Mįslė: kuo skiriasi korumpuotas spaudimas ir kietos diskusijos?…

Skaitau aš čia skaitau ir man vienas paprastas klausimas kyla.

Kuo skiriaisi kietos diskusijos, nuo korumpuotų oligarchų spaudimo, kuris šokiruoja?

Man tai susidaro įspūdis, kad pagrindinis skiriamasis bruožas yra ne suma, objektas ar jo vieta, o tik skambinančiojo, spaudžiančiojo ar diskutuojančiojo partinė (ne)priklausomybė.

O gal aš klystu?

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • suomis

  Kaip pirštu į akį.

 • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

  Savi niekada nebūna korumpuoti. Kiti – taip, būna.

  • nesvarbu

   :D

 • Sin

  Bet juk tai universali politikos taisyklė. Anoks čia atradimas.

  Įdomiau kaip atrodys mūšio laukas dulkėms nusėdus ir pradėjus sopančius šonus kasytis visiems dalyviams – pozicijai, opozicijai, prezidentūrai.

 • Šiaip Čiūvas

  saviems nieko spaust nereikia.

 • Tai aišku, kad viskas priklauso nuo partinės priklausomybės. Kai savi tai daro, tai tyliai sėdi ir net bijo pradėti ta tema diskutuoti… Visada blogiausi yra politiniai oponentai…

 • romas

  Konservatoriams su politine nuovoka visada buvo blogai. Reikėjo pasielgti ryžtingai ir Kreiviui, ir Kubiliui po prezidentės pakartotinių paraginimų. Kuo toliau, tuo labiau viskas atrodo apgailėtinai.

  • Šiaip Čiūvas

   gal galima būtų keletą pavyzdėlių kam mūsų politinėje erdvėje viskas gerai su ta politine nuovoka?

   • romas

    Tiems, kurie moka daryti kompromisus.

  • nesvarbu

   romai, jei taip Kubiliui tavo protą,kainos jam nebūtų.

 • johnis

  Ponas mielasis gerasis Racai. Visada jus pazymite SAVO nuomone, be palyginimu, ir pries morale, politine atsakomybe visi yra lygus, ka ir megstate pabrezti.
  Jei kada Kubiliaus komanda elgesi blogai ir spaude netinkamais budais- tai manau jog tai yra netinkama kaip ir bet kam kitam. Todel vertinkim pati fakta pastatydami pries tuos kriterijus kuriuos turim o ne fakta vertinkim pgl to zmogaus kuris fakta iskele standartus.
  Idomu butu isgirsti kaip Mazuronis gintu paprasta verslininka kuris paskambintu ir sis iskart pultu skambinti ministrui?
  Bet tokie gincai niekur nenuves. Jus mane dunduku pavadinsite, as nevadinsiu o tik pagalvosiu kaip ir daugelis BNS darbuotoju. Todel reiketu siulyti priimti normalu lobizmo istatyma kur atsirastu lobistu kompanijos, veiklos ir prasymai registruojami, visi zino kas del ko ir kaip „spaudzia“ ar „kalbasi“.

  • Matyt nežinote, kad egzistuoja oficialūs lobistai ir jie pateikinėja ataskaitas apie savo veiklą. Ir viskas viešai prieinama. Just google it… Įstatymai tam yra, tik, kaip visda Lietuvoje, nėra kontrolės. Dėl to ir gimsta tokios „pažymos“, nes neįmanoma sukontroliuoti kas su kuo ir kada apie ką šnekėjo (vykdė neteisėtą, neregistruotą lobistinę veiklą). Nejaugi naiviai tikite, kad su TS_LKD susijusios finansinės grupuotės nevykdo neoficialios lobistinės veiklos?

   • Šiaip Čiūvas

    o bet tačiau, jei TSLKD lobistai veikia neoficialiai, tai preziumuojate, kad pvz. TiT(s) lobistų neoficiali veikla automatiškai tampa balta ir pūkuota?

  • Vaclovas

   Norėčiau pareikšti-konstatuoti,kad Kirkilo vyriausybė lygiai taip pat buvo paskelbusi ,,karą“korupcijai.
   Supratau iš šio ,,dokumento“,kad NIEKAS negali ir negalės pareikšti savo nuomonės [ginčytis,diskutuoti,įrodinėti] Kubiliui,Kreiviui,Plytnikui,nes tai PAPIRKIMAS,SPAUDIMAS,KORUPCIJA.

  • mielas johni, sutinku beveik su viskuo, ką pasakėte. Ir ypač pritariu, kad reikia vertinti faktus. Faktus, o ne kalbas apie faktus.

   Jei nebūtumėte ne į temą paminėję BNS, būtų visai argumentuotas ir normalus komentaras.

  • Mauras

   ką dauguma aprašytų epizodų turi bendro su lobizmu? nieko, nes tai pliki „viarslinykų“, kurie įpratę gauti riebius užsakymus iš biudžeto per mažas dovanėles tipo namas ar automobilis, kyšio siūlymai. Ar mazūronis užsiiminėjo lobizmu, ar seimo narys gali tuo užsiimti? ne, kiti gali jį „lobinti“, o jis tik pasiteiravo, kaip jo paprašė. Žmogus juk negali atsisakyti kai „viarslinykai“ paprašo pasirūpint, pats prisipažino ekrane. Nes prieš rinkimus reiks pas juos eit prašyti paramos, o gal jau reikia už praeitus rinkimus atidirbti.

   Beje, tai kad vienas ar kitas epizodas buvo ant kietų diskusijų ir spaudimo ribos (į kurią pusę arčiau, galėtume spręsti tik išklausę įrašus/stenogramas, kaip Rubicon skandalo atveju, kurių iš STT dar nematėme) nesušvelnina kitų „pasiūlymų“.

   Galutinį tašką insinuacijose turėtų padėti prokuratūra. Net jei Kreivio-Plytniko raštų pagrindu STT nieko nesurinko, šis skandalas šaliai ir politinei sistemai kuriam laikui išeis į sveikatą. Kad lipdami su draugystę stiprinančiom mažom dovanėlėm per langus „viarslinykai“ ir vykdantys rėmėjų užduotis seimo politverslininkai nebegali būti ramūs, savaime šiek tiek mobilizuoja.

   • Maurai Maurai, juk protingas žmogus esate… Kuo čia dėta prokuratūra?!! Nebent Konstitucinis Teismas galėtų padėti…:)

 • Stogas

  meras ex Navickas tai patvirtina

 • Ūkio ministras politiniame dokumente skirtumą tarp kietos diskusijos ir šokiruojančio spaudimo aiškiai ir suprantamai išdėstė.
  Šokiruojantis spaudimas – grasinimai, abejotino turinio SMS žinutės į telefoną, aiškinimai apie „libdukų partijos“ absoliučią kontrolę, pakeltas ICOR atstovo tonas, gal net spyris į duris ir t.t..
  Aplinkos apsaugos ministerijos lobistai ir klerkai taip įžūliai nesielgė, o tik kietai diskutavo.

 • Žigis

  Įdomus faktas – Račas dar vakar Kreivio pažymą laikė beverte rašliava, na o šiandien jau remiasi ja :)))

  • Žigi, kai ko nors nesuprantate, gal geriau patylėkite. Aš nuoširdžiai.

   • Žigis

    Tiesiog stengiuosi būti pastabus. Jei Kreivio pažyma Jums tokia nereikšminga, tai kodėl išvis kreipiate į ją dėmesį? Mokinkitės iš patronos: „Prezidentė nuomonės nekeičia“ (Balsys).

    • mielas Žigi, kokia prasmė atsakinėti į klausimus, jei klausiantysis nesupranta atsakymo? Arba iš vis nieko nesupranta… Čia aš šiaip, ne tamstai, tiesiog mąstau.:)

     Bet nebeklauskite. Sugalvokite atsakymą ir aš pažadu jo neištrinti (jei ten nebus necenzūrinių žodžių). Galite net mano vardą ir pavardę įrašyti.

     • Žigis

      Kai man juokinga, aš tikrai nesikeikiu ;)

 • J. naivusis

  +10

 • Domas

  +

 • Šamanas

  Pas mus žvalgai ir partizanai, o pas juos šnipai ir banditai. Nieko čia naujo. Tik kažkodėl visiems ir visada tai buvo normalu, o konservatoriams vos ne mirtina nuodėmė.

 • Jei tik p. Račas pažvelgtų ne vien į tai, ką nori, tai pamatytų, jog kietos diskusijos metu automobiliai ir namai nesiūlomi. O, įtariu, p. Maldeikienė irgi galėtų papasakoti apie laikus, kai jos vyras užėmė tas pačias pareigas :)

  Bet va kaip įdomu, kaip nuosekliai ir į vienus vartus p. Račas mato šį įvykį. Net nebuvo svarstoma hipotezė, jog visgi Kreivio „rašinėlyje“ yra minima tiesa ir ji visgi yra itin drąsi. Kiek teko skaityt, tai naktinį pasityčiojimą iš pažymos, neargumentuotą vertinimą ir prezidentės gynimą. O gal p. Račas netiki, kad buvo žadami automobiliai, namai, o Vilniuje lipdukų valdymo metu nebuvo imami kyšiai bumo metu už kiekvieną statybų leidimą, kiekvieną sklypą? Visa tai melas ir netiesa, nes Kreivys nėra geras rašytojas (sunku su tuo ginčytis), ten ne atsiminimai, o pikti šmeižikiški pareiškimai, ir apskritai, Kreivys blogas, o visi kiti geri. Pasigedau argumentų…

  Įdomu, jei p. Račas savo darbe pradėtų pertvarkas ir už jas stovėtų, o koks nors neaiškaus plauko veikėjas norėtų jį išmesti su visom idėjom už tai, kad p. Račas per pietus išgėrė kelis alaus, jis irgi taip pat reaguotų?

  • Mauras

   Net nebuvo svarstoma hipotezė, jog visgi Kreivio “rašinėlyje” yra minima tiesa ir ji visgi yra itin drąsi.

   Justinai,
   esate velniškai teisus. Mane tai irgi stebina. Nes to, ką gali sau leisti varguoliai komentatoriai, t.y. būti šališkais, neišmanančiais, neinformuotais ar nesugebančiais artikuliuotai argumentuoti pozicijos, garbus tinklaraštininkas neturėtų sau leisti. Deja, skaitom poziciją, kuri primena „Urvinės moters“ situaciją su vis kartojamu klausimu „kas čia?“, rodant į asmens aplaidų deklaracijų tvarkymą, tuo pačiu be komentarų ignoruojant vieną po kito vykstančius korupcijos ir manipuliacijų viešuosiuose pirkimuose epizodus.

   Galime padėkoti A.R. už auditoriją ir erdvę, kurioje galime diskutuoti. Už vertingą nežinomą informaciją (nors turi pažinčių įvairiuose sluoksniuose ir domėjosi šia tema), įžvalgumą ar platesnį vertinimą pakylant virš smulkmenų narpliojimo, šališką vertinimą, ir grafomaniją („PAŽYMA“) – deja ne. Nepriimkite asmeniškai.

   • nesvarbu

    Čia dažnai parašo tokia pagyvenusi moteriškė Aušra M., jos moralų aš tai tikrai nesuprantu.

    Dabar dar vienas. Maurai, o koks tamstos komentaro moralas?

    • Mauras

     Mielas nesvarbu,
     vargu ar sugebėčiau aiškiau išdėstyt. Gal verčiau paskaitykite VŽ redakcijos skiltį , tada A.R tekstų srautą, ir tikiuosi suprasite kur skirtumas. Ir taps aiškiau, kodėl nesuprantu A.R. įsikabinimo į (vis dėlto) smulkmenas, asmenybes, ir nesugebėjimo padaryti nors kiek platesnio apibendrinimo iš šios istorijos. Jei nesuprasite, tai nesvarbu :)

     • nesvarbu

      Maurai, patiko apačioje, ten kamputyje užrašytas žodis:“nesvarbu“:D

      Gal ir nežinau į ką tas A.Račas įsikabino, bei kodėl, tačiau, jei klausi ar Artūras R-A-čas sugeba parodyti panoramą, platesnį vaizdą, tai atsakysiu – YES

     • Maurai, nepykite, bet todėl, kad stengiatės diskutuoti (kartais nepavyksta:) atsakysiu ir į šią pastabą. Lyginate VŽ redakcijos skiltį ir mano, kaip pasakytų E.Čiuldė, kratomą mėšlą ir VŽ redaktorių mintis laikote verte (nes sakote „verčiau“), o maniškes – skiedalais. Toks požiūris, žinoma, turi teisę egzistuoti, tačiau ar nėra taip, kad VŽ redaktorių nuomonė ir mano nuomonė tėra tik dvi nuomonės. Visiškai lygiavertės, nes VŽ redaktorius nežinai kodėl ne tik a priori, neturėdamas jokių faktų priima, kad viskas D.Kreivio „pažymoje“ yra tiesa (lyg būtų tuos trejus metus D.Kreivio kišenėje su mikrofonu sėdėjęs), beapeliaciniu tonu pareiškia žinąs į kieno pusę kas stojo ir drąsiai ima vadovauti teisėsaugai. O aš kvailas – nes priešngai nei VŽ, neturiu jų teiginius įrodančių įrašų, tik skaitau viešai prieinamus dokumentus ir nerandu juose įrodymų, kad visi paksistai ir darbiečiai vagys, o visi konservatoriai, liberalai, valinskininkai ir libcentristai – patys skaidriausi pasaulyje žmonės. Tada tikrai kvailas…

      Beje, ar vartėte VŽ popierinę versiją paskutinius 2-3 mėnesius. Jei ne – labai rekomenduočiau. Nueikite į biblioteką. Sugaišite kokią valandą. Jei norėsite pavartyti ankstesnio laikotarpio numerius – dar vieną. Bet juk geras laikraštis, tikrai rasite ko nors įdomaus.

      P.S. Ir dar vieną pasiūlymą turiu. Žiūrėkite: A.Kupčinskas dabar kalba apie „krabų“ koaliciją Kaune. Drįstu spėti, kad jūs tokiam požiūriui pritariate (atsiprašau, jei mano spėjimas klaidingas). D.Kreivys savo „pažymoje“ rašo, kad vienas iš didžiausių spaudėjų buvo V.Romanovas. Kaune statoma nauja didelė sporto arena. Šiek tiek vėluoja, bet tikriausiai žinote. Klausimas: kaip V.Romanovas susijęs su skaičiumi 25 ir kuo čia dėti konservatoriai, kurių deleguotas ministras kaltina jį korupciniu sprendimu?

      Jūs juk blaivaus proto žmogus – sugebėsite atsakyti tikriausiai. Ir net gal pateiksite savo versiją.

     • Mauras

      Gerb.Artūrai, nelabai suprantu, ko siekiate užduodamas man asmeniškai visai neįdomius klausimus, todėl jais neturiu ką pasakyti. Kodėl siunčiate į biblioteką vartyti popierinių VŽ, irgi nesupratau.

      Turbūt sutiksite, kad gyvenime dažniausiai vertinam remdamiesi faktais, informacija ir jos loginėmis interpretacijomis, tam naudodami asmeninę patirtį. Ji priklausomai nuo objekto ar srities vienų didesnė, kitų mažesnė, ir žinoma negali būti ideali, todėl bet kuris mūsų vertindami galime klysti. Būtent todėl priekaištingai manęs protinti, provokuoti ar ironizuoti nebūtina, nes tai nesuteikia informacijos, negali keisti mano patirties ar vertinimų, ir jau visiškai negali įrodyt kokio nors mano paklydimo, tikro ar menamo.

      Kaip politikos apžvalgininkas, ko gero kažkiek turėtumėt suvokti situaciją su viešaisiais pirkimais, kaip jie veikia stambių užsakymų atveju ir kiek iš jų ateinantys pinigų srautai svarbūs tam, ką vadinu politverslo sistema. Kiek ši sistema įtakoja mūsų visų gyvenimą ir ateitį, tikiuosi nereikia diskutuot. Gal teko domėtis partijų finansais, ir gyvenime iš arčiau susidurti su verslo-partijų žaidimais; jei ne, tai yra šioks toks skirtumas tarp patirčių ir, natūralu, daromų išvadų apie epizoduose pateikiamos informacijos, ir keliamų versijų realumą, apie vieno ar kito veiksmo motyvus, svarbą ir pasekmes. Bet kuriuo atveju linkiu (sau taip pat) išlaikyti konstruktyvumą ir logiką.

     • Gerb. Maurai, man atrodo, kad mano klausimai buvo teisingi, nes iš jūsų tono man atrodo, kad jūs bent pagalvojote, kodėl aš tuos klausimus uždaviau. Kita vertus, taip pat spėju, kad atsakymų neieškosite, nes nenorite sugriauti savo tikėjimo.

      Man keista, kad jūs siūlote man sutikti remtis faktais ir informacija. Aš juk būtent tai ir darau, priešingai ne jūs. Jūs interpretuojate nuomones, o aš faktus.

      Jūs siūlote kalbėti apie dienoraščius, o aš jums siūlau pažiūrėti į galiojančias sutartis, įvykusius konkursus.

      Suprantu, kad tai nepakeis jūsų tikėjimo. Bet vis dar turiu viltį, kad gali pakeisti požiūrį. Ir tuos paklydimus, kurie remiasi tikėjimu, o ne faktais.

      Viešaisiais pirkimais ir partijų finansais, drąsiai galiu teigti, esu domėjęsis kokius 100 kartų daugiau nei jūs. Būtent todėl ir uždaviau jums kelis paprastus klausimus. Į juos labai lengva atsakyti, pasinaudojus google.lt.

      Bet jūs net nebandote to daryti, nes jūsų požiūris, priešūingai nei mano, remiasi tikėjimu, o ne faktais. Jums nereikia faktų, jūs jų bijote, nes jie gali sugriauti jūsų tikėjimą.

      Man dėl to labai liūdna, nes jūs, sprendžiant iš komentarų, esate pakankamai blaivaus proto.

      Nepykite, bet daugiau su jumis nediskutuosiu. Nes nėra prasmės kalbėti apie tai kas parašyta Pranašo knygoje, nors niekas to nėra niekada matęs ar čiupinėjęs. Nebent vis dėlto peržengtumėte per save ir pabandytumėte rasti atsakymą į tą paprastą klausimą ir pateiktumėte savąją atsakymo interpretaciją.

      Be jokio pykčio, bet su liūdesiu.

   • Maurai, Maurai, ką tik parašiau atsakymą nesvarbu. Jis jums iš esmės.

    Deklaracijos yra tik labai labai labai maža smulkmena. Kartu ji labai svarbi ta prasme, nes parodo požiūrį, elgesio normą, gebėjimą susivokti ir tuo pat metu visišką nesusivokimą. Čia kaip A.Zuoko atveju arba ginčijantis, kuris didesnis vagis: pavogęs vištą ar karvę. Nes yra juk tų, kurie vagia milijonais.

    • Mauras

     Mielas Artūrai,
     esate šimtą kartų teisus, ir sprendžiant iš dėmesio smulkmenoms, ko gero didesnis perfekcionistas nei daugelis mūsų. „Visi vagia“ yra populiarus pasiteisinimas tik tarp siekiančių pateisinti savus vagis. Beje „nulinė tolerancija“ buvo kubiliaus kartota kovotojo su netvarka Giuliani frazė, todėl matyt esate tūkstantį kartų teisus.

     O bet tačiau – užkėlus reikalavimų kartelę vienam veikėjui, niekur nedingsta noras lyginti jo ir kitų veikėjų darbus tame pačiame kontekste. (Nepainiokite su politine ar teisine atsakomybe.) Nedingsta noras lyginti Kreivio inicijuotų ir nuveiktų darbų (iš kurių šį tą esu matęs iš arčiau ir galiu palygint su ankstesnių struktūrų veikimo būdais ir rezultatais) naudos ir interesų konflikto, aplaidžios deklaracijos, įmonės dalyvavimu renovacijoje padarytos žalos, o pastarosios – su nuolatinės sisteminės politverslininkų korupcijos daroma žalą visuomenei. Net jei nesate iš arčiau susidūręs su viešųjų pirkimų schemomis kai vertės siekia septynženkles sumas, manau suprantate apie ką kalbu. Žinoma, visa tai tik mano fantazijos :)

     Pasikartosiu, matau daug naudos iš šios istorijos – net jei STT nieko nesurinko, ką galėtų prokuratūrai perduoti kaip pagrindą baudžiamajai bylai. Rekomendacijos, ką savo kuruojamam STT turėtų perduoti gerb.kovotoja su korupcija, galoja.

 • Trakimas

  Na,ponas Kreivys visiškai susipainiojo nuosavo turto deklaracijose,tad kodėl kažkokios kitokios jo „deklaracijos“ turėtų būti rimtai nagrinėjamos:)?Rytoj gal jis jau pateiks „pataisytą“ pažymą,kur koalicijos partneriams pretenzijų nebus:)O poryt-vėl kitą ir t.t.

 • Gera praktika Lietuvoje yra susiklosčiusi tarp ministerijų ir socialinių partnerių.
  Vieši posėdžiai, dažnai aštrios, labai kietos diskusijos, viskas įrašoma, protokoluojama (niekas nedraudžia būti žurnalistams, bet jų nebūna…).
  Tiesa, dauguma prasidėti, pralūkuriuoja, – taip saugiau (asmeninės karjieros prasme, – mes gi Planetos kryžkelės gyventojai, mokyti krauju, sibirais, ne kartą ir ne du…).
  Vienas skūsdavosi, kad nuo tylėjimo, t.y. nervo (nes žino daugiausai, o turi madą tylėti…) kojos šašais nueina, – vėliau gydytojas patarė raminamuosius lašus prieš posėdžius gerti…
  Bet.
  Matyt ne visur taip bus. Juk net Vakarų patirtis sako, kad svarbiausi sprendimai, – medžioklėje, ar panašiai…

  Bet tai buvo ne į temą.
  O jei į temą, tai man jau buvo aišku, kad Lietuva pasuko ne ten, kur žmonės manė pasukę, jau 1990 m. viduryje.
  Esmė Lietuvoje ta, kad čia gali dominuoti rėksniai, kurių kramėse praktiškai vingių nėra… ir vieni melstis jų kliedesiams. O protingiems malonu, patylėti, – juk gyvename Planetos kryžkelėje, daug kartų čoia mokyti krauju, sibirais…

  Ar Jūs kada nords girdėjote, kai kalba politrukas (pagal dabartinę madą politologas, juk ir melžėjų juk nevadina melžėjomis, – jos gi operatorės ir t.t. ir pan.). Blogo šeimininkas iš to choro išsiskiria, bet už tat juk rėksniai minėti gatavi būtų ir… jei nebūtų dvasios susnos. Didžioji dalis supranta, pritaria, bet jie juk nepamiršta, kad gyvena Planetos kryžkelėje, kur… (skaityti tęsinį aukščiau…).

  Joke kaip visada,
  Liūdna tik dėl to, kad kvailiai, rėksniai čia tik labiau įsisiautėja… ir vis mažiau svarbu tikriesiems krašto valdovams, ką mąsto tauta, jos rinktieji, ketvirtoji valdžia.
  Tikrai liūdna, kad 1990 m. buvai žinantis… tarp 3 milijonų kvailių.
  Joke kūbe…

 • mieli komentatoriai, aš čia noriu prisipažinti, kad ką tik pratryniau keletą, o gal net kelioliką dundukiškų komentarų.

  Įtempta diena buvo, todėl kažkodėl nesinori kiekvienam dundukui atskirai aiškinti, nes jau viskas buvo paaiškinta ne vieną ir ne du kartus.

  Tikriausiai taip darysiu ir toliau, nes, vienas man artimas ir protingas žmogus patarė neeikvoti dundukams savo energijos. Ir šis patarimas man pasirodė visiškai priimtinas:)

  • nesvarbu

   vienas vienas

 • Skaičiau Gino Dabašinsko „pažymą“… čia Artūras pradėjo kažkokį tai naują žanrą. O gal D. Kreivys?

 • austras

  Įdomiausia yra matyti, kaip žmogus išsitraukia savo ilgai kauptą kompromatą (kurį pagardina asmeninėmis fantazijomis), pavadina jį išdidžiu pavadinimu PAŽYMA ir tikisi, kad su ta PAŽYMA atsipirks nuo savo paties problemų. Apskritai, jeigu jis bent truputį suprato, ką veikia politikoje, tai mano subjektyvia nuomone, PAŽYMA turėjo atsirasti arba iškart patyrus spaudimą, arba tuojau po atsistatydinimo. Vat tuomet PAŽYMĄ būtų galima vertinti rimtai. O dabar tai tiesiog beviltiškai įklimpusio politiko pastangos išsaugoti postą. Ir niekaip kitaip ta raštliava vertinama nebus.

  Aišku, civilizuotas kelias būtų buvę kreiptis į prokuratūrą ar STT (kaip minėjo gerbiamas Artūras). Juk vis dėlto ministras, o ne ministerijos pelytė.

 • nesvarbu
  • ačiū, nesvarbu. Ir be reikalo sakote, kad ne į temą. Dar ir kaip į temą. Ko Maras, deja, užsispyrusiai nenori pastebėti. Kaip ir pažvelgti į Valdovų rūmų problemą iš šiandienos perspektyvų, pavyzdžiui, per savivaldybių rinkimų prizmę. Nenori jsi iš arčiau pažiūrėti į K.Starkevičių, „mailiaus“ bylą, prisiminti vieną visai neseną skandaliuką dėl vieno Vyriausybės paskelbto viešojo konkurso. Pagalvoti, ar pabandyti pasiaiškinti, kodėl toks svarbus buvo tas Aplinkos apsaugos ministerijos konkursas. Ir tada dar kartą prisiminti VPT istoriją ir jos chronologiją. O dar galima pabandyti pasidomėti kaip arkliai susiję su Kaunu arba ekonomikos skatinimo programa su interviu žanru. Jei ieškai atsakymų, galima pasidomėti, kokius kompiuterius, iš ko ir už kiek perka valstybės institucijos ir ar tai yra kaip nors susiję su STT. Jei tikrai bandai rasti atsakymus, galima prisiminti ir „Visuomį“ ir paieškoti, kas buvo labiausiai šiai idėjai bespriešinančių gretose. Ir tai tik labai maža dalis, kuo galima domėtis, jei bandai rasti atsakymus, o ne skleisti tikėjimą, remiantis Pranašo knyga.

   • austras

    Bet iš tiesų tai gaunasi įdomiai – vieni vagia ir vogs toliau (kol laikysis vyriausybė), o vyriausybė aklai gina ministrą, ir tuo pačiu užtušuoja vagiančius (gal neturi kito pasirinkimo?). O tie tai vogs, nes po dviejų metų gaus jau nebe 1200, o 600 balsų… Taip ir paaiškėja, kad Kubiliaus Achilo kulnas slypėjo kadais sudarytoje sąjungoje su Valinsku.

    • romas

     Iš tikro Kreivys buvo Kubiliaus Achilo kulnas. Senokai jau aišku, kas turi reitingus ir ką tauta norėtų matyti premjere. Jei Kubilius nesugadintų galutinai santykių su koalicijos partneriais, galėtų pamėginti tapti Seimo pirmininku.

     • romas

      austrai, teisingumas yra reliatyvus dalykas. Politikoje reikia mokėti suderinti ne itin suderinamus interesus taip, kad visi liktų maksimaliai patenkinti. Tam reikia ir charizmos turėti. Kol kas talentingiausiu politiku Lietuvoje, kad ir kaip tai nesmagu man būtų pripažinti, buvo Brazauskas.

     • romai, antras po jo tamstos reitinguose tikriausiai A.Zuokas?:)))

     • austras

      Romai, norit pasakyti, kad Kreivys, dėl to kad desperatiškai ginasi? Bet aš galvoju, kad labiau Valinskas. Jei prieš dvejus metus rinkimus laimėjusiems konservatoriams Valinsko judėjimas nebūtų pasirodęs pats palankiausias variantas, neturįs tiek pretenzijų, kiek kitos „partijos“, tai dabartinė vyriausybė šiandien būtų stabilesnė. Tai buvo nesugebėimas įžvelgti potencialaus pavojaus…

     • austras

      Per visus tuos dvejus metus NIEKAS nepadirbėjo labiau vyriausybės nenaudai nei Valinsko chebra. Programa – „dešimt Dievo įsakymų“, pirmoji spaudos konferencija – „vienas iš trijų“… viskas… variklis užsuktas. Toliau į apačią – riaušės („Valinską, Valinską“), nesutarimai viduje („krikščionys ir Ąžuolas“). Valdančioji dauguma sumažėja iki minimumo (Vagnoriaus benefisas). Toliau – visi juokiasi iš kultūros ministro (nors pajuokos labiau vertas aplinkos). Toliau – nuolatiniai gąsdinimai išeiti iš koalicijos ir vis tiek liekama. Politiškai (jei jis būtų mąstęs kaip politkas) Valinskas turėjo pasitraukti jau seniai. Kaip politikui, jam tai būtų naudinga. Bet šioje koalicijoje jis yra verslininkas. O verslininko logika kita. Kreivys ne Kreivys, bet „ąžuolai“ lieka…

     • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

      Brazauskas – talentingas politikas? Hmm… Kažkaip maniau, kad pagrindinis politiko talento požymis – sugebėjimas nuveikti kažką ypatingo visuomenės labui arba inicijuoti svarbius pokyčius. Sugebėjimas manipuliuoti masėmis ar charizma vargiai yra vertingiausios politiko savybės.
      AMB buvo trumparegis ir silpnas žmogelis, bet gebantis gerai prisitaikyti ir lobti.
      Dar tik dabar žmonės pradeda atsitokėti po AMB klano siautėjimų Lietuvoje.

     • romas

      austrai, Čaplikas parodė, kaip reikia elgtis, jei nenori būti galutinai sukramtytas. Kreiviui reikėjo palikti postą po pirmo prezidentės nepasitikėjimo.
      Konservatoriai be jokios abejonės padarė klaidą, kad ėjo į koaliciją du Valinsko partija. Tokiu atveju jie iš viso būtų nesudarę vyriausybės, bet būtų išvengę viso to purvo, kuriuo apvarė nuo pirmų darbo dienų.

     • romas

      Artūrai, Brazauskas sugebėjo palikti gerą įspūdį. Nėra svarbu, ką jis darė, bet svarbu kaip tą tauta jautė.
      Mano nuomone, Zuokas yra talentingas vadovas.
      Brazauskas nebuvo mano mėgiamu politiku niekad, o už Zuoką taip pat nebalsavau.

     • austras

      Romai, aš manau, kad vyriausybę konservatoriai sudarę būtų. Bet jie norėjo įjoti ant balto žirgo ir Valinskas žirgo vaidmeniui atrodė geriausias… O dabar toje vietoje kur turėtų būti koalicijos partneriai yra juodoji skylė…. pagaliau jei koalicjos partneriai būtų nors kiek populiaresni, tai ir vyriausybė neturėtų tokio pasitikėjimo deficito. Be to, įsivaizduojate, kiek ji būtų prasilaikius, jei ministru būtų likęs Šemeta? Žodžiu, atėjimas į valdžią buvo košmariškas (ištisa politinių klaidų virtinė).

     • romas

      austrai, o kas tie trūkstami partneriai daugumai sudaryti galėjo būti?

     • austras

      Romai, o ką Jūs galvojate apie tą patį blogąjį Paksą? jis prasčiau už Valinską? Žvelgiant iš šiandienos – tikrai ne… Gerbiamas Artūrai, pažiūrėjau ir nustebau – vikipedijoj parašyta, kad esat TiT frakcijos pavaduotojas.. :)

     • romas

      austrai, TirT tarp galimų koalicijos partnerių yra paskutinėje vietoje, o realiai tokia koalicija yra kol kas neįmanoma.

     • austras

      O kas geriau – Valinskas, į Maskvą pabėgęs (nepamenu,gal jau grįžęs) Uspaskich, socialdemokratai su Leo LT, ar Paksas? Man asmeniškai Paskas būtų atrodęs normaliausiai iš visų. Bet tam reikėjo prisiminti, kad pozicija Pakso atžvilgiu kažkada buvo selektyvi ir peržengti per save. reikėjo padaryti kompromisą. Bet ką jau čia – geriau drauge su Valinsku pakelti povo plunksnas…

     • romas

      austrai, visų pirma pažiūrėkit kiek TirT turi mandatų. Vien tai jau neleidžia pradėti diskusijos apie geriau ir blogiau.

     • austras

      Truputį daugiau, nei šiandien priklauso „ąžuolams“, sakyčiau

      http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=6129&p_k=1

     • romas

      Principe taip, bet reikia atsiminti, kad TirT galimai niekada neitų į koalicijją su tuometiniais Zuoko liberalais. Toks Gražulis ir ant TS piktas. Klumbys neprognozuojamas ir galėtų pasitraukti bet kada. Kažkodėl atrodo, kad koalicija būtų neišėjus net ir Kubiliui norint.

     • austras

      Romai, visur yra problemų, bet konservatoriai kažkodėl pasirinko didžiausią… jei subjektyviai…

     • romas

      Tai argi aš nesutinku? Po rinkimų į Seimą komentavau, kad valdžios imti neverta. Ir laikas valdžiai buvo blogas ir nebuvo su kuo eiti į valdžią. Protingiau būtų buvę apie valdžią galvoti po prezidento rinkimų. Jei Degutienė dabar sudarinėtų koaliciją, kas žino, kas būtų pakviestas jungtis. Visi jau galvoja apie kitus rinkimus, todėl abejoju, ar būtų noro kažkam iš dabartinės opozicijos iki rinkimų būti su TS koalicijoje. Jie gal sutiktų vyriausybę sudaryti, bet be TS.

     • Fredis*

      Keista, kad nuosekliausias NK95 (A.Bielskis, N.Vasiliauskaitė ir Co) gerbėjas austras po dvejų metų tylių apmąstymų staiga „praregėjo“ ir dabartinei valdančiai į koalicijos patnerius perša TiT frakciją Seime. Nidai Vasiliauskaitei P.Gražulis su E.Klumbiu yra ideologiniai priešai NR1. Liberalams ir didžiąjai daliai TS/LKD partiečių ir rėmėjų su šiais veikėjais – taip pat nepakeliui.

    • austras

     Kažkodėl galvoju, kad su Kreiviu ir jo istorija Račas bus teisus lygiai taip pat, kaip buvo teisus dėl Pakso. Selektyvus teisingumas, štai kas šiuo atveju yra svarbiausia.

     • austrai, būkite atsargus, užsitrauksite nemalonę ne tik dėl savo pažiūrų.

     • Fredis*

      Perkrovimo, iškrovos veiksmas būna ne tik užsienio politikoje, tačiau ir vidaus. Visi šią savaitę įvykę įvykiai buvo reikalingi, natūralūs, prognozuoti ir būtini. Situacija tapo maksimaliai praskaidrinta ir vieša. Politologai, žurnalistai ir paprasti miestelėnai turi tik džiūgauti.

 • Fredis*

  Gerbiami prelegentai, manau turėtumėte sutikti, kad vakar mūsų valstybėje įvyko tikrai kažkas labai svarbaus. Ūkio ministro veiksmas buvo unikalus, netikėtas, nelauktas, praskaidrinantis kasdienybę, atimantis žadą, atskleidžiantis eiliniam miestelėnui nematomą ir nepažintą mūsų gyvenimo pusę. Panoramos žurnalistams net pavyko nufilmuoti susirūpinųsį dėl padėties valstybėje ir koalicijoje Arūną Valinską. Praėjusi naktis buvo labai vaisinga ir kūrybinga plunksnos broliams iš žurnalistų gildijos. Vienoks gyvenimas buvo iki 2011.03.03 dienos ir visai kitas po kovo 3-ios. Visi mes tapome išmintingesni ir daugiau sužinoję.

 • volpex

  Faktas

 • briedis

  atsakymas i misle paprastas: saukstai po pietu. dabar kreivio demaskacijos yra nieko vertos. gavus ezopo kalba issakyta „pasiulyma, kurio neimanoma atsisakyti“, kita ryta ar ta pacia akimirka protingas ir garbingas zmogus perspes savo vadova, kreipsis i atitinkamas institucijas, o ne temps guma (ir visiskai nesvarbu ar du su puse metu, ar menesi, ar savaite- kita ryta, tuoj pat, nelaukiant, kol reikalas apsamanos). kreivys to nepadare, stai ir teko jam apsilaizyti. belieka tiketis, kad ateityje kiti nedarys tokiu zioplu klaidu.

  • suomis

   Va, malačius. Teisingai mastai.

 • Vaclovas

  Norėčiau,kad kas nors pakomentuotų Valinsko veiksmus TS-KD partijos ir jos vadovo A.Kubiliaus atžvilgiu.
  Primenu,kad Valinskas ,ėmėsi veiksmų“,kad ,,pažymoje“nefiguruotų jo partijos nariai.
  Priskiriama prie korupcijos,šantažo,spaudimas,kietas pokalbis ir t.t.

 • Valentinas

  Pagrindinė problema, kurios nesuvokia konservatoriai ir Kreivį ginantys komentatoriai yra misijos nesupratimas. Paimkime analogiją su krepšiniu. Kokia yra krepšinio komandos misija? Manau visi sutiks, kad laimėti varžybas, siekti pergalių. Romanovas turi kitokį misijos supratimą (kitaip nebūtų pašalinęs pergalingos komandos, žaidžiančios pakilime trenerio), bet nekreipkime dėmesio į marginalus dabar. Žaidimo tikslas – siekti pergalių. Tam treneris naudoja visus jo žinioje esančius resursus t.y. žaidėjus. Tarkime komandoje yra žvaigždė, kuris yra vienas iš svarbiausių žaidėjų. Priešininkai kažkaip sugebėjo rasti būdų uždengti, susitvarkyti, užblokuoti mūsų žvaigždę. Galbūt žvaigždė yra ne pačios geriausios formos (vakar baliavojo arba linksiminosi naktiniame klube, o gal Roto virusas užpuolė). Žodžiu žvaigždė neatlieka savo darbo – nežaidžia gerai ir nepadeda siekti pergalės, o trukdo. Ką daro treneris? Keičia blogai žaidžiantį žaidėją, į kitą ir ieško naujų sprendimų pergalei pasiekti. Niekam neateina į galvą manyti, kad komandos tikslas/misija – tai, kad joje žaistų žvaigždė.
  Grįžtam į politiką. Vyksta fundamentalus nesupratimas dėl ko kovojama. Tikroji kova yra už viešųjų pirkimų skaidrumą ir prieš korupciją. Tačiau Kubiliaus ir Kreivio užsispyrimas šią fundamentalią kovą paverčia kova dėl Kreivio pabuvimo ūkio ministro vietoje. Aš manau, kad greičiausiai daugumas dalykų aprašytų Kreivio yra teisybė. Greičiausiai prieš Kreivį yra suorganizuota kompromato ataka su tikslu jį sukompromituoti ir pašalinti iš posto. Tai būtų tas pats kas krepšinyje varžovų komanda sugebėtų uždengti pagrindinę žvaigždę. Tačiau, jei kovojama dėl viešųjų pirkimų skaidrumo, tai seniai reikėjo pakeisti pažeistą žaidėją kitu, geresniu ir tęsti tą patį kursą. Tokiu būdu pastangos nuimti Kreivį būtų nuėjusios perniek. Dabar gi turime kovą ne už viešųjų pirkimų skaidrumą, o kovą už Kreivio pabuvimą ministru. Tai priveda prie labai liūdnų išvadų:
  Arba konservatoriams visai nerūpi pagrindinis kovos tikslas
  Arba jie neturi kuo pakeisti Kreivio. Antruoju atveju, jei Kreivys yra vienintelis konservatorių kandidatas, kuris sugebėtų atsisipirti viešųjų pirkimų pagundoms ir daugiau tarp didžiausios tradicinės partijos Lietuvoje narių neatsiranda nei vieno žmogaus, kuris galėtų dirbti ne blogiau už Kreivį, tada konservatoriai ir Lietuva yra didelėje ŠIKNOJE.
  p.s. Kubiliui, skaitančiam šį blogą siūlau kelis variantus:
  1. Deleguoti į Ūkio ministrus Degutienę.
  2. Deleguoti į Ūkio ministrus Razmą
  3. Delegtuoti į Ūkio minstrus Valentinavičių.
  Jei nepasitikite nei vienu iš šių žmonių ir nei vienas iš jų negalėtų pakeisti Kreivio, tuomet atia.

  • Fredis*

   Valentinai, politika yra ne silpnų nervų žmonių užsiėmimas. D.Kreivys kitą savaitę atsistatydins, o Tavo išvardinti kandidatai į ūkio ministro vietą yra netinkami.

   • romas

    Man atrodo, kad rimtai kliba visa vyriausybė. Nors gal man tik taip atrodo.

    • Mauras

     romai, nepanikuokite, niekas nekliba. Prievolės pasitikrint pasitikėjimą nėra, nes išėjus Kreiviui nuo įgaliojimų suteikimo DG tapus prezidente bus pasikeitę 4 ministrai iš 14.

     • romas

      Parašus Kubiliaus interpeliacijai juk renka.
      Kliba nereiškia, kad žlugo. Nežinau DG požiūrio į Kubilių po visų šitų istorijų.

     • Maurai, ir vėl: arba neskaitote ir nežinote, arba sąmoningai klaidinate. O gal tiesiog tikite?

     • romas

      Nenorėjau ginčytis, nes nežinau, ar gerai atsimenu. Rodos, kad teisingas skaičius būtų ne 7, o 5.

     • Trakimas

      DG nėra vyriausybės vadovė,todėl skaičiuoti teks nuo įgaliojimų suteikimo vyriausybei,o ne -DG.:)

     • Mauras

      Gerb.A.R., atmetant asmeniškumus – galite nurodyti paklydimą ir pateikt kitą, jūsų nuomone teisingą versiją ar informaciją?

  • Mauras

   visiškai pritariu Fredžiui. Kalba jau senokai eina ne apie Kreivio išlaikymą kėdėj, nežinau ar kas nors to dar nesuprato. Tos kelios savaitės, kol Kreivys dar ministras ir turi galią teikti informaciją viešumai, reikalingos tik tam, kad visuomenė skirtų daugiau dėmesio situacijai ir turėtų šansų įsigilinti kas vyksta. Dalis emociškai pavargusių nuo įtemptos situacijos piliečių norėtų viską užbaigt ir pamiršt, mano galva tikslas būtų kaip tik priešingas. Nes kalba eina apie tai, ar gydysim vėžį valstybėje, ar apsimesim kad tai tik sloga.

   Valentinai, esame būtent ten, nes kadrų kompetencija ir moralė (nekalbu apie paksistų suformuluotą „ištikimųjų bet nekompetetingųjų rato“ kategoriją) yra visų partijų problema. Dauguma jų, išskyrus gal kai kurias mažąsias, yra uždaros, turi ryšių su verslininkais (kurie dažniausiai valdydami riziką finansuoja kelias partijas), ir į vidų profesionalų praktiškai neįsileidžia. Jei konservai turėtų dar 3 realius panašaus lygio kandidatus į ūkio ministrus stovinčius eilėje, galėtume nesukti galvos.

   Dabar šiame kontekste turėsim pamoką jauniems verslininkams, norintiems netampant sisteminiais politikais pamėginti kuriam laikui ateiti į valdžią ir ką nors pakeisti – jei jūsų pastangos nesutaps su politverslo planais ir nebūsite skaidrūs kaip krištolas, būsite suvalgyti, prieš tai pavoliojus purve. Reikalavimų kartelė tokiems veikėjams neadekvačiai aukšta, turint omeny visą sisteminio politverslo sąrangą, o rizika susigadint gyvenimą ir sveikatą už juokingą atlygį didelė. Žiūrint į ateitį ir tikintis pokyčių viešajame sektoriuje, belieka prisimint garsiąją Masiulio frazę „už 5 tūkst. dirba tik bepročiai arba vagys“.

   Dėl kandidatų – IMHO viena iš priežasčių, kodėl kai kas nuolat perša Degutienę į premjerus, yra tai kad ją bus lengviau vynioti apie pirštą.

   • Valentinas

    Maurai,
    Kitaip sakant pagl tave esame labai gilioje šiknoje, jei Kreivio pakeisti neįmanoma. Kaip čia neprisiminti to anekdoto, kai vienas bičas įkrito iki kaklo į kaimo būdelės fekalijų duobę ir šaukti pagalbos. O kitas, įkritęs anksčiau jam sako: nekelk bangų! Iršeina, kad Kreivys su Kubiliumi dabar kelia bangas.
    Fredi, kuo remiasi tavo teiginys,kad mano išvardintieji asmenys netinka būti ūkio ministrais. Dėl Degutienės sutinku. Tačiau manau, kad ji netinka būti ir Seimo pirmininke ir apskritai viena iš partijos vadovių, nes iki šiol stengėsi stropiai atsiriboti nuo nepopuliarių sprendimų, kurių parama jai galėjo kainuoti politinį kapitalą.

    • I.Degutienė labai tinka būti Seimo pirmininke.
     Kuo pakeisti dabartinį ūkio ministrą – tikrai suras.
     Prieš D.Kreivį buvo atliktas politinis veiksmas – atkapstyta jo silpnoji vieta netinkamai užpildyta privačių interesų deklaracija, D.Kreivys atliko politinį veiksmą ir parašė politinį dokumentą. Miestelėnai turėtų džiūgauiti, nes praskleista skraistė ir pademonstruota kas vyksta valstybėje už paradinio fasado šešėlinėje pastato pusėje. Net nesuprantu daugelio žmonių nerimo priežasčių ir pamfletų per naktis rašinėjimų.

     • Valentinas

      Fredi,
      Politinis veiksmas prieš Kreivį ir politinis Kreivio veiksmas neturėjo būti susiję. Tokia pažyma, parodymų forma privalėjo atsirasti nedelsiant, kai pasirodė pirmieji „spaudimo“ požymiai prieš porą metų. Dabar situacija būtų visiškai kita.

     • Fredis*

      Nedelsiant nieko nebuvo galima pranešti teisėsaugai. Iš politinio dokumento matome, kad spaudimas daugiau buvo VPT vadovui, kuriam buvo patarta bendradarbiauti su STT. Spaudoje pirmiausia pamatėme puolimą prieš D.Kreivį ir nutekintą informaciją apie mikrofonais apsikarsčiusį Plytniką. Kreivio dokumentas – tik metraštis, memuarai, dienoraštis. Kodėl Jums nepatinka skaityti vieno įdomesnių paskutinio laikotarpio politinių dienoraščių?

     • Valentinas

      Man patinka skaityti šiuos memuarus. :)

   • Rytis I

    Turbūt galimi du variantai. Arba tas plačiai atvertomis akimis visa tai išsigalvojo, arba visa tai yra gryna tiesa. Tikėtina, kad visdėlto tiesa. Beigi tikėtina, kad tai yra dar ne visa gryna tiesa, kurią turėjo parašyti pažymoje. Net labai gali būti, kad labai didelė grynos tiesos dalis dėl vienokių ar kitokių priežasčių nepapuolė į pažymą nors tikrai būtų neįtikėtina, jog ji buvo patrumpinta pagal tabloido puslapio ženklų skaičių. Pagrindinis dalykas kodėl taip manau – kad buvo atliekami akivaizdžiai nusikalstami veiksmai, – grąsinimai, konkrečios sumos ir pakišos. Atrodytų, STT tai turėjo būt juokų darbas, kelių dienų operacija. Jei tai būtų padaryta pirmuoju atveju, tikėtina, kad daugiau niekas nelystų su savo idiotiškais pasiūlymais. Kažkas čia nesueina…

    • Trakimas

     Tai kam Kreivys“tiesą“ slėpė pusantrų metų?Ir tik tuomet „atskleidė“,kai ėmė svilti padai-savo(ir mamos) neaiškių pajamų deklaraciją jau taisė n kartų:)))))

     • Rytis I

      Dabar galima hipotetiškai nebent spėlioti, atseit suprask kad su akcijomis „visi taip daro“. Jei tokie „sąmokslininkai“ buvo, tai jie gerai suprato, kad vien akcijos nelabai dar tempia iki normalaus kompromato. Laukė, kol „paslys“, o gal kol pavaduotojui pavyks pakišti nelemtą lapeliūkštį paramai. Nerealu, ogi visaip ten būna, kartais kolega pavojingesnis vilko…
      Niu, čia jau sąmokslų teorija. Matyčiau problemą daugiau ne akcijose, nors kiekviena dėmelė ministrui peilis, bet kad porą metų tylomis kariavo su „iš matymo pažįstamais“ tipėnais. Neaišku net, kada gi konkrečiai kreipėsi į STT, ką konkrečiai nuveikė STT. Jei jau apie sąmokslus – galima pvz spėti, jog STT netokia lėtapėdė ir jie turi surinkę visą medžiagą, bet ji kažkur ten apatiniame stalčiuje.. Tai jau būtų antroji sąmokslo teorija :)

    • Ryti I, darote vieną klaidą. Atkreipkite dėmesį į „pažymos“ choronologiją“ ir į „plačiai atvertų akių“ paskyrimo datą.

  • Rytis I

   Kas liečia Kreivį, visdėlto manau argumento „mūsų suolelis trumpas“ vartojimas yra iš principo ydingas. Nes tai sekantį sykį tai jau tampa politinio elgesio normine tradicija, nepriklausomai nuo „suolelio ilgio“.

   • Mauras

    Ryti I, tai ne argumentas. Tai objektyvi situacija, deja. Nedramatizuojant, manau konservams teks gerai pasukti galvą kad surasti verslą suvokiantį krištolinio skaidrumo atsparų „pasiūlymams“ viešojo administravimo vadovą su patirtimi ir organizaciniais gebėjimais. Verslininko dabar į šią kėdę su šautuvu nepasodinsi :)

  • suomis

   O jeigu pakeitųs prioritetus, tai viskas yra normaliai.

 • nesvarbu

  Šiandien perskaičiau topinį turgaus veikėjų argumentą iš serijos „kodėl turguje negali būti kasos aparatų“.

  Argumentas paprastas, tačiau žiauriai įtikinantis-prekystaliai per siauri, kad tą kasos aparatą galima būtų pastatyti…

  Neseniai teko bendrauti su vienu iš turgaus verslininkų. Varške ir sūriu su pienuku prekiauja:“Mano pelnas apie 20-25 procentai nuo apyvartos, o 100 000 apyvartą savo taške padarau per 2 mėnesius, blogiausiu atveju per 2,5 mėn. Taip pat ir PVM nemoku. Jei bus kasos aparatas, tai įsidėti dar ir tuos 21 proc.(nors ir sąlyginai) PVM sau į kišenę, kaip iki šio, jau bus problema“.

  Galvoju, 20+21=41, ar net 46 procenta! Neblogai.

  Paskaičiuokite patys kiek toks verslininkas uždirba per mėnesį, net ir to PVM neįsidėdamas į kišenę. Aš paskaičiavau,bogatenkij buratino:)

  Beje, to verslininko vietos turguje (po stogu) ilgis apie 3,5 m., o plotis (nuo lango) apie 2,5 m.

  • WU

   Aš buvau tvirtas kasos aparatų šalininkas, bet dabar kai pasakei argumentą dėl vietos – pradėjau abejoti…

   • romas

    Dar girdėjau, kad sunku bus nueiti į tualetą su kasos aparatu.

    • lv

     Pirma problema, kad mažuma aparatų modelių telpa į juosmeninę piderastkę; reiškia į tualetą reikės papildomai neštis didelę, brangią (odinę) piderastkę. Ją dar visų pirma reikės papildomai nusipirkti. Antra — nešildomame tualete aparatas jau tikrai užšals. Trečia — iš užšalusio aparato Z atskaitų traukioti reikės jau dviejų buhalterių.

  • nesvarbu

   Dėl savokų. Turgaus verslininkas nenaudojo žodžio pelnas, vietoje šio termino jis sakė:“ aš užsidedu“.

  • „…Taip pat ir PVM nemoku….“
   Manau, kai mokės PVM, jo apyvarta bus kitokia.
   O šiaip čia problemų raizgalynė. Šitie kadrai (o tai bedarbiai, kai Vilniuje buvo uždaryti fabrikai, vien karinių, t.y. penktukų kiek…), – neįsileido Lietuvos ūkininko (apie tai būtų ilga įdomi kalba). Tad iš vienos pusės šie kadrai yra ir dabartinės sistemos aukos, – valdantieji džiaugėsi, kad vos ne penkta kolona susirado darbo (Gariūnai, turgai ir pan.). Juos pajudinti nėra paprasta, nes yra organizuoti (o tai ir faktorius širšalui Lietuvoje kelti…)… ir šis reikalas tapo vėžiu. Praktiškai per juos (jau nekalbant, kad Vilniaus centre pristatyta supermarketų), – yra užkirstas kelias smulkiam verslui Vilniuje.

   Iš kitos pusės, su šiuo reikalu nueita lengviausiu keliu… juk šiuo žingsniu norima užkardinti aligarchiukus, kurie veža produkciją iš užsienio, bet ne vien ir daro bizniuką įdarbindami šiuos vargšelius, faktiškai bedarbius (bet matyt demokratijoje, – jų „paimti“ nėra įmanoma… ypač puslaukinėje gentyje).
   Dar gerai, kad buvo proto ir tai neliečia ūkininkų, kurie dirba tiesioginėje rinkodaroje (tokių Lietuvoje kaip ir nėra, apart kelis). Nes aparato kaina čia niekniekis… jei žmogus atvažiuoja kartą į savaitę, kur tai (apie turgus Vilniuje nekalbėkime, ten ūkininkui kelias seniai uždarytas ir vargu ar padorus ūkininkas į Vilniaus turgų ir važiuotų… bet rajonų turguose, tai nebuvo tos bedarbių armijos iš fabrikų…), – ar galima įsivaizduoti tokius dalykus, kaip elektra, vieta aparatui, vakare čekių klijavimai ir t.t. ir pan. (kadangi aš esu turėjęs reikalo su kasos aparatais renginiuose, tai priešingai nei Majauskas galiu pasakyti, kad tai didelė valakita…).
   Bet, kaip minėjau, buvo proto ūkininkų, kurie tiesioginėje rinkodaroje neliesti (nes pas juos yra žurnalo 18 lentelė, buhalterija).
   Stambūs ūkininkai (chemizuoti, žinoma), kurie patys ir neprakiauja, o jų samdiniai, – kasos aparatų nori, nes jų gyvenimą nuodija tie, kurie turi tas nelegalias stambias maisto produktų bazes ir samdinius turguose bei apie prekybos centrus…
   O jeigu taip rimtai kalbant, – perekupčikai turėtų turėti kasos aparatus, bet prieš iš Vilniaus centro turėtų būti iššluoti prekybos centrai, kaip yra kitose visose šalyse.

 • Rytis I

  „Kietos diskusijos“ kartais gali šokiruoti, bet po poros dienų šokas praeina. Visdėlto turbūt tai irgi vadinasi tarnautojo spaudimu. Gaila, šiuo atveju Kubilius manau 100 proc. jausdamasis teisus, atsiprašo prieš klounus. Turbūt politiškai tai teisinga, bet miestelėnams tai neatrodo gražu. Ir nekelia jo reitingų.