Čyvų žurnalistika…

… toks vienas apžvalgininkas T.Čyvas štai taip drąsiai, argumentuotai,pilietiškai ir sąmojingai apžvelgia politines aktualijas:

Kas laukia valdžiažmogių, kaip ir visų mūsų, pomirtiniame gyvenime – nespėliosiu. Rojaus, pragaro ar skaistyklos geriau už Dantę Aligierį vis tiek neaprašysiu – skaitykite „Dieviškąją komediją“. Kalbu apie žemiškąsias politines dausas.

Lengviau yra tiems, kurie pabūna Europos parlamentarais, Europos komisarais arba prezidentais. Buvusiam šalies vadovui, jeigu jo, žinoma, neišspyrė per apkaltą, tenka iki gyvos galvos mėgautis apsauga, sekretore, valstybės apmokamu būstu ir išmokomis.

Europos pašvęstieji gana nesunkiai apauga piniginiu sluoksniu dar kadencijos metais, o vėliau buvusiam komisarui skiriama ir atėjimo į protą bei gebėjimo pritapti pasaulyje išmoka – trejus metus po 96 tūkst. eurų. Jei eurokratas pasirodo pareigose degenaravęs galutinai ir visiškai nebegalįs daryti nieko kito, kaip tik rinkti butelius arba elgetauti prie bažnyčios, ne bėda. Sukaupta suma, žinoma, kukli, bet kukliai gyvenant turėtų užtekti.

Raktiniai žodžiai šiame tekste yra „valdžiažmogiai“, „išspyrė“, „pašvęstieji“, „atėjimas į protą“, „degeneravęs“, „rinkti butelius“.

Visa tai faktai ir argumentai ir niekas net nepagalvotų, kad autorius pavydi proto,pinigų ar postų…

… mano kuklia subjektyvia nuomone, tai yra puikus čyvų žurnalistikos pavyzdys.

(10 balsų, vidurkis: 3,80 iš 5)
Loading...