VTEK išvada Dėl D.Kreivio: mokyklų renovacija buvo jau žiedeliai…

Tie, kas domisi, jau tikriausiai girdėjo kokią išvadą, išnagrinėjusi jau buvusio ministro D.Kreivio pastangas derinti viešus ir privačius interesus paskelbė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Pastebėjau, kad tiek VTEK, tiek žiniasklaida labiausiai akcentuoja mokyklų renovavimo istoriją, nors tai, mano subjektyvia nuomone, yra ne visiškai teisinga.

Man atrodo, kad svarbiausia buvo štai ši VTEK išvados dalis:

Ministras D. Kreivys, nustatytu laiku nepateikęs privačių interesų deklaracijos, nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 5 straipsnio 1 dalies reikalavimų, o netiksliai nurodęs deklaruotinus duomenis bei nenurodęs duomenų, dėl kurių galėjo kilti interesų konfliktas, pažeidė šio įstatymo 6 straipsnio 1 ir 2 dalies nuostatas.

… Šia prasme VTEK ir daugiau nei prieš dvi savaites paskelbtos mano išvados yra beveik identiškos.

Ministro parašas po įsakymu dėl mokyklų renovacijos buvo ne priežastis, o pasekmė. Žiedeliai, tskant…

Pradžioje buvo žodis. Išdėstytas raštu jis dar kartais vadinamas deklaracija.

Kartais čia užsukantiems dundukams, kurie labai mėgsta ginčytis neišmanydami to, apie ką šneka šiandien gera proga dar kartą paskaityti savo komentarus apie deklaravimą ir privačius interesus.

Premjerui A.Kubiliui šiandien gera proga prisiminti, kad būna atvejų kai geriau patylėti, o jei neišeina – pagalvoti prieš kalbant.

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Stogas

  Drakonas mire, renkam nauja Drakona!

 • Renee

  Savim patenkinto narcizo pasisakymai. o dabar trink. tik tiek esi vertas. ačiū…

 • Renee

  Plius dar vyr. dunduko..

  • mielas Renee, malonu, kad vis dar užsukate ir randate kai ką artimo savo sielai.

 • Renee

  Savo laiku aš nepaaiškinau, kad pažįstu Kreivį. Taip pat pažystu verslo žmonių mastysena. Jie kreipia dėmėsį į esminius dalykus, tai kas svarbu ir kas iš esmės lemia vienus ar kitus sprendimus. Deje, jie per mažai adaptuoti politiniams žaidimams. Kartais jie pamirsta, kad juos nuolat seka, ir mažiausios klaidos, tegu ir jiems atrodančios nereikšmingos, bus išpūstos iki dramblio lygio. Svarbiausia, kad aš žinau, kad jis stengėsi, jis turėjo vizija, ja dalinosi, ir aš ją žinau…Kaip sako kai kurie, turint 170 milijonų, kokia dar Lietuva? Bet yra kitaip…geresnio ūkio ministro Lietuva neturėjo nuo 1926 metų.

  • Stogas

   Tu pabandyk mokesciu inspekcijai neteisingai nurodyti ka nors, tai tavo UAB dusins iki bankroto. O vat ministras- apsileido ir galima pasiteisinti , kad jis toks grazus, su vizija, teisingas ir nebaudziamas.

 • Šamanas

  Po Prezidentės verdikto VTEK’ui nelabai beliko ką daryti. Nežinau ar Kreivys kuo nusidėjo ar ne, kaip ten buvo skiriama parama mokykloms (ne Kreivio įmonėms), tačiau VTEK’o argumentacija silpnoka (švelniai tariant). Punktai 6.1 ir 6.2, kuriais remiasi VTEK’as, turi frazę „deklaruojančiojo nuomone“, todėl šių punktų pažeisti neįmanoma, nes nuomonė yra idividuali ir teisę į ją garantuoja Konstitucija. Gal įstatymas ir kvailas, bet jis toks yra. Todėl Kreivys baudžiamas už nuomonę. Be to, absoliutinio skaidrumo vardan Prezidentės atsovė VTEK’e turėjo nusišalinti, nes Prezidentė buvo pareišusi savo nuomonę.

  • Trakimas

   Mokyklos yra visuomeninės paskirties pastatai,už kuriuos tiesiogiai atsakinga šalies ūkio ministerija.Švietimo ministras rūpinasi švietimu tose mokyklose.Ūkio ministras jokios „paramos“ savo prižiūrimiems objektams negali skirti,nes prižiūrėti šiuos objektus yra tiesioginė jo pareiga:)

   • Auksinis kardas

    Čia rimtas? Ūkio ministerija dabar už visuomeninės paskirties pastatų administratorių patapo? Kokis dinamizmas…

    • Trakimas

     Tai yra valstybės turtas.Ūkio ministerija su sau pavaldžiom institucijom jau 20 metų atsakinga už šį turtą ir juo rūpinasi:)Jūs painiojate administratorių -ūkvedį,kuris rūpinasi konkrečia pastato problema-kanalizacija pvz.,su pačiu pastatu,kaip valstybės nuosavybe:)

     • Auksinis kardas

      Būtent, nelabai įsivaizduoju ribą, kuri skiria mokyklą, kaip švietimo sistemos vienetą, ir pastatą su atskirtu šio valdytoju. Bet gali būti, kad tokios esama. Valstybinėse įmonėse, pvz., valstybinis pastato turtas pasitaikydavo būti įmonės balanse. Aišku, toks turtas gali būti atskirtas nuo įstaigos, tik tada tenka atskirti kokios priežiūros išlaidos kam priklauso apmokėti – mokyklai bei kitokiam turto suteikėjui. Taip galvoju :-)

     • Žigis

      Už mokyklas atsakingos savivaldybės ir tik Vilnijos krašte yra išimtis. Ten už lietuviškas mokyklas atsakinga Švietimo ministerija.

  • briedis

   samane, esu skaites teismo sprendima, kur perfrazavus pasakyta: „kam man saldytuvas, jeigu as nerukau“ lietuvos respublikos vardu. ir nebuvau jokia „suinteresuota puse“. bet tavo isvadu grandine, kaip tame anekdote: undinele, ar lipate kitoj stotelej? undinele galvoja~~~ jei undinele, vadinas zuvis, jei zuvis, vadinas dantyta, jei dantyta, vadinas suva. ar girdejot?!! mane kale isvadino…

  • Žigis

   Kažkodėl visi (Artūras irgi) viešų ir privačių interesų derinimo įstatymo nedaskaito iki galo. Štai yra toks straipsnis:
   7 straipsnis. Deklaracijos duomenų patvirtinimas, tikslinimas ir papildymas

   2. Jeigu paaiškėja naujos aplinkybės, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas, deklaruojantis asmuo privalo deklaraciją papildyti nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas po šių aplinkybių paaiškėjimo.

   Deklaracijas galima taisyti ir vėliau, paaiškėjus konfliktui. Tai nėra nusikaltimas. Na bet „širdžių karalienei“, Račui ir VTEK tai nesvarbu. Reikėjo galvos. Nemanau kad yra nepakeičiamų. Tačiau pats elgiasys, kaip buvo stengiamasi „nuimti“ bet kuria kaina už nieką, atrodė apgailėtinai ir tikrai nesuteikė pasitikėjimo teisine valstybe ar teisingumu joje

   • nesvarbu

    Žigi, buvo kadaise čia toks nerijus- toks visų reikalų specialistas, tai pats dabar tikrai esate vertas užimti pastarojo kiek apleistą garbingą vietą.

    Jei akivaizdžiai nemokate net lingvistiškai, t.y. elementariai skaityti teisės normos, jau nekalbant apie jos turinio, prasmės ar sisteminį suvokimą, tai kodėl šią teisės normą dar bandote net komentuoti?

    Ar ne gėda? Viskam juk yra ribos, net ir kvailumui.

    • Žigis

     tikriausiai yra kvaila komentuoti tai, kas yra nesvarbu

   • mielas Žigi, tame įstatyme yra ir kitų straipsnių. Paskaitykite ir juos, kai turėsite laiko.

    • WU

     Artūrai, reikėjo geriau paklausti, kas yra „naujai paaiškėjusios aplinkybės“ ir žmogus, įtariu, būtų galutinai save diskreditavęs :)

    • Žigis

     Taip, Artūrai, skaičiau. Todėl matau, kad įstatymas gabaliukais taikomas, pasirinktinai, kaip kada geriau kam prikergti sekasi.
     Beje, Artūrai, ar Lietuva jau išvaduota nuo piktavalių? Mission completed?

 • Ir vis del to gaila, kartais norisi isimciu protingiems zmonems. Kagi dunduku padauges vyriausybeje. Jausciaus geriau jei nuimtu Kazlauska su Starkevicium, to ir linkiu.Beje kazys.lt sauniau nei racas.lt ;-) .

 • o man kreivys ir jo atliki darbai patiko… o ta renovacija tai is vis kliedesys kaip reta

 • leokadija

  dunduku vardu sveikinu patenkinus savo savimeile.
  Kreivys nuo to jusu akylumo blogesniu netapo. Tik kad tiesa vistiek liko tik raidese ir formose. Realiame pasaulyje sikart ji netriumfavo, tik mes, zmones, likome nuskriausti. O kai kurie akylieji, kaip jus, – turbut patenkinti…

  O gal visas sitas jusu „tikro zurnalisto“ darbas tera savojo ego puoselejimas?
  Todel neisite jokiu tvoru dazyti – toliau penesite savo troskimus cia, speju.
  Stebesiu jus is balkono. Juk idomu :)

 • lakunas

  Pastaruoju metu dažnokai siūloma Kubiliui patylėti. Siūlo ir Račas, ir Zuokas. Gal iš tiesų premjeras per daug kalba.

  • Auksinis kardas

   Siūlau įsivaizduoti, kaip Estijos MP pasakoja apie savo kabineto ministrą – patraukliai aktyvų, bet nevykusiai susipainiojusį tarp deklaracijų ir interesų, – kaip apie skaidriausią ašarą…

   Užtenka tų virkdančių dramų. Arba ne, gal dar apskųskime VTEK sprendimą.

   Ši istorija yra puiki pamoka politikams. Ir einame pirmyn.

   • Justas

    Siūlau įsivaizduoti : Vokietijos Prezidentas Horstas Kioleris išsikviečia „ant kilimėlio“ Angelą Merkel ir pareiškia nepasitikėjimą finansų ministru Wolfgangu Schaeuble…
    Prezidento atstovas spaudai pareiškia , kad daugiau komentarų nebus , duodamas suprasti , kad JE Prezidentas turi exkliuzyvinės informacijos apie poną Kiolerį , kurios Merkel žinoti negali …

    • Auksinis kardas

     Kodėl ekskliuzyvinės? Žiniasklaidoje buvo pakankamai informacijos. Gal net per daug ir per ilgai?

     • Žigis

      Kodėl visuomenė turi spėlioti, ką tuirėjo omenyje Prezidentė? Jūs įsitikinę, kad teisingai atspėjote? O gal išties Kubiliui reikėtų patylėti? Mes atspėtume taip, kaip mums labiau patinka ir būtume laimingi. Kubiliaus reitingai šoktų iki dausų. Nuostabu, ar ne?

     • Auksinis kardas

      Nuomonės nebūtina spėti, jei ji išreiškiama :-)

     • Žigis

      Kokiose šalyse politikams nebūtina atsisakaityti visuomenei? Net jei tai nuomonė.

     • nesvarbu

      Toks jausmas, kad gaudau pelę. Žigi, ar tu esi nerijus?

     • Žigis

      Žinai, jūsų žaidimai manęs neužkabina

     • nesvarbu

      Čia rimtas atsakymas.Pasiduodu. Ai, gal geriau kalbėkime apie Prezidentę, Kubilių ar kokį Račą.

 • Rytis I

  Deklaracija užpildyta. Ministras atsistatydino. Švaru. Visdėlto gaila, jei ši istorija su pažymų vėliavom nugrims istorijon. Pažymos gerai. Viena tokia verta kokios savaitės skiedalų visuose laikraščiuose. O ir ne vienas juk Kreivys čia dalyvavo. Jei pažyma sukėlė bent kokius jausmus mūsų gerbiamai p. Prezidentei, turėtų būti tęsinys. Na pvz., – Kreivys tampa STT vadovu. „Joke kaip visada“, bet stimulas gerai dirbti tikrai būtų.

  • suomis

   Ojūs įsivaizduokit, kokios „pažymos“ yra tos 12 įslaptintų. Kokie ten briedai surašyti. Jei išslaptintų, ot kalbų būtų. Pagaliau jau ir laikas. AMB jau nėr.