Citata #355 Rašytojas A.Užkalnis apie tragišką Lietuvos žiniasklaidos būklę

Iš rašytojo ir monitoringo specialisto A.Užkalnio interviu:

Klausimas: Taigi, jūs be užuolankų griaunate lietuvių sąmonėje susiformavusius stereotipus apie mūsų nacionalines vertybes, bet grįžkime prie Lietuvos žiniasklaidos. Kaip manote, kodėl vis dėlto vyrauja vienodos temos, trūksta požiūrių bei idėjų įvairovės, tarsi bijoma ar nemokama pajudinti šventų karvių, peržengti tabu?

Atsakymas: Ir trūksta, ir bijoma, nes žiniasklaidos kadrus augina tie patys, kas profesionaliai užsiima kalbos smaugimu. O pavyzdžiai yra tragiški. Rimtais rašytojais, apžvalgininkais ir autoritetais laikomi susitaurinę, save įsimylėję ir dar savo misija įsitikinę asmenys: Artūras Račas, Rūta Grinevičiūtė, Nida Vasiliauskaitė. Jie visi yra pasiekę aukštumas: nuobodaus, nykaus graudenimo, lėkšto moralizavimo, visiško banalumo. Račas apskritai laikomas Lietuvos žurnalistikos sąžine. Žurnalistikoje toną diktuoja kūrybinės davatkos. Įdomiausia, kad ir blog‘uose dažnai vyrauja tokios pačios nuotaikos. Labiausiai gerbiamais laikomi didžiausi nuoboduliai ir moralizuotojai. Jie norėtų rašyti taip pat nykiai kaip Račas, tik dar neišmoko. Tai įrodo, kad numirusios minties užkratas yra giliai. Jis – ne išorinių jėgų padarinys. Jis – giliai viduje.

Media forumas

… A.Užkalnis savo tinklaraštyje skundžiasi, kad vienas garbus Lietuvos interneto portalas norėjo perspausdinti jo interviu, tačiau apsigalvojo – gerbiamas Andrius įtaria, kad išsigando manęs.

Sakau, gal įdėdamas nuorodą, nors iš dalies kompensuosiu skriaudą…

 Juo labiau, kad ir Andrius nuorodą į mano tinklaraštį įdėjo

(11 balsų, vidurkis: 1,73 iš 5)
Loading...