Storos Facebook’o nykštukų subinės (rinkimų rezultatų analizė)

Jau kažkur minėjau, kad ši Seimo rinkimų kampanija buvo išskirtinė savo aktyvumu socialiniuose tinkluose.

http://www.sodahead.com

Taip pat buvau pasižadėjęs parašyti, kodėl tas aktyvumas  tebuvo vaikų žaidimas ir fikcija, neturėjusi iš esmės jokios įtakos rinkimų rezultatams.

Tiems, kas tingi arba neturi smegenų skaityti, išvada iš karto: todėl, kad balsavimo biuleteniuose nėra grafos FB ir todėl, kad storos sėdynės taip ir nepakilo parodyti, kad kiek aukščiau yra bent šiek tiek pilkosios masės, vadinamos smegenimis.

O dabar apie viską iš pradžių.

Tiems, kas „internetuose“ praleidžia bent po valandą ar dvi per dieną, kas skaito ne tik oficialius politikų ar politinių agitatorių – prostitutų puslapius, bet ir žmones, mokančius rašyti ir turinčius gebėjimų mąstyti, turėjo būti akivaizdu, kad „internetai“ šiemet tiesiog virė rinkimais.  Apie juos buvo rašoma daug ir įvairiais kampais. Bet svarbiausia – nuoširdžiai ir įdomiai. Argumentuojant, pateikiant faktus, kas šiaip jau „internetams“ nėra labai būdinga. Daug kam ten svarbiau išsirėkti, pasigirti, ką gėrė pagirioms ar kokį megztuką nusipirko.

Šiemet buvo ne taip.

Buržujaus įrašas apie tai, kodėl jis nebalsuos už konservatorius, jei neklystu tapo metų Poko topu (jei nežinote, kas yra Poko, tai gal toliau nebeskaitykite). Kiti jo įrašai apie „progresyviausią partiją“ bei tas, skirtas rinkimams in general  rinko šimtus ir tūkstantį Poko taškų.

Kitas „internetų“ grandas Rokiškis taip pat skyrė daug dėmesio rinkimams. Rašė apie perlus ir kiaules, apie A.Sniečkų ir AMB, galiausiai – apie visus kitus ir po to jau atvirai ir gana argumentuotai deklaravo savo pasirinkimą. Dauguma Rokiškio įrašų taip pat rinko šimtus Facebook’o nykštukų ir kopė į Poko topus.

Buvo ir kitokio pobūdžio bandymų agituoti. Geriausiai juos apibūdinti tiktų terminas „trysčiojimai“. Jų buvo labai daug, jie buvo visiškai lėkšti, neargumentuoti, tipo Даешь стране угля!, bet taip pat rinko šimtus FB nykštukų. Normalu, nes FB – juk iš esmės yra visos visuomenės atspindys.

Internetuose reiškėsi ir politinės atmatos. Pavyzdžiui, Mantukas.

ir durnos pelės:

.. galvodamos, kad daro gera… Dėl to ir durnos.

Reiškėsi ir dar tik būsimos „internetų“ žvaigždės – gal kiek per daug emocionaliai, bet iš esmės teisingai.

Dabar pažiūrėkim, kas iš viso to gavosi.

Labiausiai „internetuose“ buvo agituojama ir daugiausiai „nykštukų“ rinko tie, kurie buvo už TS-LKD ir LS. Suprantama, juk visas progresyvus jaunimas už progresą.

Rezultatas: TS-LKD rinkėjų skaičius, lyginant su praėjusiais Seimo rinkimais, sumažėjo 40 000, o LS tiesiog susirinko LCS balsus (pagaliau, ir gaila, kad taip ilgai užtruko).

Bet norint įvertinti realią Facebook’o nykštukų įtaką, geriausiai yra atidžiai pažiūrėti į LS kandidato Skirmanto Tumelio rezultatus rinkimuose. Už S.Tumelį agitavo abu „internetų“ grandai – Rokiškis ir Buržujus, be to S.Tumelis ir šiaip jau seniai žinomas „internetuose“, tai yra, tarp progresyvaus jaunimo.

Rinkimuose S.Tumelis gavo 1666 pirmumo balsų. Tai jį pakėlė iš 102 į 24 vietą partijos sąraše. Rokiškis Rabinovičius įvertino tai kaip labai didelę sėkmę. Bet mes juk žinome, kad gerbiamas Rokiškis kartais mėgsta kai kuriuos dalykus sureikšminti

Todėl pažiūrėkime nesureikšmindami: už LS iš viso balsavo 117 476 rinkėjų. Už S.Tumelį Kaišiadorių-Elektrėnų apygardoje balsavo 822… Žinoma, tai galima suprasti, nes nors ir per vidurį tarp Kauno ir Viniaus, Kaišiadorys ir Elektrėnai vis dar yra AMB tėvonija.

Bet pažiūrėkime kitu kampu. S.Tumelis gavo 1666 pirmumo balsų. Rokiškis sako daug. OK. O aš sakau – nuts. Nes populistas K.Glaveckas gavo 14 704, „nacionalinė vertybė D.Teišerskytė – 8470 pirmumo balsų, o šachmatininkė V.Čmilytė – 4 698 pirmumo balsus. Nė už vieną iš jų „internetai“ neagitavo.

Todėl nepykite, bet aš pasakysiu štai ką. Facebook’o nykštukai kol kas neturi jokios realios įtakos rinkimų rezultatams. Užribis, tskant, bet ne ta prasme, kuria aš šį žodį naudoju šio tinklaraščio tag’uose. Daug pozityvesne.

Ir užribiu ir liks. Tol, kol aukščiau storų subinių esanti pilkoji masė (jei jos ten iš tiesų yra), neįsisąmonins, kad neprivertus storų subinių pajudėti, niekas savaime neįvyksta. Ir nykštukai taip ir lieka nykštukais.

Aš šiaip jau optimistas, bet man kažkodėl tai atrodo, kad nykštukus valdo ne pilkoji masė, o storos subinės.

(10 balsų, vidurkis: 3,90 iš 5)
Loading...