PAŽYMA (tęsinys)

… tenka vykdyti duotus pažadus…

… ir tikiuosi, kad visi viską šį kartą supras teisingai:)

Dėl Artūrui Račui ir tinklaraščiui racas.lt bei jo komentatoriams daromo spaudimo

2011 kovo 3 d.

2. Dėl UAB „Lietuvos rytas“

1993 metų gegužę A.Račas tampa oligarchų valdomo UAB „Lietuvos rytas“ darbuotoju.

1996 metų … mėnesį A.Račas spaudžiamas UAB „Lietuvos rytas“ akcininkų, pradeda rašyti komentarus prieš tuometinę konservatorių ir krikščionių demokratų valdžią kartu su R.V.

1999 metais A.Račo ir UAB „Lietuvos ryto“ akcininkų požiūris į G.V. išsiskiria. UAB „Lietuvos rytas“ atsisako perleisti A.Račui 38 proc. bendrovės akcijų mainais į jo palankumą G.V., nors jos savo verte nė iš tolo neprilygsta dirbant „Lietuvos ryte, kartu su R.V, V.G. ir R.G. įsigytomis oligarcho V.Uspaskicho valdomos bendrovės „Krekenavos agrofirma“ akcijoms.

Tais pačiais metais A.Račas parsiduoda socialdemokratų pakraipos žurnalui „Esu“. Vėliau pradeda rašyti oligarchų valdomoms „Lietuvos žinioms“, kurioms tuo metu vadovauja buvęs KGB darbuotojas D.A., dirbęs M.L. pavaduotoju ir įrašytas į rezervą kartu su A.P ir A.V.

2001 metų vasarį viena oligarchų grupuotė paskiria A.Račą vadovauti vienai žiniasklaidos priemonei, kurios kontrolį akcijų paketą valdo viena užsienio valstybė.

2001 metais vienos oligarchų grupuotės iniciatyva per A.M. buvo organizuoti ir įvyko penki susitikimai(200ą 02 09; 2001 03 08; 2001 04 23; 2001-05, 2001 05 26), kuriuose dalyvavo vienas iš „Lietuvos žinių“ valdybos narys ir jo pusbrolis. A.Račo buvo reikalaujama parašyti dar 46 komentarus „Lietuvos žiniomis“ apie tai kaip jis kentėjo ir kasdien rašinėjo užsakomuosius straipsnius  „Lietuvos ryte“.  A.Račas nurodė, kad į tokį komentarų skaičių galima pretenduoti tik garantavus ne mažesnį nei jo turimą „Krekenavos agrofirmos“ akcijų paketą. Tokios garantijos nebuvo suteiktos.

Įvairiose konferencijose ir seminaruose  A.Račą du kartus užkalbino ir apie galimybę parašyti komentarus vis klausdavo minėtas rezerve įrašytas A.P.

2008 metų pavasarį „Lietuvos žinios“ pradėjo pradėjo „kompromato“ rinkimą apie A.Račą. Šią užduotį vykdė vienas konkretus „Lietuvos žinių“ žurnalistas. Kompromatas paskelbtas  kovo 27 dieną. A.Račas priverstas prispažinti ir pasitraukti iš aktyvios veiklos.

2008 gegužę oligarchai V.U. ir R.P., prisidedant LGL ir gavus D.G. pritarimą,  skiria 4,8 mln. litų tinklaraščiui racas.lt įsteigti. Per šią žiniasklaidos priemonę vėliau bus skelbiamos visus Lietuvos kovotojus su korupcija ir geriausius ir sąžiningiausius Lieteuvos žurnalistus „kompromituojančios“ žinios, priešiškiausios Lietuvai valstybės propaganda bei abejonės dėl Lietuvos strateginių partnerių ir V.A. krištolinio skaidrumo ir teisingos užsienio politkos, įvertinant M.S. nuopelnus.

2008 metų rugpjūtį oligarchai V.U. ir R.P. susidoroja su A.M. ir J.L. ir paskiria A.Račą vienos žiniasklaidos priemonės vadovu.  Per šią žiniasklaidos priemonę pradedamos skelbti svarbiausios visus ministrus  ir V.U. atžvilgiu nepalankiai nusiteikusią „Lietuvos ryto“ grupę „kompromituojančios“ žinios.

Turimomis žiniomis, V.U. pareikalauja A.Račą parduoti visas turimas „Krekenavos agrofirmos“ akcijas. A.Račas sutinka parduoti pusę, mainais į pagalbą siekiant visuomeninio transliuotojo generalinio direktoriaus posto. Sandoris patvirtinamas V.U gimtadienyje, dalyvaujant A.M.B., A.P., R.P., V.R., jau minėtam rezervo nariui A.V., kitam A.V., J.S.

2009 metų …mėnesį kontaktuoti su A.Raču bandė vienas iš „Lietuvos ryto“ vadovų. A.Račas atsisakė susitikti. A.Račas pradėjo naudoti R.V. archyvuose atrastą bet neužpatentuotą terminą „dundukai“.

Vėliau minėtas asmuo dėl šio klausimo bandė susitikti su oligarchu A.Z., kad šis pagrasintų atimti vardą iš A.Račo ir nebeįleistų jo į „Lietuvos ryto“ rungtynes „Siemens“ arenoje, tačiau pastarasis atsisakė svarstyti šį klausimą, nes buvo užsiėmęs šildymo ir plukdymo verslu.

2009 metų birželį 38 proc. „Lietuvos ryto“ akcijų įsigyja „Snoro“ banko įmonė.

2009 metų … mėnesį A.Račui rengiantis kreiptis į teismą ginant viešąjį interesą, kad terminas „dundukai“ liktų visuomenės nuosavybe, į A.Račą kreipėsi tarpininkas, kuris siūlė sudaryti taikos sutartį ir atsiimti ieškinį. Tai padarius, buvo siūloma 22 proc. „Snoro“ banko arba „Lietuvos ryto“ televzijos direktoriaus postas pasirinktinai.

2009 metų … mėnesį į A.Račą kreipėsi dar vienas tarpininkas, kuris pranešė, kad su A.Raču susisieks D.G. pasitarti dėl „dundukų“ termino naudojimo.

2009 metų rugpjūtį D.G. atstovai buvo susitikę su A.Raču Antavilių pensionato direktoriaus kabinete. Atstovai prašė, kad A.Račas sušvelnintų savo poziciją dėl „dundukų“. Dundukų gretos A.Račo tinklaraštyje nenumaldomai augo. A.Račas nusipirko naują automobilį.

2009 metų …mėnesį A.Račas kreipiasi į VTEK dėl LRT tarybos ir adminstracijos narių privačių intetersų deklaravimo

2009 metų spalį įvyko antrasis D.G. atstovų susitikimas dėl „dundukų“  su A.Raču, kurio metu už autorinių teisių pripažinimą R.V. A.Račui buvo pasiūlyta perimti A.S. postą.

LRT taryba pradeda svarstyti LRT tarybos narių etikos kodeksą, kuriame numatyta uždrausti A.Račui viešai reikšti savo nuomonę klausimais, kuriais dauguma LRT tarybos turi kitą nuomonę. Turimomis žiniomis, svarstymą inicijavo su „Lietuvos rytu“ susijęs ir labiausiai dėl termino „dundukai“ naudojimo suinteresuotas LRT tarybos narys R.V. Jį aktyviai palaiko „Lietuvos ryto“ grupės į V.U. partijos gretas infiltruota tarybos narė A.P.

2009 metų lapkričio mėnesį pas vieną iš A.Račo draugų buvo atvažiavęs su D.G. ir susijęs asmuo. Jis pasakė : V.U. ir   R.P.,  tegu tvarkosi su tuo, kuris išplėstom akim laksto (A.Račas).

2009 metų pabaigoje „dundukų“ terminas tinklaraštyje racas.lt buvo panaudotas jau apie 200 000 kartų, tinklaraštis turėjo apie 1000 lankytojų iš įvairių valstybės ir savivaldybių įmonių, įstaigų, organizacijų. Didžioji dauguma jų nebuvo „dundukai“.

2009 metų gruodį A.U.  išleidžia pirmąją knygą ir tampa rašytoju.

2010 metų kovą R.V. LRT tarybos posėdyje pakeltu tonu spaudžia A.Račą, bandydamas suformuoti visuomenės nuomonę, jog A.Račas dirba ten pat kur ir A.V. 

2010 lapkričio 11 d. E.J., iš anksto žinodamas, kad A.Račą ištinka priepuolis, kai kas nors bando pavogti kibirėlį iš jo srutų duobės, nes jo tikslas yra toks pat kaip K.K ir R.J, tiesioginiame eteryje išsityčoja iš A.Račo.

2011 metais po savivaldybių rinkimų A.Z. per savo tarpininkus Varšuvoje pasiūlo A.Račui Lenkijos pilietybę  mainais į 111 įrašų per 11 dienų apie geriausią Vilniaus merą tinklaraštyje racas.lt ir galimybę užimti G.V. vietą „Lietuvos ryto“ grupėje, kartu perimant ir G.V. akcijų paketą, tuo atveju jei A.Z. bus išrinktas meru.

A.Račas pradeda labai rimtai galvoti….

P.S. Šios pažymos autorius nežinomas, ji gauta iš “patikimų šaltinių”, o viskas kas joje skelbiama yra lygiai tiek pat vertinga ir patikima kaip bet kuri užkalnio rašliava.

P.S. Tinklaraščio autorius už pažymoje pateikiamus faktus jokios atsakomybės neprisiima ir iš anksto yra pasirengęs paneigti joje dėstomus faktus, jei kas nors nurodys, jog jie neatitinka tikrovės ir atsiųs tinklaraščio autoriui reikalavimą paneigti paskelbtą informaciją kaip to reikalauja Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymas.

(8 balsų, vidurkis: 4,13 iš 5)
Loading...