Kolega Dariau Butkau, atsiliepkite…

Žiniasklaidoje, kaip ir poltikoje, nauji veidai atsiranda nedažnai. Gal tiksliau – naujų veidų ne tiek ir mažai, bet įsimintinų ir skaitytinų – vienetai.

Todėl bent jau man visada būna labai įdomu atrasti įdomų rašinį ar komentarą su negirdėta pavarde.

Šiandien tokią radau bernardinai.lt

Darius Butkus.

Rašo apie tai, kokie blogi ir kvaili yra A.Salamakinas ir V.M.Čigriejienė ir koks nekaltas yra E.Vareikis, skaitęs paskaitas ir už tai ėmęs atlyginimą.

Savo mintis dėsto argumentuotai, pateikia daug istorinių faktų, gerai žino A.Salamakino autobiografiją bei V.M.Čigriejienės nuostatas Vyksupų konferencijos pozicijų ir Bažnyčios mokymo apie gyvybę klausimais, išmano konstitucinę doktriną ir meno kūrėjų statusą apibrėžiančius įstatymus.

Sakyčiau, tikras atradimas, dėmesio vertas grynuolis.

Tiesa, stilius šiek tiek neatitinka politikos, kurios iki šiol gana nuosekliai ir tvirtai laikėsi bernardinai.lt – šalia gausios faktologijos, gana daug ir argumentų „ad hominem“ bei, sakyčiau, politinio angažuotumo.

Nepaisant to, skaityti buvo įdomu.

Panašiai kaip įdomu būdavo skaityti A.Tilindžio komentarus „Lietuvos ryte“.

Visada norėjau su pastaruoju susipažinti, bet taip ir nepavyko. Dėl vienos paprastos priežasties – A.Tilindis paprasčiausiai neegzistuoja, o jo vardu prisidengę komentarus rašydavo tie, kas nenorėdavo reikšti savo mintis atvirai. Mano spėjimu, tarp jų buvo R.Lopata, M.Laurinkus, galbūt – viena iš buvusių mano kolegių.

… Paieškojau Dariaus Butkaus google.lt. Radau. Bet jis daugiausiai susijęs su futbolu.

Gali būti, kad žmogus yra labai įvairialypis ir sugeba vienodai gerai išmanyti konstitucinę doktriną, A.Salamakino biografiją bei futbolą.

Tai didina mano smalsumą ir norą sužinoti apie jį daugiau.

Todėl labai prašau: kolega, Dariau Butkau, atsiliepkite, papasakokite apie save šiek tiek daugiau. Iš kur jūs, ką veikiate, kodėl iki šiol nieko nerašėte, gal norėtumėte rašyti dažniau.

Jei, žinoma, nesate A.Tilindžio giminaitis… arba vadinamųjų „talibų“ atstovas spaudai..

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Karolis Jachimavičius

  Jo, parašyta su aistra, retai tokių rasi. Tilindis, sprendžiu iš stiliaus, yra Valatka. O kas dėl rašinio temos, tai ar mokslinė veikla nėra kūryba?

 • andrius navickas

  Sveiki Arturai, labai taiklus Tamstos pastebejimai. D.Butkaus komentaras is tiesu mano skoniui perdem asmeniskas, taciau faktas, jog DB rasyti gali ir moka. Jo paties, deja, nepazistu, taciau kazkaip nekilo mintis, kad tokio neegzistuoja. Na, o komentara gavau elektroniniu pastu, Manau, kad nieko nepazeisiu, jei parasysiu kokiu – bubiblioteka@gmail.com.
  Nezinau, ar Butkus skaito Tamstos tinklarasti, bet tikiu, kad atsilieps.

  • Andriau, ačiū už informaciją. Tikiuosi, kad D.Butkus atsilieps. Aš net pabandysiu jam parašyti. Kita vertus,drįsčiau pastebėti, kad šiek tiek rizikinga yra skelbti komentarą, nežinant, kas autorius. Juk jei pavyzdžiui, paaiškėtų, kad D.Butkus yra E.Vareikis, būtų gal ir nelabai gražu. Bet, tikėkimės, kad taip nėra.

  • Aras

   Šiurpu. Gal būt, komentatorių tarpe esanti lietuvių kalbos mokytoja galėtų ištaisyti klaidas ir ĮVERTINTI PAŽYMIU?

   • A.Račui neegzistuojantis

    nagi taisom klaidas. Derėtų rašyti ne „komentatorių tarpe“, o „TARP KOMENTATORIŲ“. Pažymys – kitą kartą.

 • Genijus

  Šiaip ir Dariaus Butkaus stilius 1 prie 1 su Valatka. Tik permečiau akimis, nemačiau, ar nebuvo paminėtas praktiškai kiekviename jo straipsnyje vartojamas „naktinis mokesčių perversmas“.
  Tik keista, kad tas tulžingiausias Lietuvos padaras į senatvę vis produktyvesnis darosi, rašo vis daugiau įvairiausiais nick’ais, kartais tiesiog „Apžvalgininkas“.
  O bernardinai tai gal todėl, kad ponulis labai dažnai mėgsta rašyti apie MŪSŲ dievą ir MŪSŲ religiją, visiškai neatsižvelgdamas į didelę Lietuvos dalį, kuriai JO dievas ir religija yra iki vienos vietos…

  • nerijus

   Man primena V. Laučiaus stilių.
   IQ The Economist, kaip galime pastebėti, „remia“ šį puslapį ( bernardinai.lt )?..

 • briedis > a. racui visai ne i tema paklausti noriu tiesiog

  kokie cia partizaniniai manevrai jusu tinklapio komentaru chronologijoj? pasakysiu aiskiau> i tai, kas parasyta „pirma po pietu“, gal „po pirmos dvidesimt“ ir atsakysiu. bet negaliu gincytis su tuo, kas dar tik bus paviesinta. sitaip geros diskusijos nesulauksit. sitaip, tik sulauksit zvirbliu pulkelio, ant jusu krumo garsiai cirskiancio. o kad nepamanytu, kaip jus sakote „dundukai“, kad noriu jus sumalt i miltus, tai pasakysiu, kad vos itares, pona a. raca uz piniga beleka parasius, tuoj pat palaidosiu po dideliu ir riebiu kryzium. ten jau aTa „respublika“, ir „“ lietuvos“ rytas“ ilsisi, ir dar daugybe makulaturos…ir dar pridursiu, kad taip, kaip a.racas raso, daznai man nepatinka. ir kas? man ir panos ne visos patinka, bet gatves mergas, na/ niekinu. tai tiek.

  • mielas briedi, skaičiau du kartus ir beveik nieko nesupratau. Matyt, tikrai turiu teksto suvokimo problemų…

   Tačiau užuomina apie pinigus lyg ir aiški buvo, tad kad nereikėtų įtarinėti, iš karto prisipažinsiu, kad kartais (pastaruoju metu gana retai) už savo komentarus gaunu honorarą.

   O dėl to, kad kartais tamstai kas nors nepatinka, tai jau prabočykit, ne tamstai vienam juk rašau…

 • Truputį graudu, kad iki Algio Tilindžio kapstytis reikėjo sulaukus Dariaus Butkaus rašinio bernardinai.lt.
  Jau prieš penkis ar dešimt metų galima buvo paklausti:
  – Kas Jūs, Algi Tilindi?
  Baili inteligento pocizija, ačiū, kad pagaliau išdrįsote.

  • mielas fredijau, tamsta dar kartą patvirtinote esantis ne tik dundukas, bet ir beraštis (tiksliau gal reikėtų sakyti beskaitis)

 • briedis > sio tinklapio autoriui

  pasikartosiu> jei manyciau, kad, tamsta, uz pinigus zurnalistinius apatinius demonstruojat, tuoj pat pas zmona grizciau…ar, jei norit, pas ta pacia viena boba, kuri sake…bet rimciau> jusu straipsniu komentarai surikiuoti netvarkingai.

  • mielas briedi, komentarai rikiuojami pagal tam tikrą schemą, tai yra, pagal tai, kam atsakote. O dėl apatinių, atsiprašau, bet vis tiek nesupratau:)

 • briedis, och, pone arturai

  nueikit i aprangos galerija, ar dar i koki akropoli, o geriausia>i koki pornopavesi ir suprasit, kuo sudirgintas poreikis skiriasi nuo tikro. o jei rimciau> as noriu „suzinoti“, ir visai nenoriu, kad kazkas is mano smegenines sandeli darytu. paciu pigiausiu prekiu.

 • mdxacuk

  Nu va, ir „Bernardinuose“ anoniminiai dundukai siautėja.

  Matosi, kad žmogų zadielo po živomu. Turėjo sau ramią nedulkiną valdišką tarnybą su garantuota alga ir renta perspektyvoj, patyliukais dar prisidurdavo iš visokių chaltūrų – ir še tau. Dabar tenka teisintis santechnikams ar tekintojams.

  Užtat visada sakiau, kad niekur neturi būti jokių išimčių. Jeigu jau kartą uždraustos papildomos chaltūros seimo nariams, tai turi būti uždraustos visos. Jeigu tik leisi kokią nors išimtį, tai tuoj prasidės išvedžiojimai. Durniui aišku, kad jei jau sieki apribot seimo nario pajamų šaltinius tiktai kilniom tiesą ir šviesą nešančiom veiklom, tai kūrybinės veiklos neišeis apibrėžti kaip autorinių teisių objektų gaminimo. Nes, kad jūs žinotumėt, po autorinėm teisėm gali pakišti ką tik nori – ir kompiuterinę programą, ir architektūrinius brėžinius bei formas, ir netgi mikrochemų topologijas. Ko Salamakinas nesugebėtų ne tik vertinti, bet ko gero neįtaria net egzistuojant.

  Užtat reikia vieną kartą aiškiai pasakyt – nori dirbti Seime – še tau valdišką algą ir basta. Jokių daugiau pajamų.

  O valinskų atvejis tai iš viso netelpa pro jokius vartus. Tai yra pats nachališkiausias nelegalaus darbo atvejis. Kažkada buvo reglamentuojama talkų tvarka, kai iki trijų dienų buvo leidžiama dirbti ūkiškus darbus kaimynui neatlygintinai. Dabar net to nebėra. Tikrai nežinau, kaip yra šiuo metu, bet spėju, kad net malkas kapodamas kaimo babulkai gali būti pripažintas nelegalu. O Valinskams – nieko. Užtat be visiško šalutinių pajamų uždraudimo seimo nariui dar reikėtų ir nustatyti laiko apribojimus dalyvavimui visokiuose cirkuose.

  • WU

   Šią problemą galima išspręsti labai paprastai. Tereikia vertinti pagal vadinamos „meninės/kūrybinės veiklos“ tikslą. Nustatai, ką norėjo pasiekti menininkas ir taškas. Man atrodo gana akivaizdu, kad dalyvavimas visokiuose komerciniuose projektuose niekaip nesiderina su menine, kūrybine veikla, kadangi nėra tada nėra tikslo „kurti meno“, o veda noras prisidurti pinigų.

   • lida

    O kaip nustatyti, ko „kūrėjas“ siekia, ar ko siekia labiau ? O ko labiau siekė S.Dali ar P.Picasso savo saulėlydyje ? O jei dalyvauja komerciniuose projektuose neatlygintinai ? Kokia veikla yra „meno kūryba“, o kas ne ? Paaiškinkite labai paprastai ;)

    • mdxacuk

     Taigi, Valinskai gi TV tupi savo malonumui ir už dyką. „Kūrybinės veiklos“ jie net nevaizduoja, tai jiem ir iš viso tas punktas netinka. Bet jeigu šmėkščiojimas ekrane būtų apribotas kokiom 2 val. per mėnesį, tai nelabai kam jie ir bebūtų įdomūs.

     • lida

      Kai užlauš, pateiks kaip kūrybinę.

 • AM

  Artūrai, aš tiesiog džiaugiuosi, kad esat! (žiniasklaidos sanitaras) :) Ką mes be Jūsų darytumėm?! (rimtai!)

 • mumu

  Gal Butkus – tai Vareikio padėjėjas (buvęs) žurnalistas A.P.?

 • nida

  o kolegė – V.Gaižauskaitė?

 • Joana

  Arturai, atsiprasau uz smalsuma, bet tiek kiek jus pazistu, tai jau niekaip nebuciau patikejusi, kad skaitote bernardinai.lt… Juk ten na… tikinciuju administruojamas tinklalapis… Ar tai neatgraso? Kodel patinka bernardinai.lt? Ar tai vienas is prioritetiniu tamstos tinklalapiu?

 • azartas

  Kadangi praktiškai beveik neskaitau lietuvos ryto ir nežinau, kas tas tilindis, perskaičiau visu rimtumu šį įrašą ir nušliaužiau skaityti šito dariaus butkaus straipsnio. Tada supratau, kad šio įrašo rimtumas labai nerimtas. Joks ten straipsnis, eilinis lietryčio laiko ženklų skyrelis, kokį turbūt galima kasdien paskaityti.
  Tad d.butkaus paieškoms galima skelbti totalizatorių – statau vieną centą, kad jis nepasirodys fiziniu kūnu :)

 • to Joana

  „tikinciuju administruojamas tinklalapis…“ skaiciau ir kikenau..ponia, jei jau taip rasote, tai kokio atsakymo tikites?
  hahahahahah…………………

 • Joana

  hahahahahahah… juokas geras dalykas… Anyway, jei atvirai, tai parasiau for fun, nesitikiu jokio atsakymo is Arturo. Jei noresiu pabendrauti su juo krikscionybes tema, tai jau kviesiu ji kartu gert kavos, o ne bendrausiu blog’e. So, you see… ;)
  Geros dienos

 • Įdėmiai perskaičiau Dariumi Butkumi pasivadinusiu straipsnį. Akivaizdžiai matyti, kad žmogus yra suinteresuotas Vareikio apgynimu, nes sureaguota per daug asmeniškai. Jei tai būtų pilietinis pasipiktinimas, taip smulkmeniškai nebūtų reaguojama. Nepanašu, kad tai žurnalisto darbas. Žmogus baigęs žurnalistiką tokio šališko straipsnio nebūtų parašęs. Vis tiek mokina etikos, objektyvumo, išklausyti kitos nuomonės. Gal čia jo patarėjo darbas, o šiaip spėju greičiausia paties Vareikio darbas. Kodėl taip manau? Matot E. Vareikis net negyvendamamas Šiauliuose nusprendė taptu seimūnu 2008 nuo Šiaulių Aušros rinkimų apygardos. Tiesa, pati idėja buvo ne jo, bet jis ją priėmė. Taigi lankydavosi Šiauliuose, jei pamenate grįžtant į Vilnių buvo sučiuptas girtas prie vairo, žodžiu, rašydavo tokius naivius straipsnelius (galite rasti čia: http://www.siauliaiplius.lt/article/articlearchiveview/303/2010/02/%7Barticle_url%7D), turinys būdavo maždaug tai ką iš bendro išprusimo esate girdėję, a la kas ta politika, kas yra geopolitika ir t.t. Žodžiu, tuose rašinėliuose apie vidaus politiką nerasite, nes ko gero E. Vareikis apie vidaus politiką neišmano – o kaip išmanyti jei yra pagarsėjęs seimo turistas: http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=5150&p_k=1&p_a=19&p_asm_id=47225&p_k_id=1&p_kade_id=6
  http://az.atn.lt/straipsnis/796/
  http://www.mediabv.lt/res_zinpr_det.php?id=17308
  Tai va su Vareikio rašymo stiliumi šiek tiek susipažinau.

  Aptariamame straipsnyje pilna demagogijos, na pavyzdžiui: „Gana jiems kalti tautai į galvas, kad negalima pažodžiui aiškinti vienų Konstitucijos nuostatų, tuo pat metu ignoruojant kitas.“ Darius Butkus matyt neatidžiai skaitė konstituciją, o ten aiškiai parašyta: „6 straipsnis. Konstitucija yra vientisas ir tiesiogiai taikomas aktas.“ ir „60 straipsnis. Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse. … Seimo narys negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už kūrybinę veiklą.“. Daugybė kartų bando sugriauti A. Salamakino ir A. Čigrijienės reputaciją, tam kad suabejotume jų išvadomis apie Vareikio veiklą. Pavyzdžiui, akcentuojama – Salamakinas buvęs tekintojas, o Čigrijienė, dėmesio (!)… nėra krikščioniškų pažiūrų…
  Klasikinė logikos klaida – užsipuolamas pats žmogus, o ne ką jis sako. Antra, keisčiausia Darius Butkus visaip abejoja minimų seimūnų teisiniu išprusimu, tačiau pažiūrėkite – pats Butkus tik gilinimusi į teisinius niuansus ir teužsiima, prieš tai neįrodęs savo teisinio išprusimo. Akivaizdi demagogija. Matyti autoriaus naivumas: „krikščioniškas pažiūras deklaruojantis E. Vareikis.“… tai va šis naivumas ir labiausia primena Vareikio straipsnelių lygį.

  O Bernardinai.lt publikavę šį straipsnelį apsikvailino. Ir spėju, kad publikavo būtent dėl šios eilutės „krikščioniškas pažiūras deklaruojantis E. Vareikis“ O kur tos pažiūros? Kur tos deklaracijos? Ko gero Seimo turistas jas deklaruoja Kenijoje…

 • Pingback: Siūlau nemokamus pietus “Neringoje” | Artūras Račas()