Siūlau nemokamus pietus „Neringoje“

Turtinga vis dėlto ta Lietuva…

… Žmonėmis, turinčiais ką pasakyti.

Tuo įsitikinau rašydamas šį tinklaraštį, kuriame protingi, tačiau savo asmenybės nenorintys atskleisti profesionalai dalijasi savo žiniomis ir pastebėjimais įvairiais gyvenimo klausimais.

Su kai kuriais iš jų būtų visai įdomu susipažinti, deja, dauguma savo mintis yra linkę skelbti tik anonimiškai.

Aš suprantu. Nesaugu nūnais toje konservatorių valdomoje Lietuvoje…

Tačiau ne tik šiame tinklaraštyje savo mintis skelbiantys šviesuoliai linkę apsigaubti paslaptingumo skraiste.

Štai neseniai bandžiau ieškoti kolegos Dariaus Butkaus – prašiau atsiliepti, pasipasakoti. Nieko. Išnyko kaip dūmas… Jokio ženklo, tik komentaras apie gerąjį Seimo narį E.Vareikį…

Nepavyko susipažinti ir su gana aktyviai Lietuvos žiniasklaidos fronte besireiškusiu Algiu Tilindžiu. Ką ten susipažinti – net nuotraukos visuose internetuose nėra jokios. O žmogus tikrai buvo šviesus – išmanė politiką, įskaitant ir užsienius, žinojo saugumo problemas, o jau apie dabartinę prezidentę žinojo beveik viską

Bet keista – po kelionės į Minską ir instrukcijų, kaip reikia laidoti prezidentą – išnyko. Gal iš tos širdgėlos – paskui velionį prezidentą? O gal Minske darbą pasiūlė – juk geri rašytojai visiems reikalingi.

Bet – kaip jau ir sakiau – Lietuva turtinga.

Antradienį žiniasklaidą bevartydamas, dar vieną šviesuolį užtikau. Aleksandras Žibas vardu. Na, taip gražiai rašo apie politinę prostituciją, užsienius beveik kaip a.a. A.Tilindis išmano, į prezidentės veiklą puikiai įsigilinęs ir dar „The Economist“ skaito. Reiškia – angliškai moka.

Tikras grynuolis.

Net stebiuosi dabar, kaip anksčiau jo nepastebėjau.

Stebiuosi todėl, kad A.Žibas savo įžvalgas jau seniai skelbia – pavyko užtikti net 2005 metų pasvarstymus apie grėsmingus Rusijos kėslus Lietuvoje ir Baltijos valstybėse, kuriems negali pasipriešinti net pats „pasimetęs prezidentas“ V.Adamkus.

Bet štai nuotraukos rasti nepavyko. Matyt, nemėgsta žmogus viešumos. Kaip ir dauguma šviesuolių.

Beje, laikui bėgant, A.Žibo nuostatos šiek tiek evoliucionavo  – visai neseniai jis paskelbė išsamią užsienio politikos studiją, kurioje V.Adamkus iš „pasimetusio prezidento“ tapo lyderiu.

Bet į tą tekstą, kai jis buvo paskelbtas, kažkaip neatkreipiau dėmesio. Ir dėl to labai gailiuosi.

Tad bandau šią klaidą ištaisyti: siūlau A.Žibui susipažinti. Kad pažintis būtų malonesnė, siūlau papietauti kartu „Neringoje“, laikas man nesvarbus, aš prisiderinsiu. Sąskaitą apmokėsiu.

Jei gerai pamenu, „Neringos“ meniu yra labai skaniai paruoštos kalakutienos, kažkodėl esu beveik tikras, kad tokios šviesios minties grynuoliui, ji turėtų patikti.

Kartu prašau visų šio tinklaraščio skaitytojų, jei kartais pažįstate A.Žibą, perduoti jam mano kvietimą.

Gal, su jūsų visų pagalba, šį kartą pagaliau pasiseks?..

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • vaiva

  kai Žibas 2006 metais rašė apie Baltarusijos TV uždraudimą, buvau beveik tikra, kad jį pažįstu:-)
  http://www.delfi.lt/news/daily/comments/article.php?id=9259203

 • nerijus

  Nepamenu kur (komentaruose), bet teko skaityti, jog D. Butkus yra ne vyras, o po šiuo pseudonimu pasislėpusi moteris.
  Ar negali būti ir šis atvejus toks pat?..

  • nerijus

   Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad politika, labiau, vyriškas užsiėmimas. Nenuvertinant moterų.

 • Fredis*

  Aleksandra, Aleksandras – iš graikų: alekso „saugoti, ginti“ + aner (andros) „žmogus“. Dar reikia atkreipti dėmesį, jog tarp „A“ ir „Ž“ telpa visos lotynų abėcėlės raidės („visos mūsų mintys“). Be abejonės tai austras.
  Austrai, turėjai atkreipti dėmesį į ankstesnį įrašą, kuriame rašoma kaip LRT profsąjungos atstovai derasi su LRT generaliniu direktoriumi dėl atlyginimų. Profsąjungos yra ir jos veikia, o tai reiškia, kad visi tavo iki šiol parašyti komentarai sausio 13-osios (valstybės gynimo) tema yra niekiniai, galima juos drąsiai trinti ir mesti į šiukšlių dėžę. O gal palikti pajuokai?

  • mdxacuk

   Trinti beprasmiška, nes kol Austras stuksena, viskas tuo pačiu momentu atsiduria Pipedijos archyvuose. Pirmiau, negu jis pasiunčia p. Račui.

 • andrius

  Mielas blogeri,

  Vilniaus miesto pirkinių ir laisvalaikio portalas URBANDAY.lt kviečia tave į bloger’ių konkursą „ Akcijų ir nuolaidų karštinė Lietuvoje“. Jei esi originalus, įdomus, šmaikštus, ar tiesiog turi ką šia tema pasakyti, dalyvauk! Pačius geriausius apdovanosime el. parduotuvės VARLĖ.lt įsteigtais vertingais prizais!

  Geriausieji bus apdovanoti šiais prizais:

  – 1-os vietos laimėtojas bus apdovanotas Olympus Mju-1040 fotoaparatu;

  – Originaliausiam rašytojui atiteks 16 GB talpos USB raktas;

  – Dar tris „grieko“ vertus rašinius apdovanosime puikiomis DELUXE PRO ausinėmis.

  Daugiau informacijos adresu http://urbanday.lt/blog-u-konkursas.240.lt.html

 • dzyvai

  Ne į temą.

  Kadangi buvo pareklamuotas Laučiaus straispnis „Valdžia ir hierarchai – į taktą su Rusijos propaganda?“, siūlau paskaityti ir „atsaką“:
  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-01-19-dalius-stancikas-liberali-diktatura/56387

  • dzyvai, tai nėra sulyginama. Vien jau todėl, kad D.Stanciko propagandinis straipsnis turėtų būti skelbiamas ne rubrikoje „Komentarai“, o skiltyje „Politiko tribūna“ arba reklaminėje juostoje su užsakymo numeriu.

   • dzyvai

    Mano nuomone, atsakas su analogiško propagandos užtaiso kiekiu kaip ir Laučio straipsnis. Dėl rubrikos parinkimo – tikriausiai man trūksta išmanymo – nematau didelio skirtumo tarp „Komentarų“ (juk komentuojamas straipsnis) ir „Politiko tribūnos“. Kaip suprantu, „Politikos tribūnoje“ turėtų atsidurti partijų narių arba profesionalių politikų (dirbančių seime, savivaldybėje ir t.t.) straipsniai. Galima suprasti ir kitaip – kad į šią rubriką turi patekti bet koks straipsnis paliečiantis ir politinę temą.

   • Labai nuspėjama: ginama pozicija laikoma objektyvia, nešališka, neideologine, tuo tarpu nepritariamai pozicijai labai lengvai galime užlipinti kokią nors etiketę, pavyzdžiui propagandos.

 • doktor barmental

  kodel A. R. toks nelaimingas, nejaugi kazko truksta dvasiniame gyvenime? :)

  • mielas daktare, esu laimingas, apsirengęs ir pavalgęs. Tačiau net jei ir ko nors trūktų, tai nebūtų dundukų reikalas.

   • Manau, p.Račui labiausiai trūksta Dievo, tik jis to dar nežino. Niekada nevėlu pulti ant kelių prieš kryžių ir karštai melsti atleidimo. Kaltas kaltas esu kaltas.

    • Genijus

     Jūs čia ironizuojat ar rimtai rašot? Atvirai kalbant, nesupratau :)

 • Šarūnas Skyrius

  Anatolijų Remeiką irgi prie kompanijos.

 • Off-topic’as arba pamąstymas ne į temą

  Visgi nebūna blogo be gero.

  Gerbiamo Artūro konflikto su Rūta Grinevičiūte-Janutiene ir su juo susieto ultimatumo žiniasklaidai pasėkoje iš Alfa.lt pirmo puslapio dingo racas.lt skydelis bei A.Račo tekstai, atkartojantys šio blogo įrašus.

  Alfa.lt skaitytojams liko džiaugtis nebent įspūdingais savo lakonišku taiklumu K.Girniaus rašiniais.

  Užtat nuo to momento šiame bloge prasidėjo – nepabijokime to žodžio – renesansas, arba jeigu jau tautiškai – atgimimas!

  Gerbiamas Artūras reguliariai lepina skaitytojus aktualiais ir įdomiais pilietiškais tekstais – visai, kaip senais, gerais laikais.

  Nežinau, ar ne per drąsi prielaida, bet panašu, kad tinklaraščio susiejimas su kokia nors žiniasklaida į naudą tam tinklaraščiui neina. Autorius pradeda rašyti laikraštiniais straipsniais, orientuotais į masinę auditoriją, o ne tinklaraštiniais įrašais.

  Vienžo, nors gerbiamo Artūro šeimos biudžetas ir nukentėjo, likęs be Alfa.lt honorarų, užtat Lietuvos tinklaraštija aka blogosfera kol kas tik išlošė. Rūtos G.-J. dėka..:)

  Tai tik norėjau pasidalinti savo džiaugsmu dėl to. Ačiū už dėmesį.

  • bendradarbiavimas su alfa manau mažai turėjo įtakos šiam tinklaraščiui, renesanso priežastys kitur užslaptintos. A mums belieka skaityt ir džiaugtis.

  • mielas Zeppelinus, jei pagrįstumėte savo teiginius kokiais nors argumentais, skambėtų įtikinamiau. Dabar – tik iš pagarbos jūsų ligšioliniam raiškos stiliui – žinomų daiktavardžių nenaudosiu:)

   • Gerbiamas Artūrai,

    Internetų personažo daiktavardžiais neišgasdinsit:)

    Mano komentare, berods, ir nėra teiginių – vien spėliojimai, stiliuje post hoc, ergo propter hoc.

    Juk Renesanso požymius Jūsų bloge visi galime stebėti ir neinstrumentuota akimi, o štai kas tapo jo priežastimi – kol kas galime tik spėlioti.

    Tai aš ir pabandžiau padaryti, priskirdamas dalį nuopelnų tai pačiai Rūtai. Matyt, be reikalo.

    Bet ir be jokios piktos minties.

    • Gerbiamas Zeppelinus, po to, ne visada reiškia dėl to.

     Smalsu būtų išgirsti apie gotikinį ar bizantinį šio tinklaraščio laikotarpį, leidusį jums padaryti išvadą apie renesansą. Inicialų lyg ir nesureikšminau, drugelių ir gėlyčių nepaišiau. Besibaigianti dundukų epocha greičiau turėtų būti priskiriama romaniniam stiliui.

     Stebina, kad priskiriate tokį reikšmingą vaidmenį Rūtai. Skamba panašiai kaip bandymas svarstyti Onos bažnyčios įtaką gotikai.

     Viskas daug paprasčiau – būna, kai minčių būna, o būna – ne. Būna, kai būni pavargęs, būna – ne. Būna, kad turi papildomų įsipareigojimų, būna, kai jų beveik nėra. Būna, kai vis dar tiki, būna, kad apima neviltis. Pagaliau būna, kai nusprendi, jog reikia daugiau laiko skirti sau ir tiems, kuriuos tu myli. Užuot dalijęs tą laiką dundukams. Čia ne apie jus:)

     Ir geriausia, kai visa tai sprendi pats. Nes šis tinklaraštis ir visa, kas jame – yra mano privati nuosavybė. Su kuria elgiuosi ir elgsiuosi taip, kaip noriu.

     • Reikia juk parodyti, ko neteko alfa.lt :P

  • nerijus

   Zeppelinus

   Pastebėjau, kad šio tinklaraščio lankomumas, pastarosiosmis savaitėmis, „paaugo“…
   Ar ne taip, A. R.?..
   Gal iš ties, viskas tik į gerąją pusę?..

 • Šamanas

  Nesaugu ne tik „nūnais toje konservatorių valdomoje Lietuvoje“ – nesaugu buvo ir prie Brazausko, ir netgi prie Pakso.

 • WU

  Geriau kokiam Fredžiui pasiūlytumėt papietauti :)

 • Abejoju ar pavyks tą grynuolį A.Žibą suvilioti pietumis Neringoje :)

 • sigitas

  gerbiamas Artūrai , jei nerasite nei Tilin , nei Žibo , esu pasirengęs pasiaukoti jų vietoje. Sriubos nereikia , pakaks ir kalakutienos.

 • palms

  man patiko keleta dar jusu rekomenduoti ruta joksas straipsniai….humoras buvo geras:)))
  irgi kiek supratau buvo vyras….

  kiek suprantu zr-tai cia paraso persimete skirtingais vardais ir tiek….

  ju nerasite….

 • Dundukas

  nesuprantu, kodėl visi, pasirašę pseudonimu, turėtų prisistatyti A.Račui? Ypač žinant jo, atleiskit už nuomonę, gan palaidą liežuvį. Negi autorius svarbiau už jo mintis? A.Račas, atrodo, ne homoseksualus ir ne viengungis ;)

 • nesvarbu

  Dunduk, kiek čia bendraudamas pažįstu A.Račą, tai dėl pastarojo „palaido liežuvio“ leiskite nesutikti. Priešingai, tai žmogus, kuriam galima patikėti paslaptis.

  • WU

   Du žmonės paslaptį gali išsaugoti tik tuo atveju, kai vienas iš jų negyvas..

   • nerijus

    :)

   • Stogas

    Siaip abu turetu but negvi.. kitaip nepazadu.

 • Idomu ar susigundys kas nors ta kalakutiena?

 • Marcius

  būtų įdomus viešai vedamas ir skelbiamas ‘pseudonimų’ sąrašas. Gal blogo autorius galėtų tokį ‘pakabinti’ kur nors desinej tinklarascio pusej? O gal tokiu dalyku galetu koks gzi.lt uzsiimti..

  Beje – kuri laika buvau atitrukes – kur dingo lida?

 • Pingback: Citata #411: A.Tilindžio kolega bando paaiškinti, kodėl buvo nacionalizuotas "Snoras" | Artūras Račas()

 • jautis

  O kodel A. Tilindis a. a. ivardijamas? Komsomolke netgi kazkokio vaikino fotkes pradejo deti prie sio asmens straipsniu:))

  • jauti, pabandykite pagooglinti:)

  • jautis

   Pagūglinau, neradau nieko naujo, ko nežinojau, kad išgalvotas personažas, už kurio slepiasi bet kas iš komsomolkės redakcijos, kai prireikia. Tik seniau fotkės nedėdavo, o dabar deda, va kas mane truputį nustebino. Ar ta fotkė kokio nors manekeno iš madų žurnalo, dėl šposo? Ir vis tiek neaišku, kodėl a. a.? Sorry, esu tolimos LT žinisklaidos virtuvės subtilybėms ir asmeniškumams

   • jauti, na, Tilindis buvo gana ilgam išnykęs, tad jau galvojau… Bet, pasirodo, per anksti palaidojau – šiandien ir vėl rašo. Eisiu skaityti.

    • jautis

     Jis nemirtingas, ir turi daug vardų:)