VTEK išvada Dėl D.Kreivio: mokyklų renovacija buvo jau žiedeliai…

Tie, kas domisi, jau tikriausiai girdėjo kokią išvadą, išnagrinėjusi jau buvusio ministro D.Kreivio pastangas derinti viešus ir privačius interesus paskelbė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Pastebėjau, kad tiek VTEK, tiek žiniasklaida labiausiai akcentuoja mokyklų renovavimo istoriją, nors tai, mano subjektyvia nuomone, yra ne visiškai teisinga.

Man atrodo, kad svarbiausia buvo štai ši VTEK išvados dalis:

Ministras D. Kreivys, nustatytu laiku nepateikęs privačių interesų deklaracijos, nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 5 straipsnio 1 dalies reikalavimų, o netiksliai nurodęs deklaruotinus duomenis bei nenurodęs duomenų, dėl kurių galėjo kilti interesų konfliktas, pažeidė šio įstatymo 6 straipsnio 1 ir 2 dalies nuostatas.

… Šia prasme VTEK ir daugiau nei prieš dvi savaites paskelbtos mano išvados yra beveik identiškos.

Ministro parašas po įsakymu dėl mokyklų renovacijos buvo ne priežastis, o pasekmė. Žiedeliai, tskant…

Pradžioje buvo žodis. Išdėstytas raštu jis dar kartais vadinamas deklaracija.

Kartais čia užsukantiems dundukams, kurie labai mėgsta ginčytis neišmanydami to, apie ką šneka šiandien gera proga dar kartą paskaityti savo komentarus apie deklaravimą ir privačius interesus.

Premjerui A.Kubiliui šiandien gera proga prisiminti, kad būna atvejų kai geriau patylėti, o jei neišeina – pagalvoti prieš kalbant.

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...