„Moralinis autoritetas“ jau užkniso juodai

Kai kurių pataikūnų „moraliniu autoritetu“ vadintas buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus pastaruoju metu nenustygsta visiems aiškinti, kaip reikėtų gyventi .

Prieš kelias dienas paskelbęs, jog Lietuvos užsienio politika susispaudė tiek, kad jis joje nebetelpa (tiesa, nepaaiškinęs, kokia nauda Lietuvai buvo, kai ta politika buvo išsiplėtusi), šiandien V.Adamkus su giliu liūdesiu konstatuoja, kad Lietuvos politikų vertybės iš sovietinės praeities:

Galų gale yra principai, kuriais turime vadovautis ir siekti jų viršenybės. Gaila, kad gyvenime būna kitaip ir, kaip jūs matote, ir aš matau, bet Lietuvoje mes dar neįsijautėme į vertybes, kurios yra yra įsigalėjusios visur kitur, gyvename dar truputį praeityje, kai mūsų vertybių skalė buvo visai kitokia 

… Gražiai pasakyta…

Savikritiškai…

Nes kalba žmogus, labai principingai ir pagal vertybes dengęs savo rinkimų skolas, taip pat pagal vertybes ir principus suteikęs Lietuvos pilietybę didiausiam Lietuvos draugui M.Sadekovui, ir mėgdavęs stovėti už užuolaidos, kai buvo sprendžiami svarbiausi valstybės gyvenimo klausimai.

Geriausiai būtų, kad ir toliau ten stovėtų…

Nes dabar darosi juokinga ir graudu.

 Ir užknisa juodai.

Nes kiek galima tą Lietuvą dergti…

P.S. Labai gražu, kad ir Vatikano nuncijus L.Bonazzi kalbėjo apie vertybes, patikimumą ir atvirumą ir ragino nebijoti sakyti tiesą…

Tikriausiai kalbėjo apie kitus, bet ne apie Romos katalikus…

(9 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Šamanas

  O A.R. ne tik aiškina kaip reikia gyventi, bet ir kaip galvoti.

 • Tadas

  Isties ironiska, kad Romos kataliku atstovas pamokslauja apie tokias vertybes butent tuo metu, kaip pati Baznycia Vakaruose yra kreciama didziausio skandalo del sistemisko ir ilgalaikio ju nesilaikymo. Itariu, ta sistema be pasaulietines bendruomenes ir teises isikisimo butu ir toliau gyvenus. O siaip tai mano patirtis tokia, kad apie vertybes paprastai daugiausiai ir garsiausiai kalba tie, kurie realiam gyvenime patys ju nesilaiko (kai kuriuose kulturose si izvalga, beje, yra ‘liaudies isminties’ dalis). Gal butent todel taip daznai atrodo, kad jie kalba tik ‘apie kitus’, save ta proga ‘pamirsdami’.

 • nerijus

  Kai Adamkus kalba apie vertybes ir pavyzdžius, tai norom- nenorom tenka jam priminti:

  LRK

  VI SKIRSNIS
  RESPUBLIKOS PREZIDENTAS

  „Respublikos Prezidentu gali būti renkamas Lietuvos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu.
  Respublikos Prezidentą renka Lietuvos Respublikos piliečiai penkeriems metams, remdamiesi visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise, slaptu balsavimu.
  Tas pats asmuo Respublikos Prezidentu gali būti renkamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės.“

 • nerijus

  p.s.

  LRK

  VI SKIRSNIS
  RESPUBLIKOS PREZIDENTAS

  79 straipsnis
  Kandidatu į Respublikos Prezidentus įregistruojamas Lietuvos Respublikos pilietis, atitinkantis 78 straipsnio pirmosios dalies sąlygas ir surinkęs ne mažiau kaip 20 tūkstančių rinkėjų parašų.
  Kandidatų į Respublikos Prezidento vietą skaičius neribojamas.

  Kas jį registravo?..Zenonas&co. Tai kodėl jis dar VRK pirmininkas ir neneša atsakomybės už Konstitucijos 79 str. pažeidimą?..Ar jokios pažeidimo nebuvo- „crocsai“ buvo autentiški, o ne iš geležniko?..

 • Trakimas

  Aš tai gal nepraleisiu progos patylėti…:)

 • Nesuprantu kodėl taip puolat p. Adamkų. Man irgi ne visos jo frazės patinka. Bet prezidentus reikia gerbti. Ypač stipriai pagyvenusius. Net jei nesutinkat su jų nuomone.

  • Sejanus

   Kodėl reikia gerbti?

 • K.

  Sutinku su Daliumi. Prez. V. Adamkų reikia gerbti. Juolab, kiek pamenu, ne visus Lietuvos prezidentus į Davos konferenciją kviečia?

  • nerijus

   Ir kas iš tos „konferencijos“ Davose?..

   • K.

    Ir kas iš tos užsienio politikos?

 • Evaldas

  Iš tikrųjų darosi truputį nesmagu skaityti p. Račo įrašus. Kažkodėl paskutiniu metu pereita nuo įdomių ir aktualių įžvalgų prie to, ką greičiau reiktų vadinti moralizavimu (čia, kaip žinia, teisių apskritai ir būti negali). Net negalėčiau pasakyti, kad man nėra priimtina pozicija, kurią nuolatos išsako p. Račas, paprastai ji su maniške kardinaliai nesikerta, bet tas nuolatinis kalbėjimas apie moralės dalykus truputį pabodo. Suprantu, kad čia tinklaraštis, kas autoriui „ant seilės“, tą ir rašo, tiesiog sakau, kad pasigendu tų labiau žurnalistinių/analitinių įrašų :)

  • dzyvai

   Kalbėti apie moralę Lietuvoje tikrai dar nėra per daug. Dauguma problemų kyla iš to, kad priimdami sprendimus moralę padedame į šoną kaip antraeilį (ne tokį svarbų kaip konkreti ekonominė nauda trumpuoju laikotarpiu) dalyką. O dar jeigu iškelti klausimą kas gi yra toji „moralė“?!

   O šiaip tuo ir žavi idėjų priešprieša: katalikai kritikuoja ir moralizuoja ateistus, ateistai tą patį daro su katalikais, ir visi kartu esame priversti pasitemti. Taip ir toliau!

  • Regimantas

   Aš asmeniškai tai labai už, kai yra pirštu baksnojama į hypocrit’us (nežinau kaip čia lietuviškai skambėtų). Ypatingai, kai tai vyksta vadinamajame „elite“. Pikčiausia, kai kitus moko asmuo, pats pravegetavęs poste visą antrą kadenciją.

 • Stogas

  O mane pradeda juodai knisti dabartine prezidente- pasirodo musu draugas yra batka LUKOSENKA. Tik dundukas galejo iskeisti draugyste su slektomis i draugyste su kolhozu partija. Atsisukimas nuo Gruzijos ir pagalbos jei. Totalus lindimas i Briuseli siknon.
  Mane A Raco antraste pazemino ir nuliudino.. man tai SPJUVIS! as gerbiu Valda Adamku, nors ir jis nera sventa karve. Tai didele atsvara briedziu medziotojui , lakunui, nusipelnusiam gyvent geriau ar Satrijai.
  NEPRITARIU!

  • suomis

   Jūs greičiausiai, dar ir Bačiulio bendramintis? Nors ne. Bačiulis anksčiau Adamkų, per bortą permetė. :)

   • Jau geriau Baciulio, nei kokio Kirkilo su agurku po satrijos veliava!

 • Fredis*

  Neužmirškime kur mokiesi tarybiniai vaikinukai ir merginos, ką jie matė, koks jų buvo akiratis, kur atliko praktiką, kur žengė savo pirmuosius žingsnius. „Gimtasis kraštas“, „Komjaunimo tiesa“, „Tiesa“ ir t.t.. Kolega ir buvęs bendradarbis R.Valatka panašiu stiliumi nenuilstamai darbuojasi kritikuodamas Prezidentę D.Grybauskaitę. Abi pozicijos, metodai šių vaiknų yra panašūs.

 • Jūs, p. Račai, kaip dūkstantis eržilas žirgų aptvare. Niekas juk netrukdo kilstelt kanopą, išversti dureles ir ristele į politikos tribūną. Nors aišku aptvare geriau, čia niekas nekilstels uodegos…

  • Lee

   tai , kad ne žirgai aptvare , o nusususę užkalnio čyviški kuinai rujojančios kumelės draugijoje…..

 • Genijus

  Norėčiau užduoti retoriškai autoritetingai moralinį klausimą: kas iš Lietuvos politikų jums, Artūrai, YRA (ar bent jau buvo, kol nuvylė) moralinis autoritetas?
  Iš anksto dėkoju už atsakymą.

  • Fredis*

   Genijau, nors Tu ir Genijus, tačiau matau, kad nieko nesupranti.
   Geriausiai į Tavo klausimą atsakė
   studentas matematikas
   Kovas 30, 2011 11:19 vakare
   citata, kurią reikia publikuoti ištisai, tai yra išsamus programinis dokumentas, credo:

   „Žinot ką, gerb. Artūrai.
   Esu jaunas, manau, protingas Lietuvos vaikas.
   Domiuosi labai plačiais dalykais.
   Taip pat turiu savo požiūrį į religijas, kuris yra panašus į Jūsų.
   Aš tik norėjau pasakyti, kad labai didžiuojuosi, kad Lietuvoje yra tokių žmonių kaip Jūs (be ironijos).
   Beje, mano kambaryje kabo žmonių, kurie mane vienaip ar kitaip įkvepia, suteikia pasitikėjimo portretai: Albert Einstein (turbūt žinot tą garsią nuotrauką su iškištu liežuviu – už tai, kad net ir būdamas žymus mokslininkas, nebijojo būti savimi, nebijojo apsijuokti), Jose Mourinho (už tai, kad nebijo savęs pagirti), David Becham (už gražią šeimą – bent iš šalies žiūrint), Ernesto Che Guevara (žinau žinau, kad jis buvo žudikas, bet tai yra daugiau simbolis, o ne asmenybė), Bob Marley (už visiška “chilloutin’į” požiūrį į gyvenimą – juk kartais tiesiog reikia mokėti atsipūsti). Iki šiandienos neturėjau kandidatų su lietuvišku pasu… :) nuo rytojaus bus vienas – už nepaliaujama lietuvių tautos skaidrinimą ir protinimą. Ačiū“.

   Nuo savęs pridedu dar vieną asmenybę su lietuvišku pasu, kuri turi kaboti ant sienos studento matematiko kambaryje – tai Mokytoja Aušra.

 • Keista girdėti tokią kritiką prez. Adamkui. Ponas Račas kaip žurnalistas yra gana trumparegis jei jis nesutinka kad Lietuvos užsienio politika „susispaudė“. Pripažinkit ponai – po visų tų (nediplomatiškų) demaršų dabar Lietuva neturi tikrų draugų stipriose šalyse – nei lenkai, nei rusai, nei skandinavai, nei vokiečiai, nei JAV mums nėra labai suinteresuoti padėti. Ir viskas dėl „kirvinės“ ir karštakošiškos užsienio politikos. O kokia nauda – tai elektros tiltai, keliai ir pan – kurie tarkim Lenkijai nebūtų tokie naudingi kaip Lietuvai – bet jie buvo pradėję tą daryti vardan „strateginės partnerystės“.

  Na o apie moralę tai aš sakyčiau kad Adamkus palyginus su tarkim Brazausku ar Uspaskichu atrodo kaip šventasis. Iš viso – gal reiktų būti dėkingiems žmogui kuris Lietuvą atvedė į ES ir NATO, o gal ne? Bet yra taip kaip yra – kai kas moka kito akyje krislą pamatyti, o savo akyje rąsto nemato ;/

 • suomis

  Gal ir aš pasistengsiu patylėti. :)

 • Sejanus

  Adamkaus laikais Lietuvos užsienio politika buvo kažkiek linksmesnė, sutinku. Kai Condoleezza Rice Adamkaus kalbas pavadino „nesąmonėmis“, visi galėjome didžiuotis savo šalimi ir savo prezidentu, taip gerai susivokiančiu užsienio politikoje.

 • Na, kažkaip Jums nepatinka V. Adamkus. O aš, asmeniškai, nematau skirtumo tarp A. Brazausko, V. Adamkaus, D. Grybauskaitės – kalbant apie atominę elektrinę esame toje pačioje vietoje. Kalbose. Darbų, kol kas, nėra. Ir skaidrumo ne ką daugiau…

 • neblogai

  kaip gerai, kad turime kitą, kuris daro tą patį kaip ir Adamakus – A.Račą.. :-)

 • Matotoupa

  Spėju, kad Adamsas dar ir dabar atidirbinėja rinkimų skolas :-)

 • Prieš kelias dienas klausiau Adamkaus paskaitą(ar paskaitos?). Taip pasirodė, kad prieš kameras ir žurnalistus stovi visai kitas, mėgstantis nusišnekėti, Adamkus.

 • Auksinis kardas

  Gerbiamieji, tokio pobūdžio įrašuose keliamas (tiesa, nuožmoku būdu) klausimas neatrodo neteisingas: pamokančio visažinio tono pirmas siekia asmuo, pats savaisiais darbais nenusipelnęs būti siekiamybių etalonu. Norint kalbėti Legendinio Prezidento balsu, tenka savąsias pareigas, savuosius principus tvarkyti nepriekaištingai. Nuo šlepečių kompromiso iki atodūsiu dėl savieiga besiklostančių „LEO LT“, nuo tuščios savitaigos apie Lietuvos išskirtinumą regione iki kitokios nepelnytai pompastiškos retorikos – na, trūksta iki nepriekaištingumo. O todėl…

 • Tadas

  PS: Paskutines naujienos religinio moralizuotojo adresu is JAV: Top Republican Lawmaker Calls Bishop ‘Pedophile Pimp’: http://www.nytimes.com/2011/04/02/us/02bishop.html

 • bbd336

  nematau čia nieko blogo, Adamkus kritikuoja dabartinę politiką, kodėl negalima kritikuoti jo buvusios politikos, jeigu tam yra pagrindas?

 • Juozas

  Maždaug pusę metų seku tinklaraštį labai nuosekliai. Ir tai pirmasis įrašas, kurio retorikai visiškai nepritariu, pradeda panašėti į tuos straipsnius, kuriuos račas pats kritikuoja. Adamkus na nebuvo idealus prezidentas, bet manau, kad būtent jam priekaištų turėtų būti mažiausiai. Kalbėti apie moralę yra labai gerai, negerai kai kam nors nuo to yra koktu. Mano požiūriu, Adamkus gali šnekėti apie moralę ir tai jo įvaizdį tik sustiprina.

  • mielas Juozai, tamstos nuomonę vertinu. Tačiau turiu savąją ir turiu teisę ją reikšti. Kalbėti apie moralę yra gerai. Tačiau dar geriau būtų, kad moralizuojantis kitus, pirmiausia pasakytų, jog ir nesilaikė tų viešai deklaruojamų moralės principų, kai dengė savo rinkimų skolas ar už jas suteikinėjo pilietybę.

 • senko

  nesuprantu visų adamkofilų pozicijos- nejau Račas ar betkas kitas neturi teisės išsakyti savo požiūrio ( net gal kitiems atrodandčio neteisingu) apie Valdamkų? Tuo labiau savo bloge? O dabar pabandykit įsivaizduoti kaip komentuotumėt čia tokį straipsnį ,sakysim “
  Paxas užkniso juodai“?

 • kuo dėtas Adamkus, Bonazzi ir katalikiškos vertybės politikoje?

  • mielas Tomai, aš tai galvoju, kad raginantys ką nors daryti turėtų rodyti pavyzdį. Tai yra, raginantys atsiverti ir būti skaidriems, turėtų atsiverti ir būti skaidrūs patys. Tad V.Adamkus, L.Bonazzi ir „katalikiškos vertybės politikoje“ labai tarpusavyje susiję. Arba jos galioja visiems, kurie vadina save katalikais, arba – niekam. Kita vertus, norint skleisti „katalikiškas vertybes“, gražu būtų rodyti pavyzdį.

 • Adamkus yra niekas, politinis nulis. Buvo bestuburis tuščiagarbis senyvas žmogus, pasodintas į jam akivaizdžiai per aukštą kėdę.

  • Genijus

   Kuris buvo geresnis? Brazauskas? Paksas? Grybauskaitė? Visi trys?

   • suomis

    Viskas paprasta. Sprendžiama pagal darbus – padarytus, nepadarytus. Tik reika atskirti gandus nuo realių darbų. Gerus darbus į vieną stulpelį, blogus į kitą. Ir, kuris nusveria.

   • @Genijus
    >>Kuris buvo geresnis? Brazauskas? Paksas? Grybauskaitė? Visi trys?

    Grybauskaitė geresnė. Paksas bandė išgyventi – nieko nenuveikė. Brazausko prezidentavimo nesekiau, sunku palyginti ekspromtu.

    • Stogas

     Ne velnio Grybauskaite negeresne. Santykius su Lenkais pakeite i batka. O galu ir tas pasiunte musu mergele tolyn toly. Reik sakyti aciu ! kad likimas tapke paskyre prezidentu, o ne Paulauska, Satrija ar Lakuna. Speju, tada Batka vopsce butu savas bicas sostineje.

     • cheesus crust

      @Stogas
      >>Ne velnio Grybauskaite negeresne

      Jums „negeresne“, man geresnė. Neverta dėl to ginčytis.

      Pakomentuočiau jūsų frazę apie santykius su lenkais(tautybė rašoma iš mažosios raidės:lietuvis, lenkas). Bet tokį komentarą gerb.A.Račas ištrintų.

      Aš asmeniškai neabejoju, kad dabartinės Lenkijos atakos dalinai yra sąlygotos ir dėl pakankamai savarankiškos Lietuvos užsienio politikos. Lenkija nori parodyti kas regione yra „šeimininkas“. Bet tai jau ne į temą.

      P.S. Norėčiau jus taip pat informuoti, kad dabartiniai kompiuteriai ir programos jau suteikia galimybę naudoti visas lietuviškas raides.

 • samogitian

  p. Racai, tai pasikarkit, jei jau taip uzkniso.

  • O gal tu nori kartu ?

  • mielas samogitian, gal jau eikite iš čia kur nors kitur…

  • Genpre

   Ne išeitis. Liks kūnas – ir dar su nuodėme. Samogitian – galvokite iš naujo.

 • Bobutė

  Nusprendžiau parašyti straipsnį. Kol kas sugalvojau tik pavadinimą ir pačią pradžią:

  “Lietuvos žurnalistikos sąžinė” jau užkniso juodai

  Kai kurių pataikūnų “Lietuvos žurnalistikos sąžine” vadinamas Artūras Račas pastoviai nenustygsta visiems aiškinti, kaip reikėtų gyventi …

  • miela Bobute, pradžia man patiko. Su didžiausiu susidomėjimu laukiu tęsinio. Iš anksto pažadu viešai čia paskelbti, jei, žinoma, leisite.

   • Bobutė

    Džiaugiuosi, p. Artūrai, kad Tamstai patiko. Jei turėsiu laiko, noro bei užteks gabumų, tai būtinai parašysiu ir pasiųsiu Tamstai. Beje, straipsnis baigtųsi kažkaip taip:

    „[…]

    Nes dabar darosi juokinga ir graudu.
    Ir užknisa juodai.

    Tačiau, nežiūrint to, manau, kad kiekvienas, neišskiriant ir p. A. Račo, turi teisę kalbėti apie gėrį, teisingumą, moralę ir etc., nors pats ir nėra gerumo, skaidrumo, teisingumo ir etc. etalonu…

    Juk priešingu atveju- jei kalbėtų tik skaidrūs it ašara neklystantieji – mus suptu Tyla… Spengianti tyla…”

    • miela Bobute, niekada nesiskelbiau esąs gėrio, teisingumo, skaidrumo ar juo labiau moralės etalonu…

     Bet vis tiek labai lauksiu tamstos kūrinio.

     • Bobutė

      Kaip ir sakiau, parašysiu jei…

      P.S. Beje, o ar Prezidentas V. Adamkus kada nors skelbėsi esąs moraliniu autoritetu?

     • Auksinis kardas

      Nebūtina skelbtis, pakanka imtis Didžiosios Moralizavimo Misijos, ir jau pražuvai. O kodėl? O todėl, kad veidmainiškos dažnai yra pačios šios misijos. Tariamo teisuoliškumo pagunda, kurios neišvengei. Dažnai, oi dažnai pamokslaujantieji neturi tam reikalingų duomenų.

      Vietoje spengiančios tylos dar gali būti paprastesnis, labiau žemiškas šnekėjimas. Iš pat ryto už lango girdėsis garsai nuo gamtos. Nebus juose nežemiško pasipūtimo – ir kuo ne sektinas pavyzdys?

    • nesvarbu

     Bobute, didysis kompozitorius R.Wagneris buvo ypač nemalonus žmogus, stulbinamai arogantiškas, egoistas ir savanaudis. Pažiūros dar bjauresnės-rasistas, reikalavęs ištremti žydus iš Vokietijos. Tačiau kiek tai mums svarbu vertinant jo muziką?

     Taikant analogiją, interpretuoti viešų analitikų kalbėjimą (rašinius), ypač tokių, kurie užima aiškią pilietinę poziciją (pvz. kaip Artūras), apie tai kas yra gėris ir kas yra blogis, reikėtų kiek įmanoma atsietai nuo jų autorių asmenybių, žvelgti išimtinai į kalbėjimo-rašymo objektyvias savybes.

     • Bobutė

      Ponas „nesvarbu“, taigi ir aš apie tą patį…
      Tik manau, kad minčių ir jų autoriaus asmeninių savybių atsiejimas taikytinas ne tik kalbant apie p. A. Račą, bet ir apie Jus, mane ar p. V. Adamkų…

      P.S. Akivaizdu, kad kiek, o gal net gerokai, skirtingai vertiname poną AR. Nors tai ir nesvarbu…
      P.P.S. Nors dažnokai ir užknisa juodžiau už patį Juodąjį kvadratą…:)

     • nesvarbu

      Bobute, nežinau kaip Jūs, tačiau A.Račo aš niekaip nevertinu, man jo asmenybė nėra svarbi.

      Išimtinai domiuosi tik viešai jo deklaruojama pozicija vienu ar kitu klausimu, argumentais ir motyvais dėl to, pateikiama informacija ir išvadomis.

     • Bobutė

      Gerbiamasis,

      manau, kad paieškoję surastumėme komentarų, kuriuose Jūs vertinate p. A. Račą. Nors, kaip sakiau anksčiau, tai yra nesvarbu…:)

      Kitą vertus, turbūt visiškai (pabrėžiu – visiškai) atsieti asmenį ir jo mintis yra neįmanoma, na bent man…

 • Fredis*

  Tiesioginiame eteryje „sugrįžtančių lakštingalų“ apdergtas E.Jakilaitis, Tinklaraštininko paklydimai Kėdainiuose švenčiant abejotinos reputacijos politiko jubiliejų, V.Adamkaus vaidmuo laiminant LEO.LT projektą, Bobutės viešas pasižadėjimas parašyti straipsnį „“Lietuvos žurnalistikos sąžinė“ jau užkniso juodai“ ir būsimas duoto žodžio neištesėjimas – šie ir kiti ne mažiau svarbūs faktai verčia abejoti ar dar liko kuo tikėti.

  • Bobutė

   Nuraudau dukart…
   Pirmą – iš pasitenkinimo. Juk retai kuriai paprastai kaimo bobutei pavyksta patekti (na kad ir virtualiai) į tokią kompaniją…
   Antrą – iš pasipiktinimo. Nes Jūs apriori nusprendėte, kad neištesėsiu savo pažado…

 • a

  visiskai sutinku,jis netiketai prisimine kad yra didelis ekologas,susirupino branduoline energetika,netiketai i padebesis isaugo moraliniai standartai ir principai,vidaus bei uzsienio politikoi,.Ir kai bandai palygint,ka jis dare,ir ka dabar sneka,pradeda pykinti nuo sito zmogelio veidminystes.

 • nuomonė

  Kažkaip susidaro įspūdis,kad gerb. straipsnio autoriui nepatinka prezidento Valdo Adamkaus vykdyta užsienio politika.Manau,kad prieš darant apibendrinimus ,visada sveika pasidomėti vakarų šalių žiniasklaidoje pasirodančiais vertinimais. Kita vertus,įvarių vertinimų susilaukia ir kitų šalių prezidentai bei vadovai (Obama,Sarkozy ir kiti).

  • miela nuomone, tamstos nuomonė labai vertinga. Tik štai nežinau, kas tamstai pasakė, kad neskaitau užsienio žiniasklaidos. Taip pat nežinau, kodėl tamsta manote, kad tai, kas rašoma užsienio žiniasklaidoje, yra neabejotina tiesa. Gal užsienyje gyvenantys žurnalistai yra kuo nors pranašesni nei aš? Jei taip, gal žinote, kas tai lemia? Gal genetika kalta?

   • Fredis*

    romas yra specialistas ir gali paaiškinti priežastis kodėl vieni žmonės būna pranašesni už kitus. Be jokios abejonės genetika taip pat yra svarbi.

 • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

  Mane tai JUODAI užkniso pati „Moralinio autoriteto“ sąvoka. Ji aiškiai perimta iš okupantų manipuliacinės ideologijos. Okupantai išėjo(gal ne visi?), o visas tas kultūrinis mėšlas tebeliko. Užtenka tik trumpai pasidomėti iš kur kilo „moralinis kodeksas“ ir „moralinis autoritetas“ ir bus aišku kokiais klystkeliais iki šiol lietuviai tebeklaidžioja ir kokius apgailėtinus štampus naudoja. Gal užtenka vienąkart save luošinti tos ideologijos likučiais?
  1. Iki okpuacijos lotyniškoji gr. „etikos“ versija „moralė“ nebuvo populiari, buvo vartojama „dorovė“, „etika“. Bet čia tik kalbinis pastebėjimas, rodantis ištakas.
  2. „Moralinis(etinis) autoritetas“ yra sąvoka, neigianti etikos pirmenybę, kadangi apie etiką galima spręsti pagal „autoritetą“, t.y. kažkokį pavyzdį, kuris yra norma. „O jūs vaikai taip darykit kaip Jurgelis daro..“. Deja, vakarietiškoji etikos samprata pagrįsta principo pirmumo, o ne jokių „dvasinių lyderių“ ir „autoritetų“ grandinėmis.

  • Sejanus

   Aš moralinį autoritetą suprantu kaip viešą asmenį, kurio elgesys atitinka tuos apdainuotus principus. Jis nenustato principų, tik juos demonstruoja praktikoje. Tad kaip ir nematau prieštaravimų „principo pirmumui“.

   Be to, reikia nepamiršti, kad avių bandai visada paprasčiau sekti paskui piemenį, nei paskui principą.

  • romas

   Prie anos valdžios egzistavo moralinis komunizmo statytojo kodeksas, todėl buvo aišku, kurie poelgiai yra vertintini kaip moralūs. Dabar be Konstitucijos ir teisės kodeksų nėra jokių apibrėžtų moralės normų, todėl įvairios visuomenės grupės gali keltui savo moralinius autoritetus, kurie ir tarnauja toms grupėms moralės etalonais.