Apie diskusijų naudą: Seimo pirmininkės patarėjo atviravimai

… Diskusijos vis dėlto yra geras dalykas.

Kartais net nesvarbu, kaip jos prasideda: ar nuo abejotino profesionalumo radijo laidos ar nuo komentaro apie tos laidos dalyvius.

Svarbu yra tai, kad diskusijose žmonės kartais ima ir atsiveria.

Kaip kad atsivėrė Seimo pirmininkės patarėjas L.Kasčiūnas, naujienų portale Delfi paskelbęs vertybinį manifestą.

Mano nuomone, visi, bent kiek besidomintys Lietuvos politika ir partjų vertybinėmis orientacijomis, su šiuo tekstu tiesiog privalo susipažinti.

Nes tai – ne šiaip kokio žurnalisto ar apžvalgininko straipsnis, bet Seimo pirmininkės, kuri kartu yra ir viena iš didžiausios Seimo partijos vadovų, politinė deklaracija.

Deklaracija, kuri iš esmės neigia ligšiolinę tos partijos bent jau viešai deklaruotą politiką ir bandanti įteigti, kad ES ir Lietuvos vertybės žmogaus teisių srityje iš esmės skiriasi. Seimo pirmininkės patarėjas oficialiai deklaruoja, kad žmogaus teisių srityje yra kažkoks „europinis standartas“ ir kažkoks „lietuviškas standartas“, kurie prieštarauja vienas kitam.

Be to, didžiausios valdančiosios partijos vienos iš vadovų patarėjas viešai teigia, kad Lietuvos sprendimas be išlygų ratifikuoti  ES Pagrindinių teisių chartiją, buvo klaida.

Tai – neabejotinai nauja. Ir jei tokios pat nuomonės, kaip L.Kasčiūnas, laikosi ir jo tiesioginė vadovė ir partija, kuriai ji vadovauja, ganėtinai įdomu. Nes tai reikštų esminį politikos pokytį.

L.Kasčiūnui už tokį atvirumą galima tik padėkoti.

Net nepaisant to, kad savo komentare jis ir toliau meluoja, jog Europos Parlamentas kažką pasmerkė (o gal tiesiog nemoka anglų kalbos), ir kad jis tyčia ar specialiai painioja žmogaus teises ir socialinius santykius.

… Diskusijos yra geras dalykas…

Pavyzdžiui, dar ir dėl to, kad jose paaiškėja, kad L.Kasčiūno šiandien deklaruojamos vertybės yra natūrali jo politinių pažiūrų išraiška. Neturėtų stebinti, kad apie „lietuviškas vertybes“ ir „gyvūnams plečiamas žmogaus teises“ kalba žmogus, prieš keletą metų buvęs M.Murzos bendražygiu ir agitavęs prieš Lietuvos narystę ES.

Nuoseklumas politikoje yra sveikintina savybė.

(9 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...