Susitarimas dėl išlaidų gynybai: gaidys apipešiotas, bet pasiduoti nenori

Jau tikriausiai girdėjote, kad šį šeštadienį planuojama pasirašyti naują susitarimą dėl krašto apsaugos finansavimo ir kad šio susitarimo

Net apipešioti gaidžiai kaunasi iki pat pabaigos

Net apipešioti gaidžiai kaunasi iki pat pabaigos

pagrindinė iniciatorė yra prezidentė Dalia Grybauskaitė, palaikoma jos klapčiukų partijos TS-LKD.

Iš pirmo žvilgsnio tai į tą pasirašymą nekreipiau dėmesio, nes tų susitarimų, jei gerai skaičiuoju, buvo jau trys (2001, 2004 ir 2012 metais) ir savo parašus po jais yra padėjusios visos Lietuvos partijos. Kita vertus, nė vienas iš tų trijų pasirašytų susitarimų nebuvo įvykdytas.

Todėl maniau, kad tai tiesiog sudėtinė D.Grybauskaitės rinkimų kampanijos dalis, juolab, kad ir proga pasitaikė gera: narystės NATO dešimtmetis ir rusai puola visu frontu.

Tačiau po to pagalvojau, kad tai net D.Grybauskaitei ir R.Juknevičienei būtų būtų per daug pigu ir banalu (nors kalbant apie šias dvi personas mažai kas gali būti per pigu ir per banalu). Ir, kaip kažkada, kol netapo TS-LKD ruporu, mėgdavo skelbti sienlaikraštis „Veidas“, pradėjau žvelgti giliau.

Ir štai ką pamačiau. Tas susitarimas yra visai ne apie krašto apsaugą ir ne apie rusus. Tai – dūmų uždanga mulkiams ir siaurapročiams, kurie jau viešai skelbia kvailių džihadą prieš turinčius dar šiek tiek sveiko proto.

Susitarimas yra apie koaliciją, kuri D.Grybauskaitei labai nepatinka ir kurios jai niekaip iki šiol nepavyko performuoti.

Stengėsi ji, jei pamenate nuo pat pradžiu, tai yra nuo 2012 metų Seimo rinkimų, kai kaip gaidys nuo viršutinės laktos paskelbė, kad Darbo partija negali dalyvauti Vyriausybės formavime. Vištos, tai yra, rinkimus laimėjusios partijos prezidentės neišsigando, koalicija buvo suformuota, Darbo partija joje pasiėmė tai, kas jai priklausė pagal rinkimų rezultatus, ir gaidys, tai yra, D.Grybauskaitė liko apipešiota uodega.

Bet nuoskauda, matyt, liko. be to, D.Grybauskaitė ne iš tų, kurios pamiršta nuoskaudas. Todėl ji stengėsi dirbti toliau. Pamenate tą istoriją, kai ji pakišo E.Jakilaitį? Kai šis, remdamasis savo šaltiniais, paklausė A.Butkevičiaus, ar jis žino, kad R.Paksas Grybauskaitei siūlė savo partijos paramą mainais į laisvę V.Uspaskichui? Spėkite, kas buvo E.Jakilaičio šaltinis?

Bandymas buvo neblogas (pagrinidnis tikslas buvo pasinaudojant dėmesiu V.Uspaskicho bylai sukompromituoti jau pradėjusią reitingus auginti „Tvarką ir teisingumą“), bet laukiamo rezultato nebuvo. Gaidžio uodega vėl buvo apipešiota.

Kitas bandymas buvo „slaptoji VSD pažyma“, kurią nutekino spėkite kas? Aš tai nespėliosiu, nes girdėjau, kad prokuratūra tuoj į šį klausimą atsakys. Bet dabar, kai žiūriu retrospektyviai, man beveik nekyla klausimų, kad tas „nutekinimas“ taip pat buvo bendro plano dalis.

Plano, į kurį taip pat įeina ir D.Grybauskaitės akibrokštas, kai ji viešai apkaltino Darbo partiją ryšiais su Kremliumi ir VSD ataskaita su garsiaisiais ūkvedžio Gedimino komentarais apie tai, kaip atpažinti Lietuvos priešus.  Ir netgi paskutinįjį VSD triuką su V.Tomaševskiu čia galima priskaičiuoti.

Daugumos paminėtų D.Grybauskaitės nesėkmingų bandymų tikslas buvo vienas: sukiršinti kolaiciją iš vidaus, įnešti į ją nepasitikėjimo, įtikinti A.Butkevičių ir socialdemokratus, kad jų buvimas šalia Darbo partijos ir Tvarkos ir teisingumo kenkia LSDP reputacijai ir kad kur kas geriau būtų, jei šalia būtų amžinai jaunas ir perspektyvus Andrius su sveiką protą deklaruojančiais, bet jo mažai turinčiais liberalais.

Bet nepavyko. A.Butkevičius atsilaikė, ir, kaip viename animaciniame filme sakoma „carui špygą parodė“.

Tačiau D.Grybauskaitė nebūtų D.Grybauskaitė, jei pasiduotų. Nepasidavė ji N.Venckienės atveju, kai kaip papūga kartojo, kad teismo sprendimai vykdomi, nenuleido galvos ir V.Gailiaus atveju, kai net po visų teismų kaip užsikirtusi plokštelė kartojo, kas viskas buvo teisėta, tik melo detektorius sugedęs.

Nepasidavė ji ir dėl koalicijos, kuri nesielgia taip, kaip elgtųsi konservatoriai ir liberalai. Ir sugalvojo naują susitarmą dėl gynybos finansavimo.

Jei nesuprantate, paaiškinsiu, nes planas labai paprastas. D.Grybauskaitė siūlo, kad Lietuvos įsipareigojimas NATO skirti krašto apsaugai 2 proc. BVP būtų įgyvendintas kuo greičiau, gal net kokiais 2016 metais. Taip pat tikriausiai siūloma psisakyti dėl NATO karinių bazių Lietuvoje ar dar ko nors. Viskam, žinoma, pritaria konservatoriai ir liberalai.

Koalicija sparčiam išlaidų krašto apsaugai didinimui, žinoma, priešinasi. Tai natūralu, nes padidinti išlaidas gynybai, tarkim, kad ir kokiais 0,3 ar 0,5 proc. punkto per metus reikštų atsisakyti galimybės kompensuoti pensijas, didinti minimalią algą, skirti daugiau išlaidų švietimui ar socialinei apsaugai.

Taigi, koalicija siūlo lėšas gynybai didinti lėčiau. D.Grybauskaitė ir jos koalicijos partneriai TS-LKD ir LS piktinasi ir kelia isteriją, šaukdami, kad koalicija yra išdavikai, nes palieka Lietuvą be gynybos rusų grėsmės akivaizdoje. Delfiai ir kiti propagandiniai ištekliai palaiko kurią pusę? „Visuomeninis transliuotojas“ transliuoja ką? Aš tai nežinau,palieku jums spėlioti.

Ir išeina kas? Yra patriotai (D.Grybauskaitė, R.Juknevičienė, šaulys R.Šimašius ir savanoris V.Landsbergis, kurių darbas isteriškai šūkauti) bei išdavikai (A.Butkevičius, J.Olekas, R.Šadžius ir visi kiti, kurie turi prisiimti realią atsakomybę).

Kas nugali? Dabar net nesiimčiau spėlioti.

Yra ir kitas variantas: dėl susitarimo iš viso nesusitariama, nes „išdavkai“ atsisako pasirašyti susitarimą, kuris numato, kad nuskrisime į mėnulį ir parsivešime iš ten mėnulio akmens, kuris pagamina energijos daugiau nei A.Užkalnis per mėnesį paleidžią į eterį grafomanijos. Tokiu atveju net spėlioti jau nebereikia, kas tikrieji išdavikai ir kas tikrieji šauliai.

Dar gali būti ir taip, kad susitarimą pasirašys ne visos koalicijos partijos, nes kai kurios, pavyzdžiui, nepasiduos isterijai ir nesutiks įsipareigoti skristi į mėnulį. Jei netyčia taip nutiktų D.Grybauskaitė ir jos koalicijos partneriai iš karto turėtų pretekstą atakuoti A.Butkevičių, kaltindami jį bendradarbiaujant su rusų agentais (su vienu juk jau ir dabar bendradarbiauja).

D.Grybauskaitės planui bus gerai ir tuo atveju, jei susitarimas bus pasirašytas. Atsižvelginat į tai, kad ankstesnieji susitarimai nebuvo vykdomi ir į tai,kad aršiausi išlaidų krašto gynybai didinimo šalininkai konservatoriai jį labiausiai sumažino, labai tikėtina, kad ir šis susitarimas vykdomas

Gaidžių būna gražių ir ne visada jie tupi ant laktų

Gaidžių būna gražių ir ne visada jie tupi ant laktų

nebus. Tad jei net nepavyks išardyti koalicijos šį kartą, D.Grybauskaitė galės daryti tai visą tą laika, kol susitarimas galios ir kol jis sėdės ant aukščiausios laktos. Konservatoriai jai su malonumu padės, nes jie šioje srityje turi puikią patirtį: pakanka prisiminti, jų pačių sugalvotą okupacijos žalos atlyginimo įstatymą ir tai, kaip jie, kai būna opozicijoje, stengiasi, kad jis būtų įgyvendintas. Ir kaip pamiršta gavę valdžią.

Tai va taip aš matau tą susitarimą dėl išlaidų krašto apsaugai didinimo.

Mano supratimu jis visiškai kvailas. Ir ne tik todėl, kad visi proginiai susitarimai dažniausiai būna kvaili, bet ir todėl, kad šiandien įsipareigoti didinti išlaidas, kai bankai jau pradėjo mažinti ūkio augimo prognozes, gali tik visiškas idiotas arba tas, kuriam iš tiesų nerūpi nei ekonomika, nei valstybėje gyvenantys žmonės.

Tad balsuokite už D.Grybauskaitę ir jos genialius planus.

Aleliuja.

Girdėjote Račo žodį.

 

 

 

 

(23 balsų, vidurkis: 4,57 iš 5)
Loading...