiai „perimti“. Kas stebina, kad nei viena opozicinė partija nepateikė alternatyvos dabartinės valdžios ekonominiam kursui. Galvoju, nejaugi jie tokie „impotentai“, o gal būt kaip tas prezidentas „už užuolaidos“, juk dar ir algą už tai moka.

 • povilas

  paskaiciau pirmasiais eilutes ir nustojau. ir laikausi tokio principo apie Adamku: “ apie Adamku gerai arba nieko“ kodel? as jauciausi ramus kai jis buvo prezidentas nesijauciau saugus kai buvo paksas ir dbr grybauskaite, na o kodel pagalvokit ir suprasit

 • LLRI ne viską kritikuoja. Pvz. jie pritarė prezidentūros planams išprarduoti nereikalingą prezidentūros turtą.

 • nerijus

  Truputį ne į temą, bet negaliu neatkreipti dėmesio į tai kas bandoma šiuo metu padaryti su Vilniaus miesto savivaldybės pastatu. Parduoti.
  Viešai kalbama, jog parduodamas Savivaldybei priklausantis turtas ir, kad pati savivaldybė nėbesusitvarko su šio pastato administravimu.
  Lauktinas kitas/ sekantis žingsnis, jog iš šios „spekuliacijos“ pasimokys kiti miestai, o dar baisiau, jei bus pradėtas pardavinėti turtas po mūsų kojomis ir pastatais/ daugiabučiais- žemė, kuri yra Valstybės nuosavybė. Sakys, jog jie nebesusitvarko su kiemų tvarkymu: sniego valymu, lapų grėbimu, takelių šlavimu, duobėmis kiemų asfaltuose ir pan.- PARDUOSIM- PRICHVATIZUOSIM…

  • Nerijau,
   Suformuluok aiškiai kaltinimus Navickui.
   Ar tavęs netenkina pastato pardavimo faktas, ar kad tai daro būtent Navickas? Bet kuriuo atveju argumentuotai pristatyk savo poziciją.
   Dabar galima pagalvoti, kad Navickas tave nuskriaudė ir tu jam keršyji :)

   • mdxacuk

    kas čia neaiškaus? Žmogus bijo, kad bus parduota žemė po jo kojom ir jam teks kraustytis atgal į medį.

   • nerijus

    Kokie kaltinimai Navickui?
    Jis, kaip ir daugelis savivaldos tarnautojų, veikia savivaldos vardu, o ne atskiro individo.
    Pastato pardavimo faktas- netenkina, nes tenkintų pastato adminstravimo paslaugų pardavimas, kaip ir daugelio kitų savivaldybės įmonių privatizavimas. Kaip bus- pamatysim ryt- tarybos posėdyje :)
    Šiuo metu, valstybei neapsimoka pardavinėti savo esamo/ turimo turto. Kur būta anksčiau? Nesakykyt, kad valdė kiti ir nebuvo imtasi radikalių priemonių…

 • Apskritai man Degutienė labai panašį į patį Adamkų – išsiauklėjęs, kultūringas žmogus, galbūt darbštus, bet kaip politikas labai vidutinių gabumų, net ir Lietuvos mąstu. Plius kažkokia sunkiai iššifruojama Rūpintojėlio charizma, patraukli absoliučiai daugumai rinkėjų. Ir dar įdomus faktas – manau, tiek Adamkus, tiek ir Degutienė patys kažkokių savarankiškų sprandimų nedaro, tačiau paradoksaliai toks skystumas jiems abiems išeina, kadangi kažką prisidirbus visada lengvai atrandamas atpirkimo ožys rinkėjams. Demonizuoto elekto apologetinis šūkis „kalta aplinka“ diegiamas nors ir netiesiogiai, tačiau ne mažiau intensyviai nei paksogeito metu…

 • kur „abiems išeina“, ten turėta omeny „abiems išeina į naudą“…ką padarysi, vėlu jau. Sunku susikaupt…:)

 • romas

  Yra būdas gesinti gaisrus ugnimi, gydyti pagirias degtine ir įveikti krizę su socdemų pagalba.

 • kirvis

  Adamkus niekada nebuvo savarankiskas nes visi jo sprendimai akivaizdziai liudija kad ji tampo uz virveliu seselyje esantys veikejai.kam reikalinga vaivorykste?mano galva tam kad islaikyt „stabiluma“ salyje kadangi bresta rimti neramumai,o tai tikrai nenaudinga jokiai „tradicinei“ partijai.

 • „V.Adamkus nori vaivorykštės“ – labai retai jis yra aiškiai išreiškęs savo norus. Dažniausiai susidarydavo toks įspūdis, kad jis tik perduoda kažkieno kito norus, pats taip ir likdamas statistu arba marionete. Šis atvejis – ne kitoks. Nėra adamkus tokia asmenybė, kuri drįstų reikšti savo norus ar pažiūras.

 • Bilekas

  Aš nesupantu, kur Jūs, kolegos, įžvelgėte tą partijų kiršinimą? Gal ieškote sliekų, ten kur jų nėra. Man asmeniškai priimtina mintis, kad partijos privalo susivienyti tautos, o ne asmeninės gerovės vardan. Ar vadu bus Degutienė, ar Kubilius, man, asmeniškai, jokio skirtumo. Svarbu, kad pagaliau vyktų kažkas pozityvaus ir konstruktyvaus, nes tuoj užlinksim visi po mokestine našta.
  O gerbiamam Artūrui norėčiau palinkėti ištraukti Adamkų iš savo asmeninės „idiotų dėžutės“, nes tai kenkia sveikai pasaulėžiūrai ir objektyvumui, kuris kiekvienam žurnalistui turėtų būti siekiamybė. Kaip teorija mėgsta kartoti, būkite langu į pasaulį ar sarginiu šunimi, bet ne filtru su asmeninėmis nuosėdomis :)

  • Klausimas yra kas nuspręs kokie yra tautos interesai.

 • mielas Bilekas, kas tamstai priimtina asmeniškai, nebūtinai turi būti priimtina ir visiems kitiems. Man asmeniškai „partijų susivienijimo“ idėja nėra priimtina, nes tada ir rinkimai nebebūtų reikalingi.

  kalbant apie V.Adamkų – į dėžutę jis pats save įdėjo, tačiau anaiptol ne į mano asmeninę, nes aš tokių neturiu.

  Kokia pasaulėžiūra yra sveika, nežinau, būčiau dėkingas jei apšviestumėte, o jei turite priekaištų dėl konkrečiai šio ar kitų mano įrašų objektyvumo – dėstykite juos su faktais ir argumentais. Antraip niekaip nesusikalbėsime

  • nerijus

   Bet, Artūrai, pripažinkit, kad Jus į „dėžutę“ įsidėjo Lietuvos Dalia, deleguodama į LRT tarybos nario pareigas..? :)

   • dzyvai

    O kodėl į viską žiūrėti su išankstiniu blogu nusistatymu? Kodėl gi negalima pagalvoti, kad „LD“ Artūrą pasirinko dėl jo aktyvios visuomeninės pozicijos/veiklos ir patirties žiniasklaidos versle, o ne dėl to kad Artūras pataikauja LD?

    • nerijus

     dzyvai

     Nekalbu apie pataikavimą. Kalbu, kad vienas iš didžiausių politikų ir jų veiksmų, prasilenkenčių su įstatymais ( neišskiraint LEO sandorio )kritikas, įdėtas į „dėžutę“. Nesužinosim, ar tikslingai buvo tai padaryta ar ne, nes tai žino tik pats Artūras Račas ir Lietuvos Dalia :)

 • sdf

  „bent jau bando kažką daryti ir kai ką keisti.“ taip nusibodęs ir toks primityvus pasakymas, ypač iš ala protingo žmogaus. svarbu, kad daro, nesvarbu kaip. absurdas ir primityvumas.

 • Jonas tikriausias

  Gerbiamas prezidentas neužmiršta ,jog gėjų vėliava – taip pat vaivorykštė .

 • Jonas tikriausias

  Kritikuodami Adamkų , spardome nuvarytą arklį . . .

 • AM

  Praėjo dvi dienos po Adamkaus ir Brazausko pareiškimų ir ką matome? Ogi visiška sumaištis. Toks įspūdis, kad Kubilius jau nebe premjeras, lyg jau matyti Degutienės siluetas? Kodėl Konservatorių partija negalėjo paviešinti pozicijos, kad turime vieną ir vieną vyriausybės vadovą? Fone visiškos peštynės – konservatoriai dėl Darbo partijos, visa Lietuva dėl sutrumptintos darbo savaitės, socialinių išmokų. Pervertus spaudą apima neviltis. Atrodo, Lietuva tokioj duobėj, kokioj dar nebuvo. O blogiausia, kad ne optimaliai dirbančios vyriausybės pamatai yra rimtai klibinami.

 • AM

  Ups. Visgi buvo viešas konservatorių pareiškimas dėl Vyriausybės ir Kubiliaus darbo http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles%2F102119. Ar man tik taip pasirodė, kitose žiniasklaidos priemonėse jo beveik nebuvo matyti.

 • Įdėmiai Stebintis

  Sveiki,

  seniai laukiau tokio pareiškimo viešoj erdvėj, kokį padarė Artūras. Nes viskas kitkas vyksta pagal planą. T.y. planą kuris turėjo prasidėti pasiekus dugną ir kai tik belieka kilti. Plano rengėjai turbūt nusprendė kad tai yra jau dabar.

  Planas mano požiuriu suregztas toks:

  Kad ir kaip atrodytų keista, vyriausybė neturi visai griūti. Nors daugelis mano, kad visi socdemų -valstybininkų planai yra tokie. Konservatoriai lieka valdancioj koalicijoj. Bet joje atsiranda ir socdemai. Iš esmės tai ir yra ta vaivorykštinė koalicija. Čia nieko užslėpto nėra. Bet esmė slypi čia. Socdemai tikrai žino kad nors ekonomika ir pradės stabilizuotis, problemų bus vis dar daug ir jie tikrai jų neisšpręs. Reikia kad šunys lotų ant ko nors kito. Patys suprantate ant ko. Konservatoriai turi likti valdžioj vient tam kad pasiimtų atsakomybę už blogus reiškinius. gerieji turi tekti socdemams. Vieni (koalicija su kita smulkme) jie valdžios nenori, nes tektu visokią atysakomybę prisiimti. Ir vėl jie dėl savo gebėjimų prisivirtų košės.

  manau kad plano esmė tokia. Tada kitiems seimo rinkimams žmonės maždaug žinotu už ką balsuoti. Už tuos kurie kai tik atejo į valdžią pradėjo darytis geri dalykai.

 • Įdėmiai Stebintis

  Dar vienas dalykas:

  Smagu žiūrėti kaip planas vykdomas.

  Keli fragmentai mano pastebėti.

  Socdemai išleidžia ekonomikos gelbėjimo planą. Kad turėtų nors kokį popiergalį sakymui, kad mes žinom ką daryti. Kurio viešai nesukritikavo joks ekspertas????? Nors ten tiek nesamonių ir prieštaravimų viens kitam. Ir iš esmės nieko baisiai veiksmingo.

  Degutienės begalinis liaupsinimas visose prieinamose spaudos priemonėse. Liaupsina kas netingi. Lietrytis, prieinami ekspertai, prieinami politologai, LRT, patys socdemai ir kt. (neatmestinas variantas kad degutienė pasodonta į seimo pirmininko kėdę ne šiaip sau. Nes labai jau gražiai sutampa).

  Adamkaus pareiškimas. Kurio, apart Račo nesukritikavo niekas beveik. Gražiai veikia LRT šioj vietoj. Komentuoti adamkaus pareiškimo pakviesti politologai (per Radijo rytinę laidą vakar ar užvakar). Bielinis (labai objektyvu) ir Ivanovas (tipo dėl skaičiaus). Aišku tik pritarimas adamkui.

  Braziaus pareiškimas. Kurio net neverta aptarinėti. Nebent kad jis atsirado tam tikru laiku.

  Beveik visu politologų keista tyla arba pritarimas šiems dalykams. Net Valdimiras Laučius, kaip ir pritaria Degutienės atėjimui į vyriausybę. Tiesa tas pats valdimiras man kažkos keistas pasirodė vienoj Dapkaus laidoj su Lopata ir kt. veikėjais. Labai jau mažai oponavimo ir baisiai daug keisto sutarimo su lopata. net viens į kitą taip meliai kreipėsi, kad galėjai pamanyti po laidos važiavo šašlykų kepti į sodą. Šioj vietoj tik Artūras gebėjo išlikti savimi. Pagarba.

  Lietryčio ir LRT sleidžiama propaganda. Viskas labai korealiuoja. LRT labai daug šnekėjimo apie socdemų gelbėjomo planą kaip apie esminį įvykį. Labai daug šnekėjimo apie Adamkaus pasiūlymą. Labai daug šnekėjimo apie Degutienę. Žodžiu to ko reikia.

  Priedo Miliūtės pareiškimas vakar vakare per savo laidą yra visiškai nesuderinamas su žurnalistės darbu. Kad ir kokiu būdu kubilius į jos laidą neatėjo, ji neturi teisės tų dalykų atskleisti. būtų užtekę pasakymo kad jis neatėjo, nors ir tarėmės. dabar pasimatė visa pagieža ir požiūris. kas su žurnalisto objektyvumu visiškai nesuderinama. Šito pro akis praleisti tikrai negalima.