D.Kreivys deklaravimo procesą baigė. Šiandien

… Žinau, kad tai, ką čia parašysiu jau kaip ir neaktualu, ypač po viešai paskelbtos garsiosios pažymos.

O bet tačiau kadangi sugaišau šiek tiek brangaus laiko, tai vis tiek parašysiu.

Kalbant labai trumpai, būtų galima pasakyti: D.Kreivys, ūkio ministru paskirtas 2008 metų gruodžio 4 dieną, pagaliau baigė pildyti privačių interesų deklaraciją.

Šiandien, kai patikslino ją tikriausiai jau paskutinį kartą.

Prieš tai jis ją tikslino 2011 metų vasario 24 dieną.

Dar prieš tai – 2011 metų sausio 25 dieną.

Dar prieš tai – 2009 metų lakpričio 30 dieną.

Dar prieš tai – 2009 metų lapkričio 27 dieną.

Pirmąją deklaraciją, kurioje buvo tik jo ir sutuoktinės vardas bei pavardė, bet jokių akcijų ir jokių sandorių ar interesų, jis pateikė 2009 metų balandžio 4 dieną.

Žinote, kas įdomiausia, kad visi po tos pirmosios deklaracijos pateikti patikslinimai buvo susiję su veiksmais ar sandoriais, įvykusiais 2008 metų pabaigoje – 2009 metų pradžioje.

Dar įdomu tai, kad, pavyzdžiui, 2009 lapkričio 27 dieną D.Kreivys deklaravo esąs daugelio bendrovių akcininkas. Ir dar poros viešųjų įstaigų dalininkas.

Tą patį jis deklaravo ir 2009 metų lapkričio 30 dieną. Tiesa, tai deklaravęs, jis skliausteliuose parašydavo, jog „akcijos parduotos 2008 metų gruodį ar 2009-ųjų sausį).  Apie viešąsias įstaigas jau nė žodžio, apie sandorius, kurias jis neteko savo dalies jose – taip pat.

O 2011 metais jis prisiminė, kad kai kurių tų 2008-2009 metų sandorių suma buvo kita nei jis buvo deklaravęs ir kad jie vyko visai ne tą mėnesį, kurį jis buvo nurodęs 2009 metais.

Šiaip jau visa tai reikėtų pamatyti, nes papasakoti, koks jausmas apima sklaidant D.Kreivio pateiktas deklaracijas, yra gana sunku.

O pamatyti jas labai lengva: užeini į VTEK, parašai prašymą, ir žiūrėk, kiek širdis geidžia. Tik specialiųjų formų nerodo, kur nurodytos tikslios sumos kita sandorio pusė…. Deja:)

Bet vis tiek rekomenduočiau.

O grįžtant prie jausmų, tai pirma mintis yra, kad žmogus yra arba visiškai kvailas, arba jam visiškai nusispjaut…

D.Kreiviui tai jau, žinoma, nieko nereiškia.  Jis jau prisižaidė. Ir gan ilgam.

Bet gal sakau, bus pamoka kitiems?

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Vis gi, griztant prie jausmu, kyla daug abejoniu ar tikrai gyvename teisineje valstybeje. Atrodo, kad kai kurie, pirstais neberodysiu, yra „lygesni“ pries istatyma, nei dauguma. Nors, gal ir klystu.

 • sin

  Ar tai, kad Kreivys nedeklaravo automobilio kartu su rezonansiniais akcijų paketais rodo, kad jis yra labai gudrus ir toliaregiškas?

 • burbulas

  Statau už „jam visiškai nusispjaut“… Kaip ir Kubiliui, manau…

 • sigitas

  mielas Artūrai, atrodo ,kad Veidas jus šiandien pavadino „artimu Prezidentei politiniu apžvalgininku“. Pavydžiu baltai …

  • mielas sigitai, jei tai tiesa, tai tas, kas rašė tą tekstą yra oberdundukas vertas Čiudino Čiuldės vardo premijos.

   • sigitas

    kuklumas, mielas Artūrai , kaip sakoma, ne dorybė…

   • Žigis

    Arūnai, atmetus Jūsų simpatijas „širdžių karalienei“ su šūkiu „Of with his head!“, galėtumėte pasidomėti interesų deklaravimo įstatymu. Jame nurodyta, kad nėra jokio kriminalo, jei interesai deklaryojami tada, kai konfliktas iškyla. Taip kad galite prigesinti savo visažinio toną.

    • Žigi, gal pirmiausia pats paskitykite. Žinau, kad įstatymo tikriausia neįveiksite, bet jo dalį, berods, esu ir šiame tinklaraštyje citavęs. Šiuo konkrečiu atveju konfliktas buvo visada, nes ministro mama akcijas turėjo (pagal visas deklaracijas nuo 2009 11 30) nuo 2009 m. pradžios. Jei neigsite, kad tai yra interesų konfliktas, manau diskutuoti nebėra apie ką.

  • BG

   Sigitai, jei teisingai suprantu, ką turite omenyje, tai „Veido“ formuluotė yra truputį kita: „Prezidentės pasitikėjimą turintis politikos apžvalgininkas“. Žinant, kas ir kur paskyrė mieląjį Artūrą, pasitikėjimo faktą neigti būtų tiesiog nerimta.

 • aušra maldeikienė

  turime atsakymą į kažkada užduotą klausimą — ar Kreivys milijonierius ar šiaip eilinis bėdžius? Na apie jo pinigus tai ten neįmanoma suprasti, ir neįdomu tiesą sakant. Bet kad tas vargšas yra intelektualiai nepajėgus surašyti rišlaus teksto — faktas kaip blynas. Intelektualinis bėdžius. Įtartinai tos jo šypsenos atrodė, bet galvojau — gal nemoka komunikuoti. Pasirodo neturi kuo komunikuoti — rišliai nemąsto.

  • sigitas

   miela Aušra , atsakymą į Jūsų klausimą apie Kreivio milijonus , tikiuosi , sužinojo tas , kas jį kėlė. Bet , kažkodėl, tuo žinojimu su mumis nesidalina … Kažin kodėl?

  • Šamanas

   P. Aušra, atsiprašau, bet Jums nevertėtų priekaištauti Kreiviui dėl nerišlaus minčių dėstymo. Beje, per LRTV ką tik rodė Jakilaičio laidą su opozicijos vadais. Iš vedėjo ir dalyvių paniško kolektyvinio viduriavimo kyla įtarimas, kad gan rimtai išsigąsta. Gal ne tik pažyma yra, bet ir rimtesnių įrodymų?

   • Mauras

    žinoma kad yra.

    Laidos nemačiau, bet reikalas Rubikono lygio, tik STT lygis deja nebe tas kaip V.Junoko laikais. Tačiau partiniai politverslininkai įtaria kad gali būti ką nors pražiopsoję. Prokuratūrai perduota, dabar agentūros rankom jau nieko neišimsi, o kas perduota – iki galo neaišku, todėl šiek tiek panikuoja.

    • BG

     Maurai, „V.Junoko laikais“ visą praktinį STT darbą tvarkė pirmasis pavaduotojas Žimantas Pacevičius, šiandien esnatis STT direktoriumi. Taip kad jokių lygio pasikeitimų – lygiai taip pat daug triukšmo su nuliniu valstybei rezultatu. 2004-siais iš „Seimo korupcijos skandalo“ nugalėtoja išėjo „Dujotekana“, žiūrėsim, kas nugalėtoju bus dabar.

     • Mauras

      nepamirškim, kad Ž.Pacevičius buvo paskirtas zuoko vaiko krikštatėvio adamkaus ir kirkilo laikais. Todėl vieši pareiškimai, kad STT neužsiims rimta korupcija o medžios smulkius savivaldybių valdininkėlius (čia pasiekimų būta), nestebina. Stebina tai, kad DG trimituodama apie valstybę užvaldžiusius oligarchus ir klestinčią korupciją, ignoruoja politverslininkus kaip STT tikslinę grupę ir neformuluoja užduoties Pacevičiui.

     • BG

      STT galima formuluoti, ką nori, bet šunelis, gimęs bolone, vilkšuniu niekados netaps. O Junokas buvo bailus liurbis dar darbo VSD laikais, kai plėšikų sugautas lydint krovinį visą naktį tyliai prastovėjo antrankiais prikabintas prie medžio ir tik ryte ėmėsi šauktis pagalbos.

   • johnis

    gan patikdavo profesionalios izvalgos ir kandus klausimai p.Jakilaicio, ko pasigedau sioje laidoje kuri atrode kaip vaiku pasistatytas stalas salia krepsinio lanko ir deliojimas isivaizduojant kad tave stebi tukstanciai sirgaliu ir galvojimas kad gali pasokti po 2m. i auksti ir 3m. i toli su kamuoliu.

  • suomis

   Tai kaip jis tą Barklajų atsiviliojo?

 • lakunas

  Dėl neišlavintų gebėjimų numatyti ateitį nelabai suvokiu „Jis jau prisižaidė. Ir gan ilgam.“ Gal kas gudresnis gali paaiškinti?

 • Prastą pokerio partiją sužaidė Kreivys.

  • Ką tik opozicijos lyderiai per lrytas tv tokią pat prastą pokerio partiją sužaidė. Galėjo daug paimt o išėjo su …

 • TomasRa

  Jūs čia tokie visi negailestingi. O atmetus, kad Kreivys pasišiko su tom turto deklaracijom, jums šiaip jo negaila ? Gi geras ministras buvo, man atrodo.

  • Nieko čia baisaus nenutiko, nėra dėl ko gailėt. Buvo geras minisras. Nebera.

   • Šamanas

    Dar ne vakaras.

 • johnis

  Paziurejau Lryto Jakilaicio laida.
  Paziurejus tokia laida mesciau toki zurnalista isvis is darbo(deja ne nuo manes priklauso :)
  Tokiu laidu net per RT nesu mates. Ir tai kazka sako. Cia visi jus kaip mada pasigave- Kreivys nesveikas, gydykim ir pan. O apie politiku kultura kuri atskleista, ju pokalbius, lobizma vykdoma kaip azijos uzmirstame kampelyje niekas nenagrineja….
  Lengviausias kelias- diognuozuoji pshichine liga ir paguldai i ligonine ir viskas kaip buvo po senove taip ir yra.

  • Mauras

   tokių <a href="http://klaipeda.diena.lt/naujienos/nuomones/sutrikes-zydrunas-331929 guldytojų papezėjimų pilna tarp politverslininkams artimų „viarslinykų“ supirktų spaudos organų. Keista kai chorui pradeda antrinti kitais atžvilgiais lyg ir sveiki žmonės, prisikabinę prie kalbos rišlumo ar artikuliacijos. Ne visi gimę lipt ant bačkos ir vesti minias, tai visiškai nereiškia kad jie negali vadovauti VPT ar ministerijai.

   Kūrybiškiausiai Plytniko-Kreivio temą vysto „leo rytas“, „diena“ grupė ir balsas.lt

   • Maurai, nepykite, bet man atrodo, kad matote tik tai, ką norite matyti ir kažkodėl nenorite vertinti daugiau galimybių… Pasirenkate faktus, tinkančius savo versijai pagįsti, ignoruodamas tuos, kurie jai netinka. Nesamdyčiau jūsų dirbti žurnalistu:)

    • nesvarbu

     „Pasirenkate faktus, tinkančius savo versijai pagįsti, ignoruodamas tuos, kurie jai netinka“,-mano nuomone tai tokie žurnalistai geriausiai ir vertinami, kokiose lziniose, balse ar alfoje.

    • Mauras

     gerb.Artūrai,
     gal galite sukonkretinti, kokias kitas galimybes aptariant Plytniko ir Kreivio puolimą siūlote vertinti jūs? Kad nenukryptume, iškart atsakau, kad betvarkės Kreivio deklaracijose nepateisinu.

     Aukščiau pateikiau tik nuorodą į vieną ypač kūrybiškos žurnalistikos pavyzdį, ir savo apibendrinimą kokie leidiniai tokia kūryba užsiima. Kai kuriuos leidinius skaitau, nors jų interesai, užsakomieji straipsniai ir elementarios etikos nesilaikymas bado akis. Nesu žurnalistas ir net nepretenduoju juo būti, ir atleiskite kad jei turiu savo nuomones ar versijas, jas siekiu pagrįsti tais faktais, kurie jas ir formuoja, o ne tais, kurie joms prieštarauja :) Turite kitų versijų – prašom.

     Pasikartosiu dėl vieno, dėl ko nenorėčiau diskutuoti – politverslas yra tik verslas, jo tikslas pinigai. Ne sau žinoma, partijai.

   • johnis

    Kreivys Kreiviui, Plytnikas Plytnikui, gincytis galima iki begalybes. Galu gale isvadins dundukais jei nuomones kitos nesugebes pateikti ir pagris kad savo smelio dezej kaip nori taip elgiasi…. ir vistiek niekas nepasikeis….Ka galima keisti is esmes? Esu skaites(nepamenu argumentu, negaliu duoti ir link-sensta atmintis)straipsni apie tai jog ekonomiskai,politiskai,maraliai,kraujomaisiskai ir t.t. minimum tautai reikia tureti 5mln.gyventoju kad neissigimti visomis minetomis sritimis. kitaip ekonomiskai neidomi rinka(nera varomojo variklio), politiskai issigimsta nes vien interesu konfliktai, tesiskai nesivystoma nes vien gimines ir draugai sistemoje ir pan ir pan.
    Hm. Ka siulau? Jei tai pasitvirtintu(taip kol kas tendencijos yra per 20m.) tai reiketu galvoti apie LDK(ok, busiu apsauktas) tai nors pradeti nuo minimumo prisiminus pvz Mindauga- prisijungti Latvija, arba baltarusius arba Karaliauciu.
    renkames mes- arba semo dvyniu sindromai visose srityse arba svarus tautiskumo pagrindu genofondas

    • dzyvai

     Jūsų teoriją bent iš dalies paneigė estai (jeigu labai toli nesižvalgyti).

     • johnis

      ponas dzyvai, netiesa kalbate. Dundukas esate. prasau cia daugiau nebesilankyti. manau pats susipratote.
      Paziurekite Utenos alaus reklama jei dar nezinote. Kokia progresija kai jau alaus buteli i kelnes reikia kistis?

 • Ogis&Co

  Taigis… ateis kitas, paims ta nama, automobili ir bus ramybe, nebebus apie ka diskutuot…

 • sigitas

  kažin Kreivys pasiliko ko nors , kaip sakoma, desertui? Manu , kad taip. Jei pažymoje įvardintieji labai viduriuos, visai galimas atvejis , kad prie kokios TV durų sniege bus rasta kokia kasetė su kažkokiais tai įrašais. Nemanau, kad Kreivys būtų toks kvailas ir nepasiliktų tūzo rankovėje.

  • labai norėčiau tokio įstorijos tesinio.

 • Auksinis kardas

  Paliekant gerus darbus šoniuke, – na, ne pardavimai deklaruojami kelių tūkstantėlių vertės. Ne taip atrodytų tikri pardavimai, ne tokie būtų tikri akcijų perleidimai. Lopyta – perlopyta regimybė.

 • briedis

  nesmagu stebeti visa si uzsitesusi cirka. komentatorius tsatas sako apie pokeri. gal taip ir sio prasto spektaklio dalyviams atrodo, bet man atrodo, kad jie durniu losia o ne pokeri. ir dar pridursiu, kad si situacija zemina daugeli eiliniu valstybes tarnautoju, nes is ju kartais reikalaujama ohoho. o ka kreivys? sutiko uzimti ministro posta, bet mane, kad deklaracija gali kaip koks vaikezas belekaip pakeverzoti is kelinto karto? o zmogus gal jis ir neblogas, nors jo paties prisistatyme savo tinklarastyje galima iziureti nora isiteikti isivaizduojmam konservatoriu rinkejui ( giminaiciai nukentejo, rezistavom kaip galejom ir pan.) man tai panasiau i gero, teisingo zmogaus poza. vienzo, jis aiskiai per silpnas siam postui. o stai ka kubilius isdarineja, niekaip nesuprantu.gal tiesiog nori laimeti laiko? ar siaip ar taip- nesolidu.

 • klo

  nerimtai tu cia racai.
  geriau ka nors pagristum apie jo milijonus ar tai 5 ar tai 170.

  na pataise jis ta deklaracijas, na buvo prispirkes visokiu akciju, na pardave jis jas kazkam. kas is to? kas toliau? kur kriminalas?

 • Fredis*

  Apibendrinant galima pasakyti, kad nei teisėsauga (valstybinės institucijos), nei nepriklausoma žiniasklaida (tokios faktiškai nėra) visame šiame viešųjų pirkimų ir pinigų iš įvairių fondų įsisavinimo skandale pasirodė prastai, apgailėtinai. Kaip pasakytų V.Mazuronis, kurį „Mauras“ pavadino vienu iš veikiančių šiame skandale asmenų, politverslininku – su klanu, sistema teko kautis ūkio ministrui ir VPT vadovui moraliai palaikant tik vienai parlamentinei partijai ir visų pirma jos pirmininkui A.Kubiliui. Visuomenė buvo ir yra nuo šių reikalų nusišalinusi, visuomeninis transliuotojas informavo žmones labai vangiai ir šykščiai.

 • Kawianskas

  Kairiui moralės kartelė kartelė iškelta labai aukštai. Daug aukščiau nei kokiam Kazlauskui, Palaičiui ar tam pačiam Masiuliui, kurį Prezidentė visai neseniai kaltino LG ruošimu neskaidriam privatizavimui.
  Kazlauskas tiesiog kenkia savo neveiklumu Lietuvos valstybei, o čia nesupildė tvarkingai deklaracijų, galėjo, kas dar labai abejotina, būti konfliktas tarp viešų ir privačių interesų ir dar nerišliai komunikuoja.
  Tuo labiau, viešųjų pirkimų skaidrinimo procesas po jo atsistatydinimo greičiausiai sustos. Ar to siekia prezidentė?

 • Idomu.

  Racas pries Kreivi?
  Kreivys pries paksistus, socdemus ir kitus senosios nomeklaturos atstovus.
  Issprendus sia lygti – Racas su paksistais, socdemais ir kitais?

  Wow. O kur dar prezidente, kuri cia puikiai isipaiso…

  Mozaika deliojasi labai puikiai. Cia kazkas bus, ir atrodo, labai stipriai…

 • Prezidentes dalios spalv ir pozicija islindo su visom gelytem ir kvapeliais.

  pasakysiu viena – viesieji irkimai yra skaidrus kaip niekada dar nebuvo. iki kristolo toli, bet savo pedas vandeny jau matai.

  aisku keista man cia ir raco pozicija. svelniai tariant.

  p.s. vienas toks tarpininkas kalbedamas visada isjungia telefona, isima akumuliatoriu is visa sita skrodena alieka uz duru. maza kas.

  • yessuz, o man visai nekeista, kad tamstai keista. Nes aš žinau, kad tamsta žinote geriausiu atveju tik dešimtą dalį to, ką žinau aš. Ir tai visai ne priekaištas. Tiesiog mano darbas yra žinoti ir tikrinti, o tamstos darbas yra skaityti ir tikėti.

   • KK

    Tik nereikia mūsų gąsdinti tūzais rankovėse. Slapta informacija nepadaro Jūsų pranašesniu šiuo atveju. Užsimirštate, kad Jūsų darbas yra informuoti (skirtumas tarp aš žinau – tu nežinai), o mūsų darbas yra pasidaryti išvadas ir atitinkamai elgtis. Religija ragina tikėti. Protingi žmonės ragina mąstyti.

    • mielas KK, sakyčiau gal kiek per daug įsijautėte ir pamiršote, kad čia aš leidžiu savo laisvalaikį, tad kalbėti apie kažkokį mano darbą yra jei ne kvaila, tai mažų mažiausiai šiek tiek neišmanėliška.

 • gink dieve nesiginciju. bet dalios pozocija irgi stebina. o va premjeras svelniai damai rodo kur jai vieta. nesupranta toji

 • briedis

  galu gale, kas kubiliui trukde i plytniko vieta pasiulyti koki kirvi kaip pvz. junokas? ar suformuoti viesuju pirkimu prieziuros komisija is triju kirviu? ir i kreivio vieta galejo kad ir milakni pasiulyti. o dabar… vien tersalai ir piemeneliu musiai.

 • D.Kreivio memuarai ar tai dienoraštis užpildo trūkstamą spragą, vaizdas tampa išbaigtu. Paralelinis, fasadinis vaizdas yra toks: http://www.stt.lt/lt/naujienos/,nid.1053,cat.1

 • Galilejus

  Drįsčiau pastebėti, kad kaltinimai, kad pas Zuoką pilamas mėšlas, gal kiek ir buvo pagrindo. Tačiau parašyti tokį tekstą, kuris yra linkęs menkinti nemėgstamus žmones, tai tas pats irgi mėšlo pylimas ir dar su didesniais kiekiais.

 • Actualis

  iš kreivios deklaracijos: garažo iš UAB „Baldenis“ 2008.09.16 pirkimas + UAB „Baldenis“ akcijų fiziniam asmeniui 2008.12.05 pardavimas + bankroto UAB „Baldenis“ 2009.12.16 iškėlimas = sandorių apskundimas pagal LR įmonių bankroto įstatymo 11 str. 3 d. 8 p.
  įdomu, ar kauniečių bankroto administratorius „Actualis“ pareiškė bankroto bylą nagrinėjančiam teismui atitinkamus ieškinius ? Beje, ar kreivys – kaunietis ? bent visų jo bankrutavusių įmonių administratoriai – kauniečiai, nors bendrovės buvo įregistruotos Vilniuje. Ir kas tas fizinis asmuo, kuris bankroto akivaizdoje nupirko nemokios UAB „Baldenis“ akcijas ir tapo jos vadovu ? gal irgi kažkoks kaunietis ?

 • Tomas

  Deklaravo, nedeklaravo, koks skirtumas? Smulkmenos. Jeigu butu deklaraves teisingai, butu neeme dirbti ministru? Manau nedeklaravo specialiai, su Kubiliaus palaiminimu. Viesa paslaptis buvo, laiko bomba. Geriau pakapstykite, kodel taip ilgai apie sitai niekas nesnekejo. Kreiys jau ministru dirba palyginus ilgai. Gal sitema reikia keisti, specialios tarnybos turetu rentgenu persviesti pries imdami dirbti i ministro posta. Manau ir persviete, bet kodel tylejo?

 • tikslino, patikslino – manau, kad daugumoje politikų deklaracijose panašu. įžvelgiu pavydą, ne kitaip.