Cirkas LRT taryboje

… Antradienį LRT taryboje buvo cirkas.

Pagrindiniu cirkininku buvau aš. Na, bent jau taip sakė LRT tarybos narys R.Valatka. Kadangi nė vienas LRT tarybos narys (net ir patvirtinus LRT tarybos Etikos kodeksą) narys tokiai nuomonei viešai neprieštaravo, supratau, kad diagnozuota bendru sutarimu.

Nieko naujo.

Galiu būti cirkininku, galiu būti ir klounu (šiai diagnozei taip pat niekas neprieštaravo), tačiau niekada nebuvau ir nebūsiu statistu.

Todėl, kol dirbsiu LRT Taryboje, stengsiuosi, kad ten būtų kuo daugiau skaidrumo, viešumo ir aiškumo.

Galiu būti klounu, jei tik klounams rūpi, kodėl už biudžeto  lėšas LRT perkamos sporto varžybų licencijos vėliau pardavinėjamos be jokio konkurso. Sutinku būti cirkininku, jei ne cirkininkams yra priimtinas LRT generalinio direktoriaus paaiškinimas, jog sublicencija „buvo pasiūlyta vienai televizijai, bet ji atsisakė, po to kitai, bet jai nebuvo galima suteikti, tada atidavėme trečiai“.

 Man tokie paaiškinimai skamba ne tik juokingai, bet ir grėsmingai, ypač kai LRT generalinis direktorius viešai pareiškia, jog jis nemano, kad LRT taryba turi būti informuojama apie ketinimus už pinigus suteikti teisę transliuoti varžybas, už kurias LRT sumokėjo visų mokesčių mokėtojų pinigais. O dar kai direktorius iškilmingai pareiškia, jog „konkursų neskelbėme ir neskelbsime“, ir ne klounams tai atrodo visiškai priimtina, klounu būti gal ne taip ir blogai.

Ne taip blogai būti ir cirkininku, kuriam įdomu, kokie susitarimai numato, kad per LTV tiesiogiai turi būti transliuojama 16 katalikų apeigų per metus, ignoruojant kitų konfesijų apeigas. Galiu būti klounas, bet manau, kad visuomenė turi teisę žinoti apie tokias tradicijas įtvirtinančių susitarimų konkretų turinį. Net jei tie susitarimai tik žodiniai.

Sutinku būti klounu jei tik klounams atrodo, kad žinios apie LRT personalą ir valdymą struktūrą, darbo apmokėjimo ir skatinimo sąlygas, administracijos atlyginimų dydį, veiklos perspektyvinius planus, ketvirtines pajamų ir išlaidų sąmatų vykdymo ataskaitas, LRT klientus, komercinius partnerius ir tarpininkus neturi būti konfidencialios. Geriau jau būsiu cirkininku, nes esu įsitikinęs, kad viešoji įstaiga – o būtent tokia yra LRT – šios informacijos neturėtų slėpti nuo visuomenės.

Man bus negėda jei mane ir toliau vadins klounu ir cirkininku, kai balsuosiu prieš tai, jog Lietuvos televizija pardavinėtų eterį reklaminėms laidoms. LRT taryba balsų dauguma antradienį tokiam televizijos direktoriaus R.Paleckio pristatytam pasiūlymui pritarė.  Žinau, kad kai kas gali įsižeisti, tačiau balsuodama už tai, kad į tinklelį būtų įtraukta „laida“, kurios rengėjai sumoka už transliaciją“, LRT taryba pademonstravo savo nekompetenciją ir visišką nesuvokimą, kas yra žurnalistika, nekalbant jau apie Visuomenės informavimo įstatymą, kuriame aiškiai nurodoma, kad „reklama taip pat laikomi straipsnis, laida, parengti ir (ar) paskelbti ne viešosios informacijos rengėjo, kuris už užmokestį ar kitokį atlygį skleidžia šią informaciją, užsakymu.“

Sutinku būti cirkininku,nes man atrodo, kad LRT tarybos narys turi būti laisvas reikšti savo nuomonę visais, net ir taryboje tuo metu svarstomais klausimais.

Kita vertus, labai džiaugiuosi, kad antradienį LRT Taryba patvirtino Etikos kodeksą, LRT tarybos nario susipažinimo su informacija tvarką ir konfidencialumo pasižadėjimo formas.

Tikrai stengsiuosi nepažeisti šio kodekso ir ypač – vieno iš septynių pagrindinių principų, skelbiančių, jog tarybos narys turi dirbti visuomenės interesams.

Man, kaip klounui ir cirkininkui, šis pricipas kur kas labiau priimtinesnis nei tarybos posėdyje nuskambėjęs raginimas dirbti LRT naudai.

P.S. Ne į temą. Taip jau sutapo, kad šiandien buvau geranoriškai įspėtas, kad kai kurie „žurnalistai“ domisi mano privačiu gyvenimu. Žinau, kas juos labiausiai domina, tačiau vis tiek bus labai smalsu pamatyti.

Nekantriai laukiu…

(31 balsų, vidurkis: 4,42 iš 5)
Loading...
 • Majus

  Šiaip malonu girdėti, kad Račas pagaliau praskleidžia „paslaptingosios tarybos“ šyda, o tai turėtu pradėti nervinti kai kuriuos „siaurus“ žmones. Gal bent Račas bus išgirstas nes jau begale tarybos narių pavargę kovoti su vėjo malūnais tyliai atsistatydindavo

 • Yra kas palaiko tamstą. Geriau būti klaunu, nei tylėti kai slepiami pinigai.

 • Eimantas

  Itariu kad lrytas gali dienai kitai pamirsti dabartine vyriausybe ir i herojus iskelti Raca:]

 • galvoju, ar yra kokių konstruktyvių priemonių, kaip būtų galima keisti situaciją?

  • WU

   Pakeisti tarybą? :)

   • Tarybos nariai deleguojami NVO, Seimo ir pan. Klausimas, kas galėtų visus deleguojančiuosius pakeisti nuomonę?

    • Žiūrėjau neseniai ištraukas iš JDJ mitingo per youtube… Ir dabar galvoju, kad reikia sukurti tokį teisinį reglamentavimą, kuris leistų Tautai tiesiogiai paleisti LRT tarybą…

    • WU

     Tam reikia išsiaiškinti, kas jų nuomonę formuoja. Nors abejoju ar ant kokio Valatkos veikia, Liutauro minimos, konstruktyvios priemonės :D

     • nerijus

      WU

      Blogai ieškai…

 • Na, taip jau susiklostė, kad LRT yra mini LTSR ministrų tarybos modelis, ten susirinkę veikėjai trenkia naftalinu, tačiau ir A.Račas visai neprimena disidento. Kietakatiškas užsispyrimas prieš katalikų mišių transliacijas yra pokvailis, skaitantome delfi:
  „A.Siaurusevičius aiškino, kad žiūrovai, kaip rodo auditorijos tyrimo rezultatai, transliacijas mėgsta. LRT vadovas priminė, kad stačiatikiai LTV turi laidą „Krikščionio žodis“, evangelikai – dukart per mėnesį rodomą laidą „Kelias“. Pasak A.Siaurusevičiaus, religijai dėmesio skiriama ir tautinių bendrijų laidose“.
  Administracijos direktorius religinių transliacijų pagrįstumą apgynė, o visuose kituose klausimuose A.Račo iškelti klausimai yra teisingi.
  Demokratija, susispietusią vieno kirpimo socialistų ir vieno „klouono“ kompaniją sukandę dantis kenčiame toliau.

  • Vasia

   FREDI,NEBUK DAVATKA SU MALDAKNYGE PRIE LENINO SKULPTUROS

  • Arnoldas

   manau, kad kelios laidos neatstoja tesiogines transliacijos

 • laila

  Jau geriau žiūrėti šv.Mišias, nei Jūsų „mielas“ drauge dažnus pasisakymus per TV :)

  • nerijus

   Kaip kam tos mišios šventos,o kai kam tik mišios sąmonei…

  • Vasia

   laila .misias geriau ziuret baznycioj, o ne subuteliu alaus per TV

   • laila

    oho kokios išvados :). Vasia nedarykite daugiau taip.

  • miela Edita, man irgi labai malonu tamsta čia vėl matyti.

   • laila

    Ar tikrai :)?

 • Genijus

  Na, už pasikėsinimą į katalikiškas laidas didysis superkatalikas R. Valatka tai tikrai turėjo pasikėsinti į jūsų garbę ir orumą :)
  Nors jei pragaras egzistuotų, tai tas baisuoklis pirmasis jame spirgėtų, bet savo publikacijose visada mini Lietuvą kaip katalikišką šalį su katalikiškom vertybėm, apeliuoja į kažkokį „aukščiausiąjį“ ir „kūrėją“. Ir tikrai nesilaiko nuosaikumo šituo klausimu. Žodžiu, ufonautas.
  O šiaip, jeigu viskas jūsų tekste tikrai yra taip, kaip rašot, tai sveikinu. Ir labai nuoširdžiai stebiuosi – negi anksčiau ten nebuvo nė vieno žmogaus, norinčio ir galinčio pabūti klounu? Ir gal klounu turėtų būti pripažintas elektrikas iš skydinės, o ne jūs?

 • Slyvanosis

  Artūrai, labai norėčiau būti šalia jūsų, kai dalyvaujate LRT tarybos posėdžiuose. Norėčiau gyvai išgirsti jūsų kolegų ekvilibristų, žonglierių ir akrobatų reprizas. Norėčiau nors puse žodžio paprieštarauti tiems, apie kuriuos rašote.
  Mane stebina Dainiaus Radzeviciaus pozicija (poza?) taryboje. Viešojoje erdvėje anas aštriai kritikuoja žodžio ir saviraiškos laisvės slopintojus (pvz. Žynių radijuje). Tačiau LRT taryboje D.R. atskleidžia jame tūnančias napaleoniškas manieras.
  Akivaizdu, Artūrai, kad jums reikia pagalbininko kovoje 1:10. Idealistiškai svarstau, ar galėtų jus delegavusi Jos Ekselencija ponia Dalia jums pagelbėti ir skirti padėjėją/patarėją teisininką, kad nuslopintų su teisės aktais prasilenkiančią demagogiją LRT „cirke“.

  • Slyvanosis

   Dar norėčiau pagvildenti temą apie LRT tarybos narių ir juos delegavusių tarybon institucijų santykius. LNRT įstatyme, berods nieko apie tai nekalbama. Betgi būtų, mano nuomone, labai sveika delegatams ir deleguojantiems neformaliai aptarti situaciją ir nubrėžti veiklos kontūrus.
   Sutikite, keistai atrodo: Prezidentės deleguotas LRT tarybos narys kvailina kitą Prezidentės deleguotą tarybos narį.

   • Slyvanosis

    Patikslinu: Prezidentūros derleguotas R. Valatka pavadina klounu Prezidentūros deleguotą A. Račą.
    Ckant, homo homini viperidae est.

  • Slyvanosi, dalis LRT tarybos posėdžių yra atviri, juose, manau, gali dalyvauti ir visuomenės atstovai. Padėjėjas teisininkas man nepadėtų, nes LRT administracija remiasi LRT teisininkų aiškinimais.

   Dainiaus ir, berods, dar vieno tarybos nario nuomonė apie naujos „laidos“ įtraukimą į LTV tinklelį buvo tokia pat kaip mano. Bet, kaip ir sakiau, taryba dauguma balsų nusprendė kitaip.

   • Slyvanosis

    Artūrai, gerbiu jūsų donkichotišką entuziazmą, tačiau, kaip pats nurodėte, LRT administracija, padedama „savų“ teisininkų, jus, vienišus samurajus, „apžaidžia“.
    Negi taryboje neįmanoma sutelkti NACIONALINIUS interesus atstovaujančios komandos?

    • Slyvanosi, neabejoju, kad anksčiau ar vėliau taip ir bus. Beje, pokyčių gali būti dar šiemet, nes keturių tarybos narių kadencija baigiasi šių metų rugpjūčio 23 dieną

 • Valentinas

  Artūrai, ar tai reiškia, kad Dainius Radzevičius buvo kitoje pusėje?

  • mielas Valentinai, manau, jog neturėčiau imtis tokių vertinimų. Laikydamasis LRT tarybos Etikos kodekso, dėstau savo asmeninę nuomonę, kartu pristatydamas LRT tarybos kolegialų sprendimą.

  • mielas Valentinai, skaitykite mano ankstesnį atsakymą ir nedarykite niekuo nepagrįstų išvadų. Beje, Dainius rašo savo tinklaraštį ir maloniai bendrauja su jo skaitytojais. Neabejoju, kad jis tiesiogiai atsakys į visus jums rūpimus klausimus.

 • burbulas

  nu tikrai reikia toliau taupyti bilietui į vieną pusę…

 • m

  Komentaras pašalintas A.R. Su visa pagarba…:)

  • m

   Nes vimtelėjau ant Valatkos? :) Na OK, pašalink. Bet jau ko nemėgstu, tai Valatkos demagogijų :)
   Pakartosiu, kaip ir rašiau – respektukas, kad netyli. Tylėjimas blogiausia.

 • nerijus

  Žodinis susitarimas- niekinis, tai suvokti nereikia būti ir jaunu/ perspektyviu teisininku WU ar narcizu Rolandu ;)
  Kaip pvz.: valstybės tarnautojai, pernai, netiesiogiai davė suprasti, jog eikite nemokamų atostogų ir taip palengvinkite darbdavių dalią…“Padūrė“, kaip mažus cypciukus ir šiemet norėjo atsigvėšti visapusiškai- per mokesčius. Neišdegė.

  Žodinis susitarimas tarp LRT ir katalikų- niekinis, o konkursai, valstybiniame sektoriuje- privalomi. Nuo kada LRT virto uabu, abu ar i.į. Siaura Skydinė ( SS ).

  Artūrai, pirmyn…Nebijokit būti apkalbėtas miestelėnu ar cirko, kuris jau išvyko, klounu.

  • Rolandas

   Norėčiau Tamstai ką nors šmaikštaus atsakyti, ale neturiu laiko – reikia bėgt bprie veidrodžio pasistaipyt :(

 • Šioje frazėje:
  „Sutinku būti klounu jei tik klounams atrodo, kad žinios apie LRT personalą ir valdymą struktūrą, darbo apmokėjimo ir skatinimo sąlygas, administracijos atlyginimų dydį, veiklos perspektyvinius planus, ketvirtines pajamų ir išlaidų sąmatų vykdymo ataskaitas, LRT klientus, komercinius partnerius ir tarpininkus turi būti konfidencialios. Geriau jau būsiu cirkininku, nes esu įsitikinęs, kad viešoji įstaiga – o būtent tokia yra LRT – šios informacijos neturėtų slėpti nuo visuomenės.“

  Skaičiau šią pastraipą porą kartų ir man atrodo, kad jos konteksto logika prašo žodį „konfidencialios“ pakeisti žodžiu „viešos“. Ar aš čia klystu?

  • kreivaranki, jūs teisus. Ten turėjo būti „neturi būti konfidencialios“.

 • max

  Artūrai, ar nenagrinėjot alternatyvios reakcijos į eilinį Valatkos išsišokimą? Na tokios a la Patackas. Atrodo, kad ponaitis Rimvydas šį kalbos stilių labiausiai suvokia. Tada aki atsibunda ant grindų. Ne, aš neskatinu , tik kviečiu apsvarstyti. Iš apačios į viršų.

  • mielas max, jūs pažeidinėjate LR įstatymus – skatinate agresiją, raginate imtis prievartos

 • max

  mielas Artūrai, visada manau, kad su žmonėmis reikia kalbėti ta kalba , kurią jie supranta. Na nepradėsite gi Jūs kalbėti su kiniečiais lietuviškai ?

 • mdxacuk

  Gaila, kad retai kada pasisakinėja kiti tarybos nariai. Būtų galimybė sužinoti objektyvią informaciją. Man nuolatinis mišių temos atrajojimas atrodo įtartinai.

 • Lietuvoje ne tik LRT, bet ir visuose kampuose ir užkaboriuose labai įprasta pavienius teisius žmones dusinti masiniu, neva, teisuolių ir proto bokštų daromu nachališku spaudimu, naudojant tokias „delikačias“ išraiškas kaip Klounas ar Cirkačius. Tačiau tai tuo pačiu parodo, kad kažkam iš oponentų jau ėmė trūkinėti kantrybė, kad jis silpsta. Ko gero pirmasis nusilpo Valatka. Tai pergalės pirmieji skambučiai, Artūrai. Su tuo ir sveikinu.

 • albinas

  Artūraim ar dalivausiu rytoj, LRT laidoje „Teisė Žynoti“? Girdejau Miliutė kalbins apie nacionalini transcliuotoja…

  • mielas Albinai, šioje laidoje paprastai dalyvauja kitas LRT tarybos narys.

 • albinas

  sori, pridariau klaidu

 • lida

  Šiuo atveju turiu sutikti su klounu ir cirkininku (žinoma, jei tai tiesa, ir išskyrus pasamprotavimus dėl tradicinės religijos apeigų).

 • Na va, kazkaip prisiskaiciau as cia apie ta LRT Taryba ir nezinau, kuo cia ir betiketi. Vieni taip raso, kiti anaip. Siaubas su ta ziniasklaida, net galva pradeda skaudeti. O as paimsiu ir remsiuos kitokiais kriterijais. Va pavyzdziui veido bruozais.
  As vat i A. Siauruseviciaus nuotrauka pasiziuriu ir man vaizdas – pries akis blogiukas, toks suktas tipelis, na toks suktas suktas. Man jo bruozai visai nemieli. O va i Arturo nuotrauka pasiziuriu ir matau, kad zmogus yra nuosirdus, geras ir tikras
  kovotojas uz tiesa, toks taikus akivaizdu. Jo portretas man patinka.
  Man tai kaip koki filma apie viduramzius primena, ten buvo tokie riteriai.
  Va, Siauruseviciu matau juodu apsiaustu ant juodo galingo zirgo ir visa piktaja riteriu armija uznugaryje. O Artura matau su baltu apsiaustu ant balto arklio.
  Ir baltasis riteris laimes, jis gi gerio pranasas.

 • Jonas

  Pavasaris ir ledai pajudėjo. Vasaros pradžioje bus paskelbtas naujų laidų konkursas rudeniui. Čia ir prasidės :) No pasaran!!!

 • Čia gal truputį ne į temą, bet LKL nuostatai yra įslaptinti.
  Man atrodo, pas mus gajus požiūris, kuo slapčiau tuo geriau. Kuo mažiau kas žino, tuo mažiau gali kritikuoti…

 • Donatas

  pagarba, Artūrai,
  beje, gal galėsite išplėtoti tą epizodą, kur ‘kai kurie “žurnalistai” domisi privačiu gyvenimu’? čia gal dar atsirastų vietos ir lietuvos ‘visų dienraščių dienraštį’ panagrinėti etikos požiuriu? kai straipsniai naudojami ne visuomenei informuoti, bet spaudimui daryti…

  • Donatai, išplėtoti galėsiu tada, kai pasirodys „darbo“ rezultatai:)

 • Rytis I

  „Taip jau sutapo, kad šiandien buvau geranoriškai įspėtas“ – priminė dažną sovietmečio filmą, kur draugas draugui kužda – „на верху есть мнение“ (aukščiau yra tokia nuomonė)

  • Slyvanosis

   Jau nebejuokinga, kuomet prasideda brolzudiskas karas del valdisku milijonu likuciu, dar cirkuliuojanciu aplink valstybines kontoras.
   Jei Racas kaisios snobeli i Siauro sandorius, smalsuolis gali buti pasodintas ant nusmailinto kuolo, panasiai, kaip Skikas, Urbonas etc.
   Privatus gyvenimas gali kaip mat atsiverti „dienrasciu lyderio“ 5 psl….

 • Cenzūra

  Labai įdomus „postas“.Prisijuokiau iki ašarų:)

 • Valdas

  Dėl to čia ir ateinu. Ačiū, kad esat.

 • Smokas

  Artūrai, man esate tikro piliečio ir patrioto pavyzdys. Šaunuolis.

 • Argas

  Visiškai pritariu Artūro „cirko numeriams“. Ir nelabai suprantu komentatorių neigiamo požiūrio į Artūro norą „skaidrinti“ Ltv mišių transliavimą. Kaip supratau iš teksto „įdomu, kokie susitarimai numato, kad per LTV tiesiogiai turi būti transliuojama 16 katalikų apeigų per metus, ignoruojant kitų konfesijų apeigas. Galiu būti klounas, bet manau, kad visuomenė turi teisę žinoti apie tokias tradicijas įtvirtinančių susitarimų konkretų turinį. Net jei tie susitarimai tik žodiniai“ autorius neprieštarauja religinėms laidoms, o tik siekia aiškumo. Man, kaip evangelikui – liuteronui (nors ir nepraktikuojančiam), kelia įtarimą religinių laidų kiekio proporcingumas Lietuvoje veikiančių konfesijų dydžiui.

 • Regis

  Internetas ir tinklaraščiai geras dalykas. Po kelių metų kai LRT vadovaus reikalingas žmogus bus galima paklausti ar bent dalis šių reikalavimų (pageidavimų) išpildyta. Nujaučiu, kad bus kažkas panašaus kaip su moralios politikos atėjimu. Idėjos ir pasiūlymai, bent kai kurie, gražūs ir teisingi. Tačiau ko tai neatsikratau minties, kad tai susiję tik su konkrečios personalijos klausimu o ne su efektyvesne LRT veikla.

  Beje niekaip nesuprantu kaip tokiomis konkurencinėmis sąlygomis su privačiais transliuotojais ir turint ribotą finansavimą galima vykdyti veiklą atviromis kortomis. Ar tikrai taip svarbu žinoti LRT vidinę virtuvę visiems? Ar užtenka tik atsakingiems asmenims?

  • Regi, privatūs transliuotojai neturi net „riboto finansavimo“. Ir, beje, tas „ribotas finansavimas“ iš biudžeto visada sudarė liūto dalį bendrose LRT pajamose. Įskaitant ir pačius sėkmingiausius 2008-uosius, kai LRT biudžetas viršijo 90 milijonų litų (o nuostoliai viršijo 6 milijonus).

   • Regis

    Artūrai, čia gaunasi šiokia tokia maišalynė. Politikai nori užsakinėti muziką ir neranda lėšų sumokėti už tą muziką (iš mokesčių mokėtojų kišenės). Maža to, pasigirsta raginimai atimti galimybę LRT gauti pajamas iš komercinės reklamos. Aš tiesiog stengiuosi kritiškai mąstyti. Man visa tai panašu (iš esmės), kad daroma kas įmanoma, kad LRT pasitrauktų iš konkurencinės kovos su privačiais transliuotojais dėl komercinės reklamos. Pyragas tas kiek žinome ne mažas. Klausimas – kaip bus tada su visuomeniniu transliuotoju ir kas už jo veiklą mokės. Vėl mokesčių mokėtojai? Dėl kurių interesų taip gražiai kovojama?

 • Regis

  Ats. ne į temą.

  „Augau gausioje 15 vaikų šeimoje ir tikrai esu dėkingas tėvams, kad ir ausį pasuko, ir į kampą pastatė, ir net rykštę paėmė, kai buvau išdykęs“ P.Gražulis.

  http://www.lrytas.lt/?data=20100331&id=akt31_a2100331&sk_id=99&view=2

  hmmmm.. o aš susimąsčiau, o mums visiems padėkoti P.Gražulio tėvams už ką? Už tai, kad per mažai ar per daug mušė sūnų?

 • Genijus

  Gražulis atrodo muštas per galvą, ir nemažai… Šiaip eilinį kartą koktu darosi nuo to Seimo – atrodytų, visiems aišku, kad vaikų mušti negalima, lieka tik įvilkti tą reikalą į normalų teisinį rūbą, o jie ten koliojasi, kažkokias byblijas cituoja, savo vaikystės traumas viešina… Gaila, kad Seime negalima kaip privačioje įmonėje – paskiri direktorių (Valinską, pvz. :), ir tą, kuris tik imituoja darbą, maldamas liežuviu, grūdi velniop. Aišku, čia tik pasvaičiojimas, bet kai pats darbuojiesi versle, dantis sukandęs nuo naujų mokesčių, ir matai, kaip jie „dirba“, tai vilku kaukti norisi.

 • Dabar
  už sutartinę kainą
  bus pasidomėta A. Račo asmeniniu gyvenimu… Ane? :)

  • Rytis I

   Dar vienas krizinio laikotarpio monkebiznis… Nors greičiau panašu į bajerį arba „gaudyklę“, – su tokiais užsakymais kaži ar kas kreipiasi į „niekur“. Ir dar su savo faktais.

   • Bet iš kitos pusės pažiūrėjus, tai šitaip, matyt, galima nusipirkti ne tik komentarą po straipsniu… Čia iš principo įdomūs dalykai dedasi. Nieko neužkliudžiusiu Artūru pradės domėtis žurnalistai?? O kodėl ne spec. tarnybos? Patikėkite, jų darbo metodai efektyvesni.

    • Rytis I

     Kaip tai neužkliudžiusio?.. Žiūrint iš kurios pusės žiūrėti. Valatkos „cirkininkas“ turi manyčiau konkrečią prasmę, ypač jei jis vaizduojasi esantis krištolo muziejaus sargas…

 • nerijus

  Galit dundinti/ durninti gražulius, kubilius, paksus, uspaskichus, valinskus, kirkilus- jiems nussipjauti. Jie dirba Seime ir yra IŠRINKTI TAUTOS ATSTOVAI ir bus vėl išrinkti jei to jie ir jų rinkėjai panorės :)
  „vilku kaukti norisi“- patekęs Seiman- nebekauktumei nei vilku, nei inkštumei ūsuriniu šunimi :) Visi pasidaryti tokie artimi, kad prie širdies dėk :)

 • O kažkas anksčiau rašė, kad LRT yra daug protingų ir išsilavinusių žmonių…
  Kažkokia besmagenių avinų banda – kur piemuo varo, ten ir eina. Kaip kitaip pavadinti tuos „išsilavinusius žmones“?

 • Karolis Jachimavičius

  Artūrai, kad jau domisi bulvarininkai, tai turėsi progą papasakot apie LRT tarybą.

  • mielas Karoli, tai kad tie, kurie domisi save ne bulvarininkais, o greičiau valstybininkais vadina…:)

   • Karolis Jachimavičius

    Na, net jeigu „Lietuvos rytas“ prie ko nors prisikabintų ir kaip visada suplaktų faktus su nuomone, vis tiek tada skandalas gali reboundint į kitas žiniasklaidos priemones, o yla visada išlenda iš maišo :) Kaip ten sako pas Užkalnį – laikas nušviečia ar pan. :)

 • Nors su gerb. autoriaus nuomone toli gražu ne visada galima sutikti, tačiau gerbiu Tamstą už bandymą būti sąžiningu, kiek tai įmanoma pagal Jūsų galimybes ir suvokimą.

  Šitos privačių asmenų razborkės valdiškoje įstaigoje tik dar kartą labai akivaizdžiai demonstruoja, kad esminė žmogaus sąvybė, bet kokiose pareigose, tai ne jo konkretūs profesiniai sugebėjimai, o VIDINIS MORALINIS STUBURAS (arba žmoniškai – sąžinė). Sąžiningas žmogus jeigu reikia pasistengs ir įgis tuos profesinius įgūdžius, o amoralus „specialistas“ – taip visam laikui ir liks paprasčiausiu parazitu ant visuomenės kūno.

  Dar kartą, sveikinu Tamstą ir linkiu Jums daug malonių emocijų mėžiant mėšlą iš valdiškos debildėžės.

 • Indre

  O jei LRT Tarybos posedzius transliuotu internetu? Ar tai butu imanoma pasiekti?

 • Bernardinas

  Arturai,

  (max Kovas 30, 2010 8:32)
  noriu priminti, jog A.Patackas po to viesai atsiprase „uz forma, bet ne uz turini“. Gal tai lengvinanti aplinkybe?

 • Rytis I

  Dėl nuostolių kalčiausia pati taryba? – „Tačiau LRT taryba, sumažėjus LRT finansiniams ištekliams, paliko galioti 2007-2008 metams patvirtintą programų transliavimo mastą ir programų struktūrą. Tai iš dalies lėmė nuostolingą LRT veiklą 2009 metais.“
  http://www.vkontrole.lt/naujienos_pranesimas.php?1703

  • Gotika

   Man taip pat užkliuvo ši pastraipa iš VK ataskaitos. Tačiau dėl kito – nematau jokios logikos šiame tekste.
   Pirmiausia, finansavimas 2008 nebuvo mažinamas, 2008 m. buvo patys geriausi pajamų prasme. Kodėl būtų reikėję keisti 2007-2008 metų programų mastą ir struktūrą?
   Antra, rašoma, kad „paliko galioti 2007-2008 metams patvirtintą“, o nulėmė 2009 m. nuostolius? Juk 2009 metams tas „programų mastas ir struktūra“ jau nebeturėjo galioti. Gal reikia kaltinti tarybą, kad nebuvo (jeigu išties nebuvo) patvirtintas toks dokumentas 2009 metams?
   Išties, tvirtindama 2009 metams programų mastą ir struktūrą LR taryba turėjo atsižvelgti ne tik į numatomą mažesnį finansavimą iš biudžeto. Ji turėjo atsižvelgti į spartų LRT ritimasi į finansinę duobę 2008 metų antroje pusėje. 2007 metai buvo baigti su nemažu pelnu, o 2008 m. pradžioje (kol neatėjo Siaurusevičius, o ir jam atėjus – kol susigaudė situacijoje ir nepradėjo savo realios veiklos) kiekvienas mėnuo iki liepos buvo pelningas. Griūtis prasidėjo nuo maždaug rugpjūčio-rugsėjo ir iki metų galo įgavo katastrofinį mastą. Tai buvo pagrindas tam, ką dabar turime. Bet taryba ne tik kad tada nematė, bet ir dabar nenori matyti kokioje situacijoje yra LRT.

  • Gotika

   Beje, apskritai dėl PR darymo aplink VK ataskaitą. Pabrėžiama (ir straipsnių pavadinimai tai sako), kad LRT įvykdė ankstesnio audito rekomendacijas, o vyriausybė – ne. Suprask, Siaurusevičius geras, o Kubilius – blogas. Nežinantis gali ir susidaryti tokį įspūdį. Bet teisybės dėlei reikia pasakyti, kad VK auditas buvo darytas 2006 metais. Ir rekomendacijos įvykdytos dar prie Petrauskio. O jas įvykdė dar tuomet dirbusieji darbuotojai, tie patys, kurie neleido ir neleidžia nuo teisingo kelio ir rekomendacijų nukrypti pačiam Siaurusevičiui jo vadovavimo metu. Taip kad Siaurusevičiaus nuopelnų įvykdant rekomendacijas nėra. O štai Kirkilo vyriausybė nevykdė rekomendacijų iki pat savo kadencijos pabaigos 2008 gale.

 • zilvinas

  tarybos nariai balsavo ir dėl kitų dalykų: „Savo veiksmais nekelti grėsmės ir nediskredituoti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT), nepriimti dovanų, mokamų kelionių bei kitokių bandymų įsiteikti, neskelbti savo asmeninės nuomonės apie tarybos svarstomus dalykus. Tai numatyta bendru sutarimu priimtame LRT tarybos nario etikos kodekse, dėl kurio nebalsavo vienintelis Artūras Račas.“ (šaltinis http://www.delfi.lt)
  Manau, Artūrai, kad jus bando užčiaupti (na kaip kitaip suprasti „neskelbti savo asmeninės nuomonės apie tarybos svarstomus dalykus“)… Linkiu stiprybės ir nepasiduot.

 • bohema

  Man tas punktas „neskelbti savo asmeninės nuomonės apie tarybos svarstomus dalykus“ atrodo lyg specialiai A.Račui sukurtas, kad viešose erdvėse teisybės neieškotų.

 • gerb. p. Račai,

  prisikabinsiu prie vieno punkto. Jūs norėtumėte, kad LRT darbuotojų (ar tik administracijos) pajamos būtų viešai deklaruojamos. Aš manyčiau, jog šitai būtų etiška tiktai tuo atveju, jeigu būtų deklaruojami absoliučiai visi valstybinių įstaigų atlyginimai. Jeigu visiems ir kiekvienam būtų prieinama informacija, kiek gauna bet kuris biudžetinės įstaigos darbuotojas: pradedant direktoriais ir sekretoriais, baigiant specialistais, buhalteriais ir aptarnaujančiu personalu, tuomet Jūsų siūlymas neskambėtų žeidžiamai.

  Aš manau, neturėdami su kuo palyginti, daugelis žmonių paprsčiausiai nusigąsta keliatūkstantnių sumų, nežinodami, kad tai įstaigų vadovams yra norma, nesuvokdami, kiek mokama ženkliai mažesnių įstaigų vadovams. Jau esu Jūsų klausiusi, bet galiu ir dar kartą: ar neįžvelgiate nedidelio prieštaravimo tarp „visuomeninio intereso“ ir teisės į privatumą?

  Aš nesu administracijos darbuotoja, aš tik vienas iš gal greit nebeegzistuojančios programos balsų, ir nors pritariu ir žodžio laisvei, ir skaidrumui, ir tikiu, kad taryboj nėra paprasta, ir manau, kad gal bandymas Jus nutildyti – kiek per forsuotas… man asmeniškai, nors nesu vadovybės fanė, kiekvienas Jūsų pasisakymas apie LRT skamba pernelyg įsiskaudinusiu tonu, kad tikėčiau juo. Gal aš Jus klaidingai suprantu, gal… Štai kai kurie kolegos labai džiaugiasi, kad Jūs purvus iš namų nešat, nu bet tai galima gal ir civilizuočiau daryti? Kritikuoti LRT tarybą – šventas reikalas, bet Jūs stropiai formuojate neigiamą LRT įvaizdį. Ar iš to tokia jau didelė nauda?

  • gerbiama Laima, niekada nekalbėjau apie tai, kad būtų viešai skelbiami visų LRT darbuotojų atlyginimai. Aš būčiau už tai, kad viešos būtų, pavyzdžiui, administracinių padalinių vadovų algos. Tai ir būtų kompromisas tarp visuomeninio intereso ir teisės į privatumą. Nes visuomeninis interesas apima ir teisę žinoti, kaip naudojamos visuomeninės lėšos.

   Nežinau, ką turite galvoje kalbėdama apie purvų nešimą iš namų ir nelabai suprantu, ką jūsų nuomone, darau necivilizuotai. Ateikite gal kada į LRT tarybos posėdį, paklausykite diskusijų, tada galėsime pasiginčyti pastaruoju klausimu.

   Sakote, mano tonas „įsiskaudinęs“? Gali būti. Nes man tikrai skauda, kai matau, kad LRT pamažu tampa pati save suryjanti mašina. Žurnalistų mažėja, jų algos mažinamos, o finansų skyriuje, jei neklystu, dirba 14 žmonių. Technikos centras, ūkio skyrius, komunikacijos departamentas su teisių įsigijimais, šimtatūkstantinės premijos reklamos skyriaus darbuotojams kai reklama mažėja, žmonės dirbantys pagal darbo sutartis LRT ir galintys turėti pareigų kitose struktūrose ir šalia žurnalistai dirbantys beveik už minimumą ir autorinį.

   Pagaliau – TV laidų vedėjų jau plika akimi matomas šališkumas (nekalbu apie radiją, kur dar nepamiršta, kas yra nuomonių pliuralizmas ir objektyvumas), reklaminių laidų įtraukimas į tinklelį tarybos balsų dauguma, E.Bžesko „kultūrinės“ laidos…

   Mano supratimu visuomeninė televizija turėtų būti ne tokia. Jei jūsų nuomonė kitokia – jūsų teisė ją reikšti. Čia, šiame tinklaraštyje, atėjus į Tarybos posėdį, viešame LRT susirinkime ar kur nors kitur. Šia prasme mes visiškai lygūs.

   Sakote, formuoju neigiamą LRT įvaizdį? Būtų gerai, jei šiuos teiginius pagrįstumėte.

   Tačiiau norėčiau jūsų paklausti: o kol nebuvau tarybos narys tas įvaizdis buvo teigiamas?

   • Jeigu siūlote viešai skelbti administratorių algas – manau, tai būtų sąžininga tik tuo atveju, jeigu lygiai tokiu pat būdu būtų paviešintos ir kitų biudžetinių įstaigų administratorių atlyginimai. Būtų nesąžininga nukreipti visuomenės pasipiktinimą į vieną įstaigą, kuomet galbūt analogiškai sumokama už analogišką darbą ir kitose įstaigose.

    Na, dėl necivilizuotumo gal perlenkiau lazdą. Netaiklus žodis. Galbūt, tiesiog prisipažinsiu, kad savo karšta kritika sukeliate neigiamų emocijų.

    Dėl autorinių sutarčių… Sunku pamatuoti, kuris projektas vertas kokių pinigų. Tarkime, Tūkstantmečio vaikai – mano akimis, puiki laida. Nugirdau, kad ji labai brangiai atsieina. Pirkti ar nepirkti – štai kur klausimas… Galima pasakyti „per brangu“, ir atiduoti komercininkams, kad juos už tai girtų, o LRT prikištų, kad gerų laidų nėra, o galima pirkti, ir turėti bent keletą gerų projektų.

    O atlyginimai etatiniams nekokie, taip. Bet aš tų atlyginimų sumažėjimą susieju ne su kitų autorinėmis sutartimis, o su sumažėjusiu valstybės finansavimu. Kol tas finansavimas buvo normalus – mūsų atlyginimai (radijuje) buvo labai panašūs į komercinių radijo stočių darbuotojų. Ir niekam netrukdė brangių projektų pirkimas iš neetatinių kūrėjų. Kodėl dabar aš turėčiau pykti ant LRT tarybos, jeigu finansavimą nurėžė valstybė?

    LRT įvaizdis man asmeniškai buvo visai teigiamas, kol aš ramiai klausydavau radijo, kartais pažiūrėdavau per LTV, kas rūpėdavo. Po to atėjau čia dirbti. Kol neprasidėjo bangos dėl skydinės ir visos kitos – man neatrodė, kad visuomenė jaustų neapykantą LRT, o dabar atrodo. Žinoma, aš jokiu būdu nenoriu Jums pripaišyti atsakomybės dėl kiekvieno skandalo, susijusio su LRT, jokiu būdu ne. Bet aliejuko į ugnį pridedate. :)

    Galiausiai, gerbiamas p. Račai, ar media apskritai gali būti mūsų laikais tobula ir patenkinanti visų visus poreikius? Vieno kanalo ir tik vienos rūšies žiniasklaidos vartojimas yra šiaip savaime žalingas, ir būtų nenormalu, jeigu LRT būtų tokia, kad nei vieną akimirką niekam nesukeltų noro perjungti kanalą.

    Bėdų čia daug, ir „radijas vs TV“ intrigos, ir jūsų minėtosios keistos premijos bei galbūt negalutinai apgalvotas darbuotojų atleidimo scenarijus. Ir suprantu Jūsų įtūžį, ir tuo pačiu pasigendu tikrojo LRT palaikymo. Aš opiausia problema šiuo momentu laikau nepakankamą LRT finansavimą, ir kokia bebūtų bloga ta LRT taryba, pati įstaiga turėtų būti finansuojama deramai, o kai Jūs vis kartojate, kad LRT taryba tokia ir anokia, daugelis tai supranta kaip tvirtinimą, jog lėšos naudojamos netinkamai, ir nereikia tai LRT nieko duot…

    Atsiprašau už mužikišką rašymo stilių – vakarop mintys nesiriša kažkaip.

    • Gerbiama Laima, nieko nerašiau ir apie autorines sutartis laidoms kurti…:) nors, manau, galėčiau apie kai kurias reikėtų parašyti…

     Į skydinę ėjau ne aš, ir jei su šiuo įvykiu siejate įvaizdžio blogėjimą, neturiu dėl ko ginčytis.

     Jūs sakote, kad pasigendate mano palaikymo LRT. Čia jūs teisi – niekaip negaliu palaikyti to, apie ką rašiau ankstesniame savo komentare jums.

     Ir taip – manau,kad lėšos, kai jų buvo daug, buvo naudojamos netinkamai. Dabar jų iš tiesų ne per daug, tačiau kas gali garantuoti, kad LRT turint net ir 90 milijonų kaip 2008 metais, pinigų nepritrūks? Tada juk pritrūko 6 milijonų.

     • Pone Račai, jeigu lėšos naudojamos netinkamai, kodėl gi valstybės kontrolė priėjo priešingų išvadų?

      Jeigu 2008 metais buvo išleista per daug pinigų, ar tai reiškia, kad LRT gali išgyventi be pinigų?

      Aš asmeniškai galiu per mėnesį iššvaistyti 5-10 tūkst. Galėčiau ir daugiau, jei kada nors turėčiau. O pragyventi už 500 lt mėnesiui negalėčiau.

      Taip ir LRT: pasirodo, gali išleisti 96 mln. Bet išgyventi su 30 mln. negali.

     • ponia Laima, gaila, kad ir jūs užkibote ant propagandinio kabliuko – Valstybės kontrolė nevertino, ar lėšos naudojamos tinkamai, ar ne – tai buvo daryta, kai 2006 buvo atliekamas finansinis LRT auditas. Šį kartą Valstybės kontrolė atliko veiklos auditą. Rekomenduoju susipažinti su ataskaita, o ne su pranešimu spaudai apie ją.

      Jei atidžiai skaitysite, gal pastebėsite, kad 2009 metais, net ir sumažinus sąnaudas 19 proc., jos vis tiek išliko didesnės nei 2007, tai yra, iki ateinant dabartiniam generaliniam direktoriui.

      Ir pbaigai – švaistyti didelio meno nereikia, tačiau turint daugiau, pataupyti ar net šiek tiek atsidėti pavyksta ne visiems. Bet ar dėl to kalti kiti?

     • Aš ne ponia – tai pirma. (Mano patarimas – raštu kreipkitės tiesiog „p.“, ir merginos nepyks. Bent jau man būtų priimtiniau.)

      Antra, jeigu vis tik nepataupyta, jeigu sūnus-palaidūnas iššvaistė lėšas, ar tai reiškia, kad dabar jau tam sūnui ir tiems, ką jis maitina, reiktų pabadauti?

      Na, jeigu manote, kad LRT švaistomi pinigai, kur jie Jūsų manymu iššvaistomi? Aš nemanau, kad vadovybė imtųsi tokių drastiškų atleidimų ir atlyginimų mažinimų, jeigu švaistytų… Manau, krizės proga pamažintų švaistymo gabaritus, ir tiek. Piktybiško turtų graibstymo teorija man neatrodo įtikinama. Na, nebent Jūs turite įrodymų…

      o patarimu perskaityti dokumento originalą būtinai pasinaudosiu, pasigadinsiu sau nuotaiką dar.

      O šiaip tai mane asmeniškai veda iš proto ta pakabinta padėtis, kai nežinoma, kas laukia už poros mėnesių. Na, dabar sumažintos transliacijų apimtys. Koks sekantis žingsnis? Nepelningų kanalų uždarymas?

      Išrašykite receptą, kaip pigiai sukurti ir ištransiuoti tiek medžiagos, kiek sukuria ir ištransliuoja LRT.

     • „Jei atidžiai skaitysite, gal pastebėsite, kad 2009 metais, net ir sumažinus sąnaudas 19 proc., jos vis tiek išliko didesnės nei 2007, tai yra, iki ateinant dabartiniam generaliniam direktoriui.“

      Jei atidžiai pažiūrėsite į lentelę 13 psl., tai pastebėsite kad didėjanti – fktiškai, tik atlyginimų eilutė. Pasikeitė mokesčių sistema, autorinukams prireikė papildomų pinigų – padvigubėjusiems mokesčiams, buvo kelti atlyginimai… Man atrodo, labai netgi objektyvios priežastys lėmė, kad sąnaudos didėjo.

 • nerijus

  Čia vienas iš tų atvejų, kai einama ne pasroviui- su visais ir balsuojama kaip visi, o priešingai:

 • O į LRT tarybos posėdį būtų žiauriai įdomu užsukt, nors aš pilnai tikiu, kad nieko džiuginančio ten neišvysiu…

 • Siūlyčiau Artūrui pasiklausyti Zitos Kelmickaitės laidos, dabar transliuojamos LR bangomis. Čia LRT atsakymas dėl mišių transliacijų.

 • Linas

  Valatka LRT taryboje? Liudni laikai. Ar linksmi. Priklauso nuo to, ar esi pašalinis stebėtojas ar dalyvis :)

 • Pingback: LRT: RIMTI VYRAI DIRBA, “KLOUNAI” – SKALYJA | uagadugu()

 • Pingback: LRT PROGRAMOS TINKLELIŲ TVIRTINIMAS: SIMULIAKRAI VALDO! | uagadugu()

 • Pingback: Apie darbą LRT Taryboje… | Artūras Račas()