Citata # 376 Apžvalgininkas E.Čiuldė pasisako…

… Šiandien šį tinklaraštį pagerbė didžiausio Lietuvos dienraščio „Lietuvos rytas“ apžvalgininkas Edvardas Čiuldė.

Pagerbė ne tik apsilankymu, bet ir išskirtinio gilumo mintimis.

Ir net savo kūrybos eilėraštį tinklaraščio autoriui ir visiems čia besilankantiems paskyrė.

Nuoširdžiai padėkojau, bet pamaniau, kad reikia išsaugoti istorijai…

E.Čiuldė:

… Kita vertus, JŪs taip pat kartojatės. Prisiminkime ta proga dainelę, poeto, vardu Evgenij, posmą: ja nė genii, ty nė genii, ja gavno, i ty gavno, ja nėdavno, ty davno.

[…]

mielasis Račai, pačiam pagadinus orą, nėra reikalo baisiai piktai dairytis į šalis, uostinėti savo produktą, raukytis, nuduodant, jog tai neva padarė koks nors niekadėjas. Mano kaime (tokia jau ta mano kilmės kultūrinė aplinka)tai buvo suprantama kaip ypatingas gudrumas. Regis, pats nelabai kokią kitą išmintį ir kultivuoji. Pacitavau vieno poeto Eugenijaus eilėraštį kitam poetui, taip pat vardu Eugenijus. Iki Eugenijaus Jums, ponas, plaukti visą gyvenimą š. upe nepriklaukiant. Labai gailiuosi užsukęs į šitą smirdalynę.

[…]

Mielas, Račai!
Kartą užsukęs į Jūsų svetainę turėjau progos įsitikinti, jog esate tikras Š. metafizikas, nes, dergdamas kolegę Rūtą G., apie šią kvapniąją substanciją klabėjote taip išradingai, skirtingais rakursais, su pasigardžiavimu, jog supratau, kad šioje sferoje esate nepralenkiamas. Kita verus, pagal apibrėžimą, chamu yra ne tas, kuris yra chamas (visi mes kilę iš liaudies), bet tas, kuris pats smirdėdamas kitus mokina gražaus elgesio. Iš kitos pusės žiūrint, kodėl nepasimokyti gražių manierų, esant progai, be to, nėra labai skoninga,- dabar tai supratau, – cituoti visiems gerai žinomą rusų poeto eirėraštį. Dėkodamas už pamoką, skiriu Jums savo eilėraštuką be nešvankių žodžių:

komentatoriai čionai sulindę
internetinius laukus patręš kompostu
kvepia mėšlu saulė spindi
račas iš eilės visus apuosto

į laukus toli pavaręs
gražina širdis pavasaris

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Roco

  O kas gali garantuoti, kad čia tikrai rašė gerbiamas žurnalistas … E. Čiuldė? Juk pasivadinti čia gali kaip nori. Kaip tuomet reikės jaustis šiam taip vadinamam žurnalistui?

  Komentaras redaguotas – A.R.

  • Roco, tada man teks E.Čiuldės viešai atsiprašyti… ir tikėtis, kad jis atleis.

   • TOOPas

    Ar nederėtų šalinti Roco komentarą. Žurnalistas su antžmogišku traumuotu veidu tai kitų žmonių įžeidinėjimas. Ar selektyvus įžeidinėjimas toleruojamas?

 • Valentinas

  Tiesa pasakius E. Čiuldei nebuvo iki šiol paskirta premija „Dermantininis Čyvas“ tik todėl, kad jau porą metų neprisiverčiu perskaityti jo tekstų. Antraštė ir pora sakinių iš karto suvimdo ir sukyla egzistencinė graužatis: galvoju kam aš švaistysiu savo trumpą gyvenimą tokiam mėšlui skaityti. Pirmą kartą į šį net Lietuvos ryto standartais odiozinį komentatorių atkreipiau dėmesį, kai jis tada dar niekam nežinomas, prieš porą metų oponuodamas Nidai Vasiliauskaitei aprašinėjo jos šaižų balso tembrą ir lygino su SS obersturmfiurerės balsu. Matyt dėl tokių Ad Hominem sugebėjimų Valatka pasiėmė jį į savo redaguojamą politinio verslo leidinį.
  Šiandien jaučiuosi šiek tiek nusikaltęs prieš Tomą Čyvą, nes lyginant su Čiulde jis yra objektyvumo ir padorumo etalonas. Skubu ištaisyti šią klaidą ir atlieku keletą veiksmų:

  1. Skiriu E. Čiuldei nevykėliškos žurnalistikos premiją „Dermantininis Čyvas“ už viso gyvenimo nuopelnus.

  2. Pervadinu premiją „Dermantininis Čyvas“ į „Čiudino Čiuldės“ premiją.

  3. Pranešu visiems „Dermantininio Čyvo“ premijos lauretams, kad nuo šiol jie yra „Čiudino Čiuldės“ premijos lauretai (tame tarpe ir pats Čyvas).

 • stellar penny bun

  Susidaro įspūdis, kad komjaunimo tiesa ir vėl ieško kontakto su ABONENTU. Taigi norėdami korupcijos krikštatėvio įsūniui įsigerinti,o kartu jį ir apginti, pasiunčia iš redakcijos savo elitinį žurnalistą iš kiaulių fermos…

 • J. naivusis

  Belieka tik stebėtis.“Suaugusių žmonių žaidimai“. Ne koks pavyzdys.

 • Blogio intelektualas :(

 • dais

  O man yra įdomu kitas dalykas: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/dkreivio-pazymoje-socdemu-ir-koalicijos-partneriu-prisikeleliu-spaudimas.d?id=42699465
  Jeigu, tai tiesa, rodos, Aplinkos ministrą premjeras irgi užstojo prieš prezidentę, o šis jei faktai tikri spaudė ūkio ministrą???

 • Nežinojau

  Oho, jau eilėraščius kurti pradėjo. Kas toliau? trumpametražis filmas?

 • Stogas

  O tas Ciulde milteliu nevartoja: ja gavno, i ty gavno, ja nėdavno, ty davno…

 • Kovotojas už taiką žemėje

  Atrodo suaugę žmonės, bet „razborkės“ kaip smėlio dėžėj…tu tą pasakei, tu aną pasakei. Vietoj to, kad energiją nukreiptų aktualių klausimų nagrinėjimui ir komentarams, aiškinasi santykius dėl kažkokių asmeninių nuoskaudų.

  Reiktų susibėgt į krūvą Račui, Čiuldei, Čyvui, Užkalniui, Laučiui, Ramanauskui etc. tegul išsidaužo ten kultūringai, bus efektyviau ir mažiau laiko gaišimo.

  • mielas Kovotojau, nei aš tam E.Čiuldei, ką sakiau, nei su juo ką nors aiškinausi. Atėjo, pridirbo ir išėjo. Tikiuosi negrįš. Tai tiek žinių.

 • Tomas

  Aš ne į temą, bet vis tiek aktualia tema:) Artūrai, ką manote apie šiandien paviešintą ūkio ministro D. Kreivio pažymą arba „pažymą“? Turiu galvoj, kaip vertinate tai, kas ten surašyta?

  • Tomai, kai ją perskaičiau, norėjau šį bei tą parašyti. Nebuvo laiko, dabar – tingulys apėmė, be to, nusipirkau alaus prieš krepšinį. Irdar noriu vieną trumpą įrašėli iki prasidedant parašyti.

   Nežinau, kaip čia išeis…:)

 • aušra maldeikienė

  kažkaip nesuprantu, kas čia rašoma? Čia kas atsitiko? Aš rimtai…

  • MA, tai problema ta, kad tikriausiai tik E.Čiuldė ir težino. Gal tiesiog ne ta koja išlipo šiandien…

   • aušra maldeikienė

    tiesą sakant, po Krivio rašinėlio pavadinimu pažyma jau sunku kuo nors nustebinti. Bet žmonės stebina. Va kas atsitinka, kai mokykloje susiaurina matematikos kurso mokymą — kažkur dingsta elemntari logika ir pasideda pašnekesiai su ateiviais…

 • Tomas

  Artūrai, tiesą sakant, tikėjausi, kad apie tai rašysite – pasirodo, neklydau. Bus labai įdomu paskaityti. Tuomet gerų minčių – bei gero krepšinio! Ai, ir skanaus alaus, aš jo irgi nusipirkau:)

 • Mindaugas

  Kuo toliau tuo idomesnis puslapis darosi…:))))