Apie kurmių apklausas, buržujų analizus ir būsimą Vilniaus koaliciją

Šiaip jau interenetinės apklausos man juokingos. Apklausos ir „tyrimai“ Facebuke – dar labiau, nes jų patikimumas toks pat kaip delfinariumo žinių.

O bet tačiau kadangi šiandien savaitgalis ir esu geros nuotaikos, tai galvoju, kad ne pro šalį ta gera nuotaika pasidalinti.

Tai va, toks dešiniojo durnistano atstovas (tarp jųjų laikomas labai protingu, ir aš apie tą jo protą ir jo politikos suvokimą jau esu rašęs) kurmis, vardu Rokiškis, paskelbė tokią apklausą. Ten siūloma balsuoti už dvi labiausiai patinkančias partijas. Ne atskirai, o poromis. Šiaip tai tos apklausos tikslas labai aiškus – apsidrąsinti prieš savivaldos rinkimus ir parodyti visiems internetams, kiek daug ten „dešiniųjų rinkėjų“.

Tai apklausa tą ir parodo. Liberalų sąjūdžio ir TS-LKD pora pas kurmį apklausoje pirmauja be jokios konkurencijos – 80 proc. visų apklausos dalyvių balsų. Ką ir reikėjo įrodyti. Dešiniųjų pergalė neabejotina, mero rinkimus laimės R.Šimašius ir M.Adomėnas. Kaip pora, suprantama, nes balsavimas juk buvo už poras. Paprasta kaip du kart du – net A.Bačiulis suprastų.

Kaip ir nebebūtų daugiau ką komentuoti, tačiau lyg tyčia šiandien A.Užkalnio laikraštis, šalia naujienų apie spenelius, paskelbė ir kito durnistano guru M.Klecko, dar žinomo, kaip Buržujus (nors buržujus iš jo toks pat, kaip geležinkelio bėgius pas socdemus stuksenančio jaunojo konservatoriaus A.Bužinsko) įžvalgas apie dešiniojo durnistano atstovų kiekį socialiniuose tinkluose. Tai tas guru sakė, kad storašiknių FB nykštukų yra apie 150-200 tūkstančių.

Juokiausi panašiai kaip sužinojęs, kad į Vilniaus merus kandidatuos M.Adomėnas.

Bet tie du dalykai – kurmio apklausa ir buržujaus „analizai“ labai gerai sutapo laike. Todėl galima pasitikrinti.

Ir ką gi mes matome? Ogi nieko naujo. Nuo rugsėjo 24 dienos, tai yra per beveik 4 dienas už M.Adomėno ir R.Šimašiaus porą balsavo beveik 1200 apklausos dalyvių (čia aš truputį pridėjau).

Nežinau, ką atsakytų analizuotojas M.Kleckas, jei kartais kas nors paklaustų jo, o kodėl tie likę 198 800 kurmio apklausoje nusprendė nedalyvauti. Spėju, sakytų, kad nematė tos apklausos, nes akli kaip tas kurmis, kuris ją paskelbė.

Bet iš tiesų tai viskas ne dėl trumparegiškumo.  Viskas todėl, kad – kaip taip pat jau esu rašęs dar prieš porą metų– dešiniojo durnistano atstovų, kuriuos dar galima vadinti storašikniais FB nykštukais, iš viso yra apie 1500. Na gerai, gali būti 2000, nors tai esmės nekeičia. Ir ta kurmio apklausa puikiai tai patvirtina ir dar kartą įrodo.

Tai čia vienas mano geros nuotaikos šaltinis.

O antras yra susijęs su kitais apklausos rezultatais.  Spėkite, kas yra didžiausi A.Zuoko ir jo partijos gerbėjai? Tai yra, kam labiausiai, be A.Zuoko, patinka šūkis „Vilnius veža, nes iš jo gali daug išvežti“?

Tai va, kurmio apklausa rodo, kad A.Zuoko didžiausi gerbėjai rikiuojasi tokia tvarka:

  1. LSDP
  2. LS
  3. TS-LDK

Kaip ir nelabai stebina, prisiminus, ką LSDP siūlo į merus, V.Navicką ir tai, iš kokios partijos yra kilęs pats A.Zuokas.

Bet galima vertinti ir kaip būsimosios koalicijos kontūrus, jei visos šios keturios partijos peržengs 5 proc. barjerą.

O merai tada galės rotuoti – kiekvienas po metus. Kad būtų ką vežti ir visiems užtektų.

(8 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...