G.Babravičius ieško kyšininkų arba… apie transcendentinį pasaulio supratimą…

…Žiūrėjau žinias. Apie tai, kaip Vilniuje rengiamasi keisti merą.

Viskas jau kaip ir parengta: konservatoriai – už, liberalcentristai – už, socialdemokratai taip pat, atrodo, apsisprendė. Beliko tik postus tarpusavyje pasidalinti.

Bet vis tiek ant širdies neramu: o jei ims ir nepavyks.

Būtent apie tai per žinias kalbėjo vienas iš Liberalcentristų vadų – Gintautas Babravičius.

Ir pasakė tai, ką išgirdęs vos nuo fotelio nenuvirtau – pasirodo, kažkas kažkam siūlo kyšius už tai, kad nebalsuotų už nepasitikėjimą dabartiniu Vilniaus meru.

Būtų labai juokinga… jei nebūtų graudu. Apie kyšius kalba žmogus, priklausantis partijai, kuriai iki šiol vadovauja oficialus kyšininkas.

Na, bent jau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas laikosi tokios nuomonės (iš 2009 02 10 pranešimo spaudai):

Atmesdama nuteistųjų kasacinių skundų argumentus, išplėstinė septynių teisėjų kolegija pažymėjo, kad įrodymai, kuriais rėmėsi teismas, priimdamas apkaltinamąjį nuosprendį, atitinka leistinumo ir patikimumo kriterijus, ir kad teismas pagrįstai pripažino nusikalstamais Dariaus Leščinsko, Artūro Zuoko ir Andriaus Janukonio veiksmus siūlant tuometiniam Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui Vilmantui Drėmai sudaryti su juo tariamą 150 000 Lt vertės Vilniaus pramogų parko projektavimo darbų sandorį bei pažadant išmokėti 45 000 Lt avansu už tai, kad 2003 m. birželio 11 d. vyksiančiuose Vilniaus miesto mero rinkimuose šis balsuotų už Artūrą Zuoką. Teisingai nustatytas ir kiekvieno nuteistojo vaidmuo darant nusikalstamą veiką – Darius Leščinskas pripažintas įvykdęs, o Artūras Zuokas ir Andrius Janukonis – organizavę šią nusikalstamą veiką. Kita vertus, kolegija konstatavo, kad teismas turėjo šiuos veiksmus kvalifikuoti kaip baigtą papirkimą, o ne kaip pasikėsinimą papirkti.

Tačiau padariusi šią išvadą, kolegija priėmė teisinį sprendimą perkvalifikuoti padarytą nusikalstamą veiką į baigtą papirkimą tik dėl nuteistųjų Dariaus Leščinsko ir Andriaus Janukonio. Nuteistojo Artūro Zuoko veikos kvalifikacija palikta nepakeista dėl aplinkybių, susijusių su jo, kaip Seimo nario teisine neliečiamybe, kurią jis yra įgijęs kasacinio proceso metu. Pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 62 straipsnį ir Lietuvos Respublikos Seimo statuto įstatymo 22 straipsnį Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Nors prokuroro kasaciniame skunde suformuluotas prašymas nebuvo susijęs su nuteistojo Artūro Zuoko laisvės suvaržymais, tačiau jame prašoma kitaip pabloginti nuteistojo teisinę padėtį – perkvalifikuoti nusikalstamą veiką iš pasikėsinimo į baigtą nusikaltimą ir padidinti jam skirtinos baudos dydį. Kolegija konstatavo, kad, negavus Seimo sutikimo, ji negali spręsti klausimų dėl nuteisto Seimo nario teisinės padėties pabloginimo. Tai būtų nesuderinama su Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir Lietuvos Respublikos Seimo statuto nuostatomis dėl Seimo nario asmens neliečiamybės.

Štai taip – Liberalų ir centro partijos pirmininkas – nusikaltėlis. Papirkimo organizatorius, kurį tik dabartinis Seimo nario statusas (o mano subjektyvia nuomone – visai kiti dalykai ir beviltiška mūsų teisinė sistema) išgelbėjo nuo ne tik nuo griežtesnės bausmės, bet ir kelerių metų poilsio pastate, esančiame visai šalia Seimo rūmų.

G.Babravičius visa tai tikriausiai puikiai žino, juk dirba kartu su A.Zuoku jau ne vienerius metus… Ir Aukščiausiojo Teismo sprendimą tikriausiai spėjo pamatyti prieš duodamas interviu žurnalistui.

Bet kalba ne apie tai, o apie kažkokius kitus kyšininkus.

Tiesiog transcendentinis (esantis anapus kokios nors sferos, anapus pasaulio; neprieinamas patyrimui; I. Kanto filosofijoje – esantis už sąmonės ir pažinimo ribų („daiktas pats savaime“) pasaulio supratimas…

Atsiprašau, neradau kito žodžio. O tas man pasirodė tinkamiausias apibūdinti situacijai:)

Turėtų būti juokinga… Bet nė velnio.

Nes nuvertę J.Imbrasą (kuris anaiptol nėra geriausias meras), pre valdžios sugrįš tie, kurių Lietuvos teismai nepasodina tik todėl, kad jiems vis kažko pritrūksta: tinkamo statuso, laiko, Seimo sprendimo ar dar ko nors.

Kalbant paprasčiau: nusikaltėliai.

Blogiausia, kad jie to visiškai nesigėdija, o dauguma mūsų jau nustojo kreipti į tai dėmesį.

(15 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Tomas

  Man tikrai koktu tokie dalykai (nusikaltėliai valdžioj), manau ir daugiau taip manančių yra. Bet … niekaip nesugalvoju, ką dar galima padaryti, kad taip nebūtų? Gal kokio įstatymo trūksta (teistiems valdžioj ne vieta – kažko tokio), kad jau sveikas protas neveikia…

 • Orka

  klausimas:
  …nes nuvertę J.Imbrasą (kuris anaiptol nėra geriausias meras)…
  mielas Artūrai, o kas yra geriausias?

  • Nežinau. Bet žinau viena – geriau jau Imbrasas nei nusikaltėlis-papirkinėtojas.

  • nerijus

   Orka

   kas pasikeis, jei pakeis merą?
   Nieko.
   Ateis kitas.
   Pinigų savivaldybė ir taip neturi,neturėjo ir iki Imbraso.
   Neiškokim,eilinį kartą, „atpirkimo ožių“.

   Imbrasui trūksta charizmos.
   O kitiems- sąžinės.

 • Orka

  Kažkada teko diskutuoti su garsiu Vilniaus verslininku, vėliau vieno antizuokinio korupcinio skandalo herojum, jis aklai gynė Zuoką. Po keleto metų, žiūriu per teliką, jis tas, kuris zuokininką pridavė prokurorams… Sakiau jam tada, kad už Zuoką geriau net beždžionė. Matyt patikėjo :) Ir šaunuolis. Dažniausiai geriau protingas vagis, nei idiotas. Bet už vagį-idiotą blogiau būt negali:)

  • Idiotai (tikrasis sio zodzio apibrezimas) i Seima nepatenka.

 • inf

  Taigi kaip supratau meru turėtų būti p. V.Navickas. Jis ne iš zuokinių. Kol kas apie jį neteko nieko girdėti.

 • vaidas

  O man buvo labai įdomu stebėti, kai Imbrasas pasikvietė „partnerius“ savivaldybėje aptarti valdančios daugumos klausimų. Imbrasui iš kairės sėdėjo… spėkite kas? Ogi „neteistas“, „švarus“, pakartotinai neįtariamas kyšio davimo – A. Butkevičius?!!!! Tai kas su kuo susideda? Ar gali Imbrasas į tokį pasitarimą kviestis neturintį įtakos jam asmenį? Kažko abejoju. Nuo vienų teistų valdymo gal linkstama prie kitų? Kažkaip „prie Imbraso“ pagavo, greičiausiai siūlančius ir davusius kyšį – Lementauską, Kazaką, jau beveik profą Butkevičių. Tai nuo tokių švaruolių mus nori apsaugoti p. Račas? Man autorius dažnai atrodo drąsus ir pakankamai objektyvus, bet tik tol, kol nepradeda kalbėti apie Pakso partiją ir jos veikėjus. Nors autorius dažnai ginasi esąs objektyvus, bet tonas ir išsireiškimai „sako“ kai ką kita.

  • Vaidai, niekaip nesuprantu, ką jums mano tonas sako. Ar kada neigiau, kad A.Bukevičius kyšininkas. Ir kad Lemenatauskas ir Kazakas – įtariamieji? Be to, jei ką Butkevičius dabar frontininkas… O prie ko čia aš ir prie ko čia Paksas? Gal kiek daugiau logikos ir kiek daugiau argumentų?

  • nerijus

   Vaidai.

   Neskubėk vertinti.

   Lementauskui,apart,kad jis ėmė kyšį, niekas neįrodė ir manau,kad neįrodys.

   Nepamenu to,kuris juos įdavė( pavardės,žinau,kad iš konservų,o kas valdo STT?Konservų statytinis. Ot, sutapimas? ),bet ar žianai,Vaidai, kad jis STT du kart buvo pagautas ir sutiko bendradarbiauti?

   Pas mus teismuose ,kaip ir gyvenime, trūksta noro ir ryžto.
   Zuoko strateginis manveras buvo- pasikviesti V.A. savo vaiko krikštatėviu. Tik būtų smalsu sužinoti,kaip jis tai padarė?
   Jie giminės?

   Manau,kad tai Zuokui ir padėjo.

   Artūrai,nesutikčiau,kad jis blogas meras.
   O kuom jis blogas?
   Per lėtas?

   Kai savivaldybėje trūksta lėšų, tai ir visiems būtų sunkų,būti geriems merams.
   Negirdėjau,kad jis būtų prisistatęs vilų, ant ežero kranto ir pan.

   Kuom geresnis „abonentas“?

   • LL

    Tik jau nereikia Lementausko ginti… kaip koks šakalas sėdėdavo Europos kavinėse ir kaulydavo babkių iš kažką planuojančių… o per teliką tokį erelį vadino… daug kam akis badė toks įžūlumas

    • nerijus

     Neginu, bet manau, kad nieko neįrodys.
     Jis, man, toks pat arogantiškas, kaip ir A.V., „tėtušis“,..

 • Edgaras

  As manau, kad nereikia taip vaziuot ant Zuoko, aisku reikejo truputi atsitraukt panasiai kaip Andriukaiciui ir issiaiskint, ir tos bylos greiciau baigtusi. O ir siaip byla kazkokia sufabrikuota, nes ir su Drema neaisku ir tt. kazkaip man kuo toliau tuo panasiau, kad cia buvo tik demesio nuviliojimas nuo Pakso, bet galbut ir klystu.
  Beje, senai noriu paklaust: Arturai, ka manai? http://www.youtube.com/watch?v=7TfLws0S4Ew as pats is Siauliu, tai man grazu, kad ne vien sauleno miestas, nors jei teisybe raso tai idejos autorius irgi lics narys…

  • Edgarai, aš sakyčiau, visiškai pakaktų pradžios. Ta daina jau perteklinė…:)

 • D.

  Na sakykit ką norit, bet Pakso ir vėliau Zuoko prižiūrimas Vilnius tikrai atsigavo. O ten tie visi papirkinėjimai (ypač dėl valdžios) mažu mažiausiai domina, kai šalia to atliekamas miestui reikalingas darbas, o ne tesiog užimamas postas…

  • Tikro lietuvio filosofija: tegul vagia ir su manimi pasidalina

  • romas

   Vilnius atsigavo nežiūrint, kad Zuokas buvo meru. Visa ekonomika augo ir Zuokui pasisekė laikotarpis. Akivaizdžiai jis turėjo verslumo dvasios. Bet galvoju, kad tokių sugebančių prasisukti būtų galėję būti ir daugiau. Juk jei ką nors darai, tai ir nubyra. Ir darė jis tik stambiai. Verslas pats siūlė ką daryti. Jam reikėjo tik pramušinėti.

 • romas

  Seniai galvoju, kad visos bėdos teisinėje sistemoje ir žmonėse ten dirbančiuose. Štai ir šiandieninėse žiniose skambėjo, kad reikia kaip nors baigti spręsti Alitos privatizavimo problemą. Bet atsiminkim, kad Brazauskas tarėsi su prokuratūra dėl privatizavimo proceso teisėtumo ir ji nieko neteisėto tada nematė. Reikia ryžtingo prezidento, turinčio tautos pasitikėjimą. Turi kažkas patvarkyti prokurorus ir teisėjus.Negali taip visą laiką tęstis, kai bylos vilkinamos iki senaties ir kaltieji išsireikalauja kompensacijos dėl vilkinimo. Prokurorai negali teisintis, kad jiems trūksta ar netobuli įstatymai. Jie turi teisę siūlyti pakeitimus įstatymuose leisiančius dirbti geriau. Apie prokurorų iniciatyvą ginti viešąjį interesą be informacijos iš šalies irgi negirdėjau. Yra ir seimo problema. Nenori jis priimti įstatymų, kurie leistų politikus patraukti atsakomybėn. Dabar prezidentas saugo savo nervus ir sveikatą, tauta nelabai ką žino, o ir abejinga, prokurorai gerai žino savo ribas ir už jų neina, teisėjai dalinasi su advokatais honoraru,o seimas bijo ką nors keisti dėl įvairių priežasčių. Tokiomis aplinkybėmis negali būti gera nei Vilniaus taryba, nei meras. Kai teisėsauga miega arba tarnauja įvairioms grupėms iš viso neįmanoma normali politika.

  • nerijus

   Alitai, rudenį, „sukanka“ senaties terminas.
   Todėl,apie ją ir kalbama.
   Primenama,kad nieko nepadarysit. Žiopliai.

   Panaikinus, valstybiniams nusikaltimams, senaties terminą, manau,kad problemų,bent dalis, tikrai išnyktų. Ir nereikėtų „temti“ iki paskutiniosios dienos. Kas yra dabar daroma.
   Paskum per žinisklaidą paskelbiama, jog „sukakojo“ senatiesterminas ir psio- „psio ZAKONO“.
   Ar taip- AMB?

 • austras

  Manau, kad problema tame, jog Zuokas kaip politikas Lietuvoje vienintelis sugebetu ivesti visa apimancia korupcijos sistema. Tam jis turi pakankamai talento, ir tai ne syki irode. Visi kiti „ima“ protarpiais, pasitaikius progai ir t.t., o sis zmogus imdavo savo dali sistemingai. Visi projektai su Rubiconu (atsiprasau, jau City Service) buvo aiskiai protekciniai. Proteguojamos tam tikros grupes. Panasios kalbos sklido tik apie G.Vagnoriu ir pona Slezeviciu, bet abu liko uz politikos ribu. Ir kai pagalvoji, jog kazkada Slezeviciu nupute kai tas pasieme indeli, zinodamas kad LAIB’as tuoj bankrutuos. Neetiska, aisku, bet paeme savo pinigus. Pagalvojus, kas vyko jau po Slezeviciaus musu politikoj, tai tuometine audra atrodo kiek juokingai.

 • Liaudies (?) anekdotas

  Šiandien išgirdau anekdotą. Po nuosprendžio, kurio metu taip ir nebuvo įrodyta, kad A.Zuoko pavardė minima su kyšiais susijusioje „Rubikono“ byloje, žurnalistai norėjo išgirsti paties Artūro komentarą. A. Zuoko telefonas, deja, buvo išjungtas, o ragelyje pasigirdo balsas: „Šiuo metu su abonentu susisiekti negalima. Prašome paskambinti vėliau.“

 • inf

  Manau, kad į temą būtų paklausti apie Vilniaus šviesoforų istoriją. Kas dabar vyksta, kokia projekto būklė? Kiek matau, užklijuoti šviesoforai daug kur dar neveikia. Ar 160 mln. buvo per maža projektui užbaigti?

  • nerijus

   Šviesoforai.
   „abonento“ biznelis,
   „sukamas“ po šiai dienai, plius „Vilnius- EU kultūros sostinė“.

   Vieno šviesoforo kaina, svyruoja nuo 7 tūkst. iki 10 tūkst. Lt.( su PVM ar be- nežinau :) ).

   Pristatė,kur reikia ir kur nereikia.
   Gatvės neišplatintos (problema jau diskutuota ).

   • Rimantas

    O, ekspertų padavė. Žinai faktų — eik į prokuratūrą. Geriausiai išmanai eismo tvarkymą — teik pasiūlymus. Gatvės neišplatintos, varge varge…

    • nerijus

     Teikiau ir ką…
     Niekam neįdomi visuomenės nuomonė.

     • nerijus

      Kai yra „biznEs“,tsakant, niekam neįdomi NIEKIENO nuomonė.
      Kur „žaliasis kolidorius“? Kiekvieną rytą važinėju darban, o vakare iš darbo…Kaip stovinėjau,prie šviesoforų, taip ir stovinėju.

      Kaip ir viskas, Lietuvoje, pradedama ne nuo to GALO…

 • inf

  Pamiršau paklausti ar ne Siemensas projektą vykdo. Gal kas žino.

 • Sutinku su straipsnio teiginiais 100-tu procentų…

 • Regis

  Jeigu Imbrasas kris, o tas kiek suprantu tik laiko klausimas tai bus padėtas riebus taškas judėjimui prieš abonentinę politiką. Tai, kas kažkada būtent buvo pradėta nuo Vilniaus Vilniuje ir baigsis. 2009 metai – ką turime? Zuokas maža to, kad Seime, bet ir priklauso valdančiai daugumai (tiesa pats Zuokas tik eilinis Seimo narys), o Vilniuje Masiulio (garsiausio kovotojo prieš abonentinę politiką) nėra, maža to Zuoko partija grįžta į valdžią. Taigi ponai sisteminiai ir nesisteminiai, galim draugiškai paimt politinių partijų priešrinkimines programas ir tų partijų veikėjų pasisakymus ir pasiskaityt KAS BUVO ŽADAMA. Galiu drąsiai pasakyt – aš kaip balsavęs už konservatorius (Vilniaus savivaldybės rinkimuose) esu išdurtas kaip minimum 2 kartus. Masiulis pasitraukė (ar buvo patrauktas) į Seimą, o galų gale zuokiniai su konservatorių pagalba grįžta į valdžią. Kaip galvojate kaip jaustis paprastam piliečiui matant tokius dalykus ir kiek visa tai prisideda prie pasitikėjimo (tikėjimo) mūsų valdžia, partijomis ir t.t.

  Beje prisidedu prie tų kurie mano, kad Imbrasas nėra geras meras. Jau vien šeškinės stadiono užtenka pamatyt kas iš tikrųjų vyksta, nekalbant apie mistinės eismo kontrolės sistemos problemas, būstus prižiūrinčių bendrovių kontrolę (tiksliau tos kontrolės nebūvimą) ir t.t.

  Ką daryt nežinau. Tikėjau konservatoriais (Vilniuje), kad jie gali pakeist situaciją iš esmės, dabar matau, kad Rubiconas stipresnis už bet kokius principus, programas, pažadus ir pan. Gal tiesioginiai mero rinkimai padėtų? Nežinau…

 • Skirmantas

  Matau kelis nelogsikus dalyskus:

  1) Tai, jog Babravicius yra abonento partijos narys niekaip nekeicia galimo fakto, jog Imbrasas ar jo aplinka bando nusipirkti balsus. Cia tas pats, kas Henrikui Daktarui viesai pranesus, jog ji ar jo seimos narius bando reketuoti kiti nusikalteliai jam butu atsakyta: „Pats uz panasius dalykus esi baustas, tai ko cia dabar skundies“.

  2) Jei ziureti is teistumo pozicijos tai taip, Zuokas yra nuteistas, taciau lygiai tas pats uz lygiai toki paty nusikaltima (balsu pirkima) gresia Imbraso talkininkams Butkeviciui, Kazakui ir Lementauskui. Siuo atveju Lementauskas vicemeras, o kiti du tarybos nariai. Butkevicius jau ir taip teistas ir sedejes uz kysio paemima. Taigi, kalbeti, kad i mero kede grystu nusikalteliai, o dabar sedi ne geriausi, bet bent jau ne nusikalteliai kaskaip neiseina.

  3) Kodel daroma isvada, jog nusalinus Imbrasa meru taptu butinai liberalcentristas? Mano manymu, zymiai realesne cituacija, jog meru taptu TSKD atstovas, o LCS, LSDP ir kitiem butu pasiulyti kiti postai (sav. admin. vadovas, vicemeras ir t.t.) Taip, kad garsiai pareiksti arba nusikaltelis Zuokas, arba saziningas Imbrasas nu niekaip neiseina net ir siuo aspektu.

  Arturai, kai rasot apie Imbrasa kaskaip sunku jus suprasti. Ne del to, kad apie ji rasot gerai arba bogai, bet del to, kad pakankamai vienpusiskai. Del pylimeliu gatves nesupratau, dabar taip pat nesupratau. Kaskas, matyt, su mano galva.

  P.S. Del Imbraso naudos miestui pakanka vienos citatos:“Vilniaus meras Juozas Imbrasas teigia, kad Nacionalinio stadiono konservavimo darbams reikėtų apie 60 milijonų litų – tai triskart daugiau nei numatyta valstybės biudžeto projekte.“ Tai stai, 60 milijonu KONSERVAVIMUI, o kiek jau sukista i statybas? Klausimas, kam reikejo pradeti, be konkurso, paskubomis, neuzsitirinus funansavimo? Bet kurioj privacioj kompanijoj vien uz tai toks vadovas akcininku butu isspirtas uz duru be teises grysti.

  • Skirmantai, kažaip suveliate viską. Juk niekur nesakau, kad J.Imbrasas yra gėris ir kad A.Butkevičius nėra kyšininkas… Taip pat niekur nesakau, kad meru taps liberalcentristas. Dėl stadiono – na, būkime biedni, bet teisingi – ne J.Imbraso sumanymas tas stadionas buvo… Tai G.Kirkilo vyriausybės idėja.

   • wice

    Na bet yra tokia fraze, „leido suprasti“ arba taip pat kaip ir su konstitucija, jei ji turi dvasia, tai ir kiekvienas kitas tekstas turi dvasia:]

   • Regis

    „Dėl stadiono – na, būkime biedni, bet teisingi – ne J.Imbraso sumanymas tas stadionas buvo… Tai G.Kirkilo vyriausybės idėja.“

    1. Sumanymas kažkuria prasme gal ir socdemų buvo, bent jau jų branduolio turint omenyje tai, kad ši stadiono idėja gimė centriniam komitete kažkur 80-aisiais.

    2. Niekas nesiginčys, kad stadiono reikia, nes nei Žalgirio stadionas, nei Vingio parkas net iš tolo neatstoja vietos reikalingos nacionaliniams renginiams. Taip, kad kieno tas sumanymas iš tikrųjų bebūtų pats sumanymas manau yra geras ir neginčytinas.

    3. Kiek suprantu, Imbrasas kaip meras yra kritikuotinas už patį stadiono statymo procesą – skaidrumą, eigą, neefektyvų biudžetinių lėšų naudojimą.

    4. Ir be to stadiono yra visa krūva problemų Vilniuje, dėl kurių kaip minimum galima suabejoti dėl Imbraso gero darbo..

   • Rimantas

    Niekas čia nesuvelta, tik turbūt noro suprasti trūksta.

 • mdxacuk

  Tiesiog neįsivaizduoju, ponas Račai, kur jūs įžiūrite Imbraso gėrį? Nebent tame, kad tamstai asmeniškai suremontavo Pylimėlių gatvę? Mano supratimu skirtumas tarp jo ir Zuoko tėra toks, kad vienas jau teistas už gerus darbus, o kitas kol kas dar ne. Bet kai prisimeni istoriją su Šeškinės stadionu, tai nelabai panašu, kad jų abiejų nuopelnai kiek nors skirtųsi. Aišku, galima plėšyt marškinius ant krūtinės ir rėkt „…vsio zakonno…“, „…kol teismas neįrodė…“, „…nepagautas – ne vagis…“, bet nebūtinai kiekvienam sveiko proto žmogui akivaizdūs dalykai tiek pat akivaizdūs ir lietuviškai teisėsaugai. Aišku, pagal užmojus ir fantaziją konstruojant vogimo schemas Zuokui mažai kas prilygs, bet tai ne argumentas Imbraso naudai.

  • romas

   Imbrasas gali būti visai padorus žmogus. Bet jis yra tik žmogus su parkeriu ir nieko daugiau (na gal dar gali paorganizuoti žvyro ant duobių). Visi pagrindiniai sprendimai priimami TT vadų. Kad kažkoks sraigtelis tapo meru iš viso yra nesusipratimas. Gal ateityje net mada tokia paeis, juk sukčiai firmų savininkais kartais padaro kokį bomžą, kad galėtų nebaudžiami nusikalsti.

   • nerijus

    Taip, gal ir tiesa,kad Imbarsas „šoka“ pagal TT.
    Bet, paneikite tai,kad naujai atėjęs meras, kad ir kam jis pariklausytų, nešoks pagal savo partijos vadovų „dūdelę“.

    Nieko nepasikeis.
    Tik tai, kad lovys yra per mažas, kad tilptų visi.

    Manyčiau ,kad čia yra spaudimas TT, jog jie per prezidentus paremtų socdemų atstovą.
    Suprantama, jog Mazuronis „nugriebs“ keletą proc. rinkėjų ir jų kažkam reikės, vėlesniam turui.

    Viskas paskaičiuota ir padalinta.
    Politika.

    • romas

     Imbraso padėtis ypatinga – jo partijos pirmininkas yra eilinis tarybos narys. Sutikit, daugiau niekur Lietuvoje taip nėra. Kitas meras bus kur kas savarankiškesnis. O partijos tam ir yra, kad burtų piliečius vardan bendrų tikslų. Neturiu nuomonės ar Navickas yra geras kandidatas į merus, nes nieko apie jį nežinau. Teisinė sistema dirbtų geriau, apie lovius nešnekėtume ir tikėti politikais galėtume labiau.

  • Į tamstos klausimą pirmame sakinyje atsakyčiau paskutiniu tamstos sakiniu: „pagal užmojus ir fantaziją konstruojant vogimo schemas Zuokui mažai kas prilygs, bet tai ne argumentas Imbraso naudai.“

  • martelis

   mdxacuk, kazkaip labai neidomu, kai vietoje to kas parasyta, matai tai ka noretum matyti.
   As bent perskaitau toki Raco sakini: „nuvertę J.Imbrasą (kuris anaiptol nėra geriausias meras)“… Ir toki tavaji: „neįsivaizduoju, ponas Račai, kur jūs įžiūrite Imbraso gėrį?“
   Kaip tai suprasti, a?

   • mdxacuk

    Paprasta. Račas rašo: „…nuvertę J.Imbrasą (kuris anaiptol nėra geriausias meras), pre valdžios sugrįš tie…“. Kas reiškia, kad Račo nuomone Imbrasas kažkuo geresnis už zuokinius arba bent jau ne blogesnis. Aš manau, kad ne geresnis, o lygiai taip pat korumpuotas. Nors beprasmiška ginčytis kas labiau korumpuotas, kol nesusitari dėl kriterijų. Vis dėlto šiuo atveju į merus lyg ir pretenduoja Navickas, apie kurio korupcinius ryšius dar nieko nesigirdėjo. Bet, aišku, absurdiška, kad vardan to tenka eiti obuoliauti su velniu. Gal bent velnių/angelų santykis pasikeis?

    • Mdxacuk, skirtumas tarp mūsų požiūriu tik vienas: tu manai, kad Imbrasas taip pat korumpuotas kaip ir Zuokas, o aš remiuosi teismo sprendimu, pagal kurį Zuokas – nusikaltėlis papirkinėtojas. Teismo sprendimo dėl Imbraso nebuvo, todėl tavo manymai visiškai niekuo nepagrįsti. O kriterijus labai iškus – faktai ir įrodymai.

     • mdxacuk

      Aš, tarp kitko, p. Račai, specialiai nerašiau „Zuokas“, bet „zuokiniai“. Kad Zuokas yra nuteistas už papirkinėjimo organizavimą, tai nesiruošiu ginčytis. Bet iš kur tamsta žinot, kad ir Babravičius organizavo? Greičiausiai neturit anei faktų, anei įrodymų tam savo manymui apie Babravičių pagrįsti. O jei turit, tai kodėl jie iki šiol dar ne prokuratūroj? Nors galit ir nesivargint man įrodinėti, kad Babravičius yra to paties lizdo paukštis, aš tuo ir pats neabejoju. Tiesiog kalbu apie požiūrio simetriškumą. Ta prasme galėčiau dar tamstą ir papildyti. Jeigu jau rašot, kad „Liberalų ir centro partijos pirmininkas – nusikaltėlis“, tai nepamirškit, kad ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas yra asmuo, Konstitucinio Teismo nušalintas iš Prezidento pareigų už šiurkščius Konstitucijos pažeidimus. Toje byloje buvo tiesiog kriminalinių epizodų, ne mažiau šlykščių už Zuoko. Ir nepamirškit, kad Imbrasas čia sėdi vien todėl, kad nesėdi anas Asmuo.

     • nerijus

      Iš 18 kaltinimų, liko tik 1 ir tie apgailėtinas.
      Dėja.
      Nelinkėčiau nei vienam žmogui, kad su juom taip elgtūsi.
      Taip pat ir su tavim „mdxacuk“.

  • Rimantas

   Imbraso partijos pavadinimą pažiūrėk ir bus aišku, iš kur tas gėris.

 • Truputį ne prie ko, bet parduodu užsilikusį blogerinį psiaudonimą: ‘Artūras Žuopas’. Dar liko ‘Alanas Chošmaras’ ir ‘Gitanas Nuosėda’. Skubėkite, kam reikia. Keitimų į kokias nors ‘Skarves Jaseviciūtes’ prašau nesiūlyti…

  • LL

   o Chaltūras Račas dar laisvas?

   • Nežinau. Aš autorinių teisių nepažeidinėju, todėl pardavinėju tik savo…

 • 111

  Kokie įžulūs turi būt nusikaltėliai, kad Kaune išrinkt (sudaryt sąlygas) Šustauską, o Vilniui Imbrasą ar Zuoką.

 • geras

  Bandant paskambinti Zuokui!!!“Šiuo metu su abonentu susisiekti negalima. Prašome paskambinti vėliau.”

 • martelis

  O is viso, tai ar G.Babravicius politikas? Ar verta kreipti demesi i jo kalbas? Koi nors viena pastebimesni veiksma jis yra atlikes gyvenime?

 • Smulkus verslininkas

  Dejau ant politiku, man jie reikalingi tik tiek, kiek kai kuriems vyrams prostitutes, sumoku – turiu, nesumoku – atsiduoda kitiems.
  Praktikoje prie Zuoko prostitutes (su kuriomis as susiduriu) buvo ir pigesnes, ir netokios akiplesiskos, prie Imbraso (jei jis tik nera statytinis) – prostitutes zymiai pabrango ir naglejo.
  Kam idomu, prostituciu galite susirasti prie Kalvariju turgaus ir Snipiskiu ukio. Turbut daug daug kur kitur.

  p.s. Atsargiai, dauguma prostituciu su kiausiniais ir labai stiprios, jei nemokesite, nereikes ir suteneriu pagalbos, su jumis susidoros pacios.

 • donatas

  norejau pakomentuoti, bet prisiminiau ankstensni komentara is valinsko 28K istorijos. ziu, tinka ir cia beveik vienas prie vieno :)
  ————————-
  noreciau atkreipti demesi, kad dauguma dabar lietuvos gyventoju yra vagys ir koruptoriai (bent jau savo buitiniame lygmenyje) arba prijauciantys jiems – tai yra 50 metu sovietines okupacijos rezultatas. Arturas kazkada gincijosi su Laucium, berods, kad tai ne sovietmecio kalte, bet ne apie tai cia tema – tema apie tai, ar daugumai vagiu ir koruptoriu blogas atrodo zmogus ar kompanija, kai paaiskeja, kad jie yra toki patys? manau, kad ir kiek viesinti informacija apie korumpuota (cia placiaja prasme, kuri apima ne tik kysininkavima) pareigumo [tarnautojo] ar privatininko veikla, rinkejai tai nelaiko blogu dalyku, nes jie yra tokie patys arba panasus, tad jis jiems ir toliau atrodys tinkamas buti pareigose [tarnyboje] ir likti nenubaustas.

  • Smulkus verslininkas

   Donatai, visai be pykcio ir be izeidinejimo. Nereikia kopijuoti ir platinti idiotisku „korupcijos“ pateisinimu. Uz tokius pinigus ir tu sugalvotum, kaip pasiteisinti, gal ir logiskiau.

   • Valentinas

    Smulkus verslininke,
    Ar gali ranką prie kompo procesoriaus pridėjęs pasakyti: Esu sąžiningas verslininkas, moku visus mokesčius, niekada nebandžiau susukti smulkių aferų su mokesčiais, su samdiniais atsiskaitau žmoniškai, niekada nebuvau išdūręs kliento ir niekada iš principo neduodu kyšio?

    • Smulkus verslininkas

     Valentinai, man 26 metai ir pradejau versla tokioje sistemoje, kokia buvo ir yra. As nebuciau smulkus verslinikas, t.y. manes nebutu ten kur esu, jei „nemokeciau prostitutems“.
     Galima iki begalybes diskutuoti ir gincytis kur yra problema ir jos sprendimas, bet teiginys
     „manau, kad ir kiek viesinti informacija apie korumpuota (cia placiaja prasme, kuri apima ne tik kysininkavima) pareigumo [tarnautojo] ar privatininko veikla, rinkejai tai nelaiko blogu dalyku, nes jie yra tokie patys arba panasus, tad jis jiems ir toliau atrodys tinkamas buti pareigose [tarnyboje] ir likti nenubaustas“
     yra visiskas nesusipratimas.

     • Valentinas

      Gaunasi, kad tu kritikuoji ir niekini sistemą, kurios dalimi esi ir savanoriškai pasirinkai būti. Kiekviena korupcija yra ne tik imantys, bet ir duodantys. Prostitučių klientai tiek pat kalti kaip ir prostitutės. Todėl tavo pozicija „Aš būčiau geras, bet sistema bloga, todėl aš irgi priverstas būti blogu“ yra veidmainiška. Kol nepradėsi nuo savęs, visi tavo verkšlenimai yra niekiniai. Tu nieko nesiskiri nuo Zuoko :)

     • nerijus

      Zuokas?
      Atspėjau?

      Kalbi, kad kalbėtumei…tra ta taaa, tra ta taaa…

      Reiki pradėti nuo savęs ir tada atsiras pagarba kitiems.
      Nesi tu verslininkas. Tik bandai juom dėtis.
      Nereikia kaltinti sistemos ir ieškoti kaltesnių už save.
      Tavyje matau tik tą, kuris nuaidėjus pirmiesiems patrankų šūviams, kartu su „tapkėmis“, „ale patriotais“, „ale verslininkais“ dumsite į „vakarus“, tionykštės Saulės pavėpsoti, paskum, po daugelio metų, gryši jau su Tikro lietuvio korta.
      Drąsus esi, jei sugebi kyšius duoti ir imti?

     • nerijus

      komentaras:

      nerijus
      Vasaris 11, 2009 3:30 vakare

      buvo skirtas smulkiam verslininkui.
      Nepagalvok blogai, Valentinai. :)

     • donatas

      matyti, kad komentatorius ‘smulkus verslininkas’ taip pat yra dalis tu daugumos lietuvos pilieciu, kurie pritaria korupcijai ir ja naudojasi. todel ir ‘nekerta varnas varnui akies’ per rinkimus… :)

     • Smulkus verslininkas

      Valentinai, taip esu sistemos dalis, bet tikrai negalima sakyti, kad pasirinkau ja „savanoriskai“, nes negalima kaltinti tuo, kad naudojuosi „prostituciu paslaugomis“ per prievarta.
      Ar galetum pakomentuoti savo teigini „Kol nepradėsi nuo savęs, visi tavo verkšlenimai yra niekiniai“. Nuo ko konkreciai siulai pradeti? Viska mesti ir kaip protesto forma pasirinkti benamio duona?

      Donatai, nemalonu, kad kazkur mano komentare izvelgiai „pritarima korupcijai“. Taip pat, kad is kazkuriu mano teiginiu „supratai“ uz ka as balsuoju per rinkimus.

     • donatas

      smulkus verslininke, jeigu pats, mokedamas del savo verslo kitiems kysius, manai kad tai blogis, ir savo balso neatiduodi tiems patiems, kurie is taves ima :) – tada valio.
      tik turbut pats supranti, kad tavo verslininkavimo budas nera saziningas kitu tokiu pat smulkiu verslininku atzvilgiu, kurie neturi galimybiu ar noro papirkineti valdzia…

     • Valentinas

      Sm. Versl. jei tau būtų nepriimtina duoti kyšius, apgaudinėti klientus ir žeminti savo darbuotojus tu pasirinktum kitą kelią, pavyzdžiui taptum mokytoju :) Tu pasakysi, kad mokytojai mažai uždirba? Bet tai tavo pasirinkimas arba gyveni sąžiningai taip kaip išeina arba nesąžiningai. Bet jei pats esi vagis, geriau nerėk visa gerkle, kad „politikai ir valdininkai vagys“, o sėdėk, šypsokis sau gudriai į ūsą ir mylėk visus, kaip tai darau aš (ta prasme myliu visus:)
      Šiuo įrašu aš neteigiu, kad esi vagis, bet tu aiškiai ir nedviprasmiškai neatsakei į mano klausimą ar visada sąžiningai mokėjai visus mokesčius, ar neprasukinėjai smulkių aferų (pvz įdarbinai nėščią žmoną pas save fiktyviai, kad gautų didesnę išmoką), ar sąžiningai atsiskaitai su savo darbuotojais. Jei nors viename iš šių klausimų yra nors truputį NE – tu vagis.

 • AudriusX

  Man irgi keista, kad yra sutinkančių patikėti savo pinigų tvarkymą nusikaltėliams. Tikriausiai kokiam vienakojui ekskaliniui prie bažnyčios lito būtų gaila, bet biudžeto tūkstančius ir milijonus – nėr problemos.

 • Darius

  Bėda jau nebe tai, kad Lietuvoje nėra sąžiningų politikų, tikroji bėda yra tai, kad Lietuvoje nebėra sąžiningų rinkėjų, kurie galėtų išrinkti politikus.

  Etinis klausimas. Ar žmogus davęs kyšį kelių policinkui, turi teisę (moraline) eiti į rinkimus ir rinkti politiką, iš kurio mes tikimės sąžiningumo? O nusirašinėjęs per egzaminus, o sąmoningai pažeidęs kelių eismo taisykles, bet nenubaustas, o randantis būdų sumokėti ne visus mokesčius, o parsisiuntęs filmą ar naudojantis nelegalią programinę įrangą ir t.t…

  Po atrankos labai sumažėja sąžiningų, t.y. etiškai teisėtų rinkėjų procentas. Aš jau išbrauktas.

 • J. naivus

  mdxacuk:
  “ Aišku, pagal užmojus ir fantaziją konstruojant vogimo schemas Zuokui mažai kas prilygs, bet tai ne argumentas Imbraso naudai.“

  Nubraukus du paskutinius žodžius gautųsi visai intriguojanti citata, gal net metų.

 • Skirmantas

  „Skirmantai, kažaip suveliate viską“. As galvoju man su galva kaskas, o pasirodo su akim :)

  Na bandau pasitikkinti ir bent kaskaip pagrysti savo teiginius:

  1)“Būtų labai juokinga… jei nebūtų graudu. Apie kyšius kalba žmogus, priklausantis partijai, kuriai iki šiol vadovauja oficialus kyšininkas“. Kaip minejau, net jei pats Babravicius butu desimt kartu teistas uz kysio emima ir davima, tai niekaip neitakoja jo teises pranesti apie analogiska nusikaltima. Tai kas cia juokingo ir graudaus? O juk jis asmeniskai atrodo uz panasius nusikaltimus neteistas? Tai gal cia kolektyvine atsakomybe – jei partijos vadovas teistas, tai automatiskai visi nariai korumpuoti ir apie kysiu kalbeti neturi teises? Nemanau.

  2) „Nes nuvertę J.Imbrasą (kuris anaiptol nėra geriausias meras), pre valdžios sugrįš tie, kurių Lietuvos teismai nepasodina tik todėl, kad jiems vis kažko pritrūksta: tinkamo statuso, laiko, Seimo sprendimo ar dar ko nors“. Atrodo, kad Zuokas nei i merus, net i tarybos narius netaiko. Kiti (nusalinimo iniciatoriai) lyg ir neteisti. Tuo tarpu dabar valdanciuju sostine gretose vienas teistas ir atsedejes ir trys (iskaitant ir minetaji) teisiami uz analogiskas veiklas. Visi Imbraso komandos nariai. Kad ju „Lietuvos teismai nepasodina“ manau, tik laiko klausimas.

  3)“Štai taip – Liberalų ir centro partijos pirmininkas – nusikaltėlis. Papirkimo organizatorius…“ Sutinku. Bet kaip minejau, Zuokas net i tarybos narius lyg ir netaiko, ka jau cia i merus. Tai kodel Imbraso nusalinimas siejamas su Zuoko teistumu? Yra koalicija, kiek suprantu joje ir TSKD, ir LCP, ir LSDP ir turbut dar kaskas. Tegul vienas kita kontroliuoja, prisiima atsakomybe, kuo cia detas Zuokas? Ar tik tuo, jog jo partijos narys apie galima korupcija prakalbo?

  Siaip jei tureciau rinktis tarp Zuoko ir Imbrazo geriau jau pasirinkciau tiesigini valdyma, nes abu zemiau kritikos. Bet rasiau apie teksto logine struktura, o ne apie politines paziuras. Cia kiekvienas su savo nuomone, neverta net gincytis.

 • Vasia

  Isgirdus zodzius Rubikonas, City servis, Abonentas, statybos – is karto apima pasaipus juokas.. panasiai kaip Valdovu rumai, AMB, PST

  Isgirdus zodzius Imbrasas, Paksas- is karto pasidaro liudna..

  Nezinau, gal man taip vienam ?

 • Indre

  Artūrai, o ar pastebėjai, kad Babravičius sako, jog chaosą kelia grupuotė, kuri ir buvo pagrobusi Vilmantą Drėmą:)

  Citata:

  „Vilmantą Drėmą buvo pagrobusi ta pati grupuotė, kuri valdžios mieste niekaip nenori paleisti ir šiandien. Tad reikia tikėtis visko“, – gūžčiojo pečiais G.Babravičius.

  Fantasmagorija!

  • Kaip ir sakiau transcendentinis pasaulio suvokimas… Dar būtų galima sakyti – liberalcentristinis..:)

   • Xerksas

    Šiaip jau pirmą kartą Drėmą pagrobė ir Santariškėse uždarę laikė Paviržis su Imbrasu, kurie vėliau už antrąjį dingimą prieš balsavimą (taip sugriaunant kvorumą) atsilygino Drėmai specialiai jam sukurtu etatu savivaldybės administracijose.

    Tad jeigu Zuokas buvo nuteistas už bandymą papirkti, tai kodėl gi bent jau Paviržis net nebandytas teisti už įvykusį papirkimą? Specifinė ta mūsų Temidė, och specifinė…

    • nerijus

     Paviržis, socdemas ir tai daug ką pasako…

     http://lt.wikipedia.org/wiki/Gediminas_Pavir%C5%BEis

    • Valentinas

     Būčiau aš Baltųjų lankų leidyklos direktorius, jau užsakinėčiau pas Drėmą memuarus.

     • martelis

      Valentinai, $mulkiajam verslininkui rasete: „Gaunasi, kad tu kritikuoji ir niekini sistemą, kurios dalimi esi ir savanoriškai pasirinkai būti. Kiekviena korupcija yra ne tik imantys, bet ir duodantys. Prostitučių klientai tiek pat kalti kaip ir prostitutės. Todėl tavo pozicija “Aš būčiau geras, bet sistema bloga, todėl aš irgi priverstas būti blogu” yra veidmainiška. Kol nepradėsi nuo savęs, visi tavo verkšlenimai yra niekiniai. Tu nieko nesiskiri nuo Zuoko :)“. Nezinau kaip pasidare, kad nera galimybes atsakyti po ta zinute, tad atnesu cia savo mintis.;)

      Man labai idomu butu isgirsti daugiau argumentu kodel taip drasiai teigiate, kad pozicija “Aš būčiau geras, bet sistema bloga, todėl aš irgi priverstas būti blogu” yra veidmainiška? O kokie patarimai jam butu, kad jis butu ne veidmainiskas? Nusisauti? Ar anot kazkada pasakytos Sustausko minties, imti kalenti kalasnikovais? O gal uzsilipus anta auksciausio Lietuvos kalno imti skelbti tikrasias tiesas?
      As manau, kad didelis skirtumas kai zmogus kažka daro savo iniciatyva ir kai ta pati daro, nes neturi kitos iseities. As manau, kad toks Jusu teiūginys veda prie to, kad visi turi susitaikyti su esama korupcija, nes visi, neva, esame niekseliai ir neturime galimybes pasitaisyti.

     • Valentinas

      Marteli, man tai atrodo atsakymas akivaizdus, čia tas pats kaip su automobiliais. Jei negali sau leisti nusipirkti Nissan Murano tai važinėk su Nissan Sunny. Aš taip teigiu todėl, kad tai yra nusikaltėlių logika. „Aš giliai širdyje esu geras, bet išėjus iš kalėjimo niekas nenorėjo duoti darbo, todėl neliko kitos išeities kaip grįžti prie senų darbelių“. „Aš suprantu, kad imti iš žmonių pinigus už vėžio operaciją yra negerai, bet ką daryti, kad mums gydytojams taip mažai moka? Nusišauti?“ „Aš suprantu, kad mokėdamas darbuotojams vokelius aš juos skriaudžiu ir jie gali negauti visų socialinių garantijų. Bet ką daryti, kad valdžia šitaip smaugia verslą, nusišauti?“ „Aš suprantu, kad negerai imti pinigus į kišenę už KET pažeidimą. Bet ką daryti, kad policininkai taip mažai uždirba, nusišauti?“ „Aš suprantu, kad rašyti užsakomuosius straipsnius yra negerai, bet ką daryti, redaktorius liepia ir jei išmes iš darbo beliks nusišauti?“ „Aš suprantu, kad už neteisingo detaliojo plano patvirtinimą imti kyšį yra negražu, bet ką daryti, kad valstybė savo tarnautojams tiek mažai moka, nusišauti? Be to tie verslininkai tikri pydarai turtėja iš paprastų žmonių darbo, nieko jiems neatsitiks, jei nugręšiu nuo jų keliolika tūkstantėlių“. Matai, visų šių žmonių logika yra ta pati. Visi jie yra sukčiai nesvarbu kurioje barikadų pusėje besėdėtų. Negi tu galvoji, kad jei tarnautojai pasidarytų staiga sąžiningi, tai mūsų smulkusis verslininkas staiga irgi pradėtų atlyginimus mokėti nebe vokeliuose? Taigi tu esi arba sąžiningas arba ne ir pasiteisinimas, kad kiti blogi todėl aš blogas negalioja. Čia tas pats kai darbuotojas tau sako: tu man mažai moki todėl aš blogai dirbu, mokėk daugiau, tada aš jau tikrai dirbsiu gerai. Ne brangusis! Pradžioje įrodyk, kad esi vertas geresnio atlyginimo, o po to gauk pinigus.
      Būti sąžiningu yra gerokai sunkiau. O kas sakė, kad juo būti lengva? Šitas kelias visais laikais buvo sunkiausias. Nepagalvok, kad aš kažkaip čia aukštinu savo moralinius standartus. Aš lygiai kaip ir visi tvarkau reikalus per pažįstamus, bandau surasti tiesesnį kelią, jei yra galimybė mokėti mažiau – aš ja naudojuosi. Bet aš nerėkiu ant viso pasaulio, kad visi vagys ir todėl aš neturiu kitos išeities tik žaisti pagal jų žaidimo taisykles.
      Tiesa, policininkams nemoku iš principo.

 • J. naivus

  Taigi, vilniečiams pasisekė- jais rūpinsis jau du merai.

 • Almansoras

  Ir kas svarbiausia – du už vieno algą! :D Bent jau kurį laiką… :)

 • vaidas

  gerb. Artūrai, aš nesu geras rašytojas, gal nemoku aiškiai išsireikšti, tačiau nežinau, ko jūs nesupratote. Jūs teigėte: „Nes nuvertę J.Imbrasą (…), prie valdžios sugrįš (….). Kalbant paprasčiau: nusikaltėliai.“ Aš tenorėjau pasakyti, kad matydamas šalia Imbraso sėdintį Butkevičių, anksčiau ten dirigavusį, o dabar įtariamo kyšio davimu Lementauską, Kazaką ir kitus, nematau skirtumo tarp vienos valdžios ir kitos. Mano supratimu nė vieni nėra geresni už kitus. Ar sakymo, kad ateis nusikaltėliai, vietoj esamų negali būti laikomas vienų gynimu? Prie ko Pakso partija? O Imbrasas nebe Pakso partijoje, ar jie iki šiol nebuvo pagrindinė Vilnių valdanti ranka?

  • Vaidai, A.Butkevičius ir Kazakas jau nebe paksistai, Lementauskas – kol kas tik įtariamasis. O Zuoka ir Janukonis – nusikaltėliai.

   Šia prasme vieni kol kas geresni už kitus.

   Ir, jei gali, pasakyk bent vieną įrodytą korupcijos faktą valdant Imbrasui.

   Jei klausi dėl Zuoko – Drėmos atvejis ir mero rinkimai, Siemens nuoma savivaldybės renginiams įrodyti. Visa Siemenens statyba su šalia esančiais sklypais – ne, bet abejonių daug.

   • romas

    Artūrai, neturit rimtų reikalų savivaldybėje. Imbrasas gal ir nėra korumpuotas, bet sistema prie jo geresnė savivaldybėje nepasidarė. Kai prisimenu savivaldybę prie Pakso, tai Zuokas ją sutvarkė. Atsirado kameros koridoriuose, pašaliniai koridoriais nebegalėjo vaikščioti, darbuotojai per priėmimo valandas būdavo vietose, įdiegė vieno langelio principą. Darbuotojai liko tie patys, bet galimybės paimti sumažėjo. Nebūtų Lietuva su labai blogu korupcijos suvokimo indeksu jei būtų pasidarę ten viskas gerai. Bet lyginant tvarką prie Zuoko ir dabar, galėčiau pastebėti ir tam tikrų pavažiavimų į blogesnę pusę, nors visumoje stipriai nepablogėjo, bet ir apie kokią nors tvarką it teisingumą Vilniaus savivaldybėje tikrai neina kalbėti.

 • A.Butkeviciu pasodino Ve. Ve. fon Landsburgas (toks mistinis personazas, kaip ceku Jara Cimerman), kaip nepaklusnu berniuka. O ta vaikinuka, teista uz „gerus darbus“ reiktu ramiai pastatyti akimirkai prie sienos. Kad butu pavyzdziu ateities perspektyviems jaunuoliams. O visus kitus nusipelnusius tiesog apdovanoti 1-o laipsnio „kryziumi“ iki gyvos galvos. O dabar tevyksta dvasios ubagu seilejimasis ir daugiau nieko. Na ir kas, kad mes cia visi labai susireiksmine (ir as tame tarpe) rasinejame? Lygiai nieko.

 • Zuoko sukis: „As vagiu maziau nei AMB, todel atlikus matematini normalizacijos veiksma, esu nulis (t.y. atskaitos taskas), todel matematiskai nesu vagis. Mane nuteise, nes LR Teismu teisejai nesimoko matematikos ir todel klysta“.

  • Valentinas

   Kalbant apie matematinį apvalinimą yra toks pasakymas apie gyvybę žemėje:
   99,9 procentai kada nors žemėje egzistatvusių gyvybės rūšių yra išnykę. Suapvalinus galima teigti, kad gyvybė žemėje yra išnykusi 100 proc.

 • nerijus

  Zuokas, kai buvo meru, net „savo atskirą“ liftą turėjo į 19 aukštą. Niekur jis nestodavo. Pirmą kartą išgirdau tokią žinią. :)
  Niekas, apart jo, negalėjo naudotis.
  Neva, į jo kabinetą būdavo įleidžiami tik su pakvietimais ir su jo išduotais leidimais.
  Imbrasas, šitą absurdą panaikino.

 • vaidas

  Artūrai, visiškai sutinku su vertinimu ir jūsų nurodytais Zuoko darbeliais, ir tai gėdingi faktai. Dar labiau nesuprantu, kaip partija leidžiasi vadovaujama tokio asmens, bet tai tos partijos gėda.

  Bet jei vertinant kitus asmenis (L, K, B), aš pasirašyčiau po šiais jūsų žodžiais: „Tie, kurių Lietuvos teismai nepasodina tik todėl, kad jiems vis kažko pritrūksta: tinkamo statuso, laiko, Seimo sprendimo ar dar ko nors. Kalbant paprasčiau: nusikaltėliai.“ Tik dėl to aš juos vertinu vienodai.

  Aš laikysiu, kad Butkevičius ar kas kitas nebėra vienos ar kitos partijos narys ne tada, kai bus viešai paskelbta apie tai, bet tada, kai tokie asmenys nesėdės šalia tam tikrų partijų vadovaujančių asmenų, t. y. nedarys jiems įtakos.

 • Pingback: Rinkimų agitacija: eikite balsuoti ir neleiskite už jus balsuoti kitiems | Artūras Račas()

 • Pingback: Citata #375 Komentatorius WU apie rinkimų rezultatus Vilniuje | Artūras Račas()

 • Pingback: Vertybinė koalicija TS-LKD viduje | Artūras Račas()