Premjere, neblūdykite bent jau Jūs!!!

Iki pilnaties dar savaitė.

O kai žvalgaisi aplink, atrodo, prasidėjo masinis pamišimas.

Apie Konstitucinio Teismo teisėjų – nebijokim to sakyti – beprotišką 2011 metų sausio 10 dienos pareiškimą jau rašiau. Retas atvejis šiame tinkalraštyje, tačiau  net man asmeniškai nesimpatizuojanti teisininkė, nepuolė manęs dėl to teksto kvailinti. Kita – šiek tiek palankiau mano atžvuilgiu nusiteikęs teisininkas, kuris beje yra viešai pareiškęs esąs KT formuojamos konstitucinės doktrinos šalininkas, pripažino, jog KT pareiškimas buvo labai blogas žingsnis ir galbūt labiausiai neapgalvotas KT poelgis per visą jo istoriją.

Tačiau tuo viskas, atrodo, dar nesibaigia.

Iš pradžių – Seimo narys S.Pečeliūnas, o šiandien jau ir pats premjeras A.Kubilius  pradėjo kalbėti apie tai, kad bausmė R.Paksui  galėtų būti sumažinta, jei jis viešai atsiprašytų.

Į S.Pečeliūną būtų galima nekreipti dėmesio. Kaip į kokį A.Valinską, J.Veselką ar P.Gražulį.

Tačiau kai premjeras kalba kaip pablūdęs, sunku suprasti, kas vyksta.

„Amnestija, bausmės mažinimas, nubaustojo elgesys“, “ iš esmės esminius dalykus Strasbūro teismas patvirtino, kad Lietuva elgėsi visiškai teisėtai, teisingai ir pagal visas Europos žmogaus teisių normas“.

Tikrai kažkas negerai, nes sveiko proto žmogus, mokantis skaityti ir suprasti, šiaip sau nė iš šio, nė iš to tokių kliedesių į viešumą neleistų. Ypač – užimdamas tokį postą ir suvokdamas atsakomybę už savo žodžius.

Nesuprantu, nejaugi visi taip bijo R.Pakso grįžimo į politiką, kad iš tos baimės pradeda viešai nusišnekėti? Nejauvis išties galvoja, kad R.Paksas yra toks stiprus ir galingas, kad leidus jam dalyvauti rinkimuose, jo partija sutriuškins visas kitas „tradicines partijas“, įves Lietuvoje diktatūrą ir sugrąžins ją į Rusijos glėbį? 

Kažkokia paranoja…

Kaip ir kalbos apie atsiprašymą ir amnestiją.

Gal tada kalbėkim ir apie kompensaciją už žmogaus teisių pažeidimą. EŽTT jos nepaskyrė, bet gal Lietuva galėtų?

Ir gal reikėtų sugalvoti atsiprašymo tekstą. Ir paprašyti Konstitucinio Teismo, kad jis taip išaiškintų Konstituciją, kad visiems taptų akivaizdu, jog be atsiprašymo teksto Lietuvos Konstitucija prieštarauja Konstitucijai.

Dėl didesnio aiškumo dar būtų galima į konstitucinio lygmens atsiprašymo tekstą įrašyti ir R.Pakso vardą ir pavardę ir dar nurodyti, ant kurio kelio priklaupus reikėtų ištarti atsiprašymo žodžius.

… Blūdyti galima, tačiau ribas vis dėlto reikėtų jausti.

Gal atsibuskite, gerbiamas premjere. Ir kuo greičiau pažadinkite savo aplinką iš to baisaus savo susikurto sapno.

Antraip nespėsite ir pastebėti, kaip Lietuvoje išnyks paskutiniai teisės ir sveiko proto lašeliai. Ir tada jau tikrai nebebus kam rašyti vadovėlių apie sėkmingą krizės valdymą.

Nes krizė tik gilės ir gilės.

(8 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...