LRT tarybos uždaro posėdžio rezultatai

Antradienį vykusiame LRT tarybos posėdyje didžioji jo dalis buvo uždara.

Atvirojoje dalyje jokių sprendimų taip pat nebuvo priimta. Tarybos nariai buvo supažindinti su LRT strategijos rengimo darbų eiga, taip pat buvo pateikta informacija apie 2010 metų LRT biudžeto vykdymą bei preliminarų 2011 metų LRT biudžetą.

Kadangi paprastai finansinė informacija yra aptariama uždaruose posėdžiuose, ja pasidalinti negaliu, tačiau reikalavimams tikriausiai nenusižengsiu pasakydamas, kad 2010 metų patvirtintas biudžetas, kuris buvo gana pesimistinis,  šiandien buvo patikslintas, atsižvelgiant į kiek didesnes, nei buvo planuota pajamas. Tiesa, dėl pajamų iš reklamos LRT tarybos nariai klausimų turėjo.

Atvirame posėdyje taip pat buvo balsuojama dėl LRT generalinio direktoriaus teikimo atleisti iš užimamų pareigų LRT generalinio direktoriaus pavaduotoją – radijo direktorę J.Litvinienę. Balsavimo rezultatai buvo tokie: 8 – už, 2 – prieš ir 2 susilaikė. Aš balsavau už.

A.Siaurusevičiaus teikime buvo nurodyta, kad J.Litvinienė atleidžiama jos pačios prašymu. Pati radijo direktorė atvirame posėdyje teigė, kad prašymą atleisti ją iš pareigų ji parašė supratusi, kad toliau negalės dirbti esamomis sąlygomis.

LRT tarybos narių prašymu,  J.Litvinienė nuordė ir konkrečius tokio savo sprendimo motyvus. Tačiau – jau uždarame posėdyje.

 Galiu pasakyti tik tiek, kad po to uždaro posėdžio mano asmeninė nuomonė dėl A.Siaurusevičiaus tinkamumo užimti LRT generalinio direktoriaus pareigas nepasikeitė. Kaip ir anksčiau, aš dabartiniu LRT generaliniu direktoriumi nepasitikiu ir manau, kad jis neturėtų dirbti šiame poste.

Šioje vietoje dar norėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad prieš kurį laiką J.Litvinienė ketverius metus buvo tiesioginė mano vadovė. Ši patirtis man leidžia turėti tam tikrą nuomonę apie jos kompetenciją ir dalykines bei asmenines savybes.

Viską apibendrinant, mano nuomone, geriausiai būtų buvę jei LRT taryba šiandien būtų nusprendusi atleisti visus tris LRT vadovus (įskaitant ir televizijos direktorių R.Paleckį) paskyrusi, pavyzdžiui, J.Litvinienę laikinai eiti LRT generalinio direktoriaus pareigas ir paskelbusi konkursą LRT direktoriaus vietai užimti. (Iš karto noriu pasakyti, kad tai visiškai nereiškia, jog siūlau J.Litvinienę į A.Siaurusevičiaus vietą.) Tą padariusi, galėtų atsistatydinti ir visa Taryba, o nauja galėtų būti suformuota jau vadovaujantis kitais principais.

Manau, jog šiandieninėje situacijoje tai būtų naudingiausia LRT.

Kita vertus, žinau, kad tokiems pokyčiams šiandien Lietuvoje nėra politinės valios.

Todėl viską, ką sakiau iki tol reikia priimti tik kaip mano asmeninius ir subjektyvius pasvarstymus…

(4 balsų, vidurkis: 3,75 iš 5)
Loading...
 • Kokią LRT komandą formuotumėte jūs? Kuriais iš žinomesnių veidų pasitikėtumėte?

  • mdxacuk

   Spėju, kad Radijo direktorium p. Račas siūlytų Užkalnį, o generaliniu – Algį Greitai. Televizijos galėtų būti ir Palmira Galkontaitė.

  • mielas kinomeka, LRT komandos formavimas yra LRT generalinio direktoriaus prerogatyva. LRT Taryba gali pritarti arba ne generalinio direktoriaus siūlomoms kandidatūroms.

   Veido žinomumas neturi nieko bendro su sugebėjimu vadovauti institucijai, kurioje dirba apie 500 žmonių ir kurios biudžetas viršija 50 milijonų litų. Tam reikalinga kompetencija, į kurią nebuvo kreipiamas dėmesys skiriant A.Siaurusevičių LRT generaliniu direktoriumi.

 • nerijus

  Niekaip negaliu suprasti tokių veiksmų, kaip, jei Žmogus nori ir pateikia prašymą jį atleisti, tai kodėl iškyla sunkumų?..
  Ar norima jam kenkti; versti jį dirbti darbą, kurio jis nenori?..

  Ar tai neprasilenkia su teise?..

  LRK

  II SKIRSNIS
  ŽMOGUS IR VALSTYBĖ

  18 straipsnis
  Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės.

 • Nesvarbu

  „…buvo balsuojama atleisti iš užimamų pareigų J.Litvinienę“; „…prieš kurį laiką J.Litvinienė ketverius metus buvo tiesioginė mano vadovė“;“…Aš balsavau už“.

  O kaip interesų konfliktas, pareiga nusišalinti?

  • mdxacuk

   Interesų konfliktas pasireikštų jei p. Račas būtų balsavęs „prieš“, bijodamas, kad ją vėl paskirs BNS direktore.

  • mielas Nesvarbu, nesupratau klausimo. Gal galėtumėte paaiškinti, kurioje vietoje tamsta įžvelgiate interesų konfliktą?

 • Fredis*

  A.Siaurusevičius ir situacija aplink jį yra didžioji mūsų šalies mįslė.
  Absoliutus neišmanymas ir neveikimas, švęsdamas socdemų pralaimėjimą šlitinėjo tamsiuose viešbučio kambarėliuose, susistumdė, susiriejo su jį apsvaigusioje būsenoje užtikusiais reporteriais, pasipylė grasinimai žurnalistams dėl asmens orumo įžeidimo ir t.t..
  Kiek dar turi padaryti pražangų vadovas, kad jau būtų pakankamas pagrindas atsistatydinti?
  Jei visuomenė per tiek laiko nesugebėjo priversti iš visuomeninės televizijos atsistatydinti šio veikėjo, tai mūsų visuomenė yra serganti. Jau net nesistebi, kai kokia nors populiariosios muzikos žvaigždė Irma iš televizijos yra vežama tiesiai į policijos komisariatą, o iš ten areštinę.

 • Nesvarbu

  „populiariosios muzikos žvaigždė Irma“,-čia kas, subtilus pasityčiojimas iš Lietuvos muzikinio meno?

 • Nesvarbu

  Taip, ne tik televizija yra serganti,spauda taip pat. Yra tokia neaiški „Kauno diena“, tai joje šiandien patalpintas toks straipsnelis:“Vėlyvą pirmadienio vakarą įvykdytas apiplėšimas Vilniuje. Iš jaunuolio atimtos kojinės.Vilniaus policija pranešė, kad pirmadienį 23 val. 9 minutės sostinės S. Stanevičiaus gatvės namo kieme girtas vyriškis, grasindamas peiliu, iš namo gyventojo A. K. (g. 1985 m.) atėmė naujas kojines“.

 • Fredis*

  Tarp populiariosios muzikos žvaigždės Irmos ir visuomeninio transliuotojo generalinio direktoriaus Audriaus dedu lygybės ženklą, nors į vadovo postą šį veikėją įstūmę socialdemokratiškieji politikai gali galvoti kitaip.

  • mdxacuk

   Kam žeminat moteriškę, tegu ir puolusią?

 • gyvatė

  Dėkui už tai, kad parašote, kas vyksta.

  Nesutikčiau tik, kad priežastys, dėl kurių radijo direktorė išeina, gali likti už uždarų durų. LRT nėra privati įstaiga, todėl vieno iš aukščiausias pareigas užimančių žmonių išėjimo priežastys turi būti pasakytos viešai. Kaip suprantu, jos nėra blogas būdas, o greičiau įstaigos valdymo ar valdytojo trūkumai. Būtų gerai, jeigu jie būtų įvardinti.

  Abejočiau ir dėl to, kad finansiniai dalykai turi būti uždarai svarstomi – iš mokesčių mokėtojų pinigų išlaikoma įstaiga negali paviešinti, kur kitais metais planuoja paskirti pinigus? Net ir turint omeny, kad LRT gauna ir reklamą, toks viešumas būtų labai sveikintinas. O apie radijo direktorės išėjimo priežasčių slaptumą net kalbos nėra – pasakykite mums jas.

  • miela gyvate, iš esmės sutinku su daugeliu jūsų teiginių. Aš kiekviename LRT tarybos posėdyje pasisakau prieš uždarus posėdžius, nes, kaip ir jūs manau, kad visuomeninis transliuotojas turėtų būti kuo skaidresnis. Tačiau, kaip jau esu rašęs šiame tinkalaraštyje, man tapus LRT tarybos nariu, tarybos narių daugumos balsais buvo priimtas LRT Tarybos Etikos kodeksas ir sprendimas dėl susipažinom su informacija tvarkos, kurie įpareigoja tarybos narius neatskleisti uždaruose posėdžiuose pateikiamos informacijos. Balsavau prieš šiuos nutarimus, tačiau jiebuvo priimti ir, laikydamasis šiuo metu galiojančių taisyklių, privalau jų laikytis. Nepaisant to, kad, pavyzdžiui, reikalvimus dėl viešų ir privačių interesų deklaravimo kai kurie LRT tarybos ir administracijos nariai iki šiol sėkmingai ignoruoja.

   Tačiau tikiuosi, kad taip nebus visada. Tai buvo vienas iš tikslų, dėl kurių sutikau dirbti LRT taryboje. Ir man atrodo, kad tam tikrų poslinkių esama, nors viskas vyksta ir labai lėtai.

  • Mantas

   Litvinienei, kuri yra radijo direktorė, Siaurusevičius su Paleckiu (kuris yra tv direktorius) liepė sudalyvauti LRTK posėdyje, kuriame LRTvadovui turėjo būti paskirta bauda už paslėptą reklamą. Ir ten ji turėjo ne šiaip pasėdėti, o pabandyti įtikinti LRTK, kad LRT yra ne vienas, o trys vadovai. Suprask, arba nėra ką bausti, arba bauda turėtų būti padalinta ant trijų :))) O toji ėmė ir atsisakė. Kilo didelis konfliktas. Bandymai formalizuoti pavedimą dalyvauti posėdyje privedė prie atsistatydinimo.
   Beje, jau gana ilgą laiką LRT koridoriais šmėžuoja vienos advokatų kontoros žmonės. Daug jų. Ar tai susiję su teisminiais procesais dėl ankstesnių nuobaudų Siaurusevičiui, ar dėl naujos nuobaudos? Aišku, tai gali būti susiję ir su STT tyrimu arba planuojamu įstaigos struktūros keitimu (pats Siauras nieko neišmano, o komandos įstaigoje nėra – niekuo nebepasitikima). Klausimas toks: kiek visa tai kainuoja mokesčių mokėtojų pinigų. Kiek kainuoja tos įstaigos advokatų valanda maždaug galima įsivaizduoti (Bartkus, Jungevičius ir kt. – ne pigūs). O ateina jų nemažai. Ir ne retai. Ir būna ne trumpai.

   • egis

    Įdomu, kodėl kažkokie, kad ir geri advokatai, pataria kaip keisti struktūrą? (jei Manto prielaidos teisingos). Ir ar ne todėl, kad niekas nematytų, kas vyksta pas generalinį direktorių, atsirado nepermatomos pertvaros. Beje, ar tiesa, kad naujuose apartamentuose atsirado du nauji televizoriai? Ir už kokias lėšas generalinis direktorius vyko į Baltarusiją žiūrėti Eurovizijos. Nuotrauka gi Antenoje buvo. Krizė baigėsi?

 • Siaip, jauciu cia p.Racas mazai gali paveikti, bet vis – gal kazkiek sutaupysim LRT lesu.

  Gal p. Racas, sekancio susirinkimo metu, galetu uzsiminti aklam Siaurukui, kad visai netoli senu laiptu (kurie yra tokie bisken aptriuse, per viduri senojo LRT pastato is S. Konarskio gves puses), po kaire puse, plika akimi matosi (o ir aklas isgirstu) kaip pastoviai is sienos lasa vanduo. kazkur tarp 1 ir 2 auksto. kokius 20 lasu/minute.
  tas vanduo ten lasa jau… antri metai tikriausiai. manyciau kad kiauras vamzdis… turetu dregti keliu kabinetu sienos/lubos..
  per si laika keliolika kubu jauciu bus isvarveje… o jei dar ir siltas…

  tai va. Jei ukvedys ar „pastato inzinierius“ nesugeba apeiti pastato, tai tegu apeina gen dirikas, paskui pasiima ta jau ukvedi uz rankos ir nuveda, ir kaip kaciuko veida i kaki, ikisa i ta bala. ir susitvarkykit – nekaip atrodo. ;)

  Jei ka – vieta galiu parodyti ir as:)

 • Artrūrai, jei ne paslaptis – kaip suprantu, buvo aptariama atvirame posėdyje – kaip vyksta LRT strategijos rengimo darbai, ir ar išvis kas nors vyksta ta kryptimi? Ar yra koks nors konkretus tvarkaraštis?

  • Bunnie, darbai pamažu juda į priekį, konkretus tvarkaraštis buvo patvirtintas ankstesniuose Tarybos posėdžiuose. Pavyzdžiui, vakar buvo pateikta informacija apie planuojama visuomenės nuomonės apklausą ir klausimus jai taip pat SWOT analizę, kalbėta apie žurnalistų kompetencijos reikalavimus naujojoje strategijoje. Kartu vyksta kitų valstybių visuomeninių transliuotojų strategijų apibendrinimo darbai. Atskiru klausimu numatyta kalbėti apie situaciją nuo 2012 bei http://www.lrt.lt. Tiesa, pasitraukus iš pareigų J.Litvinienei, kuri aktyviai dalyvavo darbo grupėje, gali būti šiokių tokių sutrikimų, bet gal neilgam, nes kalbėta, kad ji ir toliau gali dirbti šioje srityje.

 • nujo

  Puikūs patarimai! Tinkai daugumai ministerijų, savivaldybių, valstybinių įstaigų, organizacių ir pačiam Seimui.

 • Pingback: LRT: DEŠIFRAVIMO SEANSAI TĘSIASI | uagadugu()

 • Pingback: TELEVIZINĖS ŽINIOS APIE PINIGUS NEDŽIUGINA | uagadugu()

 • Bodunis

  Atsiprašau,kad ne į temą,bet Jums kaip lrt tarybos nariui turbūt bus įdomu.Prieš kelias savaites aš žiūrėjau LTV laidą „Talentų ringas“.Viskas būtų gražu ,jei ne vienas „bet“.Vienas moksleivių šokių kolektyvas šoko pagal šiuolaikinę muziką,lyg ir nieko baisaus,bet įsiklausius į anglišką tekstą pasidarė nejauku.Ar jaunimas supranta tą afroamerikietišką žargoną?Rusiški keiksmažodžiai nublanksta prieš tą „Sodomą ir Gomorą“.O gal aš tik pasenau ir atsilieku nuo jaunimo „madų“.

 • Blieber

  Bodunis, netikiu, kad yra „keiksmažodiškensių“ keiksmažodžių, nei rusų.
  Reklama+LTV – štai kur būtų „Sodoma ir Gomora“. Manau, LTV iš viso nereikia reklamų, ir velniai nematė tų naujų brangių filmų, kas nori – ras būdą kitaip/kitur pasižiūrėti. Svarbu, kad Čekuolį dažniau rodytų.
  Situacija su Direktoriumi panaši į atveji su Roku, tik jis ne ant visos Lietuvos, o ant jos angelų sargų, ir ne žodžiais, o veiksmais. Blogiausia – kad jokio proceso ir rezultatų.