Ūkio ministras D.Kreivys: multimilijonierius ar eilinis bėdžius?

… Šiokia tokia problemėlė iškilo netikėtai…

ekonomika.lt paskelbė 100 turtngiausių Lietuvos verslininkų sąrašą.

Skaičiai vietomis keisti ir nelabai įtikinantys, tačiau problema ne čia – anokia čia problema, ar N.Numavičius turi 2,5 milijardo, ar 1,7, nėra skirtumo ir ar B.Lubys valdo 1,5 ar 2 milijardus.

Bet štai informacija apie tai, kad Ūkio ministro D.Kreivio šeima valdo 170 milijonų litų vertės turtą, nustebino. Nes pats esu apie ministrą rašęs ir gyręs, kad per 12 metų iš visiško skurdžiaus sugebėjo tapti milijonieriumi. Tiesa, mokesčių tarifai, pagal kuriuos ministras savo mokesčius mokėjo, nelabai aiškūs buvo, bet niekam labai nerūpėjo.

Nerūpėtų ir dabar man Ūkio ministro šeimos šimtai milijonų litų turto, bet kažkaip negirdėjau, kad ministras būtų loterijoje laimėjęs ar kokį sėkmingą sandorį sudaręs.  O kaip dabar prisimenu, kad 2007 metais D.Kreivys deklaravo vos 5 mln. litų visokio turto.

Ir įdomu, tai, kad multimilijonieriumi ekonomika.lt ministrą paskelbė pirmadienį, o reakcijos jokios. Lyg ir sutiktų su tuo, kas rašoma:

Dabartinio ūkio ministro D. Kreivio šeimai priklauso apie 40 proc. apdailos ir statybinių medžiagų prekybos sistemos „Moki-veži“ akcijų. Pernai dešimtmetį atšventusi bendrovė pardavimu baigia pasivyti „Senukus“. Šiai prekybos sistemai priklauso 25 prekybos centrai ir parduotuvės.

Pasidarė smalsu.

Patikrinau ministro ir jo žmonos 2008 ir 2009 metų turto deklaracijas. Pasirodo, ministrui po 2007 metų nesisekė – visas šeimos turtas sumažėjo kelis kartus ir 2009 metų pabaigoje net milijono nesiekė.

 Gali būti, kad 2008-2009 turėtas akcijas ne laiku pardavė…

Tačiau apie kokius nors naujus įsigijimus nieko nežinoma, nes pernai ministras, pažeisdamas įstatymus, savo viešų ir privačių interesų nedeklaravo.

Tai – tikriausiai šeimos bruožas, nes jo sutuoktinė įstatymų taip pat nepaiso ir viešų ir privačių interesų deklaracijų pastaruosius trejus metus taip pat neteikia.

Nieko čia nuostabaus, juk žinome, įstatymai Lietuvoje galioja ne visiems. Arba bent jau ne visiems vienodai.

Bet yra visoje šioje istorijoje ir įdomių dalykų.

Mat 65 procentus akcijų bendrovėje „Makveža“, kuri valdo prekybos sistemą „Moki-veži“, kurios 40 procentų,  pasak ekonomika.lt, valdo D.Kreivio šeima, įsigijo bendrovė „Stamija„.

Ta pati „Stamija“, kurios akcijas D.Kreivys kažkokiam fiziniam asmeniui pardavė už mažiau nei 5000 litų vos tapęs ūkio ministru.

Tas fizinis asmuo šiandien tikriausiai labai džiaugiasi…

Bet kas yra tas laimingasis, sužinoti nėra lengva, nes bendrovė „Stamija“ – koks sutapimas – pažeisdama įstatymus, Registrų centrui duomenų apie savo akcininkus nepateikia…

Tad belieka tik spėlioti, ar ekonomika.lt žurnalistai paleido „antį“, ar ministras ir jo sutuoktinė kažką supainiojo pildydami deklaracijas.

Dar, žinoma, gali būti, kad turėtas „Stamijos“ akcijas D.Kreivys pardavė savo ar savo sutuoktinės tėvams, broliams ar seserims, jei tokių turi. Juk tai irgi šeima.

Ir tai tikriausiai būtų teisėta.

O kokio nors teisinio pagrindo reikalauti ministro, kad jis paaiškintų, kaip yra iš tikrųjų, tikriausiai nėra…

Todėl taip ir lieka neaišku, ar D.Kreivys yra multimilijonierius, ar eilinis bėdžius kaip mes visi?

(12 balsų, vidurkis: 4,42 iš 5)
Loading...