Rusai vėl puola. Šį kartą – žiniasklaidą…

Šią savaitę Lietuvą sudrebino žinia: bankas „Snoras“ svarsto galimybę tapti didžiausiu „Lietuvos ryto“ akcininku. Per antrinę įmonę „Snoras“ ketina išpirkti naują „Lietuvos ryto“ akcijų emisiją ir tapti didžiausiu akcininku, kuriam priklauso 34 proc. akcijų.

Reakcija į šią žinią daugeliu atveju buvo vienareikšmiška: rusai puola, galas lietuviškai spaudai.

Juokinga ir tiek. Tokia lietuviška paranoja…

Nes iš tiesų, tai nieko ypatingo ir nenutiko. Tik verslas.

Išskyrus, žinoma, tą dalį, kuris susijusi su draudimu bankams investuoti į žiniasklaidą. Nors, kaip sako vienas ką tik bakalauro diplomą atsiėmęs žmogus, paskolos žiniasklaidai suteikimas jau yra savotiška investicija, ypač kai ateina sunkmetis. Tad gal reikėtų uždrausti žiniasklaidai imti paskolas? O kaip tada su verslu, juk žiniasklaida tai verslas…

O kadangi verslui šiandien ne pačios geriausios dienos, „Lietuvos rytas“, kaip ir visi kiti žiniasklaidos verslai Lietuvoje  šiandien turi problemų. Gal kiek daugiau, nes nenumatė krizės (o kas numatė ją būsiant tokią gilią) ir per daug investavo į ateitį.

Investicijoms reikėjo pinigų, kuriuos „Lietuvos rytas“, kaip ir visi kiti verslai Lietuvoje, skolinosi ir kaip ir visi kiti tikėjosi grąžinti ekonomikai ir toliau augant.

O ši nebeauga. Ir dar kurį laiką tikriausiai neaugs.

Reikia rasti būdą išgyventi. Tas būdas – turimų paskolų kapitalizavimas. Nieko naujo ir nieko ypatingo – normali verslo praktika.

 Žiūrint iš „Snoro“ pusės – tikėtina, kad gera ilgalaikė investicija. Sunkmetis baigsis, o jam pasibaigus – „Lietuvos rytas“ vėl susigrąžins turėtas pozicijas, o su „Lietuvos ryto televizija“ jas dar ir sustiprins.

Sakote, pastarosios reitingai labai maži? Formaliai taip, tačiau tik iš dalies, nes TV metrai bent jau mano subjektyviu požiūriu jau seniai skaičiuoja ne TV auditoriją, o kažką kitą. Ir panašu, kad taip skaičiuos jau nebe ilgai.

 Be to, kiek gi čia beliko iki tų 2012 metų, kai prasidės skaitmenos era?

Įvertinus visa tai, o pridėjus dar ir krepšinį, „Snoras“ elgiasi gana racionaliai. Su perspektyva uždirbti.

Tačiau kažkam, matyt, vaidenasi, kad įsigiję 34 proc. akcijų V.Antonovas ir R.Baranauskas vakarais maketuos „Lietuvos ryto“ puslapį ir sekmadienio vakare telefonu diktuos R.Valatkai, ką jis turi parašyti pirmadienio komentare.

Gal kas nors to ir labai norėtų, tačiau taip nebus. Nes Lietuvos žiniasklaida iš to jau labai seniai išaugo.

Taip, jos savininkai turi savų interesų, turi savų simpatijų vienai ar kitai politinei jėgai ir naudodamiesi turimomis galimybėmis tai neretai viešai pademonstruoja. 

Tačiau nei G.Vainauskui, nei V.Tomkui niekas nenurodinėja, kaip rašyti. Ir nemanau, kad nurodinės.

Todėl šaukti „rusai ateina“ nėra jokio pagrindo. Nes šiaip jau tai rusai jau senų seniausiai Lietuvoje – esu rašęs, kad jie atėjo dar Lietuvai rengiantis stoti į ES ir NATO, kai staiga tapo vienais didžiausių užsienio investuotojų Lietuvoje. 

Baimintis, kad „Lietuvos rytas“ slapta reklamuos „Snorą“, šiam tapus dienraščio akcininku, taip pat nėra jokio pagrindo. Jei „Lietuvos rytas“ norės išlikti ir išsaugoti skaitytojų pasitikėjimą, jis paprasčiausiai negalės to daryti. Ir „Snoro“ savininkai turėtų būti visiški kvailiai, jei to nesuprastų. O jie, atrodo, tokie nėra.

O šiaip tai kas geriau: žinoti, kas yra akcininkas ir turėti galimybę matyti, ar tai kaip nors atsispindi turinyje, ar nežinoti, kas yra kreditoriai ir stebėtis, kodėl laikraščio puslapiuose reiškiama meilė vienai ar kitai verslo grupei ar vienam ar kitam bankui.

Juk ne vien „Lietuvos rytas“ šiandien turi paskolų, kurias sunku aptarnauti.

Jų turi ir „Diena Media“ grupė, ir „Respublika“.

Ar žinome, kuriam bankui ir kiek skolinga, pavyzdžiui, pastaroji? Ar tai atsispindi jos turinyje? Aš sakyčiau taip. Ir tikrai gerokai aiškiau nei „Snoro“ paskolos kada nors atsispindėjo „Lietuvos ryto“ puslapiuose.

Tad kuo čia dėti rusai?

Gal viskas kaip tik išeis tik į gerą…

(11 balsų, vidurkis: 3,91 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Konservatoriška paranoja- „rusai puola“. Nenustebčiau, kad tokie straipsniai atsiranda tik konservatorių partijai priklausančių, žurnalistų straipsniuose.

  Rusams, bet kokios įmonės valdymas Lietuvoje, tai „atviros durys“ ES.
  Galima sakyti, kad tai politika- nesuklysime, verslas- nesuklysime.

  Rusijos įtaka Pasaulyje stiprėja ir jis stirpės, norime mes to ar ne.

  Mes, kaip ir kitos ES valstybės liksime po jos „sparneliu“, nes gamtiniai ištekliai valdo šiuolaikinį pasaulį, o ne politika.

  • romas

   Kubilius verkia apsikabinęs Landsbergį, kad rusai trečdalį komtiesos nupirko:)
   Rusijos ekonomika pirmą ketvirtį „sustiprėjo“ minus 10proc. Per metus žada „stiprėti“ -7,9 proc. Iki šiol maniau, kad pasaulį valdo technologijos. Pats Nerijau padarei atradimą, kad žaliavos. Patariu žiūrėti ir skaityti įvairesnius žinių šaltinius.

   • nerijus

    O kiek „sustiprėjo“ Lietuvos ekonomika ar visos ES ir net JAV?

    Iš kokių rezervų, Rusija skolina pinigėlius milijardais, jei jai taip“riesta“?

    Nekvaila strategija, ateityje duoda dividentus, mes liksim- prie „suskilusios geldos“ ir vien per savo EGO.
    Esam per maži,kad įtakotume verslo/ politinius procesus, tiek ES, tiek Pasaulyje.

    Sakote, kad valdo technologijos, o iš ko jos gaminamos?
    Mūsų namai šildomi „technologijomis“, mašinos važiuoja, nes jose apstu technologijų, o ne kuro?
    Technologijos „valdys“, kai neliks kuro ant šio svieto, o kas pasiūlys alternatyvas- tos pačios kompanijos, nes jos supirksios visus „technologijų“ patentus.

    • Zero

     Rusija skolina pinigus ? Tai kad jie ką tik iš Kinijos pasiskolino 25 mlrd. USD, Transneft ir Rosneft gelbėti. Tiesa, už tą paskolą įsipareigojo 20 metų tiekti naftą už 46 USD/bar. Brangokas malonumas.
     Biudžeto deficitas šiais metais bus 9 proc. BVP, rezervai tirpsta ultragreičiu – vien per gegužės mėn. sumažėjo 12 proc.
     Beje, žiniai – Europa iš Rusijos perka tik 16 proc. jei reikalingo dujų kiekio. Per brangu.

     • nerijus

      O kiek perka, per Rusijos valdomas kompanijas?
      Ko Es „pirstelėjo“, kai kranelis per Ukrainą, buvo prisuktas?
      Kodėl tiesiamas NordStream dujotiekis, Baltijos dugnu?

      Lietuvėlei, kaip ir Ukrainai bus „riesta“, kai jis bus pabaiktas. Čia, politika ir pasibaiks…

     • Rytis

      Tai berods siūlė – norit, remontuokitės patys, tą „Družbą“. Neprošal gal kokią šeštadieninę talką padaryt:)?

     • nerijus

      Kinija atsikrato pinigine valiuta- USD, mainais už tai, gaudama naftos. Ir visa čia politika.
      Šiuo atveju USA nenaudinga, kai rinkon keliauja tokie kiekiai, jos nacionalinės valiutos- ji silpnėja. Ir visa čia politika.

      Kas dėl „družbos“, tai draugystė baigiasi, kur prasideda verslas ir pinigai arba didžiuliai pinigai.

    • romas

     Nerijau, rusai dujų negali uostyti. Norint gauti pinigų, dujas reikia parduoti. Ribotą laiką, galima dujas kaupti į rezervuarus ir gąsdinti Europą, bet, nustojus tiekti visai, Rusijos darbo žmonės liktų be darbo, o firmų vadai be mersedesų, ir kas dar blogiau, nebūtų už ką pirkti maisto produktų. Visas pasistumdymas Ukrainoje yra tik ekonominio pobūdžio. Ukrainiečiai mano, kad už tranzitą gauna per mažai, o Rusija nenori mokėti daugiau, nes nori daugiau pelno. Niekas Ukrainos nežada sutvarkyti. Tai yra per didelė šalis viduryje Europos, kad kas nors norėtų ten problemų. Ukraina gamina daug ginklų, turi branduolinę energetiką, todėl neprapuls. Beje, Rusijai irgi niekas nieko blogo nelinki. Visas jos agresyvumas yra skirtas atbaidyti norinčius padalyvauti resursų pardavimo biznyje, tame tarpe ir tranzitinėse teritorijose.

     • nerijus

      romai

      Ale ir naivus Jūs..?

      Kokias alternatyvas dujoms, elektros energijos gavybai turi Lietuva?

   • nerijus

    Mano žinių šaltiniai, neapsiriboja ties wiki, google, kaip, kad pastebėtina, tamstos :)

  • inf

   >>Nenustebčiau, kad tokie straipsniai atsiranda tik konservatorių partijai priklausančių, žurnalistų straipsniuose.

   Iš viso ar buvo nors vienas straipsnis šia tema, kad vyrautų „rusai puola“ motyvas? Gal tamsta nurodytumėte tokį, jeigu matėte. Kitaip teks galvoti, kad esate tik oro drebintojas.

   • inf, jei čia buvo taikyta man, tai tamstos žiniai niekada nepriklausiau ir iki šiol nepriklausau jokiai partijai. Dėl rusų temos – kaip sakau jauniems žurnalistams: google.lt…:)

    • Juozas

     O ką reiškia tos užuominos apie Respubliką ? Niekam nepaslaptis, kad jie turi verslo reikalų su Ūkio Banku, kokį sąmokslą čia vėl įžvelgėte ?

    • inf

     Gerb Artūrai, mano komentaras buvo skirtas komentatoriui nerijui. Net citatą įdėjau.

     O rusai nepuola. Jie jau senokai Lietuvoje. Galvoju, kad net nebuvo išėję.

   • nerijus

    Idėjinį ( ar kaip jis ten vadinasi ) konservatorių vadą, bei jo svitą, nuolat kamuoja „rusų ranka“ ( koja, pilvas ar kita kūno vieta ). Visi pasysakymai, kaip galima įtarti „išplaukia“ tik iš vienos partijos, kuri, beje, kilusi iš tos pačios- komunistų.

    Savų bijo?

    Eilinį kartą bukinami ir gązdinami žmonės.

    inf

    Kas valdo MN? O kas Orlen?
    Tie patys- rusai.

  • mdxacuk

   Nerijau, kai kitą sykį susapnuosit konservatorius arba Landsbergį, apsičiupinėkit lovoj, ar ne šlapia. Jei tai kartojasi dažnai, geriau nerizikuoti ir kreiptis į gydytojus.

   • nerijus

    mdxacuk

    suprantama, kad kritika niekam nepriitina, bet…
    Esate „sukietėjęs“ konservatorius- juo ir būkite, tik nebukėkite nuo jų skleidžiamų demagogijų. Atsipalaiduokite ir viską vertinkite pats- asmeniškai ir neleiskite, kad kiti jums formuotų nuomonę ar net mąstymą.

    Nespanuoju nei V.L., nei AMB, nei abonento, nei Pakso- pas mane, grąžūs sapnai :)

    Tamstai, siūlyčiau, vaikščioti su pampersu, kad pamačius „rusą“, reikalą galima būtų atlikti vietoje…

 • Nepakantus pakantumas

  Norite pasakyti Snoras imsis ir krepšinio?

  • nerijus

   Nenustebčiau.

   Jei tai bus versliška ( galima iš to uždirbti ), kodėl gi ne?
   Rėmėju jau buvo ( KK Kauno „Žalgis“ ).

   Ar būtinai „Snoras“?

   Investuojama į energetiką. Tai ne vien verslas, bet ir rusijos politikos suinteresuotumas.

 • Artūrai,

  Man štai toks klausimas kilo po šio sakinio.
  „Be to, kiek gi čia beliko iki tų 2012 metų, kai prasidės skaitmenos era?“ Gal Jūs žinote, kuo analoginė televizija yra tokia bloga ir naikintina?

  • nerijus

   „Blokelius“, kurie bus tarpininkai tarp antenos kabelio ir TV, JAV dalinamas- nemokamai, o Lietuvoje ( kaip ir ES??? ) jis bus pardavinėjamas už GRYNUS.
   Tuom ir skiriasi.

   • Zero

    Tikrai, JAV pieno upės ir medaus kalnai :)

    „If you have an analog television, you will have to purchase a digital-to-analog set-top converter box to attach to your TV set to be able to view over-the-air digital programming“

    http://www.fcc.gov/cgb/consumerfacts/digitaltv.html

    • nerijus

     Ir?

    • nerijus

     Zero
     Kaip įtariu, užsiiminėsite bizneliu- Lietuvon vešitės iš JAV nemokamus „blokelius“ ir čia juos realizuosite- parduosite?

     • Zero

      purchase == nemokamas ? :)

     • nerijus

      Apie tai pasakojo, viena rusų naujienų tarnyba…

  • Zero

   Tuo, kad analoginei TV trūksta dažnių jau. Analoginė TV vienu dažniu transliuoja 1 kanalą, skaitmeninė – iki 12 ir net daugiau (aišku, tada kenčia kokybė) Aš jau nekalbu apie tokius malonumus kaip EPG ir panašiai. Juoda-baltas nebylus kinas irgi nėra blogas :)

 • Fredis*

  Mįslingiausiai susuktas paskutinis sakinys – „Gal viskas kaip tik išeis tik į gerą…“.
  Ir ką tie rusai puola? (žr. antraštę).
  Būčiau išgėręs bambalį alaus, tai paskyčiau, kad jie jau seniai čia sėdi ir dar Baltijos dugnu knisasi, apsupri nori… bet jau seniai alučio neragavęs paskaitęs Liet. ryto „Gyvenimo būde“ (taip taip, aš prenumeruoju) kokias kančias kenčia Seimo narys G.Navaitis nuo pražūtingo produktų kompleksiuko (rūkytos mėsos, alus, špinatai). Dar kartą įsitikinau, kad servyzas arbatai – būtinas parlamentinei veiklai atributas, nes susuktas podagros Seimo narys – ne narys, o ligonis.

  • Rytis

   Duok dieve kad tai tik verslas, kad bus perku-parduodu. Kažkaip nesinorėtų, kad tokios odiozinės figūros, kaip Antonovas jaunesnysis ilgiau apsistotų Lietuvoj. Truputį stebina, kaip jam pavyko įkelti koją į Snorą. Kažur rašė, porą metelių derybos vyko – su mūsų valstybininkais, teisėtvarka. Bet viskas švaru. Nepasitvirtino – pinigų plovimas, užsakomieji nužudymai, neaiški pinigų kilmė „defaulto“ metu. Tiesiog kaip visada – buhalteris iš taupkasės, su tokios baltom baltom rankovėm:)

 • LOL

  p. Arturas teisus: rusai jau seniai uzpuole. Neblogas pavyzdys – radojo stotis „Laisvoji banga“. Kas jau kas, bet ponas Racas tikrai geriausiai zino, kas ten vyksta. Ir BNS baneris stoties tinklalapyje graziai isipaiso. O del TV metru ir spaudos atsigavimo, tai nereikia jokio subjektyvizmo. Pastaruju metu ivykiai labai gerai pademonstravo, kas yra kas. Ir Vainauskas, ir Tomkus jau, deja, nebediktuoja visuomenes nuomoniu madu. Is cia ir tam tikra desperacija, ir neuztikrintumas. Viskas yra verslas. Net ir mirtis.

  • LOL, nelabai suprantu, ką bendra turi rusai, Laisvoji banga ir BNS baneris. Gal galėtumėte suprantamiau paaiškinti savo minčių slėpinius?

 • Fredis*

  Šiaip tai tokia straipsnelio antraštė – neskani, nuvalkiota, išduoda tinklaraštininko nerimą. Kokiai komentatorių grupei padarė didžiausią įspūdį? „Dundukams“, nerijui.
  O kas jei Antonov sumanys priglausti ir Respublikos akcijas (sunkumai – tie patys, paskola), o tuo pačiu ir ELTĄ ?
  Žiniasklaidinis gigantas prenumeruoja žinias iš ELTOS, kitos agentūros merdi… neramu, man baisu. Neramūs laikai, netikrumas rytdiena reikalauja maksimalios koncentracijos, o ji prarasta. Žinant posakio „rusai puoa“ genezę, atsiradimo aplinkybes, šios senienos išvilkimas į dienos šviesą leidžia įtarti, kad pataikaujama žemiausiems, primityvieausiems dundukų jausmams, bandoma atspėti Antonovo simpatijas ir antipatijas. Antonovo būsimų pavaldinių Vainausko ir Valatkos – žinomos puikiai. „Paranoja“, „rusai puola“ – mėgstami šių ponų išsireiškimai, kovų su kitaminčiais propagandinės klišės jau nuo neatmenamų laikų.

  • Fredi, nerimaujate, panašu, tamsta…. Dėl ELTOS – tegul glaudžia kas tik nori. Ne priglaudimas lemia kokybę…

   O dėl Antonovo ar Romanovo simaptijų man nei šilta, nei šalta. Na, bent jau ne daugiau nei dėl kurio nors kito kliento ar kokio fredžio, skaitančio šį tinklaraštį. Čia tik jiems atrodo, kad jie labai svarbūs.

 • LOL

  Beje, ponui Arturui galbut isties viskas tk i gera, ir nerimauti nera ko. Tiesiog gal viena diena Raco bloga isvysime ne Mockaus ir Co, o Antonovo-Baranausko-Vainausko medijose. ir viskas bus taip, kaip „buti privalo“. Kazkam zirgas, o kazkam tik kamanos…

  • LOL, o tamsta galvojate, kad man yra didelis skirtumas, kur kabės šio tinklaraščio baneris? Manote tai turi kokios nors reikšmės?

   • gato

    O turėtų būti skirtumas, nes tai kokiame leidinyje pasirodo jūsų straipsniai ar kokiame portale kabo jūsų baneris nemažai pasako ir apie jus. Jei su jūsų sutikimu media priemonė jus reklamuoja, galima daryti prielaidą, kad jų kryptis, pažiūros, kalbos stilius ir kt. yra jums priimtini. Sunku būtų įsivaizduoti jūsų banerį kokiame klubas.lt ar olialia.lt

    • Gato, šia prasme jūs teisus… tačiau fredis juk turėjo galvoje visai ką kita:))

 • Benedikta Vaivadaitė

  Artūras Račas į šį sandorį pažvelgė visai kitu kampu negu daugelis apžvalgininkų. Gal tikrai čia tik verslas, o tai ką rašo, pavyzdžiui, Liutauras Ulevičius („Klausimas, ar per „Snorą“ ateina valstybiniai Rusijos Federacijos pinigai, ar tai privačios rusų, bėgančių nuo Kremliaus, investicijos. Greitai pamatysim..Manau, tai viena pirmųjų stambių krizės pasekmių Lietuvai.“), yra tik paranojiški svarstymai? Kaip ten bebūtų, pats faktas nėra gera žinia. Todėl, kad žiniasklaida ir vartotojai laimėtų daugiausia, jeigu visuomenės informavimo priemones valdytų ne bankai ar investicinės bendrovės, bet žiniasklaidos kompanijos. Kada taip bus Lietuvoje?

  • Benedikta, gali būti, kad greitai… Snoro Media Investicijos gali greitai valdyti ne tik dalį Lietuvos ryto akcijų. Alfa Media jau dabar valdo žiniasklaidos priemones, Baltomedia – taip pat, kaip ir Diena Media. Visos jos – žiniasklaidos bendrovės:)

 • Rytis

  Visur vyksta perskirstymas, visi skuba, kol krizė nepasibaigė.. Žurnalai turbūt ir neatsilieka – Ievos ir kitos merginos ieško prieglobsčio tvirtose rankose.. Kas liečia laikraščius (o gal ir ne tik) – teko girdėti, kad kai kuriose šalyse akcijų paketas įstatymiškai negali būti vienose rankose. Oi, kaip mums tokio įstatymo reiktų..

 • NiekurNeiva

  Kaip ir į temą – apie „TARIAMĄ“ ir „ESAMĄ“:

  K.Girnius. Lietuva tik mano pažįstanti Rusiją
  http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=22760739

 • vasia

  „Baimintis, kad “Lietuvos rytas” slapta reklamuos “Snorą”, šiam tapus dienraščio akcininku, taip pat nėra jokio pagrindo“

  Cia ne tiesa. A Sabonis ne karta sake, kad Snora is Zalgirio isgrudo butent dedes is Vilniaus. N staripsniu apie pinigu plovima, sarysiu su mafija ir t.t. Mazo to, kai LR pradejo skesti skolose lazda apsisuko: pasipyle straipsniai ai kokia grazios Snoro akcinnku seimos… niekas nepjaus sau sakos ant kurios sedi…

  • Reklamuoti bankus – nieko smerktino, bankai – finansinio stabilumo garantas. Lrytas padarė klaidą pačioje pradžioje paimdamas paskolą ne iš to banko (taupus moka du kartus). Labiau patiktų, geriau būtų, kad savininkais taptų švedai. Estijoje žiniasklaida seniai užsieniečių rankose ir ten jokie vainauskai su tomkais nedalyvauja premjerų, vyriausybių, prezidentų paskirstymuose. Bent jau brutualiai nesikiša, nesivelia į politinių grupuočių vaidus, netampa neformaliomis neregistruotų partijų buveinėmis, štabais.

   • nerijus

    fredi, bet tamsta ir fredis…
    „bankai- stabilumo garantas“?
    Smagiai čia tamsta rašinėji, o pats bent tiki tuom ką rašai?

 • vasia

  fredi*, neprimink man tu svedu banku…. nueik ir pasiskolink pas tuos svedus pinigu verslui… papraso net asmemnini nama uzstatyti kartu su trim vaikais ir 15% palukanu eurais… hahaha

  • Rytis

   Tikrai „lietuviški“ bankai – Sekundė, Litimpex ir tt. Ten tikrai geresnėm sąlygom galėtum pasiskolinti, jei..

 • Paulius

  Paprastai A. Račo įrašai išsiskiria kritiškumu, tačiau šiame to kritiškumo pasigedau. Pvz. „Baimintis, kad “Lietuvos rytas” slapta reklamuos “Snorą”, šiam tapus dienraščio akcininku, taip pat nėra jokio pagrindo. Jei “Lietuvos rytas” norės išlikti ir išsaugoti skaitytojų pasitikėjimą, jis paprasčiausiai negalės to daryti.“

  Na, nežinau. Man atrodo, kad daug žmonių Lietrytį skaito iš kažkokios inercijos jau kelis dešimtmečius, nors ir burnoja dėl visiško bulvariškumo ir neobjektyvumo. Tai skaitys ir toliau, net jei ir Snorą garbins (arba tiesiog paliks ramybėje). Jeigu „Lietuvos rytas“ iš kažkokių nuoskaudų gali nuolat „varyti“ ant konservatorių (nesvarbu, ką jie bedarytų), tai sėkmingai galės būt subjektyvus ir į kitą pusę.

  Apie Lietuvos žiniasklaidos išaugimą. Hm, jeigu galėjo būti toks neformalus žiniasklaidos susitarimas apie Valinską rašyti tik blogai arba nerašyti nieko, tai tas išaugimas yra iki kokių 7 m. vaiko amžiaus :) Na tai kas, kad jis ar jo sprendimai nepatiko, bet tokios priemonės… Su brandžia ir objektyvia žiniasklaida nieko bendro neturi.

  Taigi, linkime pasveikti :)

 • vasia

  ryti, tiesiog svedu bankai ne senoliu gelbejimo prieglauda… mete paskolas i kaire i desine uz 3-5%, atejus krizei ne viena uab pakabino ant bankroto.. ka tu darysi be apyvartiniu lesu… cia as iziuriu dar viena kriminala: kodel tevyneje nera anglijos banku, sveicarijos, prancuzu, austru… amerikonu? WHY ? Juk ne verslas sukele krize, o patys bankai … paziurek ka daro tie bankai: is zmoniu skolinasi eurus po 2%, taip. O valstybei perskolina uz 9%. Verslui skolina nuo 12%. Truksta konkurencijos, net nesvarbu is kokios salies…

  • Rytis

   Sutinku. Gerai būt, jei būt vokiški, angliški.. Bet sutinku ir su Fredžiu – dar geriau būtų jei prieš dešimtmetį ar daugiau investicijos būtų atėję ir į pagrindinius dienraščius. Stovėjo vienas prieš kitą kaip ožiai, labai svarbūs dėjosi..

   • vasia

    nematau esmes kodel pasulinei spaudos magnatai turetu pirkti vietines reiksmes laikrastukus ? Tiesiog leistu savo.. O dar aplmai kada paskutini karta skaitei gyva laikrasti? As nepamenu… nebet 15 min, i masina imete viena karta celus 3. Nz koks likimas tos spaudos popierines laukia, matai technologiju era sukasi gilyn…

    • Kilgoras Trautas

     Ne taip viskas paprasta.Paimtų ir išleistų naują laikraštį koks piktasis dėdė oligarchas- o skaitytojai iš kur? Vat ir perka todėl žinomus brendus, IMHO.

    • Rytis

     Esmė, kad net ir „pasauliniams magnatams“ nevisada apsimoka „statyti“ viską iš naujo. Kažkada seniai vis praslysdavo informacija – tai vienas derasi su skandinavais, tai kitas.. Ale turbūt labai daug norėjo. Geras pavyzdys – Kauno diena, tas pats paminėtas 15 min. Ir kiti. Bet ryžykas-pyžikas ir napoleonas jau 18 metų suka žmonėms smegenis ir tarpusavy draskosi. Geriau jau juos abu Gazpromas nupirktų – būtų daug objektyvesni. Kaip Echo radijo stotis.

    • Rytis

     Tarp kitko, kas dėl bankų. Latvijoje pusė jų priklauso vietiniams, daug rusiško, ukrainietiško, vokiško ir švediško kapitalo. O padėtis dabar ne ką geresnė, nei pas mus.

 • zinant nesena situacija su snoro pasitraukimu is Zalgirio, tai, perfrazuojant viena gerai zinoma pilieti:
  O kas gi galetu paneigti, kad snoras yra per daug prisidirbes, ir kad nepradetu plunksnu kedenti, pasiule siek tiek investuoti i laikrastuka?

 • PauliusT

  kuo detas Kremlius ?? Ogi tuo, kad joks Rusijos verslininkas, taip pat ir Antanovas tikrai nepirks didziausio Pabaltijo salies dienrascio ir televizijos be RF saugumo zinios

 • Dar norėčiau atkreipti dėmesį, kad Lrytas nesusiorientavo kokiai skaitytojų auditorijai jis rašo, kas yra šio laikraščio skaitytojas. Atlikus analizę nesunku suprasti, kad tai yra didmiesčių vidutinines ir didesness pajamas gaunantys gyventojai, dar prenumeruoja valdžios įstaigos. Ar tenkina išsilavinųsį skaitytoją Lryto turinys? Ne. Sugeltonėjo ir labai politiškai angažuotas, palaikantis neaiškios pakraipos liberalistinę liniją, kuri kokti net ir libsąjūdžio rinkėjams. Skaitai, kraipai galvą ir nesupranti ką čia laikai rankose.

  • nerijus

   Dar viena, apklausų „auka“…- Fredis*

 • ‘sting

  ponas Račas labai klysta, jei mano, kad Lietuvos žiniasklaida jau seniai išaugusi iš akcininkų nurodinėjimų dėl turinio ir kišimosi į visus kūrybinius procesus.

  • Rytis

   Tai p.Račas berods ir neteigia, kad išaugusi. Juolab seniai. Bet vienas akcininkas kitam šiaip ar taip į duris neparodys..

 • dm

  pažiūrėkim kitu kampu. Snoras perėmė Diena media saustuvę Klaipėdoje. Ką daryti su nuvertėjusia spaustuve? Snoras – ne centrinis bankas, pinigų ten nespausdins :) Kaip išgyventi? Paima dar vieną Lietryčio spaustuvę, pakelia kainas ir bando atsiimti prarastus Klaipėdoje pinigus?

  • Laikraščiui turėti savo spaustuvę tai tas pats kas parduotuvei duonos kepyklą, savo apsaugos firmą, krepšinio klubą ir dar logistikos kompaniją. Reikia milžiniškos paskolos iš banko, kuri ir paskandino atrodo gražiai ir grakščiai plaukųsį laivą.
   VP10 padarė tą pačią klaidą, išlaidos elektros energijai pasirodė per didelės, tai sugalvojo privatizuoti VST, o paskui dar pasistatyti AE. Patyrė fiasko, krito bendrovės prestižas. Visada reikia jausti saiką kiek gali apžioti.

  • Rytis

   Spaustuvės per porą mėnesių nesudilo ir nesurūdijo, tai ir nenuvertėjo. Tiesiog šiuo momentu lošia tie, kas turi pinigų. Per ŽR kažkas minėjo, kad dar kazachai ateina, jiems mašinytės jau pabodo – dabar medijas supirkinės..

 • xerksas

  Staselio komentaras Alfoje daug protingesnis:
  http://www.alfa.lt/straipsnis/10278939/?Nieko.sau.kompanija.Lietuvos.rytui…=2009-06-25_10-10

  • xerksai, ačiū už įvertinimą. Tik man pasirodė, kad mano ir Ryčio komentarai yra visai skirtinga tema. Jei, žinoma, abu skaitėte:)

 • PauliusT

  Tikrai geraz R.Staselio str., geru falteliu atkniso, kurie paneigia visus Raco bandymus itikinti, kad Rusijoje neva verslas yra taikus ir siekiantis tik pelno :)

  • PauliauT, gal kiek atsargiau su išvadomis. Arba, jei galima, su pavyzdžiais kur Račas bandė ką nors kuo nors įtikinti. Arba gal paskaitykite dar kartą, o tai įtariu, kad kažką ne tą skaitėte.

 • PauliusT

  jau vien pavadinimas dau ka pasako ir tokie teiginiai, kaip pvz. „Nes iš tiesų, tai nieko ypatingo ir nenutiko. Tik verslas.“

  Rusijoje nebuna ir isvis turbut Rusijos verslui ypac tam, kuris apima bankus ir finansus ir dar turi daug itakos Pabaltijo salyse net nesuprantamas toks teiginys – „Tik verslas“. Uz tokius zodzius jau ne vienas Rusijos verslininkas tupi kaliuzeje

  • Orka

   Ką siūlai, Pauliau? Paskaitęs, kažkaip prisiminiau konservatorių organizuotą boikotą prieš Lukoil. Gal ir čia imkitės boikoto, su dviračiais prie Snoro sustokit, tautišką giesmę pagiedokit, paraginkit tautą nesiskolit iš Snoro, gal padės. Dar galit suorganizuoti dešiniuosius kauniečius (jų ten dauguma) nepirkti rusiškos šilumos, ten juk Gazpromas valdo. Paraginkit visus žiemai atsijungt, gal padės…

   • nerijus

    Boikotas prieš Lukoil, bet nebuvo boikoto prieš Orlen. Kaip žinia, Lukoilas valdo 51? 54 ? proc. Orleno, tai- valdo ir MN.

    Orka

    sunku čia, su konservatoriais.
    renkuosi vien „blogas“ vertinimus.
    Jei už žodžio „rusas“ paminėjimą ir ne bloguoju, tai užrašyų- „priešas“.

    • xerksas

     Nerijau, iš tokios perdėm įdomios žinios: „Kaip žinia, Lukoilas valdo 51? 54 ? proc. Orleno“??? Gal būtų galima pasidalyti informacijos šaltiniu? Nes kol kas rusai „PKN Orlen“ nė vienos akcijos neturi.

 • Artūrai, o kodėl tu rašai „Išskyrus, žinoma, tą dalį, kuris susijusi su draudimu bankams investuoti į žiniasklaidą“. Ar galima išskirti šią dalį rašant komentarą? Nes ši išskirta dalis yra filosofinė ir teisinė samprata, kuri labai svarbi. Jei ją ignoruojame, tada galime ir dar daugiau dalykų leisti. Žymiai daugiau. Taip, beje, jau atsitiko. 1996 metais buvo uždausta ir valdžiai turėti žiniakslaidos priemonių. Pasižiūrėk, kas atsitiko, kaip prisipirko straipsnių ir iš esmės pažeidė tą nuostatą, nes rado apėjimą.

 • LOL

  O, ir „nepriklausomas žurnalistas“ Radzevičius išleido eilinį muilo burbulą. Kam kalbėt, o kam jau geriau patylėt…

 • Rytis

  Jo, p. Staselis geros medžiagos surado. Surado? Bet.. Ramiai – panikieriai, konservatoriai, nacionalistai, smulkūs lryto akcininkai – ne pirmą ir ne paskutinį sykį per mus voleliu važiuoja, pravažiuos dusyk, ir vėl ramu:) Juokauju.
  O V. Antonovas – aferistas, amerikos rusų mafijos „kaušelis“ ir gal daugiau nieko. Nes priešingai nesikėsintų, nedrįstų niekas liesti jo tėvo.
  ps. bet aš irgi turiu teisę klysti:)..

 • LOL

  Atsiprasau, p.Arturai. Tiesiog pamirsau, kad p. Radzevicius yra Jusu (zurnalistu) profsajungos pirmininkas. Verslo kalba kalbant-bosas. Kartais nekontroliuoju saves. Pasizadu neuzsimirsti.

 • nerijus

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10279351/?Astuntosios.pasaulio.lietuviu.zaidynes..atidarytos=2009-06-28_14-14

  „Prezidento mintys ir žodžiai netrukus buvo palydėti ir konkrečiais veiksmais. Pagrindinio žaidynių rėmėjo banko „Snoras“ viceprezidentas Naglis Stancikas pakvietė į sceną JAV delegacijos vadovą Lauryną Misevičių atsiimti specialaus banko įsteigto prizo gausiausiai užsienio lietuvių delegacijai – „Už Lietuvą pasaulyje“. “

  Snoras :)

  „Rusai“ remia net Pasaulio lietuvių žaidynes. Kur konservatoriai, kai jų rusofobijos labiausiai reikia?

  Kaip yras sakoma: lok, lok šunie, tik nesikandžiok…

 • Ech praleidau gerą temą, būčiau čia išsiliejęs: )
  Galiu pabrėžti keletą momentų:
  1. Snoro verslo modelis yra imti pigius pasyvus ES ir perskolinti juos brangiai Rusijoje. T.y. jei už indėlius Snoras moka sakykim 5 % indėlininkui, tai Rusijoje perskolina už kokius 25 %. Todėl, nėra jokių „rusijos pinigų“. Visi Snoro pinigai yra Lietuvos indėlininkų pinigai. Antonovas Rusijos mąstais yra menkas bankininkėlis.
  2. Taip, nei Antonovas, nei Baranauskas nemaketuos lietuvos ryto puslapio. Tačiau, jei Snoro verslo interesai pareikalaus iš lryto užimti tam tikrą poziciją – to iš Valatkos ir Vainausko bus pareikalauta. Jei reikės „sudirbti“ kokią nors firmą arba išgirti kokį nors reikalingą politiką – to bus pareikalauta. Jei valatka su Vainausku nesutiks – jie bus išpirti. Antonovas yra toks žmogus, kuris savo tikslų siekia rusiškais metodais. Jis „nesiparina“ dėl tokių nereikalingų abstrakcijų kaip „žurnalisto etika“ ir t.t.

 • nerijus

  20 mln.- solidi suma. Galima sukompletuoti, neblogą, „Lryto“ komandą ir gerai pasiruošti Eurolygos turnyrui :)

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10281939/?Snoras.uz.34.proc..Lietuvos.ryto.akciju.sumokes.20.mln..litu=2009-07-15_16-31

  Vienas „rusas“ įsigijo KK „Žalgirį“, kiti „rusai“ ( netiesiogiai ) „Lrytą“.

 • nerijus

  Rusai vėl puola- „Snoras bank“ komanda lamėjo „1000 km“ lenktynes, šių lenktynių, vienas iš pagrindinių, rėmėjas- Lrytas :)

 • nerijus

  Rusai vėl „puola“- Snoras įsigijo Valstybės išplatintų obligacijų už 20 mln. eurų. Jas siūlo įsigyti savo klientams.

 • nerijus

  Vos „išstenėta“ informacija, suprantama, kad prorusiškieji konservatoriai valdžioje…
  http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/ignalina_parduota_rusijai/

 • nerijus

  Keista, bet nei viena žiniakslaidos priemonė ( bent jau neradau ) nepranešė, jog Rusijos Dūma priėmė įstatymą, kuris įgali/ leidžia Rusijos karines pajėgas įvesti į bet kurią valstybę. Prisidengiama- Rusijo saugumu.