Nacionaliniai balsavimo ypatumai. Gailiuosi, kad nesu ateivis…

Kadangi buvau pažadėjęs, pasidalinti kai kuriais įspūdžiais apie balsavimą ir rinkėjų pasirinkimus, tai ir pasidalinsiu.

Galbūt tai šiek tiek išblaivys tuos dundukus, kurie aiškina, kaip aš blogai prognozuoju ir koks aš nieko neišmanantis. Vilties nedaug, bet vis tiek…

Pradėkim nuo Vakarinės apygardos.

Vienmandatėje 32,78 proc. balsuoja už jokiai partijai nepriklausantį P.Urbšį. Ačiū komentatoriui Makmerfiui, paaiškinusiam, kas toks tas P.Urbšys yra.

Bet pažiūrėkim į daugiamandatę: ten 20,96 balsavo už Darbo partiją, 19,67 proc. už LSDP ir tik 15,73 proc. už TS-LKD. Matote logiką? Aš ne, nes logiška būtų mantyti, kad balsavusieji už P.Urbšį, pritaria konservatorių veiksmams FNTT skandale. Bet ne – jie balsuoja už DP arba LSDP…

Kita pavyzdys – Plungės – Rietavo apygarda. J.Razma (TS-LKD) gavo 30,20 proc. balsų. Jo oponentas M.Jurčius surinko 16.97 proc. Iš pirmo žvilgsnio lyg ir viskas aišku – J.Razma turėtų laimėti, nes jo persvara akivaizdi  ir jį remia daugiau rinkėjų.

Bet pažiūrim į rezultatus daugiamandatėje. Ir ką matom? Prasitrinkit gerai akis: DP – 22, 80 proc., LSDP – 18,38 proc, TS-LKD – 15,66, pridėkim dar ir LS – 5.86 proc. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad mažiausiai trečdalis atidavusių balsus už J.Razmą tikriausiai tuo pat metu balsavo už DP arba LSDP. Sveiku protu suvokiama? Logiška? Aš logikos VU mokiausi pusę metų, bet tikriausiai būsiu kažką praleidęs…

Kur ten tie viską išmanantys ir suprantantys? Galite paaiškinti?

Važiuojam toliau. Pakruojo – Joniškio apygarda. Vitalijus Gailius (LS) vienmandatėje renka 30,62 proc. Jo artimiausias oponentas – Stasys Tumėnas (WTFI Tumėnas?) – 13,65 proc., palikdamas už nugaros V.Jukną (DP) su 12,91 proc.

OK. Pakruojis su Joniškiu už Liberalų sąjūdį, ar ne? Čia jei būtų logiška ir su sveiku protu. Nes iš tiesų daugiamandatėje balsai pasiskirsto šiek tiek kitaip: DP – 24,42 proc. (dvigubai daugiau nei DP kandidato), LSDP – 20,99 proc., LS – 12, 51 proc., TS-LKD – 9,36 proc. Vėl ta pati logika – mažiausiai trečdalis, balsuojančių už liberalą, kita ranka renka darbietį, socdemą arba gal net drąsietį.

Kur čia aiškinantieji apie logiką ir žinantys kaip prognozuoti? Pasirodykite, norėčiau į jus pažiūrėti.

Nes gal galėtumėte įtikinamai ir argumentuotai paprognozuoti šalia esančią Pasvalio-Panevėžio apygardą. Joje A.Matulas (TS-LKD) surinko 37,19 proc. balsų, toli toli palikęs savo oponentą V.Liepą (DP), tegavusiu vos 20,02 proc.

Viskas aišku? Žiūrim, ką turim – tai yra, daugiamandatę. O ten DP – 28,87 proc., LSDP – 21,37 proc., TS-LKD – 19,74 proc. Mokate skaičiuoti? Tada suprantate, kad gali būti, jog pusė balsavusiųjų už TS-LKD kandidatą, kitame balsavimo biuletenyje žymėjo DP arba LSDP. Jei jums tai atrodo normalu, aš pasiduodu. Net nepaisant to, kad pats esu kilęs iš tų kraštų. Gal ir mane kokia nors nežinoma radiacija veikia, kad negaliu suprasti…

Yra ir daugiau pavyzdžių, bet kadangi man už tai niekas nemoka, nebesivarginsiu.

O visiems tiems, kurie dar norės aiškinti, kaip reikia prognozuoti rinkimų rezultatus ir kaip aš noriu, kad kas nors laimėti, siūlau paskaityti vieną tekstą. Jei viską perskaityti bus per sunku, paskaitykite tik pavadinimą. Turėtų pakakti.

O šiaip tai turiu pasakyti, jog nacionaliniai balsavimo ypatumai – tai tiesiog kosmosas. Gaila, kad aš – ne ateivis.

 

 

 

(2 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...