E.Vareikio istorija. Ką ji pasako apie TS-LKD ir jos tikrąsias vertybes?

Egidijus Vareikis išskrido. Bet žadėjo sugrįžti. Iš šventosios Romos tikriausiai parveš Dievo žodį ir mojuos juo kaip mojavo jį apspitusiems žurnalistams Vilniaus oro uoste.

E.Vareikis išskrido, bet istorija liko. Ir ta istorija daug daugiau pasako ne apie patį E.Vareikį (ko dar buvo galima apie jį nežinoti, po vairavimo girtam ir snukiadaužio šeimoje), o apie kitus šios istorijos dalyvius. Bet prieš aptariant juos – trumpas ekskursas į istoriją.

Žinote, ką pirmiausia prisiminiau, pamatęs naujienų portaluose E.Vareikio nuotraukas? Ogi nacionalinės visuomeninės televizijos direktorių Audrių Siaurusevičių. Tokios pačios būklės, taip pat nerišliai kalbantį, tik be maldaknygės. Kaip ir E.Vareikio girtas vairavimas ar žmonos auklėjimas kumčiais, direktoriui pasirodymas skydinėje jokių pasekmių neturėjo. Garbingoji LRT Taryba šiemet balsavo, kad jis būtų paskirtas nacionalinės (įsiklausykite į šį žodį) televizijos direktoriumi.

Po to prisiminiau vieną savo buvusį kolegą. Jis irgi turėjo bėdų dėl velnio lašų, tačiau, jo garbei tenka pripažinti, į skydines, rūsius ar oro uostus nelįsdavo. Išgerdavo viską, kas būdavo aplink ir ramiai užmigdavo ant stalo. Šiokių tokių problemų kildavo, kai veiksmas vykdavo ne kontoroje, tačiau tada paglobodavo kolegos (dažniausiai, kolegės). Surasdavo kur po pušimi, egle ar prie slenksčio, pakeldavo, palydėdavo iki lovos ir net apklodavo, kad nesušaltų. Niekada bėdoje nepalikdavo – net per paskutiniuosius Seimo rinkimus, kai partijų štabus vizitavo ir pas liberalus pasivaišino.

Ir štai čia prieiname prie E.Vareikio (o taip pat ir A.Siaurusevičiaus) istorijos pagrindinės pamokos.

Pamenate, kokioje skydinėje buvo pasislėpęs nacionalinės televizijos direktorius A.Siaurusevičius? Jei ne, priminsiu: viešbučio, kuriame buvo įskūręs tuomet dar valdančiosios LSDP partijos štabas. Kaip reagavo partja? Ogi niekaip. Niekas neatėjo paklausti direktoriaus, kaip anas jaučiasi, niekas neatnešė stiklinės vandens ar aspirino, kad greičiau išsiblaivytų, nekalbant jau apie tai, kad kas nors būtų paklojęs ar užklojęs. Nepaisant to, kad visą kadenciją draugavo ir G.Kirkilą į kas antrą laidą kviesdavo. Paliko ant ledo ir žiūrėjo, ar išsikapstys.

Lygiai taip pat pasielgė ir konservatoriai. Paliko E.Vareikį ant ledo. Girtą, bejėgį, tapusį pašaipos objektu ir rodomą gyvai per naujienų portalus.

Paliko, nors Kembridžo auklėtinis ir šeimos vertybių gynėjas M.Adomėnas, E.Vareikio tragikomedijai prasidėjus, pats asmeniškai matė, kokios jis būklės. Pamatė ir išskrido į Romą. Nes juk ne jis bėdoje atsidūrė ir E.Vareikis juk ne jo šeimos narys.

O kaip reagavo moraliosios ir šeimos vertybes puoselėjančios TS-LKD partijos vadai?

I.Degutienei buvo skaudu, gėda ir gaila. J.Razma apgailestavo ir nuoširdžiai užjautė. A.Kubilius taip pat užjautė ir kaip tikras fizikas ieškojo priežastinių ryšių. Beveik rado – iškėlė versiją, kad E.Vareikis galbūt serga. Alkoholizmu.

Žodžiu, gailestis ir užuojauta tryško per kraštus. Tačiau kartu tryško ir pyktis, nes visi trys paminėtieji, nevyniodami į vatą, davė suprasti, jog sieks, kad E.Vareikio Seime nebeliktų. Tai gerai, nes E.Vareikis iš tiesų daro gėdą ir parlamente jo turėjo nelikti jau po pasivažinėjimo girtam.

Tačiau, kaip ir minėjau, man šioje istorijoje įdomiausias ne pats E.Vareikis. Man labiausiai įdomu, kodėl niekas iš konservatorių, pradedant M.Adomėnu, mačiusiu E.Vareikį oro uoste gyvai ir baigiant A.Kubiliumi ir I.Degutiene, kurie neabejotinai žino, kokios bėdos E.Vareikį jau seniai kamuoja, nebandė jam padėti ir išgelbėti nuo viešo žeminimo.

E.Vareikio šou Vilniaus oro uoste prasidėjo anksti rytą ir truko iki vakaro. Pirmosios žinios, nuotraukos ir video įrašai su nerišliai su Dievu ir žurnalistais bendraujančiu krikščioniu demokratu pasirodė jau 10 valandą rytą. Apie pietus jau buvo įtraukta ir policija, paskelbti oro uosto atstovų paaiškinimai.

Ką tuo metu darė A.Kubilius, I.Degutienė ir J.Razma? Tikriausiai su savo padėjėjais derino komentarų ir pranešimų spaudai tekstus. Užuot padarę labai paprastą dalyką: sėdę į automobilį ir nuvažiavę į oro uostą bei pasirūpinę, kad jų partijos kolega nebebūtų viešai žeminamas. Kad iš jo nebūtų tyčiojamasi ir juokiamasi. To reikėjo, nes E.Vareikis buvo tokios būklės, kad pats to padaryti negalėjo.

Jei A.Kubiliui ir I.Degutienei patiems važiuoti buvo per daug sunku ar gėda, galėjo pasiųsti patarėją, padėjėją ar tiesiog vairuotoją. Bet ką, kad tik apsaugotų partijos kolegą nuo gėdos. Tai būtų buvę tūkstantį kartų kolegiškiau ir žmogiškiau nei tos dirbtinės užuojautos ir gailestis, sklindantis iš jų lūpų. Po to jau buvo galima rimtai kalbėtis, aiškintis, bausti, reikalauti atsisakyti mandato. Bet pirmiausia reikėjo padėti. Juk tai būtų net krikščioniška, ar ne?

Bet tikriausiai nenorėjo teptis rankų. Kaip ir G.Kirkilas su kompanija tada 2008 metais, kai nacionalinės televizijos direktorius blaivėsi skydinėje.

Būtent todėl ši istorija vertnga ir pamokanti. Ji daug pasako apie TS-LKD, apie tos partijos narių tarpusavio santykius, jų požiūrį vienas į kitą ir tikrąsias jų vertybes.

Panašu, kad tai partija, kurioje draugų nėra. Tik užjaučiantys ir pasigailintys.

Gal taip ir turi būti?

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • martelis

  Seniai, Artūrai, tokios vertybės jau užmirštos. Gi gyvename laukiniame pasaulyje

 • Kurgi ne

  Račas gal užmiršo, kad politikoje nėra draugų, tik interesai. Socdemai taip pat nė pirštelio nepajudinio, kad Siaurą iš skydinės ištraukti. Net apgailestavimo dėl jo elgesio neišreiškė, priešingai nei konservai. Todėl, jeigu jau Račas vertina konservų vertybes, tegu nenutyli ir pateikia savo vertinimą apie socdemų vertybes.

  • martelis

   Nematau kame Račas vertina konservų vertybes. Jūs ką, mėgstate viską atvirkščiai skaityti nei parašyta?

 • Pavardenis

  Šiaip pastabėlė – tamstos tekstas su begale klaidų ne ką prasčiau atrodo negu Vareikio veblenimai oro uoste :D
  … „Beveik rado – iškėlė versiją, kad E.Vareikis galbūt turi serga. Alkoholizmu.“
  … kai partijų ššabus vizitavo ir pas liberalus pasivaišino
  etc. :)

  • ArturasR

   Ačiū už pastabą. O šiaip tai, kai nenori matyti turinio – ieškai klaidų.

   • sigitas

    kai nenori matyti savų klaidų, dedi nuorodą į turinio suvokimo problemą… ;-)

 • Benas

  tai rimtu auklejimo spragu ir psichologiniu traumu vaikysteje pasekme, nu neturi empatijos nei konservatoriai nei socdemai, o absoliuti dauguma ju rinkeju jos neturi triskart daugiau. o ir tokie draugu gelbejimai butu profesine savizudybe, nes eilinis rinkejas niekaip nesusitapatintu su panasiu veiksmu. o kur dar sventas isitikinimas, kad moralizavimu galima alkoholizma pagydyti. maloniai nustebino straipsnis, akimirka issigandau, kad autorius sveiksta nuo pagiezos priepuoliu uzkalniui, algiui ir siaip pasauliui. ir kad daugiau nebedziugins bejegisko pykcio persmelktais rasineliais. is kitos puses, pagalbos artimui tema kur kas svarbesne, gal ir gerai butu cia koncentruoti savo talenta.

 • Levander Kroydon

  Vareikis pakankamai inteligentiškas žmogus .Čia žurnalistų moralė kritus.Niekaip kitaip.
  mano akyse,bet kuris politikas turi teisę prisigerti ir elgtis kaip nori.Svarbu atlikti profesionaliai savo kaip politiko funkcijas.
  Reikia atsiminti,kad esame istoriškai baudžiauninkų tauta,ir stovime vienoje eilėje su airiais,baskais,norvegais,katalonais,armėnais.

  Lietuvos medija,kopijuoja amerikietiškas-britiškas vertybes,kuomet žurnalistika yra paremta skandalais.
  Be abejo man patinka skaityti skandalus,kaip pvz vienas politikas,nusipaveikslavo su pusnuoge meiluže,kurią veliau išmetė iš namų,o ją veliau paliko ir jos vyras.Čia plungėje visa tai šiuo metu vyksta,aprašinėja delfi.

  Ir taip gadina kitų žmonių gyvenimus,paverčiami juos pašaipų objektais.
  O kas žurnalistus rengia?
  tai Vilniaus Uniersitetas berods.
  tai kokia žurnalistų etika,tokie ir straipsniai.

  Vareikis man tik keista ,jog ko jis skraido po afrikos šalis už mokescių moketojų babkes.
  nafik ta afrika.
  Dabar va delegacija į malaiziją išskrido
  Teko trumpai gyventi Kuala Lumpure,
  aš neįsivaizduoju kokie ten Lietuvos interesai gali būti.

  Yra tokia tiesa,jog visi nori prie lovio,nahaliavai paskraidyti,pavalgyti furšetuose,pasifotkinti ,pasipisti tiek politiškai tiek fiziškai,-o kas neturi saiko,smunka,degraduoja,ir tas politinis saulelydis nusileidžia pagal užsakymą.

  Aš manau,jog negalima Vareikio kaltinti del to kad girtas ar kad davė pizdulių savo žmonai.tai yra jo ir tiktai jo reikalas.
  Bet jei jis naudosis savo pareigomis savanaudiškais tikslais,tuomet -toks žmogus turi būti nuimtas.Nesvarbu,ar klano,ar sistemos

  Aš nemanau kad vareikis turėtų būti nuimtas,tačiau aš nemanau jog ir Siaurusevičius turetu būti nuimtas.
  Ir net nemanau kad tai yra kažkokios gyvenimo klaidos

  man irgi patinka prisigerti oro uostuose,nesvarbu ar tai būtų Honkonge,Maskvoj,net tam pačiam musolmoniškame Padango Sumatros aerouoste ,gurkšnojau alų,ir niekas nieko nesakė,tiesa ten tualetinio popieriaus nebuvo

 • Zigmas

  Manau autorius pergyvena, kad jam pačiam niekas iš draugų nepadėjo, nesustabdė, kai jis per pastarąjį pusmetį iš gerbiamo žurnalisto ir blogerio tapo niekam nebeįdomiu srutų duobės savininku (ir vien tam kad pasikoliotų su žmonėmis kurie jo pačio vertinimu neverti dėmesio). Visgi ministrai čia ateityje komentarų tikrai neberašys…

  • ArturasR

   mielas Zigmai, suprantu, kad tamsta man pavydite ir, nors ir neįdomu, kankindamas save, vis užsukate paskaityti, kas čia rašoma ir dar kartą nusivilti pamatęs, kad viskas gerai.Duosiu patarimą – nebesikankinkite. Rašiau ir rašysiu, o tokių kaip tamstos dundukų pagarba man niekada nebuvo reikalinga, nereikalinga ji ir dabar. Beje, ministrų komentarai šiame bloge niekada nebuvo tikslas. Čia tik tokiems kaip tamsta, pamačius ministrą, Seimo narį ar TV žvaigžde, keliai sulinksta ir seilės tekėti pradeda.

 • Vingių Jonas

  Visa bėda ne mūsyse, o „mūsų partijose“ ir jų Konstitucijoje nenumatytuose sąrašuose. Nebūtų partinių sąrašų, nereikėtų nieko toms partijoms užjausti ir gailėtis – rinkėjai patys nuspręstų, kam gydytis, o kam įstatymų leidyba užsiimti:))

 • Vingių Jonas

  buvau palikęs pranešimą, bet matyt ne tokį:))

 • Ne į temą dunduks

  Dw Arturai,
  ką nors apie Siriją, ar apie kokias platesnes ir rimtesnes ekonomines, politikos, ar nudienos gyvenimo aktualijas parašyk.

  Manau, kad tinklaraščio populiarumo kritimas, – vertinant pagal komentarų bei senbuvių apsilankymo skaičių, – labiausiais susijęs su tuoi, kad prasidėjo apsišaudymai su ir dėl atskirų pavienių mielų ir nelabai mielų individų. :/

  • ArturasR

   Mielas dunduke, jei dar nežinojote, tai žinokite; ne dundukams patarinėti. O dėl populiarumo tai tamsta esate teisus. Dabar laužau galvą, ką daryti nes pajamos iš tinklaraščio sumažėjo nuo 27 000 iki vos 14 500. Bet galvoju, bus gerai, nes tokie dundukai kaip tamsta juk irgi generuoja click’us.

 • kirvis

  tiesiai i desimtuka,as lygiai ta pati pagalvojau kai maciau visa ta cirka ziniose.konservai eilini syki patvirtino kad visos ju kalbos apie vertybes tera skambus lozungai elektoratui,gaila tik kad zmones niekaip nesugeba pradet vertint partijas ne pagal snekas,o pagal darbus

 • Dunduliukas

  Vat Račas, jeigu oficialiai būtų partinis, tai skubiai sėstų ant oranžinio dviratuko ir atvažiuotų vaduoti partijos kolegos iš žurnalistų gniaužtų. Dar ir į kadrą patektų, gal ir interviu laiko nemokamo gautų, tikrai didelė nauda partijai būtų, kad du partiniai prie vieno stiklainio sėdi. Vienas, kaip pėdas, o kitas, blaivesnis, jį gelbėja, ar ne? Labi logiška? O jeigu rimčiau, tai jei Račas bent kiek susigaudytų žurnalistikoje, tai suprastų, kad kai pasirodė pirmieji video apie Vareikį, ponas Vareikis jau maigė telefoną ir visai netrukus skubėjo išėjimo link, tad kaltinti konservatorius, kad jie neatvažiavo jam į pagalbą yra kvailystė.

  • ArturasR

   Mielas Dunduliuk, ir tamstai ačiū už apsilankymą ir lankomumo didinimą. Šiap tai rašote kvailai, bet kadangi susigaudote žurnalistikoje, tai juk žinote, kad, kai skaičiuoja click’us, nesimato, ar ten kvailys pelę spaudžia, ar ne.

 • sataniuga

  Nemanau, kad Kubiliui ar Degutienei vertėjo veltis į neprognozuojamą scenarijų, siųsti savo apsaugą ar pan. Galbūt, kaip čia gerb. Artūras teigia, jie ir žinojo apie piliečio bėdas, bet šias bėdas gali išspręsti tik pats pilietis ir jokie partijos draugai ar priešai neturėtų į tai kištis, mašinomis, apsauginiais ar pan. Be abejo, alkoholikas neturėtų valdyti valstybės ir aš manau, kad raginimas atsistatydinti yra teisingas.

 • kariunas13

  Manau beprasmis dalykas gelbėti ypač sergant alkoholizmu. Alkoholikas tik pats gali išspręsti problema. Aplinkiniai gali tik palaikyti norintį išlipti iš bėdos, bet manau partijos nariai nebūtų geri padėjėjai. Jie gali tik patarti ar ką rekomenduoti. O šokinėjimas aplink tik labiau stumia į bėdą. Deja tokia tikrovė. Ciniškas elgesys su ypač alkoholizmu sergančiais kartais į naudą sergančiajam. Niekas kitas nepagelbės sergančiajam tik jis pats. Kaip sako armijoje pagarba užtarnaujama per laiką. Apskritai aš kartais nesuprantu žodžių atsiprašinėjimo, geriau žodžiai geriau tampa kūnu sklindantys iš nusikaltusio. Tai nereikės atsiprašinėti.