Istorija kartojasi?

Antradienio vakarą Seime įvyko įdomus balsavimas.

Balsuojama buvo ar toliau turėtų būti svarstomas Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo 15 straipsnio papildymo projektas.

Šio projekto esmė labai paprasta – nuo kitų metų pradžios valstybinių ir senatvės pensijų dydis turėtų grįžti į 2009 metus. Projekto kaina, jei tikėtume A.Kubiliumi – apie 600 mln. litų per metus.

O balsavimas buvo toks – projektą teikusi Krikščionių frakcija, matydama, kad salėje gana mažai opozicijos atstovų, pasiūlė padaryti pertrauką projekto svarstyme.

Už šį pasiūlymą balsavo visi be išimties salėje tuo metu buvę opozicinių frakcijų atstovai ir du Mišrios grupės nariai. Iš viso 33 balsai už.

Prieš balsavo 28 Seimo nariai, todėl pasiūlymui dėl pertraukos buvo pritarta.

Nepaisant to, kad 22 balsavime dalyvavę parlamentarai susilaikė.

Įdomiausia, mano nuomone, yra būtent pastarieji. Nes dauguma jų buvo konservatoriai.

Susilaikydami per balsavimą 17 konservatorių iš esmės balsavo prieš Vyriausybės poziciją, kuri siūlė pataisas atmesti.

Dabar gi, dalis konservatorių pademonstravo, kad jie nepritaria Vyriausybės pozicijai. Jei jie taip pat elgis ir per šios pataisos priėmimą – ką gali žinoti – ji gali būti priimta.

Būtų tikriausiai nenuostabu.

Juk rinkimai artėja.

Viskas kažkaip labai primena 2008-uosius, kai buvo didinamos pensijos, motinystės išmokos ir valstybės tarnautojų atlyginimai…

Įdomiausia, kad tada daug konservatorių taip pat balsavo už.

P.S. Įrašas pataisytas atsižvelgiant į komentatorių nurodytąmano padarytą klaidą, atsiradusią dėl prarastų įgūdžių prie Seimo staklių.

(3 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...