Klasika: iš Užkalnio „Raštų“…

Radau ir skubu su jumis visais pasidalinti…

Mano subjektyvia nuomone, tikrai verta dėmesio.

Tam tikra prasme klasika… 

Be to, žinau, kad mažiausiai kokiems penkiems šio tinklaraščio komentatoriams labai patiks.

Ko nepadarysi dėl kitų laimės…

**********************************************************************************************************

A.Užkalnis

Studentai, nenusiminkite: ne visi žurnalistai yra neurotiški egomaniakai

Šio tinklaraščio redakciją pasiekė pranešimai, kad studentai, rašantys kursinius, bakalaurinius ir kitokius darbus ir kreipęsi su klausimais į plačiai žinomo Dundukų Spa ir Leprozoriumo tinklaraščio (dar žinomo kaip Račo blogas) vadovą, buvo ne vieną sykį, bet dukart išskalbti Tautos Mokytojo Nr. 1.

Jo Šviesybė, pasirodo, yra ne juokais suerzintas jaunimo, kuris, išlepęs nemokamo mokslo, dabar galvoja, kad gali imti ir šiaip sau prašyti kad Ekselencija atsakinėtų į klausimus, ir dar iki tam tikro dedlaino. Savo pastabose Mokytojas primena, kad jis ne šiaip sau koks susiraukęs bambeklis nuobodyla, 10 valandų per dieną kompulsyviai dundenantis pavargusius neva ironiškus atsikirtinėjimus kiekvienam jį suerzinusiam dundukui (pvz, „gerbiamasis ***, jūsų pastabos labai vertingos, bet pirma išmokite rašyti, paskui galėsite diskutuoti„). Studentai turėtų nepamiršti, kad jis yra Atsakingas Darbuotojas (vadovauja žinių agentūrai) ir yra politikos apžvalgininkas, todėl jo laikas, galima sakyti, aukso vertės.

Studentai, pasiskaitę išsipūtusio ego baliono bumbėjimo, gali klaidingai pagalvoti, kad toks elgesys yra būdingas žurnalistams. Tai nėra tiesa.

Šalyje yra daug sveikų, nesusireikšminusių žmonių, kurie sugeba kalbėti su studentais ir kitais, nepalydėdami to bendravimo pasipūtusiais vaitojimais ir užuominomis apie tai, koks brangus jų laikas ir kaip jiems reikia bučiuoti rankas.

Pastaba: studentai, besimokantys apie požymius, primenančius F22.0 (kliedesinį sutrikimą), gali, atvirkščiai, rasti panašiuose tekstuose daug medžiagos savo darbui.

********************************************************************************************************

P.S. Autoriui pageidaujant, pervesiu kūrinio vertę atitinkantį honorarą į nurodytą sąskaitą.

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Akivaizdu, kad labiausiai šis rašinėlis sužavėjo patį literatūrinį jo herojų.

  Kas tik įrodo, jame dėstomo požiūrio pagrįstumą.

  P.s. įdomu, o kokie gi įrašų šiame bloge įkainiai, kad gerbiamas tinklaraščio Autorius yra nusiteikęs susimokėti gerbiamam rašinėlio Autoriui? Tai gal, visgi, gerbiamam Artūrui už jo misijos vykdymą yra mokama?

 • Paulius

  Taiklesnio teksto kaž ar bepavyktų kam supurpti. Lenkiamės Užkalniui. Linktelim Račui už bandymą parodyti, kad moka priimti kritiką :)

 • Bobutė

  Chmmm… Pasirodo, kad p. A. Račas akylai stebi ką apie jį rašo visokie užkalniai beigi kiti dundukai…:)
  Taigi, darau drąsią (nors gal ir neteisingą) išvadą, kad p. A. Račai kitų nuomonė apie jį nėra tokia jau nesvarbi kaip jis dažnai sako… Vadinasi, tas jo „dėjau“ tėra braviūra…:)

  Taipogi, manau, nereikia pykti ant Rašytojo, Žurnalisto ir etc. A. Užkalnio, nes jis, matomai, sakydamas jog „Šalyje yra daug sveikų, nesusireikšminusių žmonių, kurie sugeba kalbėti su studentais ir kitais, nepalydėdami…“ turėjo omenyje save, t.y. pakvietė studentus kreiptis i jį…:)

  • miela Bobute, su visa pagarba tamstai, norėčiau atkreipti dėmesį, kad jūsų išvada dėl „akylo“ stebėjimo yra šiek tiek skubota. Gal jums, kaip brandaus amžiaus žmogui, neteko susidurti su RSS – tai toks įrankis, kuris suneša visokiausius tekstus į pašto dėžę. Aptariamasis šedevras pateko į vieno agregatoriaus sudaromą sąrašą, o kadangi tas sąrašas yra tarp tų sunešamų, tai jis iš karto atsidūrė ir mano pašto dėželėje. Bet, nuoširdžiai jums sakau, labai tuo džiaugiuosi – tokie šedevrai sukuriami tikrai ne kasdien. Ir jūs tikrai teisi – ant tokio klasikos pavyzdžio „dėti“ negaliu. Ir tikrai jokio pykčio autoriui nejaučiu, priešingai – manau, ne kartą panaudosius jo kūrinį kaip dalomąją vaizdinę medžiagą tiems jo minimiems vargšams studentams.

   • Bobutė

    p. Artūrai,

    sakot tekstus RSS’as it koks Aitvaras suneša… Tikiu, tikiu, juolab, kad ir anūkėlis apie tą aitvarą, tpfu, tai yra RSS’ą jau daug anksčiau buvo papasakojęs…:)

    Ar jau pervedėte žadėtą honorarą Didžiajam Rašytojui?

    • miela Bobute, žadėjau pervesti Didžiajam Rašytojui pageidaujant. Nes nežinau kur…

     • Palei visą teisybę, tai nereikėtų nerimauti. Juk pasakyta: „Autoriui pageidaujant, pervesiu kūrinio vertę atitinkantį honorarą į nurodytą sąskaitą.“ Į mano sąskaitą įplaukė £0.00, kas, manau, atitinka kūrinio vertę gerbiamojo tinklaraščio autoriaus vertinime. Pretenzijų neturiu, už dėmesį dėkoju.

    • matote, Bobute, viskas išsisprendė. Kūrinio vertė nustatyta, Didysis Rašytojas pretenzijų neturi.

     • Rytis I

      Šiuo atveju liko daugiau klausimų nei atsakymų…

     • Bobutė

      Tiesiog fantastiška… Tai vienas iš itin retų atvejų, kai niekas niekam neturi pretenzijų, dėl visko sutariama ir etc.:)

     • Rytis I

      Bobute, užduokite savo klausimus, – kalbėsite tiesiogiai, ir su Žvaigžde:)

     • Bobutė

      Ryti I,

      mielai užduočiau (nesuprask – „užduočiau“, suprask – „užduočiau klausimus“), mielai kalbėčiau tiesiogiai su Žvaigžde, bet… Bet bijau. Juk TOKIO ryškumo Žvaigždė gali ir apakinti.:)

     • Rytis I

      Taip, suprantu – gali apakinti, visais savo talentais, cigarais, protabokščiais ir vėl tuo pačiu (?), – tiesa, visai suprantu ir ne, na tą Jūsų kuklumą… Bet galite tiesiog klausti, pažiūrėti į vienos akies gelmes, Andrius Jūsų laukia, jis toks vienišas, kaip velnias šalia rojaus vartų. Pabandykite. Jums PAVYKS.

     • Bobutė

      Ryti I

      Kodėl manote, kad „…Andrius Jūsų laukia…“, kad „jis toks vienišas“ ir kad man „PAVYKS“?

     • Rytis I

      Bobute, buvau visiškai neadekvačioj būsenoj, visiškam liūdesy, – šito tikrai nepergyvenčiau, – nes tarpko prasitarėte kad „mielai kalbėčiau tiesiogiai su Žvaigžde“…
      Aš šito negaliu suprasti:(

     • Bobutė

      Ryti I, kažkaip šiandien mes nelabai susikalbam…:(

      Lyg tai Jūs pirmas susakėt:

      „Bobute, užduokite savo klausimus, – kalbėsite tiesiogiai, ir su Žvaigžde:)“

      Aš tik pabandžiau pašmaikštauti (matomai nevykusiai) panaudodama Tamstos žodžius…

 • Lee

  Kas gi šuniui uodegą pakels jei ne jis pats…………..

 • aliosha

  uzkalnis teisus, racas po apdovanojimo uz geriausia internetini tinklarasti baisiai susireiksmino.

  • mielas aliosha, tik pastebėsiu, kad tinklaraštis visada yra internetinis. Bet tamstos nuomonė labai vertinga.

 • Gytis

  Nepažįstu nei p.Račo, nei p.Užkalnio asmeniškai, bet šio blogo RSS esu užsiprenumeravęs kaip ir keletą kitų srautų, kur matau bent pastangas apmąstyti ir suvokti, kas Lietuvoje ir pasaulyje vyksta iš tikrųjų, kokios tikrosios to vyksmo priežastys, ką daryti, kad viskas vyktų kitaip – visuomenės, o ne siauro rato „draugų“ naudai. Mano galva p.Račas turi aiškią pilietinę poziciją ir, svarbiausia, ją atvirai reiškia. Iš savo patirties žinau, kad turėdamas nuomonę ir ją atvirai dėstydamas Lietuvoje dažnai iššauki pyktį ir panieką, nes pas mus tvyro galios kultas – laisvė (turėti nuomonę, kalbėti, spręsti ir t.t.) yra rezervuota galią turintiems, daugumai. Panašus pyktis, pavydas ir dvelkia iš p.Užkalnio tekstuko ir komentarų, o studento istorija tebuvo tik pretekstas dar vienam pliūpsniui. Gaila.

 • Manau „www.racas.lt“ tinklapiui offshorinių dundukų skaičiaus progresija yra nepaprastai naudinga. Gaila, google analytics jo nerodo

 • Valdas

  O man šis įrašas sukėlė džiugią šypseną. Ir dar panorau sužinoti kas tas Užkalnis ir pasiieškoti jo tinklaraščio. Nemanau, kad Račas ir Užkalnis yra priešai:)

  • Bobutė

   p. Valdai,

   Jūs nežinojote kas yra p. A. Užkalnis? Jūs ką iš už Uralo (kaip sakė vieno seno filmo herojė)?

   Jį ne tik kad visa Lietuva (atsiprašau – ne visa- išskyrus Jus), jį visa Britanija ir net visa (na ar beveik visa:) Europa žino…

 • max

  skaitinėju tiek Račo , tiek ir Užkalnio blogus ir nelabai pagaunu tos abipusės nemeilės priežasti. Abu atrodo protingi, abu pakankamai arogantiški . Kame čia šaknys? Įdomu būtų , jei juos suleisti į vieną patalpą, ar jie apsisnukiuotų? Šutka ;-)

  • Rytis I

   Įdomu, ar Užkalnis atsakinėja į studentų klausimus? Nejau jo atsakymai niekam neįdomūs? Ei, studentai, pabandykit…

   • Ryti I, o ko jūsų nuomone, studentai galėtų paklausti A.Užkalnio?

    • Rytis I

     Tai ir būtų pirmas klausimas:)
     Tarp kitko, bent jau į mano klausimus Andrius geranoriškai atsakė, nors klausimus gal dabar formuluočiau kitaip:
     http://racas.lt/citata-355-rasytojas-a-uzkalnis-apie-tragiska-lietuvos-ziniasklaidos-bukle/#comment-54526
     O va vienas lenkų žurnalistas Andriaus paklausė esmingo dalyko: kodėl knygoje taip mažai paveiksliukų? Reiškia, perskaičius kūrinį, visdėlto kyla šiokių tokių klausimų, ir tai yra gerai.

     • Ačiū už klausimą. Studentai, rašantieji savo įvairius darbus, į mane kreipiasi ne taip jau dažnai (apie 10 kartų per metus) ir klausia apie žiniasklaidą (tiek lietuvišką, tiek anglišką).

     • o į mane, žinokite, kartais kreipiasi studentai, klausdami apie Lietuvos baletą ir kerlingą.

     • albinas
     • Rytis I

      Na va, ne taip ir blogai. Andriui siūlyčiau (jeigu galima) solidarizuotis su Artūru nepataikaujant studentiškai tinginystei, tegu pakuojasi daiktus asmeninei audiencijai Londone.

 • Žinot, suprantu A.Račą. Ir jūs, brangūs skaitytojai, suprastumėt, jei kiekvieną pavasarį imtumėt gauti krūvą laiškų su pasiūlymais atsakyti į klausimus. Artėjant sesijai, laiškų daugėja:) ir skambučių:)

  Jei imsi atsakinėti visiems – nebus laiko dirbti. Jei neatsakinėsi iš viso – atrodysi arogantiškas šunsnukis. Manau, Artūro sprendimas kviesti į pokalbius gyvai – geriausia išeitis. Pats taikiau, sutinka koks 1-2 studentai per sezoną. Čia lyginant su maždaug 20-30 prašymų atsakyti į klausimus raštu.

  O kad studentia nemoka bendrauti dalykiškai, tai taip. Atvirai pasakius, dažnas toks laiškas, ypač, kai jis ne pirmas, tiesiog suerzina. Manau, žmogiška, o kai vėliau atsakymas į pasiūlymą apsilankyti ir paklausinėti gyvai yra „per daug vargo“, tai tokia reakcija natūrali.

  O ir ko norėt, kai 2/3 mokyklą baigusiųjų galų gale rašo diplominį? dažniausiai dėl per kieto popieriaus netinkamą net į būdelę…

  • lida

   „Jei imsi atsakinėti visiems – nebus laiko dirbti. Jei neatsakinėsi iš viso – atrodysi arogantiškas šunsnukis.“
   visais atžvilgiais geriausia išeitis, be abejo, ne atsakinėti, o perspausdinti laiškus savo bloge ir pasiguosti, kokie arogantiški šunsnukiai yra studentai.

   • albinas

    lida, cie jus skelet super…

 • chebrantas

  Mane vis stebina lietuviai, kurie sugeba tik piktintis. Štai ir dabar kokie visi nepatenkinti Račo arogancija. Na gal ir piktokas buvo įrašas apie studentę, bet sutikite, gerbiamieji, kad teisingas. Pats vis dar studijuoju ir puikiai žinau kaip atmestinai daromi darbai, tai nekeista, kad tokie, kaip gerb. Račo reikalavimai susilaukia tokio didelio pykčio.

  Nors šiaip man toliau nesuvokiama kai kurių komentatorių logika. Nepatinka – neskaitykite, tai didesnė bausmė tiklaraščiui ar kitokiai informacijos priemonei, nei milijonas komentarų, kaip mums nepatinka šio straipnio savininkas…

 • Šmaikštu.

 • Musė

  Ačiū, Artūrai, kad rūpinatės savo dundukais. Man labai patiko, galėtumėte ir dažniau.

 • Andrius

  Manau kad uzkalnis vel gavo ikvepima parasyti tai besiklausydamas savo dainos – http://www.youtube.com/watch?v=XVWA5avUI-0

 • mdxacuk

  Reikia pripažinti, kad nors p. Užkalnis savo veikaluose ir nepretenduoja į menamą analitinį gilumą, kultivuojamą kai kurių pažangiųjų apžvalginykų, tačiau tam tikras būties idiotiškumo apraiškas jam pavyksta atspindėti taikliai.

 • doktor barmental

  pritariu mdxacuk’ui

 • Julija

  Hm, atsimenu visiškai priešingą patirtį iš savo magistrinio rašymo: iš interviu kviečiamų pašnekovų tik kas 4 neprieštaraudavo susitikti, o kitų reakcijos būdavo „tai atsiųsk e-paštu klausimus, jei turėsiu laiko, pažiūrėsiu, o susitikti neturiu laiko“. Taigi :)

 • gato

  Kiek skaičiau, Užkalnis man atrodo ne ką mažiau arogantiškas ir įžeidus nei A.Račas. Panašu, kad juokiasi puodas, kad katilas juodas :) Bet nekvailas, tokiu būdu pritraukia srautus į savo tinklapį, pakritikuoja Račą, pasijuokia iš Beatos bloge besiriejančių merginų ir žiū srautų kreivė aukštyn. Tuo labiau, kad knygą naują išleido…

  • Kawianskas

   Tiksliai į dešimtuką.

  • Liepa

   Gato, butent!!! Ant kitu sukrautu lauru uzsiimineja savireklama!

 • Antanas

  Cia atsakas tam studento tekstui kur praso atsakyti rastu iki tam tikros datos, nenaudojant lietuvisku rasmenu ir t.t.?
  Nezinau kaip priimta zurnalistikoj, bet kai as buvau studentas tai taip nesielgdavau. Siaip nesvarbu studentas ar ne. Net ir dabar jei man reikia ko nors is zmogaus nemokamai tai:
  1. Rasau teksta tikrindamas rasybos,gramatikos ir kitokias klaidas, be abejo rasau su lietuviskom raidem
  2. Paaiskines ko noriu atsiklausiu kokiu budu zmogui patogiausia man padeti(pvz zmogui patogiau susitikti o ne rasyti emailus,jo teise).
  3.Stengiuosi duoti uztektinai laiko zmogui(tai yra susirupinti savo kursiniu ar kuo ten anksciau negu savaite iki egzo),tam kad nereiketu apsunkinti zmogui gyvenimo visokiais deadlainais. Jeigu vis delto turiu kazkoki deadlinea tai prasau iki jo spet issireiskdamas maksimaliai mandagiai,bandydamas paaiskinti kodel taip darau. Tam kad zmogus nepagalvotu kad esu pasikeles suskis bandantis nurodyneti jam ka daryti.Juk as noriu kad jis man suteiktu nemokamai paslauga ar ne?

  Man visada atrode kad cia tiesiog elementarus etiketas bei toks budas dazniau gauti tai ka nori. Juk jei vertinsi ir gerbsi kitu laika tai didesne tikimybe kad tau suteiks paslauga… Bet matyt as nors jaunas bet per daug konservativus ir siuolaikiniams studentams tokios taisykles negalioja…

 • Astra

  „Šalyje yra daug sveikų, nesusireikšminusių žmonių, kurie sugeba kalbėti su studentais ir kitais, nepalydėdami to bendravimo pasipūtusiais vaitojimais“… Ha ha, ir kieno tai zodziai??? Uzkalnio? Jis turbut labai seniai i veidrodi ziurejo, nes jei butu paziurejes, ten pamatytu dar didesni susireiksminusi, pasiputusi, kritikuojanti visus, kazka rasancius (nuo Zemaites iki Raco) zmones. Anot Uzkalnio, rasyti Lietuvoje nemoka ir nemokejo niekas, isskyrus ji…

 • Egle

  Nors imk ir griuk is juoko. : )) Tikiuosi negausiu per galva del juoko propagavimo ten kur juoktis negalima.