Storos Facebook’o nykštukų subinės (rinkimų rezultatų analizė)

Jau kažkur minėjau, kad ši Seimo rinkimų kampanija buvo išskirtinė savo aktyvumu socialiniuose tinkluose.

http://www.sodahead.com

Taip pat buvau pasižadėjęs parašyti, kodėl tas aktyvumas  tebuvo vaikų žaidimas ir fikcija, neturėjusi iš esmės jokios įtakos rinkimų rezultatams.

Tiems, kas tingi arba neturi smegenų skaityti, išvada iš karto: todėl, kad balsavimo biuleteniuose nėra grafos FB ir todėl, kad storos sėdynės taip ir nepakilo parodyti, kad kiek aukščiau yra bent šiek tiek pilkosios masės, vadinamos smegenimis.

O dabar apie viską iš pradžių.

Tiems, kas „internetuose“ praleidžia bent po valandą ar dvi per dieną, kas skaito ne tik oficialius politikų ar politinių agitatorių – prostitutų puslapius, bet ir žmones, mokančius rašyti ir turinčius gebėjimų mąstyti, turėjo būti akivaizdu, kad „internetai“ šiemet tiesiog virė rinkimais.  Apie juos buvo rašoma daug ir įvairiais kampais. Bet svarbiausia – nuoširdžiai ir įdomiai. Argumentuojant, pateikiant faktus, kas šiaip jau „internetams“ nėra labai būdinga. Daug kam ten svarbiau išsirėkti, pasigirti, ką gėrė pagirioms ar kokį megztuką nusipirko.

Šiemet buvo ne taip.

Buržujaus įrašas apie tai, kodėl jis nebalsuos už konservatorius, jei neklystu tapo metų Poko topu (jei nežinote, kas yra Poko, tai gal toliau nebeskaitykite). Kiti jo įrašai apie „progresyviausią partiją“ bei tas, skirtas rinkimams in general  rinko šimtus ir tūkstantį Poko taškų.

Kitas „internetų“ grandas Rokiškis taip pat skyrė daug dėmesio rinkimams. Rašė apie perlus ir kiaules, apie A.Sniečkų ir AMB, galiausiai – apie visus kitus ir po to jau atvirai ir gana argumentuotai deklaravo savo pasirinkimą. Dauguma Rokiškio įrašų taip pat rinko šimtus Facebook’o nykštukų ir kopė į Poko topus.

Buvo ir kitokio pobūdžio bandymų agituoti. Geriausiai juos apibūdinti tiktų terminas „trysčiojimai“. Jų buvo labai daug, jie buvo visiškai lėkšti, neargumentuoti, tipo Даешь стране угля!, bet taip pat rinko šimtus FB nykštukų. Normalu, nes FB – juk iš esmės yra visos visuomenės atspindys.

Internetuose reiškėsi ir politinės atmatos. Pavyzdžiui, Mantukas.

ir durnos pelės:

.. galvodamos, kad daro gera… Dėl to ir durnos.

Reiškėsi ir dar tik būsimos „internetų“ žvaigždės – gal kiek per daug emocionaliai, bet iš esmės teisingai.

Dabar pažiūrėkim, kas iš viso to gavosi.

Labiausiai „internetuose“ buvo agituojama ir daugiausiai „nykštukų“ rinko tie, kurie buvo už TS-LKD ir LS. Suprantama, juk visas progresyvus jaunimas už progresą.

Rezultatas: TS-LKD rinkėjų skaičius, lyginant su praėjusiais Seimo rinkimais, sumažėjo 40 000, o LS tiesiog susirinko LCS balsus (pagaliau, ir gaila, kad taip ilgai užtruko).

Bet norint įvertinti realią Facebook’o nykštukų įtaką, geriausiai yra atidžiai pažiūrėti į LS kandidato Skirmanto Tumelio rezultatus rinkimuose. Už S.Tumelį agitavo abu „internetų“ grandai – Rokiškis ir Buržujus, be to S.Tumelis ir šiaip jau seniai žinomas „internetuose“, tai yra, tarp progresyvaus jaunimo.

Rinkimuose S.Tumelis gavo 1666 pirmumo balsų. Tai jį pakėlė iš 102 į 24 vietą partijos sąraše. Rokiškis Rabinovičius įvertino tai kaip labai didelę sėkmę. Bet mes juk žinome, kad gerbiamas Rokiškis kartais mėgsta kai kuriuos dalykus sureikšminti

Todėl pažiūrėkime nesureikšmindami: už LS iš viso balsavo 117 476 rinkėjų. Už S.Tumelį Kaišiadorių-Elektrėnų apygardoje balsavo 822… Žinoma, tai galima suprasti, nes nors ir per vidurį tarp Kauno ir Viniaus, Kaišiadorys ir Elektrėnai vis dar yra AMB tėvonija.

Bet pažiūrėkime kitu kampu. S.Tumelis gavo 1666 pirmumo balsų. Rokiškis sako daug. OK. O aš sakau – nuts. Nes populistas K.Glaveckas gavo 14 704, „nacionalinė vertybė D.Teišerskytė – 8470 pirmumo balsų, o šachmatininkė V.Čmilytė – 4 698 pirmumo balsus. Nė už vieną iš jų „internetai“ neagitavo.

Todėl nepykite, bet aš pasakysiu štai ką. Facebook’o nykštukai kol kas neturi jokios realios įtakos rinkimų rezultatams. Užribis, tskant, bet ne ta prasme, kuria aš šį žodį naudoju šio tinklaraščio tag’uose. Daug pozityvesne.

Ir užribiu ir liks. Tol, kol aukščiau storų subinių esanti pilkoji masė (jei jos ten iš tiesų yra), neįsisąmonins, kad neprivertus storų subinių pajudėti, niekas savaime neįvyksta. Ir nykštukai taip ir lieka nykštukais.

Aš šiaip jau optimistas, bet man kažkodėl tai atrodo, kad nykštukus valdo ne pilkoji masė, o storos subinės.

(10 balsų, vidurkis: 3,90 iš 5)
Loading...
 • Soliaris

  Artūrai ištrink „kodėl tas aktyvumas“, nes du sykius tą patį parašei.

 • Panašu, kad komentarai ir diskusijos persikėlė į facebook :D

  • Simai, ne visai tiesa. Čia auditorija kita. Ir kol kas ji man labiau patinka:) Su išimtimis, žinoma.

   • Man labiau patinka facebook erdvė, nes galiu pataisyti klaidas, kurias kartais padarau ne tik per skubėjimą, bet ir dėl to, kad norisi tiksliau išreikšti mintį… O čia kartais lieka nelabai tikslūs ir su klaidomis parašyti komentarai…

 • Fredis*

  Drąsos kelyje susibūrė hiperbolizuoto, padidinto jautrumo teisybės ieškotojai (Regis, GIGA ir kt.) artimi Tvarkai ir teisingumui, pastarieji palyginus su naujai užgimusiu judėjimu yra veteranai, tingiai pūpsantys šalia šalia sistemos. Gera, šilta, ramu, kontroliuoji Pagėgius, kitus miestelius, partija gauna valstybės finansavimą. Nuo šiol valstybės paramą gaus ir Drąsos kelias.
  Tėvynės Sąjunga stovi valstybės sargyboje,
  socialdemokratai – raudoni, tuo viskas ir pasakyta, šimtaprocentinė atmetimo reakcija arba priešingai – tokia pat stipri trauka,
  DP – iš partiškumo darantys verslą, linkę į aferizmą, machinacijas ir manipuliacijas, Tautos himno giedojimas jiems nelimpa prie veido ir atrodo komiškai, idėjiškai ir dvasiškai artimi Rusijai.
  Liberalai – tarpinis pasirinkimas tarp krikščionių demokratų ir socialistų, nei žali, nei raudoni, trečia sisteminė partija, kurią verta rinktis po krikščionių demokratų, nes krikščioniškasis socialinis mokymas yra universaliausias, dar niekam geresnio nepavyko sugalvoti, gerai taikomas praktikoje ir niekada nesensta.

  • stogas

   „Tėvynės Sąjunga stovi valstybės sargyboje“,– na taip:
   Nepradeda renovacijos programa, isdraskyti pensijiniai fondai, papuvusi teisesauga, keliai slykstus, dujos, elektra, sildymas, maistas- brangsta valandomis… o blyn jie „stovi“.

  • GIGA

   Fredi,prie progos papasakok nuo ko TS partija ir jos „žiedas“ Seimo nariai saugo valstybę? Degutienė,tai suprantu nuo Grybauskaitės,Abramikienė nuo Castelluci,Matuzas nesaugo,nes vagia,Vareikis su Vidžiūnu saugo abejotinai,nes „pila“ už vairo.Sekmokas,nors ir ne partietis,saugo,bet nesigaudo ką ir nuo ko saugo -nu tokio bardako,tai nei TiT,nei DP nesurasi.Suprantu,kad bandytum teigti,kad tai tas pats š…,bet kvepia maloniau (anot F.Ruzvelto „suka,no suka nasha“),bet kai bandai tai pateikti kai neginčytiną gėrį ir žmonių su aureolėm sambūrį,tai atrodai apgailėtinai.Fredi,metas keist parapiją,tavasis klebonas išsisėmė ir užsiciklino

 • Kazimieras Šliužas

  „Už S.Tumelį Kaišiadorių-Elektrėnų apygardoje balsavo 822… Žinoma, tai galima suprasti, nes nors ir per vidurį tarp Kauno ir Viniaus, Kaišiadorys ir Elektrėnai vis dar yra AMB tėvonija.“
  Artūrai, būtent su šiuo teiginiu nesutinku, kadangi pats esu beveik elektrėniškis, t.y. pagyvenęs juose daugiau kaip pusę savo garbingo amžiaus. Elektrinės statybos dėka mano A+A tėvelis, „gavęs amnestiją“, galėjo grįžti arčiau namų, tiksliau, į Lietuvą. (Aš ir pats gimęs praėjus metams po jo amnestijos Estijoje, nes grįžti į Lietuvą iš karto jam nebuvo leista). Netgi dabartiniai gidai, vežiojantys į Elektrėnus, kaip pastebėjau, nelabai yra girdėję informaciją (nesu istorikas), kad Lietuvos elektrinę statė daugiausia grįžę tremtiniai ir amnestuoti politkaliniai. Tačiau tai tiesa. Elektrėnai, skirtingai nuo Kaišiadorių, visada, nuo pat Sąjūdžio, gerokai smagiau balsuodavo už konservatorius. Šia tema galima diskutuoti ilgai, bet, manau, to pradžiai užteks.

 • Pingback: Rinkimai jau tuoj, o aš balsuosiu už Dainių Kreivį « Rokiškis()

 • teisininkas

  O, vis tik, įdomu būtų sužinoti ką sugeba V.Uspaskis naudingo Lietuvai nuveikti derybose su jam palankiais rasiejiniais?

 • Pingback: Rinkimai jau tuoj, o aš balsuosiu už Dainių Kreivį | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui()

 • baekjo

  Čia ir didžiausia bėda, įtikinti kiekvieną debilą kad renovacija jam REIKALINGA

 • Atleiskite mano silpnaprotiškumą, please… Bet kodėl jų subinės storos? :-)

  • mielas Daugaila, gal dėl to, kad jos nepakyla nuo kėdės? Arba dėl to, kad Mantuko mergaitė taip kalbėjo. O gal tai tiesiog metafora?

   • Supratau supratau – pasišaipėte. Kadaise Molotovas buvo pavadintas akmensubiniu (kamennozhopyj) – autorius berods Leninas ar Stalinas. Atseit, atsisėda ir sėdi, dirba :-) „Stora subinė“ ne taip tikslu, nes turi ir kitų niuansų, pvz., sėdėti ant kelių kėdžių.

 • Izbliondimas

  Besiknaisiodamas archyviniuose disekeliuose (ieškodamas vieno savo straipsnio), į akis krito vienas komentaras parašytas DELFYJE, 2004 metais:

  „Delfyje vyrauja nepakantumas kitaminčiams.
  Tai bolševizmo grimasos.
  Atsiranda šventesnių už popiežių, t.y. negyvenusių okupacijos meto.

  Gal po 50 m. lygiai taip neatsiras gyvenusių NATO prieglobstyje.
  O dabar keletas išminčių minčių, kad nesužvėrėtume:

  Imkim ir susitarkim turėti skirtingą nuomonę. R. L. Stivensonas

  Avis ir vilkas skirtingai supranta žodį laisvė. Tai yra žmonių visuomenėje esančių nesutarimų esmė. A. Linkolnas

  Dar nė vienas žmogus nurydamas piktus žodžius, nepakenkė savo skrandžiui. V. Čerčilis

  Daugelis pradeda keršyti anksčiau, nei juos suspėjo nuskriausti. V. Brudzinskis

  Didis žmogus išties ranką, mažas – pakiš koją. Senolių išmintis

  Be galo menki žmonės kupini begalinio išdidumo. Volteras

  Dori įpročiai turi didesnę reikšmę negu geri įstatymai. Tacitas

  Aš nepastebėjau, kad žmogaus sąžiningumas didėtų jam turtėjant. H. Fordas

  Daugumos žmonių sąžinė viso labo – kitų nuomonės baimė. Dž. B. Teiloras

  Gerų žmonių daugiau, bet jie rečiau sutinkami. Anonimas

  Pridėsime, ypač delfyje.„

 • albinas

  „Jokių žinių iš Islandijos? Kaip jau yra, kad viską žinom, kas vyksta Egipte, tačiau jokių žinių apie tai, kas vyksta Islandijoje.
  Islandijoje, žmonės privertė valdžią atsistatydinti, pagrindiniai bankai buvo nacionalizuoti; Dėl blogos Didžiosios Britanijos ir Olandijos finansinės politikos, buvo nuspręsta nemokėti jiems skolos, kurią tie bankai ir sukūrė. Buvo sukurta vieša asamblėja, kad perrašyti konstituciją. Visą tai buvo padaryta TAIKIU keliu. Visą reviliuciją nukreipta prieš jėgas, kurios ir sukūrė pasaulinę krizę. Štai kodėl, jau du metus nėra apie tai jokių publikacijų žiniasklaidoje:…“

  tiesiaisviesiai.lt

  Artūrai, ar ir jūsų vadovaujama žinių tarnyba prisidėjo pie šios informacijos blokavimo?
  Pagarbiai.

 • albinas

  aš turėjau omenijes masines informcijos priemones. Pavizdžiui ka tu girdejei-matei per tv apie Islandija apart tai kad ten buvo didžiausia finansine krize pasaulije.

  • Vingių Jonas

   Ką čia bekalbėti apie Islandiją, jei net apie kaimyninę Lenkiją praktiškai nieko nepasakojama. Šią savaitę kilo baisus skandalas, kai buvo užtvindytas tik šią vasarą pradėjęs veikti ir turintis stogą Nacionalinis stadionas. Dėl to net rungtynes atidėjo ir Sporto ministeriai atsistatydinti siūloma. O Tamsta apie Islandiją norite, kad daugiau ką nors be bankroto ir Ejachajafudlio (ar kaip jis ten?:)) išsiveržimo papasakotų. Va, apie arabų „pavasarius“ – prašom, nors ir kasdien:)

 • Nesvarbu

  Pagaliau ir Racas facebook’e. O tai, ka objektyvaus galima parasyti apie socialinius tinklus, juose nebudamas?! Tad buk pasveikintas ikeles koja i 21 amziu. O visas smagumas tame, jog koju, arba kitu zmogui taip reikalingu kuno daliu (pvz. storu subiniu) niekur kilnoti nebereikia. Tai vadinama – progresu!

 • Pranas

  „Bet norint įvertinti realią Facebook’o nykštukų įtaką“, gerai būtų dar pažiūrėt kaip splitino pagal partijas balsai aktyviausiai FB naudojančių grupių, t.y. 18-20 ir 21 – 29 m. tarpe. Vien tai, kad jauniausios grupės iki 20 procentas atėjusių balsuot procentas didesnis nei labiau „darbo ieškančios“ 21 – 29 šį tą sako. Bet vėlgi, įdomu konkretūs faktai.
  O dėl „progresyvumo“, tai puikiai žinoma, kad internete aktyviai veikia ir kitos pusės jaunatviški publicistai, t.y. NK 95. Įdomu, kokie jų reitingavimo rezultatai? Ar jie/jos stori ir kokie užpakaliai, nagrinėti nebūtina.
  Pagaliau įtaka per vienus rinkimus nepasidaro, pirmi paprastai būna intro, antruose jau matosi reali reiškinio įtaka.

 • Kadangi esu čia užminėtas, noriu ir pakomentuoti :)

  Artūrai, dėl savo gan aiškiai matomos neapykantos TS-LKD kartais ne visai blaiviai vertini politiką :) Tai yra blogai – anksčiau vertindavai blaiviau. Tai įrodo tavo rinkimų rezultatų prognozės. Manau, kad tai yra labai blogai. Kaip žurnalistas, tu puikiai apžvelgdavai politiką, tačiau paskutiniu metu per daug suasmenintos apžvalgos tampa nebeobjektyviomis. Liūdžiu kaip skaitytojas. Toliau dėstau, kodėl taip manau:

  Vertindamas rinkimus visada vengi atsižvelgti į vieną labai svarbų faktorių – ekonominę krizę ir kas jos metu valdė. Kadangi gerai pameni 2009-2010 metų laikotarpį, žinai, kokioje krizėje tuo metu buvo TS-LKD dėl savo Vyriausybės veiksmų piliečių atžvilgiu. Iš esmės tuomet visi kalbėjo, jog TS-LKD – žuvusi partija. Tą patį kalbėjo ir pati partija.
  O dabar – trečia vieta daugiamandatėje, ir netgi tikriausiai antra vieta bendrai. Įvyko stebuklas, kuris nustebino pačius TS-LKD – iš žlugusios, žmones užpykdžiusios partijos jie visgi atsilaikė ir tapo 2 partija Lietuvoje pagal mandatų skaičių. Ir tai partija, kuri veržė žmonės kaip tik galėjo! Todėl sakyti, kad partija sumenko ir nyksta yra visiškai neatsakinga. Arba, kaip ir sakiau, neapykanta jai trukdo blaiviai įvertinti situaciją. Partija parodė didžiulį atsigavimą po to, kas jai buvo pranašaujama absoliučiai visų politikos apžvalgininkų. Todėl niekaip nesuprantu, kodėl vienas apžvalgininkas – tu, Artūrai – staiga galvoji kitaip.

  Dabar dėl Skirmanto Tumelio. Jo pirmumo balsų skaičius – visiškai puikus. Lygini Tumelį su Teišerskyte. Ir vėlgi, norėdamas įgelti „internetams“ neblaiviai vertini situaciją. Kodėl taip sakau? Nes užmiršti vieną ypač svarbų faktorių: Teišerskytė ir kiti tavo pavyzdžiai yra žinomi asmenys, kurie net prišikę ant LT vėliavos, vis tiek gautų pirmumo balsų. Tuo tarpu Skirmantas Tumelis – ničniekam nežinomas žmogelis, kuris iki šiol nebuvo viešumoje niekur išlindęs. Ir šis niekam nežinomas žmogelis surenka daugiau už kokį Matūzą ar netoli tiek, kiek Valentinavičius ar Latėnas.
  Taip, Tumelio rezultatai nėra tenkinami, nes jis ne Seime. Jis yra pirmasis internetų bandymas, kuris buvo niekam nežinomas, ne visiems patrauklus, statiškas, neiškalbingas. Jis turėjo nulinį biudžetą ir siaurą pasiekimą. Ir su tokiomis sąlygomis – į 25-tuką. Spėk, kuriame sąrašo gale jis bus po 4 metų?
  Todėl sakyti, jog internetai neturi visiškai jokios įtakos rinkimams yra visiškai nepagrįsta ir ganėtinai sausa. Netikiu, kad toks ir tavo, Artūrai, apžvalgų būdas, nes tai yra sąmoningas dėmesio neatkreipimas į tam tikrus faktus. Pakartosiu – nulinis biudžetas, neužvedantis kandidatas, niekam nežinomas žmogus – iš vieno sąrašo galo, į kitą.
  Kas jį taip iškėlė? Marsiečiai? :)

  • Pranas

   Kadangi laimėjo Masiulis su Kašėta vienmandatėse – Seime už liberalus – „Nacionalinė Vertybė“…

  • mielas Buržujau, kadangi tamstą pažįstu jau senokai, nekreipsiu dėmesio į akivaizdžius nusišnekėjimus mano atžvilgiu ir mano vertinimų (bet tik šį kartą) ir iš karto pereisiu prie faktų.

   Vertindamas visas partijas, stengiuosi atsižvelgti į visus man prieinamus duomenis. TS-LKD šiuo atveju nėra jokia išimtis.

   Nepamenu, kas ir kada 2009-2010 kalbėjp, kad TS-LKD yra žuvusi partija. Tad būčiau dėkingas už nuorodą antraip sunku yra diskutuoti.

   Sakote, TS-LKD padarė stebuklą? Aš vis dar sakau ne. Ir remiuosi faktais. Ši partija, nepaisant tišaugusio aktyvumo (ir „internetų“ palaikymo) per šiuos rinkimus prarado beveik 40 000 balsų. Ir tai jau darosi tendencija. Gali būti, kad ateityje ši tendencija pasikeis ir TS-LKSD užsiaugins naujų rinkėjų, pakeisiančių jų išmirštantį elektoratą. Taip gali būti, tačiau jokių objektyvių duomenų, galinčių pagrįsti tokį scenarijų, aš neturiu. Jei turite, su malonumu juos kartu su jumis aptarsiu.

   Kaip galvoja kiti, man nėra argumentas. Tad į klausimą atsakyti negaliu.

   Dėl S.Tumelio. Nesuprantu, kodėl mano vertinimas, kuris remiasi skaičiais yra „neblaivus“, o jūsų, kuris remiasi emocijomis yra „blaivesnis? Aš labai aiškiai parašiau, kodėl „ineternetų“ reikšmė šiuos rinkimuose buvo artima nuliui ir pailiustravau tai skaičiais, beje atsiremdamas ir į tamstos įrašą. Jūs gi kalbate apie vėliavas ir fekalijas, kartu pripažindamas, kad taip, S.Tumelis politikoje kaip buvo nuliu, taip ir liko. Turiu galvoje galutinį rezultatą, o ne S.Tumelio asmenines ir žmogiškas savybes, jei ką.

   Siūlote spėti, kuroje vietoje jis bus rinkimų sąraše po 4 metų. Negaliu, nes neturiu minimalių duomenų būtinų tokiam spėjimui. Pavyzdžiui, ar jis iš viso bus rinkimų sąraše. Bet suprantu, kad „inetrentuose“ tokių klausimųū nekyla. Nes ten visi blaivūs.

   Suvedam galus: aš skau, kad „inernetų“ įtaka šiuose rinkimuose buvo visiškai minimali, neturėjusi jokios reikšmės galutiniams rezultatams. Jūs gi sakote, kad aš neblaivus ir kalbate, kad aš neįvertinu faktų. Norėčiau tuos faktus išgirsti – tai yra norėčiau išgirsti, kokia buvo reali „internetų“ įtaka galutiniams Seimo rinkimų rezultatams? Juk jei esate blaivus, bus nesunku.

   Ai, ir dar dėl prognozių. Taip, Kaunas man liko mįsle, mano prognozės patyrė visišką fiasko. Na, nesuprantu aš kaip žmogus gali pirmame ture balsuoti už DP ar LSDP, o antrame – už TS-LKD. Šia prasme – tikrai neblaivus.

   Dėl likusios Lietuvos – mano prognozės pakankamai artimos galutiniams rezultatams. Dar neskkaičivau visko, bet artimiausiu metu tai padarysiu. Čia man vis aiškina, kad buvo geriau ir tiksliau prognozavusių – gal jūs galėtumėte padėti ir duoti kokią nuorodą? Kad būtų galima palyginti, kas blaivūs ir kas blaivesni.

   Su geriausiais linkėjimais,

   P.S. ir aš jau rašiau, Tau, Mykolai, nuo meilės iki agitatoriaus – vienas žingsnis. Dažnai žmonės nepastebi, kaip jį žengia.

   • Artūrai, labai piktai sureagavai. Nenorėjau piktai nuteikti :) Ne apie blaivumą (žeminantį girtumą) ten kalbėjau, o apie blaivų požiūrį. Nieko pikto. Juk tiesiog nepritariu diskusijos formoje.

    Apie TS-LKD:
    2009-2010 TS-LKD pagal tyrimus gaudavo tik ~7 ar dar mažiau pasitikėjimo procentų. Tuo tarpu dabar jie – trečia partija rinkimuose. Deja, nuorodų neturiu, bandau prisiminti iš atminties. Tau tokius duomenis surasti (ar net atsiminti) manau ne problema.

    O kodėl nesutinku su tavo vertinimais ir apžvalgomis, priežastis paprasta: tu sąmoningai praleidi faktą, jog tarp 2008 ir 2012 metų įvyko vienas įsimintiniausių ekonominių įvykių Lietuvos istorijoje – ekonominė krizė. Tavo apžvalgos sudaro įspūdį, jog ši ekonominis įvykis yra visiškai nereikšmingas politiniame šalies gyvenime.

    Dėl Tumelio, tai tu sakai, jog šuolis iš 112 vietos į 24 yra nulis. Čia mes ir nesutariame, nes nesuprantu, kaip galima tokį dalyką laikyti nuliu.

    • Mielas Mykolai, man „neblaivus požiūris“ anaiptol neskamba kaip komplimentas:)

     Bet padiskutuokime:)

     Tu galbūt teisus dėl TS-LKD reitingų. Tačiau reitingai – tai ne rinkimų rezultatai. Nė viena apklausa prieš pat rinkimus nerodė rezultato, kurį TS-LKD gavo per rinkimus. Todėl vargu ar galima būtų sakyti, kad ši partija buvo mirusi ir vėl atgimė. Na, nebent jei skaičiuotume kaip M.Adomėnas, kliedintis apie 40 000 naujų rinkėjų.

     Dėl krizės Tu vėlgi – nežinau kodėl – elgiesi kaip dundukas, nors toks nesi. Iš kur tu žinai, ką aš praleidžiu ir ką įvertinu? Iš kokių čia požymių tau susidaro toks įspūdis? Žinoma, kad krizė buvo ir žinoma, kad TS-LKD negalėjo pasirinkti laikotarpio. Bet Tu paskaityk, ką rašo toks Buržujus http://www.kleckas.lt/blog/kodel-balsuociau-uz-kubiliaus-partija ir gal tau pasidarys aiškiau, kad ne vien krizė kalta, kad TS-LKD praranda rinkėjus.

     Ir dėl Tumelio. Taip, žiūrint plačiau ir į galutinius rezultatus S.Tumelio šuolis yra nulis. Nes jis nieko nereiškia. Čia panašiai jei aš nuvykęs į Olimpiadą numesčiau diską kokius 45 metrus. Man tai tikriausiai būtų žiauriai daug, bet žiūrovai tik pasijuoktų, o iki kvalifikacijos trūktų 15 metrų. Tik ar net?

   • Dėl „Kauno mįslės“ gerai leptelėjo Jakilaitis savo laidoje (pažodžiui neatkartosiu, bet mintis tokia): neprotesto rinkėjai paprastai susivienija prieš protesto rinkėjus nepriklausomai nuo simpatizuojamų partijų.

 • Valdas

  Gerb., Artūrai, vertindami antro turo rezultatus, jūs tikrai pro akis praleidžiat vieną faktorių: aktyvumą. Jį įvertinus, pasakymas:

  „Taip, Kaunas man liko mįsle, mano prognozės patyrė visišką fiasko. Na, nesuprantu aš kaip žmogus gali pirmame ture balsuoti už DP ar LSDP, o antrame – už TS-LKD. Šia prasme – tikrai neblaivus.“

  Kaip ir gali netekti prasmės… Pvz., Kauno Kalniečių apygarda (maniškė, jei ką). Pirmas turas: aktyvumas 56,58, už Dumčių (konservatorių) 25,89; Antras turas: aktyvumas 37,03, už Dumčių 59,51 proc. Mano nuomone, tai ne jūsų paminėtas „neblaivus“ persigalvojimas, o tiesiog tam tikrų elektoratų aktyvumo/pasyvumo išraiška.

  • Valdai, gal ir gali, bet taip nėra. Pirmame ture už A.Dumčių iš viso balsavo 3982 rinkėjai. Antrame – 5965. Net jei pridėtume 938 LS kandidato S.Kairio balsus ir manytume, kad visi pirmame ture balsavę u šiuos abu kandidatus atėjo ir antrą turą, vis tiek šiek tiek trūksta… Tad lieku prie savo nuomonės – Kaunas neprognozuojamas:)

   • Valdas

    Oi, o kodėl užmirštate Buškevičiaus balsus pvz.? (kurių buvo, beje, beveik 2 tūkst.) Kodėl nurašot kitų kandidatų balsus (net ir savarankiškai išsikėlusius.

 • Valdas

  Galima, tik siūlau nedėliot principu: konservatoriai+libsąjūdis prieš visus likusius, nes taip na tikrai nėra.
  Ir niekad turbūt nesužinosim kiek atėjo į antrą turą tvarkos, darbo ir socialdemokratų kandidatų rinkėjų. Taip, kad jūsų išvada „jie persigalvojo ir balsavo už konservatorius“ nepagrįsta iš principo, nes bent jau kai kuriais konkrečiais atvejais kur kas paprastesnę išvadą galima padaryt sudėjus ne tokius jau prieštaringus balsus. Tai berods vadinam Okamo skustuvu? :)

  • Valdai, išimtys dažniausiai patvirtina taisyklę :)

   • Valdas

    galima konkrečiau apie išimtis? Nes „užsivedžiau“ ir pabandžiau matematiką sudėliot dviejų turų. (ta prasme ar susirenka antro turo skaičiui pirmo turo „logiškų sąjunginikų“ balsų) Rezultatai:

    Šilainių apygarda. Konservatoriams pakako konservatorių+libsąjūdžio+ pačių išsikėlusių;

    Aleksotas-Vilijampolė: konservatorių+libsąjūdžio;
    Centro: konservatoriai+lirelų-centro. Dar trūksta, bet čia, mano nuomone, suveikė tai, kad susivienijo „klasikinių partijų“ balsai prieš „Drąsos kelią“ (kad ir tie patys socdemai) ir to pilnai pakako.

    Žaliakalnis: konservatoriai+libsąjūdis;
    Dainavos: konservatoriai+libsąjūdis;
    Pramonės: konservatoriai+libsąjūdis + labai nedidelė dalis kaip ir Centro;
    Panemunė: konservatoriai+libsąjūdis + dalis kaip ir Centro.

    Kažkokių kosminių pokyčių nė vienoj iš šių apygardų neįžiūriu. Kurioj vietoj neaiškumai kilo jums? Ar vis tik Klecko pastabos apie išankstinius nusistatymus teisingos?

 • Pingback: Nykstamas dydis neturi įtakos statistinės paklaidos riboms | Artūras Račas()