Poezija, liberalizmas ir palūkanos = populizmas?

Na, patinka man tie Seimo nariai, nors tu ką nori daryk….

Štai, pavyzdžiui, Liberalų Sąjūdžio frakcijos narė, poetė Dalia Teišerskytė. Jautrios sielos moteris – susirūpino Lietuvos šeimų saugumu, kai, pasak jos, palūkanos kyla iki palubių. Bet geriau pacituosiu: (Liberalų Sąjūdžio frakcijos pranešimas spaudai):

Liberalų sąjūdžio frakcija aiškinsis, ar Lietuvos įstatymai tinkamai užtikrina šeimų, auginančių vaikus, galimybes išsaugoti gyvenamąją vietą, jei šeima, pasiėmusi paskolą būstui įsigyti, nebeturi pakankamai lėšų kreditui mokėti. Liberalai ketina surengti diskusiją prie apskritojo stalo, į ją pakvies Vaiko teisių apsaugos kontrolierę Rimantę Šalaševičiūtę, Teisingumo ministerijos bei finansinių institucijų atstovus.

 

Diskusijos iniciatorė Dalia Teišerskytė nerimauja, kad padidėjus mokesčiams, pabrangus buto išlaikymo sąnaudoms ir dvigubai pakilus bankų palūkanoms, daug jaunų šeimų nebesugebės mokėti palūkanų bankams, o jų butai gali būti parduoti varžytinėse.

 

„Dėl susiklosčiusios situacijos gali prasidėti masinis šeimų iškraustymas iš gyvenamųjų vietų, pastogės gali netekti šimtai jaunų šeimų. Mažiausiai apsaugotos jaučiasi tos šeimos, kurios augina vaikus. Manau, kad turime padaryti viską, kad krizės metu tokių represijų imtasi nebūtų“,- sako D. Teišerskytė.

…Turėtų akys sudrėkti skaitant… toks rūpestis, tokia užuojauta..

 

Bet paskui prisiminiau, kad visai neseniai pats apie palūkanas rašiau ir džiaugiausi, kad ir per krizę būna gerų naujienų.

 

Tačiau po to pagalvojau – gal čia aš toks vienas pasiėmęs paskolą eurais ir susiejęs ją su LIBOR. ]

 

Tikrinu Lietuvos banke. Ten randu, kad paskolų eurais Lietuvos gyventojai iki 2008 metų lapkričio duomenimis turėjo 40 mlrd. litų, tuo tarpu paskolų litais – 23,85 mlrd. litų.

 

Žodžiu, paaiškėjo, kad nesu mažuma.

 

Tada žiūriu, kaip pastaruoju metu kito palūkanos. Randu štai ką (LIBOR eurais 6 mėnesių):

Na ką galiu pasakyti – širdis džiaugiasi ir tiek. Tikriausiai kaip ir visiems tiems, kurie pasirinko kintamas palūkanas.

Tada tikrinu VILIBOR (tai yra palūkanų normas litais). Jos gerokai didesnės, tačiau tendencija ta pati – palūkanos pastaruoju metu mažėja.

Tada galvoju sau, kur gerbiama Seimo narė surado, kad palūkanos pakilo dvigubai. Ir ką gi ji siūlys daryti, kad neprasidėtų „represijos“…

Nerandu atsakymų, bet turiu keletą versijų:

  • arba Seimo narė Dalia Teišerskytė nemoka skaičiuoti
  • arba ji labai ilgai galvoja
  • arba ji nieko neišmano apie ekonomiką, įskaitant palūkanas ir jų kitimą
  • arba ji tiesiog užsiiminėja populizmu

Pasirinkite patys…:)

(9 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...