Koks prezidentės planas?

Dabar, kai žiūri atgal, viskas atrodo labai logiška…

Iš neutralaus į priešišką Darbo partijos atžvilgiu pasikeitęs premjero A.Kubiliaus tonas, radikali Liberalų Sąjūdžio pozicija.

Po to, likus mažiau nei parai iki rinkimų agitacijos pabaigos prokurorų kreipimasis dėl kaltinimų Darbo partijos byloje perkvalifikavimo. Atitinkamai – ir senaties.

Taip pat – FNTT žiniasklaidai patyliukais nuleista istorija apie 17 mln. litų galimą aferą ir jos interpretacija. Šiaip jau FNTT mėgsta pasigirti nuveiktais darbais, bet net dabar, kai rašau šias eilutes, apie tuos 17 mln. FNTT puslapyje dar nėra nė žodžio…

Į savo vietas stoja ir T.Janeliūno bei kai kurių kitų politologų pasvarstymai apie mažumos TS-LKD vyriausybę bei vaivorykštinę koaliciją. Ir net L.Bielinio pagyros prezidentei (ar pamenate, kad paskutinį kartą tai buvo?)

Panašu, planas buvo ir jis tvarkingai vykdomas. Dalyvaujant visiems kišeniniams. Ir pagal komandą iš Daukanto aikštės rūmų.

Tas planas labai paprastas ir aiškus: A.Kubiliui panorėjus, prezidentei įsakius, Darbo partija – lauk iš koalicijos. Nes už ją nebalsavo net 80 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų ir jos lyderis kalba su akcentu ir yra įtariamasis korupcijos byloje. Nešvarus.

Kitose partijose tokių nėra. Nieko nebuvo paėmę STT, niekas nesėdėjo ir niekas užstatų nemokėjo.

Iš esmės tai net ne tai svarbiausia.

Svarbiausia, kad yra planas ir visi vieningai dirba bandydami jį įgyvendinti.

Aš dar turiu vilties, kad A.Butkevičius yra politikas ir duos suprasti plano įgyvendintojams, įskaitant ir tą mėlynu kostiumėliu, kad Lietuva yra demokratinė ir teisinė valstybė ir kad muziką ir R.Cicino ar  M.Adomėno dainas dažnutes užsakinėti čia galima tik privačiuose vakarėliuose. Bet ne sprendžiant valstybės reikalus.

Jei A.Butkevičiui drąsos vis dėlto pritrūktų ir pamiršęs savo rinkėjus ir savo duotus pažadus dėl kokių nors priežasčių sutiktų tapti trečiuoju „gerosios koalicijos“ broliu, tikiuosi, kad planas apima ir veiksmus po to.

Nuoširdžiai tikiuosi, kad planuotojai supranta, ką jie daro ir žino, kaip po to rekės priversti koaliciją susitarti dėl biudžeto, mokesčių, VAE, dujų terminalo. Ir balsuoti vieningai visais šiais ir daugybe kitų klausimų. Įskaitant ir okuoacijos žalos atlyginimą ir Viktoro neliečiamybės panaikinimą.

O gal plane ne tik kaltinimų perkvalifikavimas, bet ir nauji liudijimai bei įrodymai teisme ir prašymas skirti kardomąsias priemones? Bet reiktų labai greitai – iki priesaikos Seime liko labai nedaug laiko. Neturėtų būti problemos – juk kišeninių yra ne vienas, ar ne?

Bet planas tikriausiai numato ir kitus dalykus: užsienio diplomatų ir investuotojų požiūrį. Taip pat – skaičiavimus, kiek procentinių punktų prie Lietuvos skolinimosi kaštų jau kainavo suplanuota isterija ir kiek jų prisidėjo vien per pirmadienį. Įdomu, kiek mėlyno kostiumėlio savininkė sau nusprendusi leisti. Tai yra, kokia, jos skaičiavimais, yra Viktoro kaina? O gal buvo galima jam sumokėti tiesiai, be isterijų, be chaoso. Viktoras juk verslininkas, gal būtų paėmęs. Juk pats kažkada kitam Daukanto rūmui šeimininkui skolas mokėjo. .

Šiaip tai aš vis dar tikiuosi, kad planas nesuveiks. Ir kad prezidentei bus priminta, kur ir kokia yra jos vieta Lietuvos valstybėje.

Būtų labai naudinga Lietuvai ir pačiai prezidentei. Gal atidžiau skaičiuotų, kai kils noras kurti naują planą.

(19 balsų, vidurkis: 3,58 iš 5)
Loading...
 • Augis

  Ech… Vargšas verslinikas Viktoras… Skriaudžia jį Lietuvoje… (ironija)

 • austras

  Kaip pasakytų pats ponas Račas: LENKIU GALVĄ už tokį komentarą. Nors, aišku, visų laikų „topų topo“ („Karsteliai prie prokuratūros: A.Kubiliaus socialinės politikos laidotuvės“), mano subjektyvia nuomone, nepralenkia.

 • Valentinas

  Tokios sąmokslo teorijos net Janutienė galėtų pavydėti. Ji bent jau bando vaizduoti kažkokią argumentaciją.

  • mielas Valentinai, eikite gal pailsėti ir žvakučių padeginti

   • Valentinas

    Mielas Artūrai, kol ilsėsiuosi ir deginsiu žvakutes, pasistenkite sugalvoti bent kokį šios nuostabios sąmokslo teorijos pagrindimą.
    Miela Aušra, Valentinas niekada nesinervina.

  • aušra maldeikiene

   Susinervino Valentinas. Ir tai malonu. Nes labai jau jautrus vyrukas… :)

 • romas

  Žodžiu, klanas vis tik yra užvaldęs valstybę. TieSOS!!!

  • Lee

   kaip sakoma : drakonas mirė-tegyvuoja drakonas

  • austras

   Matote, Jums, galimai, netenka į TSPMI užsukti. Graži ten vieta. Knygų pristatymai gražūs. Kai Lopata sarkastiškai kalba apie kairiuosius, tuo metu Vilpišausko veidelyje praslenka pagiežinga šypsenėlė ir visi susirinkę patenkinti. O durneliai socdemai šiuo atveju turėtų šokti pagal TS-LKD ir LS dudelę, kol kituose rinkimuose socdemų jų pačių rinkėjai nepapjautų. Toks turėtų būti planas, tačiau deja deja, teisininkai, kaip jau sakiau, padės prezidentę į savo vietą. Ir net Kubiliaus ar „politologų“ demagogija šįkart nepadės.

   • austras

    Taisau: …“kad kituose rinkimuos socdemus jų pačių rinkėjai papjautų“…

  • romas

   Nesijaudinkit, dangus negriūva. Va ir Kūris tos nuomonės, kad Prezidentė neturi svertų uždrausti formuoti koaliciją su DP. Kol kas ponia su mėlynu kostiumėliu tik griežtokai pasisakė, kas jau ne pirmą kartą atsitinka, jei pastebėjot.

   • austras

    Romai, niekas ir nesijaudina, tiesiog kažkada tokiems demagogams iš TSPMI vis dėlto turėtų būti parodyta jų vieta. Jei jau turite politines pažiūras tai vis dėlto nebūtina „norimo nuolatos traktuoti už esamą“.

    • romas

     austrai, kai Grybauskaitės giežtas tonas buvo nukreiptas buvusios valdžios atžvilgiu, opozicijai patikdavo. Ar dabar jau yra kitaip? Ateinančiai valdžiai teks kažką daryti su Prezidentės reiklumu ir vadovavimo stiliumi.

     • Auksinis kardas

      Jai pačiai reiks daryti pirmiausiai.
      Linkėjimai iš Italijos, atstumas sudaro dar įdomesnių perspektyvų.

 • Ignas

  Hmz, tai nuo šiol AR – „fijoletinis“?

 • Vingių Jonas

  „Aš dar turiu vilties, kad A.Butkevičius yra politikas ir duos suprasti plano įgyvendintojams, įskaitant ir tą mėlynu kostiumėliu, kad Lietuva yra demokratinė ir teisinė valstybė ir kad muziką ir R.Cicino ar M.Adomėno dainas dažnutes užsakinėti čia galima tik privačiuose vakarėliuose. Bet ne sprendžiant valstybės reikalus.“ (A.Račas).
  Aš taip pat turiu vilties. Kaip tyčia radau įdomią mintį:
  „Ne žodis, o nelaimė yra kvailių motina“ {Demokritas}

 • Labai svarbi detale

  Ar atkreipete demesi i viena svarbia detale tekste? Visi minimi asmenys Raco tekste nurodomi pavardemis, isskyrus vieninteli, kuris familiariai rasomas tik vardu, be pavardes. „Viktoras“. Viskuo tuo ir pasakyta, aiskiau jau buti ir negali – Racui tiesiog labai labai labai labai liudna del to, kad Viktoras ir DP negaus priejimo prie valdzios.
  p.s.: Jau galite isvadinti mane dunduku, nes taip reaguojate i kiekviena komentara, kurio turinio negalite paneigti. Jei galite, tuomet paneikinte du teiginius: kad tik vienas asmuo tekste nurodomas vardu; ir kad jums neliudna del to, kad DP nustumiama nuo valdzios.

  • taip mielas dunduk, verkiu nuo vakar vakaro. Nieko neneigiu viskas tiesa. Dar ko nors? Ar jau varysite iš čia ir nebgrįžite?

 • Arman

  geras komentaras, labai logiskas ir nuoseklus. galbut reiktu dar prideti KT isaiskinima del valdzios „stabdziu ir atsvaru“ sistemos. Gal ir buvote teisus, jei butu 85 balsai, viskas butu baigta…

 • Fredis*

  Naivu manyti, kad politikoje dalyvaujantys veikiantieji asmenys, struktūros ir partijos neturi plano. Turi ir ne vieną. Čia tik vieno iš planų pradžia. Driokstelėti iš pabūklų, kad darbo partija yra galimai korumpuota, nesąžininga ir nešvari yra labai geras ir teisingas veiksmas. Reikia tik turėti sugebėjimą analizuoti politinius procesus ir turėti supratimą kas tai yra skaidrumas, sąžiningumas, teisė, padorumas, galų gale džentelmeniškumas. DP sumurkdymas išskaidrina politiką, pasitarnauja tiems patiems esantiems kairiąjame politikos flange socialdemokratams dabar ir ateityje, konsoliduoja visuomenę ateities švaros darbams.
  Apie visokias įtakas iš kitų valstybių net nepradėsiu aiškinti, nes tai pakvips dar viena sąmokslo teorija.

  • ^..^

   Ar tai atsitiktinumas, kad netoli A.R. namo Pylimėlių g. su bet kokiu mobiliu telefonu galima pagauti bevielį tinklą pavadinimu „FREDIS“? Ką tai galėtų reikšti? Pafantazuokim:
   1. Fredis* yra A.R. kaimynas. Per tvorą jie nesikalba, nors Fredis* pamatęs A.R. kieme mobiliakų befotkinantį gėlytes ir šūkteli „labas, kaimyne“, tačiau A.R. niekada nėra nė žodžio taręs Fredžiui, taip šį niekina.
   2. „Fredis“ yra A.R. pravardė dar iš jaunystės laikų – išdžiūvęs, kaip Kriugeris iš siaubiako. Tad kai A.R. įsivedė į namus bevielį tinklą, juokais tą tinklą taip ir užvadino. O kai atėjo mintis savo blogui sukurti netikrą komentatorių TS-LKD gerbėją, tai jį irgi užvadino Fredžiu, tik pridėjo „*“, kas turėtų reikšti „netikras“. Toks kaip masoniškas ženklas. Kitaip tariant, nepaisant to ką rašo Pipedija, toks asmuo Fredis* neegzistuoja, tai pats A.R. save komentuoja ir taip bando diskredituoti TS-LKD.
   3. Viskas tik atsitiktinumas. „Fredis“ – gana paplitęs vardas miesto subkultūroje.
   4. A.R. niekada nebuvo „gianeruojančios ikanomikos“ tėvo jubiliejuje.

   P.S. mielas A.R., kur man eiti ir ką daryti nenurodinėkite: čia laisva šalis, čia vieša vieta (interneto blogas), ir galiu čia reikšti kokią tik noriu nesąmonę. Nepatinka – neskaityk.

 • Izbliondimas

  Kai kurie Lietuvos žmonės vis matau pripiršta kas yra rinkimai demokratinėje (t.y. ne vadinamoje demokratinėje valstybėje).
  Taigi, joje visuomet laimi rinkimus tie, kurie sudaro daugumą, t.y. ne elitas.
  Tad kuo tuomet daro elitas. Taip, šviečia daugumą. Dėl savanaudiškų tikslų, pastebėčiau. Kad šoko negautų skaitydami rinkimų ataskaitas.
  Tad.
  O tad Lietuvoje einama paprastesniu keliu. Čia atsisakyta demokratijos. Pagalvojus, kad geriau vadinama.
  Tad tuomet kyla klausimas, – kiek gali temti ta vadinama.
  Gamybos juk jau nėra. Žmonių jau irgi. Na dar ešelonai dar vis atveža tuos pinigus, kurie gausiai dar išskirstomi, – nors labai ne po lygiai kažko. Kas dirba daugiausiai, jų negauna, – tad lekia tremtin. Juk ir 1940 m. tremtin lėkdavo kas daugiausiai dirbo. Na ir banditai. Bet jie juk visuomet lekia, kai tremiama… Ane☺

 • Milytis

  paskutinius metus Darbo partijos byla Apygardos teisme stabiliai buvo planuojama kas savaitę, pirmadieniais ir penktadieniais. Posėdžiai kartais net įvykdavo. Žinia, kad dėl ligų ir kt. priežasčių byla judėjo lėtokai..

  O ar žinote, kad visai neseniai kitų metų kovo-balandžio mėnesiais suderintas bylos nagrinėjimo grafikas yra KAS DIENĄ? Po pastarųjų perkvalifikavimų kai kas gali ir realią laisvės atėmimo bausmę gauti. Nepadės nei prisijungęs Socialliberalų įkūrėjas..

  Tikriausiai, planuojama, kad iki to laiko pavyks panaikinti Seimo nario neliečiamybę. Na, o jei tektų daryti pirmalaikius rinkimus – iki jų gal net ir nuteisti suspėtų.

  • Mauras

   Geros žinios. Būčiau už tai, kad teismas kasdien posėdžiavęs būtų nuo pat pradžių, su išvažiuojamaisiais posėdžiais į chroniškai pasiligojusių teisiamųjų palatas. O agurkicho ir draugų vietoje jau skųsčiau Lietuvą ŽTT kad neužtikrina mano teisės į greitą ir teisingą teismo procesą. Belieka tikėtis, kad senatis, kaip buvo su 270 mln. Lt. „Jangilos“ nesumokėtų mokesčių, nespės sueiti ir vienoks ar kitoks teismas įvyks.

 • TIMIS

  Vaje kokia agonija kvepia :) O jei tai ne sistema, o tik prezidentės požiūris į tokias korumpuotas politines partijas. Apie tokias partijas kurios lyderis tiesiai šviesiai šaipėsi iš Maskvos, kurios lyderis turi aukštajį suvirintojo diplomą, kurio lyderis teigia, kad gyvename teisinėje valstybėje, bet sakantis kad teismai politizuoja jo bylą ir teisia neteisingai… Gal tai tik prezidentės teisėtai išmąstytas požiūris į okia partija kurioje pažeidimai daromi ne atsitiktinai, o sistemiškai. Partija, kurioje atsitiktinai per susitikimus su rinkėjai KKF užsiima degustacija…

 • romas

  Grybauskaitė patrolino Uspaskichą. Pusę dienos buvo juntamas susijaudinimas. Dabar rinkimus laimėjusieji jau atgavo ramų kvėpavimą ir pereis prie ministerijų dalybų.

  • Vingių Jonas

   Manau, kad ne JE Uspaskichą, o ją pačią patrolino Qbilius iš pat ryto, kai pasiūlė neskaityti Konstitucijos ir trolinti viską, kas šaus į galvą. Matyt, Qbilius pametė sveiką protą ir pagalvojo: – Jei jau mes trinsimės opozicijoje, tai tegu ir JE ten pasijaučia atsidūrusi:)

   • romas

    Matyt kad pats netikite ką parašėt. Turėtumėt būt neužmiršęs, kaip Nakas buvo ištraukęs iš archyvo Seimo pirmininkės guodimąsi visuomenininkams. Čia žinokit dėl tos pačios Prezidentės guodėsi.
    Kad TS praras valdžią ilgiems dešimtmečiams, prognozavau 2008m spalio mėn., nes visiškai durnai tada apsiėmė formuoti vyriausybę. Iš tikro mane užvaldęs dvejopas jausmas: šiek tiek liūdna dėl Lietuvos tamsumo, bet tuo pačiu didžiuojuosi savo įžvalgumu.

    • Vingių Jonas

     Niekaip nesuprantu, kur Tamsta matote Lietuvos tamsumą? Referendumas ir Seimo rinkimai, kol kas, įvyko, o juose dalyvavo net daugiau rinkėjų nei 2008 m., nors lietuvių Lietuvoje jau mažiau nei 3 milijonai.
     Tuo, ką parašiau prieš tai, esu įsitikinęs beveik 100%. Gal kokia 0,01% dalis gali būti netiesos. Pvz. Qbilius ne pametė sveiką protą, o jį užvaldė pyktis dėl pralaimėtų rinkimų, todėl pagalvojo, tai apie ką rašiau. Pats p-nas Artūras pastebėjo, kad JE gresia A.M.Brazauskui 1996-1998 metais nutikusi padėtis. Taip sakant, lygtai ir valstybės vadas, bet vadovauja kiti. Ar nepanašu į buvimą opozicijoje?:)

     • romas

      Čia tamsta yra apėmęs pyktis, nes nebemokate parašyti Kubilius :)
      O Kubilius, kaip reta, stiprių nervų žmogus. Mažai kas būtų atlaikęs. Jis nei pametė protą, nei pyktis užvaldė dėl pralaimėjimo. Tiesiog galėčiau duoti pridaryti man į kepurę, jei būtų atvirkščiai.

     • Vingių Jonas

      Dėl Tamstos kepurės – „ne mano kepurė, ne man į ją ką nors daryti“:). Dėl Kubiliaus (dabar gerai?:)) pykčio – matyt nesate matęs iš tikro stiprių nervų žmogaus. Kiek dienų Kubilius būtų atlaikęs, jei jam būtų tiek purvo pilama pusę metų, kaip buvo „maudomas“ R.Paksas 2003-2004 m. sandūroje?

     • romas

      Nieko apie Paksą nesakiau.
      O Kubilius atlaikė 4 metus neapykantos: Kubilistan CCP, Bubilius Kybys , laborantas ir pan. Aš tokiom sąlygom nedirbčiau. Jo motyvacijos nesuprantu, teisybę pasakius :)

     • romas

      Va lietuvos darbštuolių rankdarbis – Voodoo lėlė http://g.diena.lt/01/45/3121dd.jpg :)

     • romas

      Kompiuterinis žaidimas ragina: „Sunaikink Kubilinatorių, kol jis iš tavęs neatėmė litų. Taikykis į galvą!“
      http://g2.delfi.lt/images/pix/file54565367_6dcac504.jpg

     • Vingių Jonas

      „Šunys loja, o karavanas eina“ arba žodžio laisvė, taip apibūdinčiau tuos 4 Kubiliaus metus. Tačiau per visus 4 metus jam neteko aiškintis nei Konstituciniame Teisme, nei prieš Seimą dėl kaltinimų nusikaltimais, kurių jis nepadarė. Taigi, dėl Kubiliaus stiprių nervų nebūčiau toks įsitikinęs. Vien šiandieninis pareiškimas BNS-e, kad yra DP prašymas numarinti bylą, pats už save pasako, jog Kubiliaus nervai nebelaiko, nors rinkimai jau baigėsi. Šaltų nervų žmogus garbingai pripažintų pralaimėjimą ir žiūrėtų, kada, kaip ir kur nugalėtojai susimaus. Kubiliui tai negresia. Kaip, beje, ir jo prielipoms liberalams, besigiriantiems sveiku protu:)

     • romas

      Mat kaip – Paksui teko aiškintis dėl to, ko jis nepadarė :)
      Ir čia sako tas, kuris vis cituoja visokius teisės aktus ir vaizduoja teisės išmanymą.

     • Vingių Jonas

      Gal galite nurodyti kokį nors teismo apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo R.Paksas yra pripažintas kaltu padaręs nusikalstamą veiką ir nuteistas realia bausme pagal BK? Ačiū:)

     • romas

      Skaitykit Konstituciją, teisės mėgėjau, – ten parašyta, kas nustato, padarė Paksas ką nors, ar nepadarė.

     • Vingių Jonas

      Konstitucijos 105 straipsnis 3 dalis – Konstitucinis Teismas teikia išvadas:
      4) ar Seimo narių ir valstybės pareigūnų, kuriems pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai.
      Kur Konstitucijoje matote kokią nors blanketinę normą, susijusią su nuoroda į BK reglamentuojamas nusikalstamas veikas, Konstitucijos žinove? Ar pagal Tamsta konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai ir nusikaltimas ar baudžiamasis nusižengimas yra tas pats?:)
      Beje, ką tik „Be komentarų“ vienas veidų žinomas (mano nuomone – „sinoptikas“:)) taip pat patvirtino, kad Kubilius yra silpnų nervų žmogus, kuriam gresia sveikatos nemalonumai, nors ir yra tėvyniškas žmogus.
      Teisybės dėlei – tas pats „sinoptikas“ apie R.Paksą sakė, kad yra linkęs į depresiją dėl jį užgriuvusios netiesos lavinos, bet negalintis gyventi be politikos:).
      Apie Uspaskichą tepasakė – kamikadzė:))

     • romas

      Aš tuo nesigyriau, čia tamsta mane laikote Konstitucijos žinovu.
      Kad galėtum pasakyti, jog renkatės, kurio teismo sprendimai tamstai labiau patinka ir per laisvai interpretuojate (ne teisės sistemos rėmuose) abiejų teismų sprendimus, teisinio išsilavinimo nereikia – tam užtenka tvarkingo mastymo. Atleistina būtų, jei pateiktumėt samprotavimus kaip nuomonę, bet deja, kalbate kategoriškai, todėl kaip teisės žinovas esate vertas pajuokos.

     • Vingių Jonas

      Nesu teisės žinovas. Lietuvių kalbos nemoku. Tvarkingai mąstyti nemoku. Ne tik abiejų teismų, bet visų teismų sprendimus vykdau, o ne interpretuoju. Ką bepadarysi – „tinginys ir Lietuvoje tinginys“. Na, o pajuoka – irgi įvertinimas, kaip ne per seniausiai gyrėsi viena garsi „pelė“ p-nui Artūrui. Visa laimė, kad, kol kas, galiu gintis savo pažeistas teises, remdamasis Konstitucija:)

    • bang

     romai, įžvalgumui trūksta tų dešimtmečių.

     • romas

      bang, kol kas scenarijus pildosi – tuo ir didžiuojuosi :) Su dešimtmečiais galiu būti ir persistengęs, bet iki kitos rimtos krizės socdemai turėtų būti valdžioje. Jiems gali ir tikrai pavykti rimtai pakelti ekonomiką, bet net jei ir nesisektų, ilgai dar turės pasiteisinimą, kad konservatoriai praskolino Lietuvą.

 • Dima

  Verkia ponas, kad negaus OFICIALAUS kvetimo į suvirintojo gimtadienį ir neužvalgys jo agurkdešrės.

 • Audra

  Paskaičiau blondinės iš Daukanto aikštės pasisakymą ir aš pradėjau keiktis-ir garsiai, ir mintyse. Koks jos sukruštas reikalas kas bus pozicijoje ir opozicijoje? Jeigu Darbo partiją galima buvo rinkt, tai žmonės jau pasakė kuo ją nori matyt. Ir basta. Po tokio pasisakymo aš tos blondinės Daukanto aikštėj matyt nebenoriu.

  • P.E.

   O jūs blondinė ar brunetė?

   • Audra

    Šatenė ir dar pražilus

 • Tomas Janeliūnas

  Kad jau tyčia ar netyčia įtrauktas į prezidentės sąmokslo peripetijas, noriu trumpai patikslinti savo mintis, kurias p. Račas taip atidžiai seka. Komentaras delfi apie tai, „kas būtų jeigu būtų“, deja (ar laimei), bet tėra kontekstinis atsakymas į klausimą, kokios teorinės galimybės rinktis prezidentei, jei pvz. konservatoriai surenka daugiau balsų nei socialdemokratai. (pokalbis vyko dar prieš antrojo rinkimų turo rezultatus) Todėl kaip teorinis atsakymas ir buvo vienas iš scenarijų: prezidentė galėtų siūlyti konservatorių (tariamai didžiausios frakcijos) atstovą kandidatu į premjerus, net ir nujausdama, kad daugumos šis kandidatas negali surinkti. Atitinkamai, viena tokio hipotetinio scenarijaus atšaka galėtų vesti ir į pirmalaikius rinkimus. Vis dėlto maniau, ir tebemanau, kad LSPD+DP+TT koalicija yra labiausiai tikėtina. Po rezultatų paskaičiavimo – juo labiau. Tokią poziciją nesunku perskaityti net ir tame pačiame straipsnyje, paskelbtame dar prieš rezultatų skaičiavimą.
  O dėstyti savo sąlygas ar pageidavimus socialdemokratams prezidentė gali kiek nori :) Moraliai aš pritariu pozicijai, kad DP (ar bent jau tiesiogiai įtariami asmenys) neturėtų būti valdžioje, kol nėra baigti teismo procesai. Bet nematau teisinės ir politinės (prasmingos) išeities, kaip susitaikyti su minėtų trijų partijų koalicija. Kitokie variantai – dar labiau absurdiški ir pasmerkti.

  • Valentinas

   Mielas Tomai,
   Teks susitaikyti su tuo, jog Račas nusprendė tapti rašytoju, o jūs tapote jo naujo romano vieno iš herojaus prototipu – kišeniniu apžvalgininku.

 • Jo, Lauras Bielinis šįkart ir man ryžtingai nepatiko

 • Gylys

  na štai ir viskas – socdemai apsisprendė pasilikti prie pirminės koalicijos. Blondinė prikandusi lupą iš apmaudo galės paverkti į pagalvę kad jos paliepimų niekas nepaiso – pati kalta, kad pernelyg įsijautė… pamiršo panelė, kad čia Lietuva, o ne Baltarusija.

  • Makmerfis

   na, nenuvertinčiau taip Baltųjų rūmų ponios, manau, ji turi svertų per VSD ir gen.prokuratūrą daryti įtaką ir LSDP, ir DP. Žinoma, tai nėra normalu, bet tokia realybė. Jeigu jau „Achemos grupė“ dėl „Lietuvos žinių“ išsigando, tai kas prieš šią mašiną Kėdainių kunigaikštukas ir jo versliukas?

 • VG

  Uspaschiko l.l. nemegstu. Bet tai, kas pasigirdo is Baltuju rumu, pritrenke. Konstitucija Lietuvoje jau nebagalioja. Pasirodo, teisi buvo I. Degutiene: lukasenkejame septynmyliais zingsniais. O as ponia Irena netikejau. Viesai atsiprasau….

 • Ir žynoce, įtarti Račą simpatizuojant Viktorui gali tik dundukas. Skaitykite, please, atidžiau. Nesivervinkite, viskas bus gerai. Saulė nusileido, patekės vėl nusileis ir vėl patekės ir taip be galo, kol viską kas šiandien įvyko pamiršite. DG iš tikrųjų vystė planą neprileisti DP prie lovio, tik kažkodėl nepasakė visų argumentų. Dabartiniai išsakomi argumentai idiotiški. „Įrodymus – į studiją!“ Gal DP ir verta išvarymo iš rojaus, bet tam reikia rimtesnių argumentų.
  Ar Butkevičius atsispirs? Šioje vietoje jis pasielgė teisingai: negalėdamas atsispirti, pasislėpė už Uspaskicho ir LSDP Tarybos nugarų.

 • Genijus

  Reikia žiūrėti į daiktus ir reiškinius kiek paprasčiau. Mano supratimu, jeigu yra TEISĖTŲ bet kokių būdų neleisti Lietuvos valdyti ir sugriauti antivalstybinei, kriminalizuotai, Rusijos juodais pinigais šeriamai puskvailių ir naglų žulikų šaikai, kiekvieno normalaus lietuvio, pareigūno, politiko, ar šiaip piliečio pareiga yra viską padaryti, kad jie graužtų agurką valdžios lovio pavėsyje. Šiuo atveju mano negerbiama Grybauskaitė deklaruoja būtent tai. Ar ji tikrai nori to pasiekti, ar ji tą gali ir ar jai pavyks, čia yra jau kiti klausimai.

  • romas

   Kiekvieno naglo žuliko lietuvio pareiga yra imti juodus Rusijos pinigus, bet tuo pačiu dirbti Lietuvai. Kaip Brazauskas. Lietuviškas gudrumas – nacionalinė vertybė :)

   • romas

    Oi, „gudrumas“ reikėjo kabutėse parašyti.

 • stogas

  „Didžiulę. Šitoj vietoj jaučiuosi labai sąžiningu politiku, jaunos, civilizuotos, demokratinės kartos. Aš niekuomet nebuvau, skirtingai nuo jos (Prezidentės – DELFI), komunistu, niekada nebuvau komjaunuoliu, aš gimiau ir išaugau tremtinių miestelyje, o jinai tuo metu dėstė komunistų partinei mokyklai. Ir kada Lietuva paskelbė nepriklausomybę, jinai ten dar dėstė ir priklausė Burokevičiaus partijai. Taigi, gerbiamieji, ne man nurodinėti šitoj vietoj. Aš tikrai liksiu Seime ir sveikinsiuos kas rytą“, – sakė V.Uspaskichas.

  Ziurim toliua kas bus…

  • romas

   Uspaskichi jokiu būdu negalima eiti į koaliciją su socdemais. Ten komunistų su partinės mokyklos diplomais taip pat keletas yra :)

   • stogas

    O kiek mokes?

   • O kodėl gi? Uspaskichas turi suklastotą, tai netgi blogiau nei partinis :-)

   • GIGA

    Romai,bet Uspaskichas šaunuolis:) Žmogelis sako: „aš sibiriakas,niekada nebuvau nei komsomolcas,nei komunistas,o Prezientė su partškolos diplomu:) „.Iš tikro,tai kiek konservatoriai galėjo nusižemint,kad D.G. remti? Ok,ji aktyvesnė nei miegantis senelis,bet tautos savanorį Nr. 1 tikriausiai dažną naktį šaltas parakaitas išpila -kažkada jo fanai,Ozolą ar J.Marcinkevičių kaip KOMUNISTUS „blokavo“,o dabar tenka tokios biografijos žmogų remti ir įsisitačius rimtą veidą,užpakalį pasitepus vazelinu raityti „valentinines“ kalbas,kad politika,tai diplomatijos ir susitaikymo menas…

  • Genialiai atsikirsta. Žynoce, man Uspaskichas pradėjo patikti. Jei ne jis, Butkevičius jau būtų supasavęs.

  • Rytis I

   „išaugau tremtinių miestelyje…“ – taip, tačiau tai nėra įrodymas, kad tėvas tremtinys. Kartais būna atvirkščiai.

 • Nesvarbu

  ir visa tai Jus isskaitete is straipsniu laikrasciuose ir pasisakymu per televizija!? Nuostabu, kad man tokia lakia fantazija turejus..

 • Nerijus

  Ponas Artūrai,

  Paties komentaras primena tokį jaustukų, nutylėjimų, patetiškų šūksnių rinkinį, kuris leidžia nuspėti, kad esate nepatenkintas susiklosčiusia situacija. Deja, tai jau tampa jūsų tekstams charakteringa, nemėginate pasivarginti argumentuodamas kodėl, kam ir dėl ko… Jūsų mėginimai įrodyti, o tai bene aiškiausia teksto vieta, kad prezidentė taiko „dvigubus standartus“ vertindama politinę situaciją, selektyviai rinkdamasi politikus ar organizacijas, kurias reikia labiau ar mažiau bausti yra visiškai netiksli, o ir neatlaiko jokios kritikos. Nereikia turėti fenomenalios atminties, kad išvardintum politikus ar organizacijas, kurios „nukentėjo“ nuo prezidentės ir nepatikėsite jų tarpe apstu konservatorių. Dabar prie reikalo esmės, ponas Artūrai, nebūkite fasoninis moralistas juk puikiai suprantate, kad ir kokia supuvusi Lietuvos politinė sistema būtų dar nesama nei vienos partijos, kurios vadovai sėdėtų teisme ant teisiamųjų laktos. Tolerancijos kartėlę nuleidžiant iki DB politinio veikimo standartų toliau tik oficialus kriminalinių autoritetų įteisinimas. Beje, neskubėkite su išvadomis, politinis procesas labai dinamiškas ir daugelis jūsų spėjų gali atrodyti tik n

  • Audra

   Ponas Nerijau,
   ar jums dar neaišku, kad Darbo partijos byla tyčia tęsiama, kaip šudina virvė jau šešis metus, kad galima būtų manipuliuot vadovais? O, ir kitų partijų vadovai yra labai nuspėjami. Nes pabandžius daryt savaip, juos mūrininkai pastatytų į vietą. Kitaip sakant pritaikytų straipsnius (prisiminkit Pakso atvejį)

 • Rytis

  p. Tomai Janeliunai, prasome patikslinta savo nuomone siuo klausimu isdestyti ne komentaruose o viesai, nes vis del to esme yra kokia informacija mato dauguma zmoniu, o ne vienetai, kurie skaito komentarus :)

  • Tomas Janeliūnas

   Kaip šauksi – taip ir atsilieps :) Nepulsiu į delfi ir neimsiu aiškinti, kad kažkaip ne taip suprato, todėl būtinai paskelbkite papildomai mano „atskirąją nuomonę“. Nesu toks susireikšminęs.

 • Pingback: Komjaunimas.lt » Blog Archive » Prezidentinis karatė spyris rinkėjams()

 • Nis

  „Taip pat – skaičiavimus, kiek procentinių punktų prie Lietuvos skolinimosi kaštų jau kainavo suplanuota isterija ir kiek jų prisidėjo vien per pirmadienį. Įdomu, kiek mėlyno kostiumėlio savininkė sau nusprendusi leisti. Tai yra, kokia, jos skaičiavimais, yra Viktoro kaina?“

  O kiek kainuoja nusipirkti 29 mandatus į seimą? Norėtųsi išgirsti tokią pačią išsamią analizę. Nes reiktų ir šituos nuostolius pridėti prie Viktoro netekčių.

 • P.E.

  Peršasi išvada,kad geriausias būtų nieko neveikiantis prezidentas ar prezidentė.Tik,galbūt, reiškiantis susirūpinimą dėl balsų pirkimo,algų mokėjimo vokeliuose ir „juodosios buhalterijos“.

  • Gylys

   P.E. – konservatorius (-ė) ?…spėju, nes išvados tamstos „megztaberetiškos“ – arba balta, arba juoda… kitos spalvos neegzistuoja.

   P.s. Na bet jei pagal tamstą Prezidentas privalo arba nieko neveikti, arba būti „batka“ diktatoriumi – tai verčiau jau tegu neveikia nieko.

   • Nis

    Na kodėl gi, gali prezidentas būti nei baltas, nei juodas. Tai yra, prisitaikyti pagal dominuojančias spalvas. Yra toks driežas, koks ten jo pavadinimas? Būtų puikus prezidentas. Ateina raudoni, jis raudonas. Ateina žali, jis žalias. Ateina margi, jis margas. Visiems geras, niekam nekliudo. Štai tokio prezdiento mums ir reikia :)

    • Gylys

     gali būti ir toks… jei iš konservatorių partijos kilęs pavyzdžiui. Tokie tai prie visų laikų prisitaiko – reikėjo buvo komunistais, vėliau aršiausiais antikomunistais ir didžiausiais demokratais… dabar, va, kai reikia kėdes apleisti – pagatavi būti fašistais…

     O reikėtu tokio kuris tiesiog laikosi Konstitucijos.

     • Nis

      Grybauskaitė pažeidė konstituciją? Jūs nieko nesupainiojot? Tik prašau konkrečiai, kada ir kaip ji tai padarė :).

     • Gylys

      Drįstu manyti, kad nepainioju – mano nuomone panelė grybauskaitė pažeidė Konstituciją.

      Konkrečiai pažeidė tą Konstitucijos straipsnį, kuris teigia, kad LR Prezidentas turi būti visiems lygiai teisingas. Tai kad ji nėra visiem lygiai teisinga ji parodė ir savaip interpretuodama referendumo rezultatus ir agituodama už konkrečiais partijas nurodydama prieš kurias reikia balsuoti… Ir galu gale taikydama dvigubus standartus rinkėjų atžvilgiu – DP rinkėjų valią kvescionuoja dėl, neva, pareikštų įtarimų DP partijos veikėjams, bet visai nekvescionuoja TS-LKD partijos rinkėjų valios dėl to, kad jie balsavo už įtariamą kriminaliniu nusikaltimu Matuzą ir apskritai už partiją įtartą praeityje turėjus ryšių su asmenim vykdžiusiais teroristinę veiklą.

      P.s. Gražu žiūrėti per TV kaip raselė sėdi it žemę pardavus :) – nu neįšėjo sublefavus išsaugoti valdžią – neišsigando niekas treptelėkimo kojele :)…

     • Nis

      Pirmą kartą girdžiu, kad Grybauskaitė kvestionuoja rinkėjų valią. Jūs pats suprantate ką rašote, ar tiesog kartojate, ką sako kiti? Ar jums tiesiog apmaudu, kad Grybauskaitė aiškiai palaiko dešiniuosius?

     • Vingių Jonas

      „P.s. Gražu žiūrėti per TV kaip raselė sėdi it žemę pardavus :)“
      Ne viena Raselė taip sėdi. Ir E-Masiulis sveikai patinęs skundžiasi, kad jo 117 000 rinkėjų balsai yra vertingesni, nei kitų, daugiau šimtų tūkstančių rinkėjų balsų surinkusių (dar neįrodyta, kad nupirktų, jei ką:) partijų:).
      Prajuokino p-nas Valatka, kuris tik šiandien sužinojo apie naują JE patarėją, kuris jau švelnina rytinį „lygiai būti teisingu“ principo JE padarytą pažeidimą:).

     • Gylys

      nu va jūs ir pats pasirodo pripažįstate kad grybauskaitė aiškiai „palaiko“ dešiniuosius… O turėtu ne „palaikyti“, o tik gal jiems simpatizuoti, ar pritarti. Ir juolab ne rinkimų metu…

      Kas link rinkėjų valios kvestionavimo, tai leiskite jums priminti gerbiamasis (-oji), kad pagal LR Konstitucija įvykęs referendumas yra laikytinas piliečių daugumos valios išraiška. Gi panelė grybauskaitė leido sau daryti kažkokius matematinius skaičiavimus, neva, įrodančius, kad net ir įvykęs referendumas nebūtinai yra rinkėjų daugumos valia…
      Taip pat rinkėjų valios kvestionavimą liudija šios dienos grybauskaitės išstojimas – šiuo ji tiesiog atvyrai pareiškė, kad piliečių balsavusių už konkrečią vieną iš LR legaliai veikiančių partijų balsai yra niekiniai ir galima jų nepaisyti.
      Bet ir šioje vietoje panelė grybauskaitė stipriai apsiriko ir, nepabijokim pripažinti tiesiai šviesiai – apsikvailino.
      Apsikvailino, nes panaudojo įsakmų toną vietoje, kur nurodynėti jai nepriklauso. Įsakydama praleido įdealią progą tiresiog duoti patarimą – būtų galėjus išeiti iš situacijos pakelta galva, o dabar ant jos „įsakymo“ tiesiog bus padėtas „skersas“… Ir jos savimeilei teks šią karčią piliūlę nuryti…

     • Nis

      Jūs, matyt, vakar gimėt. Grybauskaitė niekada ir neslėpė, kad yra dešiniųjų prezidentė. Lygiai kaip neslėpė AMB, kad yra LSDP prezidentas, o Paksas niekada neslėpė, kad yra Borisovo prezidentas. Viskas skaidru ir aišku, nesuprantu, ko jūs taip nerimaujat :)

     • Gylys

      O man atrodo, kad jūs vakar gimėt, nes net nesugebate perskaityti ir svarbiausia – suprasti kas parašyta Konstitucijoje. O Konstitucijoje parašyta, kad Prezidentas turi būti lygiai visiem teisingas (tame tarpe ir visom partijom ir už jų stovintiem rinkėjam). Nebūtina ir net nereikia slėpti savo vienų ar kitų simpatijų būnant Prezidentu. Bet būtina atsiriboti nuo konkrečių veiksmų palaikant vieną ar kitą jėgą ir ypač per rinkimus.

      P.s. Ir nerimauju ne aš gerbiamasis :) – aš manau, kad vis dar gyvenu Europos sąjungos valstybėje ir esu tikras kad „grybausklukašenkiniai“ fintai Lietuvoje nepraeis – kaip jau minėjau, čia ne Baltarusija…
      Bet, man rodos, kad nerimaujate jūs ? :) – ryte buvo užgimusi viltelė , kad konservatoriai nenueis nuo scenos, bet į vakarą sužlugo ? :)…apmaudu, suprantu :)… Na bet neliudėkite – gal per sekančius rinkimus pasiseks…

     • Populi

      Nis,
      Prezidentė pamiršo, kad Vox populi – Vox dei.

     • Dima

      man atrodo kad tas GYlys yra Povilas. Vakar Savvukyno laidoje toks nusenęs ponas sėdėjo ir į BET kokį klausimą tik kaltino ir niekino kTS. kažkokia pataloginė neapykanta. Ir toks labai norėtų, kad Prezidentė nematytų balsų pirkimo, papirkinėjimo dešroms. bylos vilkinimo ir MANO valstybės niekinimo Maskvoje ir Briuselyje

 • Fredis*

  Prezidentės ir bendrakeleivių, bendrai veikiančių politinis spaudimas, politinės poveikio priemonės ir politinė kova su darbo partija ir buriama spalio 15-osios nakties koalicija yra teisėta, galima ir būtina. Politikoje nebūna nekovos, politika yra nuomonių ir idėjų kova. Iš šio Prezidentės ir Co veiksmo išlošia visi politinėje dramoje veikiantys subjektai, pasitikrinamas argumentų stiprumas. Daugiausiai laimi rinkėjai, nes partijoms siunčiamas imperatyvas – švaros. Nešvariems turėtų sapnuotis baltos pirštinės. Uspaskichas bus švaresnis, labiau šilkinis. Ar tai blogai? Gerai, tačiau veikiausiai politikoje jam jau neteks dalyvauti. Teismas, teistumas. Toks mano spėjimas.

  • Vingių Jonas

   Mano spėjimas yra priešingas Tamstos – arba išteisinamasis teismo sprendimas, arba byla nutraukiama dėl NEPRIKLAUSOMO teismo principo pažeidimo.
   Na, o dėl švarios politikos – TS taip pat reikėtų dar ilgai švarintis. Pvz. penktadienį prieš pat antrą turą TS patriarchas pakvietė nemokamai pažiūrėti dokumentinio filmo „Kita svajonių komanda“ ir po jo (nes kažkodėl pavėlavo) rėžė raginimą „pasidaryti tvarką“. Juk KT tą patį penktadienį bet kokį NEMOKAMĄ renginį priskyrė šiurkščiam rinkimų įstatymo pažeidimui. Ar TS toks KT išaiškinimas negalioja?:)

  • Izbliondimas

   Fredi, o ką veikė teisėtvarka tiek metų.
   Tad rinkėjai ir išrinko DP.
   Lygiai tas pat, tik daug dar baisiau yra ir su TS. Juk tiek metų tiriama ta bražuolės byla, Abromavičiaus nužudymas. Aplamai Pakaunės reikalai. Susitepę, kol neišaiškins. Tai ir labai. Bet byla vis tęsiasi…. Bet yra žmonių, kuriems ir susitępusi partija tinka.
   Ir nieko nepadarysime.
   Demokratijoje valdžią renka, kaip jau čia buvau ir minėjęs, ne elitas, o pati žemiausia visuomenės dalis (nes jų yra daugiausia). Kai kas pasistengė, kad į šiuos rinkimus jų mažiau ateitų (tiksliau atėję prie rinkiminių komisijų, pamatę eiles apsisuktų atgal), – tiksliau LRS, šiais metais.
   Tad jei mylime demokratiją, turime mylėtiu žemioausio visuomenės sluoksnio išrinktą valdžią. Nes ją renka ne elitas, ar vidurinioji klasė (o ji juk Lietuvoje, labai gal ir apdairiai, per 20 metų ir sunaikinta).

  • Mauras

   Teistumas neriboja galimybės dalyvaut politikoje. Tereikia nurodyt faktą rinkiminėje agitacijoje.

 • sast

  daukanto aiksteje prasidejo prezidento rinkimine kampanija? ar niekada ir nesibaige? siap idomi antis islindusi 15min.lt su tai 17mln. nupyzdintu kazkokiu partiniu.

 • Izbliondimas

  Žinoma, politikai turi diskutuoti, pasipešti.
  Bet, manau, TS turi kokį desėtką na tokių bestijų, – kad manau visą TS taip supaškudina, kad net ne vienas galvoja, kad Lietuva tikrai klestėtų, jei tų žmonių nebūtų prileista politikoje. To pradžia, gal 1990 m. vidurys.
  Blogiausiai, kad TS tie desėtkas ar kiek daugiau veikėjų sugėbėjo apkvailinti jaunimą. Va tas tai labai baisu.

  O dėl liberalų lietuviškų pasakyčiau, kad jie yra visiškas absurdas.
  Galėčiau palyginti su automobilių eismu mūsų keliuose. Kai jokio KET neegzistuoja. Tiesio sėdo už vairo ir tampa tarsi lenktynių palaidūnas, potencialus žudikas.
  Tai va taip su tų lietuviškų liberalų veikla gyvenime. Baisi, šėtiniška jų veikla Lietuvoje.

 • Mauras

  Tai, kad „neisisteminė“ (o pamenate, kiek panašių į šią sąmokslo teorijų sklandė iškart po Prezidento rinkimų) DG prieš Seimo rinkimus viešai reiškė nuomonę už ką nebalsuoti, man nelabai patiko. Tai kad po rinkimų vertina, ką gavome per rinkimus, kelia daug mažiau emocijų – prezidentas nėra automatinį palaiminimą išduodanti institucija, ji turėtų vertint pasekmes valstybei (kas suskaičiuos ir palygins sukeltos isterijos nuostolius su nesukeltos? Tai tik spekuliacijos) ir būt moraliniu autoritetu. Kokiu skelbėsi, bet nesugebėjo tapt adamkus, niekad nieko nepažeidęs ir labiausiai pasižymėjęs priimdamas agurkicho įnašus per jo įmonių darbuotojus savo rinkimų skoloms padengti ir atleisdamas juodąsias partijų kasas papurčiusį V.Junoką, kurį meiliai pakrikštytas „liberaliausiu dienraščiu“ sisteminis organas sugebėjo parodyt vos ne psichiškai nesveiku. Jei DG pažeidžia Konstituciją, matyt yra būdų tai perduoti KT, o ne svarstyti, kas ir ką jai turėtų parodyti.

  • Maurai, pasufleruokite kada prezidentė kalbėjo apie TS-LKD narius, sėdėjusius šaltojoje ar dar jos tebelaukiančius? Ir priminkite, kad ji A.Čaplikui priminė jo darbą Sveikatos apsaugos minsiterijoje? Kažkaip negaliu surasti.

   • Mauras

    Neseku konservų kelionių po šaltąsias ar capliko užmojų (beje jei apie darbus SAM turite galvoje kyšius, „ne sau“, pagautas buvo jo partijos viceministras, taigi nelabai aišku kuo DG paremti priekaištus exministeriui), bet negirdėjau kad kas iš jų būtų skelbęs norą po mėnesio-kito vadovaut vyriausybei ar 4-5 ministerijoms. Todėl vargšeliai šįkart DG dėmesio nesulaukė. Jei būtų sulaukę šalia agurkicho, atrodytų keistokai ir neproporcingai. Metinėse kalbose neabejoju kad buvo minimi, nes kova su korupcija DG arkliukas.

  • Beje, gal kartu patartumėte, ką man daryti. Ryt einu į teismą atsakovu prieš Gariūnus valdančias bendroves – sako juos apžmeižiau. Gal reikėtų atsistatydinti jau?

   • lakunas

    Apsidairykit. Nebūtina skubinti teisingumo. O ir pats teisingumas nelabai linkęs skubėti. Pasitarkit su teisininku. Čia patarimas.

 • briedis

  Kalbant apie investuotojų (rimtų investuotojų ir skolintojų, o ne kokių nors rumuniškos kilmės Monako kronprincų) požiūrį, dar didelis klausimas kas mums kainuos brangiau- ar prezidentiški ekspromtai ar naujosios koalicijos improvizacijos atomine ir kitomis temomis.

 • Bangis

  http://lt.wikipedia.org/wiki/Vokietijos_nacionalsocialistin%C4%97_darbinink%C5%B3_partija

  po 1930 metu… ir toliau. Partija irgi mego liaudis, tikrai mego, pasak istoriku. Nu ir toliau ir panasiai. Galima butu ieskoti analogiju – ne programos punktuose, bet poziuriu i priemones pasiekti tikslus. Gal p. Racui taip neatrodo, bet analogiju rasti imanona – pigus pazadai kuriu reikia nualintai rupesciu ir kriziu liaudziai, gera vado vaidyba pries publika, priemoniu nesirinkimas tikslams pasiekti… Taip galima eiti pakankamai toli. Aisku butu galima teigti, kad mes esam teisine valstybe, nu o bet taciau procesas jau taip uzsistagnaves, kad kyla pagristu abejoniu ir pasitikejimas teisesauga mazeja. Tai ka gi dabar daryti?
  Sakykim esi koks tai stebuklingai izvalgus zmogus ir gyveni 1930m? Kokie p. Racai butu jusu veiksmai? Irgi tokius ar panasius straipsnius rasytumete? „Tauta pasirinko… tikesimes kad parodys savo vieta…?“ :)

  • viduramžiais tauta pritardavo inkvizicijai ir raganų deginimui. Irgi panašius straipsnius rašytumėte?

   • Bangis

    nu tai pala? As pirmas paklausiau :) Nemandagu klausimu i klausima… Ar yra gilus nenoras atsakyti tiesiai? Nu tai tada visa sia diskusija sekmingai traukt i trolinimo analus :)

 • bang

  Aha, šiai sąmokslo teorijai paaiškinimų reiktų. Jei jau Bielinis sąmokslo dalis, tai kodėl ne pats Butkevičius ? Arba A.R. ?

 • Mauras

  Perskaičiau dar kartą, tekstas glumina, o kai kur jokio loginio ryšio. Labiausiai stebina esminė „įžvalga“: „Tas planas labai paprastas ir aiškus: A.Kubiliui panorėjus, prezidentei įsakius, Darbo partija – lauk iš koalicijos“. AR, rimtai tikite kad laborantas kubilius vizgina JE? ;) ar tik mus norite įtikint? Tai kuo gi? Neįsižeiskite, bet iš žiniasklaidoje pritrupintų svarstymų apie faktą (sutinku, neeilinį) tokią išvadą sulipdyt reikia vaizduotės.

  • mielas Maurai, žiniasklaida nėra vienintelis informacijso šaltinis, jei ką. Be to, niekuo nebandau tamstos įtikinti. Ir pagaliau – atsakant į tamstos klausimą: vizginasi abu, nes interesai sutampa. Vienam reikia pasirūpinti partija, o kitai – pradėti galvoti apie būsimus rinkimus ir paramą juose.

   • Mauras

    Jei jau tęsiame sąmokslo teoriją link merkantilinių interesų – o kuo blogesnę paramą DG galėtų suteikt esantys ant bangos ir netrukus pradėsiantys valdyti viešųjų finansų srautus, turintys dalies žiniasklaidos lojalumą? Nematau logikos, gal senatvė. Būtų neprošal mus apšviest nors trumpai, ką gi tokio šneka mums nematomi šaltiniai iš kurių semiatės, nes cituojate tik žiniasklaidą. man teorijoje per daug baltų ar silpnai pagrįstų vietų.

  • beje, o nuorodų ir patarimo nebus?:)

   • Mauras

    Patarimas – apšviesti nereginčius, o nuorodų ar bent užstalės kalbų nuotrupų jei negaila laukiame iš Jūsų ;)

    • Maurai, atrodo labai stengiuosi, bet neišeina. Tad tikriausiai mesiu aš tą užsiėmimą. Švieskitės patys :)

   • Mauras

    vieną nuorodą į gerą tekstą įdedu – gal jau skaitėte Ryto Staselio mintis balsų pirkimo-pardavimo, tuo pačiu ir dalies balsuotojų brandos, kurios neišeina pakelti ir su kuria vienok kažkaip reikia tvarkytis, kad suaktyvinti grynaisiais jie nežlugdytų likusios tautos dalies, tema. Idėja gera, ir tai leistų išvengt situacijų, kai politikai perkasi vietas viena ar kita forma. Valstybė būtų neįveikiamas konkurentas.

 • GIGA

  Artūrai,pagarba.Puikus straipsnis,nors iš kitos pusės,neįsivaizduoju koks blaiviai mąstantis žmogus galėtų mąstyti kitaip ? Manau,net Fredis supranta,kad čia Prezidentės pasižaidimai ir net devyni „kūriai“ šį kartą Konstitucijos nesukląstotų…Dėl plano ? O kaip tada Masiulis,kuris prabalsavęs prakalbo apie galimus junginius ir su DP ? Nors gal vyresnysis brolis „pacaniuko“ į rimtus pokalbius neįtraukė:) O šiaip Lietuvoje grynai rusiškos kasdienybės iliustracija -absurdo teatras.DP teisia n metų,kas skiria generalinį prokurorą? Prezidentė.Seimo pirmininkė net visuomenininkų kuopelei pasakoja,kad prokuroras „nulinis“,o Prezidentė lkaip kozyrį „amžinai“ teisiamuosius mini.Tai gal čia visos pusės tuo amžinu teismu suinteresuotos – Uspaskichas,kad nebūt teistu ar kaliūzėje nesėdėt,Kubilius prisimena Viktoro teismą,kai ką nors prastumt reikia,Prezidentė – kai rinkimai baigiasi ne taip,kaip ji planavo.O tai gal Prezidentė visgi ims ir sulygins DP teismą,Venckienės gaudymą ligoninėse ir bandymą kas 4 dienas šaukimą įteikti ir nuo gegužės mėn ramybėje bepamstantį Matūzą?Dvigubi standartai užkniso juodai….

  • romas

   GIGA, vis tik TS pasisekė, kad prie socdemų prokurorai krėtė DP būstinę. Ir grįžusiam iš Maskvos Viktorui prie socdemų antrankius uždėjo. Būtų viskas atsitikę šioje kadencijoje, sąmokslo teorijoms būtų dar daugiau peno.
   Ir dar vienas dalykas įdomu – darbo partijoje ir LSDP dabar sąmokslo prieš Paksą organizatoriai. Kaip politikoje vis tik greitai atsisakoma principų:)
   O Matuzas savo gaus, jei kaltas. Neliečiamybės seniai neturi, todėl liko tik surinkti medžiagą teismui. Manau, kad Kubilius ir neturi jokių svertų paveikti tyrėjus, ir nenori turėti.

   • GIGA

    Romai,Matūzas kaltas ir apie jo „žygdarbius’ seniai visas Panevėžys žino.Aš pakankamai neblogai pažįstamas su p.Urbšiu – 100 proc. įdėjinis žmogus,jam net akys „krauju pasrūva“ šią temą palietus.Iš kitos pusės labai netikiu „organais“ -jie vis vien dirba pagal komandą,stambesnėm operacijoms turi „dobro“ gauti (čia mano spėjimas).Kitaip,kodėl dauguma senų pūlinių sprogsta prieš rinkimus,vienuose pamato krislą,kitiems vežimą dovanoja ? O kaip nėra nuoseklumo,gimsta sąmokslo teorijos,nes anot patriarcho Nr 1. „kas galėtų paneigti galimybę…?“

    • romas

     GIGA, taikykim tas pačias taisykles kaip Viktorui. Kol nenuteisė, netvirtinkime, kad Matuzas – kaltas :)
     O aš neatmetu, kad pareikšti įtarimus buvo pagrindas. Tai, kad žmogus priklauso TS, nesuteikia jam išankstinio atleidimo nuo visų nuodėmių. Jei tikrai kaltas, tikiuosi gaus ko nusipelnęs.

 • Daugaila

  Dieve mano… Galima pagalvoti, kad DP, LSDP ir visi kiti savo plano neturi? NEJUOKINKIT. Aš asmesniškai noriu 3 dalykų: prtingo valstybės finansų valdymo, konkurencijos energetikoje ir demonopolizacijos mažmeninėje prekyboje. Kas tikrai nešviečia su dabartine koalicija.

 • Fredis*

  Kiekvienam sveiko proto žmogui turėtų būti suprantama ir aišku, kad po šių rinkimų mūsų šalį ištiko nesėkmė (DP užimta trečia vieta (29 mandatai) ir didžiulis marginalių partijų lyginamasis svoris). Dabar rinkimus skelbiasi laimėjusios viena sisteminė bei tradicinė leiboristų partija, viena įtariama klastojusi rinkėjų valią nešvari leiboristų partija ir viena mažytė visai ne leiboristinė partija. Prezidentė įžvelgė dvi būsimas minas, kurios ateityje išsprogdins šią koaliciją. Vakar kalbėjo tik apie vieną. Kita – A.M.Povilionienės sugyvenimas kartu su Gražuliu/Veselka.
  Šiandien, visą savaitę ir visą ateinantį mėnesį leiboristų stovykloje šventė. Leiboristų reklaminiu veidu galėtų būti V.Savukynas (LRT), kuris vakar švytėte švytėjo ir triumfavo.
  Pagirios prasidės iš karto po Naujųjų metų. Išmintingesni leiboristai tai supranto jau vakar (liūdnas R.Valatkos veidas).
  Dar vienas įdėmus pastebėjimas: leiboristams Seime pasižadėjo kietai oponuoti kiti leiboristai (P.Gylys). Sveikas dešinysis protas Seime susitraukė iki 43-jų mandatų. Labai mažai, tačiau užtektinai, kad būtų aiškiai ir artikuliuotai girdimas.

  • GIGA

   Fredi,
   1. žinok būna,kad tuos ką palaikai,tie pralaimi -ne visada privalo laimėti.Aišku galima niršti,sprogdinti tiltus,ginkluotis miškuose,bet galima nebėgti nuo žurnalistų ir garbingai paspausti nugalėtojo ranką
   2.niekada nebalsavau už kairiuosius,bet namanau,kad mano ar mano artimųjų gyvenymas 1992 m. pablogėjo labiau nei 1990,o 2004 m. nei,tarkim 2002 m. Kitų šeiminykščių atvirkščiai,net pagerėjo,gal populistinių žingsnių dėka,bet jiems nuo to ne blogiau.Tarp kitko Kubilius tuos populistinius žingsnius irgi rėmė,kaip ir visišką tautos mulkinimą -Leo Lt
   3. taip,būkim biedni bet teisingi,man nepatinka,kad šiandienos „Žalgiryje“ šeimininkauja Romanovas,o pagrindinėse rolėse „juodašikniai“,anot Garasto – savas Krapikas ar Lekarauskas buvo priimtinesni,bet ką šiandien blogo gali nuveikti Uspaskichas ar Butkevičius valdžioje ? Grąžinti Lietuva rusams? Išniekinti trispalvę ar Vytį? Nesvaikim,čia tik simpatijų ar antipatijų reikalas.Vienintelį ženklesnį blogį matau progresyvinius mokesčius,bet „blogasis’ Viktoras tuos „pavydo“ mokesčius,gal ir nepraleis.O jei ir įves,tai konservatoriai ne tiek abejotinų mokestinių reformų privedė
   4. Aišku galima apeliuoti į moralę.Nepatinka Viktoro moralinis veidas,jis jei ir nepotencialus vagis,tai didelis sąvanaudis? Gal? Bet ar Matūzas kitoks? Ar kitoks Kubilius vagį pompavęs pinigais rinkimams/ O gal Kubiliaus uošvienė kitokias? Nemanau,kad VAreikis,Šedbaras,Margevičienė,Vidžiūnas,Matulas,Abramikienė ir t.t. po mirties bus paskelbti šventaisiais ar,kad juos galima rodyt kaip pvz. savo vaikams.O,kad jie balsuoja taip kaip partija liepia – šaunu,patikrinti kareiviai,bet ne daugiau

   • romas

    GIGA, norint galima viską, kas beatsitiktų Lietuvoje blogesnio, priskirti TS. Aš iš tikro nežinau, kas sprogdino tiltą per Bražuolę. Esu įsitikinęs, kad ir tu nežinai. O kai nežinai, susieti su kuria nors politine jėga – sunku. Kauniečiai savanoriai atsimena, kad a.a Abromavičius atiminėjo ginklą iš sovietinio kariškio ir taip provokavo konfliktą, bet padorūs žmonės nespėlioja ir nesieja šio žmogaus veiksmų su politinėmis jėgomis, kurioms gal būt būtų buvę naudinga, kad sovietinė armija liktų. Tilto per Bražuolę sprogdinimas – provokacija, galėjusi turėti panašias pasekmes.

    • Marius

     Pone Romai, jūs turbūt sergate amnezija. Vadinamųjų konservatorių ryšiai su radikalais yra nebejotini http://www.lrytas.lt/-11943664181192208683-seimas-patvirtino-konservatori%C5%B3-ry%C5%A1iai-su-teroristine-grupe-neabejotini-papildyta-video.htm nebent imsite įrodinėti kad Petrusevčius nebuvo partijos narys.

     • romas

      Mariau, aš apie ratus, o tamsta apie piratus. Petrusevičius buvo TS narys, bet nežinau, ar Petrusevičius susprogdino tiltą per Bražuolę. O jei susprogdino, tai nesvarbu, kokioje jis partijoje buvo – veikė nedraugiškų Lietuvai jėgų naudai ir gal būt susijęs su tomis jėgomis. Jūs darote skubotų apibendrinimų (hasty generalization) samprotavimo klaidą.
      Pagal Jus galima būtų visus be išimties lietuvius kaltinti holokaustu vien dėl priklausymo lietuvių tautai.

   • Fredis*

    GIGA, diskutuoti su Tavimi yra ne pats protingiausias užsiėmimas, tačiau pastebėsiu, kad dešnumas politikoje nėra baksnojimas pirštais į Žalgirio legionierius ar šios komandos savininko tautybę, o moralė, padorumas ir sisteminis veikimas politikoje, kaip ir kitose gyvenimos srityse, yra aktualus ir būtinas.
    Gyvenimas falsifikuotoje tikrovėje nėra nei geras, nei patogus, nei demokratiškas, ypač jeigu į bendrą buvimą kartu žiūrėsime kaip į ilgalaikį procesą, stajerišką distanciją laike. Prezidentės bakstelėjimas pirštu į skaudžią vietą Jums truputėlį apkartino Jūsų šventę, tačiau reikia žinoti, kad gyvenime būtinai atsiras žmonės, pareigūnai, visuomenės bei politiniai lyderiai, kurie kalbės nebūtinai malonius Jums žodžius.

    • GIGA

     Fredi,o tu savo tekstus vadini diskusija ? Na,tu čia pavarei,kolega.Visada,visur,bet kokioje situacijoje,netgi besijaučiant ne pačiam maloniausiam kvapui,išlįst ir surikt „TS yra jėga,gerovė,BMW Grand Turismo,dėl to,kad ji TS ir tai neginčytina,nei 0,1 proc,nes klebonas irgi taip mano“ ne diskusija,o paprasčiausias briedas

 • turintissavogalva

  Uspaskicho cinizmas akivaizdus: už viešai išreiškiamo rįžto nesislapstyti nuo teisėsaugos slepiasi net 13 vieta DP sąraše Vitalijai Vonžutaitei, paprastai sekretorei ir tokia pat neliečiamybė Vytautui Gapšiui. Jam yra aišku, kad be šių ir kitų liudijimų DP byla bevertė. Reikia būtinai patekti į valdančiąją koaliciją ir imunitetas iki 2014 m., kai bus suėjusi senatis, garantuotas. Uspaskichas buvo sakęs, kad iš visų asmenybių prisibijojo ir gerbė tiktai Brazauską. Butkevičių jis niekina ir jam nėra sudėtinga juo manipuliuoti. Socdemams numatytas gražaus fasado vaidmuo. Manau, prezidentė pasielgė Uspiskichui labai suprantamai – viešai jį „nuleido“. Kaip tik todėl jis toks įsižeidęs.

  • Gylys

   Turinciam „galva“.

   Akivaizdu nesusigaudete gerbiamasis – panele grybauskaite tik pabande sublefuoti tikedamasi, kad jos issigas… Bet, deja, ji kiek pervertino savo jegas – ir dabar pati bus „viesai nuleista“… Ir beabejo kuri laika bus labai isizeidusi, bet ka darysi – per durna galva honoras kencia.

   • turintissavogalva

    will see…

  • GIGA

   Prie ko čia cinizmas.Partijos sąrašus sudaro iš patikimų žmonių,kurie balsuos taip kaip partijai reikės.Deja,asmenybės nevertinamos.Reikia prisiminti kaip atsirado DP – Viktoras siūlė balsuoti už asmenybes,rinkti Seimo narius vienmandatinėse apygardose,bet valstybininkai tai blokavo,kadangi per partijas gali atsivest tūlą Abramikienę,Vidžiūną ar ,tarkim,kokią Petrauskienę,kuri pirma pakels ranką paskui partijos lyderį,o po to pagalvos,jei ir pagalvos,ką padarė.
   Cinizmas ne čia -cinizmas į rinkiminį sąrašą įrašyt nusikaltėlį MAtuzą,visai tautai aiškinti,kad jis „suspenduotas“,tuo tarpu pripompuoti jį partijos pinigais,pašalinti jam iš kelio tos pačios partijos kandidatus.Va čia yra cinizmo viršūnė

 • Evaldas

  Keistas šis įrašas. Ypač prisimenant, kaip p. Artūras nemėgsta (nemėgo) V.Adamkaus ir jo švelnios politikos. Iš esmės tai prezidentė nieko tokio šiuo atveju nepadarė, t.y. pasakė, kad nenori valdančiojoje koalicijoje partijos, kuri rinkimuose užėmė trečią vietą. TREČIĄ. O gal ji nepasiūlė A.Butkevičiui formuoti vyriausybės? (kas tikrai būtų antidemokratiška) Ar ji jau nebeturi balso teisės ir negali reikšti nepasitikėjimo kuria nors partija? Suprasčiau, jei DP ir po antrojo turo būtų pirmi ir juos stumtų nuo valdžios – tada tikrai taip, antidemokratiška. O dabar?.. Galiausiai, daug prirašyta, bet nė vieno argumento iš esmės, kuo toks prezidentės pasisakymas yra blogas ar kuo kenkia demokratijai. Ir nereikia apsimetinėti – antidemokratiška yra tik nesiūlyti nugalėjusiai partijai formuoti vyriausybę. Visa kita – normalus procesas.

 • Marius

  Tų paskutinių įvykių man net nebuvo šovę į galvą susieti, ačiū, Artūrai. Ko gero taip ir yra, reiktų rasti liudininkų kurie matė grupelę politologų ar vieną po kito einančių į prezidentūrą. Jei liudininkų yra, tada be abejo prezidentė diriguoja. Man nepatinka tokie pokiliminiai žaidimai ir įtakojimai. Visgi kol kas nereiktų tragizuoti, žiurėkime formaliai: teoriškai prezidentė kol kas dar nieko nepažeidė, tik daromas spaudimas.

  • romas

   Šiandien Prezidentės patarėjas priminė, kad Prezidentė dėl šitokios savo pozicijos dar vasarą buvo perspėjusi. Aš, beje, taip pat prisimenu, todėl Grybauskaitė man atrodo nuosekli.

 • Dima

  Iš Konst. „Kartu negalima ignoruoti ir to, kad Respublikos Prezidentas, būdamas vykdomosios valdžios dalis, turi tam tikrų politinio poveikio galimybių Vyriausybės personalinės sudėties formavimui“.
  „Formuojant Vyriausybę negali dalyvauti partija, kuri įtariama padariusi daugiausiai šiurkščių rinkimų tvarkos pažeidimų, įtariama dėl juodosios buhalterijos ir kurios lyderiai yra kaltinamieji baudžiamojoje buhalterijoje“, – sakė D. Grybauskaitė po susitikimo su Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininku Algirdu Butkevičiumi.

  • Gylys

   Aciu Dima, kad pacitavote Konstitucija – ir dar karta isiskaitykite – „turi tam tikru politinio poveikio galimhbiu Vyriausybes PERSONALINES sudeties formavimui“

   ..Tai va del personaliju (o ne visos partijas) panele grybauskaite ir gali demonstruoti savo „politinio poveikio galimybes“. Ir tai tegali prasyti besiformuojancios daugumos, o nenurodyneti…

   Nereikia pamirsti mielas Dima, kad ne vien gribauskaite yra isrinkta pilieciu – nsujai isrinkti Seimo nariai ir partijos taip pat. Dar daugiau – gribauskaite dar neaisku ar siandiena butu isrinkta, o tie pilieciu atstovai kuriu legitimuma grybauskaite kvestionuoja – butent siandiena turi rinkeju pasitikejima pat irtinta rinkimu rezultatais.

   • romas

    O kaip reiktų Prezidentei daryti poveikį personalinei sudėčiai, kai baudžiamojon atsakomybėn patraukiama partija kaip juridinis asmuo?

    • Gylys

     reikejo gerbiamas Romai spresti partijos legitymuma pries rinkimus – kad rinkejai turetu galimybe balsuodami dalyvauti valdanciuju sudeties formavime… O dabar, kai pilieciai jau pasirinko privalu ju valia gerbti, o ne ignoruoti.

     • romas

      Su rinkėjų valia nieko neatsitiko – išrinktieji bus Seimo nariais.
      Norėjau 1998 m. sausio 10 d KT nutarimo komentaro – kaip reiktų Prezidentui daryti poveikį personalinei sudėčiai, kai baudžiamojon atsakomybėn patraukiama partija kaip juridinis asmuo?

     • Gylys

      su rinkeju valia, gerbiamas Romai, atsitiko toks dalykas, kad ju teise lygiai dalyvauti valstybes valdime buvo diferincijuota – balsave, tarkim, uz TSLKD rinkejai turi teise i galimybe per savo atstovus dalyvauti vyroausybeje, o balsave uz DP, pasirodo ne – nes panele grybauskaite teise i tokia galimybe is ju bando atimti..
      O Prezidento poveikio budai personalinei vyriausybes sudeciai aiskiai apibreztos Konstitucijoje – Prezidentas gali issakyti savo nuomone kiekvienos personalijos atzvilgiu ir siulyti viena, ar kita kandidata pakeisti. Bet galutinis sprendimas yra Ministro Pirmininko ir suformuotos valdanciosios daugumos apsisprendimas. Lietuva, gerbiamas Romai, nera Prezidentine Respublika. Ir Prezidentas neturi pas mus teises imperatyviai nurodyneti.

     • romas

      Jei Prezidentės žodžiai tokie nereikšmingi, kodėl taip jaudinatės? Nekreipkite dėmesio, nes atrodo lyg pats netikėtumėt, kad „galutinis sprendimas yra Ministro Pirmininko ir suformuotos valdanciosios daugumos apsisprendimas“.

     • romas

      Kaip galima daryti poveikį personalinei sudėčiai, jei negalima turėti ir reikšti nuomonės apie personalinę sudėtį?
      Bet iš tikro jau neturiu vilties gauti nors vieną atsakymą :) O tamstos pozicija jau seniai aiški, todėl nebesikartokite.

     • Gylys

      …kadangi vis dar manau gyvenas demokratineje valstybeje tai as visai ir nesijaudinu gerbiamas Romai… na gal tik siektiek, kad koks Butkevicius, kuri grybauskaite bando liaudiskai paimti „na pont“ neisskystu ir nepataptu grybauskaites pastumdeliu… Kita vertus jei taip ir atsitiktu, tai, manau, truktu neilgai – be DP paramos socdemam nesviecia issilaikyti alternatyviu formu vyriausybeje… Anksciau ar veliau tures ateiti i prota.

     • Gylys

      gerbiamas Romai, neapsimetonekite naivesniu nei isties esate – nuomone reiksti galima ir netgi butina, bet isakyneti – ne.

     • romas

      „Bet Vyriausybės formavime, mano nuomone, negali dalyvauti partija, kuri įtariama rinkimuose padariusi daugiausiai šiurkščių pažeidimų, įtariama dėl juodosios buhalterijos, o jos vadovai – įtariamieji baudžiamojoje byloje“

      Kaip įžiūrėjote įsakymą? Be to, jei pavaldumo nėra, įsakymai ir neįmanomi.

     • Gylys

      vakaryksciame interviu grybauskaites isstojimas skambejo kiek kitaip – „Darbo partija negali dalyvauti vyriausybes formavime“ – o tai jau ne nuomone, o reikalavimas.

      P.s. taip – tiesioginio pavaldumo nera, bet akivaizdu kad kazkas labai nori, kad toks atsirastu. Kaip kaimynineje Baltarusijoje.

     • romas

      Fantazuojate. Šiek tiek daugiau Prezidentės pareiškimo teksto:
      „Noriu pareikšti savo nuomonę dėl Vyriausybės formavimo. Per šiuos rinkimus daugiausiai balsų surinko socialdemokratai, todėl labai didelė tikimybė, kad po to, kai Vyriausioji rinkimų komisija patvirtins galutinius balsavimo rezultatus, ir siūlysiu formuoti Vyriausybę. Bet… Vyriausybės formavime, mano nuomone, negali dalyvauti partija, kuri įtariama rinkimuose padariusi daugiausiai šiurkščių pažeidimų, įtariama dėl „juodosios buhalterijos“ ir neskaidrios veiklos ir kurios partijos lyderiai yra kaltinamieji baudžiamojoje byloje. Todėl palaikysiu tik tą politinę jėgą, kuri galės suformuoti daugumą be teisiamųjų suole esančios Darbo partijos“

      Visas pranešimas – http://tv.delfi.lt/video/POJvskdJ/?c=1

     • Gylys

      tai jus fantazuojate bandydamas svelninti situacija gerbiamasis – uzeikite i oficialu prezidentes tinklapi ir pasiskaitykite tituliniame lape – apie asmenine nuomne ne neuzimenama. Aiskiai imperatyvus reikalavimas.

     • romas

      prezidentas.lt duota ištrauka iš to pačio pranešimo, kurį citavau praėjusiame komentare.
      Bet supratau, šalyje nepatinkanti Prezidento nuomonė, negali būti laikoma nuomone :)

     • romas

      vienu kableliu per daug, aišku :)

     • Gylys

      beje, kol jusu fantazijos neisbujojo labiau – atkreipkite demesi gerbiamas Romai, kad tame oficialiame prezidentes tinklapyje aiskiai parasyta kad grybauskaite iskele tokia salyga. O salygu kelimas, kaip zinia, tikrai nera nuomones reiskimas.

      P.s. Bet pats jusu bandymas susvelninti grybauskaites akibroksta paverciant jos neteiseta reikalavima tik nuomones isreiskimu – nuteikia optimistiskai jusu atzvilgiu. Vadinasi ir pats pripazistat, kad nurodyneti duotuoju atveju grybauskaite neturi teises… Beliko jums tik idemiai pastudijuoti jos pareiskimus ir, esu tikras, suprasite klydes.

     • romas

     • romas

      Ką dabar pasakysite? Juršėnas taip pat sako, kad Grybauskaitės pareiškimas yra nuomonė.

     • Gylys

      gerbiu C. Jursena, bet jis, siuo atveju yra suinteresuota ir todel neobjektyvi puse. Socialdemokratai noretu isvengti konflikto su grybauskaite ir todel padeda jos patarejams svelninti grybauskaites akibroksta. Dar karta Romai siulau tamstai pamastyto ir pripazinti – reiskiant nuomone salygos nekeliamos. Grybauskaite, virsydama savo igaliojimus ir demokratijos principus, salyga iskele ir todel nusipelne „sifonines klizmos“. Kuria, tikiu, naujoji koalicija jai ir pastatys. O per ateinancius Prezidento rinkimus, tikiuosi, ir Tauta.

     • romas

      Akivaizdu, kad ši Prezidentės nuomonė – nepatogi, bet tai – nuomonė. Net ir tekste tai pasakyta. Daugeliui norisi, kad šiuo klausimu DG iš viso nuomonės neturėtų. Bet nereikėtu būti dabar nustebusiems. Ar pirmą kartą Prezidentė turi nepatogią kitiems nuomonę?
      Jei ko nors nusipelnė, tegul pelną pasiima. Aš ne prieš :)

     • Fredis*

      Šio politinio ciklo aktualija yra ne būsimi Prezidento rinkimai, o sukčiavimas ir nusikalstama veikla, kurią galimai vykdė viena partija. Prezidentės nuomonės, reikalavimo ir sąlygų kėlimas yra neproporcingas įvykdytiems nusikaltimams ir sukčiavimams, kuriuos galimai vykdė viena partija.

   • Fredis*

    Chuliganiškais ir kriminalianiais metodais veikiantis juridinis politinis subjektas, kuris E.Kūrio nuomone turėjo būti pašalintas iš rinkimų, visda gali tikėtis gauti atitinkamai griežtą vertinimą ir reikalavimą (pageidavimą) kitiems politiniams subjektams, kuris bus nebūtinai aksomiškai švelnus.

    • Vingių Jonas

     „Todėl palaikysiu tik tą politinę jėgą, kuri galės suformuoti daugumą be teisiamųjų suole esančios Darbo partijos“. Iš JE pasisakymo.
     Kitais žodžiais tarinat, mintis yra tokia:
     „Todėl nepalaikysiu jokios politinės jėgos, kuri formuos daugumą su teisiamųjų suole esančia Darbo partija“.
     Vadinasi, kitos politinės jėgos gali be Darbo partijos suformuoti geriausiu atveju 67 balsų daugumą, kuri 140 balsų turinčiame Seime faktiškai reikš mažumą, kuri bus visiškai priklausoma nuo TS ir LS tandemo, valdomo iš Daukanto rūmų. Ką bendro tokia mažuma gali turėti su Konstitucijoje įtvirtintu „laisvo Seimo nario mandato“ institutu, niekaip nesuprantu? Gal todėl, kad „tinginys“ esu, ar kaip?:))

     • romas

      Palaikysiu = pritarsiu, manau. Bet jei pritarimo/nepritarimo galima nepaisyti, tai problemos kaip ir nėra :)
      Kai kurie interpretuoja, kad tai – derybinė laikysena. Užsimojama pasiekti daugiau, o paskui galima padaryti ir nuolaidų. Tokia laikysena taip pat stiprina socdemų pozicijas derybose dėl įtakos. Dar, beje, kandidatai į postus turės praeiti ir VSD filtrą.

    • Vingių Jonas

     Manau, kad koks senolis, išgirdęs sakant „palaikysiu tik tą politinę jėgą“, gali pasidomėti: – Kas čia per nauja kumelės veislė – „politinė jėga“, kurią reikia už pavadžio palaikyti?:)
     Ir VSD, ir STT, ir FNTT filtrai, manau, turėtų būti visiems kandidatams į postus. O „derybinę laikyseną“, kai deramasi dėl teisės tarnauti (Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms. Konstitucijos 5 str.), man primena Ilfo ir Petrovo „12 kėdžių“, kai net Kysa Vorobjaninovas pasakytų: – Čia ne vieta derėtis:).
     Lyg jau ir XXI a., bet papročiai nesikeičia. Tiesa, „kėdžių“ komplektas nuo 12 iki 14+1 padidėjo. Negi dėl trijų papildomų „kėdžių“ reikia derėtis? Juk skirtumo jokio ant kokios „kėdės“ sėdint tarnauti žmonėms?
     Dėl įtakos sferų, mano nuomone, galima galvoti tik tada, kai valstybėje yra teisingumas. Tada taip – tvarka turi būti. Optimistiška?:)

     • Rytis I

      Teisingumas… Kažkas bylojo: „Norint padaryti tvarką valstybėje, tereikia teisingo (orig. – normalaus) teismo. Visą kita padarysiu pats.“

     • Vingių Jonas

      Kai teisėjai, nagrinėdami bylas, visada klausys tik įstatymo, o ne vien savo vidinio įsitikinimo, „dvasių“ ar kokio „skambučio“, t.y. bus teisingas, nepriklausomas ir nešališkas teismo procesas, tada visą kita padarys žmonės patys. Nereikės „teisingumu“ kaip rinkimine vėliava mosikuoti. Kažkaip negirdėjau, kad kandidatai į JAV prezidentus žadėtų rinkėjams, jog padarys teismus teisingesniais. Gal pravėpsojau ar praklausiau?:)

     • romas

      Skirtumas yra tarnavimo turinyje ir piniguose. Už dyką juk tarnauti neišeina, o kai ne už dyką, reikia susitarti iš kurių visuomenės narių paimti ir kiek.

     • Vingių Jonas

      Tai, kad dar neteko girdėti, kad nors vienas valdžios liaudies atstovas dykai būtų tarnavęs. Valinskas ir tas už MMA bandė tarnauti. Ar tikrai bandė, ar tik taip sakė – nežinau:).
      Kad reikia „susitarti iš kurių visuomenės narių paimti ir kiek“, sutinku. Tam ir yra Tautos atstovai, kad susitartų. Tuo labiau, parlamentinėje respublikoje, kurioje prezidentas į tokius susitarimus paprastai nekviečiamas. Jo nuomonė – „tik po dvylikos“, kai jau yra pasiekti susitarimai, o ne prieš susitarimus. Tik tada prezidentas sprendžia, ar pritarti, ar nepritarti vienai ar kitai susitarimais siūlomai kandidatūrai.

    • GIGA

     Atsiprašau,Fredi,o kas duotu momentu yra Kūrys,kad jo nuomone,kaip autoriteto cituojate apie kažko pašalinimą iš rinkimų? Ar tai ne tas barzdotas vyriškis,kuris kažkada pats prisidengdamas Konstitucija ją sutrypė? Gal Steponavičius į arbatą ką pripylė? Bet kokiu atveju dabar to barzdoto vyriškio nuomonė įdomi panašiai kaip Vickos Ablauchovo

 • Populi

  Ar neatsitiks taip, kad Prezidentė, prieštaraudama rinkėjams, pati praras savo postą?
  Rinkimai nebetoli.

 • Fredis*

  Socialdemokratai jau susipešė su Uspaskio partija, Gapšys: „jūs mums nenurodinėkite kas iš mūsiškių bus seimo pirmininku“.
  Į koaliciją apsidraudimui kviečiami lenkai.
  Prezidentės planas yra iš anksto suderintas su socialdemokratais kovoje su Uspaskich ir Gabšiu.

  • GIGA

   Čia ji tau taip telefonu pasipasakojo ar klebonas per rytmetinį pamokslą taip parapijonus ramino?

 • Dima

  Pirmiausia reikia elmentarios kultūros pone Gyly(spėju Poilai), kalbant konstitucijos tema. Ji yra Prezidentė, o ne “ panele grybauskaite“.

  • Gylys

   blogai spejate pone Dima… O Prezidente vadinti asmeni negerbianti rinkeju valios man liezuvis neapsivercia, nes tikras Prezidentas turetu buti lygiai teisingas visiems pilieciams, o ne pasirinktai ju grupei pone Dima (speju gal Medvedevai ?)

 • che

  skandalas su musu rinkimais jau isejo uz Lietuvos ribu,imetu nuoroda,sekantis siuzetas po irano ir uragano.Ir labai idomiais iskraipymais.dp sumaisyta su lsdp

  http://rbctv.rbc.ru/archive/mir_new/562949985028076.shtml

  • Šamanas

   Gal niekur ir nereikėjo peržengti – skandalas ten ir buvo rengiamas?

 • Audra

  Gal kas žino kuo baigėsi Račo teismas už apšmeižimą? Kiek supratau, tai šiandien turėjo būti.

  • Genijus

   Atsakovas jau senokai tyli, reiškia, kameroje internetas dar neįvestas… :)

  • miela Audra, dar nesibaigė. Pratęsimas 0 gruodžio mėnesį. Bet ieškovų advokatas – visiškas dundukas:)

 • Audra

  Ale, žiūriu-tie prekeiviai baisiai gerbia tą Račą, jei į teismą duoda.

 • Max

  As tai truputi nesuprantu, jeigu grybauskaite dabar susakys kas turi buti valdzioje, tai kam buvo cia dabar rengiami rinkimai? Toj bus kaip Baltarusijoje, tipo balsuojam, rezultatai bus tokie kokie kazkam reikalingi ?

 • Vytautas Bruveris

  Puikiai sudėlioti visi esminiai dalykai, tik trūksta vieno – pasiūlyti prezidentei būti iki galo nuosekliai ir pateikti įstatymo pataisas, atimančias rinkimų teisę iš tų, kurie nori balsuoti už Darbo partiją ar yra tai bent kartą gyvenime darę. Juk tai išspręstų daugybę problemų, o ir kišeninius reikėtų tuomet mažiau varinėti – na, nebent tik tam, kad išsiaiškintų, kas nori balsuoti už Darbo partiją.

 • Populi

  Panašu, kad pokalbiui su Prezidente yra ruošiamasi: :)
  „A. Butkevičius griežtai neigė, kad lenkai į koaliciją kviečiami tam, kad susidarytų konstitucinė dauguma ir būtų galima skelbti apkaltą prezidentei.“
  http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/koalicija-demonstruoja-vienybe-pasidalijo-ministeriju-kvotas-seimo-pirmininko-kede-darbo-partijai.htm

 • stellar penny bun

  It’s called mind games.. The self-proclaimed duke of Kėdainiai, popularly known as a big-time Charlie, is losing big time.

 • Mauras

  Štai jums kariškas vaizdzialis. Trys etatiniai „liberalaus organo“ apžvalgininkai – jakilaitis, bruveris ir valatka – susirinkę savo Tv studijoj taršo DG. Ji marksistė, sabotuoja naujos vyriausybės būsimus nuostabius darbus, perša vaivorykštę su kubilium arba socdemams nesutikus atiduos vyriausybę formuot kubiliui, tik pamirš pasakyt kad be darbo partijos, be to ji elgiasi kaip moteris, nes atidėlioja neišvengiamą sprendimą, džiaugiasi barškaliukais tokiais kaip FNTT, kuriuos jai gali nesunkiai išplėšti, darbo partija neišvengiamas blogis, o socialdemokratai viską padarys kad jie turėtų tik 20% įtakos, ir pan. Publika ir taip beviltiškai antipatiška, bet tokios bet kokias sveiko proto ir padorumo ribas peržengiančios isterijos senokai neteko girdėt. Kai krizės akivaizdoj, kai reikėjo skubiai tvarkyt valstybės finansus, nes sąskaitos jau mėnesį buvo nemokėtos ministerijose ir joms jau grasino atjungt elektrą, adamkus vengė susitikt su kubilium ir per spaudą kelias savaites aiškinosi dėl jam neįtinkančių kelių ministrų – ką veikė mūsų liberaliosios demokratijos apaštalai? Gal žodeliu švelniai pabarė adamkų, nesuvokiantį situacijos rimtumo?

  • Trakimas

   Belieka tik pasidžiaugti,kad Butkevičiui patarinėja ne Mockaus degtinės bravorų uždarbiu šeriamas „pavianas Valentinavičius“,o Lietuvos politikas Nr1 -Gediminas Kirkilas.:)

   • Trakimas

    Belieka tik pasidžiaugti,kad Butkevičiui patarinėja ne Mockaus degtinės bravorų ,dislokuotų Baltarusijos CCP, uždarbiu šeriamas “pavianas Valentinavičius”,o Lietuvos politikas Nr1 -Gediminas Kirkilas.:)

  • Vingių Jonas

   -> Mauras
   „adamkus vengė susitikt su kubilium ir per spaudą kelias savaites aiškinosi dėl jam neįtinkančių kelių ministrų“.
   Kažkaip nepamenu, kad kažkokioje spaudoje būtų buvę kas nors panašaus?
   Pamenu tik, kad „greituoju būdu“ iš antro karto paskyrė „vieną iš trijų“, bet dėl ministerių – nepamenu, nors tu ką:)

   • Mauras

    Tai pasiskaitykite tų dienų žiniasklaidą, gerbiamasis. Seimas pradėjo darbą 2008 lapkričio 15d., vyriausybė gruodžio 09d. Man tai įstrigo kaip situacija, kai kelias savaites po naujo seimo darbo pradžios vyko pasitampymai iš socdemus ir kitus draugus rėmusio adamkaus, tuo tarpu net nebuvo kam kreiptis į TVF, t.y. atlikt veiksmo, kurio poreikis žiūrint į valstybės finansų ir bankų atsargų situaciją jau tvyrojo ore, ir kurio nepadarius būtų stojusi rimta suirutė.

    • Trakimas

     „Rimta suirutė“ TS-LKD gretose būtų įvykusi tuomet,kai Batia Lukašenka po „meškiukų “ desanto būtų uždaręs Mockaus degtinės fabrikėlius:)Nežinau,kaip konservai užglaistė šitą nesusipratimą-žinau,kad jie nepaprastai šlykščiai „užglaistė“ ankstesnį „nesusipratimą“ su baltarusių žmogaus teisių gynėju,kurį tiesiog pardavė Lukašenkai ,vardan Mockaus pelnų….Kaip šlykštu-kokie jūs esate šlykštūs-konservai su savo mamyte-glamūrine Grybauskaite iš partškolos……:)

    • Vingių Jonas

     -> Mauras
     „Seimas pradėjo darbą 2008 lapkričio 15d., vyriausybė gruodžio 09d.“
     Tingiu po stenogramas kapstytis, bet „ir taip viskas aišku“ sulyg Konstitucijos 92 straipsniu.
     „Ministras Pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir Respublikos Prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikia svarstyti jos programą“.
     Kiek pamenu, tik Seimui pradėjus dirbti 2008-11-15 dar nebuvo tą pačią dieną pateikta Ministro Pirmininko kandidatūra Prezidentui. Gal klystu? Nežinau. Bet puikiai pamenu (Delfi priminė – http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/pasirasyta-permainu-koalicijos-sutartis.d?id=19302657), kad „permainų koalicija“ iš dviejų teistų, bet atlikusių bausmę, ir dviejų neteistų, buvo pasirašyta 2008-11-17. Vadinasi, Ministras Pirmininkas tai dienai dar nebuvo paskirtas.
     2008 m. lapkričio 27 d. paskirtas Ministru Pirmininku.(žr. http://www.lrv.lt/lt/vyriausybe/apie-vyriausybe/ministras-pirmininkas/ministro-pirmininko-biografija/)
     Pridedame minėtas 15 dienų ir gauname 2008-12-12, o Vyriausybė pradėjo darbą 2008-12-09, t.y. 3 dienom anksčiau Konstitucijoje numatyto termino.
     Nemanau, kad keturioms partijoms buvo lengva per 10 dienų parašyti bendrą Vyriausybės programą, ir ginčai dėl ministrų kandidatūrų ar pinigų stygius buvo priežastis, kodėl prireikė 10 dienų nuo minėtos koalicijos sutarties pasirašymo dienos Ministro Pirmininko paskyrimui.
     Nieko asmeniško. Tik skaičiai:).

  • romas

   Yra toks psichologinis reiškinys, vadinamas pareidolija, kai žmonėms iš atsitiktinių detalių susiformuoja kažkas atpažįstamo – pavyzdžiui, veidas iš Marso uolų. Tokie kaip Valatka ar Bruveris gyvena su sąmokslo paternu galvoje ir jiems iš gyvenimo detalių nuolat susidėlioja visokie sąmokslai. Nesakau, kad sąmokslų nebūna, bet tie kur susidėlioja labai dažnai būna asmeninės iliuzijos, kuriomis, panašu, jie nuoširdžiai tiki, nes mintis dėsto su įsitikinimu.

   • Mauras

    romai, jei tie išvedžiojimai neperžengtų bet kokių ribų ( na žinoma, pankiaulizmo propaguotojai atsakys, kad DG peržengė pirmoji) ir neatsiduotų seksizmu ar mizoginija, dar galėtum klausytis, kritikuoti ar diskutuoti, kaip pvz. čia, AR bloge, kur nepaisant asmeninių pasireiškimų sakyčiau išlaikomos padorumo ribos, privalomos kultūringam save ir kitus gerbiančiam žmogui. Na o tai kas skambėjo – apgailėtinos savigarbą ir profesionalumo jausmą praradusių savo interesų grupę atstovaujančių „leo-snoro ryto“ žurnalistėlių blevyzgos.

    • romas

     Liūdnų ir pilnų neteisybės pasakų – kaip „Eglė žalčių karalienė“ – pasakojimas yra vienas iš lietuviškos žurnalistikos sėkmės receptų. Bent jau Bruveris, mano manymu, yra nuoširdus pesimistas, sugebantis įžiūrėti sąmokslus ir visokias neteisybes natūraliai. Gal būt Lrytas redakcijai jis toks tinka tiesiog kaip charakteris. O Valatka gali būti ir artistas. Bet nebūtinai.

    • Bobutė

     Tiesiog negali nesižavėti vaikinukais taip natūraliai besimėtančiais skambiais, man negirdėtais, o jiems, žinoma, kasdieniais (išsilavinimas tskant), terminais – „mizoginija“, „pareidolija“…

     Gal, sakau, vyrukai galėtų dar kokių terminų mane išmokyti.
     Kaip pavadinti reiškinį, kai kritikuojamos ne tų minėtų žurnalistėlių (pasak p. Mauro) mintys, o patys žurnalistai?

     • Mauras

      Ar jūs Bobute apsiimate kritikuoti tokias televizines „mintis“ – jei ten jų galite rasti? Teksto kurį galėčiau nagrinėt deja neturiu, o pasidalinau įspūdžiu. Pavardinau kai kuriuos, ypač įstrigusius teiginius, minties ir logikos ten neįžiūriu, bet putojimosi, neapykantos ir noro stumt savo interesų grupę – į valias. Jei apibūdinomas vienu ar kitu žodžiu nepatinka, galiu tik pridurti – valatka mano galva apskritai yra mizantropas, nekenčiantis viso pasaulio. Ypač tos pasaulio dalies, kuri nepalanki jo pasaulėžiūrai ir remiamai interesų grupei. Jakilaitis nenusipelno žurnalisto vardo, nes vietoj diskusijos ir skirtingų požiūrių eteryje, kas yra elementari žurnalisto profesinė etika, sugebėjo organizuot į vieną pusę dainuojančių ideologinių apžvalgininkų chorą, kuriam jis pats žinoma pritaria. Sakysite vėl puolu žmogų, ne mintį? Taip, nes tokio elgesio žiniasklaida neturi sau leisti, tai jau tampa propaganda.

   • GIGA

    Romai,būkim biedni,bet teisngi -su sąmokslo teorija,o šalia tai lydinčia etikečių klijavimu gyvena konservatorių „kareiviai“ – anksčiau „megztosios beretės“,dabar -„frediniai“.Tai žmonės,kurie bet kuriai nuomonei,kuri 100 proc. neatitinka jų postulatų -klijuoja etiketes.Pvz. suabejojau šiame saite AE PROJEKTO PRISTATYMO VISUOMENEI KOKYBE ir „fredinis“ Ignas iš kart mane priskyrė parsidavusių rusams sąrašui.Su tokiais žmonėm teko diskutuot ir tet-a-tet.Jie kažkuo panašūs į užzombintus sektantus,o vaizdą gali susidėliot ne tik iš Marso kalnų.Svarbiausiai,kad jie savo sektantišku elgesiu nuo savo ginamos įdėjos atbaido žmones,bandančius protauti,kalbėti argumentų kalba,galų gale abejojančius.Žmogus susidūręs su „fredinių“ sekta,kurie gina gal ir gerus dalykus,bet savais metodais – pagalvoja,ne,su tokia kompanija man jokiu būdu negali būt pakeliui.Ir TS partijai laukia didelis renosansas,kai iš savo gretų jie išmes etatinius užzombintus rankų kilnotojus,ale Abramikienė,o juios pakeis intiligentija,progresyviu jaunimu,asmenybėm,turinčiomis savo nuomonę

    • romas

     GIGA, visi esame užzombinti, ir tamsta taip pat. Gimstame bejėgiai, galvelėse jokios minties, ir faktiškai iš karto mus pradeda zombinti. Kai jau gerai būname užsizombinę, pradedame zombinti vieni kitus. Zombinimas nėra taip jau blogai, nes mes negalime gyventi be jokios orientacijos ir nuolat nežinoti, ką daryti, todėl zombinimo efektyvumui padidinti esame pristeigę zombinimo kompanijų, agentūrų ir pan. Bet ateina laikas, kai visi zombiai išsilakto, todėl atgulame amžinam poilsiui vėl visiškai neužzombinti.

     • GIGA

      Visai,čia liūdnai,Romai.Tai gal bent jau tie visų mūsų „užzombinimo“ lygiai skiriasi ? :) Vienas verkia Stalinui mirus,kitas fanatiškai rėkia „Sieg hei“,trečias bando kažką išsigryninti…

     • romas

      Tas kur nori visą laiką viską išsigryninti yra užzombintas nepasitikėjimo ir išsigryninimo zombiais. Kartais tai net pereina į visokias liguistas formas – pradeda vaidentis suokalbiai, pikti aplinkinių kėslai ir pan.

     • GIGA

      Nebūtinai,Romai.“Noras išgryninti“,tai nereiškia fanatiška nuomonė,tai yra bandymas pažvelgti iš kito taško.Plius tai jokiu būdu nereiškia,kas už tai reikia numirti,bet jei „fredinis“ surinka „yra taip ir tiktai taip“,tai norisi parodyt,kad gali b ūt ir šiek tiek kitaip

 • sataniuga

  Aš dėkingas Prezidentei už tai, kad nepabijojo prieš antrą rinkimų turą susitepti rankų ir išmetė į eterį kompromatą. DP gavo suvalgyti tai, kuo pratę tik kitus maitinti.

  • Viestartas

   Ir koks tas „kompromatas“?
   Gal spėjimai, išankstinės nuostatos – tada taip, nes kas nenuteistas, tas – ne vagis.
   Tuo labiau, kad jie naudojo tą patį ką ir kitos seimo partijos – balsų įgijimą už pinigus (vieni, pvz., reklamuojasi už aišku kieno milijonus, kiti – tiesiog į delną duoda).

  • Kęstutis

   O aš pasakyčiau A.Valinsko žodžiais: „įžeista boba“.

 • Justinas K.

  Pone Račai, norėčiau paklausti Jūsų kelių dalykų:
  ar D. Grybauskaitė nėra išrinkta tų pačių balso teisę turinčių piliečių ir neturi teisės kritikuoti būsimosios valdančiosios daugumos?
  ar D. Grybauskaitė neturi teisės savo veiklos ribose atstovauti savo rinkėjams, kurie 2009 m. balsavo už ją tikėdamiesi, kad ji kovos su korupcija ir nesąžiningumu politikoje?
  ar D. Grybauskaitė turi taikstytis su tokiais galimais atvejais, kai V. Uspaskichas arba V. Gapšys, užimdami aukštus postus per administracinius resursus ar kitas priemones užsiims nešvariais dalykais?
  ar D. Grybauskaitė turi nekreipti dėmesio į tas partijas, kurių vadovai ir aukšti jų asmenys, metų metus vilkinantys bylas per savo advokatus, nori patekti į valdžią?

  P.S. – Galite mane kiek jums širdis geidžia vadinti dunduku, tačiau skirtingai negu Jūs aš dar prisimenu, kas Lietuvoje nutiko vakar, užvakar, praėjusią savaitę, praėjusį mėnesį ir anksčiau. Lietuva yra teisinė ir demokratinė valstybė. Bet ji kartu ir turi sumažinti įtaką nešvarių ir susitepusių asmenybių, kurios veržiasi į valdžią. Nemanau, kad Jums taip pat patiko, kai V. Adamkus, grąsinęs, kad nepasirašys deficitinio biudžeto, ėmė ir jį pasirašė prieš pat Naujuosius metus.

  • GIGA

   Justinai K,Jūs teisus,bet visų pirma,Grybauskaitė skiria generalinį prokurorą (gal ir ne visai pirma:) ).Jei jis nesusitvarko,tai reiškia,kad Prezidentė,taip pat blogai atliko savo užduotis.Tada minties eiga yra maždaug tokia – „už tai,kad aš blogai atlikau savo užduotis,už tai,kad mano skiriami žmonės „lūzeriai“,prašau ignoruokite tuos,kuriuos mano „lūzeriai“ turėdami visus jiems suteiktus įgaliojimus,nesugebėjo kaltais padaryti“ O gal jie nekalti? Ar kalti dėl to,kad Prezidentė taip nusprendė? O kodėl Prezidentė nepasisako,kad Zuokas nebūtų Vilniaus meru ? Vėlgi ne jos kompetencijos ribos,bet pasisakyt galima,juk anot Jūsų,tautos išrinktas žmogus,gali reikšti savo nuomonę.Net vaikų krikštatėvis kažkada šiuo klausimu bandė nedrąsiai pasisakyt…
   Tik aklas negali matyt to,kad Prezidentė prieš rinkimus atvirai agitavo už ką reikia balsuot,po rinkimų tęsė tą pačią liniją,o jei dar dadėsi tokias provokacijas kaip vieną dieną prieš antrą turą klatinimų perkvalifikavimą,tai darosi koktu.Blogas Viktoras/Yra faktai? Pasodinkim,eleminuokim,bet neužsiiminėkim parodija ir demokratijos bei veiklos imitacija

 • Fredis*

  Inteligentiškas jaunas žmogus Fredis* skaito http://www.15min.lt/naujiena/rinkimai-2012/rinkimai2012-naujienos/algirdas-butkevicius-viktoras-uspaskichas-posto-negaus-atomines-dabar-nereikia-631-269391 ir abejoja.
  A.Butkevičius apie mokesčių reformą (5 proc. PVM mėsai/dešrai):
  „Iki liepos 1 dienos ekspertai atliks darbus ir pateiks pasiūlymus, ir gal liepos 1 dieną bus priimta.“
  Liepos 1 diena gali būti ir 2014-iais, ir 2015-iais, o žmonės pigios mėsos nori jau šiandien. Keturis metus prasėdėjus opozicijoje projektai jau turėjo būti paruošti.
  Apie minimalaus atlyginimo didinimą: „Aišku, visi pasiūlymai yra svarstytini, bet šiuo metu fiskaliniu požiūriu tai būtų, manau, sudėtinga.“
  A.Butkevičius apie renovaciją: „…lėšos turi būti naudojamos kvartalinei gyvenamųjų namų renovacijai. Po renovacijos žmogus gauna dvi sąskaitas. Viena sąskaita – susimokėti už faktinę šilumą, kita sąskaita – susimokėt už investicinę dalį. Bet sudėjus abi sąskaitas turi būti kaina mažesnė 20 proc. Tą 20 proc. turėtų dengti valstybės investicinės lėšos pervestos į tą („Jessica“) programą.
  Ir žiupsnelis propagandos: „Šita Vyriausybė stengėsi daugiau kariaut, o ne prekiaut.“
  Propaganda žmonėms greitai nusibos, žmonės laukia rezultatų: pigaus dyzelino, pigesnių būtiniausių maisto produktų (kažkodėl tik mėsos gaminiai(?), o mineralinis vanduo, kruopos, sviestas, daržovės (?)), minimalaus atlyginimo kilimo, proporciškai turėtų kilti ir visi kiti, nes minimalus atlyginimas negali būti toks pats, kaip ir kvalifikuoto darbuotojo, na, ir aišku kvartalinės daugiabučių renovacijos.
  Sėkmės A.Butkevičiaus vyriausybei.

  • romas

   Visko norim iki sausio 16.

  • GIGA

   Faktas,kad blogiau tikrai nebus ir tai supranta,net konservatorių fanai.Tik jie,kai bus geriau rėks,kad čia Kubiliaus padėtų pamatų pagrindas.Galiu ląžintis iš ko tik norit,kad vidutinio tūlo LR piliečio padėtis valdant Butkevičiaus vyriausybei,tikrai nepablogės,o,greičiausiai,net pagerės

   • Fredis*

    GIGA, turtingiausių ir labiausiai išsivysčių šalių dešimtukas yra visai šalia mūsų, tai Baltijos/Šiaurės jūros regionas (Skandinavija), Nyderlandai, Šveicarija, Australija/Naujoji Zelandija ir Airija. Beveik visos labiausiai išsivysčiusios šalys yra čia pat, šalia mūsų, jos neturi kažkokių ypatingų gamtos išteklių (iškyrus Norvegiją), o tik labai kvalifikuotus ir išsilavinusius žmones, kurie susiorganizavo savo šalyse gyvenimą taip, kad gyventų turtingai ir patogiai.
    Švedų sociologas apie Lietuvą: http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/finansai/sociologas-aleksandras-bardas-po-50-metu-lietuva-bus-turtingiausia-pasaulyje-o-vokietija-skurs-662-253251
    Nei A.Kubiliui, nei A.Butkevičiui nebuvo ir nėra jokių objektyvių galimybių mums pakenkti. Truputėlį pikta tik ant G.Kirkilo (LSDP), kad tinkamai neišnaudojo spartaus ekonomikos augimo 2002-2008 metais. Augimą netgi reikėjo stabdyti, kad nebūtume įkritę į 15 proc. duobę 2009-ų metų pirmąjį ketvirtį.

   • romas

    Faktas, kad kitais metais bus geriau nei šiemet, todėl ir biudžetas planuojamas optimistiškiau. Beveik visiškai nuo Butkevičiaus vyriausybės ekonominė padėtis pradės priklausyti maždaug 2013m. gale – 2014m. pradžioje. Nueinančios vyriausybės įtaka kitų metų šalies vystymuisi neišvengiama – įstatyminės bazės pakeitimui, programų paruošimui, kadrų ir finansavimo klausimų išsprendimui reikia laiko.

    • dzyvai

     „Beveik visiškai nuo Butkevičiaus vyriausybės ekonominė padėtis pradės priklausyti maždaug 2013m. gale – 2014m.“

     Čia „visiškai“ tai tikriausiai lyginant vyriausybės vadovų įtaką? (JAV ir ES, Japonijos padėties, skolų burbulų galimų sprogimų įtakos, manau, nepaneigsite).

     Sutinku, kad tuo metu Butkevičiaus vyriausybė pradės daryti įtaką, bet tos įtakos virsmo į rezultatus pradžią matysime besibaigiant seimo kadencijai (jei ji bus pilna).

     Nepanašu, kad pats Butkevičius ryžtųsi rimtesnėms reformoms (jis man panašesnis ne į reformatorių, o į imitatorių, bet čia gal aš ir klystu). Jiems patogiausia būtų pasėdėti ant kylančios ekonomikos bangos ir užsidėti pliusiukus, nebent koalicijos partneriai išprovokuos pokyčius.

     • romas

      Tik apie valdžios įtaką ir kalbu. Visada kadencijos pradžioje didelę įtaką daro buvusios valdžios palikta tvarka. Jai keisti reikia nemažai laiko.
      O nesiimti reformų gali būti ir labai protingas pasirinkimas.

     • dzyvai

      Sutinku, kad geriau be reformų nei blogos reformos, bet Lietuva su savo ekonominiu atsilikimu to sau leisti negali. Nors verslas taip pat prieš pokyčius, bet pokyčiai pradedant mokesčių naštos perskirstymu tarp darbo ir kapitalo, būtini kaip pamatas ir atramos taškas smulkiajam verslui vystytis ir vidurinei klasei formuotis. Vienok valdžią ima stambaus kapitalo atstovai, tai tokie pokyčiai mažai tikėtini.

   • Justinas K.

    GIGA, o dažniausiai ne patys žmonės yra atsakingi už savo materialinę padėtį?

 • Izbliondimas

  Manau, kad paveikti rinkiką galėjo net tik sumokant pinigus, ar duodant jam pavalgyti, išgerti, prižadant aukso kalnus.
  Galėjome pastebėti ir kitus būdus. Kaip aktyvias ministerijų priemones (kai tai nesiskaitė rinkikų papirkimu). Arba pasinaudojant labairimtu jubiliejumi, knygos pristatymu ir t.t ir pan.
  Pirmi paminėti dalykai, – visškoms padugnėms ir tai greitai susekama.
  O tie pastarieji, labiau gal fredžiams, kitieks paskutinės perskaitytos knygos „herojams“.
  O dar neatveratas lapas, – kaip dirbo apylinkių, apygardų rinkimų komisijos…. gal va čia liūto dalis reikalų.
  Tad, iš tų vsokių galimų kriminalų (o pagal įstatymus gal visiškai ir ne kriminalų), – tie visiški padugnės gal rinkimų esmės ir nepakeičia, ir net nei kiek.
  Keičia tai, manau, subtilesni dalykai.
  O labiausiai, manau, kvailiai vadinami inteligentai, – nes jiems veikia tie burtažodžiai, kai kremlius, maskva.
  O kokią realią įtaką, ne tik arabų pasauliui, ten Ukrainai, Baltarusijai, Rusijai ir ne tik visam pasauliui, bet ir Lietuvai daro JAV, – tai juk visiškas tabu. Ypač tarp vadinamų inteligentų, toks net klausimo kėlimas būtų Lietuvos išdavystė.
  Tad apie ką čia kalbame. Taip apie laukinius mūsų vadinamus inteligentus ir baisias pasekmes Lietuvai per visus pastaruosius 22 metus. Ane☺

 • Komanda

  Atsipeikekit, Lietuviai!
  Rinkime i Prezidentus P. Venciene, ji zino LR Konstitucja! O tai cia juokas vienas, gruybaujanti mergaite pasiklydo tarp triu pusu – zodziu ussimirso kokioj valstybej gyvena – cia Rusijoj gali reiksti kateoriska nuomone, ko troksti-o gal taip jau netycia, gal ipratus…Laikas pasimelsti..

 • Vingių Jonas

  Manau, kad atsakymą į p-no Artūro klausimą pasąmokslavo A.Klivečka laidoje apie nieką:)). Visą „sąmokslą“ sugrūdo į laidos pabaigą – „tas bus, gal tas bus, tas nebus, gal tas nebus, ir t.t.“:)). Todėl belieka pačiam „pasąmokslauti“. Neatspėjau, kad TS surinks 45-48 mandatus. Vadinasi, ir „pasąmokslavimas“ neturėtų išsipildyti:)). DP turėtų būti UŽ naują AE, nes nuosekliai UŽ yra jos vadas. Iš to seka, kad DP referendumo rezultatas „nieko nereiškia, nes reikšti negali“ lygiai taip pat, kaip ir JE, ir „permainų koalicijai“, kūrusiai, kūrusiai ir pagaliau sukūrusiai VAE. SD yra viskas atvirkščiai:)). Tada, „taip išeina, nes kitaip išeiti negali“, kad „3+1“ koalicija bus tol, kol iškils naujos AE klausimas naujos Vyriausybės programoje. Kadangi tai bus principinis klausimas, SD turės trauktis į opoziciją. JE siūlys „premjerą-Kubylių“, nes nuosekli naujos AE rėmėja parems tokią kandidatūrą, nors ji „visiškai neišmano ekonomikos“ (aut. DP vadas). Lygiai taip pat bus pritarta Vyriausybės programai. Ar pakaks balsų? Drąsiai, nes „Lietuva – drąsi šalis“:)). TS – 33, LS – 10, DP – 29 – viso: 72 arba 71, jei Gailius pasitrauks iš LS. Kadangi DP nepageidaujama „prie valdžios“, pati DP nenori Energetikos ministerijos, bet besąlygiškai klauso savo vado, tai „visais svarbiausiais klausimais“ palaikys Vyriausybę. Moralas – „ir vilkas sotus, ir avys sveikos“, o rinkėjai kaip visada – „ne prie ko“:)). Kaip ne prie ko yra ir šios dienos pažadai apie MMA iki 1100 Lt, po keturių metų perteklinį biudžetą ir 40% išaugusį BVP:)). Jei taip bus, tai beliks dar kartą pasveikinti tuos, Kad Geriau Būtų, jei lietuvių Lietuvoje nebūtų, lietuviai yra kvailiai, parsiduodantys už 10 Lt… „Gražu, net raudona“, arba kaip rašė Maironis „Čičinske“: „Į Čičinsko puikų dvarą/ Nuo Mitriūnų ir Lenčių/ Suvažiavę duoda garą/ Daug bajorų, daug svečių:/ Mantvydaitis juokdarys,/ Bartkaus posūnis kairys,/ Ožkabarzdis jaunikaitis,/ Aldadrikas Jonuška,/ Žnairas kūtvėla Tiška/ Ir naktibalda Valaitis. // Griežia smuiką rūpestingai/ Išsiskutęs vokietys,/ Jam kimbolais melodingai/ Taiko Leiba Šepetys./ Kumščia drūta, apskrita/ Muša būbną Dabita,/ Lig alkūnių atsiraitęs:/ Ant vaškuotų gi grindų/ Šoka plikos lig blauzdų/ Liaudos gražios bajoraitės.“…:)) Ar „apie viską pagalvota“?:))__Vingių Jonas

  • Fredis*

   Maironio baladė „Čičinskas“, publikuota 1919 m., neleidžia nuspėti kurioje pusėje labiau nukarę pagurkliai, – ar ponams iš kairės, ar ponams iš dešinės. Preliminariai analizei atlikti galima nužvelgti išoriškai (J.Oleką, J.Bernatonį, J.Pinskų, V.Blinkevičiūtę) arba pasitikrinti turto deklaracijas. Vargšas, jaunasis ir inteligentiškasis Fredis* su savo milijonu ir trupučiu tikriausiai būtų antras-trečias tarp TS-LKD narių http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/naujajame-seime-26-milijonieriai.d?id=59886467, o norint žinoti kokia ateityje (po metų-dvejų) bus Seimo dauguma, reikia įminti mįslę kokie yra tikrieji pono Viktoro interesai politikoje be jau deklaruotų 5 proc. PVM mėsai ir dešrai. Nereikia būti dideliu išminčiumi, kad nuspėtum paprastą tiesą – šiuo metu Viktorui svarbiausia yra legitimizacija. Visas įdomumas prasidės kai tik bus patvirtinta vyriausybės programa ir pasiektas viešai deklaruotas interesas politikoje (5proc. PVM mėsai/dešrai). Ši vieša deklaracija gali būti nukreipianti dėmesį nuo tikrųjų interesų jeigu padarytume prielaidą, kad jis yra stambus žaidėjas politikoje. Kolkas miestelėnams užmintos vienos mįslės, o bent kiek tikslesnes tiesas žino JE Prezidentė (VSD, prokuratūra, NSGK/dr.A.Anušauskas)), kurie ir veikia pagal planą. Bet kokiu atveju Tvarka ir Teisingumas bus tik stalo teniso žiūrovai.

   • Vingių Jonas

    „Bet kokiu atveju Tvarka ir Teisingumas bus tik stalo teniso žiūrovai.“ Būtent. Mano nuomone, tai nuosekliai daroma nuo pat 2003 m., kai iškilo „grėsmės nacionaliniam saugumui“:)

    • Fredis*

     Tvarka ir Teisingumas tėvonijoje: http://www.youtube.com/watch?v=NUjwXpKA8lY

     • Fredis*
     • GIGA

      Kažkoks žmogelis,kuris net neprisistato,kas jis toks bukai kartoja tą patį klausimą.Kadangi jis jau visiems nusibodo su juo niekas nekalba ir veja lauk.Į youtube jis įdėjo ne nuo pirmos savo klausimo minutės,nes niekur negirdėjau „laba diena,čia Jonas Jonaitis iš tokios tv,norėčiau užduoti klausimą….“,bet nuo 16 min,kai 121 kartą paklausė tą patį klausimą.
      Šiaip tai nieko nensutebino,nes konservatoriai dar įdomiai Sodros vadą rinko.Pirma susirado jaunuolį atitinkantį „fredinių“ filosofijos pagrindinius postulatus,o po to pagal jį surašė reikalavimus konkursui.Svarbiausiai,kad Sodros vadas turi būti viešo administravimo magistras ir ne kitaip !!!!

    • Fredis*

     Tvarka ir teisingumas tėvonijoje pradeda pralošinėti net Skardžiui: http://www.youtube.com/watch?v=gPdyrRxBJ4I&feature=relmfu

     • suomis

      Visa problema, kad nėra Karaliaus. Švedijoje ir Grafienė mažiau teisių turi nei mūsų merai. Nors jie (grafai) tą teritoriją daugelį amžių valdo. Kaip pagalvoju. Tai yra jaunos valstybės problemos. Tik visa bėda tame, kad laiko mums neduota, kad galėtume statyti valstybę netrukdomai. Nelaimė, kad tokie durneliai a la komskiai, vigeliai ir t. t. įsivaizduoja, kad Pasaulis yra čemodano formos. Liks jie prie sudužusios geldos, kaip ir daugelis tokių pačių debilų prieš tai. Kaip sako rezistentas Nr.1 : – „Gyvenimo nesustabdysi“. ;)
      Aš tik niekaip negaliu suprasti, kodėl lietuviai pasirinko mirties kelią. Galvoju vienaip, antraitaip, na niekaip nesiklijuoja. Niekaip nerandu paaiškinimo dėl ko, žmonėms gyvenaniems Lietuvoje, mielesnis suicidinis kelias. Visas PASAULIS kariauja, mušasi, kažką daro, kad IŠLIKTŲ. Tik, vieni lietuviai bando nusižudyti. :DDDDDDDDDDDDDDD
      Nesuprantu, ar čia iš mandrumo, ar iš durnumo. Kažkodėl manau, kad iš durnumo. Fenomenalūs žmonės čia gyvena (KOL KAS gyvena).

     • Fredis*

      Aš iš šio reportažo supratau, kad kaimo vietovėse formuojasi buržuazija, atsirado daug turtingų žmonių, tai labai gerai, tik statant vėjo jėgainių parkus reikia atseikėti pinigų ir vietinėms bendruomenėms, paprastiems kaimiečiams, o ir pačius parkus reikia suprojektuoti ir įrengti tvarkingai, gavus visus leidimus, bei suderinus su gyventojais.

   • GIGA

    Fredi,dėl TS deklaracijų ir per gyvenymą uždirbtų pinigų:
    1. o tai ar gerai,kad žmonės,kurie nesugebėjo užsidirbti sau,bando uždirbti valstybei?Iš kur jų gabumai?Todėl ir skamba argumentai -„pinigų yra tik tik kiek yra’,bet ,manau,niekas neabejoja tuo,kad duok šiandien vienodas sumas skirtingo gabumo mendžeriams,tai ne faktas,kad po 4 metų jie vienodas ir turės
    2.kad Fredis,su savo milijonu TS būtų antras-trečias dar nieko neparodo -Kubiliaus uošvienė versli,o ir Matūzas daduria,Degutienės sūnus „aktyvus“,kaip jam verslas nesiseks,jei tuomet kai nesiseka – motiną,Seimo pirmininkę,necenzūriniais žodžiais pakeikia

 • Mauras

  GIGA, jau visai pasiklydote.jei nebijote prablaivėjimo, pasitikrinkite kurių partijų frakcijos turėjo daugiausia milijonierių kelias paskutines kadencijas Seime ir pasidomėkite jų kaip Seimo narių matoma visuomenei naudinga veikla. jagminas, bradauskas, valkiūnas, rutkelytė su glavecku, valinskai, ramonas, galvonas, dar zuokas, bosas su uspaskichu. Seimo nariai ten eina ne uždirbt ir net ne išleist, o sudaryti sąlygas augt visuomenei, verslui. Seimas ne verslo klubas, vieno kito verslo ragavusio, bet jame interesų nebeturinčio reikia, bet geriau jie nemėgintų uždirbti, nes jei tik pradeda, uždirba tik sau ar partijai.

  • GIGA

   Maurai,ką tu tuo norėjai pasakyt? Aš tuo klausimu ginčijausi ? MAno pagrindinė mintis buvo,tai,kad jaunuolis Fredis būtų antras-trečias konservatorių turingumo rejestre nieko nerodo.Absoliučiai,nes vogt gali ir į deklaraciją neįsirašydamas,gali turėti „nulinę deklaraciją“,o gali klęstėti tavo šeima ir artimieji.Ar ne taip? Maurai,tu ir aš niekada tiek sklypų ir tokiose vietose kaip Bradauskas nesusipirktum,ir savo dukrai taip butuko kaip K.Masiulis nesuorganizuotum.O abiejų seimiečių deklaracijos labai skirtingos,bet rezultatai tik dėl to,kad jie „seimiečiai“/politikai. Toliau.Seimas tai yra tautos atstovai -o tautoje yra ir traktorsitų,ir intiligentų,ir verslininkų todėl atstovų Seime irgi turi būt visokių ir yra visokių.

  • Mauras

   Gerbiamasai, kitą kartą parašykite, kad pagrindinė mintis 2. punkte. Aš apie 1-ą, kuriuo teigiate, kad kuo turtingesnis Seimo narys, tuo produktyviau jis dirbs visuomenei, kas mano vertinimu yra iliuzija, išsisklaidanti pasidomėjus konkrečių piliečių veikla, žr. aukščiau. Atleiskite. Jei dar turit abejonių, paanalizuokite ar tiesiog pagūglinkite šią citatą:“Sociologai: rinkėjai galvoja, kad turtingi mažiau vagia“. Sėkmės vaduojantis iš stereotipų.

   • GIGA

    Ne taip.Jei žmogus per gyvenymą sukrė n darbo vietų,pastatė kažkiek gamyklų,daug kartų dalyvavo derybose su užsienio partneriais,sėkmingai vykdo eksportą,tai šansų daugiau,kad gavęs vietą valstybės tarnyboje,kur darbas surištas su pridėtinės vertės kurimu panaudojant biudžeto lėšas,jis bus produktyvesnis,nei į tą vietą patekęs kaimo bibliotekininkas.Aišku,jei jis dirbs sąžiningai.Manyčiau,kad ginčytis tuščias reikalas.O vogt gali ir Seimo narys milijonierius,ir Seomo narys ex-mokytojas.Bet faktas tas,kad Seimo narys ex -mokytojas,vargu ar padarys „verslą“ valstybėje,jei tokios patirties neturi.

   • GIGA

    Kiekvienas skaito,taip kaip supranta.Dar kartą perskaičiau savo tekstą -niekur neparašyta,kad TURTINGESNIS seimo narys PRODUKTYVESNIS.Čia,MAuro,klejonės.De ja….
    BEt,kad vienas žmogus su ta pačia pinigų suma gali nuveikt daugiau nei kitas,tai faktas.Todėl politikų argumentas „pinigų yra tiek kiek yra’ irgi tos pačios serijos klejonės

    • Fredis*

     GIGA, pirmas vaizdelis, kurį išmeta youtube surinkus G.Kirkilas http://www.youtube.com/watch?v=l91aTKq77OU. Pinigų valdanti partija neuždirba, partija užsiima valstybės valdymu. Šiame vaizdelyje pagrindinė partijos pirmininko mintis: „priešai puola“. Socialdemokratai Europoje daugiausiai kalba apie socialinę gerovę bei solidarumą.
     Verslą kuria verslininkai už vyriausybės ir partijos ribų. Politikai šalyje turi sudaryti palankią aplinką verslui, dalyvauti verslo forumuose, propaguoti ir pristatyti savo valstybę kaip palankią verslui steigti, turi būti subalansuota („ir vilkas sotus, ir avis sveika“) mokesčių sistema ir t.t..

     • GIGA

      Pirmame vaizdelyje (nežinau koks pas tave pirmas) kažkos pilietis reikia suprast,kad žurnalistas,isteriškai bėgioja kažkokioje patalpoje ir klausinėja kas bus seniūnas?
      Faktas,kad verslą daro ne politikai,bet politikai disponuoja biudžetu,kurį skirsto pagal savo prioritetus.Jei dabartinė koalicija iš karto nustatytys kitokį minimalios algos dydį,jos prioritetas bus toks.Kai KIrkilas buvo premjeras TS visą laiką jį tarkavo,kad jis mažai pinigų skiria KA,net NATO nuamtytų procentų nuo BVP nesilaiko,bet atėję į valdžią patys,šiai šakai pinigų skyrė dar mažiau nei ‘pypkorius“.Tai aš apie tai ir kalbu,kad nereikia kaip apgirtusiom papūgom visą laiką kartot „pinigų biudžete yra tiek kiek yra’.Esmė prioritetuose ir,aišku,asmeninėse vadybininkų savybėse.Vadybininkai yra bne tik versle,bet ir valstybinėse/biudžetinėse įstaigose -pradedant ministrais ir merais,baigiant,trakim, vyr.gydytojais.

   • Mauras

    GIGA, jei dar moku skaityti, kalbėjote apie politikų turto deklaracijas ir teigėte, kad kas uždirbo daugiau, tas ir visuomenei dirbs geriau. Ne? Tuomet parašėte ne tai, ką norėjote. Pagaliau nesvarbu, tema šiaip ar taip aktuali. Beje, jei milijonierius-verslininkus vertintume jų naudingumo visuomenei perspektyvoje, jie pirmiausia linkę uždirbt pinigų sau, toliau – kultūros ir intelekto reikalas. Reikia nepamiršt, kad milijonai būna skirtingi – nuo prichvatizacijos praėjo visai nedaug, daliai šiandieninių į Seimą susiruošusių milijonierių tikrai ne viską reikėjo uždirbt savu prakaitu ir galva, užteko pirmiems prieit ir pasiimti. Nesvarstote, kodėl sėkmingi verslininkai, t. y. tie, kuriems pinigų kalimas yra gyvenimo būdas ir aistra, nesiveržia į politiką, arba pamėginę bėga? Nes Seimo nario būsena, nepaisant statuso, įtakos ir žiniasklaidos dėmesio, su verslu neturi nieko bendra. Jau nekalbu apie valstybės tarnybą, kuri ir vykdo konkrečius sėkmingus ar nelabai projektus, tačiau su Seimo nariais valdininkai nesusiję, išskyrus laikinus ministrus. Beje šiame Seime pripažintų milijonierių pateko mažiau – iš 150 kandidatavusių tik 26.1999 m. į Seimą buvo išrinkti 2, 2000 m. – 13, 2004 m. – 28, 2008 m. – 35 milijonieriai, manau skaičius sumažėjo iš esmės dėl turto kainų kritimo.

    Beje tokį požiūrį kad jie dirba geriau stipriai propaguoja patys Seimo milijonieriai – žr. Bradausko citatą http://www.veidas.lt/kodel-politika-lietuvoje-virsta-tik-turtinguju-uzsiemimu

    • GIGA

     Maurai,man net nesinori viso teksto skaityt,kai iš pradžių rašai savo interpretacijas .
     Įdedu savo tekstą:
     „o tai ar gerai,kad žmonės,kurie nesugebėjo užsidirbti sau,bando uždirbti valstybei? Iš kur jų gabumai? Todėl ir skamba argumentai – ”pinigų yra tik tik kiek yra’,bet ,manau,niekas neabejoja tuo,kad duok šiandien vienodas sumas skirtingo gabumo mendžeriams,tai ne faktas,kad po 4 metų jie vienodas ir turės“.Kur čia teiginys,kad tas kuris uždirbo daugiau,dirbs geriau visuomenei? Jūs gi poziciuonuojatės kaip juristas,tai opnuokite faktais,o ne prielaidom.Mano teiginys toks -man keista,kad POLITIKAS,NETUTURINTIS VERSLO,PINIGŲ UŽDIRBINĖJIMO PATIRTIES SAKO – BIUDŽETAS TURI BŪT TVARKOMAS TIK TAIP KAIP AŠ TVARKIAU,NES PINIGŲ YRA TIEK KIEK YRA.Maurai,nuo šios vietos interpretacijų gali būt daug ir įvairiausių.Gal būt politikas atėjęs iš verslo vogs,gal politiko,kuris niekada nebuvo versle asmeninės komandos ar bendraminčių komanda nustebins originaliom įdėjom,kurios ir tradicinį verslą priblokš,galų gale yra koalicijos,susitarimai,lobistai,priešrinkiminiai įsipareigojimai ir t.t. Bet negalima teigti,kad turi būti tik taip,o ne kitaip,nes aš taip dariau.
     O šiaip tai tautos savanoris Nr 1. yra pasakęs 9cituoju iš atminties“ -„bėda ta,kad Lietuvoje negalima rasti 5 sąžiningų žmonių“.Kadangi tai buvo kalba apie Valstybės valdymą ir šalies progresą nuo Nepriklausomybės atkūrimo,galima suprasti,kad tokių žmonių patriarchas nemato ir TS partijoje….
     Be abejo,pritariu JUms,kad sėkmingi verslininkai,menininkai,kūrėjai į politiką neina,na gal kokios retos išimtys – tingiu net kratyt sąrašus.O ir tas sėkmingumas,bent jau versle skirtingas – vienas milijoną uždirbęs labai sėkmingu save laiko,kitas ir 100 milijonų kažkokia tai sėkme nelaiko

     • Mauras

      Dėl apsukrių ir mokančių uždirbti pinigus politikų – pasižiūrėkite į estus. Jų politikai savo laiku ėjo ne uždirbti, o sudaryt sąlygas augti kitiems, todėl Estijoje šiek tiek daugiau pasitenkinimo tuo ką jie sukūrė. Būtų daugumai išėję į sveikatą, jei svarbiu mums laiku vietoj sėkmingo partinio-nomenklatūrinio funkcionieriaus a.a. AMB dešimtmečiui būtume išsirinkę prezidentu sėkmingą ir sąžiningą rašytoją ir režisierių
      http://lt.m.wikipedia.org/wiki/Lennart-Georg_Meri
      ir vietoje 3 verslininkų gavę premjeru vieną kitą sėkmingą ir sąžiningą mokytoją ir istoriką, kaip estai.
      http://lt.m.wikipedia.org/wiki/Mart_Laar#section_1

      Tokių neatsirado, todėl jei jūsų ištraukta iš konteksto VL citata ir buvo ištarta, tam tikra prasme ji labai tinka, ypač kalbant apie visuomenės lyderius.

      Tačiau kaip pasiklosi, taip ir išmiegosi. Stereotipai ir pasąmonė daugumą rinkėjų veikia efektyviau už racionalų protą.

      Darau prielaidą, kad vidinė kultūra turėtų politiką saugoti nuo populizmo, o gebėjimas logiškai racionaliai mąstyti leistų priimt teisingus sprendimus. Uždirbinėti patiems – ne politikų darbas, kai jie tuo užsiima, dažnokai nieko gero neišeina. Pavyzdys- jau 7 metus ruošiamas VAE projektas, naujo Elektrėnų bloko statybos, taip pat dujų ir elektros skirstymo privatizavimas,mažeikių pirmas pardavimas, ir iki pastarosios vyriausybės apleistas valstybės turto valdymas. Teigiamas atvejis – Būtingė.

     • GIGA

      1.Dėl AMB sutinku 101 proc.
      2. Nemanau,kad VL citata ištraukta iš konteksto.Žmonės visur tiek politikoje,tiek versle yra pagrindinė problema
      3. dėl estų.Vakar naktį kaip tik grįžau iš Estijos apsukęs nemažą lanką šalyje,pabendravau su daugeliu žmonių.Estai įsižioję kaip jų klausi,kaip čia jūs taip atsiplėšėte nuo latvių ir lietuvių.Tiek jie,tiek ir aš pats to atsiplėšimo nematau,nebent valdžios struktūrų tarnavime žmogui -taip čia daug kas automatizuota,struktūrizuota,paimta geriausi skandinaviško modelio variantai.Nemanau,kad to negalėtų būti mūsuose.Bėda kitur,kokios spalvos valdanti partija Lt begautų valdžią ji dar turi tūkstančius partiečių ir šimtus įsipareigojimų.Po rinkimų prasideda atidirbinėjimas saviems -jie kišami į biudžetines vietas,todėl bet kokios partijos,bent jau didžiosios šnektos apie biurokratinio aparato mažinimą yra tik kalbos rinkėjams -niekas realiai to daryti nesiruošia.Sutinku su ekonomistų skaičiais,kad tai gal ir ne patys didžiausi skaičiai bendrame kontekste,bet ekonomija šitoje dar vienas šūvis pezėtojams,kad pinigų yra tik tiek kiek yra

     • dzyvai

      GIGA, sakėt nematot didelių skirtumų tarp estų ir lietuvių. Ar žinote, kiek Jūs, kaip pilietis, esate skolingas valstybės skolintojams, ir kiek skolingas Estijos pilietis? Kiek Estijos biudžete skiriama palūkanoms, ir kiek Lietuvos? Su laiku tą skirtumas pasijaus ne tik valstybių „popieriuose“… Čia pradžiai :)

     • GIGA

      Dzyvai,aš apie akiai matomus:) Kai žmogus atsako į klausimą apie savo gyvenymą jis vertina algą,perkamąją galią,komunalinius patarnavimus ir t.t.,bet nespėja kas bus po kažkiek metų

 • Aštrus liežuvis. Beviltiškas rašinėtojas.

 • Raimis

  Не виноватая Я, он (они) сам (сами) пришол (выбрали).

 • Fredis*
 • Fredis*
 • Fredis*
 • Pingback: Ežiukas rūke nusišovė. « Žymantas Baranauskas()

 • Kęstutis

  Dar įdomiau darosi paskaičius JE Vl.Adamkevičiaus interviu LRyte: ??? agentas Adamkevičius per tris dienas išprašo JE-ministerį pirmininką AMB, kad paskirtų ??? agentę Grybauskaitę finansų ministre… Toliau skaityti A.Račo tekstą.

 • Vingių Jonas

  Beveik „ne į temą“:)
  Na va, „mūsų protai“ nebeištrivojo ir kaip tikri „pionieriai“ po USA Eurostat-e paskelbė 2012Q03 BVP rezultatus:)). Nepatikėsit, kaip smagu žiūrėti į skaičius, ir matyti, kaip „e-sinoptikai“ niekus tauzyja:)). Dar vakar buvau ten užmetęs akį. Buvo aiškiai, kad Lietuvos 2012Q02 – 8106,8 mln EUR, o šiandien jau tik 8053,3 mln EUR. Ot lengva „sinoptikams“ nuleidinėti ir po to aiškinti, kad pakilo BVP daugiau negu planavo, kai niekas „ant popieriaus“ nesaugo buhalterinių skaičių ir ne kitaip:)). Jei būtų nekoreguoti 2012Q02 BVP skaičiai, tai JE būtų teisi, kad ateina antra kyrzės banga, o dabar – papūskit, nes BVP kyla daugiau nei prognozavome – 2012Q03 – 8166 mln EUR arba + 102,7 mln EUR, palyginus su prieš tai buvusiu 1 ir 2 ketvirčių augimu, kai nuo 7880,4 iki 8053,3 arba 73,9 mln EUR BVP pakilo:)). Ot „nagus atmušti“, kertant per kišenę, tokiems „korektoriams“ reikėtų. Gal nustotų mulkinti ir ES, ir Lietuvos žmones?:)) O gal mulkinti visus ir visada ir yra JE planas? Matysim:))
  žr.http://epp.eurostat.ec.europa.eu/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=teina010&plugin=1

  • GIGA

   Aš čia irgi vieną kartą netyčia pagalvojau.Kadangi esu pakankamai tampriai susijęs su agro verslu,tai ir pagalvojau -Kubilius su kompanija rėkia,kad jie čia labai daug nusipelne,keldami BVP ir skatindami eksportą.Oficialių skaičių neieškojau,bet taip jau gavosi,kad Lietuvoje šiais metias grūdų derlius vienas iš didžiausių per Nepriklausomybės laikotarpį.Tikiuosi net „frediniai“ neturi iliuzijų,kad tai Kubiliaus,Starkevičiaus ar dar kokio nors veikėjo nuopelnas.O jei derlius didesnis pvz. milijonu tonu,tai jau apie 0,6 milijardo didesnis BVP ir beveik tiek pat išauga eksportas (nors ne viskas per kalendorinius metus eksportuojama),o plius dar reikia daugiau dyzelio derlių nuimt,mokama daugiau algų,po to perkama daugiau chemijos,trąšų,technikos ir t.t. Va taip ir gaunasi rekordiniai Kubiliaus BVP šuoliai:)

 • Naujoji politika: darom, galvosim paskui:

  rinkimai2012.blogspot.com

 • Gylys

  Pamenu kažkas iš koncerų gerbėjų čia porino, kad pečeliūno rūpinimasis signatarų rentos dydžiu nesavanaudiškas, o vien tik pagarbos signatarams išraiška. Tai štai jiems ir atsakymas dėl šio menkystos „nesavanaudiškumo“ cituojant Delfi :
  „S.Pečeliūnas teigia dabar turintis du pasirinkimus – grįžti į savo ankstesnę darbovietę Muitinės departamente arba gyventi iš signataro rentos. „Nebežinau, ar verta ten grįžti, matyt, reikės rentą paimti“, – prasitarė parlamentaras.

  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/tautos-atstumtieji-dar-tikisi-grizti.d?id=59903183

 • Rytis I

  Mūsų valdžios, politikų, o reiškias ir rinkėjų siekiai kartais primena tokį pasanžyrą-keleivį-turistą, nuolat lipantį ne tan traukinin – o jau pajudėjus, įsibėgėjus – reikalaujantį tučtuojau sustoti.
  Taip buvo su IAE: stabdyti stabdyti, paskiau pratęsti, dabar gi „reikėjo papildomą bloką pabaigti“. Taip buvo su Viktoriecu – delegavom Europarlamentan, o oi – tuoj reikia atimti neliečiamybę nes nusikaltėlis gal ir tikrai įtariamasis jis. Tarptautinė paieška baigiasi ramiu šeiminiu gyvenimu ir jei įdomu išvis kam kas ten namuose o kas ne.. Toliau VAE – Seimas apsisprendė, valdžia derybinosi, tačiau „sustok traukiny, nestuksėkit rateliai“, nes tauta nepritarė o reiškias, kad kažkas nepadarė namų darbų ir gal dar blogiau. Namo. Dabar DP – tyli visokie VSD, VRK laisvina šlagbaumus, nors pasirodo vaje – suokalbis tai su rinkėjais ir prieš esamą valdžią, ir velnias kaip taip anksčiau nepastebėjom… Vėl traukinys pajudėjo ir nieko (mūsų) nelaukia.

 • Q.E.D.

  Nu ką, atrodo, kad Butkevičiui „drąsos nepritrūko“, ko nepasakysi apie politinę nuovoką. Ir planas perėjo į „veiksmų po to“ stadiją.

  Galima tolesnė eiga yra tokia. KT naikina rinkimus, dabartinis seimas gauna papildomai pusmetį laiko, Uspaskio teismas vyksta pagreitinta tvarka, „darba parcyja“ teismo sprendimu išnyksta iš politinio horizonto, Uspaskis perka tiesioginį bilietą Briuselis-Urdoma ir bando diriguoti išblaškytiems bendražygiams iš Razlivo. Alternatyviniu atveju Uspaskio jubiliejinių baliuškų lankytojai su elegantiškais sukorių maišeliais mindžiukuoja prie langelio Lukiškėse ir dundukina visus trolintojus savo bloguose.

  Ar turime pagrindo nerimauti dėl tokios įvykių eigos? Ir ką daryti toliau?

  Atsakymas į šį klausimą paprastas: pasitikėti.

  Pasitikėti tais, kuriems mes savanoriškai perdavėme teisę spręsti už mus: teisėjams, prokurorams, policininkams, ekspertams, ministrams, nariams. Kalbant labai paprastai – pasirinkome pasitikėti valstybe, kurios piliečiais esame. Nepaisant to, kad ne viskas toje valstybėje mums patinka, kad daug ką, jei galėtume, joje keistume ir kad daug kas, kas toje valstybėje vyksta, mums kelia abejonių.

  Gali būti, kad taip pasirinkdami klystame. Bet tokiu atveju tikriausiai turėtume kaltinti tik save – juk tai mes kūrėme tą valstybę, kurioje šiandien gyvename. Mes rinkome Seimo narius, kurie priiminėjo įstatymus, kuriais vadovaudamiesi veikia teisėjai, prokurorai, policininkai. Mes rinkome prezidentus, kurie skyrė teisėjus, bei pasirašydavo įstatymus, kurie būdavo priimami Seime.

  Visada turėjome galimybę balsuoti kitaip, galėjome nebalsuoti visai, galėjome protestuoti kai išrinktieji elgėsi ne taip, kaip tikėjomės ir norėjom.

  Netapkim panašūs į visokius kuolius, stomas ar landsbergius, kurie, turėdami tokias pat galimybes, renkasi netikėti valstybe.