Citata #343 A.Užkalnis apie žinomumą ir jo užkraunamą pareigą

Kadangi esu šiek tiek žinomas Lietuvoje kaip autorius ir man nebėra ypatingo vargo prasimušti į žiniasklaidos puslapius, jaučiu pareigą tai išnaudoti, praplėsdamas ribas ir kiek prasagstydamas sagas, kurių kiti nedrįsta prasegti. Žinomumas, populiarumas ir gebėjimas kalbėti didelei auditorijai – ne žaisliukas, ne priemonė pasiglostyti savimeilę, tai pareiga išjudinti mintis naudojantis ta įtaka.

Apie mano rašymus dažnai sako, kad siekiu pigaus populiarumo arba skandalo. Visai ne: populiarumą ir vardo pažįstamumą, manau, jau ir taip turiu visą, kokio tik gali tikėtis publicistas Lietuvoje. Skandalas, triukšmas spaudoje pats savaime yra bevertis: jei norėčiau, galėčiau jų sukelti žymiai garsesnių. Tačiau tikrai naudojuosi padėtimi (tai yra, auditorijos dėmesiu), kad išjudinčiau temas, kurios man atrodo įdomios ir svarbios.

„Studentų era“

P.S. Beje, A.Užkalnis prisipažįsta pastaruoju metu dažnai svarstąs „kur gali pasiekti daugiau, padaryti didesnį poveikį“.

Jo išvada: „Man rodos, Lietuvoje mano kuklūs sugebėjimai yra reikalingesni nei Britanijoje“.

Laukiame grįžtant

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • mdxacuk

  Nu va, pasirodo ne man vienam, Užkalnis yra trečias žmogus po Landsbergio ir Girniaus.

 • Girnių ir aš užskaitau ;]

 • Nieko naujo

  Fruktas sitas Uzkalnis, visi zino, tik ne visi bijo jam tiesiai i akis pasakyti.

 • Fredis*

  Trečias gal V.Laučius?

  • mdxacuk

   Laučius dabar galėtų pradėti savo literatūrinę karjerą iš naujo čia, rašinėdamas tarp dundukų už dyką. Bet pradžiai sėstų prie durų (norėjau parašyt prie parašos, bet pabijoju, kad p. Račas ištrins).

   • heh… o mdxacuk priklauso dundukų vierchatūrai?

 • Trakimas

  Gali tapti ir pirmuoju,mcxdkuk:)Pastebėjau,kad jis pradėjo savo rinkimų kampaniją .Kol kas kandidatuoja tik į savivaldybę,tačiau kas žino,kaip bus ateity:)?

  • mdxacuk

   Turi šansų. Didžiausia Lansbergio klaida buvo tai, kad jis pernelyg gerai galvojo apie lietuvių tautą. Užkalnis taip negalvoja.

   • Trakimas

    Nemanau,kad Landsbergis apie bet ką galvoja gerai.Tokia natūra gal?

    • J. naivusis

     Prieštarauju. Apie save.

     • Trakimas

      Kažkur „internetuose“ buvau aptikęs duomenis,kad Užkalnis yra-buvo pipedijos akcininkas-dalininkas.O paskutiniu metu pipidijoje nepaprastai suaktyvėjo opozicinių konservatoriams kandidatų anketų publikavimas.Na -tokie išjuokiantys paskviliai.Kas žino,ką tai galėtų reikšti,Užkalnio kandidatavimo kontekste:)?

     • Regis

      Ką tai galėtų reikšti? Gal vertėtų pirmiausiai padiskutuoti ant kiek sklaidinga ar kaip sakoma kiek smegenų per akis pasiekianti priemonė yra pipedija. Nors paskutiniu metu paminančiųjų ją vienokiu ar kitokiu žodžiu vis daugėja, tačiau ar to pakanka padaryti nors kiek apčiuopiamą įtaką rinkimų rezultatams? Abejoju. Greičiau ten kažkas tiesiog treniruoja savo iškalbą ir viešai tą demonstruoja.

     • Trakimas

      Tai ir aš manau,kad -nepakanka:)Todėl išnaudojamos visos galimybės .Net Račo blogas.:)

 • Regis

  :), kaip sakoma su geriausiais linkėjimais :)

  „Esate vienas kontroversiškiausių Lietuvos rašytojų, turintis tiek pat gerbėjų, kiek ir jūsų nemėgstančių. Pastarieji, dėl kritikos lietuvių atžvilgiu, dažnai jus vadina netgi „antilietuviu“. Koks jūsų požiūris į tuos, kurie jūsų nemėgsta?

  Užtat aš juos mėgstu. Jie man duoda svarbiausia, ko gali tikėtis autorius: dėmesį ir savo laiką. Jie manęs gali nemėgti, keikti, prasivardžiuoti, iškraipyti mano pavardę ir kalbėti apie
  mano veido formą ar bebro dantis. Bet aš jiems sužadinu naujų minčių ir aš randu vietą jų galvose. Tai, ką jie iš manęs išgirsta, jie gali atmesti, kritikuoti, neigti ar pašiepti – bet pėdsakas jiems lieka toks pat, kaip ir tiems, kuriems mano rašymai patinka. Kaip galėčiau jų nemylėti?“ (Klausimas – K. Vyšniauskas, atsakymas – A.Užkalnis, šaltinis: tas pats)

  Nors man labiausiai patiko šis:

  „Radijas suteikia didžiulę auditoriją ir tiesioginį ryšį su klausytojo smegenimis per jo ausis. Tai nepaprasta privilegija radijo darbuotojui. Studija ir mikrofonas, padauginantis balsą tūkstančiams ausų, yra magija.“ (A.Užkalnis, šaltinis: tas pats)

  Hmmm… kažkaip įtartini tie pamąstymai apie ryšio su didžiulės auditorijos klausytojų smegenimis užmezgimą. Neturiu reikiamo išsilavinimo ir savaime aišku nesu kompetentingas todėl reikia tuos įtarimus pasilaikyti matyt sau.

 • Bobutė

  „…kurių kiti nedrįsta…“

  Kartais (kaip šiuo atveju) net gaila, kad subyrėjo SSSR… Jei tebebūtų –galėtume (net privalėtume) suteikti ponui Andriui Didvyrio vardą (žinoma, su tam vardui priklausančia aukso žvaigžde) – juk tokia neįtikėtiną drąsą Žurnalistas, Rašytojas, Publicistas demonstruoja…

  „…jaučiu pareigą tai išnaudoti,…” bei “…tai pareiga išjudinti mintis…”

  Dar vienas atrado/pajuto „pareigą“… O anksčiau pats iš kitų dėl misijų/pareigų šaipėsi… Teisingai sakoma – nespjauk į šulinį…:)

  „…populiarumą ir vardo pažįstamumą, manau, jau ir taip turiu visą, kokio tik gali tikėtis publicistas Lietuvoje.“

  Na va, užkopė žmogus į lietuviškąjį Everestą, tad nebėra kaip jį aplenkti, teoriškai galima būtų tik susilyginti, bet tik teoriškai, nes viršukalnėje vietos užtenka tik vienam. Verkit likusieji publicistai ant Lietuvos…:)

  „… jei norėčiau, galėčiau…“

  Užkalnio „galėjimas“- niekas tuo net neabejoja – beribis. Gerai, kad jį (galėjimą) apriboja bent jo (Užkalnio) (ne)noras… Nors įdomu būtų pažiūrėti, ką jis išgalėtų, jei tik panorėtų…:)

  • Bobute, aš labai džiaugiuosi, kad Jus taip pradžiuginau. Ne juokas, o ištisos keturios citatos patraukė Jūsų, senolės, dėmesį.

   Jūsų humoras man labai patinka. Jis kaip Nidos Vasiliauskaitės: subtilus, šmaikštus, ir liudija apie jūsų nueitą ilgą ir nelengvą gyvenimo kelią.

   • Bobutė

    Ponas Andriau,
    esu visiškai pasimetusi, mat, nežinodama kas tokia yra ta Nida Vasiliauskaitė, nesuprantu ar turėčiau Tamstai padėkoti už komplimentą ar supykti už galimai gerai paslėptą pašaipą…

    Dėl viso pikto rūsčiai suraukusi kaktą sakau Jums ačiū už komplimentą…

   • matas

    O, sitas narcizas seka kiekviena rasliava apie save. O is tikro cia tera prakutes ekonominis emigrantas, ismokes rasyti (pazistu jo buvusi kursioka, pasakojo, ko jis i Anglija isvaziavo ir kokius ten darbus dirbo – nustebtumet:)))

    • Nesvarbu

     matai, esate ne matas, o tikra sena bjauri boba, pletkininkė. Koks nykus, runkeliškas Jūsų komentaras. Užuojauta Jums, pabandykite į gyvenimą žvelgti linksmiau.

    • Bobutė

     Nagi, nagi, p. matai, suintrigavot.

     Tai gal rėžkit visą tiesą apie p. A. Užkalnį – nustebinkit.:)

     Gal jis į Angliją išvyko ne pinigų užsidirbti, patirties pasisemti ir etc., o, pavyzdžiui, gal norėjo ten valstybinę santvarką pakeisti? Gal net komunizmą norėjo sukurti?
     Ir kokius gi darbus ten dirbo? Gal po Tauerio tiltu su peiliu rankose iš praeivių pinigus atiminėjo, ar kitus, ne tiek prakutusius, emigrantus reketavo?

     P.S. Na, o „ismokti rasyti“ niekam nekenkia.

  • Valentinas

   …bet tik teoriškai, nes viršukalnėje vietos užtenka tik vienam….
   Viršukalnėje prasideda užkalnė.

   • Bobutė

    „Viršukalnėje prasideda užkalnė.“

    :)

 • burbulas

  Po paskutinio jo komentaro apie R.Kazlo interviu tapo aišku, kad Užkalniui dar anksti grįšti iš Anglijos ar kur jis bebūtų. Dar reikia patirties pagraibstyt…

 • J. naivusis

  O ką – čia juk renkasi ne patys kvailiausi. Anaiptol- gal gudriausi iš gudriausių. Patys, patys – iš pačių pačiausių.

 • max

  Užkalnis prasisega sagas (dabar ten būna užtrauktukai) , išsitraukia ką turi ir išjudina mintis , naudojantis ta įtaka. Šutka

 • Gintautas

  Mane irgi jis kaskar pradžiugina :)
  „žinomas Lietuvoje kaip autorius“ ir „populiarumą ir vardo pažįstamumą, manau, jau ir taip turiu visą, kokio tik gali tikėtis publicistas Lietuvoje“ tai jau visai nereaalu…

 • Sau

  p. Uzkalni, komentaras Bobutei liudija apie tamstos apgailetina humoro jausma. sekmes, matuojantis tautos vedlio treningus.