Kaip Rokiškis Rabinovičius istoriją perrašinėjo: total fail

… Aš jau labai seniai sakiau ir vis dar tebekartoju, kad socialiniai tinklai ir vadinamoji „socialinė žiniasklaida“ niekada nebuvo žiniasklaida ir niekada ja netaps.

Taip, ten kartais būna naujienų, kartais (labai retai) gal net atsiranda jos ten anksčiau nei vadinamojoje tradicinėje žiniasklaidoje, bet tai – ne žiniasklaida.

Dėl vienos paprastos, tačiau labai esminės priežasties – tai labai labai subjektyvu ir visiškai nepatikima.

Štai, paskutinis pavyzdys: labai populiarus ir daug „laikų“ ir „šierų“ sulaukęs Rokiškio, dar žinomo, kaip Rabinovičius įrašas apie tai, kaip premjeras A.Kubilius važiuos į Davosą.

Su tam tikromis išlygomis (ką čia slėpti – yra pasitaikę griežtų nesusikalbėjimų kai kuriomis temomis) gerbiu Rokiškį. Skaitau jo tekstus, nes kartais jis parašo visai įdomiai. Kartais  – ne.

Įrašas apie A.Kubilių priklauso pastarųjų kategorijai, nors jis ir labai egzaltuotas ir jame Rokiškis, kaip ir dauguma blogosferos elito (o Rokiškis jam, be jokios abejonės priklauso ir tai ne ironija) nepamiršta atseikėti bukiems žurnalistams, kurių Lietuvoje dauguma ir bukiems Lietuvos gyventojams, kurių dalis tarp visų gyventojų yra tokia pati kaip ir žurnalistų atveju.

Čia dar nebūtų didžiausia problema: didybės ir susireikšminimo manija Lietuvoje nesvetima daugeliui, neišskiriant ir Rokiškio (nors jis, turiu pripažinti ne pats geriausias egzempliorius tarp gausybės kitų napoleonų“).

Problema yra ta, kad Rokiškis, kurio panegirišką ir net sakyčiau kiek verksmingą tekstą taip „adoruoja“ jo ir konservatorių gerbėjai, tą tekstą visiškai nepaisydamas faktų, iškraipydamas tikrovę ar net ją neigdamas.

Šiaip jau vėlgi nebūtų problema, bet ji yra: tie, kuriems patinka kaip rašo Rokiškis, perskaitę šį tekstą, priims jame esančius Rokiškio teiginius už gryną pinigą, juos atsimins ir platins taip gimdydami naujus mitus ir kurdami naujas legendas, kurios neturi nieko bendro su tikrove.

O problemos esmė paprasta: Rokiškis savo tekste iškilmingai paskelbia, kad A.Kubilius „tapo pirmuoju istorijoje Lietuvos Ministru Pirmininku, kuris pakviestas į Pasaulio Ekonomikos Forumą“. Tai konstatavęs, jis toliau rutulioja mintį ir išrutulioja, kad dėl to,  „turime patį kiečiausią Ministrą Pirmininką, kokį tik esame kada nors turėję“. Nes, pasirodo, A.Kubilių pakvietė į Davosą todėl, kad jis „padarė stebuklą“.

Aleliuja.

Gerai dar kad nepasakė, kad A.Kubilius gimė iš nekalto prasidėjimo ir perieš rinkimus pamaitins tautą padalijęs jai vieną kriaukšlę duonos.

A.Kubilių galima garbinti ir galima jo nemėgti. Čia kiekvieno asmeninio skonio reikalas. Man A.Kubilius kaip politikas visai patinka, tačiau tai, ką daro nemaža dalis jo partijos – nelabai. Pastaroji aplinkybė mažina mano simpatijas A.Kubiliui kaip partijos vadovui, nes ji liudija, kad A.Kubilius yra silpnas lyderis ir nesugeba tinkamai organizuoti komandos darbo. Arba – netinkamai pasirenka komandą.

Apie A.Kubiliaus padarytą „stebuklą“ su Rokiškiu taip pat būtų galima ilgai ir nuobodžiai ginčytis, nes tas „stebuklas“ buvo žiauriai brangus ir iki šiol neapmokėtas (čia nekalbu apie valstybės skolą, jei ką) bet čia jau ne šio įrašo tema.

Vadinti A.Kubilių „kiečiausiu“ taip pat tik skonio reikalas. Man, pavyzdžiui, „kiečiausiu“ visada atrodė A.Abišala, bet gal čia mūsų su Rokiškiu amžiaus skirtumo problema ir galbūt Rokiškis tokio premjero net nežino.

Bet jau visiškai ne skonio, o tik neišmanymo (arba, kaip pats Rokiškis sako, netolygaus proto pasiskirstymo) reikalas yra vadinti A.Kubilių kiečiausiu dėl to kad jį pakvietė į Davosą ir kad jis toks „pirmasis istorijoje“.

Būtų taip, jei istoriją Rokiškis skaičiuoja nuo 2009-ųjų.

Bet jis kalba apie Lietuvos Ministrus Pirmininkus. Tikriausiai tuos, kurie buvo nuo 1990-ųjų?

Kadangi man prieinamas turbūt seniausias patikimiausių Lietuvoje naujienų archyvas, pasitikrinau.

Ir ką? Rokiškis arba įžūliai meluoja arba kai protas buvo tolygiai skirstomas, Rokiškis buvo urve.

Archyvas rodo, kad į Davosą pirmasis buvo pakviestas A.Šleževičius 1996-aisiais. Tiesa, likus kelioms dienoms iki forumo pradžios, jis pakeitė darbotvarkę ir kelionę atšaukė. Panašu, dėl to, kad forumo dienomis Seime turėjo būti svarstomas jo pašalinimas iš pareigų.

Taigi, turim dar vieną kiečiausią „stebukladarį“.

Antrasis buvo G.Vagnorius, Davoso forume dalyvavęs 1999 metais. Ir ne tik dalyvavęs. Jis net buvo išrinktas vienu iš šimto „Rytdienos pasaulio lyderių“.

Jei viską matuosime tik Davoso forumu, tai G.Vagnorius neabejotinai stebukladariškesnis ir kietesnis nei A.Kubilius. Aš taip nemanau, bet Čyvas tikriausiai tam pritartų. Skonio reikalas, tskant.

Turim jau du.

Tačiau ir tai dar ne viskas, nes 2007 į Davosą buvo pakviestas G.Kirkilas. Viešai buvo pranešta, kad jį pakvietė tas pats Klausas Schwabas, kuriam, kaip tvirtina Rokiškis, „neįdomus populizmas ir kliedesiai“ ne tai yra “ tas žmogus, kuris nekviečia tų, kas jam neįdomūs“.

OK, kaip sakoma, no problems. Bet išeitų kad A.Kubilius ir G.Kirkilas abu labu tokiu, tskant. Kieti ir stebuklus darantys.

Aš taip nemanau, bet koks A.Bačiulis gal?

Tiesa, su G.Kirkilu ten ne visai viskas aišku, nes į Davosą vietoj jo nuvažiavo V.Adamkus (kuris norėjo važiuoti visur, kur tik vežė). N.Pumprickaitė tada aiškino, kad „paprastai šaliai atstovauja tik vienas iš vadovų“. Tikriausiai V.Adamkus buvo kietesnis.

Žiūrim ką turim? O turim tai, kad Rokiškis bando perrašyti istoriją ir tai darydamas daug kam labai patinka (spėju, labiausiai tiems, kurie kartu su juo urve sėdėjo per skirstymą).

Turim dar ir tai, kad Rokiškis totaliai nusišneka, kai aiškina, kad į Davosą kviečiami tie, kurie yra „visiškai išskirtiniai“. Na, J.Arafatą ar D.Medvedevą dėl aprangos ar sudėjimo gal ir būtų galima pavadinti „išskirtiniais“, bet pakaktų užmesti akį į Davose sėdėjusių Afrikos valstybėlių vadukų pavardes, ar prisiminti tą patį A.Šleževičių.

Vadinti juos išskirtiniais yra tas pats, kas vadinti Rokiškio blogą žiniasklaida.

Entertainment ir tiek.

Nepyk labai, Rokiški, bet susimovei.

(19 balsų, vidurkis: 4,63 iš 5)
Loading...
 • romas

  Kubilius – silpnas politikas. Abišala, mano manymu, taip pat. Gerą politiką myli žmonės. Žmogui nebūtinai juk reikia, kad būtų visiškai materialiai apsirūpinęs. Svarbu, kad jaustųsi ramus ir valdžia tikėtų. Manau, daugiausiai laimės būdamas valdžioje žmonėms suteikė Brazauskas, todėl jis kol kas yra Lietuvos politikas Nr 1. Jį, ko gero, gali pasivyti, o gal ir pralenks, Grybauskaitė.

  • suomis

   Brazauskas buvo visiškas mudakas ir tokie patys mudakai už jį balsavo. Ir visa jo partija mudakų šutvė.

   • romas

    Aš irgi nesu gerbėjas, bet žvelgiant be išankstinio nusistatymo, išvada, kad būtent Brazauskas buvo Nr1 Lietuvoje, peršasi.

    • suomis

     Na, ne visai taip. Iš pirmo žvilgsnio, gal ir taip, bet ar Brazauskas iš viso buvo politikas? Man asmeniškai jis, kaip buvo iešmininkas, taip ir liko. Jo opinija bandė vaizduoti, kad jis čia „pagadą strajina“, bet realiai, ką jis galėjo. Jo dvaras buvo panašus į Kinų imperatoriaus. Kinų imperatorius valdė Kiniją o rūmų prievaizdas valdė imperatorių. :DDDDD

     • bang

      Kas valdė Brazauską ?

     • suomis

      Sąrašas (nomenklatūra), Maskva ir t.t. :DDD Nes jis buvo bailys. O būti bailiu politikoje, kažkaip nesiriša. Jis buvo suktas prisitaikėlis. Gal dėl to didžiajai Lietuvos daliai jis pasirodė savas ir suprantamas. Bet politikas jis buvo šiktas. Tai gal ir „batką“ galime vadinti politiku. Nors. Kaip tik „batka“ gali būti vadinamas politiku, nes norint būti įvardijamu, kaip politiku, reikia nebijoti būti PRIEKYJE. Nepamenu, kad Brazauskas, kada nors būtų buvęs PRIEKYJE. Nebent bufete… ;)

  • GIGA

   Man kaip ir Artūrui,Kubilius kaip politikas patinka.O žmonės,Romai,myli ne politiką,o žmogų,žmogiškus,šiltus,paprastus santykius.AMB ir taurelę ar bokalą su liaudim pakilnodavo,tuo tarpu konservatoriai bėga nuo liaudies,nuo dialogo su tauta.Bet sutinku ir su suomiu dėl AMB.Žmogus „iš liaudies“,“prie chebros“ tai jokiu būdu ne akndidatas į MP Nr1.

  • Romai, na jau pasakėte… Brazauskas geriausias politikas… „Lietuvos dujos“, Vakarų skirstomieji tinklai, „Draugystė“, pilietybės… medžiotojų būreliai, nomenklatūra…

   Tai buvo didžiausia Lietuvos nelaimė per visą nepriklausomybės istoriją, dėl kurios mes daugelyje sričių beviltiškai atsilikome, dėl kurios pas mus klesti korupcija ir šešėlis…

   Fui…:)

   • stellar penny bun

    Dar galima pridėti Alitą, Valdovų Rūmus(paminklas lietuviškai korupcijai) ir žinoma tūkstantmečio stadioną..

    • Pritariantis

     Dar galima prisiminti ir senesnius dalykus ir pridėti „kol kabės tas skuduras aš nekalbėsiu“, „kas mus gins kai išeis raudojoji armija“, Maišiagalą ir dar daugelį kitų dalykų. Kaip sakoma – ir 9 jaučio odų neužtektų jo „nuopelnams“ ir „strateginėms įžvalgoms“ surašyti.

   • bang

    Taigi romas turėjo omeny visai kitus kriterijus.

   • GIGA

    Kažkaip šiandien labai geranoriškas esu:) Sutinku su viskuo absoliučiai,keldamas dvi rankas.labai taikliai pasakyta,kad a.a. Brazauskas didžiausia Lietuvos nelaimė per visą nepriklausomybės istoriją.
    O bailys neeilinis,kaip rašo suomis,nors apie mirusį gal nereiktų labai jau plėtotis.Prisimienu seniai,prieš kokią 18-20 metų buvau su AMB susitikime Kauno Viešojoje bibliotekoje.Salytė buvo nedidelė,žmonių sausakimša,tai kažkas įjungė kondicionierius.O prieš tiek metų kondicionavimas,buvo labai tolimas nuo šiuolaikinio.Kai pradėjo suktis ventiliatoriai,pasigirdo visokie traškesiai,kažkas net panašaus į automato šūvių seriją :) Tai AMB išsigandęs puolė po stalu,aišku,po to viskas buvo juokais paversta.Žmogus jis buvo suktas prisitaikėlis ir kaip kandidatas „į numerius 1 ar tautos tėvus“ niekada nebuvo moralinis autoritetas,tvirtas nuomonės,kuri gal kam nepatiks reiškėjas ir t.t.Visada sverdavo,laukdavo kaip korta sukris,kokią čia poziciją užimt …Step by step Nepriklasusomybės siekėjas:) Tegu bus jam lengva Lietuvos žemelė

   • Makmerfis

    …ir tada dirbsime Lietuvai!.. :D

   • ropoko

    Brazauskas buvo IŠGAMA.

  • menesis

   Brazausko tipiškas interviu iki šiol akyse stovi. „Tai kas čia atsitiko, ką darysite?“, klausia žurnalistai. „Aš tai nežinau, tačiau tarnybos dirba, viską išsiaiškins ir sutvarkys“.

   Kubilius žino atsakymus į visus klausimus. Nepasimeta ir moka kalbėti. Tas kalbėjimas nepopuliarus, kiek ciniškas ir moksliškas, tačiau įspūdis susidaro, kad jis kontroliuoja situaciją. Priima sprendimus, dirba darbus, gina savo poziciją.

 • Fredis*

  Rokiškis rašė apie elitą, elitiškumą, elitiškiausią blogą ir skaitytojus, kurie yra protingesni nei vidurkis ir su elitinėmis smegenimis, todėl savaime suprantama, kad yra paralelinė Brazauskui politinių veikėjų plejada.

 • Pingback: Dar kartą apie Davos ekonomikos forumą ir Andrių Kubilių « Rokiškis()

 • GIGA

  Įdomu būtų sužinot apie A.Abišalos premjeravimo žygdarbius,kas anot blogo šeimininko jam leistų bųt ‘pačiu pačiausiu“ ?

 • gato

  Ar ten nebuvo kažkokio skirtumų tarp pakvietimų, kad Kubilius buvo kviestas dėl to, kad Kubilius, o anie dėl tam tikrų temų kaip šalies premjerai, nesvarbu kas tuo metu būtų buvęs premjeru? Tokiu atveju būtų teisingas straipsnis, tik patikslinimą „asmeniškai“ reikėtų įvesti. Bet čia kas daugiau domisi galėtų patvirtinti, nes pusę ausies girdėjau, tai nesu tikra.
  Aš irgi galvoju, kad Kubilius kiečiausias :)Kartu su Šimonyte.Bet sutinku su Romu, kad pagal jo apibrėžimą, jie nėra geri politikai, trūksta Zuoko žavesio, Pakso aukos vaidmenio, Uspaskicho nežemiškų skraidūniškų galių ar Btazausko tikro vyro įvaizdžio. Tiesiog dirba darbą ir tiek.

 • aušra maldeikiene

  kai buvo premjeras Abišala (kelis mėnesius…) dariau su juo labai pamokantį interviu. Reto kvailumo buvo atsakymai. :)Ypač man patiko atsakymas į klausimą: O ar mėgstate Hesės „Žaidimą stiklo karoliukais?“. Atsakymas — aš tokių knygų neskaitau. Ir net nusipurtė… :). Lietuviškas mokslų daktaras. Pakliedėti apie infliaciją gali, bet įvertinti pasaulio lygio rašytojo ne. Nes, kaip suptratau, jis tokio Hesės nežinojo. Duok Dieve, klystu, GA.

  • MA, gali būti, kad klystate. Ir gali būti, kad H.Hesės karoliukų jis neskaitė (jei ką, tai aš tą knygą, berods, tik iš ketvirto karto perskaičiau, nes baisiai ji man nuobodiš iš pradžių pasirodė, nepaisant to, kad „Stepių vilkas“ buvo mano hitas jaunystėje). Bet ar dėl to, jau jis kvailas?

   Aš tai pamenu jį iš pasitarimų Seime, diskusijų dėl rublio ir jo ryžtingumo. Tada jis atrodė tikrai žinantis, ką daro ir nedrebinantis kinkų. Man tai patiko. Žinoma, premjeru jis buvo labai trumpai ir galbūt per ilgesnį laiką būtų atsiskleidusios kitos savybės. Bet čia jau niekas nežino…

  • Fredis*

   Vienas matų, nustatantis žmogaus vertę visuomenės narių tarpe yra buvusi užimta ar esama aptariamo žmogaus visuomeninė padėtis. Premjero pareigos yra lupos, lygiavertė Prezidento pareigoms. Kiti vertės nustatymo būdai ir metodai – parašytų veikalų reikšmingumo visuomenei įvertinimas, atlikti visuomenei naudingi darbai, turtinė padėtis ir kt..
   Kitą kartą užtenka būti simpatiškai ir geranoriškai moteriškaitei, kuri vis primena apie save publikai savo švietėjiškais komentarais televizijoje, spaudoje ir internete.

  • Bobutė

   Sakyti, jog žmogus, neskaitęs kokios nors knygos ar nemėgstantis kokios nors tematikos, yra kvailys, mano galva, gali tik visiškas dundukas… Taigi, į tokius kliedesius nereikėtų kreipti dėmesio, bet…

   Bet man labai nepatiko tas pasityčiojamai, paniekinamai nuskambėjęs – „Lietuviškas mokslų daktaras.“ Kuris, suprask, tik pakliedėti tegali…

   Nagi, nagi. Kas apie ką kalba? Ogi socializmo apologetė apie fiziką…:) Ir ko čia stebėtis, kad pirmoji mėgsta fantastiką, o antrasis ne?

   Šaltinis:

   http://mokslas.lmt.lt/

   „ daktaras Aleksandras Algirdas Abišala
   Disertacija: Epitaksinių galio arsenido sluoksnių, apspinduliuotų didelių energijų jonais, elektrofizinės savybės
   Mokslo laipsnis: daktaras
   Gynimo data: 1986.06.23
   Mokslo kryptis: 02 P
   Institucija: Vilniaus valstybinis universitetas“

   „daktaras Aušra Maldeikienė
   Disertacija: Pagrindinis socializmo ekonominis dėsnis intensyvios ekonomikos sąlygomis
   Mokslo laipsnis: daktaras
   Gynimo data: 1987.10.11
   Mokslo kryptis: 04 S
   Institucija: Maskvos M. Lomonosovo valstybinis universitetas“

   P.S. Tik nepradėkit, negerbiama p. A. Maldeikiene, man aiškinti, jog minėtoje knygoje (beje, knygos pavadinimas yra „Stiklo karoliukų žaidimas“ , o ne „Žaidimas stiklo karoliukais“) ne fantastinės aplinkybės svarbiausia. Tą aš ir pati žinau…

   P.P.S. Būtų smagu ir juokinga paskaityti apie socializmą intensyviai besivysčiusioje ekonomikoje, ypač jau žinant kuo tas vystymasis baigėsi…:) Manau, jog p. A. Abišalos kandidatinė juoko nekeltų ir šiandien…

   • Auksinis kardas

    Kaip šauksi… Gal nepagrindinis socializmo ir kapitalizmo, bet dėsnis.

    • Bobutė

     O tai gal galėtumėt pasakyti kokį gi tą dėsnį atrado p. A. Maldeikienė? Būčiau dėkinga…

     • Auksinis kardas

      Aukštesnė replika neturėtų turėti prasmių, leidžiančių manyti, kad išmanau dėsnius šitokius. Tai buvo pelnyto atpildo pripažinimas. Nors kažkokio politekonomijos marmalo ir mokėmės, bet arba tuomet dar nesidomėjau, arba jis buvęs be ryšio. Greičiausiai, ir taip ir šitaip.

   • GIGA

    Žiūrėdamas p.Aušros rečitalius TV laidose,laiks nuo laiko skaitydamas jos pasisakymus čia,manau,kad ją kažkas apgavo pagirdamas,kad ji protinga,nes apie išvaizdą taip pasakyt negalėjo (persiprašau už tokį nedžentelmeniškumą,bet čia kaip anekdote,kur čiukčiaus klausia „kakoi narod v SSSR sami tupoi?“,o jis po pauzės atsako „nu za to u nas pesni krasivije“).Ponia ta apgavyste įtikėjo ir dabar jaučiasi už visus visa galva protingesnė.Kiek girdėjau ji gyrė tik A.Užkalnio protą jo laidoje BTV,o 90 procentai kitų jai beviltiški idiotai.Pamato kažkokį tai oponentą,iš kart konstatuoja protinį atsilikimą ir jai jau viskas aišku.Toks ale-šustauskinis diskutavimo būdas.Tik dar galėtų pasakyt „aš tau,ožį,duosiu į snukį’ (atlikimas nebūtinas) ir ,pageidautina,prisidegt cigariuką.Tada imidžas būtų pilnas.Bet toks kietas imidžas įpareigotų elgtis kietai.O tai mes čia visi vis bandom ištraukt,kodėl ponia kietuolė į EP bandė „prasibrauti“ po A.Matulevičiaus vėliava? Ar čia dėl to,kad jis dar šalia Užkalnio erudicija trykšta ar niekam daugiau tokios puikios ekonomistės + ex.ministro (kaip reklamoje „du viename“ nereikia) ?

  • Sejanus

   Prašyčiau… mane irgi purto nuo Hesse. Gal nematuokime žmonių intelektu šiuo pseudointelektualiu rašytoju…

  • praeivis

   Maldeikienė matyt pajuokavo dėl Hesės, o šiaip tai Abišalai pliusas, kad tokių plepalų neskaito.

 • Valdas

  Jau tik nereikia sutapatint literatūros skonio ir „kvailumo“. Kasx čia iš vis per mada? Kažkokioj knygoj esu matęs labai tikslų pasakymą: „kodėl nežinoti impresionistų pavardžių laikoma išsilavinimo spraga, o štai nežinoti termodinamikos dėsnių netgi visai gero tono ženklu?“ :) (prašau Aušros netaikyti sau, tiesiog šiaip man visada keista buvo šita įsišaknijusi nuostata)

  • Andrius

   …nesu tikras, bet gal skirtumas galetu buti apibreztas skyriant „issilavinima“ nuo „issimokslinimo“ ?:)

  • Sejanus

   Valdai, kas laikoma išsilavinimo spraga (ir išsilavinimu) iš esmės yra mados reikalas. Priklauso nuo laikmečio, kultūros, aplinkos. Buvo laikai, kai išsilavinęs žmogus privalėjo mokėti prancūziškai. Niekad nepamiršiu scenos iš Gogolio „Vedybų“, kur neperdidžiausio proto bajoras stebėjosi, kaip Prancūzijoje „net eilinis valstietis moka prancūziškai“.

 • Audra

  Sutinku, kad Kubilius yra ne geriausias premjeras. Už žydų turto gražinimą jam gali suteikt ir Izraelio garbės piliečio vardą, o, ne tik pakviest į Davosą. Bet manau, kad būti premjeru krizės laikotarpiu, tai tas pats, kas būti kamikadze. O, ir dėl Hesės. Kai aplink tiek problemų, vakarais norisi skaityt Anderseno pasakas, o, ne Hesę ar Folknerį. Prisipažinsiu, kad ir man daug labiau patinka Baltušio „Parduotos vasaros“, negu Hesės „Stepių vilkas“

 • Linas

  o man,kiek atsimenu,geriau patiko Hesės „Stiklo karoliukų žaidimas“,po to – „Parduotos vasaros“,o „Stepių vilko“neskaičiau.Bet Nr.1 man „Brisiaus galas“,“Kliudžiau“,o iš užsienietiškų – Irvino Šou trilogija.

 • Stogas

  Kubiliui tik vienas aciu, kad siandiena nepaskendome… bet kieno saskaita? Tie kurie gyvens rytoj.. nedrebino kinku cia ne rodiklis gerumo . Kubilius irgi nedrebindamas kinku sudraske Pensijinius fondus, t.y. pasimaitino ateities saskita. Cia ne drasumas cia bukumas. Jokio drasumo nematau skolinantis uz 7-8 % doleriais, kai ES galima pajimti buvo uz 3%. (Lenkai, Latviai pvz.;) Vat cia butu drasus zingsnis.. O ka dabar turim- po 200 mln litu virsum palukanu kas met.. Minimali alga 700 lt i rankas, pjemejero 10 000 lt. Prezidentes 18 000 lt menesiui. Visi sotus ir laimingi! BENT GYVI.

  • Andrius

   …visiskai sutinku su Stogu, o del Kubiliaus isskirtinumo tai pazymeciau, kad pirmasis isbuves visa kadencijos laika. Uz tai pliusas.

   • Fredis*

    Kairieji būtų nuvertę pirmai progai pasitaikius, tačiau dvi aplinkybės sustabdė nuo šio veiksmo: 1) labai nepalankūs kairiesiems rinkimų į Seimą rezultatai (neturėjo persvaros, triuškinančiai pralošti rinkimai), kita aplinkybė – krizė Europoje, visuotinis taupymas, labai netinkamas metas pašalpų dalinimui ir pensijų didinimui.

    • romas

     Fredi, norą formuoti vyriausybę per krizę galima buvo laikyti TS-LKD vadų politinės nuovokos stoka. Mano manymu, Kubilius galėjo pakartoti Valdžio Dombrovskio sėkmę, jei būtų nepaskubėjęs į valdžią. O dabar pats save įvijo į kampą. Jo premjeravimas būtų pasibaigęs per pusmetį, kaip Godmaniui, jei būtų pamėginęs pasiskolinti iš TVF ir būtų vykdęs jo reikalavimus. Rodos Staselis krizė pradžioje kažkaip panašiai rašė: mūsų problema, kad Lietuvos piliečiai negavo gerai atsikąsti, kas yra krizė, todėl Kubiliaus vyriausybės veiksmai nebuvo priimti kaip būtini krizės problemoms spręsti. Visi biudžetininkai gavo laiku pensijas, atlyginimus, tuo pat metu keikė naktinę reformą, kritikavo brangų skolinimąsi, ir nesuprato, kaip tai susiję.

     • Fredis*

      Visą laiką maniau ir manau, kad kapitonu laive turi būti dešinės atstovas (A.Kubilius), o ne kairės (G.Kirkilas, A.Butkevičius). Liūdnam sėdėti opozicijoje ir žiūrėti kaip netikėlis teškia laivą į uolas – ačiū, nenoriu.
      Po mėnesio vėl užvirs mūšis kas sugriebs vairą ant kapitono tiltelio, neprieštarausiu, jeigu liks tas pats vairininkas.

     • Stogas

      Jei vadovais bus tie parys laivo kapitonai (desine , kaire koks skirtumas) , tai niekas toliau ir nesikeis. Bus kas vakar uzvakar ir seniau… pastoviai turi iteket sviezio kraujo, naujo mastymo, naujo bandymo. Kolkas viskas nuspejama ir uzknisanciai nobuodu.

     • Fredis*

      Stoge, seniai nusistovėjusi politologinė formulė:
      „Renkiesi Uspaskichą, Paksą, Zuoką – renkiesi Kirkilą“.
      Labai nuspėjama ir užknisančiai nuobodu, nes jau ne kartą tokio pavidalo koalicijos buvo sulipdytos.
      Šių rinkimų specifika yra naujovė – N.Venckienė („Drąsos kelias“), gali būti užknisančiai nenuobodu. Gal nori išbandyti?

     • Mauras

      Naktinė reforma (lyg tuometinėje biudžeto situacijoje, kurią sąmoningai paliko socdemai-valstiečiai, ir staigaus kredito bliūškimo sąlygom buvo galima elgtis kitaip, nei dėti visas pastangas išvengt suirutės) buvo wanabe opozicijos sugalvotas prekės ženklas, išpopuliarintas jų interesus remiančios ir PVM lengvatos netekusios spaudos. Nors nesant blaškymosi mokesčiuose o tiesiog nustojus mokėt atlyginimus, būtų mažiau supratusių, kad pasaulinę krizę sukėlė ne kubiliaus vyriausybė, tvirtinti per drąsu. Tuo atveju ne sausio 16 o vasario ar kovo mėn būtume turėję gerokai daugiau neramumų, kurių neišnaudoti praradusiems valdžią būtų nelengva. Ką iš to būtume gavę mes, galim tik pasvajoti.

     • romas

      Jei konservatoriai būtų mažiau linkę susitarti dėl koalicijos, koalicijos būtų pavykę nesudaryti, o Kubilius būtų netapęs premjeru. Turint nemažai vietų seime, buvo galima padėti sugriūti vyriausybei po Prezidento rinkimų ir ateiti gelbėti Lietuvos. Krizę įveikusio premjero reputaciją Kubilius jau turėjo.
      TS-LKD visos aplinkybės klostėsi nepalankiai: teko formuoti valdžią su klounais ir abonentu, Valinską skirti Seimo pirmininku, o dar krizė. TS-LKD eiti į valdžią sprendimas man tada atrodė ir dabar atrodo netikęs.

     • Mauras

      Kuo blogiau tuo geriau – visuomet neteisinga taktika, naudojama manipuliatorių visuomenės nuotaikomis. Juolab kai orientuojamasi į „geros valdžios“ įvaizdžio kūrimą žmonių sąmonėje per jiems sukeltus didesnius nuostolius ir stresą. Ar jusyse ne per daug mesianizmo, romai?

     • romas

      Tai yra tik nuomonė. O ir ar taip jau gerai Lietuvai buvo, kad konservatoriai su klounais ir Zuoku į valdžią ėjo? Manau, Kubilius būtent todėl ir negalėjo galvoti apie skolinimąsi iš TVF, apie radikalesnes reformas, nes norint išlikti valdžioje, reikėjo išlaikyti stabilumą. TVF būt kėlęs sąlygas. Ko gero, buvo žinoma kokias. Juk su TVF buvo nuolat bendraujama. Krizės suvaldymui žmonių palankumas taip pat padeda. O dabar tauta ir valdžia visą kadenciją išbuvo opozicijoje.
      Ir nesuprantu, kodėl būt buvę blogiau („Kuo blogiau tuo geriau“). Aš galvoju, kad būtų buvę geriau be blogiau.

 • TIMIS

  Na Raco stilius isvis sumuzikejes, nors atrodo muzikai ir neskaito. Stipri pagieza ir antipatijos.

  • mielas TIMI, dundukų vertinimus siųskite žinote kam. Ir pats ten pasisiųskite, jei nesunku.

 • Algis

  Rokiškio žanras toks. Kai kur tiesa, kai kur hiperbolizacijos. Kaip ir Užkalnio. Abu juos skaityti reikia su įjungtais saugikliais ir pasiimant tik tai, kas naudinga ir reikalinga. O ir naudingų, ir reikalingų dalykų jie pateikia.

  Šiuo atveju tai tiesiog emocingas Lietuvos MP pasiekimo pagarbinimas. Sakyčiau, kad jis yra teisingos politinės orientacijos populistas.

  • Tame ir įdomumas, kad žmonės atrodo lyg ir protingai, bet su aiškia radikalia dešine pakraipa… O kas, mano manymu, ypatingai būdinga tiems radikalams? Visas protingumo įvaizdis subliūkšta ties jų ypatinga arogancija ir egocentriškumu. Nesugeba jie priimti kritikos. Juos kritikuoti gali tik jų autoritetai, nes tik jie, neva, viską žino geriausiai. Ir šiuo atveju, man asmeniškai, keista, kad Rokiškis sureagavo gan adekvačiai… Vis dėl to, kad ir kaip gali nepatikti kritikams, A. Račas yra tas žmogus, kuris yra etalonas ir autoritetas. Bet ne visiems… :D

   • Simai, atsargiai jūs čia. Dar tie su statusu išgirs ir pagalvos, kad kėsinatės į isšskirtinumą. Bet, jei ką, tai aš šaltinių neišduodu:)

 • sigitas

  Kubilius būtų kiečiausias LT prenjeras, jei jo vadovaujamoje partijoje nebūtų … Manto Adomėno. Man patiko gerb. Artūro frazė “ didybės ir susireikšminimo manija Lietuvoje nesvetima daugeliui, neišskiriant ir …“

 • Andrius

  …va, skia, isijungiau radija ir pataikiau kaip tik ant momento, kai, berods, Songaila „patrupino batona“ ant Raco…ckant, mol, „balamutija Racas zmones teigdamas, kad referendumas netures itakos sprendimui“… Ir man logiskai kitaip nesueitu – pagal Konstitucija valdzia privalo atsiklausti Tautos pries priimdama svarbiausius sprendimus. Kaip pasakytu Kurys – is sio Konstotucijos straipsnio „dvasios“ ganetinai aiskiai isplaukia, kad valdzia neturi teises priimti sprendimo kuriam nepritaria Tauta. O vansi – „patariamasis“ referendumas, ar ne – Tautos valia jame bus isreiksta labai aiskiai. Ir priestaraujantis siam Tautos sprendimui vyriausybes veiksmai turetu buto laikytini „ypac grubiu Konstitucijos pazeidimu“…
  …ckant, mano subjektyvia nuomone…

 • spyglys

  nesiveliant į ginčą apie istorines detales ir jų atpasakojimo tikslumą, siūlau atkreipti dėmesį į ryškėjantį įdomų reiškinį. Žmonės pradėjo domėtis ir pastebėti savo lyderiuose ne tik nesėkmes, bet ir jų sėkmę. Tai kažkokios naujos kokybės pradžia ? Labai noriu tuo tikėti.

 • Andrius

  …Dar kiek apie Kubiliu… Latvijos ir Estijos vyriausybes persiderejo su Gasprom del duju kainos, o musu premjeras pareiske, kad „vyriausybe neigaliota deretis tiesiogiai su Gasprom, nes to nenumato sutartis“… Ir nesiderejo ko pasekoje mokam brangiau ir uz latvius ir uz estus…

  …Tai va kyla toks klausimas – o ka, Lubio sutartyje su Gasprom del duju Achemai buvo numatytas toks punktas kad del kainos deresis LR premjeras ? – nes juk del kainu Lubiui Kubilius asmeniskai rase laiskus ir dare reveransus Gasprom’ui…

  • Mauras

   Kiek pamenu, į Maskvą buvo nuvykę 2 kartus, neskaitant susitikimų Vilniuje, kai pradėjo įgyvendint 3ep. Jūsų kartojamas mitas yra propaganda ir vasališko mąstymo pvz, tsakant.

 • hm

  get a life, Artūrai

 • Fredis*

  Bandant išsiaiškinti kas yra „Pagrindinis socializmo ekonominis dėsnis intensyvios ekonomikos sąlygomis“ (Mokytojos Aušros disertacijos tema, neakivaizdi polemika su Aleksandru A.), reikia pažinti laikmetį, kurio metu augo, brendo ir formavosi tarybiniai žmonės. Rašytoja V.Juknaitė, pasakoja kaip ji rašė pirmąją savo apysaką „Ugniaspalvė lapė“: „Ji (apysaka) apie internate gyvenančius vaikus, teko pačiai paragauti tos duonos. Mes turėjome būti pirmoji karta, kuri gyvens komunizme. Komunizmas turėjo būti pastatytas po dvidešimt penkerių metų. Ten turėjo būti viskas nemokama. Taip vaikams aiškino, mus auklėjo taip, kad neturėtume jokių buržuazinių prietarų. Baisiausias buržuazinis prietaras buvo religija, paskui – privati nuosavybė, dar tautiniai įsitikinimai, šeima ir t. t. Suaugusieji juokaudavo, kad komunizme bus viskas bendra, ir vaikai, ir žmonos, visi turės vieną bendrą antklodę, kurią, kadangi ji bus be galo didelė, vakare ant visų užtemps traktorius. Žinoma, apie tai rašyti tada negalėjau. Rašiau apie vaiko apleistumą ir vienatvę, ir, kaip parodė gyvenimas, ties šia tema „užsiciklinau““. bernardinai.lt

 • Sejanus

  Rokiškio BLOG’e iš tiesų kartais pasitaiko įdomių minčių, o kartais – pritempinėjimų, demagogijos, manipuliavimų informacija. Kartais teisingų įžvalgų, o kartais visai priešingai. Tai yra, normalus žmogus su savo privalumais ir trūkumais dėsto mintis internete. Idealiame pasaulyje suprantama BLOG’ai niekada nepakeistų žiniasklaidos. Bet realiame, patikimumas ne visiems svarbus kriterijus. Ir reali žinisklaida gali ir dažnai yra ne ką mažiau subjektyvi, demagogiška, orientuota į populiarumą bet kokia kaina ir taip toliau.

 • Pingback: Zuoko formalumai ir Žyliaus privalumai | ww.lt - keletas įdomių blogų pasiskaitymui()

 • Linas

  Du pastebėjimai.
  Sakydamas,kad tinklaraštija negalima remtis,nes ji pernelyg subjektyvi,Račas prieštarauja pats sau.Tinklaraštininkas Savukynas padarė klaidą-tinklaraštininkas Račas ją pastebėjo ir ištaisė.Žurnalistikoje tai būtų sunkiau.
  Paskutinis sakinys-grynas asmeniškumas,nors visas rašinys pretenduoja į problemos aptarimą.

 • Donatas

  Keistai atrodo pono Artūro svarstymai: tinklaraštija tai subjektyvu. O tai yra kažkas Lietuvoje objektyvu, nebent neskaitant ELTOS ir BNS informacinių pranešimų? Rokiškis tai subjektyvu, o štai Račo, Valatkos, Laučiaus, Vinokuro ar Drižiaus rašiniai tai jau objektyvu?
  Situacija šioje srityje tragiška ir jokių prošvaisčių nematyti. Šiuo metu nėra objektyvių žiniasklaidos priemonių, visos yra angažuotos ir atstovauja vieną kokią interesų grupę. Ir tokiu Rokiškiu galima pasitikėti labiau nei kokiu Delfi, nes dar yra tikimybė, kad Rokikškis nėra tendencingas, arba bent jau jo tendencija aiški. Labai geras epizodas buvo, kai prieš kažkiek laiko http://www.15min.lt publikavo apklausą, kas geriausi žurnalistai tarp skaitytojų ir tarp pačių žurnalistų. Įdomu buvo tai, kad tos lentelės visiškai nesutapo. Išvados būtų labai įdomios ir ne žurnalistų naudai, nenuostabu kad tas straipsnis nebuvo komentuotas ir greit dingo, keista kad jie išvis jį ten patalpino.
  Ir žmonės tai mato.

  • Rytis I

   Miestelėnai labiausiai pasitiki gaisrininkais (gal todėl, kad retai tenka matyti jų darbo rezultatus).

 • Pingback: Storos Facebook'o nykštukų subinės (rinkimų rezultatų analizė) | Artūras Račas()

 • Pingback: Neverkit pas kapą: parsidavinėja ne visi | Artūras Račas()

 • Pingback: Apie kurmių apklausas, buržujų analizus ir būsimą Vilniaus koaliciją | Artūras Račas()

 • Pingback: Zuoko formalumai ir Žyliaus privalumai()