Vertybinė koalicija TS-LKD viduje

Šiandien buvo pranešta apie gana įdomią G.Songailos iniciatyvą vidinius partinius santykius išsiaiškinti teisme.

Pats savaime šis faktas gal ir nebūtų labai įdomus, kaip nelabai buvo įdomus ir J.Jagmino kreipimasis į teismą dėl demokratijos suvaržymo LSDP viduje. 

Tačiau, atsižvelgiant į platesnį kontekstą, G.Songailos veiksmas vertas daugiau dėmesio.

Tas kontekstas – tai būsimieji TS-LKD pirmininko rinkimai ir kova dėl Vilniaus mero.

Kaip žinoma, I.Degutienė, kaip ir G.Songaila, taip pat yra gana griežtai pasisakiusi prieš konservatorių koaliciją su Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso bloku Vilniaus savivaldybėje.

Apie galimas moralines problemas dėl tokios koalicijos yra pakalbėjęs ir konservatorių frakcijos Seime seniūnas J.Razma.

Kita vertus, nei I.Degutienė, nei J.Razma nėra pasisakę dėl galimos koalicijos su oficialiu kyšininku A.Zuoku.

Tikriausiai tokią jų poziciją reikia suprasti, kad koalicija su A.Zuoku yra ir galima, ir nekelia jokių moralinių problemų.

Dabar dar prisijungia ir G.Songaila, kuris taip pat griežtai prieštarauja konservatorių koalicijai su Lenkų rinkimų akcija.

Ir turime visai neblogą koaliciją TS-LKD viduje: I.Degutienė, J.Razma ir G.Songaila.

Jiems visiems nepatinka Lenkų rinkimų akcija ir Rusų aljansas, bet patinka teismo oficialiu kyšininku pripažintas A.Zuokas.

Sakyčiau, tokia visai vertybinė koalicija.

Prisimenant I.Degutienės patarėjų D.Stanciko ir L.Kasčiūno viešai skleidžiamas vertybes ir rūpestį, kad žmogaus teisės nebūtų be galo plečiamos, ta koalicija tampa dar labiau vertybinė.

Darosi įdomu…

Ir gal artėja galutinio išsigryninimo metas?

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Stogas

  O ka daryti tiems konservatoriams kuriems nepakeliui nei su Abonentu, nei su Lenkais ? Nuo vienu ir kitu siurpas krecia.. brr

 • briedis

  o ko dar galima tiketis? as manau,- tai neisvengiama praktika, kuri nuo isitikinimu nepriklauso. nuo ko gi ji priklauso? (pradziai, pamastymams- ar manote, kad normalu, kai keli simtai isrinktuju i savivaldybes atsisako postu?…. as labai giliai isitikines, kad tai nenormalu….

 • bang

  Klasikinis manipuliacijos pavyzdys – kažkokios faktinės aplinkybės (gali būti net nežinomos arba netgi neegzistuojančios, ty spėjamos) pagrindu iškeliama abejotino priežastinio ryšio versija, kuri paskiau pati tampa faktine aplinkybe išvadai.

  pirminė aplinkybė „nėra pasisakę“ > versija „tikriausiai tokią jų poziciją reikia suprasti“ > išvada „patinka“ > … ir t.t.

  Pagal šią schemą galime pažaisti krivickinius žurnalistsus – atsakome į klausimus:
  1) apie ką nėra pasisakęs (tikrai ar spėjamai) Artūras,
  2) kaip reiktų suprasti tokią jo poziciją (tylėjimą),
  3) kokią išvadą galime padaryti (kažkas jam patinka, nepatinka, jis abejingas, įsimylėjęs ir tt.).

  • Regis

   Yra ir kita klasikinė manipuliacija – kai pagal tam tikrus pasirinktus (kaip patogiau) požymius sulyginami įvykiai, reiškiniai, žmonės ir t.t. ar pan. ir to sulyginimo (prilyginimo) pagrindu suformuojamos (leidžiamos skaitytojui labai lengvai pačiam suformuoti) klaidingos išvados.

   Pvz. ugniagesys Zigmas Zigmaitis gesindamas gaisrą ten ir ten nusprendė neiti į degantį namą. Kaimynas pensininkas bibliotekininkas Petras kai degė jo namas bėgo į vidų. 1 variantas tiesiog rašom – kodėl, (kodėl tokie dalykai vyksta)? 2 variantas rašom – mūsų ugniagesiai bailiai, jie kažko nemoka ir nesupranta, pas mus klesti korupcija, vidaus reikalų ministras turi atsistatydinti ir t.t.

   Prie ko visa tai? Ogi prie ko konkrečiai Artūras ar koks Petras, Antanas (privatūs asmenys) prie politikų kurie privalo aiškiai paaiškinti savo poziciją rinkėjams? Prie ko, kai žurnalistas garsiai spėja, kai politikas aiškiai ir nedviprasmiškai neįgarsina savo pozicijos ar savo pasirinkimo, toks pats situacijos moduliavimas žmogui kuris neprivalo aiškintis dėl analoginių situacijų konkrečiai (kad ir dėl to, kad ne politikas) ir jo pasirinkimas nėra svarbus ir kažką lemiantis?

   Dar vienas klasikinės manipuliacijos pavyzdys kai politikams taikomos ir jų pačių priimtos ir pripažintos „žaidimo“ taisyklės primetamos eiliniams piliečiams. Arba kitas variantas kai patys politikai arba jiems pritariantys asmenys bando atsikratyti jiems nepatogių taisyklių nes „paprastame“ gyvenime taip nepriimta.

   Kontekstas [lot. contextus — surištas]: (..) 2*. kokio nors fakto, įvykio, reiškinio aplinkybės, sąlygos, aplinka. (šaltinis: Šaltinis: Tarptautinių žodžių žodynas, © Vyriausioji enciklopedijų redakcija)

 • Fredis*

  austrai, Tu čia esi politologas Nr1, paaiškink mums, dundukams, situaciją, susijusią su koalicine dauguma Vilniuje ir mero rinkimais. Žiūrėk, daugumą turi formuoti pirmą vietą laimėjusi partija (A.Zuokas), tačiau kadangi tai yra užribio žmogus (prisidirbęs ir visa kita), tai iniciatyva pereina antros vietos laimėtojams lenkams, juo labiau, kad juos parėmė Prezidentė (išreiškė viltį, kad nac. mažumos galėtų ir turėtų valdyti sostinę), o taip pat 2009 metų interneto Žmogus Nr1 ir austras.
  Labai logiška, kad lenkai turėtų pasiremti DP, TiT ir LSDP balsais ir koalicija garantuota. Kodėl taip nėra? Visi būtų patenkinti, gal tik kauniečiai pasišaipytų, bet tik trumpam, nes šią aplinkybę užgožtų kiti nutikimai.

  • austras

   Fredi, žinau kad apie politologą nr.1 kalbate su ironija, bet kaip „dundukams“ pasistengsiu paprastai :) Svarbiausios priežastys yra tokios: a) konservatoriams, kaip visada, trūksta smegenų, kad atsisakytų besmegenio nacionalizmo (Razmos, Songailos, Degutienės ir kitų veikėjų pasažai tik palengvina užduotį lenkams bei patiems konservatoriams atsikratyti abiejų pusių netrokštamos sąjungos) b) DP ir LSDP yra partijos-parazitės, kurios laukia kaulo. Tiek DP, tiek LSDP žino, kad kaulą gaus tik jei meru bus Zuokas. Apie tai žino ir tas vienas už Zuoką balsuosiantis „vaiduoklis“, kurio (o likimo ironija!) Zuokui visada trūksta. Labiausiai visoje šitoje situacijoje man gaila Aleknos, kuris, kaip retas besmegenio nacionalizmo ideologijai atsovaujančios partijos atstovas, daug kuo primena normalų žmogų. Tai tiek.

   • Fredis*

    Kolkas konservatoriai (krikščionys demokratai) turi vieną vienintelį sąjungininką lenkus ir šių satelitus TiT, todėl kaltinimas besmegenišku nacionalizmu yra iš piršto laužtas teiginys, tačiau pateisindamas politologo Nr1 vardą Tavo rytinis spėjimas, kad meru bus A.Zuokas – išsipildys. Nuoširdžiai sveikinu. Taip norėjo dauguma vilniečių, jeigu būtų tiesioginiai mero rinkimai – laimėtojas aiškus iš anksto.

    • austras

     Konservatoriai, Fredi, jei pastebėjai Vilniaus savivaldybėje, neturi apskritai JOKIŲ sąjungininkų. O kodėl taip yra mano atsakymas būtų paprastas – a) dėl besmegeniško nacionalizmo; b) dėl to, kad niekam nepasiūlo kaulo, kurį siūlo Zuokas. Priežastis b) šiuo atveju nėra svarbiausia, nors ir reikšminga. Pradžioje reikėtų atsikratyti visažinio teisuolio pozicijos, paskui – besmegenio nacionalizmo, o jau tada ir sąjungininkų atsirastų.

     • Fredis*

      Šiaip sąjungininkų yra (liberalai), tik jie nepateko į savivaldybę, todėl žaidimas faktiškai yra beviltiškas.
      Savo pačių rankomis meru visiškai nežinomą vilniečiams veikėją į mero postą TS-LKD niekada nestatys. Geriau būti opozicijoje, nes rinkimai yra pralaimėti (trečia vieta).

     • austras

      Gražiausia šios dienos nuotrauka -http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vilniaus-meru-tapo-azuokas.d?id=44573535#!/4248732/ifoto.delfi.lt

      Galvojantis Zuokas prilygsta penkioms nesusiformavusioms lenkų-konservatorių koalicijoms. Konservatorius į šį pralaimėjimą vedė jų besmegeniškas nacionalizmas, šlovinga buvusio mero V. Navicko praeitis ir kiti specifinės tautinės politikos atributai.

     • austras
     • romas

      Kaip Jums pasisekė, austrai. Kas vedė konservatorius, nuvedė ten, kur ir turėjo:)

     • austras

      Romai, man nepasisekė. Man skaudu dėl šio konservatorių pralaimėjimo.

     • Valentinas

      Konservatyvi mąstysena nebūdinga kosmopolitiškam, laisvam miestui Vilniui. Tdoėl konservatoriai valdžioje čia negali būti arba būna labai retai.

     • austras

      Tai čia „kosmopolitinis“ Vilnius rinko lenkus, LSDP ir Darbo partiją? Na gal LSDP koks vienas ar du kosmopolitai ir buvo. Visa kita nekvepia jokiu laisvumu ar „kosmopolitiškumu“. Na bet Jūs su ironija, suprantama :)

 • gied

  Teisingiau būtų sakyti, kad jiems mažiau nepatinka koalicija su Zuoku arba darbas opozicijoje negu koalicija su lenkais.
  Gal ką ir praleidau, bet jie niekad ir nepareiškė noro eiti į koaliciją su Zuoku…
  Įdomesnis yra Kubiliaus požiūris. Zuokas jam netrukdė sudarant daugumą seime.