D.Kreivio istorija: jau nebejuokinga. Arba – kieno užsakymus vykdo STT?

Jei daugeliu aspektu D.Kreivio istorija – ypač pastarosiomis dienomis – galėjo sukelti nebent liūdną šypseną, tai šiandien jau nebejuokinga.

Šypsotis, bent jau man asmeniškai visai nebesinori perskaičius šiandieninį „Lietuvos rytą“ ir ten esančią istoriją apie tai, kaip Ž.Plytnikas D.Kreivį sekė.

Ar ši istorija teisinga, ar ne diskutuoti nesiimu, nors pats, vaikščiodamas po Vilnių, esu girdėjęs kelias šiek tiek skirtingas tos pačios istorijos versijas su skirtingomis veiksmo vietomis ir kitais veikiančiaisias asmenimis. Bet ne veltui tikriausiai sakoma: kiek pasakotojų, tiek ir istorijų.

Ir problema visa ne veikiantys asmenys, veiksmo vieta šios istorijos tikrumas.

Man didžiausią nerimą kelia istorioje minimi „patikimi šaltiniai“.

Skaičiau du kartus ir, remdamasis jau pakankamai ilga asmenine patirtimi ir savo kukliais gebėjimais analizuoti tekstą, drįsčiau teigti, kad tie patikimi šaltiniai sėdi (arba sėdėjo) Specialiųjų tyrimų tarnyboje.

Ir man kyla natūralus klausimas: kodėl STT tai daro? Kodėl viešai atskleidžia operatyvinę informaciją ir daro tai selektyviai, tai yra pateikdama tik menką tos operatyvinės informacijos dalį (aš neabejoju, kad žurnalistas tikrai nebūtų nutylėjęs kitų pavardžių, jei STT būtų jas nurodžiusi kartu su Ž.Plytniko ir D.Kreivio pavardėmis).

Galite paklausti, iš kur aš žinau, kad būta ir kitų pavardžių? Tai – vieša informacija.

Taip pat viešai žinoma, kad dėl visų tų pavardžių dar lapkričio mėnesį D.Kreivio patarimu Ž.Plytnikas kreipėsi į STT.

Ž.Pacevičius tai taip pat viešai tai patvirtino.

 Taigi, jei iš viso buvo mažiausiai penki, teoriškai galima daryti prielaidą, kad, be D.Kreivio, yra dar mažiausiai keturi.

Kas tie keturi ir kodėl „patikimi šaltiniai“ apie tuos keturis net neužsimena?

Atsakymų į pirmą klausimą galima bandyti ieškoti tame pačiame tekste esančiuose D.Kreivio atsakymuose į žurnalisto klausimus. Aš, pavyzdžiui, ten randu užuominų apie dar du, o naudodamasis turima informacija, galėčiau paspėlioti ir dėl trečio.

O kas ketvirtas?

Toks svarbus, kad  jo bijo ir apie nepasakoja nei STT, nei D.Kreivys?

Nepagalvokite, A.Kubiliaus aš neįtariu. Bet tas ketvirtasis turėtų būti tikrai svarbus, įtakingas ir žinomas. Aš tokių žinau ne tiek jau ir daug, būtų galima bandyti pirštais išskaičiuoti…

Gal būtent to ketvirtojo užsakymus ir vykdo Ž.Pacevičiaus pavaldiniai, nuleisdami tikrą ar ne visai tikrą informaciją žiniasklaidai. Juk jie puikiai žino, kad patikrinti tos informacijos nėra kaip… Ir taip pat puikiai supranta, kad informacija yra „deganti“, kaip sakoma.

Kaip šachmatuose – paaukoji rikį ir pėstininką, bet išsaugai valdovę.

Bet visa tai – tik mano fantazijos vaisius. Nes aš neturiu „patikimų šaltinių“, kurie mano versijas patvirtintų ar paneigtų. O „patikimų šaltinių“ aš neturiu todėl, kad esu neįdomus, nes neturiu žiniasklaidos priemonės, kurioje savo fantazijas, versijas ir tikras ar ne visai tikras istorijas galėčiau papasakoti milijonui žmonių.  

Todėl galiu tik fantazuoti.

Šioje vietoje noriu pasakyti, kad neturiu jokių priekaištų nei žurnalistui, parašiusiam apie D.Kreivį ir Ž.Plytniką, nei „Lietuvos rytui“ tą rašinį paskelbusiam. Gal net priešingai – galėčiau tik pavydėti sugebėjimo prašnekinti STT agentus.

 Problema yra ne rašymas, o STT agentų šnekėjimas.

Ir negaliu susilaikyti neprisiminęs garsiosios M.Laurinkaus pažymos apie nacionalinį saugumą ar jo įpėdinio A.Pociaus naktinių pokalbių su žurnalistais tiriant V.Pociūno nužudymą… Ir tie nelemti CŽV kalėjimai kažkodėl lenda į galvą, ir tie niekur neapskaitomi pinigai VSD stalčiuose bei lagaminėliuose vežami į Baltarusiją. O dar „Alitos“ privatizavimas, LISCO, pagaliau – visai nesena ir labai įdomi S.Skrinsko istorija (beje, šių metų sausio 12 S.Skrinskas vis dėlto pradėjo vadovauti Kelių direkcijai).

Trukt už vadžių ir vėl viskas pradžių?

O paskui vėl visi stebėsis, kodėl kapojamos galvos…

Aš tai sakyčiau, kad tokias galvas reikėtų ne tik nukirsti, bet ir panaudoti šaltienai.

Gal tada dingtų noras tuos žaidimėlius žaisti.

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Stogas

  Kazin kokia ‘stavke“ pasikalbet spaudai su STT agentu. Gal ten algu nemoka ?

 • Matotaupa

  STT agentai irgi bijo netekti darbo…

 • Evaldas

  Daug triukšmo dėl nieko, laivas banguoja į visas puses, atrodo viskas labai blogai. Net sunku atsirinki nuo ko viskas prasidėjo. Kažkur visa tai labai matyta.

 • sigitas

  o tik ką tas pats Lietuvos Rytas išmetė straipsnį , kad STT vadovybė neprisiskambina Kreiviui ( gal jis tulike sėdi). Ir , kaip aš supratau , ta pati vadovybė apie tai iškart operatyviai pranešė Lietuvos Rytui. Kas darosi , vai vai vai ?

 • Šiaip Čiūvas

  kai plieninė magnolija parodė STT jos vietą atleisdama vilniaus vadą aš iš karto sakiau kad dabar kreiviui bus nekažką ;)

 • Blogybė kitur, musėt.
  Blogybė musėt tame, kad Lietuvai netinka Viešųjų pirkimų įstatymas, ir ne tik… smulkesni dalykai netinka, kaip pavyzdžiui, kooperacija. Ir dar smulkesni, – pasitikėjimas žmogus žmogui versle…
  Štai kur Lietuvos tragedija.
  Kai nėra tarpininkų (tarpininkas, kai pasiima už savo darbą, t.y. apie 10 proc., o ne … ten 200 ar 300 proc.).
  Ir kai tai prasideda nuo kroviko iki vyr., vyr., vyr., – tai ir yra tragedija, nulemianti čia viską.
  Kai tokie buvo naikinami, – nepasiteisno.
  Kai ne, – taip pat matome, nepasitesina.
  Moralas, – stebėkime gamtą, mokinkimės kiek bent iš jos.
  Pagaliau iš angličanų kaime, kurie vietoje sutarties rankomis sutrenkia…
  Vien žo, investicinė parama nepasiteisino Lietuvoje… jei sakoma Vakaruose dingsta pakeliui, kaip teigdavo ten ir kaip jau buvo minėta, 50 proc., – tai kiek pas mus pats velnias žino…
  Blogiau, kad pradingsta ir surinkti mokesčiai (nesunku paskaičiuoti, kad nuo šeimos per mėnesį žiemą, – apie 300-400 Lt).
  T.y. norėjau pasakyti, kad musėt visa problema lietuvyje… ir kai puslaukinėje gentyje yra importuojamos vadinamos demokratijos… kažkam tas musėt yra naudinga, kad per pastaruosius dešimtmečius tai Planetoje įgauna didelį mąstą, – tiesiog ubagynais, žudynių laukais verčiami ištisi regionai… dar dėkui Dievui kaimynas atsilaiko…
  Joke kaip visada.

 • Muzikas

  „kieno užsakymus vykdo STT?“
  Panašu, kad asmenų, „kurie buvo įpratę pelnytis iš neskaidrumo viešųjų pirkimų sistemoje“.
  Visa Kreivio pašalinimo istorija liudija, kad tie asmenys, „kurie buvo įpratę pelnytis iš neskaidrumo viešųjų pirkimų sistemoje“, turi didžiulę įtaką ir ja sėkmingai bei rezultatyviai naudojasi.

  • mielas Muzike, galbūt tamsta ir teisus. Tačiau, remdamasis asmenine patirtimi, galiu pasakyti, kad ieškant atsakymų reikia svarstyti visas versijas, o ne pasirinkus vieną versiją ieškoti ją pagrindžiančių argumentų.

 • mast

  ar tik ne mūsų prezidentė pasitelkė STT kad paskubintų Kreivio atsistatydinimą. Realiai etikos komisija greit turėtų pateikti išvadas dėl Kreivio interesų, kas bus jei paaiškės, kad Kreivys jokių interesų nesupainiojo

  • sigitas

   tada etikos komisijai šakės

   • Muzikas

    +++

    Taigi „visa progresyvi Lietuvos visuomenė“ su DG priekyje jau nusprendė, kad Kreivys yra kaltas, net labai kaltas :).
    Bijau, kad ir vėl nugali asmenys, “kurie buvo (yra ir bus) įpratę pelnytis iš neskaidrumo viešųjų pirkimų sistemoje”…

 • retorinis klausimas

  o kam dirba alfa.lt pastaruoju metu? pasižiūrėjus čia http://www.alfa.lt/straipsnis/10652743/?Kreivys..Plytnikas.ir.Skirmantas..kas.juos.sieja.=2011-02-28_17-03 ir čia http://www.alfa.lt/straipsnis/10667674/?Kreivio.istorija..prezidentura.painiojasi.=2011-03-01_16-12 neskanu pasidaro.

  • Gintautas

   pala, o kas neteisingai pvz. straipsnyje „..prezindentūra painiojasi?“ Aiškiai įvardintos esminės Balsio nusišnekėjimo vietos – Kreivys dar poste nedirba 2,5 metų, o VPT išvis perėjo jo ministerijos žinion prieš metus, tuo tarpu Plytnikas VPT vadovaut pradėjo 2010 liepą – tai iš kur išeina tie „2,5 metų slėptų faktų“? faktai tiesiog akis drasko.

 • asas

  Tai kas tie galimi konkretūs asmenys darantys spaudimą?

  • mielas ase, atidžiai skaitykite „Lietuvos ryto“ straipsnį ir ten rasite dalį atsakymų.

   • romas

    Alfos straipsnyje sakoma, kad spaudimą darė vienas ministras ir viešųjų ryšių agentūrų vadovai. Pagal lryto straipsnį atrodo truputį kitaip.

  • Muzikas

   Kas tie konkretūs asmenys ne taip ir svarbu.
   Korupcija – sisteminė yda, ir kovoti su ja reikia sistemiškai. Deja, STT, kuri ir buvo sukurta kaip sisteminės kovos priemonė, pasirodo besanti viso labo politinių intrigų įrankis ir galimai dar blogiau – tų pačių asmenų, “kurie buvo įpratę pelnytis iš neskaidrumo viešųjų pirkimų sistemoje” kovos už galią ir galimybę toliau pelnytis įrankis.

   • briedis

    kol tie konkretus asmenys bus nesvarbus ir nezinomi, tol korupcija ir isliks sistemine yda, o stt ir bet kuri kita spec. istaiga rizikuos tapti tu konkreciu, bet nezinomu asmenu pastumdeliais. is tikruju nejuokinga. ziuresim kuo cia baigsis. manau, jei tie vardeniai pavardeniai bus pagaliau isvardinti, galima bus sakyti, kad stt gerai padirbejo, kad viesuju pirkimu sistema pagaliau tampa tuo kuo ir vadinama, bus galima kalbeti apie prezidenturos nuopelnus, apie auksciausios politines valdzios garbinga ir atsakinga poziuri i savo pareigas. daug geru dalyku bus galima pasakyti. noretusi. stai ir paziuresim.

 • „Aš tai sakyčiau, kad tokias galvas reikėtų ne tik nukirsti, bet ir panaudoti šaltienai.“

  šita citata tinka į skyriu „aš taip nesugalvočiau“. Bravo.

 • Renee

  Gal jau iš tikro UŽTENKA…Kiekvieną dieną tą Kreivį narstyti. Tikrai galima pagalvoti, kad gerb. Artūras kažkuo suinteresuotas. Įdomu ar bus vėliau lygiai taip pat atkreiptas dėmesys į Kauno situaciją po rinkimų. Ten kur kas įdomiau: Kaunui vadovaus Viči vadas, jo žmona, šeimos draugė ir du viči darbuotojai. Įdomu, ką jie pasirinks? Politiką ar verslą? Kur padės akcijas? Ką į tai manys prezidentė ir asmeniškai gerb. Artūras Račas?

  • Renee, manau neužtenka. Manau, kad čia ir bėdos dalis didelė yra, kai pradėjus narstyt baigiama per anksti, kai atsibosta, kai nutinka kažkas naujo, įdomesnio.

  • mielas Renee, berods tamstai asmeniškai jau esu sakęs: ne anoniminių dundukų reikalas man aiškinti, kada užtenka, kada per mažai, į ką atkreipti dėmesį, o į ką ne, ką rašyti ir ką ne. Kažko trūksta? Mintys spaudžia kaukolę? Internetas laisvas – išsiliekite, rašykite apie tai, kas tamstai įdomu, ignoruokite tai, ko per daug. Čia atėjęs neaiškinkite. Ar aiškiai pasakiau?

   • Renee

    Tur būt ir ministras gali Tamstai taip atsakyti? Šiaip jau jeigu autorius leidžia sau kritikuoti ir mokyti kitus, kodėl aš negalių kritikuoti ir mokyti autoriaus? Taigi…
    Alfoje pateikta info apie Kreivio pažymą iš tikro šokiruoja. Čia ne Tamstos pamąstymai, apie tai, kiek angelų gali tilpti adatos smaigalyje…Anyway..Kiekvienas laisvas pasirinkti savo kelia. Kaip sako asmenybės ugdymo specialistai, yra du keliai: lapės ir asiliuko. Lapė protinga ir gudri, todėl mokosi tiek iš savo klaidų, tiek iš kitų klaidų, todėl yra sėkminga. O štai asiliukas yra užsispyręs, todėl kvailas. Jis nesimoko, nei iš savo, nei iš kitų klaidų, todėl yra luzeris. Kokį kelia renkatės?….

    • Kažkaip teko pavartyti „Durnių laivą“. Netyčia radau vieną vietą, kur buvo rašoma apie man laaaaaabai gerai pažįstamą žmogų. Supratau – tai tiesiog kūryba, protesto formą, su kuria rašytojas gali išsakyti savo nuomonę apie procesus, kurie vyksta Lietuvoje.

     Perskaitęs Kreivio „pažymą“ pamaniau – „Durnių laivas – 2″… Skęstantys griebiasi šiaudo… O kas skęsta ir kodėl?

 • briedis

  ta pacia proga pridursiu apie g. kirkilo neatsargiai lepteleta fraze i tv eteri : „svarbiausi sprendimai priimami ne seime“. stai cia racas drasiai galetu sakyti,kad jis taip nesugalvotu. vienzo, metas rimtiems vyrams arba i pensija, arba i kaliuze, arba surimteti. geros dienos.

 • Valentinas

  Manau neteisingas požiūris nekaltinti žurnalistų. Jeigu STT iš tikro manipuliuoja viešąja erdve paleisdama dozuotos kryptingos (de)zinformacijos srautus, o žurnalistai paklusniai vykdo manipuliatoriaus užmanymą tai arba žurnalistai yra visiški kvailiai ir tada jie yra kalti, kad yra kvailiai arba yra manipuliacinio sąmokslo dalyviai(užsakovai, vykdytojai, bendrasavininkai ir t.t.) ir tokiu atveju jie yra dar labiau kalti.

  • Pritariu šiai gerbiamo Valentino nuomonei.

   Rusijoje, kur tokia spectarnybų ir kai kurių žurnalistų simbiozė yra įprastas reikalas oligarchų statytinių „kovose po kilimu“, yra net specialus terminas tokių žurnalistų apibūdinimui – juos vadina ~сливной бачок, t.y. ~[wc]nuleidimo bakelis.

   Panašu, kad ir mums, lietuviams, atėjo laikas atnaujinti terminijos žodyno žiniasklaidos skyrių, papildant jį ~nuleidimo bakelio sąvoka.

   • Rytis I

    Seniai dar prie Vagnoriaus kuriant STT tikėtasi išnaikinti korupciją, bei prevencijai nuo jos. Ar stipriai nuo tų laikų sumažėjo korupcijos? Jei tikėti visokiom ataskaitom ir soctyrimais, užsakytiems ir to pačio STT (o kam beje užsakinėti soc. apklausas, juk jų paskirtis SPECIALŪS t.y. kitokie tyrimai?), per 14 metų vosvos pasistūmėjome pirmyn, nors ką vynioti – kaip buvo š. taip liko š., tiesiog neturint kasveikt gali skaityti kaip vieną storą detektyvą.. Pacevičius, pradėjęs vadovaut, beje, bylojo: „Esu operatyvinę veiklą vykdančios institucijos vadovas. Manau, jog tokių institucijų vadovai turėtų mažiau rodytis viešumoje.“ Aha, reškia tikrai – kalti nedori žurnalistai, jie žvaigždę padarė, o jis tai nenupopžvaigždėja.
    Na, o vietoj pieriekūro reik pagūglinti, sakykim kiek medijoje užsimenamas minimas operatyvus darbuotojas (Pacevičius STT site:..): ve.lt – 44, diena.lt – 64, respublika.lt – 77, atn.lt – 73, valstietis.lt – 207, delfi.lt – 305, alfa.lt – 746, 15min.lt – 1430, lrytas.lt – 2710, balsas.lt – 8480. Duomenys negalutiniai ir netikslūs, visdėlto nesuprantu, kaip tas „balsas“ čia taip lyderium patapo. Didžiausias nuleidimo bakelis?..

  • Sejanus

   Sutinku, žurnalistai turėtų prisiimti šiek tiek atsakomybės už rašomus straipsnius ir jų pasekmes. Ypač, kai pasekmes nėra labai sunku numatyti.

  • Mauras

   viena versija – kad drąsieji tiriamieji žurnalistai sugeba prakalbinti STT agentus.

   Kita, mano galva realesnė – roušiant įvairaus kalibro politines bombeles, dalyvauja žiniasklaidos savininkai, jų draugai politverslininkai, ir redaktoriai. Tuomet žurnalistas atlieka tik iešmininko darbą, atrinkdamas reikalingą informaciją ir sudėliodamas taip kad skaitytojai prarytų nesusimąstydami.

   Dar viena visai reali galimybė – STT nutekinimai sankcionuoti vadovybės, kuriai leidimą duoda politverslininkai.

   Taigi, nevarykite aklai ant vargšų žurnalistų, jiems valgyti norisi.

   Visa tai tik mano fantazijos vaisius, kaip sako A.R. :)

 • kirvis

  o kaip tuomet su zurnalistu teise slepti savo saltini?

 • bbd336

  truputį ne į temą, bet užmačiau vakar laidos anonsą, rodys šiandien Užkalnį per Ekoviziją, kalbės žmogus apie pasaulinį klimato atšilimą ir žmogaus indėlį visame tame, tad siūlau pažiūrėti visiems, kas nesat abejingi šitai spalvingai personai =]

 • Linas

  Įdomu,kas bus tada,jei realiai etikos komisija nustatys,kad Kreivys jokių – nei privačių,nei viešų – interesų nesupainiojo?Aišku viena,kad tada komisijai bus šakės.Ir prireiks kapitaliai galvoti,ką iš jos šalinti,o ką galbūt palikti.Jeigu ir perskaitytum „Lietuvos ryto“straipsnius kad ir 13(trylika)kartų,atsakymų į daugelį opių klausimų taip ir nerastum,o į svarbiausius – pavyzdžiui,kam tai naudinga? – iš viso neatkreiptum dėmesio.Kol visi nesuvoksim,kad korupcija ir kyšininkavimas yra ne nacionalinė,o sisteminė yda,tol toliau klaidžiosim žioplinėdami po tamsius koridorius,ieškodami žurnalistų slepiamų šaltinių,nors realiai jų gali ir nebūti.

 • sigitas

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • sigitas

   ir kodėl Račas pašalino mano šį visiškai nekaltą komentarą? Aš gi nieko prieš jį nerašiau? Keista.

   • mielas Sigitai, todėl, kad nesilaikote taisyklių neįžeidinėti kitų. Jei dar nepastebėjote, tai kaip tik skiedalus apie save stengiuosi palikti ir šalinu juos tik tada, kai čia užklystantys pamiršta žmonių kalbą.

 • Vaclovas

  Man ši istorija Plytniku primena Urbonavičiaus pasakojimus.

 • romas

  Šį kartą labai gerai iškeltas klausimas. Panašius klausimus kelia ir Jurgelis delfyje. Lietuvoje korupcija klesti ne tik todėl, kad politikai yra nesąžiningi, bet ir dėl puikių sąlygų korupcijai. Manau, kad kartais būti sąžiningu yra žymiai sunkiau ir pavojingiau, nei prisitaikyti prie sistemos. Kiekvienam duotas tik vienas gyvenimas, todėl niekam nesinori jo paversti pragaru.

  • Iš tiesų ir aš laikausi tokios nuomonės. Problemos yra visoje visuomenėje, kuri priprato pirkti VISKĄ, ką tik gali… O Lietuvoje tikrai galima nupirkti VISKĄ. O tas, kuris neperka arba neleidžia pirkti – lūzeris arba stukačius…

   • paprasta piliete

    Simai,
    Jūs klystate. Padorių žmonių YRA. Kas nori, tas mato. Svarbiausia, ne tiek jau mažai. Ne lūzerių. O kas yra stukačius? čia kažkas iš kalėjimo frazeologijos. Jūs sėdėjote? Galite neatsakyti, šiaip sau pamąstykite.

 • suomis

  Man atrodo, kad problema ne personalijose o tame, kad lietuviai pamėgo žaisti šachmatais. Žaidžiama, kad tik žaisti. Taip, per dvidešimt metų užsižaista, kad valstybė greit ir kanopas užvers. Ir blogiausia, kad šiems šachmatistams, nėra kas subinę išspardo.

 • suomis

  Man kyla klausimas, kodėl apskritai lietuviai pamėgo šiuos galios žaidimus? Tur būt, todėl kad valdžioje esntys, yra iš prigimties lošėjai. Taip vadinami,- „Sekmės džentelmenai“. Bet, tai yra nebrandumo požymis. Mus, faktiškai valdo nebrandylos, dar ne išaugę iš vaikiško amžiaus ir neturintys atsakomybės. Ir blogiausia, kad nėra kam pareikalauja jos. Žodžiu, ritamės ir dar risimės pakalnėn. Tik idomu, kuo pasireikš tikras dugnas? Pagal Zola, jis pasireiškia, įsmeigtu durtuvu tarp šonkaulių, Lietuvoje pasireiškia – emigracija. Gerai, kai yra kur emigruoti.

  • Sejanus

   „Galios žaidimus“ pamėgę ne tik lietuviai, o visi apskritai. Nes tai yra žmogiška. Daugelį žmonių galia traukia pati savaime. Jau nekalbant apie visus iš jos išplaukiančius privalumus. O Jūs ir vėl mąstote kaip vaikas… „nėra kas jiems subinę išsprado“… taip taip, tuoj ateis tėveliai ir nubaus blogus valstybininkus bei pagirs gerus. Nemanot, kad norint išspardyti subines „galios žaidėjams“, reikia turėti dar daugiau galios už juos? Ir tos galios reikia kažkuriuo būdu įgyti?

   Aš atsakau į šią žinutę tik todėl, kad toks mąstymas yra labai tipiškas tarp lietuvių. Apie galias, užpakalio spardymus ir kažką, kas turėtų visa tai sutvarkyti. Manau toks mąstymas, ieškant atsakingų kitur, yra dalinė dabartinės situacijos priežastis.

   • suomis

    Matot, jūs užakcentavote subinės spardymą, bet man svarbiausia atsakomybė.

   • suomis

    Arba dar viena analogija. Pavyzdžiui. Automobilio vairuotojas lakstantis dideliu gričiu ir žinantis, kad jo nenubaus. Subrendęs žmogus laikosi taisyklių, nesubrendęs pėmuo elgiasi, kaip lošėjas, su nuostata: – po manęs nors ir tvanas. O dabar rinkis, kas pačiam geriau. Vat nuo čia ir prasideda „subinės sardymas“.

    • Tik yra vienas niuansas. Vieni žmonės subręsta būdami dvidešimtmečiais (itin retas atvejis Lietuvoje), o kiti nesubręsta iki gyvenimo pabaigos (dažniausiai pasitaikantis dalykas Lietuvoje)… Ne amžius, o elgesys ir puoselėjamos vertybės parodo asmens brandumą.

     Apie atsakomybę. Būtent žinojimas, kad už tam tikrus dalykus bus „išspardyta subinė“ ir pagimdo atsakomybę. Gal ji ir dirbtinė, bet vis dėl to – kažkodėl ne visi Lietuvoje suvokia, kad ne bausmės dydis, o jos neišvengiamumas reguliuoja visus dalykus susijusius su atsakomybe.

     • Sejanus

      Atsakomybė toks įdomus dalykas, visi sutinka, kad _kitiems_ jos trūksta. _Kiti_ turi prisiimti atsakomybę už Lietuvą, kiti turi išvaikyti vagis iš valdžios, kiti turi… patiems tai ne visuomet užtenka atsakomybės bent jau balsuoti nueit, bet čia viskas tvarkoje, nes ai, rinkimų sistema nepatinka. Taip taip, mes visi labai brandūs, tik anie, kur į valdžią ateina, nebrandūs. Ir be atsakomybės. Galėtų tėveliai pagaliau jiems išperti kailius ir išmesti iš valdžios nes tikrai pikta.

   • Muzikas

    Pritariu sejanus.
    Ko gero esminė korupcijos priežastis slypi tame, kad tokioms pasipelnymo schemoms tyliai pritaria ar net jose vienokiu ar kitokiu būdu dalyvauja nemaža (o gal net ir didesnioji) dalis Lietuvos visuomenės. Turiu omenyje ne tik piktnaudžiavimus viešuosiuose pirkimuose, kurie jau seniai išsivystė į sisteminį dalies valstybės biudžeto „alternatyvųjį perskirstymą“, bet ir kur kas žemiškesnius kasdienius dalykus kaip pvz. kontrabandinių degalų, cigarečių ir kt. pirkimą ir vartojimą.

    • suomis

     Bet, aš šiam, jūsų teiginiui neprieštarauju. Man patiko kažkieno mintis, berods britų, vieno kriminalisto, kad norint susitvarkyti su stambiais nusikaltėliais, pirmiausia reikia sutvarkyti chuliganizmą. Nes chuliganizmas ir yra tas pamatas, ant kurio stovi visas nusikalstamumas. Ne veltui Niu Yorko meras pradėjo kovą su nusikalstamumu nuo metro. Ir kiek girdėjau pasiekė labai neblogų rezultatų. Bendra aplinka metro pagerėjo.

 • Lucy

  Kodėl tokios ir kitokios pažymos negali būti viešinamos?
  Suprantu, kai nėra viešinamos valstybinės paslaptys dėl Lietuvos saugumo, bet ar čia tai?

 • Vaclovas

  Parašysiu savo kaimyno mintis.
  Labai norėjo susireikšminti,Aš ,,krištolo skaidrumo“ ministras,kai nieko neišėjo pasidarė-pasirašė ,,dokumentus“ ir…tapo pajuokos objektu.

  • sigitas

   nelabai supratau , kurioj vietoj tas ministras susireikšmino, ir man juokingai atrodo tas pasijuokiančiųjų choras. Kažkoks jis skystas ir „žiniasklaidos“ pritemptas. Kažkoks virtualus, netikras.

  • Muzikas

   Tie pasijuokiantieji ko gero ir yra mano aukščiau minėti „užribinių“ pasipelnymo schemų smulkieji dalyviai. Jiems tai tik dar vienas pagiežingas įrodymas, kad „krištolo skaidrumo” žmonių Lietuvoje iš vis nėra, ir kuris tarsi pateisina jų pačių kasdienes ekonomines „nuodėmes“.

 • TOOPas

  Nebūčiau linkęs dramatizuoti situacijos. Nes mes nežinome ar patikimi šaltiniai sėdi, ar sėdėjo STT.
  Juolab kad sėdėjusių pastarosiomis dienomis padaugėjo.

 • Šaras

  O man linksma jau darosi: Diena.lt: „Premjeras: D.Kreivys pažymą rašė man, Prezidentei – tik juodraštis“ – įsiskaitau ir juokiuos nevalingai :)

 • kariunas13

  galiu pasakyti tik viena 6.5 milijono Kreivio su dokumentais konkurso palyginus la6as su 104 limonais Vilniaus vandenyse be jokių dokumentų. Man tai ši istorija tik kelia tokias mintis panašu, kad kažkam pasakė Plytnikas ir Kreivys gana VOGT. Ir iš karto pasirodo info kuri iš dalies bandoma sulipdyti su nepakankamais svariais argumentais. Taigi manau STT ir VSD dar sėdi kruva KGB menteliteto žmonių, kurie bando dar stabdyti ,korupcijos ir gyvulių ūkio scenarijaus(nes paleidus gyvuliai gali būti laisvi ir lygūs o kiaulės liks už borto, žodžiu matrica persikrauna impulsas duotas(nebent būtų „fatal error“)), lystantį iš rankų traukinį

 • Šiaip Čiūvas

  ooooo, naujas posūkis: http://www.alfa.lt/straipsnis/10675170/?Ukio.ministrui.STT.saukima.nuveze.tiesiai.i.ministerija=2011-03-02_12-46

  žvengiau iki ašarų – iš vienos pusės Pacevičius dabar kurpia naują „zuokiadą“ ir reportina kiekvieną krustelėjimą massmedijai (kuri jau pradeda pavargti juos registruoti) iš kitos pusės juokinga tai, kad nuo STT iki Ūkmino yra ne daugiau puskilometrio :)

  • nesvarbu

   Šiaip Čiūvai, jei ir toliau skaitysite balsas.lt ar alfa.lt, bei žiūrėsite TV3, tai yra tikimybė, kad pavirsite ožiuku, gal net iškarto ožiu.

   Ir nėra čia žvengti, nes tikimybė labai didelė.

   • skaityt galima viską, tik sijot reikia, grūdus nuo pelų, kad ožiu nepavirst

   • Šamanas

    O ką siųlot skaityti?

    • viską, kas yra prieinama ir kam yra laiko. Iš populiariųjų interneto portalų – bet kurį (alfa, delfi, atn, lrytas, lzinios) – tos pačios žinios dažniausiai pastovia eilės tvarka pasirodo visur.

     • Šamanas

      Šituos propagandistus žinau. O kur informaciją rasti?

   • Šiaip Čiūvas

    jei ožiai sektų Kreivio vertimo istoriją, nustotų mekenti ir pradėtų žvengti. Kai kada iš kai kurių žiniasklaidos priemonių profesionalumo. Kai kada iš STT. Kai kada iš prezidentūros. Kai kada iš Kreivio.

 • Audrius

  Lietuvos ryto straipsnis su savo Plytniko apibūdinimu „ministro bendramokslis ir RELIGINIS BENDRAMINTIS“ manau pasako viską apie žinios kokybę ir tikslinę auditoriją.

  • Mauras

   „leo rytas“ žino, kam dirba. Ne veltui jau kelintas mėnuo Plytnikas vaizduojamas visišku idiotu, kuris pats nesusigaudo ką peza ir ką daro. Kreivys toks pats. Todėl nėra čia ko kreipt dėmesio į nekompetetingų korumpuotų psichinių ligonių skundus, kad juos atseit kažkas spaudžia.

   Straipsnėke rubrikoje „Laiko ženklai“ redakcija šiandien dėsto „Ūkio ministro bičiulio Ž.Plytniko sukeltas triukšmelis leido jam nukreipti politikų dėmesį nuo to, kad jis nekompetentingas.“

   Plytnikui belieka nuleidus akis atsistatydinti paskui Kreivį, aidint politverslininkų ovacijoms.

   Kas toliau? Sulauksime sekančio DG demaršo, o po poros mėnesių vėl eilinį kartą būsim pagąsdinti oligarchais ir visus apraizgiusia korupcija? Jei bent dalis epizodų buvo, ir kvalifikuotini kaip siūlymas paimti kyšį, DG prižiūrima STT tai pripažindama tuo pačiu parodytų, kad dirba ne taip kaip turėtų, nes nieko apie tai nežino. Kad Kreivys apie tai prabilo tik dabar, o STT iki šiol nesusigaudo, ar turi ką nors gavusi iš Plytniko – nepaaiškinama, keista ir kelia daug klausimų dėl spec.tarnybų veiklos efektyvumo.

   Nėra abejonių, kad politverslininkai turi savo kadrų spec.tarnybose – tai paaiškina STT versiją, kad Plytnikas atseit nepateikė medžiagos oficialiai. Tokiu atveju ministrus, viceministrus, VPT ir kitų su ES parama susijusių įstaigų vadovus STT tik atėjusius į postą turėtų instruktuoti kaip elgtis tokiais atvejais. Ne visi tokie kieti, kaip pokalbį su navicku įrašęs Vilniaus savivaldybės darbuotojas. Jei patys nesusipranta, gal DG su patarėjais gali patarti?

   Kol visi stumdo atsakomybę, muilo opera su korupcijos praktikantų kvapeliu tęsiasi.

 • Gerb. Šamanai – ten ir yra informacija, tuose „propagandiniuose“.

  • Šamanas

   Čia Jūs apie Dzvonkę ar Jurgelevičiūtę?

 • Priklausomai nuo to, kas aktualu einamu momentu. Gal kada ir apie Dzvonkę.

  • Cha, cha, cha… Tokių marazmų dar neskaičiau. Labai panašu į „Durnių laivą“… Tačiau, matomai, gali užkliūti ir Artūras Račas… O ten kaip tik sutampa laikas, kai jis pabėgo nuo alfa.lt ir jį pradėjo transliuoti per Diena Media Group priklausančius portalus…

  • Šiaip Čiūvas

   gražus fragmentėlis, duoda vaizdelio. Tiesa realybėje viskas yra dar blogiau. Daug kartų.

 • klo
 • suomis

  Kad nieko, toje pažimoje nėra. Čia panašu į priešrinkiminį tekstą, tik konservai užmiršo, kad rinkimai jau įvyko. O kaip sakoma: – После драки, кулаками не машут.
  Kuo toliau, tuo labiau susidaro vaizdas, kad konservatoriai yra uždaras profanų klubas. Nėra pas juos fantazijos. Ten, greičiausiai, tik vienas Landzbergis, žaidžia šachmatais.

  • Šiaip Čiūvas

   gal todėl ir nepaleido jos į viešumą iki šiol, kad neduoti pagrindo jos menkint dar ir priešrinkiminės kovos pagrindu?

 • klo

  palyginti su cerniausko rasineliu sita pazyma atrodo kaip korupcijos enciklopedija arba korupcijos WhoIsWho.

 • nerijus

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10685182/?Skelbiame.garsiaja.ukio.ministro.Kreivio.pazyma=2011-03-03_12-39&pn=1

  „LR BK 238 str. reglamentuoja, jog tas, kas nepranešė teisėsaugai apie jam žinomą daromą ar padarytą nusikaltimą, baudžiamas viešais darbais, bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki 1 metų.“

 • Mauras

  ką tik per žinias pranešė, kad STT „kartu su VPT vadovu Ž.Plytniku surinktą medžiagą perdavė prokuratūrai“.

  Taigi tie seimo Antikorupcijos (!) komisijos nariai („Pasipiktinęs Antikorupcijos komisijos narys Bronius Bradauskas“, drebančių Plytniko rankų stebėtojas komskis ir kiti), kurie domėjosi ar prokuratūra ką nors apie ką nors yra gavusi, netrukus galės patenkinti savo smalsumą.

  Informacinis karas žiniasklaidoje tęsiasi.

  • Maurai, aš sakyčiau, kad savo žvilgsnį kreipiate ne visai teisinga linkme.

   Prisiminkite, ką dar visai neseniai kalbėjo Ž.Pacevičius.

   Jei atmintis neapgauna, tai jis sakė, kad jokios medžiagos nėra…, kad tyrimas neperspektyvus ir kad dėl to kaltas… Ž.Plytnikas.

   Man kažkodėl atrodo, kad neperspektyvus jis dėl to, kad STT vadovauja Ž.Pacevičius. Jo veiksmai pastarosiomis dienomis tuos mano įtarimus dar labiau sustiprina.

   • Šiaip Čiūvas

    Nelabai kitaip buvo, kai jis dirbo pavaduotoju. Tradicijos – stipriau už personalijas! :)

    • suomis

     Kam aptarinėti vakarykštę dieną? Galima iš karto pasakyti, nieko čia nebus. O burbulus pūsti, darbas visai neproduktyvus.

   • Mauras

    scenarijus pamažu aiškėja.

    Po to, kai Plytnikas kreipėsi į STT, jis pradėjo vaikščioti apkarstytas mikrofonais. Politverslininkai apie tai tapo informuoti, dėl to „leo ryte“ pasirodė ironiškas straipsnis su pasakėlėm, kaip Plytnikas su mikrofonais ėjo pas Kreivį, bet pakeliui nusivilko švarką. Aišku, kad nuo to momento kai politverslininkų agentūra informavo kad reikia atsargiau, tyrimas, anot Ž.Pacevičiaus, tapo „neperspektyvus“.

    Pajutę, kad STT jiems nuo rudens sėdo ant uodegos, ir visa tai inicijuota Kreivio aplinkos, politverslininkai pradeda rinkt kompromatą ir pasinaudoję Kreivio aplaidumu, jo surenka. Pradžioje paleidę per draugų „viarslinykų“ kontroliuojamą žiniasklaidą aiškią antį apie 170 mln., po to paleidžia faktus dėl interesų konflikto, ir dar pradeda sistemingai vaizduoti Plytniką idiotu.

    Kas iš to? Matyt nieko, išskyrus 2 pasiūlymus kovotojai prieš korupciją DG :

    1. gerb. kovotoja turėtų perduoti savo kuruojamam nesupratingam STT, kad totalinio politverslo fone ministrai, viceministrai ir ateinantys į rizikingus korupcijos prasme postus turi būti instruktuoti, kaip elgtis pasiūlymų gauti 100 tūkst. arba namą, kad nebūtų užklupti netikėtai ir nereikėtų bėgti į STT, kur tariesi su nežinia kam dirbančiu pareigūnu, ir tyrimas tampa nebeperspektyvus.

    2. duoti bent jau politinį politverslininkų nuopelnų įvertinimą. Kol kas išgirdom tik tiek, kad Kreivio „pažymos nepasirašytos“.

    • mielas Maurai, šiek tiek chronologiaj jūsų versijai netinka…:)

     • Mauras

      gerb.Artūrai, nežinau kas neįtinka Jums :) ir neįsivaizduoju kiek rimtai domėjotės šia operacija, bet viskas dėliojasi daugiau nei logiškai.

      Ž.Plytnikas laikinuoju VPT direktoriumi buvo paskirtas 2010 metų liepą. VPT vadovu Ž. Plytnikas tapo 2010 metų spalio 22 d.

      „Apie man daromą spaudimą STT informavau 2010 metų lapkričio pradžioje. Ūkio ministras nuo pat pradžių buvo informuotas apie situaciją. Jis pats man ir patarė kreiptis į STT“, – pranešime spaudai nurodė Ž.Plytnikas.

      Lapkritis – Plytnikas kontaktuoja su STT, nuo čia prasideda mikrofonai, o jų adresatai ima saugotis ir planuoti operaciją. Turėkim omeny, kad žurnalistams surankiot kompromatą ir įtikinamai surašyti versiją reikia šiek tiek laiko, o dar švenčių sezonas…

      Sausis – 170 mln. Lt. turto antis.

      Vasaris – mokyklų konkurso istorija. Plytniko mikrofonai aprašomi „leo ryte“ ir dar pasityčiojama, kad jis atseit prasitarė patyręs Kreivio spaudimą. Na, žinote, Plytnikas idiotas ir psichiškai nestabilus, ko iš jo norėti. O gal Kreivys korumpuotas. Koks skirtumas, tegu tarpusavyje išsiaiškina.

      Jei vis dar turite kokių chrono ar kitų abejonių, neabejodamas išsakykite :)

     • mielas Maurai, abejonių man buvo kilę dėl štai šios jūsų versijos dalies:

      „Po to, kai Plytnikas kreipėsi į STT, jis pradėjo vaikščioti apkarstytas mikrofonais. Politverslininkai apie tai tapo informuoti, dėl to “leo ryte” pasirodė ironiškas straipsnis su pasakėlėm, kaip Plytnikas su mikrofonais ėjo pas Kreivį, bet pakeliui nusivilko švarką. Aišku, kad nuo to momento kai politverslininkų agentūra informavo kad reikia atsargiau, tyrimas, anot Ž.Pacevičiaus, tapo “neperspektyvus”.

      Nes straipsnis apie mikrofonus pasirodė vos prieš kelias dienas…

      Dabar gi jau pasitaisėte.

      Ir dabar, jei teisingai supratau, sakote, kad informaciją sekamiesiems perdavė STT? Nes tikriausiai, negalvojate, kad pasisakė Ž.Plytnikas.

      Jei pataikau į jūsų logiką, tada pasakykite man štai ką: kas tie penki Ž.Plytniko minėti politikai ir kodėl STT jiems nuleido informaciją apie tai, kad jie yra sekami?

      Na, pavyzdžiui, koks buvo STT interesas informuoti V.Mazuronį ir Č.Juršėną, kurie minimi garsiojoje „pažymoje“, kad jie spėtų parengti kompromatą prieš D.Kreivį?

      Juk STT vadovą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

      Tad kodėl reikia padėti vieniems, nors tavo likimas priklauso nuo kitų?

      P.S. Šia „operacija“ domėjausi – spėju – rimčiau ir ilgiau už jus. Taip pat spėju, kad pasinaudojau didesniu kiekiu šaltinių:)

     • Mauras

      gerb.Artūrai, straipsnis apie mikrofonus yra tik noras paerzinti ir įkąsti, parodant kad „leo rytas“ turi šaltinių, bakelių ir kitų išteklių šioje informacinėje kovoje.

      Jūsų prielaida, kad STT yra vienas vienetas, kuris elgiasi sistemingai ir nuosekliai, vargu ar yra kuo nors pagrįsta. Ten dirba žmonės, atėję skirtingu metu, skirtingais keliais, turintys skirtingų ryšių. Ir tai, kad vieni STT pareigūnai užsiima tyrimu, o kiti informacijos perdavimu politverslininkams, su kuriais susijęs tyrimas, su STT vadovu nebūtinai turi ką nors bendro. Tai remiantis prielaida, kad informuoti mielus politverslininkus nėra DG ir Ž.Pacevičiaus prisiimta misija. Nes toks scenarijus net man būtų per daug radikalus :)

  • Mauras

   Gerbiamas Artūrai,

   sakyčiau mes su Jumis savo žvilgsnius nuolat kraipome kaip stručiai reaguodami į informacinio karo lauke pasirodančias žinias :)

   Todėl sakyčiau viena linkme žvilgsnio kreipti neperspektyvu, daug įdomiau kelti kelias veikėjų elgesio motyvų versijas ir stebėti kaip jos pasitvirtina. Arba ne.

   Dėl Ž.Pacevičiaus pasisakymų panašia į Ezopo kalba jau diskutavome. Veiksmai ir toliau keistoki, dėl to visiškai sutinku, sunkiai rišasi su ankstesniais pasisakymais ir tik patvirtina 2 versiją.

 • Mauras

  vienas drąsusis politverslininkas jau išlindo iš krūmų.

  Jis žinoma tik pasidomėjo, nes jo paprašė. Panašiai kaip račkauskas „Šiaulių plento“ akcijomis.

  Ne veltui korupcijos skandaluose nuolat figūruojantys paksistai nepaisant dėkingo opozicijai rinkti balus laikotarpio po 2008 m. seimo rinkimų sulaukia vis mažesnio palaikymo.

  2007 m. ši partija iš viso Lietuvoje gavo 181 mandatą savivaldybių tarybose. Šiemet, preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, „Tvarka ir teisingumas“ turės tenkintis 156 mandatais.

  • Mauras

   antrasis ne toks drąsus lapinas tik iškišo ausis ir žada „aiškintis su savo padėjėju“.

   Skandalas maždaug Rubikono kalibro, tačiau po to, kai zuoko krikštatėvis skubiai nuėmė patrijų juodąsias kasas papurčiusį V.Junoką, nebuvo nė vieno veikiančio STT vadovo. Todėl spectarnybose ir teisėsaugoje šiuo atveju potencialo nulis. Todėl įsivėlusios partijos nemėgins išmesti savo senų vilkų politverslininkų, ir abejonių nėra, ginsis iš paskutiniųjų.

   pagarba konservams ir kreiviui, kad neužvirė visos šios košės prieš rinkimus, ko deja nepasakysi apie DG.

 • Renee

  „Jei daugeliu aspektu D.Kreivio istorija – ypač pastarosiomis dienomis – galėjo sukelti nebent liūdną šypseną, tai šiandien jau nebejuokinga.

  Šypsotis, bent jau man asmeniškai visai nebesinori perskaičius šiandieninį “Lietuvos rytą” ir ten esančią istoriją apie tai, kaip Ž.Plytnikas D.Kreivį sekė.“

  Yra tokia japonų patarlė, „Jei tiki viskuo ką skaitai, tai geriau nieko neskaityk“.

  • mielas Renee, jei būtumėte nepatingėjęs ir perskaitęs iki pabaigos, galėtumėte būti filosofu.