D.Kreivys sureagavo. Geriau jau būtų nereagavęs…

Ūkio ministras D.Kreivys sureagavo.

Sureagavo, deja, taip, kaip būdinga politikams.

Pirmiausia, taip nieko ir nepaaiškino apie žiniasklaidos paskelbtą informaciją neva jo šeima valdo prekybos tinklo „Moki-veži“ akcijų, vertų 170 mln. litų.  

Ar tai reiškia, kad minstro šeima iš tiesų yra susijusi su šia bendrove?

Jei taip, tai – problema. 

Ir visai ne todėl, kad minstras ar kažkas jo šeimoje yra turtingi.

Problema ta, kad tokia situacija kelia įtarimų dėl skaidrumo. Ypač – turint galvoje D.Keivio užimamas pareigas, kurios tiesiogiai susijusios su Lietuvos ūkio subjektais, paramos skirstymu bei apskritai verslo aplinka.

Ministro reakcija yra bloga dar ir todėl, kad joje arba yra meluojama, arba demonstruojamas aiškus įstatymų neišmanymas.

Ministras teigia, kad jo sutuoktinė „pildo visas deklaracijas kaip tai numato Lietuvos įstatymai. Šios deklaracijos, kaip ir privaloma, yra URM personalo skyriuje“.

.. Paskambinti į Vyriausiąją tarnybinę etikos komisiją užtruko vos kelias minutes. Ten man patvirtino, kad D.Kreivienės deklaracijų VTEK nėra gavusi ir kad ji savo privačių interesų deklaraciją turi pateikti VTEK, o ne URM personalo skyriui. Pastarajama galima teikti kopiją.

Tai, beje, labai aiškiai nurodo ir įstatymas.

Todėl bent jau man asmeniškai ministro paaiškinimai primena vieną tokį paukštį ilgu kaklu ir smėlį.

Ypač – prisimenant jo ir visos Vyriausybės deklaruojamą skaidrumo ir kovos su korupcija politiką.

(12 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Martynas

  Viskas gerai su tuo Kreiviu, palikit jį ramybėje ir leiskit dirbti. Nes turbūt tik jis vienas iš visų ūkio ministrų ir dirba. Kiti tik vaidino, kad dirbo.

  • Stogas

   Turtas auga kaip ant mieliu, ministras dirba :)

 • pow

  hm, bandai prigauti. O kaip kiti ministrai? Viską skelbia? Viską deklaruoja?

 • mast

  Nors man ir patinka ministras, bet nepritariu tokiam išsisukinėjimui. Įstatymo turi laikytis visi

  • Dundukas

   Lietuvoj įstatymai galioj ne visiems arba ne visiems vienodi. Konstitucinois teismas tai jau išaiškino, Strasbūras patvirtino :)

 • Jeigu jo šeimai nepriklausytų “Moki-veži” akcijų, tai tuoj pat būtų pasipiktines tuo neva gandu, o jei nieko neaiškina tai viskas aišku :)

 • Whisker

  Sitas ministras isvis yra keistas. Nesuprantu, kaip galima uzimant tokias pareigas priklausyt kazkokiai sektai, apie kurios veikla visiskai nieko nezinoma + dar bunant pagautam su kitais tos sektos nariais, vos ne apie valstybes paslaptis diskutuojant, tik pas mus taip imanoma…

  • vaiva

   Atleiskit, ponas, bet Opus Dei seniai nebe sekta, neklaidinkite. Čia tik trumputė replika dėl teisybės.

   • aušra maldeikiene

    šiaip Opus Dei niekada ir nebuvo sekta, tai Katalikų Bažnyčios asmeninė prelatūra ir išties labai sunkus ir rimtas kelias Dievo link. Bet Opus Dei nariui, jei jau Kreivys juo yra, privalu labai griežtai deklaruoti Dievą kasdienybėje ir itin pagarbiai tarnauti žmonėms, taigi, mažų mažiausia griežtai laikytis įstatymų ir juos vykdyti rodant deramą pavyzdį.

    • Dundukas

     argi katalikui tai problema? Prieis išpažinties ir šlagbaumas ant kelio link Dievo bus pakeltas ;)

    • nerijus

     aušra

     Tai įtakos organizacija.
     Susėda. Pabendrauja. Apsitaria. Nusprendžia. Išsiskirsto.

     Ar ir Vagnorius ten?..

   • nerijus

    vaiva

    O kas?..

    Reorganizavosi?..
    Visa UAB Religija jau šimtmečius reorganizuojasi- prisitaiko prie naujo gyvenimo ir jo poreikių.

    Juk ir žolininkes kažkada degino…

 • nerijus

  Ir kas, jei „prigavo“ jį su tais milijonais?..
  Perrašys turtą žmonai ir problemos neliks.

 • liuka

  Perrašyti negalima, pasisavins.
  O bendrai, visi JIE būna pasiruošę finansų užšešėlinimui, tam yra begalė būdų. Tik nerūpestingumas arba didelė skuba JUOS paveda.
  Kreivio atvejis – ? Gal – ambalizmas.

 • nesvarbu

  170 000 000 (šimtas septyniasdešimt milijonų)Lt – skambiai išdidžiai!

  • nerijus

   Dar išdidžiau, kai per 3- jus metus suma „išaugo“ nuo 5 iki 170 mln., kai statybų sektorius merdi…

   • Dundukas

    taip merdi… Jei ne merdėtų, jo turtas būt per metus išaugęs iki pusės milijardo, o dabar tik per trejus ir tik iki kažkokių 170 milijoniukų…
    :)

 • Justas

  Aš manau, kad ministras Kreivys pasielgė teisingai nekomentuodamas apie tuos gandus dėl akcijų… Akivaizduo, kad tai absurdas ir manau tiem kam rupi ir kas turėtu tuo rupintis (VMI ar STT) jo finansinę situaciją žino, o kiekvieno gando komentuoti nėra jokio reikalo… Yra toks pasakymas: gandas nevertas nė komentaro. Manau čia kaip tik toks gandas. Lietuvos žurnisklaidai reiktų išmesti iš galvos visokias apgailėtinas isorijas ar nuogirdas ir pagaliau imtis faktų tyrimo…

  • vaiva

   Atleiskit, ponas, bet įstatymai galioja visiems, net ir ministrui Kreiviui. Labai blogai, jeigu jo finansine padėtimi jau turi rūpintis VMI ar – dar blogiau! – STT. Būtų geriau, jeigu jis ir jo šeima laiku pateiktų deklaracijas, ir tada viskas išsispręstų savaime; vieniems nereiktų rašyti, kitiems – komentuoti:-)

  • aušra maldeikiene

   Taigi, faktas tas, kad ministras ignoravo įstatymą, kuris reikalauja deklaruoti interesus. Taigi, žurnalistai ir dirba savo darbą, o jūs, Justai, atrodo pats sau prieštaraujate. Nekalbant apie tai, kad bene kvailiausia, ką teko skaityti šiuo klausimu, tai Krivio paskalbtas deklaravimas URM personalo skyriuje (net Šedžius kažkaip protingiau paaiškina). Logika klaiki jau vien todėl, kad ir deklaruojama tik todėl, kad tai būtų prieinama visuomenei ir vieša, o ne ataskaita viršininkams ir viršininkėliams.

   • kre

    Kreivys interesus kaip ir deklaravo. Tinkamai, ar netinkamai – kitas klausimas, tą VTEK turėtų pasakyti. O pradėjus komentuoti kiekvieną gandą gali nebelikti laiko tiesioginėms pareigoms vykdyti. Na, o kad ponia Kreivienė nesilaiko įstatymo (kaip suprantu pagal įstatymą ji interesus viešai turi deklaruoti kaip valstybės tarnautoja – struktūrinio padalinio vadovė), tai į ją kritiką ir reikia taikyti.
    Kitas aspektas – kaip VTEK žiūri į padalinių vadovų deklaracijas – ten totalus bardakas, teko knaisiotis.

 • ignots

  Juokingiausia, kad Lietuvoje įprasta VIEŠAI apipilti mėšlu, o po to jau apipiltasis turi įrodinėti, kad tas mėšlas ne jo… Kurioje vietoje žurnalistai pateikė bent vieną faktą, kad teiginys „neva jo šeima valdo prekybos tinklo “Moki-veži” akcijų, vertų 170 mln. litų.“ turi bent kokį pagrindą realybėje??? Tai, kad privačios bendrovės neatskleidžia kokie privatūs asmenys yra jų akcininkais nėra įrodymu, kad jie yra Kreivių šeimos nariais – įtariu, jeigu jie BŪTŲ Kreivių šeimos nariais, žiniasklaida pateiktų visų jų pavardes ir adresus, bet, kadangi jie NĖRA, tai geriau parašyti, kad žiniasklaidai nepavyko (supraskite: ministras labai slėpė)…

  • vaiva

   Gerbiamasis, įstatymai reikalauja deklaruoti savo akcininkus ir privačioms bendrovėms. Jeigu deklaracijos būtų pateiktos, insinuacijų nebūtų. Kol jų nėra, kiekvieno valia ir gal net pareiga paklausti: kodėl?

  • Raimondas

   „Makveža“, kaip ir kiti UAB informaciją apie savo akcininkus pateikė dar praeitais metais. Juridinių asmenų registre (http://www.registrucentras.lt/jar/) aiškiai matosi, kad akcininkų sąrašas pateiktas 2010 spalio pabaigoje, įregistruotas 2010-12-03.

   Ten aiškiai surašyti bendrovės akcininkai ir akcijų įsigyjimo data. Kokios čia dar kalbos apie tai, kad informacija apie „Makvežos“ akcininkus yra laužtos iš piršto?

 • dolomit

  Aš taip pat manau, kad Kreivio reakcija netinkama. Pagalvokim ar tai gali išaugti į ką nors daugiau – žinoma gali. Šiandien ši naujiena viena iš pagrindinių Delfyje ir skaitytojai (dalis apskritai tik antraštes perskaitančių) jau žino, kad Kreivys pralobo būdamas ministru. Skystoki teiginiai tinklaraštyje jiems jau nieko nepakeis, nes, kaip ir Račas rašo, vyriausybei deklaruojant skaidrumą, tai tikrai neatrodo skaidru.
  Gaila, man visai patiko šis ministras.

  • ignots

   Ale kaip pasikeitė situacija po mano komentaro: staiga dingo iš lietryčio ir delfio didžiausių naujienų sąrašo: buvo visiškai perrašytas tekstas ir kaltinimai visiškjai subliuško kaip muilo burbulas… Bet dundukai jau turi argumentą įrodinėti, kad „D. Kreivys – vagis“, nes apie tai „rašė delfina–i ir komjaunuoliai“… Račas atrodo irgi paskubėjo…

 • A

  O kuo remdamasi „ekonomika.lt“ pareiškė, kad D. Kreivio „šeima“ valdo tuos 40 proc. makvežos akcijų. Ir kas ta „šeima“?

  Atrodo, kad dabar skandalas didžiulis, o kuo informacija pagrįsta – niekam neįdomu.

 • lida

  Panašu, kad ministrui prasideda problemos. Turtai laimės neatneša.

  • romas

   lida, o kas Kreiviui atsitiks? Jei iš tiesų valdo tokį turtą, tai jo laukia nebloga ateitis. Blogai tik, jei jam labai patinka būti ministru ir gali būti blogai, jei „Moki veži“ užsiima neteisėta veikla.

   • lida
    • romas

     Tai jau čia ir nusikaltimo sudėtis yra kažkur?
     Be abejo, sąžiningiau būtų savo turtu girtis viešai, jei jis iš tikro yra, ir galbūt Lietuvoje verslininkams iš viso reiktų uždrausti eiti į valdžią, o verslui reiktų uždrausti remti politikus ir politiką. Dideli pinigai šalia politikos atrodo visada nepadoriai didžiajai daugumai rinkėjų.

     • lida

      „Šitą atvejį turėtų ištirti Generalinė prokuratūra. Mūsų teisininkai nuo pat ryto dirba ties šiuo klausimu.“
      Taigi nusikaltimo sudėtis gali ir atsirasti.

     • romas

      Reiktų vyti kažką iš visokių spec ir nespec tarnybų pakeliui, jei žurnalistai sugeba geriau darbą dirbti už juos.Tie kur deklaracijas visokias prižiūri irgi turėtų eiti lauk iš darbo, jei galima nedeklaruoti to, kas privaloma.

     • nesvarbu

      romai:“…reiktų vyti kažką iš visokių spec ir nespec tarnybų pakeliui, jei žurnalistai sugeba geriau darbą dirbti už juos“.

      Kodėl taip radikaliai? Natūralu,kad kartais vieni geriau dirba, kiti kiek prasčiau, todėl „vyti“ gal ir nereikėtų skubėti. Nebent piktybiškai, tyčia ar savanaudiškai, kažką blogai daro.

     • romas

      nesvarbu, už ką jie algą gauna, jei nepasigenda įvairių deklaracijų? Kaip jie žino apie politikų interesus ir kaip jie gali užkirsti nusikaltimams kelią?

     • nesvarbu

      romai, aš čia dėl to pastebėjau, jog pats anksčiau nebuvai toks jaunatviškai kategoriškas.

     • romas

      Faktiškai turėtų spec. tarnybos jau dabar žinoti, ar Kreivys yra švarus, ar ne. Juokinga, kai Lietuvoje tirti pradedama pagal žurnalistų informaciją.

     • nesvarbu

      romai, jei norėjai mus nustebinti, tai tau pasisekė: „…turėtų žinoti, ar švarus, ar ne“??

      Viešoji teisė vienareikšmiai nurodo, jog tam, kad pasakyti ar asmuo yra kaltas-nekaltas, švarus-nešvarus, yra būtinas procesas, oficialus ir teisėtas tyrimas. Išklausant bei įvertinant ir kaltinamojo gynybos poziciją.

      Nebent manai, jog koks nors šmikis, saugumietis patriotas yra a priori įgaliotas ir turi teisę pats vienas (ar su draugeliais) mus tyrinėti ir vienasmeniškai nuspręsti kas yra kaltas, o kas ne.

     • romas

      nesvarbu, nori pasakyti, kad reikia dirbti tik pagal piliečių skundus ir žurnalistų atradimus? O kur prevencija? Jei Kreivys tikrai pralobo nuo 5mln. iki 170mnl. per du metus, kas jam yra pripaišoma, tai spec. tarnybos turi jau dabar žinoti, kaip jam taip pavyko. Juk tam politikai ir deklaruoja savo interesus, kad jos žinotų.
      Ir ne apie kaltę kalbu, bet apie pagrindą įtarinėjimams.

     • nesvarbu

      romai, šiandien tu esi labai agresyvios, kaltinamos nuotaikos, todėl net nedrįstu su pačiu ginčytis ir dar labiau ją aktyvinti. Tokiam jautriam artimo suvokimui mane įkvėpėpė tūlas pilietis S.Babilius, ačiū šiam žmogui:)

     • romas

      nesvarbu, man pvz. įdomu, kodėl žurnalistams nekyla tokių klausimų. Gal čia ir yra tas organizuotas nusikaltamumas užvaldęs valstybę, apie kurį kalbėjo prezidentė? Gal spec. tarnybos suteikia stogą Kreivio nešvariam pralobimui?
      O žinoti reiktų vien todėl, kad per rinkimus ilgai knistis po tai, ką reiktų ir taip žinoti, yra politikavimas. Bet kuriuo atveju viskas kvepia blogai.

 • vaiva

  kadangi ministras sureagavo dar kartą, tai belieka laukti VTEK atsiprašymo, kad ,,visai netyčia dėl sistemos klaidos deklaracija buvo neįtraukta į sąrašą ir nepaskelbta“:-))

 • nerijus

  Prezidentė pabrėžė apie oligarchų ir nusikaltėlių (nors tai viena ir tas pats) veiką Valstybėje. Norėtųsi pavardžių…

  Po keletos dienų atsiranda pranešimai apie Kreivį…ir „tariamu“ jo milijonus, kurie buvo, tariamai, perrašyti mamai (kaip miela ir pagal LR įstatymus).

  Sutapimas ar „sms“ (žinutė)?..

 • hm

  O tai aiškinimas, kad bendrovės nebevaldo, nes akcijas perrašė motinai ne juokingas? Arba vertybinių popierių, kurių vertė apie 5mln padavimas nežinomiem asmenyms po 5-20 tūkstančių nejuokingas?

 • sim

  as suprantu, kad lietuvoje tiek bufetininkes, tiek bibliotekininkes yra verslo GURU.

  Florentina Kreivienė; Gyvenvietė: Jonava; Atstovaujama organizacija: Viešoji biblioteka.

  kreivys tiesiog perleido dali UAB Stamija akciju patureti savo motinai. klausimas kas kiti UAB Stamija akcininkai? tiketina vienas is akcininku yra sio UAB direktorius Mindaugas Sinkevičius, taip pat ir AB „Specializuota komplektavimo valdyba“ direktorius. tiketina sis UAB yra svarbiausias akcininkas ir finansu saltinis.

  AB „Specializuota komplektavimo valdyba“ (SKV) – viena iš didžiausių statybinių ir apdailos medžiagų didmenininkių Lietuvoje, jau ne vienerius metus įsitvirtinusi visų garsiausių ir populiariausių statybinių medžiagų ir interjero detalių didžiausių importuotojų trejetuke.

  Apyvarta
  2010-01-01 – 2010-06-30 29 498 100
  2009-01-01 – 2009-12-31 71 976 597
  2008-01-01 – 2008-12-31 80 933 328

  Akcinė bendrovė “Specializuota komplektavimo valdyba”
  Valdyba: MINDAUGAS SINKEVIČIUS, Pirmininkas
  Valdyba: AURIMAS BADIKONIS, Narys
  Valdyba: DAINIUS KREIVYS, Narys
  Vadovas: MINDAUGAS SINKEVIČIUS, Direktorius
  duomenų atnaujinimo data: 2007-06-05

  kaip matome kreivys kadaise buvo sio UAB valdybos narys. o UAB Stamija pagal darbuotoju skaiciu, darbuotoju skaicius 2009-10-01 1–2, tikrai negalejo sukaupti tiek turto, kad jau po metu galetu isigyti net 65% Makveza. TAI IS KUR UAB STAMIJA TUREJO LESU ISIGYTI tokio dydzio aktyva? kreivio motina lagamineli is bibliotekos atsinese? ar kiti sio UAB akcininkai finansavo si isigyjima?

  dabar isivaizduokim krevio motina, t.y. kreivys turi pvz. 40% UAB Stamija akciju, nieko neveikia, istatinio kapitalo didinime nedalyvauja, nes is karto kiltu klausimas IS KUR litai? istatini kapitala didina kiti akcininkai! o turtingeja kas? teisingai, KREIVIO MOTINA aka KREIVYS. klausimas cia paprastas KODEL kiti akcininkai tokie dosnus? na bet cia jau zurnalistai galetu dirbti savo darba ir atrasti sasajas bei atsakyti kas ir kodel.

 • romas

  lrytas.lt Čilinskas jau susirūpinęs, kad iš Kreivio šeimos neis atimti neteisėtai įgytų 170 mln. turto pagal BK 72.3 straipsnį, nes nusikalstamai pagal BK 189.1 straipsnį turtas įgytas iki 2010 12 11. Štai kaip greitai iš žurnalistinio vibhučio materializuojasi turtai. Och, kad taip būtų galima padauginti BVP ant Lietuvos.

 • nerijus

  http://www.nemalk.lt/dainius-kreivys-nuo-siol-gales-ramiai-grizti-i-namus/2009/01/28/#comment-13209

  „Nuo 1996 metų Dainius Kreivys dirbo AB „Specializuota komplektavimo valdyba“ (“SKV“) direktoriumi. Jis buvo ir šios įmonės ketvirčio akcijų savininku. Po ketvirtį akcijų turėjo dar trys verslininkai Gintas Butkevičius, Aurimas Badikonis ir Mindaugas Sinkevičius. Po to kai 2002-aisiais savo turimas akcijas visi partneriai pardavė Panevėžio statybos tresto vadovams, Mindaugas Sinkevičius liko įmonės direktoriumi ir jai vadovauja iki šiol. “

  Kas yra PST ir kokią partiją ši bendrovė, dažnai, remia?..

 • skalda

  man įdomu, kaip su gerb. Kreivio motina? kažkodėl visi tik konstatuoja, kad jos valdoma įmonė gavo tuos milijonus. bet neradau niekur jokių biografinių duomenų apie ją. turėtų būti jau senyva moteriškė – ar ji tikrai gali tą įmonę valdyti, daryti verslą, naudoti tuos milijonus? o jeigu ji tik statytinė, formali vadovė, pakišta paties ministro, tai jau visiškai garbės nedaro!

 • nerijus
 • romas

  Grybauskaitė nepasitiki Kreiviu. Kubiliui verta pagalvoti apie partijos ateitį. Gal net laikas trauktis iš valdžios. Seniai manau, kad partija padarė eilę klaidų: nereikėjo jungtis su tautininkais ir nereikėjo sutikti formuoti vyriausybę 2008m. pabaigoje. Jei nepasitrauks dabar, partijai nešviečia valdžia dar mažiausiai ateinančias dvi kadencijas. Konservatoriai nemoka pagauti palankios bangos.

  • mdxacuk

   Aš tai jau senokai nepasitikiu Grybauskaite. Šitą galima buvo nesunkiai prognozuoti po jos reitingų smukimo ir Baltarusijos fiasko. Kreivys arba Telyčėnas nebūtų problema. Problema yra pati Grybauskaitė, neturinti jokios pozityvios programos ir strategijos. Ropot sekliu populizmo farvateriu valstybei yra per maža. Grybauskaitės kadencija – tuščiai sugaištas laikas Lietuvai.

   • romas

    Kubilius kvailai elgiasi, duodamas kurtis prezidentei įvaizdį valdančiųjų sąskaita. Kreiviui atsistatydinti dabar būtina. Kubiliui taip pat verta pagalvoti, nes jis Kreivį užtarė, kai iškilo nesusipratimai su milijonais.

    • romas

     „Aš noriu pasakyti, kad visą šitą kritiką dėl skaidrumo, dėl politinio darbo kokybės visam kabinetui susisiurbia, be jokios abejonės, pirmiausia Vyriausybės vadovas. Manau, kad yra klaida, kai politikai galvoja, kad vienas kitą palaikydami gali pagerinti mūsų gyventojų nuomonę tiek apie Vyriausybę, tiek apie visą Lietuvos politinį gyvenimą. Manau, būtent dėl to žmonės nusivilia politikais, kad politikai neprisiima (atsakomybės – DELFI) ir nekelia sau aukštos kartelės būti skaidriais, patikimais, teisingais ir švariais“
     http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/dgrybauskaite-kritika-del-ministru-susiurbia-akubilius-bet-tai-klaida.d?id=42109809

     Neišsprūdo Grybauskaitei dėl Kreivio. Kubiliui tikrai verta pagalvoti. Aš jo vietoje jau būčiau pastatęs viską ant kanto. Per minkštas jis žmogus.

  • nesvarbu

   Kubilius daro labai daug klaidų, tame tarpe ir kadrų klausimais, tačiau protingesnio, sąžiningesnio ir ryžtingesnio, t.y. geresnio premjero Lietuva šiai dienai paprasčiausiai neturi arba toks kur nors pasislėpęs tūno. Jei išlįstų iš savo slėptuvės, tai pirmas pulčiau šaukti“ „Kubilių lauk!“.Juk tik nelabai išmintingi atiduoda metalo laužui seną automobilį,nors dar neįsigijo naujo, ar išmeta senus batus, kol nenusipirko naujų.

 • Fredis*

  Pagal D.Grybauskaitės logiką Tinklaraštininkas irgi supainiojo viešuosius ir privačius reikalus kreipdamasis raštu į Vilniaus savivaldybę, jog ši sulopytų Viršupio gatvę, kuria žiniasklaidos bosas kasdien važinėja į darbą.
  Jokia įmonė negali iškristi iš šalies ūkinio gyvenimo ir dalyvauti konkursuose jeigu kurio nors ministro motina turi akcijų paketėlį ststybinėje organizacijoje.
  Kiek Prezidentė triukšmavo norėdama atstatydinti aplinkos ministrą G.Kazlauską, tačiau tai yra ne jos kompetencija ir visi gerai žinome kuo tokie imituojantys darbą viešųjų ryšių patriukšmavimai baigėsi. O gi niekuo.
  Vyriausybė ir Seimas nesikiša kokie dirba patarėjai Prezidentės komandoje ir ką jie veikia.

  • romas

   Fredi, verta pasvarstyti, kaip atrodys. Ir taip tautai valdžioje visi vagys. Kai Kubilius su Valentinavičiumi gina „pavogusį“ apie 170 mln., tai tik sustiprina tautos įsitikinimus. Reikia galvoti ir apie partijos įvaizdį.

   • mdxacuk

    Nu bet kai apie Kreivį pasisakinėja televizinis personažas Udrėnas, tai Grybauskaitei irgi verta pagalvot, ar jai tai naudinga jos pačios įvaizdžiui. Aš jos vietoj liepčiau Udrėnui mažių mažiausiai patylėt kol kas, jeigu jau neįmanoma rasti geresnio.

   • Fredis*

    D.Kreivys puolamas ne todėl, kad motinos įmonė laimi konkursus, o daugiau dėl Opus Dei.
    Kaip jau minėjau – jeigu su ministru kaip nors susijusi įmonė gali pilnavertiškai dalyvauti šalies ūkiniame gyvenime, tai reiškia, kad ji gali teikti paraškas kokiems tik nori skelbiamiems konkursams visame pasaulyje dalyvauti, nors ir keliams Afrikoje tiesti. Visos pateikusios paraiškas įmonės turi vienodas galimybes laimėti konkursus.
    V.Uspaskicho niekas nekritikavo dėl jo valdomos įmonės akcijų užrašymo J.Blažytei. V.Uspaskich yra persekiojamas dėl finansinių machinacijų.

    • romas

     Oficiali versija, kad Kreivys naudodamasis tarnybine padėtimi pralobo. Niekas tautai dabar nebeįrodys kitaip. Politikui reikia atsistatydinti ne todėl, kad yra kaltas, o todėl, kad jį įtaria esant kaltu. Šiuo atveju įtarimus pareiškė prezidentė.

     • nerijus

      Kreivys myli mamą, o mama- Kreivį. Natūralu. Negi perrašysi Kubiliui?..

     • Justas

      Ar nemanote , kad remiantis Jūsų logika tolesnis valstybinės valdžios funkcionavimas Lietuvoje taptų itin problematišku ?
      Pavyzdžiai ?
      Ale prašom !
      Nuo vieno verslininko priklausoma spaudos leidinių grupė trijuose leidiniuose pareiškis „rimtus įtarimus“ apie vieno „neskaidrią ministro veiklą“ … tipo … „kas galėtų paneigti ?“ kad minietras ne visiškai skaidrus …
      Ir vieno ministro jau ir nebėra ?
      Arba …
      Atsakydamas į tarybos nario A. Račo reikalavimą pateikti informaciją apie LRT finansinę veiklą LRT pareiškia įtarimus , kad ponas A.Račas , būdamas UAB „Lietuvos rytas“ akcininku , automatiškai turintis interesų „LrytasTV“ veikia , kaip šios TV įtakos agentas …kas nesuderinama su Tarybos nario statusu , todėl … atsistatydinimas ir t.t.???
      Ir tegu Račas atsistatydina iš visų pareigų , o paskui tegu įrodinėja …:)
      P.s. girdėjau , kad Artūras savo Lrytas akcijas pardavė .
      Ale tegu įrodo !!!

     • nerijus

      Justai

      Atskirkite pelus nuo grūdų…
      Tam yra arpas (fuktelis):
      http://public.fotki.com/zutechnika/ems-kio-technika/p2023474.html

     • romas

      Kol kimba spauda, galima visaip reaguoti, bet prezidentė turėtų žinoti, ką sako. Tegul Kubilius ieško tokio ūkio ministro, kuris neturi jokių akcijų, nekilnojamo turto ir net sąskaitos banke.

     • nerijus

  • albinas

   Idomu, jūs sulyginote patarėjus su ministrais?

  • romas

   Sakiau, kad Kubiliui su nuovoka blogai:) Jam reikia atsistatydinti kartu su Kreiviu ir nebeskandinti TS. Tegul Grybauskaitė save realizuoja su kokią nors kitą partija.

   • Fredis*

    Negalima leisti Grybauskaitei save raelizuoti su kokia nors kita partija. TS-LKD yra amžiams, o Prezidentė – tik dvejoms kadencijoms. Manote, kad neatsirastų norinčių pavaldyti? Pirmas veiksmas būtų mėsai PVM 5%, o kad koalicijos partneriai būtų patenkinti – laikraščiams PVM 9%. Istoriko austro atlyginimas ir toliau būtų mažas ir neturėtų perspektyvos didėti.

    • romas

     Fredi, jei toliau taip, partija nebeturės šansų būti išrinkta ilgą laiką. Grybauskaitei norisi dominuoti, todėl reikia rinktis, ar atsiduoti, ar vykdyti savo politiką. Kubilius atrodo kaip nepažangus mokinys dabar. Taip atrodys ir toliau, jei liks vadovauti vyriausybei. Kėdės nėra svarbu- svarbu išsaugoti politikoje atsvarą vadinamiems kairiesiems. Jei pasitrauks dabar, turės šansų kituose rinkimuose gal. Reiktų tik prieš pasitraukiant nutarti gražinti pensijas ir įvesti progresinius mokesčius, kad paliktų gerą įspūdį rinkėjams.

     • nesvarbu

      „reiktų tik prieš pasitraukiant nutarti gražinti pensijas ir įvesti progresinius mokesčius,kad paliktų gerą įspūdį rinkėjams“ ? Ką dar jam reikia padaryti, gal atsižadėti savęs? O sakinį reikėtų užbaigti taip:“…kad paliktų gerą įspūdį rinkėjams marginalams“.

     • romas

      Jei galvotų apie sekančius rinkimus, tai reiktų.

     • Valentinas

      O gal Kubilius pradėjo įgyvendinti Grybauskaitės sulaikymo strategiją?

     • nesvarbu

      Blogai jei Kubilius su Grybauskaite kovos.Tai vieni iš tų retų pas mus asmenų, kurių veiksmai ir žodžiai yra adekvatūs.

     • romas

      Būna kartais koks nors užsispyręs šachmatininkas lošia akivaizdžiai praloštą partiją ir dėl to atrodo apgailėtinai. Šita situacija su Kreiviu jau kuris laikas atrodo panašiai. Reikėjo labai rimtai užbrėžti neperžengtiną ribą anksčiau, o dabar per daug žodžių jau pasakyta, kad būtų galima atsitraukti nepraradus orumo.

     • nesvarbu

      romai, čia Kubilius ar Kreivys tas apgailėtinas užsispyrėlis?

     • romas

      Kubilius.

     • nesvarbu

      Dabar galvoju, šiandien per LNK Žinias Kubilius, gindamas Kreivį,sakė, jog ateidamas į politiką pastarasis atsisakė verslo jo perdavimo motinai būdu.
      „Kai kam tai kelia abejonių, mes jas išsklaidysime“, – dar pridėjo MP.
      Po perkūnais, ką reiškia tas „kai kam kelia abejonių“? Sakyčiau, kad kiekvienam kiek nors dar šliaužiančiam sutvėrimui su amebos smegenimis tai kelia labai ir labai rimtų abejonių, o kiek labiau protingam žmogui toks „verslo atsisakymo“ įrodinėjimas skamba kaip asmeninis įžeidimas, atviras kvailinimas, žmonių laikymas paskutiniais mulkiais.

     • Valentinas

      Grybauskaitės įtaka yra netikra. Jos klauso tiek, kiek klausantieji nori klausyti. Čia Kubiliui yra proga parodyti kas iš tikro priiminėja sprendimus, o kas tik vaidina. Jei Grybauskaitė pagrūmos dėl Kreivio, o jis liks, visi pamatys, kad ji nieko negali ir taip susikompromituos tautos akyse. Todėl visai tikėtina, kad bus ieškoma sprendimo, kai visi atrodys laimėję, o iš tikro liks kaip buvę.

     • romas

      Kad Kreivys yra verslininkas, juk niekam nepaslaptis du metai. Jis ir nevienintelis verslininkas politikas ir nepirmas verslininkas ministras. Nežinau ką reikia daryti su verslu, jei eini į politiką, bet Lietuvoje su juo nėra ką daryti. Kažin ar skaidriau būtų laikinai perduoti verslą valstybei esant tokiai galimybei. Jei esi valdančiosios partijos narys, nuo to skaidresnis neatrodysi. Lietuvoje gal reiktų įvesti turto cenzą, norint tapti politiku. Tada praturtėję negalėtų visai dalyvauti politikoje.
      Blogai, kad Grybauskaitė pavertė Kubilių pastumdėliu. Aišku, Kubilius – labai nekonfliktiškas. Stuburą reiktų turėti.

 • Fredis*

  Dėl D.Kreivio dar niekas nenuspręsta. Pasielgta bus pagal poreikį. Pagal klasikinį politologinį veiksmų modelį priešintis visuomeninei nuomonei yra beprasmiška, tai tas pats kas galvą kišti po buldozerio ratais, tik, kad šį kartą buldozerio vaidmenį kažkodėl atikeka prezidentė ir viena nepatenkinta verslo grupė.

  • romas

   Fredi, juk seniai aišku, kad prezidentė nori Kreivį išmesti. Prezidentės motyvai gali būti skirtingi nei vienos verslo grupės. Sutampa tik, kad Kreivys yra labiau pažeidžiamas.

 • Mauras

  štai kaip įdomiai viskas vystosi:

  2011-02-01 „Prezidentės patarėjas: Kreivio likimas priklausys nuo tyrimo“

  2011.02.15 „Anot prezidentės, ministras turi pasirinkti arba politiką, arba verslą“

  2011-02-17 DG knygų mugėje: „Ūkio ministro klausimas bendresnis…“

  ir šiandien, 2011-02-21: „Prezidentė paragino D. Kreivį atsistatydinti, nes mano, kad jis yra politiškai susikompromitavęs ir savo elgesiu kompromituoja premjerą, trikdo Vyriausybės darbą . Dėl to mano, kad jis turi atsistatydinti“, – šalies vadovės poziciją išsakė prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.“

  Nė žodžio apie ministro veiklos vertinimą, DG kaip sugedusi plokštelė nuolat kartoja – „ministras susikompromitavęs“. Kodėl ir kuo, nereikia niekam aiškintis. Štai kur sugebėjimai versti kalnus, atsiprašau, ministrus, savo autoritetu ir reitingais.

  Jūsų versijos, kur čia šuo pakastas? Manote, DG ir patarėjai nesupranta kaltinimų Kreiviui asmeninės naudos siekimu per 2 mokyklų renovaciją absurdiškumo?

 • Fredis*

  Jeigu Prezidentė modeliuoja savo veiksmų planą dviems metams į priekį ir jau dabar ruošia argumentuotą pareiškimą kodėl JE neketina skirti V.Uspaskich į ūkio ministrus – tada gal tikrai D.Kreivys atsistatydina, tačiau ilgą pauzę buvo būtina išlaikyti, kad nepasirodytų esą ministrų kabinetas yra kam nors panorėjus iš šalies lengvai stumdomas.