Koks prezidentės planas?

Dabar, kai žiūri atgal, viskas atrodo labai logiška…

Iš neutralaus į priešišką Darbo partijos atžvilgiu pasikeitęs premjero A.Kubiliaus tonas, radikali Liberalų Sąjūdžio pozicija.

Po to, likus mažiau nei parai iki rinkimų agitacijos pabaigos prokurorų kreipimasis dėl kaltinimų Darbo partijos byloje perkvalifikavimo. Atitinkamai – ir senaties.

Taip pat – FNTT žiniasklaidai patyliukais nuleista istorija apie 17 mln. litų galimą aferą ir jos interpretacija. Šiaip jau FNTT mėgsta pasigirti nuveiktais darbais, bet net dabar, kai rašau šias eilutes, apie tuos 17 mln. FNTT puslapyje dar nėra nė žodžio…

Į savo vietas stoja ir T.Janeliūno bei kai kurių kitų politologų pasvarstymai apie mažumos TS-LKD vyriausybę bei vaivorykštinę koaliciją. Ir net L.Bielinio pagyros prezidentei (ar pamenate, kad paskutinį kartą tai buvo?)

Panašu, planas buvo ir jis tvarkingai vykdomas. Dalyvaujant visiems kišeniniams. Ir pagal komandą iš Daukanto aikštės rūmų.

Tas planas labai paprastas ir aiškus: A.Kubiliui panorėjus, prezidentei įsakius, Darbo partija – lauk iš koalicijos. Nes už ją nebalsavo net 80 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų ir jos lyderis kalba su akcentu ir yra įtariamasis korupcijos byloje. Nešvarus.

Kitose partijose tokių nėra. Nieko nebuvo paėmę STT, niekas nesėdėjo ir niekas užstatų nemokėjo.

Iš esmės tai net ne tai svarbiausia.

Svarbiausia, kad yra planas ir visi vieningai dirba bandydami jį įgyvendinti.

Aš dar turiu vilties, kad A.Butkevičius yra politikas ir duos suprasti plano įgyvendintojams, įskaitant ir tą mėlynu kostiumėliu, kad Lietuva yra demokratinė ir teisinė valstybė ir kad muziką ir R.Cicino ar  M.Adomėno dainas dažnutes užsakinėti čia galima tik privačiuose vakarėliuose. Bet ne sprendžiant valstybės reikalus.

Jei A.Butkevičiui drąsos vis dėlto pritrūktų ir pamiršęs savo rinkėjus ir savo duotus pažadus dėl kokių nors priežasčių sutiktų tapti trečiuoju „gerosios koalicijos“ broliu, tikiuosi, kad planas apima ir veiksmus po to.

Nuoširdžiai tikiuosi, kad planuotojai supranta, ką jie daro ir žino, kaip po to rekės priversti koaliciją susitarti dėl biudžeto, mokesčių, VAE, dujų terminalo. Ir balsuoti vieningai visais šiais ir daugybe kitų klausimų. Įskaitant ir okuoacijos žalos atlyginimą ir Viktoro neliečiamybės panaikinimą.

O gal plane ne tik kaltinimų perkvalifikavimas, bet ir nauji liudijimai bei įrodymai teisme ir prašymas skirti kardomąsias priemones? Bet reiktų labai greitai – iki priesaikos Seime liko labai nedaug laiko. Neturėtų būti problemos – juk kišeninių yra ne vienas, ar ne?

Bet planas tikriausiai numato ir kitus dalykus: užsienio diplomatų ir investuotojų požiūrį. Taip pat – skaičiavimus, kiek procentinių punktų prie Lietuvos skolinimosi kaštų jau kainavo suplanuota isterija ir kiek jų prisidėjo vien per pirmadienį. Įdomu, kiek mėlyno kostiumėlio savininkė sau nusprendusi leisti. Tai yra, kokia, jos skaičiavimais, yra Viktoro kaina? O gal buvo galima jam sumokėti tiesiai, be isterijų, be chaoso. Viktoras juk verslininkas, gal būtų paėmęs. Juk pats kažkada kitam Daukanto rūmui šeimininkui skolas mokėjo. .

Šiaip tai aš vis dar tikiuosi, kad planas nesuveiks. Ir kad prezidentei bus priminta, kur ir kokia yra jos vieta Lietuvos valstybėje.

Būtų labai naudinga Lietuvai ir pačiai prezidentei. Gal atidžiau skaičiuotų, kai kils noras kurti naują planą.

(19 balsų, vidurkis: 3,58 iš 5)
Loading...