Citata #294 J.Špakauskas apibūdina kai kuriuos čia besilankančius

Anoniminiai komentatoriai, „froidiškąja“ dvasia, psichoanalitikų kartais pavadinami „internetiniais ekshibicionistais“, neretai nėra vien tik nepraustaburniai provincialai. Atvirkščiai, jie dažnai esti išsilavinę žmonės, tarsi ir radę savo vietą „po saule.“ Jie neturi vieno priešo, tačiau puola visus, tikėdamies autoriaus reakcijos, įniršio, susidūrimo – visai kaip kovai provokuojantis banditas.

Psichoanalitikų teigimu, tokių komentatorių tikslas – destrukcija. Ir baudžiama čia ne už neišmanymą, o už sugebėjimą, kartais ir talentą. Juk kartais komentuojama net ir visiškai neskaičius teksto – antraštės ir tūkstančių komentarų masalo pakanka.

 Tokie invisistai neretai yra viršininko užguitos „biuro žiurkės“ ar, kaip kartais juokaujama, vaikai, neturėję atskiro kambario, bet kone visais atvejais tai yra pakankamai padorūs žmonės, išstumti iš savo paties gyvenimo ir savo valstybės – įtakos, kontrolės, dinamikos ir pažangos prasmėmis.

delfi.lt

…. aš sakyčiau labai tikslu…

…gal nuo šiol dundukus reikės vadinti invisistais?…

(10 balsų, vidurkis: 3,70 iš 5)
Loading...
 • Mmm. Manau, dar šiek tiek blogo plėtros ir teks įsitaisyt redakciją jo priežiūrai.

 • Nu jau čia drėbta taikliai. Iš tiesų vaikystėje neturėjau atskiro kambario…viršininko perdaug užguitas nesu, bet „biuro žiurkė“ tai tikrai, na bet ką padarysi. Dundukas, invisistas, liumpenas, pseudoeruditas – o šiaip geriausiai tinka vienas apibendrinantis žodis – komentatorius. Tokį ir siūlyčiau vartoti. :)

 • Rolandas

  arturai

  Nesutinku. Visiškai netikslu.

  Nesutinku, kad: „anoniminiai komentatoriai neturi vieno priešo, o puola visus“, taip pat nesamonė, kad jie „tikisi autoriaus reakcijos, įniršio, susidūrimo – visai kaip kovai provokuojantis banditas“.

  Visiškos nesamonės.Absurdiški teiginiai. Tik gražiai skamba – daugiau nieko.Tai negali būti taikoma daugumai.

  Juo labiau senai girdėtos teorijos. Iš serijos – iš ko padarytas žmogus, ar iš GĖRIO ar iš BLOGIO?

  Juk kaip paprasta būtų galvoti, kad koks Stalinas, Pol Potas ar Hitleris (čia tik paskutinius 60 metų) yra ne žmonės, o ŽVĖRYS.

  Tuomet būtų labai lengva ir paprasta paiškinti visas jų padarytų blogybių priežastis – yra tik BLOGI ir tik GERI žmonės.

  Esmė tame- svarbu juk yra tai, kas žmoguje tuo metu, tą valandą, minutę, sekundę DOMINUOJA.

  Istorine, bendrąja prasme – ilgalaikiame laikotarpyje – BLOGIS AR GĖRIS dominuoja žmonių DAUGUMOJE.

  Momentine prasme – koks DAUGUMOS tokių komentatorių „momentinis tikslas“, kas juose dominuoja-BLOGIS ar GĖRIS momentiniu – komentaro rašymo – momentu. Destrukcija ar kas nors geresnio dominuoja?:)

  • Rolandas

   Patikslinu ESMINĘ mintį: – Tuomet būtų labai lengva ir paprasta paaiškinti visas padarytų blogybių priežastis, tiesiog – visa TAI padarė BLOGI žmonės.

   GERI žmonės to niekada nepadarytų…

 • Tadas

  Idomu, ar Spakauskas yra atkreipes demesi, kad The Economist straipsniai ir komentarai yra anoniminiai. Ir tai jam netrukdo but leading global savaitrasciu, kuri ir pats mielai skaitau.

  Nors internete esu skeptiskas anonimiskiems komentarams ir skatinu zmones pasirasinet bent jau vardu.

  Bet galu gale viska lemia turinys, ne pavarde vardas ar forma.

 • tikras lietuvis

  За такие шутки в наше время … :)

 • Artūro pastebėjimas, kaip suprantu, skirtas jam labai nepatinkantiems dundukams (tikiuosi aš nesu jų sąraše :)). Tačiau, paskaitinėjus J. Špakausko rašinėlius (mano manymu tai tik rašinėliai, nežinia kodėl atsiradę pop žiniasklaidoje), man pasirodė, kad jis šiek tiek nuplaukia į pievas bandydamas per žurnalistinę-asmeninę-aleeksperto prizmę aprašyti socialinėje psichologijoje seniai apibrėžtas socialines grupes ir pateikti tai tarsi kažkokią naujovę… Ir, mano manymu, jis pernelyg paviršutiniškai tai nagrinėja pats tapdamas to invisizmo atstovu.

  Ir išvis aš nesuprantu kodėl yra tiek daug baimės anonimiškume? Kažkada Kubiliaus blog’e pats jo autorius reikalavo iš kai kurių komentatorių pasisakyti kas jie yra ir kokiom partijom simpatizuoja… Ir jei jie neprisistatydavo, tai būdavo vadinami papirktais komentatoriais. Na, iš kur tokia paranoja ir baimė? Esame ankščiau su Artūru diskutavę (nuomonės nesutapo) apie komentatorius. Aš manau, kad dauguma komentarų gali būti anoniminiai ir jie gali netgi keiktis, nes toks, manau, yra žmonių saviraiškos būdas. Žinoma, yra ribų, kurių nereikėtų peržengti.

  Ir pabaigai keletas minčių :) Komentarai daugumoje blog’ų tampa neatsiejama turinio dalimi, nes blogai ir rašomi dėl to, kad būtų išgirsti ir kad užsimegztų diskusijos iš kurių žmonės daro vienokias ar kitokias išvadas. Tačiau informacinių pop portalų straipsnių komentarai, manau, netampa sudėtine jų dalimi, nes iš esmės nieko nekeičia ir negali pakeisti – žurnalistai vis vien, tarkim, net padarę klaidas, nesiruošia nei jų pripažinti, nei reaguoti į juos… Aš jau nekalbu apie tai, kad neretai komentaruose informacija būna tikslesnė nei žurnalistų rašliavoje. Tuomet ir atsiranda tokie, kuriems atrodo, kad anoniminiai komentarai tampa invisistiniais. Artūrai, o gal žurnalistika tampa ivissistinė?

 • O tas komentatorių „psichoanalitinimas“ kažką keičia pačiam komentare ar konkretaus komentatoriaus komentarų serijose? :) Sakyčiau šio blogo komentatorių lygį reiktų gerbti, sakyčiau dar daugiau – jis neabejotinai labiausiai ir kelia blogą į viršų. Neretas komentaras būna geresnis ar net kur kas geresnis nei paties blogo autoriaus įrašas. Nu rimtai :) Šitam bloge kažkaip galutinai užciklinau jau ir kituose ineto vietose matytą dalyką – nesvarbu kas bebūtum, žinomas, įvertintas aka „kažko pasiekęs“, ar savo veidą slepiantis „psichinių problemų“ turintis dundukas, tai nelabai ką ir reiškia. Ir ta pati užspeista žiurkikė liosei gali į miltus suvaryti „kažko pasiekusiojo“ etiketę turintį individą. Ir nesyk matytas kažkur neto platybėse anonimas, sprendžiant pagal jo leksiką, erudiciją ir minties originalumą, parašytų keliskart geresnį straipsnį nei koks nors žinomas kokio nors portalo apžvalgininkas. Tai vat va taip vat :)

 • A.G.

  Labai daug žmonių nepriversi parašyti komentarą – na, pavyzdžiui, mano žmonos. Gal tik pastačius vaikus ar katinėlį prie sienos, kai komentaru galėtum juos išgelbėti…
  Vieną kartą, žmona pamatė mano kometarą – pasibaisėjo (iki tol nežinojo, kad aš visiškas durnius)… buvo bjauru sužinoti tiesą. Bet kaip smagu juo būti… Kitaip ko gi…
  Jei būčiau viengungis, neturėčiau darbo kolektyvo, žinoma, pasirašyčiau. To nedarau vien dėl paminėtų priežasčių, nes nukentėtų būtent jie – šeima, kolektyvas.
  Net ir vardo negaliu rašyti, – nes jis vienas Lietuvoje, tad tuomet tas pats, kad rašyti pavardę.
  Bet, kaip beslėptum, keletas ir taip jau čia žino – ir tai mane stabdo parašyti nuoširdžiau, kad ir labai durnai, bet mano tiesą, kuri visais praktiškais atvejais kita nei visų kitų tiesa.
  O šiaip, – viskas juda palaipsniui. Prieš keletą metų nustojau veizėti TV. Nuo kitų metų – liko tik vienas laikraštis (žmonai, labiau). Tad palaipsniui – gal panaikinsiu ir šią ydą, kartais mestelti komentarą… ir autometiškai kas valandą ar dažniau perbėgti per mano stebimas svetaines, net tuo atveju, jei/kai būčiau/esu užsiėmęs kaip 10 premjierų vienu metu (jau geriau ką atidedu nakčiai padaryti, nei pažeisčiau savo ritualą). Bet tai jau irgi tik laikinai…
  O ką jau metu, – tai jau žinua, kad po to net nežvilgtelnu į tą pusę (sportavimą, pavyzdžiui. Rūkymą nes rūkiau nuo 20 iki 30-ies metų ir pan.).
  Tiesa, delfi, lrytas ir kitur, kur komentarus rašo tūkstančiais ir pagrinde iš kalėjimų – taip pat jau kokie metai, kai neskaitau (nebent parašau – šoką sukelti kokiam kaliniui… bet labiau manau, gaunasi, kad sau…).
  Tai tiek ta tema.

  • zurnalists

   R.E.S.P.E.C.T.

  • lida

   Tik neperlenkit su tais metimais, o tai vieną dieną pro langą nustosit žiūrėti ;)

   • A.G.

    Ir šį kartą esate teisi.
    Ir uošvis sakydavo – ar tau duoti ar per balkoną išmesti, tas pats (mat lietsargiai, piršinės – pas mane vienkartinio naudojimo… iki jų pirmojo pasidėjimo).
    Na ydų taip lengvai neišmetu – matyt labiau mylu, nei lietsargius kokius, kad ir dovanotus.

  • Daug tiesos. Nors as, paskutiniu metu, stengiuosi nebuti anonimu internete… bet tai labai riboja temas, kuriomis galiu „pasisakyti“. Nes jei parasysi ka galvoji… arba palnskniuosi nekurias pavardes.. gyvenimas labai pasunkes.
   Todel ir lieka pasirinkimas: arba protingai patyleti.. arba patapti anonimu.

 • Troja

  Sakyčiau, kad iš Špakausko pusės labai tikslus pono Artūro apibūdinimas :)))

 • Desmondas

  Ogi pedofilu gynejas prabilo :D

  O siaip siuo straipsniu Spakauskis auksciausiu laipsniu parodo savo nezabota invisizma. Nepamenu nei vieno jo straipsnio kur nebutu stengiamasi igelti ar izeisti komentatorius uz kritika jo rasliavu atzvilgiu.

  Jaunius tipiskas nebrandumo ir kompleksuoto paauglio pavyzdys.

 • lida

  Kai tas berniukas susiras panelę, nebereiks jam iš nuobodulio naujų žodžių kurti :)
  Nežinojau, kad Artūras dundukais tik iš fantazijos trūkumo vadina.

 • Roco

  Ponia Troja, galiu paantrinti. Jūsų čia minimo Pono Artūro invisistiškumas pasireiškia kad pastarasis labai puola ex Exelencija Poną Valdą. Net neįsigilinęs už ką gali būti teikiamas Šiaulių miesto garbės piliečio vardas Ponas Artūras ima širsti kaip gi tie niekadėjai drįso įrašyti Poną Valdą į kandidatų gauti tą titulą sąrašą. Taigi Špakauskas ir sako, kad invisitai komentuoja net neskaitę texto. Šiuo atveju Ponas Artūras parašė piktą įraša nepaskaitęs taisyklių už ką teikiamas tasai titulas. O kitą dieną netingi išknisti ir Erlicko šmaikščią citatą apie moralinį autoritetą aiškiai įžeidžiančią pona Valdą. Tokie įrašai rodo dirbtinį priekabių ieškojimą.
  „Visai kaip kovai provokuojantis banditas“

  Kita vertus visi manau pilnai sutinkame su įrašu apie tai kad kokia tai palaida prietranka bulkutė yra už ribos, arba apie girtuoklį Vidžiūną ir „teisėją“ … tačiau kur tokie įrašai apie Ačą?, Gražulį? Gerb. Ponas Artūrai kurioje pusėje ribos yra šie du veikėjai su biurais ir latviskais BMW?

 • Khhm, jeigu gerbiamas Artūras pradėjo domėtis interneto fenomenais ir gilintis į komentatorių bei blogerių motyvacijas, tai visgi rekomenduočiau pasidomėti rimtesniais šaltiniais, nei J.Špakausko rašiniai.

  Bent jau aš juos skaitydamas negaliu atsikratyti įspūdžio, kad tai kažkoks pokštas, pseudointelektualios rašliavos parodija.

  O liūdniausia yra tai, kad kai kurie net magistro (sic!)laipsnius įsigyti įsigudrinę žmonės nepastebi, kad ponaitis Špakauskas savo tekstuose naudoja vieną ir tą pačią naivią gudrybę – prasimanydamas naują terminą ir suteikdamas jam seniai žinomą ir po kitais terminais aprašytą reikšmę, priedo dar suplakdamas į krūvą šiaip jau skirtingų kategorijų reiškinius bei pagardindamas visą tą juokingą mišrainę gausiu tarptautinių žodžių kratiniu.

  Kitaip sakant, mano giliu įsitikinimu, Delfio publicisto J.Špakausko fenomenas yra vaizdinga tragiškos mūsų aukštojo mokslo būklės ir neatidėliotino reformos būtinumo iliustracija.

  • max

   10 balų

  • Auksinis kardas

   O man visai patiko pora Špakausko rašinukų – su trūkumais, kaip tokie „invisizmo“ nešimai Lietuvai, bet yra pastanga padėlioti, parūšiuoti, įdomiau apibendrinti, ir visa tai daryti, siekiant įveikti nepageidaujamus reiškinius.
   Štai, išlupti kelis sakinius iš rieboko rašinio, ir pridėti prie dunduko etiketės – čia jau, khm, labiau nevienareikšmiška.

 • lv

  Sakyčiau, kad paskiausioje pastraipoje pasakytas komplimentas „biuro žiurkėms“; kone visais atvejais jos yra pakankamai padorūs žmonės, nors ir išstumti iš savo paties gyvenimo ar, kaip pajuokaujama, vaikystėje neturėję savo kambario.

 • Troja

  Na, mano moteriškai logikai matyt vis tiek nesuprasti pono Artūro išsišokimų kitų žmonių atžvilgiu. Nei jis teisėjas, nei ponas Dienas, galiausiai, pats su daugybe kompleksų ir trukumų, kuriuos stengiasi paslėpti vyrams būdinga agresija. Jo blogas – tik vienas iš kokių trisdešimties, kuriuos analizuoju dėl tam tikrų tikslų ir priežasčių. Todėl drąsiai teigiu tai, ką mąstau ir ką manau. Jeigu nepatinka ši nuomonė, tegul jos ir neskaito – praleidžia pro akis. Vienaip ar kitaip, cenzūros šiame bloge pakankamai daug. Tik ne kiekvienas tinklaraštininkas turi drąsos pripažinti savo klaidas (kalbu bent apie dešimt atvejų, kai realiai žmogus „prašaudavo“ pro šalį, mėgindamas vėliau tai paslėpti po rudeniniais lapais). Ai, tuščias reikalas…

  • Rolandas

   Troja

   Esi tuščias reikalas. Nepyk.Čia draugiškai.

   • Troja

    Geriau būsiu tuščia, nei pripildyta bet kokio mėšlo. Kaip sakoma apie vyro paieškas, geriau joks, nei belekoks :))

 • povilas

  „Atvirkščiai, jie dažnai esti išsilavinę žmonės, tarsi ir radę savo vietą „po saule.“ Jie neturi vieno priešo, tačiau puola visus, tikėdamies autoriaus reakcijos, įniršio, susidūrimo – visai kaip kovai provokuojantis banditas.“ bull shit. paskaitykit „islikti zmogumi“ suzinosit kas yra banditai :D ir kaip reikia begti nuo mmeeentt.. policininku :D

 • Rolandas

  KALBĖK-kad mes tave PAMATYTUME.

 • Rolandas

  2009. Tashkentas,tie „taksistai“, vien tik „už US dolerius….O mums norisi mergų…

 • Auksinis kardas

  Pilna „anoniminių“ komentarų, kurių autoriai yra nuoširdūs ir nuoseklūs savo tapatybės, įsitikinimų reiškime, kuriame nestokojama ir moralumo bei savikritikos. Tiesa, yra ir neturinčių nei vienos šių savybių, tad bendras vardiklis – akivaizdžiai pritemptas. Gaila, kad Artūro kritiškumo kartelė šiuokart patogiai nuleista.

  Taip pat stebina, kad cituojamas autorius talpina atskiro kambario juokelį viename sakinyje su taip rimtai atrodančiu pastebėjimu: „kone visais atvejais tai yra pakankamai padorūs žmonės, išstumti iš savo paties gyvenimo ir savo valstybės – įtakos, kontrolės, dinamikos ir pažangos prasmėmis“.

  Juk dažnu atveju reiškimasis tinklo erdvėje yra ir sąmoningas kontakto siekimas, tikintis ne tiek pasirodyti, kiek pridėti savo gebėjimus bendroms žinioms, mintims, siekiams auginti. Gal tikrovė yra perdėtai nusavinama savanaudžių? Gal joje stinga dinamikos priimti ir sunaudoti dalyvavimą, arba ši dalyvavimo forma patogi, nes neribojama eile dalykų, ribojančių kitas formas?

  Nesmagu matyti, kad vienas šalies tinklaraščių pionierių vis pritrūksta erdvės, pagarbos nuomonių įvairovei, (tegul ir klaidingų – tai jų problema), linkęs įsivelti į per smulkius ginčus ir dundukų titulų dovanojimus. Tai taip menka (ir sugrįžta menkais kerštavimais), kad kartais atrodo, jog jis pradėjo kanibališkai vartoti virtualų save.

  Tikėkimės, viskas baigsis gerai – auditorijai gali ir užtekti kilniaširdiškumo.

 • Jonas III

  Pirmas įspūdis, kuris susidaro perskaičius Špakauską, kad jis rašo apie save …

 • stellar penny bun

  …aš norėčiau pacituoti Mortą Vidūnaitę:
  „Nežinau, kaip jūs, bet aš gyvenu laisvoje šalyje. Ne, ne Airijoje ir ne Anglijoje, kur gyvena daugiausia emigravusių lietuvių. Ir ne JAV, kurias tik nepriklausomybę atgavę lietuviai laikė laisviausia valstybe pasaulyje. Ir net ne Olandijoje, kur sekso prekių parduotuvės įsikūrusios ant kiekvieno kampo, kur laisvai prekiaujama laisvais narkotikais, o sunkiųjų lengvai gali nusipirkti Amsterdamo raudonųjų žibintų kvartale, bet kur minties ir žodžio laisvės apribojimai yra neįsivaizduojami, o abortų ir sėdinčiųjų kalėjimuose skaičius yra vienas iš mažiausių pasaulyje. Aš gyvenu Lietuvoje…..aš nebijau kalbėti tai, ką galvoju, ir gyventi pagal savo sąžinę, o ne pagal visuomenėje vyraujančias socialines normas…“

  Ši ištrauka atspindi taip pat ir manąsias vertybes. Galbūt ne visu 100%, bet labai arti šios ribos.
  O kas dėl „dundukizmo“ tai mano manymu geriausias pavyzdys būtų ponios A.Maldeikienės taip vadinamas atsakas** (pilnas pagiežos, niekam neįdomios skaičių ekvilibristikos) Delfio apžvalgininkei, o ne anoniminiai komentatoriai.

  **Kas įrodo, kad bus geriau?

  • aušra maldeikienė

   o… jūs ten radote pagiežos…?
   na kad lietuviai skaičių nemėgsta, tai jau labai gerai žinau, bet rasti pagiežą … originalu. Sveikinu.

 • nerijus

  Daugelis, čia rašančių, bando išsakyti savo poziciją vienokiu ar kitokiu klausimu, ir, žinoma, kiekvienas tai aprašo savaip/ pagal gebėjimą reikšti mintis ir jas pateikti platesnei auditorijai.
  Negalima teigti, jog tai vien susireikšminę žmonės ar nerandantys kur išlieti „tulžį“.
  Vienok, tinklaraštis ( bent jau šis )suteikiama galimybė išmokti rašyti lietuviškai ( bent jau stengiamasi kontroliuoti- tinklaraščio autorius arba patys komentuojantys :) ), reikšti mintis ir jas suprantamiau išdėstyti.
  Kiekvienas tinklaraštis, tinklapis laukia komentatorių, nes kitaip, kam reikalinga komentatorių skiltis?
  Tuom, turi džiauktis ir Artūras Račas, nes pažiūrėjus į prieš metus įkeltas temas- komentatorių- vienetai, o šiais metais- šimtai :)
  Šimtai irkitų minčių, idėjų, pasiūlymų, pasvarstymų, kurių semiasi ir pats autorius, ir, galimai, naudoja :)

  • Auksinis kardas

   Odė džiaugsmui: Džiaugtis! Džiugus! Nudžiuginti!

   Džiugesy, kur tu dingai, kodėl apleidai?

   Matai, nerijau, daugiausiai komentarų surenka DELFI, bet kažkodėl pakui šį dalyką velkasi labiausiai nekokia šlovė. Tad, gerai pagalvok, kokių čia laimėjimų prisirenka tituluotas tinklarašys dėl įšvirkščiamo „Makroflekso“.

   • nerijus

    Auksinis karde

    Jūsų pastabas man- vertinu ir stengiuosi jomis pasinaudoti, bet, tai, dauguma atvejų nepriklauso ir nuo manęs…
    Ir…Kai kritikuosite dėl rašybos klaidų, kurių tikrai darau- netyčia :) pirma įvertinkite kaip parašėte pats ir tik tada spauskite mygtuką „siųsti“ :)

    • Auksinis kardas

     Nė velnio nesistengi pasinaudoti, šnekuti, nepūsk arabų :-)

     Jei stengtumeis tiek, kiek priklausytų, tinkle nebūtų pradėtos rankioti įdomybės apie gausius nerijaus nuveiktus darbus. Mano reikalas, aišku, nedidelis – elkis, kaip išmanai.

     Sakai, aptikai neišspaustą raidę? Kietas bičas. Mainais parodysiu kur dar pačiam (žiūriu, ir daugiau atsiranda panašių) verta kreipti dėmesį, kad apgauti užklystančius skaitytojus, ir pasirodyti dar kietesniu komentatoriumi: reikalo vardas – kableliai.

     Pvz., vien šiame lape tipiški:
     „Delfi reikia bent pagirti už skatinimą, komentarus rašyti lietuviškais“

     Kablelius naudojame atskirti ritmiškai skaidytinas sakinio dalis, bet ne daužyti tas dalis, kurios sudaužytos tabaluoja pavieniui. Šioje ištraukoje kablelis negalimas, nes sudaužo vientisą išraišką „pagirti už kažką“.

     „Remiantis, Špakausko išsakytomis mintimis tai, …“

     Pirmas kablelis – tas pats, naikintinas (remiantis kažkuo, ne savaime), antrasis perkeltinas prieš tai, kaip ir prieš kokį „kad“ ir pan.

     „Jei, Kirkilas turėtų “blog’ą”…“

     Kablelis naikintinas. Jei saulė šviestų danguje, jei Kirkilas turėtų gerą, netiltų paukščių giesmės niekada. „Jei“ jungiasi su aplinkybės, sąlygos aprašymu, nėra savistovus, kaip kokie savistovūs „Beje“, „Tarp kitko“.

     Bandyki pasinaudoti ;-)

   • nerijus

    Bėje, Delfi reikia bent pagirti už skatinimą, komentarus rašyti lietuviškais rašmenimis. Nors, sunku pripratinti jaunuomenę, kai „mobiliakais“ renkamas „šveplas“ tekstas. Už tai, turėtume „dėkoti“ susisiekimo bendrovėms, kurios nesuteikia galimybės, už tą pačią kainą kaip ir „šveplam“ tekstui, siūsti žinutes.
    Kodėl Susisiekimo ministerija neatkreipia į tai dėmesio ir jų neįpareigoja įstatymiškai?
    Žinoma, gal jau vėlu, bet..?

 • nerijus

  Pasakyčiau kaimiškai ir suprantamai:
  be gero mėšlo, nebus ir gero derliaus :)

  • Nerijau, gal gali pateikti daugiau informacijos apie tai kas yra geras mėšlas?

   • nerijus

    Trąša :)

    • Auksinis kardas

     Paklauskime kitaip: kaip atskirti blogą mėšlą?

     • nerijus

      Kodėl neklausiate apie derlių? :)

  • Kolegos komentatoriai, šiuo atveju esate tas pavyzdys, kuomet komentarų apstu, tik, deja, ne apie tai, apie ką derėtų (na, bet suprantama, kiekvienam dera skirtingi dalykai). Bet turiu pripažinti, kad toks aršus ginčas apie „kablelis naikintinas“ ar ne, kiek „ne į temą“, tiek į gerą nuotaiką :).
   Kaip manote, kokiu procentu sumažėtų p.A. Račo įrašų komentarų, jei Jis negailestingai trintų tuos „neteminius“?

   • Auksinis kardas

    Jūrate, norite stabdyti raštingumą Lietuvoje? Nepavyks.
    nerijus jums dar parodys – iš tikro, tai jis šiek tiek stengiasi kreipti dėmesį, ir mes čia ne taip jau visai veltui leidžiame laiką. Jei jūs neturite problemų su kableliais, nereiškia, kad mažai kas turi. Ar pagalvojote, kad kažkam gal tai vienintelė gyvenime likusi proga apie juos daugiau sužinoti? Nebūkime beširdžiai, pagailėję tam keleto komunalinių baitų.

    • nerijus

     Auksinis karde

     Ar nevertėtų, tamstai, dalyvauti laidoje „Lietuvos talentai“, kaip labiausiai išprususiam, be jokių gyvenimiškų trūkumų žmogui.
     Apart, mokydamas gyventi kitus- pasimokykite nenurodinėti. Tinklaraštis- ne Jūsų darbo vieta. Atsipalaiduokite.
     Nepatinka komentatorius- neskaitykite jo rašliavos ir tuo labiau neatsakinėkite į jas :)
     Paprasta, kaip elementorius ;)

     • Auksinis kardas

      Anarchija – tvarkos motina, nerijau? Yra toks šūkis, kuriuo galima pateisinti savo apsileidimą. Betgi nesi toks, nerijau, tik nutarei pigiai išsisukti.

      Argi mokau gyventi? Mokau tik raštingiau gausinti tituluoto tinklaraščio paraštes (negausinti jau kaip ir nepavyksta). Ar pats, nerijau, uoliai nepuoli to paties daryti, vos pasitaikius progai? Tai iš kieno čia dabar lūpų liejasi nurodymai nenurodinėti? Man patinka komentatorius, kaip ir daug kam jis patinka (štai, ir lida maloniai nustebino), bet nepatinka kaip ir kiek jis nuveikia – nereikėtų painioti.

      Atsipalaidavimo ir geranoriškumo ši diena – sklidina!

     • nerijus

      Šūkiais nesivadovauju :)
      Atkreipiu dėmesį į tuos, kurie nemoka/ tingi persijunkti maigyklę „iš anglicizmo“- „į lietuvybę“… :)

     • Auksinis kardas

      Kuo prasikalto raidė ‘g’, kad ją vis nukankina duslioji ‘k’? Net KGB užteko vietos abiem.

      1 jùnkti, -sta, -o intr. K, BŽ494; SD206, B, R, MŽ, M
      1. atprasti nuo žindimo: Vaikas jùnksta nuo krūties Š. Paršiokai negreit jùnksta Ds.

      Turiu ir dar vieną rac. pasiūlymą: įvairumo dėlei, kas antrame atsiliepime naudoti atvirkščią pasvirąjį brūkšnį ‘\’. Tu tik nesipriešink, nerijau, ir ištobulinsime tave taip, kad visos mergos tinkle seilę varvins, kaip dėl kokio Iggy Popo.

   • lida

    Dažnai, kas neturi ko pasakyti į temą, pradeda kabinėtis prie orfografijos (arba domėtis mėšlo rūšimis :)

   • nerijus

    Jūrate

    „neteminiai“ komentarai pagyvina diskusijas :)
    Pabosta, kai visi tinklaraščio įrašai tik apie ekonomiką, teisę, neblaivų Vidžiūną ( kurį jau primiršo ) ir pan.
    Va, nėra įrašo apie parduodamą savivaldybės pastatą Vilniuje. Nors, antraštėse nuoroda apie tai yra…
    :)

 • nerijus

  Remiantis, Špakausko išsakytomis mintimis tai,
  „vaikystės“ kambario neturėjo:
  Aušra Maldeikienė, Ingrida Šimonytė, Artūras Račas, Dainius Radzevičius ir daugelis kitų, kurie rašo komentarus, bei turi savo tinklaraščius.

  • aušra maldeikienė

   Aš tikrai neturėjau vaikystės kambario. Dalinausi su broliu. O dabar rašau todėl, kad dabar turiu atskirą kambarį skirtą tik rašymui. Kol kas kambarys nėra itin didelis, tai neturiu savo tinklaraščio.

 • 00478

  Berpasmiškiausias veiksmas kuo gali užsiimti Lietuvoje, 21 amžiuje tai klasifikuoti, gėdyti, pyktis, bartis, erzintis, mokyti, sisteminti ir pan. su internetiniais komentatoriais (tais blogiukais).

  Bet vis pastebiu, kad tai daro (tų pačių komenatatorių šlovės lengvai ištroškę) personažai; „asmenimis“ vargu ar pavadinsi, net jei jie nėra anonimai.

  „Kaukių karai“. Keista (o gal jau nebe), kad tai traukia ir A.Račą.

 • stellar penny bun

  Nerijau,

  O kaip jūs apibūdintumėte poną G.Kirkilą. Jis ir turi „blogą“ tik deja nėra komentatorių. Aš tai jį priskirčiau bestuburių ( lot. Invertebrata) populiacijai

  • nerijus

   Jei, Kirkilas turėtų „blog’ą“ kuriame aptariamos restauravimo tradicijos, naujovės, galimybės bei diplomo gavimo tendencijos/ tardicijos Lietuvoje ir pan.- manau, kad sulauktų dėmesio :)

 • Laima

  Anonimiškai skelbti savo nuomone internete neįmanoma , esant reikalui saugumas ras kas paraše.

  • aušra maldeikienė

   galiu nuraminti — rašykite, ką norite. Tikrai neras. Toks Petras prieš kurį laiką paskelbė apie mūsų šeimos pinigus, atsivežtus iš Rusijos ir skaičiuojamus milijonais doelerių. Aš labai norėjau sužinoti, kur tie pinigai, tai kreipiausi į policijas ir kur tik galima, bet sakė, kad to pono Petro ID slypi rūkuose. Nerandamas. Taip ir dingo pinigėliai…

   • nerijus

    aušra
    ne ten kreipėtės :)

    • nerijus

     Atsiprašau

     „kreipEtės“

 • 00478

  Žmogus rašo blogą-dienoraštį. Turi nuorodą į jį tiesiogiai iš populiaraus naujienų protalo. Sudaro galimybes diskutuoti „visiems“ (pvz. registruotis nereikia), ir pats bendrauja po savo įrašais su visais. Bet pyksta, kad tie „visi yra ne kaip visi“.

  Tiesiog tokios šių pasirinkimų sąlygos ir kaina. Tas pats kaip, važiuoti automobiliu į „kamštį“-spūstį ir pykti, kad lėtai judi, kažkas iš galo signalina, kažkas susiraukęs ar pan. Bet jei žinai kur važiuoji (turi tikslą), tai jokios pašalinės septynioliktaleilės aplinkybės tavęs neveikia.

  Ar mes neturime tikslo..?

  • nerijus

   Tikslas tame, kad išsakytume savo mintis, nepaisant bet kokios nuomonės/ reakcijos į jas.
   Kaip ir gyvenime, taip ir čia- tinklaraštyje- nevengiame „įkasti“ pašnekovui ar paaštrinti diskusiją…Būna, net iki „virtualių“ muštynių ( kelis kart teko dalyvauti :) )
   Smagu ir tiek…Ir be jokių sąmokslo teorijų ;)
   Tiesiog, tinklaraštis suteikia nemažai naujos/ papildomos informacijos apie ekonomiką, žurnalistiką, teisę ir pan. Reikia tuom naudotis ir suteikti galimybę, kad kitas sužinotų tai, ko jis dar negirdėjo/ nematė.

 • tikras lietuvis

  Komentaras pašalintas A.R.

  • tikras lietuvis

   Kažkada irgi bijota paprasto, bet teisingo žodžio. Kas iš to išėjo žinome – sugriuvo didžiausia pasaulio valstybė.

   • tikras lietuvis

    Nežinau kas A.R. nepatiko, bet Špakauskas nerenka žodžių, bjaurodamas komentatorius, kai tuo tarpu komentatoriai – Vox populi, o Vox populi=Vox dei (atmetu tą mažumą vaikiščių, kurie niekais užsiima, bet ne apie juos Špakauskas ir šneka). Taigi komentatoriai – visuomenės jėga, o kas yra Špakauskas? :)

 • vasia

  invisistai, transvestitai, sakyciau skamba panasiai- ir prasme ta pati. Oi kokie mes uzguiti, nelaimingi ir depresuoti.

 • Donatas

  sutinku – kai kurie komentatoriai čia, o visiška dauguma pvz. delfyje yra tokie, kurie nusipelnė vardo ‘dundukai’ arba ‘invisistai’, kaip siūlo špakauskas (beje, įdomu, ką tiksliai tai reiškia:). tačiau nederėtų pamiršti, kad be komentatorių tas pats delfis prarastų dalį skaitytojų, o toks ‘blogas’, kaip pas Artūrą, išvis prarastų prasmę.
  įsivaizduokit, kad Artūras rašo pats sau tuos pamąstymus apie gyvenimą ar valstybę, nesvarbu kur – į ‘blogą’ kuriame nebūtų galima komentuoti arba į popierinį dienoraštį kišenėjė – žinoma, toks variantas galimas, tačiau su ‘atgaliniu ryšiu’ tokio ‘blogo’ rašymas įgauna visai kitą prasmę.
  taip kad sakyčiau perfrazuodamas liaudis posakį – nespjauk ant komentatoriaus, nes jo tau dar gali prireikti. :)))

  • tikras lietuvis

   Yra tam reiškiniui apibūdinti sena lietuviška patarlė: kas ant kito sako, tas pats …. ant tako. Tai va šitaip, ponai špakauskai!

   • tikras lietuvis

    Visiems komentatoriams: словам врага не верь солдат, ведь это – подлый маскарад!

  • Linas

   be dundukų ir invisistų,o juolab transvestitų daug kas iš viso praranda prasmę.Turėdamas atgalinį ryšį,ponas špakauskas kol kas nėra daugumai žinomas ir,deja,nesuteikia jokios papildomos informacijos nei apie save,nei apie ekonomiką,teisę ar žurnalistiką Lietuvoje.Kažkodėl man atrodo,kad tokiems reiškiniams apibūdinti geriausiai tiktų terminas ‘špakausistas“,t.y.turintis popierinį dienoraštį kišenėje,į kurį nuolat pats sau ir rašo.Be to nevengia,anot nerijaus,“įkasti“(gal greičiau įkalti)visai nepažįstamiems žmonėms kažkokiais išskirtiniais,bet neteisingais žodžiais.Šiuo atveju svarbiausia,kad p.špakauskas,būdamas ne toks kaip visi,savo pamąstymais apie gyvenimą ir valstybę neiškristų iš konteksto,o kaip ir likusieji „žinotų,kur važiuoja“,t.y.turėtų gyvenimo tikslą.

 • Ignots

  Kas tas J. Špakauskas? O šiaip tiesai visai nesvarbu kas ją ištaria: ar barzdotas akademikas su n+1 publikacijų, ar neapsiplunksnavę „dundukas“ – geros dienos visiems interneto išminčiams :-)

  • tikras lietuvis

   Ir kokią tiesą pasakė tas Špakauskas? Jokios, švelniai tariant.

 • samogitian

  sukele sypsena. Jei jau apie pshioanalitine tradicija, tai lietuviai psichologai isikande jos nelyg rotveilerio nasrais. niekas padoriai negali paaiskinti kodel. gal tas aisbergo vaizdinys cia toks itaigus?
  Vien jau toks pasakymas vercia suabejoti autoriaus ‘psichoanalitine’ potencija ir kompetencija: ‘Psichoanalitikų teigimu, tokių komentatorių tikslas – destrukcija’. Cia kuriu psichoanalitiku teigimu? pavarde prasau. ir ne viena, nes daugiskaita.

  • tikras lietuvis

   Čia jis, matyt, apie save parašė. :)

   • samogitian

    o parases, atsilose savo kedeje prie stalo (ant kurio puodelis su Freudo atvaizdu), ir patyre kyrybini orgazma. Vat jums ir psichoanalitika.

 • Linas

  „O šiaip tiesai visai nesvarbu kas ją ištaria: ar barzdotas akademikas su n+1 publikacijų, ar neapsiplunksnavę “dundukas”“

  Bėda, kad neapsiplunksnavę dundukai ne taip jau dažnai sugeba ištarti tiesą. Dažniau pasitaiko tik įvairios fantazijos, kurias tiesa laiko tik jie patys. O jei netyčia pataiko ištarti tiesą, tai būna koks nors nieko nereiškiantis, seniai visiems akivaizdus faktas, neturintis nieko bendro su aptariama tema ir niekam neįdomus. Kaip kad mano ką tik pacituotas.

  • Jonas III

   Vienas akademikas storiausiu traktatu su skaičių tankumynu įrodo, kad mokesčius reikia didinti, kitas – atsakydamas dar storesniu – kad mažinti. Jau turime dvi tiesas…Nieko baisaus, jeigu dundukas turės ir trečią tiesą.