R.Dagio pagalba D.Kreiviui

… Suprantu, kad vėl bus daug besipiktinančių, neva kažką eskaluoju, bet ne pirmas kartas…

O iš tiesų tai noriu padėti.

Siūlau geranorišką pagalbą premjero visuomeniniam konsultantui D.Kreiviui, kuris žadėjo VTEK sprendimą apskųsti teismui, tačiau iki šiol to nepadarė.

Ta pagalba labai paprasta – siūlau dar neskubėti kreiptis į teismą, atidžiai perskaityti VTEK pranešimą apie Vyriausiojo administracinio teismo galutinį ir neskundžiamą sprendimą dėl R.Dagio skundo (o geriausiai – patį teismo sprendimą).

Ypač siūlau atkreipti dėmesį į šias VTEK cituojamas (tikiuosi teisingai) komisijos ir teismo sprendimo vietas:

…buvo pažeistos ir šio įstatymo 6 straipsnio 2 dalies bei 7 straipsnio 2 dalies nuostatos, nes ministras nedeklaravo galimo viešųjų ir privačių interesų konflikto, galėjusio kilti ir kilusio jam dalyvaujant klausimų, susijusių su minėta bendrove, sprendimo procedūrose. 

[…]

… Išsamiai ir visapusiškai ištyręs byloje esančius įrodymus, atlikęs išsamią teisės normų, reglamentuojančių viešųjų ir privačių interesų derinimą, analizę, ir atsižvelgęs į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo praktiką, kad Įstatymo 11 straipsnio pažeidimui konstatuoti valstybės tarnautojui užtenka nesiimti Įstatyme numatytų priemonių viešųjų ir privačių interesų konfliktui savo veikloje vengti, teismas priėjo išvados, kad Komisija pagrįstai pripažino pareiškėją R. J. Dagį pažeidus Įstatymo 3 straipsnio 2 punktą ir 11 straipsnio 1 bei 2 dalį, nes R. J. Dagys nesiėmė aktyvių ir aiškiai išreikštų veiksmų nusišalinti nuo Įsakymo pasirašymo, t.y. nesiėmė aktyvių veiksmų išvengti interesų konflikto.

[…]

Teismo nuomone, pareiškėjo R. J. Dagio argumentai dėl to, kad jis nedalyvavo sprendimo suteikti UAB „Elektros zona“ ES paramą priėmime, o tik formaliai atliko savo kaip Socialinės apsaugos ir darbo ministro, pareigą pasirašyti Įsakymą, todėl Įsakymo 11 straipsnio 1 ir 2 dalies nuostatų nepažeidė ir pažeisti negalėjo, atmestini kaip nepagrįsti.

[…]

Teismas taip pat pasisakė, kad svarbi yra ne galimybė realizuoti pareigą nusišalinti, bet paties asmens elgesys, iškilus interesų konflikto situacijai…. […] …svarbu tai, kad pareiškėjas R. J. Dagys nesiėmė jokių konkrečių veiksmų, kad interesų konflikto išvengtų, subjektyviai vertindamas savo kaip ministro pareigas.

Čia, žinoma, viskas apie privačius ir viešus interesus supainiojusį buvusį ministrą R.Dagį.

Tačiau situacija, bent jau mano subjektyvia nuomone, beveik identiška tai, kurioje buvo atsidūręs D.Kreivys.

Tad bent aš jau beveik neabejoju, kad ir teismo sprendimas būtų toks pat, kaip R.Dagio atveju.

Iš čia ir tas mano geranoriškas pasiūlymas D.Kreiviui į teismą nesikreipti: sutaupytų ir laiko, ir pinigų.  

Nors iš tiesų, tai tiek tos mano pagalbos.

D.Kreivys už sutaupytą laiką ir pinigus turėtų padėkoti R.Dagiui.

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • Trakimas

  Neaišku,kokį pranešimą Kubilius siunčia visuomenei,pasilikdamas Kreivį visuomeniniu patarėju?Kubilius „praneša“ Tautai,kad remia korupciją ir neskaidrumą?

  • Auksinis kardas

   Pastebėjimas taiklus…

   Kad yra tvirtas, kaip uola, įveiks visus sunkumus, net jei tai Vyriausioji Tarnybinės Etikos Komisija. Niūroka.

 • Kad musu teismai gali priimti ir kitoki sprendima, visko as maciau ir papusk tu jiems i uodega, reikia tik tinkamai apsimoketi.

  • Trakimas

   Na nėra taip paprasta teismui priimti sprendimą „iš lubų“ ar dėl to,kad klientas „apsimokėjo“.Teismas pirmiausia pagrindžia sprendimą įstatymais.Yra aukštesnės priežiūros institucijos,kurios taip paprastai neleis kvailint nei jų,nei dar kitų institutų:)Faktas yra faktas-Kreivys motinos įmonei skyrė ES paramą.Įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

   • Tik nesakyk tokiu dalyku, pvz mano atveju -civilinio kodekso viena dalis turejo 7 papunkcius a,b,c,d,e,f. Tai teismas isvardijo visus apart paskutini. Nors visa byla ir vyko del paskutinio f punkto. Bet tai dar ne viskas- apskundus i aukstesne teismu instancija- verdiktas, jei apylinkes teismas to punkto nebemate, tai vadinasi tas punktas ir nesvarbus :) Viskas nebutu graudu, jei advokatas butu uz palanku sprendima nesiules tartis su teiseju (XX lt teisejui ir jam komisiniai), viskas sako bus svaru, galesi net neiti, cia mano kursiokas .

    • suomis

     Visada sakiau, kad amerikinė sistema yra geriau. Paprasčiau tariant, kol mes neprieisim prie jos, nieko nebus.

     • nerijus

      Kai prieisim, tai ir nieko nebebus. Bus atėję kiti :)
      „Amerikinė“ sistema yra gerai tada, kai gali pats spausdinti sau pinigus ir, kai tavo pinigai yra viena iš pagrindinių atsiskaitymo valiutų Pasaulyje.

   • Šiaip Čiūvas

    tamstai aiškios problemos su teksto suvokimu, bet gali tai pateisinti, kad visai žiniasklaidai tas pats. Parama buvo skirta mokyklų renovacijai. SKV laimėjo konkursą renovacijos darbams atlikti. Jauti skirtumą tarp „gavo paramą“ ir „laimėjo renovacijos darbų konkursą“? :)

 • Kitas atvejis- skiriasi du zmones – vyras ir zmona. Turi bendra turta xx mln, butas ir kelios masinos. Kaip gali teisingumas beveik viska atiduoti zmonai ? Bet dar ir dali busimu vyro pajamu. Arba priteisti vaiko auginimui lietuvoje 4500lt/men (pradinis variantas 11000 lt) . Fura pampersu butu i menesi.

  • Trakimas

   Dabartiniu konservatorių valdymo periodu-visokių absurdų labai daug.Štai PSD duoklė tiems,kas neturi jokių pajamų?:)Ir ką tokiu atveju veikti teismui?Nėra kam pajudinti šito klausimo,o „perspektyvūs teisininkai“ daugiau užsiėmę savo asmenine karjera,nei teisės raida Lietuvoj:)Gal pragyvenkime linksmai šitą „kreivą“ tiesiogine prasme kadenciją,kai prie lovio tokia savotiška kompanija:)

   • Trakimas

    „1. Любой законный способ заработка хорош. Если способ незаконный, он должен быть таким по документам.

    2. Дружите с властью. Заводите знакомства среди чиновников. Дарите им подарки, возите отдыхать. Отличный вариант – породнится с нужным человеком женитьбой на его дочери. Вступите в Единую Россию(TS-LKD?). Поддерживайте все инициативы Президента и Правительства.

    3. Экономьте на зарплате. Обычные сотрудники и не достойны большего, чем работать за еду, раз свое дело не открыли. Хорошим управленцам и профессионалам стоит платить чуть больше, но тоже не балуя. Вдруг они накопят денег и уйдут от вас? Оно вам надо?

    4. Запомните. Мораль, нравственность, человечность – это понятия завистливых нищебродов. Что приносит доход – то и нравственно. Чем доходней, тем нравственней.

    5. Общайтесь только с успешными людьми. Нищеброды навевают тоску.

    6. Совмещайте бизнес с карьерой чиновника. Особенно интересными будут сферы госзакупок, нацпроектов, нанотехнологий, нефтегазовая отрасль, строительство дорог. Когда на этой должности будете зарабатывать деньги, не забывайте делиться с нужными людьми.“—atsiprašau tų,kas nesupranta rusų kalbos:)

   • nerijus

    Trakimai

    Kai Žmogus neturi pajamų arba jos yra tik simbolinės- užtenka susimokėti mokesčius ir čiut čiut lieka pragyvenimui, tai apie kokį kreipimąsi į teismą galima kalbėti ir tuo labiau, jei nesi 100 proc. tikras, kad esi teisus ir bylą laimėsi?..

   • Šiaip Čiūvas

    taip parašėte, lyg socdemų laikais absurdo buvo mažiau ;) Jie beje valdė 14 metų (iš 20) tiesiogiai ir visus 20 netiesiogiai.

 • Nenurasykit Kreivio

  Idomiausia sitam reikale, tie kas nurase Kreivi, daro sistemine klaida. Verslas tikejosi Matuzos, pastate Zyliu. O Zylius standartinis karjeros biurokratas su siauru poziuriu i versla. Bet cia isipaiso Kreivys, aprimus aistroms, paskiriant ji patareju. Trumpai sakant Zylius tera butaforinis ministras, kuris ir toliau vygdo ir vygdys Kreivio nurodymus. Skambucio principas, kai Kubiliaus patarejas skambina ministrui, bet dabar viskas oficialu.

  • Šiaip Čiūvas

   karjeros biurokratas atėjo iš privačios kompanijos (su 32mlrd USD worldwide apyvarta) ir žada neužsibūti biurokratijoje. Tai per kurią vietą jis anot pačio visgi yra karjeros biurokratas?

 • nerijus

  Veikėjai, kurie jau pažeidė įstatymus neturėtų likti ar būti Valstybės tarnais iki gyvos galvos. Kam tokie, susitepėliai, naudingi?..Žinoma, tik sau!..
  Dažniausiai, prasižengėliai „baudžiami“ šiltesniu postu, nei prieš tai buvęs ir toliau tęsia savo veiklą- tyliai ir jau niekam netrugdydami.
  Kas gali paneigti, kad Kreivys tapęs padėjėju, nepadės ministrui suprasti, kur jis turi dėti parašą, o kur ne?..
  Opus, sakyčiau, dei…

  • dzyvai

   Ar yra Lietuvoj žmogus, kuris nė karto nepažeidė įstatymo? Pvz. perėjo kelią ne per perėją?

   P.S. Tai Kreivio neišteisina. Ar patarėjai neturi deklaruoti savo interesų? Manau, kad privalėtų, ypač bent kartą šioje vietoje paslydę.

   • nerijus

    dzyvai

    Valstybės Tarnystėje tokiems ne vieta.

 • Tiesa

  Skaidrumas yra svarbiausia. O verslas palauks kokius metelius:

  http://www.lrytas.lt/?data=20110406&id=eko06_a2110406&sk_id=99&view=2

  • Šiaip Čiūvas

   žiūrint kaip politūkininkų organai dabar loja, kad Žylius – bailys (nes jų supratimu įstatymai skirti tik bailiams), darau išvada, kad tikrai ne sukalbamesnis ir šitas ministas.

  • dzyvai

   Pritariu tokiai Žylio pozicijai. Jeigu praktikos, kaip tokiais atvejais elgtis nėra, arba ji netinkama, geriau jau kruopščiai viską apsvarsčius formuoti teisingą praktiką.

   • Šiaip Čiūvas

    šiaip jis viską padarė kaip priklauso pagal įstatymus kai kyla interesų konfliktas. Atvejis mūsuose retas, gal todėl ir bailiu visi vadina :)

 • O aš manau, kad Kreivys į teismą turi kreiptis, nes taip žadėjo. Kol šis pažadas galioja, arba gali nesikreipt, bet tada lygiai taip pat viešai turi pasakyt kuo motyvuoja. O ne taip kad viešai galiu sakyt ką tik norių ir pasakyti žodžiai niekaip neįpareigoja.

  Į ta pačią temą dar – žinau dar vieną pažaduką Kreivio istorijoj. Tai ponas Butkevičius, kuris žadėjo į GP kreiptis dėl melo pažymoj. Žadėjo, bet netesėjo.

 • nesvarbu

  Kuomet pirmą kartą perskaičiau, jog A.Račas šališkai „puola Kreivį“, tai juokiausi. Perskaičius tokį teiginį keliasdešimt kartų, noras juoktis praėjo ir išnyko.Atslinko pyktis. Žmogui įgimta iškreipti tiesą, tačiau viskam yra ribos. Nirštu dėl to, jog kai kurie tarsi „pamiršo“ prisidirbusį buvusį labai aukštą valstybės pareigūną ir ginklus nukreipė į jo kritikus (tą patį A.Račą), tuo pačiu akivaizdžiai ir vienareikšmiai prisidėdami, tapdami bendrininkais to pareigūnų padarytų šiurkščių įstatymo pažeidimų.Ir nederėtų gerų to buvusio itin aukšto valstybės pareigūno darbų painioti su blogais jo darbais, čia kalbėjau apie ne tokius gerus.

  P.S. Po įniršio neišvengiamai ateis liūdesys, o po jo nusivylimas.Nieko gero:)

 • nesvarbu

  O Artūro įrašas tai jau tikrai prajuokino:D Toks naivus naivus, tas jo įrašėlis apie tuos Lietuvos teismus ir tų precendentų svarbą…
  Atrodo, jog viskas teisinga. Berods, dar ir Konstitucinis teismas yra pasisakęs, kad teismai privalo sprendimus priiminėti vadovaudamiesi visuomet tais pačiais teisiniais kriterijais, tie kriterijai turi būti aiškūs ir ex ante (t.y. iš anksto)žinomi teisės subjektams. Kalbant liaudiškai-teismų sprendimai turi būti prognozuojami.Deja, praktika rodo, jog teismų sprendimai (kur ieškinių kainos virš kokių 100 000-300 000 Lt, ar įtakingos šalys, etc.) beveik visuomet būtent ir yra siurpriziniai. Dabar galvoju, Kreivys įtakingas ar turtingas?:D Asmeniškai aš manau, jog jis nėra kvailas, ir žino, jog žmonių atmintis yra trumpa, todėl niekur nesikreips.

 • nerijus