A.Užkalnio laiškas troliui (papildytas)

… Iš pradžių šiek tiek istorijos…

A.Užkalnis neseniai parašė tekstą apie Lietuvos žiniasklaidą.

Perskaitęs šį tekstą ir po juo esančius komentarus, parašiau komentarą. Jo esmė maždaug tokia: taip, Lietuvos žiniasklaidoje yra problemų ir jai dar tikrai yra kur tobulėti. Tačiau žmogus, savo gyvenime tikriausiai neparašęs nė vieno žurnalistinio teksto, ir kurio patirtis žurnalistikoje susiveda į Didžiosios Britanijos spaudos vertimų ir BBC monitoringo apžvalgų citavimą per Lietuvos radiją, neturėtų lipti ant statinės, skelbti pasaulio pabaigą ir paties taip pašiepiamu „ganytojišku“ tonu mokyti tuos, kurie valgo duoną iš žurnalistikos. Geriau jau būtų, kad tas ganytojas iš Londono parodytų visiems Lietuvos nevykėliams žurnalistams pavyzdį, kaip reikia rašyti. (Cituoju iš atminties, nes google kopijos nėra, o savo komentarų nearchyvuoju).

P.S. A.Užkalnis, pasirodo, išsaugojo originalų komentarą ir reaguodamas į šio tinklaraščio skaitytojų pageidavmus, maloniai jį persiuntė man. Ačiū jam už tai.

Kad Lietuvos žiniasklaidai tobulėti yra kur, tikriausiai niekas negalėtų ginčytis. Vargu, ar būtų galima ginčytis ir su teiginiu, kad Didžiojoje Britanijoje pasirinkimas yra didesnis ir kokybiškos žiniasklaidos yra daugiau.

Tačiau keista matyti žmogų, kuris savo gyvenime, panašu, nėra parašęs nė vieno žurnalistinio teksto, lipantį ant bačkos ir miestui ir pasauliui skelbiantį, jog dangus griūva.

Dar keisčiau girdėti kai tas pasaulio (pabaigą – A.R.)  Lietuvai iš šventojo Londono skelbiantis tipas tuo taip dažnai prikišamu kitiems “ganytojišku” tonu auklėja ir moko, kaip reikia rašyti tuos, kurie gyvena iš žurnalistikos. Tegul jų Lietuvoje ir nėra labai daug.

Aš suprantu, kad iš toliau visada geriau matosi, tačiau gal užuot rėkus apie pasaulio pabaigą, mokytojas imtų ir pademonstruotų visai Lietuvai, kas yra tikroji žurnalistika: kaip reikia informuoti, užduoti klausimus, pasakoti. Ne pacituoti perskaitytus tekstus ar monitoringo apžvalgas per Lietuvos radiją, bet parašyti savo žurnalistinį tekstą. Tą tikrąjį.

Kol kas man tokių pasaulio pabaigos pranašo tekstų neteko matyti, o ką iki šiol skaičiau tebuvo “etatinio bylotojo ir profesionalaus moralizavimo kario” blevyzgos, kuriomis siekiama atkreipti į save dėmesį ir susilaukti tokios pat moralės dundukų liaupsių.

Kaip ir R.Kazlo ar šiuo konkrečiu atveju

Šiandien gavau A.Užkalnio laišką, kurį, šiek tiek pasvarstęs, nusprendžiau paskelbti. Pamaniau, kad kaip „trolis“ galiu sau tai leisti.

Artūrai,
 
Tamstos komentarą ištryniau, ir nors paprastai troliams neaiškinu, kodėl trinu jų komentarus, šiuo atveju manau, kad reikia.
 
Nepriklausomai nuo to, ką pats galvoji apie mano rašymus, jų toną ar pobūdį, man nereikia mano tinklaraštyje tavo prasimanymų: nei iš kur nors nusirašytų „cituojamų tekstų“, nei monitoringo apžvalgų per Lietuvos Radiją neskaitau. (LRT pasakoju beveik apie Britaniją, kuria BBC Monitoringas apskirtai neužsiima).
 
Man Lietuvos Radijas ir mano darbas jame yra toks dalykas, kur už viską, ką esu padaręs, atsakau, ir juo didžiuojuosi.
 
Mano tinklaraštyje tu ant to nespjaudysi.
 
Nesiruošiu užsiimti viešais ginčais ir įrodinėjimais, ką ir kur esu parašęs, pakalbinęs ar transliavęs, nes tavo smulkmeniška, pagiežinga ir liūdna asmenybė tiek nenusipelno.
 
Iš pradžių maniau, kad perdaug nedraugiškai apie tave būsiu pasakęs; dabar suprantu, kad esi ne tik nuobodus ir nykus autorius, bet dar ir nemalonus ir nesąžiningas tipas.
 
Andrius

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Na va, turim naują komentatorių kategoriją – troliai :D

  • ViliusK

   Internete troliu vadinamas asmuo, kuris prisijungia prie susiformavusios bendruomenės, pvz., naujienų grupės ir skelbia fleimines, grubias arba įžeidžiančias žinutes, siekdamas išprovokuoti kitus bendruomenės narius bei nutraukti normalią diskusijų eigą, sąmoningai sutrikdyti bendruomenės veiklą, sukiršinti jos narius. Tokie pasisakymai, pranešimai dar kitaip vadinami Troll, Troll-Post arba Troll-Posting.

   http://lt.wikipedia.org/wiki/Trolis_(internete)

 • lv

  O kodėl negalima paspjaudyti? Pasišaipyti galima iš visko ir iš visų! Juk tokiu devizu Užkalnis spjaudymus savo rašiniuose ir dangsto/pateisina…

  • Rolandas

   Va va, tiesiai 5 dešimtuką.

 • Nesvarbu

  Esminis akcentas -„tu“:))) Šiaip gerokai prajuokino Andrius:)

 • Justas

  Dar galejo prideti, kad visi blogi komentarai apie ji tik is pavydo (jam). Man uzkalnis ir jo rasymai sukelia labai nemalonu ispudi. Nuosirdziai jo nemegstu :)

 • Tomas

  Simai, „trolis“ nėra nauja kategorija. Taip vadinami piktybiniai žmonės, kurie teršia svetaines savo nekonstruktyviais komentarais.

  Skaičiau ir A. Užkalnio straipsnį. Man jis link to, ką parašė A.R. Problemų yra labai daug (daug ką pasako vien tai, kad L.R. nupirkti straipsniai ramių ramiausiai percituojami lrt.lt – kokio lygio turi būti profesionalas, kad nepastebtum tokių dalykų), tačiau pats straipsnis yra „troliškas“. Bet tai labai užkalniška.

  O, laiškas… Na, pagal Jurgį ir kepurė.

  • Nesupratote mano sarkazmo. Aš šiaip ne taip prisiverčiau perskaityti Užkalnio straipsnį. Mano nuomonė – kliedesiai… Ten nekomentuoju, nes matau autoriaus politiką. Panašu, kad Užkalnis komentarus trina daug daugiau ir stropiau (99 procentai komentarų tik teigiami…) nei Račas ir tai tikrai parodo nesugebėjimą reaguoti į kritiką ar nemokėjimą diskutuoti… Sakyčiau visai ne vakarietiškais standartais paremtas požiūris į savo skaitytojus.

   • nerijus

    A. R. vertinu dėl jo sąžiningos pozicijos ir nesikeičiančios nuomonės; ir nesvarbu iš kur vėjas pučia ir kokį laivelį jis supa…
    Kad jis pasibara ir išvadina dundukais, fredžiais, lidijom, tai tik emocijos…ir jos praeina.
    :)

 • Iki Advento dar liko visa savaitė su trupučiu, todėl nematau nieko smerktino šiame gana kategoriškame katalikų susirėmime. Padlaižiavimas ir apsimestinis meilinimasis – daug nemalonesni reiškiniai.

  • Nesvarbu

   Fredi, kokie dar katalikai, A.Račas yra pagonis, bedievis ontologine prasme, o A.Užkalnis veikiausiai ir koks nors protestantas anglikonas. Dviejų dievobaimingų katalikų apsipliotkinimu, kurių žiauriausias finalas gali baigtis daugių daugiausia tik nuogo užpakalio vienas kitam parodymu, čia nekvepia. Labiau panašu į be kompromisinę kovą tarp paradigmų kaitos teorijos šalininko (čia to trolio, kuris yra nuobodus, nemalonus, nykus, nesąžiningas tipas, smulkmeniška, pagiežinga ir liūdna asmenybė)ir jo oponento, postmodernistinio mąstymo šalininko, kuris bando prastumti pliuralistinę Lietuviškos spaudos interpretavimo koncepciją, pometafizinį žurnalisto mąstymo tipą.

   • nerijus

    Kas yra „pagonis“?..
    Ar bent Tamsta žinote šio žodžio atsiradimo kilmę ir reikšmę?..

    Jei Žmogus netikintis, tai jis netikinti. Kam tie epitetai?..

   • nerijus

 • Genijus

  Fredi*, už kataliką gausite nuo Artūro velnių :)
  Nežinau tik, ar gausite ir nuo Užkalnio.

 • nerijus

  Po Užkalnio teksto trūko- Amen.

  Prestižas, turėti kokį tai internautų užkabarotą epitetą,..nes ne kiekvieno nosiai jį gauti. Ar ne taip, Valentinai?.. :)
  Gerai, kad Artūras jungiasi prie prastuomenės ir gavo „trolį“ nuo „molio“…
  Pavydėkit…

 • Auksinis kardas

  Žodis „trolis“ lietuviškoje erdvėje nelabai žinomas ar naudojamas, kiek žinau. Šiuo atveju tai tiesmukas skolinys iš anglakalbio naudojimo. Jo prasmė net ne tiek nekonstruktyvaus komentaro, kiek siekiančio nukreipti pokalbio eigą tuščio priešpriešų kedenimo link. Tai provokacinis komentaras – sąmoningai ar ne.

  Tokioje šviesoje, paprasčiausiai nematau kaip sąvoka sietųsi su Artūro atpasakotu turiniu, kuris nėra nukreipiamojo šonan pobūdžio, bet yra nesutikimas su kritikuojančiuoju, jam stokojant svorio reiškiamiems teiginiams, parodant kodėl.

  Paviešintas atsakymas vienareikšmiškai žemo lygio. Intelektualumu, tradicine šio žodžio prasme, nepasižymi. Akivaizdu, kad bėdos spaudžia ne tik šalies žiniasklaidą, bet ir andrius užkalnius, kurie apie save galvoja geriau, nei yra.

  Apie siuntėjo pranešimų skaitymus Lietuvos Radijui tikrai galima pasakyti teigiamų dalykų: jie perskaitomi rafinuoto vakarietiškumo maniera, puikiai nuslepiančia skaitovo lėkštumą. Šiuo mažu stebuklu didžiuotis pamatuotai galima.

  • VYTS

   „Tokioje šviesoje, paprasčiausiai nematau kaip sąvoka sietųsi su Artūro atpasakotu turiniu, kuris nėra nukreipiamojo šonan pobūdžio“

   Asmens, o ne jo pasisakymo puolimas būtent ir yra tokio pobūdžio.

   • Auksinis kardas

    Argi nesimato, kad kritika išdėstoma ne asmeniui, o pasisakymams, jų pamokslautojiškam pobūdžiui, neturint tam įdirbiu pelnyto autoriteto? Asmuo Užkalnis galėtų sau ramiai rūkyti cigarus ir gurkšnoti nesilpną alkoholį šlovingame Londone, bet norisi užsilipti ant bačkos ir paleisti čiurkšlę tėviškės link – būtent tai ir kritikuojama.

    • Regis

     Karde, ar man pasirodė ar iš tikrųjų jaučiamas „dedovčinos“ požiūris – 1. Koks tavo tonas, 2. Sėdėtum ramiai ten ir ten, 3. Ko atsitrenkei, 4. Ir negerbi tų kuriuos reikia gerbt, 5. Kas tu toks, kad sau tą leidi.

     • Auksinis kardas

      Dėkui už pastabą, Regi – dėl tono esi teisus. Iš pat pradžių ketinau pasakyti, kad intelektualia diskusija aptariamas apsikeitimas nekvepia (juolab, kai jau žinome tikslų pirminį komentarą) – dėl abiejų pusių nepriteklių.

      Parašymas nuslydo kiek labiau kritikuojant tik vieną pusę, kas nėra visiškai pelnyta. Deja, prie viso Artūro pastabumo, darbštumo, o ir, visgi, geranoriškumo – kartais pritrūksta to išlaikymo, kurį vertiname didžiausiuose žinomuose šviesuliuose.

      Ką padarysi, ne visi esame tokie nežemiškai tobuli, kokiais teoriškai galėtume būti.

 • Nesvarbu

  Pasirodo, kad jei racas.lt būtų valstybė, tai ji būtų didesnė už Vatikaną- http://www.sharenator.com/w/racas.lt

 • Nesvarbu

  Ten dar yra nuotrauka su visais Raco dundukais,ta minia su kvailais Groucho Marx akiniais. Suraskite save:)

 • lida

  Vo tep, žinos kaip kitus dundukinti, trolis ;)
  O bet taip ir nesupratau, Artūras teisybę pakomentavo ar apsimelavo, ty purvinais batais po Užkalnio namus prasiėjo ?

  • Jei ši vieta kurio patirtis žurnalistikoje susiveda į Didžiosios Britanijos spaudos vertimų ir BBC monitoringo apžvalgų citavimą per Lietuvos radiją yra parašyta taip, kaip buvo parašyta (be reikalo Užkalnis trina komentarus – įrodymų nebeliko ir niekada nebus aišku kas teisu), tai Užkalnis turi teksto suvokimo problemų… Arba neadekvačiai reaguoja į konstruktyvią kritiką.

   Štai dėl to kai kurias diskusijas geriau palikti, kad jas įvertintų žmonės iš šalies…

 • petras

  jo, butu idomu Raco posta paskaityt

 • Alvydas

  Nu ir gera reklama tas trolis Uzkalniui padare. Zaviuosi Andriumi, saunuolis! Prisijuokiau nerealiai

 • nerijus

  Atkreipkit dėmesį.
  Skambinama „gyvai“ ir derimasi.

  http://www.youtube.com/watch?v=fj1lKQl11Wo&feature=related

  …prašoma namo kaina 3,5 mln. LT, bet jis pasiūlo 2 mln.; telefone pasigirsta teigiamas atsakymas…

  ???

  Kur FNTT ir VMI?..

 • nerijus

  Puiki akcija:

 • sigitas

  Gerbiamas Artūrai, o Užkalnis teisus. Ir kritikuoja jis lietuvišką žiniasklaidą kaip vartotojas. Ir tam turi teisę. Ir aš turiu teisę, nors nesu parašęs nei eilutės. Nes jei vadovautis Jūsų logika, tai Jūs neturite teisės kritikuoti politikų, nes nesate juo buvęs nei dienos. Suprantu jūsų pagiežą Andriui, bet nebūtinai ji turėtų įgauti tokias keistas formas.

  • mielas Sigitai, kritikuoti kaip vartotojas A.Užkalnis, žinoma, gali. Reikšti savo nepasitenkinimą, rašyti apie savo lūkesčius, nurodyti trūkumus. Kaip vartotojas. Bet A.Užkalnis to nedaro. Jis imasi misijos mokyti. O tam, kad mokytum, vis dėlto reikia šiek tiek išmanyti. Mano subjektyvia nuomone, A.Užkalnis neišmano. Tai labai gerai matosi iš jo teksto. Todėl ir neturi jokios teisės mokyti. O juo labiau tyčiotis.

   Kai dėl politikos, tai taip, esu vartotojas. Ir dar šiek tiek laiko buvęs gerokai arčiau nei dauguma kitų vartotojų. Tačiau kai kritikuoju, dažniausiai kritikuoju konkrečius sprendimus ar veiksmus, stengdamasis argumentuoti. Priešingai nei A.Užkalnis, kuris nepateikia jokių argumentų.

   Jokios pagiežos A.Užkalniui nejaučiu. Nes pagiežą aš suprantu kaip piktą pavydą, o pavydėti A.Užkalniui tikrai neturiu ko. Čia kaip obuoliai ir apelsinai, jei suprantate apie ką aš.

 • People who live in glass houses shouldn’t throw stones – va kokią išmintį prisiminiau perskaičius šį įrašą. Jei Užkalnis kitus per dantį traukia, tai būtų smagu matyt kad turi pakankamai cojones (http://en.wikipedia.org/wiki/Cojones) susitaikyti su faktu, kad kiti irgi turi aštrius dantis

 • Nedraugas

  Zinote, kas mane nervina? Kad asmeninius laiskus dedate i interneta be ju autoriu sutikimo. Tai nera etiska. Zurnalisto kova su vejo malunais pasitelkiant bet kokias priemones. Tai, kas rasoma asmeniskai, rasoma ne i spauda.
  O Jusu kritika Uzkalniui pagrista – jis pasirinko savirekos kelia, be skrupulu izeidinedamas visus i kaire ir i desine, rinkdamasis tuos, kurie negali atsakyti deramai. Irgi nera labai etiskas kelias. Taciau lietuviams skaitytojams reikia rekliu. Paziurekit, kaip tuo naudojasi vienas pirmaujantis laikrastis…
  O ismokt diskutuot be asmeniskumu praverstu abiems.
  Kad nors butu rimtas pokalbis, apie temas, problemas ir ju sprendimu budus, o ne apie vieno ar kito asmens problemas. Bet iki to, matyt, dar reikia uzaugti.
  Sekmes.

 • sataniuga

  Jei Užkalnis skaito Lietrytį su p. Valatkos mmmh… žurnalistinėm įžvalgom ar kokią Respubliką (VŽ), (o juk šie leidiniai ir yra daugiausiai tiražuojami, t.y. mūsų žiniasklaidos veidas), tai jis yra teisus. O šiaip visa šita istorija primena Statkevičiaus ir Petruškevičiaus istoriją. Anas esą, mados mokslų nebaigė, kolekcijos nesukūrė, o į akis lenda… peace :)

 • Sejanus

  Ne visada juk žmonių deklaruojami tikslai sutampa su realiais.

  Šiuo atveju, p. Užkalniui jei ir rūpi lietuviškos žiniasklaidos tobulinimas, tai nebuvo jo rašinėlio tikslas. Tikrasis ir gan aiškiai persišviečiantis tikslas buvo „Noriu dėmesio! Pažiūrėkit visi į mane!“. Attention whore, kaip sako anglai.

  Nenuostabu, kad ištrynė p. Račo komentarą. Ir vėlgi, tikrasis ištrynimo tikslas ko gero buvo ne tiek kritikos baimė, kiek… „Parašykit apie mane! Noriu dėmesio!“ Ko gero nebuvo sunku numatyti, kad kažkokio pienburnio pavadintas troliu, p. Račas nenutylės.

  Vėlgi, paviršutiniškai žiūrint gali pasirodyti keistas toks noras, pasigarsinti save kaip spirgantį pienburnį. Bet reikia prisiminti, jog „the only bad publicity is no publicity“. Tie, kam p. Užkalnis pasirodė kvailokai, niekuomet niekuo kitu jo ir nelaikė. Reiškia, jokio praradimo. O tikslinės p. Užkalnio auditorijos akyse jis užsidirbo taškų. Nes išdrįso nesitaikstyti su didžiojo Račo priekabėmis ar kaip jie ten apibūdins situaciją.

  Kokia yra ta p. Užkalnio tikslinė auditorija, nesunku suvokti paskaičius jo rašinėjamas pezaliones. Didžiąją jų dalį sudaro elementarūs, kiekvienam žmogui suprantami dalykai, dėstomi naudojant kiek galima mažiau daugiaskiemenių žodžių.

  Pavyzdžiui, kaip šiuo atveju, kad britų žiniasklaida kokybiškesnė už lietuvių. Kad lietuvių žiniasklaida turi problemų. Bet tūlam paprastam lietuviui (plačiau žinomam tam tikru agrikultūriniu terminu) tokia išmintis yra lengvai suvokiama ir, be abejo, atrodys visai protinga.

  Po pirmojo kėlinio vertinu 2:0 Užkalnio naudai. Ne taip ir sunku visgi šiame BLOG’e gauti nemokamos reklamos ir keltis SEO, tas ankstesniame įraše minėtas beraštis „IT vadovas“ tiesiog turėtų išmokti veikiančių metodų :)

  • stellar penny bun

   I am an attention seeking whore
   I don’t want to live in London any more.
   The other day I met my IDOL Katie Price
   OMG what a surprise.

   She was wearing a long trench coat type macintosh
   I reckoned she blew some handy dosh.
   I am an attention seeking geek
   Don’t dare to say that I am meek.

   I am loved, I am worshiped across the pond
   So take me home, yours James Bond.

 • Valentinas

  Prieš kiek laiko, savaitgalį netyčia įsijungiau TV1. Rodė laidą
  „Pokalbiai su Andriumi Užkalniu“.
  Kelias. Paprastas lietuviškas kelias. Ne britaniškas, ne airiškas, net ne škotiškas. Paprastas lietuviškas kelias, greičiau žvirkelis. Kairėje grumsteliai augina paprastą lietuviką grūdą. Dešinėje krūmokšniai, lietuviškų uodų gimtinė. Tolumoje šmėžuoja miškas – lietuviškų rudmėsių Tėvonija.
  Du vyrai, Užkalnis ir Zemkauskas iš lėto eina keliu ir KALBA. Tiksliau Zemkauskas KLAUSIA, o Užkalnis BYLOJA TIESĄ. Bylojo apie Lietuvą, apie pasaulį, apie gyvenimą. Užkalnio TIESA buvo tokia PILNATVIŠKA, tokia INTEGRUOTA, kad nesusilaikiau ir kažkur nuo tos vietos, kai išgirdau žodį „diskursas“ – ĮTIKĖJAU! Supratau, kad Užkalnis yra mano MOKYTOJAS, mano GURU. Jis MOKYTOJAS, o aš menkas MOKYTINIS.
  Viską ką daro ir sako MOKYTOJAS yra TIESA. Todėl Račo ištrynimas yra teisinga. Reiškia Račas pats kaltas, kad nesugeba suprasti MOKYTOJO didybės, jo reikšmės ir svarbos Lietuvai ir žmonijai.
  O MOKYTOJAU, ginsiu tave iš paskutiniųjų! Sakyk ką turiu padaryti. Aš padarysiu.

  • Sejanus

   +1

  • -1. Tik ne tiemdviems šios ironijos rūšis :) Netinka.

 • Ką A.Užkalnis nori pasakyti mes suprasime po dvidešmties metų (nuovokesni), o paprasti miestelėnai – maždaug už šimto.

 • Man labai patiko šis Užkalnio tekstas. Jis iš tų tokių, dėl kurių jo leksiką ir pamėgau. Aš nežinau, kaip reikia vertinti jo sąmonės užtemimus, kai spjaudosi ugnimi, bet gebėjimą gerai ir įdomiai rašyti jis turi, ko tarkim visiškai trūksta šio blogo autoriui.

  • mielas kinomeka, niekaip nesuprantu, kodėl tada švaistote savo brangų laiką.

   • Švaistau laiką čia esančios e-bendruomenės aistroms stebėti, o ne dėl jūsų įrašų.

    • nerijus

     …ir reklamuoti savo puslapį…

 • Va dabar galima drąsiai teigti, kad Užkalnis turi kažkokių asmeninių problemų…

  • nerijus

   Kaip ir Fredis*

 • Aras

  Labai grubus A. Račo komentaras, labai. Aš apie Kubilių mandagiau parašau.

 • Di

  Jau spėjau pamiršti ką Jūs ir kodėl nepasidalinate. Pradžioje buvo smagu, bet dabar jau nebe taip skanu, persūdėt.

 • Regis

  Šiaip pati A.Užkalnio nuomonė apie lietuvišką žiniasklaidą pasirodė tikrai įdomi ir svarbiausia verta dėmesio. Savaime aišku dėl kai ko galima ginčytis ir tas ginčas tikrai būtų naudingas ir sveikas iš principo, jeigu ginčytis konstruktyviai, be jokių nukrypimų nuo temos, be jokių ne į temą įžeidinėjimų, biografijos narstymo ar/ir kitos veiklos kuri su konkrečia nuomone neturi nieko bendro. Ar A.Užkalnis nebūdamas žurnalistu turi teisę į tokią nuomonę ir vertinimą? Aišku, kad turi. Kaip tos pačios žiniasklaidos vartotojas, kaip bet kuris iš mūsų. Taip manau.

  O visa kita neturi jokios vertės. Buvo apsikeista silpnumo parodymais ir tiek (mano supratimu). Komentaro (tokio) tikrai nevertėjo trinti, dar ir nepalikus pėdsakų, kad jis toks buvo (pvz. kaip čia – Komentaras pašalintas A.R.). Buvo galima tikrai neįsikaitinus kaip arbatinukui pabandyti atsakyti žmogui kuris puolė ginti savo luomą, o tai yra irgi suprantama ir pateisinama.

  Eilinį kart tenka tik stebėtis kai vietoj to, kad susikirstų skirtingos nuomonės dėl ginčo esmės, susikerta personalijos pradėdamos kovą kuri iš jų vertingesnė ir jau tada beliks padaryt visiems standartinį išvedžiojimą, kad vertingesnės personalijos nuomonė yra teisinga. „Sudirbk žmogų ir jo nuomonė susidirbs automatiškai“.

  Taigi, nei A.Račas „trolis“ ar „tipas“, nei A.Užkalnis „ganytojas“ ar „mokytojas“. O ginčas jeigu toks kiltų yra apie lietuvišką žiniasklaidą.

 • Skeptikas

  Man visa šita istorija labai primena viešas Statkevičiaus ir Petruškevičiaus rietenas, kurios, imu manyti, yra skiriamasis inteligencijos bruožas.

  • mielas Skeptike, na kur jau ten man iki Petruškevičiaus…

 • sigitas

  na šiaip tai kiek , žinau gerbiamas Artūras taip pat ne žurnalistas (pagal baigtus mokslus) bet istorikas, kaip ir jo kolega Valatka. Tačiau visiškai neneigiu , ad jis turi teisę ne tik reikšti nuomonę, bet ir mokyti kitus (ką jis labai sėkmingai daro). Kažin kodėl tai netaikytina Užkalniui, nelabai aišku. O pasirinktos mokymo formos , tai skonio reikalas. Ir apskritai , riba tarp mokymo ir nuomonės reiškimo labai jau neryški. Gal jūs Artūrai su Užkalniu savu laiku kokios mergos nepasidalinote, gal kortomis vienas kitam pralošėte? Ir dabar mums čia smegenis pudrinate?

  • Regis

   O gal viskas paprasčiau? Gal Artūrą užkabino toks visiškas lietuviškos žiniasklaidos suvarymas ir ypatingai tokio žmogaus kuris net neįsivaizduoja su kokiais iššūkiais susiduria savo kasdienybėje eilinis lietuviškas žurnalistas? Ar ir toliau ieškosim mergų, kortų, butelio ar dar ko nors?

  • mielas Sigitai, tamstos klausimas yra klasikinis užkalniško dundukizmo pavyzdys. O kai dėl to, kas yra vadinamas žurnalistu, gal pirmiausia išsiaiškinkite, o paskui jau darykite išvadas.

 • „kai dėl to, kas yra vadinamas žurnalistu, gal pirmiausia išsiaiškinkite…“

  Įdomu, tikrai. Paaiškintumėt vieną kartą, ar ką. Mums, visiems dundukams.

  Bo aš irgi nežinau, KAS LIETUVOJE VADINAMAS ŽURNALISTU?

  Užkalnis- aišku, ne.
  Račas- juo labiau. Jis direktorius. Nors būna, kad generolai vadina save kareiviais, bet tai visada kvailai skamba.
  Navickas- žurnalistas, ar ne?
  Nuomonę apie Rūtą Janutienę jau girdėjome.
  Nuomonės apie Valatką čia neišgirsime.

  Ne kažin kas lieka. …

  Na, žinau. Šis komentaras nemandagus, vertas ištrynimo. Bet būtų neblogai iš tikrųjų, kad vieną kartą AUTORITETINGAI IŠGULDYTUMĖTE teoriją, kas yra tie ŽURNALISTAI ir su kuo jie valgomi Lietuvoje.
  Nes dabar kažkoks neapibrėžtas keiksmažodis… :(

  • mielas urvinis, labai paprasta: tai arba asmuo baigęs žurnalistikos studijas, arba asmuo, dirbantis žiniasklaidos priemonėje (rengiantis informaciją) pagal darbo sutartį.

   Dar paprastesnis apibrėžimas yra štai čia http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=280580&p_query=&p_tr2=

   Naudodamasis proga pastebėsiu, kad mane žavi tamstos išankstinis žinojimas ir kalbėjimas su savimi.

   • Nedraugas

    Tai BBC ne žiniasklaidos priemonė? Nežinojau. O kas tai?

 • sert

  Iš pradžių Užkalnio tekstai man patiko, vėliau pradėjau galvoti kad jo primityvumas apsimestinis, šiandien manau, kad jo primityvumas tikras ir primityvus, o bandymai „monetizuoti“ ir toliau kurti savo personažą patyrė fiasko.

 • ooo

  Paskutinis „nesąžiningas tipas“ sukėlė šypsnį, sąžiningumų apstu: tomkaus, vainausko, thompson’o iš BBC. Kiek paskaičiau tekstų, priimtinas labiau A.R. :) A.U. gal labiau pramoginio, tik ne rimto jokiu būdu. Rimtų A.U. tekstų neskačiau, bet tikiuosi blogai ieškojau..

 • Joana

  Viena vertus, kaip rašė Šekspyras – „In a false quarrel there is no true valor.“
  Kita vertus… Atidžiai skaitant pono Artūro įrašus, pasisakymus, komentarus, reakcijas į komentatorių mintis, po pusmečio ar net anksčiau, neabejotinai „rėžia akį“ viena šio pono asmenybės detalė. Kaip leitmotyvas… Viena vienintelė problema, kuri trukdo jam tapti „ereliu, matančiu visumą“. Deja… kalakutas – tai ne erelis… net jei kartais nemenkai atrodo… Deja. Kartais kartais ta problema neryški, ir – rezultate geras straipsnis. Bet tik kartais… Žinai, Artūrai, gali parašyti – „ko čia tada gaišti laiką, rask kur tau gerai rašo ir t.t.“ Bet esmė ne tame… Esmė tame, kad tu nerealizuoji savo potencialo. Tu turi daug išskirtinių Kūrėjo tau asmeniškai (ne man, ir ne Valinskui, bet būtent tau) duotų dovanų kad tarnautum TIESAI. Ale… Kaip Patrisia Kaas dainavo vienoj dainoj – „mergina, kurios balsas skirtas dainuoti spiričiueliui, prirūkytame bare dainuoja bliuzą.“ Sustok. Ir pagalvok, ar tikrai darai geriausia ką galėtum daryti? Kaip su tamstos pasaulėžiūra? Koks tikslas viso to, ką darai? Vardan ko? Kam tarnauji? Tiesai? Šmaikštumui? Intelektualiniam snobizmui?

  • VYTS

   Čia subtilus raginimas Račui atsiversti į kažkurią religiją?

  • miela Joana, dėl laiko gaišimo tamsta visiškai teisi. Nieko neverčiu čia eiti, nieko neprievartauju skaityti, tai ką parašau. Nepatinka – neskaitykit…

   Dėl potencialo – gerbiu tamstos nuomonę, bet gal vis dėlto palikite man pačiam spręsti, ką, kiek ir kada daryti ir kaip save realizuoti. Tai dariau visada ir taip darysiu ateityje. Nepaisant ka darysiu – dirbsiu žiniasklaidoje ar vairuosiu taksi.

   Darau tai, kas man patinka, darau tai, kas man – Artūrui Račui – atrodo teisinga. Jei jums taip neatrodo, man nuo to nei šilta, nei šalta.

 • Pingback: Tweets that mention A.Užkalnio laiškas troliui (papildytas) | Artūras Račas -- Topsy.com()

 • warhead

  trolls trolling trolls got trolled.

 • Joana

  „Darau tai, kas man patinka, darau tai, kas man – Artūrui Račui – atrodo teisinga. Jei jums taip neatrodo, man nuo to nei šilta, nei šalta.“ A.R.

  Na va, atspėjau, kad pats Artūras ir priežastį nurodys… Mano amerikiečiai draugai tai vadina „God’s complex“. Na, čia, kai žmogus galvoja esąs Dievas. Kai žmogui užtenka savo paties pritarimo ir jis nekvestionuoja savo elgesio, teiginių, atsakomybės ribų. „Veža“ savo paties dievystės pojūtis… Deja deja, kai kurie žmonės turi šį kompleksą. Jis, beje, dažniausiai labai greitai pastebimas ir progresuojantis. Anyway, Artūrai, iš tiesų tai pagarbiai priimu tavo pastabas ir nebegaišinsiu laiko. Ale, kaip sakė vienas komentatorius, tai aš „nukopijuosiu“ jo poziciją – ne dėl tavęs čia leidžiamas laikas, o dėl čia esančios e-bendruomenės.

  Take care

  • miela Joana, labai tamstai ačiū už vertingą diagnozę. Tamstos draugai amerikiečiai tikriausiai jums jau yra sakę, kad esate neeilinių sugebėjimų. Beveik dieviškų, drįsčiau sakyti.

   O jei dar ir vaistų išrašytumėte…

   Bet kuriuo atveju, ačiū, kad neprakeikėte ir iš rojaus niešvarėte.

   Tiesa, dar atkreipčiau dėmesį, kad kaip ir su A.Užkalniu, su tamsta nei žąsų, nei kiaulių nesu ganęs.

   • nerijus

    S. Poška apie bažnyčią:

  • RM

   gerb. Joana, labai teisingai susakėte pastabas, bet, deja, turbūt pernelyg tyliai, kad pasiektų Dievo ausį. Man irgi akivaizdu, kad per metus A.R. iš visuomeninio Maximos kritikuotojo tapo valdančios šaikos ruporu, bet tai suprantama – juk BNS gyventi reikia, o pyktis su valdžia nepridės užsakymų.

   • mielas RM, tamsta demonstruojate aukščiausios prabos dundukizmą.

   • Joana

    RM, piaras buvo skirtas A.R. ir jis pavyko. Norint „Dievo ausį pasiekti“ reiktų kitaip elgtis. :)

 • Joana

  Galvojau, kad nieko nepakomentuosi. Na, toks variantas – „ignore“… Bet ne, eilinį kartą – nusišnekėti tau patinka labiau, nei išmintingai elgtis. Net nesugebėjai suformuluoti savo pasaulėžiūros pagrindo, nei vardan ko gyveni kiekvieną dieną. Labiausiai tau sekasi nesąmones rašinėti. O beje, žinai, mano draugai niekada neminėjo, kad esu neeilinių sugebėjimų. Ir man pačiai to įsivaizduoti irgi nereikia. Tiesiog parodžiau tau veidrodžio principu kaip atrodo žmogus, kuris taip kategoriškai teigia teiginius apie kitus žmones, vertina kaip „dundukiškus“, „kvailius“, ir t.t., mat visų būdvardžių, kuriuos tamsta „priklijavai“ prie komentatorių man nesinori vardinti. Juk viedrodžio principas geriausiai suveikia, ar ne? Ir dar, Artūrai, amerikiečiai turi ir kitą gerą patarlę – „SAY WHAT YOU MEAN, MEAN WHAT YOU SAY.“ Neverta tau rašinėti žodžio „mielas, miela“ kreipiantis į kiekvieną komentatorių, kai tavo jausmuose visai kas kita. Būk garbingas. Ar gal žodynas nepakankamas? Well, better study more and things will be better.

  • miela Joana, priešingai nei A.Užkalnis ar tamsta, aš laikausi principo, kad su mokančiais bendrauti žmonėmis reikia bendrauti minimaliai padoriai. Net su tais, kurie kitiems siūlo mokytis, nors patys, panašu, baigę tik pradinę mokyklą. Jei ne, tai tuo blogiau tai mokyklai, kurią jie yra baigę.

   Kalbant apie mano pasaulėžiūrą, jausmus, nelabai suprantu kodėl turėčiau aiškinti tai asmeniui, kuris darkosi ir šiukšlina. Dėl to ką man verta daryti ir ko ne, tai kaip jau ne kartą esu sakęs – ne dundukams tai spręsti. Net tiems, kurie turi draugų amerikiečių ir gali suregzti sakinį anglų kalba.

 • Joana

  p.s.

  Artūrai, prašau, tik neatsakyk nieko. Na, pabūk išmintingesnis, prilipdyk man mintyse kokį nors būdvardį, kuris atliks pažyminio funkciją ir pamiršk mane. Tikrai. Matau kaip neigiamai tave veikiu, taip kad prižadu nebegaišti mūsų laiko ir neerzinti tavęs. Nepatikėsi, bet man „širdį skauda“ matyti kaip tamsta nesugebi išmintingai reaguoti į kritiką. O juk pats taip mėgsti „dėti į vietą kitus žmones“.
  Sorry, kad užsiciklinau, bet ar bent pats žinai vardan ko gyveni, rašai? Juk tikrai ne intelektualinis snobizmas, ar ne?

  • miela Joana, pavėlavote. Ir ačiū už pažadą. Jei jį tęsėsite, čia bus gerokai švariau.

   • Joana

    Really?

    • Genijus

     Aš čia esu vienas dundukiškiausių dundukų, todėl į mano nuomonę galite nekreipti dėmesio. Bet demonstratyvus užsienio kalbos kaišiojimas, mokant lietuvių kalbą, yra tiesiog apgailėtinas ir beprasmis. Ir jis nieko neparodo – nei jūsų išprusimo, nei plačios pasaulėžiūros, nei ničnieko… Kalbėkite lietuviškai arba geriau protingai patylėkite. Really.

     • Joana

      Genijau, ne visada yra taip, kaip atrodo. Tai asmeniška – tai tiesiog nostalgija ir nieko daugiau, nei bandymas išprusimą pademonstruoti, nei plačią pasaulėžiūrą; Nostalgija yra nostalgija – tiesiog žmogiškas moteriškas jausmas. Net jei beprasmis. Bet šiame gyvenime tikroji išmintis yra atsirinkti tai, kas svarbu, nuo to, kas antraeiliška. Mano draugai žino, kad tas anglicizmas nėra puikybė, nes žino priežastis. Jūs priežasčiu nežinote, tai kam spėlioti? Kam etiketes klijuoti? Tiek sau, tiek kitiems… Pats pažiūrėkit kaip save pavadinote. Kam? Išvirkščios puikybės forma. Autonihilizmas? O gal geriau be to apseiti? Žmonės taip dažnai vaidina žinančius. O taip retai tikrai žino. Tas apgailėtinas, o tas – žvaigždė, o anas – dundukas, o tas tai – išminčius.
      Kas liečia tinklaraščio autorių… Auksas išbandomas ugnimi. Piaras visada lieka piaras. O tiesa lieka tiesa. Beje, Artūras yra šaunus. Vertinu jį labiau nei galite įsivaizduoti iš mano įrašų. Ne visada viskas yra taip, kaip atrodo. :)

     • Gintautas

      Prisidedu prie Genijaus komentaro – tokių trivialių, sakyčiau powerpoint’inių tiesų rašinėjimas angliškai atrodo apgailėtinai… Suprantu, jei kokį Herakleitą ar Ciceroną origianlo kalba cituotumėt. O dabar – „study more and things will be better“… Oho.
      Žinoma, dar yra subtilus grasinimas „mano amerikiečiais daraugais“, kurie gali diagnozuoti „God’s complex“. Aš Artūro vietoje susirūpinčiau. :)

     • nerijus

      Genijau

      Šaunuolis!!!

    • aušra maldeikiene

     gal galite (geriau žinoma lietuviškai, mums runkeliams suprantamiau) pažymėti, kurie jausmai yra moteriški, o kurie vyriški. Pavyzdžiui dabar jau žinau, kad nostalgija moteriškas jausmas. Nors ką pasakytų amžinatilsį Tarkovskis apie tą laiko susigliaudimą? Moteriškas jis, ar vyriškas?

 • Mano manymu, tai laisvoje visuomenėje visi turi teisę skelbti tai, ką galvoja.

  • Meri

   O, prašau, konkretus trumpas atsakymas, į visus klausimus atsakantis. Ypač smagu buvo perskaityti po visų komentarų prieš tai. Net šyptelėjau. Nepiktai čia :)

 • Joana

  На маленьких не обижаются… :)

 • Joana

  Ironija ir sarkazmas, etikečių klijavimas… Labai jau pigu…

 • Joana

  http://www.youtube.com/watch?v=LVWCl5J9iu0

  Čia yra geriausia, ką galiu atsisveikinimui parašyti. Tikrai, Artūrui daviau pažadą, privalau jį tęsėti. O jumoras yra geras dalykas. :)

 • Racui neegzistuojantis

  A.Užkalnis – žmogus nemažai pasiekęs. Jis išmoko anglų kalbą, prasimušė iki BBC, matė pasaulio – gyveno bei dirbo Londone, Ganoje. Tačiau kodėl jis mato tik rusišką ir anglišką žiniasklaidas, siūlydamas mokytis iš pastarosios osmozės bei kryžminio apdulkinimo būdu ;) O rimtai kalbant, kaip prancūzų, vokiečių, per du kontinentus nusidriekusi ispanų žiniasklaida, jau nekalbant apie skandinavų ir kitas mažesnes šalis? Nevertos dėmesio ar A.Užkalniui „trolių lygis“?

  Tačiau dar didesnė bėda, kad A.Užkalnis, pasirodo, silpnas žmogelis. Užteko, kad A.Račas išdrįso pakritikuoti (beje, jo kritikoje daug tiesos), štai čia osmozės kryžminimo būdu išlavėjusio „bibisininko“ išmonė ir baigėsi… Profesionalus trolių vaikytojas ėmė spaudytis įžeidinėjimais A.Račui, į ką pastarasis reagavo viešai bei oriai, su kuo Artūrą belieka tik pasveikinti.