Kodėl padedu dundukui A.Užkalniui „pakelti SEO“?

… Aš žinau, kad ne vienas vėl pasakys, kad neverta, be reikalo ir panašiai.

Bet mėgstu aiškumą ir labai nemėgstu dundukų.

Todėl – dar kartą apie dundukų vadą (atsiprašau Fredžio* ir lidos) A.Užkalnį. Net jei tai pakels jo SEO ir pagerins poziciją googlyje. Man negaila.

Savo naujajame opuse A.Užkalnis teigia:

Daug lemia vadinamųjų autoritetų – arba save laikančių autoritetais apsišaukėlių – elgesys. Pavyzdžiui, vienas be galo gerbiamu žurnalistu save laikantis asmuo, pagarsėjęs masiškai skaitomu tinklaraščiu ir kovomis už teisybę visais frontais, jau seniai daug dėmesio skiria man, bandydamas visiems, kas jo klauso, įrodyti, kad aš nesu žurnalistas, nė vieno žurnalistinio teksto neparašęs, apie žurnalistiką rašyti ir kitų mokyti neturiu teisės, o jau juo labiau šaipytis, iš tokių kaip jis.

Klausimų, kas tas A.Užkalnio minimas „apsišaukėlis“, tikriausiai niekam nekyla. Man bent jau ne. Šia prasme viskas OK.

Tačiau man nepatinka, kai dundukai, bet kokia kaina siekdami dėmesio, viešai meluoja. Kaip šiuo atveju meluoja A.Užkalnis, teigdamas, jog tas „apsišaukėlis“ jam „jau seniai daug dėmesio skiria“.

Faktai sako ką kita. Iki šios dienos šiame tinklaraštyje buvo keturi įrašai, susiję su A.Užkalniu:

Pirmas šių įrašų pasirodė 2010 metų kovo 31 dieną.

A.Užkalnio įrašų, kuriuose jis reiškia savo nuomonę apie „apsišaukėlį“, yra tokia:

Pirmas įrašas – 2010 metų kovo 30 dieną.

Tai buvo faktai. O dabar – laikantis standartų – komentaras.

Suprantu, kad šiuo ir prieš tai buvusiais įrašais šiek tiek padedu populiarinti dundukus. Tačiau, suprasdamas tai, kartu žinau, kad Lietuvoje yra pakankamas skaičius sveiko proto žmonių, sugebančių vertinti faktus ir daryti savo išvadas.

Be to, manau, kad tokie dundukai kaip A.Užkalnis ar, pavyzdžiui, K.Krivickas, tikslingai apeliuodami į žemiausius jausmus, šiandien dalies žiniasklaida bent šiek tiek besidominčios visuomenės yra dažnai suvokiami kaip pavyzdys, kuriuo reikėtų sekti siekiant laikino populiarumo. Ir – tuo naudojantis – papildomo uždarbio.

A.Užkalnio atveju tai jo knygos. Kuo daugiau dėmesio (nesvarbu kokio) sulaukia autorius, tuo daugiau šansų, kad jo knygos bus labiau perkamos, o jo komentarai spausdinami žiniasklaidoje už honorarą. Tad reikia naudotis proga. Juodųjų viešųjų ryšių klasika.

Bet iš savo patirties galiu pasakyti, kad net geriausiai suplanuota tokio pobūdžio viešųjų ryšių akcija anksčiau ar vėliau baigiasi.

Šio įrašo tikslas yra, kad dunduko A.Užkalnio akcija baigtųsi anksčiau.

Gali būti, kad klystu ir man nepavyks. Bet – kaip visada sakau – bent būsiu pabandęs.

Ir viešai pasižadu daugiau nebebandyti.

(22 balsų, vidurkis: 3,59 iš 5)
Loading...
 • Pingback: Tweets that mention Kodėl padedu dundukui A.Užkalniui “pakelti SEO”? | Artūras Račas -- Topsy.com()

 • Egminta

  Aš net nesuprantu jei vyksta toks lenktyniavimas kas gudresnis, tai kam suteikti Užkalniui satisfakcijos ir paverkšlenti savo tinklaraštyje. Man labiau priimtinas Užkalnio nuomonės išdėstymas, nes kai žmogus yra debilas ar elgiasi kaip vienas, tai ir vadinam daiktus tikraisiais vardais. O jūsų tamsta pozicija kai sėdima ant sosto ir tik aiškinama koks esu mat gudruolis ir kokie visi imbicilai aplink, tai nei gražu nei teikia kažkokios naudos. Tamstai arogancijos netrūksta ir net manau turite daug daugiau nei draugas saloje.

  • miela Egminta, būtent tai bandžiau ir paaiškinti. Apgailestauju, kad nepavyko suprasti. Kita vertus, turėdamas galvoje kokia forma tamsta reiškiate savo vertingą nuomonę, labai ir nesistebiu.

  • manau jeigu ponas A.R. norėtų, tamsos įmantrų žodį rašytų truputi kitaip – ‘imbecilai’.

 • Migle

  Idomu stebeti kaip du ispruse vyrai vienas kitam bando ikasti teksto pagalba, na bet faktas tas, kad ponas Užkalnis visuomet yra „užvartomas“ bet nepasiduoda :)

  • Gintautas

   Migle, o kur pasireiškia užkalnio išprusimas? Net bandžiau google ieškoti info apie jo išsilavinimą, bet aiškiai niekas nepasakyta. Kiek suprantu – du nebaigti aukštieji? Nebent išprusimas ateina skaitant laikraščius monitoringo tarnyboje?

 • LEE

  perfrazavus mįslę: Du dundukai per kalnelį nesueina-kas?

 • Regis

  „Man jo proklamacijos yra juokingos, kaip nuo žąsies vanduo“ A.Užkalnis (šaltinis: http://uzkalnis.popo.lt/2010/11/22/uzkalnis-atsako-i-klausimus-apie-pramogine-ziniasklaida/)

  Meluojate Andriau, visiems, ir kas labai blogai pačiam sau. Tokia pastovi ir sisteminga reakcija į A.Račą jau kaip į asmenį paliečiant ne jo nuomonę ar poziciją, o tai kuo jis užsiima, ką jis turi ir ko neturi ir t.t. ir pan., trinant komentarus ir dar į tai taip audringai reaguojant tik parodo, kad nebėga tas vanduo taip lengvai kaip nuo žąsies. Kaip sakoma arba ne vanduo, arba ne žąsis. O kodėl taip jautriai reaguojat ten kur tiesiog vertėtų ramiai konstruktyviai padiskutuoti yra visiška neaiškuma. A.Račas bent neapsimetinėja.

 • „A.Užkalnis tikslingai apeliuoja į žemiausius jausmus“.
  Labai miglotas ir be jokio turinio sakinys.

  Į A.Užkalnį reikia žiūrėti panašiai kaip į V.Papievį Paryžiuje. Puikūs Lietuvos radijo korespondentai užsienyje, kurie laisvalaikiu leidžia knygas. Knygų rašymas yra gerai, tai ne kontrabandinėmis cigaretėmis prekiauti.
  A.Račas gyrėsi, kad ateityje vairuos taksi. Taigi, aerouoste jie galimai susitiks ir draugiškai vienas iš kito pasijuoks, dar gi Andrius Tinklaraštininkui pasirašys ant tik ką naujai išleistos knygos.

 • vyrų, sulaukusių 40-ties užsiėmimai….

  • gerai kad po miesta su lenktyniniais motociklais nelaksto – gatvese bent kiek saugiau :)

   • Auksinis kardas

    yessuz, minėtos amžiaus kategorijos asmenys nelaksto lenktyniniais po miesto gatves.

    • Na nesakykite… Vienas pažįstamas norvegas kaip tik tai ir daro laisvalaikiu…

  • nerijus

   nemunai

   Gal amžiaus krizė?..

   • Aras

    Gal žilstelėjusio žurnalistikos liūto purkštavimas prieš populiarius kolegas, atėjus suvokimui, jog kylančios žvaigždės tapo pajėgios išversti iš koto atgalia ranka?

 • Mindaugas

  Linksmi užsiėmimai:)Pats tas pusryčiams:)DunDunDukus reikia įvardint:)))

 • Genijus

  Abu veikėjai pakankamai nesimpatiški :), bet nesiimu spręsti, kuris teisesnis – tokiame „ginče“ teisiųjų nebūna, nusmunka abi pusės (klešnės).
  Tik va geriausiai atspindintis užkalnišką stilių komentaras apie A. R. asmenybę yra šventa tiesa.
  Tą mato visi, išskyrus patį A. R.

 • lida

  Turtingi vyrai mieruojasi namais, automobiliais. Mažiau – šaldytuvo turiniu. Dabar kokybinis šuolis link inteligencijos – mieruojamasi įrašų skaičiumi.

 • mdxacuk

  Kai man užsinori patenkinti savo žemiausius instinktus, aš irgi pirmiausia einu pažiūrėti, kas naujo p. Račo ir Užkalnio fronte. Užkalnį tuo požiūriu vertinu labiau, nes jis vidutinikai šmaikštesnis ir kandesnis. Bet iš bėdos tinka ir račas.lt.

  Tiesa, pastaruoju metu Užkalniu kiek nusivyliau. Nes jis, pasirodo, labai didžiuojasi tuo, ką daro Lietuvos Radijoj. Mano reikliam skoniui tai yra absoliuti nykybė. Užkalnis ten primena prekybos agentą pigiu kostiumu, stumdančiu pinigines iš lamperduko odos arba neatšimpančius blėtinius peilius. Suprantu, kad formatas ir vsio takoje, vienas kitas papildomas litas, bet tuo didžiuotis…!!! Man principai būtų svarbiau.

  Kitas dalykas, ką galėčiau prikišti Užkalniui – tai, kad pastaruoju metu prichamavojo p. Račui, bet labai neelegantiškai. Savaime tai nebūtų blogas dalykas, bet lygį vistiek derėtų išlaikyt.

  Šiaip kol kas vistiek vertinu Užkalnį už jo nenuilstamas pastangas tautinių vertybių išgryninimo veikloje.

  Nemanau, kad Užkalnis jaustų neįveikiamą priklausomybę nuo p. Račo, tad ir šis dramatiškas jo apsisprendimas greičiausiai liks praktiškai nepastebėtas. Manau, kad kūrybinių stimulų Užkalniui pilna ir be p. Račo.

  • lida

   Įtariu, kad Užkalnis prarado garbingą trečią vietą reitinge ?

 • Yra tokia vaikiška dainelė apie du ožiukus ant lieptelio. Vienas sako „beee“, ir kitas sako „beee“. Ir taip nė iš vietos. Blogiausia – nėra mamos ožkos, kuri pasakytų: „užtirps kojelės, įskaus kaktelės, o kopūstus per tą laiką nurinks pionieriai“.

  • Maumaz, nenorėčiau sutikti. Ant lieptelio, kuriuo aš vaikštau, A.Užkalnio tipo dundukų nesutinku.

 • Smilga

  Patinka A.Račas, ir A.Užkalnis, tai kurio pusę dabar palaikyti…
  O gal galėtų jie abu mažiau peštis :)

 • Valentinas

  Tiesiog abu šie vyrai neturi humoro jausmo…

  • neidomu

   būtent. Ir dar kožnas įsitikinęs, kad turi turi tą humoro jausmą, jau jis tikrai turi, vienas subtilų, kitas… na, sakykim nesubtilų.
   O iš tiesų – tokie lietuviai tikri lietuviai, kuriems juokas – dalykas laaaabai rimtas.

  • J. naivusis

   10

  • Nesvarbu

   Patiko Valentino pasakymas, jog abu šie vyrai neturi humoro jausmo.

   Tačiau problema yra gilesnė. Galimai šių dviejų asmenų verbalinių peštynių priežasčių reikia ieškoti, jos kyla iš jų gi pačių pasamonės gelmių, kuri begėdiškai atvirai jiems signalizuoja apie įžvalgų (kas funkcionuoja kaip fundamentinis gero rašinėtojo realizacijos ir pagrindinis rašymo būdas) seklumą, iš nevilties suvokiant, kad nei vienas jų nemoka rašyti labai gerai, talentingai.

   Paradoksas yra tame, kad ši plačiai išsiviešinusių asmenų pora meruojasi rašymo kokybe, save laiko (yra) to profesionalais, iš esmės ar dalinai duoną gyvenimui užsidirba iš rašymo, nors, iki to pačio mažai kam žinomo anonimo Valentino gyvenimiškos išminties (sophia, sapientia), prigimtinio talento bei iš to išplaukiančio itin aukšto rašymo lygio, šiems peštukams kaip iki Mėnulio.

   Tuo pačiu pažymėtina, kad p.A.Račo pilietiškumas ir principingumas esminiuose dalykuos negali neimponuoti. Dėl A.Užkalnio tai nežinau, panta rhei…

   • Regis

    Mane žavi tamstos pateikiamos analogijos. Tokios vaikiškai tyros, nepaliestos.. Tokios aiškios ir nereikalaujančios jokios argumentacijos ar pagrindimo. Tik įsiklausykit – „kaip iki Mėnulio“. Ir visiems turėtų būti aišku, kad tai tikrai labai toli. Nors jau jeigu paminim dangaus objektus tai Mėnulis yra artimiausias iš visų ten esančių. Tai tada gal geriau sakyti iki Plutono, arba iki galaktikos A1689-zD1. Bent tokie palyginimai neprieštaraus elementariai logikai ir vidutiniškoms saugusio žmogaus bendro išsilavinimo žinioms.

 • Aras

  Atkreipiau dėmesį, jog ten, apačioje, kur „žymos“, įrašytas K. Krivickas. Turint omenyje kad šiandien trečiadienis, didžioji „Akistatos“ diena ir dar, plius, pilnatis, cituojamas A. Račo straipsnis neturėjo jokių galimybių neatsirasti.

  • mdxacuk

   Aš tai pastebėjau, kad ten Užribis ir Užkalnis ten eina didžiosiom raidėm.

  • Skaitytojas

   K.Krivickas tai iš tikro paminėtas per klaidą – tai, ką jau senokai išdarinėja šitas televizininkas, su žurnalistika neturi nieko bendra.

 • Nebūtų Užkalnis kadųtais kažką neigiamo leptelėjęs apie blogo autorių, kas žino, gal dabar tarp „man patiko“ karts nuo karto ir pirmasis figūruotų.

 • Skaitytojas

  Tikriausiai narcisistinių problemų turintis A.Užkalnis jau ima pabosti.

  „Bibisininkas“, vykęs į Ganą, bet nejaučiantis, kada gana :)

  „Osmozės kryžminimo būdu“ keliuose kontinentuose lavėjęs vaikinas tikėjosi priblokšti Lietuvą savo gyvenimo patirties (deja, dar skystokos) minčių perlais bei originaliomis alegorijomis, tačiau veikiai pritrūkęs dėmesio ėmė kitus mokyti, galop – užkabinėti, stebėdamas apkandžiotųjų reakciją, iš kurios vėl šaiposi savo pseudooriginaliomis alegorijomis, už kurių slepia savo labai įžeidžią ir opią sielą.

  Artūrai, kai einant pro šalį jus aploja paikas šuo, gi nepuolat ant keturių loti ant jo. Tegul trolių vaikytojas savo tinklapyje užsiima narcisizmu, minčių masturbacija bei kandžiojimusi.

  P.S. Viena jis jau pasiekė. Per darbus vis atidėliojau nusipirkti šio vaikino knygų, bet kai susidūriau su jo naujausiais tekstais internete, dingo noras.

 • Pingback: A. Račas kalba apie šiuolaikinius dundukus žurnalistikoje at Dainius Radzevičius()

 • Bacilah

  Smagu, p. Artūrai, kad savo straipnsiu dar labiau „papiarinot“ Užkalnį. Be abejo, tamstos nurodyti skaičiai yra iškalbingi, tačiau didžiajai masei (akivaizdu iš komentarų) nesvarbūs. Kitą vertus ar tikrai ponas Užkalnis savo straipsniais apie išlaidas Kuršių Nerijoje yra itin svarbi persona, kai nūdienos žurnalistikoje sąmoningai kraipomi ir pateikiami visuomenei daug rimtesni faktai, tačiau atsakomybės už tai niekas neprisiima ir nėra verčiamas prisiimti. Sveikinu jūsų iniciatyvą ir linkiu publikuoti „rimtesnių“ autorių matematinius išskaičiavimus.

  • lida

   Savotiškas būdas, sakyčiau, parodyti abejingumą asmeniui, atskiru įrašu įrodinėjant, kad apie Užkalnį mažiau rašė, tuo tikslu netgi padarius abiejų autorių įrašų analizę.

   • miela lida, tamsta teisi. Nesu abejingas A.Užkalniui, nes jis purvina tai, iš ko aš valgau duoną. Ir daro tai dundukišku stiliumi. Parodyti tai reiklainga analizė.

  • mielas Bacilach, o kodėl jūs nusprendėte, kad orientuojuosi į didžiąją masę?

 • Račo gerbėjas

  Mielas Artūrai,

  Užkalnis Jus privertė prarasti orumą ir koliotis tarytum pats būtumėtė Užkalnis, Valatka ar Tomkus.

  Vadinti žmogų „dunduku“ žema. Užkalnis yra piktas. Tam jis turi savo priežasčiu, bet nei aš nei Jūs nesame nei psichoterapeutai, nei sielovadininkai.

  Prašau, nesiplūskite, kaip Užkalnis, – Jūs šviesesnis :)

  • mielas, Račo gerbėjau, vadinti žmogų dunduku nėra žema, jei jis tikrai yra dundukas. Ir tai, beje, nieko neturi nebdro nei su psichoterapija, nei su sielovada. Ir aš nesu šviesesnis.

 • Rasmus

  Rodos šis apsižodžiavimas baigsis teisme :)

  • mielas Rasmus, gal būtų ir visai nieko, tik aš asmeniškai tai tokiems niekams nelabai turiu laiko

 • Rasmus

  p. Artūrai, ir nesakau, jog ieškovas būtumėt Jūs, o dundukams ieškantiems dėmesio teismo procesas tą dėmesį duotų. Tada jau įrodinėkite ar galima dunkudukus dundukais vadinti :)

 • Raco negerbejas

  Neteigiu kad Užkalnis man labai jau visur ir visada patinka. Neretai netgi turiu dilema – kuris iš šiu dviejų dundukų (A.R. ir A.U.) man labiau „nepatinka“ ( čia taip ….švelniai sakant). Bet štai paskaičiau šį paskutinį A.R. blogo įraša, patenkinau eilinę savo žemiausių jausmų poreikio dozę, ir , matydamas kad A.R. vėl mano skalėje ryškiai išsiveržė į priekį, galiu eiti ramiai įsijungt kokį HD Travel kanalą.
  Juk mano žemiausi poreikiai jau patenkinti.
  O tokių (poreikių), na kad ir pvz nuolatos pakurstyti savo neapykanta „kažkam“ – turime kiekvienas

 • nepasiduok provokacijoms

 • Pingback: Metų disonansas: blogis suleistas vienan narvan su gėriu žurnale “Valstybė”()

 • Jonas

  Labai linksma – pagyvina tą lietuvišką blogų erdvę su jos labai ribotų gyventojų skaičiumi. Tokie ginčai tikrai geras reikalas, kaip koks serialas.
  Dar norėčiau pridurti, kad ir ponas Račas gauna naudos: lankytojų ir SEO iš šio ginčo. Niekada neužsukčiau į šitą blogą šiaip, jei ne nuoroda iš Užkalnio blogo. Užkalnio stilius man labiau patinka, bet jo dėka paskaitau, ką rašote ir Jūs. Taigi ginčikytės toliau!

 • hmmm

  kas tas rachas?

 • Pingback: Lietuvos interneto apdovanojimai: hell yes!()

 • Pingback: Apie prasmingas diskusijas ir A.Užkalnį | Artūras Račas()

 • Auksinis kardas