Citata #411: A.Tilindžio kolega bando paaiškinti, kodėl buvo nacionalizuotas „Snoras“

Apžvalgininko A.Tilindžio kolega Aleksandras Žibas bando rasti atsakymą, kodėl Lietuvos Vyriausybė nacionalizavo banką „Snoras“:

…. banko „Snoras“ veiklos sustabdymą lėmė kitų NATO valstybių specialiųjų tarnybų ar kitų institucijų atliekami tyrimai ar veiksmai, o ne paties banko veiklos trūkumai, nors tokių galimai taip pat yra.

lrytas.lt

… versija, sakyčiau, žyminti tektoninį lūžį: anksčiau dėl visko būdavo kalta Rusija ir R.Paksas su V.Uspaskichu bei K.Prunskiene, o dabar – še tau…

P.S. Mielas Aleksandrai, mano pasiūlymas dėl pietų „Neringoje“ tebegalioja.

(2 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • aušra maldeikienė

  labai gali būti, kad yra tiesos (pirmoje sakinio pusėje…). Nes kiek žinau, „Snore“ neranda ne tik turto, bet apskritai banko nesužvejoja…

  • Trakimas

   Ponia Aušra,Jūs gal supainiojote Tautą su dabartine valdžia?Dabartinė konservatorių valdžia yra be galo buka ir be galo godi-su tuo tai sutikčiau.:)

 • Valentinas

  Galutinis lryto nusirespublikinimas. Žemiau pulti nebėra kur.

  • Valentinas

   Kalbant apie lryto nusirespublikinimą reikia atkreipti dėmesį koks aktyvus ir kūrybingas lrytas.lt sekso žinių redaktorius. Be to, sekso tema yra viena iš svarbiausių šio viena iš svarbiausių šia tema, straipsniai kasdien atnaujinami ir pristatomi pirmame puslapyje beveik pačiame viršuje. Artūro minėtas Žibo straipnsnis pirmame puslapyje yra iš karto po šio straipsnio:
   http://www.lrytas.lt/-13221224301319947392-kiek-ejakuliacij%C5%B3-skirta-vyrams.htm
   Straipsnis nagrinėjantis kiek vyrui yra skirta ejakuliacijų yra tarp kriminalinių žinių ir Žibo komentaro apie Snorą. Pasidžiaukime, kad lrytas bent kąžką daro gerai.

 • Rytis I

  Laikas ieškoti „smegenų“. Arba ČŽV, arba FST, arba užgautas švedo tautinis orumas. Dėl skonio sunku ginčytis.

 • nesvarbu

  Kiek ankstesnė „Lietuvos ryto“ sąmokslo teorija, kad „Snoro“ banką iš gerų ir demokratiškų „Snoro“ bankininkų bloga Lietuvos valdžia atėmė už tai, kad bankininkai leido profesionaliems „LR“ žurnalistams kritikuoti blogą Lietuvos valdžią, yra kietesnė. Labiau įtikina:DDD
  Aušra, kad banko neranda, tai suprantu. Tačiau kur to banko buvęs vadovas? Ar ne geriau jam skubiai parbėgti į Lietuvą ir prašytis valstybės apsaugos?

  • Valentinas

   Teorija, kad Grybauskaitė sužlugdė Snorą, kad galėtų užtildyti lryto žurnalistus buvo stipri ir įtikinama iki Krajbanko įvykių. Žlugus Krajbankui reiktų sugalvoti ir kodėl Latvija prisidėjo prie šio Grybauskaitės sąmokslo. Aš turiu dar geresnę sąmokslo teoriją.
   Raimondas Paulsas Krajbanke laikė apie 700 000 latų. Gali būti, kad Grybauskaitė mokydamasi Leningrade pradėjo nekęsti šio kompozitoriaus už dainą „Ach ermitaž, ach ermitaž…“
   Kadangi tiesiogiai sužlugdyti Krajbanko ir taip atkeršyti Raimondui Paulsui Grybauskaitė neturėjo galimybės, teko imti Snorą.

   • Regis

    :D

   • doktor barmental

    ach vernisaz gal?

  • Rytis I

   Net jei savo noru grįžtų, o ką su juom toliau daryti? Artėjant Putino rinkimams būtų daug daug triukšmo, tuom prisidėtume prie pijarinės akcijos, o reikalingas mums eksbankininkas nedaugiau nei Golovatovas.

 • Izbliondimas

  Greitas maistas, – ko gero visose gyvenimo srityse šiandien.
  Ministerijų darbuotojai perkrauti rutina, konvejeris ten sukasi tokiu greičiu, kad net žviegia guoliai, – ir, deja, nerasime, jose, nes nėra, „rūsio“, kuriame sakytume būtų „kalinami“ protai, siekiant fiksuoti problemos žinybos (tarp žinybų), ieškoti išeičių…
  Vyriausybėje konvejeris sukasi dar greičiau, – tad ten apie kažkokį situacijos, proceso pamąstymą, manau, net rūkomajame nebūtų madinga pasisakyti…
  Mokslo institutai, – tokių nerasta…
  Po truputį mažai ką ir randame… teismų seniai jau. Dabar gerb. MA nustatė, kad ir bankų nelabai rasta, t.t. tų aukščiau jų.
  Kaip ir ES jau nelabai randama, nors manau dar ir ieškoti nepradėta. Neteko skaityti skelbimo, kad renkami žmonės – savanoriai ES paieškai (ką ten kalbėti, kai Lietuvos paieškai skelbimų jau nėra, nuo pat 1989 m., kai kabėdavo skelbimai vos ne ant kiekvieno stulpo).
  Taip, kad puntame nuodus ne tik skrandyn, musėt, bet ir į kramę, kur Aukščiausias paskutiniai žmonijos kartai, į tą vietą, kur ant šarnyro toks puodelis yra uždėtas, pasirodo ne ką kitą pila, o tai ką priemiesčių močiutės pila ant daržų, kuriuos augina Vilniaus senamiesčio „elitui“.
  Tad… je je jau gal pereiname nuo greito maisto ant to išauginto panašiai kaip priemiesčių močiučių… visur, visada/visuomet jau… bet gal, Aukščiausiasis pagaliau susimylės, jau ne ilgai… kai kam…☺

 • Fredis*

  Joks tektoninis lūžis neįvyko. Tam tikrai publikos daliai, beje, neoficialiais stebėjimais – vyraujančiai, kaip buvo dėl visko kalta Amerika ir NATO, taip ir liko.
  Atskirkime du dalykus: Mokytojos Aušros pasakymas, kad banke nerasta banko klasikine prasme yra absoliučiai teisingas, kitas pastebėjimas yra tas, kad beveik neabejotina, kad aljanso partneriai buvo sufokusavę dėmesį į pažeidžiamus organizacijos taškus, objektus ir struktūras, mūsų vyriausybei galimai buvo pirštu baksnota į šią šunvotę, suteikta intelektualinė parama, instruktuota kaip atlikti operaciją. Geros valios iš abejų pusių dėka pirmasis veiksmas įvyko pakankamai sklandžiai, bjauresni bus šalutiniai reiškiniai, tačiau išgyvensime, esame patyrę ir bjauresnių sukrėtimų.

 • stogas

  As matau daug didesnes bedas: banka priziurejo toks senelis Lietuvos banko galva, R. Sarkinas (menesine alga 19 klt) bei audito kompanijos Erns & Young Baltic (Fu koks keiksmazodis, bet metu audito kainos siekdavo 500-700 klt) .
  Klausimai:
  1. Kodel sios dvi „kontoros“ banko veiklos trukumu nepastebejo, kol nedigo 1-2 mlrd litu ?
  2. O kokia kitu banku (skandinavisku, lietuvisku, vokisku) busena priziurint tokio tipo kontorom ?
  3. Kodel dar neiskelti kaltinimai Lietuvos banko ex direktoriui bei audito kompanijos mulkinancios gyventojus paskutinius 5 metus ?

  • cheesus crust

   Vsio zakonno. EY „darbuojasi“ ilgiau nei 5 metus.

 • nida

  Burtininkų ministerijos spaudos atstovas praneša:

  Paaiškėjo, kad šiuo metu Lietuvoje Snoro banke galimai yra paslėpta Gralio taurė.

  Hogvartso burtų ir kerėjimo mokyklos direktorius Simonas Freakly su kitais raganiais intensyviai jos ieško.

  Ta, kurio vardo negalima garsiai ištarti (Lietuvoje žinomas kaip Baranauskas) iš Londono ruošiasi išpuoliui.

  Ši versija geresnė už A.Žibo.

 • Regis

  O man vis iš galvos neišeina mūsų gerbiamo apžvalgininko A.Užkalnio reakcija į šią situaciją (dėl Lietuvos ryto pozicijos Snoro banko atžvilgiu):

  „Aimanuoti dėl žiniasklaidos, kuri gina savo akcininkus, yra taip pat naivu, kaip stebėtis, kad gražesnės mergos didesniais papais dažniau gauna turtingesnius vyrus arba kad krepšininkai uždirba daugiau, nei vaikų gydytojai“ A.Užkalnis (šaltinis:http://protokolai.com/2011/11/18/aktualiju-tematika-apie-dviveidziu-spygavimus-del-lietuvos-ryto/)

  Galvoju kiek stipriai galima nesigaudyti šioje situacijoje, kad taip varguoliškai bandyti apginti. Ypatingai stebina toks tikras ar tariamas nesigaudimas žmogaus, kuris tikrai matęs kaip žurnalistai ir žiniasklaida dirba kitur. Kokius kelia sau reikalavimus ir kiek gali nusileisti savo principams, etikai ir t.t.

  Nu bet tiek to. Taigi galvoju aš apie tą varguolišką prilyginimą kai gražesnės mergos didesniais papais renkasi (gauna) turtingus vyrus ir kažkaip prisiminiau pakankamai seną istoriją, iš ten kilo kitas varguoliškas palyginimas. 2005 metais lapkričio mėn. buvo suimtas H.Daktaras. Tada tai buvo pakankamai skandalingas suėmimas, daug triukšmo ir t.t. Tai va jį suimant R.Daktarienė apstumdė, įžeidinėjo, netgi apspjaudė pareigūnus. Gaila nepavyko internete rasti filmuotos medžiagos. Sėdžiu ir galvoju, ta desperacija, ta visiškai neadekvati reakcija ir kvaila gynyba kažkaip gretinasi su dabartiniu didžiausiojo elgesiu. Ir apskritai tos moters pozicija, gynyba ir vėlesnė veikla labai panaši į tai kaip dabar vystosi ši skandalinga istorija. Jeigu ieškoti daugiau paralelių su tuo kas vyksta dabar tai tuo metu Lietuvoje faktiškai vyko esminis lūžis valstybės (šalies) raidoje, viena po kito „sėmė“ organizuotas nusikaltėlių grupuotes ir jų šulus. Atskiras momentas kaip jie stengėsi prasimušti iki fazadinės žiniasklaidos ir ją kažkaip paveikti, bet jiems tas nepavyko. Taigi, šiandien matyt valstybė stovi kitoje raidos kryžkelėje. Ir jeigu tada kažkam H.Daktaras su visa komanda atrodė labai juokingai ir nebaisiai, kažkur toli, tai ir dabar tai kas vyksta jau su žiniasklaida, kokie ryšiai ją suraizgę, interesai, atrodo pakankamai nekaltai ir juokingai. Tikrai nenoriu prilyginti Snoro banko savininkų H.Daktarui ir iškart nuo to atsiriboju. Lyginu Lietuvos Rytą su R.Daktariene. Ir tas lyginimas iš esmės varguoliškas :). Bet pamąstyti verta. Aišku tai tik mano nuomonė ir išmąstymai į kuriuos turiu teisę.

  p.s. 2007 metais t.y. po dviejų metų R.Daktarienė ir jos dukra buvo nuteista už pareigūnų įžeidimą ir viešosios tvarkos pažeidimą.

  p.p.s. Tarp kitko asmeniškai suprantu tos moters elgesį ir jos motyvaciją ir jau tikrai labai aišku, kad ji turi pagrindą taip elgtis.

  p.p.p.s. diskusija apie žiniasklaidos vaidmenį valstybės (šalies) raidoje matyt visai kita.

  • Fredis*

   A.Užkalnis rašydamas graudų tekstą apie solidarumą su akcininkais nėra teisus, nes legalūs finansiniai srautai laikraščiui iš buvusių banko akcininkų yra nutrūkę, jie yra buvę akcininkai, iš kurių akcijos yra atimtos. Dabartiniai tekstai yra likusių akcininkų pagarbus atsisveikinimas su bankininkais, aprašomos jų raudos ir išgyvenimai dėl netekties. Su žurnalistine etika tokios publikacijos tikriausiai nelabai kertasi, jos vertingos lygiai tiek pat kaip ir aprašomos N.Pareigytė su N.Bunke, jos yra pažintinės, iš rubrikos „Žmonės“, vienitelis priekaištas – rašinių publikavimas pirmuosiuose laikraščio puslapiuose.

  • Rytis I

   AU sentenciją galima suprasti ir kaip gilią užuojautą bei padėties supratimą – Kiekviena ku.. atsiprašau, olialia panelė, svajoja apie šeimyninę laimę. Be to, nesuprantu apie kokią prarastą reputaciją siuo metu kalbama – argi galima pulti žemiau kilimėlio…

  • Gintautas

   Galėtų Užkalnis pasiskaityti šiandienos WSJ straipsnį apie Murdoch’o reikalus – gal aiškiau taptų apie spaudos etiką. Tai visiškai objektyvus rašinys, kuriame nepamirštama paminėti, kad WSJ priklauso Murdoch’ui. Bet jokio pateisinimo News of The World veiklos metodams niekas neieško.

 • J. naivusis

  Vytautas Matulevičius ALFOJE rašo, kad raktas „komsomolkėje“ ir Valatkoje (ne pas Valatką)

  http://www.alfa.lt/straipsnis/13077681/Valstybe.pries.Gedvyda.Vainauska=2011-11-24_09-32/

 • J. naivusis

  testas

 • Marius

  Sąmokslo teorijomis netikiu, bet nebijau pasirodyti naivus, man iki šiol neaišku kodėl reikėjo nacionalizuoti Snoro banką. Neaišku, ta prasme, kad iki šiol nepatikta oficialūs skaičiais, va trūksta, to ir to, tiek ir tiek. Esu beveik tikras, kad ne viską LB pasako, nes jei tas Simo Freakly toks super-profesionalas, tai netikiu, kad taip greitai buvo galima su juo sutarti dėl darbo.

  • Izbliondimas

   Aš matau priežastis. Jos, manau, visuomet ir visuose glūdi ne tik ryšyje su banko mokumu ir likvidumu šiandien.
   Lietuvos bankas, už milijardus išlaikomų audito kompanijų pareiga, – matyti visas tai bent 5-10 metų į priekį. Juk bankas dirba su programomis, projektais, kurių trukmė matuojama ir dešimtmečiais (pavyzdžiui, privačių kompanijų autostradų tiesimas ir t.t. ir pan.).
   Kodėl JAV bankų sistema subyrėjo. Ir ji jau atžygiavo prie savo didžiosios katostrofos slenksčio. Nes toks modelis, koks buvo ten taikomas, – jau atgyvena buvo prieš mažiausiai 20 metų (nesiplėsiu…).
   Kodėl dabar Snoras.
   Žinoma, labai blogai kad dabar.
   Tai yra labai ir labai blogai, kad dabar.
   Nes iki šiol pakaktado to, kad banku pasitikima (kitaip jis nustoja egzistuoti per kelias dienas), t.y. kad dar jis visaip slapstydamas tiesą yra mokus ir likvidus.
   Greičiausiai jau išsigąsta JAV likimo. Kai prasnausta buvo, o ne pasigailėta (ten toks žodis nėra žinomas).
   O dar labiau paspartino, manau, kad ten prasidėjo esminė veikla pagaliau ta dėl ko jis ir buvo sukurtas (kai apie tai gal žinojo 1 ar 2 žmonės).
   Kai dėl to jau tapo tarptautinė problema ir tarptautinis spaudimas (kad ir dėl Irano klausimų…).
   Gal būt, jau ir dėl mokumo bei likvidumo problemų, kurios ryšium su anksčiau pasakytu buvo nesurašytoje (neprašytoje) darbotvarkėje (nors tai, manau, būna pastoviai, bet nepavojingai jei yra išlaikomas visiškas slaptumas, t.y. pasitikėjimas).
   Bet tai tik prie paskutinių, manau, problemų.
   Pagaliau tuo pasakyta ir visiems frajeriams. Kai yra karts nuo karto naudingo priminti, – niekas nieko pasaulyje neturi privataus. Niekas, niekas, – tad ir jūs frajeriai.
   Ir sugrįšiu vėl prie enronų griūties. Taip buvo užverstas puslapis su komunizmu, kaip buvo atlikta ir nugriovus Berlyno sieną, – su rusiškuoju socializmu.
   O dabar prasidėjo ilgos pakasynos, nes tai suprasti, suvokti nei žmogaus protui, nei tautų ir net didelių tautų protui juk nėra duota, – tada dirba kuvalda, daužydama kaukuoles, kad išpilti iš jų tą skystį, kuris paprastai pilamas į specialią talpą, kaip iš unitazų…☺

  • Auksinis kardas

   „iki šiol nepatikta oficialūs skaičiais, va trūksta, to ir to, tiek ir tiek“ – gal nežinote, kad apskaitininko darbas yra labai netgi kūrybiškas, juo labiau tokio kūrybingo banko, tokioje nevienareikšmiškoje kryžkelės situacijoje. Stresinėje ir itin reiklioje – taipogi.

   Buvo žinių, kad Freakley jau išmanė Antonovo veikimą, labai gali būti, kad dėl to ir tapo patraukliausiu kandidatu sanavimui be didesnio konkurso. Kodėl jis taip greit atsirado? Todėl, kad „Snoro“ tvarkymas nutiko vos keliomis dienomis anksčiau, nei buvo planuotas ir sutartas. Kažką reikėjo daryti, nes gyvatynas tapo beviltišku. O kelios dienos šen ar ten, kaip matome, nieko nelėmė, jei jau prispyrė reikalas. Dėkojame už proaktyvumą lrytui, uoliai besrūpinančiam lietuviškuoju verslu ir bankininkyste.

 • Vytas

  Tiek Žibas tiek Arūnas Brazauskas (Šalia kelio ne smuklė, o bankas) vaikštinėja labai arti tiesos. Bet kaip ir visada, mums, mažiems žmogeliukams, taip ir liks viskas iki galo neaišku. Oficialūs pareiškimai bus apipudruoti, supakuoti ir pateikti taip, kad ir vilkas sotus liktų ir avelės dar pagyventų.

 • Regis

  „vaikštinėja labai arti tiesos“

  tai kas? Faktas, teiginys, spėjimas, ar tiesiog marazmas?

 • sigitas

  dabar žiùriu per Lietryt Tv Jakilaičio LT tiesiogiai. Taip juokinga, kaip Jakilaitis desperatiškai vilioja Artùrą i sąjungininkus- suformuluoja klausimą maždaug taip „ką jus galvojate apie valdžios blogą darbą ir laukia išsižiojęs teigiamo atsakymo. GERBIAMA aušra, o Jakilaitis Jus nekvietė i Laidą? Šutka, žinoma.

 • Vingių Jonas

  Ta A.Žybo straipsnio citata teišduoda, kad straipsnis buvo paruoštas Rusijos interesus atstovaujančio žmogaus. Jei būtų priešingai, tai šalia citatoje nurodytų „firmų“ būtų paminėta FST:)) Tačiau, nesigilinant į tas smulkmenas, man lieka neaišku, kada Lietuvos Bankas taikė poveikio priemonę – apribojo bankas Snoras veiklą (moratoriumas) ir paskyrė laikinąjį administratorių, kaip tai numatyta Finansinio tvarumo įstatyme? LRV 2011-11-16 nutarime Nr.1329 rašoma, kad ši poveikio priemonė, kaip ir kitos poveikio priemonės, pasirodė nepakankama, todėl reikėjo banko akcijas paimti visuomenės poreikiams – nacionalizuoti. Tai, kada gi buvo taikyta minėta poveikio priemonė, be kurios nacionalizuoti net įstatymas neleidžia? Ačiū:))__Vingių Jonas

  • ^..^

   Nesikabinėkim. Argumentas beviltiškas.
   Pačią pirmą dieną sustabdė/apribojo. Paskelbė visa media apie tai. Po kelių valandų (važiuodamas iš darbo namo per ŽR išgirdau), kad po to žengtas kitas žingsnis, t.y. Snoras nacionalizuotas.

 • Oplia

  Mane tiesiog užmuša tokie straipsniai.

  Na koks sveiko proto žmogus gali parašyti kad ir tokią nesąmonę:

  „Tai gali būti panašu į tiesą, tačiau keista yra tai, kad nors nuo nacionalizacijos jau praėjo savaitė, valdžia dar taip ir nesurado vieno pagrindinio ir labai stipraus argumento, kodėl banką reikėjo nacionalizuoti, o kartu nusavinti ir daugybės įmonių ir žmonių lėšas (viršijančias 100 tūkst. eurų).“

  Turbūt tai, kad Snoro įsipareigojimai yra didesni už turtą nėra rimti argumentai. Na tiesiog nėra žodžių. O valstybė NACIONALIZAVO indėlius didesnius nei 100k Eurų! Tipo imk ir suprask, kad Kubilius pasiėmė visus tuos pinigus. Trūksta žodžių.

  Bet man kyla vienas klausimas. Ar Lietuvoje egzistuoja kokios nors ribos žiniasklaidos rašomoms nesąmonėms? Ar tiesiog bet kas nusipirkęs kokį leidinį gali jame rašyti, ką nori, be jokios atsakomybės? Negi Lietuvos Ryto redaktorius neneša jokios realios atsakomybės už akivaizdžios dezinformacijos skleidimą? negresia jam keletą metelių už panikos skleidimą pasėdėt?

 • nerijus

  БАНКАС- nacionalizuotas. Tegyvuoja БАНКАС!!!

 • Trakimas

  Iš tikro tai nėra jokios ūkinės -ekonominės prasmės nacionalizuoti banką,kuris iš esmės yra tik TARPININKAS tarp indėlininkų ir skolininkų.Bankas jokių pinigų maišų nekaupia ir neturi.Bankas pavogtas(nacionalizuotas) dėl artėjančių rinkimų.Visų pirma dabar Kubilius turės ką žadėti apvogtiems indėlininkams-seks pasakas,kad tik jo vyriausybė galės grąžinti tai,ką pavogė,nes sugrįžęs Kirkilas,turės kitokių prioritetų,o be to bus nutildytas vienintelis opozicinis leidinys-lrytas.

  • Valentinas

   Kada pagaliau išmoksi nekomentuoti prisigėręs?

  • Bobutė

   Galėtumėte iki soties prisijuokti (iš savęs), jei sugebėtumėte suprasti kokias nesąmones rašinėjate…:)

   • Trakimas

    Ką tik paskelbta,bobut,kad Snorui iškelta bankroto byla:)Tai kur tie milijardai ,kuriuos Kubilius gelbėjo?:)Bankuose yra milijardai indėlininkų-mokesčių mokėtojų pinigų,kuriuos jie praranda tuoj pat,kai tik politikai įsikiša.Kubilius sužlugdė dirbantį banką ir manau,kad turės atsakyti anksčiau ar vėliau.Kaip koks Petrikas:)

    • Trakimas

     Verslo planas čia yra labai paprastas ir labai aiškus(kaip nuolat kartoja Kubilius).Indėlininkai jau prarado savo milijardus,nes bankas paskelbtas bankrutavusiu.Tačiau indėlininkų pinigai nėra laikomi maišuose,laukiant kada jie ateis jų pasiimti.Pinigai yra paskolinami tokiems pat paprastiems žmonėms būstui statytis ar kokioms vartojimo paskoloms.Tokiu būdu „nacionalizavus“ banką,skolininkai vis viena turės mokėti dvim metų savo skolas už būstą ar auto.Indėlininkai gaus tuos apdraustus centus,tačiau skolininkų pinigus kažkas pasiims?:))Atspėkite-kas?:)

     • Auksinis kardas

      Trakimai, esi guvaus proto, ryte sugebėtum pradėti nuo įsipareigojimų ir turto balanso. Jei buvę indėliai išpirdolinami lauk iš banko, perkant vertybinius popierius su menama verte, tai turto tikro, nefalsifikuoto, yra kiek kitaip, nei banke, veikiančiame ant falsifikatų iki dar veikiasi. Minima schema nebus vienintelė optimizavimo į vienus vartus schema. Banko turto struktūra bus sudėtingesnė, nei, anot paties, dominuojančios suteiktos paskolos. Laiką rašinėjimams labiau naudodamas skaitinėjimams gali sėkmingai išsilyginti pasitaikančius trūkumus.

     • Trakimas

      Tamstai ,Karde,galiu pasakyti daugiau.Mat save „pristatote“ kaip žmogų, „suprantantį“ bankines operacijas Užtikrinu Tamstą,kad nesate stiprus šioj srity:)Kaip ir tie,kurie banke tikėjosi surasti aukso kalnus.Bankas yra panašus greičiau į logistinę transporto kompaniją,o ne į apdulkėjusią saugyklą ar biblioteką:)Bankas turto turi nedaug-tik tiek ,kiek būtina nenumatytiems įvykiams.Gautas pelnas taip pat nesaugomas aukso luitų pavidalu,o tuoj pat pervedamas akcininkams į jų sąskaitas:)Banke galima rasti tik kėdžių,keletą kompiuterių,užuolaidų ir kavos virimo aparatų:)

     • Auksinis kardas

      Ryte, Trakimai.

     • nesvarbu

      Trakimai, ir šiuolaikinių bankų rūsiuose galima rasti seifų su juose sudėtais briliantais bei kitomis vertybėmis. Tokių brangių dalykėlių saugojimas yra vienas iš bankų pajamų šaltinių.

     • Trakimas

      Nesvarbu,panašia veikla užsiima ir lombardai,paštas bei kitos įmonės.Tačiau relikvijų saugojimas nėra pagrindinė banko užduotis.Bankas yra investicinė bendrovė,kuri,reguliuodama pinigų srautus,tiesiogiai įtakoja ekonomikos augimą.Nėra kreditų(paskolų)-nėra ir ekonomikos.Lieka tik varganas natūrinis ūkis.

    • Bobutė

     Trakimai,
     galėčiau Tamstai bandyti ką nors paaiškinti, bet…

     Bet geriau įsiskaitykite į pirmąjį komentarą – „…jei sugebėtumėte suprasti…“

     • Trakimas

      Jei negalite man nieko paaiškinti,tuomet toliau jum aiškinsiu šią Kubiliaus ir Co aferą.Kaip žinome,vyriausybė strategiškai numatė,kad nacionalizuotas Snoro bankas po kurio laiko bus vėl privatizuotas:)O tai reiškia,kad po nacionalizacijos ir bankroto,bus atsikratyta indėlininkų ir įsipareigojimų jiems.O liks tik grietinėlė-banko skolininkai,kuriems niekas juk nesumažino ir nesumažins prisiimtų skolų(įsipareigojimų) iki pvz. šimto tūkstančių eurų:)?Jie-paėmę paskolas ir kreditus,mokės jau naujiems „savininkams“ skolas kaip ir mokėjo snorui-ir dar su palūkanom:)Ar tik nebus naujieji savininkai iš Kubiliaus partiečių bei gerų draugų tarpo?Gal vėl Kreivio mamukas įsivels ir čia:)?

     • nerijus

      Man tik smalsu. LB priverstinai visiems lieps įmokas mokėti jų nurodytam bankui ar leis patiems pasirinkti- kam mokėti?..
      Čia ir pamatysime- demokratija pas mus ar vergokratija.

    • sergi?

   • suomis

    Atsiprašau Trakimai, bet panašėjate į paranojiką. Apie jus buvau geresnės nuomonės, bet matau, kad klydau.

    • Trakimas

     Snoro epopėja dar nesibaigė:)Kad klystate-pamatysite įvykių eigoj:)Tas pat juk buvo ir su kedofilų spektakliu-ar ne, suomi:)O štai matome,kad po poros metų ima braškėti komisarų kėdės:)

     • ^..^

      Vėl psichuškėje internetą įjungė…

  • Regis

   Trakimai, bandau suprast ką praleidau. Kodėl Lietuvos rytas (kaip man sunkiai tai rašosi, bet tiek to, čia ne Delfis) nustojo teigti psichologinius A.Kubiliaus portretus ir apskritai kažkaip bloguoju žodžiu nebemini. Gal tu arčiau tos virtuvės kur čia kas įvyko?

   Beje o koks tavo požiūris į Ireną Degutienę?

   • Trakimas

    Prastas.Visi vieši šios partijos(norėjau pasakyti -gaujos,bet čia ne delfis)veikėjai man nesimpatiški.Eilinių narių daug nepažįstu,bet manau,kad šie taip pat-ne geresni.Juk stengiamasi imti pavyzdį iš vadų?:)

   • Regis

    aišku :) tiksliau aiškiau, o apie G.Kirkilą ką blogo gali pasakyti?

    • Trakimas

     Apie Kirkilą kalbėsiu,kai jis bus vyriausybės vadovas ir priims sprendimus:)Kritikuosiu,suprantama,labai griežtai.

  • Neįsivaiduju protingo žmogaus taip rašančio. Gėda skaityti.

   • „trakimas“ ir „mastantis zmogus“, anot kalbos komisijos, viename sakinyje nevartotini.

 • Valentinas

  Baranauską ir Antonovą suėmė. Baranauskas yra protingas žmogus ir supranta, kad Didžiojoje Britanijoje nuo Lietuvos nepasislėpsi. Tai kodėl jis pasirinko būti ten? Tikisi, kad advokatai padės išvengti ekstradikcijos? Ar realios tokios viltys?

  • Trakimas

   Be abejo,kad -realios:)Lietuvos karšta draugystė su Lukašenka ir Beliacko išdavimas diktatoriui,garantuoja Baranauskui neliečiamybę:)

   • kliedi. temperatura tikrinkis

 • Valentinas

  Jau nuo šios savaitės pradžios, įdarbinimo portalus užplūdo daugybė naujų CV iš Snoro darbuotojų. Deja, tai didelis darbdavys turėjęs virš 2000 darbo vietų. Kaip ir kiekvienoje dramoje pasitaiko įdomių istorijų. Vieną Snoro darbuotoją prieš mėnesį headhantino kompanija. Darbuotoja išdidžiai atsisakė. Po praeito trečiadienio, darbuotoja nuolankiai paklausė ar ja vis dar domisi. Kitas vidutinis vadybininkas prieš mėnesį išėjo iš darbo ir išdidžiai pranešė, kad eina dirbti į BANKĄ. Snorą.
  Turint galvoje, kad Omnitelyje dabar vyksta masiniai atleidimai, rinkoje pasirodys daugybė vidutinių vadybininkų. Vidutinių vadybininkų kaina kris.

  • Tau bando atlyginimą mažinti? Nesutik. Jeigu ką – mes įvelsim į procesą..

   • Valentinas

    Nea. Mano lygio vidutinių vadybininkų Snore nedaug :)

 • Keturfazis

  Hebra!!!, girdėjau ka pradėjo jau SNORO kioskelius dalint. Varau pasiimsiu mantiruotę ir išsilupsiu vieno duris, kur krasnūhoi randas, nes kaip tik verandos jau supuvo. Arba ne!! Krc geriau visą kioską išsilupsiu ir vietoi verandos pastatysiu!!!!!! Tik ka truputį hu..vai, į tačkę jis netilps visas ir naujininkai tolokai… Nu nieko teks pasiimt ir bulgarke.

 • Valentinas

  Snoro dramos žiūrovai net nesusimąsto apie tikrąją Snoro vietą Lietuvos istorijoje. Netgi tūla Maldeikienė šneka į eterį (šiandien), kad ji jau nuo 97 metų rašė koks tai yra keistas bankas ir kaip jis keistai dirba. Svarumą jos žodžiams turėtų pagrįsti tai, kad ji vakarėliuose susitikdavo su Borodulinu ir netgi apie poeziją kalbėdavo su juo. Deja, istorija yra žymiai įvairiapusiškesnė. Snoras visada veikė dviejuose lygmenyse: akcininkų durniavimai ir konkretaus banko veikimas Lietuvoje. Kalbant apie Snorą kaip banką faktas yra tai, kad tai vienas iš inovatyviausių ir įdomiausių bankų. Štai estai sugalvojo Skype, suomiai Nokia, o lietuviai Snorą. Idėja, kad banko paslaugas galima teikti kioske, kurį patogu pastatyti bet kurioje vietoje, o jei su vieta nepataikei, pastatyti kitoje vietoje yra geniali. Ne tik idėja, bet ir pats idėjos išpildymas – kelių šimtų kioskų teikiančių banko paslaugas tinklo, su darbuotojais, bankomatais, inkasacija, paskolų išdavimu, kortelių išdavimu ir t.t. sukūrimas ir ekslploatavimas yra unikalus technologinis iššūkis neturintis analogų pasaulyje. Snoriukai stovi netgi ten, kur joks kitas bankas niekada neįsikurs, nes banko skyrius niekada nebus pelningas. Taip dažnai Snoras laimėdavo biudžetinių įstaigų pinigus. Baranauskas (ir jo komanda) Snorą padarė unikalia pinigų išsiurbimo mašina. Tuo metu, kai net Europoje niekas net nesapnavo lustinių mokėjimo kortelių, Snoras Lietuvoje jau buvo įdiegęs technologiškai unikalią lustinių kortelių sistemą. Klientas visada buvo ramus dėl pinigų kortelėje, nes be Pin kodo jų neatsiimsi. Snoras taip pat sugebėjo išsikovoti dominuojančią padėtį smulkaus lizingo rinkoje, genialios ir atsidavusios Snoro Lizingo komandos dėka.
  Visa tai ką Maldeikienė žinojo apie Snorą Borodulino laikais jau seniai ne tiesa. Kai banką nupirko Antonovas, Borodulinas buvo supakuotas, nuvežtas į aerosuotą, iš jo atimtas banko tarnybinis telefonas ir išskraidintas kur akys veda. Visos bėdos, kurios banką nužudė prasidėjo nuo Antonovo. Iki Antonovo Baranausko tarnybinė mašina buvo mėlynas penktos klasės BMW. Prie Antonovo prasidėjo Maybach, Bentley, Ferrari, Spyker. Iki Antonovo Baranauskas gyveno paprastame kotedže Jeruzalėje. Prie Antonovo Baranauskas apsigyveno Snoro dukterinės įmonės restauruotame name Senamiestyje. Baranauskas yra aštraus proto, išlaikytas, labai politiškai teisingai subalansuotas žmogus. Kaip taip atsitiko, kad jis prasmego į tokią peklą? Mano versija, kad jis neatlaikė išbandymo labai dideliais pinigais. Kokia yra eilinio lietuvio oligarcho svajonių viršūnė? Na, namas prie ežero (atitverto) arba namas Žvėryne, vila prie jūros, žmona besitepanti deimantine kosmetika ir gimdanti Baltijos Amerikos Klinikoje. Dar nuosavas sraigtasparnis. Antonovas įvedė jį į rusų oligarchų kvazi pasaulį (Rusijos mąstais Antonovas yra joks oligarchas): ištaigingos vilos, ištaigingos mašinos, Formulė 1 elitas, nuosavas reaktyvinis lėktuvas, supertopmodeliai vakarėliuose ir t.t. ir pan. Matyt kažkuriuo momentu neatlaikė Raimondo širdelė, ypač kai Antonovas porcijomis leido jam tapti pakankamai stambiu akcininku ir peržengė tą ribą. Antonovas greičiausiai sakė „Nebojsia, vsio budet chorošo, ja sto raz tak delal“. Taigi, prieš mus vyniojasi žmogaus iškilimo ir nuopolio istorija kaip kokiame Holivudo filme.

  • suomis

   Vis vien, Baranauskas yra myžnius. Neturėjo jis fantazijos, ką su tais pinigais veikti. Kam, jam iš viso tokie turtai, jeigu nėra polėkio? Na, nusipirko jis Ferrari, na įsigijo vilą Nicoje, bet kaip buvo antros, ar net trečios, lygos žaidėjas, taip ir liko. :/

  • Rytis I

   „šneka į eterį (šiandien)“ – įdomu, kame išsiliejimas toks buvo?

   • Valentinas

    Žinių radijuje. Kadangi klausau Žinių Radiją, o Maldeikienė jame kalbėjo, galima teigti, kad Maldeikienė mane persekioja.

    • Rytis I

     Taip, reiks paklausyti, ypač apie poetą Boroduliną, turėtų būti įdomu. P. Aušros energija neišsenkanti, visdėlto šiai dienai lietuviškuoju „freaklu“ pavadinčiau p. Mazuronį, kuris viską žino ir apie eiles prie „Snoro“, ir apie vis dar neorganizuotą pagalbos telefoną. Ech, tokius veikėjus laikome užribyje… Laidos pabaigoje reikšmingai nuskambėjo Rakausko daina „Kareivėli, kareivėli…“

     • Valentinas

      Apie Boroduliną Maldeikienė kalbėjo dieną anksčiau Lietuvos Radijuje :)

  • Krepofobas

   Visiškai sutinku su Valentinu, kad Snoras „tai vienas iš inovatyviausių ir įdomiausių bankų“.
   Nors Snoro akcininkų asmeninis išlaidavimas ir kelia moralinių abejonių, bet nemanau, kad tai parklupdė banką. Parklupdė per daug ambicingi tikriausiai Antonovo verslo planai.
   Matot, verslininkai turi rizikuoti. Kai kurie rizikuoja per daug.
   Bet kaip sakė Greenspanas, jei bankas neturi ar turi mažai blogų paskolų, reiškia kad bankas nedirba.
   Daug kas čia žavisi Maldeikiene. Aš ne, nes Maldeikienės idealas yra socializmas su Katalikų bažnyčia vietoj politbiuro.
   Galima niekinamai kalbėti apie Snoro kioskelius. Bet galima niekinamai kalbėti apie bažnyčias, kurių pristatyta kiekvienam miestelyje, kurios kvailina gyventojus, siurbia žmogelių pinigus žadėdamos amžiną gyvenimą ir nemoka anei mokesčių, anei procentų.
   Kai verslas patiria nesėkmę visokiems socialistikams moralizuotojams tiesiog šventė.

   • suomis

    Ei tu „išminčiau“, noriu paklausti, ką tu rauki apie socializmą ir kapitalizmą?

 • Vidas

  Su sulaikytuoju R. Baranausku jau susisiekė advokatas Rolandas Tilindis, kuris anksčiau dirbo Generalinėje prokuratūroje.
  Cia sis Tilindis uzsitarnavo pietu?

 • aušra maldeikienė

  Dėkui Valentinai, kad sekate mano kuklią personą;). Labiausiai patiko apie pinigų išsiurbimo mašiną per labai mobilius ir judrius Snorelius, kuriuos gali pastatyti, kur tuo metu susitelkė daugiau smulkių pinigėlių.

  • Valentinas

   Vakar Aušra Maldeikienė šiame tinklaraštyje paskelbė, kad jos žiniomis nerandama banko. Apie 14 valandą dienos, ji davė interviu telefonu Žinių Radijui iš Lietuvos Banko (ji pati prisipažino). Akivaizdu, kad ji yra „insaiderė“. Kyla klausimas:
   „Ką darė paprasta kukli ekonomikos mokytoja Lietuvos Banke Snoro klausymo svarstymo metu ir koks yra jos tikrasis vaidmuo šioje istorijoje? Ar gali būti,kad Snoro bankrotas yra Maldeikienės pavėluotas kerštas Borodulinui už nesutarimus dėl požiūrio į poeziją?“

   • nesvarbu

    Ir mane sudomino klausimas-kokia yra tikroji kuklios ekonomikos mokytojos įtaka „Snoro“ byloje? Lapkričio 24 d. kukli mokytoja pareiškia, kad jos žiniomis ten nerandama banko.Tuo tarpu kuomet pats Lietuvos banko vadovas p. V.Vasiliauskas, kad „iš principo tai buvo ne bankas“, suvokė tik praėjus daugiau kaip parai po kuklios mokytojos pareiškimo!Kodėl esant tokiai įtemptai politinei, ekonominei, socialinei ir tarptautinei (Latvija) situacijai dėl „Snoro“ bylos, šalies centrinio banko vadovo, pagaliau Lietuvos banko valdybos žinios ir sprendimai, neprilygsta kuklios mokytojos žinioms? Ar gali būti, kad aukščiau išvardintos institucijos šiuo klausimu yra kažkokiu paslaptingu būdu esminiai įtakojamos kuklios mokytojos, dėvinčios tokius pat kuklius, tačiau subtiliai, saikingai stilingus, akinius „močiutės akinių“ rėmeliais?:D

    • Valentinas

     Be to, viename interviu, Mokytoja Aušra kritikavo Baranauskienės skonį užuolaidoms. Pradžioje galvojau, kad tai viso labo moteriškas pavydas, tačiau vėlesni įvykiai parodė, kad tai galėjo būti gerai apgalvoto plano dalis.

     • Fredis*

      Nusismulkinote su pastabomis apie užuolaidas, poeziją ir pavydą. Mokytoja Aušra gali kam nors pavydėti tik proto ir sąžiningumo.
      Dabar iš esmės, yra du verslo modeliai – Berezovskio ir jo kompanijos (Polonskio, Antonovo ir kt.) ir tas, kurį toleruoja ir pripažįsta Centrinis bankas V.Vasiliausko asmenyje. Mes mokame labai brangią kainą stengdamiesi ištrūkti iš Velnio gniaužtų, į kuriuos mus vis bando įtraukti nesąžiningi ir labai sukti veikėjai. Ankstesnis Tinklaraštininko įrašas buvo apie Velnią labai aktualus ir šioje temoje. T.Dalkaus laidoje per LR Daukšys labai įnirtigai abejojo banko bankroto paskelbimo tikslingumu, Gylys – vinguriavo. Kas yra apsėsti Velnio tikriausiai nereikia aiškinti.

     • Valentinas

      Fredi, tu nusikalstamai nekreipi dėmesio į smulkmenas, o juk jose dažniausiai slepiasi velnias. Mokytojos Aušros vaidmuo šioje istorijoje perpildytas daugybe reikšmingų smulkmenų: ji kritikavo Snorą nuo 97 metų, ji dalyvaudavo vakarėliuose su Borodulinu ir diskutuodavo su juo apie poeziją, ji sukritikavo Baranauskienės užuolaidų skonį, ji buvo Lietuvos banke priiminėjant sprendimą dėl Snoro. Įvykių seka daug sakanti. Mes jos negalime ignoruoti vien dėl kito, kol kas dar mažai nagrinėto fakto:
      Televizijos pokalbių šou Maldeikienė sukritikavo Romanovo šokimo sugebėjimus. Ji pasakė, kad Romanovas šoka dar blogiau nei Šilagalis. Ar tai reiškia, kad baigus su Snoru Mokytoja Aušra imsis Ūkio banko?

     • Auksinis kardas

      analinis intelektas

     • Valentinas

      Karde, ačiū, kad pristatei savo naują niką. Jis absoliučiai tau tinka, Analini Intelekte.

     • Auksinis kardas

      Vėl suklydai, nieko naujo :-)

     • Fredis*

      Rašytiniai šaltiniai teigia, kad bankas Mokytojos akiratyje atsirado 1998 m.lapkritį http://www.pinigukarta.lt/blog/kolumnistai/snoras-pabaiga-ar-nauja-pradzia
      Dėl kito banko, tai gera žinia ta, jog savininkas nori atsikratyti futbolo klubo Škotijoje ir visa galva pasinerti į tiesioginę veiklą, be to bankų prižiūrėtojai pranešė, kad artimiausius tris metus niekas nebankrutuos, todėl galime būti ramūs. Nereikia čia skleisti panikos!

     • Trakimas

      O Kubilius neseniai pranešė,kad pasitikėti bankų prižiūrėtojais kaip rozas ir nereikėtų.:)LB taip pat prižiūri bankus,o tai reiškia tik viena-Kubilius agituoja nepasitikėti ne tik bankais,jų prižiūrėtojais,bet ir valstybės institucijomis-pvz. Lietuvos Banku:)

     • Valentinas

      Mokytojos Aušros argumentavimo sugebėjimai tikrai galėtų būti geresni. Baranauskas jai nepatinka todėl, kad tiesiog nepatinka – jis yra iš Šiaulių ir atrodo kaip banditas. Ir neparašė jokios protingos minties apie bankininkystę (kuris banko vadovas parašė ką nors protingo Lietuvoje? Gal Niedvaras?).

    • nesvarbu

     Fredi, tvirtini, kad „mokytoja Aušra gali kam nors pavydėti tik proto ir sąžiningumo“, tačiau dažniausia pavydima to, ko pats neturi.Jei taip, tai ar reikia suprasti, jog pats teigi, kad…(prirašykite patys):D
     Kalbant iš esmės, tai klausimas yra toks-kas yra blogis ir kas yra gėris? Padarykime prielaidą, kad Berezovskio ir jo kompanijos (Polonskio, Antonovo ir kt.) verslo modelis yra blogis (pasekėjai ir gynėjai – velniai),o Centrinio banko verslo modelis V.Vasiliausko asmenyje yra gėris (pasekėjai- angelai) Tačiau visi žinome, kad blogis būna brutalus, ciniškas ir agresyvus. Gėris priešingai-drovus, silpnas ir neryškus.Pagalvokime, kas šioje istorijoje yra drovūs ir silpni (palindęs kažkur, net sunku surast), o kas brutalūs ciniški ir agresyvūs, vis lendantys į TV, darantys pareiškimus, bei galintys nuspręsti kaip viskas bus-suskaidyta, subankrotinta ar ne?
     Gal vis tik verta paieškoti naujos moralės, esančios anapus visų esamų moralių, anapus blogio ir gėrio?

     • Fredis*

      Moralė yra viena, kitų ieškoti nereikia. Velniai pranašavo, kad jų buveinė bus šturmuojama ginkluotų automatais Aro smogikų. Nieko panašaus neįvyko, vadinasi Vasiliauskas – gėrio pusėje. Blogis tapo rafinuotu, kiek jie močiučių, sportininkų ir mokytojų, bei gydytojų pravirkdė, kurie negaus laiku atlyginimų. Sugadino velniai Adventą. Apskritai, būti Vakarų civilizacijoje, reiškia kiekvieną dieną kovoti su velniais. Kartais galima ir atsipūsti, labai įsitempus nereikia būti, pakanka žinoti, kad piniginę reikia saugoti, nes ją nušvilpti gali bet kurią akimirką.

 • suomis

  Bet man idomesnis kitas dalykas. Ar lietrytis išsisuks nenubaustas? Manau, kad kaleimo kameroje vietos turi atsirasti ir Vainauskui su Co, šalia Baranausko ir Antonovo.

  • Valentinas

   Vainauskas nušvilpė milijardą kitą?

   • suomis

    Vainauskas „pūtė miglą“, bandė nukreipti dėmesi. Kitaip tariant – padėjo slėpti nusikalstamas veikas.

    • suomis

     Berods, per tą dieną, kai išėjo lietryčio numeris, iš banko išgaravo 500mln. litų. Ir kas gali paneigti, kad dalis tų pinigų, nenusėdo Vainausko ir Co sąskaitose kur nors trečiose šalyse.

     • Regis

      Suomi, galima šiek tiek kitaip pakreipti (pasižiūrėti). Kiek Lietuvos ryto grupė apskritai gavo iš jų pinigų ir kaip maitinosi iš tų rankų kurios iššvaistė tokias sumas. O sumos iššvaistytos įspūdingos. Aš ne veltui Lietuvos rytą prilyginau R.Daktarienei nei kaip žmogui, o kaip tipažui. Ir jeigu tos moters elgesys visiškai suprantamas, sutuoktinis ir matyt mylimas vyras koks jis bebūtų turbūt aukščiau visko. Tai kodėl Lietuvos rytas neatsiriboja nuo jau matyt galimų nusikaltėlių (tą turi įrodyti teismas), maža to, kad neatsiriboja bet ir toliau iš esmės labai gražiai durnina žmones, bandydamas kurti visokias su teisybe nieko bendro neturinčias istorijas. Faktiškai gina galimai nusikalstą veiklą atlikusius asmenis.

     • suomis

      Regi. Mano mintis šiek tiek kita. Aš lietrytį statau į vieną gretą, kaip bendrininkus o ne kaip šalia eančius. Ne kaip liūdininkus, bet organizuotos nusikalstamos organizacijos, vienus iš bendrininkų. Daktarienė nedalivavo nuskalstamose veikose o lietrytis DALYVAVO ir gal būt dalyvauja.

     • suomis

      Ir čia įdomu tai, kur ta riba, tarp žurnalistikos laisvės ir nusikalstamumo. Ir riba – manau, yra melas, šmeižtas, dezinformacija.

 • stogas

  Svarbiausiia kaltu nebus- R Sarkainas pensijoje, Ernst and Young Baltic aplamai nepakaltinami…
  o dar pries 1 menesi skelbta , Snoras uzdirbo jau 8 mln pelno pries mokescius. O cia pokst – hebra isivage 3.6 mlrd lito . Gal tas traukinys is Kinijos „Saules kelias“ buvo pakrautas Snoro obligacijosm ir vertybiniais popieriais ?

  • suomis

   Ernst&Young kompanijai Lietuva tiesiog privalo iškelti miljardinIUS ieškinius. Ir jeigu Ernst and Young kompanijai svarbi reputacija, manau tai nebus labai didelės sumos.

 • Virgis

  Nenoriu čia daug plėstis, tad pilnai sutinku su Trakimu, ir Krepofobu.
  Jeigu jūs nacionalizuotumėte, bet kokį kitą banką garantuotai pamatytumėte tą patį vaizdelį. Visai nesuprantu, kodėl Antonovui reikėjo bankrotintį būtent Snorą, banką esantį ES, kai jis pakankamai jų turi NVS, kur laisvai įmanoma savintis indėlininkų pinigus?
  Jeigu pamenate kažkas panašaus 2009m. buvo ir su SWED banku. Tik tuomet Švedijos vyriausybė investavo milijardus ir ištempė.
  Manau čia labai daug klaustukų, kurių mes nesužinosime.
  Ir dar klausimas: jeigu valdžia žino koks tai nepatikimas bankas, kodėl laiko jame mokesčių mokėtojų pinigus? Kas gali atsakyti?

  • suomis

   O jeigu nežino?

 • Virgis

  Tada už ką mes juos samdome? Bankų preižiūros tarnyba kur ir visos slaptos ir neslaptos policijos VMI ir t.t. ir t.t.?

  • lyg yra sunku padaryti „gramatiniu klaidu“

 • nesvarbu

  Pabėgimo nuo rusijos banditėlių (partnerių) kelias pasirinktas teisingas-išgelbėti gali tik viešumas bei Lietuvos apsauga. Ir geriausia su skandalais per Londoną, o ten jau kaip Dievas duos.

  • Jonas III

   O, blyn, nesvarbu viešumą pripažino.

 • bang

  „Maldeikienės idealas yra socializmas su Katalikų bažnyčia vietoj politbiuro“ – metų aforizmas.

 • nerijus

  Apie kokias sumas kalbate, gerbiamieji? Apie tas, kur Jums nurodė žiniapurva? Gal nebejuokinkit?..
  Žinoma, Jums pranešė „šaltiniai“, kaip ir daugumai žiniaskiedos atstovams?
  Keista, kad priduso Kedžio bylos „šaltinis“?..Matyt, kad jis ne veltui pastarosiomis dienomis buvo atsiradęs, įtariu?..

 • http://www.compromat.ru/page_29781.htm
  ši info buvo viešai skelbiama ir daugeliui interesantų žinoma bent 2010 metais. Ar mūsų spec. tarnybos jau pamiršo rusų kalbą ? Stebina tik mūsų biurokratų (pirma eile tuometinės LB Šarkino vadovybės) pigumas. Už kelių šimtų tūkstančių litų kišiūkus Antonovas galėjo kelis metus plauti finansus per Snorą nevaržomai, galiausiai pavogta suma sudarys gal ne vieną mlrd. Eurų ? Kaip smagu Lietuvoj dirbti sukčiams – mūsų kyšininkai pigiausi pasaulyje !

  • Rytis I

   Čia jau sena. Maskvos prokuratūra dabar irgi „atsibudo“ ir vyksta naująs tyrimąs, sietinas su Antonovu. Jei tikėti proputiniška žiniasklaida, tai šiaip jau esam ar bent jau buvom Maskvos mokrorajonų statybų investuotojai –
   „все свои самые прибыльные активы Полонский фактически вывел за границу. Причем не просто вывел, а они попали под опеку вкладчиков Snoras – жителей Литвы, чьи средства и пошли на кредиты, в обеспечение которых фиктивно заложены объекты Mirax Group. И властям Москвы или другим российским кредиторам компаний из аморфной структуры Nazvanie.Net, желающим забрать недострои у банкрота Полонского, фактически придется ущемлять права граждан Евросоюза.“
   http://moscow-post.ru/economics/sergej_polonskij_kinul_rossijan_prikryvshis_vkladchikami_evrosojuza_i_kvartirami_dlja_genprokuratury_rf7897/

  • Izbliondimas

   Nesame, manau, pigiausi pasaulyje. Sachalino išteklius vakariečiai iš viso nusipirko už grašius. Kaip kažkada dyvinosi SVOBODA pakako kelias rusų šeimas su giminėmis aprūpinti vieną kitą šimtmetį į priekį… ką reiškia, kai gavo šimtus milijardų.
   Už tat, manau, rusai ir dievina savo prezidentą Putiną (laikinai, konstitucijos dėka, – kitaip pavadintą), kuris sustabdė šį procesą kiek tai (matomai kiek pajėgė). Nes tas pats jau buvo prasidėje, manau, ir su branduoliniu ginklu bei kitų regionų ištekliais.
   Mes verkėme dėl vagių chodorkovskių, kol vos nepakliuvome ir patys ant tokių pačių, deja, kol kas dar laisvėje vaikštančių.
   Sako vagis vagies, kaip ir k-va, k-vos nekenčia, bet mūsų tauriečiai matome unikumas prieš vagis tiesio klūpi ar stoja r…
   Vienžo šlykšti tautelė.

   • Trakimas

    Tai gal keliauk pas savo tautiečius,jei lietuviai tau „šlykšti tautelė“?

    • Izbliondimas

     Na tai gėrėkis, kad ir šiuo tautiečiu, kuris parašęs yra užuojatą, mirus jaunam žmogui: „…tokia jauna ir jau mire kazin ar turejo koki jobariu nes kai neturi tada mirsta o kai turi tai raukiasi ir nenusikaparoja.“
     Esmė ne šitame bandite, bet kad šioje tautelėje yra toks supratimas ir va toks gali reikštis pagrindinėje šalies žiniasklaidoje…. ne kokiame tai bloge.

     • Trakimas

      Toks supratimas gal ir yra,tačiau jis tikrai nesireiškia pagrindinėje šalies žiniasklaidoje.Tokio mentalo individai paprastai komentarų nerašo,str. neskaito ir į jokias diskusijas nesivelia:)Tuo naudojasi viešų ryšių profesionalai,kažkada baigę lietuvių kalbą ir literatūrą,rašę poeziją,bet didžiais rašytojais netapę:)

 • Trakimas

  Valatka iš anksto išėjo iš lryto, vadovaudamasis patikima informacija ir atimdamas kaulą iš paviano Valentinavičiaus samdomų PR klapčiukų: )))Fryklas(Priklas-liet.-šlykš
  tus) taip pat į Lietuvą atvyko iš anksto.Net ir valdančios gaujos seimo komiteto žvaigždė-Glaveckas atsiėmė indėlį iš snoro iš anksto, nors valdanti gauja tam ir nepritarė konspiraciniais sumetimais:)Tačiau Devalveckas jau yra vėtytas ir mėtytas, todėl savo santaupas išgelbėjo šiuo drastišku veiksmu.Konservai pareiškė jam griežtą įspėjimą-net Stoma nustebo ir ilgai juokėsi: )))Ir dar daug ženklų rodė, kad abi pusės ruošiasi lemiamam mūšiui ir kasa apkasus.Tik runkeliai konkrečiai nieko nežinojo: )))Dabar vyksta jau galutinis spektaklis su petardų sprogimais ir fejerverkais.

  • Valentinas

   Dar net nesutemo, o tu jau gatavas?

  • Trakimas

   Oponuojant poniai Aušrai,reikėtų priminti,kad ,atvirkščiai „godžiam ir bukam“Devalveckui,ponas G.Vainauskas lryto 2.3 mln. litų iš Snoro neatsiėmė,nors žinojo visą kraupią informaciją apie šių pinigėlių likimą:)Vainauskas nėra godus ir bukas-šiuos centus paliko Kubiliaus gaujai.O skaitytojai būtinai įvertins tokį poelgį ir ilgai dėkos už tikrą bei sąžiningą įvykių nušvietimą.Tai,ką lrytas parašo vakare-ryte nutinka.Lrytas-tai „rytdienos laikraštis“:)

 • Rytis I

  Nežinau, kuo daugiau – tuo mažiau aiškumo. Freakley buvo pristatytas kaip nepriklausomas ekspertas – kadangi mes tokių atseit neturime – jis buvo geras pasirinkimas. Su antruoju teiginiu šiaip galima visiškai sutikti, o kaip dėl pirmojo? Ar tai, kad Freakley jau nebevadovauja „Kroll“ kompanijai tuo metu, kai gaunamas Švedijos vyriausybės užsakymąs dėl SAAB pardavimo, – ar tai pakankamas įrodymas, kad jis visiškai „nepriklausomas“ o apie „Snorą“ išgirdo visai neseniai?
  http://vz.lt/?PublicationId=4ba02c4c-2430-4e28-83e8-20f1c1a85c3a

 • briedis

  jei kas ir neaisku sioje istorijoje, tai keista tyla del lietuvos ryto startines antradienio publikacijos. mano supratimu tai labai ir labai rimta. kitaip nei bandymu destabilizuoti salies finansine padeti cia nekvepia. nesakau, kad leidejai buvo sumane kaip kokie diversantai griauti banku sistema ir klibinti valstybes pamatus. panasiau i tai, kad tiesiog savo seimininku uodegas norejo issukti. bet su tuo bandymu lyginant, kokio nors henytes darbeliai tera isdykavymai smeliadezeje. ar reiketu laukti kito panasaus karto? kaip zinia- pavyzdziai ikvepia, o toks „praslydes“ gali ir mokytiniu susilaukti. tik neskubekit mojuoti laisvo zodzio transparantais- neraginciau panaikinti ta leidini, o tik ivertinti issakyto zodzio pasekmes.

  • Trakimas

   Rimčiausia yra seimo komiteto,kuriam vadovauja valdančios daugumos atstovas Glaveckas,pirmininko indėlio istorija Snore.Kodėl ponas Devalveckas staiga jį visą atsiima?:)Ar tai įvyksta po slaptų naktinių konservatorių sambūrių ,projektuojant Snoro sužlugdymą?

   • briedis

    trakimai trakimai, izvalgus zmogus, o nematote kas panosej vyksta. is tikruju tai cia be jokios abejones atsitiko skandinavu jaulapukio ir rusu diedo morozo kautynes. o laimi kol kas lietuviu kaledu senelis. na surimtekit pagaliau- gausit ir jus saldainiu sventems.

    • Trakimas

     Matote,briedis,konservatorių elgesį nesunku prognozuoti iš „istorinių “ duomenų.Jie visiškai abejingai žiūri į nuskurdusių žmonių masinę emigraciją(per tris metus evakavosi apie 0.5 mln. lietuvių),jie nieko nesugeba sukurti ir pastatyti-pvz.būstų renovavimo programa ar AE statyba,tačiau griauti jie moka(Leolt,snoras).

     • Trakimai, o turite tiesioginiu irodymu, kad tas puse miliono „evakavosi“ o ne „issirase oficialiai“?

     • p.s. atrodo socdemai su tvarkieciais ar ten darbieciais, nuo 2003 ar kada ten, viska, ka jus minite – padare :-]

 • Trakimas

  Tiesa-konservatorių ateities planuose yra Valdovų rūmų griovimas ir sodros sužlugdymas.Ši gauja atėjo griauti Lietuvą.Ir ji tai daro iš desperacijos-daugiau prie lovio jie nepateks,o tai reiškia,kad jie bus sunaikinti:)

 • briedis

  nenusiminkit, pone trakimai- sugris is anapilio brazauskas, tuos rumus, kur kubiliaus gauja kesinasi griauti, atstatys kaip timuras ir jo burys.

  • šauniai atsakėt

 • Trakimas

  Kubilius tik pusės milijono eilinių lietuvių „šeimyninę laimę“ sugriovė,priversdamas juos emigruoti.Savo gaujos člienų laimės jis negriauna:)O ypač atidus savo patarėjams ir „padėjėjams“.:)))))

 • nesvarbu

  Trakimai, o kas juos (konservatorius) šiandien/rytoj gali pakeisti, kad būtų geresni? Aš tai nematau.Nurodyk.

 • Trakimas

  Juos pakeis socdemų ir darbo „parcijas“ koalicija.Kaip bekritikuotume šias partijas,tačiau sveiko proto,padorumo,sąžinės,išmanymo jos turi žymiai daugiau,nei dabartinė valdančioji gauja.Gerų dėdžių politikoje nėra,tačiau Tautai reikia ,kad valdžia turėtų nors kruopa kompetencijos ir padorumo:)

  • Trakimas

   Problemų iškils tik su Kubiliaus stogu Prezidentūroje.Tačiau ši problema -išspręndžiama viešumu ir plačiai paskleista informacija apie „stogo“ intriguojančią praeitį ir šiandieninę veiklą:)Kai kedofilų skandalas bus išnarpliotas rimtesnių ir neangažuotų teisininkų-„stogui“gali grėsti ne tik apkalta,tačiau ir rimtesnės pasekmės.Bus įdomu:)

  • metu anekdotas

  • Regis

   Trakimai, o tu esi kruopa kompetencijos ir padorumo šiame gerų dėdžių ir ne dėdžių gaujos susibėgime. Gaujos stokojančių sveiko proto, padorumo, sąžinės, išmanymo. :)

   • Trakimas

    Dėkoju:)Toks Tamstos įvertinimas man yra kaip ponui Landsbergiui-Nacionalinė kultūros premija:)

    • nerijus

     Nuo kada nacionalinės KULTŪROS premijos teikiamos politikams?
     Ai, tiesa, prisiminiau,- jis juk muzikantas?..

 • o siaip, tai labai keista, kaip ponas A. Racas leidzia tokiems lunatikams ir toliau kliedeti…
  tiesa, jei tai daroma del pramogos – viskas suprantama.
  visokiu durniu yra ir reikia….

 • kirvis

  cia ir durnam aisku kad visa ta Snoro istorija yra grynu gryniausia spec tarnybu operacija. ir kas juokingiausia kad tokie arsus kovotojai uz demokratija galva guldo uz Chodorkovski nes vargsas sedi „nekaltas“,bet stai Baranauskas ir jo naparnikas Antonovas didziausi vagys,sugebeje isvogti milijardus ir niekas ne murmur dar pries menesi.is sios aferos laimes tiek valdzia(padarys ryztingu kovotoju su blogiukais ispudi varguoliams),skandinavu bankai(daugiau galimybiu kelti ikainius lietuviams) ir aisku uzjurio bosai(nes neilgai trukus Lietuvai teks minti TVF slenksti tam kad grazinti smulkiuosius indelius).vieninteliai kam nenuskilo tai zmones bei imones kurie banke laike didesnes nei draustinas sumas nes net netikejo kad ES salyje imanomas toks veikiancio banko likvidavimo budas,bet miniai varguoliu juk reikia kraujo,todel tie „burzujai“ ir tapo atpirkimo oziais nes „juk reikejo galvoti kur dedi pinigus“.

  • dzyvai

   „Spec. tarnybų operacija“? Gal ir taip – vienos šalies spec.tarnybos į saują prunkštė ir „padėjo“ augint skolos burbulą, o po visko dar padeda formuoti reikiamą visuomenės nuomonę? Mūsų šalies spec.tarnybos pražiopsojo ir susigriebė tik dabar.

   Net neabejoju, kad tikrai yra spec. tarnybų, kurios labai džiaugiasi tuo kas Lietuvoj „net ir durnam aišku“. Tikriausiai kai kurie jų darbuotojai ir premijas už tai gaus :)

   Tiesiog žulikavimo versiją, kaip supratau, atmetate… Jeigu turtingas, tai ir teisus?

   • kirvis

    man rodos kad zulikavimo atvejus galima sustabdyt ir kitais metodais,nebutina stabdyt banko veiklos,itin svarbu veikti laiku.snoro atveju momentas buvo pradelstas metu metais(jei itarimai pasitvirtins) ir tai tik patvirtina prielaida kad tikrasis tikslas buvo ne gelbeti akcininku ir indelininku interesus bet suzlugdyti banka.kodel Vakaruose Chodorkovskio patupdymas uz grotu tai politinis susidorojimas,o stai Baranauskui mesti itarimai-bandymas gelbeti banku sistema? :) neatrodo kad skambiais lozungais bandoma uzmaskuoti tikruosius tikslus?valdzios issakomi motyvai manes nelabai itikina,tuo labiau kad versijos keitesi dazniau nei orai Lietuvoje,kas irgi rodo i tam tikra dviprasmiskuma.juk pradzioj aiskino kad nera apie 1mlrd vertu vert popieriu,po to atsirado kazkokie 200mln isbegusiu indeliu,o galiausiai paskelbta apie 3,4mlrd trukumus kurie laisvai galejo atsirasti del itin konservatyvaus turto vertinimo.juk nepasake kas sudaro ta trukuma arne?

    • dzyvai

     Nežinau Chodorkovskio istorijos detalių, kad galėčiau jį paskelbti „šventuoju“. Spėju, kad jis padarė nusikaltimų, kuriuos politikai turėjo galimybę ir „išpūtė“, ir tikriausiai, nesivargino užtikrinti objektyvų teismą, o pasielgė priešingai. Pabrėšiu – spėju. Kaip supratau, vakarai netvirtina, kad Chodorkovskis nekaltas, jie reikalauja teisingo teismo.

     O keisčiausias Jūsų argumentas, kad jeigu „momentas buvo pradelstas metų metais“, tai išvada – tolesnio nusikaltimo užkardymas prilyginamas politiniam susidorojimui.

     Manau, kad bet koks skaudesnis įvykis ir „garsesnis“ teisinis persekiojimas sudaro sąlygas prie to „pasišildyti rankas“ ir politikams (tai priklauso nuo to, ar svarbiau sąžinė, ar viešieji ryšiai). Tačiau nuo to nebūtinai teisinis procesas tampa politiniu susidorojimu (bet teisininkams atlikti savo darbą kokybiškai tampa sunkiau).

     Ir, taip, teisinio proceso eigą ir rezultatus viešųjų ryšių pagalba galima panaudoti siekiant ir politinių tikslų.

     Banko problemos sprendimo (nacionalizavimo) įvertinimą paliksiu ekonomistams.

     • kirvis

      tai va,kai nepriklausomas teismas(arbitrazo kokioj sveicarijoje) nuspres kad Snoro likvidavimas buvo butinas ir akcininkams nepriklauso jokios kompensacijos,va tuomet as patikesiu valdzios tvirtinimais,o kolkas matau tik visiska nekompetencija kai net visu popieriu negali surinkti tam kad nueiti i teisma kad banka pripazintu bankrutavusiu.ir kas atsakys uz banko zlugima jei teismas visgi neras prie ko is esmes prikibti?nors aisku zinant kad musu valdzia tokia operacija vykde ne savo iniciatyva,sunku tiketi visisku teismu nepriklausomumu,bet tai butu bent jau sis tas,man to uztektu.

    • kalti buve vadovai kurie praziopsojo..
     beje, paemimui buvo ruostasi. tik situacija vertina siek tiek optimistiskiau…

    • stogas

     Kirvis,

     Prie sakydamas mintis bent susipazink su istorija. Radai ka lyginti.: Chodorkovski ir Antonova su Baranausku. Antru atveu- tipiniai zulikai besirupinantys savo gerove. Pirmu atveju nuteistas vien uz tai , kad reme opozicija pinigais, bei buvo kalbama apie kova del prezidento posto. As jau nekalbesiu apie bandyma pacia Rusija keisti is vidaus. O ka Antonovai- vila ispanije, namas senamiesti 50 spykeriu ir pansiu gelzgaliu, o pinigai investoti i Kaimanu salis, ofsorkes, kanapkes, beveik jokio verslo remimo…. EBSW Nr 2.

     • cheesus crust

      ąčęėįšųūž

     • kirvis

      aha,sekmes toliau cepset gromuliuojant zombiadezes siuloma tiesa.idomu jei CNN ir BBC pasakytu kad kad Menulis padarytas is surio tokie veikejai kaip tamsta irgi tuo patiketu?o jei dar pridetu kokia „nepriklausomu“ ekspertu analize?nes man juokas ima kai vagis isgrobsciusius milijardus valstybinio turto vadina „kovotojais uz demokratija“

     • Valentinas

      Kirvi, tau reikia, kad kas nors patvirtintų, kad mėnulis yra ne iš sūrio, kad tuo patikėtum?

     • stogas

      Ypac labai idomi isgrobstymo versija- pagrobta tiek naftos (isnese su kibiru) kiek is grezinio neissiurbta. Tokiu stebuklu toje byloje… Bet kai kurie mano kad sali gali valdyti tik Putinas ir Lukasenka, kiti tiesiog vagys.
      —————————————
      Jei nesupranti prikolo paaiskinsiu (nesciu motinu analogas lietuvoje) – istatymas motinoms leido tureti dideles algas 3men ir didele motinine ismoka. Taip. ? Bet kodel dabar jas deda baudomis ir vadina zulikais ir vagimis is valstybes? Sodina i kalejimus. ??

     • stogas

      Kirvi, paimk dar kita atveji. Marketaviciai per invalidus isigrynino 69 mln litu . Ir ka- teismas pasake- jie nevagys, viskas gerai. Nors faktiskai tu pinigu tai neuzdirbo.
      Vat cia tik klausimas , kas po kieno Stogu vaiksto, kas kam moka.

      O tu is kart- Oligarchas , vagis…

     • aha stogai…
      kaip cia pas mus gaunasi?
      motinos – viskas pagal istatyma…
      maxima – vagys.

     • stogas

      Yessuz,
      Teisingai supratai, marketaviciai turi saibu susimoket otkata nuo 69 mln lengvo navaro, o motinos , ar turi po limona valdziazmogiams paremti? Todel ir turim:

      motinos – gruobuonys, lietuvos blogis (bei ubages)
      maxima – tik saunus verslininkai (ir dosnus)
      Todel ta situacija pasukt gali kaip nori…

 • Izbliondimas

  Siūlau pasiklausyti, šiandien, nuo 12.10 val.: http://www.ziniur.lt/anonsai/1813/prie-pietu-stalo

 • Fredis*

  Mokytoja Aušra:
  – Kuo pastaruosius metus gyveno Lietuvos Rytas? Šantažu!
  Labai panašiai veikė Respublika.

  • Valentinas

   Šiandien Mokytoja Aušra kalbėjo pas Dabašinską. Kartais skambėjo kaip rinkos fundamentalistė (jie patys kalti, kad pasitikėjo tuo banku, tegul dabar prisiima riziką), kartais skambėjo kaip komunistė fundamentalistė (turčius užsidirbo „sunkiu“ darbu(žodis sunkiu ištartas pašaipiai)). Tačiau mane ypač nustebino vienas sakinys (cituoju iš atminties):
   „Žinote, Snore darbuotojams buvo liepiama rinkti indėlius. Tai rodo, kad viskas buvo pagrįsta piramidės principu“. Pagalvojau ar žino Mokytoja Aušra, kad indėliai yra bankinis produkutas, kurį bankas parduoda ir kaip kiekvieno produkto, kiekviename versle atveju, darbdavys liepia ir skatina darbuotojus pardavinėti produktus. Yra sudaromi pardavimų planai, kiekvienas vadovas atsakingas už tų planų vykdymą, vadovas reikalauja, skatina, bara rėkia ir t.t. ant savo pavaldinių norėdamas pasiekti produktų pardavimų planus (šiuo atveju indėlių pritraukimo)? Taip vyksta visuose bankuose, net pačiuose saugiausiuose, todėl ir likau nesupratęs ar Mokytoja Aušra yra tiek išgryninta teoretikė, kad neturi jokio supratimo kas vyksta versle?

   • suomis

    Ji teoretikė. Kiek mums žinoma, ji savo verslo neturi. :)

   • nesvarbu

    Suomi, gal vietoje „teoretikė“ reikia rašyti „populistė“? Valentina, kita vertus, o ko tu tikiesi iš paprastos mokytojos? Tinkamo bankų vadybos išmanymo, bankų pasyvų valdymo teorijos, pagal kurią yra akcentuojama papildomų lėšų pritraukimo galimybė,žinojimo? O gal specialių žinių apie vieną pagrindinių bankų paslaugų dimensijų -komunikavimo dimensiją (kas apima asmeninius pardavimus)? Suvokimo, kad bankai, komunikuodami su klientais, gali ir privalo vadovautis pirkimo santykių teorijomis ir jų rekomendacijomis, gali sudarinėti marketinginius planus bei pasirinkti, tarkime, aktyvaus puolimo strategiją, jei siekian įsitvirtinti tam tikrame rinkos segmente?

    • nesvarbu

     turi būti:“Valentinai“ ir „jei siekia įsitvirtinti tam tikrame rinkos segmente?“:)

   • Fredis*

    Jei tiksliai cituotumėte Mokytoją Aušrą, tai Ji sakė, kad „darbuotojai buvo verčiami rasti naujus klientus, kurie atsidarytų sąskaitas“ (ne indėlius).
    Nebūkite tokie begėdžiai, Mokytoja kaunasi teisingoje fronto linijoje ir tai daro labai nuoširdžiai, atsidavusi idėjai.
    Idėja – „mąstanti, kultūringa, išsilavinusi, kritiška ir besimėgaujanti teisingais ekonominiais ir politiniais principais pagrįsta pilietinė visuomenė“.
    Dėl banko, tai aptariama įstaiga buvo labai kruopščiai užmaskuota pati primityviausia finansinė piramidė, kurios egzistavimas buvo begėdiškai ilgai ištęstas laike http://www.ve.lt/naujienos/ekonomika/ekonomikos-naujienos/lengvatikiams-vel-statomos-finansines-piramides/

 • Fredis*

  Pirmadienio vakarą pokalbis su profesoriumi Vytautu Landsbergiu – laidoje „Lietuva tiesiogiai“ 17 val. 20 min. per „Lietuvos ryto“ televiziją. Laida kartojama 21 val. 55 min.

  Muzikologas Vytautas Landsbergis apdovanotas kultūros ir meno premija už Lietuvoje ir pasaulyje nuosekliai plėtojamą čiurlionianą.

  • nesvarbu

   O kada apdovanos už Lietuvoje ir pasaulyje nuosekliai plėtojamą neapykantą?

   • Rytis I

    Netyčiom krūptelėjau, „leniniada“ kažkokia pasibaideno…

    • suomis

     Prieštaringa čia publika renkasi. : DDDDDDDD

 • Regis

  Ko gero sunku tiksliau apibendrinti kas yra „Lietuvos rytas“:

  „“Lietuvos rytas“ seniai tapo bulvariniu laikraščiu, pasižyminčiu vienašališkais, neobjektyviais, įvairiausių prasimanymų persmelktais straipsniais. Jame įvykiai dažnai vaizduojami tendencingai, net į paprastus informacinius rašinius brukamos redakcijos išankstinės nuostatos, pasikliaujama neįvardytais šaltiniais, siekiama susidoroti su pagrindinių redaktorių ar savininkų priešais, suvesti sąskaitas. Kartais straipsniai sąmoningai piktavališki. Reikia prisiminti aibę dienraščio publikacijų, šmeižiančių tragiškai Baltarusijoje žuvusį valstybės saugumo darbininką Vytautą Pociūną. Klasikinis pavyzdys – prieš dešimt metų išspausdintas kažin kokio Leontijaus Motiejūno straipsnis, kuriame teigiama, esą popiežiaus Jono Pauliaus II negalavimus veikiausiai sukėlė sifilis. Kelias minutes panaršius po internetą būtų aišku, kad popiežius sirgo Parkinsono liga“ K.Girnius (šaltinis: http://www.alfa.lt/straipsnis/13107656/Lietuvos.ryto.geda..desninga.atomazga=2011-11-28_07-30/)

  Ačiū.. Už pilietinę poziciją..

  • Regis

   „Kita vertus, kiek artimiau mane pažįstantys žmonės žino, kad žurnalistikoje vadovaujuosi principu: bet koks mėginimas man daryti įtaką dėl straipsnių atsisuka kitu lazdos galu – kad ir kokia nemaloni tokiems bandytojams būtų publikacija, tokiu atveju ji būtinai atsidurs laikraštyje“ G.Vainauskas (šaltinis: http://www.lrytas.lt/?data=20111126&id=akt26_a1111126&p=1&sk_id=99&view=2)

   O juk matyt visai nenorėdamas paaiškino Lietuvos ryto žurnalistikos esmę – „tokiu atveju ji būtinai atsidurs laikraštyje“. O kokias atvejais ji (publikacija) neatsidurtų laikraštyje arba tiesiog būtų kitokia?

 • Regis

  Beje po G.Vainausko garantijų („Mes buvome, esame ir būsime“) iškart pasidarė ramiau už demokratinės visuomenės gynybą. Nes tai gynybai labai svarbus „Lietuvos ryto“ nepalaužiamumas ir tvirtumas (šaltinis: http://www.lrytas.lt/?data=20111126&id=akt26_a1111126&p=2&sk_id=99&view=2). Aišku galima ginčytis dėl beveik visko, pvz. kaip suprantama demokratinė visuomenė, kaip konkrečiai ją (tą visuomenę) gina būtent „Lietuvos rytas“ ir t.t. Tačiau įdomu visai kas kita, jeigu tai buvo aišku nuo pat pradžių, kad „Lietuvos rytui“ jokio didelio pavojaus nekyla, ko tada verti tie gąsdinimai jog neteksime vienintelio kovotojo prieš Lietuvos kagėbizaciją? Arba ko verti R.Valatkos („Lietuvos ryto“ žurnalisto) išvedžiojimai apie pirmą atvejį ES, kai buvo nacionalizuotas likvidumo problemų neturėjęs bankas. Arba kaip jam šiandien rodosi, gal jau lengvesnė ta 8 mlrd. naštos dalis kurią kaip ir ant kiekvieno iš 3 mln. ir jam užkrovė Lietuvos valdžia. Galima tęsti ir tęsti. Užversti citatų to ką šiomis dienomis leido šnekėti „Lietuvos ryto“ kompanija. O galima tiesiog paklaust ko vertas pats „Lietuvos rytas“. Su visa savo tokia veikla.

 • Valentinas

  Šiandien kažkaip ypatingą dėmesį skiriu Mokytojai Aušrai. Ji labai teisingai ir aršiai kritikuoja žurnalistus. Tačiau ar pati atitinka savo pačios iškeltus standartus. Štai šiandien ji lazdavojo LB Valdybos narį Vaidevutį Geralavičių, už tai, kad tas neva yra pasakęs, jog „per šios valdybos darbo laiką joks bankas daugiau nebankrutuos“. Mokytoja Aušra paniekinamai šaipėsi iš Geralavičiau sakydama kaip jis gali būti tikras ir t.t. ir pan. Tai pavyzdys kaip nesusipažinęs su originalu, o perskaitęs tik paviršutinišką žurnalizmą žmogus pats pasimauna. Nes jei Mokytoja Aušra būtų girdėjusi ką iš tikro pasakė Vaidevutis, tai ji būtų išgirdus, kad jis pasakė tai ką ir turėjo sakyti: tikimybė, kad kitas bankas bankrutuos yra maža. Niekas negali būti tikras, kad nebankrutuos, kaip ir niekas negali būti tikras, kad rytoj bus gyvas. Tačiau labai patikimai galima teigti, kad greičiausiai joks kitas bankas per šios valdybos darbo laiką nebankrutuos.

  • Regis

   Valentinai, tik įdomu, nieko daugiau, kokius standartus iškėlė A.Maldeikienė? Iškėlė ar suformavo nėra skirtumo, kas per standartai?

 • nerijus

  Kiek tenka pastebėti, ir Lietuvoje, o tiksliau- tinklaraštyje racas.lt, vyksta „revoliucija“: „Okupuok racas.lt“. Pagrindiniai revolucionieriai: Valentinas, Fredis* (su penkiakampe žvaigžde? Keista, o ideologija primena „konservatoriškąją“?)ir nesvarbu. Šauni kompanija. Kaip jie vienas be kito?..A?..

 • Valentinas

  Mokytoja Aušra demonstruoja panieką nukentėjusiems Snore. Patys kalti, kad dėjo pinigus į TOKĮ banką. Ką jie nežinojo su kuo turi reikalą? Ne taip agresyviai, bet panašiai užėmę poziciją „pričiom čia mes, jūs patys durniai“ ir kiti valdžios atstovai – Kubilius, Šimonytė ir t.t. Laimei esu aš, kuris klausiu:
  Ponai ar Snoro kreditoriai dėjo pinigus į kokį Dramblio Kaulo Krante registruotą banką? Atsakymas NE. Kreditoriai dėjo pinigus į Lietuvos Respublikoje registruotą, oficialiai veikiantį, pagal Europos Sąjungos standartus prižiūrimą banką. Įsivaizduokime situaciją: atitinkamos valstybės institucijos registruoja vaistą, leidžia jį pardavinėti gyventojams, gydytojai išrašinėja, o gyventojai perka. Po kiek laiko nuo vaisto kažkas miršta ir valstybė uždraudžia jį. Ar galėtų sveikatos ministras sakyti: „jūs patys kalti, kad naudojote TOKĮ vaistą. Riziką ir nuostolius turite prisiimti“? Laukinio kapitalizmo ir absoliučiai laisvos rinkos sąlygomis pilietis neturi jokios kitos informacijos apie banką tik jo siūlomas palūkanų normas. Jei didelės – reiškia rizikingas, reiškia jei dėsiu pinigus – rizikuoju. Tačiau, jei žmonės samdo aštuonių šimtų žmonių kolektyvą, kad prižiūrėtų 1300 žmonių kolektyvą, žmonės turi pagrindo tikėtis, kad 800 žmonių kolektyvas tinkamai atlieka savo darbą ir mato, kad 1300 žmonių kolektyvas neviršija ribas. Kai Antonovai pirko Snorą, jau tada buvo keliamas klausimas kaip gali būti, kad kelis kartus mažesnis bankas perka Snorą. Tačiau Lietuvos Bankas davė leidimą. Nuo pat Antonovų atsiradimo Snore, spaudoje nebuvo girdėti jokių skandalų apie pinigų plovimą, neaiškius sandėrius ir panašiai (mat Maldeikienei Snoras tapo neįdomus kai iš jo buvo išvarytas Borodulinas). Niekam iš žurnalistų o ir priežiūros institucijai nekilo klausimas kaip galėjo Raimondas Baranauskas tapti 25% akcijų savininku, nors jis net dirbdamas banko valdytoju niekaip negalėjo turėti tiek daug pinigų. Snoras skelbėsi laimėjęs geriausių bankų grožio konkursus, Snoras rėmė Žalgirį, po to Lietuvos Rytą, Snoro vakarėliuose dalyvaudavo pats Šarkinas. Reitingų agentūros kasmet tikrindavo banką ir nieko blogo nerasdavo. Auditoriai kasmet audituodavo banką ir viskas visada būdavo gerai. Kai visi, kuriems pagal pareigas ir išsilavinimą priklausė sužinoti, suprasti, užkardyti, išvengti banko aferų nesugebėjo to padaryti, kaip galima kaltinti žmogų ar verslininką patikėjusį pinigus bankui? Kaltinti žmogų tuo, kad jis durnas nes pasitikėjo TOKIU banku yra tas pats, kas kaltinti žmogų, kad jis pasitikėjo Valstybe, jos institucijomis ir atsakingais asmenimis. Todėl, kai asmenys, kurie privalėjo vykdyti prevenciją paniekinamai sako, kad „jūs patys kalti“ yra cinizmo viršūnė.

  • Regis

   Kad jau visai stipru būtų, belieka įdėti kokias 3-4 citatas atsakingų (šios srities) tarnautojų ir dėl įvairovės kokio daugiau ar mažiau nepriklausomo analitiko, kurie visi sutartinai kalbėjo apie tai, kad su bankais Lietuvoje viskas gerai. Ir prieš krizę ir po krizės. Ir tai faktas. Kaip po to galima kaltinti žmones kurie mokėdami mokesčius ir išlaikydami tokias kontroliuojančias institucijas sulaukia informacijos tik po įvykio, neįsivaizduoju. Tik šiuo atveju, A.Maldeikienei mokesčių mokėtojai nemoka už bankų priežiūrą. Todėl ji gali kalbėti ką nori. Maža to paradoksas tame, kad tai ką sau leido leptelt koks pvz. „Lietuvos rytas“ teisiškai niekaip (panašu) nebus įvertinta. Jeigu tokia A.Maldeikienė atsistotų ir garsiai pradėtų byloti tą patį, kad kuriam nors bankui bus negerai (ko kiek suprantu, būtent iš A.Maldeikienės Valentinai nori arba ne), tai A.Maldeikienę kažkuria kryptimi išvežtų. Priklausomai nuo situacijos. Arba pas prokurorą, arba pas psichiatrą. Arba ir ten, ir ten. Nes tokia veika gali būti įvertinta kaip baudžiama.

   • suomis

    Čia jūs Regi gerai užakcentavote, nors Valentino pasisakyme taip pat yra tiesos. Abu teisūs. Ir kur dabar tiesa? :)

    • Regis

     Tiesa yra tik Biblijoje ir vadovėliuose, ir tai tik pradinių klasių. Ir jeigu nesunku tu :)

  • Rytis I

   Latviai apie savo pensininkų indėlius panašiai (60 000) – „samy vynovatyje“ (nuo 23 min.):
   http://rus.tvnet.lv/online_tv/18024

 • Izbliondimas

  Kas yra toks nevartotinas žodis „imidžas“.
  Taip, tai – įvaizdis.
  O kas yra tas įvaizdis. Tarp keletos reikšmių taip pat, – įsivaizduojamas dalykas.
  Taigi, manau, labai elementaru, kad pasirenkant verslo partnerį, – bėk kiek kojos neša, kaip velnias nuo kryžiaus, nuo tokio, kuris gyvena vien įvaizdžio kūrimu.
  Reiškia pas jį – šakės.
  Tad negi taip sunku, bent šiuo pradžiamoksliu vadovautis.
  Tad tas panaudotas šiandien posakis „durną ir bažnyčioje muša“, – visiškai vietoje.
  Juk žmogus, kuris mato tik vieną reikalo pusę (tai laidoje taip pat buvo pastebėta), kas yra. Taip – yra durnius. O kiek tokių turime per visus 20 metų (bent iš tų vadinamų sunitų), – pakankamai, kad diktuotų „durnių durniams“.
  Tai gal dar reikia pagailėti ir telefoninių sukčių aukų, tuomet.
  Na jau gana, per daug tie visi durniai Lietuvos, pakenkė ne tik sau, bet ir visiems kitiems.
  Kaip čia jau buvau rašęs, tik visiški degradai nukentėjo nuo krizės prieš pora metų.
  Prieš kurį laiką, kai jau čia vos ne visi buvo bepradedą atsipalaiduoti, kad krizė praeina, čia teko tuomet ir pastebėti, – žmogeliukai ateina tikra krizė, po kurios iš ES ir Lietuvos tik šlapia vieta liks (žinoma, jei ji dar pažais vadinama demokratija, t.y. duotomis laisvėmis totaliai vogti, įdarbinant milijonus buhalterinei apskaitai vesti, tvarkyti… t.y. dirbti komjaunuoliškai, labai labai daug, bet „nie v tu stiep“). Tai ar kiti žarnomis apsimeta, ar tikrai yra visiški durniai ir nesugeba savarankiškai samprotauti, o tik numestomis klišėmis.
  Tiesa, gerb. Aušra Maldeikienė pavartodama žodį „klausimų“, blogai jį sukirčiavo. Čia jau ne šiaip klaida, – tokios klaidos intelektualas neturi daryti. Niekaip. Galite paklausyti tą vietą (laida jau yra ziniur, laidos „Prie pietų stalo“ archyve)☺

  • suomis

   Bet yra viena problema, ta kad toks dalykas kaip pensijos ar pašalpos buvo „priverstinai“ mokamos būtent per „Snorą“. Vat šito, aš niekaip negaliu suprasti.

 • kukujambo

  Cia gal ne visai i tema ir atsiprasau uz offtopic, bet idomu ka tamsta Arturas, kaip lrt valdybos dalis, mano apie sia situacija, gal komentaru? http://www.vtv.lt/naujienos/ziniasklaida/lietuvos-nacionalinis-transliuotojas-veikia-cenzuros-salyg-2.html